פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
1247 הודעות
1163 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

25/09/2013 | 07:22 | מאת: דן

שלום ד"ר פרידמן :) עברתי מתיחת בטן באוגוסט 2012, מאז החלמתי יפה מאוד. אני רוצה לעבור עוד מתיחה כדי להסיר לגמרי סימני מתיחה לאורך הבטן התחתונה. הסימנים הם אנכיים ומגיעים מהצלקת עד לטבור. אני מרוצה מאוד מהמתיחה עצמה, אך גם הסימנים מפריעים לי מאוד, במיוחד בשכיבה כשהם מתקמטים. האם זה קל יותר מהמתיחה הראשונה? קשה יותר? פשוט יותר? תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה
25/09/2013 | 07:39 | מאת: דן

ועוד דבר: אני רוצה גם לשאוב שומן מאיזור הערווה. אני ממש ממש אודה לך אם תוכלי לפרט על כך. אגב, בן 27.

ניתן לשאוב שומן מאזור הערווה. פעולה פשוטה, בהרדמה מקומית. עם זאת יש לזהות קודם לבצועה האם המלאות שם נובעת באמת מעודף שומן או נובעת מצניחה של האזור. הטיפול בצניחה הנו אחר.

דן שלום, ציינת שעברת מתיחת בטן לפני כשנה והחלמת יפה. מדבריך ניתן להבין שכיום עור הבטן מתוח היטב. לפיכך, כבר לא קיים עודף עור בבטנך ולכן לא נוכל קרוב לודאי לחזור על ההליך הניתוחי... עדין אין טיפול אמין בסמני המתיחה, למעט הסרתם בניתוח או מתיחתם.

12/09/2013 | 18:56 | מאת: עמית

היי טלי. היום הייתי בועדה ואושר לי לעשות ניתוח להסרת עודפי עור בבטן וגם העבירו לאישור בידיים וביריכיים. יש לי מספר שאלות. היום אני עשנת כחצי קופסא ביום האם ייתכן ולא יתנו לי לעבור את הניתוח עקב כך? אני מבחינתי מוכנה להפסיק ברגע שיגדיו לי בשביל זה. בנוסף תוך כמה זמן מרגע הפגישה לקביעת התור קובעים לי תור לניתוח בבית חולים ציבורי? אשמח לעוד אינפורמציה שאת חושבת שאני צריכה לדעת תודה מראש כמית

לקריאה נוספת והעמקה

עמית שלום מזל טוב על קבלת האישור! אני ממליצה שתפסיקי לעשן חודש לפני ניתוח מתיחת בטן. בפגישת הייעוץ במרפאת החוץ בבית החולים יוחלט עמך על סוג הניתוח והיקפו. לרוב תוך מספר שבועות מקבלים בדואר תאריך לניתוח. אורך התור לניתוח משתנה בין בתי חולים שונים ויימסר לך בעת הפגישה במרכז הרפואי אליו תגיעי לייעוץ. בהצלחה!

שלום אני בת 34 לאחר השתלת כליה , התחלתי באופן הדרגתי באימוני כושר תוך ירידה מאוזנת במשקל יש לציין שיש לי בעיית משקל האם לאחר שאגיע למשקל הנכון עבורי ועדיין תהייה לי בטן רפויה וגלגלים אני עדיין אוכל לבצע שאיבת שומן או מתיחת בטן????

לקריאה נוספת והעמקה

ליאם שלום ניתן לבצע מתיחת בטן ושאיבת שומן למושתלי כליה באם מצבם הבריאותי מאוזן ואינם נוטלים תרופות מדללות דם או המפריעות לרפוי פצעי הניתוח. בהצלחה!

11/09/2013 | 01:20 | מאת: בן

שלום! אני רזה אך יש לי לחיים מלאות. שאלתי האם תיאורטית (או מעשית) ניתן לבצע שאיבת שומן באזור הלחיים? למיטב ידיעתי ישנה בעיה בשאיבה מעל קו הלסת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בן שלום, מלאות בפנים מאפיינת פנים צעירות. לשאלתך, לרוב לא מקובל לשאוב שומן בלחיים. השמנה בפנים לרוב מלווה בהשמנה בגוף, והטיפול בשתיהן הנה ירידה במשקל... לעיתים ישנה מלאות בלחיים עקב כיס שומן עמוק ממנו כן ניתן להפחית שומן בגישה ניתוחית דרך הפה אולם בניתוח זה ישנם סיכונים אליהם יש להיות מודעים טרם ההחלטה על הפעולה.

09/09/2013 | 08:18 | מאת: דני

שלום אני בן 56 גובה 1.76 ומשקל 115 ק"ג יש לי מבנה גוף רחב. עסקתי כ-4 שנים בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע אך בשניים האחרונות הפסקתי כל פעילות. בעבודה בחדר כושר לא הצלחתי להוריד את הכרס למרות הגידול במסת שרירים. היום יש לי בטן תחתון נפול .....הייתי רוצה לשקם את המראה ואולי גם לדרבן את עצמי לחזור לפעילות. שאלתי היא האם שאיבת שומן יכולה לעזור /לתרום ולהחזיר לפרופורציה את המראה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום, נשמע מדבריך שהנך סובל ממשקל עודף. יש לבדוק אותך כדי להתרשם מדוע הבטן בולטת, שכן גברים רבים עם כרס סובלים למעשה מהשמנה תוך בטנית. הכוונה היא להשמנה עמוקה, סביב המעי, אותה לא ניתן לשאוב, זאת בהשוואה לשומן תת עורי המטופל באמצעות שאיבת שומן.

08/09/2013 | 12:29 | מאת: יעל

לד"ר טלי שלום וברכה, אני עברתי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן מהמתניים לפני כשבוע וחצי. אני מרוצה מאוד מהתוצאה מה עוד שהבטן כיום מתוחה מאוד, ונעלמו כל קיפלי העור שהיו עקב הריונות. אני מודאגת מאד מכך שהגב התחתון שלי עדיין רדום מהשפעת האפידורל, שבעזרתו נותחתי.(לא בהרדמה מלאה). לשאלתי את הרופא המנתח, קיבלתי תשובה שזה לא יכול להיות. האם הגיוני שעדיין ארגיש עיצבוב קל בלבד בגב התחתון שלי 9 ימים לאחר הניתוח? מודה לך על תשובתך. שנה טובה, מיעל

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, לעיתים התחושה המופחתת קשורה בשאיבות שומן באותו האזור.בררי האם בוצעה שאיבה שם.

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום אכן ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן בהרדמה אפידורלית.

שלום דוקטור קראתי בעיון את נושא הדיאסטזיס בעקבות מצוקה שלי לגבי מראה הבטן לאחר 2 לידות רגילות: בטן עליונה נפוחה שנראית בהריון, בטן תחתונה רפויה.... אחרי הלידה הראשונה התאמנתי וחזרתי לעצמי ולאחר הלידה השנייה הזנחתי.... מאז, צברתי עודף משקל של כ- 10 ק"ג וכרגע מנסה לרזות ע"י תזונה מתאימה וספורט. האם ביצוע כפיפות בטן "רגילות" עשויות לשפר את המצב...? האם יש תרגילים אחרים לחיזוק השרירים שנחלשו....? אשמח אם תפני אותי למידע המתאים...תודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שוש שלום, חיזוק שרירי הבטן לעיתים מסייע באמצעות יכולת המטופלת "לאסוף" את הבטן. עם זאת, במצב של דיאסטזיס משמעותי הבטן נוטה לבלוט בעמידה באופן קבוע, ובמיוחד לאחר ארוחה. מעבר לכך, ישנם מטופלים שכתוצאה מעליה במשקל משמינים גם בתוך חלל הבטן, וזוהי השמנה האחראית על חלק מהבלט של הבטן העליונה. אני מציעה שתעברי הדרכה מקצועית באשר לחיזוק מאוזן של שרירי הבטן ורצפת האגן, רדי במשקל ובאם לא תחושי שפור אשמח לראותך.

01/08/2013 | 03:06 | מאת: ד"ר ירון מאיר

ד"ר טלי היקרה. ישנם אנשים שיודעים להיות טובים זה עם זה, ישנם אנשים שיודעים להיות כנים זה עם זה, ישנם אנשים שיודעים להתחשב זה בזה , וישנם אנשים כמוך ! שיודעים להיות בני אדם! ואת טלי יקרה, שהתברכת בכל מעלות אלו, קבלי את תודותיי הרבות על הניתוח המדהים שניתחת אותי. כשאני מתבונן במראה אינני מבין מה את יותר - מנתחת או אדריכלית...??? הסרת בצורה מושלמת את כל אותם עודפי העור שהיו בכל אזור הגב התחתון, מותניים קדמיים ואחוריים, הרמת ועיצבת את העכוז באופן שלא ניתן להאמין עד כמה מקצועיות ויצירתיות נדרשת להגעה לתוצאות כל כך משביעות רצון. בחיי עברתי לא מעט ניתוחים, השלתי מעל ל 50 ק"ג ואף פעם לא הייתי כל כך מרוצה מתוצאות ניתוח. אני שוב מודה לך על המקצועיות, היצירתיות, היחס החם והאנושי, הדאגה והאכפתיות לפני ולאחר הניתוח. מודה על היותך מי ומה שאת! מברך אותך בהמשך עשייה מבורכת ובאמצעותך שולח תודתי לצוות המקסים של מרפאתך, על הליווי, האכפתיות, הדאגה והעזרה לאורך כך הדרך. תבורכו ! בברכה, ד"ר ירון מאיר.

לקריאה נוספת והעמקה

תודה רבה (:

26/07/2013 | 21:55 | מאת: גל

כמה זמן אחרי מתיחת בטן מותר להרים תבנית של תנור ,לטאטא ולשטוף ריצפה,לקיים יחסי מין?

לקריאה נוספת והעמקה

גל שלום, ההחלמה מהניתוח הנה אישית ולעתים קיים פער בין המסוגלות הפיזית לבין מימוש הפעולה בשל חשש המטופלת. לאחר כשבוע ניתן לבצע פעילויות קלות בעמידה, וכעבור עשרה ימים לחזור לעבודה משרדית. חזרה לפעילות גופנית כעבור כחודש.

25/07/2013 | 10:29 | מאת: רוית

עברתי לפני 10 ימיים טיפול בודי טייט יריכיים והצרת היקפים היתכן שעד היום אין תוצאה??? ואגב לגבי תהליך ההחלמה הוא ארוך יותר ממה שטוענים!!!

לקריאה נוספת והעמקה

רוית שלום, הליך ההחלמה משאיבת שומן תלוי בהיקף השאיבה: הנפח הנשאב ומספר האזורים המטופלים. שינוי נראה כבר בעיצומה של הפעולה ובהמשך האזור צובר נוזלים עקב הטראומה המקומית. נוזלים אלו יוצרים נפיחות זמנית אשר חולפת בהדרגה ולכן תוצאה סופית נראה כעבור מספר חודשים. החלמה מהירה!

15/07/2013 | 14:04 | מאת: רינה

שלום ד"ר פרידמן מעוניינת בפגישת יעוץ. 0506321325 מה הסכום לפגישה זו ?

לקריאה נוספת והעמקה

רינה שלום, יצרו עמך קשר מהמרפאה.

10/07/2013 | 12:28 | מאת: סוניה

שלום,אני אחרי ניתוח שרוול לפני שנתיים וחצי ובשבוע הבא עוברת מתיחת בטן היקפית באישור הקופה, אני כמעט בת 50 ובשל גילי יש לי עליות וירידות של 1.5 ק"ג במשקל האם זה ישפיע על הניתוח. בסך הכל רזיתי 42 ק"ג אולם הBMI עדיין 31 וזה בגלל כמות הספורט הרבה שאני עושה. אני כל הזמן בלחץ שאולי לא ינתחו אותי למרות שהרופא שלי אמר שאין סיבה אבל אני ארגע רק אחרי הטרום ניתוח מה דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

סוניה שלום, שינויי משקל קלים לא ישפיעו על תוצאת הניתוח. במידה ומצבך הרפואי תקין ואינך מעשנת אני מניחה שתאושרי לניתוח, ושתהני ממנו! בהצלחה!

29/06/2013 | 17:28 | מאת: חן

אני רוצה לעבור בבטן ומעוניינת לדעת אם עלולים להיווצר סיבוכים(כמו שקעים וגומות) וכן עד כמה ק"ג אפשר לשאוב בבודי טייט?

לקריאה נוספת והעמקה

חן שלום, לאחר שאיבת השומן עלולים להווצר שקעים או אירגולריות בעור, וזו תופעה שכיחה יחסית אשר עשויה להופיע גם שני לאחר השאיבה, כאשר העור מזדקן והאלסטיות שלו פוחתת. בעיה זו עשויה להווצר לאחר שאיבה עם כל מכשיר.

25/06/2013 | 09:44 | מאת: אורי

שלום דר! אני עשיתי דיאטה ונשאר לי עודף קל מאד של עור בבטן שכאשר אני יושב הוא נשפך קצת ... לדעתי כמעט ואין שומן כי זה לא מוצק כמו שומן רציתי לדעת אם את מכירה עוד שיטות לכוווץ ולהדק את העור ללא ניתוח כירוגי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי טיפול ניתוחי נחשב כדרך האמינה ביותר להסרת עודף עור. כאשר בשפולי הבטן ניתן להסתיר את הצלקת בתוך הביגוד

21/06/2013 | 11:20 | מאת: יעל

שלום רב, אני יודעת שלא מומלץ למעשנים לעבור ניתוח פלסטי. רציתי לדעת מה הסיבה, ובמידה ואני מעשנת, כמה זמן לפני הניתוח מומלץ להפסיק? שאלה נוספת לגבי פעילות גופנית, שאני עוסקת בה באופן קבוע כבר שנה וחצי. במה זה תורם לניתוח? האם זה מונע יותר סיבוכים? תודה מראש על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, מעשנים יכולים להנות מניתוחים פלסטים, אולם מומלץ להפסיק לעשן לפני הניתוח כדי להפחית הפרעות ברפוי פצעי הניתוח השכיחות יותר אצל מעשנים. ישנם ניתוחים שהפסקת העשון הנה חשובה במיוחד טרם ביצועם, כמו מתיחת פנים, הקטנת חזה ומתיחת בטן. משך הפסקת העשון תלויה בגורמים רבים ונתונה לשקול דעתו של המנתח. לפעילות גופנית יתרונות רבים. היא מומלצת לחיזוק הגוף, שפור היציבה, שמירה על משקל תקין וכו. עושה רושם שמטופלים הפעילים גופנית מתמודדים טוב יותר עם היקף ניתוחים רחב ומתניידים מהר יותר.

20/06/2013 | 23:21 | מאת: סיגל

שלום טלי, רציתי לברר באם אני מעוניינת לעשות מתיחת בטן ושאיבת שומן ובנוסף מעוניינת להיכנס בשנתיים הקרובות להריון. האם זה פוגע בתוצאות הניתוח? בהנחה שאני שומרת על הגיזרה ועושה אימונים והליכות...?????

לקריאה נוספת והעמקה

סיגל שלום, הריון עתידי בהחלט יפגע בתוצאות הניתוח ולכן הצעתי לך הנה להמתין עם ניתוח מתיחת הבטן עד לאחר ההריון המתוכנן.

19/06/2013 | 09:39 | מאת: מיכל

כמה זמן החלמה מניתוח זרועות? האם ניתן לקפל את היד לאחר הניתוח? מותר לישון על הצד? אפשר לצחצח שיניים? אפשר לחפוף שיער בידיים? מה אסור לעשות?

משך ההחלמה הנו כשבועים, ניתן לקפל את היד מיד לאחר הניתוח ולתפקד באופן כמעט מלא תחת המגבלות הבאות: להמנע מתנועות חדות של הגפה, להמנע מנשיאת משקל ומהרמת הזרוע מעל גובה הכתף בשבועים שלאחר הניתוח. מומלץ לשון עם ידיים מורמות על כרית בשבוע הראשון ואין פטור מצחצוח שיניים!

19/06/2013 | 09:36 | מאת: גל

בת 55.יש לי עודפי עור בזרועות ולכן לא הולכת עם חולצות גופייה. מתיחת זרועות יאפשר לי ללכת עם חולצות גופייה? האם הצלקות לא יגרמו לי לבעיה חדשה שבגללה לא אוכל ללכת ללא שרוולים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מתיחת זרועות תחטב את זרועותיך אולם תשאיר צלקת לאורך החלק הפנימי של הזרוע. מטופלים רבים מסתדרים עם לבוש חשוף, בזכות מיקום הצלקת המוסתר ברוב התנוחות של הזרוע כמו גם בשל התובנה אליה הגיעו שצלקת עדיפה על פי עודפי עור. אולם, תובנה זו הנה אישית ואינה נכונה לכולם. במידה ובראיה האישית שלך, צלקת הנה גרועה כמו עודפי עור או אף יותר, הרי שאינך בשלה לניתוח זה ואיני ממליצה שתבצעי אותו בשלב זה. זכרי שצלקת מגיעה לבשלות בחלוף הזמן ושקיימים טיפולים המטשטשים אותה. עם זאת- היא לעולם לא תעלם ואצל חלק מהמטופלים עשויה להיות לא יפה, רחבה ובולטת.

שלום טלי, לפני 3 שנים עברתי ניתוח שרוול וירדתי 76 קילו, משקלי יציב במשך שנתיים, אני מאוד מעוניינת לעשות ניתוח מתיחת בטן ויריכיים, האם יש אפשרות לשלב בין הניתוחים ביחד? אם הרופאים שלי אישרו כי עודפי העור אכן מהווים בעיה בריאותית כמו דלקות וגירויים, הקופה משתתפת בניתוחים? גם ניתוח הרמת חזה יכול להיות בהשתתפות הקופה?

לקריאה נוספת והעמקה

לאור שלום, ניתן לשלב בין מספר אזורים, לרוב שניים עד שלושה, בהתאם לצרכי המטופל ומצבו הבריאותי הכללי. במידה ובידך אשור של רופא עור המתעד דלקות חוזרות תחת קפלי העור, תוכלי להסתייע במסמך זה להשגת אישור הקופה. האזורים השכיחים ביותר לאשור הנם הסינר הבטני והירכיים הפנימיות בנשים. הסיכוי להשיג אשור של הקופה להרמת חזה הנו נמוך ביותר. בהצלחה!

לפני כשלושה שבועות עברתי מיני מתיחת בטן ותיקון שבר בטבור.עדיין מוגבלת בהליכה זקופה וישנם כאבים ליד הטבור ובטן תחתונה נפוחה. עליי לציין שאני בחורה רזה והיה לי מעט עור עודף שחשבתי שזו הזדמנות להיפטר ממנו, אך לא תיארתי שההחלמה כזו קשה ושאהיה עם בטן נפוחה יותר ממה שהיה לי.אני גרה בארה"ב ואמורה לטוס לארץ עוד יומיים לביקור וקצת חוששת. האם הכאבים והנפיחות הם נורמלים? מתי אוכל להתחיל ספורט בהתחשב בשבר שהיה לי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רות שלום, אני ממליצה שתבדקי ע"י המנתח שלך טרם נסיעה. לרוב קיימת מידה מסויימת של בלט של דופן הבטן לאחר הניתוח, אולם יש להיות במעקב סדיר אצל המנתח על מנת שיאשר שההחלמה תקינה, ושיאבחן הצטברות חריגה של נוזלים אם קיימת ויטפל בה. לרוב ניתן לחזור לפעילות גופנית כחודש לאחר מתיחת בטן ותקון בקע טבורי. קצב החזרה לכפיפות בטן הנו אישי ומותנה בהנחיות המנתח.

לקריאה נוספת והעמקה
09/06/2013 | 17:23 | מאת: ליהי

שלום דוקטור רזיתי 47 קילוגרמים ממשקלי ונשארו לי עודפי עור בירכיים, איך אפשר להסיר אותם באמצעות טיפול אצלך ?

לקריאה נוספת והעמקה

ליהי שלום, עודפי עור בירכיים הנה בעיה שכיחה לאחר הרזיה משמעותית. הטיפול הנו ניתוחי, בניתוח הקרוי עיצוב ירכיים. באופן זה ניתן לשפר אזורים שונים בירכיים הפנימיות, קדמיות וצידיות.

31/05/2013 | 19:01 | מאת: זיוה

אני בת 48 ואני מעוניינת להמיס שומן בבטן. כשאני נכנסת לאינטרנט יש המון סוגים של שיטות ואני הולכת לאיבוד. כמובן שאני מעדיפה שיטה שלא כרוכה בניתוח והתוצאות שלה מצוינות. האם את יכולה להמליץ לי מה השיטה המועדפת? בנוסף אני כנראה עומדת בפני ניתוח הסרת רחם בפתיחת בטן. האם ניתן לבצע את זה ביחד? אודה לתשובה לשתי השאלות הואיל והניתוח עדין לא וודאי. נ.ב. קוראים שעברו הליך כזה או אחר ורוצים לשתף אותי בתוצאות אשמח לשמוע.

לקריאה נוספת והעמקה

זיוה שלום, המסת שומן הנה למעשה שאיבת שומן הכוללת שלב מקדים של המסת השומן או פרוקו, טרם השאיבה. לפיכך, מדובר פה בהליך ניתוחי בדיוק כמו שאיבת השומן הקלאסית. עם זאת, משום שהנקבים בעור כתוצאה משאיבה או המסת שומן הנם קטנים מאוד, ההליך נקרא ניתוח זעיר פולשני. כאמור, ישנם מכשירים שונים לשאיבת שומן המשלבים חימום ופרוק של הרקמה טרם שאיבתה, תוך שמוש באנרגיות חום שונות, כמו מכשיר הוויזר, בודיטייט ועוד. במידה ואת מתאימה להליך של שאיבת שומן, תוצאה טובה תוכלי לקבל באמצעות שיטות שונות, ולכן האלמנט החשוב יותר הנו בחירה של המנתח. המנתח יוכל לכוון אותך למכשיר המועדף על ידו. ניתן לשלב בין ניתוח הסרת רחם לבין שאיבת שומן או אף מתיחת בטן.בהצלחה!

20/05/2013 | 16:10 | מאת: דינה

לד"ר פרידמן שלום כשלשה שבועות מניתוח מתיחת בטן עדין לא יכולה ללכת זקוף כמה זמן עד שאחזור לעצמי ואוכל ללכת זקוף.

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2013 | 22:08 | מאת: לינה

היי דינה.אני בעוד שבוע מתכוננת לניתוח מתיחת בטן הקפית.תוכלי לספר לי קצת.הית עם נקזים? מדאיג אותי מאוד שיש לך עדין כאבים

דינה שלום, לרוב תוך כשבוע ממתיחת הבטן ניתן להתיישר. קצב ההתיישרות הנו אישי ותלוי בעיקר באיכות הרקמות (העור, השרירים...) עם זאת, לעיתים מטופלות אשר נראות שמהלכות זקופות, מדווחות על תחושה של התיישרות לא שלמה, אשר לעיתים נובעת מתפירת השרירים הפנימית או בעיקר מחשש שלהן מתחושת מתח או כאב.

20/05/2013 | 08:30 | מאת: ענב

אני בת 57 רוצה לעשות המסת שומן בשיטת בודי טייט באזור הבטן. משקלי 67 ק"ג גובהי 1.70 מ'. יש לי ויטיליגו, האם ישנה סכנה שבאזור המסת השומן יתפשט הצבע הלבן - חוסר פיגמנט. מה הסכנות בשיטה זו? (כשאני נפצעת בעור הצבע לא חוזר אלא נשאר סימן לבן)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענב, במידה וזוהי נטיית גופך, הרי ישנו סכוי גבוה שבאזורי התכים הניתוחיים תהיה תופעה של ויטיליגו. הופעת אזורים נוספים בעור הבטן עלולה להיות תגובה לשאיבה שטחית וצריכה להיות נדונה עם המנתח טרם בחירת שיטת שאיבת השומן.

15/05/2013 | 14:53 | מאת: הנד

איך עושים את השאבת שומן, האם זה בסל הבריאות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, שאיבת שומן למטרות קוסמטיות אינה בסל הבריאות. מדובר בפעולה זעיר פולשנית, עם חתך קטן באורך מס מ"מ בלבד. אזור השאיבה מוסנן בתמיסה עם נוזלים ובהם חומר מרדים ובאמצעות צינורית עם חורים נשאב השומן החוצה.

08/05/2013 | 20:18 | מאת: לילי

אני בת 22, נפגשתי עם מנתח בבאר שבע לגבי מתיחת בטן, המחיר שהוא קבע עומד על 38,000 ש"ח. זה סביר? הוא ציין שבגלל שהיום אני שוקלת מעט מאד וירדתי יותר מ-60 ק"ג, יש עודפי עור גם במתניים ולכן יצטרך להפוך אותי במהלך הניתוח ולתפור מאחורה, ככה שהצלקת תהיה מה שהוא קרא לזה "צלקת חגורה" . זה נפוץ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לילי שלום לאחר ירידה במשקל לרוב נוצרים עודפי עור היקפיים, בבטן, בצידי האגן ובירכיים חיצוניות, והטיפול בהם הנו הרמת פלג גוף תחתון או מתיחת בטן היקפית. החתכים הניתוחיים הנם היקפיים, ומזכירים צורת חגורה. זהו ניתוח נפוץ בקרב מטופלי. בהצלחה!

06/05/2013 | 17:16 | מאת: אלוני

שלום רב אני בת 50 גובהי 162 ושוקלת 75 ק"ג. אני נמצאת בתהליך של ירידה במשקל,אבל ריכוז השומן בבטן הוא זה שמפריע לי ביותר. יש לציין שאני לאחר 4 לידות, 2 האחרונות בקיסרי. העור שלי הוא טוב וגמיש יחסית. הייתי ביעוץ לשאיבת שומן בהרדמה מקומית TUMESCENT LIPOSUCTION אולם אני עדיין מתלבטת ולא ברור לי מה ההבדל בין שיטה זו לבין השיטה הרגילה. האם מדובר רק בסוג הרדמה שונה, או שיש גם הבדלים נוספים ומה היתרונות והחסרונות של השיטה? כמו כן, אני רגישה לחומר הרדמה עם אדרנלין (אצל רופא השיניים), והבנתי שזהו החומר בו משתמשים בהרדמה המקומית. ביעוץ נאמר לי שלא צריכה להיות בעיה כיון שהספיגה היא גדולה יותר באזור הבטן. אני מתבלטת אם זו שיטה מתאימה לי או שעדיף בהרדמה מלאה, או אם יש הרדמה מקומית בשיטה אחרת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אלוני שלום, ראשית אני ממליצה לך לעבור טיפול ניתוחי לעיצוב הגוף בתום הירידה במשקל ולא במהלכה. שאיבות שומן ניתן לבצע בהרדמה מקומית, מקומית בשלוב עם טשטוש או בהרדמה כללית. בכל שיטות אלו אנו משתמשים בהסננה מקומית של רקמת השומן בתמיסת מים פזיולוגים ובה חומר מפחית כאב וחומר מכווץ כלי דם כדי להפחית שטפי דם מקומיים. ההסננה המקומית הזו קרויה טומסנט ואין בה משהו חדש. זוהי השיטה הרגילה. באשר לנוכחות אדרנלין, יש להעריך האם מדובר באלרגיה אמיתית או בתגובה די שכיחה שמתארים מטופלים לאחר טיפולי שיניים, כמו דופק מהיר כתגובה לחומר. על פי זה נחליט מהי שיטת ההרדמה המומלצת.

05/05/2013 | 17:03 | מאת: מיכל

האם ניתן לעבור ניתוח זרועות בשילוב עם ניתוח מתיחת בטן? כמה זמן לוקח כל ניתוח לכשעצמו? האם ניתן למקם הצלקת בבית השחי? כמה זמן צריך ללכת עם חגורה לזרועות? תודה?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, ניתוחים משולבים בהחלט אפשריים ואפילו מומלצים על מנת לחסוך במשך ההחלמה וניתוחים חוזרים. באשר לניתוח הזרועות- יש להעריך את מצבך- כמות עודפי העור ומיקומם לאורך הזרוע ועל פי זה נחליט יחד מהו סוג הניתוח המתאים לך. בהתאם לסוג הניתוח וקצב ההחלמה שלך כך יותאם משך לבישת החגורה- בין שבועים לחודש.

02/05/2013 | 21:33 | מאת: תמי

שלום, אני בת 42 לאחר שלוש ניתוחים קיסריים. יש לי היפרדות בשרירי הבטן וכל כירורג טוען משהו אחר, אפשר לשפר בעזרת התעמלות/ התעמלות כלל לא תסייע / רק ניתוח / לא מומלץ ניתוח. יש לי מבנה יחסית קטן ואני כבר קרוב לשנתיים עם בטן של חודש חמישי. אישית אני מעדיפה להימנע מניתוח, אם יש משהו שיכול לשפר את המצב אשמח לדעת וגם לדעת איזה ניתוח יכול לשפר את המצב ומה ההשלכות והסכנות בניתוח כזה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תמי שלום, במידה וחיזוק שרירי הבטן באמצעות פעילות גופנית אינו משפר את מצבך, ניתוח מתיחת בטן קרוב לודאי הנו הפתרון. בניתוח זה יוצמדו שרירי הבטן זה לזה באמצעות תפרים, כך שהדיאסטזיס יתוקן.

02/05/2013 | 18:10 | מאת: שני

ד"ר פרידמן שלום רב לפני כ 3 שנים עברתי ניתוח שאיבת שומן באזור הירכיים החיצוניות כיון שמה שהיה לי נקרא "עכזוים כבדים" ומאורכים. השאיבה יצאה לא סימטרית בישבן אחד נוצר שקע גדול ואילו בשני רק שינוי קל. במשך שנתיים חיי הפכו לסיוט, חשתי תחושה קשה של אי נוחות בלתי נסבלת. הפרופ' שניתח אותי לא הסכים לתקן (מחשש שאני פרקקציוניסטית.. שטיות זה לא קשור למקרה) - ואף רופא לא רצה לתקן. כי זה היה מסובך (גם שהסתבר שהפרופ' היה ממוריהם של המון רופאים שלא רצול"געת" לו בעבודה). לאחר מסע חיפוש מפרך הסכים רופא לתקן - ואילו רק אחרי 2 תיקונים המצב הפף ל"נסבל" יותר. מה שכן עדיין מלווה אותי תחושה קשה של אי נוחות בגלל השקע שנוצר מה אפשר לעשות -ע"מ לעשות תיקון נוסף קטן וללא הרדמה (מן הסתם זה ניתוח 4 והיה לי קשה להוציא את כל הכסף הזה ..) אודה לך מאוד שני

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, במידה והבעיה הנה שקע עקב חוסר ברקמת שומן, ניתן להמשיך עם הזרקות שומן למשל. יש להעריך את האזור משום שלעתים השקעים נובעים מרפיון עור ואז הפתרון הנו דווקא מתיחה עליונה (הרמת עכוז)

24/04/2013 | 23:03 | מאת: דפנה

עשיתי ניתוח לשאיבת שומן לפני 8 שנים מהיריכיים ומהמתניים. הייתי אז בת 20 ולא מאוד עיניין מה ההשלכות של השמנה לאחר הניתוח, פעלתי מתוך שיקול דעת של נערה שהוצע לה פתרון קסם. במהלך השנים עליתי מעט במשקל ושומן החל להצטבר רק באזור הבטן. (מעט בזרועות אבל לא משמעותי) במהלך דיאטה התחלתי לרזות ושומן נשאר באזור הבטן, המשכתי לרזות (16 קילו) עד שהפסקתי לקבל מחזור (אני לא מאוד שמנה וכשרזיתי הגעתי לרזון מקסימלי) ואז הבנתי שהבטן כנראה לא תרד וחזרתי לאכול נורמאלי. השמנתי מאז חזרה כך שכל הגוף שלי בריא (לא רזה כי יש לי מסת שרירים) מלבד השומן שעדיין בבטן. אני בכושר מעולה, מתרגלת פעילות אירובית, שחיה ויוגה 5 פעמים בשבוע. אני אוכלת בריא. שומרת על משקל יציב ופעילות גופנית כבר שנתיים. אבל השומן בבטן לא זז. זה מורגש ומפריע לי בהרבה מאוד תחומים בחיים אבל אני משתדלת להשלים עם המצב כמו שהוא בשביל שקט נפשי ולאהוב את עצמי בכל מקרה. הבעיה היא שתוצאות הבדיקות שלי מראות סוכר גבוה יחסית (107) וכולסטרול רע בתווך הסביר אבל עדיין טיפה גבוה (155) המראה שלי מעניין אותי פחות מהבריאות שלי. קראתי ששומן באזור הבטן מגדיל את הסיכויים לסוכרת. מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

דפנה שלום, מדבריך נשמע שהנך מודעת היטב לאורח חיים בריא. את מציינת השמנה באזור הבטן אשר מפריעה לך מאוד. יש לבדוק אותך ולהעריך האם מדובר בהשמנה שטחית, תחת העור- בה ניתן לטפל ולסייע לך או השמנה עמוקה. מבחינה בריאותית, ההשמנה המסוכנת ביותר הנה תוך בטנית,עמוקה, מצב הדומה לכרס של גבר. המשיכי להקפיד על אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה, דלה בשומנים מהחי ובסוכר, והתמידי בפעילות הגופנית. בשל ערכי הסוכר הגבוליים אני מציעה שתפני לרופא המשפחה אשר יברר זאת לעומק ויטפל במידת הצורך.בהצלחה!

24/04/2013 | 01:47 | מאת: עמית

ד"ר טל, שלום! שלום, אני בת 32 אחרי 3 לידות ומתיחת בטן אחת:) לא שמנה בכלל (171 גובה ו-63 ק"ג) אבל עם מעט שומן בירכיים והאגן שמפריע לי והורס את המראה בעיני. השאלה אם כדאי לי לעשות משהו עם העניין? אני לא יודעת מה ההבדל בין המסה לשאיבה וקראתי איפשהו שכשמוצאים שומן מאזור מסויים אז בעצם מוצאים תאי שומן ואז במידה ועולים במשקל אז השומן יתחיל להצטבר במקומות אחרים בגוף וזה עלול ליצור מראה לא טבעי ולא פרופרציונאלי. אני שומרת על תזונה וספורט אבל בכל זאת... השאלה אם זה נכון? האם השומן כבר לא יכול להצטבר בבטן אחרי הניתוח? ומה כדאי לעשות במצב שלי בקשר לירכיים והאגן? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עמית שלום, את מוטרדת ממצבורי שומן לא פרופורציונאליים בירכיים ובאגן. ניתן לטפל בהם באמצעות שאיבת שומן, אשר הנה הליך ניתוחי פשוט. קיימות מספר טכנולוגיות, או מכשירים לשאיבת השומן, חלקן מממיסות את השומן קודם לשאיבתו. במידה ועולים במשקל לאחר השאיבה, מצטבר שומן בצורה פרופורציונאלית יותר כעת באזורים שטופלו, ובמקביל -באזורים שם ישנה נטיה אנדיבידואלית להשמנה ואשר לא טופלו, עשוים להשמין.

היי ד"ר עברתי שאיבה קלה מהירכיים פנימיות/חיצוניות + ברכיםם פנימיות בסך של 2200 CC בשני הצדדים יחד.הולבשתי במחטב אשר ממש ממש לוחץ וכואב לי שזה הכי גרוע יותר מהכאב של השאיבה. האם כדאי לרכוש מחטב גדול יותר (הבטן ממש לא נסגרת עליי) ואיפה מומלץ לרכוש אביזר זה מנסיונך .הוצאתי הרבה על המחטב שבעצם נמכר לי לאחר ההרדמה ללא ידיעה כמה יעלה והאם יתאים

ענבל שלום, מטרת המחטב הנה להפחית הצטברות נוזלים ולהצמיד את העור בצורה סדירה. הלחץ אינו אמור להיות נכר באזור השאיבה. המגבלה במחטבים הנה שלא קיים מגוון מידות רחב, ולעיתים קשה להתאימם בצורה מדוייקת למבנה הגוף האינדיבידואלי. משום שהשאיבה בוצעה אצלך בגפים התחתונות, מחטב הנו הלבוש המתאים ביותר לאחר הניתוח. במידה והיקף האגן או המתניים גדול באופן יחסי מהיקף הירכיים, אכן עלול להיות קושי בסגירה מלאה שלו.אני ממליצה שתפני להתייעצות עם המנתח.

04/04/2013 | 20:31 | מאת: בדוי

שלום, אני בן 32. לאחר ירידה ניכרת במשקל נותרו עודפי עור ושומן באזור הבטן והחזה. האם ניתן לבצע מתיחת בטן והקטנת חזה בניתוח משולב? אם לא, כמה זמן אחרי הניתוח הראשון ניתן לבצע את השני? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בגברים ובנשים בהחלט ניתן לשלב בין ניתוחים של אזורים שונים בגוף, ובהם גם בטן וחזה. עם זאת, אצל חלק מהגברים לאחר ירידה במשקל עדיף לעיתים משקולים אסתטיים לפצל בין הפעולות השונות, להתחיל עם הבטן ולהמשיך עם החזה בשלב שני. הייתי ממתינה כשלושה חודשים.

01/04/2013 | 17:59 | מאת: גל

בת 55.בעלת בטן סינורית עקב לידות וירידה במשקל.האם בודי טייט יכול לעזור לי במיצוק הבטן והזרועות? באם אני מעונינת לעבור מתיחת בטן מה ההבדל בין לעבור את הניתוח אצל אותו רופא בבית חולים ממשלתי לבין אותו רופא בבית חולים פרטי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, בודי טייט זהו מכשיר לשאיבת שומן. את מתארת מצב של עודפי עור ולכן הטיפול המתאים הנו מתיחת בטן ולא שאיבת שומן בלבד. באם תקבלי טופס 17 מקופת החולים תוכלי לפנות לבית חולים ציבורי ולהנתח שם. אם הניתוח לא יוכר כרפואי ע"י הקופה תצטרכי לפנות למנתח פלסטי באופן פרטי. לעיתים ניתן להסתייע בביטוחים השונים.

30/03/2013 | 18:10 | מאת: רויטל ברקאי

ברצוני להתעניין בניתוח משולב בטן וחזה בסיכונים בזמן הרצוי לניתוח ובמחיר העלות . מהיכן את ? איפה מבצעים את הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רויטל באם מצבך הבריאותי תקין, ניתן לבצע שלוב בין מתיחת בטן, להרמת או הגדלת חזה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, מצריך לילה השגחה ושחרור הביתה למחרת היום. הניתוח אינו נטול סכונים,אולם השלוב בין הניתוחים אינו מעלה את שכיחות הסכונים פר אזור ניתוחי, ומקובל כיום. במפגש הייעוץ תקבלי פרטים נוספים כמובן. לקביעת תור לייעוץ את מוזמנת להתקשר 03-6045777

28/03/2013 | 15:55 | מאת: מישל

היכן את עובדת והאים את מקבלת ומנתחת מטופלים של מאוחדת ?האים ניתן לצמצם הקפים ומרבצי שומן (אגן הים התיכון )ירכיים וישבן ובצורה מוצלחת ללא שאיבת שומן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מישל שלום, אני מעצבת את הגוף באמצעות טיפולים ניתוחיים הנחשבים כאמינים ובטוחים. הניתוחים מבוצעים באופן פרטי.

28/03/2013 | 15:50 | מאת: מישל

שלום לך אני בת 52 מטר וחמישים שוקלת 70 קילו ..מלאה באיזור היירכיים שוקיים וישבן(תסמונת אגן הים התיכון) הלכתי להתייעצות והוסבר לי שאני צריכה שאיבת שומן גדולה ..שאלתי היא ..האים השאיבה אכן מצמצמת נפח ?האים אין עיוות של העור ? האים נכון שאומרים שלאחר מס' שנים בודדות פלג הגוף העליון מתמלא בשומן.הרגליים והבירכיים מתמלאות בשומן ומתעוותות ..מה זמן התאוששות מניתוח שכזה ?האים לאחר חודש אוכל לחזור לשגרה (למרות משקלי אני ספורטאית )הוסבר לי גם שהיות ואני סובלת מפיברומיאלגיה תהיה הקלה בכאבים בטווח הארוך תשובתך אודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

מישל שלום, יש להבהיר ששאיבת השומן אמורה לעצב את גופך אולם אינה תחליף לירידה במשקל. בגילך יש לבחון היטב מהי איכות העור והאם קיימים עודפי עור באזורי השאיבה הצפויה. בהתבססות על נפח השאיבה הצפוי ואיכות העור ניתן להעריך טרם הניתוח מה השפור המקווה ומהן מגבלות ההליך, כמו רפיון עור, אירגולריות או גליות של פני השטח וכו. במידה ומשקלך ישאר יציב ותתמידי בפעילות גופנית, לא צפויות תופעות חריגות מבחינת השמנה לא פרופורציונאלית באזורים אחרים. עם זאת, זכרי שעם הגיל עולה באופן טבעי כמות השומן בגוף בהשווואה למסת השריר, ובמיוחד שומן תוך בטני ושומן עמוק ולכן בלי קשר לשאיבת השומן תחושי בשינויים אלו עם השנים.

15/03/2013 | 12:17 | מאת: אירנה

שלום רב אני סכרתית מזה 7 שנים האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן אציין כי הסוכרת היא סוכרת נעורים והאיזון לא משהו

לקריאה נוספת והעמקה

אירנה שלום, ניתוח מתיחת בטן מבוצע באופן אלקטיבי- זאת אומרת שיש בידנו מספיק זמן כדי להכינך לניתוח בצורה מיטבית. ניתן לבצע את הניתוח אולם יש לאזן את הסכרת לפני.

11/03/2013 | 23:08 | מאת: ר

אני מרגישה שבשפתיים החיצוניות של איבר המין שלי יש הרבה שומן עודף, דבר שבולט לפעמים מבעד למכנסיים ומביך אותי. האם ירידה כללית במשקל הגוף תסדר את זה? אם לא, האם אפשרי לעבור שאיבת שומן באזור כ"כ רגיש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך השמנה באזור הערווה והשפתים החיצוניות פעמים רבות קשורה להשמנה כללית, ובמיוחד להשמנה באזור הבטן. ירידה במשקל בהחלט עשויה לסייע וגם שאיבת שומן מאזור הערווה והרמת האזור. עם זאת, שאיבת שומן אנו מבצעים באזור הערווה ולא בשפתיים. במקרים קיצוניים בהם מדובר במטופלים שירדו במשקלם ונותרו עם שפתיים מוגדלות, ניתן לעצבן באמצעות ניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות.

11/03/2013 | 23:03 | מאת: סתיו

ד"ר שלום, שמעתי בעבר על ניתוחים להגדלת ועיצוב הסנטר, ורציתי לשאול האם קיימת גם פרוצדורה להקטנת סנטר ועד כמה היא מסכנת את שאר תווי הפנים. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

סתיו שלום, קיים מגוון ניתוחים להקטנת ועיצוב הסנטר, אשר לרוב מבוצעים ע"י מנתחי פה ולסת. מטרת ניתוחים אלו עשויה להיות תפקודית כמו גם אסתטית. על מנת לשפר פרופורציות בפנים ניתן לעצב אזורים אחרים חוץ מהסנטר כמו לחיים, כך שלעיתים עיצוב לחיים וצידי הלסת התחתונה מטפלים בדספרופורציה של הסנטר ועשויים לחסוך ניתוח גדול.

10/03/2013 | 18:43 | מאת: שרון

הייתי רוצה להוריד את הבטן שיש לי ואיני מצליח באף דרך להוריד אותה וכן שומן בפנים , כל זה התחלתי לקבל אחר תאונה שהייתה לי לפני שלוש שנים ,מכל מיני סיבות וזה מצבי היום שאני איני שלם אם מבנה גופי ( הייתי רזה בעבר ) ולא חי אם זה יותר מדי בשלמות , הייתי רוצה לדעת האם אני יכול לעשות טיפולים להורדת שומן כאלו ואחרים ,האם גם בפנים? ואיך מגיעים למקום שיכול לעזור לי בזה? האם זה במסגרת הקופה או שזה פרטי לחלוטין ? תודה מראש שרון

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, מדבריך ניתן להתרשם שבעייתך העיקרית הנה העליה במשקל, ולכן המלצתי הנה לפתור בעיה זו באמצעות ייעוץ מקצועי כמו דיאטנית בקופת החולים. השמנה באזורים מוגדרים כמו הבטן או הצוואר העליון מטופלת בשאיבת שומן כאשר הליך זה לרוב מתבצע באופן פרטי.

10/03/2013 | 11:30 | מאת: עפרה

הבן שלי רזה הרבה,נשארו לו סימנים חזקים מסביב לגב והבטן,הם ניראים כמו צלקות.בדומה לסימנים שנשארים אחרי הריון האם ישנה דרך להעלים אותם?

לקריאה נוספת והעמקה

עופרה שלום, לא ניתן להעלים סמני מתיחה, אולם הם צפויים להתבהר בחלוף הזמן.

28/02/2013 | 10:54 | מאת: שרה

ד"ר טלי שלום, יש לי ישבן שטוח, אני יחסית רזה אבל יש לי בטן. השומן מצטבר רק שם :-) רציתי לדעת מהי תקופת ההחלמה? האם זה יהיה בשאיבת שומן עצמי ואצטרך ללכת עם חליפות לחץ ?? האם יש צלקות ? העור שלי מצטלק לא יפה בכלל לצערי. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שרה שלום מדבריך ניתן להסיק שלא קיימים עודפי עור נכרים באזור הישבן, ולכן קרוב לודאי תוכלי להנות מעיצוב ישבן באמצעות הזרקת שומן עצמי.בפעולה כזו מדובר בחתכים זעירים באזור הישבן המחלימים כצלקות זעירות.

27/02/2013 | 23:33 | מאת: דנה

שלום טלי, כמה זמן לאחר ניתוח מתיחת בטן אפשר להוריד את החגורת בטן , ומתי אפשר לחזור להתעמלות ארובית ? כמה זמן לאחר הניתוח אפשר למרוח תכשירים לטשטוש הצלקת ?

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, את החגורה יש ללבוש כחודש. את הטיפולים בצלקת אנו מתחילים כאשר הצלקת הניתוחית סגורה ואין הפרשות או גלדים.ניתן לרוב לחזור לפעילות פיזית כעבור כחודש, עם זאת החזרה צפויה להיות הדרגתית ובהתאם ליכולת ולקצב ההחלמה.

25/02/2013 | 15:25 | מאת: ליה

אני כחודשיים לאחר מתיחת בטן. המתיחה לא הצליחה והמקום רחוק מלהראות טוב... היום בביקורת הרופא אמר שצריך לבצע תיקון. (רוצה לציין שהיו לי רק שאריות עור. לא היה שום צורך בשאיבת שומן וכמו כן הרופא לא תפר את שרירי הבטן שהיו מתוחים). שתי שאלות: האם צריך להמתין עד לביצוע הניתוח הבא פרק זמן מסויים או שאפשר מייד לבצע? האם פותחים מחדש את הכל מצד לצד או רק את האמצע - את המקום הבעייתי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליה, איני יודעת מה היתה הבעיה הספציפית, האם הפרעה ברפוי פצעי הניתוח או רפיון עור. סוג הבעיה ומידת האי נוחות הנגרמת לך בעטיה יכתיבו את תזמון הניתוח המתקן ואת היקפו. בהצלחה!

18/02/2013 | 21:18 | מאת: מיכל

מהם החסרונות? האם זה עלול לפתח צלוליטיס נוסף? ומה קורה אם משמינים קצת אחר כך?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, במידה ושאלתך מתייחסת לשאיבת שומן, מדובר בפעולה שמטרתה לעצב ולחטב את הגוף, יש לזכיר שבכל פעולה ניתוחית, גם זו אינה נטולת סכונים. במידה והמטופל משמין בצורה משמעותית, לרוב ישמין בצורה פרופורציונאלית יותר באזור שנשאב.

17/02/2013 | 20:33 | מאת: רוני

קבעתי תור לשאיבת שומן באזור המותניים ואחורי הגב.אני שוקלת כ 63 קילו וגובהי 160 ויש לי שומן ממוקד באזורים אלו וגם בבטן.את הבטן אמרו לי שלא אוכל לעשות ביחד עם המותניים והגב אלא לאחר שאחלים כ3 שבועות. שאלתי היות ויש לי ארוע משפחתי חשוב והשאיבה אמורה להיות חודשיים לפני האם זה מספיק זמן כדי שלא יהיה לי נפיחות,כאבים וכו. כי אני מעוניינת שמצבי יראה יותר טוב ןלא ההפך.כמה זמן לוקח במצב הכי פסימי שתרד הנפיחות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, משך ההחלמה משאיבה הנו מספר חודשים, עש קבלת תוצאה הקרובה לסופית. לתשומת לבך, לעיתים כן ניתן לבצע שאיבות בגב ובבטן באותה עת, תחת מגבלות של נפח שאיבה ואופי ההרדמה. בהצלחה!

שלום דר' פרידמן. ברצוני לבצע שאיבת שומן מהבטן ומהמותניים. ומתיחת בטן. אני בת 57 בריאה. רציתי לדעת האם אפשר באותה הפרוצדורה, להזריק את השומן לשדיים שאיבדו מנפחם, ולפנים שהצטמקו מעט. האם ניתן לעשות את כל הנ"ל, בפעם אחת, אצלך. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלומית שלום, ניתן לשלב בין ניתוח מתיחת בטן לשאיבות והזרקות שומן כמובן שיש לבדוק אותך על מנת להעריך כמה עודף שומן קיים והאם את מתאימה לפעולות ניתוחיות אלו. במידה ותרצי אשמח לפגוש אותך במירפאתי. טלפון מרפאה 03-6045777 נייד 0507755393