פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
645 הודעות
627 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

אפשר ללכת לים ולהשתזף עם גופיה, לא במקום הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, ניתן לחשוף לשמש אזורים שונים מאזור הניתוח.

שלום, עברתי לפני שבוע וחצי מתיחת בטן שאיבת שומן, כרגע אני מרגיש בבטן התחתונה סביב הטבור נפיחות והתקשות (והטבור טיפה אדום) המנתח ראה את זה ואמר שזה בסדר, רציתי לשאול אם זה בסדר שיש לי נפיחות והתקשות בבטן התחתונה? מבכינתי זה גורע מהתוצאה. השאלה אם זה יחלוף? ואם זה סרומה, זה משהו שחולף? במיוחד שאני לאחר שבוע. ועוד שאלה, מתי אוכל להתחיל לעשות הליכות? אפשר ללכת ליל ולהשתזף בעור הפנים ? תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, תחושת ההתקשות שכיחה מאוד לאחר ניתוח מסוג זה ויכולה להופיע גם כחלק מהחלמה תקינה. בשלב זה יש להמתין בסבלנות, להקפיד על ניידות ולבוא לבקורת בכל עת שחלה החמרה בתלונות. החלמה מהירה!

15/09/2015 | 13:34 | מאת: חיים

אני מרגיש יותר מלא מלפני הניתוח. ולפי מה שקראתי זה נשמע כמו סרומה. זה משהו שחולף? אני הולך לביקורות, אבל הרופא שלי די אדיש לזה, הו אמר אולי יעבור אולי לא, ואני לא מעוניין להישאר עם זה

12/09/2015 | 22:50 | מאת: קרולינה

היי ביום שלישי האחרון עברתי בודי טייט בבטן, מותניים וקו חזייה, מאז אני עם המחטב 24 שעות כולל מקלחת... את האמת די חוששת להוריד אותו כי המקום עדיין רגיש וכואב ולא בטוחה שאצליח להחזיר אותו מבלי שיכאב, הביקורת שלי תתקיים ב25.9 האם זה בסדר להשאיר עד אז את המחטב או שרצוי להתחיל להוריד אותו לפחות לזמן מקלחת?? תודה מראש ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

קרולינה שלום, ניתן להסיר את המחטב בעת המקלחת,לייבש את המקום ולהחזירו. עם זאת אני מציעה שתצמדי להנחיות הספציפיות שקיבלת. החלמה מהירה

16/07/2015 | 23:12 | מאת: סיגל חסקלוביץ

יש לי ליפומה גדולה בירך ימין .השאלה אם צריך ניתוח להסרת הליפומה או שאפשר על ידי שאיבת שומן.ושאלה נוספת האם את מבצעת ניתוח או שאיבה מסוג זה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיגל, במידה ואכן מדובר בלפומה מוגדרת, עדיף להסירה בשלמותה. יש לבצע אולטרהסאונד של האזור ועל פי ממצאי ההדמיה והבדיקה במרפאה, יוחלט מהו אופן הטיפול הניתוחי.ניתן לפנות לכירורג פלסטי בקופת חולים מאחר ולרוב הניתוחים נעשים במסגרתם. איני עובדת עם קופות החולים אבל הניתוח נחשב לפשוט יחסית.

08/07/2015 | 23:30 | מאת: ענת

הופניתי לבדיקת אולטרסאונד עקב כאבים בטבור ובמפשעה. בבדיקה לא נמצא בקע בטבור ובמפשעה נמצא בקע קטן שמכאיב לי מאוד. אני מעוניינת במתיחת בטן. האם מנתח פלסטי יכול לתקן גם בקע מפשעתי בניתוח מתיחת בטן?

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום, ניתן לבצע ניתוח משולב אשר יכלול מתיחת בטן אשר תבוצע ע"י כירורג פלסטי ותקון בקע מפשעתי אשר יבוצע ע"י כירורג כללי. השלוב הזה בהחלט אפשרי, ובו ננצל את אותה ההרדמה כמו גם את אותו החתך הניתוחי לצורך טפול בשני האזורים בו זמנית.

לקריאה נוספת והעמקה
07/06/2015 | 11:45 | מאת: דליה

אני בשלבי דיאטה הורדתי 3 ויש לי עוד 7 ק"ג להוריד - האם אני צריכה לחכות עד למשקל הסופי על מנת לבצע מתיחת בטן?

לקריאה נוספת והעמקה

דליה שלום, אני ממליצה שתבצעי את הניתוח לאחר שתשלימי את הירידה במשקל אם ניתן.

31/05/2015 | 00:39 | מאת: תמי אבוזגלו

לכמה זמן מחזיק . האם יש השתתפות קופה והאם אפשר מותניים עד לצדדים של החזה וידיים

הי תמי כל עוד תשמרי על משקל גוף יציב, ותשלבי עם פעילות גופנית, התוצאות תשמרנה. הקופה או הביטוחים מסייעים במימון חלק מהניתוחים, בעיקר במידה וקיימת אינדיקציה רפואית לניתוח הסרת עודפי העור. מגוון הניתוחים גדול, וניתן למעשה לסייע לכל מטופל הפונה עם בעיה ספציפית המטרידה אותו.

שלום רב כלתי מאושפזת מזה שבוע עם בצקת שהולכת ומחמירה ברגלים בבטן ובמפשעה בעקבות ניתוח לרופאים אין הסבר לכך אבקש את עצתכם , מי אמור לדעת ולסייע בנידון תודה זוהר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משום שכלתך נמצאת באשפוז, אנא פני לרופאים המטפלים במחלקה בה נמצאת. אני בטוחה שכבר עברה ברור מעמיק וניתן טיפול הולם. החלמה מהירה!

בת 51 70 ק"ג על 158 ס"מ . ריכוז שומני עיקרי בירכיים. לא רוצה ניתוח. מה עדיף שאיבת שומן בלייזר או בודיטייט?

לקריאה נוספת והעמקה

דפנה שלום, הפעולות שציינת הן טיפולים ניתוחיים לכל דבר. ברכוזי שומן גדולים ניתן לטפל במספר אופנים, בהתאם לכמות השומן ואיכות העור. המנתח בוחר את מכשיר השאיבה בו מעדיף לבצע את הפעולה הניתוחית לפי נסיונו ואמור לפרט בפניך מה תהינה תוצאות השאיבה מבחינת הנפח היורד, כמו גם מראה העור לאחר מכן.

08/05/2015 | 10:29 | מאת: רוז

שלום ד"ר טלי, רציתי לדעת האם אפשר לוותר על ההרדמה הכללית ולעשות טיפול בהרדמה מקומית ( הדגש על דירקטזיס רקטיס) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רוז שלום, ניתוח מתיחת בטן מבוצע לרוב בהרדמה כללית, אשר נחשבת בטוחה מאוד. אנו מוסיפים הרדמה מקומית לאזור שרירי הבטן בתום תקון הדיאסטזיס, על מנת למנוע כאבים לאחר הניתוח.

29/04/2015 | 09:53 | מאת: שרון

שלום ד"ר פרידמן, אני אשמח לשמוע את דעתך בנושא מכשירים ביתיים להצרת היקפים. אני מניח שהרצון הוא שאנשים יגיעו בסופו של דבר לטיפול, אבל דווקא בגלל זה הייתי שמח לשמוע את דעתך בנוגע למכשירים בסגנון זה: http://ebeauty.co.il/wp/product_tag/%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7/ תודה מראש

שלום שרון, לא מכירה איכויות משמעותיות למכשירים לא חודרניים, ובפרט הביתיים, למרות שכנראה אין בהם נזק.

01/04/2015 | 10:41 | מאת: רונה

בוקר טוב לפני כארבעה וחצי חודשים עברתי מתיחת ירכיים עם צלקת אנכית. היא כרגע אדמדמה. אני משתמשת בחבישות סיליקון של scalbam. אין ספק שהיא מתחילה להתעדן. עברו כבר 4 וחצי חודשים מיום הניתוח. כמה זמן המדבקת סיליקון פועלת לעידון הבהרת וטשטוש הצלקת. הבנתי שהמדבקות משפיעות אפילו עד שנה ולעומת זאת שמעתי מנתח שאומר שאחרי חצי שנה אין להן משמעות. אשמח לשמוע מניסיונך, כמה זמן המדבקת סקאלבם סיליקון יעילה לשיקום הצלקת? (אם זכרוני לא בוגד בי אז בפגישת ייעוץ שלנו הסברת לי שמדבקות סיליקון יעילות עד 9 חודשים לערך, אך איני בטוחה) חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

רונה שלום, קצב החלמת הצלקות הנו מאוד אישי, ומשתנה בין מטופלים שונים, כמו גם בין אזורים שונים בגוף. באופן כללי מקובל לומר שבערך תוך שנה, צלקת מגיעה לבשלות, והכוונה הנה שמתרככת, מתבהרת ומשתטחת. מנסיוני, פעמים רבות משך הבשלת הצלקת הנו ארוך יותר משנה. לעיתים אני רואה המשך התרככות והתבהרות של צלקות גם בשנים שלאחר הניתוח, הרבה מעבר לשנה. לפיכך, כל עוד הצלקת אדמדמה, אני ממליצה על המשך טיפול ביריעות הסיליקון. ברמה הפרקטית, קיימים יצרנים שונים של יריעות, וסוגי יריעות שונה אצל אותו יצרן. אני ממליצה לקרוא מה ההנחיות הרשומות לאותו סוג יריעות בו את משתמשת, ואם יש צורך לחדשן כעבור מספר חודשי שמוש בשל בלאי, לדבוק בהנחיות היצרן. החלמה מהירה !

01/04/2015 | 01:58 | מאת: נועה

שלום לך אני מתעניינת בניתוח זה וקראתי רבות על הסיבוכים האפשריים .הייתי רוצה לדעת ממה יכולים לנבע סיבוכים של נמק ו או זיהום אחרי הניתוח. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

נועה שלום, שעור הסבוכים לאחר ניתוח זה מאוד נמוך. לרוב מדובר בסבוכים קלים, המטופלים במרפאה ואינם משאירים נזק תמידי. במידה ואספקת הדם באזור הניתוח אינה טובה, בעיה העשויה להיווצר בתנאים מסוימים, עלולים להתפתח סבוכים כמו הפרעות מסוימות ברפוי, ובהם נמק או זיהום. את מוזמנת להגיע לייעוץ , 03-6045777, בהצלחה!

07/04/2015 | 03:43 | מאת: נועה

הפחד שלי הוא שלא אוכל להםסיק לעשן לפני הניתוח. זה חלום ישן..מתיחת הבטן. ומתוך מספר חברות שעברו בהצלחה את הניתוח ..אחת הסתבכה בנמק וזיהום. לא היו לה שום מחלות נלוות או בעיות בכלי דם.וזה קרה. למעט עישון. מה עוד יכולות להיות הסיבות שתלויות בנו?

29/03/2015 | 12:10 | מאת: דניאל

שלום! בת 41 אחרי 3 לידות מעוננית לעבור ניתוח למתיחת בטן , הבטן שלי ניראת כמו בטן הריונית ודי קשה .כאילו באמת זה הריון . עשיתי אולטרסנד רחם , אולטרסנד אבריים פנימיים והכל נימצא תקין. האם ע"מ למצוא את הסיבה לכך יש לעשות עוד בדיקות.... יש לציין שאני סובלת הרבה שנים מכאבי גב יש לי פריצת דיסק . האם הניתוח יכול לעזור בהקלה על הכאבים ? מבנה גופי הוא צר ורזה 1.74 רק הבטן בולטת . האם יש רופא שממולצץ ללכת אילו לפני קבלת החלטה של ניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי דניאל, מדבריך משתמע שאת סובלת מחולשה נכרת של דופן הבטן. במקרים כאלו לעיתים קיימת בעיה משולבת הכוללת דיאסטזיס חמור (התרחקות בין השרירים) יחד עם שרירי בטן חלשים. כל אלו מחלישים את התמיכה בגב, מפריעים ביציבה תקינה ולעיתים גם מונעים פעילות גופנית. מצב כזה עשוי להחמיר את הבעיה הכרונית של כאבי הגב מהם את סובלת. אני מניחה שניתוח מתיחת בטן עשוי לסייע לך בחזרה לפעילות גופנית ובחיזוק השרירים במרכז גופך, החיוניים לתמיכה ולחיזוק הגב ורצפת האגן. מומלץ לפנות לבדיקת כירורג פלסטי. את מוזמנת להגיע לייעוץ, לקביעת תור בטלפון 03-6045777, בהצלחה!

24/03/2015 | 04:50 | מאת: מני

שלום וברכה .אני בן 4 2 ירדתי 30 קילוגרמים ואני מצליח לשמור על המשקל 4 שנים פחות או יותר אותו משקל אבל יש לי כמה בעיות שמקשות עלי מאוד ואני לא מצליח ליפטר מכמה אזורים בגוף 1 יש לי עודף שומן ועור בבטן 2 אני לא מצליח ליפטר מאזור המותנים ויש לי גם שם עור מיותר 3 אזור הישבן נראה נפול מה הדרך הנכונה לעשות ולשאול ומה את מציעה במקרה כזה .חשוב לי שכן תתני לי קצת מידע מה אפשר לעשות ואם אפשר לשלב כמה ניתוחים או שבניתוח אחד אפשר לפתור את הבעיה ? אשמח לקב כמה שיותר מידע כדי שאכין את עצמי מראש . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מני שלום, כל הכבוד על הירידה במשקל והשמירה עליה! אתה מתאר מצב של עודפי עור ושומן היקפיים: סביב הבטן, המותניים והישבן. הטיפול הנו ניתוח להסרת עודפי העור, הקרוי בודי ליפט, או מתיחת בטן היקפית. במהלך הניתוח מוסרים עודפי העור, נמתח העור אשר נשאר מאחור, נשאב שומן עודף ומעוצב הטבור. משך ההחלמה כשבועיים, בהם אתה נייד אך אינך עובד, ויש צורך בכחודש מהניתוח עד חזרה לפעילות גופנית. אתה מוזמן להגיע לייעוץ,03-6045777, בהצלחה!

21/03/2015 | 20:06 | מאת: שרון

מעוניינת במתיחה ושאיבה בטן הרמה ציצי ושתלים, הבנתי שהחלמה שבועיים שלושה, אחרי שבועיים אפשר לחזור לעבודה? אם אני מעשנת הבנתי שצריך הפסקת עישון, אם מעשנים 2-3 סיגריות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הי שרון, את מעוניינת בניתוח המשלב מתיחת בטן, הרמה והגדלת חזה. ניתן בהחלט לבצע ניתוח משולב, במידה ובריאותך תקינה. לאחר כשבועיים ניתן לחזור לנהיגה ולעבודה משרדית בהיקף חלקי. כעבור כחודש מהניתוח ניתן לשוב בהדרגה לפעילות גופנית. אני ממליצה להפסיק לעשן לחלוטין חודש לפני הניתוח ועד החלמת פצעי הניתוח. בהצלחה לך !

09/03/2015 | 20:32 | מאת: שירן

היי, אני לאחר שאיבה של ליטר מאזור הבטן. עדיין עם המחוך. מה בעצם תפקיד המחוך? מאוד לא נוח להסתובב איתו ותהיתי האם גם בשאיבה קטנה יש צורך בו לזמן ממושך (חודש). מה דעתך? כרגע אני לא מרוצה מהתוצאות ויודעת שבמקרה של צורך בתיקון עלי לשלם על חדר ניתוח. מהי העלות לשעה של חדר ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

הי שירן, המחוך וחגורת הבטן אמורים ליצור לחץ קל מתמיד על הרקמה אשר עוברת שאיבת שומן, וכך לסייע בירידת הבצקות הנגרמות באופן נורמאלי עקב הנתוח. אני ממליצה לבישה של המחוך כחודש מהשאיבה. תוצאות סופיות את צפויה לראות רק כחצי שנה מהשאיבה. עלויות חדר הניתוח משתנות בין בתי חולים שונים ולכן יש לבדוק נתון זה דרך מרפאת המנתח הספציפי.

04/03/2015 | 11:11 | מאת: מירה

שלום דר' טלי פרידמן, האם כיום מומלץ השימוש בחומצה היאלורונית למילויים?

לקריאה נוספת והעמקה

מירה שלום, חומר המילוי הנפוץ ביותר כיום הנו החומצה ההיאלורונית. זהו חומר שהגוף יודע לייצר לבד, ואשר נמצא ברקמות רבות בגופנו באופן נורמאלי. החומר המוזרק מיוצר בתנאים סטריליים כמובן, ולאחר שמוזרק הוא מתמזג עם הרקמה הטבעית שבפנינו, והופך להיות חלק ממנה. החומצה מגיעה בדרגות צמיגות שונות, המשמשות אותנו לבנות את הפנים, למלא קמטים, לשפר פרופורציות, ולמעשה לעשות כמעט הכל באמצעות טיפולים מרפאתיים.

24/02/2015 | 09:51 | מאת: אירמה נאור

עשיתי לפני כחודשיים בודי טייט בטן ומותניים. חודש אחרי הניתוח הבטן התנפחה לי מאוד והאזור נעשה קשה. הרופא בהתחלה שאב מים לא בכמות גדולה, ושלושה שבועות אחרי לא היה מה לשאוב. אני עדיין נפוחה מאוד ועם קצת כאבים. אתמול הייתי בביקורת והוא אמר שכניראה מדובר בסרומה עם נוזלים מתחת לרקמות ויש להמתין בסבלנות עד שהנפיחות תרד כי זה יקח מס' חודשים. אני מאוד מאוד מוטרדת כי מים לא יצאו בשאיבה אתמול וזה רק החמיר מהניתוח. ממה הנפיחות שיש לי והאם זה יעבור?? בבקשה תשובה בהקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

אירמה שלום, עשית ניתוח שאיבת שומן באמצעות מכשיר הבודי טייט. ההחלמה ממנו נחשבת לארוכה יחסית ולכן יש להמתין עוד מספר חודשים עד תוצאה סופית.. במשך החודשים הבאים הבצקת ברמת השומן תלך ותפחת בצורה הדרגתית וללא צורך בהתערבות. במידה וקיים חשד לסרומה, ניתן לבצע אולטרהסאונד של דופן הבטן על מנת לזהותה. ניתן לנקזה לפי צורך. החלמה שלמה!

23/02/2015 | 22:51 | מאת: דניאל

היי, לאורך שנים אני סובלת ממצבורי שומן עקשניים באזור הירכיים והישבן (גנטיקה לא משהו...), למרות שמשקל גופי יחסית יציב ונמוך- 53 ק"ג. האינטרנט מלא בפתרונות, שמהמון פורומים וכתבות באינטרנט הבנתי שרובם פיקטיביים (למעט שאיבת השומן, שהבנתי שכלל לא רלוונטית לי). בקצרה- אני חיילת, ולכן מחפשת את הפתרון הטוב ביותר להשקיע בו את מעט הכסף שיש לי. מצד שני- מחפשת משהו "פשוט", לא איזה ניתוח בהרדמה מלאה עם סיבוכים (בסופו של דבר, אני לא שמנה בכלל). שמעתי על המסת שומן בקור... הבעיה שבארץ יש רק רופא אחד שעושה את הטיפול, ואין עליו/על הטיפול חוות דעת (כל הכתבות בכל האתרים נכתבו ע"י אותו רופא). באינטרנט אין שום דעה חד משמעית ואשמח להמלצה מגורם אובייקטיבי- מה עושים? (אגב, מהתייעצות עם ד"ר עזריה בנוגע לבודי טייט, קיבלתי המלצה לא לעשות את הטיפול בגלל העור שלי, שלטענתו בעייתי)

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום מדבריך אני מבינה שלמרות גילך הצעיר, איכות עורך באזורי ההשמנה אינה תקינה. לכן כנראה הכירורג הפלסטי שבדק אותך העריך שאינך מתאימה לשאיבת שומן. כפי שידוע לי, הטיפול בהמסת שומן בקור אינו חלופה טובה באיכותה לניתוח שאיבת שומן ובאשר לעלויות, אלו אינן נמוכות יותר.

02/03/2015 | 19:39 | מאת: דניאל

אוקיי... האם יש לך הצעה אחרת רלוונטית?

17/10/2016 | 18:44 | מאת: מצטרפת לשאלה של דניאל..

בבקשה תציעי חלופות ?

11/02/2015 | 09:19 | מאת: לומניץ ענת

שלום ד"ר פרידמן, האם את בהסכם עם קופ"ח כללית?? תודה

היי ענת אני לא בהסכם עם אף קופת חולים תודה

16/03/2015 | 08:26 | מאת: נועה

היי ענת, אני עומדת לעבור ניתוח אצל ד''ר טלי פרידמן והצלחתי לקבל החזר דרך הפלטינום.. אם תרצי צרי איתי קשר morgi4u@gmail.com או noa morag בפייסבוק (בתמונת פרופיל אני עם ילדה) בהצלחה!

אני בת71 בטן שמנה, רגלים רזות, ידים רזות ,אבל בטן הריונית . אני מרגישה צורך לעשות משהו ,אך אינני יודעת מה טוב ?או מומלץ לאשה בגילי עם עודף משקל .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מתאורך ניתן להבין שאת סובלת מהשמנה תוך בטנית, סביב המעיים. השמנה זו קשורה במחלות שונות כמו סכרת, יתר לחץ דם ובעיות בריאותיות נוספות, ולכן חשוב מאוד לטפל בה. גיל מתקדם אינו מונע ניתוח בריאטרי, ולכן אני ממליצה שתפני לרופא המשפחה ותתייעצי עימו באשר לאופציה טיפולית זו. בהמשך תופני להתייעצות עם כירורג המבצע ניתוחים בריאטרים.

01/03/2015 | 19:37 | מאת: ד"ר טלי פרידמן

שריתי שלום, שאלתך מאוד מצומצמת ואינך מוסרת פרטים נוספים אודותיך. אני מניחה שהבעיה ממנה את סובלת הנה השמנת יתר, ובמידה וחמורה, הטיפול המקובל כיום הנו ניתוח בריאטרי. שאיבת שומן אינה מתאימה למצבים של השמנת יתר ובודאי שאינה תחליף להרזיה.

05/02/2015 | 08:18 | מאת: אריקה

בוקר טוב ד"ר פרידמן, לפני חודשיים ושבוע עברתי מתיחת ירכיים (הסרה של 300 גרם מהירכיים הפנימיות ועוד שאיבה של כ - 900 גרם שומן מהירכיים הצדיות הקדמיות וגם מהברכיים - סה"כ השלה כללית ממשקלי הן מההסרה והן מהשאיבה של כ -1.200 - 1.300) - שמתי לב כי ירך שמאל הצטמצמה וירך ימין עבה יותר - האם חודשיים ושבוע לאחר הניתוח הגיוני שירך ימין עבה יותר מירך שמאל, מתי הירכיים אמורות לקבל את עוביין הסופי ( אגב, בהרמת החזה שעברתי לפני כשנה , אז לאחר חודש חזה שמאל הצטמצם והפך קטן וחזה ימין נשאר גדול. ואז כעבור חודש או חודשיים נוספים הגדלים השתוו להפליא) אז אחרי חודשיים ושבוע - יש סיכוי גבוה לכך שירך ימין תצטמצם ותשתווה לירך שמאל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אריקה שלום, בניתוחים המשלבים בתוכם שאיבת שומן יש להמתין 3 עד 6 חודשים, עד קבלת תוצאה סופית, לכן אני ממליצה להמתין עד ההערכה אסתטית של התוצאה הניתוחית.

04/02/2015 | 09:54 | מאת: לנה

בוקר טוב אני מעוניינת לעבור ניתוח מתיחת זרועות (אצלך - כבר הייתי בפגישת יעוץ בעבר על זרועות והרמת חזה, אך לא כל כך התעניינתי בצלקת וטרם קבעתי תאריך מחשש לצלקות מכוערות) ומלחיץ אותי עניין הצלקת הארוכה בזרוע. קראתי באינטרנט על טיפולי לייזר לצלקות (למשל לייזר 1540 וכו') במידה ועברתי ניתוח מתיחת זרועות, לאחר כמה זמן מיום הניתוח ניתן להתחיל בטיפולי הלייזר והאם לדעתך טיפולי הלייזר מבהירים או משפרים באופן משמעותי את הצלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

לנה שלום, בייעוץ עמך אוכל להעריך מה אופי וקצב רפוי הצלקת הצפוי אצלך על פי נתוני גופך. כמו כן נוכל לשלב טיפול בלייזר שציינת. ניתן להתחיל כשבועיים מהניתוח. טיפולי הלייזר, כמו גם טיפולים נוספים המוצעים במרפאתי מסייעים להבשלה מוקדמת של צלקות. עם זאת, יש לזכור שלכל אדם נטייה מולדת שונה של רפוי צלקות ולכן לא ניתן להתחייב ולחזות זאת במדויק.

02/02/2015 | 10:40 | מאת: נטע - לי

שלום. מנסיונך כמנתחת של אנשים שירדו משקל רב, האם הצלקת שמתקבלת בניתוח מתיחת זרועות דומה בסוגה ועוביה לצלקת ניתוח הרמת שדיים או לסוג הצלקת שמתקבלת בניתוח מתיחת בטן היקפית ומתיחת ירכיים הרי עור הזרוע המידלדל הוא רך יותר ובצקי (וקצת דומה במקרקמו לאיזור השד)? כלומר האם הצלקת בזרוע יותר דקה וורודה ובלתי נראית אצל רוב המטופלים או שמא גסה יותר כמו הצלקת שמתקבלת בבטן וירכיים (נכון שזה תלוי בעור של כל אחד אך מממוצע המטופלים ובהנחה שעור הזרוע ממש רכה

לקריאה נוספת והעמקה

נטע לי שלום, אופי רפוי צלקת תלוי בגורמים רבים, חלקם ידועים לנו וחלקם לא. חלקם נשלטים על ידנו וחלקם לא. באשר לאזורים השונים, צלקות בחזה לרוב נרפאות יפה יותר מהזרועות ומהבטן, אולם על פי מבנה הזרוע ונתוני העור ניתן להעריך מה אופי הצלקת הצפוי בכל זרוע.

01/02/2015 | 20:48 | מאת: בת שבע

כמה קילו אפשר לשאוב האם אחרי שאיבה העור מדולל האם אפשר לפזר את השאיבה סביב לגוף?

לקריאה נוספת והעמקה

בת שבע שלום, מטרת השאיבה היא לחטב, ולכן היא צריכה להיות מותאמת למבנה הגוף ולצרכיי המטופלת הספציפית, לעיתים באזור ממוקד ולעיתים במספר אזורים. העור עלול להיות מדולדל אחרי שאיבות בנפח גדול או אם שואבים אזור מעליו עור באיכות גרועה או עור עודף. שקול הדעת של המנתח הנו דומיננטי בהחלטה באשר להיקף השאיבה ותוצאותיה.

01/02/2015 | 10:03 | מאת: לילך

הי דוקטור, בהמשך לשאלתי במידה ואני מחליטה להסיר את עודף העור מאיזור הסנטר והצוואר העליון (בסנטר ופלטיסמה העליון) האם ההסרה הזו והסילוק עודף העור לא יגרום לצוואר שלי להיראות דק כמו הנשים המבוגרות שעושות מתיחת צוואר והצוואר שלהן אומנם חלק אך ממש דק ומבליט את שריר הפלטיסמה יותר לאחר הניתוח ואני ממש מודאגת שזו תהיה התוצאה (כאמור, אני רק בת 36 וחצי ולצערי השלת 60 ק"ג גרמו לכך) שבגיל 36 יהיה לי צוואר מתוח כמו אישה בת 50 - 60 והוא יהיה ממש דק לאור המתיחה או שכיום זה כבר לא כך? אני ממש מבולבלת אשמח בבקשה להסבר מפורט ככל הניתן

לילך שלום, כיום את סובלת מרפיון עור הצואר, זאת למרות גילך הצעיר. מדובר בבעיה שכיחה לאחר ירידה נכרת במשקל.. הטיפול בבעיה זו הנו מגוון, בפנים לרוב ניתן לסייע באמצעות שימוש בחומרי מילוי, אולם באזור הפנים התחתונות והצואר יש למתוח את העור ולשפר באופן זה את קונטור הצואר והפנים. ניתן לבצע את הניתוח בשיטה היוצרת תוצאה טבעית ורעננה, ללא מראה מתוח או כחוש מדי.

28/01/2015 | 10:02 | מאת: לילך

היי אני בת 37 ולאחר ירידה של 62 ק"ג. עברתי ניתוחים לעודפי עור ונותר לי ניתוח מתיחת זרועות. הפנים שלי לא נפלו אפילו לא במעט (יש לי פנים עגלגלות ולחיים מלאות ובריאות לשמחתי), אולם שמתי לב כי באיזור שריר הפלסטימה והסנטר יש לי מעט עודף עור. חוץ מזה הצוואר שלי חלק לחלוטין כמו כל בחורה בת גילי . העודף עור די מוסתר ולא הכי מורגש, אבל עצם הידיעה שקיים לי עודף בגיל כה צעיר לא הכי נעים. קראתי כי יש רופאה מוכרת בארץ שלטענתה פיתחה שיטה מיוחדת לצעירים בני 45 להסיר את השומן בסנטר וליצור גירוי לדרמיס כך שגם אם יש עודף עור , אז העור העודף הקל יתכווץ ושהצלקות בלתי נראות אלא כמה מ"מ בכפל הסנטר - האם זה מועיל והאם באמת זו שיטה "רק" שהיא עובדת עליה או שגם את ויתר הרופאים? אני רוצה להסיר את החתיכה הקטנה שנוצרה בסנטר ואיזור שריר העליון של הפלסטימה (עודף העור הקל) בשילוב עם ניתוח הזרועות - מה הפתרון? ומהי באמת הצלקת? זה ממש מדכא כי אני צעירה בפרט שאין קשר כאן להזדקנות, אלא לעודף עור לאור ירידה ממש גדולה במשקל (אגב בזמנו, הרופא אמר לי שישר מזהים על הפנים בחורה שירדה עשרות קילוגרמים ושעליי ממש זה לא נראה כי העור שלי עבה ומורם בפנים) אז מהי דעתך על מה שהרופאה אמרה על שיטת הניתוח בסנטר וצוואר עליון תודה ויום מקסים

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום, יש להתרשם ממידת הרפיון בצוואר העליון וממרכיבי הבעיה האסתטית, עור, שומן ושריר. במידה וקיימת רקמת שומן עודפת, ניתן להשתמש במכשיר להמסת שומן הממצק את העור מהעומק , אך אף מכשיר לא באמת מסלק עודפי עור ואינו מותח עור.

18/01/2015 | 10:01 | מאת: עדן

שלום. לפני חודשיים עברתי מתיחת ירכיים בשילוב שאיבת שומן (לאחר ירידה מקיפה במשקל) עם צלקת שיורדת עד אמצע הירך. כשאני מביטה במראה אין ספק שהרגליים הוצרו ונעלם המידלדל בפנים הירך, אך כשאני מזיזה את רגליי אני מרגישה שהעור בירך זז גם ובהליכה מול המראה, אני רואה את עור הירכיים נע מעט גם. האם העור לא אמור להיות ממש מהודק עד הסוף? כי שוב, כשאני מביטה ברגליים מול המראה, נעלם המידלדל שנשפך קודם, אך רק בעת הליכה הירכיים לא מהודקות דיו. מה זה אומר? ואגב חודשיים לאחר ניתוח - האם ישנו עוד סיכוי להתכווצות נוספת בהיקף הירך (עדיין כשנוגעת באיזור הצלקות יש כאב קל בעת מגע)

לקריאה נוספת והעמקה

בניתוח שציינת, היכולת להידוק העור הנה מוגבלת ולכן העור אינו מגיע להידוק המקסימלי. קרוב לוודאי שהעור לא יתכווץ יותר. אם זאת, מאחר והניתוח כלל שאיבת שומן, יתכן והנפיחות ברקמת השומן באזור תפחת במידה מסוימת בחודשים הקרובים.

07/01/2015 | 11:59 | מאת: חייבת עזרה

הי טלי אשמח לקבל ממך אינפורמציה לגבי הליך של ניתוח חוזר. אני נותחתי לפני 5 חודשים על ידי אחד המנתחים הכי מומלצים היום ,ניתוח משולב בטן היקפית ומתיחת ירכיים עם חתך במפשעה בלבד.. אני לא שלמה עם התוצאה פרט לבטן שהיא מושלמת, לא מרוצה מהגב התחתון והצדדים שנמתחו אבל לא נשאבו לטעמי כמעט בכלל וכך גם בירכיים ששם יש רגל אחת שבולט בה מצבור שומן לעומת השניה מה גם שהחלק העליון עדין רפוי מעט.. השאלה שלי מה היית ממליצה לי לומר למנתח והאם יש לי זכות לדרוש ניתוח חוזר? אוסיף שהניתוח אפילו לא גרם לי לירידה של חצי מידה בבגדים..

שלום לך במידה והניתוח לא השיג את התוצאה שהוסבר לך ע"י המנתח שאת צפויה להשיג, מומלץ שתפני למנתח ותבקשי ניתוח מתקן. מקובל שבניתוח כזה המטופל משלם את עלות חדר הניתוח אך לא שכר מנתח.

28/03/2015 | 15:16 | מאת: מבולבלת מאד

מהם בממוצע עלויות המנותח בניתוח חוזר? עחות חדר ניתוח ועלות אשפוז ..

07/01/2015 | 07:53 | מאת: הלה

שלום רב, אני מועמדת לניתוח הסרת סינר ומתיחת בטן , אני עדיים עם עודף משקך של כ 20 ק"ג ואחרי ירידה של 25, הניתוח הוא עקב דלקות חוזרות ונשנות באזור הסינר. העניין הוא שיש צורך לבצע גם ניתוח שאיבת שומן בירך הפנימית. א. האם ניתן לשלב בניתוח אחד? ב. אם לא איזה ניתוח לעשות קודם, בטן או יריכיים. תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לאור המידע שנתת, הצעתי הנה לדחות את הניתוח עד השלמת הירידה במשקל. ניתן לבצע ניתוחים משולבים, בהתאם לצרכים האסתטיים שלך ונסיון המנתח, וזאת כל עוד מצבך הבריאותי מאפשר זאת.

22/12/2014 | 15:11 | מאת: מיכל

אם הבנתי נכון את תשובתך, הכוונה היא שאך ורק בתקופת ההחלמה עצמה תחושת החיכוך היא לא נוחה וקיימת שפשפת שמכאיבה וגורמת לאי נוחות בהליכה, אך תופעת אי הנוחות וחיכוך של שפשפת נעלמת לחלוטין לאחר מספר השבועות בסיום ההחלמה (אינדיבידואלי לכל אחד ואחד). כשאמרת לגברת על תחושת חיכוך פוחתת או נעלמת, הכוונה היא בעצם למבנה גופה (ללא קשר לאי נוחות בחיכוך) - שבסופו של ההליך יתרחש אחת מהשניים: או שרגליה יתחככו במובן שיהיו צמודות אחת לשנייה (כמו למעשה שיש לרוב הנשים ואפילו רזות, וההליכה תהיה טבעית ונינוחה, כך שאין בשום אופן בחיכוך זה כאב או שפשפת) או שבסופו של ההליך החיכוך ייעלם במובן שבעצם היא "תזכה" לרווח כזה או אחר בין הירכיים. הבנתי נכון את התשובה? אגב התקשרתי למרפאתך לקבוע פגישת ייעוץ נוספת, שבסופה אני מקווה לקבוע סופסוף מועד לניתוח (השם שמופיע כאן אינו שמי האמתי) אך אשמח בינתיים רק למענה קצר של כן או לא אם הבנתי נכון את תשובתך שפירטתי. תודה ונתראה :)

לקריאה נוספת והעמקה

הי מיכל, בדיוק כך.

18/12/2014 | 22:24 | מאת: מיכל

היי לפני כחודש וחצי הייתי אצלך בפגישת ייעוץ לניתוח ירכיים והרמת חזה. המלצת לי על ניתוח ירכיים עם צלקת היורדת עד לאמצע הירך. יש לי 2 חברות שעברו ניתוח זה וסיפרו לי שרק בתקופת ההחלמה הן הלכו כמו אישה לאחר לידה, בפיסוק רחב, וששאלתי אותך הרגעת אותי שאכן תהיה אי נוחות בהליכה כגון חיכוך מפשעות ולאחר תקופת ההחלמה, כל התופעות הללו יחלפו, כך שאין לי ממה לדאוג. ראיתי שמישהי כאן שאלה בפורום על תחושת חיכוך בין הירכיים (כפי שהיה לחברותיי) וענית לה שתחושת החיכוך בין הירכיים באזור המפשעה עם הזמן פוחתת או נעלמת. מה הכוונה פוחתת? מלחיץ משהו, לדעת שתהיה תחושת שפשפת, ולו הקטנה ביותר לאורך כל החיים. אני מבולבלת, כי בייעוץ הסברת לי שחיכוך בין מפשעות והירכיים היא תופעה זמנית בלבד, רק לתקופת ההחלמה ובהמשך נעלמת לגמרי ולא רק פוחתת ואין לי מה לחשוש או לדאוג מתופעה זו כי היא לחלוטין זמנית. דוקטור, אני חולמת לעבור ניתוח ירכיים והתרשמתי ממך רבות בפגישה וברור שאם אבצע את הניתוח אז הוא יבוצע רק אצלך :) האם ניתן לקבוע עמך פגישה נוספת? עד אז אני מקווה שלא הבנתי נכון את תשובתך לגברת. ואני מקווה שאכן כול תופעות ההחלמה הנן זמניות בלבד וחולפות כפי שהסברת לי ושאני יכולה לגשת לניתוח בראש שקט. עד לפגישתנו, אשמח לקבלת תשובה בנושא ששאלתי. שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, בתקופה הראשונה שלאחר הניתוח, האזור המנותח בירכיים העליונות רגיש ונפוח ולכן ההליכה אינה נוחה. כאשר ההחלמה שלמה, כעבור כשבועים-שלושה, ההליכה הנה טבעית ונינוחה. בפורום נשאלה שאלה לגבי תחושת מגע בין הירכיים וזו נקודה המצריכה הבהרה, שכן הנה כללית ולוא דווקא קשורה להחלמה מהניתוח, אלא למבנה הירכיים . ישנן מטופלות שתקבלנה הפרדה מלאה בין צידי הירכיים כתוצאה מהניתוח, ויש שאצלן הירכיים תמשכנה להיות צמודות זו לזו, משום שזהו המבנה שלהן. המענה בפורום אינו מבוסס על בדיקת מטופלים, ולכן התשובות הן מקצועיות אך אינן ספציפיות למטופל כלשהו. הן אמורות להוות קו מנחה בלבד על מנת להעשיר את ידע המטופלים ולכוונם נכונה.

15/12/2014 | 14:05 | מאת: h

שלום רב ,רציתי לשאול האם ישנה אפשרות שבזמן כריתת רחם מבצעים מתיחה יש לי גוש בניתוחים הקיסריים[4}ומוגלובין9.4

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קיימת אפשרות לשלב מתיחת בטן יחד עם ניתוח כריתת רחם, אולם השלוב הנ"ל מעלה את שעור הסבוכים ומאריך את ההחלמה הניתוחית. כמו כן, כל ניתוח חייב להיות מותאם למצב הבריאותי של המטופל הספציפי. במקרה שלך, את מציינת מצב של אנמיה משמעותית, ייתכן עקב הבעיה ברחם, ואינך מתאימה לניתוח המשולב. אנא פני לרופא המשפחה וגינקולוג המטפל להשלמת ברור וטיפול.

15/12/2014 | 06:29 | מאת: דקלה

בוקר טוב, אני עשרה ימים אחרי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. הכל עדיין ממש נפוח . רציתי לדעת תוך כמה זמן רואים תוצאות? מתי הנפיחות יורדת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דקלה, נפיחות הנה אופיינית במידה מסוימת לאחר כל ניתוח אסתטי. הנפיחות יורדת בהדרגה במהלך החודשים הקרובים ולרוב מקבלים תוצאה יציבה כחצי שנה לאחר הניתוח. בכל מקרה אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח שלך בהקדם על מנת לבדוק שמהלך ההחלמה שלך תקין.

14/12/2014 | 17:22 | מאת: אריקה

תודה על תשובתך. כלומר מתשובתך יש להבין שאם כיום אני כבר 20 ימים לאחר מתיחת הירכיים (300 גר הסרה מירכיי הפנימיות ועוד 1 ק"ג נוסף שאיבה מירכיי הקדמיות הצדיות הפנימיות והברכיים - סה"כ מניתוח זה הסרה ושאיבה 1.300 ק"ג, כאשר משקלי ביום הניתוח 65 ק"ג) - ירכיי יצטמצמו משמעותית בהיקפם? כי כיום 20 ימים לאחר הניתוח הירכיים נראות עבות ועדיין הולכת בפיסוק קטן כי הן מרגישות לי נוגעות מעט אחת בשנייה וגם מעט קשות מבפנים. האם את חושבת שיש סיכוי גבוה לשינוי משמעותי למרות שעברו כבר 20 יום? כמובן, שאשמח לתשובה על פי ניסיונך ממטופלייך (שינוי החל מ - 3 שבועות לאחר ניתוח מול 3 חודשים לאחר ניתוח) ממש תודה לך מראש על תשובתך כי כפי שהזכרתי אז, נותחתי בצפון הארץ ברשת מרפאות מוכרת לניתוחים והסרת שיער, אך קשה לקבל מהם מענה ואני ממש חסרת אונים, לכן ממש אודה לך לקבלת תשובה

אריקה שלום, נפיחות נכרת בהחלט מופיעה כתוצאה משאיבות שומן, במיוחד בהיקף שציינת. תחושת החיכוך בין הירכיים באזור המפשעה הנו אופייני להחלמה לאחר ניתוח ירכיים ועם הזמן פוחתת או נעלמת. אני ממליצה שתגיעי לביקורת של המנתח שלך בהקדם על מנת לאשר שאכן מדובר בהחלמה תקינה.

04/12/2014 | 14:32 | מאת: אריקה

לפני כעשרה ימים נותחתי מתיחת ירכיים בצפון הארץ, אצל אחת מרשתות האסתטיקה הגדולות בארץ. הרופאה הסבירה לי וכך גם נכתב במכתב השחרור כי הסירה מיריכיי הפנימיות סהכ כ - 300 גרם עור עודף ובנוסף שאבה קילו מירכיי הקדמיות צידיות ברכיים - סהכ 1.300 קג מה שמוזר לי הייתכן כי לאחר 1.300 הסרה ושאיבה מאיזור הירכיים, אני מרגישה שהרגליים נראות אותו דבר בהיקף ואף נוגעות אחת בשניה יותר מהתקופה טרם הניתוח (הולכת בפיסוק) הרופאה הסבירה לי האיזור בצקתי כי עברו רק 10 ימים, אולם קשה לקבל מענה ברור מהרשת הזו ד"ר, מניסיונך הרב בתחום, האם למשקל 65 קג הסרה ושאיבה של סהכ 1.300 מהירכיים תיראה לעין בסופו של דבר והירכיים ייראו צרות יותר? (אציין שהן לא מדלדלות כבר, אך נראה כי עוביין אותו עובי וזה מוזר אחרי 300 גר הסרה ועוד קילו שאיבה מגלילי הירך) מתי יתחילו לראות תוצאות ראשוניות בצמצום ההיקף

לקריאה נוספת והעמקה

אריקה שלום ניתוח מתיחת ירכיים בשילוב שאיבת שומן עשוי לתת מענה הולם לשאיפותיך האסתטיות, עם זאת, עליך להמתין לפחות 3 חודשים עד קבלת תוצאה סופית.

04/12/2014 | 07:21 | מאת: ליאת

שלום אני 8 חודשים לאחר ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. בצידי התפר נותרו לי 2 בליטות של שומן שמאוד נרגשות ונראות לעין . חיכינו שיעבור זמן אך הן עדיין נותרו . בצד שמאל ממש בולט. שהייתי אצל המנתח הוא אמר לי נכון צריך לתקן את זה , לפתוח ולמתוח אותם. מדובר ב2 בליטות באורך של כ 4 ס"מ כל אחת. המנתח אומר שאגיע למרפאה שלו ובחדר טיפולים שלו הוא יפתח ימתח ויתפור אותם. זה נשמע לי מאוד תמוה שתיקון מתיחת בטן מבצעים בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח!!!! שאינו סטרילי ולא עמד בתנאים של חדר ניתוח. כמו כן נראהל י לא הגיוני לפתוח את 2 הצדדים הללו ולתפור מחדש האם כל התפר של הבטן לא יתעוות? נראה לי הגיוני לפתוח הכל למתוח מחדש ולתפור. האם מותר לעבור דבר כזה בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח?????? הרי זו לא אשמתי שאני צריכה לעבור תיקון כזה ..זה הוא שלא מתח ולא תפר כמו שצריך בצדדים. לדעתי הוא מציע לי את התיקון בחדר טיפולים כדי לחסור הרדמה ועלויות בחדר ניתוח שלא אמורים להיות על חשבוני. אודה אם משהו יוכל לעזור לי האם מותר למנתח לתקן מתיחת בטן בצדדים בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום, את מתארת מצב של עודפי עור צידיים, אשר נותרו בשולי הצלקת הבטנית. במידה ומדובר בעודפי עור קטנים, ניתן לבצע את הפעולה בחדר פעולות, במידה וקיימים התנאים והציוד הדרוש כמקובל. היקף הפעולה וסכויי הצלחתה צריכים להיות מוסברים לך בבהירות טרם הניתוח ולכן אני מציעה שתפגשי עם המנתח בצורה מסודרת, בדיוק כפי שנפגשת בהכנה לניתוח הראשון. תשאלי את השאלות אשר מטרידות אותך ותקבלי מענה מעמיק. בהצלחה!

02/12/2014 | 23:31 | מאת: shira

שלום, האם לאחר ניתוח הרמת חזה ישנה פגיעה ביכולת ההנקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, לאחר ניתוח הרמת חזה צפויה לרוב להיות פגיעה ביכולת ההנקה.

21/11/2014 | 23:12 | מאת: ורד

שלום, אני משורוולת . השלתי משקל רב ועברתי מתיחת בטן. חלום חיי לעבור גם ניתוח מתיחת גב וירכיים (משולב או נפרד) ומאוד חוששת מהחלמה. שוחחתי עם בחורה שממש הפחידה אותי שהחלמה ממתיחת ירכיים היא סיוט גדול יותר ממתיחת בטן והכניסה אותי לפחדים. דוקטור האם למטופלייך באמת היה קשה יותר בהחלמה מירכיים וגב מאשר החלמה מבטן. אני רגישה מאוד לכאב ואדם חרדתי.

לקריאה נוספת והעמקה

ורד שלום, ההחלמה מניתוח מתיחת בטן, כמו גם ניתוח מתיחת ירכיים פנימיות, הנה אישית ושונה בין אדם לאדם. אין ספק שרגישות לכאב וחרדה עלולות להאריך את תהליכי ההחלמה מניתוחים שונים. קיימים מספר סוגי ניתוחי ירכיים פנימיות, ולכל סוג משך החלמה אחר, כך שקשה להכליל. ההחלמה מניתוח ירכיים פנימיות גדול הנה דומה למתיחת בטן במידה והמהלך תקין. הפרעות בריפוי עלולות להאריך את ההחלמה.ניתוח מתיחת גב לעיתים קרובות מבוצע בשלוב עם ניתוחים אחרים ונחשב לקל יחסית מבחינת החלמה.

19/11/2014 | 13:02 | מאת: אם מותר אז נשאר בשם בדוי

שלום, אני בת 16 ואני מעוניינת לעשות הגדלת חזה יש לי פנים יפות מאוד וגם גוף טוב ואני לא אומרת את זה משחצנות החזה שלי מאוד קטן אפילו מאוד מאוד מה שגברים מכנים "פלטה" הבנתי שהוא עוד יכול לגדול אבל לא נראה לי שהחזה שלי עוד יגדל משמעותית. רציתי לדעת אם בכלל עושים ניתוחים בגיל הזה מבחינה רפואית ואם כן אז מה ההמלצה לגבי זה ? <a>+</a> הבטחון העצמי שלי ברצפה למרות שאני משדרת אחרת ולמרות שכולם אומרים שאני הכי יפה בשכבה וגם בשכונה. מחכה לתשובה בקוצר רוח, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליצה שתתיעצי עם אדם הקרוב לך על מנת לחזק את הבטחון העצמי שלך ביכולתך ובכישורייך, להם אין קשר לגודל החזה. סביב גיל 18 תוכלי לעבור ניתוח הגדלת חזה.

17/11/2014 | 13:41 | מאת: גל

כבר שנה וחצי חלפה לאחר שעברתי מתיחת בטן והסרת עודפי עור בגיל54. מאז הניתוח אין לי תחושה במרכז הבטן ומסביב לאזור הטבור. הדבר מאד לא נעים לי ומפריע. האם מצב זה מסוכן מבחינה רפואית? מה עלי לעשות? האם יש עדיין סיכוי לשינוי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

גל שלום, המצב אינו מסוכן מבחינה רפואית, אך חשוב שתהיי מודעת שהתחושה שם ירודה. הסכוי לשינוי נוסף קטן ככל שחולף הזמן.

16/11/2014 | 12:55 | מאת: אורפז

כוונתי היא - אדם שהסיר משקל רב ומגיע להתייעצות איתך למשל ומקבל ניתוחים מומלצים - מתיחת זרועות ומתיחת ירכיים פנימיות (אלו ממש מציקים לי) . האם בניתוח הזה מתבצעת גם שאיבת שומן 360 היקפית סביב האיבר בו מתבצעת המתיחה - כגון מתיחת ירכיים פנימיות (נתקלתי רבות במושג 360 בפורומים של מקוצרי קיבה, כולל בפורום שלך) סביב הזרוע וסביב הירך והאם המחיר שניתן למתיחת ירכיים פנימיות ומתיחת זרועות כבר כולל בתוכו את השאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

הי אורפז, השאיבה מתבצעת על פי ההיקף הרצוי במטופל הספציפי. במידה ומתבצעת שאיבת שומן, היא חלק בלתי נפרד מהניתוח, ללא קשר להיקפה.

16/11/2014 | 12:48 | מאת: אורפז

שבוע טוב. ירדתי 36 קילוגרמים ואני בעניין של ניתוח להסרת עודפי עור מהזרועות, מתיחת ירכיים פנימיות, ומתיחת בטן נפגשתי עם מספר רופאים בתחום, אך שמעתי בפורומים השונים ביקורות מעולות עלייך ואף קבעתי איתך פגישת ייעוץ. האם בכל הניתוחים הללו, בין אם ניתוח מתיחת זרועות או בין אם ניתוח מתיחת ירכיים פנימיות וכד', האם שמקבלים הצעות מחיר מרופאים (למשל ממך) האם כשרופא מבצע מתיחת הזרועות או מתיחת הירכיים פנימיות הוא גם מבצע שאיבת שומן סביב כל אותו איבר, למשל שאיבת שומן היקפית מהירך (בניתוח מתיחת ירכיים פנימיות) והמחיר כבר מגולם ? נתראה בפגישת ייעוץ, אך תודה מראש לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אורפז שלום, שאיבת שומן הנה חלק בלתי נפרד מהניתוחים שאנו מבצעים. העלות שלה מגולמת בתוך הפעולה הניתוחית באזור ספציפי. ההחלטה על היקף השאיבה הנה של המנתח, ומבוססת על כמות השומן העודף באזור המטופל.

14/11/2014 | 23:52 | מאת: טובה

היי דוקטור. תודה על המענה המהיר אך לא מובן לי מתשובתך אלי ולבחורה הקודמת ששאלה כאן. אם אכן ניתוח מתיחת הירכיים משלב שאיבת שומן (אני מניחה ששאיבת השומן היא גם מהירך הקדמי והצידי ולא רק מהפנימי) ומסיר את עודפי העור עם צלקת עד אמצע הירך - צלקת L, הרי שגם נשאב שומן 360 מהירכיים וגם מוסר עודפי עור, אז איך אין שינוי במידת מכנס? אז כל ההחלמה והסבל היא לחינם? :( כי כל הכתבות באינטרנט מתארות שבניתוח מתיחת הירכיים התוצאה היא היקף ירכיים מצומצם באופן משמעותי שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

טובה שלום, יש להבדיל בין סוגי הניתוחים השונים, בין ניתוח מתיחת ירך צידית לבין מתיחת ירך פנימית ומה היקף השאיבות. בעת בדיקתך אוכל להעריך מהו הניתוח לו את זקוקה ומה מידת השינוי שתשיגי.

13/11/2014 | 10:00 | מאת: טובה

בוקר טוב, להפתעתי נכנסתי לפורום שלך לשאול מספר שאלות על מתיחת ירכיים וראיתי שמישהי כאן כבר הקדימה אותי בשאלות שגם לי יתנו מענה הולם :) ארצה רק להחכים גם: 1. האם ניתוח מתיחת ירכיים לאחר ירידה במשקל משלבת בתוכה לרוב גם שאיבת שומן? 2. באינטרנט רשום שהניתוח עם צלקת L מתבצע בהרדמה איזורית או כללית. באיזו הרדמה בד"כ משתמשים המנתחים ואת עצמך במתיחת ירכיים עם צלקת עד אמצע הירך? יום נפלא

לקריאה נוספת והעמקה

טובה שלום, אכן, מתיחת ירכיים פנימיות משלבת לרוב שאיבת שומן. כאמור, קיימים מספר סוגים של ניתוחי מתיחת ירך פנימית, כאשר אופי הניתוח וקצב ההחלמה שונים זה מזה. אנו משתמשים בהרדמה כללית אשר מאפשרת לבצע את הניתוח ללא כאבים וביעילות. שבת שלום (:

12/11/2014 | 16:55 | מאת: אילנה

דוקטור שלום, שאלה נוספת אני מאמינה שאקבע פגישת ייעוץ, אך פשוט חשוב לי לקבל את המידע בטרם אקבע פגישה מאחר ואני בחורה מאוד חרדתית. כאמור, עברתי מתיחת בטן והכאב היה רק אם הזדקפתי השאלה היא, מתי מופיע הכאב במתיחת היריכיים, כשהולכים יושבים או ישנים? אני ממש מודאגת מהכאב שיהיה כואב בהרבה מאיזור הבטן

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה, דרגת הכאב בניתוח שציינת נמוכה לרוב מניתוח מתיחת בטן. אי הנוחות הנה בעיקר בהליכה.

12/11/2014 | 13:46 | מאת: אילנה

שלום השלתי ממשקלי 48 ק"ג ועברתי מתיחת בטן. ההחלמה הייתה די קלה שוקלת לעבור מתיחת ירכיים כי יש לי מעט עור עודף בפנים הירכיים קראתי ושמעתי מהרבה בנות שעברו ניתוח זה שסה"כ היירדה ממנו היא לכל היותר 1 ק"ג האם ניתוח זה וירידה כה קטנה ממנו אומנם מורידה בהיקף הירכיים ומידת מכנס ? שאלה נוספת הגיוני שמניתוח מתיחת ירכיים עם צלקת עד אמצע הירך, מטופלים ישוחררו הביתה עוד באותו יום? פונה אלייך לאחר ששמעתי בנות מניתוח זה וממש מבולבלת אשמח לתשובתך לאור הניסיון הגדול שלך כי אין לי הרבה עור עודף ואם ארד רק קילו אחד מהניתוח אז לא נשמע הגיוני שארד במידת מכנס ואף נשמע מלחיץ להשתחרר הביתה אותו יום

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה שלום, אכן קיימים סוגי ניתוחים שונים לצורך עיצוב הירכיים הפנימיות. במידה ואכן הניתוח שתארת הנו הפתרון לבעייתך, מדובר בניתוח פשוט יחסית שאורכו כשעה, מבוצע בהרדמה כללית וניתן להשתחרר לאחריו הביתה. מטרת הניתוח לעצב את הירך הפנימית, ואינו משפיע על משקל הגוף ולרוב גם לא על מידת המכנס. בהצלחה!

06/10/2014 | 17:41 | מאת: שלי

לפני כשבוע עברתי ניתוח הקטנת חזה ושאיבת שומן הניתוח היה קשה וכעת בטני העליונה נפוחה ובולטת אני מתביישת מהמראה ושאלתי מהו פרק הזמן שמומלץ לחכות על מנת לעבור ניתוח למתיחת בטן ושאיבת שומן.

לקריאה נוספת והעמקה

הי שלי, התופעה שציינת הנה מאוד מוכרת, בנשים בעלות מבנה גוף מלא, אשר עוברות ניתוח הקטנת חזה ללא טיפול בבטנן. במידה ואת אכן יכולה לעבור ניתוח מתיחת בטן ומתאימה לכך אסתטית, תוכלי לבצע ניתוח זה בהמשך, החל מעוד כחודשיים, בתום ההחלמה מניתוח החזה.