פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
645 הודעות
627 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

03/10/2014 | 18:09 | מאת: מרינה

יש לבעלי חשד לכתם מסרטן על היד. זהו כתם שגדל והגיע ל 9 מ"מ, מגרד ושינה צבע. ברצוננו להיפטר ממנו. כמה זה עולה? תודה רבה.

מרינה שלום, אני מציעה שתפנו בהקדם האפשרי לכירורג פלסטי בקופת החולים לצורך לקיחת ביופסיה אבחנתית. היקף הטיפול הניתוחי ייקבע על פי תוצאות הביופסיה.

04/10/2014 | 11:59 | מאת: מרינה

תודה רבה, ד"ר פרידמן. בדיוק אנחנו מחפשים כירורג דחוף. בגלל זה פניתי אלייך. האם את מבצעת ניתוחים מסוג זה? אם לא, איך נדע איזה כירורג פלסטי מתמצא בבעיה זו?

02/10/2014 | 09:35 | מאת: עדי

הי, האם אחרי המסת שומן בשטית הבודי טייט ניתן להכנס להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום אין מניעה להכנס להריון לאחר שאיבת שומן.

לקריאה נוספת והעמקה

הי נועה, ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן בהרדמה אפידורלית אולם לכל סוג הרדמה יתרונות וחסרונות וכיום הדעה הרווחת בקרב המרדימים הנה שעדיפה ובטוחה יותר הגישה המקובלת בהרדמה כללית.

18/09/2014 | 12:25 | מאת: גילה

היי, עשיתי ניתוח שאיבת שומן לפני כמעט שנה ןלפני כחודשייםם עשיתי ניתוח תיקון שמשלב את מכשיר הוייזר...עברו כמעט חודשיים וחצי מהניתוח ועדיין כל האזור שחור וקשה ,אמנם פחות אבל עדיין, האם זה משהו שבדר"כ רואים אצל בחורות צעירות? כמה זמן זה יכול לקחת ?

לקריאה נוספת והעמקה

גילה שלום, באופן נורמאלי אזורי שאיבת שומן צוברים קצת נוזלים לאחר הפעולה, והתוצאה הסופית מתקבלת לכן תוך כ 6 חודשים. פגמנטציה קלה גם עשויה להתקבע בעור למשך מספר חודשים, במיוחד באזורים בהם היו שטפי דם. עם זאת, אני ממליצה שתפני לבקורת אצל המנתח שלך.החלמה מהירה!

16/09/2014 | 11:46 | מאת: גל

שלום האם המסת שומן ללא ניתוח אפשרית למצבור שומן של כ 2.5 ליטר באיזור הבטן והמותניים? אם כן איזה טיפול עדיף : זריקות,גלי רדיו..? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גל שלום, הטיפול המתאים לעיצוב הבטן והמתנים הנו באמצעות שאיבת שומן. קיימים מכשירים שונים לשאיבת שומן, המבוססים על טכנולוגיות מגוונות. ההחלטה על סוג המכשיר צריכה להתבצע ע"י המנתח הפלסטי, בשתוף עם המטופל. --

15/09/2014 | 09:46 | מאת: עדן

ד"ר טלי שלום! שמי עדן, בת 21, כשנה ותשעה חודשים לאחר ניתוח מעקף קיבה. גובה 1.61 מ', משקל התחלתי 120 קילו וכיום 60 קילו. בעקבות הירידה אני סובלת מעודפי עור באזור הבטן והטבור, ירכיים, מותניים וזרועות. ניגשתי לוועדה של מכבי, למרות שבמכתב התשובה הם מציינים כי אכן ישנם עודפי עור, הם מגדירים אותם כבעיה אסתטית ולא ניתן לי אישור למימון הניתוח על חשבון הקופה. אציין שבוועדה מסרתי מכתב אישי המציין את מצוקתי הנפשית בנושא זה כבחורה בת 21 עם עודפי עור רבים, אך כנראה שזה לא ממש ריגש אותם. מה אפשר לעשות? אשמח לעזרתך. תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

עדן שלום, ניתוח להסרת עודפי עור יהיה מוכר ע"י הקופה במידה ותגרם בעיה רפואית עקב עודף העור. הבעיה השכיחה ביותר הקשורה לעודפי עור הנה דלקות תחת קפלי העור, למשל תחת הסינר הבטני, עקב הלחות במקום. אני מציעה שתפני לרופא עור על מנת שיתרשם במידה וקיימת עדות לדלקת. בהצלחה!

02/09/2014 | 10:36 | מאת: שר

היי, לפני חודש עברתי שאיבת שומן בבטן. הבטן קשה (בעיקר ברצועה קווית שנוצרה מעל הטבור), ללא מגע חלק, כשעוברים עם היד מרגישים גבשושיות וישנה בצקת. אני כל כך רוצה כבר לחשוף אותה, סגרתי חופשה לעוד 10 ימים וחוששת שלא אוכל ללבוש בגד ים. האם זה תקין? מה ניתן לעשות לזירוז החלמת הבצקת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תוצאה סופית פחות או יותר משאיבת שומן תקבלי סביב חצי שנה לניתוח. בשלב זה בתהליך ההחלמה ניתן לבצע מסאזים אפילו באופן עצמוני, לאזורי השאיבה ובכך לזרז את ירידת הבצקות והגושים.

28/08/2014 | 21:15 | מאת: דניאלה

שלום, אני מאוד מעוניינת בהליך בודי טייט, אני רוצה לשאוב שומן בטני שאני לא מליחה להוריד בשום דרך אחרת ומעדיפה לא להיכנס לניתוח ממש. איך לבחור מומחה? איזה סיכונים יש? האם הטיפול מוכר מספיק? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דניאלה שלום, את מעוניינת בשאיבת שומן מדופן הבטן. במידה ואכן הנך מתאימה לטיפול זה להלן המידע הבסיסי שאת ציכה לדעת בדרך לבחירת המנתח: מדובר בניתוח לכל דבר עם פוטנציאל סכונים כמו כל ניתוח אחר. ניתוח זה נקרא זעיר פולשני שכן מערב חתכים קטנים. קיימים מכשירים שונים בהם נעזרים המנתחים הפלסטים בשאיבה, על פי נסיונם והעדפתם המקצועית, ובחירת המנתח צריכה להעשות על סמך התרשמותך מהכשרתו ומנסיונו. אם תרצי את מוזמנת להגיע ליעוץ במרפאתי . לקביעת תור להלן מס הטלפון, 03-6045777, בהצלחה!

13/08/2014 | 11:02 | מאת: חן

תודה רבה על המענה המהיר לשאלתי, אך התכוונתי באופן כללי על שינה עם חזייה/גוזיה. עבר חודש מאז ניתוח הרמת החזה. האם מכאן ואילך כל הזמן יהיה צריך לישון בלילות עם תומך לחזה או שמא אי לבישת חזיה/גוזיה במהלך הלילה תזרז "נפילת" חזה? (ככל הידוע לי, נדירות הבנות שישנות בלילה עם חזיה)

חודש מהניתוח אין צורך לשון עם תמיכה לחזה לדעתי.

12/08/2014 | 14:05 | מאת: דנית

צהריים טובים, אני קוראת הרבה בפורום שלך ולאחרונה שמתי לב ששאלו אותך על פעילות גופנית והחזה. עברתי לפני 3 חודשים הרמת חזה לאחר שהשלתי 38 ק"ג אני עדיין מעט מלאה ומעוניינת להשיל עוד 5 ק"ג ואני עוסקת הרבה בפעילות אירובית ותזונה נבונה אני מעוניינת להשיל כ - 5 ק"ג נוספים. האם העיסוק האירובי שלי והתכנון להוריד עוד כ - 5 ק"ג יפילו או יגרמו לצניחת החזה שלי הרי לא פעם ענית כי מניסיונך לאחר ניתוחים אז פציינטים מורידים מהמשקל ועושים ספורט כמה ניתן להוריד במשקל לאחר ניתוח הרמת חזה בלא חשש לצניחתו ומה המינון השבועי פעילות האירובי המומלץ?

לקריאה נוספת והעמקה

דנית שלום, אני ממליצה לשמור על משקל גוף יציב לאחר ניתוחים, במיוחד ניתוחי הרמת או הקטנת חזה. אני מניחה שכל מטופלת עשויה להיות מושפעת בצורה שונה מירידה קלה במשקל ולכן אין מספר קונקרטי הנכון עבור כולן. באשר לפעילות גופנית, זו תמיד מומלצת, במינון של בין 3 או 4 לשבוע במצב אופטימלי. הבעיתיות בהשפעה של פעילות גופנית על החזה מתיחסת בעיקר לקפיצות, ולכן מומלץ ללבןש חזיות תומכות בעת פעילות ארובית.

11/08/2014 | 10:02 | מאת: נאווה

שלום בת 36 עברתי לפני חצי שנה ניתוח מתיחת בטן ואני מתעניינת במתיחת ועיצוב יריכיים/שוקיים ושמעתי עלייך רבות. ירדתי 60 ק"ג ומאחר ועברתי כבר ניתוח אחד אני מעוניינת לעבור עוד ניתוח אחד אחרון בלבד ולא יותר אני מעוניינת במתיחת ועיצוב היריכיים והשוקיים. הבעיה היא שביתר הגוף נותרו לי עודפי שומן מעטים שאני מעוניינת לשאוב אותם, כגון הזרועות (נמנעת ממתיחת זרועות עקב הצלקת, אך מעוניינת משאיבת שומן בחלק החיצוני של הזרועות העליונות - שם השומן לא יורד) (אני מסתפקת במתיחת הבטן והרמת חזה שכבר עברתי וכאמור ניתוח יריכיים עתידי כי אני מצטלקת גרוע ולכן רוצה מיעוט של צלקות) השאלה היא - האם ניתן לשלב עם ניתוח מתיחת ועיצוב היריכיים/שוקיים - שאיבות שומן ממקדים שונים בגוף בו זמנית (חלק חיצוני של זרועות, גב עליון/תחתון ועוד טיפה מהבטן התחתונה שלמרות המתיחה נותרה כרס זעירה) פשוט אלו איזורים שהשומן בהם עקשן ורק מעוניינת לעדן אותם ולא למתוח ולא מצליחה להוריד מעבר ל 60 שכבר ירדתי. סליחה על אורך השאלה ואני ממש מקווה שזה אפשרי לשלב עם מתיחת היריכיים שאיבות שומן מכמה מוקדים כי גם הבנתי שעל פניו שאיבה היא יחסית הליך פשוט :))) כי באמת שאני לא מסוגלת לעבור יותר מעוד ניתוח אז מקווה שתשובתך תעודד אותי ותיתן תקווה כי העניין הזה ממש מעסיק ומלחיץ אותי..

לקריאה נוספת והעמקה

נאוה שלום, ניתן לשלב בין מתיחת ירכיים פנימיות לשאיבות שומן באזורים שונים בגוף. את יכולה להגיע ליעוץ ,בטלפון 03-6045777, בהצלחה!

11/08/2014 | 08:27 | מאת: חן

דוקטור פרידמן: לפני חודש עברתי ניתוח הרמת חזה ואני עדיין ישנה עם החזייה. מתי בלילות מתייתר הצורך בחזייה ולמנוע את אי הנוחות. יש הגורסים שחזיה במהלך השינה מעכבת צניחתו אך הרופא הסביר לי כי זה מיתוס ואין בעיה עם 10 שעות של שעות הערב המאוחרות והלילה ללא חזיה. מהי חוו"ד שלך. קשה 24 שעות ביממה להיות עם חזיה אך לא רוצה שתיהרס התוצאה והחזה יצנח

לקריאה נוספת והעמקה

הי חן, כעבור שבוע אני ממליצה למטופלות שלי לעבור לשינה עם גוזיה במידה והחזיה אינה נוחה להן.

10/08/2014 | 10:57 | מאת: נירה

שלום בהמשך לשאלתי הקודמת עשיתי הרמת חזה והחזה מורם יפה - מאחר ואני רוצה לחטב את הבטן, אני צריכה לשלב תזונה נכונה + פעילות גופנית אירובית וכמובן תרגילי בטן ובכלל בכל דף אינטרנט של מנתחים פלסטיים רשום שכדי לשמור על התוצאות ואף להעצימם רצוי לשמור על תזונה + פעילות האם שעת אימון אירובי 3 פעמים בשבוע (סה"כ 3 שעות בשבוע) כגון זומבה, ספינינג, הליכה או ריצה לא יגרום לחזה ליפול או להתחיל לצנוח.?

לקריאה נוספת והעמקה

הי נירה ,צריך להבין שגם ללא פעילות גופנית החזה יצנח בקצב כזה או אחר. לפיכך, החשש מצניחה לא צריך למנוע ממך פעילות גופנית ולכן מומלץ להעזר בחזיות תומכות בעת הפעילות.

10/08/2014 | 10:17 | מאת: נירה

שלום ושבוע טוב. לפני חודש וחצי עברתי ניתוח מתיחת בטן והרמת חזה (לאחר קיצור קיבה והשלתי מעל 50 ק"ג) - על פניו תוצאות מושלמות לרבות צלקות כשאני מביטה במראה אין ספק שהבטן נראית ישרה וכמעט פלטה וגם מהפרופיל (למעט כרסונת קטנה בצקתית), צלקת מושלמת אך מה שמפריע לי זה כשאני מביטה מלמעלה על הבטן שלי וכאילו רואה בטן גדולה - מה שיותר מפריע לי זה שאם אני מתכופפת לכיוון הרצפה ומרפה את הבטן אז נראה מעין חור באמצע הבטן עליונה וכאילו הבטן רפויה - למה זה כך? שוב חשוב לציין שאם מביטה במראה הבטן נראית ישרה מקדימה ומהפרופיל, אך מה זה הבור הקטן באמצע הבטן העליונה כשמתכופפת וגם מבאס שכשיושבת שרואים כפל. האם זה נורמלי??? אני ממש ממש בדכאון מכך כי במקום להנות מהתוצאה (שעל פניו יש ממה להנות) מפריע לי עניין הבור הקטן הזה ואגב, 6 שבועות אחרי מותר כבר להתחיל כפיפות בטן

לקריאה נוספת והעמקה

הי נירה מציעה שתפני לבדיקת המנתח. החלמה מהירה

22/05/2016 | 21:18 | מאת: קרין

אשמח לשמוע היכן עשית את הניתוח ואצל מי ומה המלצתך בנושא

02/08/2014 | 11:29 | מאת: מאי

מהו ההיקף הנהוג בשאיבה גדולה? 3-4 ליטר? אני מכירה מישהי שעברה שאיבה בהיקף של 3 ליטר אשר מוקדו בשני אזורים, והיום כשרואים אותה לא חשים בכלל בהבדל. גם היא אינה חשה בשינוי משמעותי שהיה שווה לעבור את התהליך בגללו. היא ציינה שחשוב לי להבין ש 3 ליטר אינם שווים ל 3 ק"ג, שכן השאיבה כוללת דם ונוזלים, האם זה נכון? האם אני יכולה להסיק מכך כי לא ניתן להגיע לשינוי משמעותי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאי כדי להשיג שינוי בולט באמצעות שאיבת שומן חשוב לזהות קודם לטיפול מי באמת ירוויח מהשאיבה ולהבהיר לו באיזו מידה. צריך להבין ששאיבה אינה תחליף לדיאטה ושאיבה במצב של השמנה - סביר שתגרום לאכזבה במידה ואין מדובר באזור ספציפי וממוקד העובר טיפול.

30/07/2014 | 15:01 | מאת: אור

דר' פרידמן שלום אני בת 50, רזה - 48 ק"ג, עברתי שני ניתןחים קיסריים. יש לי הצטברות של שומן ביטני, בעיקר בטן עליונה, שאני לא מצליחה להיפטר ממנו. כמובן שדיאטה לא באה בחשבון בגלל משקלי. אני אוכלת בריא בד"כ ועושה ספורט כמעט כל יום. מצבור השומן בבטן מעיק , מטריד ולא בריא. מה עושים? תודה אור

לקריאה נוספת והעמקה

אר שלום, אני חושבת שכדאי לבדוק אותך כדי להתרשם האם הבעיה האמיתית הנה הצטברות שומן או אולי עודפי עור או דיאסטזיס שרירי.

27/07/2014 | 20:07 | מאת: מאי

האם בשאיבת שומן מהבטן שואבים מכל האזור, או שיש הפרדה בין בטן עליונה לתחתונה? אני יודעת שלא ניתן לקבל הצעת מחיר בפורום, אך ברצוני לדעת מה טווח המחירים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מאי שלום, מטרת השאיבה הנה לשפר את קונטור דופן הבטן. לכן בבדיקה אנו מעריכים מהם האזורים הרלוונטים ומטפלים בהם על פי שאיפות המטופל. לפיכך, ניתן לעצב את כל שטח דופן הבטן ואף אזורים נוספים בו זמנית. כדי לברר עלויות אני מציעה שתתקשרי למרפאה 03-6045777.

22/07/2014 | 16:18 | מאת: נויה

שלום דוקטור, אני שוקלת לעבור ניתוח מאמי מייקאובר או ניתוח הרמת חזה בלבד. מכיוון שיש לי ילדים קטנים בבית זמן ההחלמה הוא שיקול קריטי ולכן אשמח לדעת מהו זמן ההחלמה הממוצע עד שאוכל לקום מהמיטה ולטפל בתינוק שלי (בן חצי שנה)? האם יש הבדל בזמן ההחלמה בין שתי החלופות? תודה רבה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

הי נויה, שאלתך מתמקדת באפשרות לשלב בין ניתוח הרמת חזה ומתיחת בטן. משך ההחלמה מניתוח משולב ארוך יותר מניתוח בחזה בלבד. לאחר ניתוח הרמת חזה המגבלה קצרה יותר וניתן לשוב לעבודה משרדית בין ימים ספורים לשבוע מהניתוח. לאחר הניתוח המשולב תזדקקי לכשבועים עד חזרה לעבודה. לאחר שני הניתוחים חשוב להתמיד בניידות, לקום ולהסתובב, כך שהמגבלה העקרית בטיפול הפיזי במשפחה אורכת כשבוע-עשרה ימים בערך לאחר מתיחת בטן וימים ספורים בלבד לאחר ניתוח חזה. עם זאת, לאחר ניתוח מתיחת בטן אני ממליצה להמנע מהרמת משקל כחודש, למרות שאין מניעה להחזיק את הילד כשאת ישובה, לאחר שמסייעים לך להוציאו מהמיטה.

22/07/2014 | 12:09 | מאת: יעל

שלום רב, אני יודעת שחוסר תחושה אחרי מתיחת באן היא תופעה ידועה. יש לי מתחת לטבור חוסר תחושה. אני 4 ח' אחרי ניתוח. תוך כמה זמן זה אמור לחזור? ואחרי כמה זמן שעובר ניתן לומר שהתחושה כבר לא תחזור? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, תופעת חוסר התחושה תחת הטבור שכיחה מאוד ברמות שונות לאחר ניתוח מתיחת בטן. התחושה לרוב חוזרת באופן הדרגתי כאשר בקו שתחת הטבור לרוב חוזרת אחרונה. התהליך ארוך ויכול לאורך שנה ויותר

21/07/2014 | 08:21 | מאת: מור

דוקטור בוקר טוב. לפני ארבעה שבועות עברתי ניתוח הרמת חזה. בימים הראשונים החזה היה נראה ממש באותו גודל ומושלם כאילו עברתי הגדלה (עברתי רק הרמה) ובשבועות הראשונים לא שמתי לב למשהו מיוחד. החזה היה ממש פיקס. לפתע אתמול כשאוטוטו אני קרבה ל 4 שבועות מיום הניתוח, שמתי לב שהחזה השמאלי "התכווץ" כך שנהיה הבדל משמעותי בין חזה ימין שנראה פתאום גדול וחזה שמאל קטן. זה מוזר כי החזה היה בדיוק אותו גודל וסימטרי הן בים לאחר הניתוח והן בשבועיים הראשונים. למה לצפות דוקטור? האם יתכן שתחילה החזה ייראה סימטרי ופתאום הבדל? לא בא לי לעבור ניתוח תיקון ואת כל הפרוצדורה מחדש. לאחר הניתוח החזה היה מושלם.

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום, התופעה שציינת מוכרת ושכיחה. לרוב תוך מספר חודשים חוזרת הסמטריה שהושגה בניתוח. מציעה שתתמידי במעקב אצל המנתח.

20/07/2014 | 15:08 | מאת: ליליאנה

הי ד"ר, לפני כארבעה שבועות נותחתי מתיחת בטן (לאחר מינוס 50 קג ) המתיחה כללה גם שאיבת שומן - נקראת מתיחת בטן רחבה. אציין שהצלקת דקה והכול נראה יחסית סימטרי (בוצע ע"י מנתח רב מוניטין) הבעיה: בבטן התחתונה יש לי מעין בליטה (צד ימין של הבטן התחתונה פחות בולטת ואילו צד שמאל של הבטן התחתונה מעט עם כרס) אני ממש מפחדת שזוהי התוצאה הסופית. כשאני נוגעת בבטן היא מרגישה רכה אך גם קצת נוקשה מבפנים. האם זוהי נפיחות? עברו 4 שבועות אז מדוע הבטן התחתונה שלי עם כרס קטנה? אני ממש לחוצה (שוב אציין כי צד ימין התחתון פחות בולטת ואילו צד שמאל של הבטן התחתונה מעט בולט יותר ולכן אני אוהבת יותר את הפרופיל של צד ימין) אני ממש מקווה שאני מודאגת לשווא :(

לקריאה נוספת והעמקה

הי ליליאנה, לעיתים קרובות מתפתחת אסמטריה בדופן הבטן בתקופת ההחלמה המוקדמת הנובעת מבצקות או הצטברות נוזלים. מציעה שתפני לבדיקת המנתח שכן הצטברות נוזלים ניתן לנקז וכך לזרז הרפוי.

20/07/2014 | 12:12 | מאת: מאי

היי, אני רווקה בת 29, מעוניינת לבצע שאיבת שומן מהבטן והמותניים. האם אתה ממליץ למישהי שעדיין לא ילדה? האם התוצאות יישמרו לאחר הריונות?

לקריאה נוספת והעמקה

מאי שלום, במידה וקיימים מצבורי שומן לא פרופורציונאלים ואיכות עורך תקינה, נוכל לשקול בצוע שאיבת שומן. כאשר משקל הגוף נותר יציב, התוצאות עשויות להשמר שנים רבות. הריונות, ושינויי המשקל הנלווים אליהם משפיעים על אזורים רבים בגוף ובהם הבטן וצידי האגן וסביר שתווצרנה שם בעיות אסתטיות נוספות לאחר הלידות, כמו עור עודף. ההחלטה על בצוע השאיבה תלויה בין השאר במידת הצורך שלך בטיפול בבעיה שציינת, תוך הבנה שאזורים אלו ישתנו עקב הריונות.

20/07/2014 | 09:04 | מאת: לי

אני צריכה שאיבת שומן קלה בירכיים חיצוני ופנימי, עד 4000 שח. קיים ? באיזו מרפאה ניתן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום, טווח המחירים של שאיבת שומן גבוה יותר ממה שציינת, בעיקר בשל עלויות חדר הניתוח.

19/07/2014 | 13:44 | מאת: מאיר

ד"ר טלי שלום רב, אני יודע שאתם לא מדברים על מחירים, אבל אם אפשר לפחות לקבל טווח מחירים של ניתוח בוד ליפט, רזיתי מעל 100 ק"ג, לתשובתך אודה מאוד, מאיר

הי מאיר, לקבלת מידע זה אבקש שתתקשר למרפאתי 03-6045777. חשוב לדעת שמדובר בטווח מחירים התלוי במורכבות הניתוח ואורכו הצפוי.

17/07/2014 | 09:15 | מאת: ליטל

שלום, לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח הרמת חזה. חלק מהאיזור קו התפר עם מוגלה ויש מעין חור קטנטן מהמרפאה הומלץ לי על שימוש בסילבר סל ולשים רק על החור ולא על ההפרשות עצמן מאידך ראיתי באינטרנט שהסילברסל מיועד לספוח גם הפרשות מניסיונך, האם ניתן לשים את חבישת הסילברסל גם על איזור מפריש ? האם הוא מייבש גם מוגלה?? כי אם כבר יש לי מספיק חבישות של הסילברסל עדיף לי לטפל גם במוגלה - אז כדאי לשים חבישה גם מעל ההפרשות? (משחת בקטרובן לא הכי מועילה) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליטל שלום,פתיחות בקו החתך התחתון מאוs שכיחות לאחר ניתוח זה והטיפול בהם הנו באמצעות חבישות מקומיות, כמו הרטבות סליין, פולידין או חבישת סילברסל. את הסילברסל יש לחתוך בגודל הפתח ולהצמידו. במידה ויש בפצע רקמה לא בריאה מומלץ לנקותה. ממליצה שתפני לבדיקה חוזרת ע"י המנתח.

16/07/2014 | 11:46 | מאת: אסתי

שלום לכם, אני בת 52 1.58 ושוקלת 90 ק"ג במקרה אני בנויה די טוב (מבחינת פרופורציות), לאיזה משקל אני צריכה להגיע כדי לעבור שאיבת שומן (מינימום), והאם אפשר לעבוד שאיבה על כל הגוף, ולא רק חזה ובטן אני רוצה גם שוקיים, ירכיים וזרועות.

לקריאה נוספת והעמקה

אסתי שלום, מדבריך אני מבינה שאת סובלת ממשקל עודף ומבקשת למעשה להרזות. שאיבת שומן אינה תחליף לירידה במשקל ומשקולים אסתטיים כמו גם בריאותיים אני ממליצה שתמצאי את הדרך המתאימה לך לרדת במשקל. אני מציעה שתרדי לפחות למשקל 75 ק"ג , הנכון יותר רפואית ואז להגיע לבדיקה. את מוזמנת לתאם יעוץ בטלפון 03-6045777. בהצלחה!

16/07/2014 | 10:38 | מאת: יהלי

שלום, לאחר 3 היריונות ותהליכי הרזייה והשמנה , בטני מלאה בסימני מתיחה שאומנם הטשטשו עם השנים (צבע עור גופי לבן) אולם לאור ההרזייה ניכר כי הסימנים שקועים פנימה האם יש פתרון חד משמעי למצב זה או שמא כל טיפול קיים לא יעלים לחלוטין את סימני המתיחה?

לקריאה נוספת והעמקה

יהלי שלום, את מתארת מצב של סמני מתיחה בדופן הבטן, אשר הנן צלקות ישנות בעורך. במקביל נשמע שקיים גם עור עודף הגורם להתרופפות האזור עם סמני המתיחה והדגשה שלהם. הטיפול היעיל ביותר הנו הסרת העור עם סמני המתיחה, בניתוח הקרוי מתיחת בטן. סמני מתיחה הנמצאים בבטן התתחתונה יוסרו עם הניתוח ואלו אשר מעל הטבור ישארו, אך יימתחו ויבלטו פחות.את מוזמנת לתאם ייעוץ 03-6045777

15/07/2014 | 13:12 | מאת: mnckp

לאחר 4 נתוחי קיסריים וגם שלפני שנה עברתי קיצור קיבה ( שרוול ) וירדתי 37-38 ק"ג. הייתי רוצה לדעת האם אפשר לעשות מתיחה והרמת חזה באותו ניתוח ובנוסף האם אפשר לעשות ע"ח קופת חולים דרכך ? או שיש השתתפות ? תוכלי לתת לי קצת פרטים ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לרוב ניתן לשלב בין אזורים שונים, כמובן באם מצבך הבריאותי מאפשר זאת. במידה וחלק מהניתוח יוכר כרפואי דרך הקופה תוכלי לבצעו בבית חולים ציבורי או לקבל החזר מהקופה או הביטוח. פרטים נוספים תוכלי לברר עם שרי בטלפון 03-6045777. בהצלחה!

15/07/2014 | 09:39 | מאת: ויקי

האם ניתן לבצע שאיבת שומן או מתיחה של הבטן מיד אחרי לידה ואגב הניתוח הקיסרי, דרך אותו חתך?

לקריאה נוספת והעמקה

ויקי הי, לא מקובל לשלב פעולות אסתטיות יחד עם הניתוח הקיסרי. בניתוח מתיחת בטן, אשר מומלץ לבצעו מספר חודשים לאחר הניתוח הקיסרי, מוסרת הצלקת מהניתוח הקיסרי ומעוצב דופן הבטן. אנו ממתינים מספר חודשים עד ניתוח מתיחת הבטן כדי לאפשר למטופלת לרדת חזרה למשקל גופה הרצוי ולרחם להתכנס.

13/07/2014 | 18:30 | מאת: ורד

האם שאיבת שומן מהגב היא שכיחה? עושים בהרדמה מלאה?איך הסטטיסטיקה ביכולת לשמור על התוצאה לטווח ארוך? וכמה זמן לפני אירוע רצוי לבצע?

לקריאה נוספת והעמקה

הי ורד שאיבת שומן מהגב הנה די שכיחה. לרוב מתבצעת בהרדמה כללית. שאיבות שומן אני מצציעה לבצע מספר חודשים לפני ארוע. התוצאה תשמר לטווח ארוך במידה ומשקל הגוף ישאר יציב.

13/07/2014 | 23:47 | מאת: ורד

מנסה לקבוע איתך אך נחסמת על ידי לירון אשמח לשוחח איתך באופן אישי 0544535858

11/07/2014 | 11:31 | מאת: דלית

סעו לארצות הברית..גם זול יותר וגם מקצועי יותר וגם תרוויחו טיול.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דלית, ישראל נחשבת למדינה עם מערכת בריאות מתקדמת. למעשה, מהמובילות בעולם. בתחום הכירורגיה הפלסטית, רבים מהמנתחים הבכירים עברו התמחות -על במקומות מובילים בעולם, ובהכשרתם ובנסיונם טובים בהרבה מהמנתח הפלסטי הממוצע האמריקאי. אני אישית ניתחתי מעל שנתיים באחת המחלקות הטובות ביותר בכירורגיה פלסטית בארצות הברית, בפיצבורג. שם ניתחתי לצד המנתחים המובילים בעולם בתחום עיצוב הגוף. הוכשרתי על ידם, למדתי את שיטות הניתוח הייחודיות להם, למדתי את הגישה למטופל, את הטיפול הבתר ניתוחי ועוד. אני ממשיכה בשתוף פעולה מחקרי עמם ואחת למספר שנים נוסעת אליהם לבקור מקצועי. לכן, מסיבה זו ישראלים הגרים בארה"ב ואירופה דווקא באים לארץ להנתח ניתוחים אסתטיים.

10/07/2014 | 09:12 | מאת: מירב

ד"ר פרידמן היקרה, עברתי שני ניתוחים קיסריים. ידוע לי כי בתחילת ניתוח קיסרי מורחקים שרירי הבטן. האם בסוף הניתוח הם מוחזרים? אני סובלת מעודף משקל ותמיד הייתה לי בטן. תודה רבה מירב

לקריאה נוספת והעמקה

מרב שלום, במהלך הניתוח הקיסרי מפרידים בין שרירי הבטן ולא תופרים אותם חזרה. יש להבין שבשל ההיריון השרירים עשויים להימצא במרחק גדול לעתים זה מזה. בחודשים שלאחר הלידה משתקם דופן הבטן והשרירים מתקרבים חזרה במידה מסוימת. -- Tali Friedman MD MHA

לפני שבוע וחצי עברתי ניתוח מתיחת בטן, מאז הירכיים ואזור הרגל העליונה נפוחים בצורה נוראית,עד כדי כך שהבגדים שלבשתי לפני הניתוח אינם מצליחים לעלות עלי,הרופא אמר שביצע גם שאיבת שומן ושזה בגלל זה.כמה זמן אמור לעבור עד שהמצב יחזור לקדמותו? והאם יש סיכוי שהמצב ישאר ככה?!

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, במידה ועברת שאיבות שומן בירכיים, בהחלט הגיוני שייקח זמן מה עד שהבצקות תרדנה. במידה ולא כך, יש לזכור שלעתים נדירות עלולות להפגע דרכי למפה מפשעתיות כתוצאה מניתוח מתיחת בטן ובמקרה כזה יופיעו בצקות למפתיות בגפיים התחתונות. בשני מצבים אלו לרוב הבעיה מסתדרת עם הזמן. תוכלי להיעזר במסאז למפתי אותו מומלץ להתחיל בשלב מוקדם יחסית ומסייע בירידת הנפיחות. החלמה מהירה

07/07/2014 | 16:41 | מאת: רונה

שלום הייתי היום אצל פלסטיקאי בקופח כללית , נתן לי הפניה לבית חולים . רציתי לברר האם את מקבלת גם דרך הכללית . ההפניות שניתנו לי לקפלן מאיר בלינסון השרון אבל הבנתי שניתן אולי גם בבתי חולים אחרים אשמח לדעת מה הפרוצדורה תודה

רונה שלום, את יכולה להגיע אלי באמצעות הפניה למרפאת כרורגיה פלסטית, בית החולים אסף הרופא.

06/07/2014 | 18:40 | מאת: חוה

שלום רב, לאחרונה אני קוראת על אפשרויות שונומות של הצרת היקפים. אני זקוקה לעיצוב מינימלי .מספר נקודות קטנות. עור טוב. בריאה. ספורטיבית. האם בודי טייט מותיר פני שטח חלקים? מה ההסתברות ל"תאונות" גבשושיות ואי סימטריה בתום הטיפול? האם ליפותרפיה - נותנת אותן תוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

חוה שלום, לדעתי מיומנות המטפל הנה האלמנט החשוב ביותר ופחות סוג מכשיר השאיבה. עם זאת יש להבין שאירגולריות מאוד שכיחה לאחר שאיבות שומן ויכולה להתפתח לאחר כל שאיבה, ללא קשר לזהות המנתח.

06/07/2014 | 11:08 | מאת: אורטל

שלום רב לפני כשבועיים עברתי ניתוח משולב של מתיחת בטן רחבה והרמת חזה. הגוף שלי נוטה להצטלק בצורה גסה (לאחר ניתוח שרוול צלקות קלואידיות ואדומות - אך בניתוח השרוול בכלל לא הניחו לי פלסטרים על הצלקות) השאלה שלי היא לעניין הפלסטרים. הרופאה אמרה לי שכשהפלסטרים ייצאו אז להניח למקום ולא לשים כלום, אך אני מעוניינת כן לשים ו"לתפוס" את המומנטום של כמה שיותר מניעה, גדילה או כיעור הצלקת. קראתי בפורומים שכמה מנתחים ממליצים רבות על פלסטר נייר פשוט של מיקרופור 3M חצי אינץ' - האם הוא יעיל לבעייתי? וכל כמה זמן להחליף? (אגב בסופר פארם הרוקחת אמרה שזה פלסטר רגיל ואין לו סגולה לצלקות אז אני מבולבלת) פניתי אליך לאור המקצועיות וההבנה שלך שאני למדה מתשובותייך המפורטות לשאלות בפורום. אנא עזרתך הדחופה מה בדיוק לרכוש והיכן (רצוי במקום נגיש כמו סופר פארם) לבעייתי הספציפית, שבועיים לאחר הניתוח. תודה רבה ושבוע נפלא

לקריאה נוספת והעמקה

הי אורטל לכל מנתח גישה שונה במקצת באשר לטיפול בצלקות ניתוחיות. אני מאמינה בפלסטרים חומים הנקראים סטריסטריפים אותם מספקת למנותחים שלי...

03/07/2014 | 19:17 | מאת: אביה

תוך כמה זמן מיום הניתוח עלול להתפתח נמק , איך מטפלים נמק שנוצר במתלה מתחת לטבור ? האם הנמק (חמישה ימים לאחר הניתוח יכול להתפשט )? מה הסכנות שיש בהמצאות הנמק?

לקריאה נוספת והעמקה

אביה שלום, אחד הסבוכים הנדירים והלא פשוטים בניתוח מתיחת בטן הנו נמק בשולי המתלה העורי, בשפולי הבטן. סמנים ראשונים לסבל העור מופיעים בימים הראשונים לאחר הניתוח, תחילה כאדמומיות בעור באותו האזור אשר בהמשך עלולה להתפתח לנמק. במידה והסבל העורי מזוהה בימים הראשונים לאחר הניתוח ניתן להתחיל טיפולים בתא לחץ, על מנת לשפר את חימצון הרקמה הסובלת ולצמצם את מימדי הנמק העתידי. הטיפול בנמק תלוי כאמור בשלב בו מתגלה הסבל העורי, ובמימדי הנמק המתפתח. הטיפול הראשוני במצב זה הנו שמרני בלבד, והכוונה הנה לטיפול בחבישות שונות התומכות ומזרזות התאוששות עצמית של הרקמה בשלוב אפשרי של טיפול בתא לחץ. רק לאחר השלמת תהליכי רפוי והצטלקות, לעיתים חודשים רבים לאחר הניתוח, ניתן לעשות תקון צלקת ולמעשה להעלים את הצלקת שנוצרה עקב הנמק ולקבל צלקת עדינה במקומה.

שלום. עשיתי שאיבת שומן לפני קרוב לחצי שנה ביריכיים ונשאר לי קצת שומן ועור עודף באזור, המנתח שאצלו עשיתי הציע לי לעשות תיקון באמצעות אולטראסאונד שאמור להדק את העור הרפוי ושאיבה קטנה של השומן שנשאר....השאלה שלי היא האם האולטראסאונד באמת מותח את העור בצורה משמעותית שנראית לעין כי על פי מה שקראתי בפורומים זה טיפול שצריך להעשות מספר פעמים ופחות יעיל באזור היריכיים.ובנוסף האם מנתח אמור לזהות האם מה שנשאר זה עור רפוי או שומן שלא נשאב או שזהו דבר שקשה לזהות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

גילה שלום, עור הירכיים הפנימיות אינו סלחני וקשה להידוק באמצעים הלא ניתוחיים. מנסיוני על מנת להגיע למתיחת עור באזור זה יש להסיר את העודף.עם זאת, בהסרת עודף העור נותרת צלקת ולא כל מטופל נכון לכך. המנתח אמור לזהות מה מידת העור העודף ולהתאים את הטיפול על פי הערכה זו.

02/07/2014 | 10:49 | מאת: גילה

הניתוח לא נעשה בירכיים הפנימיות ...ירכיים חיצוניות ...האם ידוע לך על טכניקת VASSER אם זה טיפול שעושים פעם אחת או מספר פעמים?

19/06/2014 | 16:51 | מאת: אירנה

שלום ד"ר פרידמן יש לי בטן עם קמטים, העור העודף שם התקמט ונראה מכוער. האם ניתוח הוא הפתרון היחיד בשבילי? אני קצת חוששת מזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אירנה שלום מדבריך משתמע שמדובר בבעיה של עור עודף בעל איכות לא טובה עם קמטים ואולי סמני מתיחה. הטיפול הנו הסרת העור העודף בשפולי הבטן ומתיחת העור העליון כלפי מטה, ניתוח הקרוי מתיחת בטן.לא קיים טיפול אחר הנותן תוצאה דומה לטיפול זה כיום.

17/06/2014 | 13:52 | מאת: יעל

מעוניינת לדעת מהי העלות של הגדלת חזה ללא ניתוח אלא בזריקה?

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתן להגדיל חזה באמצעות הזרקות שומן עצמי במידה והמטופלת מתאימה לפעולה זו. העלויות משתנות ותלויות בין השאר במספר הטיפולים הנחוצים להשגת הנפח הרצוי.

31/05/2014 | 18:36 | מאת: אורית

שלום לד"ר פרידמן, בשנים האחרונות סובלת מהשמנה קשה באזור הערווה. האם יש דרך לעצור את הסחף, לפני ביצוע פעולה כרורגית. האם יש תרגילי התעמלות שיכולים לעזור בנושא. האם שיטת פאולה פועלת על אזור הערווה. למיטב ידיעתי אין באזור זה שרירים, כך שאין אפשרות לחטב אותו. אודה לתשובתך. אורית

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, לעיתים הרזיה יכולה להועיל לבעיה זו. עם זאת מלאות באזור הערווה עלולה להיות קשורה גם בעודפי עור באזור זה ולכן אם משקל גופך תקין יש לבצע הערכה של מקור הבעיה ולהציע לך את הטיפול המתאים, אשר לרוב הנו ניתוחי.

31/05/2014 | 16:09 | מאת: רון

ד"ר פרידמן שלום, אני סובל במשך שנים בצמיגים בצידי הבטן והגב שרק גודלים עם השנים, האם אפשר למיס אותם או להפטר מהם בצורה כלשהי וחשוב לי לדעת שזה לא משאיר צלקות כל שהם. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום,נשמע מדבריך שמדובר במצבורי שומן ובהם ניתן לטפל באמצעות שאיבת שומן. זוהי פעולה זעיר פולשנית, עם חתכים קטנים. לאחר הניתוח נשארות צלקות קטנות באורך מספר מ"מ.

23/05/2014 | 01:24 | מאת: מאיה

האם ניתן להחזיר שומן לירכיים(חיצוניות)ששאבו אותן הרבה יותר מידי ובעצם אין ירך בכלל והאם זה כדאי? תודה מראש.

מאיה שלום, ניתן לבצע הזרקות שומן במידה וקיים מספיק שומן ממקום תורם אחר הגוף. עם זאת יש להבין שחלק מהשומן המוזרק נספג ולכן מדובר על צורך בהזרקות חוזרות. יש לבדוק את המקום הרלוונטי משום שלעיתים ניתוח מתיחת הירך הצידית פותר או מפחית את חומרת הבעיה האסתטית שנגרמה עקב השאיבה.

19/05/2014 | 11:29 | מאת: רון

שלום. אני בין 37, בגובה 1.8 שוקל כ-83 קג'. עוסק בספורט, ומעוניין לקבל פרטים על המסת שומן באזור הבטן והירכיים. האם מדובר בהליך שאינו ניתוח ? כלומר אין שאיבה או חדירה כלשהי לגוף ? האם מתאים למקרה שתיארתי? יש כאבים או החלמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום, המסת שומן הנה סוג של שאיבת שומן. מדובר בהליך ניתוחי, אשר הנו זעיר פולשני בשל הצלקות הקטנות הנותרות, אולם קיימים בו סיכונים כמו בכל שאיבת שומן אחרת. ניתן לבצע המסת שומן באמצעות מגוון מכשירים מתקדמים הממיסים ומפרקים את השומן קודם לשלב השאיבה, ובהם הוויזר, הבודי טייט ועוד.

12/05/2014 | 16:19 | מאת: אירה

שלום ד"ר, אני בחורה די רזה אבל יש לי הצטברות שומן בעכוז ובירך החיצוני שברצוני להסיר. האם שאיבת השומן עלולה לגרום לריפיון בעור? באילו מצבים שאיבת השומן כדאית ומוצלחת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אירה שלום, במידה ואיכות העור שלך טובה, ואכן קיימים מצבורי שומן דספרופורציונאלים בירך הצידית ובצידי האגן, תוכלי להנות משאיבת שומן. רפיון עור עלול להתפתח עם השנים בכל מקום בו היתה שאיבת שומן בעבר, עקב שינויי משקל, ועם הגיל. הטיפול בעור הרפוי תלוי במידת החומרה היחסית של הרפיון בהתאמה לשאיפות המטופלת.

08/05/2014 | 10:54 | מאת: גלית

היי אני כבר שנה ו 10 חודשים אחרי לידה, למרות שירדתי במשקל רב עדיין הבטן שלי נראית כמו בטן של אישה בהריון חודש רביעי. מה ניתן לעשות על מנת להוריד את הבטן? איך אני יודעת האם מדובר בעודפי עור או שמא כפיפות בטן או הליכה או ריצה יעזרו ? כמה פעמים בשבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, במידה ומשקל גופך תקין, בלט הבטן התחתונה עשוי להגרם ממצב של עודפי עור , חולשת שרירי הבטן או משניהם יחד. במידה והבעיה הנה מבנה שרירי הבטן, מצב הקרוי דיאסטזיס, שרירי הבטן מרוחקים זה מזה עקב ההריון ולרוב פעילות גופנית לא תסייע. עודפי עור ודיאסטזיס אנו מתקנים בנתוח מתיחת בטן. את מוזמנת להגיע לייעוץ.

03/05/2014 | 23:24 | מאת: גלי

באיזה מכונים בארץ קיים המכשיר הזה והאם הוא מתאים להמסת שומן בקנה מידה בינוני-גדול

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, כירורגים פלסטים בודדים בארץ נעזרים במכשיר ה VASER בשאיבות שומן. לטכנולוגיה זו יתרונות המאפשרים לנו לבצע באמצעותו שאיבות שומן מתקדמות, כמו גם השתלת שומן במקומות שונים בגוף לצורך עיצוב מכסימלי. אחת הפעולות הפופולאריות הנו עיצוב "קוביות " בדופן הבטן שמטרתו לצור מראה אתלטי טבעי לדופן הבטן, ולא רק לדקק את רקמת השומן. בכל מקרה, איני ממליצה על שאיבת שומן בנפח גדול, העשויה להשאיר אחריה אירגולריות בעור וצלוליט, וטמונות בה סכנות בריאותיות נוספות.

30/04/2014 | 14:21 | מאת: קרן

שלום ד"ר טלי, עברתי 3 לידות, נראה לי שסיימתי עם הלידות, אבל אף פעם אי אפשר לדעת, אני בת 39. רציתי לשאול מה זה מאמי מייקאובר? למה כדאי לשלב בין ניתוח לעיצוב הבטן והחזה ולא לעשות אותם בנפרד? האם השילוב לא מאריך את זמן ההחלמה? ומה קורה אם אכנס שוב פעם להריון? תודה, קרן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לאחר השלמת הריונות עולה בקרב נשים רבות הצורך לשפר את חזות הגוף, כאשר האזורים הרלוונטים הנם לרוב הבטן והחזה. הכוונה במומי מייקאובר הנו לתת מענה כולל לאזורים אלו, בו זמנית לעיתים. במידה ומצבך הבריאותי ובדיקות הדם תקינות ניתן לשקול ניתוח מסוג זה. מדובר לעל שלוב בין מתיחת בטן ועיצוב החזה ולעיתים שאיבות שומן קטנות . לאור הבטיחות בהרדמה כיום ניתן לבצע שלובים של אזורים שונים סמולטנית ובכך להמנע למעשה מניתוחים חוזרים ולקצר את משך ההחלמה הכולל, עלויות וכו. ברור שאם יהיה הריון נוסף התוצאות אשר יושגו בניתוח זה יפגעו ברמה האסתטית. בהצלחה!

שלום ד"ר טלי, אני מעוניינת לבצע מתיחת בטן לאחר שסיימתי את ההריונות. קראתי שיש טכניקה לבצע את הניתוח ללא נקזים. האם טכניקה זו מומלצת? כיצד נקבעת ההחלטה אם להכניס נקז למטופל או לא והאם הנקזים כואבים? תודה, נורית

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, בניתוח מתיחת בטן אנו מפרידים את העור משרירי הבטן כדי לבצע מתיחה ועיצוב של דופן הבטן. לכן, במהלך ההחלמה מהניתוח נוצרת הפרשה מסויימת באופן נורמאלי תחת העור אשר מקובל להוציאה מהגוף באמצעות נקזים, אשר מוסרים מספר ימים מהניתוח. בתנאים מסויימים, ניתן להמנע מהנקזים, בתנאי שהמטופל מודע לכך שהפרשות שיצטברו תחת העור ינוקזו במהמשך במרפאה. מנסיוני, תרומת הנקזים לכאב הנה מינורית והם מוסיפים לבטיחות הניתוח ולהליך ההחלמה ומפחיתים בצקות, סרומות, והפרעות ברפוי.

30/04/2014 | 13:57 | מאת: גלית

שלום ד"ר טלי, שמי גלית, אני בת 45 וירדתי לאחרונה בעזרת ניתוח בריאטרי כ 30 ק"ג ואני יציבה במשקל זה חצי שנה. בעקבות הירידה במשקל העור באזור הבטן, הירכיים והזרועות הפך להיות רפוי. הבנתי מהכתבה שניתן לטפל בבעיה זו באמצעות ניתוח. שאלתי - האם הניתוח כואב? ברור שיש עניין אישי אבל מה מספרים מטופלים שעברו זאת? תודה לך, גלית

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, ניתן לעצב את דופן הבטן, הירכיים ואף הישבן, בכל היקף הגוף, באמצעות ניתוח הבודי ליפט. מדובר בתוספת למתיחת הבטן הרגילה המאפשרת שיפור באזורים הצידיים והאחוריים של בגוף בו זמנית. הכאב דומה למתיחת הבטן. באמצעות הזרקת חומר הרדמה לאזורי הניתוח במהלך הניתוח אנו מפחיתים משמעותית את הכבים לאחר ניתוח זה ומאפשרים ניידות מלאה כבר מספר שעות לאחר הניתוח.