פורום ייעוץ שינה לתינוקות

"ואיך הלילות?" זו אחת השאלות הראשונות ששואלים כל הורה טרי לתינוק. וזו בהחלט שאלה חשובה, כי כשהקטנים נולדים עוד אין להם יום ואין להם לילה ואנחנו כהורים צריכים לסייע להם ליצר את סדר היום, להבדיל בין היום והלילה וליצור עבורם מציאות מסודרת, שכוללת שגרת האכלות, משחק וטיפול שתתרום להתפתחות שלהם.

כל ילד הוא עולם ומלואו, שונה אחד מהשני ולכל ילד יש את הדרך שלו להירדם. אנחנו כאן כדי לסייע לכם בכל מה שמעסיק אתכם סביב נושא השינה של התינוקות והפעוטות: בעיות שינה, קשיי הירדמות של תינוקות, איך לסייע להם להירדם עצמאית, לזהות חלונות שינה ועוד.

תרגישו חופשי לשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

.
155 הודעות
149 תשובות מומחה

מנהל פורום ייעוץ שינה לתינוקות

הבת שלי בת 11 חודשים הדרך היחידה להרדים אותה היא על הידיים וללכת תוך כדי עד כן אמרתי בסדר ועשיתי את זה כל ליילה כבר כמה לילות שהיא פשוט מסרבת לישון אם אני עושה לה תנוחה שבדרך כלל היא ישנה בה היא מרימה את הראש ורוצה לשחק כל דבר שאני עושה שבדרך כלל עשיתי כדי לעזור לה לישון ועד עכשיו קיבלה , פתאום היא דוחה ממש מבינה שאני מרדימה אותה והיא לא רוצה ומתעצבנת ובוכה נסיתי לשים אותה במיטה היא עומדת ומתחילה לקרוא לי מאוד מתסכל בסוף היא נדרמת אחרי מאבק של שעה או יותר גם בליילה היא מתעוררת לפחות פעמיים רוצה מוצץ או מיים או בקבוק חלב מה עליי לעשות ?? בבקשה עזרה תודה מראש

אכן היא למדה שאת מרדימה אותה והגיעה לשלב שמפחדת לפספס דברים מעניינים. את יכולה לשים אותה במיטה אבל לא לצאת מהחדר אלא להישאר על כיסא שלא פונה אליה אלא בפרופיל. לא להתייחס אליה גם אם נעמדת וקוראת לך. אן מתחילה לבכות להמתין דקה שלמה (על השעון) וכל פעם שמפסיקה לבכות זה מאפס את השעון. לאחר דקת בכי את ניגשת אליה מרגיעה אותה אם אפשר עדיף לא להרים אותה מהמיטה אבל אפשר כדי להרגיע ולהחזיר ברגע שנרגעת את חוזרת לשבת בכיסא. כך היא לומדת להירדם לבד אבל גם יודעת שאת לידה ושהיא לא לבד.

הבת שלי מתחילת החודש בערך לא ישנה טוב, בשנה האחרונה הייתה ישנה ממש טוב, כבר לקראת 20:00-20:30 הייתה במיטה לאחר מקלחת וארוחה, הייתי שמה אותה במיטה עם צעצוע או ספר בלי אור, הייתה בוכה דקה שתיים ונרדמת. בשבועיים האחרונים משהו קרה לה, אולי זה משבר גיל שנתיים, היא כאילו פיתחה פחד לישון במיטה שלה, איך שאני שמה אותה שם היא בוכה בהיסטריה ולא רוצה להיות שם. מאז אני מרדימה אותה בסלון ואח"כ מעבירה לחדר שלה ואז היא מתעוררת קבוע כל לילה בין 02:00 ל04:00, בוכה אבל עדיין מתוך שינה. האם עליי לתת לה מוצץ? (היא הפסיקה לקחת אותו כשהייתה בת 7-8 חודשים אולי לפני), האם עליי להעביר את המיטה שלה לחדר שלנו? יש לציין שהיא ישנה במיטת תינוק עדיין. לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

דבר ראשון תנסי לחשוב אם קרה משהוא חריג בתקופה שקדמה לבעיית השינה. האם השתנה משהו בבית (תינוק חדש, מעבר דירה, שינוי מסגרת גן, פרידה כלשהי) אם כן זו יכולה להיות הסיבה לחרדות החדשות. האם היה שינוי בחדר שלה של הריהוט או תאורה בלילה וכו׳.
מוצץ אחרי שהפסיקה כל כך מזמן לא רצוי. את כן יכולה לנסות לדבר איתה ולהבין מה הפחדים ואם אלה פחדים כמו ממכשפות או גנבים או מפלצות אפשר לקחת אותה לחנות "מיוחדת" שתבחר לעצמה בובה מגנה שתוכל לישון איתה ולהגן עליה מכל הדברים המפחידים.
לגבי מיטת התינוק כל עוד לא מנסה לרדת ממנה לבד את יכולה להשאיר אותה.

01/07/2018 | מאת: קארין

תודה רבה על המענה, היא עדיין לא מדברת כך שפחות רלוונטי לי לשאול אותה. לא היה שום אירוע חריג סביב התקופה הזו... יכול להיות שבעיות א.א.ג קשורות לעניין השינה? היא התחילה להשתעל סביב התקופה הזו.

ממליצה לקחת אותה לבדיקת רופא ע"מ לשלול בעיה רפואית.

שלום, הבן שלי בן 7 חודשים, ילד מתוק אמיתי, ישן לילה רצוף מגיל חודשיים (איזו ברכה) בעריסה ליד המיטה שלנו, אבל בשבועות האחרונים הוא חווה קשיים בהרדמות ומתעורר כמה פעמים בלילה בשביל מוצץ. אנחנו לא מצליחים לסגל לו הרגליי שינה טובים, כל לילה הולך לישון משעה אחרת, לפעמים ב 20:00-21:00 ולפעמים 23:00-00:00. מאוד קשה לו להרדם, כאילו הוא נלחם בשינה(גם במהלך היום קשה לו להרדם אבל ישן לפחות פעמיים) נרדם רק עם בקבוק, אוכל ונרדם עליי או על בעלי. אני רואה איך הוא סובל, מאוד עייף ורוצה לישון, משפשף עיניים וחסר מנוחה, לא מפסיק לזוז, גם אם זה במיטה וגם אם זה עליי. ואני לא יודעת איך לעזור לו. אתמול נרדם ב 21:00 עם הבקבוק, העברנו אותו אחרי כמה דקות למיטה והוא התעורר אחרי 5 דקות ונשאר ער עד 12. אשמח לקצת עצות בנושא הקניית הרגלים. תודה שרית

לפי התיאורים שלך עושה רושם שאת מפספסת את חלונות השינה שלו. שפשוף עיניים זה הסימן המובהק של "פספסנו"
נסי להיות ערה לסימנים יותר עדינים שבאים לפני, כל ילד הוא אחר אך סימנים שנמצאו היו גבות ורודות, ירידה ברמת הפעילות, מלמול של פינת חיטול או קווצת שיער. כשאת שמה לב לסימנים אלה זה הזמן לשים אותו במיטה.
כשאת פוגעת בול בחלון שינה הוא ירדם מהר ויישן לאורך יותר זמן.
לגבי מוצץ. בגילו כבר ניתן ללמד אותו לקחת את המוצץ לבד. כשער אפשר לשחק איתו להגיש את המוצץ ליד שלו ושהוא לבד יכניס לפה. במיטה לדאוג שיהיו מוצצים בנקודות ידועות מראש למשל בפינות נגדיות כך שגם אם מתעורר בלילה ידע למצוא אחד מהמוצצים.

תינוק בן 5 חדשים. עד גיל 4 חדשים היה ישן פחות או יותר סביר. בעקבות משבר גיל 4 חדשים חלה התדרדרות בהרגלי השינה עד כדי מצב שבו ישן רק בעגלה ונרדם תוך כדי נענועים של העגלה או בידיים. מתכננת להתחיל ללמד הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד ובמקביל להעביר אותו למיטת תינוק. שאלתי היא האם לשלב את שני המהלכים של מעבר משינה בעגלה למיטת תינוק ושל הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד או שזה יותר מדי בשבילו ועדיף ללמד קודם כל הרדמות עצמאית ורק לאחר מכן להעביר למיטה. תודה

שתי האופציות אפשריות והן תלויות בהיכרותך את בנך. יש אפשרות ששילוב המעברים יאפשר לו סוג של Reset ויהיה יותר קל השינוי.
אם את מתחילה את התהליך בשילוב ואת רואה שקשה לו את יכולה להחליט להפריד. חשוב מאוד לאחר שהחלטת והתחלת את התהליך להיות מאוד עקבית. להבין שהלילות הראשונים יהיו קשים עד שיפנים את השינוי. החשוב ביותר לא להשבר באמצע.
בהצלחה.

בכללי מאז שהוא נולד הוא לא מצליח לישון יותר מ5-6 שעות ביום ורובם אחרי השעות 3-4 לפנות בוקר הילד בריא חייכני מבין מדבר צוחק אוכל אבל לא יושן מה שכן בחודש האחרון הוא כן מצליח לישון את ה7-8 שעות ברציפות רק הבעיה שזה בשעות לא שעות חשוב לציין שכל שבוע מנסים להרדים אותו מוקדם הבעיה שאם הוא נרדם לפני 1-2 הוא יושן רק שעה שעתיים וקם וער כל הלילה ונרדם בבוקר תאמת בתור הורים זה קשה מאוד בקושי עובדים ועכשיו יש תינוק בבית בעקבות כל הרעש הוא גם מקלקל את התינוק או שלפעמים נוח לנו שהוא ישן מאוחר ככה לא יקום ב7-8 בבוקר כי אנחנו הולכים לישון 4-5 מה הדוקטור מייעץ לעשות עם הבעיות שינה של התינוק בן שנה ו9 חודשים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה.
דבר ראשון אני לא רופאה אלא אחות ויועצת שינה.
ממה שכתבת אין לי מספיק אינפורמציה על תהליכי השינה של תינוקך אשמח לעזור טלפונית ע"מ שאוכל להבין טוב יותר את הקשיים.

שלום יש לנו ילד חמוד בן ארבעה חודשים. עירני מאוד וחייכן. הוא לא ישן יותר מ40 דק בתנומת יום. הוא מתעורר אחרי 30 דק-45 דק. בגלל שהוא ישן מעט הוא הולך לישון כל שעה ורבע לתנומה נוספת של חצי שעה. כך שיוצא שהוא לוקח 5-6 תנומות ביום של חצי שעה! שזה עדיין לא מסתכם בכמות השינה המומלצת לגיל שלו. הוא נרדם לבד בלול שלו, עם מוצץ. חדר חשוך. לפעמים מוסיקת רעש לבן. סדר יום יחסית קבוע. בלילות התחיל להתעורר כל שעה שעתיים , רוצה לינוק (לא באמת אוכל, אלא מוצץ) ונרדם... וחוזר חלילה. מה אפשר לעשות על מנת להאריך את תנומות היום ? ןךשפר את שנת הלילה? תודה!! טל

ככל הנראה את מפספסת את חלונות השינה שלו. מספיק פספוס של חצי שעה והוא מתקשה להירדם, מתעורר אחרי זמן קצר ומתעורר מוקדם בבוקר שאלו כל הסימנים שתיארת. נסי לשים לב לסימני העייפות האישיים שלו, כל ילד אינדיווידואל סימנים שאת יכולה לראות הם ירידה ברמת פעילות, גבות אדומות, ומלמול בין האצבעות שיער או קצה האוזן וכו'
עד שתשימי לב לסימנים שלו את יכולה להיעזר בטבלה של שעות שינה לפי גיל ולנסות להרדיםממש לפי הטבלה עד שמוצאת בדיוק את השעות שלו.
ברגע ש"תפלי" בדיוק על החלונות הוא ירדם מיד וישן זמן ארוך יותר.

תודה על המענה המהיר טלי. אני דווקא מאד שמה לב לחלונות השינה שלו. מתייחסת גם לשעון וגם לסימנים שלו. לפעמים אני יודעת שפיספסתי את חלון השינה ובאמת קשה לו להירדם והוא כבר overtired. בניתי לו"ז מאד מפורט ואני יודעת כמה זמן לוקח עד שהוא מתעייף וחייב שינה, אבל עדיין ישן רק 30 דקות!! האם ישנה אישזהי סיבה אחרת שאת יכולה להעלות על דעתך או שברוב במקרים שינה של 30 דק נובעת מפספוס חלונות שינה? כי אם כן- אני אנסה לקרוא על זה יותר ולנסות להבין מה אני מפספסת. תודה רבה !

בעיקרון אם הוא מתעורר מה שנקרא "שמח וטוב לב" ולא עצבני אז גם שינה של 30-40 דק' נחשב תקין. אם את רואה שהוא עדיין עייף אז צריך לחשוב על פתרונות אחרים.
אפשרות נוספת היא שמשהו מפריע לו להירדם ואז את יכולה לנסות לבדוק אם הבגד או המצעים מגרים אותו. לנסות להחליף סוג של חומר כביסה ולראות אם זה עוזר, דבר נוסף אפשרי הוא שהוא מעיר את עצמו עם הידיים והרגליים ואז את יכולה לנסות עיטוף שמאוד עוזר במקרה כזה.

שלום. הבן שלי בן שנה ו8. לאחרונה סוג של פיתח הרגל להתעורר לפנות בוקר (4-5) ובוכה לבקבוק. אני מוודאת תמיד שמדובר ברעב ע"י כך שמנסה מוצץ או מים או קצת להרגיע אותו ולא עוזר ובאמת הוא מקבל את הבקבוק בשקיקה ומסיים את כולו ואז חוזר לישון. יש לציין שהוא הולך לישון בסביבות 7 וחצי או 8 אחרי א.ערב וגם בקבוק משלים. דבר נוסף, אפילו כשהיה תינוק ממש קטן לא התעורר לבקבוק באמצע הלילה אלא ישן לילות שלמים, תופעה זו החלה לאחרונה. מה עושים כדי להפסיק את ההרגל הזה? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

תנסי להזכר אם הוא התחיל להתעורר בשינוי השעון לשעון קיץ.
את יכולה לנסות להשתמש במנורת לילה שמחוברת לטיימר. את הטיימר את מכוונת ל10-15 דק'יותר מאוחר מהשעה שהוא מתעורר בה וכל 3 ימים משנה את השעה בעוד 10דק'. עד שמגיעה לשעה שמעוניינת שיתעורר.
כאשר הוא מתעורר תסבירי לו שהאור עדיין ישן ושיקבל בק' כשהאור יקום.
ולאט לאט הוא יחזור לשעות הרגילות שלו. אלה קפיצות גדילה ושינויים בדפוסי השינה שמתרחשים בגיל זה.
מוותרים על שנת הבוקר דוחים את שנת הצהריים מוותרים על שנת אחר הצהריים כל השינויים הללו כולל שעון הקיץ משבשים לתקופה את השעון הביולוגי את שמתאפס על הדפוס החדש.

20/02/2018 | מאת: סוניה

התאומים המתוקים בני 11 חודשים. הבן לאחרונה התחיל בקטע חדש של להתעורר באמצע הלילה ולהתחיל בבכי תמרורים עד שלא מרימים אותו... הוא לא נרדם אלא בידיים/בעגלה/במיטה שלנו (וזה כבר בגלל עייפות שלנו) וגם אז לפעמים מתעורר וצורח כשמנסות להעביר חזרה למיטה)... מיותר לציין שמעיר את אחותו ואז הלילה הלך כבר. אציין שיש לנו טקס שינה קבוע בסביבות שבע והם לא נרדמים בידיים/ עם בקבוק בהכרח. הבעיה היא בעיקר באמצע הלילה... מה ניתן לעשות?

אני מטפלת בתינוק בן 6 חודשים וחצי התינוק ישן בלילה בעריסה ליד ההורים ובצהריים במיטה שלו כשתמיד צריך להרדים אותו ביומיים האחרונים כשאני שמה אותו במיטה הוא בוכה נורא ומסרב לישון מה עושים? אני נאלצת להרדים אותו בעגלה

תבררי אם היו שינויים בימים האחרונים. אולי היה חולה? ועכשיו יותר קשה לו להפרד. אםשר לשבת לידו בחדר וללטף עד שנרדם. עם הסכמת ההורים ניתן לאפשר שינה אחת מתוך שינות הבוקר לישון בעגלה. חשוב שלפחות שינה אחת תהיה במיטה שלו.

שלום, פעוטה בת שנה ו9 נרדמת לבד במיטה, אך צריכה שנהיה בחדר (ללא דיבור או מגע). לפני כחודשיים ניסיתי לצאת ולהכנס כשהיא בוכה אך בסופו של דבר זה הגיע להיסטריה נוראית שהיא גם לא היתה מוכנה להיות במיטה אלא רק על הידיים (וביומיים שאחרי בעצם חזרנו צעד אחורה להרגיל אותה שוב להיות במיטה ללא בכי). אני חוששת מאד לנסות שוב ושיהיה אותו מצב היסטרי. מה ניתן לעשות? תודה, יעל

אם אתם יושבים בחדר והיא נרדמת לבד זה נהדר תמשיכו לשבת על הכיסא עד שהיא נרדמת. כל 3 ימים תזיזו את הכיסא 2-3 ס"מ (כן כן ממש מעט) לכיוון היציאה זה תהליך ארוך בשבילכם אך רגוע בשבילה.

שלום. הבן שלי בן 3.5 שנים, ועדיין מתעורר בלילות. אתן קצת רקע. הנקתי אותו עד גיל שנה ו8 חודשים. בכל התקופה הזאת הוא ישן איתי במיטה, כיוון שהתעורר הרבה פעמים להנקה בלילה, ופשוט לא היה לי כוח לקום כל פעם. ככה שזה היה פתרון נוח. אחרי שהפסקתי עם ההנקה, בערך בגיל שנתיים, העברתי אותו למיטת מעבר בחדר שינה שלי. בשביל להרדם, הייתי שוכבת איתו על המיטה והוא היה נרדם. אבל כל לילה הוא התעורר ופשוט עבר למיטה שלי והמשיך לישון אצלי במיטה. בגיל 3, החלטתי שמספיק, צריך להעביר אותו לחדר אחר, לכן העברנו אותו לחדר עם אח שלו הבוגר. חשוב לי לציין זכל יום יש לנו טקס שינה קבוע, בשעה קבועה. אוכלים ארוחת ערב, הולכים להתקלח, סיפור ואז לישון. בערך ב 21:00 אנחנו במיטה עם סיפור. אך שוב, אחרי הסיפור, אני חייבת לשכב איתו כדי שירדם. הוא לא נרדם בדרך אחרת. אין לי בעיה עם זה, הבעיה שהוא עדיין מתעורר כל לילה ורוצה שאשכב איתו עד שירדם. אני מצליחה לעמוד על שלי ולא מאפשרת לו לבוא בלילה למיטה שלי, אבל הוא רוצה שאשכב איתו. לי זה מאוד קשה, אני לא ישנה רצוף כל לילה, מרגישה חוסר בשעות שינה, קשה לי לתפקד ביום. רציתי לשאול מה אפשר לעשות? איך לגרום לו לישון כל הלילה בלי שיתעורר? ואם יתעורר, שלא יזדקק לי לצורך הרדמות. מחכה לתשובתך. תודה מראש.

את יכולה לנסות את שיטת טבלת החיזוקים. בחרי 2 דברים: אחד ישן במיטה כל הלילה ועוד דבר אחד שכבר יש בו הצלחה. כל יום יקבל כוכב (מדבקה) או כל דבר אחר שאת מחליטה ועל כל שבוע של הצלחה נגיד 4-5 פעמים הצלחה מתוך השבוע יקבל משהו שאוהב וזה לא מחייב פרס מוחשי זה יכול להיות אפילו אקסטרה סיפור בערב. או "פגישה" עם אמא או אבא בגינה למשחק.
את יכולה לנסות את מנורת הלילה על טיימר. פשוט לחבר מנורת לילה לטיימר שמכוון נגיד על 6 בבוקר ( או שעה שאת בוחרת שמתאימה לך) ולפני שהאור "מתעורר" הוא לא יכול לבוא למיטה שלך. וגם בזה חיזוקים יומיים על הצלחות.
מעבר לכך פשוט להיות עקבית עם ההחלטה של לא לתת לו לבוא למיטה שלך וזה יחלחל לאט.
בהצלחה.

היי הבת שלי בת שנה ו-7 חודשים. בדרך כלל ישנה איתנו במיטה, אין בעיות הירדמות, היא פשוט עולה למיטה ונרדמת או משחקת קצת עד שנרדמת. סדר יום תקין והכל בסדר. לאחרונה שמנו לב שהיא אוהבת לישון על הרצפה. היא לוקחת כרית ושמיכה מהמיטה ונשכבת לישון עליהם על הרצפה (רצפה מחוממת :). אנחנו מעלים אותה למיטה והיא חוזרת לרצפה עד שאנחנו פשוט עוזבים אותה. מה יכולה להיות הסיבה לכך? איך צריך להתנהג במצב כזה?

יכול להיות שרכות המזרן לא מתאימה לה, האם ניסיתם להעביר אותה למיטה שלה? סיבה נוספת אולי הנוכחות שלכם החלה להפריע לה והיא זקוקה למקום שלה, אותו פיתרון נסו להעבירה למיטה שלה.
אולי העובדה שהרצפה מחוממת נעימה לה וקר לה במיטה, האם גם בקיץ כשחם והרצפה לא מחוממת הייתה עושה כך?

תודה על המענה. כשאנחנו שמים אותה לישון במיטה שלה היא יורדת מהמיטה ובאה אלינו. במהלך היום כן מטפסת למיטה שלנו ונרדמת. זה כך רק בלילה. היו לה כמה לילות של שיעול שהפריע לה לישון וברגע שירדה לרצפה השיעול הפסיק לחלוטין והיא הצליחה לישון לילה שלם, אולי זה גם קשור? האם להתעקש איתה על שינה במיטה (שלה או שלנו) או לאפשר לה לבחור איפה היא רוצה לישון? אולי באמת ננסה להרגיל אותה למיטה משלה, בה יהיה לה יותר מקום. שוב תודה

בהצלחה.
למספר ימים לא יקרה כלום אם תישן על הריצפה. בהמדך כמובן שהעדיפות להרגיל אותה לישון במיטה שלה

19/12/2017 | מאת: מיטל

שלום בת 3 חודשים. כשמתעייפת אני נותנת לה מוצץ והיא מיד נכנסת למוד של שינה ונראה שאוטוטו נרדמת לי בידיים. ואז היא בוכה ונראה שהיא רוצה משו ספציפי ואני לא מבינה מה. אני שמה אותה בתנוחת ערסול והיא מחזיקה לי את שתי הידיים חזק ומקרבת לפנים שלה ומתנשמת נורא וחופנת את הפנים שלה בבית שחי שלי ובוכה כאילו זה לא בדיוק מה שהיא רוצה.אני מנסה לשנות תנוחות, לשים חיתול טטרה, ללטף, לעמוד.. כלום לא עוזר. בסוף היא נרדמת אחרי הרבה בכי. מה אפשר לעשות?

למה את לא שמה אותה עם המוצץ במיטה במקום על הידיים? אולי במיטה כן תרדם.
תנסי

שלום , יש לי תינוק בן 7 חודשים . עד לפני חודשיים הכל היה ממש מושלם ועכשיו פשוט הכל התהפך. עד גיל 5 חודשים הילד היה ישן לילה שלם , טקס שינה מקלחת ולישון . בין 20:30-21:30 וכמובן לפעמים היה לוקח זמן להירדם . חשוב לציין שהילד ישן בעריסה שלו לא על הידיים או עם עזרה אחרת . מתעורר לקראת 6:00, לפעמים אפילו 7:00 . לפני חודשיים החלפנו לו למיטת תינוק יותר גדולה הוא דווקא ישן בלילה הראשון עד 8:00 בבוקר . והשינה הייתה בסדר. לא קישרתי למיטה כלל כי היא המשיך לישון טוב. תקופה אחרונה של חודש וחצי חודשיים הילד מתעורר הרבה בלילות . מגיל 5 חודשים זוחל גחון . מתעורר מתהפך על הבטן זוחל או תנועות כאלה ואחרות . לאחר מכן למד לעמוד על 4 , מתעורר עומד על 4 וצריך להחזיר אותו בחזרה. הוא ילד מאוד פעיל ומאוד מפותח אבל משום מה לא רוצה לחזור מהבטן לגב. בדרך כלל ישן על הצד. כל פעם החזרתי אותו לישון. אבל לפעמם לא היה מצליח לחזור לישון והייתי כבר נותנת בקבוק שזה היה לקראת 6 בבוקר. חייבת לציין שגם במהלך היום הוא לא ילד שישן הרבה אבל בתקופה אחרונה התחיל לישון יחסית טוב. ככה במשך חודשיים ועכשיו זה נהיה יותר גרוע! הילד נכנס למשפחתון בערך שבועיים ומאוד אוהב אך התחיל ללכת לישון ב20:00 20:30 אחרי טקס שינה כמובן מתעורר מלא ומתהפך ועומד על 4. התחיל לישון פתאום על הבטן לפעמים אבל העיה שכל יום הוא שם יותר ויותר מוקדם . הוא זז הרבה בלילה ולא רגוע ואני יודעת שזה לפתח תלות שכל פעם הייתי הופכת אותו אבל אני מנסה די להפסיק עם זה ובלילות אחרונים הוא פחות מתהפך ועומד על 4 אבל פתאום מתעורר מאוד מוקדם . הוא ילד שאוהב לאכול ואוכל יפה ולא ילד שמן ולפני השינה אוכל 210 ועדיין מסיים את הכל. אתמול ניסיתי לתת לו דייסה לבדוק אם זה הרעב הוא היה מאוד עייף. סיים את כל האוכל והתעורר ב4:00 בלילה שזה בעצם שיא . חייבת לציין שהוא טיפה מנוזל ובלילה הנזלת מופיעה בפתאומיות אז לא יודעת אם זה קשור . זה היה נראה כאילו הדייסה עזרה והשביעה אותו יותר אבל קם מוקדם מהרגיל . עד 4 וחצי ניסיתי להרדים אותו חזרה והוא פשוט לא הצליח להירדם ובסופו של דבר ב4:40 נתתי לו בקבוק. תמיד חשבתי ש התעוררויות האלה קשורים לחניכיים אבל אין לו שיניים עדיין ולא נראה לי שזה באופק . אני אובדת עצות כי לא הגיוני שילד עד גיל חמישה חודשים ישן לילות רצופים ופשוט התחיל להתעורר בלי סוף ולזוז הרבה כאילו משהו מעיר אותו או מציק לו. אחרי דייסה הוא ישן די רצוף עד 4:00 חוץ מפעם אחת שהתעורר קצת וחזר לישון לבד אפילו לא ניגשתי אליו (הוא ישן איתנו בחדר). אני לא יודעת אם זה מרעב או שזה בגלל דברים אחרים ופתאום בגלל שהוא ערני הרעב מתעורר. האם דייסה עשתה לו פעולה הפוכה והוא נהיה יותר רעב בשעה ממש מוקדמת . אולי לעלות לו את המינון ל240 של מטרנה . אני באמת לא יודעת מה הסיבה להתעוררויות ואיך משנים את זה כי אני מפחדת שכל יום הוא יתעורר יותר ויותר מוקדם ואני לא רוצה שיתרגל לבקבוק בלילה כי עד לפני חודשיים הוא בכלל לא דרש. אם הוא יתחיל לקום בשעות ממש מוקדמות זה הופך את השגרה של הגן ואת השעות שהוא מקבל פירות. מה עושים כדי שיחזור לישון עד וחצי 6? ולמה זה קורה לו😭 אשמח לעזרה תודה סיון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיוון כל מה שאת מתארת נורמלי הוא חווה מספר שינויים גדולים במקביל: קפיצת גדילה, גן חדש, התפתחות ..... לכן יש סיבה לכך. קודם חשוב שתדעי שזה זמני ( יעול להיות גם חודש +). תשתדלי לישמור על סדר היום שלו כפי שהיה, נסי עיטוף למרות שהוא כבר גדול יכול לעזור להתעוררויות בלילה, את כן יכולה במהלך היום להעלות לו את הכלכלה עקב קפיצת הגדילה שעושים בתקופה הזו של סביב גיל חצי שנה+

21/11/2017 | מאת: בהמשךךך לתגובתך טלי

טלי תודה רבה על התשובה המהירה🙏🏽 לגבי העיטוף לא מאמינה שהוא יסכים , תינוק מאוד פעיל ובגלל שלא רגיל לכך מהתחלה מאוד יתנגד . 🙁 קפיצת גדילה וכאלה אני מכירה ושמעתי אבל זה התחיל הרבה לפני הגן בערך לפני חודש וחצי ? חודשיים וזה רק מחמיר . האם זה הגיוני? אם הדייסה לא עוזרת לו יכול להיות אתן לו 240 סיסי מטרנה לפני השינה? לא מסתדר שהוא קם ב4 כי בגן כל השגרה תשתנה לו מאוד מבחינת האוכל וזה מה שאני לא רוצה שיקרה . תודה

את יכולה להגדיל את מנת המטרנה. ולשמור על הסדר יום כמה שאת יכוחה כשבבית. אם מתעורר ב4 ואת חשה שזקוק לאוכל תני לו. בהמשך כשיחזור לסדר יום תוכלי לגמול אותו. ולא בטוח שהתטספת בארבע תפריע חסדר היום של הגן חוץ מזה שאל תדאגי לגן הם יסתדרו איתו.
בהצלחה

שלום, בני בן 11.5 שבועות ואני מניחה אותו לתנומת בוקר כשעה וחצי שעתיים לאחר יקיצה לפי סימני עייפות וכן בצהריים אחרי אוכל ומשחק לפי סימני עייפות. הסימנים מאוד ברורים לי אך הוא נאבק בי עם ההליכה לשינה. אני עוטפת אותו ומחשיכה את החדר ומנסה לשנות אווירה להרגיע אותו והוא בוכה בהיסטריה ונאבק, אם אכן נרדם זה תמיד יהיה (במקרה הטוב) למחזור שינה אחד של 40 דקות, לרוב לא מסכים ליותר ואם כן זה אחרי שהרמתי אותו והור בכה בהיסטריה ונרדם לי על הידיים. בפעם הראשונה הרדמתי בלחישה טפיחה. יש לציין שהיום לפתע אחרי 40 דקות וניסיונות הרדמה נתתי מוצץ ואחרי כמה דקות של קולות קטנים הרדים את עצמו (זה קרה לראשונה בלילה לפני כמה ימים) אך התעורר אחרי 6 דקות בלבד. יש לציין שמגיע הערב והוא עייף ומתוסכל וברור לי שלא ישן מספיק. מה עושים???

לקריאה נוספת והעמקה

מה סימני העייפות שאת מזהה אצלו?

היי, פיהוקים, שפשוף עיניים, מנסה לא להגיע לשלב הבכי...

טוב אז זו הסיבה ששאלתי אותך. הסימנים שאת מתארת הם הסימנים המאוחרים מדי של עייפות. סימנים אלה מראים לך שםספסת את חלון השינה שלו ואז הוא מתקשה להירדם מתעורר הרבה והשינה שלו קצרה.
נסי לשים לב לסימנים הרבה יותר עדינים שבאים לפני. יכול להיות גבות ורודות, ירידה ברמת הפעילות, יש תינוקות שממוללים משהו בין האצבעות: חיתול בד, בובה, פינה של בגד או שיערות. מיד עם הופעת הסימנים העדינים האלה תשכיבי אותו לישון.
כאשר "תיפלי" בדיוק על חלון הדינה הוא ירדם בקלות ומהירות יחסית וישן יותר זמן והשינה בלילה גם כן תושפע לטובה.
תמשיכי עם סדר היום זה מצוין.
בהצלחה

הנחתי שפיהוק זה סימן התחלתי.... קראתי שיש חצי שעה מהפיהוק הראשון פחות או יותר

לא מדויק. פיהוק הוא סימן מאוחר.
נסי לשים לב לסימנים המוקדמים, או לחילופין סיפרת שמרדימה כשעה וחצי שעתיים אחרי יקיצה, נסי אחרי כשעה ועשר דק' שעה ורבע להרדים אם ירדם יופי אם לא תמשיכי פעילות מתונה איתו של כ-10 דק' ואז נסי להשכיבו לישון שוב. וחוזר חלילה עד שתמצאי את חלונות השינה שלו ואת הסימנים האישיים המוקדמים שלו.
בהצלחה

05/11/2017 | מאת: אפיק

שלום בני בן 3 וחצי חודשים ומאז שנולד אין לו בעיות מיוחדות בשינה, אנחנו מקפידים על טקס שינה בין 6 וחצי לשבע וחצי בערב ולאחר מכן לוקח קצת זמן אבל הוא נרדם לבד במיטה. הבעיה שלי היא כזו, כאשר אנחנו נוסעים להורים ונשארים ללילה הוא פתאום לא רגוע , בוכה המון, מתעורר בלילה יחסית הרבה וממש מתחיל לבכות כשאני רק חושבת להניח אותו במיטה . האם יש הסבר לכך? יכול להיות שזו צירוף מקרים שפעמיים אחרונות שההינו אצל ההורים ( זה המקום היחיד שישן בו חוץ מהבית שלנו) הוא מתנהג כך? ומה ניתן לעשות? חשוב לי להוסיף שכשאנחנו חוזרים לדירה שלנו הוא רגוע שוב וצוחק ומשחק תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפיק, אמנם 3.5 חודשים זה טיפה צעיר מדי, אך יכול להיות שבנך מאוד רגיש לשינויים ושגם השינוי של מיטה אחרת מביא אותו למעין אי שקט. האם ניסיתם את הסדינים וכל המצעים שלו בבית ההורים לכבס עם אותו סוג של חומר (ג'ל/אבקה/מרכך) לפעמים זה העניין. אפשר לנסות להסביר לו (למרות הגיל) שנוסעים לסבא וסבתא ושם יישן במיטה מיוחד בשבילו.
אפשר לנבות לבצע עיטוף כדי לעזור לו להירדם. ואולי בובה או חיטול טטרא קשור שיכול להתחבר אליו ויהיה איתו במיטה.
שינה עריבה.

הבן שלי בן 11 חודשים( יונק ואינו נמצא במסגרת גן ) לאחר מקלחת וארוחה בסביבות שעה 19 (מעדיפה שישן לפני! אבל הוא נרדם תמיד בשעות הללו )הוא נרדם כ20 דק' חצי שעה. אז הוא נשאר ער עד 23 - 00:00 בלילה ולפעמים יותר. הוא מראה סימני עייפות ואני מנסה להרדים אותו ניסיתי הכל החשכה וטקס שינה ובהדרגתיות אך הוא מסרב לישון למרות שהוא ממש עייף. לאחר מספר ניסיונות להרדים אותו בסוף הוא נרדם בזמן הנקה על הידיים שלי . (מציינת שהוא רק נרדם בהנקה). ובכלל בכללי הוא אינו מסכים להירדם במיטתו לבד ברגע שאני מעבירה אותו הוא ישירות קם ואז אני מרימה שוב עד שנרדם ומחזירה למיטתו. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

למרות שבנך בן כמעט שנה נראה לי שמה שמפריע לו ולך לישון כמו שצריך זה כנראה פספוס חלונות השינה שלו לכל אורך היום. תנסי לשים לב מהרגע שמתעורר בבוקר מה סדר היום שלו, נסי לשים לב לסימני עייפות מאוד עדינים כמו ירידה ברמת הפעילות ואז שימי אותו לישון, אם את משכיבה אותו לישון בשלבים של שפשוף עיניים ופיהוק למשל אלה סימנים מאוחרים ומאותתים לך שפספסת את החלון. ואז יהיה לו יותר קשה להירדם, גם כשירדם השינה שלו תהיה מקוטעת, יתעורר יותר מוקדם.
כל שינה במהלך היום מעודדת שינה במהלך הלילה כך שלמשל המיתוס של לא לתת לילד לישון צהריים כדי שירדם יותר מוקדם לרוב חוזר כבומרנג.
לגבי המיטה, נסי ליצור הקשר חיובי למיטה שלו, במהלך היום בלי קשר לשינה מס' פעמים ביום שימי אותו במיטה למשחק קצר או שיר או אפילו דיגדוגים, כל דבר שיעשה לו כיף ונחמד ויעלה חיוך וצחוק על פניו.

בני בן שנה ו 5 חודשים.. היו לו הרגלי שינה מעולים.. בערב היתי מאכילה אותו בקבוק בחדר ואז מניחה במיטה שלו ויוצאת והוא היכ נרדם לבד, היה ישן לילה שלם וגם בבוקר היה נשאר ער במיטתו רגוע. הינו בח"ול במשך שבוע ושם נרדם לרוב בצהרים בעגלה ובערב גם בעגלה והיתי מעבירה ללול כשהינו חוזרים לחדר. חזרנו יומים לפני הכניסה לגן.. פעם ראשונה שנכנס לגן ומאז החזרה לארץ והכניסה לגן נהיה חולה ולא מוכן לישון במיטה .. מניחה במיטה מיד עומד וצורח.. אין לו בעיה לישון במיטה שלנו ורק אחרי שישן חזק מצליחה להעביר.. הבעיה היא שגם בלילה התחיל להתעורר המון ומסכים לישון רק איתנו במיטה גם כשאני מנסה להחזיר אותו למיטה מיד מתעורר בצרחות... המתנתי שיחלים, אך עדין לא מוכן להיות במיטה , ניסיתי להשאיר אותו בחדר ולהכנס מידי פעם אך ללא הצלחה.איך אפשר להחזיר אותו להרגל הטוב והקודם? אשמח לתשובה

אכן כמו שציינת היו שני שינויים מאוד משמעותיים בשבילו, נסיעה לחו"ל ששיבשה את השינה שלו והכניסה לגן. קודם כל חשוב לדעת שיש תהליך של הסתגלות לשינויים ואז יש מצב שתוכלי להחזיר למה שהיה.
בנתיים המלצתי שגם יכולה לעזור לו לחזור לשינה טובה במיטה שלו וגם תרגיע אותו (כי את איתו) זה להישאר איתו בחדר. שבי על כיסא ליד המיטה. אם שוכב ומתמסר אפשר טיפה ללטף ו/או לשיר שיר ערש, או ששששששש וכו'. אם נעמד ובוכה לחכות 1 דקה (על השעון ולא בערך) ואז להרגיע ולבקש שישכב חזרה וכך עד שנירדם. אחרי שזה יעבוד טוב (3 ימים) אפשר לנסות לצאת כשהוא בשלבי הרדמות אחרונים. וכל 3 ימים לצאת טיפה יותר מוקדם.
דבר נוסף יכול להיות שהשתנו לו שעות השינה גם במהלך היום עקב הכניסה לגן, נסי להקדים במעט את טקס השינה ולהרדים מוקדם יותר בערב, יכול להיות שירדם מיד אם זה יפול בדיוק על חלון השינה ויכול להיות שהסיבה שקשה לו להרדם היא בעצם פספוס החלון.

שלום, בני הבכור בן 8 חודשים. מאז ומתמיד נושא השינה הוא נושא רגיש ששואב מאיתנו הרבה מאוד כוחות. עד לפני כמה חודשים התינוק סבל מרפלוקס קשה נורא. ובנוסף מקוליק חמור..לכן היה נורא קשה לאפשר לו לישון "בתנאים רגילים" והיה נרדם רק בידיים/בעגלה לא שכובה לגמרי עם נדנודים/בטרמפולינה. מאז עברו כמה חודשים בהם ניסינו להקנות לו הרגלי שינה ללא הצלחה. לפעמים בשינת לילה לוקח לו שעה וחצי ושעתיים+ להירדם. וכן הוא עייף מאוד מאוד. צריך לנסות כל מיני שיטות הרדמה, נדנוד, קפיצות וכו' דברים שלעתים מעט עוזרים ומקצרים את הליך ההרדמה. מה שכן הוא לא יודע בכלל להירדם לבד וכשמנסים להשאירו במיטה בתקווה שאולי ירדם לבד הוא מתהפך על הבטן ומתחיל לשחק במיטה או לצרוח ולבכות. אז מרדימים אותו ביחד איתו או עם בעלי במיטה שלנו..ושרואים שרדום חזק מנסים להעביר אותו למיטה שלו לרוב מתעורר. וכשכן ממשיך לישון.. כל שעה, שעתיים מתעורר ומתחיל לבכות לפעמים מתעורר בסביבות 2,3 לפנות בוקר וצריכים לנסות להרדים חזרה משהו שלוקח מינימום שעה. מעבר לזה כשמתחיל לבכות במהלך השינה לרוב אם מעבירים אותו למיטה שלנו נרדם וישן טוב. באופן כללי השינה שלו הרבה יותר טובה כשישן במיטה שלנו. אני ממש לא אוהבת את הנושא הזה גם מבחינת נוחות ובעיקר מבחינת בטיחות הילד. אנחנו ממש אובדי עצות!! אשמח לקבל עצה.. תודה

עיקר העניין לפי התיאורים שלך יכול להיות פיספוס חלונות השינה שלו. זה תהליך למעט האינפורמציה שיש לי הייתי ממליצה קודם להרדים אותו לשינה טובה אפילו אם לצורך התחלה זה במיטה שלכם עד שתגלי את חלונות השינה שלו. כשנרדם בחלון השינה לרוב ישן יותר טוב ללא התעוררויות מיותרות בלילה. אחרי שתזהי את חלונות השינה תוכלי ללמד אותו לישון במיטה. כשמשכיבים בחלון לרוב נרדמים מאוד מהר וטוב ואז סיכוי שירדם גם במיטתו ולא במיטתכם, המלצה נוספת כאשר מעבירים אותו למיטה שלו להישאר איתו בחדר עד שנרדם ובהדרגה אחרי שהתרגל לצאת מהחדר בשלבי עירות הולכים ועולים כל כמה ימים.

שלום, תינוקת בת 6 חודשים, מיום היוולדה ישנה עטופה בשק שינה עם סקוצים, לא מצליחה לגמול כי מפריעה לעצמה לישון, מגרדת את העיניים עד כדי פצעים ומוציאה לעצמה את המוצץ. נרדמת בסביבות 19:30 אחרי מקלחת ואוכל ואחרי חצי ששעה של שינה שקטה מתחילה לישון מאוד לא רגוע: הרגליים באוויר ב 90 מעלות מניעה את הראש, יורקת את המוצץ ואז מחפשת אותו, לפעמים מתעוררת מזה ואז מרדימים אותה שוב. מתעוררת בסביבות 5, יונקות וחוזרת לישון, אבל לוקח הרבה זמן להרדים אותה שוב וישנה עד 8. ישנה חצי שעה ב 10:30 ואז שנת צהריים ב 13:00, ישנה בצהריים על הבטן ושוב מאוד לא רגוע: מתעוררת כל רבע שעה, מרימה את הראש ויורקת את המוצץ, אם באותו רגע אני לא שם כדי להחזיר את המוצץ ולהחזיר אותה לישון זה אבוד וככה בערך שעתיים. עייפה מאוד ומיואשת, איך גומלים מהשק שינה ואיך גורמים לה לישון רגוע ורצוף ביום ובלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

עיטוף אמור מאוד לעזור לשינה רגועה ולמנוע את ההתעוררות העצמית מהזזת הידיים והרגליים. יכול להיות ששק השינה לא נותן את ההידוק המספיק של עיטוף אך שהיא מרגישה צורך בכך, נסי עיטוף ע"מ לראות אם יש שינה רגועה יותר.
שימי לב אם גם במהלך היום את בעצם מפספסת את חלונות השינה שלה ולכן השינה לא רצופה, ומלווה בהתעוררויות רבות. לכל ילד סימני עייפות אינדיווידואליים. סימנים כלליים שיכולים להיות הם ירידה ברמת פעילות, גבות ורודות, מלמול של צעצוע או שיער או כל דבר אחר בין האצבעות. כשאת רואה סימנים מסוג זה - זה הזמן להשכיב לישון, אם יש לך טקס שינה חשוב לבצעו (בשינות היום זה טקס של 2-5 דק') ולהשכיבה אפשר גם בעיטוף העיטוף כחלק מהטקס שינה.
ברגע שתראי שהשינה שלה טובה יותר גמילה מהעיטוף מבוצעת בהדרגה, כנ"ל מהשק שינה, לבצע עיטוף עם יד אחת בחוץ ולאחר מס' ימים שתי הידיים בחוץ וזהו.
לגבי המוצץ החל מגיל חצי שנה ( אז זה הזמן להתחיל) במהלך היום לשחק איתה עם המוצץ לתת ולמשוך כדי שתחזק את האחיזה בפה על המוצץ, להגיש קרוב אליה ולתת לה להכניס לפה ובשלב הבא לתת לה אותו ביד שתכניס לבד.

שלום, בני בן שנה ו-9 ולמרות שהוא מאוד עייף הוא אינו מצליח להירדם. אני עושה לו אמבטיה בסביבות השעה 18:00. ארוחת ערב הוא אוכל בסביבות השעה 19:00. הוא אוכל חצי לחמניה עם ממרח שקדים או אגוזי לוז או ביצה קשה עם גבינה ללא לחמניה.. בשלב מסויים אני מכניסה אותו ללול כדי ששירדם וכשהוא נרדם אני מעבירה אותו למיטה שלו. בתקופה האחרונה הוא אינו נרדם ורוצה לצאת מהלול ומתחיל במסע ריצות בבית. הוא נרדם בסוף בסביבות 22:30 23:00. מה עושים ?. מדוע זה קורה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מספר דברים שיכולים להיות הגורם:
ההפרדה הארוכה בין האמבטיה לארוחת הערב.
יש מצב שאת מפספסת את חלון השינה שלו. כשאת רואה ממש סימני עייפות כמו שפשוף עיניים זה סימן מאוחר מדי שפספסת, נסי להסתכל עליו ולשים לב לסימני עייפות עדינים יותר ואז השכיבי אותו לישון.
כשאת אומרת לול למה את מתכוונת? הלול בסלון? עדיף לאחר ארוחת הערב, לקלח ומיד להכנס לחדר השינה שלו, להלביש בגדי שינה ולהכניסו למיטה ישירות, ללא מעבר מלול למיטה, לשבת לידו עד שירדם.

היי טלי, תודה על המענה המהיר. הלול אכן בסלון. אני מעמעמת את האורות. העניין הוא שאם אני מכניסה אותו למיטה הוא פשוט בוכה גם אם אני יושבת לידו והוא לא נרדם ורוצה שאוציא אותו. חשבתי שאולי משהו בתזונה שלא לא תקין. העניין הוא שהוא אוכל צהריים בסביבות 14:30. הוא עדיין לא בגן. ואז גם ארוחת הערב מתאחרת.

היי טלי למה את מתכוונת כשאת כותבת סימני עייפות עדינים?

כל ילד אינדיוודואל עם סימנים אישיים, יכול להיות דברים כמו גבות אדומות, ירידה ברמת פעילות, מלמול בין האצבעות של פינה של סמיכי או חיתול או בובה

2-3 לילות יהיו קשים זה נכון, לשבת לידו להרגיע טיפה על הידיים להחזיר למיטה וזה יכול בלילה הראשון לקחת אפילו שעתיים. אם את לא מוותרת ולא נשברת בלילה אחרי זה יקח רק שעה ובלילה שאחריו 10 דק' העניין לא להישבר כי אז לומד שיכול לשבור אותך. זה הדבר החשוב ביותר.

28/07/2017 | מאת: יוליה

שלום הבן שלי הולך לישון בשבע בערב, מתעורר הרבה בלילה יונק וגם מתעורר באמצע הלילה ולא נרדם שעה שלמה עירני מקשקש , זה ממש מטריף אותי כי אני לא יכולה לישון כשהוא ער, האם הסיבה לכך הינה שהוא הולך לישון מוקדם מדי? מתעורר סופית בשעה 6, נרדם לשנת בוקר ב8.30 ישן כ40 דק, נרדם שוב בשעה 10 ככה בערך לעוד 40 דק. נרדם בצהריים בשעה 13.30 עד 15.30 ואז כאמר נרדם בסביבות שבע.

לקריאה נוספת והעמקה

מספר דברים. החל מגיל 4 חודשים תינוקות יכולים להתעורר ואכן להיות שעה ערים, מקשקשים עם עצמם. לא זקוקים לעזרה וחוזרים לישון. את יכולה להמשיך לישון ואין צורך בהתערבות. לרוב הורים חושבים שהקשקושים זה צורך של התינוק לאוכל בעיקר ואז מקבעים התעוררות לאוכל שלא היה בה צורך.
ואת יכולה לישון כשהוא ער בזמן זה, הוא לא צריך אותך. אם יהיה צריך משהו הוא יבכה. לגבי שעות השינה במהלך היום את יכולה לעקוב אחר סימני עייפות ולהשכיבו לשינה בזמנים אלו, כשאת "נופלת" על חלון השינה הוא ירדם מהר ויישן יותר זמן.
כמו כן ישנה טבלה של שעות שינה לפי גיל שאת יכולה להיעזר בה עד שתמצאי את חלונות השינה הייחודיים שלו.

28/07/2017 | מאת: יוליה

תודה רבה על המענה. האם השעות שהוא ישן הם בסדר? במיוחד השעה בערב שבע בערב או שזה מוקדם מדי?

תשימי לב שהוא לא ישן תנומת אחהצ אלא מתעורר בסביבות שלוש וחצי וההירמות שלו מתחילה בשש וחצי עד שנרדם בערך בשבע.

שעת השינה תקינה כמובן שבגילו ייתכן שיתעורר מזמן שנרדם (19:00) ובמהלך הלילה פעם או פעמיים לאכול (ללא קשר לשעה שמקשקש עם עצמו).
וזו גם הסיבה שייעצתי לך להעזר בטבלת חלונות השינה שיעזור לך ליצור לו סדר יום.

שלום, בני בן 5.5 חודשים. עד כה, טפו טפו, לרוב, כשהיה עייף במשך היום הייתי מניחה אותו במיטה והוא היה מסתובב על הצד והולך לישון עם מוצץ. לא היו דפוסי שינה קבועים - לרוב ישן 30-40 דקות ולפעמים ישן שעה וחצי שעתיים... בלילות היה נרדם עם בקבוק, מתעורר פעם אחת לבקבוק ועוד כפעמיים או שלוש למוצץ שבהן היה נרדם די מיד (מזה כחודשיים מתהפך מגב לבטן. ישן היטב על הבטן סה"כ, אך לעתים היה זז כאילו רוצה להתהפך חזרה ולא מצליח ואז הייתי נותנת מוצץ והיה ממשיך לישון על הבטן). בשבוע שעבר סבל ככל הנראה מכאבי שיניים וכחלק מזה גם האכילה והשינה השתבשו לגמרי. זה התבטא בכך שהפסיק להירדם עם הבקבוק (שזה אולי דווקא טוב), התקשה מאוד להירדם לבד במיטה ואף על הידיים התקשה להירדם. בנוסף, התעורר כ-7-8 פעמים בלילה. השבוע נראה שהשיניים כבר פחות מציקות (אני חושבת) אך עדיין קיימים קשיי שינה (וגם לא חזר לאכול לגמרי כהרגלו). ראשית, במשך היום מתקשה להירדם לבד במיטה, כשמניחים אותו הוא צועק ובוכה. לרוב בוכה גם במעבר מהידיים למיטה. בלילות מתעורר כ5 פעמים וגם במקום בקבוק אחד לוקח שניים. מציינת שהעברנו אותו מעריסה למיטה כדי להקל על ההתהפכויות. האם מדובר במשבר זמני? התאוששות מחסכי שינה מהשבוע שעבר? :) איך אני יכולה לעזור לו לישון טוב יותר בלילות?

עושה רושם דיש גם שיפור כך שיכול להיות שאם תמשיכי בדרכך ישתפר לאט מעצמו.
אכן היו לו שינויים שיכלו לגרון לרגרסיה. אך עם ההסתגלות דברים יחזרו למסלולם רק סבלנות. זהו גיל עם שינויים רבים.
בהצלחה

שלום, הבן שלי בן שנה (גיל מתוקן 10.5 חודשים) הוא נרדם בכוחות עצמו כבר מגיל כמה חודשים במיטה שלו. בשבועות האחרונים הוא החל להתעורר באמצע שנת הצהרים והלילה. הוא נעמד במיטה, מסרב לקחת מוצץ או להישכב בחזרה. כמובן שהדבר מלווה בבכי תמרורים מצידו. לבסוף הוא נרדם רק על הידיים או במיטה שלנו. לפעמים ההירדמות מגיעה גם אחרי בקבוק שניתן לו באמצע הלילה למרות שבעבר כבר ישן לילה שלם ללא בקבוק. נשמח לעזרה איך להחזיר לנו את שנת הלילה..

האם בזמן שבוכה הוא ער? או ישן תוך כדי בכי? אלה יכולים להיות ביעותים, מאחר ומתרחש בשעות קבועות (לדברייך בצהריים ובלילה?) נסי לבצע הערה חלקית כ 20-30 דק' לפני שזה קורה ע"מ לשבור את מעגל הביעותים. בנוסף אם את רוצה שילמד לא להירדם על הידיים או במיטתכם עלייך להיות חזקה ולא להכנע לבכי שלו, אלא לשבת לידו, ללטף ולהרגיע את לא לקחת אותו למיטה שלכם, 2-3 לילות קשים יותר אבל אם לא תשברי הוא ילמד להירדם במיטתו.

25/07/2017 | מאת: אמאשלאלה

אני אמא לילדה בת שנה. בימים האחרונים התחלנו ללמד אותה ללכת לישון לבד וניתקנו מכל גורם תלות. חשוב לציין שעד היום היא היתה נרדמת על הידיים ומתעוררת כל שעתיים בערך ואוכלת שלוש פעמים בלילה. בימים האחרונים אורך השינה שלה אכן התארך. היא הולכת לישון בערך ב19:30. מתעוררת פעם אחת בלילה בלבד בערך בסביבות 1 בלילה. ומקיצה בבוקר בסביבות 7. הבעיה היחידה מלבד הבכי שכמובן מלווה את ההשכבה שהיא עלתה על טריק חדש ובכל לילה בסביבות 20:00 היא עושה קקי. מה שכמובן לא היה מעולם לפני כן. מה עושים בכדי שההרגל הזה יחלוף? האם הוא יחלוף? האם זו מניפולמיה? מבחינה פסיכולוגית אולי היא אומרת לנו משהו? אני חוששת שאולי היא עושה צרכים מתוך לחץ וחרדה.... אשמח למענה מקצועי.

יכולות להיות סיבות שונות לתופעת הקקי המלצתי אלייך בלי קשר לסיבות השונות, להחליף את הטיטול, להשתדל אם מתאפשר לא להדליק את האור, להחליף במיטה שלה, לא לדבר איתה בזמן זה, פשוט להחליף בשקט ולתת לה לחזור לישון. לדעתי לאחר תקופה שתתרגל למצב ההרדמה החדש זה יחלוף.

19/07/2017 | מאת: טלי

שלום, ביתי בת שנה ושלושה חודשים. נרדמת לבד במיטה כמעט מאז ומתמיד. בערך מגיל 5 חודשים מתעוררת (או שלא?) בכל לילה מספר פעמים בצרחות היסטריות ולרוב נרדמת חזרה אחרי מספר שניות/ דקות. הדבר קורה בערך בכל שעה ובכל לילה כמעט ללא יוצא מן הכלל ( הלילות בהן זה לא קורה זה פעם בכמה חודשים כשאנחנו טסים לחו"ל ואחרי הטיסה היא מותשת לחלוטין וישנה ללא הפרעות). אני בכלל לא בטוחה שהיא באמת מתעוררת למרות שלפעמים מתיישבת/ נעמדת. האם זה נורמלי? לא ממש התייחסתי לזה כי חשבתי שיעבור והיא ממליחה להירדם חזרה לבד ולכן אני לרוב לא מתערבת (לפעמים מדברת איתה במוניטור. לא בטוחה שהיא מקשיבה לי...) אבל מטריד שהדבר נמשך כבר כמעט שנה בכ-ל לילה ומספר פעמים. יש לציין שהבכי היסטרי ברמה שאינה מסוגלת לקחת אוויר כדי לנשום תקין. זה קורה בדרך בכל שעה מהרגע שנרדמה במשך בערך 4-5 שעות ואז שוב באיזור 5 בבוקר. אני מרגישה שהדבר פוגע מאוד באיכות השינה שלה..דיעה?

מה שאת מתארת נשמע כמו בעיה של ביעותי לילה. היא בעצם ממשיכה לישון, לא מתקשרת איתך ועיניה עצומות.
מאירמוזה קורה בשעות קבועות את יכולה לבצע הערה יזומה כ-20-30 דק' לפני האירוע הראשון ובכך בתקווה לשבור את מעגל הביעותים.
נסי ועדכני אם הצליח. בפורום או אלי אישית.

תודה רבה! אנסה

טלי שלום בני בן כמעט חמישה חודשים. הוא נרדם בערב בסביבות שש וחצי אחרי אמבטיה באופן עצמאי (מניחים במיטה עם מוצץ וחיתול בד) לרוב נרדם מהר מאוד או קצת מדבר אל עצמו ואם בוכה נותנים לו מוצץ ומיד נרדם. הבעיה היא בלילה עצמו.. הוא בדרך כלל מתעורר אחרי שעתיים-שעתיים וחצי ומיד צורח. אם אני מניקה הוא אוכל וחוזר לישון לעוד שעתיים-שעתיים וחצי. אם אני לא מניקה ומנסה להרגיע בדרכים אחרות (כמו ליטוף, מוצץ,הרמה רק להרגעה) הוא צורח במשך הרבה מאוד זמן, מתקשה להירגע ואם בסוף נרדם מתעורר שוב אחרי זמן קצר וחוזר חלילה. אציין כי מאז שנולד לא פתח פער בלילה של יותר משעתיים-שלוש. פשוט היו תקופות שהיה יותר קל להחזיר אותו לישון כמו בהרדמה עם מוצץ אבל עכשיו ממש לא. בתחושה שלי בחלק מהפעמים הוא אכן זקוק להנקה בגלל רעב אבל לא בכל ההתעוררויות. תודה על המענה

בגיל 5 חודשים עדיין יכול לדרוש הנקה/אוכל. וזה בסדר. שימי לב אם ישן פרקי זמן ארוכים יותר במהלך היום למשל בין ארוחה לארוחה 4-5 שע' ואז בלילה משלים פערים. לרוב מצפים שזה יהיה הפוך. יאכל לעיתים תכופות יותר לאורך היום ויפתח פערי שינה ארוכים יותר בלילה. אם אכן זה מה שקורה נסי לתת לו באופן יזום! יותר אוכל במהלך היום ותראי אם זה משפיע על אורך זמן השינה שלו בלילה.
עדיין צפוי שיתעורר גם בלילה לאכול אך יוכל לפתוח פער של 4-5 שעות.
בהצלחה

הי, יש לי תינוק בין 7 שבועות ויש לילות שהוא ישן המון... מגיע גם ל 10-11 שעות ברצף, בלי לקום לאכול. הוא במשקל תקין (4.650) ועולה בקצב יפה. ועדיין זה קצת מטריד אותי... האם יש ממה לדאוג? תודה!

יש תינוקות כאלה, מצויין שישן. כל עוד עולה יפה במשקל, יש טיטולים רטובים, יש יציאות. ובמהלך היום אוכל טוב. אין דאגה.
לחישוב כמות האוכל (אם לא בהנקה כמובן) ממוצע 150 מ"ל כפול משקל הילד (דוגמא: משקל ילד 4.5X150=675 זה ליממה אם לא אוכל בלילה סביר להניח שאוכל 5-7 פעמים במהלך היום אז חלקו את ה-675 לנניח 6 פעמים

וזו הכמות לכל ארוחה
בהצלחה

שלום, ביתי בת שנה וחודשיים ויש לה בעיית שינה מתסכלת מאוד והפוכה מכל היגיון. היא נרדמת עצמאית בלבד במיטה בלבד (לאו דווקא המיטה שלה).לא בעגלה, לא על הידיים ולא בכיסא בטיחות. הבעיה היא שאנחנו נוסעים וטסים לעיתים קרובות (אנחנו חיים בחו"ל ויש לנו משפחה מרחק מספר שעות נסיעה וגם בארץ) וכשאנחנו צריכים לנסוע אז מתחיל סיוט כי היא אינה מסוגלת להירדם בכיסא בטיחות וכשמגיעה שעת השינה שלה היא מתחילה לצרוח. כנ" ל לגבי טיסות- היא נכנסת להיסטריה כי אינה מסוגלת להירדם על הידיים והטיסות הופכות להתשה קשה וחוסר שינה לשתינו. גם בעגלה אינה מסוגלת להירדם ולכן אין לנו אפשרות לצאת מהבית לעולם בשעות השינה שלה וזה מקשה עלינו מאוד וכובל אותנו למגבלה הזו ועל אף ניסיונות חוזרים ואורח חיים כזה מרגע לידתה, היא אינה מתרגלת. יש משהו שניתן לעשות?

אכן חינוך טוב לישון במיטה אבל מבינה את הקושי הספציפי שלכם. האם יש איתה במיטה משהו שעוזר לה לישון? חיתול, בובה, כרית, סדין אהוב, מנורת לילה, האם ניסיתם להשכיב בעגלה עם הנ"ל ולבדוק אם עוזר לה לשינה, האם במיטה יש שקט וחושך ובחוץ או באוטו רועש לה מידי? האם ניסיתם להסביר לה? בגילה כבר מבינה וניתן להסביר, וכשתגדל עוד קצת יהיה עוד יותר קל. המלצה אחרונה להתיעץ עם רופא הילדים שלה אם יש לו המלצות נוספות

תודה רבה על התשובה. אכן תולה תקוות בכך שיהיה יותר קל. היא ישנה עם בובת ארנב שנראה שהיא קשורה אליה כי היא בדכ משחקת איתה במיטה עד שנרדמת. זה לא עובד כשהיא לא במיטה...אני משוכנעת שזה אכן נובע מהבעיות שציינת- עודף גירויים, אור ושבירת שגרה. היא ילדה מאוד מגורה מאז לידתה הייתה כזו. כל רעש קטן וכל תזוזה מושכת את תשומת ליבה... תודה שוב

בתי בת השנה וחודשיים לאחרונה מתעוררת באמצע הלילה(ב2,3)היא לא בוכה או צועקת,היא לא נעמדת,לא מברברת לעצמנ יותר מדי,פשוט ערה!אני עד לא מזמן כלל לא הרגשתי ובעלי(שמסתובב יותר במהלך הלילה.. )שם לב. היא יכולה להיות ערה יותר משעה ואז לחזור לישון-בלי בקבוק או לטיפות-כלום! !האם זה סימן למשהו?דבר נוסף שאולי כגאי שאוסיף:זה זמן רב שלי ולבעלי אין הרגשה טובה לגבי התקשורת שלה..אין סימן ספציפי חוץ מזה שמקרוב מאוד היא לא מישירה מבט(כבר בדקנו את הסימנים של אוטיזם בינקות ונראה שאין שום סימן מחשיד)

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בהתערבות שלכם לגבי ההתעוררות בלילה כמו שציינת אם לא היה בעלך מתעורר לא הייתם ערים לתופעה שהינה נורמלית ותקינה, כל עוד אינה מבקשת התערבות שלכם אין צורך להתערב. לגבי אבחון של אוטיזם המלצתי ללכת לרופא המשפחה לשאול אם יש צורך באבחון אצל רופא התפתחות הילד. אם יש צורך הוא יפנה אתכם.

שלום, בתי בת 3 חודשים. ע"פ ההמלצות הקפדתי עד היום על שינה במהלך הלילה על הגב ובמהלך היום משכיבה כמה שיותר על הבטן. מאחר ונוח לה על הבטן לרוב נרדמת וישנה חזק ועמוק על הבטן.... עד לא מזמן ישנה טוב בלילה (מ19 בערב, התעוררה לאוכל עד פעם אחת בלילה). לאחרונה נראה שהתרגלה לשינה על הבטן ובלילה מתקשה לישון על הגב. ניסיתי לתת לה לישון במהלך היום על הגב או להפוך אותה לאחר שנרדמת על מנת שתתרגל אבל לא הצליחה לישון והיתה מאוד עייפה וכמובן לא רגועה. עד כמה באמת מסוכן לאפשר לישון בלילה על הבטן? מה עוד אפשר לעשות? מציינת שמרימה ומחזיקה ראש יפה. תודה רבה

מחד את יכולה לחבר baby sence ולהשכיב על הבטן. מאידך את יכולה לבצע עיטוף ולהשכיב על הגב זה יעזור לה להירדם שינה עמוקה בלי צורך להשכיב על הבטן.

שלום, בני בן שישה שבועות. עד לפני יומיים היה "תינוק שלא אוהב לישון". היה מתעורר כל שלוש שעות לינוק ובמהלך היום מעדיף להישאר ער. אין לו הרגל של שנת לילה ארוכה יותר, למרות שהתחלנו לאחרונה טקס שינה של מקלחת אוכל ולישון. ביומיים האחרונים התחיל לפתוח פערים של חמש ויותר שעות בין ארוחה לארוחה שאת רוב הזמן ביניהן הוא מבלה בשינה. הרבה פעמים נרדם תוך כדי האוכל ולא מסיים ועדיין מתעורר רק כעבור חמש שעות. כמו כן ביומיים האחרונים התחיל לזוז הרבה תוך כדי שנת הלילה, להזיז את הגפיים ולהשמיע קולות ואנחות. אציין שנוא במשקל תקין, מספק מספיק חיתולים רטובים ובשעות שהוא ער הוא חיוני ומגיב, עד שמתעייף ו רוצה לישון. תודה

לא כל כך נשאלה שאלה אבל אעבור על הדברים שסיפרת. בהתחלה כל 3 שעות לאכול היה בסדר גמור, חוסר השינה היה ככל הנראה פספוסים של חלונות שינה. עכשיו הוא ישן ואוכל כל 5 שעות כפי שרשמת נותן שתן רגוע ושלו ולכן מקבל כנראה מספיק אוכל. אז זה בסדר.
לגבי תנועתיות יתר זה תקין התינוק מגלה את גופו זרועותיו ורגליו וזה תקין אם זה מפריע לו לישון והוא מתעורר מזה את יכולה לבצע עיטוף ובכך להקל עליו את השינה בלילה.

19/04/2017 | מאת: דניאלה

שלום, בתי בת השנה ושלושה חודשים, לפני כחודשיים גמלנו אותה מאכילה לילית, עבר יחסית בסדר, בלילות הראשונים היינו ערים אך לאחר מספר לילות השתפר. בלילות האחרונים החלה פורצת בבכי בלילה הנמשך גם כשעה. ב 3 לילות אחרונים קרה ברצף אך בשעות שונות (חצות, 2 ו 4 בבוקר) משתוללת במיטה וממש בוכה בצרחות. קראתי מעט שייתכן ומדובר בביעותי לילה,האם ייתכן כי קורה ברצף לילות??כיצד עליי לנהוג ובעצם כיצד אדע שוודאות שזה מה שקורה ולא משהו אחר שמפריע לה. אודה למידע בנושא. תודה

לפי התיאור אכן אלה יכולים להיות ביעותים החשוב לדעת האם כאשר צורחת במיטה ואתם ניגשים אליה העיניים פקוחות והיא יוצרת קשר איתכם או שצורחת מתוך שינה? זה בעצם ההבדל בין ביעות לחלום מפחיד.
אם כל הדברים האחרים נבדקו כמו טיטול מלוכלך, רעב,צמא, עקיצות, מוצץ וכו' ונמצאו תקינים אפשר להניח שזה ביעות. אך לצערי כל עוד זה לא מתרחש באותה שעה קצת קשה לשבור את המעגל. אם כן היה מתרחש כל לילה באותה שעה הפיתרון לבצע הערה חלקית כחצי שעה לפני שזה קורה.
מקווה שתתגלה התעלומה. לילה טוב.

18/04/2017 | מאת: ליה

היי טלי, הבת שלנו כמעט בת שלוש. היא בגן רק לחצאי ימים, כלומר לא ישנה שם. במשך חודשים רבים, הייתה חוזרת מהגן, נרדמת בסביבות שתיים, ומתעוררת בסביבות ארבע. בשבועות האחרונים התחילה תזוזה -- ושנת הצהרים מתאחרת ומתאחרת עד כדי ויתור. היא נרדמת בשש או שבע, אבל מתעוררת אחרי שעתיים כאילו זו הייתה שנת הצהרים. היא מלאה באנרגיה ומוכנה להתחיל עוד פרק ליום.. עד השעות הקטנות של הלילה. בבוקר היא כמובן עייפה, וחוזר חלילה. כל עצה תתקבל בברכה. תודה!

גם הזזת השעון וגם חופשת פסח יכלה להוציא אותה מאיזון ומהסדר אליו הייתה מורגלת. חשוב לנסות להחזיר אותה לשעון שלה. השתדלי ליצור אפשרות לשינה אפילו אופציה של לומר לה עכשיו את ואני הולכות לישון. לשכב איתה במיטה לעצום עיניים גם אם היא לא נרדמת כל עוד היא שוכבת במיטה הרגיעה (לפחות שעה) יכול להחזיר אותה לתלם השינה. עם הימים גם סיכוי גדול שהיא תרדם מעצם השכיבה. לגבי הערב נסי לא לתת לה לישון אחרי השעה 18:00 ולהתחיל טקס שינה בסביבות 19:30-20:00 לכל המאוחר. שוב גם לגבי הלילה לאחר טקס השינה נכנסים למיטה אם היא זקוקה לך תישארי איתה בחדר עד שנרדמת לאחר 3 ימים אפשר לצאת מהחדר כשהיא בשלבי הירדמות אחרונים אחרי עוד 3 ימים בשלבים טיפה יותר ערניים וכן הלאה עד אשר אינה זקוקה לנוכחותך כלל.
בהצלחה וחג שמח.

היי, יש לי בן בן שנתיים וחודשיים אשר מתמיד לקום בשעה חמש בבוקר. הולך לישון ונרדם לבד בשעה 19:30-20:00 כל ערב,ההשכבה לרוב לא בעיתית והוא נרדם בכוחות עצמו. ישן שינה רצופה לרוב. היו תקופות קצרות שקם בשש בבוקר אבל תמיד חזרנו לקום בשעה חמש. אנחנו משאירים אותו במיטה ולא נותנים לו לקום עד שש תוך כדי נסיונות של הרדמה שלא מצליחים, לרוב בין חמש לשש הוא בוכה /מנסה להרדם קם שוב וחוזר חלילה.. ניסינו בערך הכל.. מהזזת שנת השינה שלו קדימה ואחורה.. לאחרונה קנינו שעון עם שפן שמראה מתי לילה ומתי יום והסברנו שעד שהשפן לא קם עדיין לילה והוא צריך לחזור לישון.. התוצאה שהוא קורא לנו אנחנו מסבירים שהשפן ישן ועדיין לילה והוא מקבל זאת אבל מסרב לחזור לישון.. הוא בוהב בשעון עד שהמצב משתנה לבוקר ואז צועק "ער".. (השעון מכוון לשעה 6 בבוקר) אשמח לעצות איך להצליח להרדים אותו חזרה ביקיצה המוקדמת הזאת.

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון השימוש במנורת לילה עם טיימר זה מצויין. אך זמן ההמתנה שיש לו משעה 5 עד 6 ארוך מידי. נסי לכוון את השעון לרבע שעה אחרי שמתעורר. וראי אם לאחר מס' לילות מתעורר טיפה יותר מאוחר. כל 3 ימים העבירי את הטיימר עוד 10 דק' קדימה עד שתגיעו לשעה שאתם מעוניינים בה.
כמו כן נסי לעקוב ולראות אם אין לכם פספוסים של חלון שינה במהלך היום או לקראת השינה בערב. אמרת שניסיתם לזוז מעט, נסי לשים לב לסימני עייפות שלו ולהתאים עצמך למצבו. בגילו את יכולה גם להסביר לו כל דבר וזה מאוד עוזר.
בהצלחה וחג שמח

05/04/2017 | מאת: אוסנת

שלום רב, יש לי תינוקי מתוקי בן שנה וחודש. עד היום, כשרצה לישון, הייתי שמה אותו במיטה לידי עם מוצץ, הוא היה שם את הראש ונרדם. מזה 3 שבועות הוא לא מוכן שאני ישים אותו במיטה שלו גם אם הוא "סחוט מעייפות", או שהוא רוצה ידיים או שאני שמה אותו בעגלה לידי (בלי נידנודים) והוא מסתכל עלי ונרדם. העיניין הוא שהוא התחיל להתעורר הרבה בלילות (בין 3-5 פעמים)- וזה מלווה בצרחות ובכי. לא מוכן להיות במיטה שלו. רוצה רק ידיים או עגלה, אחרת לא נרדם. לפני כחודש, כשהיה מתעורר בלילות, הייתי מביאה לו מוצץ והוא היה נרדם בלי בעייה. יש לציין שהוא סובל מדלקות אוזניים מרובות- ואנחנו מטופלים אצל א.א.ג. אני יודעת שאין לו דלקת אוזניים עכשיו בוודאות, אבל עדיין בוכה בלי סוף ולא מוכן שאני ישים אותו במיטה שלו באמצע הלילה. במשך היום הוא חיוני, עירני, פעיל ומקסים!!! איך אפשר להיפטר מהתלות בעגלה במשך הלילה? זה מקשה עלי מאוד.... ניסיתי לשים אותו במיטה שלו, אבל הבכי הכואב הזה שלו לא נותן לי להשאיר אותו ככה.. כואב לי לראות אותו בוכה בצורה כזאת. אשמח לתשובה...

מאחר וסובל מדלקות אזניים יכול להיות שיש לו זיכרון של כאב . אפשר באופן חד פעמי לתת תרופתי שיכוך כאב שאת משתמשת בד"כ בנוסף מה שאת עושה את צריכה להמשיך באופן עקבי למשך 3 לילות ז"א לא לשים אותו בעגלה ע"מ להרגיעו בשום מצב. בלילה הראשון יבכה שעה בשני חצי ובשלישי דקות ספורות. לרוב 3 לילות ורואים את השינוי אבל חייבים עקביות ועמידה ללא ויתור. בנוסף את יכולה ללכת איתו לחנות שיביא בובה ויוכל לישון איתה והיא תשמור עליו ותהיה איתו במקומך. זה יכול לנסות בו ביטחון ולתת לו את היכולת לישון טוב יותר.
בהצלחה וחג שמח

שלום בני בן החצי שנה ישן בשעה 8 בערב לאחר טקס שינה מסודר וקם לאכול בסביבות שש הבוקר הבעיה היא שלפני חודשים החל להקיץ בשתיים בלילה ובכה למוצץ מיטתו היתה קרובה לשלי אז הייתי פשוט מחזירה לו את המוצץ והיה חוזר לישון נאלצתי להזיז את מיטתו לפני כחודש וכאשר היה מתעורר הייתי מחזירה לו את המוצץ אבל זה ל היה מספק אותו אז הייתי מעבירה אותו לישון איתי - טעות כן אני יודעת מזה כשבוע אני מרגילה אותו לישון במיטתו כאשר קודם היה נרדם על הידיים על פניו הכל תקין חוץ מההתעוררות בשתיים בלילה בו קשה לו מאוד לחזור לישון ולפעמים זה גורר בכי של שעתיים אני הולכת אליו כאשר הוא בוכה מרגיעה אותו ומחזירה אותו למיטתו ער אבל הוא מסרב אני עייפה ותשושה מה עושים

מגיל חצי שנה את יכולה ללמד אותו במהלך היום לקחת מוצץ לפה לבד. לתרגל איתו לתת לו את המוצץ ביד ושיכניס לפה לבד. חוץ מזה את עושה חינוך לשינה במיטתו ומרגישה אותו וזה מצויין את צריכה להמשיך בשיטה שבחרת אבל להיות מאוד עקבית ולא לוותר. אם לא תוותרי בד"כ אחרי כ-3 לילות רואים שינוי.
מעבר לכך עדיין בגילו עדיין יש סיכוי שרעב ולכן ארוחת תמ"ל או הנקה בשעה 2:00 יכולה לפתור לך את הבעיה.

29/03/2017 | מאת: דין גולן

שלום לוקחים את התינוקת שלנו בת השנתיים איתנו לתאילנד. רציתי לדעת האם קיים כדור שינה לתינוקות? או שלא מומלץ להשתמש? הטיסה לא פשוטה בשעות היום והילדה מאוד פעלתנית מפחד שלא נצליח להתמודד איתה בטיסה..

ממליצה להתייעץ עם רופא המשפחה

27/03/2017 | מאת: מולי

שלום יש לי 2 תאומות בנות 4 שנים ו8 חודשים בנוסף לתינוקת בת שנה. התאומה השנייה מתעוררת בלילה וקוראת לנו , כל פעם יש לה תירוץ אחר. אנחנו אמרנו לה לא לקרוא לנו אלא אם יש משהו דחוף אז היא ממציאה תירוצים לפעמים הבטן כואבת הגרון כואב וכו'. ואנחנו נאלצים להענות לה כדי שלא תעיר את אחיותיה אבל זה ממש מתיש הוא מתעוררת בממוצע פעמיים בלילה התאומה הראשונה לא מתעוררת בכלל. אנחהו לא יודעים מה לעשות. ניסינו לא להיענות היא מתחילה לצרוח ומעירה את כולם . ניסינו לשים אותה בחדר אחר וזה גם לא עזר. נא את עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

ניסיתם לתת לה זמן אימא/אבא אישי רק לה? (לכל אחת מהן בנפרד)
עושה רושם שחסר לה ולכן מחפשת "תירוצים" להשאיר אתכם אתה.
בנוסף אם אפשרי שאחד מכם יישאר אתה בחדר עד שנרדמת, ללטף עד שנרדמת אבל להבהיר לה שלא מדברים עכשיו אלא הולכים לישון ואתם אתה עד שתירדם

אנחנו יושבים אצלהן בחדר לפני שהן הולכות יושנות ואין בעיה בעת ההירדמות..הבעיה היא בליילה.אמת כמעט לא מבלים איתן כל אחת לחוד..

לילות ראשונים יכולים להיות קשים. עכשיו"מ להקל עליכם נסו בסוף שבוע.
כשמתעוררת בלילה עושים אותו דבר שעושים כשמרדימים אותה בערב.
אפשרות נוספת להכין טבלה של "מטלות/משימות" כמו מתלבשת לבד, אוכלת יפה עם כפית, אוספת צעצועים, ישנה כל הלילה בלי להתעורר. ולתת כוכב (מדבקה) על כל פעילות שעושה. כשמגיעה למס' מוסכם של כוכבים מקבלת מתנה קטנה או פרס או אפילו חיבוק ונשיקה או זמן אישי עם אימא ואבא וכו'....... לעשות כמובן טבלה לכל אחת מהבנות.

26/03/2017 | מאת: ליאור

שלום יש לי תינוקת בת שנה וארבעה חודשים. מיום היוולדה היא לא ישנה טוב, אך בחודשים האחרונים המצב החמיר. היא מתעוררת בממוצע 20 פעמים בלילה. למרות זאת, יש לציין שבמהלך היום היא מאוד חיונית, חייכנית וחברותית. בשל כך אין לי ספק שלא מדובר בבעיה רגשית. כמו כן, כמובן שהייתי איתה אצל רופאת הילדים ולא נמצא דבר שעורר את חשדה. גם יועצת שינה מאוד נחשבת לא הצליחה לעזור לנו. אנחנו אובדי עצות וכבר לא יודעים מה לעשות. אודה לכם על סיוע והכוונה מקצועית.

אין לי מספיק אינפורמציה ויש לי שאלות לפני שאוכל לעזור. אם את מעוניינת אשמח לנשות לעזור. אם את מעוניינת פני אלי טלפונית.
0507422038

26/03/2017 | מאת: יהודית

שלום וברכה. התינוק שלי בן 3 חודשים שבוע הבא. אני מתחילה טקס שינה בערך ב20 מקלחת ותמ"ל (במהלך היום הוא יונק) אבל הוא לא נרדם עד בערך 12 בלילה לשנת לילה רצופה. אצל אוכל לגרום לו לשיון מוקדם יותר ?

ככל הנראה את מפספסת את חלון השינה שלו ולכן זה קורה. נסי להקדים את טקס השינה ולהשכיב מוקדם יותר. בנוסף שימי לב לסימני העייפות המוקדמים שלו ומסי להשכיב לפי סימנים אלו. כל תינוק עם סימנים אישיים יכול להיות כמו גבות ורודות, ירידה העירנות.

בני בן חצי שנה, נרדם אך ורק על הידיים, לאורך היום ולקראת שנת לילה. אשמח לקבל הדרכה לגבי גמילה מהרדמות על הידיים לאורך שעות היום. בלילה אני רוצה להמשיך להרדימו על הידיים, כחלק מטקס שינה. המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לגמול מידיים, כי זאת לא התמכרות. זה צורך של התינוק בקרבה, מגע ותנועה. תמיד אפשר לנסות להרגיע ולהרדים בדרכים אחרות - כל עוד התינוק נכנס לשינה כשהוא רגוע. שינה שמגיעה עם בכי ולחץ של התינוק - היא לא שינה איכותית, והופכת להיות יותר הישרדוית מאשר התפתחותית.

ניתן לגמול מהרדמה על הידיים כמו מכל דבר אחר אם זה רצונך.
המלצתי היא לבחור אחת מהשנות במהלך היום ולהתמקד בה, בשינה זו שהחלטת לשנות בצעי את רוטינת טקס השינה הקצר שהוא מורגל בו ואז הניחי במיטה, הישארי לידו לטפי אותו, השמיעי ששששששש וכו'. השתדלי לקלוע לחלון השינה שלו ואז הרדמה מאוד פשוטה וקלה בד"כ.
לאחר שהצלחת לגמול אותו באותה שינה מהירדמות בידיים את יכולה לעבור לשנת יום נוספת ולגמול גם אותה.
מאחר ואת מעוניינת להמשיך להרדים בלילה על הידיים לאחר שגמלת בהדרגה משנות היום אין צורך בשינוי נוסף, אם בעתיד תרצי גם לגמול מהלילה הדרך זהה.
בהצלחה.

שלום רב! התנוקת שלי בת שנה ו-3 נרדמת במיטה שלה איזה שעתיים לאחר מכן מתעוררת לא פעמים בלילה ובוכה עד שמרדימים אותה שוב(לא בידיים) כך שבסופו של דבר אני מביאה אותה לידי ב1 , 2 כי אינני יכולה לישון כל הלילה בגלל זה.. היא נרדמת במיטה. שלנו עם בעלי ואיתי ישנה מצוין עד הבוקר.. מה עושים ... ממש ממש מיואשת..

חשוב להבין שאם את רוצה ללמד אותה לישון במיטה זהו תהליך שלוקח תקופה שבא את חייבת להיות מאוד עקבית. לאחר שנרדמה במיטתה וישנה מס' שעות כאשר היא מתעוררת את יכולה להיכנס לחדר שלה ולשהות אתה שם, בשום פנים לא להישבר ולקחת אותה למיטתך כי אז היא לא לומדת מה היא אמורה לעשות (שזה לישון במיטה שלה) כ-3 לילות מאוד עקביים ואת אמורה כבר לראות שינוי. בחדר שלה את יכולה להרגיע על הידיים, לתת מוצץ, לשבת לידה וללטף אותה, לשכב לצידה, כל דבר שיעזור לה לחזור לישון במיטתה.

שלום, בתי בת שנה וחצי מלידתה יונקת ללא תחליפים וכמובן שעם הזמן החלה לאכול אוכל רגיל בנוסף להנקה . היא ילדה שלישית ויש לי שני ילדים גדולים בני 10 ו –7 שגם הם ינקו זמן ממושך כמוה. הבעיה היא שהיא תלותית בי מאוד כלומר בבוקר היא הולכת לגן ללא בכי (היא אוהבת מאוד כבר מגיל שנה ) אך מרגע חזרתה מהגן היא לא רוצה אך אחד חוץ ממני , גם לא את אבא שלה. אם אני קופצת לסבתא אז היא לא רוצה שירימו אותה אלא רק מחפשת אותי , גם אם הלכתי לשירותים היא לא רואה אותי שניה וישר מחפשת היכן אני . כך הדבר גם בבית וזה מאוד קשה לי שכל הזמן היא דבוקה אלי . אבל הכי קשה זה בלילה , כי למרות שהיא יונקת וילדים שיונקים לא תמיד ישנים רצוף אני מרגישה שהיא מתעוררת ממש הרבה פעמים, זה יכול להגיע ל-7, 8 קימות במשך 11 שעות ולא תמיד כדי לינוק, אלא אני מרגישה שהיא מחפשת אותי ורוצה את מגעי שאהיה אתה. אני ממש מותשת נפשית ופיזית , לא ישנה רצוף מלידתה וזה ממש קשה..אני חסרת אונים. ניסיתי לתת לה לבכות אך אני לא מצליחה לעמוד בזה כי היא לא מפסיקה לצרוח , אציין שכל קימה שלה היא נעמדת במיטה , עם הילדים הגדולים לא היה לי ככה בכלל. אני ממש לא יודעת איך לעזור לה ולעצמי...אודה לכל עזרה והנחיה ...

שלום מיטל.
דבר ראשון והכי חשוב בגילה זה להסביר ולהכין מראש לשינויים.
תכיני בזמן טקס השינה עם ביתך חולצה שלבשת במהלך היום (עם הריח שלך) שתוכל לישון ולחבק במהלך הלילה.
לקנות לה בובה גדולה או דובי שתתחבר אליו (אם עדיין אין לה כמובן) ש"ישמור" עליה בלילה.
לבנות זמן אימא מיוחד וזמן אבא מיוחד.
לפחות אחת לשבוע ולפחות לשעה שיהיה לכל אחד מכם זמן פרטי איתה כך גם היא תדע שמקבלת ממך את תשומת הלב לה הורגלה ממך ותדע שיש לה זמן אמא מיוחד לא לצורך הנקה אלה לבונדינג ללא הנקה. ולאבא זמן אישי שתוכל ללמוד להתחבר גם אליו ולהיקשר יותר וכך אולי תסכים לשחרר את האחיזה בך, זאת ניתן לעשות גם עם זמן סבתא וכו'.
כמובן שאם את ממשיכה להניק תסבירי לה שיש זמן של הנקה וזמן של לא. למשל שאת מניקה אותה רק בבוקר לפני הגן או אחרי הגן, ובערב לפני השינה וזהו.
או למשל שאת מניקה אותה רק בבית.
כל מה שתחליטי שנכון לך ושוב הכי חשוב להסביר לה.
בהצלחה.

ביתי בת 4 שבועות , בשבוע האחרון אני לא מצליחה להרדים אותה לפני השעה 2-3 בלילה. מהשעה 10 וחצי אני מתחילה בטקס השינה- אמבטיה, הנקה ותוספת תמ"ל- אם נראית לי רעבה עדיין ,ומאז לא מצליחה להרדים אותה לשנת לילה רצופה עד 2-3 בלילה (היו מקרים גם עד 4..) כמובן שעד שהיא נרדמת היא מספיקה כבר לקבל סיבוב נוסף של אוכל כי כבר עברו שוב 3 שעות.... לפי מה שנראה היא לא סובלת מכאב בטן או כאב כלשהו.. מה עושים?? איך גורמים לה להרדם. מיואשתתת תודה מראש

יש טבלאות של שנת תינוקות שאת יכולה להעזר בהן. תינוקת בת חודש עדיין צריכה לאכול כל 3 שעות ובין לבין בד"כ ישנים עם מעט זמן עירות שמתארך עם הגיל.
יכול להיות שאת מפספסת חלונות שינה לאורך כל היום ולכן השינה בלילה פחות טובה. נסי להכנס לסדר יום קבוע גם במהלך היום את יכולה להיעזר בטבלת חלונות השינה כדי להתאים עצמך לפי גיל כל פעם כמובן גם בהתאם לתינוקת.
את יכולה לנסות עיטוף, מאוד עוזר לתינוקות לישון טוב יותר.
ולנסות לשנות את שעת טקס השינה. יותר יכול לעזור אם טקס השינה יהיה סביב 18:00-20:00 בערב בהתאם לשעה שצריכה לישון והשעות המאוחרות יותר בלילה הן לאכילה הנקה/בק' תמ"ל וחזרה לישון. אפשר גם אם לא נתנה צואה בשעות הלילה לוותר על החלפת הטיטול וכך להשאיר אותה בתוך מצב רדום חלקית. כמו כן בשעות אלה מומלץ לא לצאת מהחדר בו היא ישנה ולא להדליק אור. להשאר במוד של לילה,רוגע,חושך,שקט וכו'.
בהצלחה ומזל טוב.

ראשית תודה על המענה! ניסיתי את הנ"ל במשך שבוע , אבל אף פעם לא הצלחתי להרדים אותה לפני 12 בלילה, אחרי שעות שהייתי סביב ההרדמות שלה! יש לילות טובים יותר ויש שפחות.. מה עוד ניתן לעשות כדי להתחיל את שנת הלילה שלה מוקדם יותר??

אולי קש לה להירדם עקב מזג האוויר, דהיינו אולי קר או חם לה מדי. נסי לבדוק את טמפרטורת החדר שלה.
תוודאי שהיא לבושה בבגדים שעשויים מ-100٪ כותנה.
אם את משתמשת החימום לחדר תוודאי שאת מוסיפים לחות.
בהצלחה

ביתי בת 3 שבועות, נולדה במשקל 3.700 ק"ג לאחר הלידה היתה לא רגועה בימים ובלילות וכמעט לא ישנה ברציפות. המליצו שאתן לה אחרי כל הנקה תוספת תמ"ל וכך עשיתי ואז ישנה אפילו 4-5 שעות רצוף. לאחר שבועיים הייתי בטיפת חלב וטענו שעלתה מידי הרבה במשקל ולכן להוריד לה את מס' הארוחות - ארוחה ב3 שעות ותמ"ל רק פעם ביום. עשיתי כך ואכן הילדה הייתה רגועה וקמה רק כל 3 -4 שעות לאכול. הבעיה שיש ימים שהיא ממש ישנונית ונרדמת באמצע הנקה ואני לא מצליחה להעיר אותה בשום דרך ואז אחרי שעה מתעוררת רעבה ושוב מתבלבל כל הסדר שעשיתי לה.. האם עלי להעיר אותה בכח לאכול? או לחכות עד שתתעורר ואז להאכיל וכך מתבלבל כל הסדר שלה? כמה המקסימום הנורמלי שהיא תישן בין ארוחה לארוחה?? תודה מראש סליחה על האריכות

לקריאה נוספת והעמקה

לפי חישוב כלכלה תינוק אמור לאכול 150מ"ל כפול המשקל של התינוק זה ליממה ולחחק למספר הארוחות שאוכלת כך את יודעת כמה היא אמורה לאכול כל ארוחה.
תינוק יכול לאכול מבק' גם תוך כדי שינה. את יכולה לנסות לתת לה חלב שאוב שלך כאשר נרדמת ולא יונקת.
בעקרון שינה של 3-4 שעות בגילה זה מצויין.
מזל טוב ובהצלחה

היי, בני בן חצי שנה היום. מהיום שנולד אני מרדימה במיטה ונכון להיום וכבר למשך תקופה ארוכה הוא יודע להירדם לבד. אני מניחה אותו במיטה עם מוצץ בפה שהוא ער לחלוטין, אומרת לו לילה טוב, יוצאת מהחדר והוא נרדם ללא בכי. כך בשעות כל היום (הוא מצליח לעבור בין מחזורי שינה-ישן לעיתים בין שעתיים חשלוש שעות). משום מה, בשנת לילה בלבד, בין 3-4 פעמים, יש לו מעין יקיצה, הוא מתחיל לבכות, אני נאלצת להחזיר לו את המוצץ מהחשש שיעיר את אחיו הגדולים והוא נרדם. יש משהו שאני יכולה לעשות על מנת שלא יהיו לו את היקיצות הללו? לא ברור מדוע הן קיימות שכן הוא יודע להירדם לבד וישן ביום ובלילה באותם התנאים. תודה,עדי.

בגיל חצי שנה יכולה להתחיל ללמד אותו לקחת מוצץ לבד. להגיש את המוצץ ליד ושהוא יכניס לפה לבד.
היקיצות מתרחשות אצל כולנו, גם מבוגרים זה הזמן שהמוח שלנו בודק שהכל תקין, שאנחנו באותו מקום בו היינו כשנרדמנו ושכל הפרמטרים שנכחו בזמן שנרדמנו עדיין נוכחים.
בנך זקוק למוצץ ולכן כשמתעורר צריך את המוצץ כדי לחזור ולהירדם.
כשידע לקחת מוצץ לבד מומלץ לדאוג למוצצים נוספים במיטה במיקומים ידועים וקבועים מראש כך שתמיד ידע להגיע למוצץ בעצמו.

04/02/2017 | מאת: שירה

שלום וברכה בני הבכור בן 5. בתקופה האחרונה קשה לו מאד להרדם בלילות הוא טוען כל הזמן שיש לו פחדים וחלומות רעים. כמו כן מתעורר לפעמים באמצע הלילה/ לפנות בוקר ורוצה לישון אתנו כי יש לו חלומות רעים כמה שאנחנו מנסים להסביר לו שזה רק חלומות ושינסה לחשוב על דברים טובים והכל בסדר והבית נעול וכו וכו' זה לא עוזר! לפעמים זהנראה אמיתי ממש ולפעמים זה קצת נראה דרך למשיכת תשומת לב. אציין שלפני כ3 שבועות נולדה תינוקת חדשה, אולי בגלל זה מחפש תשומת לב (אם כי התופעה החלה עוד לפני הלידה..) אודה מאד לתגובתך

בהחלט השינוי של אחות קטנה למשפחה יכול להשפיע.
מאוד חשוב גם להמשיך להרעיף עליו תשומת לב, לחזק את העובדה שהוא האח הגדול שלה, להשתמש בו לעזור בטיפול בתינוקת במסגרת יכולותיו.
לגבי השינה: אפשר לקחת אותו לחנות שיבחר בובה מגנה, בובה שהוא בוחר שתהיה השומרת עליו בלילה מפני חלומות, מפלצות, אנשים רעים וכו' וכו'.
ניתן לשים בחדר מנחה למפלצות כמו פרוסת עוגה, כוס חלב , עוגייה ובבוקר שימצא פתק תודה מהמפלצת עם שאריות פירורים (של העוגה שאכלה)
לא לבטל את תחושתו שיש משהו רע ו/או מפחיד להבין אותו ולחזק אותו שאף אחד לא ירע לו כי אתם בבית איתו שומרים עליו, והבובה שומרת עליו והמפלצות לא רוצות להרע לו אלא להיות חברות שלו.
כשמתעורר ורוצה לישון איתכם ממליצה להחזיר אותו למיטה ולשבת איתו בחדר עד שנרדם שירגיש בטוח ושאתם איתו.

02/02/2017 | מאת: מיכל

שלום, אשמח לעזרתך. אני אמא לתינוקת בת 5.5 חודשים . עד לפני חודש בתי היתה הולכת לישון סביב שעה 20.00 ( מתקלחת ונרדמת עם הבקבוק) היתה קמה לאכול סביב חצות ושוב סביב 3 לפנות בוקר אוכלת וחוזרת לישון לאחר כל ארוחה. לפני כחודש לא הרגישה טוב ומאז השתבשה לה כל השינה (זו לדעתי נק' המפנה) . אנחנו מניחים אותה לישון אחרי מקלחת ובקבוק באותה שעה ובאותו אופן. מהרגע שהולכת לישון (במיטה שלה) היא מתעוררת כל שעה וחצי בממוצע בוכה לא תמיד מוכנה לקחת מוצץ במיטה שלה וממשיכה לבכות ואם מרימים ומרדימים אותה על הידיים ומניחים אותה חזרה היא לפעמים מתעוררת מיד ובוכה ולפעמים ממשיכה לישון אך קמה שוב אחרי שעה- שעה וחצי. כך כל הלילה ! לגבי אוכל היא אוכלת בשעה 8 בערב כפי שציינתי, אח"כ שוב סביב חצות ולאחר מכן בשעה 6 בבוקר. אני לא יודעת אם משהו מציק לה אולי כאבי בטן או שיניים (כי במהלך היום הכל בסדר אז איך יכול להיות שרק בלילה?!) או שזו בעיית שינה. אציין גם שבבוקר היא במשפחתון וישנה שעתיים ואפילו שעתיים וחצי רצוף בין ארוחות כך שהעניין של השינה הוא רק בלילה. ניסיתי לעטוף אותה עם שמיכה (הבנתי שפעילות ידיים ורגליים יכולה להפריע לה), ניסיתי להשכיב על הבטן , על הצד (מלידה ישנה על הגב) כלום לא עוזר... אציין שזו ילדה רביעית כאשר בשלושת הילדים הקודמים לא היו ענייני שינה כלל, ישנו לילה שלם מגיל חודשיים בערך. אשמח מאד מאד לייעוץ מה עוד אפשר לעשות ! תודה, מיכל

אבקש גם לדעת האם בגיל 5.5 חודשים עוד אמורים לאכול את הארוחה של חצות או שזה כבר גיל שאפשר לישון משמונה עד הבוקר. וגם אציין כי במהלך כל הלילה כאשר היא בוכה זה נראה שבהתחלה הבכי מתוך שינה ואם לא מצליחה להירדם עם המוצץ תוך כמה שניות היא מתעוררת לגמרי ופוקחת עיניים שוב תודה מראש!

שלום מיכל.
יכולות להיות מספר סיבות לשינויים בשינה. כמו שאמרת יכול להיות שכשהייתה חולה השתנו דברים וגם יכול להיות שגדלה והשעות שלה השתנו במעט.
עד גיל שנה זה בסדר להתעורר להנקה/בקבוק בלילה, כמובן שלא חייב אבל תינוק שמתעורר זה בסדר גמור.
היכולת שלה להאריך שעות שינה עולה ולכן יכול להיות שחלון השינה שלה זז, נסי להתחיל את טקס השינה יותר מוקדם ממה שאתם רגילים בכחצי שעה. ולנסות שתהיה כבר במיטה לפני ותראי מה ההשפעה.
יכול להיות שבבוקר היא "עסוקה" יותר בפעילות ובגירויים סביבה וגם יכול בהחלט להיות שעה קבועה במהלך יממה (קרוב לוודאי בלילות) שיותר רגישים לכאבי בטן או שיניים וכדומה.
יכול גם להיות שלמרות שהיא עוד מאוד קטנה שיש לה ביעותי לילה ולא ציינת אם זה קורה באותה שעה בערך? אם כן יכולה לנסות לשבור את זה בכך שתבצעי הערה חלקית כ 20-30 דק' לפני שזה קורה.
תמשיכי עם הטקס שינה, נסי להקדים את התהליך במעט, נסי לוודא שישנה את כל השינות שלה במהלך היום ולא נמצאת במחסור של שעות שינה, חשוב לדעת שאם תינוק ישן טוב במהלך היום אז יישן גם במהלך הלילה, בגילה עדיין אמורות להיות 3 שינות במהלך היום בוקר צהריים ואחה"צ נסו לבדוק שכולן מתקיימות.

31/01/2017 | מאת: נועה

שלום רב, ילדתי בת שנתיים וחודשיים, עד גיל שנתיים ישנה במיטת תינוק, שינה מלאה משבע וחצי שמונה ועד שש וחצי בבוקר, לפני כחודשיים העברנו אותה למיטת מעבר, יש לציין שבגן ישנה במיטת מעבר מספר חודשים טרם לכן, מהרגע שעברה למיטת מעבר כל השכבה הופכת לסיוט, טקס השינה נשאר כפי שהיה, היא לא מוכנה לשכב במיטה אם לא יושבים לידה, קמה מהמיטה למרות שמחזירים אותה גם 40 פעמים ואומרים לא קמים מהמיטה עכשיו לילה הולכים לישון, בנוסף עד שנרדמת ב21:00 מתעוררת בין פעם לפעמיים באמצע הלילה ומגיע למיטתנו. כאמור ההשכבה הפכה להיות סיוט ומאבק עמה. בנוסף ישנה בחדרה אחותה בת ה6 שנרדמת בעת ההשכבה במיטה והקטנה בת השנתיים ״מפריע״ לגדולה, נכנסת אליה למיטה, משחקת לה מעל הראש.. פשוט תסכול גדול.

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל שנתיים+ האם הסברתם לה לפני המעבר שהיא עוברת למיטה של גדולים? אפשר לקחת אותה לקנות מצעים ובעצמה לבחור מה שהיא רוצה. האם אתם משתמשים באותו מזרן ממיטת התינוק שאליו מורגלת? המזרן מתאים למיטת מעבר לכן עדיף להשתמש בו.
אפשר ללכת איתה לקנות בובה (להיא תבחר) שתהיה שומרת המיטה ותישן איתה במיטה.
החשוב ביותר הוא להסביר לה אחר הצהריים למשל או לפני האמבטיה לעשות עניין גדול מהעובדה שהיא גדולה ובמיטה של גדולים.
לגבי לשבת לידה אפשר בתקופה הראשונה לשבת לידה (כך נמנע עניין הקימה מהמיטה כל פעם) עד שהיא נרדמת, אחרי שתתרגל לעניין אפשר כשהיא בשלב נמנום לצאת מהחדר אם היא מיד מתרוממת מהיציאה שלכם מהחדר רק לומר אני כבר חוזרת רק הולכת ל..... (להפעיל מכונת כביסה/מדיח/להכין קפה וכו' וכו') ובאמת לחזור אחרי כשתי דק' ולהתיישב בכיסא ולאחר התרגלות ניתן להתחיל לצאת לפרקי זמן יותר ארוכים כל פעם אבל תמיד לחזור זה ייתן לה את הבטחון שאתם שם בשבילה, שאתם מבטיחים ומקיימים כאשר אתם אומרים שכבר חוזרים. כל שינוי לוקח זמן הטמעה לכן עליכם להיות עקביים בדרך שהחלטתם ולא לשנות כל פעם משהוא אחר כי זה מבלבל אותה.
תמשיכו להסביר לה (בלא יותר משני משפטים) והיא תתרגל.