פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

3971 הודעות
3890 תשובות מומחה

מנהל פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

21/12/2018 | 17:35 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך או אולי הבעיההקשורה לחניכיים? אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה וצילום , בדרך כלל אם הכתר יושב טוב על הגבס אבל לא מתאים לשן / שתל בפה - ישנה בעיה/עיוות במידה ויש לקחת מידה חדשה בפעם נוספת

22/12/2018 | 13:48 | מאת: שירה

ואם יצטרכו לקחת מידות חדשות לשיניים/שתל פעם נוספת סה הכל מחדש או רק עם החומר בפה או כולל גם שלב החוטים ? ואם באמת מה שיקרה לא תקין ונחליט מדידות חדשות אפשר לעשות משהוא כדי להקל על המדידות שיהיההקל יותר כי גם סובלת מרפלקס הקאה ואחת הסיבות שרוצה למנוע ולא לעשות לינשוב את הקושי הזה אבל מצד שנימאם לא ישתפר ויהיה מדויק בפעם הבאה יש סיכוי גדול שנצטרך שוב?

מידות מחדש משמע הכל כולל חוטים , ישנם כל מיני פטנטים טכניים להקלה במקרים של רפלקס הקאה

20/12/2018 | 09:16 | מאת: יהודית

האם שיניי לימינייט ניתן להוציא ו לתקן

לצערי אין כל דרך להוריד ציפוי חרסינה לצורך תיקון אלא יש לבצע את הציפוי מחדש, הדרך היחידה להורדת ציפוי הינה עי חיתוך הציפוי והשחזתו

18/12/2018 | 21:56 | מאת: or

מה התכונות השונות בין חרסינה אמפרס ולבין חרסינה אימקס ? מבחינת מחיר ומבחינת הדחיסה הם אותו דבר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שני החומרים שונים לחלוטין , האמפרס מורכב מלאוציט גלאס סרמיקס לעומת האי מקס שהינו ליטיום דיסיליקט, ברמה העקרונית האימקס הרבה יותר חזק אך יותר אטום לעומת שקיפות האמפרס ( זכוכית - יותר שקוף אך גם יותר שביר) , מחיר נקבע עפי קריטריונים שונים לחלוטין כמו מקצועיות והשקעת הזמן מצג הרופא והטכנאי כמו גם רמת הנסיון והידע שלהם ועוד

18/12/2018 | 19:31 | מאת: רעות

שלום רב, בעלי טוען שיש לי נקישות שיניים בזמן שינה, הוא הקליט אותי, וחשוב לי לציין שזה לא חריקות שיניים אלא נקישות בין שתי הלסתות (כמו רעש של טיפטוף) ממה זה נגרם ??? ומה ההבדל מבחינה בריאות הלסת והשיניים בין נקישות לחריקות?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן שתי תופעות בשיניים בדינה האחת הינה חריקה והשניה הינה הידוק שיניים , בהחלט יתכן שאת נמנית עם מהדדי השיניים ומכאן קולות הנקישות

18/12/2018 | 11:00 | מאת: יפעת

שן קדמית שעברה לפני כמה שנים טיפול שורש ולאחר מכן הלבנה פנימית, השן השחירה שוב גם החניכיים מעליה קיבלו גוון שחור, מה הסיבה? והאם הפתרון היחיד זה כתר, או ניתן לעשות שוב הלבנה פנימית? אני מעדיפה פתרון כמה שיותר שמרני. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שניתן לחזור על ההלבנה , במידה והתוצאות אינן משביעות רצון ניתן לבדוק אפשרות לציפוי חרסינה שהינו טיפול שמרני הרבה יותר מכתר, כתר הינו אפשרות אחרונה בשרשרת

איך אני אמורה להתייחס לדרישה של רופא שיניים לשלם עוד לפני תחילת טיפול את רוב הסכום. מדובר בטיפול גדול בעלות גבוהה מאד, והרופא שיניים לא מסכים להתחיל טיפול ללא תשלום מקדמה של רוב הטיפול, האם כך נוהגים בדר"כ רופאי שיניים? יש לציין שמאד התרשמתי ממקצועיות הרופא ואני הייתי מעוניינת לטפל אצלו, רק הדרישה הזו קצת היתה לי תמוהה. אני חשבתי שמשלמים פר טיפול. אשמח לשמוע את חוות דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

מדיניות תשלומים ברפואת שיניים פרטית אינה אחידה , זכותו של כל רופא ( כמו כל בעל מקצוע חופשי ) להחליט על תנאי התשלום במרפאתו וכל לקוח יחליט האם אלו מתאימים לא או לא,הכל ענין של היצע וביקוש.. כמובן שחסרים פרטים בשאלתך כמו למשל האם תמורת תשלום מראש הנך מקבלת הנחה גדולה מהתעריפים הרגילים של הרופא

15/12/2018 | 10:11 | מאת: רעות

יש לי דימומים פעם ולפעמים פעמיים סביב כתר קבוע ואם אין דימום שמעבירה חוט דנטלי מרגישה כאב מה הבעיה שזה יכול לנבוע ומה אפשר לעשות כדי להקל. אני כם משתמשת במי פה ואפילו בג'ל להקלה ולא משתפר.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דרך לענות למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה אך בהחלט יתכן שישנה בעיה בהתאמת הכתר לשן , גשי להבדק

14/12/2018 | 23:34 | מאת: דנה

רציתי לשאול האם דימומים בחניכיים סביב כתר שעבר טיפול שורש יכול להיות בעיה בכתר שרק החלפת כתר לא תעזור ואצטרך שוב טיפול שורש הבעיה שהמקום מציק ורגישות בחניכיים וזה באיזור רק של הכתר הנל. השאלה יכול להיות בעיה חוץ מהדימום שמצריכה כבר טיפול ארוך יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין צורך או אי צורך בחידוש טיפול שרש לבין דימומים מהחניכיים סביב כתר, בדרך כלל הבעיה הינה בכתר,

12/12/2018 | 20:54 | מאת: יערה

יש לי טעם מר בפה וגם דימום בתדירות כמעט פעם ביום-יומיים ויש ימים אפילו כמה פעמים ביותר. האם יש קשר בין הדימום לטעם המר או האם יכול להיות משהוא אחר? וזה קורה לי רק באיזור ספציפי .

לקריאה נוספת והעמקה

בוודאי שיכול להיות קשר בין הדימום= דלקת לבין הטעם המר אך חסרים נתונים כדי לענות למקרה הפרטי

01/12/2018 | 12:37 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי כתר זירקוניה מלא רציתי לשאול אם תהליכי העבודה דומים לכתר רגיל מאוכה למתכת גם פה שמים את הכתר הפה אחרי שהצבע ויושב טוב אחרי כל המדידות האם בשלב הזה גם פה משתנשים בדבק סמני לתקופה קצרה ורק שאני בטוחה מחליפים לדבק קבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, ההליך תלוי ברופא , יש הנוהגים בדרך שתארת ( עם שינויים כאלה ואחרים) ואילו אחרים מדביקים ישר בדבק קבוע

02/12/2018 | 22:24 | מאת: שירה

תודה. באופן עקרוני לא כדאי קודם דבק זמני שבטוחצנוח ואין משהוא לא נוח מציק או אפילו הגובה שלפעמים צריך שינויים קלים כי אם שמים קבוע כבר לא ניתן לשנות בטח אם זה דבק קביע או שיש אפשרויות להוציא כתר עם דבק קבוע בלי לשבור /להחליף אותו?

את צודקת לחלוטין ומסיבה זן אני נוהג להדביק זמנית לפני הדבקה קבועה, לא כולם נוהגים כך

30/11/2018 | 20:37 | מאת: יערה

הולכים בקרוב להחליף לי כתר מאוחה למתכת שאסיים טיפולים אחרים שאמורה לסיים בקרוב. כתר זה כואב ולוחץ בחניכיים וגם קצת מדמם החלטנו לעשות כתר זירקוניה מלא כי יהיה בריא יותר ולוחץ פחות הכתר בין רק שנתיים וקצת. השאלה שלי האם אחרי שיורידו את הכתר יצטרכו חוץ מכתר זמני מחדש גם מבנה מחדש ? ודבר שני אחרי שיורידו וישחיזו למרות שיש כתר ועושים השחזות קטנות יותר כי זה כתר זירקוניה והיה שם כתר יש סיכוי אחרי כל ההשחזות הנ"ל שוב אצטרך גם ניתוח הארכת כותרת בגלל שירדה עוד כותרת ולא מספיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי ללא בדיקה וצילום

27/11/2018 | 18:38 | מאת: שירה

חזר חלק של הכתר של למדידה וממש לא טוב ולא מתאים נקווה שיצליח אבל אם לא למרות שעושים כתר זירקוניה מלא ולא בטוח יעזור אצטרך ניתוח הארכת כותרת. שאלתי האם לא תמיד כתר זירקוניה מלא מחלק אחד חוסך את המצב שצריך ניתוח כי נאמר במצב של כתר כזה ההשחזה היא אחרת ופחות. וגם שלב קצת מאוחר יותר התוכנית להחליף לי גם את הכתר ליד לא יפה יהיה אסתטית וגם התחיל לגרות לי את החניכיים. . אם אחרי הורדת הכתר הנ"ל במקרה גם פה יחסר אורך כותרת אולי יצטרכו גם פה האם יש הבדל בזמן שצריך ל-2 שיניים למרות שזה באותה זריקה ואחד ליד השני והאם אם חזר מהמעבדה הכתר ולא טוב סיכוי גדול ששוב לא יהיה טוב או יכול להיות רק מהסריקה הממוחשבת לתנור שעושים משהו שם לא בסדר , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכל לכל להיות , ממש אים מספיק פרטים רפואיים על מנת לענות למקרה הפרטי שלך , בגדול סוג הכתר אינו משנה לגבי הצורך או אי הצורך בניתוח

25/11/2018 | 23:21 | מאת: שרית

יש לי כתר קבוע היו לי כאבים קלים בשן שיש בה כתר קבוע פתאום כן ופתאום לא ופתאום התחילו מאתמול כאבים חזקים כבר ומטרידים עדיין לא בשינה ומשתדלת ללא משכחים אם אין ברירה אבל ממש לוחץ וכואב . אני גם שוחקת שיניים והכתר הזה כבר כמה זמן קצת שחוק/החרסינה משופשפת/שבורה לא ברור לי בדיוק אבל נראה לא חלק כמו שכתר צריך להיות. האם במצב של כתר קיים יש עוד סיכוי להציל את השן או רק עקירה ושתל והאם יש מצב של עקירה ושתל שבר/סדק בשן שעדיין הכאבים הם לא הגיעו למצב בלתי נסבל שאפשר לראות בצילום?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דדך לענות לשאלתך ללא בדיקת המקום

שלום, אני מעוניינת בטיפול אסתטי של שיניים קדמיות ב 2 הלסתות. אני בעיקר אוספת אינפורמציה באינטרנט (וזה רק מבלבל עוד יותר אנשים ללא ידע מקצועי כמוני!!), רציתי לשאול לחוות דעתך אודות הפרסומים והצגות בוידאו של עיצוב חיוך בעזרת ציפויי חרסינה בשתי פגישות בלבד! זה משהו שניתן לסמוך עליו? השיניים הטבעיות בפרסומים האלו נראו כאילו לא עברו שום שיוף, האם זה הגיוני? מאד מפתה אותי לגמור טיפול כזה בפעמיים, אבל אני לא יודעת עד כמה הוא מקצועי ואמין, אשמח לעזרתך. תודה!

בכל טיפול אסתטי חשוב להתחיל בהדמית התוצאה הסופית מראש על מנת לתאם ציפיות ולוודא שהתוצאה אליה מתכוונים להגיע הרופא והטכנאי אכן מוצאת חן בעיני המטופל, לאחר יצירת הדמיה על הגבס יוצרים הדמיה של התוצאה הסופית בעזרת חומר פלסטי על השיניים, רק כשמגיעים לתוצאה המוצאת חן בעיני המטופל יוצאים לדרך ומתחילים בטיפול עצמו, כמובן שטיפול כזה אורך יותר משתי פגישות אך גם חוסך עגמת נפש הנגרמת במקרים רבים מכך שלא כולם ראו בעיני רוחם את אותה תוצאה האמורה להתקבל בטיפול, לא אחת פונים אנשים ומבקשים להחליף את הציפויים החדשים שהודבקו מכיון שאינם אוהבים את החיוך ולא הצליחו להסתגל אליו.

25/11/2018 | 18:09 | מאת: שירה

עש לי כתר בוע לפני שנתיים -שנתיים וחצי. לפני חודש התחיל אי נוחות אבל לחא כאב . עכשיו בשבועיים האחרונים גם דימום בניקוי שאחכ כואב במקום כאב למטה בחניכיים וגם מרגישה כמו לועסת את הכתר יש בו גם סוג של שחיקה בחרסינה מהשחיקות שלי האם יכול להיות נזק בחניכיים מהכתר פתאום אחרי זמן זה שלוחץ פתאום בחניכיים מדובר על כתר חרסינה מאוחה למתכת אם זה משנה ויכולים לראות בעיה חדשה בחניכיים שבגלל זה יש דימומים ולחצים בכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל דרך לענות לגבי הסיבות לדלקת ללא בדיקת המקום יחד עם התבוננות בצילום

24/11/2018 | 12:28 | מאת: שירלי

רציתי לשאול יכול להיות מצבים גם שדלקת חניכיים סביב כתר קבוע שלא עוברת למרות ניקוי טוב וכל האביזרים גם חוט דנטלי ומי פה ודימומים יצריך טיפול שורש או אפילו סוג של פעולה כירוגית לתיקון המצב כי אפילו שפותחת את הפה קצת יותר המקום שם כואב ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין דלקת חניכיים לבין טיפול שרש, כמובן שיש צורך לאבחן מה מקור הכאב

23/11/2018 | 11:28 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר נקודת מגע/ נקודת מגע לקויה הכוונה שכך שאין מגע הדוק בין הכתר לשן הסמוכה ומסיבה זו יתכן ונדחס מזון בין הכתר לשן ועלולה להגרם דלקת חניכיים ואיבוד עצם. אם הכתר אינו מודבק קבוע ניתן לשפר את נקודת המגע ( וכמובן שיש לעשות כן בעתר זמני) אם הכתר מודבק קבוע ניתן להחליפו בכתר חדש או לבצע סתימה בשן הסמוכה ( יזומה) על מנת לשפר את נקודת המגע

23/11/2018 | 22:43 | מאת: טלי

יכול להיות שבגלל זה יש לי כאבים בחניכיים וכל ערב דימומים למרות שדואגת להיגיינה עם חוט דנטלי ,צחצוח וגם מי פה או שאולי הבעיה גם בכתר בעייתי שהחליד ועושה בעיות כי זה כתר חרסינה מאוחה למתכת?

טלי שלום, בהחלט יתכן שנקודות המגע בכתר אינן תקינות ומסיבה זו הדימומים והדלקת ,כתר אינו מחליד , אם הכתר ממתכת לא אצילה יתכן שחרור של חומרים לחניכיים, כתר מדוייק ותקין אינו גורם לדלקת בלי קשר לחומר ממנו עשוי

24/11/2018 | 09:32 | מאת: טלי

אם זה המקרה בוטדאי שאדע סופית עוד כמה ימים שיראו אבל אם זאת הבעיה כדאי להחליף כבר את הכתר שהוא קבוע כימיש שם סוגבשל שקע גם כנראה מהשחיקה שלי כי בכתרים האחרים אין כדאי כבר להחליף לכתר אחר יותר בריא לחניכיים?

בכל מקרה אם יש ספק כדאי לעבור לכתר זמני ולאבחן מה מקור הבעיה, כל זאת בתנאי שמבוצע כתר זמני מוקפד ומדוייק אשר בעצמו בוודאות לא יצור בעית דלקת חניכיים

23/11/2018 | 01:00 | מאת: יאיר

שלום וברכה עברתי היום טיפול שורש בשן טוחנת (46). הופניתי לטיפול שורש ע"י רופא השיניים בגלל שחלק מהסתימה (שחזור מורכב) נשברה, לא סבלתי מהשן לאחר השבר. הסתימה היתה נרחבת ועמוקה. נאמר לי ע"י הרופא שבזמן ביצוע הטיפול שורש נשבר הקיר התחתון של הלשכה עקב כך שהלשכה היתה דקה יחסית. "בעת פתיחת השן פרפורציה ברצפה הפלופרית עקב הסתיידות הלשכה וקושי לאתרה. בוצע איטום עם חומר כלשהו (אם אני מבטא נכון, אולי wtrabbn) ועליו חיפוי קומפוזיט. המלצות, מבנה, ביקורת בעוד 4 חודשים, ולהתקדם לעת עתה רק עם כתר זמני." 1. האם זה דבר שקורה? 2. האם ניתן לדעת אם זה היה קורה בכל מצב או שזו טעות מכנית בביצוע והיה ניתן למנוע את זה? 3. האם הטיפול בשבר הזה היה מיטבי (לפי המתואר לעיל, בהנחה והצלחתי לכתוב את שם החומר)? 4. האם ללכת על פי ההמלצות הללו, כלומר לחכות 4 חודשים ובזמן הזה לעשות מבנה וכתר זמני, או שיש מקום לייעוץ או טיפול נוסף? 5. מה הפרוגנוזה של שן כזאת? אשמח להיענות על השאלות בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין מספיק נתונים על מנת לענות על שאלותיך ובמיוחד חסר צילום המדגים את השן לפני טיפול השרש , כמובן שאם נוצרה פרפורציה עדיף להמתין ועדיין לבצע טיפול רדיקלי ( עקירת השן) או ביצוע כתר קבוע ( שעלותו לא זולה )

21/11/2018 | 17:46 | מאת: יערה

מה כתר זמני נותן לאחר ניתוח הארכת כותרת או אם לא יהיה עד החלמה לא הקטנה של ריפוד אם מחליטים לוותר אלא לגמרי מחלימים אחרי חודשיים שלושה מה יכול לגרום כל התקופה הזאת ללא הכתר הזמני ?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה תלויה בסיבה להארכת הכותרת אבל בגדול אין להשאר ללא כתר זמני מכיון שהשיניים סוגרות את המרווח ביניהן ,חשש לצמיחת החניכיים מעבר לכך יש חשש לעששת , לדחיסת מזון בין השיניים וכתוצאה מכך לדלקת חניכיים

20/11/2018 | 20:38 | מאת: ענת

יש לי כתר קבוע ולאחרונה כל ניקוי עם חוט ובעיקר בערב יוצר דימום גם במהלך היום יש לי כאבים במקום האם החלפת כתר במקום לחרסינה מאוחה למתכת להחליף לחרסינה מאוחה לזירקוניה או זירקוניה מלאה מה שאפשר וכדאי זו שן טוחנת תוכל לפתור בעיה זו כלומר החניכיים פחות רגישות יהיו והאם הדלקות יכולות להיות מהכתר באמת? ואיך הולך התהליך של החלפת הכתר האם יצטרכו שוב טיפול שורש והאם בשביל להחליף מורידים גם את המבנה והמידות יצטרכו מחדש ואם עשו לי לא מזמן למידות לשן קרובה אפשר יהיה פשוט להשתמש באותם מידות או הכל מחדש כולל המבנה והכתר הזמני גם?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל שהכתר מיוצר בצורה יותר מדוייקת ומוקפדת כך הסכוי לדלקות ודימומים קטן, אם טיפול השרש תקין אין צורך לחדשו וכך גם לגבי המבנה

20/11/2018 | 08:03 | מאת: יערה

רציתי לשאול הבנתי שיש מקרים שכתר ללא מתכת אלא זירקוניה עם ציפוי חרסינה יכול לבטל את הצורך בניתוח הארכת כותרת קטע שהוא גבולי מתי מצב כזה יודעים בוודאות התחילו לנסות אבל יכול להיות שיעשו צילום שיגיעו הזירקוניה למדידה וצילום ויראו שצריך או אפילו אחרי ציפוי החרסינה במיוחד במצבים גבוליים או תמיד יודעים בטוח לאחר הכתר הזמני?

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום קשר בין סוג הכתר לבין הצורך בהארכת כותרת

19/11/2018 | 18:37 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט תיתכן בעיה בכתר אך אין לי דרך להשיב לגבי המקרה הפרטי מבלי לבדוק את המקום

18/11/2018 | 23:01 | מאת: שירלי

התחילו לי מדידות לכתר לפני שלושה שבועות והיום בזמן צחצוח למטה מתחת לשן זו שן עליונה ירד דם על המברשת האם זה יכול להצביע על משהוא?

ללא בדיקת המקום אין לי כל דרך להשיב

היי אני מאוד מתלבטת בבחירת צבע לכתרים בעבר היה לי c1 ואני לא מרוצה כל כך אני מעוניינת בצבע לבן יותר ממה שהיה לי אבל טיבעי גוון העור שלי לא בהיר ולא כהה גוון צהבהב האם לדעתך a1 או a2 חשבתי על אחד מהם

את הגוון הכלל מתאימים בהתאם לגוון העור, שפתיים ועוד, מה שחשובבאינו הצבע אלא טכנאי מוכשר שיוכל בכל גוון ( בדכ זה שילוב גוונים) לבצע חרסינה הנראית טבעית ועם חיות

1.אני לאחר שתלים ויש לי בעיה שיניים תחתונות בצד. שמאל אחרי שהושתלו לי שם השיניים כשאני אוכלת מצתבר לי בצד אוכל שנתקע שם הרופא אמר שנוצר לי שם בור מעקירה וגיל אני בת 58 האם אפשר לתקן ולטפל במצב זה ?

לצערי אין לי דדך לענות מבלי לבדוק את האזור ולראות מה מקור הבעיה

18/11/2018 | 18:31 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך כבר פעמים רבות שאין לי דרך לתת תשובה ללא בדיקת המקום, בכל מקרה אין כל קשר לסוג הכתר המבוצע

18/11/2018 | 16:02 | מאת: S

שלום, יש לי 2 שיניים חלביות (ניבים) ו2 ניבים שצמחו במקום של השיניים הלטרליות החלביות עדיין חזקות ולכן המליצו לי לא לעקור אותן אלא לבצע ציפוי למינייט, לשם כך עשיתי הארכת כותרת אני חושש לגבי הניבים שיש להפוך ללטרליות, נראה שיצטרכו להשחיזם רבות כדי לייצר צורה של לטרלית האם יש אופציות טובות יותר? האם זה תהליך שגרתי במקרה שבו יש מחסור בשינים לטרליות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי תיאור המקרה אינו מספיק על מנת לענות תשובה רצינית, חייבים לבדוק את השיניים ורמת אחיזתן בעצם, סגר , צילומי רנטגן ולבסוף לבצע גילוף אבחנתי על מנת שניתן יהיה להציע פתרונות

17/11/2018 | 13:53 | מאת: שירה

רציתי לשאול יש לי פגיעה בחרסינה משחיקה. זהו כתר שהשארנו הרבה זמן עם דבק זמני בקרוב אמורים לעשות דבק קבוע ושן לידה כרגע עטשים כתר זירקוניה . שאלתי השחעקה לא יפה ורואים ממש כמו שקע בחרסינה האם אפשר לתקן את השחיקה בחרסינה ואם כן במרפאה או במעבדה ? והאם עדיךף לתקן או אולי להחליף לכתר סירקוניה במיוחד שליד זה מה שעושים ואם מחליפים את הכתר האם סיכוי שזה יהיה בעיה ובעקבות זה יצטרכו לעשות עוד טיפולים לפני בשביל להחליף כתר יש מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לתקן חרסינה בצורה חלקית ( התיקון יכול שלא לתפוס ) במרפאה או בצורה מושלמת במעבדה, צריך לקחת בחשבון שהתיקון מצריך הכנסת הכתר לתנור וכתוצאה מכך עלולים להווצר פיצוצים בחרסינה אם זו שהתה זמן רב בפה , כמובן שבמקרה כזה ניתן לצור כתר חדש

15/11/2018 | 00:40 | מאת: מרים

שמו לי כתר זמני שלא מאד נוח. כרגע החליפו לי לכתר קבוע אבל הוא מבליט את השפה ולוחץ בחניכיים. כאילו עבה מדי. איזה סוג כתר קבוע יכול להיות דק יותר? כרגע זה כתר לא זרקוניה אלא משהו דומה כך אמרו לי.

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין החומר ממנו עדוי הכתר לעוביו, ישנו עובי מינימלי לכתר ומעבר לכך תלוי עובי הכתר בכמות החומר שהושחזה מהשן ( כלומר האם פינו מספיק מקום) ובעובי כפי שנבנה עי הטכנאי

14/11/2018 | 23:44 | מאת: שרית

שלום אנחנו התחלנו מדידות לכתר קבוע לאחר ניתוח שעבר כותרת יש לי כתר קבוע ליד ופתאום התחילו כאבים לחצים חשבתי שזה בטוח מהחניכיים והכתר זמני אבל זה גבולי הכאב בחניכיים ואולי בעצם בין הכתר הזמני לבין הקבוע שלידו האם יכול להיות חוץ מהבעיות והכאבים גם בכתר הזמני וכאב בחניכיים גם פגיעה בחניכיים ליד הכתר הקבוע ובעקבות כך לא יוכלו לשים כתר וגם לעשות שינויים בחניכיים /בכתר הקבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין כל דרך לענות לשאלתך ללא בדיקה וצילום

12/11/2018 | 23:17 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי שאלתך הראשונה -הכי נכון לבדוק מול הרופא המטפל, כל תשובה שאתן ללשאלתך השניה ללא בדיקת האיזור תהיה לא רצינית

10/11/2018 | 20:27 | מאת: יערה

רציתי לשאול עשו לי הארכת כותרת והתחלנו מדידות לאחר הרבה חודשים מאז המדידה הראשונה שכבר איזה 10 ימים אחרי וירד גם דימום קצת יותר רגיל המקום שעדו כואב לפעמים גם באכילה ובצחצוח וכזור לי בשיניים לכתרים קודמים לא היתה כאבים ורגישויות כל כך הרבה סמן אחרי האם יכול להיות מצב שהחניכיים על כך רגישויות הרבה חודשים אחרי הניתוח או אפילו מצב שיצטרכו לעשות ניתוח חוזר או אפילו פתרון אחר למרות שמנסים כן אבל אף פעם לא הרגיש ככה.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות לך ללא בדיקת המקום והתבוננות בצילום

שלום, אני בן 14.5 ויש לי שיניים לא לבנות ולא צהובות, "באמצע" וחשבתי על להלבין את השיניים שלי והדבר הראשון שעשיתי כמובן זה הלכתי לאמא, היא אמרה שזה פוגע בשיניים ושאני לא אוכל לאכול יותר דברים קרים לעולם ושעדיף שלא, אז היא אמרה לשאול בפורום רופאים מה החסרונות לטיפול הזה, והאם עדיף לעשות הלבנה בבית או אצל רופא. אז נכנסתי לפה ועשיתי את מה שהיא בקשה, עכשיו בא לי באמת לדעת אם אני באמת לא אוכל לאכול דברים קרים או שזה סתם, תופעת לוואי שנמשכת לכמה ימים אחרי ההלבנה. תודה. (שמים לי גשר עוד שבועיים אז אשמח לקבל תשובה בהקדם)

לקריאה נוספת והעמקה

אדם שלום, אשמח להסביר לאמך (במייל או בטלפון..) אבל כללית הלבנת שיניים אינה פוגעת ואינה גורמת לשיניים , תופעת הלוואי היחידה עלולה להיות רגישות בשיניים בזמן הטיפול ומעט לאחריו (ליום יומיים), ניתן לצמצם מאד רגישות זו אם שוטפים את השיניים במשך שבועיים טרום ההלבנה בעזרת חומרי שטיפה לשיניים רגישות, הבעיה היחידה הנה גלך הצעיר , בגילך לשכת המוך תופסת חלק נרחב מהשן ולכן הסיכוי לרגישות עולה, הייתי ממתין בסבלנות עד לאחר סיום הטיפול האורתודונטי ורק לאחריו שוקל לבצע הלבנת שיניים לאחר שתתבגר מעט והסיכוי לרגישות יפחת

10/11/2018 | 11:10 | מאת: ענת

מתי יודעים בוודאות שצריך הארכת כותרת ואמרו שננסה כתר זירקוניה אולי ימנע זה נכון שההשחזה אחרת והאםנזה משנה אם זה כתר זירקוניה שמוכן ישר מחלק אחד או זירקוניה ומצפים בחרסינה האם יש שוני גם בשני הסוגים הנל לכמות ההשחזה שצריך לכתרנוהחלטה אם צריך הארכת כותרת כי אצלי זה 2 חלקים ?

לקריאה נוספת והעמקה

סוג הכתר אינו מכתיב או משנה את הצורך בהארכת הכותרת,בכל מקרה , ההחלטה על הצורך בהארכת כותרת מתבצעת לפני לקיחת מידות .

10/11/2018 | 13:34 | מאת: ענת

בטוח שאין מצב גבולי שסוג הכתר כן משפיע על הצורך בהארכת כותרת?

מה שקובע את הצורך בהארכת כותרת הם האם ישנו מספיק שטח פנים לאחיזת כתר לאחר פתיחת מרווח מתאים בין השן לשן בלסת הנגדית או האם השן הרוסה מתחת לחניכיים בעומק רב המחייב חדיפת יותר חומר שן

08/11/2018 | 17:16 | מאת: נטע

רציתי לשאול מה אומר הרגשת לחץ /כאב שיש לי סביב כתר זמני/קבוע? האם הבעיה בגלל הכתר או יכול להיות מבעיה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן שהרגישות נובעת מהכתר אך ללא בדיקה לא ניתן לתת תשובה אחראית

07/11/2018 | 20:54 | מאת: ירדן

רציתי לשאול שעושים צילום במרפאה כחלק מטיפול או לאיתור בעיות חוץ מעששת האם מראה שברים/סדקים וגם בעיות של לחץ בעצם ובחניכיים שהשן /כתר יש בעיות או לחצים או אפילו אין מקום או רק ריקבון מראה הצילום במרפאה?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום בהחלט יכול להראות ממצאים נוספים מלבד עששת אך לא כל בעיה נראית בצילום ולעיתים נראים ממצאים רק אם חלף פרק זמן מיום הווצרותם

05/11/2018 | 23:37 | מאת: art

שלום רב , אני לאחר טיפול אורטודנטי ממושך ולקראת סיום וכרגע אני רוצה לעשות ציפוי שיניים בגלל הצבע והכתמים שיש לי . הייתי בייעוצים וגם ראיתי הרבה ברשתות החברתיות ובאינטרנט . מתלבט ממש בין קומפוזיט לחרסינה חשוב לי נורא הצבע הלבן והנוצץ ו"המראה" כמו כן גם ההבדלים של המחיר משמעותיים לקומפוזיט הציעו לי 1400 ולחרסינה הציעו לי 2500 כשאני רוצה לעשות 16 שיניים . מה העדיפות ? מה מחזיק יותר? מה שביר יותר? עוד שאלה קטנה, ראיתי שטורקיה נמצאת חזק בתחום אסתטיקת הפה וראיתי שציפוי הלמינייט שם הם חצי מהמחיר בארץ . האם אתה מכיר וממליץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קומפוזיט וחרסינה אינם ברי השוואה, הקומפוזיט עלול לשנות לאורך זמן את המרקם והצבע שלו, אינו מאפשר שינויים משמעותיים בצורת השיניים או בכיווני השיניים כמו גם שינויי צבע מינימליים בלבד לעומת החרסינה שבעזרתה מגוון האפשרויות לשינוי הוא עצום, המחירים שציינת לגבי חרסינה הם מאד נמוכים , ציפויי חרסינה אצל רופאים ברמה הגבוהה באסתטיקה העובדים עם מעבדות ברמה גבוהה יעלו סכום גבוה בהרבה והדבר נכון גם לגבי טורקיה, אין מציאות ברפואת שיניים! ציפוי ב2000 שקל לא יראה ולא יתפקד כמו ציפוי ב6000 שקל

08/11/2018 | 16:10 | מאת: Art

הציעו לי את הציפוי שיניים מחומר empress שאמרו לי שהוא שווה לemax מבחינת חוזק ואיכות החומר, האם זה נכון?

בהנחה שהכוונה לחרסינה empress ולא לקומפוזיט של אותה חברה עם שם זהה החומר אינו זהה לemax בתכונותיו אך בכל מקרה מה שחשוב הוא טכנאי ורופא מיומנים וכשרוניים ואלו יכולים להוציא תוצאה טובה של ציפויי חרסינה מכל חומר הקיים בשוק וכדאי להשאיר להם את ההחלטה באיזה חומר לעשות שימוש

08/11/2018 | 23:40 | מאת: art

כן הכוונה היא לחרסינה empress מבחינת החומר עצמו הוא נחשב איכותי, ברמה של EMAX ומוכר ? לגבי הקומפוזיט , קיבלתי תשובה ממך וירדתי מהאפשרות הגישה שלי היא "אם אני כבר משקיע אז עד הסוף " ולא עוד 4-5 שנים עוד פעם השיניים ישנו לי צבע .

״ אם אני משקיע אז עד הסוף ״ לא יכול לחול על ציפויי חרסינה בעלות של 2500 שקל ( הסכום שבו נקבת ) כאשר ציפוי חרסינה איכותי עולה 5000-7000 שקל, לאמפרס ולאימקס תכונות שונות וכפי שכבר כתבתי לך את סוג החומר מתאימים למקרה , לתנאים בפה ולתוצאה הנדרשת וכאן באים לידי ביטוי הרופא והטכנאי וסוג החומר לא ממש לבחירת הפציינט מכיון שחסר לו ידע לגבי תכונות החומרים השונים

05/11/2018 | 22:59 | מאת: שירה

אני בשלבים של כתר זמני ומדידות וזה ייקח עוד קצת זמן עד שנגמר אבל תופעה מוזרה שקוראת לי. שאוכלת דברים די רכים הכל בסדר לועסת משהוא טיפה לנגוס קשה יותר פתאום כאילו מכה וכאב לכמה ימים אחכ עובר חושבת שרק רגעי ואם אחרי שעבר שוב התופעה קוראת האם זה בעיה בשן עצמה או בכתר הזמני שנוגעת במצב של הכאב ממש רגיש או יכול להיות אפילו גם בעיה של החניכיים גם אפילו והאם שיכשו עכשיו צילום שצריכים למדוד את חלק הזירקוניה אם יש איזו בעיה בשן יגלו אז ?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי ללא בדיקת המקום והתבוננות בצילום אין לי כל דרך לענות לשאלתך

04/11/2018 | 20:41 | מאת: רעות

לפני כמה חודשים נשבר לי כתר של זירקוניה וחרסינה מ2 חלקים שמודדים גם את הזירקוניה . עכשיו התחלנו שוב את המדידות עכשיו שיגיע שוב וימדדו פוחדת שזה יקרההשוב ויש בעיה מה יכול להיות הגורם שקרה כזה דבר ואםשר לעשות משהוא שלא יקרה שוב ודבר נוסף שוחקת שיניים יש ל זה גם קשר למרות שפעם ראשונה עם כל הכתרים שעשו שקרה כזה דבר מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכתר נשבר במדידה לפני הדבקתו יתכן שלא היה מספיק מקום לעובי מתאים של זירקוניה או בגלל מתחים פנימיים בכתר מסיבות שונות בזמן סגירת השיניים / לעיסה

05/11/2018 | 20:34 | מאת: רעות

ועוד שאלה קשורה לכתר זירקוניה. האם כתר זירקוניה העובי יותר קטן מעובי של חרסינה על מתכת כי נאמר שיש מקרים שכתר כזה יכול למנוע הארכת כותרת אם המצב גבולי , תודה.

04/11/2018 | 20:17 | מאת: שירה

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך להתייחס למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה

04/11/2018 | 08:07 | מאת: שירלי

רציתי להביא מה מביא כאב בלעיסה לא כל הזמן אבל יש מדי פעם וזו שן שעוברת כשיו טיפולים ?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי כל דרך לענות תשובה רצינית ללא בדיקה וצילום

03/11/2018 | 19:03 | מאת: שירה

לפני חצי שנה עקרו לי שן בינה שהיו דימומים והפריעה לטיפול של כתר שהולכים לעשות לי בשן טוחנת תחתונה . שאלתי היא האם בעקבות העקירה זה פוגע במידות של הגובה והחניכיים בשן שליד כי לפני העקירה היו דימומים בין 2 השיניים הבינה שעקרו וזאת שאמורה להתחיל מדידות שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

מבלי להכיר את המקרה תשובתי הינה כללית ביותר, עקירת שן הבינה אמורה לשפר את יכולת הניקוי באזור ובהתאמה להקטין את הדלקת והדימום

02/11/2018 | 21:38 | מאת: נאוה

עשו לי ניתוח הארכת כותרת לפני כמה חודשים התחלנו כרגע את המדידות אני עדיין כמו לועסת יש מצב שלאחר קבלת חלק הזירקוניה /חרסינה מהמעבדה לפני שעושים הכל סופית יש מצב שעדיין יראו שמשהוא לא בסדר ויצטרכו לעשות או ניתוח נוסף או להרים ידיים ולכיוון שתל?

ברפואת שיניים לא אמורים לקחת מידות לכתר אם יש חשששהשן לא תקינה או שהתנאים לא מתאימים, אין לי שום דרך לענות למקרה הפרטי שלך ללא בדיקה

01/11/2018 | 20:51 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי לצערי כל דדך לענות לך ללא בדיקת האיזור

01/11/2018 | 20:26 | מאת: יערה

רציתי חשאול יש לי כתר קבוענשל כמה שנים כתר מחרסינה על מתכת בזמן האחרון כמה פעמים זה קרה שמנקה עם חוט דנטלי יורד משם דם מה שלא קורה בשיניים אחרות האם זה מקריות או שיכול להיות בגלל שזה באיזור הזה קשור לכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים רבים דלקת חניכיים תתחיל באיזור של כתרים או סתימות , שלב ראשון - שיננית בהקדם

01/11/2018 | 12:52 | מאת: אלינה

היי, אלינה בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי שיניים קדמיות ארוכות מהשאר והצדדיות להן קצרות מדי. אני מעוניינת בשיוף הקדמיות והארכת הצדדיות או כל טיפול שיגרום לשיניים שלי להיות בקו ישר ואחיד. איזה טיפול יכול לעזור לי?

לקריאה נוספת והעמקה

אלינה שלום, לא מומלץ לשייף את השיניים אם לא מכסים את האיזור ה"משוייף" מכיון שבדנטין החשוף עלולה להתפתח רגישות וישנה סכנה לחדירת עששת, אם מקצרים את השיניים מומלץ לבצע על השיניים ציפויי חרסינה ולשנות גם את פרופורציות השיניים וגם את היחסים בין השיניים המרכזיות לצדדיות

30/10/2018 | 15:05 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא ברור לי למה הכוונה ב״מדרגה ״ ואם הכוונה באיזור המושחז - ניתן בקלות להסיר אתהמדרגה,דימוםמשמעותו הינה דלקת והמידות בהחלט עלולות להיות לא מוצלחות אם האזור דלקתי

30/10/2018 | 22:56 | מאת: שירה

אוקיי אז למדרגה אולי טיפלו וגם יראו שהמידות והדימום יכול להיות כתוצאה מהכתר הזמני כי במקום אחר אין דימום והיה אפילו די חזק בחלק מהזמן האם הסיכויצלכך שהמידות לא בטוח יהיו מדויקות? ומה בקשר שעדיין יש דימום שמנקה קרוב לאיזור זה אומרהשיש דלקת או שעדיין יכול להיות סימפטומים של המדידות?

מעט דימום עלול להווצר גם במהלך לקיחת המידות כתוצאה מהחוטים האמורים להיות חלק מהתהליך, אך באיזור ללא דלקת הדימום הינו מועט ואמור מיד להעצר

31/10/2018 | 08:15 | מאת: שירה

זהו שלא נעצר מיד זו אומר שיש דלקת ויש סיכוי לכך שתהיה בעיה עם המדידות שיגיעו מהמעבדה ונצטרך מדידות חוזרות?

29/10/2018 | 20:33 | מאת: שירה

בהמשך לתשובתך על הכתר הזמני שנפל לי שלקחתי מדידות אמרת שלר רצוי להשאיר יותר מיומיים אצלי קרה כך : אבל אם הוחזר לאחר 5 ימים האם יכול להיות בגלל זה שהמדידה כבר לא תהיה מדויקת גם במספר ימים מועט זה במיוחד שהחזיאו בכתר הזמני לא הצטרכו לעשות שום שינוי?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכתר הזמני חזר למקומו ללא כל שינוי ישנו סיכוי טוב שהמידות לא נפגעו מעצם השארותך ללא הכתר

29/10/2018 | 18:00 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום, רק הרופא שלקח את המידה וודאי התבונן בתוצאה שהתקבלה, יוכל לקבוע האם המידה איכותית ומדוייקת

27/10/2018 | 20:12 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני עשיתי לעיסה יכול להיות מהשחיקה ויכול להיות איזה ביס לא זוכרת בדיוק אבל מאז מרגישה כמו איזה אבן תקועה שבא לך לנתק ולהוציא אותה. אם זה סדק או שבר האם אפשר לטפל אם כן מה הטיפול או רק עקירה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, אין כל דרך לענות לשאלתך ללא בגירה וצילום