אוטוסקלרוזיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אוטוסקלרוזיס: ניתוח במקום מכשיר שמיעה

במחלקת אא"ג בשיבא נערך ניתוח ראשון מסוגו בישראל למחלת האוטוסקלרוזיס. החידוש: מדובר בניתוח אנדוסקופי ללא מיקרוסקופ. צרכנות רפואית ניתוח חדשני לאוטוסקלרוזיס (טרשת האוזן) בוצע לראשונה בישראל במחלקת אף אוזן גרון בשיבא. מדובר בניתוח אנדוסקופי, ללא מיקרוסקופ, כפי שבוצע עד כה פעמים ספורות ברחבי עולם, בברזיל ובאיטליה. הניתוח בוצע על ידי פרופ' ללה מיגירוב ושני מנותחים התאוששו במהירות וכבר שוחררו לבתיהם, עם שיפור ניכר בשמיעה.אוטוסקלרוזיס - מחלת האוזן המתבטאת בהסתיידות וקיבוע של עצם הארכובה (אחת מ-3 עצמות השמיעה) וירידה בשמיעה. המחלה פוגעת במיוחד בבני 30 ומעלה. הפתרונות הם ניתוח הארכובה (סטפדוטומיה), שבמהלכו מחליפים את הארכובה בתותבת קטנטנה, או מכשיר שמיעה. כיוון שמדובר אוכלוסייה צעירה, בחירת מרבית המטופלים היא ניתוח על פני מכשיר שמיעה.הכירורגיה האנדוסקופית של האוזן התיכונה מאפשרת תצפית טובה יותר מזו של הכירורגיה...
ללמוד עוד על אוטוסקלרוזיס
אוטוסקלרוזיס: ניתוח במקום מכשיר שמיעה-תמונה

במחלקת אא"ג בשיבא נערך ניתוח ראשון מסוגו בישראל למחלת...

מאת: מערכת zap...
18/06/2012
אף אוזן גרון - שאלות ותשובות-תמונה

כואב? צורב? דלקות אוזניים או דלקות גרון, כל התשובות לשאלות...

מאת: מערכת zap...
20/06/2004
קצר בתקשורת: על כבדי שמיעה-תמונה

הירידה באיכות השמיעה, בעיקר בקרב צעירים, עולה לאחרונה....

מאת: מערכת zap...
30/01/2008
מדור טיפים מס' 7-תמונה

יום עצמאות ללא קלוריות מיותרות, מניעת מחלות אף, אוזן וגרון...

מאת: מערכת zap...
01/05/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוטוסקלרוזיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוטוסקלרוזיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בעקבות ירידה בשמיעה עשיתי בדיקת שמיעה ומסתבר שיש לי טרשת האוזן. אני צריכה מכשירים לשתי האוזניים. את הבדיקה עשיתי במדנט לשם הופניתי ע"י רופאת כללית. עכשיו אני צריכה לחכות לתור למכון שמיעה של קופת חולים להתאמת מכשירי שמיעה. מינימום זמן המתנה חצי שנה. אני בת 51 ולמיטב הבנתי אני נופלת בגיל בו סבסוד מהקופה ממש לא מרקיע שחקים (אלא אם יש התייחסות שונה לירידה בשמיעה בגלל מחלה ולא בגלל גיל, אני לא יודעת) האם ההמתנה שווה או שפשוט לפנות למכון פרטי על מנת להתקדם? תודה אורית

שלום לך, ראשית ישנה אופציה נוספת מלבד להמתין לתור בקופה עצמה והיא לפנות למכון שמיעה העובד כספק של הקופה. מכונים אלה הם אמנם פרטיים אך הם נמצאים בהסכם עם קופת החולים שלך וגם שם תוכלי לקבל את ההשתתפות המגיעה לך ברכישה. במסמכים שקיבלת מהקופה צריכה להיות רשימה של המכונים בסביבתך העובדים עם הקופה, ניתן לבדוק גם באתר האינטרנט של הקופה. שנית, סכום ההשתתפות של הקופה מחולק לשני חלקים: האחד, סל בריאות, הנקבע לפי גיל. השני, נקבע לפי סוג הביטוח שלך והקופה (זהב, מושלם ועוד). כפי שרשמת בגילאים 51-64 ישנה השתתפות פחותה יותר של סל הבריאות ביחס לשאר הגילאים. עם זאת, עדיין קיימת השתתפות והיא מתלווה לסכום ההשתתפות הניתן לך לפי הביטוח של הקופה. אני ממליצה לך לבדוק את טווח המחירים עם ההשתתפות הניתנת ואת טווח המחירים ללא ההשתתפות וכך להחליט מה טוב עבורך. חשוב לשים לב גם מהו טיב השירות הניתן לך בכל מכון מבחינת זמינות, אחריות וקשר עם קלינאי התקשורת המלווה ולבסס את ההחלטה גם על נתון זה. בהצלחה, דורין

המון תודה. אעשה את הבירורים. שבוע טוב

שלום ד"ר, לאחר איבחון אוטוסקלרוזיס שמאל לפני כשנה וחצי ועוד מס' חודשים ביצוע ניתוח הנ"ל, רציתי לשאול-אני כתחביב כבר שנים מבצע ריצות ארוכות, ואף חצאי מרתונים(21 ק"מ, כאשר הריצה מתבצעת לעיתים על משטחים קשים). והשאלה-האם כל העומס המוחזר לגוף מהמשטח במהלך חצי המרתון, יכול להזיז את הפרוטזה ממקומה?

מתי היה הניתוח? ההגבלה לפעילות ספורטיבית וצלילות או טיסות היא לתקופה קצרה אחרי הניתוח. ככל שיעבור הזמן יהיה אפשר לעשות ריצות והליכות ארוכות.

בוקר טוב. לפני כחצי שנה הרגשתי לחץ ומלאות באוזן מלווה ב טינטון. אאג הפנה לבדיקת שמיעה ומצאו ירידת שמיעה הולכתית בינונית חמורה באוזן ימין אוזן שמאל תקין. במהלך התקופה החל טינטון פועם שמתגבר עם התעטשות סרטי אוזניים תקין אאג חושד שזה טרשת האוזן.. לבינתיים מחכה לדולר עורקי צוואר. מציינת לא סובלת מלחץ דם. ממה יכול להיגרם

מציינת שאני בת 39 עשיתי בדיקת או לב והולכת לב עקב דופק מהיר שיצאו תקינות. לא לוקחת תרופות מסויימות

טרשת האוזן - OTOSCLEROSIS לא קשורה לטרשת עורקים . הכוונה להסתיידות בעצמימי השמע המקשרים אוזן תיכונה לפנימית . וההסתידות גורמת להפרעה בתנועת עצמות אלה ולליקוי שמיעה הולכתי.

אם סי טי אוזניים תקין האם זה לא שולל טרשת האוזן

ד"ר תמיר שלום, לפני 4 שנים עברתי ניתוח סטפדקטומי באוזן שמאל בעקבות אוטוסקלרוזיס. השבוע קיבלתי הפניה לבדיקת MRI ראש עם חומר ניגוד גדוליניום (בעקבות גילוי סרטן ריאות וחיפוש גרורות). האם קיימת בעיה לעשות את בדיקת ה MRI בגלל השתל של ניתוח הסטפדקטומי? האם ניתוח סטפדקטומי רלוונטי לבדיקת ה MRI? האם זה משהו שאני צריכה ליידע כבר בשלב קביעת התור לבדיקת ה MRI? מקווה שזה המקום המתאים לשאלה. בעייתי לאתר כרגע את הרופא שעשיתי אצלו בעבר את הניתוח באוזן, בשביל להתייעץ איתו בנושא. תודה רבה.

שלום רב, בספרות הנושא הנ?ל הווה כר נרחב למחקרים.עד היום לא גילו בעיה מיוחדת לאנשים עם פרוזה של סטפדוטומי וMRI (מלבד פרוטזה מסוג מסויים אשר הוכנסה לשימוש ב 1987). יש לזכור שעוצמת ה MRI חשובה ובעדיפות עוצמה של 1.5 טסלה ולא יותר. מאמר סקירה מעניין בנושא http://journals.lww.com/otology-neurotology/Abstract/2007/09000/MRI_Scanners_and_the_Stapes_Prosthesis.2.aspx על כן אני לא רואה בעיה. שיהיה בהצלחה. החלמה מלאה.

תודה רבה על התשובה המהירה. אני חושבת שבאסותא רמת החייל (קופ"ח מכבי) משתמשים במכשיר בעוצמה של 3 טסלה. אנסה להמשיך לבדוק את העניין מול מכון ה- MRI. אמשיך גם לנסות למצוא מידע יותר מדוייק על הפרוטזה שהושתלה. תודה על האיחולים.