ירידה פתאומית בשמיעה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כיצד מאפשרים מכשירי השמיעה מרוול מבית פונאק שמיעה מצוינת כבר מההתאמה הראשונה?

מכשירי השמיעה מארוול מבית פונאק מציעים טכנולוגיה מתקדמת, איכות שמיעה מצוינת, הטענה ללא צורך בהחלפת סוללות, ומראה צעיר ומדליק, עד כדי כך שלא ניתן להבחין אם מדובר במכשיר שמיעה או באוזניית בלוטות'. רותי שרון, קלינאית תקשורת ראשית בחברת 'סונובה' מסבירה על הדור החדש של מכשירי שמיעה שמיעה תקינה היא הבסיס לקשרים חברתיים. ויתור או התפשרות על איכות השמיעה פירושה ויתור על איכות הקשרים החברתיים. אדם עם ליקוי שמיעה לא משוקם, משקיע מאמץ רב ומתמיד להתגבר על הליקוי. המאמץ הזה עלול לגרום לנו לפספס תכנים, רבדים רגשיים, הומור, ציניות, ולהפסיד הרבה ממה שקורה סביבנו. כך נפגעת איכות החיים. שמיעה טובה היא מרכיב מרכזי וקריטי באיכות החיים שלנו. מכשירי השמיעה מרוול מתוצרת פונאק, מתוכננים כך שיאפשרו איכות שמיעה מצויינת, טכנולוגיה מתקדמת, ונוחות שימוש לכל גיל, מה שיתרום באופן ישיר לאיכות החיים שלנו. כיצד מתבצע אבחון לקות שמיעה? אבחון הליקוי נעשה על ידי בדיקת שמיעה, אולם בישראל לא קיים "סינון שמיעה" למבוגרים, כגון בדיקות קבועות החל מגיל מסוים. לצערנו, אין מספיק מודעות של רופאי...
ללמוד עוד על ירידה פתאומית בשמיעה
על הקשר בין חירשות לכליות-תמונה

על-פי הרפואה הסינית, פתחי הכליות מצויים בין השאר באוזניים;...

מאת: ד"ר לו...
06/02/2008
אובדן שמיעה פתאומי: לאבחן בזמן-תמונה

מה עלול לגרום לאובדן שמיעה פתאומי? מדוע חשוב לגשת מיד...

מאת: מערכת zap...
26/03/2015
כיצד מאפשרים מכשירי השמיעה מרוול מבית פונאק שמיעה מצוינת כבר מההתאמה הראשונה?-תמונה

מכשירי השמיעה מארוול מבית פונאק מציעים טכנולוגיה מתקדמת,...

מאת: שטיינר...
05/07/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לירידה פתאומית בשמיעה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ירידה פתאומית בשמיעה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בסוף ינואר 2013 הייתה לי ירידה פתאומית בשמיעה (חודשיים אחרי לידה) שגם לאחר אשפוז של 7 ימים וכן לאחר מכן הזרקות סטירואידים לאוזן לא חל שיפור. נמצאת במעקב שמיעה. מזה 5 ימים טינטון באוזן (שלא היה קודם לכן)...מה עושים??? מה זה יכול להיות???

צריך לעשות בדיקת MRI

שבוע טוב, בחודש אפריל התחרשתי בפתאומיות באוזן ימין כולל רעש באוזן. קיבלתי סטרואידים לשתיה ושלא עזר קבלתי 4 זריקות סטרואידים באוזן שכמובן לא עזרו כלל. בנוסף, הנני סובלת מאי ספיקת כליות כ 12 שנים. שאלתי, קראתי שיש קשר בין הכליות לאוזן . האם יש טיפול סיני שיכול לסייע לי. אשמח לעזרה. תודה רבה.

שרון שלום, אכן יש קשר בין הכליות והאוזניים על פי התאוריה של הרפואה הסינית. לרוב מדובר בקשר אנרגתי אך לא פעם קיים קשר גם למצב הפיזי של הכליה. קשה לומר מראש האם הטיפול יסייע לך להחזיר את השמיה או לא. יש צורך לנסות לדעתי ולראות את התגובה שלך לטיפול. אני בהחלט חושב שהוא יכול לסייע לך, עם זאת, בטיפול באי ספיקת כליות. ממליץ לך בחום לחפש מטפל מוסמך המטפל בדיקור סיני ובצמחי מרפא סיניים אשר יוכל לאבחן אותך ולהתאים לך טיפול מתאים. בהצלחה! רונן רוזנבלט-ניר

תודה על תשובתך. יש לך מישהו עם ניסיון להמליץ עליו?

בעקרון התופעה היא קלאסית וכל מטפל מוסמך המטפל בדיקור סיני וצמחי מרפא, יוכל לסייע לך. באיזה איזור את מתגוררת?

אני גרה ברמת גן. לדעתך, הדיקור שעושים דרך הקופות חולים הוא מספיק טוב או שממליץ ללכת לפרטי שאתה

גם בקופת חולים יש מטפלים טובים. זה מאוד תלוי במטפל אך כמה שאני יודע אין לך אפשרות לבחור אותו. עם זאת, אני לא בטוח שהם רשאים לעבוד עם צמחים שם. וכמובן, כל שאר הדברים השונים בין טיפול פרטי לטיפול בקופה.

מעדיפה טיפול בדיקור או בטווניא פחות בצמחי מרפא. אתה מטפל בנושא של כליות וחירשות או מכיר משהו מומלץ (פחות משנה לי העיר, אגיע לכל מקום טוב )

שלום רב, אני בחור בן 25 ללא עבר של בעיות שמיעה וללא חשיפה מיוחדת לרעשים חזקים, לאחרונה הרגשתי לפעמים שינויים בלחץ בתור האוזן הפנימית דבר שגרר צפצופים באוזניים למשך מספר שניות וחזרה לשמיעה נורמלית. שלשום זה קרה לי שוב תוך שהרגשתי גם קצת סחרחורת רק שהפעם הצפצוף מאז לא פסק (אם אני לא טועה מדובר באוזן ימין מלבד, נשמע כמו רעש של חשמל סטטי של טלוויזיה). אציין כי אינני מרגיש ירידה בשמיעה בשתי האוזניים וכן שלשום הייתי אז קצת מצונן אך מצד שני זה לא קרה לי אף פעם גם כשהייתי מצונן הרבה יותר. בעקבות זאת פניתי לרופא משפחה והוא אבחן שיש לי מים בשתי באוזניים ואם הצפצוף לא נעלם תוך מספר ימים אז שאפנה לרופא אף-אוזן-גרון. שאלתי: האם יכול להיות שמדובר פה בטינטון שישאר עד סוף חיי?...אני חייב להודות שאני דיי חושש מזה לאור העובדה שהצפצופים אינם מפסיקים. כמו כן, אציין שאמא שלי חווה בשנים האחרונות טינטון, רק שהיא חוותה ראשית ירידה פתאומית בשמיעה ורק אחר כך החל להופיע הטינטון, האם יכול להיות שמדובר פה במשהו תורשתי? תודה מראש!

שלום רב לדעתי יש לבצע בדחיפות בדיקת שמיעה ולהבדק אצל רופא אא"ג . אם עדיין התופעה קיימת מומלץ לפנות לחדר מיון שם ניתן לבצע במקום בדיקת שמיעה בשעות לפני הצהריים בד"כ. מאחר ואם מדובר בלקוי שמיעה פתאומי (לא תמיד מורגש קלינית ע"י החולה) יש לטפל ע"י סטרואידים . ככל שמקדים הסיכוי שיעזרו גדול . בברכה ד"ר בן דוד

שלום, תודה רבה על תשובתך. עבר שבוע ועדיין אני סובל מטינטון חזק ולפעמים מרגיש לחצים פנמיים באוזן ימין. פניתי למיון בבית החולים ונבדקתי ע"י נוירולוג וע"י רופא אא"ג (עם מיקרוסקופ) שניהם לא מצאו כלום. בנוסף, בדיקת שמיעה ובדיקת ברה נמצאו תקינות לחלוטין. אני מטופל ב Flixonase (משאף עם סטרואידים - אולי בגלל חשד לנוזלים באוזן אחת), Tribemin (וויטמינים מקבוצת B) וב Betistine. כאמור, ללא שיפור במצב. כמה שאלות בבקשה: 1. האם יש עוד בדיקות שניתן לבצע לצורך איבחון? (MRI?) 2. האם סביר לצפות שהבעיה תחלוף ללא טיפול נוסף תוך מספר שבועות? 3. האם דיקור סיני ברפואה מוכח כיעיל? תודה רבה!

אכן עם טנטון חד צדדי מומלץ בצוע MRI מח ואוזניים עם וללא חומר ניגוד. באשר למחטים סיניות - אין הוכחה שזה עוזר לטנטון. קיים סיכוי טוב שהבעיה תחלוף . חשוב להמנע מחשיפה לרעש חזק בברכה ד"ר בן דוד

שלום, אעדכן את ההתפתחות בשבועיים האחרונים. כבר עברו כ3 שבועות מאז שהציפצפים החלו לי. תחילה הופיע לי רק באוזן ימין אף לצערי אני מרגיש בשבוע וחצי האחרונים ציפצופים גם באוזן שמאל. אתאר את מה שאני מרגיש. אני שומע צליל רקע גבוהה כל הזמן וזה מרגיש לי כאילו זה נובע מאוזן ימין. בנוסף כאשר אני אוטם את כל אוזן בנפרד אני שומע ציפוף בתדר יותר נמוך. שמתי לב כי הציפצופים מתגברים באופן משמעותי כאשר אני מנסה להתרכז ולחשוב למשל כאשר אני לומד (אני ממש מרגיש כי יש קשר ישיר בין 2 הדברים), ובמקרים קיצוניים אף מרגיש לי כאילו האוזניים שלי מתחממות. אזכיר כי הציפצוף עצמו החל כאשר למדתי בספרייה, וכן עברתי בדיקות שמיעה וברה ונירולגיה והכל נמצא תקין. שאלתי: האם זה עדיין יכול לעבור מעצמו אף על פי שעברו כבר 3 שבועות? האם יש איזה תרופה או תוסף מזון שאוכל לקחת שיקלו על תופעת הטינטון? (שמעתי שאולי צמח בשם ginkgo biloba יכול לעזור)? כל טיפול אחר שעליו אתה יכול להמליץ? אני מאוד סובל ומרגיש שזה משבש לי לגמרי את איכות החיים. תודה רבה!!

שלום, בהמשך למה שציינתי קודם, אעדכן כי אני חווה את הבעיה מזה חודש ימים. אוסיף כי אני גם חווה כאבי ראש בתדירות גבוהה ליד האוזניים, וכן יש לי לעיתים קרובות יש לי הרגשה כאילו האוזניים שלי אטומות (כל אוזן בנפרד). כל אלה מחמירים בעיקר לאחר שאני לומד. אציין שאינני חווה שום סחרחורות. האם אתה מכיר מחלות כלשהן שהסימפטומים שלהם דומים למה שהזכרתי וכדאי לי לבדוק בכיוון? איך ניתן לפחות לטפל בכאבי הראש?.. לא נראה לי לנכון לקחת כל הזמן advil.. תודה רבה!

אני בן 27 וגם אצלי החל טינטון חזק ובלתי פוסק באוזן שמאל עם רעש כמו של חשמל סטטי במתח גבוה או משהו כזה. גם אני זוכר שהייתי קצת מקורר שבועיים לפני שהתחיל הרעש. עבר שבוע מאז ועדיין רעש נוראי. עשיתי בדיקה שמיעה ואין ירידה בשמיעה בהשוואה לבדיקות קודמת. האם תוכל לעדכן מה מצבך היום?

שלום, אוכל להעיד על עצמי כי הטינטון אומנם קצת נחלש בעוצמתו מאז ש"התפרץ" לפתע אך לצערי עדיין ישנו. כמו כן כאבי הראש שחוויתי פסקו. לאחר שעברתי מספר בדיקות והתייעצתי עם מספר רופאים מומחים, הבנתי שמצבי הוא כמצבם של מרבית האנשים שחווים טינטון ושאין טיפל רפואי מוכח על מנת לרפא את זה (הלוואי שאולי בעתיד הקרוב יעלו על משהו). כמו כן הבנתי שבדרך כלל מי שחווה לפתע טינטון ללא כל סיבה מובהקת (למשל שאין ירידה משמעותית בשמיעה), אז או שזה חולף מעצמו בדומה לאיך שזה הופיע תוך פרק זמן של כשנה, או שזה נשאר ועוצמתו דועכת לאט לאט במרוצת השנים. כמו כן הבנתי שככל שאתה יותר צעיר כך הסיכוי להחלמה יותר גבוהה. אני מאוד מקווה שהטינטון שלך יעבור ושתהיה לך רפואה שלמה. חג שמח ושנה טובה!

תודה רבה על התשובה! האם עשית בדיקת mri? האם הרעש מתחזק שאתה מדבר או כשמדברים איתך? לאחרונה שמתי לב שכשאני מדבר הצליל באוזן מתחזק כמו מתח חשמלי בהתאם לעוצמת הדיבור שלי, וזה גם קורה כשמדברים איתי. חג שמח ושנה טובה גם לך! והמון בריאות

היי, עשיתי בדיקת MRI, הכל צא תקין. גם אני חווה רעש חשמלי בדומה לרעש שנפלט מהטלוויזיות הישנות (רעש של חשמל סטטי). אני לא מבחין שהרעש מתחזק כשמדברים איתי. הבחנתי שאצלי זה למשל מתחזק כאשר יש לי דלקת באוזניים, ולפעמים זה מתחזק גם ללא סיבה ברורה. יש עליות וירידות. כמו כן אני יודע שמבחינה פסיכולוגית, שככל שאתה יותר מודע לטינטון אז יכול לשמוע את זה כאילו זה יותר חזק למרות שלמעשה העוצמה כלל לא השתנתה, זה קורה בעיקר כאשר אתה נמצא במקומות שקטים או בלילה כאשר קל יותר להבחין ברעש. רפואה שלמה!

זה נשמע שמדובר בלסת, תתייעץ עם מומחה לסת

שלום רב. אמא שלי לפני כשנה וחצי חזרה מחו"ל. שבוע לאחר חזרתה לארץ היא הרגישה ירידה פתאומית בשמיעה. היא טופלה על ידי סטרואידים. יש לציין שמאז השמיעה שלה השתפרה והיום היא שומעת 90 אחוז באוזן אחת ו100 אחוז באוזן שנייה. יש לה הרגשה של סתימות באוזן הפגועה. האם טיפול על ידי חדר לחץ יכול להועיל לה? קראתי שמרגישים אטימות ולחץ מסוים באוזניים במהלך הטיפול.

ראה תשובה קודמת.