פורום עצירות בתינוקות, ילדים ונוער

פורום זה נועד להעניק לציבור ההורים אפשרות להתייעץ לגבי הבעיה המטרידה של העצירות. אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה בנוגע לעצירות תינוקות, ילדים ומתבגרים. העצירות היא בעיה נפוצה בגיל הילדות, מפריעה מאד לחיי הילד ומשפחתו וחשוב לדעת שברוב המקרים קיימות אפשרויות טיפול יעילות אשר יקלו על ילדכם. גולשים יקרים: לשאלות בנושא עצירות מבוגרים (מגיל 16 ומעלה) פנו בבקשה לפורום "עצירות - אבחון וטיפול". התשובות בפורום הן על רקע מקצועי בלבד. אנו מאחלים לכם גלישה נעימה בפורום.
783 הודעות
729 תשובות מומחה

מנהל פורום עצירות בתינוקות, ילדים ונוער

13/10/2019 | 13:47 | מאת: קרן

יש לי תינוקת בת כ-5.5 חודשים שניזונה מסימילאק קומפורט כל 4-5 שעות, לא סובלת מגזים ולא מקיאה, אין שום סימנים נוספים, בריאה מאוד בדר״כ, קיבלה עד לפני 4-5 ימים תוסף ויטמין די (מהלידה) וברזל (מגיל 4 חודשים) בטיפות כנהוג לכל התינוקות. לפני 4 ימים בערך היא התחילה להרים רגליים ישרות קצת למעלה, לעשות קולות התאמצות, נעשית אדומה בפנים ותוך כדי להזיע בכל הגוף כך שהעור שלה נהיה מאוד לח, דביק וחם. חשדתי בויטמינים בייחוד בברזל והפסקתי את שניהם לבינתיים. עזרתי לה עם קיסם וקצת שמן לעשות יציאה ואכן זה יצא ועזר לה, בהתחלה גוש קטן וקשה יותר ואז קקי רגיל ומשחתי ובסוף משהו שנראה יותר על גבול השלשול. יום אחרי זה העדפתי לא לעזור לה כלל כי הבנתי שזה הרגל לא טוב והיא לא עשתה בכלל קקי למרות שהיא עושה כל יום ואילו היום היא כן עשתה לבד הרבה קקי במרקם הרגיל שלה אבל נראה שהיא עדיין מרימה את הרגליים ומתאמצת והעור שלה נהיה תוך כדי לח מאוד מהמאמץ כך נראה. עצות ממה זה נגרם ואיך לעזור לה? האם ההזעה הזאת נורמאלית תוך כדי ההתאמצות? אני גם לא מבינה אם זה קשור לברזל או לויטמין די ולא מבינה למה היא עדיין מתאמצת ככה. תודה וחג שמח.

16/10/2019 | 02:19 | מאת: קרן

מעדכנת שכבר יומיים היא עשתה קקי כרגיל ויום אחד גם פעמיים ביום אבל נראה שהיא עדיין מתאמצת ומזיעה תוך כדי הרמת רגליים והשמעת קולות.. אם הכל חזר לנורמה ויש לה יציאות כל יום - למה היא עושה את זה? מה לעשות? ממש מרחמת עליה..

11/10/2019 | 16:38 | מאת: עצירות של יותר מ4 ימים

שלום, בני בן 3 שוקל 17 קילו בקיץ ניגמל מחיתולים אך מהגמילה של הקקי היה לו קשה בהתחלה לאחר מכן היה בסדר עם מתן נורמלקס במינון של 5 מ"ל-8מ"ל. ולא פחד שהוציא את הצואה ביום שני הייתה לו עצירות של 6 ימים עם מתן נורמלקס עד 8 מ"ל, הרופא החליט לעשות לו חוקן כי לא הצליח להוציא וסבל מעצירות קשה ...כרגע עברו 4 ימים ועדיין לא יצא מאז החוקן מטופל בלובילק 5 מ"ל ומהיום ה-4 10מ"ל ...כמה זמן לוקח עד שיש השפעה ? והאם מומלץ לחזור להישתמש בנורמלקס? או שזה לא משנה ומה הכמות המדוייקת שניתן להישתמש בלובילק לפי משקל וגיל במיקרה של עצירות של כמה ימים?

04/10/2019 | 22:54 | מאת: נוי

שלום. שאלות המשך למענה שנתת לי מטה: תודה על המענה, יש לי כמה שאלות המשך: 1. האם הגיוני שההתנהגות הזו מודגמת כמעט כל הלילה, נראה שמתוך שינה? הוא מתעורר בסופו של דבר כשלא מצליח להפסיק להתפתל לרגע, לעיתים מתחיל ממש לבכות, אבל ברגע שפוקח עיניים הוא מפסיק להתפתל ונראה שנרגע, ואכן בעזרתנו (קיפולי רגליים) ישחרר פלוצים ובד"כ גם קקי, מיד כשקם. 2. האם הגיוני שקורה רק בשינה? 3. האם זה קשור לתופעת הגזים או משהו נפרד? 4. האם הגיוני שסובל ככה גם כשצריך להפליץ? כי למשל גם בשינות צהריים זה קורה לו, וכשמנסים לעזור לו רק משחרר קצת פוקים. 5. האם יש משהו שניתן לעשות כדי לעזור לו? האם כדאי לפנות לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור שך נראה שהתינוק סובל קצת מריבוי גזים. כדי שאוכל לענות יותר בפירוט אני צריכה פרטים נוספים: מה אוכל, כמה יציאות יש ביום והאם עולה טוב במשקל. לפנות לרופא ילדים אם את לא רגועה אך לא נשנע שיש בעיה רפואית.

תודה! יונק בלבד. ירד בגיל חודש ליציאה אחת ביום בערך אך מאז חיסון גיל חודשיים חזר לעשות קקי כמה פעמים ביום, עכשיו עומד על בערך ארבע...(ההתפתלויות החלו כבר בגיל שבועיים בערך). עולה מצוין במשקל, באחוזון עליון מבחינת משקל+גובה. לא נשקל מגיל חודשיים אז שקל 5.8, להערכתי עכשיו באיזור השבע ק"ג, בן שלושה חודשים. העניין הוא שהלילות נהיים יותר ויותר גרועים עבורו. החל משעה וחצי שעתיים מאז שנרדם מתחיל להתפתל עד שמתעורר ומצליח לישון עליי בטן לבטן רוב הלילה... בשבוע האחרון התחיל גם להתעורר המון בבכי ואי נוחות ופלוצים. בערך כל שעה וחצי. בכי ממש של סבל:( קיווינו שלקראת שלושה חודשים המצב של הגזים ישתפר אבל רק נהיה גרוע יותר.

30/09/2019 | 03:38 | מאת: מנאר

בן 6 חודשים שמתי לו פתילת גלצירין לפני 4 שעות ועד עכשיו לא עשה כלום מלפני יומים אין צואה

לקריאה נוספת והעמקה

מה הסיבה שהשתמשת בנר גליצרין? כמה ימים לא היתה יציאה? אם העצירות נמשכת ממליצה לטפל בנורמלקס. נר גליצרין יכול לגרות יציאה באופן נקודתי. אם אין יציאה בתגובה לנר צריך לבדוק אם לא פלט את הנר לטיטול

לפני כחודש בערך התחלתי לשלב לביתי בת שבעת החודשים פירות מרוסקים- תפוח ונקטרינה\אפרסק וכן ירקות מהמרק. לפני שבוע שמתי לב שהתחילה מאד להתאמץ ביציאות ומלפני כמה ימים סובלת ממש מעצירות. יש לה כל פעם יציאה קטנטנה אחרי מאמץ . וכבר יומיים לא עשתה יציאה למרות שמנסה הרבה. מה עושים? האם להפסיק את הפירות והירקות לגמריי או לתת לגוף להתרגל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המלצות: 1. פנו לרופא הילדים, שיהיה בתמונה 2. ריכוך צואה על ידי נטילת נורמלקס. המינון נתקבע לפי משקל אך 6 גרם בבקבוק תמל בערב פעם ביום ירכך את היציאה. חשוב לרכך את היציאה כדי למנוע עצירות מתמשכת. חבל להפסיק את מתן הירקות והפירות. לאחר תקופת הסתגלות עם הנורמלקס אפשר יהיה לרדת במינון בהדרגה. ממליצה מעקב וטיפול גסטרו ילדים

06/08/2019 | 05:36 | מאת: נוי

היי, התינוק שלי בן ארבעה שבועות. החל מגיל שבוע וחצי בערך שמנו לב כי הוא הוא התחיל לסבול בעת ניסיון לעשות קקי / פלוצים. זה קורה גם בשינה, כל הגוף שלו נהיה מתוח, הוא מכה באגרופים, מעוות את הגוף, עושה המון קולות ומתאמץ מאוד עד כדי בכי. בשינה זה נראה כאילו קורה מתוך שינה, בעיניים עצומות, עד שמתעורר מכך בבכי. אנחנו מנסים לעזור לו עם עיסויי בטן וכד' ואני חושבת שזה עוזר אבל לא מספיק... מבחינת כמות, בהתחלה הוא היה עושה קקי איזה 7 פעמים ביום. מקבל ביוגאיה כמעט שבועיים ומאז ירדה כמות היציאות לכ3-4 ביום (זה התחיל לפני הביוגאיה, זו הסיבה שהתחלנו איתה). לפעמים גם עושה יציאה פתאום ללא מאמץ... האם אלו גזים? איך אפשר לעזור לו? אני חוששת שזה פוגע לו באיכות השינה (בהחלט פוגע גם לנו)...

לקריאה נוספת והעמקה
06/08/2019 | 05:38 | מאת: נוי

לא ציינתי, הוא יונק בלבד...

שלום התינוק שלכם מתנהג כך בזמן יציאה כי הוא לומד מה צריך לעשות כדי לשחרר את הקקי. הרופאים סבורים כי כשהוא בוכה ומתכווץ הוא מנסה לשחרר יציאה עם סוגר סגור. בהדרגה הוא הוא לומד שיש להרפות את הסוגר של פי הטבעת כדי שתהיה יציאה, ואכן בחלק מהיציאות הוא כבר עושה את זה נכון. בדרך כלל זה עובר עד גיל 3 חודשים.

06/09/2019 | 16:59 | מאת: נוי

תודה על המענה, יש לי כמה שאלות המשך: 1. האם הגיוני שההתנהגות הזו מודגמת כמעט כל הלילה, נראה שמתוך שינה? הוא מתעורר בסופו של דבר כשלא מצליח להפסיק להתפתל לרגע, לעיתים מתחיל ממש לבכות, אבל ברגע שפוקח עיניים הוא מפסיק להתפתל ונראה שנרגע, ואכן בעזרתנו (קיפולי רגליים) ישחרר פלוצים ובד"כ גם קקי, מיד כשקם. 2. האם הגיוני שקורה רק בשינה? 3. האם זה קשור לתופעת הגזים או משהו נפרד? 4. האם הגיוני שסובל ככה גם כשצריך להפליץ? כי למשל גם בשינות צהריים זה קורה לו, וכשמנסים לעזור לו רק משחרר קצת פוקים. 5. האם יש משהו שניתן לעשות כדי לעזור לו? האם כדאי לפנות לרופא? תודה רבה

20/07/2019 | 18:25 | מאת: רוני

שלום, בן שלוש שוקל 17 קילו בשבועיים האחרונים החל להתפאק מחשש לקקי גדול כמו שמתאר. אציין שנגמל בגיל שנתיים וחצי בקלות ולא היה עניין עם הקקי. מאז שאני זוכרת שהחל לאכול מוצקים עשה קקי פעם ביומיים שלושה (גם בחיתולים כמובן) ולכן עד לאחרונה לא ייחסתי לכך חשיבות. לפתע החל לפחד כנראה שהייתה איזו חוויה לא טובה למרות שאנחנו לא זוכרים כזו. בבוקר נתתי 8 מג נורמלקס שלא השפיע עד אחהצ המאוחרות ואז נתתי נר גליצרין (היות וכבר ניכר שסובל, הולך כל חצי שעה לשירותים מתיישב צורח שמפחד ויורד) ולא השפיע.... מה עושים. מה מינון נכון לטיפול בנורמלקס תואם משקל וגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

האבחנה שלך נכונה. הדרך הטובה ביותר לטפל בזה היא מתן נורמלקס במינון גבוה יחסית, 16 גרם ליום ב240 מל שתיה ביום עד שיהיו מספר יציאות רכות עד שלשול ואז לרדת במינון ל-8 גרם ב120 מל שתיה יום יום למשך חודשיים לפחות .יש להתאים את המינון היומי כך שתהיה יציאה כל יום די רכה. יתכן שצריך יהיה לעולות או להפחית מעט המינון לפי המצב. עדיף להיות בטיפול גסטרו ילדים עד שהבעיה תחלוף.בכל אופן רצוי לא להשתמש בנרות כדי לא להגביר את הטראומה.

13/07/2019 | 16:43 | מאת: אוהד

שלום, בחודש האחרון אני סובל מבעיות במערכת העיכול - שלשולים / צואה רכה ( לפעמים 4-5 פעמים ביום) והרבה גזים. לא מגרד לי בפי הטבעת. התופעות שציינתי למעלה לא קורים כל יום בחודש האחרון, היו ימים שהיה בסדר, אבל 80% מהחודש האחרון היו את התופעות הנ״ל. עשיתי בדיקות דם נרחבות לפני שבוע והכל נמצא תקין, אין דלקת, אין זיהום. כולסטרול תקין, סוכר מעט גבוה אבל עדיין בתקן הסביר, וכל שאר המדדים תקינים. עדיין לא עשיתי בדיקת צואה (אמור לעשות בשבוע הקרוב). יש לציין שאני כבר מעל שנה סובל מחרדות והתקפי חרדה (מטופל שנה תרופתית - ציפרלקס , בונדורמין ומירו). לפני כחודש וחצי התחלתי עבודה חדשה, ומאז אני לחוץ יותר. האם לפי מה שתיארתי מדובר ככל הנראה במעי רגיז? או יש אפשרות שמדובר גם בתולעי מעיים? יש אפשרות שמדובר גם בחיידק הליקובקטר פילורי? חוץ מבדיקת צואה יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות? במידה ובדיקת הצואה תהיה תקינה ואין תולעים, אני צריך ללכת לרופא גסטרו ולעשות בדיקות נוספות? חוץ משינוי תזונה- פחות מוצרי חלב, פחות מתוקים, פחות לחם לבן.. יש עוד המלצות מה כדאי לקחת / לשנות ? יש כדורים/מוצרים טבעיים שאפשר לקחת בקביעות ועוזרים למעי רגיז? האם אני יכול לקחת בחודש הקרוב את הכדור ״סטופיט״ , עד אשר אעשה את כל הבדיקות שצריך ואדע מה הבעיה שיש לי ? אם כן, כמה כדורי ״סטופיט״ מותר לקחת ביום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אוהד, זהו אתר לילדים. בבקשה פנה לגאתר המקביל של רופאים גסטרו מבוגרים. רפואה שלמה

10/07/2019 | 18:13 | מאת: אמא

שלום, הבת שלי בת שנה ו 7 חודשים פתאום התחילה אצלה עצירות לפעם הראשונה לחייה ללא סיבה גלויה ( לא הייתה חולה, לא השתנה התפריט אוכל שלה) אחרי שבוע מתחילת התופעה בקרנו אצל הרופא ונתן לה לבלוק 3 פעמים כל פעם 3 מ"ל למשך 5 ימים, זהו היום השלישי לתרופה ועדיין המצב לא השתנה גם כשהרופא העלה את המינון ( היום השלישי לטיפול) ל 5 מ"ל.. בכללי התינוקת במצב רוח טוב אבל אני התחלתי להלחץ.. מה ניתן לעשות עוד ( מרבים בירקות במיוחד עגבניות ופירות ללא לחם ואורז ואין שיפור) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עצירות היא תופעה שכיחה, אמנם שינוי במזון יכול להיות סיבה בגיל זה אך גם מחלה וירלית קלה או התאפקות כדי לא להפסיק באמצע משחק יכולה לגרום לעצירות. טיפול מתאים יותר לריכוך הצואה הוא נורמלקס או פגלקס, זוהי אבקה שממיסים בשתיה ,קונים ללא מרשם. היא יותר יעילה מלבולק. לבולק אפשר לתת גם 10 מל ביום, ונורמלקס 8 גרם מומס ב120 מל שתיה קרה או חמה , אפשר גם בתמל ששותה בערב, לפחות שבועיים או יותר עד הסדרת היציאות ואז אפשר לנסות לרדת לאט במינון עד הפסקת טיפול. אם העצירות חוזרת יש לחזור לטיפול לתקופה ארוכה יותר

21/05/2019 | 19:02 | מאת: סויסה איילת

שלום רב, בני בן הארבע עשה צואה וכשהגעתי לעזור לו ראיתי שהצואה עם דם אדום בדקתי שזה לא שאריות מזון אדוםת הצואה הייתה עם דם אדום טרי כמו פציעה האם אני צריכה להתייעץ עם כירוג ילדים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא הילדים , אשר ידע לשאול שאלות ולהנחות אתכם . יעוץ נוסף על יד גסטרואנטרולוג ילדים ולא כירורג

לוקחת נורמלקס גורם לי לצרבת לגזים רבים לגרוי בעור של פי הטבעת והוולווה גם לקיבה רכה מכאיב בגב חייבת לקחת כי יש לי עצירות כרונית אבל התרופה לא עושה לי טוב יש משהו דומה לזה שיכול לעזור

לקריאה נוספת והעמקה

חלק מהתופעות שתארת לא שייכות לנורמלקס. כאשר יש עצירות כרונית מומלץ לפנות לגסטרואנרולוג

שלום רב. התינוק עבר למוצקים לפני מספר חודשים (פירות טחונים ומרק ירקות עם בשר). בנוסף ניזון מגיל לידה מסימילאק. ולאט לאט התפתחה תופעה של עצירות. טיפלנו באמצעות מתן נורמלקס שעזר לתקופה קצרה, לאחרונה הפסקנו מתן ברזל כי חשדנו בו (באישור הרופא) ועדיין התינוק סובל ממיעוט יציאות או יציאות קשות ומכאיבות. האם יש משהו נוסף שניתן לנסות כדי לפתור את התופעה?

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים במזון יכולים לגרום לעצירות בתינוקות ופעוטות. הטיפול המתאים הוא ריכוך היציאות על ידי נורמלקס במינון שמתאים לתינוק וגורם לו ליציאה רכה כל יום.קרוב לוודאי שהטיפול בנורמלקס היה נמוך מדי או קצר מדי אם היציאות נשארו קשות.יש סיכוי טוב שמינון של 8 גרם בתוך 120 מל שתיה (סימילק לדוגמא, בארוחת הערב) פעם ביום יום יום ירכך את היציאה אך אם עדיין תהיה יציאה קשה אפשר לתת גם מינון גבוה יותר.משך הטיפול צריך להיות עד שבמשך חודש יש יציאה רכה כל יום ואז ניתן לנסות לרדת בהדרגה במינון

30/03/2019 | 20:17 | מאת: אייזה

שלום רב, לבן שלי יש יציאות רכות וסדירות ואין סימנים לעצירות. היום אחרה"צ נתתי לו תמ"ל, כי ממש רצה ומאז הוא בוכה ומצביע על הבטן וכן אומר במפורש שיש לו כאבי בטן. בעבר לא היו לו כאבי בטן בעקבות התמ"ל ואין באפשרותי לדעת אם אכן זה הגורם. מאז תמ"ל היום אכל גם מרק ירקות ובשר. בנתיים, על מנת להרגיעו, נאלצנו לתת לו אקמול לילדים הוא רגוע ושוכב אך כשמתיישב שוב בוכה מכאבים. אשמח ולו לרמז מה זה יכול להיות.אמנם מחר יש לנו תור לרופאת הילדים שלו אך רציתי לשמוע גם את דעתך בנושא.. תודה רבה מאמא מודאגת.

לקריאה נוספת והעמקה

אם מתעורר בלילה בבכי וכאב ולא נרגע לפנות למיון ילדים

28/03/2019 | 17:18 | מאת: אמא לשניים

הבת שלי בת שנה מזה שבוע סבלה משלשולים שפסקו למשך יומיים ולאחר מכן חזרה לשלשל עם ריר בקצב של 3 או 4 פעמים ביום .... לקחתי אותה לרופאת ילדים אמרה שלרוב זה וירוס ... אשמח לדעה נוספת

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכימה עם רופאת הילדים . אם זה ימשך ממליצה ךשךוח בדיקות צואה לתרבית וטפילים

28/03/2019 | 17:18 | מאת: אמא לשניים

הבת שלי בת שנה מזה שבוע סבלה משלשולים שפסקו למשך יומיים ולאחר מכן חזרה לשלשל עם ריר בקצב של 3 או 4 פעמים ביום .... לקחתי אותה לרופאת ילדים אמרה שלרוב זה וירוס ... אשמח לדעה נוספת

לקריאה נוספת והעמקה

רופאת הילדים קרוב לודאי צודקת. המשיכו במעקב רופאת הילדים

15/03/2019 | 20:27 | מאת: יוסף

שלום, אני בן 18 נותחתי בשל כאבים באפנדיציט אני 4 ימים אחרי הניתוח ויש לי יציאות לפעמים אבל רוב הפעמים אין לי וגם כאשר יוצא לי יש לי כאבים באזור הבטן התחתונה

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליצה לפנות לרופא המנתח בשל הסמיכות לניתוח. רפואה שלמה

ילדה בת 3.5 בחצי שנה האחרונה שמתי לב לזה שהקיבה שלה רכה בשירותים ופעם בשבוע ככה יש לה שלשול שהקיבה חלק מימית או חתיכות קטנות של צואה התזונה שלה בגדר הבריאה לחמי בריאות כוסמין שיפון חיטה מלאה חלב פרה ממש מעט (שמתי לב שאם אוכלת משו חלבי למחרת משלשלת) ירקות פירות שתיה של מים האם זה תקין? יציאות רכות. בצבע חום לא כהה. צפות באסלה בדכ. אשמח לתשובות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא כתבת את מספר היציאות ביום אך יציאה רכה עד 3 פעמים ביום יכול להיות מצב תקין אם הילדה מרגישה טוב ועולה במשקל. אני ממליצה לפנות לרופא ילדים מטפל ולהתיעץ גם איתו, ואם יש מדי פעם שלשול אפשר לשלוח בדיקת צואה לתרבית ופרזיטים.

04/03/2019 | 19:34 | מאת: מירה

תינוק בן 4 חודשים.ניזון מסימילאק גולד. יציאות כל 4 ימים..בדרך כלל בהתחלה יש גוש קשה ולאחריו יציאה רכה...יש גם גזים ולעיתים נראה שיש גם כאבי בטן.. הוא מאוד סובל עד שיש יציאה..מאוד באי שקט .אני נאלצת לשים לו מדי פעם חצי נר גליצרין כדי להקל עליו. מה לעשות כדי למנוע עצירות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ טיפול חוזר בנרות גליצרין לצורך גירוי ליציאה. הטיפול הנכון הוא ריכוך יציאה על ידי מתן סירופ אכילק בשתיה, במינון של 1 מל לכל קג משקל גוף מחולק לשתי מנות בוקר וערב ( לדוגמא תינוק במשקל 5 קג יקבל 2.5 מל בוקר ושוב בערב בסך הכל 5 מל ליום).למשך מספר שבועות. אם יש עצירות עם תמל זה יש מקום לשקול החלפה של תמל.

01/03/2019 | 08:49 | מאת: הדס

היי , הבת שלי בת חודש ןשבוע וסובלת מעצירות כבר בערך שבועיים, עשתה יציאות בעזרת נר ועכשיו יצאו לה פיסורות והיא לא רגועה בכלל .. מותר לתת נורמלקס אם היא בת חודש ? או מה מומלץ כדי שיהיו לה יציאות רכות יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

לתינוקות בגיל זה לא נותנים נורמלקס, אשר מאושר בארץ מגיל 6 חודשים. ריכוך יציאה ניתן להשיג על ידי טיפול בסירופ אבילק אך בשל התחלת העצירות בגיל כל כך צעיר פני עם התינוקת לרופא מטפל

לתינוקות בגיל זה לא נותנים נורמלקס, אשר מאושר בארץ מגיל 6 חודשים. ריכוך יציאה ניתן להשיג על ידי טיפול בסירופ אבילק אך בשל התחלת העצירות בגיל כל כך צעיר פני עם התינוקת לרופא מטפל

09/02/2019 | 22:24 | מאת: בילי

שלום רב. לביתי יש גזים מסריחים מאד כך שנראה כאילו עשתה קקי אך לא. היציאות שלה לאחרונה בצבע ירוק חאקי. היא בעיקר יונקת עם תוספת של 180מל תמל ביום. עדיין לא אוכלת מוצקים. בנוסף לאחרונה גם נראה כאילו כואבת לה לעיתים הבטן בעת שחרור הגז היא לעיתים מתלוננת. חוץ מזה במצב רוח טוב. אשמח לדעת על מה יכול להצביע. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש יציאה כל יום, והיא אינה קשה ויבשה אין משמעות לריח של הגזים, זה קשור לשילוב בין החידקים במעי ובין המזון.

11/02/2019 | 11:13 | מאת: בילי

תודה רבה לך! אין יציאות כל יום אלא בערך פעם בשלושה ימים או יותר בכמות דיי גדולה. לאחרונה בצבע ירוק חאקי ולא חרדל כמו שהיה בעבר.

04/02/2019 | 12:33 | מאת: שרית

ד"ר צנגן שלום רב, בתנו ילדה בת 6.5, בוגרת והתפתחה באופן תקין מכל הבחינות. החלה ללמוד בכיתה א' השנה בבית ספר חדש לאחר מעבר דירה, השתלבה יפה מבחינה לימודית וחברתית. לפני כ3 שנים הגענו אליך בגלל עצירות קשה ובריחת צואה, וגם שתן, לאחר אשפוז בגלל פיילונפריטיס, ולאחר מכן וניתוח התקנת סטנט בדרכי השתן. היה ברקע חשש ליפול לאסלה לאחר שנפלה לאסלה בבית החולים. המלצת בין היתר על טיפול בפגלקס ואכן הטיפול היה יעיל והיא חזרה ליציאות סדירות בשירותים בתוך מספר ימים. לאחר מספר חודשים הורדנו בהדרגה את מינון הפגלקס עד שהופסק לחלוטין. מאז, בשנים האחרונות, היו 2 אירועים של רגרסיות (צואה+שתן) בתקופות בהן חל שינוי משמעותי מבחינתה (גן חדש, ומעבר דירה), בשתי הפעמים הבעיה נפתרה עם שינוי התנהגותי ומעקב קרוב יותר שלי ושל אביה, ללא שימוש בפגלקס. בשבוע האחרון, לאחר שעברה חיסונים ומאוד התנגדה והשתוללה, החלה בריחת צואה בכל יום, שהשיא אתמול כאשר ברח לה לראשונה בבית הספר ,מה שגרם למבוכה גדולה מאוד ואף הערות מצד חבריה לכיתה. התחלנו אתמול מיד במתן פגלקס 8 מ"ג (בינתיים רק אתמול בערב) ודיברנו על ישיבה בשירותים מדי בוקר אחרי ארוחת הבוקר. יש לציין שהיא משתפת איתי פעולה יפה, ואנחנו מקפידים שלא לכעוס עליה על בריחות הצואה. היום ישבה בשירותים בבוקר ועדיין ללא יציאה. הדרכתי אותה ללכת גם בבית הספר לשירותים לאחר ארוחת הבוקר באופן יזום. היא אוכלת ירקות ופרות בכמות סבירה, ושותה די הרבה מים. בזמנים "רגילים" ללא בריחות צואה, הולכת לשירותים והיציאות בדרך כלל מגיעות "דחוף" (מתאפקת בזמן משחק למשל, ייתכן שיש חשש בגלל שהיציאות מאוד גדולות, אבל היא לא התלוננה על כאבים). ששוחחנו אתמול היא התלוננה על כאבים/פחד סביב הליכה לשירותים. כמו כן היא סיפרה לי שבבית הספר ילדים לפעמים לא מורידים את המים אחרי יציאה וזה מגעיל אותה, והיא חוששת שזה יקרה גם לה. לכן היא מעדיפה להתאפק ואז הקקי לוחץ לה ובורח. לפני שנקבע אצלך תור נוסף, אשמח להכוונה ראשונית האם מינון זה של פגלקס סביר בגילה או שכדאי להעלות מינון? ובנוסף, האם כדאי לפנות לטיפול רגשי/ביופידבק או כדאי להסתפק בשלב זה בפגלקס+ליווי שלנו? מיותר לציין שזה גורם לה למועקה גדולה מאוד, ואנחנו חוששים שזה יגרום לבידוד חברתי... תודה רבה! שרית

לקריאה נוספת והעמקה

להערכתי יש צורך בטיפול משולב, גם ריכוך צואה עם נורמלקס, במינון שצריך להתאים לה. בשבוע ראשון כנראה 16 גרם ב240 מל שתיה ולפי התגובה להחליט באיזה מינון להמשיך. בנוסף יש לשלב הדרכת הורים. אנא פני אלי דרך מרפאת גסטרו ילדים בוולפסון.

להערכתי יש צורך בטיפול משולב, גם ריכוך צואה עם נורמלקס, במינון שצריך להתאים לה. בשבוע ראשון כנראה 16 גרם ב240 מל שתיה ולפי התגובה להחליט באיזה מינון להמשיך. בנוסף יש לשלב הדרכת הורים. אנא פני אלי דרך מרפאת גסטרו ילדים בוולפסון.

03/02/2019 | 14:17 | מאת: שושנה

צהריים טובים, פעוטה בת 2.9, חמישה ימים ללא עשיית צרכים עם מינון של 8 גרם נורמלקס בחצי כוס מים כבר שלושה ימים ללא תוצאות.בנוסף ניתן גם נר גליצרין ללא תוצאות. האם יש צורך לשנות מינון לנורמלקס? שוקלת 12 ק"ג. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

פנו לרופא מטפל למעקב וטיפול. הטיפול המתאים הוא ריכוך צואה עם נורמלקס , לתת 3 ימים מינון של פעמיים ביום 8 גרם ב120 מל שתיה ולאחר שתהיה יציאה גדולה שלשול לרדת למיון 12 גרם ב180 מל שתיה ואם כעבור שבוע ימים יציאות ימשיכו להיות שלשול לרדת ל8 גרם ב120 מל שתיה. אולם אם עם 12 גרם ליום היציאות יהיו רכות 2-3 ביום להשאר עם מינון זנ חודשיים ואז לנסות לרדת לאט לאט במינון

29/01/2019 | 21:45 | מאת: סיון

תינוק בן 10 חודשים סובל מציאות קשות מאז מעבר למוצקים. בהתייעצות גסטרו ילדים - המליץ על שימוש במרככי צואה למשך חודש . המליץ על נורמלקס אך חששתי להתשתמש כיוון שאני חושבת שבני איננו שותה מספיק. האם נורמלקס יכול לגרום לצואה קשה אם צריכת נוזלים איננה מספקת? השתמשנו באבילק ועכשיו הוא כבר לא מוכן לקחת. אם נורמלקס לא יכול לגרום ליציאה קשה? מה המינון המומלץ ? שוקל סביב 8 קג. בנוסף אציין כי לבני טונוס שרירים נמוך - בטווח התקין .בדיקות דם תקינות .

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול המומלץ הוא נורמלקס , צריך ךמצוא את המינון המתאים, להתחיל עם 8 גרם ב120 מל שתיה ואפשר להמיס בתוך בקבוק תמל ששותה בערב. אם כעבור שבוע ימים לא תהיה יציאה כל יום אפשר לעלות מיניון נורמלקס ל12 גרם בתוך 180 מל תמל

03/02/2019 | 21:17 | מאת: סיון

היי תודה על המענה. בני איננו שותה תמל הוא יונק. במהלך היום מקבל בקבוק חלב אם שאוב בגן האם ניתן להמיר ל 6 גר' נורמלקס ב90 מל חלב אם ? ומשם להתחיל לעלות מינון ?

כן בהחלט

06/02/2019 | 17:45 | מאת: סיון

היי עוד שאלה . האם ניתן לערבב נורמלקס בפירות טחונים או מרק או דייסת שיבולת שועל ? ואם כן איזה כמות לשים ? פשוט הוא כבר פחות שותה בקבוק וקשה ממש להכריח אותו לשתות בבת אחת כמות אפילו של 60 מל.. האם אפשרי ?

29/01/2019 | 20:31 | מאת: מיכל

בן 3.8 מסרב לעשות קקי בשירותים , כנראה עקב חרדה מסויימת שלא ברורה לנו. הוא מסוגל שלא להתפנות עשרה ימים ויותר ואני חוששת שלא יפתח בעיה בריאותית . האם מומלץ לתת לו תרופה / תוסף על מנת שיתפנה?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאד לפנות לרופא מטפל לטיפול ומעקב. הטיפול הראשוני הוא ריכוך יציאה עם נורמלקס כדי שיהיה נעים ולא כואב לעשות יציאה. את הקנית הרגל הישיבה בשירותים צריך לעשות בשיתוף פעולה עם הגן

27/01/2019 | 21:51 | מאת: הדר

שלום הבן שלי בן 8 עבר בגיל יום ניתוח איטמות פי הטבעת שותה כל יום נורמלקס ומידי פעם סובל מעצירויות שגורמות לו כאבי בטן וכל כמה דקות בשירותים יוצא לו טיפה צואה רכה אבל עדיין לא יוצא הכל הילד סובל מה אפשר לעשות כדי לעזור לו ?ולמה זה קורה עם הוא שותה נורמלקס

לקריאה נוספת והעמקה

הילד שלך צריך להיות בטיפול ומעקב גסטרואנטרולוג ילדים וממליצה לעשות גם בדיקת מדידת לחצים בפי הטבעת כדי להתאים הנחיות לטיפול. בכל מקרה הטיפול הראשוני הוא נורמלקס לריכוך הצואה כל יום כדי למנוע עצירות

שלום רב. בתי בת 4 חודשים, ניזונה מחלב אם שאוב בלבד. בריאה. כיום אוכלת בין 5 ל6 ארוחות ביום 130 cc בערך לארוחה. עולה במשקל, חיונית, רוב הזמן נינוחה. החל מגיל שבועיים הייתה לה יציאה אחת ל 8 ימים בערך, רכה ומלווה בבטן נפוחה וגזים. מגיל 3 חודשים יציאה אחת ל 13/14 ימים רק באמצעות מתן נר. לפי התרשמות רופא ילדים בטן רכה. בהתייעצות עם רופא ילדים ניתן נר ולאחרונה התחלנו לתת לה נורמלקס 4 גרם ליממה. מספר שעות לאחר מתן הנר הייתה יציאה. הילדה נינוחה רוב הזמן, אבל אני מבינה שזה לא תקין. ביקשתי הפנייה למומחה גסטרו. האם זה יכול להצביע על בעיה חמורה? מאוד מודאגת ובמעקב יומיומי אחר הנושא. אודה למענה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זו לא בעיה חמורה. אצל תינוקות יונקים ידוע תופעה של מיעוט יציאות, אך כאשר יש יציאה היא תמיד רכה אפילו מימית עפ חתיכות קטנות. ואין צורך לעשות גירוי ליציאה עם נר או מדחום. וגם אין צורך בנורמלקס. אם כאשר יש יציאה היא קשה יבשה ובמאמץ אז זה אבחנתי לעצירות ובמקרה זה יש להפנות לגסטרואנטרולוג ילדים ואפשר לטפל במרכך צואה סירופ אבילק.

17/01/2019 | 21:30 | מאת: רותי

לבני בן ה9 עצירות כרונית. נמוך לגילו. אנו מטופלים בגסטרו בהלל יפה. הומלץ מתן כוסית וחצי נורמלקס כל יום. בשבועיים האחרונים כמות היציאה פחתה ולכן העליתי נורמלקס לשתי כוסיות ביום. היתה יציאה יפה והשבוע שוב פחתה הכמות של היציאה כאשר הוא עדיין מקבל שתי כוסיות ליום. אני חוששת להגדיל כמויות נורמלקס, אך מצד שני היציאות נוזליות ואני חוששת ששוב התפתח גוש צואה. בעבר הגברת כמות נורמלקס טיפלה בבעיה, אך הפעם נדמה שלא. התור הבא רק בעוד שבוע וחצי. מה עושים בינתיים? מותר להעלות מעבר לשתי כוסיות ביום?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעלולת במינון הנורמלקס לפי הצורך גם ל3 מנות של 16 גרם ב240 מל שתיה ביום .אולם אם העצירות כרונית ועיקשת אולי צריך להרחיב את הברור.

12/12/2018 | 21:02 | מאת: אלמוג

בת 9.5 חודשים. מאוד מתעניינת באוכל. מתקשה בעיכול המזון. נראה שכל דבר גורם לה לכאבי בטן. כאבי הבטן לא מופעים מייד אחרי האוכל ולכן קשה לקשר למזון מסוים. עדיין סובלת מגזים, בעיקר בלילה. עולה במשקל בצורה סבירה( יונקת 3-5 פעמים בלילה ). מנסה להבין מה הבעיה או איזו בדיקה ניתן לבצע כדי לגלות מה מפריע לה

לקריאה נוספת והעמקה

מערכת העיכול צריכה להסתגל לעיכול מוצקים, ולפעמים זה תהליך יותר ממושך. אני ממליצה בדרך כלל לחשוף לסוג אחד של מזון כל 3 ימים כך שניתן יותר בקלות לזהות מזון שגורם ליותר סימפטומים. אין בדיקות נוספות. אולי תרבית צואה לנסות לזהות גורם זיהומי כי אולי זה לא המזון

שלום. הבן שלי בן שנתיים ו-8 וכבר כחצי שנה סובל מעצירות. זה התחיל בצואה קשה מאוד שהכאיבה לו (ממש היה יוצא גוש ענק וקשה כאבן) ואז זה התפתח לעצירות של יומיים ועד שבוע ימים. פעמיים אחרי 6 ימים עצירות נתנו מרות גליצרין שבכלל לא עזרו ואז עשינו חוקן. כל זה פיתח אצלו טראומה לקקי. בגלל זה לא התחלנו תהליך גמילה ועכשיו מרגיש שהוא לא פנוי רגשית. חשוב להזכיר שילדתי לפני חודשיים והבעייה הזו הופיעה כשהייתי בהריון מתקדם. הרופא הציע לאבולק אבל לא השפיע עליו בכלל עד ששמעתי על נורמלקס. התחיל עם 8 גרם ביום לפני השינה בבקבוק חלב (חלב רגיל לא תמ"ל) וזה פיתר לנו את הבעייה. אחרי שסיים בקבוק ניסינו כמה ימים בלי נורמלקס ועצירות קשה חזרה. אז חזרנו לנורמלקס. באיזשהו שלב הפסיק להשפיע העלינו אחרי שיחה עם רופא ל12 גרם ביום. עכשיו למרות זה עדיין סובל מעצירות כמה ימים פה ושם בגלל שמכווץ כשמרגיש שזה בא לו. בוכה שלא רוצה שהוא עייף לוקח מוצץ ודובי שלו וסמיכה ושוכב במיטה. אנחנו מלא פעמים עזרנו לו לשחרר בזה שמושיבים אותו על הרגליים שלנו ועוזרים לו ללחוץ. בדיקות דם תקינות. אין צליאק. האם לפנות לטיפול רגשי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עצירות שמתפתחת בגיל שנתיים עם מאפיינים כמו שאתם מתארים אינה עצירות ריגשית אלא עצירות שנגרמת כתוצאה מהתאפקות בתגובה ליציאה קשה וכואבת. לילד יש חויה טראומטית ממתן צואה ולכן ממשיך להתאפק כל פעם שחש צורך ליציציאה. ההתאפקות רק מחמירה את הבעיה כי הצואה מתיבשת ומתקשה ומכאיבה וחוזר חלילה. הטיפול בנורמלקס עזר אך הופסק מוקדם מדי, לפני שהילד נרגע מהפחד ולכן כשהופסק הנורמלקס והצואה החלה להתמצק הוא חזר לפחד ולהתאפק. הטיפול צריך להיות על ידי מנה יותר גדולה של נורמלקס כל יום, מנה שתגרום לו יציאה רכה כל יום או יומיים. תתחילו עם 16 גרם ב240 מל שתיה יום יום ואף יותר אם הצואה תמשיך להיות קשה. את הטיפול צריך לתת תקופה ארוכה-6 חודשים ואולי יותר, ואני ממליצה ללכת לגסטרואנטרולוג ילדים.

21/11/2018 | 13:05 | מאת: ענבר

שלום ד''ר. בני בן השנתיים וחצי, לא אכלן גדול, ומזה כמה חודשים אני מוסיפה לו לדייסה נורמלקס (בבוקר 4 מ'מ ובערב 4 מ'מ) - רק שלאחרונה הוא כבר לא מסיים את הדייסה..אז לא כמה נורמלקס נכנס לו לגוף .. ולכן לא תמיד יש שיפור ביציאות.. בשבוע האחרון סובל מעצירות... בוכה מאוד כשצריך לעשות קקי ולא מוציא כלום... פעם אחת עשינו לו חוקן , ויום למחרת קיבל נר גליצרין .. וזה בלחץ של המשפחה שבסה''כ רצו לעזור.. כעת, כבר 4 ימים שלא מוציא כלום. בוכה המון. כשלקחתי אותו לרופא הרופא המליץ על כף שמן פרפין בבוקר ומיצוי שזיפים בערב.. אבל הבן שלי לא מוכן לשתות את המיץ שזיפים, ואת שמן הפרפין יורק... ואני לא יודעת מה לעשות כבר ?? ואיך ניתן עוד לעזור לו ?? תוכלי לתת לי עצה ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלקס הוא הטיפול המתאים לעצירות ואפשר להמיס את האבקה בכל נוזל ששותה, אבל חשוב לשמור על יחס נכון בין אבקה לנוזל שבו ממיסים אותה. 4 גרם צריך להמיס ב60 מל שתיה.אם שותה 120 מל דיסה אפשר לשים בנפח זה 8 גרם נורמלקס. וכנל אם שותה 120 מל מיץ אפשר לשים בנפח זה גם 8 גרם נורמלקס. צריך למצוא את השתיה שהילד שותה ובתוכה לשים נורמלקס.לת מינון של פעמיים 8 גרם ב120 מל שתיה ביום במשך השבוע הראשון לטיפול עד שתהיה יציאה רכה כל יום ואז אפשר להפחית מינון ל12 גרם ביום או 8 גרם ביום-לחפש את המינון שיגרום ליציאה רכה כל יום ןלהמשיך בטיפול מספר חודשים, עדיף בליווי גסטרו ילדים.

12/11/2018 | 17:20 | מאת: אמא של

לבני יש נטיה לעצירויות עם התפתחות של בריחות צואה כאשר הוא באפיזודה של עצירות. מקבל נורמלקס באופן קבוע. ההנחיה של רופא הגסטרו, הינה לתת נר גליצרין לאחר 48 שעות ללא יציאה. לאחרונה של השתלשלות של עצירות, העלתי מינון בנורמלקס ועדיין יש הרבה פעמים יומיים ללא יציאה, ולעיתים גם בטן נפוחה ואף פספוסים אחרי 24 שעות. האם ניתן לתת נר גליצרין גם לאחר 24 שעות? כמובן שאחזור לרופא, אך עד התור חשוב לנו לשפר את איכות חייו ולהפחית את הסיכוי לפיספוסים במסגרת. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

נר גליצרין מהווה פיתרון נקודתי אך אינו פיתרון או טיפול לעצירות ממושכת .אם אין יציאה כל יום עדיף לעלות מינון נורמלקס כדי להגדיל את תדירות היציאות.

30/10/2018 | 11:09 | מאת: צואה צהובה אצל תינוקת בת 11 חודשים

האם צואה צהובה אצל תינוקץ בת 11 חודשים ( יןנקת ואוכלת קצת מוצקים) יכולה להעיד על רגישות לגלוטן? האם יש סיבה לדאוג בשל צואה כזו?

לקריאה נוספת והעמקה

לצבע של הצואה של תינוק בריא אין משמעות רפואית, הצבע מושפע מהמזון שאנו אוכלים ומכמות מילחי המרה שהופרשו כדי לעכל את המזון. יש מקרים נדירים , בעיקר בגיל הילוד, שהצואה יכולה להיות בהירה אפילו לבנה בשל מום מולד בדרכי המרה ואז במקביל לצואה לבנה יש לתינוק צהבת. בוודאות זה לא המקרה .

23/10/2018 | 18:39 | מאת: אורחת פורחת

היי, שאלתי אותך לגבי עצירות לילד בן 2.10 וכרגע הוא על נורמלקס 12 ויש לו כמה יציאות קטנות ביום (מאוד רכות, כמעט שלשול). אני אני לא יודעת אם השאלה שלי רלוונטית לכאן אבל בזמן האחרון יש לו כתמים ורודים בתחתונים כשהוא חוזר מהגן. בבית הוא מתפנה לפיפי בקביעות, אך בגן מתאפק לפיפי שעות ארוכות ואף לדברי הסייעת, מצליח לעצור את הפיפי גם כשמתחיל לברוח לו. האם הכתמים הורודים הם סימן לדאגה? הוא לא שותה מספיק? זה דלקת? אני מרגישה שזה קשור להתאפקות שלו באופן כללי מעשיית צרכים בגן. חוץ מנורמלקס וקצת שמן פרפין בהתחלה לעצירות, לא מקבל שום תרופה.

לקריאה נוספת והעמקה

כתם ורוד בתחתונים נגרם על ידי מלח בשם אוקסלט שנמצא בשתן . זה לא מדאיג ולא מעיד על דלקת. צריך לדאוג שישתה מספיק, ולהקדיש תשומת לב לנטיה להתאפק בגן כי זה כולל גם מתן שתן וגם יציאה, ולנסות להפוך את ההליכה לשירותים בגן לחויה חיובית אולי על ידי מתן מדבקות לגננת שתתן לו מדבקה בכל פעם שהולך לשירותים בגן. את הטיפול בנורמלקס הוא צריך לקבל כל עוד הוא מתאפק עד שיכוש ביטחון והרגל ללכת לשירותים חופשי.

22/10/2018 | 20:57 | מאת: יעל

שלום לך, בני לא עושה צרכים כבר מעל שנה בגן (בהתחלה בטענה שאין מי שיחזיק לו את הידיים כמוני. ואכן התאמץ מולי ולא חשבתי שחריג). כעת התחיל גן עירוני ונולד לו אח. החל להתאפק גם בבית. הגענו לכמעט 9 ימי התאפקות היום. שוקל 14 קג. לא עלה במשקל כבר חצי שנה. נטיה לבטן נפוחה. נורמלקס כנראה היה במינון נמוך מדי (היו בריחות עם 17 גרם. בכי וצרחות וחששתי שיקרה בגן או ברחוב). היום נתנו חוקן מיקרולט שלא עזר ככ, אחכ אבילאק 15 מל ומיץ שזיפים וברח לו ברוב צרחות. כיצד מומלץ להמשיך מכאן? אבילאק באותו מינון פעמיים ביום עד יציאה יומית? או נורמלקס במינון מקסימלי או שניהם? בגיל הזה מומלץ טיפול רגשי ומאיזה סוג? לא ישב בשום אופן על האסלה. ישב לאחר גמילה אך אולי נבהל מהטלת שתן בלתי נשלטת קדימה. תודה לך מראש!

לקריאה נוספת והעמקה
22/10/2018 | 21:00 | מאת: יעל

אוסיף ואציין שכמובן שורף לו ביציאות. רופאת ילדים שללה פיסורה. כיצד מומחה גסטרו יכול לעזור במקרה זה - היית ממליצה? תודה רבה שוב

אני ממליצה על פניה לרופא גסטרו ילדים לצורך התאמת מינון של מרככי צואה וליוו מקרוב.צריך למצוא את המינון של נורמלקס או אפשר גם שילוב עם אבילק -הכל בהתאם למציאות בשטח ומה הילד שותה יותר ברצון.מכיוון שמתנגד שבת על האסלה (בגלל פחד וכאב בזמן יציאה בעבר ואולי גם בהווה)ממליצה לשלב יעוץ והדרכת הורים כיצד להתנהל מול הילד.

19/10/2018 | 13:30 | מאת: אורחת

היי, הילדה שלי בת שנה, עד לא מזמן אף פעם לא סבלה מעצירות או צואה קשה. לאחרונה נכנסה לגן ולפני שבועיים בערך סבלה מעצירות לראשונה. ממש סבלה בזמן היציאה וכמה פעמים מאז הצואה שלה הייתה ממש ממש קשה. לאחר זמן מה הרופא גם אבחן לה פצע בפי הטבעת שנוצר כנראה עקב כך. התחלתי לתת לה מרכך צואה ולהקפיד יותר על שתיית מים ואוכל שיכול לעזור, והיה שיפור. הפסקנו עם המרכך ליום יומיים שגם בו הייתה צואה בסדר אך היום שוב עשתה צואה דמויית גללים די קשים אך קטנים. מה אפשר לעשות מכאן? מה יכול להיות מקור הבעיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

היציאה הקשה הראשונית נגרמה גנראה על ידי שינוי סביבתי בתפריט, בגן החדש או מחלה וירלית.הצואה הקשה שפצעה את פי הטבעת גם יצרה פצע וגם יצרה כאב ופחב מפני כאב ביציאות הבאות. פצע בפי הטבעת עובר ריפוי מאד איטי במשך כחודשיים כך שהטיפול בנורמלקס לריכוך צואה צריך להיות לפחות חודשיים שתהיה צואה רכה כמו חומוס . בעוד חודשיים צריך לרדת במינון הנורמלקס לאט לאט במשך חודש נוס ואם חוזרת צואה קשה צריך לחזור ולהמשיך טיפול בנורמלקס כי זה מעיד על כך שבעקבות הטראומה הקטנה נוצר הקגל של התאפקות.

26/10/2018 | 21:49 | מאת: אורחת

תודה על המענה! העניין הוא שהיא לא מתאפקת אלא יש לה יציאה לפחות פעם ביום ועדיין די קשה זה מעיד על בעיה כלשהי?

09/10/2018 | 20:24 | מאת: אור

היי, אני בת 17 ואני כבר סובלת מס' פעמים בעצירות. אני בדרכ נכנסת כל יום אפילו כמה פעמים ביום וחילוף החומרים שלי מהיר וזה מתבטא גם במשקל שלי, 46. בשנה שעברה חוויתי עצירות שמתאפיינת בכך שלא נכנסתי לשירותים בתדירות שאני רגילה וגם כשכן הצלחתי להכנס לשירותים זה היה בקושי רב ובתחושת מלאות לאחר מכן, שלא התרוקנתי עד הסוף. לאחר כמה חודשים, חצי שנה בערך חוויתי שוב עצירות שמתאפיינת באותם מאפיינים בערך,ללא כאבים או גזים, פשוט לא נכנסתי כמו שאני רגילה עם יציאות קטנות מאד והרגשתי תחושת מלאות וכמו סתימה בפי הטבעת.. אני לא מרבה בסיבים תזונתיים ובאוכל כל כך בריא וכל פעם שהיתה לי עצירות ניסיתי לשלב את זה באורך החיים שלי ושתיתי משקאות עם פרוביוטיקה, המון מים ופירות. עכשיו, שוב יש לי את אותה העצירות ואני לא מבינה ממה זה נובע כל פעם מחדש.. האם זה באמת בגלל הסיבים התזונתיים או משהו עמוק מזה? ( חשוב לי לציין שיש לי חיידק הליקובקטר בקיבה ועברתי מספר פעמים אולטרסאונד בטן בעבר בנושא שלא קשור לעצירות) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אכילת ירקות ופירות שמכילים סיבים תזונתיים, ושתיה עוזרים ליציאות תקינות וחשובים גם לבריאות. רצוי מאד להוסיף אותם לתפריט באופן קבוע.בנוסף לכך חשוב להיות מודעת ולנסות לעשות פעולת מעיים בכל פעם שאת יושבת על האסלה גם אם לא חשת צורך כשהתישבת.יכול להיות שיש תקופות שאת יותר עמוסה או לחוצה ויש סימפטומים של מעי רגיש עם עצירות לסירוגין.

09/10/2018 | 19:13 | מאת: אורחת פורחת

שלום דר, יש לי ילד בן 2.9 שמתאפק לקקי במהלך תהליך גמילה של כחודשיים (מאז חופשת הקיץ). מחג סוכות היו לו שבועיים של עצירות אם שני שלשולים בינהם (8 ימי התאפקות ואז שלשול אחד) ועוד 6 ימים של התאפקות ואז עצירות. היה לו גם חום 38.5 במשך יומיים וגם כמה הקאות + חוסר תיאבון ושינוי התנהגות, הפך להיות עצבני ועייף. ביום חמישי האחרון נבדק על ידי רופאת ילדים. היא נתנה לו 3 חוקנים קטנים כל ערב חוקן ונורמלקס. התחלנו במינון 8 גרם החל מיום שישי בבוקר . את החוקנים נתנו מחמישי בערב. אחרי כל חוקן היה לי שלשול אבל לא היה יוצא הרבה. בין לבין עשה מעט מאוד. בימים האחרונים לא עושה כלל למרות הנורמלקס. הוא אומר שצריך אבל מתאפק ומעדיף לא לעשות. האם אפשר להעלות מינון של נורמלקס? הוא שוקל כ 12 קילו.

לקריאה נוספת והעמקה
10/10/2018 | 15:39 | מאת: אורחת פורחת

אני מעדכנת שהיום הגענו למיון בעקבות הפנייה של רופאת הילדים שלו. ניסו לבצע במרפאה חוקן, אך לא יצאה צואה. היה חשד לאבני צואה, אך בצילום בבית החולים לא ראו חסימות או אבנים. כן ראו הרבה מאוד צואה למעלה. היום בבוקר העלינו מינון נורמלקס ל 12. במיון המליצו להמשיך עם המינון יומיים ואם אין שיפור אז להוסיף 12 מג גם בערב, סך הכל 24 מ״ג ביום עד לשיפור. נתנו המלצה להוסיף 10 מ״ל שמן פרפין במשך יומיים ואם אין הקלה אז להוסיף 10 מ״ל גם בערב. האם ההמלצות הללו הגיוניות? אנחנו כבר מותשים והילד כל כך סובל ובטראומה מכל הסיפור :(

התאפקות בשלב הגמילה היא תופעה נפוצה אך היא גורמת להתקשות הצואה כך שהיציאות הופכות כואבות, מפחידות את הילד וכך נוצר מעגל סגור שמחמיר את העצירות וההתאפקות.הטיפול היעיל הוא ריכןך הצואה על ידי נורמלקס או שילוב של נורמלקס עם שמן פרפין שמרככים את הצואה כך שהצואה יוצאת רכה בקלות וללא כאב, צריך למצוא את המינון המתאים לילד . בדרך כלל מתחילים עם מינון גבוה בשבוע הראשון לטיפול: במשקל 12 קג זה מינון של 18 או 24 גרם ביום אך חשוב להכין את הנורמלקס נכון כל 16 גרם ב240 מל שתיה. אפשר בשתיה צלולה או בחלב או שוקו.ילד שלא שותה את הכמות הזו צריך לתת גם שמן פרפין. התוצאה צריכה להיות יציאות רכות מאד כמו מחית כל יום . ילד שחווה טראומה מיציאה כואבת יבכה וינסה להתאפק גם כאשר היציאה רכה כי הוא פוחד. צריך סבלנות כי בהדרגה יחול שיפור במשך מספר שבועות הקרובים.לאחר השבוע הראשון לרדת במינון הנורמלקס ל12 גרם ביום בתוך 180 מל שתיה, אפשר עם תוספת שמן פרפין לפי הצורך. אך אתם צריכים להיות במעקב וטיפול רפואי לאורך התהליך.

16/10/2018 | 21:10 | מאת: אורחת פורחת

תודה רבה על התשובה המושקעת והמפורטת! מעריכה את זה מאוד.

09/10/2018 | 11:08 | מאת: רותי

שלום. בהמלצתך, נתתי כמות של 2 כוסיות נורמלקס לילד בן 8. הילד מקבל נורמלקס כבר מספר שנים ובעקבות גוש צואה המלצת להכפיל כמויות. בינתיים ירדנו לכוסית ביום והצואה יוצאת רכה ובכמות טובה, אך אין יציאה במראה נורמטיבי. האם זה בסדר? כאשר אני מנסה להוריד כמויות אפילו במעט אין יציאה כלל. כמה זמן נמשיך להסתייע בתרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

צואה רכה פעם ביום זה מצב מצוין. אם בניסיון ירידה במינון אין יציאה יכולות להיות שתי סיבות: או שהילד ממשיך להתאפק או שיש בעיה אחרת אולי אורגנית שגורמת לעצירות. אני מציעה להמשיך מינון זה עוד 3 חודשים , לנסות להפחית מעט ואם חוזרת עצירות אני ממליצה לחזור למינון שבו היתה צואה רכה כל יום ולפנות לגסטרו ילדים.

01/10/2018 | 18:26 | מאת: יאנה

שלום רב. לפני כשנתיים הייתה לילדה שלי עצירות ניגשנו לרופא והכן נאמר שיש לה נטייה לעצירויות וניתן לנו נורמלקס. אני משתדלת לתת לה אוכל בריא אך לפעמים מסרבת לירקות ומרקים כעת שוב הופיע לה עצירות אשר התבטאה בקושי ללכת לשירותים וכאב בטן חזק היום התחלתי לתת לה נורמלקס. במשך כמה זמן רצוי לתת אותו על מנת לשפר את העצירות?

לקריאה נוספת והעמקה

משך הטיפול תלוי בתדירות האירועים של עצירות ומשך הזמן שעצירות נמשכת. אם מדובר בעצירות שנמשכת רק מספר ימים עד שבוע אפשר לתת נורמלקס יום יום תקופה של שבועים בה יש יציאות יום יום ולנסות להפסיק טיפול.

28/09/2018 | 20:20 | מאת: לינה ב.

שלום, התינוקת שלי בת 6.5 חודשים. מגיל חודשיים מטופלת בלוסק בעקבות ריפלוקס וכל אותו זמן סובלת מבעיות עצירות, צואה קשה, כאבים ביציאה, תדירות יציאות נמוכה. בזמן האחרון מטופלת בנורמלקס. לאחרונה, הילדה הפסיקה לחלוטין לעשות קקי לבד. הגננת שלה מוציאה לה קקי על ידי הרחבה ידנית של פי הטבעת. אנחנו לא מצליחים לעשות כך והצלחנו מספר פעמים לגרום לה לטיל צואה כאשר היא מוחזקת עירומה בתנוחת לוטוס מעל כיור. אחרי מספר ימים כם שיטה זו הפסיקה לעבוד. אנחנו נואשים. הילדה מתמלאת עוד ועוד ואנחנו לא יודעים איך לעזור לה. מיותר לציין שהיא באי שקט קיצוני. מתפטלת, לא מסוגלת לאכול, לשחק, לישון. הקקי כרגע רך (אנחנו יודעים לפימהטיפה שיוצאת כשאנחנו מנסים להרחיב לה את פי הטבעת). זה גורם לי לחשוב שמדובר כבר בהפרעה התנהגותית. כיצד ניתן לעזור לה בטווח הקצר והארוך?

לקריאה נוספת והעמקה

1.להפסיק לעשות הרחבות ידניות של פי הטבעת, זה רק מחמיר את המצב 2.כדי שאוכל לעזור כתבי לי איזה מינון נורמלקס מקבלת? 3.האם אתם בטיפול גסטרואנטרולוג ילדים? מי המליץ לכם על הטיפול בלוסק?

20/09/2018 | 14:21 | מאת: נתי

ראשית תודה רבה על המענה הזריז. העניין עם הילדה (בת 2.5) בנוסף לפחד מעשיית צרכים (כאב) היא ילדה מאוד הסטניסטית וכנראה שמעה בגן כל מני תגובות לא ראויות מצד הצוות (מסריח מגעיל וכו') שגרמו לה ממש לרתיעה מכך... אני לא יודעת אם זה המקום לשאול לגבי המלצה לטיפול רגשי באזור המרכז - פניתי למספר מטפלות שענו בכנות שאין להן נסיון עם התחום הזה . האם תוכלי להמליץ לי על מקום ? פיסיכולוג ילדים באזור מרכז עם נסיון בתחום ? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ טיפול ריגשי במצב הזה לילדה בת שנתיים וחצי. צריך פשוט להרגיע אותה לחבק אותה בכל פעם שרואים שנלחצת לקראת יציאה , ולהיות איתה בשירותים (אם היא מסכימה לשבת על האסלה).לדבר עם הגננות לא ליד הילדה ולשמוע גם מהן מה קורה בגן ואיך הן משתתפות ועוזרות בתהליך הגמילה. אתם צריכים להיות רגועים ולהתאזר בסבלנות.השיפור יחול בהדרגה.

19/09/2018 | 22:27 | מאת: רותי

שלום, אשמח לדעת מה כמות הנורמלקס הנדרשת לשם פירוק גוש צואה לילד בן 8? מקבל קבוע 8 מ״ג כל יום אבל זה לא עוזר.. יש נזילות סביב הגוש צואה אבל הגוש עצמו לא מתפרק. תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

מינון מפרק גוש יהיה בשבילו שתי מנות של 16 גרם נורמלקס ב240 מל שתיה כל מנה.במשך 5-6 ימים . לאחר שהגוש יתפורר ויהיו מספר יציאות שלשול לרדת למנ של 16 גרם ב240 מל שתיה. 8 גרם ביום היה מעט מדי עבורו.

20/09/2018 | 21:24 | מאת: רותי

תודה על התשובה. עשיתי כפי שהמלצת (העלאת כמויות), אך דווקא לאחר שפעלתי כך לא היתה היום שום יציאה.. (רק שחרור גזים באופן משמעותי) מה יכולה להיות הסיבה? כמובן אמשיך לתת גם מחר את הכמות הזו.

יום אחד של טיפול לא גורם לתוצאה מידית, אם אחרי 3 ימים לא תהיה יציאה גדולה תעלי מינון ל3 כוסות של 240 שתיה ובתוך כל כוס 17 גרם נורמלקס ל-3 ימים נוספים

22/09/2018 | 20:37 | מאת: רותי

תודה רבה רבה על התשובה המהירה. זה ככ מרגיע.. בינתיים עשה היום צואה בכמות של כרבע כוס (אולי יותר.. קשה לי לדעת באופן מדוייק) במרקם דייסתי. לפחות היציאה לא היתה ככ נוזלית. מצד שני בצהריים סבל כמה דקות מכאב בטן.. מלווה בכאב ראש שחלפו לאחר שביקר בשירותים. אני מניחה שהדבר נגרם בשל כמות הנורמלקס שמקבל כעת? האם עדיין לשלש כמויות או להשאר במינון של 2 כוסיות נורמלקס ליום? שיהיה חג שמח🌸

19/09/2018 | 22:09 | מאת: איילת

לפני עשרה ימים נאלצנו לעשות שימוש בנר גליצרין לריכוך הצואה לאחר שמספר ימים לא הייתה בשירותים. מזה ארבעה ימים היא שוב מתקשה להתפנות וניתן לראות את הצואה התקועה בפי הטבעת. היא משתגעת מכאבים, מזיעה ובוכה בלי הפסקה. נר גליצרין יצא כפי שנכנס גם לאחר מספר שעות, הוא פשוט לא נמס ולא עשה את העבודה. האם חוקן הוא הפתרון? לא ברור מה הגורם לכל זה. היא אוכלת מאד בריא ומגוון מאז ומתמיד, יכול להיות שזו בעית שתיית מים? רופא המליץ על חוקן שייעשה בבית על ידינו. אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

מאיזו שהיא סיבה הילדה החלה להתאפק, אולי גן חדש או סיבה אחרת. הטיפול הוא ריכוך הצואה על ידי נורמלקס. מינון גבוה של 24 גרם ביום במשך 5 ימים ראשונים(להכין 12 גרם אבקה ב180 מל שתיה ,שתי מנות כאלה ביום). זה ימיס את הצואה שאגרה ויגרום למספר יציאות שלשוליות, ואז יש להוריד מינון למנה אחת של 12 גרם ביום למשך 2-3 חודשים ולוודא שבתקופה זו עושה יציאה רכה כל יום ולוודא שהולכת לשירותים 2-3 פעמים ביום ולא מתאפקת.

19/09/2018 | 23:31 | מאת: איילת

עדכון- גם חוקן עוד לא משפיע מזה 45 דק. הצוה שתקועה בפי הטבעת עדיין קשה ומסרבת לצאת. הבת שלי כל כך כאובה שלא מסוגלת לשחרר. מה עושים?

22/09/2018 | 20:14 | מאת: איילת

תודה ד״ר. תחילה היא קיבלה כמה ימים לבולק במינון של 10מ״ל ביום ואני לא רואה כל הטבה, ביום חמישי סוף סוף גוש הצואה התפרק אך מאז שוב לא הייתה יציאה. הם זה בסדר להחליף ממחר לנורמלקס בהתאם למינונים שהמלצת מעלה? תודה רבה על המענה.

תודה

אשמח שתהיו בקשר כדי להתאים לה את המינון היומי של נורמלקס שצריכה לשתות מספר חודשים. המינון הנכון הוא זה שיגרום ליציאה כל יום, אם מתן 12 גרם ליום במשך שבוע ימים לא יגרום ליציאה כל יום רכה ןללא כאב אז צריך לעלות את המינון ל16 גרם בתוך 240 מל שתיה כל יום

19/09/2018 | 20:24 | מאת: שילה

שלום, בתחילת השבוע חטפתי וירוס בטן ושלשלתי במשך 24 שעות. מאז עברו שלושה ימים ואני לא מצליחה להוציא כלום בשירותים. בהתחלה באמת לא היה מה כי לא אכלתי בזמן ששילשלתי, אבל כואבת לי הבטן, אני מרגישה שאני צריכה לשירותים ויושבת שעות ולא יוצא כלום. בדרך כלל יש לי יציאות קלות וסדירות וזה מאוד לא אופייני לי.. מה עושים? להתחיל לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

מחלה וירלית גורמת לשיבוש ביציאות כולל ימים ללא יציאה. בדרך כלל כעבור 4-7 ימים זה מסתדר. אפשר לשתות נורמלקס בימים שאין יציאה עד שתתחדש פעולת מעיים סדירה.

18/09/2018 | 16:53 | מאת: נתי

שלום רב . בעקבות מעבר לגן חדש במקביל לתהליך גמילה הילדה התאפקה מספר ימים ואז יציאה של גוש צואה מלווה בבכי והיסטריה ממשית. מאז המנעות של שבוע מעשיית קקי - ניסינו שמן פאראפין נורמלקס והיא לגמרי בהיסטריה...יש לי תור לרופאה בתחילת שבוע הבא ברור לי שעיקר העניין הוא רגשי וננסה לפעול גם במישור הזה. אני קצת חוששת מחוקן/ נרות גליצרין הן בהקשר של טראומה לילדה והן הבקשר של פיתוח תלות בתרופה למרות שאולי לא תהיה לי ברירה. א. האם מומלץ לבצע חוקן / מתן נר מתוך שינה כדי להמנע מטראומה לילדה ב. עד כמה באמת מפתחים תלות בתרופה? ג. יש תקווה להיפטר מזה?? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התופעה הזו מאד נפוצה .התאפקות בזמן גמילה ושינויים משמעותיים בחיי ילד כמו גן חדש. הכאב בזמן היציאה הקשה והגדולה הפחיד את הילדה וגורם להתאפקות ולאגירת צואה ושוב יווצר גוש גדול וכואב וחוזר חלילה. הטיפול צריך להיות שבירת המעגל שנוצר על יד ריקון הצואה שנאגרה וריכוך הצואה באופן קבוע במשך מספר חודשים . ריקון הצואה שנאגרה לא צריך להיות עם חוקנים כי זה טראומטי , ומינון גדול של נורמלקס בשתיה יכול לטפל בזה באותה מידה של יעילות ובצורה פחות טראומטית.אני מניחה שהילדה שוקלת כ-12 קג.המינון שהיא צריכה כדי לגרום לה לשלשל הוא כ-20 גרם ביום במשך כ-5 ימים רצופים, ואחר כך לרדת למינון של 8 גרם ביום או 12 גרם ביום לפי מה שיגרום לה ליציאה רכה כל יום. צריך למצוא את המינון שמתאים לה על ידי ניסיון ובדיקת התגובה.חשוב להכין את הנורמלקס ךפי ההוראות שעל האריזה. לאחר מספר חודשים (03-6) שבהם תהיה יציאה רכה היא תפסיק לפחד מהיציאה. יכול להיות שתרצה באופן זמני להחזיר את הטיטול. אולי הגמילה החלה מוקדם מדי בשבילה.

שלום, ביתי בת השנה ו4 חודשים סובלת מעצירות מזה כשבוע. בהתחלה זה הופיע עם תסמינים של אי שקט בלילה, התמתחויות והתקבציות וזה ממש לא איפשר לה לישון. כך היה כ 5 לילות, בשלב זה נבדקה ע"י רופאת הילדים שלה והיה חשד לעצירות, ביטנה היתה רכה.באותן ימים במהלך היום היתה בסדר.היא נתנה צואה יום כן ויום לא.הצואה הראשונית היתה קשה. היתה הקלה משמעותית לאחר היציאה וניכר שהיא הרגישה טוב יותר. ביום השישי כבר ניכר שאינה מרגישה טוב ואיבדה תאבון ליומיים אף היה יום עם חום נמוך של 37.5. במקביל יצאה לה גם שן . כעט מצוננת מאוד. החוסר שקט בלילה עבר אף שלפרקים ישנה מקווצת היום נתנה צואה לאחר שיומיים לא נתנה צואה והיום כבפעם הקודמת בהתחלה היתה צואה קשה ואחריה צואה די נוזלית. לרוב ניתן לראות את קליפות הירקות שהיא אוכלת והפעם לא נראו. בנוסף כמספר ימים לפני שהכל התחיל היא ישנה עם מעט צואה בחיתול (כנראה יצאה לה קצת לאחר החלפת חיתול עקב מתן צואה). היא טופלה במשך יומיים במשחת אינטיול ודרמקומבין והאודם סביב פי הטבעת עבר. האם זה נורמטיבי צואה קשה וצואה נוזלית באותו היציאה?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור שלך יש שיבוש בפעולת מעיים בשבוע אחרון בכוון של עצירות. באופן תקין צריך שתהיה יציאה כל יום בגיל זה.נראה שיש פחות יציאות מהנורמה, חלקן קשות ובמאמץ וחלקן מתחיל קשה וממשיך רך. יתכן שהשיבוש התרחש בשל מחלה וירלית. ממליצה להיות במעקב רופא ילדים ואף לתת טיפול בנורמלקס 2-3 שבועות להסדרת היציאות ולמנוע הופעה של עצירות כהרגל.

11/09/2018 | 12:57 | מאת: אביב

היי, התחלתי נורמלקס בתינוק בן 9 חודשים, מינון התחלתי היה 4 גרם ללא שיפור וכעת אעלה ל8 גרם. מתשובתייך את מנחה ל4 גרם בתוך 60 מ״ל נוזל, מכיון שזהו תינוק יונק אני מכינה בתוך 30 מ״ל תמל ולאחר מכן משלימה בהנקה, האם יש חשיבות לכמות הנוזל שבה מומסת האבקה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש חשיבות ליחס בין הנורמלקס ונפח הנוזל. נורמלקס מרוכז פחות יעיל .אם לא שותה יותר מ30 מל תוסיפי 2-3 גרם לכל היותר, ואפשר לתת מספר פעמים ביום

05/09/2018 | 22:08 | מאת: רותי

שלום. בני בן ה9 מקבל נורמלקס החל מגיל 5. כיום המינון מאוד נמוך. (4 מג) לפני כ3 חודשים התחלתי לתת לו פרוביוטיקה. בחודשיים האחרונים היציאות יוצאות פעם ביום כשלשול מיימי עם חתיכות קטנות (סליחה על התיאור). אך להערכתי לא בכמות מספקת. הייתי שמחה לדעת מדוע החל השלשול. האם הפרוביוטיקה קשורה לכך. בשלב כלשהו ניסיתי להפחית עוד את כמות הנורמלקס, אך אז לא היתה יציאה כלל ועל כן חזרתי למינון הרגיל.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שיציאות הרכות קשורות לפרוביוטיקה. אבל זה בסדר שהיציאות רכות פעם ביום, וזה עדיף מעצירות. יכול להיות גם אפשרות שאינו מתרוקן טוב והיציאה הרכה היא רק נזילה סביב גוש ברקטום. הילד צריך להבדר עי רופא ילדים, בדיקת בטן ובדיקה רקטלית כדי לאבחן זאת.

31/08/2018 | 12:36 | מאת: ניר

שלום רב. מזה כחודש וחצי בני בן השנתיים מקבל תוספת של קורנפלור גולמי (לא מבושל) למטרנה של לפני שנת הלילה - זהו הדבר היחיד שמאפשר לו לישון לילה שלם . בתחילה לא ידענו שיש צורך לבשל ולאחר שהבנו זאת, עברנו לאבקת קורנפלור אינסטנט אשר לצערנו לא הובילה לאפקט שנת הלילה הרצופה באופן דומה לקורנפלור הלא מבושל. שאלתי היא האם יש סכנה בהוספת קורנפלור לא מבושל לתמ"ל על בסיס יומי? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום סכנה בהוספת קורנפלור לא מבושל. זה באמת מתפרק יותר לאט במערכת העיכול ושומר על רמה יותר יציבה של סוכר בדם ויש מצבים רפואיים שזה משמש כחלק מהטיפול. בכל מקרה גם לילד בריא זה לא מזיק.

29/08/2018 | 23:15 | מאת: עדי

שלום בתי עוד מעט בת 3 שבועות היא סובלת מאיש מגזים קשים ועצירות .אוכלת נוטרילון השיקול שלי אם להחליף לה לנוטרילון קומפורוט או מטרנה קומפורט היא כל היום לא רגיעה בגלל זה ונראית סןבלת אשמח לעזרה זה נירא מלחיץ אותי שהיא ככה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כאשר מדובר בתינוקת כל כך קטנה אני ממליצה לפנות עם התינוקת לרופא הילדים שלכם לבדיקה וקבלת הנחיות ממנו.