פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

3973 הודעות
3750 תשובות מומחה

מנהל פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

14/11/2018 | 23:44 | מאת: שרית

שלום אנחנו התחלנו מדידות לכתר קבוע לאחר ניתוח שעבר כותרת יש לי כתר קבוע ליד ופתאום התחילו כאבים לחצים חשבתי שזה בטוח מהחניכיים והכתר זמני אבל זה גבולי הכאב בחניכיים ואולי בעצם בין הכתר הזמני לבין הקבוע שלידו האם יכול להיות חוץ מהבעיות והכאבים גם בכתר הזמני וכאב בחניכיים גם פגיעה בחניכיים ליד הכתר הקבוע ובעקבות כך לא יוכלו לשים כתר וגם לעשות שינויים בחניכיים /בכתר הקבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין כל דרך לענות לשאלתך ללא בדיקה וצילום

12/11/2018 | 23:17 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי שאלתך הראשונה -הכי נכון לבדוק מול הרופא המטפל, כל תשובה שאתן ללשאלתך השניה ללא בדיקת האיזור תהיה לא רצינית

10/11/2018 | 20:27 | מאת: יערה

רציתי לשאול עשו לי הארכת כותרת והתחלנו מדידות לאחר הרבה חודשים מאז המדידה הראשונה שכבר איזה 10 ימים אחרי וירד גם דימום קצת יותר רגיל המקום שעדו כואב לפעמים גם באכילה ובצחצוח וכזור לי בשיניים לכתרים קודמים לא היתה כאבים ורגישויות כל כך הרבה סמן אחרי האם יכול להיות מצב שהחניכיים על כך רגישויות הרבה חודשים אחרי הניתוח או אפילו מצב שיצטרכו לעשות ניתוח חוזר או אפילו פתרון אחר למרות שמנסים כן אבל אף פעם לא הרגיש ככה.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות לך ללא בדיקת המקום והתבוננות בצילום

שלום, אני בן 14.5 ויש לי שיניים לא לבנות ולא צהובות, "באמצע" וחשבתי על להלבין את השיניים שלי והדבר הראשון שעשיתי כמובן זה הלכתי לאמא, היא אמרה שזה פוגע בשיניים ושאני לא אוכל לאכול יותר דברים קרים לעולם ושעדיף שלא, אז היא אמרה לשאול בפורום רופאים מה החסרונות לטיפול הזה, והאם עדיף לעשות הלבנה בבית או אצל רופא. אז נכנסתי לפה ועשיתי את מה שהיא בקשה, עכשיו בא לי באמת לדעת אם אני באמת לא אוכל לאכול דברים קרים או שזה סתם, תופעת לוואי שנמשכת לכמה ימים אחרי ההלבנה. תודה. (שמים לי גשר עוד שבועיים אז אשמח לקבל תשובה בהקדם)

לקריאה נוספת והעמקה

אדם שלום, אשמח להסביר לאמך (במייל או בטלפון..) אבל כללית הלבנת שיניים אינה פוגעת ואינה גורמת לשיניים , תופעת הלוואי היחידה עלולה להיות רגישות בשיניים בזמן הטיפול ומעט לאחריו (ליום יומיים), ניתן לצמצם מאד רגישות זו אם שוטפים את השיניים במשך שבועיים טרום ההלבנה בעזרת חומרי שטיפה לשיניים רגישות, הבעיה היחידה הנה גלך הצעיר , בגילך לשכת המוך תופסת חלק נרחב מהשן ולכן הסיכוי לרגישות עולה, הייתי ממתין בסבלנות עד לאחר סיום הטיפול האורתודונטי ורק לאחריו שוקל לבצע הלבנת שיניים לאחר שתתבגר מעט והסיכוי לרגישות יפחת

10/11/2018 | 11:10 | מאת: ענת

מתי יודעים בוודאות שצריך הארכת כותרת ואמרו שננסה כתר זירקוניה אולי ימנע זה נכון שההשחזה אחרת והאםנזה משנה אם זה כתר זירקוניה שמוכן ישר מחלק אחד או זירקוניה ומצפים בחרסינה האם יש שוני גם בשני הסוגים הנל לכמות ההשחזה שצריך לכתרנוהחלטה אם צריך הארכת כותרת כי אצלי זה 2 חלקים ?

לקריאה נוספת והעמקה

סוג הכתר אינו מכתיב או משנה את הצורך בהארכת הכותרת,בכל מקרה , ההחלטה על הצורך בהארכת כותרת מתבצעת לפני לקיחת מידות .

10/11/2018 | 13:34 | מאת: ענת

בטוח שאין מצב גבולי שסוג הכתר כן משפיע על הצורך בהארכת כותרת?

מה שקובע את הצורך בהארכת כותרת הם האם ישנו מספיק שטח פנים לאחיזת כתר לאחר פתיחת מרווח מתאים בין השן לשן בלסת הנגדית או האם השן הרוסה מתחת לחניכיים בעומק רב המחייב חדיפת יותר חומר שן

08/11/2018 | 17:16 | מאת: נטע

רציתי לשאול מה אומר הרגשת לחץ /כאב שיש לי סביב כתר זמני/קבוע? האם הבעיה בגלל הכתר או יכול להיות מבעיה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן שהרגישות נובעת מהכתר אך ללא בדיקה לא ניתן לתת תשובה אחראית

07/11/2018 | 20:54 | מאת: ירדן

רציתי לשאול שעושים צילום במרפאה כחלק מטיפול או לאיתור בעיות חוץ מעששת האם מראה שברים/סדקים וגם בעיות של לחץ בעצם ובחניכיים שהשן /כתר יש בעיות או לחצים או אפילו אין מקום או רק ריקבון מראה הצילום במרפאה?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום בהחלט יכול להראות ממצאים נוספים מלבד עששת אך לא כל בעיה נראית בצילום ולעיתים נראים ממצאים רק אם חלף פרק זמן מיום הווצרותם

05/11/2018 | 23:37 | מאת: art

שלום רב , אני לאחר טיפול אורטודנטי ממושך ולקראת סיום וכרגע אני רוצה לעשות ציפוי שיניים בגלל הצבע והכתמים שיש לי . הייתי בייעוצים וגם ראיתי הרבה ברשתות החברתיות ובאינטרנט . מתלבט ממש בין קומפוזיט לחרסינה חשוב לי נורא הצבע הלבן והנוצץ ו"המראה" כמו כן גם ההבדלים של המחיר משמעותיים לקומפוזיט הציעו לי 1400 ולחרסינה הציעו לי 2500 כשאני רוצה לעשות 16 שיניים . מה העדיפות ? מה מחזיק יותר? מה שביר יותר? עוד שאלה קטנה, ראיתי שטורקיה נמצאת חזק בתחום אסתטיקת הפה וראיתי שציפוי הלמינייט שם הם חצי מהמחיר בארץ . האם אתה מכיר וממליץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קומפוזיט וחרסינה אינם ברי השוואה, הקומפוזיט עלול לשנות לאורך זמן את המרקם והצבע שלו, אינו מאפשר שינויים משמעותיים בצורת השיניים או בכיווני השיניים כמו גם שינויי צבע מינימליים בלבד לעומת החרסינה שבעזרתה מגוון האפשרויות לשינוי הוא עצום, המחירים שציינת לגבי חרסינה הם מאד נמוכים , ציפויי חרסינה אצל רופאים ברמה הגבוהה באסתטיקה העובדים עם מעבדות ברמה גבוהה יעלו סכום גבוה בהרבה והדבר נכון גם לגבי טורקיה, אין מציאות ברפואת שיניים! ציפוי ב2000 שקל לא יראה ולא יתפקד כמו ציפוי ב6000 שקל

08/11/2018 | 16:10 | מאת: Art

הציעו לי את הציפוי שיניים מחומר empress שאמרו לי שהוא שווה לemax מבחינת חוזק ואיכות החומר, האם זה נכון?

בהנחה שהכוונה לחרסינה empress ולא לקומפוזיט של אותה חברה עם שם זהה החומר אינו זהה לemax בתכונותיו אך בכל מקרה מה שחשוב הוא טכנאי ורופא מיומנים וכשרוניים ואלו יכולים להוציא תוצאה טובה של ציפויי חרסינה מכל חומר הקיים בשוק וכדאי להשאיר להם את ההחלטה באיזה חומר לעשות שימוש

08/11/2018 | 23:40 | מאת: art

כן הכוונה היא לחרסינה empress מבחינת החומר עצמו הוא נחשב איכותי, ברמה של EMAX ומוכר ? לגבי הקומפוזיט , קיבלתי תשובה ממך וירדתי מהאפשרות הגישה שלי היא "אם אני כבר משקיע אז עד הסוף " ולא עוד 4-5 שנים עוד פעם השיניים ישנו לי צבע .

״ אם אני משקיע אז עד הסוף ״ לא יכול לחול על ציפויי חרסינה בעלות של 2500 שקל ( הסכום שבו נקבת ) כאשר ציפוי חרסינה איכותי עולה 5000-7000 שקל, לאמפרס ולאימקס תכונות שונות וכפי שכבר כתבתי לך את סוג החומר מתאימים למקרה , לתנאים בפה ולתוצאה הנדרשת וכאן באים לידי ביטוי הרופא והטכנאי וסוג החומר לא ממש לבחירת הפציינט מכיון שחסר לו ידע לגבי תכונות החומרים השונים

05/11/2018 | 22:59 | מאת: שירה

אני בשלבים של כתר זמני ומדידות וזה ייקח עוד קצת זמן עד שנגמר אבל תופעה מוזרה שקוראת לי. שאוכלת דברים די רכים הכל בסדר לועסת משהוא טיפה לנגוס קשה יותר פתאום כאילו מכה וכאב לכמה ימים אחכ עובר חושבת שרק רגעי ואם אחרי שעבר שוב התופעה קוראת האם זה בעיה בשן עצמה או בכתר הזמני שנוגעת במצב של הכאב ממש רגיש או יכול להיות אפילו גם בעיה של החניכיים גם אפילו והאם שיכשו עכשיו צילום שצריכים למדוד את חלק הזירקוניה אם יש איזו בעיה בשן יגלו אז ?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי ללא בדיקת המקום והתבוננות בצילום אין לי כל דרך לענות לשאלתך

04/11/2018 | 20:41 | מאת: רעות

לפני כמה חודשים נשבר לי כתר של זירקוניה וחרסינה מ2 חלקים שמודדים גם את הזירקוניה . עכשיו התחלנו שוב את המדידות עכשיו שיגיע שוב וימדדו פוחדת שזה יקרההשוב ויש בעיה מה יכול להיות הגורם שקרה כזה דבר ואםשר לעשות משהוא שלא יקרה שוב ודבר נוסף שוחקת שיניים יש ל זה גם קשר למרות שפעם ראשונה עם כל הכתרים שעשו שקרה כזה דבר מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכתר נשבר במדידה לפני הדבקתו יתכן שלא היה מספיק מקום לעובי מתאים של זירקוניה או בגלל מתחים פנימיים בכתר מסיבות שונות בזמן סגירת השיניים / לעיסה

05/11/2018 | 20:34 | מאת: רעות

ועוד שאלה קשורה לכתר זירקוניה. האם כתר זירקוניה העובי יותר קטן מעובי של חרסינה על מתכת כי נאמר שיש מקרים שכתר כזה יכול למנוע הארכת כותרת אם המצב גבולי , תודה.

04/11/2018 | 20:17 | מאת: שירה

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה

04/11/2018 | 08:07 | מאת: שירלי

רציתי להביא מה מביא כאב בלעיסה לא כל הזמן אבל יש מדי פעם וזו שן שעוברת כשיו טיפולים ?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות תשובה רצינית ללא בדיקה וצילום

03/11/2018 | 19:03 | מאת: שירה

לפני חצי שנה עקרו לי שן בינה שהיו דימומים והפריעה לטיפול של כתר שהולכים לעשות לי בשן טוחנת תחתונה . שאלתי היא האם בעקבות העקירה זה פוגע במידות של הגובה והחניכיים בשן שליד כי לפני העקירה היו דימומים בין 2 השיניים הבינה שעקרו וזאת שאמורה להתחיל מדידות שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

מבלי להכיר את המקרה תשובתי הינה כללית ביותר, עקירת שן הבינה אמורה לשפר את יכולת הניקוי באזור ובהתאמה להקטין את הדלקת והדימום

02/11/2018 | 21:38 | מאת: נאוה

עשו לי ניתוח הארכת כותרת לפני כמה חודשים התחלנו כרגע את המדידות אני עדיין כמו לועסת יש מצב שלאחר קבלת חלק הזירקוניה /חרסינה מהמעבדה לפני שעושים הכל סופית יש מצב שעדיין יראו שמשהוא לא בסדר ויצטרכו לעשות או ניתוח נוסף או להרים ידיים ולכיוון שתל?

ברפואת שיניים לא אמורים לקחת מידות לכתר אם יש חשששהשן לא תקינה או שהתנאים לא מתאימים, אין לי שום דרך לענות למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה

01/11/2018 | 20:51 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי לצערי כל דדך לענות לך ללא בדיקת האיזור

01/11/2018 | 20:26 | מאת: יערה

רציתי חשאול יש לי כתר קבוענשל כמה שנים כתר מחרסינה על מתכת בזמן האחרון כמה פעמים זה קרה שמנקה עם חוט דנטלי יורד משם דם מה שלא קורה בשיניים אחרות האם זה מקריות או שיכול להיות בגלל שזה באיזור הזה קשור לכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים רבים דלקת חניכיים תתחיל באיזור של כתרים או סתימות , שלב ראשון - שיננית בהקדם

01/11/2018 | 12:52 | מאת: אלינה

היי, אלינה בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי שיניים קדמיות ארוכות מהשאר והצדדיות להן קצרות מדי. אני מעוניינת בשיוף הקדמיות והארכת הצדדיות או כל טיפול שיגרום לשיניים שלי להיות בקו ישר ואחיד. איזה טיפול יכול לעזור לי?

לקריאה נוספת והעמקה

אלינה שלום, לא מומלץ לשייף את השיניים אם לא מכסים את האיזור ה"משוייף" מכיון שבדנטין החשוף עלולה להתפתח רגישות וישנה סכנה לחדירת עששת, אם מקצרים את השיניים מומלץ לבצע על השיניים ציפויי חרסינה ולשנות גם את פרופורציות השיניים וגם את היחסים בין השיניים המרכזיות לצדדיות

30/10/2018 | 15:05 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא ברור לי למה הכוונה ב״מדרגה ״ ואם הכוונה באיזור המושחז - ניתן בקלות להסיר אתהמדרגה,דימוםמשמעותו הינה דלקת והמידות בהחלט עלולות להיות לא מוצלחות אם האזור דלקתי

30/10/2018 | 22:56 | מאת: שירה

אוקיי אז למדרגה אולי טיפלו וגם יראו שהמידות והדימום יכול להיות כתוצאה מהכתר הזמני כי במקום אחר אין דימום והיה אפילו די חזק בחלק מהזמן האם הסיכויצלכך שהמידות לא בטוח יהיו מדויקות? ומה בקשר שעדיין יש דימום שמנקה קרוב לאיזור זה אומרהשיש דלקת או שעדיין יכול להיות סימפטומים של המדידות?

מעט דימום עלול להווצר גם במהלך לקיחת המידות כתוצאה מהחוטים האמורים להיות חלק מהתהליך, אך באיזור ללא דלקת הדימום הינו מועט ואמור מיד להעצר

31/10/2018 | 08:15 | מאת: שירה

זהו שלא נעצר מיד זו אומר שיש דלקת ויש סיכוי לכך שתהיה בעיה עם המדידות שיגיעו מהמעבדה ונצטרך מדידות חוזרות?

29/10/2018 | 20:33 | מאת: שירה

בהמשך לתשובתך על הכתר הזמני שנפל לי שלקחתי מדידות אמרת שלר רצוי להשאיר יותר מיומיים אצלי קרה כך : אבל אם הוחזר לאחר 5 ימים האם יכול להיות בגלל זה שהמדידה כבר לא תהיה מדויקת גם במספר ימים מועט זה במיוחד שהחזיאו בכתר הזמני לא הצטרכו לעשות שום שינוי?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכתר הזמני חזר למקומו ללא כל שינוי ישנו סיכוי טוב שהמידות לא נפגעו מעצם השארותך ללא הכתר

29/10/2018 | 18:00 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום, רק הרופא שלקח את המידה וודאי התבונן בתוצאה שהתקבלה, יוכל לקבוע האם המידה איכותית ומדוייקת

27/10/2018 | 20:12 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני עשיתי לעיסה יכול להיות מהשחיקה ויכול להיות איזה ביס לא זוכרת בדיוק אבל מאז מרגישה כמו איזה אבן תקועה שבא לך לנתק ולהוציא אותה. אם זה סדק או שבר האם אפשר לטפל אם כן מה הטיפול או רק עקירה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, אין כל דרך לענות לשאלתך ללא בגירה וצילום

26/10/2018 | 13:23 | מאת: גאיה

רציתי נאמר לי בודקים את האפשרות האם יש סיכוי שכתר מחרסינה /זירקוניה שהמצב הוא לא וודאי /גבולי יכול לבטל את האפשרות לניתוח הארכת כותרת ואם זה משנה משהוא זו שן טוחנת תחתונה.

לקריאה נוספת והעמקה

גאיה שלום, אין שום קשר בין סוג הכתר לבין הצורך או אי הצורך בהארכת כותרת

22/10/2018 | 20:40 | מאת: יערה

בגלל פחד שהכתר הזמני יתנתק וגם קרה שנותק בגלל החוט הדנטלי אם אנקה רק עם צחצוח ומי פה ולא אשתמש בחוט דנטלי עד שיהיה כתר קבוע לפחות בדבק הזמני האם זה נורא ומספיק בינתיים מאשר הפחד או אפילו שיקרה ששוב יתנתק ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אי העברת החוט הינה למספר ימים לא נוראאך מעבר לכך עלול להיות בעיתי, ניתן להחדיר את החוט רגיל אך למשוך אותו להוצאה מהצד וכך לא יגרום להוצאת הכתר הזמני

23/10/2018 | 20:23 | מאת: יערה

זהו זה מעבר למספר ימים ולא מסתדר לי בלי לנתק כי משתמשת בחוט מחובר לידית וברגיל לא מסתדרת רק הצלחתי לפצוע את עצמי כמה פעמים שניסיתי ובכל מיני סוגים בגלל זה חושבת שלא כדאי במיוחד שגם מצחצחת טוב וגם משתמשת במי פה האם לא עדיף או שיש עוד משהוא נוסף שכדאי להשתמש בכדי לנקות?

יערה שלום, רצוי כן להשתמש בחוט דנטלי אך בחוט רגיל כאשר את ההוצאה פשוט למשוך מהצד

22/10/2018 | 18:26 | מאת: שירה

בינתיים החזירונרק היום זה כמעט 5 ימים זה שלא הצטרכו לעשות שום שינוי בגובה זה אומר שרוב הסיכויים שזה לא גרם שינוי במידות או שיכול להיות שינוי ושנמדוד את כיפת החרסינה/זירקוניה עדיין יכול להיות שינוי נאמר לי שנראה שזה בסדר במיוחד שחזר במהירות אבל יכול להיות שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל דרך לענות תשובה רצינית ללא בדיקת המקום

26/10/2018 | 13:09 | מאת: שירה

אבל אם הוחזר לאחר 5 ימים האם יכול להיות בגלל זה שהמדידה כבר לא תהיה מדויקת ומאז מרגישה הרבה פעמים רגישות במקום בלעיסות מסויימת ומרגישה לפעמים כמו הרגשה שלועסת בשן האם זה נורמלי התחושה או שבבדיקה עוד כמה ימים כדאי שהסתכלו אולי אחרי הנפילה הגובה לא טוב ?

20/10/2018 | 11:05 | מאת: שירלי

רציתי לשאול מה ההבדל בין כתרי זירקוניה בשלב המדידות . יש כאלה שעושים מדידה אחת ומגיע הכתר ויש כאלה שיש מידת ביניים ומגיעה מדידת חרסינה מה ההבדל האם זו טכניקה שהרופאים רוצים להיות בטוחים שהכל בסדר או זה סוג כתר אחר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שירלי שלום , ההבדל אינו בין סוגי הכתרים (למרות שישנן מספר רמות של זירקוניה ) אלא בין סוגי הרופאים , התשובה נמצאת בתוך השאלה

18/10/2018 | 09:02 | מאת: אירית

שלום, מחפשת / מומחה לשיקום הפה... לשיקום מורכב .

אירית שלום, אם תתני פרטים נוספים אוכל לנסות לסייע לך

17/10/2018 | 21:08 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום עכשיו בצחצוח הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר שנלקחו מידות אין להשאר יותר מיום יומיים ללא הכתר הזמני מכיון שהשיניים זזות וללא הכתר הזמני ( המונע תזוזת שיניים ) לכשתגיע היצירה מהמעבדה יש סיכוי שלא תתאים

29/10/2018 | 18:12 | מאת: שירה

בסוף עד ששמו לקח קרוב ל5 ימים והכתר התאים חזרה בלי שינוי האם עדיין יש סיכוי שאם הכתר התאים חזרה בלי בעיה עדיין שהחלק של הכתר החרסינה כי עושה כתר זירקוניה תבוא למדידה זה לא יתאים ?

שלום, אשמח להפנייה לרופא שמתמחה בהלבנת שיניים בחיפה. תודה מראש. טל

טל שלום , אם תשלחי לי מייל אוכל לצייד אותך במספר כלים למציאת רופא מתאים roni@roniamid.com

15/10/2018 | 17:37 | מאת: נועה

התחלנו מדידות ל-2 כתרים + שתל החלטנו לפצל ליותר פגישות מאשר וכל שן מדידה אחרת ואז אחרי שנגמור את שלושתם למעבדה בגלל המצב שגם עם אחד היה קצת קשה ורוצים שיהיו מדויק במיוחד שיש לי רפלקס הקאה האם בזמן הזה שמחכים שנגמור את שלושתם וזה שמור במרפאה עד שנגמור ונשלח למעבדה לא יכול לקרות משהו בינתיים שהמדידה תגיע לא מדויקת ואז נצטרך הכל מחדש והאם זה נראה נכון לעשות ככה אני סומכת ויודעת שאחרי פגישה של כתר אחד כמעט הקאתי אני חושבת שזה נכון הסבירו לי במיוחד במצבי שאהיה מסוגלת והמדידות יהיו טובות ואלך יותר פעמים למרפאה קצר יותר מאשר שלא יהיו טובות בטוח רק השאלה רק בזמן שעד שגומרים את 3 השיניים למדידות ועד ששולחים כי זה הפרש של כמה בערך שבועיים כי קבענו מזמן והחלטנו על השינוי רק עכשיו אחרי שהתחלנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אכן מדובר על שבועיים זה פרק זמן שהחומרים המשמשים למידות עדין לא ניזוקים, יתכן וכדאי לצקת את המידות בגבס ואז אין בעיית המתנה גם לפרק זמן ארוך יותר

16/10/2018 | 16:40 | מאת: נועה

זה כנראה ייצא מעל שבועיים כי זה כמה מדידות. מה שהצעת יש בכל מרפאה?

06/10/2018 | 20:35 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני שאני איתו הרבה זמן בגלח עיכובים למיניהם. השאלה היא כזאת אני עושה בעדינות עם החוט שלא ישלוף אבל היום שניקיתי ירד טיפה דםמוהפסיק מהר האם סו תופעה מוכרת / שיכולה לקרות סביב כתר זמני בעקבות שאני איתו הרבה זמני . ודבר נוסף עשיתי ניקוי אצל שיננית אם היה משהוא חריג של דלקת חזקה היתה אמורה לראות לא? בכל מקרה שמתחילה בתור את המדידות יגיד לאופאה שתסתכל לפני שמתחילים אבל בעיקרון בכתר סמני יותר סיכוי לידו לבעיות ודלקות ומגובר בשן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים רבים כתר זמני מותאם בצורה פחות מדויקת מכתר קבוע ולכן בהחלט יתכן שזו הסיבה לדימום ולדלקת

05/10/2018 | 13:24 | מאת: סדק בשן

שלום יש לי כתר זרקוניה ב3 שיניים קדמיות, הותקן לפני כשבע שנים. קיבלתי מכה במהלך משחק ונוצר סדק בכתר שן אחת קדמית. האם יש דרך לתקן את הכתר או שצריך להחליף?

לקריאה נוספת והעמקה

מכיון שמדובר בגשר של 3 שיניים וההוצאה לצורך החלפתו בגשר איכותי היא נכבדה, במקרים רבים ניתן להסיר חלק מהחרסינה מהכתר הסדוק ולבנות על אותה שן ציפוי חרסינה ( בעלות של פחות מ1/3 מעלות גשר חדש) , כמובן שבתנאי שהגשר בנוי בצורה מדוייקת ובריאה ותקין רפואית ( ללא עששת )

03/10/2018 | 17:27 | מאת: הדר

מה עושים כאשר שיננית לא פותרת דלקת חניכיים?,האם רצוי אנטיביוטיקה במרשם?לטיפול בדלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

הדר שלום, יכולות להיות סיבות רבות לדלקת חניכיים ובהתאם לסיבה -כך גם הפתרון , בדרך כלל ניתן לגלות בבדיקה אצל רופא השיניים יחד עם הצילומים הרלבנטיים מהן הסיבות לדלקת ולהמליץ על פתרונות

03/10/2018 | 16:57 | מאת: VSR

במידה ויש עששת חור בשיניים\סתימות או דלקת חנייכים,מה ניתן לעשות על מנת שהשיניים יחזרו להיות לבנות? האם קיים טיפול בשוק לאנשים במצב זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלת על שלשה מקרים עם שלש תשובות שונות, במקרה של עששת - מלבינים את השיניים ולאחר מכן מנקים את העששת וסותמים בסתימה בצבע השיניים המולבנות,סתימות ישנות - מלבינים את השיניים ולאחר מכן סותמים בצבע ההלבנה , דלקת חניכיים מטופלת עי שיננית טרום ביצוע הלבנה ואין קשר בינה לבין הלבנת שיניים

26/09/2018 | 20:55 | מאת: שלי

יש לי שאלה לא מזמן עשו לי מדידות ובאמצע המדידות לפני שגמרנו את הסדרה. עושה כתר חרסינה שברתי את החרסינה במדידות ממה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה שעכשיו עושה שוב שלא יקרה שוב על מה זה מצביע מדובר בשן טוחנת והאם הבעיה אצלי , במדידות פה או אפילו במעבדה . הנני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלי שלום, הבעיה ממש לא קשורה אליך , או שלא הורידו מספיק גובה מהשן ומכיון שכך לטכנאי לא היתה ברירה ועובי הכתר דק מדי , יתכן שהשן לא הוכנה בצורה מתאימה לכתר או שהיתה בעיה בייצור החרסינה , בכל מקרה זה ממש לא משהו שקשור אליך

26/09/2018 | 20:30 | מאת: יערה

יש לי כתר זמני שכבר זמן מה בגלל אילוצים וניתוח ובעיות בכל מקרה רציתי לשאול על בעיה שאני אוכלת איזה קינוח מתוק יש מן כאב רגישות באיזור הנ"ל של הכתר /החניכיים האם זה מצביע שיש איזה בעיה במקום והאם אין בעיה מה יהיה למדיגות אם ככה מצעק לי אה ויש לי גם שיניים רגישות כל דבר שבגין במיוחד חריף אפילו טיפה סובלת וכם כל מיני סוגי מאכלים גם סובלת וגם שוחקת שינייםמאם זה משנה משהוא .

לקריאה נוספת והעמקה

יערה שלום , חסרים בשאלתך מספר נתונים בסיסיים כמו למשל האם השן חיה או עברה טיפול שרש, במידה והשן עברה טיפול שרש - רגישות למתוק הינה מהשיניים הסמוכות, אם השן חיה יתכן שהכתר אינו אוטם את כל כותרת השן והאיזור החשוף בהחלט יכול להיות רגיש

25/09/2018 | 00:39 | מאת: אורית

הולכת לעשות מדידות לכתר שנעשה קודם הארכת כותרת שאלתי היא כזאת: יש גם כתר קבוע לידו נאמר לפני הניתוח שיש סיכוי שאולי אצטרך להחליף את הכתר שלידו בגלח הניתוח בינתיים חזרתי לריפוד הכתר הזמני וזה הצליח בלי שינוי בכתר . האם אחרי המדידות וקבלת החרסינה מהמעבדה (עושה כתר זירקונה) מכיון שכתר חרסינה יותר גדול מכתר זמני ומדובר גם בשן טוחנת עליונה אם זה משנה גם זאת של המדידה וגם זאת שקיימת כרגע האם אולי יכול להיות מקרה שעדיין פתאום יראו שקצר מדי ולא מתאים הגודל 2 הכתרים בגודלם אחת ליד השניה בגלל הנחץיתוח אחת קצרה או אין מקום ואם יהיה המצב האם המדידה תצטרך להיעשות מחדש ? אשמח על תשובה , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, שאלותיך מאד ספציפיות לגבי אזור הניתוח שעברת בשן ספציפית , אין דרך לענות לך ללא בדירת המקום והתבוננות בצילום

23/09/2018 | 13:38 | מאת: שירה

היי עשיתי ניקוי אבנית אצל שיננית עבר הרבה זמן לא עשיתי ומאז בצחצוחים יש מעט טעם מר ממה זה יכול להיות והאם יכול להיות בגלל שעבר יותר זמן מהטיפולים מה שבדרך כלל או תופעה שיכולה לקרות? וזה עובר תוך כמה דקות ואם לא אז ממה זה יכול להיות וזה קורההרק בצחצוח באכילהנאין בעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, לא ניתן לאבחן ממה הטעם רק על סמך שאלה בפורום ,יש צורך בבדיקה של החניכיים והשיניים ורק בעקבותיה ניתן יהיה להגיע למסקנות

22/09/2018 | 20:58 | מאת: שירי

שלום צריכה לעבור מדידות בכמה שיניים . שן אחת שתל ועברתי גם הארכת כותרת ומזמן לא עשו לי צילומים איזה שנה וחצי בתור לפני שמתחילים כדאי לעשות או רק אחרי המדידה הראשונה ושחוזר מהמעבדה מה כדאי יהיה ?

ההחלטה האם ומתי לבצע צילומים הינה אך ורק של הרופא המטפל והוא כמובן גם אחראי על הטיפול

שלום.אני עקרתי שן 21 בגלל סדק.שן 11 עם טיפול שורש ועם סתימה גדולה, ללא כתר , והיא השחירה עם הזמן,והיא גם עקומה קצת ובולטת .שאר השיניים בריאות.ממליצים לי לעשות שתל בשן 21 וכתר בשן 11.האם זה פיתרון אסטטי שמתאים במקרה שלי...והאם יש עוד אפשרויות ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קרן שלום, ודאי שישנן עוד אפשרויות אבל ללא בדיקה והתבוננות בצילומים לא ניתן לענות לשאלה בצורה רצינית, התשובה לשאלה ״האם זה יראה אסתטי ״ תלויה גם היא בגורמים רבים כמו איכות המעבדה, סוגי החומרים, דיוק בעבודה וכו

21/09/2018 | 18:02 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש המלצה למברשת חשמלית לעומת מברשת רגילה בניקוי ובמיוחד לאדם שיש רגישות בשיניים וגם יש לי רפלקס הקאה שהרבה פעמים קשה לצחצח האם יש יתרונות בזה ואם כןמכדאי יש עדיפות לסוג מסוים /חברה החשמליות כימיש הרבה סוגים ?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני ממליץ במסגרת הפורום כפרסומים מסחריים אך למברשת חשמלית יש יתרון בגודל הקצה נפעיל שהינו מאד קטן יחסית למברשת ידנית, מבלי להכנס לשמות ומותגים כדאי מאד למצוא מברשת המפסיקה פעולתה אם מופעל לחץ על השיניים והחניכיים

19/09/2018 | 20:46 | מאת: ירדן

שלום יש לי רפלקס הקאה ובזמן האחרון קשה מאוד בצחצוח תמיד היה פשוט קשה לי עם זה במיוחד שרוצה לצחצח יכול להיות שהמשחה מקציפה הרבה ובגלל זה קשה או המברשת הבעיה שבשניהם צריכה לשיניים רגישות ולא יכולה כל סוג ובנוסף גם שוחקת שיניים .

לקריאה נוספת והעמקה

ירדן שלום, נסי להשתמש במברשת עם ראש יותר קטן או לעבור למברשת חשמלית שבה מלכתחילה הראש מאד קטן

20/09/2018 | 18:19 | מאת: ירדן

האם מברשות עם סיבים דקים יותר יכולה לעשות את העבודה והרפלקס קל יותר , כי חשמלית ניסיתי פעם והיה לי קשה בגלל הרגישות שיש לי.

מה שעשוי להקל הוא בעיקר ראש מברשת קטן ופחות דקות הסיבים

20/09/2018 | 22:45 | מאת: ירדן

והאם אולי גם תלוי גם במשחה יש משחות שפחות מקציפים ואם כן איך ניתן לזהות כלומר איך קוראים לחומר שמקציף הרבה שאחםש אולי אמצא משחות בלעדיו.

16/09/2018 | 21:46 | מאת: שני

יש לי טיפול שיננית 3שבועות לפני טיפולים של מדידות לכתר קבוע האם זה טוב זמן זה לפני טיפולים או שיכול לעשות את המקום רגיש מדי ולהפריע לטיפולים ודבר שני פוחדת כי אחד הכתריםצנפל הרבה עכשיו כבר בינתיים מחזיק יותר מקווה שימשיך עד הטיפולים אבל השאלה השיננית במסגרת הטיפוליםצלא יכולה לנתק את הכתרים הזמניים ואם במקרה זה יקאה היא יכולה להדביק או רק רופא יכול במידה שזה רק הדבקה ללא כל שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ מאד לבצע טיפול שיננית לפני לקיחת מידות, אם כתר זמני נופל השיננית יכולה להדביק

14/09/2018 | 02:20 | מאת: שואל

שלום מרפאה הציע לי יישור שיניים ע"י ציפוי, בטיפול אחד (צריך רק צילום פנורמי לפני זה) השיניים לא מאוד עקומות, אז באופן עקרוני זה נראה אפשרי. השאלה היא אם זה סביר שזה נעשה בטיפול אחד ובאמת יתן תוצאות טובות? אם איזה סוג ציפוי זה אפשרי בטיפול אחד<

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ציפויי חרסינה לסוגיהם השונים אינם מיוצרים ומודבקים בטיפול אחד , בטיפול המינימליסטי בתור ראשון לוקחים מידות ומשחיזים את השיניים ובטיפול נוסף מדביקים את הציפויים, הדרך הנכונה לטיפולמצריכה שני תורים נוספים , בתור הראשון לוקחים מידות לגילוף אבחנתי שהינו הדמיה המיוצרת במעבדה ומאפשרת לראות כיצד תראה התוצאה טרום ביצוע הטיפול, בתור השני מסתכלים על ההדמיה וניתן ליצור הדמיה זהה בפה על מנת להמחיש את התוצאה כפי שמתקבלת בפה, רק לאחר שראית טואישרת את התוצאה ממשיכים לעבר הטיפול עצמו, קיצורי דרך עלולים לגרום לעגמת נפש!! ציפויים המבוצעים בפגישה אחת אינם ציפויי חרסינה אלא קרוב לוודאי ציפוחי מחומר מרוכב (חומרים לסתימות) המודבקים על השיניים, חומרים אלו משנים עם הזמן את תכונותיהם, המרקם משתנה וגם הצבע ויש צורך לרב להחליפם בתדירות די גבוהה ומעבר לכך שינוי יהשיניים שניתן לבצע בעזרתם - מאד מוגבלים גם מבחינת שינויי צורה וגם מבחינת שינויי צבע

13/09/2018 | 20:58 | מאת: סיגלית

רציתי לשאול בניקוי שיניים רגיל שגרתי אצל שיננית האם מנקה רק שיניים או אם יש אבנית שנדבקה מעט בחניכיים וגורמת דלקת חניכיים קלה האם מנקה גם את החניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אבנית אינה נדבקת לחניכיים , השיננית מנקה את האבנית הצמודה לשיניים (על חניכית ותת חניכית ) כמו גם את הרובד והחיידקים המצטברים בין השן לחניכיים

11/09/2018 | 22:53 | מאת: הילה

שמתי חומר הלבנה על הסד. החומר נגע בחניכיים שלי ומזה מספר ימים כואב ומרגיש כמו צריבה בחניכיים שהסמוך לשיניים. ממש הרגשה של כוויה. מה ניתן לעשות בכדי להקל על הכאבים הללו?

לקריאה נוספת והעמקה

חומרי ההלבנה אמורים להיות במגע עם השיניים ואסור למרוח בצורה שהחומר יגיע לחניכיים מכיון שהוא אכן צורב חניכיים , במקרה שמרגישים צריבה חייבים להוציא את התבנית מהפה לשטוף היטב את הפה במיים ולמלא שוב חומר בתבנית אך בכמות מינימליסטית שלא תגיע לחניכיים

14/09/2018 | 10:59 | מאת: הילה

ואם כבר זה נגע בחניכיים ויש לי כבר את הצריבה מחר זה יהיה כבר שבוע. מה לעשות??

לצערי אין כל כך מה לעשות מלבד להמתין לריפוי פצעי הצריבה

11/09/2018 | 17:43 | מאת: שירה

שלום רב , יש לי גירוי בחניכיים וכאב בחניכיים התחתונות למטה בצד מסוים זה היה לפני זמן ובזכות קצת מי פה וגל עזר קצת הרגיע נראה שסוג של דלקת חניכיים קלה לא בטוחה וגם שנוגעת עם האצבע למטה חוץ מהכאב סוג של חספוס בחניכיים יכולצלהיות שזה גם קשור לעובדה שיש לי קרוב למיקום הכאב ממש החניכיים איפה שאין שן אבל הטוחנת האחרונה לא בינה כי כבר אין לי עקרו כבר יש כתר זמני שנשאר המון זמן ובגלל דחיות למינן הרבה בפה ללא הוצאה אבל הסתכלו בכל ביקורת שאין משהוא מחשיד ובגלל שעשה הרבה נפילות עד שהסתדרנו רק בדיקה שלא התפתח משהוא קשור לעניו ונמשיך את הטיפולים לאחר החגים פוחדת שמשהוא אולי קרה ומגרה בגלל זה את החניכיים או אפילו משהוא לא בסדר שם למרות שהכאב הוא לדעתי רק בחניכיים או גם המצב שאני הרבה יותר למצופה בלי שיננית שבדרך כלל חצי שנה ולא היה תור בקרוב מאוד יש לי ייצא 8 חודשים בערך גם קשור לעובדה ותוכל השיננית לראות אם יש דלקות והכל בסדר או לא ואפילו לנקות סביב המקום? ובינתיים אפשר להשתמש אולי במי פה או משהוא אחר חזקים יותר עד שיראו אולי זה יעזור כי במי מלח לא יכולה להשתמש סובלת מרפלקס הקאה מוגבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, ללא בדיקת האיזור אין לי כל אפשרות לתת לך מענה לשאלותיך, ככלל , שיננית בהחלט יכולה לעזור כמו גם שטיפות או מריחת חומרים אנטיספטיים באיזור, עניתי לך כבר בעבר שחוסר התאמה טובה של כתר זמני יכול גם הוא לגרות חניכיים

10/09/2018 | 12:50 | מאת: ציפוי למינייד לשיניים קדמיות שנופל כל הזמן

עשיתי לפני כ3 שבועות ציפוי למינייט ל2 שיניים קדמיות .הרופא שייף אותן והדביק עליהן את הציפוי . מאז הציפוי נפל פעמיים בכל שן ..מתסכל ביותר .האם זה מה שצפוי לי . שן אחת אף נעשתה לי רגישה יותר האם זה משיוף יתר הרופא טען שהשתמש בדבק פחות חזק ושוב ..מה שמו של הדבק הטוב ביותר חשוב לי לדעת . . האם יש סיבות נוספות עיקריות לנפילת השן .. הסיבה שעשיתי ציפוי היא שקראתי שמדובר בפיתרון אסטתי מעולה לשנים רבות המאפשר אכילה ונגיסה רגילה האם נכון הדבר . מצבי כעת פחות טוב ממה שהיה אני כל הזמן בחששות לנפילת הציפוי מה עושים כעת .אודה למענה דחוף .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ציפויי חרסינה הנבנים בצורה נכונה ומדוייקת אינם אמורים ליפול ובוודאי שלא פעמים במהלך 3 שבועות , אין באפשרותי לקבוע היכן הכשל ללא בדיקת השיניים והתבוננות בצילומים , יכולות להיות מספר סיבות אך בכל מקרה חייבים לתת פתרון וזה צריך להנתן בהתאם לסיבה לכשל , אין "הדבק הכי טוב" אלא מספר טכניקות הדבקה בהתאם לחברות שונות המייצרות את החומרים , ציפויים ככלל הינם פתרון אסתטי מעולה המאפשר תפקוד נורמלי עם השיניים

08/09/2018 | 00:13 | מאת: שרונה

אני אמורה להתחיל מדידות לכתרים 2 שאלות מה ץו שלב של השימוש בחוטים למדידות למה הוא נועד ומה הוא עושה שלא מסתפקים רק בכף המדידה. דבר שני יש לי רפלקס הקאה מאוד מוגבר האם יש משהוא שניתן להקל פוחדת שלא יהיה מבוגלת להחזיק את הכף בפה והאם יש גם פה יש אולינסוגים של כפות או אפילו גדלים שיכולים לעזור אבל גם שיהיה מדויק ככל שניתן לאור המצב הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

תפקיד החוטים הוא דחיקת החניכיים מקו סיום השחזת השן על מנת שאיזור זה יתקבל בצורה טובה במידה ותפריד נובף הוא ספיחת נוזלים מהחניכיים, ישנם גדלים שונים של כפות ויתכן שניתן לקחת מידה גם עם חצי כף

08/09/2018 | 18:53 | מאת: שרונה

מקווה הבעיה שיש כמה שיניים מה עדיף מבחינת האיכות האם בחצי כפית ולא שלמה האיכות והדיוק אותו דבר או שיש סיכוי שפחות מדויק ? נראה מה יחליטו כי הרבה פעמים אפילו במקומות מסוימים בגלל הרפלקס צילום הופך לסיוט. ושאלה נוספת לשתל גם משתמשים בחוטים ?

ההחלטה לגבי הכף הינה רק של הרופא המטפל , רופא מיומן וקפדן העובד בטכניקה נכונה ועם החומרים הנכונים - אין הבדל מבחינת דיוק , לשתל בדרך כלל אין צורך בחוטים

06/09/2018 | 20:33 | מאת: שירי

הנני חורקת כבר זמן מה גם לפעמים שומעת לבד וגם הרופאה אמרה לי . שאלתי בזמן האחרון יש לי אפילו כאבים באיזור של שן שעוברת טיפולים אבל הכל תקין אני במעקב ובקרוב אסיים וגם כאבי ראש נוראים בזמן האחרון שאני קמה ולפעמחם גם במהלך היום אם יכול להיות קשר בין הכאבים הנל והשחיקה ומה הפתרון רק סד ואם כן זה אמור לעזור לתופעה וזה קשה מאוד להתרגל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום, שחיקת השיניים בהחלט יכולה להיות הגורם לכאבים , סד לילה הינו הפתרון העיקרי מעבר לפתרונות מקומיים נקודתיים לכאב , במרבית המקרים סד הבנוי נכון ומאוזן היטב עשוי לפתור את הבעיה

06/09/2018 | 19:05 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי מדידות לכתר על שן וגם על שתל שאלתי האם הכף שמשתמשים בלסת הנגדית יכולה לשמש פעמים אותה מדידה גם לשתל וגם לכתר או שזו כף אחרת וצורה אחרת במדידה משתמשים לכתר ולשתל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, עקרונית מידה לכתר על שן ולכתר על שתל מבוצעת עם אותם חומרים ובהחלט ניתן לקחת עם אותה כף מידה לשני הכתרים