פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
620 הודעות
606 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

16/07/2014 | 11:46 | מאת: אסתי

שלום לכם, אני בת 52 1.58 ושוקלת 90 ק"ג במקרה אני בנויה די טוב (מבחינת פרופורציות), לאיזה משקל אני צריכה להגיע כדי לעבור שאיבת שומן (מינימום), והאם אפשר לעבוד שאיבה על כל הגוף, ולא רק חזה ובטן אני רוצה גם שוקיים, ירכיים וזרועות.

לקריאה נוספת והעמקה

אסתי שלום, מדבריך אני מבינה שאת סובלת ממשקל עודף ומבקשת למעשה להרזות. שאיבת שומן אינה תחליף לירידה במשקל ומשקולים אסתטיים כמו גם בריאותיים אני ממליצה שתמצאי את הדרך המתאימה לך לרדת במשקל. אני מציעה שתרדי לפחות למשקל 75 ק"ג , הנכון יותר רפואית ואז להגיע לבדיקה. את מוזמנת לתאם יעוץ בטלפון 03-6045777. בהצלחה!

16/07/2014 | 10:38 | מאת: יהלי

שלום, לאחר 3 היריונות ותהליכי הרזייה והשמנה , בטני מלאה בסימני מתיחה שאומנם הטשטשו עם השנים (צבע עור גופי לבן) אולם לאור ההרזייה ניכר כי הסימנים שקועים פנימה האם יש פתרון חד משמעי למצב זה או שמא כל טיפול קיים לא יעלים לחלוטין את סימני המתיחה?

לקריאה נוספת והעמקה

יהלי שלום, את מתארת מצב של סמני מתיחה בדופן הבטן, אשר הנן צלקות ישנות בעורך. במקביל נשמע שקיים גם עור עודף הגורם להתרופפות האזור עם סמני המתיחה והדגשה שלהם. הטיפול היעיל ביותר הנו הסרת העור עם סמני המתיחה, בניתוח הקרוי מתיחת בטן. סמני מתיחה הנמצאים בבטן התתחתונה יוסרו עם הניתוח ואלו אשר מעל הטבור ישארו, אך יימתחו ויבלטו פחות.את מוזמנת לתאם ייעוץ 03-6045777

15/07/2014 | 13:12 | מאת: mnckp

לאחר 4 נתוחי קיסריים וגם שלפני שנה עברתי קיצור קיבה ( שרוול ) וירדתי 37-38 ק"ג. הייתי רוצה לדעת האם אפשר לעשות מתיחה והרמת חזה באותו ניתוח ובנוסף האם אפשר לעשות ע"ח קופת חולים דרכך ? או שיש השתתפות ? תוכלי לתת לי קצת פרטים ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לרוב ניתן לשלב בין אזורים שונים, כמובן באם מצבך הבריאותי מאפשר זאת. במידה וחלק מהניתוח יוכר כרפואי דרך הקופה תוכלי לבצעו בבית חולים ציבורי או לקבל החזר מהקופה או הביטוח. פרטים נוספים תוכלי לברר עם שרי בטלפון 03-6045777. בהצלחה!

15/07/2014 | 09:39 | מאת: ויקי

האם ניתן לבצע שאיבת שומן או מתיחה של הבטן מיד אחרי לידה ואגב הניתוח הקיסרי, דרך אותו חתך?

לקריאה נוספת והעמקה

ויקי הי, לא מקובל לשלב פעולות אסתטיות יחד עם הניתוח הקיסרי. בניתוח מתיחת בטן, אשר מומלץ לבצעו מספר חודשים לאחר הניתוח הקיסרי, מוסרת הצלקת מהניתוח הקיסרי ומעוצב דופן הבטן. אנו ממתינים מספר חודשים עד ניתוח מתיחת הבטן כדי לאפשר למטופלת לרדת חזרה למשקל גופה הרצוי ולרחם להתכנס.

13/07/2014 | 18:30 | מאת: ורד

האם שאיבת שומן מהגב היא שכיחה? עושים בהרדמה מלאה?איך הסטטיסטיקה ביכולת לשמור על התוצאה לטווח ארוך? וכמה זמן לפני אירוע רצוי לבצע?

לקריאה נוספת והעמקה

הי ורד שאיבת שומן מהגב הנה די שכיחה. לרוב מתבצעת בהרדמה כללית. שאיבות שומן אני מצציעה לבצע מספר חודשים לפני ארוע. התוצאה תשמר לטווח ארוך במידה ומשקל הגוף ישאר יציב.

13/07/2014 | 23:47 | מאת: ורד

מנסה לקבוע איתך אך נחסמת על ידי לירון אשמח לשוחח איתך באופן אישי 0544535858

סעו לארצות הברית..גם זול יותר וגם מקצועי יותר וגם תרוויחו טיול.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דלית, ישראל נחשבת למדינה עם מערכת בריאות מתקדמת. למעשה, מהמובילות בעולם. בתחום הכירורגיה הפלסטית, רבים מהמנתחים הבכירים עברו התמחות -על במקומות מובילים בעולם, ובהכשרתם ובנסיונם טובים בהרבה מהמנתח הפלסטי הממוצע האמריקאי. אני אישית ניתחתי מעל שנתיים באחת המחלקות הטובות ביותר בכירורגיה פלסטית בארצות הברית, בפיצבורג. שם ניתחתי לצד המנתחים המובילים בעולם בתחום עיצוב הגוף. הוכשרתי על ידם, למדתי את שיטות הניתוח הייחודיות להם, למדתי את הגישה למטופל, את הטיפול הבתר ניתוחי ועוד. אני ממשיכה בשתוף פעולה מחקרי עמם ואחת למספר שנים נוסעת אליהם לבקור מקצועי. לכן, מסיבה זו ישראלים הגרים בארה"ב ואירופה דווקא באים לארץ להנתח ניתוחים אסתטיים.

10/07/2014 | 09:12 | מאת: מירב

ד"ר פרידמן היקרה, עברתי שני ניתוחים קיסריים. ידוע לי כי בתחילת ניתוח קיסרי מורחקים שרירי הבטן. האם בסוף הניתוח הם מוחזרים? אני סובלת מעודף משקל ותמיד הייתה לי בטן. תודה רבה מירב

לקריאה נוספת והעמקה

מרב שלום, במהלך הניתוח הקיסרי מפרידים בין שרירי הבטן ולא תופרים אותם חזרה. יש להבין שבשל ההיריון השרירים עשויים להימצא במרחק גדול לעתים זה מזה. בחודשים שלאחר הלידה משתקם דופן הבטן והשרירים מתקרבים חזרה במידה מסוימת. -- Tali Friedman MD MHA

לפני שבוע וחצי עברתי ניתוח מתיחת בטן, מאז הירכיים ואזור הרגל העליונה נפוחים בצורה נוראית,עד כדי כך שהבגדים שלבשתי לפני הניתוח אינם מצליחים לעלות עלי,הרופא אמר שביצע גם שאיבת שומן ושזה בגלל זה.כמה זמן אמור לעבור עד שהמצב יחזור לקדמותו? והאם יש סיכוי שהמצב ישאר ככה?!

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, במידה ועברת שאיבות שומן בירכיים, בהחלט הגיוני שייקח זמן מה עד שהבצקות תרדנה. במידה ולא כך, יש לזכור שלעתים נדירות עלולות להפגע דרכי למפה מפשעתיות כתוצאה מניתוח מתיחת בטן ובמקרה כזה יופיעו בצקות למפתיות בגפיים התחתונות. בשני מצבים אלו לרוב הבעיה מסתדרת עם הזמן. תוכלי להיעזר במסאז למפתי אותו מומלץ להתחיל בשלב מוקדם יחסית ומסייע בירידת הנפיחות. החלמה מהירה

07/07/2014 | 16:41 | מאת: רונה

שלום הייתי היום אצל פלסטיקאי בקופח כללית , נתן לי הפניה לבית חולים . רציתי לברר האם את מקבלת גם דרך הכללית . ההפניות שניתנו לי לקפלן מאיר בלינסון השרון אבל הבנתי שניתן אולי גם בבתי חולים אחרים אשמח לדעת מה הפרוצדורה תודה

רונה שלום, את יכולה להגיע אלי באמצעות הפניה למרפאת כרורגיה פלסטית, בית החולים אסף הרופא.

06/07/2014 | 18:40 | מאת: חוה

שלום רב, לאחרונה אני קוראת על אפשרויות שונומות של הצרת היקפים. אני זקוקה לעיצוב מינימלי .מספר נקודות קטנות. עור טוב. בריאה. ספורטיבית. האם בודי טייט מותיר פני שטח חלקים? מה ההסתברות ל"תאונות" גבשושיות ואי סימטריה בתום הטיפול? האם ליפותרפיה - נותנת אותן תוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

חוה שלום, לדעתי מיומנות המטפל הנה האלמנט החשוב ביותר ופחות סוג מכשיר השאיבה. עם זאת יש להבין שאירגולריות מאוד שכיחה לאחר שאיבות שומן ויכולה להתפתח לאחר כל שאיבה, ללא קשר לזהות המנתח.

06/07/2014 | 11:08 | מאת: אורטל

שלום רב לפני כשבועיים עברתי ניתוח משולב של מתיחת בטן רחבה והרמת חזה. הגוף שלי נוטה להצטלק בצורה גסה (לאחר ניתוח שרוול צלקות קלואידיות ואדומות - אך בניתוח השרוול בכלל לא הניחו לי פלסטרים על הצלקות) השאלה שלי היא לעניין הפלסטרים. הרופאה אמרה לי שכשהפלסטרים ייצאו אז להניח למקום ולא לשים כלום, אך אני מעוניינת כן לשים ו"לתפוס" את המומנטום של כמה שיותר מניעה, גדילה או כיעור הצלקת. קראתי בפורומים שכמה מנתחים ממליצים רבות על פלסטר נייר פשוט של מיקרופור 3M חצי אינץ' - האם הוא יעיל לבעייתי? וכל כמה זמן להחליף? (אגב בסופר פארם הרוקחת אמרה שזה פלסטר רגיל ואין לו סגולה לצלקות אז אני מבולבלת) פניתי אליך לאור המקצועיות וההבנה שלך שאני למדה מתשובותייך המפורטות לשאלות בפורום. אנא עזרתך הדחופה מה בדיוק לרכוש והיכן (רצוי במקום נגיש כמו סופר פארם) לבעייתי הספציפית, שבועיים לאחר הניתוח. תודה רבה ושבוע נפלא

לקריאה נוספת והעמקה

הי אורטל לכל מנתח גישה שונה במקצת באשר לטיפול בצלקות ניתוחיות. אני מאמינה בפלסטרים חומים הנקראים סטריסטריפים אותם מספקת למנותחים שלי...

03/07/2014 | 19:17 | מאת: אביה

תוך כמה זמן מיום הניתוח עלול להתפתח נמק , איך מטפלים נמק שנוצר במתלה מתחת לטבור ? האם הנמק (חמישה ימים לאחר הניתוח יכול להתפשט )? מה הסכנות שיש בהמצאות הנמק?

לקריאה נוספת והעמקה

אביה שלום, אחד הסבוכים הנדירים והלא פשוטים בניתוח מתיחת בטן הנו נמק בשולי המתלה העורי, בשפולי הבטן. סמנים ראשונים לסבל העור מופיעים בימים הראשונים לאחר הניתוח, תחילה כאדמומיות בעור באותו האזור אשר בהמשך עלולה להתפתח לנמק. במידה והסבל העורי מזוהה בימים הראשונים לאחר הניתוח ניתן להתחיל טיפולים בתא לחץ, על מנת לשפר את חימצון הרקמה הסובלת ולצמצם את מימדי הנמק העתידי. הטיפול בנמק תלוי כאמור בשלב בו מתגלה הסבל העורי, ובמימדי הנמק המתפתח. הטיפול הראשוני במצב זה הנו שמרני בלבד, והכוונה הנה לטיפול בחבישות שונות התומכות ומזרזות התאוששות עצמית של הרקמה בשלוב אפשרי של טיפול בתא לחץ. רק לאחר השלמת תהליכי רפוי והצטלקות, לעיתים חודשים רבים לאחר הניתוח, ניתן לעשות תקון צלקת ולמעשה להעלים את הצלקת שנוצרה עקב הנמק ולקבל צלקת עדינה במקומה.

שלום. עשיתי שאיבת שומן לפני קרוב לחצי שנה ביריכיים ונשאר לי קצת שומן ועור עודף באזור, המנתח שאצלו עשיתי הציע לי לעשות תיקון באמצעות אולטראסאונד שאמור להדק את העור הרפוי ושאיבה קטנה של השומן שנשאר....השאלה שלי היא האם האולטראסאונד באמת מותח את העור בצורה משמעותית שנראית לעין כי על פי מה שקראתי בפורומים זה טיפול שצריך להעשות מספר פעמים ופחות יעיל באזור היריכיים.ובנוסף האם מנתח אמור לזהות האם מה שנשאר זה עור רפוי או שומן שלא נשאב או שזהו דבר שקשה לזהות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

גילה שלום, עור הירכיים הפנימיות אינו סלחני וקשה להידוק באמצעים הלא ניתוחיים. מנסיוני על מנת להגיע למתיחת עור באזור זה יש להסיר את העודף.עם זאת, בהסרת עודף העור נותרת צלקת ולא כל מטופל נכון לכך. המנתח אמור לזהות מה מידת העור העודף ולהתאים את הטיפול על פי הערכה זו.

02/07/2014 | 10:49 | מאת: גילה

הניתוח לא נעשה בירכיים הפנימיות ...ירכיים חיצוניות ...האם ידוע לך על טכניקת VASSER אם זה טיפול שעושים פעם אחת או מספר פעמים?

19/06/2014 | 16:51 | מאת: אירנה

שלום ד"ר פרידמן יש לי בטן עם קמטים, העור העודף שם התקמט ונראה מכוער. האם ניתוח הוא הפתרון היחיד בשבילי? אני קצת חוששת מזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אירנה שלום מדבריך משתמע שמדובר בבעיה של עור עודף בעל איכות לא טובה עם קמטים ואולי סמני מתיחה. הטיפול הנו הסרת העור העודף בשפולי הבטן ומתיחת העור העליון כלפי מטה, ניתוח הקרוי מתיחת בטן.לא קיים טיפול אחר הנותן תוצאה דומה לטיפול זה כיום.

17/06/2014 | 13:52 | מאת: יעל

מעוניינת לדעת מהי העלות של הגדלת חזה ללא ניתוח אלא בזריקה?

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתן להגדיל חזה באמצעות הזרקות שומן עצמי במידה והמטופלת מתאימה לפעולה זו. העלויות משתנות ותלויות בין השאר במספר הטיפולים הנחוצים להשגת הנפח הרצוי.

31/05/2014 | 18:36 | מאת: אורית

שלום לד"ר פרידמן, בשנים האחרונות סובלת מהשמנה קשה באזור הערווה. האם יש דרך לעצור את הסחף, לפני ביצוע פעולה כרורגית. האם יש תרגילי התעמלות שיכולים לעזור בנושא. האם שיטת פאולה פועלת על אזור הערווה. למיטב ידיעתי אין באזור זה שרירים, כך שאין אפשרות לחטב אותו. אודה לתשובתך. אורית

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, לעיתים הרזיה יכולה להועיל לבעיה זו. עם זאת מלאות באזור הערווה עלולה להיות קשורה גם בעודפי עור באזור זה ולכן אם משקל גופך תקין יש לבצע הערכה של מקור הבעיה ולהציע לך את הטיפול המתאים, אשר לרוב הנו ניתוחי.

31/05/2014 | 16:09 | מאת: רון

ד"ר פרידמן שלום, אני סובל במשך שנים בצמיגים בצידי הבטן והגב שרק גודלים עם השנים, האם אפשר למיס אותם או להפטר מהם בצורה כלשהי וחשוב לי לדעת שזה לא משאיר צלקות כל שהם. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום,נשמע מדבריך שמדובר במצבורי שומן ובהם ניתן לטפל באמצעות שאיבת שומן. זוהי פעולה זעיר פולשנית, עם חתכים קטנים. לאחר הניתוח נשארות צלקות קטנות באורך מספר מ"מ.

23/05/2014 | 01:24 | מאת: מאיה

האם ניתן להחזיר שומן לירכיים(חיצוניות)ששאבו אותן הרבה יותר מידי ובעצם אין ירך בכלל והאם זה כדאי? תודה מראש.

מאיה שלום, ניתן לבצע הזרקות שומן במידה וקיים מספיק שומן ממקום תורם אחר הגוף. עם זאת יש להבין שחלק מהשומן המוזרק נספג ולכן מדובר על צורך בהזרקות חוזרות. יש לבדוק את המקום הרלוונטי משום שלעיתים ניתוח מתיחת הירך הצידית פותר או מפחית את חומרת הבעיה האסתטית שנגרמה עקב השאיבה.

19/05/2014 | 11:29 | מאת: רון

שלום. אני בין 37, בגובה 1.8 שוקל כ-83 קג'. עוסק בספורט, ומעוניין לקבל פרטים על המסת שומן באזור הבטן והירכיים. האם מדובר בהליך שאינו ניתוח ? כלומר אין שאיבה או חדירה כלשהי לגוף ? האם מתאים למקרה שתיארתי? יש כאבים או החלמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום, המסת שומן הנה סוג של שאיבת שומן. מדובר בהליך ניתוחי, אשר הנו זעיר פולשני בשל הצלקות הקטנות הנותרות, אולם קיימים בו סיכונים כמו בכל שאיבת שומן אחרת. ניתן לבצע המסת שומן באמצעות מגוון מכשירים מתקדמים הממיסים ומפרקים את השומן קודם לשלב השאיבה, ובהם הוויזר, הבודי טייט ועוד.

12/05/2014 | 16:19 | מאת: אירה

שלום ד"ר, אני בחורה די רזה אבל יש לי הצטברות שומן בעכוז ובירך החיצוני שברצוני להסיר. האם שאיבת השומן עלולה לגרום לריפיון בעור? באילו מצבים שאיבת השומן כדאית ומוצלחת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אירה שלום, במידה ואיכות העור שלך טובה, ואכן קיימים מצבורי שומן דספרופורציונאלים בירך הצידית ובצידי האגן, תוכלי להנות משאיבת שומן. רפיון עור עלול להתפתח עם השנים בכל מקום בו היתה שאיבת שומן בעבר, עקב שינויי משקל, ועם הגיל. הטיפול בעור הרפוי תלוי במידת החומרה היחסית של הרפיון בהתאמה לשאיפות המטופלת.

08/05/2014 | 10:54 | מאת: גלית

היי אני כבר שנה ו 10 חודשים אחרי לידה, למרות שירדתי במשקל רב עדיין הבטן שלי נראית כמו בטן של אישה בהריון חודש רביעי. מה ניתן לעשות על מנת להוריד את הבטן? איך אני יודעת האם מדובר בעודפי עור או שמא כפיפות בטן או הליכה או ריצה יעזרו ? כמה פעמים בשבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, במידה ומשקל גופך תקין, בלט הבטן התחתונה עשוי להגרם ממצב של עודפי עור , חולשת שרירי הבטן או משניהם יחד. במידה והבעיה הנה מבנה שרירי הבטן, מצב הקרוי דיאסטזיס, שרירי הבטן מרוחקים זה מזה עקב ההריון ולרוב פעילות גופנית לא תסייע. עודפי עור ודיאסטזיס אנו מתקנים בנתוח מתיחת בטן. את מוזמנת להגיע לייעוץ.

03/05/2014 | 23:24 | מאת: גלי

באיזה מכונים בארץ קיים המכשיר הזה והאם הוא מתאים להמסת שומן בקנה מידה בינוני-גדול

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, כירורגים פלסטים בודדים בארץ נעזרים במכשיר ה VASER בשאיבות שומן. לטכנולוגיה זו יתרונות המאפשרים לנו לבצע באמצעותו שאיבות שומן מתקדמות, כמו גם השתלת שומן במקומות שונים בגוף לצורך עיצוב מכסימלי. אחת הפעולות הפופולאריות הנו עיצוב "קוביות " בדופן הבטן שמטרתו לצור מראה אתלטי טבעי לדופן הבטן, ולא רק לדקק את רקמת השומן. בכל מקרה, איני ממליצה על שאיבת שומן בנפח גדול, העשויה להשאיר אחריה אירגולריות בעור וצלוליט, וטמונות בה סכנות בריאותיות נוספות.

30/04/2014 | 14:21 | מאת: קרן

שלום ד"ר טלי, עברתי 3 לידות, נראה לי שסיימתי עם הלידות, אבל אף פעם אי אפשר לדעת, אני בת 39. רציתי לשאול מה זה מאמי מייקאובר? למה כדאי לשלב בין ניתוח לעיצוב הבטן והחזה ולא לעשות אותם בנפרד? האם השילוב לא מאריך את זמן ההחלמה? ומה קורה אם אכנס שוב פעם להריון? תודה, קרן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לאחר השלמת הריונות עולה בקרב נשים רבות הצורך לשפר את חזות הגוף, כאשר האזורים הרלוונטים הנם לרוב הבטן והחזה. הכוונה במומי מייקאובר הנו לתת מענה כולל לאזורים אלו, בו זמנית לעיתים. במידה ומצבך הבריאותי ובדיקות הדם תקינות ניתן לשקול ניתוח מסוג זה. מדובר לעל שלוב בין מתיחת בטן ועיצוב החזה ולעיתים שאיבות שומן קטנות . לאור הבטיחות בהרדמה כיום ניתן לבצע שלובים של אזורים שונים סמולטנית ובכך להמנע למעשה מניתוחים חוזרים ולקצר את משך ההחלמה הכולל, עלויות וכו. ברור שאם יהיה הריון נוסף התוצאות אשר יושגו בניתוח זה יפגעו ברמה האסתטית. בהצלחה!

שלום ד"ר טלי, אני מעוניינת לבצע מתיחת בטן לאחר שסיימתי את ההריונות. קראתי שיש טכניקה לבצע את הניתוח ללא נקזים. האם טכניקה זו מומלצת? כיצד נקבעת ההחלטה אם להכניס נקז למטופל או לא והאם הנקזים כואבים? תודה, נורית

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, בניתוח מתיחת בטן אנו מפרידים את העור משרירי הבטן כדי לבצע מתיחה ועיצוב של דופן הבטן. לכן, במהלך ההחלמה מהניתוח נוצרת הפרשה מסויימת באופן נורמאלי תחת העור אשר מקובל להוציאה מהגוף באמצעות נקזים, אשר מוסרים מספר ימים מהניתוח. בתנאים מסויימים, ניתן להמנע מהנקזים, בתנאי שהמטופל מודע לכך שהפרשות שיצטברו תחת העור ינוקזו במהמשך במרפאה. מנסיוני, תרומת הנקזים לכאב הנה מינורית והם מוסיפים לבטיחות הניתוח ולהליך ההחלמה ומפחיתים בצקות, סרומות, והפרעות ברפוי.

30/04/2014 | 13:57 | מאת: גלית

שלום ד"ר טלי, שמי גלית, אני בת 45 וירדתי לאחרונה בעזרת ניתוח בריאטרי כ 30 ק"ג ואני יציבה במשקל זה חצי שנה. בעקבות הירידה במשקל העור באזור הבטן, הירכיים והזרועות הפך להיות רפוי. הבנתי מהכתבה שניתן לטפל בבעיה זו באמצעות ניתוח. שאלתי - האם הניתוח כואב? ברור שיש עניין אישי אבל מה מספרים מטופלים שעברו זאת? תודה לך, גלית

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, ניתן לעצב את דופן הבטן, הירכיים ואף הישבן, בכל היקף הגוף, באמצעות ניתוח הבודי ליפט. מדובר בתוספת למתיחת הבטן הרגילה המאפשרת שיפור באזורים הצידיים והאחוריים של בגוף בו זמנית. הכאב דומה למתיחת הבטן. באמצעות הזרקת חומר הרדמה לאזורי הניתוח במהלך הניתוח אנו מפחיתים משמעותית את הכבים לאחר ניתוח זה ומאפשרים ניידות מלאה כבר מספר שעות לאחר הניתוח.

רציתי לשאול מה לעשות עם עור עודף כתוצאה ממתיחת בטן שבצעתי לפני 5 שנים (כיום אני בת 58). לפני שנה וחצי עברתי תהליך המסת שומן והרופאה שעשתה זאת אמרה שיש לפתוח בצדדים (במותניים) ולהוציא את עודף העור. בנוסף, היא אמרה שאי אפשר לבצע המסת שומן במותניים בגלל שעברתי מתיחת בטן. האם זה נכון? כדי לצמצם את המותניים מה לעשות - שאיבת שומן והסרת עודפי עור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אלה שלום, מדבריך ניתן להבין שכיום נותרו עודפי עור בצידי האגן או המתניים ושהפתרון לבליטות באזורים אלו הנו ניתוח להסרת עודפים אלו. שאיבת שומן לא מסייעת ולעיתים אף מחמירה את הבעיה. את מוזמנת להגיע לפגישה בה אתרשם מהבעיה ואציע דרכי טיפול מתאימות.

28/04/2014 | 13:40 | מאת: אנפה

אני בת 55 לאחר שלושה ניתוחים קייסריים האם אני יכולה לעשות ניתוח בטן היקפית

לקריאה נוספת והעמקה

אנפה שלום,אין מניעה מניתוח מתיחת בטן היקפית במצב של ניתוחים אלו בעבר. להפך, צלקות קודמות בשפולי הבטן עלולות לגרום לחולשת שרירים ולקפלי עור בדופן הבטן ומכאן הצורך האסתטי בניתוח לעצוב דופן הבטן.

02/04/2014 | 13:50 | מאת: אורלי

מעוניינת לעשות מייק אובר כמו התוכנית של דר' ריי בארצות הברית רוצה להגישים חלום

הי אורלי, את מוזמנת להגיע לייעוץ, אנא קבעי תור, 03-6045777

01/04/2014 | 11:23 | מאת: מחדון סיון

היי אני בת 32 לאחר 6 הריון אתמול הייתי באסף הרופא כירוגיה פלסטית ואני הופנתי למתיחת בטן אבל אני עדין לא יודעת את זמן החלמה של הצלקת?ואם היא עבה או דקה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי סיוון פצע ניתוחי מחלים באופן נורמלי כצלקת. לוקח זמן עד שצבע הצלקת מתבהר בתהליך הנקרא הבשלה של צלקת. חשוב להבין לפני הניתוח שהשליטה של המנתח בטיב ועובי הצלקת הנו מוגבל, ורוחבה תלוי בגורמים רבים ובמיוחד באופי רפוי הצלקת האישי של המטופל.

20/03/2014 | 21:23 | מאת: טל

שלום, אשמח לדעת מה יכול להיות המחיר לזה. פלוס מינוס תודה מראש

טל שלום, לברור טווח עלויות אנא צלצלי למרפאה, בטלפון 03-6045777. שבת שלום

18/03/2014 | 18:24 | מאת: אפרת

אני בת 63 לפני שלוש שנים וחצי עברתי מתיחת בטן. בחצי השנה האחרונה חשה אני כמעין תחושה בבטן שמשהו מתנתק לי שם. האם זה טבעי או שבאמת עם הזמן משהו משתנה באזור המנותח?

לקריאה נוספת והעמקה

אפרת שלום, תוך מספר שבועות עד חודשים מהניתוח מתקבלת תוצאה יציבה מבחינת חיבור הרקמות זו לזו. עם זאת יש להבין שאין ביכולתנו לעצור את התבגרות הגוף הבאה לידי ביטוי כירידה באלסטיות של העור, שינויים ברקמת השומן וחולשה כללית של הרקמות הרכות. אני מציעה שתפני למנתח לבקורת.

18/03/2014 | 15:20 | מאת: איילת

אשמח לדעצ היכן מתקיים האיבחון? האם יש בצפון בארץ?

איילת שלום, מרפאתי נמצאת בתל אביב, את מוזמנת להגיע לייעוץ לאחר תאום טלפוני, 03-6045777

18/03/2014 | 10:01 | מאת: לי

האם הניתוח של הרמת חזה, שאיבת שומן מאגן ירכיים וישבן אפשר לבצע בניתוח אחד וכמה זמן אורכת ההחלמה. האם זה מאד כואב ומהי העלות של הניתוחים האלה. תודה לי

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום, ניתן ומקובל לבצע שלוב בין אזורים שונים, כמובן באם מצבך הבריאותי מאפשר זאת. טווח המחירים משתנה בהתאם למורכבות ולאורך הניתוח, ולכן אני ממליצה שתגיעי לייעוץ.

ד"ר פרידמן שלום, ברצוני לדעת מהו פרק הזמן הסביר לאחר ניתוח קיסרי שבו ניתן לעבור את הניתוח המשולב שפירטת עליו בכתבה? בתודה מראש, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

הי יעל, אני ממליצה להמתין לפחות חצי שנה, על מנת שדופן הבטן ושרירי האגן יתחזקו.

17/03/2014 | 14:48 | מאת: ריקי

שלום ד"ר האם ניתן לבצע שאיבת שומן מזרועות ומגב לנשים מעל גיל 50 ? האם תוצאות השאיבה נשמרות לאורך זמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום, שאיבות שומן צפויות לתת תוצאה מיטבית כאשר העור באזור בעל אלסטיות גבוהה ואינו עודף. זאת אומרת, ככל שהמטופל צעיר יותר עולה הסכוי לתוצאה מיטבית. עם זאת, בגב ניתן לעיתים לקבל תוצאה טובה גם בגיל שציינת. שאיבות מהזרועות מאוד בעיתיות, ובגיל 50 הייתי נמנעת מפעולה זו במידה ולא נלווית אליה מתיחת עור בו זמנית.

08/03/2014 | 20:40 | מאת: זיו

שלום שבוע טוב אני רוצה לעשות ניתוך שאיבת שומן בירכיים ובבטן ומתיחת בטן ורציתי לדעת מה סדר גודל התשלום אל הניתוח בן כמה לכמה זה נע ואם קופת חולים מכבי משתתפת בהוצאות הניתוח או אם מקבלים אחזר ( יש לי מגן זהב ) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זיו שלום, במידה וקיימים עודפי עור הגורמים לדלקות יתכן והבעיה תוכר ותטופל כבעיה רפואית. אני מציעה שתפנה ליעוץ כדי להעריך את חומרת הבעיה.

06/03/2014 | 05:28 | מאת: ניק

שלום ד"ר פרידמן, עברתי ניתוח שאיבת שומן קטנה רק באיזור הבטן לפני 3 חודשים, רציתי לדעת בבקשה. 1 - אחרי כמה זמן אפשר לעבור ניתוח נוסף באיזור המותניים ? 2 - האם ניתן לעבור ניתוח להמסת שומן מעל הטבור, כיון ששומן זה מסתיר לי את שרירי הבטן באיזור הקוביות, אני לא מתכוון לפיסול/עיצוב השרירים. יש לציין שאני בגיל ה-30 משקל תקין 70 ק"ג, גובה 1.76, שומר על תזונה ומתאמן בחדר כושר ומעולם לא עברתי את המשקל הזה אז ככה שאין לי עודפי עור למינהן. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ניק שלום, ניתן לבצע שאיבות שומן באזורים שונים בו זמנית או במרווחים של מספר שבועות או חודשים בניהם, כאשר ההחלטה באשר להיקף השאיבות ואופי ההרדמה תתבסס על מגוון שיקולים ותותאם לשאיפות המטופל, למבנה גופו ולמיקום אזורי השאיבה. בהחלט ניתן לשאוב שומן מהבטן העליונה.

02/03/2014 | 16:20 | מאת: נעומי

אני בת 29 מטר62 משקל 63 מתאמנת 4-5 פעמים בשבוע ומעוניינת להרזות לא מצליחה דרך דיאטות למינהם מעוניינת בהמסת שומן או כול דרך נוספת בעלות מינימלית של עד וגם זה אמון בשבילי 4000 שח מה מומלץ

לקריאה נוספת והעמקה

נעומי שלום, שאיבת שומן אינה תחליף לדיאטה. במידה וקיימים אזורים ממוקדים של מצבורי שומן לא פרופורציונאלי, תוכלי להנות משאיבה.

02/03/2014 | 13:38 | מאת: יעלה

שלום רב, הייתי ביעוץ אצל שני מנתחים מומחים בתחום בקשר למתיחת בטן, והם משתמשים בנקזים בזמן הניתוח, שמוצאים לאחר מספר ימים. גםברשת כשקראתי על הניתוח, מוסבר על הנקזים. לאחרונה אני נתקלת בפירסום ובכתבות בפייס וברשת, של רופא מפורסם בתחום, שכותב על שיטה חדשה ללא צורך בנקזים. הוא גם מפרט את יתרונות השיטה שכוללת החלמה יותר קלה, פחות פוטנציאל לזיהומים, ניידות קלה, ועוד... רציתי לדעת קצת יותר על שיטה זו ומדוע רק אותו רופא משתמש בה, ולא כל הרופאים. אם שיטה זו כ"כ טובה וקלה יותר למנותחת, מדוע לא כל הרופאים מנתחים ללא הנקזים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעלה שלום, במהלך ניתוח מתיחת בטן מבוצעת הפרדה נרחבת של הרקמות הרכות בדופן הבטן על מנת לחטב את האזור. כתוצאה מכך יופרשו נוזלים באופן נורמלי בתוך החלל שמעל השרירים. הרציונל בהחדרת נקזים הנו לצורך פינוי מהיר ויעיל של הנוזלים המופרשים באופן טבעי. ללא נקזים, הגוף יצטרך להתמודד עם הנוזלים הללו, לעיתים מתמודד היטב ולעיתים לא. הגישה המקובלת לרוב הנה להשאיר נקזים כדי לזרז דווקא את הליך ההחלמה, ואותם ניתן להוציא תוך יממה עד מספר ימים, בהתאם להיקף הניתוח ולכמויות הנוזלים.

26/02/2014 | 09:40 | מאת: אייל

שלום רב ... אני גבר בן 44 189/95 . רציתי לחטב הבטן שלי ולהוריד הקרש , האם זה אפשרי .? תופעות לואי ? וכמה עולה טיפול כזה בערך ?

לקריאה נוספת והעמקה

אייל שלום, יש לבדוק אותך ולהתרשם מה מקור המלאות הבטנית. במידה ועיקר ההשמנה שטחית, יתכן ותרוויח משאיבה. במידה ומדובר בהשמנה תוך בטנית מומלצת ירידה במשקל .

טלי היקרה ערב טוב.עברתי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן לפני ארבעה חודשים ורציתי לדעת מתי יהיה אפשרי לעשות את עיצוב הקוביות בבטן<? כמו כן לאחר מתיחת הבטן והשאיבה עדיין נשאר לי שומן/עור עודף בצידי הבטן(קצת צדדדים)ואני לא בטוח אם זה שומן או עדיין עור עודף? האם בניתוח עיצוב הקוביות יהיה אפשר לעצב גם את החלק הזה? אני מודה לך מאוד,תודה רבה:)

לקריאה נוספת והעמקה

צחי שלום, אתה מוזמן להגיע לבקורת כדי להתרשם ממבנה גופך. ניתן לבצע את עיצוב הקוביות בתנאים מסויימים ויש להתרשם האם קימים. המועד הנו החל מחצי שנה ממתיחת הבטן. בנוסף, ניתן באותה הפעולה לטפל בעודפים הצידיים.

15/02/2014 | 16:36 | מאת: יעלה

שלום רב, שמעתי שאחת התופעות אחרי מתיחת בטן היא חוסר תחושה באיזור הניתוח/צלקת. רציתי לדעת כמה זה שכיח? לכמה זמן זה נמשך? כי שמעתי על מנותחות מעל שנה שהתופעה עדיין קיימת. האם זה בלתי הפיך? ומה הסיבות לכך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעלה שלום, התופעה של ירידה בתחושה בדופן הבטן הנה מאוד שכיחה לאחר ניתוח מתיחת בטן ונובעת מהפרדת העור לצורך ניודו ומתיחתו. בהמשך תחזור התחושה באופן מלא או חלקי תוך מספר חודשים ועד שנים.

15/02/2014 | 08:49 | מאת: שירלי

אני מעוניינת לדעת כיצד ניתן לשפר מראה צלקת לאחר ניתוח מתיחת בטן

לקריאה נוספת והעמקה

שירלי שלום כיום קיימים טיפולים מתקדמים בטיפול בצלקות. קיימים טיפולים מקומיים כמו יריעות סיליקון, משחות שונות ולייזרים אשר מזרזים את החלמת הצלקת. עם זאת יש לזכור שצלקת מגיעה לבשלות תוך שנה ויותר ויש להמתין בסבלנות עד התבהרותה, הליך אשר כאמור אורך זמן והנו אישי. מעבר לכך, באם היו הפרעות ברפוי פצעי הניתוח ועקב כך הצלקת עבה או רחבה, מומלץ לבצע תיקון של הצלקת כך שבבשלותה תהא דקה יותר.

10/02/2014 | 16:10 | מאת: מיכל

שלום רב לפני כשמונה שנים בחצעתי הגדלת חזה ללא הרמה..מה שגרם למלא את"השקים בסיליקון גדול שלטעמי לא פרופורציונלי לגוף שלי. האם ניתן להוציא את השתל ןלבצע הרמת חזה ושתלים חדשים?{אני בת 4 סיימתי ללדת מזמן..

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, ניתן להחליף את השתלים בקטנים יותר ולשלב עם הרמת חזה. באם נפח החזה הטבעי שלך מספיק גדול, ניתן גם להוציא את השתלים ולבצע הרמה ללא שתלים. *

שלום דר פרידמן רציתי לגעת האם הכאבים לאחר הניתוח הם ככאבי ניתוח קיסרי ? ( עברתי אחד) אנא עני לי בבקשה אני שוקלת לעבור ניתוח מתיחה אולם דיי נרתעת בגלל .... הכאבים תודה ענת

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום, מקובל לומר שניתוח קיסרי כואב יותר מניתוח מתיחת בטן. כיום קיימים אמצעי אילחוש מתקדמים המפחיתים כאב בצורה משמעותית לאחר ניתוח מתיחת בטן.

05/02/2014 | 14:53 | מאת: אבי

שלום רב עברתי ניתוח שרוול לפני כ- שנה מאז הורדתי במשקל כ-61 ק"ג ואני עומד היום על משקל 65 עם גובה 170 ס"מ . (גיל-23), BMI-23.11 אחוזי שומן 14.5%. נשאר לי עודפי עור מינוריים בבטן התחתונה, ועודפי עור בישבן ובירכיים. השאלה שלי האם ניתן לשלב ניתוח מתיחת בטן עם תחתונה עם עיצוב קוביות בבטן או שפעולת המתיחה דורשת החלמה ורק לאחר מכאן ניתן לבצע ניתוח לעיצוב קוביות בבטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, אכן מומלץ לפצל בין ניתוח מתיחת הבטן לבין עיצוב הקוביות. מקובל לבצע מתיחת בטן ולאחר כחצי שנה לבצע שאיבת שומן בשיטת VASER HiGH DEF על מנת לעצב את ה"קוביות".

03/02/2014 | 13:08 | מאת: ר

שלום, רציתי לדעת כמה זמן אחרי לידה מותר לעשות כפיפות בטן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כשישה שבועות לאחר לידה רגילה ניתן לחזור לפעילות גופנית כולל כפיפות בטן. בכל מקרה מומלץ להבדק ע"י רופא נשים בתום פרק זמן זה ורק לאחר מכן לחזור לספורט.

שלום, אני כ-6 שבועות לאחר ניתוח מתיחת בטן ואני שואלת מתי אוכל לחזור לריצה וכפיפות בטן-פעילויות בהן עסקתי בשוטף לפני הניתוח. מתי זה לא מסוכן לתפרים הפנימיים של הבטן?

לקריאה נוספת והעמקה

מאיה שלום, בשלב זה לרוב כבר חוזרים לפעילות גופנית. עם זאת אני ממליצה להבדק אצל המנתח טרם חזרה לפעילות גופנית מאומצת

23/01/2014 | 18:02 | מאת: טניה

שלום.אני אחרי בודי טייס כבר חודש ושבוע.פתחים של כניסת מכשיר עדיין לא נסגרו ויש הדלקת מסביב.אם זה נורמאלי?ומה אפשר לשים כדי שזה יתרפא מהר.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טניה שלום, פני בבקשה לבדיקת המנתח

14/01/2014 | 03:27 | מאת: קובי

אני בן 26 180/80 ובעיקרון הגוף שלי שרירי ומוצק ברובו אבל מאז ומתמיד לא הצלחתי להוריד שומן מהבטן לחלוטין. האם בודי טייט יכול להיות פתרון?? למה לא ניתן להעלות תמונה?

לקריאה נוספת והעמקה

קובי שלום, מדבריך נשמע שאתה יכול להרוויח מניתוח שאיבת שומן בבטן התחתונה, מגוון המכשירים רחב ואין יתרון לאחד על פני אחר בשאיבה מסוג זה.