פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

3973 הודעות
3750 תשובות מומחה

מנהל פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

11/01/2019 | 14:31 | מאת: יוני

שלום בשן טוחנת שבוצע בה טיפול שורש, הרופא שם כתר זמני (זה אמור להיות לטווח ארוך כרגע מאחר ויש שאלה לגבי עתיד השן). הכתר ממש צמוד לשיניים שלידו, כך שלא ניתן אפילו להכניס חוט דנטלי באף צד של השן. גם מברשת בין שינית לא נכנסת. האם זה תקין? בעייתי? ציינתי זאת לרופא שיניים, והוא לא התייחס. אשמח לשמוע מה כדאי לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכתר זמני חייב להיות אפשרות למעבר חוט דנטלי , יתכן ויש שאריות דבק המונעות מעבר חוט

10/01/2019 | 20:52 | מאת: שרית

מששמו לי את הכתר על השתל נראה לי שזה קשור. מרגישה לחץ וסטג של כאב במקום והרגשה שלועסת את המקום פוחדת שעוד אשבור שם כי גם ככה יש לי שחיקות האםמיכולצלהיות סדקים גם בשתלים או נזק כלשהוא ובצילומים רואים בעיות שניסו בשתל או אפילו הכתר לוחץ ולא מתאים לעצם ולחניכיים גם יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי דרך לענות למקרה הפרטי ללא בדיקה וצילום

08/01/2019 | 14:02 | מאת: י. מהצפון

שלום ד"ר אמיד, הייתי ביעוץ לגבי ציפויי שיניים, הרופא ביצע לי גם בדיקה של כל מצב הפה, הכל תקין מלבד שיני בינה שזקוקות לעקירה. הוא אמר שהוא יעשה את הטיפול רק אחרי עקירת שיני הבינה הכלואות שלי.. לא כ"כ הצלחתי להבין ממנו האם זה קשור לשינוי במערכת השיניים לאחר העקירה או סיבה אחרת. אני מאד חוששת מעקירה כירורגית, ורוצה בינתיים להימנע מזה. רציתי לשאול האם טיפול אסתטתי של שיניים דורש קודם עקירה של שיני בינה? האם ניתן לבצע טיפול כזה גם ללא עקירה של שיני בינה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהנחה שאינך מתכוונת לצפות את השיניים הסמוכות לשיני הבינה לא אמורה להיות מניעה לצפות את איזור החיוך לפני העקירות

06/01/2019 | 17:40 | מאת: שרית

רציתי לשאול מה ההבדל בין צילומים שעושים למרפאה לבין צילומים סטטוס מקביליות שעושים במכון האם יש להם משהוא שרןאים יותר ממההשבמרפאה?

לקריאה נוספת והעמקה

סטאטוס מקביליות אלו סדרת צילומים המצולמים בזוית של 90 מעלות לשיניים ויכולים להדגים בצורה טובה את גובה העצם האוחזת בשיניים, הסיבה לביצוע במכון היא מיומנות הטכנאים המצלמים

08/01/2019 | 20:33 | מאת: שרית

ויכול להיות בגלל הזוית צילומים שנראה לא משהוא שמצביע בצילומים במכון שיש לו יותר זוויות יראו את הבעיה ואז כבר אפשר להתקדם מה לעשות אם הבעיה בעצם או בחניכיים שבנשך רגיל במרפאה לא רואים ובמכון כן ?

לצערי אין לי כל אפשרות לענות לך תשובה פרטנית ללא בדיקה והתבוננות בצילום, לא בהכרח צילום המצולם במכון יתן תשובות לכל בעית עצם או חניכיים, כל שמדגים הצילום הוא את גובה העצם ורמת אחיזת השורשים בעצם הלסת

05/01/2019 | 21:09 | מאת: שירה

שמו לי כתר ולוחץ צנסה להתרגל אבל ממש רגיש בלעיסה +בניקוי קשה ואם מצליחה מקווה שטועה אבל האם יכול להיות שמשהוא קרה בשתל במיוחד אחרי הרבה זמן מהסיום ואם כן האם בצילומי סטטוס/סטטוס מקביליות שבמילא שולחים אותי לעשות האם רואים בצילומים האלה גם אם יש איזו בעיה בשתל?

לקריאה נוספת והעמקה

חלק מכשלונות שתלים ניתן לראות בצילום אך לא כל מקרה של כשלון מתבטא בצילום

05/01/2019 | 13:55 | מאת: שירה

תוספת לשאלתי אתמול גם שלועסת מרגישה סוג של כאב שלא מרגישה במקום אחר הא זה לחץ במקום שמתרגלות החניכיים או יכול להיות גם בעיה עם השן שליד שהכתר לא מסתדר עימה או גובה או אי התאמה אנסה לראות עוד כמה ימיםמאבל יכול להיות עוד בעיות בכתר עצמו חוץ מגובה ובצילומים ששלחו אותי במילא כי יש לי כמה בעיות במקום אחר שלא ראו יצלמו גם את זה אמורים לראות אם יש איזה בעיה עם הכתר או השתל יראו את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן לחץ של הכתר על החניכיים אך אם זה המקור -אמור לחלוף די מהר , מעבר לכך אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטני שלך ללא בדיקה וצילום

04/01/2019 | 11:47 | מאת: שירה

האם כתר על שתל אמור בהתחלה ללחוץ לאחר התקנתו מרגישה גם לחץ גם קושי בניקוי כאב קל שמנקה ופוחדת שמנקה בגלל שלוחץ אשבור משהוא את הכתר או השתל, והרבה פעמים סתם מזיזה לשון ותנועה נגיעה בכתר והרגשתו לפי דעתי לא אמור אנסה עוד כמה ימים להתרגל אבל אם לא מה אפשר לעשות לפתור והאם צילום יכול לעזור בלפענח מה הבעיה כי לדעת הרופאה ממש לא צריך להוריד גובה הוא בסדר יכול להיות מצב של סוג או עובי כתר שלא מתאים מדובר על שן טוחנת.

לקריאה נוספת והעמקה

לחץ אינו בהכרח קשור לגובה , ברב המקרים הלחץ הינו לחץ על החניכיים

04/01/2019 | 16:32 | מאת: שירה

ואם הלחץ באמת על החניכיים מה פה הפתרון זה אומר בעיה בכתר או מה הסיבה והאם אפשר לתקן או במקרה כזה ולחץ /כאב יימשך צריך לתקן במעבדה מחדש וזה שעושה תנועה ונוגעת במקום זו לא בעיית גובה?

כל מה שכתבת בהחלט יתכן כמו גם סיבות נוספות, אין לי כל דרך לענות למקרה הפרטי ללא בדיקה וצילום

03/01/2019 | 20:46 | מאת: רעות

שמו לי היום כתר מוברג על שתל אחרי שהמון זמן לקח בגלח כול תהליך ההשתלה וההחלמה וכן עיכובים מצדי ובעיות מצד המעבדה . היום שמו ועדיין לא מרגישה בנוח ניסו כל הבעיות ובדקו גובה אין בעיה נאמר שאנסה להתרגל יכול להיות שזאת הבעיה אם עדיין ארגיש ככה נותנת לזה כמה ימים ונראה אם החניכיים אוליצלוקח זמן להתרגל אבל במידה וארגיש לא בנוח האם אפשר לעשות תיקונים לאחר ששמו כבר בפה או שזה סיפור אחרי שלב כזה בין אם יצליחו במרפאה לסדר או בין אם צריך שוב לשלוח למעבדה בגלח שהיה בפה כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

כל מה שנמצא בפה ואינו מודבק עם דבק קבוע יכול לעבור תיקון ( כל עוד זה פרק זמן לא רב בפה)

03/01/2019 | 18:30 | מאת: שירי

שלחו אותי לצילומים של סטטוס מקביליות במכון בגלל בעיה מציקה באיזור וראו שהצילומים מזמן לא עדכניים ומעדיפים שבאותה הזדמנות נבדוק כם אם הכל בסדר ולא נוצרה עוד בעיה ושנדע כי זה כבר כמה שנים שלא עשיתי. אמורה לקבוע תור וללכת בודקת השאלה אני זוכרת שזה הרבה צילומים ששמים פה ויש לי רפלקס הקאה מוגבר ואפילו בטיפול עוברת הרבה פעמים עם הפסקות מדי פעם במקומות שקשה מה אפשר לעשות כדי להקל ואם יש איזה קשר לשעה שאעשה למצב שזה יותר קל או יותר קשה ובאחד השיניים אף יש כתר זמני זה יכול להקשות על הצילום? וגם באופן כללי למה יותר טוב צילומים כאלה מפנורמי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין דרך למנוע רפלקס הקאה , הצילום הפנורמי נועד למטרות אחרות ואינו מראה בצורה ברורה כל 2-3 שיניים כמו הסטאטוס , סטאטוס מקביליות מצולם בזוית מקבילה לשיניים ומראה בצורה מדוייקת את גובה העצם האוחזת את השיניים

01/01/2019 | 20:34 | מאת: שירה

יש לי הרגשה שיש לי דחיסת מזון כואב לי בעיקר אחרי ניקוי וצחצוח שהכאב ממשיך איזה בערך שעה לפחות ולפעמים בנרבה יותר ולפעמים גם אחרי אכילה ויש גם לחץ במקום מרגישה כמו תחושה שלועסת את המקום אם זאת הבעיה ולא אחרת כמו דלקת בשורש או שבר בכל מקרה אלך שיסתכלו ויבדקו אבל אם זה דחיסת מזון זה באיזור כתר שהוא קבוע האם אפשר לדעת בהסתכלות שזאת הבעיה ואם הבעיה או בדחיסת מזון או בעיה בכלל מהכתר האם החלפת הכצר ומדידות מחדש יתקנו את המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן בבדיקה פשוטה בעזרת העברת חוט לדעת האם ישנו מרווח במקום בו צריכה להיות נקודת מגע המונעת דחיסת מזון, החלפת הכתר לכתר תקין אמורה לפתור בעיה זו

30/12/2018 | 00:23 | מאת: אלכסנדר

מדובר על חשיפת יתר קטנה של החניכיים בצד אחד של הפה ולכן אני פחות מעוניין בניתוח קיצור חניכיים בעוד שציפוי חרסינה אני ממילא עושה.

כפי שכבר כתבתי , ציפויי חרסינה אינם יכולים להוות תחליף להארכת כותרת ואמורים להגיע עד קו החניכיים

30/12/2018 | 00:13 | מאת: אלכסנדר

שלום ד"ר אמיד רציתי לשאול האם בעזרת ציפויי חרסינה ניתן גם להקטין (אפילו במידה מועטת)את חשיפת החניכיים בחיוך.

אלכסנדר שלום, ציפויי החרסינה אמורים להגיע עד קו החניכיים או מעט מעל קו החניכיים אך לא מתחת לחניכיים ומסיבה זו אינם יכולים להקטין ולו גם במעט את חשיפת החניכיים בחיוך

29/12/2018 | 07:53 | מאת: אביבית

ידוע לי כי קיימות מספר שיטות:: שתל דיווה IRAISE פירמידיון שתלים החובקים התוכל בבקה להסביר את ההבדל ביניהם? היתרונות והחסרונות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אביבית שלום , אינני מתייחס במסגרת הפורום ליתרונות וחסרונות של חומרים מסחריים , אוכל לענות על כל שאלה במייל פרטי roni@roniamid.com

28/12/2018 | 20:59 | מאת: שרית

יש לי כאב ממש חזק כל פעם שמנקה בין שיניים בשן מסוימת היה גם דימום נוראי בהתחלה אבל עכשיו הדימום רק מדי םעם והכאב כל ממש מנש חזק ונמשך הרבה זמן עוד אחרי הצחצוח והניקוי ולפעמים לא תמיד גם לםעמים רגישות וכאב קצת גם בלעיסה וגם הרגשת לחץ ללא קשר לאכילה. מה זה יכול להיות האם מהחניכיים מהשן ומה זה יכול להצביע?

לקריאה נוספת והעמקה

שרית שלום, יכולות להיות סובות רבות לבעיה שהזכרת , אין לי כל דאך לענות ללא בדיקה וצילום

27/12/2018 | 23:24 | מאת: גאיה

יש לי בעיות בזמן האחרון סביב כתר קבוע גם מספיק פעמים דימומים וכאב שמנקה לפעמים שניהם ולפעמים רק כאב וביום יומיים האחרונים ללא קשר לכלום מרגישה סוג של לחץ וכאב שכאילו לוחצת ולועסת על השן ללא סיבה שמופעל לחץ ללא פעולה שצריכה על השן. שבוע הבא יש לי תור אבל יכול להיות שמה שהתחיל בעיה של חניכיים הפך לבעיה מורכבת בחניכיים חוץ מהחלפת או יכול להיות סתם לחץ שלי למרות שמרגישה החמרה או האם יכול להיות מצב של בעיה שם מהחניכיים שלחץ שם ועדיתי עומסים שנעשה שם שבר והטיפול יכול להיות גם טיפול שורש האם לפעמים עושים טיפול שורש כתוצאה משבר או במקרה כזה רק עקירה ? ואם עשיתי לחץ או שבר אם נזק האם אפשר לראות בעיה מספיק בצילום או חייבים להוריד את הכתר אפילו רק כדי איבחון מה הבעיה? וזה שמרגישה לחץ כמו שבר יכול להיות שבר קטן בשורש שניתן לטפל או אפילו לחץ מהדלקת חניכיים הכאבים והעומבים גרמו לדלקת חניכיים ושברים בשורשים ובכתר שצריך טיפול מורכב בשיניים או בחניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות לשאלותיך ללא בדיקה וצילום

אני אחרי יעוץ לגבי ציפויי קומפוזיט בשיניים הקדמיות, הרופא אמר שהם יכולים להחזיק להמון שנים בהיגיינה אוראלית טובה, אבל שמעתי מכאלה שעשו, שזה לא תמיד ככה. מה אתה יכול לומר לי לגבי אורך החיים של הציפויים האלו, והאם אפשר לעשות אותם גם על שיניים שיש בהם סתימות, ולקבל תוצאה אסתטית טובה

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, היתרון היחידי של ציפויי חומרים מרוכבים (קומפוזיט ) על ציפויי חרסינה הוא מחירם הזול , החומר עצמו חלש יותר מחרסינה ועלול להשבר בקלות רבה יותר , לא מאפשר שינויי צורה משמעותיים מעבר לצורת השן הקיימת בניגוד לחרסינה המאפשרת עיצוב השיניים בצורה מחמיאה יותר מצורתן הקיימת , הקומפוזיט לא ממש מאפשר שינוי צבע משמעותי (ישנה סכנה של השתקפות צבע השן הטבעית מבעד לצבע הקומפוזיט) , החומר סופח לתוכו חומרים ממזון ושתיה וכתוצאה מכך גם אם מחזיק מעמד בפה עלולים להיות שינויי מרקם ושינויי צבע לאורך הזמן, סתימות קיימות מומלץ להחליף במהלך העבודה על השיניים אם יוצרים ציפויי קומפוזיט או במהלך העבודה על ציפויי חרסינה

תודה רבה, עזרת לי מאד!

25/12/2018 | 00:03 | מאת: שרונה

יש לי בזמן כאבים וחלק מהמקרים גם דימומים האם מצב כזה מצביע על בעיה בכתר צמרות שהכתר שנים בודדות 3-4 שנים וטם כן מה יכול להיות הפתרון בגלל שיש כאבים אז בטח לאנרק החלפת כתר האם צריך טיפול בחניכיים או שהכאב באיזור הכתר גם יכול להיות מבעיה בכתר גם צורך בטיפול שורש או עקירה והאם באחד המצבים שציינתי יכולים לראות את הבעיה בצילום וכמה רצינית טיפול פשוא או מסובך עד כדי עקירה למרות שהכאבים יכולים להיות גדולים אבל בדרך כלל רק בניקוי וצחצוח שיכול להטריף אחכ כך זמן מה ושאני סוג של סגירה מרגישה גם אז לעיסה וכאב ואציין שאני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

שרונה שלום, לצערי אין כל דרך לענות לשאלתך ללא בדירה וצילום, כל אחת מהסיבות שציינת כמו גם סיבות אחרות נוספות יכולות להיות הגורם לכאב והטיפול כמובן בהתאם

23/12/2018 | 18:20 | מאת: שמרית

מקווה שאני סתם מרגישה יש לי תחושה מעין שבר מתחת לכתר קבוע. שאלתי מה ההבדל בין שבר לסדק בשן האם רואים בצילום במיוחד שזה מעל חודש ומה הטיפול לזה ? ואם זה שן שיש בה כבר כתר אם יהיה שבר או סדק במקרה כזה יש אפדרות לטפל או רק עקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

שמרית שלום, בחלק מהמקרים ניתן לראות סדק בשן בצילום או ניתן לראות איבוד עצם בצורה אופיינית לסדק , במקרים אחרים כאב בלתי מוסבר בדרך אחרת הינו המאפיין סדק, ההחלטה כיצד לטפל תלויה בוודאות האבחנה כמו גם במיקום הסדק

שלום. אני נמצא בסיום טיפול אורטודנטי ועדיין נשארו לי רווחים ועוד כמה בעיות אסתטיות בשיניים העליונות הקדמיות המליצו לי על ציפויי שיניים רציתי אם אפשר המלצה על רופא שיניים מומחה באסתטיקה ושיניים קדמיות שיעשה טיפול איכותי עם אחריות באיזור ירושלים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אלכס שלום, אין התמחות מוכרת באסתטיקה ועדיין ישנם מספר רופאים הנחשבים למקצועיים בתחום ציפויי החרסינה, שלח לי מייל ואנקוב במספר שמות של רופאים roni@roniamid.com

22/12/2018 | 23:29 | מאת: שירלי

יש לי כאבים ורגישויות סביב כתר בעוצמות משתנות יש פעמים שקצת מציק ולא נורא ויש פעמים שפתאום יותר מציק שלפעמים גם דימומים, האם העוצמות קשור לצחצוח /לסוג האוכל יש השפעה? האם יכול להיות מצב כזה שאצטרך טיפול שורש לשן שיש בה כתר ושנוגעת במקום מסוים למטה באיזור העצם/חניכיים כאב שם ואם יש מצב שדלקת חמרגישות בשן שמצריכה טיפול שורש והאם רואים בצילום וגם אם זה מהלחץ עשיתי שבר רואים כאלו דברים אונרק שהמצב כבר מאוד חמור?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות למקרה הפרטי ללא בדיקה וצילום, יתכן והבעיה הינה בהתאמת הכתר לשן, גרוי החניכיים עי הכתר או כמעט כל אחת מהסיבות שציינת

21/12/2018 | 17:35 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך או אולי הבעיההקשורה לחניכיים? אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה וצילום , בדרך כלל אם הכתר יושב טוב על הגבס אבל לא מתאים לשן / שתל בפה - ישנה בעיה/עיוות במידה ויש לקחת מידה חדשה בפעם נוספת

22/12/2018 | 13:48 | מאת: שירה

ואם יצטרכו לקחת מידות חדשות לשיניים/שתל פעם נוספת סה הכל מחדש או רק עם החומר בפה או כולל גם שלב החוטים ? ואם באמת מה שיקרה לא תקין ונחליט מדידות חדשות אפשר לעשות משהוא כדי להקל על המדידות שיהיההקל יותר כי גם סובלת מרפלקס הקאה ואחת הסיבות שרוצה למנוע ולא לעשות לינשוב את הקושי הזה אבל מצד שנימאם לא ישתפר ויהיה מדויק בפעם הבאה יש סיכוי גדול שנצטרך שוב?

מידות מחדש משמע הכל כולל חוטים , ישנם כל מיני פטנטים טכניים להקלה במקרים של רפלקס הקאה

21/12/2018 | 17:34 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך. אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

20/12/2018 | 09:16 | מאת: יהודית

האם שיניי לימינייט ניתן להוציא ו לתקן

לצערי אין כל דרך להוריד ציפוי חרסינה לצורך תיקון אלא יש לבצע את הציפוי מחדש, הדרך היחידה להורדת ציפוי הינה עי חיתוך הציפוי והשחזתו

18/12/2018 | 21:56 | מאת: or

מה התכונות השונות בין חרסינה אמפרס ולבין חרסינה אימקס ? מבחינת מחיר ומבחינת הדחיסה הם אותו דבר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שני החומרים שונים לחלוטין , האמפרס מורכב מלאוציט גלאס סרמיקס לעומת האי מקס שהינו ליטיום דיסיליקט, ברמה העקרונית האימקס הרבה יותר חזק אך יותר אטום לעומת שקיפות האמפרס ( זכוכית - יותר שקוף אך גם יותר שביר) , מחיר נקבע עפי קריטריונים שונים לחלוטין כמו מקצועיות והשקעת הזמן מצג הרופא והטכנאי כמו גם רמת הנסיון והידע שלהם ועוד

18/12/2018 | 19:31 | מאת: רעות

שלום רב, בעלי טוען שיש לי נקישות שיניים בזמן שינה, הוא הקליט אותי, וחשוב לי לציין שזה לא חריקות שיניים אלא נקישות בין שתי הלסתות (כמו רעש של טיפטוף) ממה זה נגרם ??? ומה ההבדל מבחינה בריאות הלסת והשיניים בין נקישות לחריקות?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן שתי תופעות בשיניים בדינה האחת הינה חריקה והשניה הינה הידוק שיניים , בהחלט יתכן שאת נמנית עם מהדדי השיניים ומכאן קולות הנקישות

18/12/2018 | 11:00 | מאת: יפעת

שן קדמית שעברה לפני כמה שנים טיפול שורש ולאחר מכן הלבנה פנימית, השן השחירה שוב גם החניכיים מעליה קיבלו גוון שחור, מה הסיבה? והאם הפתרון היחיד זה כתר, או ניתן לעשות שוב הלבנה פנימית? אני מעדיפה פתרון כמה שיותר שמרני. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שניתן לחזור על ההלבנה , במידה והתוצאות אינן משביעות רצון ניתן לבדוק אפשרות לציפוי חרסינה שהינו טיפול שמרני הרבה יותר מכתר, כתר הינו אפשרות אחרונה בשרשרת

איך אני אמורה להתייחס לדרישה של רופא שיניים לשלם עוד לפני תחילת טיפול את רוב הסכום. מדובר בטיפול גדול בעלות גבוהה מאד, והרופא שיניים לא מסכים להתחיל טיפול ללא תשלום מקדמה של רוב הטיפול, האם כך נוהגים בדר"כ רופאי שיניים? יש לציין שמאד התרשמתי ממקצועיות הרופא ואני הייתי מעוניינת לטפל אצלו, רק הדרישה הזו קצת היתה לי תמוהה. אני חשבתי שמשלמים פר טיפול. אשמח לשמוע את חוות דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

מדיניות תשלומים ברפואת שיניים פרטית אינה אחידה , זכותו של כל רופא ( כמו כל בעל מקצוע חופשי ) להחליט על תנאי התשלום במרפאתו וכל לקוח יחליט האם אלו מתאימים לא או לא,הכל ענין של היצע וביקוש.. כמובן שחסרים פרטים בשאלתך כמו למשל האם תמורת תשלום מראש הנך מקבלת הנחה גדולה מהתעריפים הרגילים של הרופא

15/12/2018 | 10:11 | מאת: רעות

יש לי דימומים פעם ולפעמים פעמיים סביב כתר קבוע ואם אין דימום שמעבירה חוט דנטלי מרגישה כאב מה הבעיה שזה יכול לנבוע ומה אפשר לעשות כדי להקל. אני כם משתמשת במי פה ואפילו בג'ל להקלה ולא משתפר.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דרך לענות למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה אך בהחלט יתכן שישנה בעיה בהתאמת הכתר לשן , גשי להבדק

14/12/2018 | 23:34 | מאת: דנה

רציתי לשאול האם דימומים בחניכיים סביב כתר שעבר טיפול שורש יכול להיות בעיה בכתר שרק החלפת כתר לא תעזור ואצטרך שוב טיפול שורש הבעיה שהמקום מציק ורגישות בחניכיים וזה באיזור רק של הכתר הנל. השאלה יכול להיות בעיה חוץ מהדימום שמצריכה כבר טיפול ארוך יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין צורך או אי צורך בחידוש טיפול שרש לבין דימומים מהחניכיים סביב כתר, בדרך כלל הבעיה הינה בכתר,

12/12/2018 | 20:54 | מאת: יערה

יש לי טעם מר בפה וגם דימום בתדירות כמעט פעם ביום-יומיים ויש ימים אפילו כמה פעמים ביותר. האם יש קשר בין הדימום לטעם המר או האם יכול להיות משהוא אחר? וזה קורה לי רק באיזור ספציפי .

לקריאה נוספת והעמקה

בוודאי שיכול להיות קשר בין הדימום= דלקת לבין הטעם המר אך חסרים נתונים כדי לענות למקרה הפרטי

01/12/2018 | 12:37 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי כתר זירקוניה מלא רציתי לשאול אם תהליכי העבודה דומים לכתר רגיל מאוכה למתכת גם פה שמים את הכתר הפה אחרי שהצבע ויושב טוב אחרי כל המדידות האם בשלב הזה גם פה משתנשים בדבק סמני לתקופה קצרה ורק שאני בטוחה מחליפים לדבק קבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, ההליך תלוי ברופא , יש הנוהגים בדרך שתארת ( עם שינויים כאלה ואחרים) ואילו אחרים מדביקים ישר בדבק קבוע

02/12/2018 | 22:24 | מאת: שירה

תודה. באופן עקרוני לא כדאי קודם דבק זמני שבטוחצנוח ואין משהוא לא נוח מציק או אפילו הגובה שלפעמים צריך שינויים קלים כי אם שמים קבוע כבר לא ניתן לשנות בטח אם זה דבק קביע או שיש אפשרויות להוציא כתר עם דבק קבוע בלי לשבור /להחליף אותו?

את צודקת לחלוטין ומסיבה זן אני נוהג להדביק זמנית לפני הדבקה קבועה, לא כולם נוהגים כך

30/11/2018 | 20:37 | מאת: יערה

הולכים בקרוב להחליף לי כתר מאוחה למתכת שאסיים טיפולים אחרים שאמורה לסיים בקרוב. כתר זה כואב ולוחץ בחניכיים וגם קצת מדמם החלטנו לעשות כתר זירקוניה מלא כי יהיה בריא יותר ולוחץ פחות הכתר בין רק שנתיים וקצת. השאלה שלי האם אחרי שיורידו את הכתר יצטרכו חוץ מכתר זמני מחדש גם מבנה מחדש ? ודבר שני אחרי שיורידו וישחיזו למרות שיש כתר ועושים השחזות קטנות יותר כי זה כתר זירקוניה והיה שם כתר יש סיכוי אחרי כל ההשחזות הנ"ל שוב אצטרך גם ניתוח הארכת כותרת בגלל שירדה עוד כותרת ולא מספיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי ללא בדיקה וצילום

27/11/2018 | 18:38 | מאת: שירה

חזר חלק של הכתר של למדידה וממש לא טוב ולא מתאים נקווה שיצליח אבל אם לא למרות שעושים כתר זירקוניה מלא ולא בטוח יעזור אצטרך ניתוח הארכת כותרת. שאלתי האם לא תמיד כתר זירקוניה מלא מחלק אחד חוסך את המצב שצריך ניתוח כי נאמר במצב של כתר כזה ההשחזה היא אחרת ופחות. וגם שלב קצת מאוחר יותר התוכנית להחליף לי גם את הכתר ליד לא יפה יהיה אסתטית וגם התחיל לגרות לי את החניכיים. . אם אחרי הורדת הכתר הנ"ל במקרה גם פה יחסר אורך כותרת אולי יצטרכו גם פה האם יש הבדל בזמן שצריך ל-2 שיניים למרות שזה באותה זריקה ואחד ליד השני והאם אם חזר מהמעבדה הכתר ולא טוב סיכוי גדול ששוב לא יהיה טוב או יכול להיות רק מהסריקה הממוחשבת לתנור שעושים משהו שם לא בסדר , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכל לכל להיות , ממש אים מספיק פרטים רפואיים על מנת לענות למקרה הפרטי שלך , בגדול סוג הכתר אינו משנה לגבי הצורך או אי הצורך בניתוח

25/11/2018 | 23:21 | מאת: שרית

יש לי כתר קבוע היו לי כאבים קלים בשן שיש בה כתר קבוע פתאום כן ופתאום לא ופתאום התחילו מאתמול כאבים חזקים כבר ומטרידים עדיין לא בשינה ומשתדלת ללא משכחים אם אין ברירה אבל ממש לוחץ וכואב . אני גם שוחקת שיניים והכתר הזה כבר כמה זמן קצת שחוק/החרסינה משופשפת/שבורה לא ברור לי בדיוק אבל נראה לא חלק כמו שכתר צריך להיות. האם במצב של כתר קיים יש עוד סיכוי להציל את השן או רק עקירה ושתל והאם יש מצב של עקירה ושתל שבר/סדק בשן שעדיין הכאבים הם לא הגיעו למצב בלתי נסבל שאפשר לראות בצילום?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דדך לענות לשאלתך ללא בדיקת המקום

שלום, אני מעוניינת בטיפול אסתטי של שיניים קדמיות ב 2 הלסתות. אני בעיקר אוספת אינפורמציה באינטרנט (וזה רק מבלבל עוד יותר אנשים ללא ידע מקצועי כמוני!!), רציתי לשאול לחוות דעתך אודות הפרסומים והצגות בוידאו של עיצוב חיוך בעזרת ציפויי חרסינה בשתי פגישות בלבד! זה משהו שניתן לסמוך עליו? השיניים הטבעיות בפרסומים האלו נראו כאילו לא עברו שום שיוף, האם זה הגיוני? מאד מפתה אותי לגמור טיפול כזה בפעמיים, אבל אני לא יודעת עד כמה הוא מקצועי ואמין, אשמח לעזרתך. תודה!

בכל טיפול אסתטי חשוב להתחיל בהדמית התוצאה הסופית מראש על מנת לתאם ציפיות ולוודא שהתוצאה אליה מתכוונים להגיע הרופא והטכנאי אכן מוצאת חן בעיני המטופל, לאחר יצירת הדמיה על הגבס יוצרים הדמיה של התוצאה הסופית בעזרת חומר פלסטי על השיניים, רק כשמגיעים לתוצאה המוצאת חן בעיני המטופל יוצאים לדרך ומתחילים בטיפול עצמו, כמובן שטיפול כזה אורך יותר משתי פגישות אך גם חוסך עגמת נפש הנגרמת במקרים רבים מכך שלא כולם ראו בעיני רוחם את אותה תוצאה האמורה להתקבל בטיפול, לא אחת פונים אנשים ומבקשים להחליף את הציפויים החדשים שהודבקו מכיון שאינם אוהבים את החיוך ולא הצליחו להסתגל אליו.

25/11/2018 | 18:09 | מאת: שירה

עש לי כתר בוע לפני שנתיים -שנתיים וחצי. לפני חודש התחיל אי נוחות אבל לחא כאב . עכשיו בשבועיים האחרונים גם דימום בניקוי שאחכ כואב במקום כאב למטה בחניכיים וגם מרגישה כמו לועסת את הכתר יש בו גם סוג של שחיקה בחרסינה מהשחיקות שלי האם יכול להיות נזק בחניכיים מהכתר פתאום אחרי זמן זה שלוחץ פתאום בחניכיים מדובר על כתר חרסינה מאוחה למתכת אם זה משנה ויכולים לראות בעיה חדשה בחניכיים שבגלל זה יש דימומים ולחצים בכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל דרך לענות לגבי הסיבות לדלקת ללא בדיקת המקום יחד עם התבוננות בצילום

24/11/2018 | 12:28 | מאת: שירלי

רציתי לשאול יכול להיות מצבים גם שדלקת חניכיים סביב כתר קבוע שלא עוברת למרות ניקוי טוב וכל האביזרים גם חוט דנטלי ומי פה ודימומים יצריך טיפול שורש או אפילו סוג של פעולה כירוגית לתיקון המצב כי אפילו שפותחת את הפה קצת יותר המקום שם כואב ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין דלקת חניכיים לבין טיפול שרש, כמובן שיש צורך לאבחן מה מקור הכאב

23/11/2018 | 11:28 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר נקודת מגע/ נקודת מגע לקויה הכוונה שכך שאין מגע הדוק בין הכתר לשן הסמוכה ומסיבה זו יתכן ונדחס מזון בין הכתר לשן ועלולה להגרם דלקת חניכיים ואיבוד עצם. אם הכתר אינו מודבק קבוע ניתן לשפר את נקודת המגע ( וכמובן שיש לעשות כן בעתר זמני) אם הכתר מודבק קבוע ניתן להחליפו בכתר חדש או לבצע סתימה בשן הסמוכה ( יזומה) על מנת לשפר את נקודת המגע

23/11/2018 | 22:43 | מאת: טלי

יכול להיות שבגלל זה יש לי כאבים בחניכיים וכל ערב דימומים למרות שדואגת להיגיינה עם חוט דנטלי ,צחצוח וגם מי פה או שאולי הבעיה גם בכתר בעייתי שהחליד ועושה בעיות כי זה כתר חרסינה מאוחה למתכת?

טלי שלום, בהחלט יתכן שנקודות המגע בכתר אינן תקינות ומסיבה זו הדימומים והדלקת ,כתר אינו מחליד , אם הכתר ממתכת לא אצילה יתכן שחרור של חומרים לחניכיים, כתר מדוייק ותקין אינו גורם לדלקת בלי קשר לחומר ממנו עשוי

24/11/2018 | 09:32 | מאת: טלי

אם זה המקרה בוטדאי שאדע סופית עוד כמה ימים שיראו אבל אם זאת הבעיה כדאי להחליף כבר את הכתר שהוא קבוע כימיש שם סוגבשל שקע גם כנראה מהשחיקה שלי כי בכתרים האחרים אין כדאי כבר להחליף לכתר אחר יותר בריא לחניכיים?

בכל מקרה אם יש ספק כדאי לעבור לכתר זמני ולאבחן מה מקור הבעיה, כל זאת בתנאי שמבוצע כתר זמני מוקפד ומדוייק אשר בעצמו בוודאות לא יצור בעית דלקת חניכיים

23/11/2018 | 01:00 | מאת: יאיר

שלום וברכה עברתי היום טיפול שורש בשן טוחנת (46). הופניתי לטיפול שורש ע"י רופא השיניים בגלל שחלק מהסתימה (שחזור מורכב) נשברה, לא סבלתי מהשן לאחר השבר. הסתימה היתה נרחבת ועמוקה. נאמר לי ע"י הרופא שבזמן ביצוע הטיפול שורש נשבר הקיר התחתון של הלשכה עקב כך שהלשכה היתה דקה יחסית. "בעת פתיחת השן פרפורציה ברצפה הפלופרית עקב הסתיידות הלשכה וקושי לאתרה. בוצע איטום עם חומר כלשהו (אם אני מבטא נכון, אולי wtrabbn) ועליו חיפוי קומפוזיט. המלצות, מבנה, ביקורת בעוד 4 חודשים, ולהתקדם לעת עתה רק עם כתר זמני." 1. האם זה דבר שקורה? 2. האם ניתן לדעת אם זה היה קורה בכל מצב או שזו טעות מכנית בביצוע והיה ניתן למנוע את זה? 3. האם הטיפול בשבר הזה היה מיטבי (לפי המתואר לעיל, בהנחה והצלחתי לכתוב את שם החומר)? 4. האם ללכת על פי ההמלצות הללו, כלומר לחכות 4 חודשים ובזמן הזה לעשות מבנה וכתר זמני, או שיש מקום לייעוץ או טיפול נוסף? 5. מה הפרוגנוזה של שן כזאת? אשמח להיענות על השאלות בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין מספיק נתונים על מנת לענות על שאלותיך ובמיוחד חסר צילום המדגים את השן לפני טיפול השרש , כמובן שאם נוצרה פרפורציה עדיף להמתין ועדיין לבצע טיפול רדיקלי ( עקירת השן) או ביצוע כתר קבוע ( שעלותו לא זולה )

21/11/2018 | 17:46 | מאת: יערה

מה כתר זמני נותן לאחר ניתוח הארכת כותרת או אם לא יהיה עד החלמה לא הקטנה של ריפוד אם מחליטים לוותר אלא לגמרי מחלימים אחרי חודשיים שלושה מה יכול לגרום כל התקופה הזאת ללא הכתר הזמני ?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה תלויה בסיבה להארכת הכותרת אבל בגדול אין להשאר ללא כתר זמני מכיון שהשיניים סוגרות את המרווח ביניהן ,חשש לצמיחת החניכיים מעבר לכך יש חשש לעששת , לדחיסת מזון בין השיניים וכתוצאה מכך לדלקת חניכיים

20/11/2018 | 20:38 | מאת: ענת

יש לי כתר קבוע ולאחרונה כל ניקוי עם חוט ובעיקר בערב יוצר דימום גם במהלך היום יש לי כאבים במקום האם החלפת כתר במקום לחרסינה מאוחה למתכת להחליף לחרסינה מאוחה לזירקוניה או זירקוניה מלאה מה שאפשר וכדאי זו שן טוחנת תוכל לפתור בעיה זו כלומר החניכיים פחות רגישות יהיו והאם הדלקות יכולות להיות מהכתר באמת? ואיך הולך התהליך של החלפת הכתר האם יצטרכו שוב טיפול שורש והאם בשביל להחליף מורידים גם את המבנה והמידות יצטרכו מחדש ואם עשו לי לא מזמן למידות לשן קרובה אפשר יהיה פשוט להשתמש באותם מידות או הכל מחדש כולל המבנה והכתר הזמני גם?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל שהכתר מיוצר בצורה יותר מדוייקת ומוקפדת כך הסכוי לדלקות ודימומים קטן, אם טיפול השרש תקין אין צורך לחדשו וכך גם לגבי המבנה

20/11/2018 | 08:03 | מאת: יערה

רציתי לשאול הבנתי שיש מקרים שכתר ללא מתכת אלא זירקוניה עם ציפוי חרסינה יכול לבטל את הצורך בניתוח הארכת כותרת קטע שהוא גבולי מתי מצב כזה יודעים בוודאות התחילו לנסות אבל יכול להיות שיעשו צילום שיגיעו הזירקוניה למדידה וצילום ויראו שצריך או אפילו אחרי ציפוי החרסינה במיוחד במצבים גבוליים או תמיד יודעים בטוח לאחר הכתר הזמני?

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום קשר בין סוג הכתר לבין הצורך בהארכת כותרת

19/11/2018 | 18:37 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט תיתכן בעיה בכתר אך אין לי דרך להשיב לגבי המקרה הפרטי מבלי לבדוק את המקום

18/11/2018 | 23:01 | מאת: שירלי

התחילו לי מדידות לכתר לפני שלושה שבועות והיום בזמן צחצוח למטה מתחת לשן זו שן עליונה ירד דם על המברשת האם זה יכול להצביע על משהוא?

ללא בדיקת המקום אין לי כל דרך להשיב

היי אני מאוד מתלבטת בבחירת צבע לכתרים בעבר היה לי c1 ואני לא מרוצה כל כך אני מעוניינת בצבע לבן יותר ממה שהיה לי אבל טיבעי גוון העור שלי לא בהיר ולא כהה גוון צהבהב האם לדעתך a1 או a2 חשבתי על אחד מהם

את הגוון הכלל מתאימים בהתאם לגוון העור, שפתיים ועוד, מה שחשובבאינו הצבע אלא טכנאי מוכשר שיוכל בכל גוון ( בדכ זה שילוב גוונים) לבצע חרסינה הנראית טבעית ועם חיות

1.אני לאחר שתלים ויש לי בעיה שיניים תחתונות בצד. שמאל אחרי שהושתלו לי שם השיניים כשאני אוכלת מצתבר לי בצד אוכל שנתקע שם הרופא אמר שנוצר לי שם בור מעקירה וגיל אני בת 58 האם אפשר לתקן ולטפל במצב זה ?

לצערי אין לי דדך לענות מבלי לבדוק את האזור ולראות מה מקור הבעיה

18/11/2018 | 18:31 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך כבר פעמים רבות שאין לי דרך לתת תשובה ללא בדיקת המקום, בכל מקרה אין כל קשר לסוג הכתר המבוצע

18/11/2018 | 16:02 | מאת: S

שלום, יש לי 2 שיניים חלביות (ניבים) ו2 ניבים שצמחו במקום של השיניים הלטרליות החלביות עדיין חזקות ולכן המליצו לי לא לעקור אותן אלא לבצע ציפוי למינייט, לשם כך עשיתי הארכת כותרת אני חושש לגבי הניבים שיש להפוך ללטרליות, נראה שיצטרכו להשחיזם רבות כדי לייצר צורה של לטרלית האם יש אופציות טובות יותר? האם זה תהליך שגרתי במקרה שבו יש מחסור בשינים לטרליות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי תיאור המקרה אינו מספיק על מנת לענות תשובה רצינית, חייבים לבדוק את השיניים ורמת אחיזתן בעצם, סגר , צילומי רנטגן ולבסוף לבצע גילוף אבחנתי על מנת שניתן יהיה להציע פתרונות

17/11/2018 | 13:53 | מאת: שירה

רציתי לשאול יש לי פגיעה בחרסינה משחיקה. זהו כתר שהשארנו הרבה זמן עם דבק זמני בקרוב אמורים לעשות דבק קבוע ושן לידה כרגע עטשים כתר זירקוניה . שאלתי השחעקה לא יפה ורואים ממש כמו שקע בחרסינה האם אפשר לתקן את השחיקה בחרסינה ואם כן במרפאה או במעבדה ? והאם עדיךף לתקן או אולי להחליף לכתר סירקוניה במיוחד שליד זה מה שעושים ואם מחליפים את הכתר האם סיכוי שזה יהיה בעיה ובעקבות זה יצטרכו לעשות עוד טיפולים לפני בשביל להחליף כתר יש מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לתקן חרסינה בצורה חלקית ( התיקון יכול שלא לתפוס ) במרפאה או בצורה מושלמת במעבדה, צריך לקחת בחשבון שהתיקון מצריך הכנסת הכתר לתנור וכתוצאה מכך עלולים להווצר פיצוצים בחרסינה אם זו שהתה זמן רב בפה , כמובן שבמקרה כזה ניתן לצור כתר חדש

15/11/2018 | 00:40 | מאת: מרים

שמו לי כתר זמני שלא מאד נוח. כרגע החליפו לי לכתר קבוע אבל הוא מבליט את השפה ולוחץ בחניכיים. כאילו עבה מדי. איזה סוג כתר קבוע יכול להיות דק יותר? כרגע זה כתר לא זרקוניה אלא משהו דומה כך אמרו לי.

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין החומר ממנו עדוי הכתר לעוביו, ישנו עובי מינימלי לכתר ומעבר לכך תלוי עובי הכתר בכמות החומר שהושחזה מהשן ( כלומר האם פינו מספיק מקום) ובעובי כפי שנבנה עי הטכנאי