פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - כירורגיה פלסטית אסתטית
ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום.
1252 הודעות
1168 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

17/12/2015 | 11:21 | מאת: גל

שלום ד"ר, יש לי שומן באזור הירך, באולטרא סאונד ובבדיקת כירורג הסתבר כי השומן הוא ללא גבולות ברורים.(נפיחות בקוטר 10 ס"מ). הרופא אמר שבמקרה כזה אין אפשרות לנתח, אלא ניתן לעשות שאיבת שומן באופן פרטי. האם זה נכון והאם תוכלי לספק לי פרטים נוספים?

שלום לך, המשמעות של שומן ללא גבולות ברורים הנה לרוב שמדובר במצבורי שומן תת עורי שהנו חלק ממבנה רקמת השומן של המטופל. המיקום והפרופורציות של מצבורים אלו מושפע מתורשה (מבנה הגוף) וממשקל הגוף. הטיפול במצבורי שומן לא פרופורציונאלים מסוג זה הנו ע"י שאיבת השומן. המטרה הנה לשפר את פיזור ופרופורציות השומן בגוף, כך שקימורי הגוף יהיו אסתטיים ומאוזנים יותר. שאיבת שומן הנה הליך ניתוחי פשוט יחסית, הקרוי זעיר פולשני עקב החתכים הקטנים המלווים אותו. יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית. לכל פעולה כזו מספר שלבים קבועים: ראשית, הסננת השומן בתמיסת סליין עם חומר שמפחית דמומים וכאב, שנית, שאיבת השומן העודף ותפירת החתכים הזעירים.לאחר הפעולה הזו מומלץ ללבוש למשך כחודש בגד אלסטי התומך באזור השאיבה ומפחית בצקות. חזרה לעבודה משרדית תוך מס ימים, וחזרה לספורט הנה כעבור כחודש.

21/12/2015 | 17:41 | מאת: גל

תודה רבה דוקטור, ברצוני לציין ולהבהיר שאני רזה וגופי חטוב (49 קילו, גובה 165). רופא המשפחה אמר שמדובר בשומן שהצטבר במשך שנים בגלל זקיק שערה. האם במקרה כזה אין אפשרות לנתח וניתן רק לשאוב?

16/12/2015 | 15:12 | מאת: לילך

שלום, הבנתי שיש 2 סוגים שונים של מתיחות בטן, הראשונה היא מקדימה והשנייה היא כל ההיקף. רציתי לדעת איך מחליטים מה מתאים למי? תודה

שלום רב לילך, ראשית יש להבהיר מה ההבדל בין סוגי מתיחות הבטן שציינת. במתיחת בטן רגילה מעוצב דופן הבטן, והשפור בצידי האגן או המותניים הנו מינימאלי בלבד. מטופלות שיהנו יותר מניתוח מתיחת בטן היקפית הנן כאלו שיש להן עודפי עור בצידי האגן, הירכיים הצידיות והישבן. לפיכך, ניתוח מתיחת בטן היקפית או בודי ליפט, משפר את הגוף בשלושה מימדים, את הבטן, קימורי המותן והאגן והישבן. ההחלטה איזה ניתוח לבחור מתבצעת במעמד היעוץ עם המנתח ומבוססת על מבנה גוף המטופלת, מיקום וכמות עודפי העור, שאיפות המטופלת וגם על הנסיון המקצועי של המנתח.

05/12/2015 | 17:32 | מאת: חנה

הייתי אצל רופא אחד יעץ המסת שומן. ושלא ישאר עודפי עור הלכתי לייעוץ נוסף אמר ניתוח בטן שלא ישארו עודפי עור עכשו לא יודעת מה לעשות

חנה שלום, קשה להתרשם ממצב הבטן שלך ללא בדיקה.

01/12/2015 | 02:33 | מאת: רון

שלום דר פרידמן היקרה,ירדתי 100 קילו במשקל ביצעתי מתיחת בטן היקפית..כשאני עומד הכל ניראה מתוח,אך כשאני צובט את הבטן יש מה לתפוס..וכשאני במצב ישיבה יש כרס..הייתי בביקרות אצל הרופא רשם רפיון משני בעור משו כזה,מה עושים במצב כזה?וכשאני יושב ומיתכופף טיפה נהיה קפל עור בבטן עליונה בצד בין הציצי לטבור..בבקשה תעזרי לי רון המתוסכל..

רון שלום, ראשית אני מברכת אותך על ירידה כה משמעותית במשקלך! לשאלתך, אכן מאוד שכיח רפיון עור משני בקרב אנשים שירדו במשקלם ועברו ניתוחים לעיצוב הגוף, אך לרוב מידת החומרה הנה קלה. רפיון העור הזה שלאחר הניתוחים נובע מאיכות העור הירודה, אשר נוטה להתרופף מחדש במידה קלה. על מנת להתרשם האם יש צורך במתיחה נוספת של העור יש לבדוק אותך.

03/12/2015 | 21:42 | מאת: רון

יכול להיות שהפופיק ישאר סגור בגלל הרפיון שהעור קיבל?כי כשאני תפוס תעור מסביב לפופיק ומרים אותו בחצי סנטיצטר הפופיק ניפתח.זתומרת שהחור של הפופיק חצי סנטיצטר למעלה לפי מה שניראה לי..או שעדיין יש נפיחות?כי עדיין עבר רק 4 שבועות..

26/11/2015 | 17:21 | מאת: גלית

שלום רב, אני חמישה חודשים אחרי לידה שלישית. רופא כירוג בדק אותי ויש לי בקע טבורי קטן וגם הפרדות שרירי הבטן עפ"י אולטראסאונד כ 10 ס"מ. דבר זה יוצר בליטה בבטן והיא נראית מאוד הריונית. רופא זה אמר כי במקרה זה כפיפות בטן לא יעזרו ורק צריך ניתוח לשטח את הבטן. הלכתי לחוות דעת שנייה לרופא כירוג וזה אמר כי עלי לשקם את שרירי הבטן ע"י פעילות גופנית ורק שנה לאחר מכן לעשות ניתוח. הוא הסביר שאם אעבור ניתוח הבטן לא תהיה שטוחה בגלל הבליטה של הפרדות שרירי הבטן. הוא הסביר כי ניתוח הבטן נועד להעלים את עודפי השומן אך הבליטה לא תהיה שטוחה אם לא אעבוד על שרירי הבטן. לאיזה רופא נכון להקשיב? תודה רבה

גלית שלום, את מתארת מצב של דופן בטן חלש ופגוע כתוצאה מלידות. חולשה זו באה לידי ביטוי כבלט ניכר של דופן הבטן. הטיפול בבעיה זו הנו ניתוחי, באמצעות ניתוח מתיחת בטן. במהלכו נקרב בין שרירי הבטן על מנת להחזירם לעמדה הנכונה והתפקודית (תפירת השרירים), נטפל בבקע הטבורי ונסיר עודפי עור ושומן. טיפול הרמוני ומשולב מסוג זה ישפר משמעותית את מראה דופן הבטן שלך. בדרגת חומרה זו של דיאסטזיס, להערכתי, תתקשי לבצע כפיפות בטן. לכל בקע מהלך טבעי המאפיין אותו, חלקם גדלים עם הזמן וחלקם לא. במידה והגעת למשקל היעד, אני ממליצה קודם לבצע ניתוח מתיחת בטן ולאחריו להקפיד על פעילות גופנית כולל חיזוק שרירי הבטן, כדי להנות מתוצאת ניתוח מיטבית ולשמר אותה לאורך זמן . זכרי שאם הנך מתכננת הריון נוסף בקרוב מומלץ להשלימו טרם ניתוח לעיצוב דופן הבטן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני חודש וחצי לאחר מתיחת בטן , ואני אמיר לעבור ניתוח גניקומסטיה, רציתי לשאול כמה זמן אחרי מתיחת בטן אפשר לעבור עוד ניתוח ? אמור להיות הפרש זמן?

מאיר שלום, ניתן לבצע מתיחת בטן ותקון גניקומטיה יחד, או מצד שני לפצל בין הניתוחים. כאשר מחליט המנתח לפצל בין הניתוחים, מומלץ להמתין עד שהבצקות הניתוחיות חולפות, ואז לבצע את השלב השני, וזאת בהתחשב במבנה גוף, כמות הבצקת ברקמה (נפיחות)' סוג ניתוח הגניקומסטיה, ושאיפות המטופל. לעיתים משך הזמן שציינת מספיק אולם לעיתים אמליץ להשלים 3 חודשים המתנה בין הניתוחים. בהצלחה !

07/10/2015 | 19:38 | מאת: רחלי

בת59 לאחר 9 לידות, לא שמנה, מתעמלת, סובלת משומן עודף בבטן, סוכרת בין 100 ל110, האם יש סיכוי שהסרת השומן העודף באיזור הבטן התחתונה יעזור להוריד את ערכי הסוכר?? יש אפשרות לקבל החזר מביטוח פרטי עבור הניתוח?? תודה מראש על תשובתך.

רחלי שלום, נראה שאת יכולה להנות מניתוח מתיחת בטן, לאור ההסטוריה של הלידות המרובות. ההריונות הרבים גורמים לחולשה של דופן הבטן ולהווצרות עור ושומן עודפים, בהם ניתן לטפל באמצעות ניתוח מתיחת בטן. עם זאת, הניתוח, גם אם כולל שאיבת שומן, אינו טיפול בסכרת, משום שהשומן המשפיע על התפתחות המחלה הנו השומן הפנימי, שבתוך הבטן, ולא החיצוני. כדי למנוע החמרה של מחלת הסכרת מומלץ לרדת במשקל, לשנות תזונה ולהתמיד בפעילות גופנית. במידה ויימצאו דלקות בעור תחת הסינר הבטני, או בקעים בדופן הבטן, נוכל לפנות לביטוח ולבקש השתתפות בעלות הניתוח. אשמח לייעץ לך במרפאתי. בהצלחה!

07/10/2015 | 14:15 | מאת: גלי

שלום רב, כירורג איבחן אצלי בקע טבורי . כמו כן סיימתי עם הלידות ואני מעוניינת לעבור מתיחת בטן. אציין כי אני רזה ורק יש לי עודף עור או מעט שומן בבטן התחתונה. האם אפשרי לבצע את שתי הפםעולות בניתוח אחד?

גלי שלום, ניתן לעבור ניתוח מתיחת בטן במשולב עם תקוני בקעים. השכיח בניהם הנו בקע טבורי, אשר נפוץ יחסית בקרב נשים לאחר לידות ובקרב מטופלים לאחר ניתוחים בטניים. את מוזמנת להגיע לייעוץ. תאום בטלפון 03-6045777, בהצלחה !

לקריאה נוספת והעמקה
30/09/2015 | 21:01 | מאת: מורי

שלום, אני שנה אחרי לידה עם הפרדות,של השרירים,אני עושה פילטיס עם פיזוטרפיסטת אבל אין תוצאות והשרירים לא נסגרים,חשבתי על הניתוח אבל אני רוצה עוד ילד, מה אני יכולה לעשות בכדי לשפר את מצבי?

מורי שלום, את עושה בדיוק מה שצריך כדי לשפר את איכות שרירי הבטן והאגן . מדובר בתהליך ארוך, אשר עשוי להמשך שנים, של שיקום השרירים, וכדאי שתתמידי בו עד שתשלימי את הלידות. לאחר שתסיימי עם הלידות ניתן יהיה לבצע מתיחת בטן, במהלכה נצמיד בין השרירים בצורה כזו שתשפר את תפקוד השרירים ותצעיר את מראה דופן הבטן. בהצלחה וכל הכבוד!

27/09/2015 | 15:40 | מאת: גני

שלום רב אני כמעט 3 שבועות אחרי מתיחת בטן הקטנת שד ושאיבת שומן מהגב מתי רואים את התוצאה הסופית

גני שלום, התוצאה הסופית מהניתוח תראה כחצי שנה-שנה לאחר הניתוח. החלמה מהירה!

26/09/2015 | 20:35 | מאת: חיים

שלום אני 3 וחצי שבועות ועדיין יש לי נפיחות והתקשות ליד הטבור מה שטיפה מכווץ את הטבור ונראה כמו חריץ. וזה מתחיל לכאוב לי. יש לי עוד שבוע לתור לרופא אבל אני בלחץ שזו התוצאה הסופית. יש לי עוד כמה שאלות, אם אני אתחטב אחרי מתיחת בטן ואעלה מסת שאחר, יש מצב שיראו קוביות/שריר / חטיבות כלשהי? יש לי עוד כמה קילוגרמים לרדת בשביל להתלבט זה יכול לגרוע מהתוצאה הסופית?

חיים שלום, התוצאה הסופית מניתוח מתיחת בטן מתקבלת בין חצי שנה לשנה לניתוח, ובמידה והמטופל מבצע פעילות גופנית ומוריד עוד קצת במשקלו, התוצאות אף ישתפרו עם השנים. באשר לקוביות, במידה ורקמת השומן שלך דקה, ניתן לראות את הקוביות לאחר ניתוח מתיחת בטן. במידה ואתה רזה כיום, ניתן גם לבצע שאיבת שומן מיוחדת לחיטוב שרירי הבטן, לאחר ניתוח מתיחת בטן. פעולה זו קרויה HIGH DEFINITION VASER לחיטוב שרירי הבטן.

07/10/2015 | 20:39 | מאת: חיים

אני רזה אך לא חטוב מספיק בשביל שיראו את שירירי הבטן, ולגבי הניתוח שאמרת זה במקרה מה שעושים במתיחת בטן שקושרים את השרירים? לי קשרו את השרירים ועשו שאיבת שומן, אך עדיין לא רואים קוביות, השאלה אם ארד ואתחטב ואעלה מסת שריר וכו, העור יתהדק/שיראו את הקוביות ?!

אפשר ללכת לים ולהשתזף עם גופיה, לא במקום הניתוח?

חיים שלום, ניתן לחשוף לשמש אזורים שונים מאזור הניתוח.

שלום, עברתי לפני שבוע וחצי מתיחת בטן שאיבת שומן, כרגע אני מרגיש בבטן התחתונה סביב הטבור נפיחות והתקשות (והטבור טיפה אדום) המנתח ראה את זה ואמר שזה בסדר, רציתי לשאול אם זה בסדר שיש לי נפיחות והתקשות בבטן התחתונה? מבכינתי זה גורע מהתוצאה. השאלה אם זה יחלוף? ואם זה סרומה, זה משהו שחולף? במיוחד שאני לאחר שבוע. ועוד שאלה, מתי אוכל להתחיל לעשות הליכות? אפשר ללכת ליל ולהשתזף בעור הפנים ? תודה רבה :)

חיים שלום, תחושת ההתקשות שכיחה מאוד לאחר ניתוח מסוג זה ויכולה להופיע גם כחלק מהחלמה תקינה. בשלב זה יש להמתין בסבלנות, להקפיד על ניידות ולבוא לבקורת בכל עת שחלה החמרה בתלונות. החלמה מהירה!

15/09/2015 | 13:34 | מאת: חיים

אני מרגיש יותר מלא מלפני הניתוח. ולפי מה שקראתי זה נשמע כמו סרומה. זה משהו שחולף? אני הולך לביקורות, אבל הרופא שלי די אדיש לזה, הו אמר אולי יעבור אולי לא, ואני לא מעוניין להישאר עם זה

12/09/2015 | 22:50 | מאת: קרולינה

היי ביום שלישי האחרון עברתי בודי טייט בבטן, מותניים וקו חזייה, מאז אני עם המחטב 24 שעות כולל מקלחת... את האמת די חוששת להוריד אותו כי המקום עדיין רגיש וכואב ולא בטוחה שאצליח להחזיר אותו מבלי שיכאב, הביקורת שלי תתקיים ב25.9 האם זה בסדר להשאיר עד אז את המחטב או שרצוי להתחיל להוריד אותו לפחות לזמן מקלחת?? תודה מראש ושנה טובה

קרולינה שלום, ניתן להסיר את המחטב בעת המקלחת,לייבש את המקום ולהחזירו. עם זאת אני מציעה שתצמדי להנחיות הספציפיות שקיבלת. החלמה מהירה

16/07/2015 | 23:12 | מאת: סיגל חסקלוביץ

יש לי ליפומה גדולה בירך ימין .השאלה אם צריך ניתוח להסרת הליפומה או שאפשר על ידי שאיבת שומן.ושאלה נוספת האם את מבצעת ניתוח או שאיבה מסוג זה.

שלום סיגל, במידה ואכן מדובר בלפומה מוגדרת, עדיף להסירה בשלמותה. יש לבצע אולטרהסאונד של האזור ועל פי ממצאי ההדמיה והבדיקה במרפאה, יוחלט מהו אופן הטיפול הניתוחי.ניתן לפנות לכירורג פלסטי בקופת חולים מאחר ולרוב הניתוחים נעשים במסגרתם. איני עובדת עם קופות החולים אבל הניתוח נחשב לפשוט יחסית.

08/07/2015 | 23:30 | מאת: ענת

הופניתי לבדיקת אולטרסאונד עקב כאבים בטבור ובמפשעה. בבדיקה לא נמצא בקע בטבור ובמפשעה נמצא בקע קטן שמכאיב לי מאוד. אני מעוניינת במתיחת בטן. האם מנתח פלסטי יכול לתקן גם בקע מפשעתי בניתוח מתיחת בטן?

ענת שלום, ניתן לבצע ניתוח משולב אשר יכלול מתיחת בטן אשר תבוצע ע"י כירורג פלסטי ותקון בקע מפשעתי אשר יבוצע ע"י כירורג כללי. השלוב הזה בהחלט אפשרי, ובו ננצל את אותה ההרדמה כמו גם את אותו החתך הניתוחי לצורך טפול בשני האזורים בו זמנית.

לקריאה נוספת והעמקה
31/05/2015 | 00:39 | מאת: תמי אבוזגלו

לכמה זמן מחזיק . האם יש השתתפות קופה והאם אפשר מותניים עד לצדדים של החזה וידיים

הי תמי כל עוד תשמרי על משקל גוף יציב, ותשלבי עם פעילות גופנית, התוצאות תשמרנה. הקופה או הביטוחים מסייעים במימון חלק מהניתוחים, בעיקר במידה וקיימת אינדיקציה רפואית לניתוח הסרת עודפי העור. מגוון הניתוחים גדול, וניתן למעשה לסייע לכל מטופל הפונה עם בעיה ספציפית המטרידה אותו.

שלום רב כלתי מאושפזת מזה שבוע עם בצקת שהולכת ומחמירה ברגלים בבטן ובמפשעה בעקבות ניתוח לרופאים אין הסבר לכך אבקש את עצתכם , מי אמור לדעת ולסייע בנידון תודה זוהר

שלום לך, משום שכלתך נמצאת באשפוז, אנא פני לרופאים המטפלים במחלקה בה נמצאת. אני בטוחה שכבר עברה ברור מעמיק וניתן טיפול הולם. החלמה מהירה!

בת 51 70 ק"ג על 158 ס"מ . ריכוז שומני עיקרי בירכיים. לא רוצה ניתוח. מה עדיף שאיבת שומן בלייזר או בודיטייט?

דפנה שלום, הפעולות שציינת הן טיפולים ניתוחיים לכל דבר. ברכוזי שומן גדולים ניתן לטפל במספר אופנים, בהתאם לכמות השומן ואיכות העור. המנתח בוחר את מכשיר השאיבה בו מעדיף לבצע את הפעולה הניתוחית לפי נסיונו ואמור לפרט בפניך מה תהינה תוצאות השאיבה מבחינת הנפח היורד, כמו גם מראה העור לאחר מכן.

08/05/2015 | 10:29 | מאת: רוז

שלום ד"ר טלי, רציתי לדעת האם אפשר לוותר על ההרדמה הכללית ולעשות טיפול בהרדמה מקומית ( הדגש על דירקטזיס רקטיס) תודה רבה

רוז שלום, ניתוח מתיחת בטן מבוצע לרוב בהרדמה כללית, אשר נחשבת בטוחה מאוד. אנו מוסיפים הרדמה מקומית לאזור שרירי הבטן בתום תקון הדיאסטזיס, על מנת למנוע כאבים לאחר הניתוח.

29/04/2015 | 09:53 | מאת: שרון

שלום ד"ר פרידמן, אני אשמח לשמוע את דעתך בנושא מכשירים ביתיים להצרת היקפים. אני מניח שהרצון הוא שאנשים יגיעו בסופו של דבר לטיפול, אבל דווקא בגלל זה הייתי שמח לשמוע את דעתך בנוגע למכשירים בסגנון זה: http://ebeauty.co.il/wp/product_tag/%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7/ תודה מראש

שלום שרון, לא מכירה איכויות משמעותיות למכשירים לא חודרניים, ובפרט הביתיים, למרות שכנראה אין בהם נזק.

01/04/2015 | 10:41 | מאת: רונה

בוקר טוב לפני כארבעה וחצי חודשים עברתי מתיחת ירכיים עם צלקת אנכית. היא כרגע אדמדמה. אני משתמשת בחבישות סיליקון של scalbam. אין ספק שהיא מתחילה להתעדן. עברו כבר 4 וחצי חודשים מיום הניתוח. כמה זמן המדבקת סיליקון פועלת לעידון הבהרת וטשטוש הצלקת. הבנתי שהמדבקות משפיעות אפילו עד שנה ולעומת זאת שמעתי מנתח שאומר שאחרי חצי שנה אין להן משמעות. אשמח לשמוע מניסיונך, כמה זמן המדבקת סקאלבם סיליקון יעילה לשיקום הצלקת? (אם זכרוני לא בוגד בי אז בפגישת ייעוץ שלנו הסברת לי שמדבקות סיליקון יעילות עד 9 חודשים לערך, אך איני בטוחה) חג שמח

רונה שלום, קצב החלמת הצלקות הנו מאוד אישי, ומשתנה בין מטופלים שונים, כמו גם בין אזורים שונים בגוף. באופן כללי מקובל לומר שבערך תוך שנה, צלקת מגיעה לבשלות, והכוונה הנה שמתרככת, מתבהרת ומשתטחת. מנסיוני, פעמים רבות משך הבשלת הצלקת הנו ארוך יותר משנה. לעיתים אני רואה המשך התרככות והתבהרות של צלקות גם בשנים שלאחר הניתוח, הרבה מעבר לשנה. לפיכך, כל עוד הצלקת אדמדמה, אני ממליצה על המשך טיפול ביריעות הסיליקון. ברמה הפרקטית, קיימים יצרנים שונים של יריעות, וסוגי יריעות שונה אצל אותו יצרן. אני ממליצה לקרוא מה ההנחיות הרשומות לאותו סוג יריעות בו את משתמשת, ואם יש צורך לחדשן כעבור מספר חודשי שמוש בשל בלאי, לדבוק בהנחיות היצרן. החלמה מהירה !

01/04/2015 | 01:58 | מאת: נועה

שלום לך אני מתעניינת בניתוח זה וקראתי רבות על הסיבוכים האפשריים .הייתי רוצה לדעת ממה יכולים לנבע סיבוכים של נמק ו או זיהום אחרי הניתוח. תודה מראש

נועה שלום, שעור הסבוכים לאחר ניתוח זה מאוד נמוך. לרוב מדובר בסבוכים קלים, המטופלים במרפאה ואינם משאירים נזק תמידי. במידה ואספקת הדם באזור הניתוח אינה טובה, בעיה העשויה להיווצר בתנאים מסוימים, עלולים להתפתח סבוכים כמו הפרעות מסוימות ברפוי, ובהם נמק או זיהום. את מוזמנת להגיע לייעוץ , 03-6045777, בהצלחה!

07/04/2015 | 03:43 | מאת: נועה

הפחד שלי הוא שלא אוכל להםסיק לעשן לפני הניתוח. זה חלום ישן..מתיחת הבטן. ומתוך מספר חברות שעברו בהצלחה את הניתוח ..אחת הסתבכה בנמק וזיהום. לא היו לה שום מחלות נלוות או בעיות בכלי דם.וזה קרה. למעט עישון. מה עוד יכולות להיות הסיבות שתלויות בנו?

29/03/2015 | 12:10 | מאת: דניאל

שלום! בת 41 אחרי 3 לידות מעוננית לעבור ניתוח למתיחת בטן , הבטן שלי ניראת כמו בטן הריונית ודי קשה .כאילו באמת זה הריון . עשיתי אולטרסנד רחם , אולטרסנד אבריים פנימיים והכל נימצא תקין. האם ע"מ למצוא את הסיבה לכך יש לעשות עוד בדיקות.... יש לציין שאני סובלת הרבה שנים מכאבי גב יש לי פריצת דיסק . האם הניתוח יכול לעזור בהקלה על הכאבים ? מבנה גופי הוא צר ורזה 1.74 רק הבטן בולטת . האם יש רופא שממולצץ ללכת אילו לפני קבלת החלטה של ניתוח ?

הי דניאל, מדבריך משתמע שאת סובלת מחולשה נכרת של דופן הבטן. במקרים כאלו לעיתים קיימת בעיה משולבת הכוללת דיאסטזיס חמור (התרחקות בין השרירים) יחד עם שרירי בטן חלשים. כל אלו מחלישים את התמיכה בגב, מפריעים ביציבה תקינה ולעיתים גם מונעים פעילות גופנית. מצב כזה עשוי להחמיר את הבעיה הכרונית של כאבי הגב מהם את סובלת. אני מניחה שניתוח מתיחת בטן עשוי לסייע לך בחזרה לפעילות גופנית ובחיזוק השרירים במרכז גופך, החיוניים לתמיכה ולחיזוק הגב ורצפת האגן. מומלץ לפנות לבדיקת כירורג פלסטי. את מוזמנת להגיע לייעוץ, לקביעת תור בטלפון 03-6045777, בהצלחה!

21/03/2015 | 20:06 | מאת: שרון

מעוניינת במתיחה ושאיבה בטן הרמה ציצי ושתלים, הבנתי שהחלמה שבועיים שלושה, אחרי שבועיים אפשר לחזור לעבודה? אם אני מעשנת הבנתי שצריך הפסקת עישון, אם מעשנים 2-3 סיגריות? תודה

הי שרון, את מעוניינת בניתוח המשלב מתיחת בטן, הרמה והגדלת חזה. ניתן בהחלט לבצע ניתוח משולב, במידה ובריאותך תקינה. לאחר כשבועיים ניתן לחזור לנהיגה ולעבודה משרדית בהיקף חלקי. כעבור כחודש מהניתוח ניתן לשוב בהדרגה לפעילות גופנית. אני ממליצה להפסיק לעשן לחלוטין חודש לפני הניתוח ועד החלמת פצעי הניתוח. בהצלחה לך !

09/03/2015 | 20:32 | מאת: שירן

היי, אני לאחר שאיבה של ליטר מאזור הבטן. עדיין עם המחוך. מה בעצם תפקיד המחוך? מאוד לא נוח להסתובב איתו ותהיתי האם גם בשאיבה קטנה יש צורך בו לזמן ממושך (חודש). מה דעתך? כרגע אני לא מרוצה מהתוצאות ויודעת שבמקרה של צורך בתיקון עלי לשלם על חדר ניתוח. מהי העלות לשעה של חדר ניתוח?

הי שירן, המחוך וחגורת הבטן אמורים ליצור לחץ קל מתמיד על הרקמה אשר עוברת שאיבת שומן, וכך לסייע בירידת הבצקות הנגרמות באופן נורמאלי עקב הנתוח. אני ממליצה לבישה של המחוך כחודש מהשאיבה. תוצאות סופיות את צפויה לראות רק כחצי שנה מהשאיבה. עלויות חדר הניתוח משתנות בין בתי חולים שונים ולכן יש לבדוק נתון זה דרך מרפאת המנתח הספציפי.

04/03/2015 | 11:11 | מאת: מירה

שלום דר' טלי פרידמן, האם כיום מומלץ השימוש בחומצה היאלורונית למילויים?

מירה שלום, חומר המילוי הנפוץ ביותר כיום הנו החומצה ההיאלורונית. זהו חומר שהגוף יודע לייצר לבד, ואשר נמצא ברקמות רבות בגופנו באופן נורמאלי. החומר המוזרק מיוצר בתנאים סטריליים כמובן, ולאחר שמוזרק הוא מתמזג עם הרקמה הטבעית שבפנינו, והופך להיות חלק ממנה. החומצה מגיעה בדרגות צמיגות שונות, המשמשות אותנו לבנות את הפנים, למלא קמטים, לשפר פרופורציות, ולמעשה לעשות כמעט הכל באמצעות טיפולים מרפאתיים.

24/02/2015 | 09:51 | מאת: אירמה נאור

עשיתי לפני כחודשיים בודי טייט בטן ומותניים. חודש אחרי הניתוח הבטן התנפחה לי מאוד והאזור נעשה קשה. הרופא בהתחלה שאב מים לא בכמות גדולה, ושלושה שבועות אחרי לא היה מה לשאוב. אני עדיין נפוחה מאוד ועם קצת כאבים. אתמול הייתי בביקורת והוא אמר שכניראה מדובר בסרומה עם נוזלים מתחת לרקמות ויש להמתין בסבלנות עד שהנפיחות תרד כי זה יקח מס' חודשים. אני מאוד מאוד מוטרדת כי מים לא יצאו בשאיבה אתמול וזה רק החמיר מהניתוח. ממה הנפיחות שיש לי והאם זה יעבור?? בבקשה תשובה בהקדם.

אירמה שלום, עשית ניתוח שאיבת שומן באמצעות מכשיר הבודי טייט. ההחלמה ממנו נחשבת לארוכה יחסית ולכן יש להמתין עוד מספר חודשים עד תוצאה סופית.. במשך החודשים הבאים הבצקת ברמת השומן תלך ותפחת בצורה הדרגתית וללא צורך בהתערבות. במידה וקיים חשד לסרומה, ניתן לבצע אולטרהסאונד של דופן הבטן על מנת לזהותה. ניתן לנקזה לפי צורך. החלמה שלמה!

23/02/2015 | 22:51 | מאת: דניאל

היי, לאורך שנים אני סובלת ממצבורי שומן עקשניים באזור הירכיים והישבן (גנטיקה לא משהו...), למרות שמשקל גופי יחסית יציב ונמוך- 53 ק"ג. האינטרנט מלא בפתרונות, שמהמון פורומים וכתבות באינטרנט הבנתי שרובם פיקטיביים (למעט שאיבת השומן, שהבנתי שכלל לא רלוונטית לי). בקצרה- אני חיילת, ולכן מחפשת את הפתרון הטוב ביותר להשקיע בו את מעט הכסף שיש לי. מצד שני- מחפשת משהו "פשוט", לא איזה ניתוח בהרדמה מלאה עם סיבוכים (בסופו של דבר, אני לא שמנה בכלל). שמעתי על המסת שומן בקור... הבעיה שבארץ יש רק רופא אחד שעושה את הטיפול, ואין עליו/על הטיפול חוות דעת (כל הכתבות בכל האתרים נכתבו ע"י אותו רופא). באינטרנט אין שום דעה חד משמעית ואשמח להמלצה מגורם אובייקטיבי- מה עושים? (אגב, מהתייעצות עם ד"ר עזריה בנוגע לבודי טייט, קיבלתי המלצה לא לעשות את הטיפול בגלל העור שלי, שלטענתו בעייתי)

דניאל שלום מדבריך אני מבינה שלמרות גילך הצעיר, איכות עורך באזורי ההשמנה אינה תקינה. לכן כנראה הכירורג הפלסטי שבדק אותך העריך שאינך מתאימה לשאיבת שומן. כפי שידוע לי, הטיפול בהמסת שומן בקור אינו חלופה טובה באיכותה לניתוח שאיבת שומן ובאשר לעלויות, אלו אינן נמוכות יותר.

02/03/2015 | 19:39 | מאת: דניאל

אוקיי... האם יש לך הצעה אחרת רלוונטית?

17/10/2016 | 18:44 | מאת: מצטרפת לשאלה של דניאל..

בבקשה תציעי חלופות ?

11/02/2015 | 09:19 | מאת: לומניץ ענת

שלום ד"ר פרידמן, האם את בהסכם עם קופ"ח כללית?? תודה

היי ענת אני לא בהסכם עם אף קופת חולים תודה

16/03/2015 | 08:26 | מאת: נועה

היי ענת, אני עומדת לעבור ניתוח אצל ד''ר טלי פרידמן והצלחתי לקבל החזר דרך הפלטינום.. אם תרצי צרי איתי קשר morgi4u@gmail.com או noa morag בפייסבוק (בתמונת פרופיל אני עם ילדה) בהצלחה!

אני בת71 בטן שמנה, רגלים רזות, ידים רזות ,אבל בטן הריונית . אני מרגישה צורך לעשות משהו ,אך אינני יודעת מה טוב ?או מומלץ לאשה בגילי עם עודף משקל .

שלום לך, מתאורך ניתן להבין שאת סובלת מהשמנה תוך בטנית, סביב המעיים. השמנה זו קשורה במחלות שונות כמו סכרת, יתר לחץ דם ובעיות בריאותיות נוספות, ולכן חשוב מאוד לטפל בה. גיל מתקדם אינו מונע ניתוח בריאטרי, ולכן אני ממליצה שתפני לרופא המשפחה ותתייעצי עימו באשר לאופציה טיפולית זו. בהמשך תופני להתייעצות עם כירורג המבצע ניתוחים בריאטרים.

01/03/2015 | 19:37 | מאת: ד"ר טלי פרידמן

שריתי שלום, שאלתך מאוד מצומצמת ואינך מוסרת פרטים נוספים אודותיך. אני מניחה שהבעיה ממנה את סובלת הנה השמנת יתר, ובמידה וחמורה, הטיפול המקובל כיום הנו ניתוח בריאטרי. שאיבת שומן אינה מתאימה למצבים של השמנת יתר ובודאי שאינה תחליף להרזיה.

05/02/2015 | 08:18 | מאת: אריקה

בוקר טוב ד"ר פרידמן, לפני חודשיים ושבוע עברתי מתיחת ירכיים (הסרה של 300 גרם מהירכיים הפנימיות ועוד שאיבה של כ - 900 גרם שומן מהירכיים הצדיות הקדמיות וגם מהברכיים - סה"כ השלה כללית ממשקלי הן מההסרה והן מהשאיבה של כ -1.200 - 1.300) - שמתי לב כי ירך שמאל הצטמצמה וירך ימין עבה יותר - האם חודשיים ושבוע לאחר הניתוח הגיוני שירך ימין עבה יותר מירך שמאל, מתי הירכיים אמורות לקבל את עוביין הסופי ( אגב, בהרמת החזה שעברתי לפני כשנה , אז לאחר חודש חזה שמאל הצטמצם והפך קטן וחזה ימין נשאר גדול. ואז כעבור חודש או חודשיים נוספים הגדלים השתוו להפליא) אז אחרי חודשיים ושבוע - יש סיכוי גבוה לכך שירך ימין תצטמצם ותשתווה לירך שמאל. תודה רבה

אריקה שלום, בניתוחים המשלבים בתוכם שאיבת שומן יש להמתין 3 עד 6 חודשים, עד קבלת תוצאה סופית, לכן אני ממליצה להמתין עד ההערכה אסתטית של התוצאה הניתוחית.

04/02/2015 | 09:54 | מאת: לנה

בוקר טוב אני מעוניינת לעבור ניתוח מתיחת זרועות (אצלך - כבר הייתי בפגישת יעוץ בעבר על זרועות והרמת חזה, אך לא כל כך התעניינתי בצלקת וטרם קבעתי תאריך מחשש לצלקות מכוערות) ומלחיץ אותי עניין הצלקת הארוכה בזרוע. קראתי באינטרנט על טיפולי לייזר לצלקות (למשל לייזר 1540 וכו') במידה ועברתי ניתוח מתיחת זרועות, לאחר כמה זמן מיום הניתוח ניתן להתחיל בטיפולי הלייזר והאם לדעתך טיפולי הלייזר מבהירים או משפרים באופן משמעותי את הצלקת?

לנה שלום, בייעוץ עמך אוכל להעריך מה אופי וקצב רפוי הצלקת הצפוי אצלך על פי נתוני גופך. כמו כן נוכל לשלב טיפול בלייזר שציינת. ניתן להתחיל כשבועיים מהניתוח. טיפולי הלייזר, כמו גם טיפולים נוספים המוצעים במרפאתי מסייעים להבשלה מוקדמת של צלקות. עם זאת, יש לזכור שלכל אדם נטייה מולדת שונה של רפוי צלקות ולכן לא ניתן להתחייב ולחזות זאת במדויק.

01/02/2015 | 20:48 | מאת: בת שבע

כמה קילו אפשר לשאוב האם אחרי שאיבה העור מדולל האם אפשר לפזר את השאיבה סביב לגוף?

בת שבע שלום, מטרת השאיבה היא לחטב, ולכן היא צריכה להיות מותאמת למבנה הגוף ולצרכיי המטופלת הספציפית, לעיתים באזור ממוקד ולעיתים במספר אזורים. העור עלול להיות מדולדל אחרי שאיבות בנפח גדול או אם שואבים אזור מעליו עור באיכות גרועה או עור עודף. שקול הדעת של המנתח הנו דומיננטי בהחלטה באשר להיקף השאיבה ותוצאותיה.

01/02/2015 | 10:03 | מאת: לילך

הי דוקטור, בהמשך לשאלתי במידה ואני מחליטה להסיר את עודף העור מאיזור הסנטר והצוואר העליון (בסנטר ופלטיסמה העליון) האם ההסרה הזו והסילוק עודף העור לא יגרום לצוואר שלי להיראות דק כמו הנשים המבוגרות שעושות מתיחת צוואר והצוואר שלהן אומנם חלק אך ממש דק ומבליט את שריר הפלטיסמה יותר לאחר הניתוח ואני ממש מודאגת שזו תהיה התוצאה (כאמור, אני רק בת 36 וחצי ולצערי השלת 60 ק"ג גרמו לכך) שבגיל 36 יהיה לי צוואר מתוח כמו אישה בת 50 - 60 והוא יהיה ממש דק לאור המתיחה או שכיום זה כבר לא כך? אני ממש מבולבלת אשמח בבקשה להסבר מפורט ככל הניתן

לילך שלום, כיום את סובלת מרפיון עור הצואר, זאת למרות גילך הצעיר. מדובר בבעיה שכיחה לאחר ירידה נכרת במשקל.. הטיפול בבעיה זו הנו מגוון, בפנים לרוב ניתן לסייע באמצעות שימוש בחומרי מילוי, אולם באזור הפנים התחתונות והצואר יש למתוח את העור ולשפר באופן זה את קונטור הצואר והפנים. ניתן לבצע את הניתוח בשיטה היוצרת תוצאה טבעית ורעננה, ללא מראה מתוח או כחוש מדי.

18/01/2015 | 10:01 | מאת: עדן

שלום. לפני חודשיים עברתי מתיחת ירכיים בשילוב שאיבת שומן (לאחר ירידה מקיפה במשקל) עם צלקת שיורדת עד אמצע הירך. כשאני מביטה במראה אין ספק שהרגליים הוצרו ונעלם המידלדל בפנים הירך, אך כשאני מזיזה את רגליי אני מרגישה שהעור בירך זז גם ובהליכה מול המראה, אני רואה את עור הירכיים נע מעט גם. האם העור לא אמור להיות ממש מהודק עד הסוף? כי שוב, כשאני מביטה ברגליים מול המראה, נעלם המידלדל שנשפך קודם, אך רק בעת הליכה הירכיים לא מהודקות דיו. מה זה אומר? ואגב חודשיים לאחר ניתוח - האם ישנו עוד סיכוי להתכווצות נוספת בהיקף הירך (עדיין כשנוגעת באיזור הצלקות יש כאב קל בעת מגע)

בניתוח שציינת, היכולת להידוק העור הנה מוגבלת ולכן העור אינו מגיע להידוק המקסימלי. קרוב לוודאי שהעור לא יתכווץ יותר. אם זאת, מאחר והניתוח כלל שאיבת שומן, יתכן והנפיחות ברקמת השומן באזור תפחת במידה מסוימת בחודשים הקרובים.

07/01/2015 | 11:59 | מאת: חייבת עזרה

הי טלי אשמח לקבל ממך אינפורמציה לגבי הליך של ניתוח חוזר. אני נותחתי לפני 5 חודשים על ידי אחד המנתחים הכי מומלצים היום ,ניתוח משולב בטן היקפית ומתיחת ירכיים עם חתך במפשעה בלבד.. אני לא שלמה עם התוצאה פרט לבטן שהיא מושלמת, לא מרוצה מהגב התחתון והצדדים שנמתחו אבל לא נשאבו לטעמי כמעט בכלל וכך גם בירכיים ששם יש רגל אחת שבולט בה מצבור שומן לעומת השניה מה גם שהחלק העליון עדין רפוי מעט.. השאלה שלי מה היית ממליצה לי לומר למנתח והאם יש לי זכות לדרוש ניתוח חוזר? אוסיף שהניתוח אפילו לא גרם לי לירידה של חצי מידה בבגדים..

שלום לך במידה והניתוח לא השיג את התוצאה שהוסבר לך ע"י המנתח שאת צפויה להשיג, מומלץ שתפני למנתח ותבקשי ניתוח מתקן. מקובל שבניתוח כזה המטופל משלם את עלות חדר הניתוח אך לא שכר מנתח.

28/03/2015 | 15:16 | מאת: מבולבלת מאד

מהם בממוצע עלויות המנותח בניתוח חוזר? עחות חדר ניתוח ועלות אשפוז ..

07/01/2015 | 07:53 | מאת: הלה

שלום רב, אני מועמדת לניתוח הסרת סינר ומתיחת בטן , אני עדיים עם עודף משקך של כ 20 ק"ג ואחרי ירידה של 25, הניתוח הוא עקב דלקות חוזרות ונשנות באזור הסינר. העניין הוא שיש צורך לבצע גם ניתוח שאיבת שומן בירך הפנימית. א. האם ניתן לשלב בניתוח אחד? ב. אם לא איזה ניתוח לעשות קודם, בטן או יריכיים. תודה על תשובתך

שלום לך, לאור המידע שנתת, הצעתי הנה לדחות את הניתוח עד השלמת הירידה במשקל. ניתן לבצע ניתוחים משולבים, בהתאם לצרכים האסתטיים שלך ונסיון המנתח, וזאת כל עוד מצבך הבריאותי מאפשר זאת.

23/12/2014 | 22:14 | מאת: סיון

שלום רב האם ניתן בהליך אחד לשלב הגדלת חזה מתיחת בטן עם תיקון בקע ושאיבה בבטן ובירכיים ועצוב זרועות ואם כן מה משך ההחלמה וכמה זמן אחרי הריון אחרון אפשר לנתח? אם אפשר לתת מושג כללי לגבי עלויות אשמח מאוד

12/01/2015 | 07:42 | מאת: ד"ר יורם וולף

סיון שלום רב, השמרי מניתוחים משולבים מסדר הגודל ששאלת עליו. מתיחת בטן פשוטה עם הגדלת חזה רגילה הינו שילוב אפשרי. הוספה של תיקון בקע עם שאיבות ועיצוב זרועות זו כבר חציית קו שאני מאמין שמיותרת. יש לבנות תכנית עבודה ולחלק את הטיפול למנות סבירות. גם כלכלית הרווח בשילוב שכזה זניח. אך מבחינה ביולוגית העומס על הגוף גדל לאין ערוך. תודה על פנייתך ויום טוב ד"ר וולף

22/12/2014 | 15:11 | מאת: מיכל

אם הבנתי נכון את תשובתך, הכוונה היא שאך ורק בתקופת ההחלמה עצמה תחושת החיכוך היא לא נוחה וקיימת שפשפת שמכאיבה וגורמת לאי נוחות בהליכה, אך תופעת אי הנוחות וחיכוך של שפשפת נעלמת לחלוטין לאחר מספר השבועות בסיום ההחלמה (אינדיבידואלי לכל אחד ואחד). כשאמרת לגברת על תחושת חיכוך פוחתת או נעלמת, הכוונה היא בעצם למבנה גופה (ללא קשר לאי נוחות בחיכוך) - שבסופו של ההליך יתרחש אחת מהשניים: או שרגליה יתחככו במובן שיהיו צמודות אחת לשנייה (כמו למעשה שיש לרוב הנשים ואפילו רזות, וההליכה תהיה טבעית ונינוחה, כך שאין בשום אופן בחיכוך זה כאב או שפשפת) או שבסופו של ההליך החיכוך ייעלם במובן שבעצם היא "תזכה" לרווח כזה או אחר בין הירכיים. הבנתי נכון את התשובה? אגב התקשרתי למרפאתך לקבוע פגישת ייעוץ נוספת, שבסופה אני מקווה לקבוע סופסוף מועד לניתוח (השם שמופיע כאן אינו שמי האמתי) אך אשמח בינתיים רק למענה קצר של כן או לא אם הבנתי נכון את תשובתך שפירטתי. תודה ונתראה :)

הי מיכל, בדיוק כך.

18/12/2014 | 22:24 | מאת: מיכל

היי לפני כחודש וחצי הייתי אצלך בפגישת ייעוץ לניתוח ירכיים והרמת חזה. המלצת לי על ניתוח ירכיים עם צלקת היורדת עד לאמצע הירך. יש לי 2 חברות שעברו ניתוח זה וסיפרו לי שרק בתקופת ההחלמה הן הלכו כמו אישה לאחר לידה, בפיסוק רחב, וששאלתי אותך הרגעת אותי שאכן תהיה אי נוחות בהליכה כגון חיכוך מפשעות ולאחר תקופת ההחלמה, כל התופעות הללו יחלפו, כך שאין לי ממה לדאוג. ראיתי שמישהי כאן שאלה בפורום על תחושת חיכוך בין הירכיים (כפי שהיה לחברותיי) וענית לה שתחושת החיכוך בין הירכיים באזור המפשעה עם הזמן פוחתת או נעלמת. מה הכוונה פוחתת? מלחיץ משהו, לדעת שתהיה תחושת שפשפת, ולו הקטנה ביותר לאורך כל החיים. אני מבולבלת, כי בייעוץ הסברת לי שחיכוך בין מפשעות והירכיים היא תופעה זמנית בלבד, רק לתקופת ההחלמה ובהמשך נעלמת לגמרי ולא רק פוחתת ואין לי מה לחשוש או לדאוג מתופעה זו כי היא לחלוטין זמנית. דוקטור, אני חולמת לעבור ניתוח ירכיים והתרשמתי ממך רבות בפגישה וברור שאם אבצע את הניתוח אז הוא יבוצע רק אצלך :) האם ניתן לקבוע עמך פגישה נוספת? עד אז אני מקווה שלא הבנתי נכון את תשובתך לגברת. ואני מקווה שאכן כול תופעות ההחלמה הנן זמניות בלבד וחולפות כפי שהסברת לי ושאני יכולה לגשת לניתוח בראש שקט. עד לפגישתנו, אשמח לקבלת תשובה בנושא ששאלתי. שבת שלום

מיכל שלום, בתקופה הראשונה שלאחר הניתוח, האזור המנותח בירכיים העליונות רגיש ונפוח ולכן ההליכה אינה נוחה. כאשר ההחלמה שלמה, כעבור כשבועים-שלושה, ההליכה הנה טבעית ונינוחה. בפורום נשאלה שאלה לגבי תחושת מגע בין הירכיים וזו נקודה המצריכה הבהרה, שכן הנה כללית ולוא דווקא קשורה להחלמה מהניתוח, אלא למבנה הירכיים . ישנן מטופלות שתקבלנה הפרדה מלאה בין צידי הירכיים כתוצאה מהניתוח, ויש שאצלן הירכיים תמשכנה להיות צמודות זו לזו, משום שזהו המבנה שלהן. המענה בפורום אינו מבוסס על בדיקת מטופלים, ולכן התשובות הן מקצועיות אך אינן ספציפיות למטופל כלשהו. הן אמורות להוות קו מנחה בלבד על מנת להעשיר את ידע המטופלים ולכוונם נכונה.

15/12/2014 | 14:05 | מאת: h

שלום רב ,רציתי לשאול האם ישנה אפשרות שבזמן כריתת רחם מבצעים מתיחה יש לי גוש בניתוחים הקיסריים[4}ומוגלובין9.4

שלום לך, קיימת אפשרות לשלב מתיחת בטן יחד עם ניתוח כריתת רחם, אולם השלוב הנ"ל מעלה את שעור הסבוכים ומאריך את ההחלמה הניתוחית. כמו כן, כל ניתוח חייב להיות מותאם למצב הבריאותי של המטופל הספציפי. במקרה שלך, את מציינת מצב של אנמיה משמעותית, ייתכן עקב הבעיה ברחם, ואינך מתאימה לניתוח המשולב. אנא פני לרופא המשפחה וגינקולוג המטפל להשלמת ברור וטיפול.

15/12/2014 | 06:29 | מאת: דקלה

בוקר טוב, אני עשרה ימים אחרי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. הכל עדיין ממש נפוח . רציתי לדעת תוך כמה זמן רואים תוצאות? מתי הנפיחות יורדת?

שלום דקלה, נפיחות הנה אופיינית במידה מסוימת לאחר כל ניתוח אסתטי. הנפיחות יורדת בהדרגה במהלך החודשים הקרובים ולרוב מקבלים תוצאה יציבה כחצי שנה לאחר הניתוח. בכל מקרה אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח שלך בהקדם על מנת לבדוק שמהלך ההחלמה שלך תקין.

04/12/2014 | 14:32 | מאת: אריקה

לפני כעשרה ימים נותחתי מתיחת ירכיים בצפון הארץ, אצל אחת מרשתות האסתטיקה הגדולות בארץ. הרופאה הסבירה לי וכך גם נכתב במכתב השחרור כי הסירה מיריכיי הפנימיות סהכ כ - 300 גרם עור עודף ובנוסף שאבה קילו מירכיי הקדמיות צידיות ברכיים - סהכ 1.300 קג מה שמוזר לי הייתכן כי לאחר 1.300 הסרה ושאיבה מאיזור הירכיים, אני מרגישה שהרגליים נראות אותו דבר בהיקף ואף נוגעות אחת בשניה יותר מהתקופה טרם הניתוח (הולכת בפיסוק) הרופאה הסבירה לי האיזור בצקתי כי עברו רק 10 ימים, אולם קשה לקבל מענה ברור מהרשת הזו ד"ר, מניסיונך הרב בתחום, האם למשקל 65 קג הסרה ושאיבה של סהכ 1.300 מהירכיים תיראה לעין בסופו של דבר והירכיים ייראו צרות יותר? (אציין שהן לא מדלדלות כבר, אך נראה כי עוביין אותו עובי וזה מוזר אחרי 300 גר הסרה ועוד קילו שאיבה מגלילי הירך) מתי יתחילו לראות תוצאות ראשוניות בצמצום ההיקף

אריקה שלום ניתוח מתיחת ירכיים בשילוב שאיבת שומן עשוי לתת מענה הולם לשאיפותיך האסתטיות, עם זאת, עליך להמתין לפחות 3 חודשים עד קבלת תוצאה סופית.

04/12/2014 | 07:21 | מאת: ליאת

שלום אני 8 חודשים לאחר ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. בצידי התפר נותרו לי 2 בליטות של שומן שמאוד נרגשות ונראות לעין . חיכינו שיעבור זמן אך הן עדיין נותרו . בצד שמאל ממש בולט. שהייתי אצל המנתח הוא אמר לי נכון צריך לתקן את זה , לפתוח ולמתוח אותם. מדובר ב2 בליטות באורך של כ 4 ס"מ כל אחת. המנתח אומר שאגיע למרפאה שלו ובחדר טיפולים שלו הוא יפתח ימתח ויתפור אותם. זה נשמע לי מאוד תמוה שתיקון מתיחת בטן מבצעים בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח!!!! שאינו סטרילי ולא עמד בתנאים של חדר ניתוח. כמו כן נראהל י לא הגיוני לפתוח את 2 הצדדים הללו ולתפור מחדש האם כל התפר של הבטן לא יתעוות? נראה לי הגיוני לפתוח הכל למתוח מחדש ולתפור. האם מותר לעבור דבר כזה בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח?????? הרי זו לא אשמתי שאני צריכה לעבור תיקון כזה ..זה הוא שלא מתח ולא תפר כמו שצריך בצדדים. לדעתי הוא מציע לי את התיקון בחדר טיפולים כדי לחסור הרדמה ועלויות בחדר ניתוח שלא אמורים להיות על חשבוני. אודה אם משהו יוכל לעזור לי האם מותר למנתח לתקן מתיחת בטן בצדדים בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח. תודה

ליאת שלום, את מתארת מצב של עודפי עור צידיים, אשר נותרו בשולי הצלקת הבטנית. במידה ומדובר בעודפי עור קטנים, ניתן לבצע את הפעולה בחדר פעולות, במידה וקיימים התנאים והציוד הדרוש כמקובל. היקף הפעולה וסכויי הצלחתה צריכים להיות מוסברים לך בבהירות טרם הניתוח ולכן אני מציעה שתפגשי עם המנתח בצורה מסודרת, בדיוק כפי שנפגשת בהכנה לניתוח הראשון. תשאלי את השאלות אשר מטרידות אותך ותקבלי מענה מעמיק. בהצלחה!

02/12/2014 | 23:31 | מאת: shira

שלום, האם לאחר ניתוח הרמת חזה ישנה פגיעה ביכולת ההנקה? תודה

שירה שלום, לאחר ניתוח הרמת חזה צפויה לרוב להיות פגיעה ביכולת ההנקה.

21/11/2014 | 23:12 | מאת: ורד

שלום, אני משורוולת . השלתי משקל רב ועברתי מתיחת בטן. חלום חיי לעבור גם ניתוח מתיחת גב וירכיים (משולב או נפרד) ומאוד חוששת מהחלמה. שוחחתי עם בחורה שממש הפחידה אותי שהחלמה ממתיחת ירכיים היא סיוט גדול יותר ממתיחת בטן והכניסה אותי לפחדים. דוקטור האם למטופלייך באמת היה קשה יותר בהחלמה מירכיים וגב מאשר החלמה מבטן. אני רגישה מאוד לכאב ואדם חרדתי.

ורד שלום, ההחלמה מניתוח מתיחת בטן, כמו גם ניתוח מתיחת ירכיים פנימיות, הנה אישית ושונה בין אדם לאדם. אין ספק שרגישות לכאב וחרדה עלולות להאריך את תהליכי ההחלמה מניתוחים שונים. קיימים מספר סוגי ניתוחי ירכיים פנימיות, ולכל סוג משך החלמה אחר, כך שקשה להכליל. ההחלמה מניתוח ירכיים פנימיות גדול הנה דומה למתיחת בטן במידה והמהלך תקין. הפרעות בריפוי עלולות להאריך את ההחלמה.ניתוח מתיחת גב לעיתים קרובות מבוצע בשלוב עם ניתוחים אחרים ונחשב לקל יחסית מבחינת החלמה.

19/11/2014 | 13:02 | מאת: אם מותר אז נשאר בשם בדוי

שלום, אני בת 16 ואני מעוניינת לעשות הגדלת חזה יש לי פנים יפות מאוד וגם גוף טוב ואני לא אומרת את זה משחצנות החזה שלי מאוד קטן אפילו מאוד מאוד מה שגברים מכנים "פלטה" הבנתי שהוא עוד יכול לגדול אבל לא נראה לי שהחזה שלי עוד יגדל משמעותית. רציתי לדעת אם בכלל עושים ניתוחים בגיל הזה מבחינה רפואית ואם כן אז מה ההמלצה לגבי זה ? <a>+</a> הבטחון העצמי שלי ברצפה למרות שאני משדרת אחרת ולמרות שכולם אומרים שאני הכי יפה בשכבה וגם בשכונה. מחכה לתשובה בקוצר רוח, תודה

שלום לך, אני ממליצה שתתיעצי עם אדם הקרוב לך על מנת לחזק את הבטחון העצמי שלך ביכולתך ובכישורייך, להם אין קשר לגודל החזה. סביב גיל 18 תוכלי לעבור ניתוח הגדלת חזה.

18/11/2014 | 19:52 | מאת: שלי

אלו אפשרויות יש למתיחת זרועות(קמטים רגילים לא כתוצאה מהרזיה) ללא צלקות לאורך הזרוע

12/01/2015 | 07:44 | מאת: ד"ר יורם וולף

שלי שלום רב, מתיחת זרועות זו אומנות מורכבת הדורשת התאמה אישית לכל מנותח ומנותחת. קשה לענות על שאלתך מבלי לראות את זרועותייך. באופן כללי יש מתיחה עם צלקת בבית השחי ומתיחה עם צלקת לאורך הזרוע. ניתן לשלב בין שתי גישות אלו. פעמים רבות שאיבת שומן בלבד נותנת תוצאה מצוינת בלי צורך בכריתת עור. אני מזמין אותך לייעוץ או לשלוח תמונה ואשתדל לענות פרטנית לגבייך. תודה על פנייתך יום טוב ד"ר וולף