הקצעת שורשים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קשר מסוכן: נסיגת חניכיים ואובדן שתלים

מעטים יודעים כי נסיגת חניכיים עלולה לפגוע קשות גם בשתלים ולא רק בשיניים טבעיות. אל תתפתו להבטחות "שתל ביום אחד" - נדרשת סבלנות לשיקום איכותי של הפה נסיגת חניכיים היא מצב שבו החניכיים נסוגות ומתרחקות מהשן והופכות את שורש השן לחשוף ופגיע. מאחורי השם "נסיגת חניכיים" מתרחש גם תהליך חמור אחר, הנקרא נסיגת עצם: העצם שמחזיקה את השיניים עוברת הידלדלות, העלולה להוביל לאובדן השן ואף לקושי גדול להחליפה בשתל. נגרמת בעקבות זיהום שנוצר בגלל הצטברות אבנית בחניכיים. צילום: שאטרסטוק מה גורם לנסיגת חניכיים? נסיגת חניכיים נגרמת בעקבות זיהום שנוצר בגלל הצטברות אבנית בחניכיים, ברוב המקרים, בעקבות היגיינה לקויה. כלומר: אי הקפדה על תחזוקה של היגיינת הפה; או בעקבות תחזוקה לא נכונה של היגיינת הפה: צחצוח שיניים באופן שאינו נכון או באופן אגרסיבי מדי. בנוסף לכך, נסיגת חניכיים עלולה להיגרם על רקע עישון יתר או מחלות סיסטמיות, כגון סוכרת, הידועות...
ללמוד עוד על הקצעת שורשים
בריאות הפה בגיל השלישי: אתגרים ופתרונות-תמונה

למחלות בחלל הפה יש השפעה גדולה על המראה החיצוני, אבל גם על...

מאת: ד"ר ירון...
23/05/2019
דלקת חניכיים: זהירות, מחלות לב!-תמונה

החניכיים שוב מדממות? סובלים מריח רע מהפה? לא מדובר רק במטרד...

מאת: ד"ר חיה...
28/04/2019
קשר מסוכן: נסיגת חניכיים ואובדן שתלים-תמונה

מעטים יודעים כי נסיגת חניכיים עלולה לפגוע קשות גם בשתלים...

מאת: מרפאת מילדנט
15/03/2020
דלקות חניכיים - מדוע נוצרות סביב שתלים?-תמונה

התקנת שתלים בשיניים היא אמנם הליך שכיח, אך מורכב לביצוע...

מאת: מרפאת...
10/09/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להקצעת שורשים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הקצעת שורשים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רציתי לשאול באיזה מקרים עושים הקצאת שורשים , איך יודעים שצריך האם יש סימנים שלמרות שעושים שיננית צריך גם הקצאת שורשים ? ואם מגלים שצריך האם נהוג לעשות את כל הפה ובבת אחת ומקום שיש בו קצת אדמומיות עושים אחרת?

שלום מירב המונח הקצעת שורשים כוונתו ניקוי עמוק תת חניכי והוא מבוצע שישנה בעיית חניכיים הקצעת שורשים נועדה לטפל בבעיה בשלביה ההתחלתיים, לפני שמחלת החניכיים עוברת את נקודת האל-חזור ומצריכה ניתוח. נהוג להרדים רבע פה ואז לבצע את הניקוי העמוק אבל ניתן לבצע הקצעות גם בחצי פה ויש לשמור על היגיינת הפה על ידי צחצוח וחיטוי באופן ושוטף, כמו כן יש להימנע מעישון ומאכילת מזון קשה ללעיסה היכול לפגוע בשורשים. לעיתים י כאשר הקצעת חניכיים אינה פותרת את בעיות החניכיים, צריך לשקול את האפשרות לניתוח חניכיים. בהצלחה ד"ר הכט גדעון

שלום לך דוקטור דן. אני בן 39 וסובל שנים מדלקות בחניכיים בדרגות משתנות, כאשר בשנה האחרונה ישנה החמרה ובכך אני פועל כנגד זה ומטפל כעת באופן יותר חודרני(הקצעת שורשים בין השאר) אך, הרי אין זהו פורום בנושא חניכיים ושיניים, אך אחבר את שאלתי לפורום הלבבי. מה מידת הסכנה שאני נמצא בה כיום במצב דלקתי גבוה בחניכיים, בהשפעה של המצב הזה על הלב, האם אני בשורה ראשונה עם רמות סיכון של מעשנים ובעלי שומנים בדם? האם חוץ מלטפל בדלקת, עליי לבדוק את הלב? ואם תוכל, בקצרה, להסביר לי אלו סכנות ממתינות ללב במצב דלקת בחניכיים? תודה רבה על המענה.

יש קשר בין בעיות חניכיים ומחלות לב אולם זה לא עומד בשורה אחת עם גורמי הסכון הידועים כמו עישון סכרת או שומנים גבוהים. לא צריך לבדק את הלב צריך לטפל בדלקת בחניכיים.

הגעתי לבדיקת פריודונט בהפניית רופא שיניים, על אף שאין לי דלקת ולא כל תלונה אחרת על מצב החניכיים. האבחנה: רובד אבנית אודם ונפיחות. כיסים עד 5 מ"מ רצסיות עד 5 מ"מ פורקציות עד דרגה 1. אובדן גרמי הוריזונטלי מפושט. המלצת טיפול: גרידת חניכיים/הקצעת שורשים ע"י שיננית. השאלה שלי: עד כמה הטיפול דחוף. האם אפשר לדחות אותו בכחצי שנה, ועד אז להמשיך בטיפולי שיננית רגילים.

אפשר.

היי דר. ברצוני להתייעץ ולשאול אותך מבחינת איכות בעיקרון- האם כדאי לעשות כתרי זיקורניה במרפאות כללית. או שעדיף יותר לעשות במרפאות פרטיות? האם יש שוני/ הבדל? אשמח לתגובה

אין לי מושג. במידה רבה איכות הכתרים הם נגזרת של איכות המעבדות איתם בוחרת המרפאה לעבוד. יש מרפאות ציבוריות שעובדות עם מעבדות טובות ויש לא טובות. אותו הדבר עם מרפאות פרטיות..כדאי לשאול את הרופא עם איזה מעבדה הוא עובד.

מה היא הקצעת שורשים?