פורום ייעוץ שינה לתינוקות

"ואיך הלילות?" זו אחת השאלות הראשונות ששואלים כל הורה טרי לתינוק. וזו בהחלט שאלה חשובה, כי כשהקטנים נולדים עוד אין להם יום ואין להם לילה ואנחנו כהורים צריכים לסייע להם ליצר את סדר היום, להבדיל בין היום והלילה וליצור עבורם מציאות מסודרת, שכוללת שגרת האכלות, משחק וטיפול שתתרום להתפתחות שלהם.

כל ילד הוא עולם ומלואו, שונה אחד מהשני ולכל ילד יש את הדרך שלו להירדם. אנחנו כאן כדי לסייע לכם בכל מה שמעסיק אתכם סביב נושא השינה של התינוקות והפעוטות: בעיות שינה, קשיי הירדמות של תינוקות, איך לסייע להם להירדם עצמאית, לזהות חלונות שינה ועוד.

תרגישו חופשי לשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

.
224 הודעות
218 תשובות מומחה

מנהל פורום ייעוץ שינה לתינוקות

25/05/2019 | 14:27 | מאת: שלומית

שלום שמי שלומית ואני אמא לילד ראשון, בן 7 חודשים. מאז שהוא נולד הוא עם טמפרמנט תוסס ותזזיתי.. מעולם לא היה ישן שעות לפרקים ארוכים במשך היום... ולילות רצופים מעולם לא היו. אמרו לי שזה לגיטימי ונורמלי שהוא תלוי בי בהירדמות עד גיל 5 חודשים, אמרו שזה בסדר שהוא לא ישן לילכ שלם כי הוא קטן וצריך לאכול באמצע הלילה עדיין... היום, בן 7 חודשים, נכנס בתחילת החודש למעון (באמצע היה חולה לפרקים של 3 ימים במשך שבועיים, ככה שלא היה לו רצף), בנוסף העברתי אותו לחדר משלו חדר צמוד אלינו, מתוך מחשבה ותקווה אמיתית שאולי זה יתרום לשנתו להיות חזקה ואיכותית יותר. הוא לא מצליח להירדם לבד, כל מה שניסיתי, להרים ולהוריד, לתת מוצץ ולהגיד לו לילה טוב ולצאת מהחדר, לשבת לידו... וכו וכו... כלום לא עוזר... הוא זקוק לנדנוד או לטפיחות... או לפעמים רק ל "ששששש". שמה אותו במיטה והוא משתולל ומתעצבן, מניד בראשו ורוקע ברגליו, לעיתים אף מגיע לבכי היסטרי, כמובן שאני מרימה ומרגיעה.... עד שנרדם.... כעבור כ 3 שעות מתעורר... לרוב נותת לו בקבוק כדי שיחזור לישון אחרת הוא פשוט מתעורר כאילו אמצע היום... לאחר מכן נרדם... ואז מתחיל הסרט של הלילה... כל שעה-שעה וחצי הוא פשוט מתעורר... לפעמים עוזר רק מוצץ ושששש... ולעמים לא עוזר כלום וצריך להרים אותו ולעזור לו לחזור לישון... הגעצי למצב שאני כבר מיואשת ולעיתים כשעובר מספיק זמן נותת לו עוד בקבוק רק בשביל שיחזור לישון מעט... יש לציין שהשינה הלא איכותית הזאת והיקיצות המרובות היו גם לפני שהעברנו אותו חדר ולפני שהוא נכנס למעון..... אני מיואששתתתת אובדת עצות עיייפפפה ובעיקר בעיקר דואגת לו. קראתי לא מעט על ההשלכות של שינה לא איכותית בגילאים האלו וזה קצת מלחיץ.... מה עושים??? למי לפנות?? (חוץ מרופא שכבר אמרתי וסיפרתי לו אלף פעם על התופעה)

לקריאה נוספת והעמקה

את יכולה לפנות לכל יועצת שינה שתתאים לצורה שבה תרצי ללמד את בנך לשינה. כמו כן ממליצה לך לפנות לרופא שיבדוק שאין סיבות רפואיות לקשיי השינה שלו+למעבדת שינה. לבדוק את איכות השינה שלו. גם אלי את יכולה לפנות כמובן. בטלפון או במייל tali_b26@hotmail.com 0507422038 בהצלחה

16/05/2019 | 11:44 | מאת: אורלי

שלום, בני בן 6.5 וחצי חודשים, הולך לישון כל יום בין 6-7 בערב. עד לפני כמה שבועות היה נרדם בקלות אחרי טקס שינה והנקה אחרי שהייתי מניחה אותו במיטה וגם כשהיה מתעורר לאכול היה חוזר מיד לישון. פתאום לוקח לו זמן להרדם, הוא לא בוכה ואני משאירה אותי במיטה אבל אחרי זמן מה הוא מתחיל לבעוט במיטה וממש להעיר את עצמו ואז אני מגיעה להרים אותו לשנייה ולהחזיר למצב שינה. לפעמים אני צריכה לעשות זאת כמה פעמים. הבעיה היותר גדולה היא שהוא מתעורר לאכול פעמיים בלילה ואחרי כל פעם לוקח לו המון זמן להרדם, לפעמים שעה וחצי למרות שהאכלה היא בחדר חשוך בלי דיבורים ומעט אינטאקציה. מה יכולות להיות הסיבות לכך והאם יש משהו שאפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

האם כשהוא ער ובמיטה הוא לא בוכה בכלל? אם כן תניחי לו והוא ירדם לבד. הוא גדל ויש גירויים סביבו לכן כנראה קשה לו להירדם. אם הוא כן בוכה אז כן להרגיע אותו. אם אין לו חפץ מעבר אפשר לקשר לו אחד. וכן אפשר מוצץ אם את מעוניינת. כמו כן תנסי לחשוב אם היו אלה שהם שינויים לאחרונה. החל ממיטה חדשה או מצעים חדשים. ג׳ל כביסה, מעבר דירה או פעוטון/משפחתון. כל שינוי שהוא יכול להשפיע

טלי שלום. בני בן 3 חודשים, ניזון מהנקה מלאה. לא ישן בשעות קבועות ומתעורר גם בלילה וגם ביום כל שעתיים לאכול. לאחרונה אני מנסה לעשות טקס שינה אבל במהלך היום באופן קבוע הוא 20 דק בבכי קורע לב. אציין שאני לידו כל הזמן הזה ככה שלא בגלל שאני נעלמת לו מהעיניים. בנוסף, ניסיתי גם להרדים בעגלה ברחוב וגם אז מתעורר בבכי אחרי 20 דק. מה לעשות? זה פוגע בחיוניות שלו במהלך היום (כל הזמן עייף ובוכה) ובשינה שלו בלילה. תודה רבה רבה מראש. אמא מודאגת ועייפה.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שאת מפספסת את חלונות השינה שלו במהלך היום וזה משפיע על השינה גם ביום וגם בלילה. תנסי לזהות את סימני העייפות העדינים ולהשכיב לידון לפני שאת משכיבה בדר"כ. בגיל 3 חודשים אמור להיות ער בין שעה לשעתיים בין כל שינה.

היא נרדמת לבד במיטה עם מוצץ כשאני יושבת לידה. עד עכשיו הייתה נשכבת על הצד משחקת באצבעות ונרדמת. בשבוע האחרון היא זזה ממש הרבה ולוקח לה הרבה זמן להירדם. היא זזה הרבה מצד לצד, נשכבת על הגב וזורקת את הרגליים קדימה חזק, נשכבת על הצד ומפנה את הראש כלפי המזרון. נראה כאלו משהו מציק לה. זה נורמלי? אולי זה כאבי שיניים? זה קורה גם בשנת לילה וגם ביום, אבל לא בכל הרדמות.

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל אם זה משהו חריג תמיד ממליצה לקחת אותה לבדיקה כדי להיות רגועה שאכן זו לא בעיה רפואיתוכן אכן יכולות להיות סיבות רבות אפילו גילוי של ההתהפכות והזחילה וכל הגירויים השונים יכולים להשפיע. תעקבי אחר הסימנים שלה

30/04/2019 | 14:19 | מאת: ורד

היי, הבן שלי בן 3 חודשים, ישן מצויין בלילה ואף התחיל לאחרונה "לבקש" להתחיל את הלילה סביבות שמונה בערב ובמהלכו מתעורר מקסימום פעמיים לאכול עד הבוקר. נרדם בד"כ לבד ומאוד מהר. מצד שני התחיל שינוי לרעה במהלך היום. עד לפני כשבועיים היה ישן במהלך היום לפחות פעם אחת עד פעמיים שינה ארוכה של שעתיים לפחות אך כעת מתעורר ממש כל 10-15 דקות בבכי. לרוב אני מצליחה להרדים חזרה אבל הוא ממשיך להתעורר כל אותם פרקי זמן. מעבר לעובדה שהוא לא ישן מספיק ביום אני גם מותשת כי זה לא מאפשר לי קצת לנוח בעצמי או לנצל את הזמן לעיסוקים שוטפים. יש לציין שאם אנחנו בתנועה, טיול בחוץ או שוטטות כלשהי, הוא יכול לישון יותר, אבל גם בקושי שעה. מה אפשר לעשות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור שלך כנראה שאת מפספסת את חלונות השינה שלו. תנסי להרדים לפני הזמן שאת מנסה. בגילו צריך להיות ער בין שעה לשעתיים כל פעם ש-ער. ושאר הזמן ישן

בתי בת חצי שנה, במהלך היום לרוב ישנה שנת בוקר של כשעה וצהריים כשעה וחצי - בשתיהן נרדמת בערסל לתינוקות תוך כדי נדנוד ועם מוצץ. ניסינו מספר פעמים להרדים במיטה במהלך היום אך זה לווה בהמון בכי וחוסר יכולת להירדם. אציין שבערב בערך ב8 נרדמת במיטה עם מוצץ וישנה עד 6 בבוקר בערך, עם מספר התעוררויות בלילה בהן אנחנו מחזירים מוצץ ואז נרדמת שוב. איך אפשר להרגיל להירדם במיטה גם במהלך היום? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לעשות את מה שאת עושה בלילה. לבחור שינה אחת לשינוי. לנסות להרדים לפני שבדרך כלל (כדי לא לפספס את חלון השינה) שינה השנעה להמשיך רגיל בערסל. אחרי שתירדם במיטה בשינת היום הראשונה שבחרת לשנות תוכלי לשנות גם את השניה. להבין שלוקח זמן לעשות שינוי ולתת לה את הזמן הזה. פשוט לאחר התחלת השינוי לא לוותר באמצא

שלום, הבן שלי בן 4.5 חודשים. לפני שבועיים התחיל להתעורר יותר לקראת הבוקר: לפני כן היה ישן רצוף עד 3-4 בבוקר, קם פעם אחת לאכול ואז ישן עד שבע וחצי בערך. מאז גיל 4 חודשים הוא מתעורר באיזור שתיים וחצי-שלוש,ואז שוב כמו שעון ברבע לחמש ואז קם סופית בשש וחצי. כשניסיתי להרדים בלי ציצי הוא התעורר שוב אחרי 45 דק בחמש וחצי, ושוב בשש וחצי. איך מרגילים? והכי חשוב- האם זה שלב שיעבור גם מעצמו בלי התערבות? רק אציין שבמהלך היום לא היה שינוי בשגרת השינה, והוא נרדם בעצמו במיטתו באופן כללי (בלי ידיים וכו'). תודה רבה!

יכול להיות משבר קפיצת גדילה. זה אכן זמני ברגע שמתאפס על כמות אוכל גדולה יותר.

תודה רבה יכול להיות קפיצת גדילה שנמשכת כבר כעשרה ימים? ...

כן. שימי לב כשמתאזן על הכמות המוגדלת של כלכלה

היי .הנכד שלי בן 5.5 חודשים - גיל כרונולוגי. אך 4 חודשים-גיל מתוקן.(נולד פג) . בתי התחילה איתו לפני כשבועיים וחצי "חינוך להירדמות עצמאית" בשיטת "הרם הורד" (הלוחשת לתינוקות) כמובן שזה מלווה בהמון בכי.אך עד היום לא ניתן לומר שה"חינוך" הצליח. יש ימים טובים ויש פחות .אין שום דבר קבוע.מה שכן-ההתנגדות שלו גוברת והוא לפעמים גם ישן מעט מאוד זמן ואפילו התחיל לעשות בעיות עם אוכל.(מפסיק לינוק ולא רוצה יותר). אני חוששת שאם נפסיק את ה"חינוך להירדמות" זה רק יזיק יותר לטווח הרחוק. אך מצד שני המצב כרגע קורע לב ומתיש

לקריאה נוספת והעמקה

אשמח לעזור אך מאחר ומדובר בפג יש המון אינפורמציה חסרה. אפשר ליצור עימי קשר טלפוני או במייל ואשמח לנסות לעזור 0507422038 tali_b26@hotmail.com

11/04/2019 | 08:19 | מאת: אלונה

היי טלי, בני בן חמישה חודשים, לפני כמה ימים התחלתי לנסות ללמד הירדמות עצמאית. בנתיים הוא נרדם רק במיטה ללא מגע שלי, ללא נדנוד או עזר אחר מלבד מוצץ שכרגע הוא עדיין לא יכול לקחת לבד. בלילה הוא מתעורר בערך כל שלוש ארבע שעות להנקה וחוזר מיד לישון. ביום הא נרדם באותה צורה אבל לא מצליח לישון ברצף שינה ארוכה, לפעמים יוצא לו שעה וקצת או ארבעים דקות, ובגלל זה הוא גם מתעייף די מהר וכבר כשעה אחרי שהוא מתעורר אני צריכה להחזיר אותו לעוד תנומה. שמעתי שמתישהו זה אמור להסתדר לבד, זה נכון? האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לסדר את התנומןת שיהיו קבועות וארוכות יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

גם שינה של 40 דק' אם הוא מתעורר במצב רוח טוב= זה בסדר. את יכולה לנסות חזהות את חלונות השינה שלו ולהשכיב אותו. ז"א תנסי להשכיב אותו חצי שעה לפני שאת משכיבה בדר"כ.אם לא נרדם נסי שוב אחרי רבע שעה. עד שתגיעי בדיוק לחלון השינה. אז ירדם מהא והשינה שלו תהיה ארוכה יותר.

07/04/2019 | 10:15 | מאת: לי

אמא לתינוק בן חודשיים, רגיל לאכול כל שעתיים-שלוש. העיניין הוא שביום ישן בתנומות כמו שצריך של שעה ככה ומתעורר לאכול, אבל בלילה קם כל שעתיים-שעתים וחצי ומבקש לאכול. ישר איך שפותח עיניים מתחיל לצעוק ונירגע רק עם אוכל. זה בעיטוף הצליח לישון 5 שע' פעם אחת ומאז פחות עובד אולי כי עוטפת חזק מספיק, זז המון בלילה. עדיין אין לו סדר יום וטקס השכבה. מה ניתן לעשות שישן יותר, אני עייפה מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

שעתיים שעתיים וחצי זה בסדר מאחר ומעלה כך את הכמות שאוכל. אם יונק לאחר כשבוע הכמות חלב עולה והרווח של השינה מסתדר שוב עד לפעם הבאה. אם אוכל תמ"ל תנסי להכין יותר בבקבוק. אפשר להכין בקבוק מראש עם כמות המים+מנה מוכנה של תמ"ל וברגע שמתעורר נשאר רק לשפוך לנער ולתת וכך לצמצם את זמן הבכי למינימום.

תודה, מעל 120 שהוא אוכל עכשיו, פשוט פולט הכל גם עם גרפס. אני שומעת על בנות שבגיל חודשיים ישן לילה שלם, זה אפשרי בכלל?

ישנם תינוקות שישנים לילה שלם. אבל הרוב זקוקים לתזונה גם בלילה. במיוחד בכמויות קטנות של מזון. הוא רק בן חודשיים ממש קטן. עוד קצת וכמות האוכל תעלה וזה ישתפר.

02/04/2019 | 15:02 | מאת: נטלי

שלום רב, בתי בת 6 חודשים, התפתחות תקינה ואפילו מאוד מהירה, כבר יןשבת וזוחלת. ישנה מסודר במשך היום. התחלנו עם מוצקים ( כרגע רק צהרים) וחוץ מזה הנקה מלאה. בתי מתעוררת כמעט כל שעתיים להנקה בלילה ( ישנה 12 שעות במפרצון לידי) אני מנסה קודם כל עם מוצץ אבל היא לא נרגעת ממנו. יש לך עצות איך אפשר להוריד את כמות ההנקות? חוסר השינה מתחיל להפריע לי אבל אני מעוניינת להניק עד שהיא אוכלת באופן מלא מוצקים (10 חודשים עד שנה ) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

האופציות הן: 1.לתת לה לבכות 2-3לילות לנסות להרגיע בכל דרך אבל ללא הנקה ואז היא תלמד שבלילה אין רק במהלך היום. 2. לתת לה בקבוק (חלב שאוב) ולראות שזה לא רק עניין הקרבה אלייך אלא באמת אוכל. יכול להיות שהיא צריכה אותך ואז היניקה היא רק תירוץ. 3. פחות מומלץ שינה משותפת שכך היא איתך במיטה והגישה שלה לשד קלה עליה ועלייך. וכמובן להמשיך בדרך הנוכחית היא גם אופציה ולזכור שזה בכל זאת זמני.

28/03/2019 | 15:25 | מאת: Lim

שלום, בתי בת 5 חודשים כל פעם שאני רוצה להרדימה מסרבת , מתפטלת ובוכה חזק, סוגרת את הפה ולא נותנת לי להכניס לה את המוצץ. רק אחרי שאני מצליחה להכניס לה את המוצץ היא נרדמת. אני מרגישה שאני מרדימה אותה ממש בכוח ולא בצורה נעימה. למה היא מתנגדת ככה? יכול להיות שהיא לא עייפה? למרות שמראה סימני עייפות

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שהיא לא רוצה להפסיד שום דבר. את יכולה לנסות לשנות את טקס השינה שלה. אמבטיה עם עיסוי, סיפור/שיר, הנקה/בק׳ ואז בסיום האכילה להגיש לה את המוצץ ולהמשיך לערסל אותה בידיים לכמה דקות ואז להשכיב במיטה עם חיתול טטרא שספג את הריח שלך במהלך היום לצידה.

25/03/2019 | 15:40 | מאת: שקד

שלום, ביתי בת 4.5 חודשים, בימים האחרונים ישנה יותר מהרגיל. בדרך כלל הייתה נהיית עייפה שעה וחצי אחרי שמתעוררת ואז ישנה חצי שעה - שעה. עכשיו קורים מצבים שרבע שעה אחרי שמתעוררת כבר רוצה לישון, וכן ישנה פרקי זמן ארוכים יותר. בסך הכל הייתה ישנה ביממה בערך12-15 שעות ועכשיו פתאום ישנה 16 שעות. עד כמה שאני יודעת זמני השינה אמורים להתקצר לאט לאט ככל שהיא גדלה, לא? האם זה תקין? שינויים שקרו לאחרונה - התרגלה להירדם במיטה שלה (עם נוכחות שלי ומוצץ) והתחילה לקחת ברזל. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

15 שעות שינה ביממה +/- שעתיים זה תקין. תנסי לשים לב לחלונות שינה במהלך היום ויתכן שזה יסדר לך את התנומות הקצרות.

טלי שלום! לבני בן ה8 חודשים מספר קשיים בתקופה האחרונה 1. קושי להרדם במיטה- לוקח מוצץ אבל לאחרונה מסרב לשכב על הבטן, נרדם רק על הידיים בנדנוד או על המיטה שלנו עם טפיחות גב, ובעיקר לא עקבי! 2. מתעורר מספר רב של פעמים מגיל חודשיים- מזה כחודשיים לוקח בקבוק במקום הנקה בלילה, תחילה זה ריווח את השינות וכעת שוב מתעורר הרבה 3. קושי להרדם שוב באמצע הלילה, אלא על הידיים ועל גופנו ומתעורר מיד אם מעבירים אותו למיטה. 4. לאחרונה מוכן לשכב רק על הצד אבל כשמתהפך אל הגב מיד מתעורר. כתוצאה מכך כל מהלך היום שלו לא שקט, ההתפתחות המוטורית והאכילה גם מעט מעוכבת...זוחל מעט אך עדיין מתקשה לשחק על הבטן

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי התפתחות מוטורית ובכלל. אם יש בעיה כלשהי ממליצה לפנות לרופא התפתחותי שיפנה למעקב אם יש צורך. לכבי השינה נשמע כמו פספטסים של חלונות שינה ונסיונות שלכם משתנים כל פעם ויוצרים אצלו בלבול. הכי טטב להחליט בינכם מה הדרך המוסכמת על שניכם ולעמוד בה ללא סטיות למשך 3 ימים (לילות) וכך יבין.

22/03/2019 | 21:58 | מאת: טל

הי, מזה מספר ימים שמנו לב שהתינוקת שלנו (8 חודשים) משנה את המנח שלה במהלך השינה כך שאנו מוצאים אותה שוכבת במנח שזז 90 מעלות מהמנח בה נרדמה, כלומר לרוחב המיטה (תמונת שלב בסולם). למרות שהמחזה חמוד אנו חוששים שהיא נבהלת מהסיטואציה בה היא נמצאת כאשר היא מתעוררת בלילה לבקבוק ובכלל שמנח כזה גורם לה ״להיתקע״ ומגביל את חופש התנועה שלה וכך פוגע באיכות השינה שלה. אשמח לקבל חוות דעת וטיפים בנושא.

אל תדאגי הכל בסדר. גם את משנה תנוחה בלילה בשינה. אם היא לא בוכה וקוראת לך לעזרה אין לך מה לדאוג.

טלי שלום, בני בן החודשיים זז ללא הפסקה ומשמיע קולות בשינת הלילה (בניגוד לכך, בבוקר ובמהלך היום הוא ישן רגוע ולא משמיע קולות). כאשר אני מחזיקה אותו על הידיים בלילה והוא נרדם עלי הוא ישן שינה רגועה ולא משמיע קולות. האם יש הסבר לכך? מה עלי לעשות? האם זה אומר שבזמן שהוא זז ומשמיע קולות הוא לא ישן בעצם? אציין כי בכל מקרה הוא מתעורר לחלוטין (בוכה קלות) כל שעתיים בערך לאכול, אבל בזמן שישן לכאורה הוא לא בוכה. תודה רבה לך מראש.

לרוב ניתן לצמצם את התזוזות שגורמות לו להתעורר ע"י עיטוף ולעזור לו לישון טוב יותר. לגבי הקולות בד"כ מתחיל בסביבות 4 חודשים הקשקושים והשמעת קולות. כל עוד זה לא בכי ממש אין צורך לגשת או להפריע. יכול לקשקש עם עצמו גם שעה ואז לחזור לישון.

17/03/2019 | 09:05 | מאת: ליאת

שלום, אני אמא טרייה למתוקי בן חודשיין וחצי. לפני כשבועיים החלטנו לכונן לקטנצ'יק סדר יום, ושמתי לב שהקטני לא ישן מספיק ביום, לפעמים בכלל לא, ושלא נעניתי לאיתותי העייפות שלו כמו פיהוקים. למדתי קצת כיצד נכון להרדים אותו, בפיהוק הראשון מתחילה טקס שינה קצר שמתחיל בהירגעות של 5 דקות עד שהוא 'מנקר' ואז מניחה בעריסה ויושבת לידו 20 דקות. מיד כשמונח בעריסה הוא מתעורר ומתחיל לשחק איתי ולצחוק איתי, זורק את המוצץ ולא לוקח בחזרה. אני מנסה לחסום לו גירויים ויסואליים, לעשות לחישה טפיחה, שום דבר לא עוזר - הילד לא נרדם וכאילו לא ניקר או לא פיהק לפני כן. לעיתים כן נרדם לדקה, ואז מתעורר - וכל הסיפור מתחיל מחדש. שאלתי היא - מה אמור לקרות ב 20 דקות הללו? עד כמה זה בעייתי להתפתחות שלו שהוא לא ישן מספיק? איך אפשר לגרום לו לישון? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

פיהוק זה סימן עייפות מאוחר מדי. זה סימן של פספוס חלון השינה. עלייך ללמוד אותו ואת הסימנים והנואנסים העדינים האישיים שלו. סימנים עדינים שיכולים להיות הם גבות אדומות. ירידה ברמת הפעילות ומלול של משהו בין האצבעות כמו שיער, פיסת בד הגוף שלו כמו אוזן. פיהוק ושפשוף עיניים הם סימנים מאוחרים מדי. את יכולה להיעזר בטבלת שינה לפי גיל 4די לבדוק את מספר שעות השינה שלו.

שלום הבת שלי בת כמעט שנה ו 4 חודשים, התחילה לשון לילות שלמים כמעט מגיל חודשיים אפילו פחות, הטקס שלנו הוא מקלחת בקבוק ואז לשים במיטה שלה והיא נרדמת לבד עם מוצץ, לא הייתה מתעוררת בכלל בלילה לא לבקבוק ולא לסיבה אחרת, מלפני חודשיים פתאום הכל השתבש( זאת אומרת בגיל שנה וחודשיים)... היא התחילה להתעורר כמה פעמים בלילה ולא נרגעת אלא בחיבוק ושינה לידי במיטה שלי, וכל נסיון להחזיר אותה למיטתה מלווה בבכי היסטרי, היא רוצה להשאיר כל הלילה לידי או שאני אשאר ליד המיטה שלה, וזה קורה כל לילה לצערי, וזה גם התחיל עם שינת הצהריים, אם אני משכיבה אותה במיטתה גם זמן שהיא נראית שנונית היא מיד תתעורר, תעמוד במיטה ותתחיל לצרוח רוצה שאהיה איתה בחדר, לצערי המצב הולך ומחמיר אני לא יכולה לעזוב אותה שניה אחת לא ביום ולא בלילה כי היא לא תפסיק לבכות כל עוד אינני לידה, אני מותשת ולא יודעת איך לחזור ללילות הקדומות שהיו אז, אציין שאין משהו חדש שנכנס לשגרת החיים שלה חוץ מבקיעת שניים שהתחילה לפני שבועות ספורות תודה רבה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

בקיעת שיניים יכולה גם להיות הסיבה. אך נשמע יותר כמו חרדת נטישה. את יכולה להישאר איתה לתת לה תחושת ביטחון. את יכולה לקחת אותה לחנות לקנות בובה שתגן עליה שתוכל לישון איתה. לברר אם אין באף מסגרת שהיא נמצאת בה שינויים חריגים. ברגע שהיא תחזור לחוש בטוחה זה צפוי לחלוף. כמו כן אם ההתעוררות שלה מתרחשת כל לילה באותה שעה האם היא בוכה תוך כדי שינה? אם כן זה ככל הנראה ביעות והפתרון הוא לבצע הערה חלקית כ20 דקות לפני שזה קורה בפעם הראשונה

היי, בני בן חודשיים וחצי והוא אינו מצליח להרדם לבד. על מנת שישן אני צריכה להחזיק אותו בידיים ולטייל איתו עד שנרדם. כמו כן, לאחר ההרדמות , אני ממתינה לעיתים גם כ20 דק' ובעת מעבר לעריסה הוא מתעורר. מציינת שאיך שאני מניחה אותו בעריסה הוא מקשית את הגב, קופץ ומתעורר. כיצד אפשר לגרום לו להרדם לבד על מנת שלא יתרגל להרדם על הידיים ? כיצד אפשר להמנע מההתעוררות שלו במעבר ובהמשך שינה ?

לקריאה נוספת והעמקה

גיל חודשיים וחצי את יכולה להיות רגועה לגבי להחזיק אותו על הידיים הוא עוד מאוד זקוק לך ולמגע איתך. אם בכל זאת רוצה להרדים במיטה ממליצה לשבת לידו וללטף אותו עד שנרדם. אפשר גם לבצע עיטוף. ולעשות "בייגלה" סביבו

היי , תודה על המענה. שאלה קטנה נוספת- אחרי לילה שלקח לו הרבה זמן כדי להרדם, בבוקר הוא לא הצליח להרדם גם ונרדם רק בצהריים לשינה של כ-3 שעות. האם מעל ל3 שעות בשינה של בוקר / צהריים יש להעיר אותו כדי שלא יהיה בלבול בין יום ללילה ?

אם זה חד פעמי זה לא כל כך משנה בגילו אם זה חוזר על עצמו עדיף להכניס אותו לתוך סדר יום קבוע

אוקיי ובמצב כזה שהוא מתעורר בשעה 4 וחצי משינה כזאת , יונק, משחק קצת ומגיע למצב עייפוצ בשעה 6 וחצי בערך - צריך להכניס לשינה של לילה או לתת לו תנומה ?

מאחר והוא בן חודשיים וחצי זה פחות משנה כי יתעורר במהלך הלילה לאכול

16/03/2019 | 19:37 | מאת: Tati

שלום הבן שלי בן 5.5חודשים מאוד קשה לו להרדם ביוםלרוב עיי שיטת הרם הורד וכשנרדם רק לחצי שעה כאשר ברור שהוא עוד עייף. בלילה נרדם אחרימקלחת ואוכל בשש וחצי שבע בערב וקם פעם בלילה או שכלל לא ..וקם בחמש וחצי ומחזירה לישון עד שבע בערך בבוקר .איך ניתן להאריך את תנומות היום?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שישן מצויין בלילה. וככל הנראה יש פספוסים של חלונות השינה שלו במהלך היום. לפי הסימנים שציינת. תנסי לשים לב לסימני עייפות עדינים. דוגמאות זה גבות אדומות, ירידה ברמת הפעילות ומלול פינת שיער בין האצבעות ואז נסי להניח אותו לישון אז. סימני עייפות שפספסת הם שפשוף עיניים ופיהוק.

17/03/2019 | 15:31 | מאת: Tati

תודה על התשובה המהירה. שאלה נוספת באיזה גיל כדאי לנסות להרדים בלילה בלי הנקה /בקבוק כאשר התינוק מתעורר כדי שלא יהפוך להרגל... בנוסף בני אינו מוכן למוצץ כלל האם יש דרך אחרת לעזור לו בכניסה לפעוטון ?

אם ממש לא רוצה מוצץ אי אפשר להכריח. ילמד בפעוטון שאמא לא נמצאת ויבחר לקחת או לא מוצץ. יש מוצצי סרבנים שאפשר לנסות. יש תינוקות ממש קטנים שישנים לילות בלי להתעורר ויש שמתעוררים הבחירה היא שלך מתי לרווח או להפסיק את ההנקות הליליות. 3 לילות בלי להניק בלילה (אפילו אם יבכה, להרגיע בכל דרך רק לא בהנקה) וילמד שאין אוכל בלילה. הבחירה היא שלך.

16/03/2019 | 09:46 | מאת: א

בן כמעט שנתיים, כבר מעל חצי שנה מתעורר בסביבות חמש בבוקר ומסיים את הלילה. ישן שעתיים בצהריים( באחת עד שלוש) הולך לישון בערב בסביבות שבע וחצי. האם יש דרך לאחר את התעוררות הבוקר? פשוט מחמש בבוקר עד אחת זה המון שעות ערות... תודה

ממליצה לנסות מנורת לילה על טיימר. את הטיימר תכווני לרבע שעה אחרי שעת ההתעוררות שלו. אם מתעורר בחמש תכווני לחמש ורבע. כשמתעורר אומרים לו הנה תראה האור עדיין ישן. כשהאור יתעורר אז גם אנחנו יכולים. וכל זמן זה תנסי להשאר במוד של לילה ותנסי להרדים (זה לא יצליח -אבל!!!!) הוא יתעורר ויחכה בסבלנות שהאור ידלק כל 3-4 ימים תאחרי את השעון בעוד 10 דק' עד שתגיעי לשעה שאת מעוניינת שיתעורר בה. לאט לאט הוא ישן ליותר זמן וגם אם לא הוא ימתין לאור.... לרוב בסבלנות.

12/03/2019 | 16:33 | מאת: מעיין

שלום, הבת שלי אוטוטו בת 3 שבועות.. בזמן האחרון היא קמה בבכי היסטרי מתוך שינה, גם במהלך היום וגם בלילות.. היא אוכלת מבקבטק כ90 מ"ל לפעמים יותר משהו כמו כל 3/4 שעות . ואחרי שעה/שעתיים קמה בבכי . אחרי הבכי אני לוקחת אותה אליי ולא ישר היא נרגעת אלא כאחר כמה דקות היא נרגעת וחוזרת לישון.. אני עושה עיסויים בבטן מרימה לה טיפה תרגליים לבטן וגם לא עוזר, כבר חסרת אונים מה עושים במקרה כזה ואיך מפסיקים את זה תודההה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שיש לה רפלוקס ממליצה לפנות לרופא הילדים לבירור.

בת 4 חודשים השבוע האחרון כל לילה יותר גרוע הלילה האחרון קמה כל שעה נרדמת לבד עם מוצץ ישנה לילות שלמים מ19עד 6 בבוקר איך ניתן לשפר את הלילות ? קורסת מעייפות ביום גם בקושי ישנה 40 דק רצוף

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות משבר קפיצת גדילה. תנסי להכין כמות יותר גדולה בבקבוק ולראות אם זה עוזר

09/03/2019 | 16:04 | מאת: ליאור

שלום רב, בני בן ארבעה חודשים. בימים האחרונים אנו חווים לילות מאוד קשים של התעוררויות לפעמים כל שעה..אותה בעיה גם בתמונות היום. בהתחלה חשבתי שזה חלק מקפיצת גדילה והייתי מניקה אבל עכשיו קשה לי להבדיל מתי הוא רעב. הבעיה היא שהוא מתעורר ממש בצרחות, אני מניסה להרגיע במיטה אבל הדרך היחידה שהוא נרגע היא כשאני מוציאה אותו ומרימה. אני משתדלת לא לתת לו להרדם עלי אלא להחזיר למיטה שירדם שם גם אם זה לוקח כמה פעמים. העניין הוא שלפעמים זה לא עובד ואני מרגישה שהוא מתחיל להיות עייף מדי. קראתי קצת וראיתי שהתיאור מתאים למשבר של הגיל הזה למרות שגם לפני הוא לא ממש היה ישן טוב. אני מנסה לדאוג לסדר יום עד כמה שאפשר ולסביבת שינה חשוכה ונעימה.. אני כבר מאוד מתוסכלת, אי אפשר באמת לתפקד ככה. מה את ממליצה לי לעשות? איך אפשר לשפר את המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל להרגיע אותך. בגילו את בהחלט יכולה להרים אותו מהמיטה בשביל להרגיע אותו. את הדבר שנוסך בו ביטחון וחום ואהבה והוא זקוק לכך. תתחילי מלעקוב אחריו ביום ולנסות לתפוס את חלונות השינה שלו. סימני עייפות מובהקים כמו שפשוף עיניים ופיהוקים הם סימנים של פספסתי את החלון. סימני עייפות עדינים ררשוניים הם הזמן להשכיב לישון. ברגע שישן טוב ביום גם הלילה ישתפר מאוד. בהחלט יכול להיות גם קפיצת גדילה לכן תמשיכי להניק.

כמו כן בגיל 4 חודשים מתחילים לקשקש ויכול להיות שחלק מההתעוררויות שלו הן כאלה ואין צורך להתערב. יכול לקשקש גם שעה ואז להירדם לבד. אם מתעורר בצרחות כמו שאמרת תנסי לבדוק אם זה קורה כל לילה באותה שעה. אם כן כ20 דק לפני שזה קורה נסי לבצע הערה חלקית שלו.

11/03/2019 | 17:52 | מאת: ליאור

תודה רבה, בתנומות היום שלו אני שמה לב שלפעמים הוא מתעורר אחרי 40 דקות עדיין עייף.. אני מנסה להחזיר לישון אבל לפעמים זה לא מצליח והוא כבר מתחיל להיות עצבני ולבכות. האם יש דרך לחבר את התמונות כשי שיוכל להשאר לישון ברצף?

עדיף שלא. בגילו חלוקת השינה והעירות היא מאוד דומה ורק מתחילה להשתנות. כלומר ער 1.5 שעות ישן 1.5 שעות.

11/03/2019 | 20:30 | מאת: ליאור

אז אם הוא מתעורר אחרי 40 דקות לא לנסות להרדים שוב? אפילו אם הוא עייף? כי רק ככה הוא מגיע לשעה וחצי

אפשר לנסות כ10 דק אבל לא בכוח. ברגע שיתאפס עם השינה היא תתארך

טלי שלום, בתי בת השנה ו8 חודשים במשך כל הזמן סירבה לקחת מוצץ, ולא אוהבת בקבוק במיוחד. היא נרדמת במשפחתון בקלות ללא כל חפץ לעזרה בהירדמות. בבית במהלך הזמן התפתח דפוס בו היא נרדמת בלילה תוך כדי הנקה, ומתעוררת מספר פעמים בלילה ומבקשת הנקה כדי להירדם שוב. תחליפים כגון מוצץ או בקבוק היא לא רוצה ולא נראה שעונים לה על צורך זה. כיום אני היא ישנה במיטה של 'גדולים' ואני מוצאת עצמי, מתוך העייפות, פעמים רבות ישנה איתה במיטה. אני מעוניינת להמשיך להניק אותה עוד זמן מה, אך הייתי רוצה שתפתח דפוס שינה ללא הנקה, ואני חוששת מה יהיה בנוגע לשינה כאשר תיגמל מהנקה. אשמח לעזרתך! תודה רבה. טלי

לקריאה נוספת והעמקה

את אומרת שכרגע את עדיין מעוניינת להניק אותה עוד זמן מה לכן כרגע אין הרבה מה לעשות. את כן יכולה אולי לישון איתה אבל לסרב להניק אותה בלילה ולהסביר לה שבלילה אין יותר. את חייבת להבין שהיא תתלונן על מצב זה כי היא כן רוצה וזה שינוי מבחינתה ומה שחשוב זה לא להשבר וכן לתת לה כי אז היא מתבלבלת.

האם זה לא יבלבל אותה מידיי שביום כן ובלילה לא? ואם אני מחליטה בכל זאת להמשיך להניק בלילה- האם את חושבת שיהיה לה קשה במיוחד כאשר אפסיק לגמרי, נגיד בגיל שנתיים או שנתיים וחצי?

כמו שהיא יודעת להפריד בין מה שגננת נותנת ומה שהורה נותן היא יכולה ללמוד שיש חחב ביום ובלילה ישנים.... ההמלצה היא לא לתת תחליף. אין לה צורך במזון או שתיה בלילה ואין בעיה שתישן לילה שלם בגילה... בדרך כלל הטמעת שינוי ב3 ימים (לילות) לאחר שלא תניקי אותה בלילה היא גם תפסיק להתעורר לזה בלילה.

25/02/2019 | 15:10 | מאת: שלומי

שלום, מחפש מזרון עריסה לתינוק שלי (בן כמה ימים). ראיתי ברשת המלצות למזרון נומו. קראתי קצת על ההבדלים בין מזרן קשיח ולנושם. האם מזרון נומו מומלץ? זה מזרון רשת נושם. אם לא, מה מומלץ לתינוק? תודה.

אני לא מכירה. סליחה נא להתייעץ עם רופא

שלום בני בן שנתיים וחצי, שעבר למיטת מעבר לפניי כחודשיים. לקראת שנת הלילה אנו מקפידים על טקס שינה קבוע - מקלחת, ארוחה, אווירה טובה, עמעום אורות חלב ולמיטה. תהליך ההרדמה ארוך מהרגיל - לוקח לו להרדם בערך מהשעה 7 וחצי עד רבע ל9. וברגע שנרדם זה רק שאלה של זמן מתי הוא יקום מהמיטה וירצה לבוא אלינו למיטה. זה יכול להתחיל מהשעה 11 ועד לאמצע הלילה. ניסינו תחילה להתעקש ולהחזיר אותו למיטה שלו באמצע הלילה אבל זה לא הועיל. ניסינו גם לתת לו להרדם במיטה שלנו ואז להחזיר אותו למיטה שלו אבל אחריי שעתיים הוא שוב קם ורוצה לבוא למיטה שלנו . אנחנו אנשים עובדים ואנו מאוד עייפים לכן מספר לילות הוא ישן איתנו ומאז אנחנו לא מצליחים להוציא את ההרגל הזה ממנו. ניסינו לדבר איתו ולהבהיר לו שהוא ישן במיטה שלו, אבל זה לא הועיל. הערה: לפניי שעבר למיטת מעבר הוא היה ישן לילה רצוף והרדמות מהירה יחסית. אשמח לעזרה בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

יש מספר דרכים שאתם יכולים לבחור השאלה מה מתאים לכם. אכן האופציה של להחזירו ברגע שבא כל פעם. יקח 3 ימים מאתגרים אבל יבין. אופציה מומלצת היא לשים מזרן בחדר שלו ולישון איתו מספר ימים. שכשמתעורר ידע שמישהו מכם נמצא איתו והוא בטוח זה יוכל לתת לו את הביטחון לחזור ולישון לילה שלם. אופציה נוספת זה חפץ מעבר.

20/02/2019 | 15:57 | מאת: אורלי

היי טלי, בני בן שלושה חודשים, הולך לישון בערך בשבע וחצי כל יום כמעט בלי בעיות. בעבר היה מתעורר בלילה בערך פעמיים שלוש כדי לאכול ולפעמים עוד התעוררות אחת. בלילות האחרונים הוא מתעורר להאכלה הראשונה בעשר וחצי ואחר כל ממש כל שעתיים-שעתיים וחצי כדי לאכול. בין לבין הוא מתעורר סתם ונרדם רק אחרי שאני מרימה אותו. יוצא שהוא קם כמעט כל שעה וזה מאוד מאוד קשה. הוא גם הקדים את התעוררות הבוקר לשש-שש וחצי שזה שעה לפני מה שהיה קם בדרך כלל. מאוד קשה ומייאש.. בהתחלה לא ידעתי אם הוא באמת רעב כשקם אבל הוא ממש דורש את ההנקה אז אני לא רוצה למנוע ממנו. מה אני יכולה לעשות כדי להוריד קצת את ההתעוררויות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורלי. מתאים לפי גיל ולפי התיאור שלך משבר קפיצת גדילה. מה שאומר שבהרגשתך הוא כל הזמן יונק. דבר זה זמני בדרך כלל כשבוע עד שהגוף שלך מיצר כמות גדולה יותר והשגרה הקודמת חוזרת. קפיצות גדילה כאלה יש בגיל 6 שבועות 3 חודשים 6 חודשים. אני יודעת שזה מעייף אך זה עניין של שבוע בדרך כלל. בהצלחה. תעדכני אם זה לא השתנה

היי טלי, האמת שקפיצות הגדילה שלו כבר הייתה. הוא בשבוע הבא כבר יהיה בן ארבעה חודשים ועדיין מתעורר המון בלילה. הוא נרדם כל יום ממש יפה ולבדו בסביבות שבע וחצי, מאז הוא מתעורר לאכול פעם ראשונה בערך בעשר וחצי ואחר כך לפחות עוד פעמיים בסביבות שלוש וחמש... הבעיה היא שהוא מתעורר גם בין לבין וצריך להחזיר אותו לישון.. בסביבות השעה חמש הוא מתעורר ממש ונשאר ער לפחות לשעה עד שנרדם שוב עד בערך שבע ורבע. בשלב הזה הוא כבר אמור לישון יותר ברציפות לא? מה אני יכולה לעשות למנוע התעוררויות מיותרות ?

הוא צעיר מדי אך את יכולה לנסות להציג לו חפץ מעבר שיעזור לו עם הפרידה ממך בשעות הלילה. בנתיים יכול לעזור חיתול טטרא שאת שומרת בתוך החולצה שלך במשך היום ואז סופג את הריח שלך ויכול להיות איתו במיטה בלילה.

14/02/2019 | 19:00 | מאת: ליאור

שלום, התינוק שלי בן 3.5 חודשים. שנות היום שלו בדרך כלל לא עקביות ודי קצרות ולאחרונה בלילה הוא מתעורר ממש כל חצי שעה-שעה למרות שלפני כמה שבועות היה קם רק לאכול רק שלוש פעמים בערך. אני מבינה שיכול להיות שהוא מגיע ללילה בעייפות יתר אבל הוא לא מצליח לישון טוב ביום. אולי לפעמים תהיה לו שינה של שעה אבל זה יהיה כשהוא ישן עלי. האם עדיף לי להשאיר אותו לישון עלי כדי שלפחות יקבל את זמן השינה? בנוסף, לפעמים הוא מתעורר אחרי 20-30 דקות בבכי ואחרי רבע שעה של נסיון הרדמה הוא חוזר לישון לעוד קצת.. האם הזמן הזה מתווסף או שבעצם מדובר על שתי הירדמויות שונות.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי שנות היום תנסי להשתמש בטבלת חלונות שינה לפי גיל. ולנסות להרדים אותו לפני שאת רואה סימני עייפות (יתכן שאת מפספסת את החלונות וזו הסיבה לקושי שלו. ההרדמות בתוך רבע שעה נחשב לאותה שינה ברגע שהשינה במהלך היום תהיה טובה יותר כל יישן טוב יותר גם בלילה. ניתן לתת לו לישון על הידיים פעם אחת אם ישן טוב עלייך אך לא לעשות זאת הרגל.

שלום, רציתי לדעת מה זווית ההשכבה הרצוייה ביילודים מגיל 0 עד 4 חודשים? האם יש צורך בהגבהת פלג הגוף העליון ,(ואם כן אז לאיזו זווית) או שיכולים לישון על הגב ב180 מעלות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה להשכיב ב180 מעלות אין צורך בהגבהה למעט מקרים של רפלוקס בהן יש המלצה להגביה את המזרן לזוית של בין 30 ל 45 מעלות. אם את/ה מעוניינ/ת בהגבהה אין על כך שום איסור. ההמלצה היא לשים סדין או מגבת מקופלים מתחת למזרן להגבהה לפי הצורך.

11/02/2019 | 06:47 | מאת: אלונה

שלום רב, בני בן 3 חודשים ובמהלך היום הוא לא מצליח לישון יותר מ20 דקות. במקרים טובים הוא ישן 40 דקות, אף פעם לא מעל שעה. החשכנו את החדר, בדקנו טמפרטורה, תמיד כשאני רואה סימני עייפות ראשוניים אני מנסה להתחיל טקס קטן ולהניח במיטה אבל לא תמיד זה עובד, לפעמים אני מרדימה על הידיים ומעבירה ואפילו כשהוא נשאר לישון עלי הוא מתעורר אחרי חצי שעה בערך. בגלל שנראה שהוא עדיין עייף אני מנסה להחזיר לשינה אבל לרוב זה לא עובד ואם כן אז רק לעוד כמה דקות.למרבה האירוניה ההשכבה של הליחה מעולה.. עושים טקס קבוע ובדרך כלל ב7:15 הוא במיטה נרדם לבדו. הוא מתעורר לאכול בערך פעמיים ולפעמים יש לו עוד התעוררויות שבהן אני צריכה להחזיר אותו לשינה. אני ממש מיואשת, אין לי זמן לעשות כלום בבית כי הוא כל הזמן מתעורר מהשינה ובנוסף נראה שהוא לא מקבל את השינה כמו שהוא צריך

לקריאה נוספת והעמקה

3 חודשים זה עדיין תינוק ממש קטן. תנסי להקדים את נסיונות ההשכבה במהלך היום לפני שאת רואה את סימני העייפות. כלומר עם ער בדרך כלל שעה וחצי ואז את רואה את סימני העייפות ואת מנסה להרדים אותו. אז תנסי להסתכל על השעון ואחרי שעה ורבע להתחיל את ההרדמה.

11/02/2019 | 17:46 | מאת: אלונה

תודה על תשובתך. האם כשהוא מתעורר אחרי 20-40 דקות לנסות להחזיר לשינה? בדרך כלל אחרי כמה דקות של נסיון הוא מתחיל לבכות, האם להפסיק את הנסיון? האם זה בסדר עדיין להרדים על הידיים ולהעביר?

בגיל 3 חודשים זה בסדר להרדים על הידיים ולהעביר אם הוא לא מתעורר מזה. אם תצליחי "ליפול" על חלונות השינה סביר שישן יותר זמן מהחצי שעה. למרות שהחל מ 40 דקות שינה נחשב תקין כל עוד מתעורר שמח ולא עצבני

04/02/2019 | 06:55 | מאת: מרדכי

שלום רב, תינוק בן 9 חודשים. התחלתי לפני שבוע וחצי חינוך להירדם לבד. בהתחלה היה קצת בכי אבל כל דקה בערך נכנסתי להרגיע אותו. כעבור מספר ימים הזמן להירדמות ירד. הבעיה היא שהוא קם כעבור שעתיים שלוש וככה כל הלילה. אנחנו מנסים לבסס האכלה אחת מרכזית בלילה ובהתחלה נראה שזה עבד אבל בימים האחרונים חלה רגרסיה והוא מתעורר בבכי כל 3 שעות. בנוסף הוא עושה הרבה יותר פיפי בלילות האחרונים מבעבר עד למצב שצריך להחליף לו חיתול באמצע הלילה (דבר שלכשעצמו מעורר אותו). רגע לפני שנתיים, אשמח לעצות תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

התחלת טוב ואתה צריך להמשיך. רגרסיה חחה מאחר וזה שינוי ממה שמכיר וסוג של בדיקת גבולות. חשוב להתמיד בדרך שבחרת ולהראות לו שזה לא משתנה. ברגע שיבין שהכל אותו דבר ועקבי הוא יבין. לגבי כמות השתן שעלתה. תנסה לתת הרבה יותר נוזלים במהלך היום ומאחר הצהריים קצת פחות. כך מומלץ גם לפני תהליכי גמילה מטיטולים. אם מקבל גם מים וגם תמ"ל אפשר לוותר על המים.

31/01/2019 | 14:04 | מאת: לירון

הבת שלי בת שנה וארבעה חודשים מתקשה להרדם. לפעמים לוקח לי בין חצי שעה ל40 דקות להרדים אותה . ואחרי שהיא נרדמת היא מתעוררת די הרבה בהפרשים של כמה דקות לפעמים .. בדרך כלל בוכה עם עיניים עצומות ומוצץ בפה .. לפעמים מתעוררת לגמרי נעמדת במיטה ולא מוכנה לחזור לישון ... אבל אני מנסה להתעקש איתה אני צריכה ללדת בזמן הקרוב האם יש קשר כלשהו? או שיש משהו אחר שמפריע לה ולא נותן לה לישון שינה רצופה? וגם למה היא כל כך מתקשה להרדם... ?

שני דברים עולים ממה שאת מתארת. 1. פספוסים של חלונות השינה טזו הסיבה שלוקח לך זמן רב להרדים אותה והסיבה שמתעוררת פעמים רבות במהלך השינה. 2. בכי בעניים עצומות ולא מתקשרת עם הסביבה מעיד על ביעותים. אם זה קורה באותה שעה כל לילה ניתן לשבור את המעגל. כ 20-30 דק׳ לפני הזמן שזה קורה להעיר אותה אפילו הערה חלקית כדי לשבור את המעגל.

בתי בת 10 חודשים נוהגת לאחרונה להרדים את עצמה לבד במיטה עם קולות (הברה רציפה aaaaaaa ולפעמים עם הרעדת שפתיים תוך כדי הצמדתם ונשיפה) מעבר לכך שזה עושה לי כאב ראש (שולי) ומפריע לבכור,כמעט בן 3, להרדם (זה מה יש), אני חוששת שזה עלול ליצר הפרעות שינה בעתיד אצל הקטנה. יש לציין כאשר היא נרדמת ב20.00 היא ישנה טוב כל הלילה ומתעוררת לקראת 5.00. (כך גם לעיתים זה בצהריים) האם יש ממה לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

ממה שאת מתארת היא פשוט מרדימה את עצמה. דומה לרכש הלבן שששששששש שאנו עושות כדי להרדים את תינוקינו. רק במקום שאת תעשי זאת היא עושה זאת בעצמה. כאשר תגדל עוד אני מניחה שהיא תפסיק. אם זה מפריע לך או לאחיה הגדול ניתן או לתת לה להירדם לבד בחדר לפני שהוא נכנס לישון. או אחרי שכבר נרדם.

שלום רב בתי בת חודשיים וחצי מתקשה להירדם במהלך היום היא מסרבת מוצץ וישנה רק בזמן הנקה כשאני מורידה למיטה היא מיד מתעוררת או כעבור 10 דק מתעוררת בקלות ושוב היא רוצה לינוק עד שתרדם והמעגל חוזר על עצמו ..פשוט אינה מצליחה להירדם בכוחות עצמה ואינה מצליחה להיכנס לשינה עמוקה אם אני משאירה אותה על הידיים היא ישנה אך אם אני שמה אותה במיטה היא לא מצליחה להירדם ..זה ממש מתסכל היא נראת עייפה כל היום , בקרוב אני אחזור לעבודה אחות במקצוע שעובדת משמרות אני ממש מודאגת כי אני יודעת שהמטפלת לא תחזיק אותה כל היום על הידים , כני אובדת עצות ומבקשת דרכים להתמודד תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רציתי עוד לציין כי בלילה היא ישנה לילה רצוף כ 10 שעות ברצף

לפי התיאור שלך את מפספסת את חלונות השינה שלה במהלך היום. תנסי לראות מה סימני העייפות שלה כמו גבות אדומות, ירידה ברמת הפעילות או סימנים אישיים שלה. עד שתזהי את יכולה להשתמש בטבלת חלונות שינה לפי גיל. בנוסף ניתן להשתמש בעיטוף שיכול לעזור לה עם ההירדמות. שינת הלילה מצויינת.

קודם תודה רבה על המענה , יש לי עוד שאלה במידה ופיספסתי את חלון השינה שלה מה ניתן לעשות באותו יום ? כי זה כמו שהמעגל ממשיך עד סוף היום

תנסי לתפוס את החלון הבא. חשוב לזכור שסימנים מאוחרים מדי כמו שפשוף עיניים ו/או פיהוק הם סימנים בשבילך על הפספוס לכן מומלץ להשכיב אותה לפני שסימנים אלה מופיעים. לרוב כשנופלים בדיוק על החלון ההירדמות קלה ומהירה, השינה ארוכה יותר ואין התעוררויות מרובות באמצע.

תינוקת בת חודשיים, ישנה טוב בלילה 5-7 שעות קמה לאכול וחוזרת לישון לעוד שעתיים. כל שאר היום היא ישנה רק על הידיים וכשאני מורידה לעריסה היא ישר מתעוררת. ניסיתי להשאיר עליי 2 דקות ולהוריד וניסיתי גם להשאיר עליי שעה ועדיין כשאני מורידה היא בוכה. ניסיתי חדר חשוך, לעטוף בשמיכה. כלום לא עוזר. אני רואה שהיא עייפה אבל היא לא מצליחה לישון בלעדיי. מה ניתן לעשות? זה נורמלי?

כמובן. בגיל חודשיים בהחלט צריכה אותך ואת יכולה לתת לה לישון עלייך כדי שתישן. עד גיל 3 חודשים. את יכולה לשכב איתה במיטה בחיבוק עד שהיא נרדמת. יכול להיות שבצורה זו לאחר שתירדם תוכלי לקום והיא תמשיך לישון. תנסי לעטוף אותה עם חיתול שספג את הריח שלך שתרגיש אותך קרובה.

להשאיר אותה במיטה שלי אחרי שהיא נרדמת? או שהתכוונת שאשאר איתה?

זאת גם אופציה לשיטה שנקראת שינה משותפת למי שמעוניין בצורה זו. הכוונה להרדים אותה במיטה שלה כשאת איתה מחבקת או מלטפת. משמיעה רעש לבן (ששששש) עד שהיא נרדמת ואז להתרחק.

06/01/2019 | 14:00 | מאת: מורן 65

היי, בתי בת שנה ו11 כמעט מעולם לא ישנה לילה רצוף. עדיין תלויה בבקבוק (נוטרילון) מתעוררת באמצע הלילה ודורשת את זה ולא נרגעת בלי זה. אציין כי היא לוקחת בקבוק אחד לפני השינה, אחד לעיתים לפני הגן ועוד בלילה במידה ומתעוררת. כמו כן, אינה נרדמת באופן עצמאי, כיצד אוכל לעזור לה להיגמל מהבקבוק וכן להירדם באופן עצמאי. תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

בגילה היא כבר מבינה. פשוט צריך להסביר לה כשמתעוררת בלילה שאין יותר בקבוק בלילה. וכמה שהיא דורשת ובוכה פשוט להיות עקבי, להרגיע בכל דרך אפשרית רק לא בקבוק. (ולא בקבוק עם מים או נוזל אחר במקום) בדר"כ תוך 3 לילות היא תפסיק להתעורר לבקבוק הזה בלילה. לגבי ההירדמות לבד צריך להפחית את המעורבות שלך בהרדמה שלה באופן מאוד הדרגתי. כל 3-4 ימים להפחית בקצת.

03/01/2019 | 07:15 | מאת: אבא עייף

שלום, הבנת שלי בת שנה וחצי לא מסכימה להרדם במיטה שלה אלא רק במיטתנו, לאחר מכן אנחנו מעבירים אותה למיטה שלה אבל באמצע הלילה היא בוכה ולא מוותרת על חזרה למיטה שלנו. אדגיש כי המצב מורכב יותר כי אנחנו גרים כיום בחדר אחד כך שאין לנו אפשרות להפרדה מלאה מה עושים בשביל לסדר את זה?

השאלה מה אתם מעוניינים יש מספר דרכים/אופציות. 1. שינה משותפת ז"א שבשלב זה היא תישן אתכם במיטה וכך תהיה לכולכם דינה רציפה במהלך הלילה. 2. כשמחזירים אותה למיטה בלילה להתעקש כל הזמן שהיא לא תבוא למיטה. אחרי 3 ימים של התעקשות בד"כ מטמיעים את הדרך החדשה. 3. לעשות את ההרדמה במיטה שלה בתחילת הלילה ולהתעקש לכל אותך הלילה. גם כן בד"כ תוך 3 ימים יש הבנה.

03/01/2019 | 09:13 | מאת: אבא עייף

ננסה את 3, 1 לא אפשרי היא מסתובבת כל הלילה במיטה תודה רבה

30/12/2018 | 18:32 | מאת: נגה

ערב טוב, התינוקת שלי בת 3 חודשים, אני מרדימה אותה כל יום סביב השעה 22 והיא ישנה עד 5 בבוקר. כאשר מתעוררת לא בוכה אך מסובבת את הראש מצד לצד וזזה המון. לאחר שזה נמשך מספר דקות אני קמה מחליפה טיטול ומניקה אותה מס דקות והיא נרדמת ישר שוב לעוד כשעתיים, נראה שאינה רעבה במיוחד. האם יש דרך להאריך לה את הלילה? אציין שמתעוררת מספר פעמים בלילה אך חוזרת לישון לבד, בתחילת הלילה לא נרדמת לבד אלא על הידיים.

כל עוד לא בוכה את יכולה לעזוב אותה ואולי היא תרדם לבד. אין צורך להחליף טיטול ולהניק אם נראה לך שהיא לא ממש רעבה. ברגע שלא תעירי אותה קרוב לוודאי שהיא תחזור לישון.

30/12/2018 | 09:29 | מאת: שקד

תינוקת בת חודש וחצי, נרדמת כל יום בערך בשעות 21:00-22:30 אחרי הנקה. לא מתעוררת לבד בלילה. קורה שהיא בוכה קצת מתוך שינה, עושה פרצוף של בכי ולפעמים גם ממש בוכה לדקה אבל לא פותחת את העיניים בכלל, ואז מסובבת את הראש לצדדים קצת וחוזרת לישון. זה קורה כמה פעמים במהלך הלילה, לפעמים בהפרש של כמה דקות. תמיד זה מלחיץ אותי שהיא לא קמה לאכול אז באחת מהפעמים שהיא מקטרת מתוך שינה אני מעירה אותה לאכול. אני כל הזמן חוששת שהיא רעבה אבל עייפה מדיי בשביל לקום. אציין שמהלך היום היא לא ישנה הרבה, אלא רק 20-60 דקות כל פעם. בסהכ במהלך יממה ישנה בערך 12-15 שעות. אני גם מפחדת שאולי בלילה היא כן קמה לאכול ואני פשוט לא שומעת(כמובן שאם היה בכי צרחות הייתי שומעת בטוח). בקיצור, קצת חרדתית כמו שהבנת, פשוט לא יודעת מה נכון לעשות כשאני רואה שהיא בוכה/מקטרת מתוך שינה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין לך מה לפחד. כשהיא תהיה רעבה היא תבכה. הקולות שמשמיעה ככל הנראה רק קצת אי נוחות שמסתדרת. דווקא עדיף לא לתת אוכל בזמנים שלא צריכה כי אז תתרגל ותתחיל לקום בשעות אלה. גם שנות היום אם מתעוררת שמחה ורגועה סימן שמספיק לה. שעות השינה את יכולה לבדוק בטבלה של חלונות שינה לפי גיל כדי לוודא שישנה ביממה מספיק. כמובן שהרשום בטבלה הוא ממוצע יש טווח של שעתיים לפני/אחרי שעדיין נחשב תקין.

25/12/2018 | 19:54 | מאת: אביגיח

בס"ד היי אני בעלת משפחתון. יש לי תינוק בן 11 חודש אצלי חצי שנה.היה בוכה במשך כל שנת הצהריים- כשעתיים.כעת נרדם למשך שעה ובתוכה מתעורר כל 10 דק בבכי וחוזר לישון כשלא רןאה אותי.אם רואה מתגבר הבכי..בבית ישן שעתיים בוקר ושלוש שעות צהריים לדברי האמא ולא מתעורר באמצע.אצלי ניסיתי הכל- בקבוק.שקט.טלויזיה.עם/בלי אור.ליד הילדים.על מזרן/עגלה/לול... אותו סיפור.מה עושים?? הוא בסלון לידי כי מעיר את כולם מהבכי...תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אם את אומרת שכשלא רואה אותך חוזר לישון. תשתדלי שלא יראה אותך בזמן זה ותראי אם זה עוזר. מעבר לכך יכולות להיות סיבות נוספות כמו ביעוטים. את מנסה כל מני דברים ובסופו של דבר זה כנראה יותר מבלבל אותו. קחי בחשבון שלוקח 20 דקות של מונוטוניות ע"מ שירגע וירדם. תבחרי דבר אחד ותהיי עקבית לפחות 20 דקות אפילו אם בוכה (להרגיע ולהחזיר מיד ולא להחליף את שיטת ההרדמה שבחרת). לאחר 3 ימים כאלה הוא יתרגל וילמד. דבר נוסף חשוב לבדוק אם הוא ישן לפי חלונות השינה שלו ולא מפספס אותם מה שיגרום לקושי בהרדמות התעוררויות מרובות ויקיצה מוקדמת.

26/12/2018 | 22:34 | מאת: אביגיל

בס"ד תודה על המענה המהיר. כרגע הוא נרדם כעבור כמה דקות של בכי מקטר..ואני עקבית בשיטה ההרדמה היא בלול לידי ללא עזרה.הבעייה היא כשמתחיל להתעורר נניח 20 דק אחרי ההרדמה בכל רבע שבע בבכי הסטרי.אני פשוט נמנעת משיראה אותי.השאלה האם ייתכן שבבית ישן בלי ההתעוררויות האלה? ואם זה רק אצלי ממה זה יכול לנבוע? הוא חייכן ומראה אליי חיבה אז אני מאמינה שזה לא רתיעה ממני.וכן מכיר את הבית כבר.והאם זה נכון לא לגשת כשבוכה כשמתעורר?

אפשר להמתין דקה של בכי לראות אם ירגע בעצמו ואחרי דקה לגשת ולהרגיע. חשוב לברר איך הזמן והשינה שלו בבית ולבדוק אם יש משהו שונה שמפריע לו.

נרדמת בסביבות 21-23 ולא מתעוררת לאכול. באיזשהוא שלב אני נלחצת ומעירה אותה בשעה 2-4. לא יודעת כמה בייתה ממשיכה לישון אם לא הייתי מעירה. בנוסף היא זזה הרבה מתוך שינה ובגלל זה חשבתי אולי משהו מציק לה או שהיא רעבה. במהלך היום היא לא ישנה הרבה ואוכלת לעיתים תכופות. בערב לפני השינה היא אוכלת המון. השאלה אם צריך להעיר או לא? אם היא תישן יותר מ6 שעות בלילה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה נוסחאה שאומרת שתינוק צריך לאכול 150 מ"ל כפול משקל הגוף וזו הכמות ליממה. תחלקי למספר הארוחות בגילה זה 8 ארוחות וזו הכמות שצריכה לאכול בארוחה. אם אוכלת יותר במהלך היום יכולה לפתוח פער בלילה. ממליצה לבדוק אם ישנה במהלך היום לפי חלונות השינה ואולי יש צורך לתקן שעות אלו ואז גם בלילה תתעורר. הכמות של 150 מ"ל כפול משקלה נותן לך את הכמות שצריכה לאכול ביממה תחלקי למספר הארוחות שאוכלת ותראי אם זו הכמות. לגבי העובדה שזזה הרבה בזמן שינה אם ישנה אין צורך להתערב. אם זה מעיר אותה והיא בוכה אפשר לנסות עיטוף.

תודה על התשובה. היא יונקת ולכן אני לא יודעת בוודאות כמה היא אוכלת. במהלך היום היא לא ישנה הרבה ומתעוררת אחרי חצי שעה כל פעם. איך ניתן לדעת מתי הם חלונות השינה?

ניתן למצוא טבלת חלונות שינה לפי גיל באינטרנט. בהנקה הדרך לגעת אם אכלה מספיק: אם עד 40 דקות אחרי האוכל היא לא בוכה לעוד. אם לפני כל הנקה בהחלפת טיטול יש פיפי. לפחות 2 יציאות ליום לגילה. ועולה במשקל.

שלום, הבן שלי בן חצי שנה. ישן בעריסה בחדר שלנו. נרדם אחרי טקס שינה של מקלחת הנקה שיר וקצת נדנודים בסביבות 18-19. לפעמים נרדם ישר אחרי האוכל. מתעורר בלילה לאכול בדרך כלל פעם אחת בין 2-3 ועד לפני כמה זמן היה נרדם וחוזר לישון מיד אחרי האוכל.. לאחרונה לא מצליח להירדם, או שנרדם עלי כשאוכל ומתעורר בעריסה.. יכול להישאר ער גם שעתיים ויותר ולא מצליח להירדם חזרה... לא משנה מה אני מנסה (ידיים, ליטופים, נדנודים, שירים וכו')... למה זה קורה? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל חצי שנה ישנה קפיצת גדילה. ייתכן שהכמות שאוכל לא מספיקה לו. תנסי לתת יותר ותראי אם עוזר. בנוסף זהו גיל של התפתחות מהירה והמון גירויים ופחד לפספס משהו גם זו יכולה להיות סיבה. כמו כן חשוב לדעת האם בזמן העירות הוא בוכה ולא רגוע או שחייכן ומתוק רק ער. אם את יכולה להחזיר אותו למיטה ולחזור למיטה בעצמך ולתת לו להיות עם עצמו זה מצויין. אם בוכה כמובן לגשת ולהרגיע אבל אם לא בוכה אין צורך להפריע לו. הוא מגלה את הקול שלו ויכול גם להתעורר באמצע הלילה ולהתקשקש עם עצמו ועם הבובות אפילו שעה שלמה ואז לחזור לישון ואין לו צורך בך בשלב זה. חשוב לדעת שאם תינוק נמצא בחדר אחר לרוב הורים לא שומעים התעוררויות כאלה אך מאחר והוא באותו חדר את שומעת את הקולות שמשמיע וחושבת שהוא זקוק לך. אם הוא לא בוכה תנסי לתת לו להיות לבד.

תודה רבה על התשובה המפורטת! אנסה ליישם את הדברים. רק אציין שבזמן העירות הוא לרוב לא בוכה... רציתי לשאול לגבי ההערה שכתבת שהוא יכול לקום ולהתקשקש עם עצמו ועם בובות. כרגע אין לו בעריסה משחקים/מובייל/ספר. האם כדאי לשים לו כדי שיהיה לו במה לשחק בזמן העירות בלילה? או שזה יבלבל אותו?

ניתן לחבר לו חפץ מעבר. למשל בובה. מציגים לו את הבובה בשעות ערות ורוגע למשך כשבועיים ואז ניתן לצמד אותה לשינה. לגבי מובייל או ספר לא מומלץ. בובת חיתול טטרא מספיקה. בהצלחה

10/12/2018 | 21:25 | מאת: רונית

שלום, בני אוטוטו בן שנתיים.עד לא מזמן היה רגיל ללכת לישון במיטה שלנו ההורים, כשאני שוכבת לידו. לאחרונה אני מנסה להשכיב אותו במיטה שלו (מיטת תינוק). הבעיה שהוא מבקש את הטאבלט לפני השינה (במיטה). בהתחלה הסכמתי (העיקר שיירדם לבד). עכשיו מנסה למנוע ממנו את זה (נראה לי לא בריא). הלילה לראשונה מנעתי ממנו את זה והיה בכי היסטרי. לא רציתי להשבר וניסיתי להרדים אותו בכל דרך אפשרית... ללא הצלחה. בסוף נרדם אצלי על הידיים. (לפחות בלי טאבלט). אשמח לקבל עצה כיצד לנהוג. איך לגרום לו להרדם לבד במיטה שלו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מה שעשית עשית נכון. תמשיכי להתעקש. תסבירי לו שאסור טאבלט בערב רק בבוקר נגיד. כשבוכה תרגיעי אותו ותמשיכי כמו מה שעשית. לרוב השינוי קורה לאחר 3 לילות עברת 1 אז עוד שניים. בהצלחה

10/12/2018 | 01:01 | מאת: בר

שלום ביתי , שבוע הבא בת ארבעה חודשים, מגיל חודש ישנה חמש שעות רצוף ולאחרונה, בחודש וחצי האחרונים, ישנה כבר שבע שעות רצוף. הולכת לישון בין השעות שבע לשמונה בערב. לאחרונה היא מתחילה להתעורר אחרי ארבע חמש שעות ונרדמת שוב רק אם צמודה לגוף שלנו, כלומר ישנה לידנו. לעומת זאת כשאמא שלי לוקחת אותה היא ישנה שבע שעות רצוף בלי לזוז. מדוע בבבית היא ישנה שינה חסרת מנוחה אך אצל האמא מצליחה לישון טוב? התנאים בשני המקומות דומים, ישנה על הגב. תודה!

יכול להיות עניין פשוט של טמפרטורה. אולי קר לה קצת יותר בבית ולכן היא מתעוררת. תנסו לחמם טיפה את החדר או לחילופין שמיכה יותר עבה/עיטוף.

07/12/2018 | 08:51 | מאת: שני

בת שבועיים לא מוכנה לישון על הגב, נרדמת וכל פעם שמניחים על הגב בעגלה או בעריסה מתעוררת, לעומת זאת על הבטן ישנה . במהלך היום בהשגחה, אך מה אפשר לעשות בלילה? חוששת מלהשכיב על הבטן אך מצד שני נראה לי שעדיף מאשר להרדם כשהיא עליי בידיים. אודה לעצתך

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה על עיטוף. יכול מאוד לעזור לה לישון על הגב

09/12/2018 | 08:51 | מאת: שני

ניסיתי עיטוף ללא הצלחה.. מצליחה לישון 10 דק ומתעוררת.. האם יש פתרונות נוספים?

היא בת שבועיים כך שאת יכולה להשכיב אותה על הגב. לשבת לידה ללטף אותה ולנענע בענינות עד שהיא נרדמת. אם היא בוכה טיפה לא להתרגש אם היא ממש בוכה להרים אותה ולהרגיע ולהשכיב שוב עם ליטופים ונענועים. אפשר להוסיף רעש לבן (ששששששששש). היא תתרגל אחרי כ3 ימים כאלה. פשוט אל תשברי ותמשיכי להשכיב אותה על הגב גם לפחות באחת משנות יום. תמשיכי לנסות גם את העיטוף. אפשר לעטוף עם יד אחת בחוץ. אפשר לנסות להרגיע גם עם מוצץ. בעוד כ4 חודשים היא תלמד להתהפך ואז כבר יהיה יותר קשה לקבוע לה תנוחת שינה.

29/11/2018 | 11:02 | מאת: נורית

שלום, בתי בת 15 חודשים אוכלת בקבוק פעמיים בלילה כל לילה. היא מסיימת בקבוק מלא ונרדמת מעט אחרי שסיימה, ולכן אני חושבת שבאמת מדובר ברעב ולא בהרגל להירדם עם בקבוק (היא לעולם לא נרדמת תוך כדי אכילה). אני מבינה שצריך להעלות את כמות האוכל במשך היום ותוך כדי כך להוריד את ארוחת הלילה, אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה? אני לא רוצה למנוע ממנה אוכל כשהיא רעבה בלילה ולתת לה לבכות.

כמו שרשמת תנסי לתת לה במהלך היום יותר אוכל מוצק והשלמה של בקבוקים לפי הצורך שלה. אם היא מתעוררת בלילה תצני לה בקבוק אבל תנסי להכין פחות ז"א היא תסיים בקבוק וזה אולי יספק אותה אבל במקום לאכול 240 תכיני רק 180 לדוגמא ותראי אם היא חוזרת לישון אחרי שסיימה או שהכמות באמת חשובה לה

היי, האם מישהו השתמש עם אחד מילדיו במזרן נומו ויכול להמליץ עליו? אשמח לקבל תגובות בנושא זה, תודה.

14/11/2018 | 15:03 | מאת: הודיה

היי.תינוק בן חודש שלא מצליח להירדם טוב ולהיכנס לשינה עמוקה מרדימה אותו אחרי האוכל עליי לאיזה רבע שעה אבל שמניחים אותו בלול הוא מתעורר ובוכה הוא לא נכנס לשינה עמוקה אחרי שאני מניחה אותו אני שמה לב שהוא כל הזמן בתזוזה עם הרגליים והראש כאילו נראה לא רגוע ובמיוחד בלילה לאחר ההאכלה של השעה 12 עושה לו גרפס מחליפה לו רואה שהוא שבע ואז מנסה להרדים טבל הוא כאילו מתנגד לזה שעתיים הוא רק על היידים בנסיון להרדים אותו אך ללא הצלחה הוא סוגר טיפה עיניים אך שוב מתעורר רק לאחר שעתיים של ניסיונות הוא נרדם עד הבוקר יש מצב שזו עייפות יתר?יש לציין שבמהל היום הוא יחסית ישן הוא אוכל כל 3 שעות ובין לבין ישן למשך שעה וחצי שעתיים תלוי באיך שהוא נרדם

לקריאה נוספת והעמקה
14/11/2018 | 15:28 | מאת: הודיה

ועוד שאלה כמה זמן הוא אמור לישון במהלך היום?

טבלת חלונות שינה לפי גיל תעזור לך להבין. בגילו אמור לאכול כל 3 שעות ובין לבין רוב הזמן לישון כך שזה בסדר. מבחינת הלילה יש מצב שאת מפספסת את חלון השינה של הערב ולכן הוא מתקשה להירדם. לגבי הזזת הידיים עיטוף יכול מאוד לעזור לו להיות רגוע ולישון. טיפ נוסף לחתל אותו לפני האכלה ואחרי שמסיים לאכול ועושה גרעפס להשכיב לישון. ההחתלה מעירה אותו.

14/11/2018 | 17:46 | מאת: הודיה

סליחה על הבורות אבל לא ממש הבנתע..מזתומרת מפספסת חלון שינה של הערב?

14/11/2018 | 09:29 | מאת: סבטה

בוקר אור, בתי בת 7 חודשים נולדה בקיסרי אלקטיבי. מגיל 3 חודשים ישנה לילה מלא בעקבות שגרה של טקס שינה. ביום ההיתי משכיבה אותה על הבטן והייתה ישנה טוב למשך יותר משיה וחצי(זה היה המינימום). אציין כם שהיא ישנה הרבה בנדנדה ולא במיטתה.מאז שמלאו לה 7 חודשים היא כבא לא ישנה בנדנדה אך גם מסרבת בתוקף לישון על הבטן, הפסקתי עם זה והחלטתי לכונן לה שגרה לפי כול מה שקראתי. לשים אותה לישון במיטה שלה בלבד, אולם עכשיו היא מתעוררת כול חצי שעה ולא רוצה לחזור לישון כלל. לאחרונה גם שנת הלילה התחילה להיות יותר קשה גם בהרדמה וגם באמצע הלילה. בבקשה בבקשה עזרי לי, חוששת על בתי. תודנ

לקריאה נוספת והעמקה

בתך משנה את סדר היום שלה מאחר והיא גדלה. היא יותר מתעניינת וחושדת להפסיד דברים. חלונות השינה שלה משתנים. את יכולה להיעזר בטבלת חלונות שינה לפי גיל ולנסות להתאים אותם מחדש. ברגע שתישן במהלך היום טוב כך גם בלילה. אני לא יודעת מה כולל אצלך טקס שינה אם לא כולל יכולה להוסיף הקראת ספר (עד 3 ספרים) מותאמי גיל כמובן. וכן משחק קצר במיטה שלה בחדר כמו קוקו או דגדוגים או עיסויים וכו. לנסות להישאר איתה בחדר בזמן ההרדמה כדי שלא תפחד לבד. זה הזמן של חרדת נטישה.