פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
612 הודעות
591 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

שלום. אני כשבוע וחצי לאחר ניתוח מתיחת בטן. לצורך הניתוח הפסקתי לעשן שבועיים לפני רציתי לדעת מתי אני יכולה לחזור לעשן. אני יודעת שזה לא מומלץ אבל מאז שהפסקתי אני עליתי 5 קילו.ואני ממש לא רוצה להרוס את התוצאות של הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

הי נועה, את נמצאת במהלך תהליך רפוי של פצעי הניתוח והעליה בהמשקל בשלב זה מבטאת יותר צבירת נוזלים האופיינית לניתוח גדול, ולא עליה המבטאת השמנה. בתום שבועים מהניתוח רוב פצעי הניתוח כבר החלימו ואין סכנה משמעותית בחזרה לעישון.החלמה מהירה!

13/04/2014 | 14:24 | מאת: יסמין

שלום, אני 3 שבועות לאחר ניתוח מתיחת בטן. מתי אני יכולה לחזור לעשן? אני מרגישה שאני משמינה מאוד.. ותמיד רוצה לאכול.

17/10/2012 | 19:21 | מאת: רומא

האם את עושה המסת שומנים בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מבצעת שאיבות שומן במגוון המכשירים הקיימים בארץ.

09/10/2012 | 00:08 | מאת: רחלי

שלום אני אחרי ניתוח טבעת ושרוול . ירדתי ממישקל של 128 ל95 קילו וגוף שלי נרא מזעזע. אני גם אחרי שני ניתוחים קסריים והבטן נפול וכן עודפי עור בין רגלים בית שחי מיתחת לחזה בקיצור לא נעים גובה שלי 168 . השאלה שלי אים אני יכולה לעשות את ניתוח ועם יש סיוע מקופת חולים . נאים יש אפשרות שוא יתבצע במימון מלא של הקופת חולים כי אין ביכולתי לממן כזה ניתוח אשמח לתשובתך רחלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחלי, עליך לפנות לבדיקת כירורג פלסטי בקהילה, אשר יעריך את מידת החומרה של עודפי העור והבעיה הרפואית או התפקודית הקיימת. במידה וקיימות דלקות בעור תחת הקפלים, תופני למרפאה לכירורגיה פלסטית בבית חולים, לבדיקה ולתאום ניתוח להסרת עודפי העור. בהצלחה!

03/10/2012 | 21:27 | מאת: שירן

אני אחרי ירידה של כ- 30 ק"ג ללא ניתוח. במשקל אני יכולה להוריד לפחות עוד 15 ק"ג אבל במבנה הגוף אני מאוד רזה ברגליים ובידיים ויש לי בטן ענקית ונפולה וגם עור אודף במותניים. המתרה שלי היא ללא ספק לעבור ניתוח מתיחה וכל מה שאפשר (אחרי 4 הריונות, מספיק).אבל רציתי להגיעה מוכנה מבחינת משקל. האם כדאי להגיע כבר ליעוץ ואם יש סיכוי שמבחינת המשקל אני כבר מתאימה או שיגדירו לי משקל יעד ? תודה מראש

שלום שירן, אני ממליצה להגיע כבר בשלב זה לייעוץ מתוך מספר מטרות: ראשית, תוכלי לרקבל הכוונה באשר לסוג הפעולה הניתוחית המתאימה למבנה גופך, ולהתכונן מבחינת התזמון העתידי המתאים לך ברמה של חופש מהעבודה וארגון עזרה בבית. שנית, כאשר תצפי בתמונות מטופלות עם מבנה גוף דומה אשר עברו את הפעולה, יהיה לך קל יותר להסיר את הקילוגרמים האחרונים ולהתגבר על משברים קטנים בדרך, שכן התוצאה האסתטית תהיה ברורה ויזוראלית. לעיתים, גם לאחר ירידה גדולה במשקל עדין נותרת בטן ענקית ונמנעת תחושת השינוי מהמטופל שכן הפידבקים מהסביבה לא מגיעים.כאשר יוסבר לך ביעוץ מה כמות העור והשומן העודפים אשר יוסרו בניתוח, תוכלי להתעודד ולהתחזק. ולבסוף, המנתח יעריך במהלך הבדיקה כמה שומן פנימי נותר בבטן, ומה כמות העור והשומן העודפים אשר כאמור עשויים לשקול קילוגרמים רבים. לעיתים קרובות המטופל מופתע בייעוץ מכך שהנו מוכן לניתוח מוקדם מכפי שהעריך, שכן מה שחשוב זהו השכלול בין המשקל לגובה, מיקום השומן, ומבנה הגוף. פני לייעוץ והכוונה. בהצלחה!

03/10/2012 | 19:00 | מאת: א.ב.

שלום רב. לפני יומיים עברתי שאיבת שומן באיזור הירכיים והברכיים (ללא מתיחה או הסרת עור). התחושה לאחר הניתוח, בזמן הליכה, היא של משיכה חזרה כלפי מטה. בדוח הניתוח שלי נכתב כי איכות העור ירודה מאד והמנתח שלי אכן ציין שאאלץ להיות עם המחטבים יותר מהרגיל בשל סוג ואיכות העור. האם זה מבטיח פתרון? אני לא מפסיקה לתהות אם העור לא יראה נורא לאחר הסרת המחטבים. דבר שני, על מנת לנקות מידי פעם את המחטבים עלי להישאר מספר שעות בלי על מנת שיתייבשו. האם זה נורא??? הבנתי שאי אפשר לייבש במייבש כביסה. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מניחה שנושא השפעת איכות העור על הצלחת השאיבה נדון ארוכות עמך טרם הניתוח. המשמעות של איכות ירודה הנה יכולת התכווצות נמוכה של העור לאחר ירידה בנפח השומן שתחתיו, באמצעות שאיבה או ירידה במשקל. בשלב זה הקפידי למלא אחר הוראות המנתח וחזרי לפעילות גופנית כשיאשר. הייתי ממתינה עם הניקוי מס ימים, כחלופה תוכלי ללבוש בינתיים מחטב פשוט אשר תוכלי לרכוש בחנות הלבשה תחתונה. החלמה מהירה!

06/10/2012 | 21:44 | מאת: א.ב.

לפי מה שאת אומרת התוצאה של "איכות עור ירודה" היא עוד "נוזל". ממה שהבנתי מהרופא שניתח אותי, התוצאה תהיה התכווצויות של העור, כמו צלוליט. אם אני מבינה אותך נכון, על מנת להשיג עור צמוד אין לי ברירה אלא להסיר עור וזה רחוק ממה שאני הבנתי. עכשיו אני מודאגת...

30/09/2012 | 08:29 | מאת: nnn33

שלום רב, אני בן 43 גובה 1.95 מ' שוקל 105 ק"ג, בריא ועוסק בספורט. יש לי הצטברות של שומן במותניים מאז שהייתי צעיר ולמרות פעילות אירובית ומשקולות לא מצליח להיפטר. מהן הדרכים המומלצות לטיפול ? ( שאיבה, המסה , הרדמה מלאה, מקומית) ובאיזו שיטה התוצאות יותר חד משמעיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על פי תאורך נראה שמדובר במצבורי שומן מוגבלים, ולכן אתה יכול להנות משאיבת שומן באזורים אלו. השאיבה יכולה להתבצעה בהרדמה מקומית עם חזרה כמעט מיידית לפעילות. באזור זה אין הבדל משמעותי בין שאיבה רגילה לבין המסה ושאיבה. בהצלחה!

שלום ד"ר אני זקוק לעצתך אני מפתח גוף, מאוד גדול, שרירי וכן לקחתי גם סטירואידים בעברי. החלטתי לעבור ניתוח שאיבת שומן בשביל לעצב יותר את שרירי הבטן ולהעלים את ה"ידיות" במותן. תוצאות הניתוח הראשון היו רחוקות מלהשביע את רצוני, בבטן נוצרו אי רגולציות, והגב נותר נפוח. לצערי בטרם הספקתי לתקן זאת עם הרופא, הוא מת בתאונת דרכים. עברתי לרופא אחר שמתחמחה בזה והוא ביצע בי ניתוח תיקון בשילוב לייזר. אך עדיין חלקים מהבטן (במיוחד בבטן התחתונה מעל איבר המין) נותרו נפוחים וקשים מגע גם אחרי 3 חודשים מאז הניתוח. הרופא ביצע אולטרסאונה ואמר שלא נותר שם שומן, ושזה לא מים אלא דלקת, דורסאס צלקות פנימות ועודף קולוגן... הוא טוען שזה יספג פנימה בתהליך שיקח זמן רב (הוא לא נקב בכמה זמן) אציין שמידי פעם מופיעות לי מעיין שטפי דם קטנטנים בחלקים שונים בבטן שנעלמים תוך יום-יומיים. אגב, אצל חברים שלי שגם טופלו אצלו התוצאות מדהימות! (בכלל זה הלכתי אליו) מה דעתך? מה זה הדורסאס הללו? ממה זה נובע? האם זה יעלם ותוך כמה זמן? האם לעבור ניתוח נוסף? יש משהו שאני יכול לעזור לשיפור התהליך? למה מופיעים שטפי הדם הללו? הם סימן למה? אציין שאת הטיפול עברתי במדריד שם אני גר המון תודה על עזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מדבריך משתמע שקיימת בצקת נכרת של הרקמה בשפולי הבטן. לעיתים מתנקזים קרישי דם לאזור זה ולוקח זמן עד ספיגתם המלאה. תוכל לבצע מסאז למפתי לדופן הבטן אשר יזרז את ספיגת הנוזלים ברקמה. ההחלמה משאיבה אורכת מספר חודשים ועד שנה, כך שהאזור צפוי להשתפר בחודשים הבאים.החלמה מהירה!

01/10/2012 | 07:45 | מאת: JOY

שלום ד"ר, ראשית המון תודה על תשובתך, אני כבר 6 חודשים אחרי הניתוח ואין שינוי במה שאת מכנה בצקת... עשיתי תקופה מסויימת עיסוי לימפטי אבל זה לא הועיל. אציין שבשל כאבי גב לקחתי כדורים נגד דלקת בשם ליריקה LYRICA אשר מרפאות דלקות כך שאני גם לא חושב שנשארה לי דלקת במקום. אני אעבור בזמן הקרוב אולטרסאונד נוסף לראות מה יש שם... ואעדכן אבל בהנחה וזה בצקת (הסבר נשמע סופר הגיוני) האם זה יעלם? תוך כמה זמן? מה ניתן לעשות לזרז את התהליך?

לקריאה נוספת והעמקה
23/09/2012 | 10:11 | מאת: יהודית

הסינר לאחר ירידה משמעותי במשקל כן נכלל בסל הבריאות???או גם זה צריך ועדה מקופת חולים מכבי??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יהודית שלום, הסרת עודפי עור ובהם הסינר הבטני נכללת בסל הבריאות במידה וקיימת דלקת עורית מתחת לקפלים. לרוב מדובר בסינר הבטני ולעיתים ניתוחים באזורים נוספים.על מנת לקבל את האשור יש לפנות לועדה של מכבי...בהצלחה!

לקריאה נוספת והעמקה
20/09/2012 | 14:52 | מאת: טלי

היי טלי,שם יפה אגב.. אני בת 25 ועברתי לפני שלושה שבועות שאיבת שומן מהזרועות. המנתח אמר שלמרות שהזרועות לא היו רזות במיוחד העור מאוד חזק ואלסטי ולכן אמר שהתוצאות יהיו יפות ואכן התוצאות בהחלט מספקות אותי השאלה שלי לגבי החבישה. הוא אמר שאני צריכה ללבוש את השרוולים המחטבים לפחות חודשיים אבל זה ממש מציק. לא הורדתי אותם למשך 3 שבועות(למעט במקלחת) אבל חודשיים זה פשוט סבל. אשמח אם תעשי לי קצת סדר בבלגן כי בכל אתר כתוב פרק זמן אחר. האם אחרי 3 שבועות אני יכולה להוריד את השרוולים לפחות לחלק מהיום? אין לי בעיה לישון איתם אבל להסתובב איתם זה פשוט סיוט..ועוד דבר קטן ברשותך, האם יהיה עוד שינוי או שאחרי 3 שבועות השינוי העיקרי כבר נראה לעין? תודה ושנה טובה ומתוקה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, אני ממליצה להצמד להנחיות המנתח שלך. לשאיבות בזרועות אני ממליצה ללבוש שרוולים עד חודש, התוצאות צפויות להשתפר בחודשים הבאים...החלמה מהירה!

19/09/2012 | 13:54 | מאת: niso

0540054888שלום ! אני גבר בן 46 בריא לחלוטין ונראה צעיר לגילי עוסק בספורט אירובי בדרך כלל ארבע עד חמש פעמים בשבוע מנסה תקופה ארוכה לעבוד על שריפת שומנים ולא כל כך הולך נשארה לי בטן קטנה מאוד למרות שריבועים אני כבר רואה בחלק העליון .אני אוכל בריא ושומר על תזונה לפי סוג דם .רוצה להיפטר מהבטן הקטנה ורוצה לדעת סיכונים והאם בגילי גברים מצליחים בניתוח הזה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניסו שלום אתה מתאר מצב בו למרות משקל גוף תקין, ופעילות גופנית קבועה, נותר עודף שומן קטן בבטן. בעקרון, באם איכות העור תקינה ולא קיים באזור עודף עור, ניתן לבצע שאיבת שומן ולחטב את דופן הבטן. הפעולה יכולה להתבצע בהרדמה מקומית, קצרה יחסית ובעיצומה תוכל להשתחרר לביתך. בהצלחה!

13/09/2012 | 23:03 | מאת: ורד

היי, לאחר 2 הריונות מהם אחד תאומים, וירידה במשקל נותרה בטן עם עור רפוי ומקומט מאוד לא יפה, וחזה כפי שקוראים לו "שקיות ריקות" גובהי 1.55 משקל 50 ק"ג. המראה של הבטן והחזה מאוד מפריעים לי, מעבר לפן החיצוני, בפן הפיזי, אני נמנעת מכל אופציה למגע אינטימי בשל הבושה במראה. האם ניתן לשלב את שני הניתוחים יחד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ורד, בשל השינויים בבטן ובחזה, מומלץ לעצב את שני האזורים האלו, כך הרווח האסתטי יהיה מכסימלי.במידה והנך בריאה, אין מניעה מניתוח בו זמני של החזה והבטן, כך שנחסוך הרדמה נוספת. בהצלחה!

11/09/2012 | 08:20 | מאת: חן

שלום, עברתי אתמול ניתוח באדי-טייט בבטן ובחזה, אני סבור שאת חגורת הבטן הידקו לי יותר מידי כך שאני סובל מכאבי גב חזקים ואף סחרחורות מידי פעם. האם ניתן להסיר את החגורה ולשים מחדש?

לקריאה נוספת והעמקה

חן שלום, לאחר ניתוח שאיבת שומן תלבש חגורה למשך כחודש. מומלץ לפתוח אותה ולהדק מחדש מספר פעמים ביום.החלמה מהירה!

לקריאה נוספת והעמקה
07/09/2012 | 10:36 | מאת: טניה

אני רוצה לעשות הגדלת חזה כמה בערך את לוקחת על הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

טניה שלום, לא מקובל לפרט מחירי נתוחים בפורומים, אנא צלצלי למרפאה 03-6045777, שבוע טוב

ד'ר פרידמן שלום רב,עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וירדתי 45 ק'ג,אני אמורה לרדת בחצי שנה הבאה עוד 5 ק'ג[לפי דבריה של המנתחת שלי].אני סובלת מדליות בולטות ברגליים,האם עלי לטפל בדליות לפני הניתוח?האם יש אפשרות לשלב מתיחת בטן עם הרמת חזה?וכמה זמן עליי לשמור על משקל יציב לפני שאוכל לבצע את הניתוח הפלסטי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רננה, אין דחיפות לטפול מקדים בדליות. למעשה ניתן לשלב גם בין ניתוח להסרת עודפי עור בירכים פנימיות וטיפול ניתוחי בדליות, או לבצע שלובי ניתוחים אחרים. בהחלט ניתן לשלב בין מתיחת בטן להרמת חזה וזהו שלוב נפוץ. אני ממליצה לעבור את הניתוח הפלסטי כאשר המשקל יציב מספר חודשים, את נמצאת בסיומו של התהליך ויכולה לפנות בשלב זה לייעוץ.בהצלחה!

30/08/2012 | 14:30 | מאת: חיה

עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וחצי בבית חולים רמבם השלתי 50 ק"ג היום משקלי יציב וכעת יש לי עודפי עור רפים גם בידים בעיקר בבטן ובשוקיים האם אני זכאית על ידי קופח למימון ניתות מתיחת עור ואם כן כיצד זה נעשה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חיה שלום, בכל קופה ההתנהלות הבירוקרטית שונה במקצת. רופא המשפחה יוכל לכוונך. פני להערכת כירורג פלסטי, ורופא עור באם קיימת עדות לדלקת תחת קפל העור וצרפי המלצותיהם לפנייתך. בררך כלל, הניתוח יאושר אם תהיה עדות לבעיה רפואית אשר נגרמת עקב עודפי העור. בהצלחה!

20/08/2012 | 17:51 | מאת: מיואשת

שלום. לפני כשנתיים עברתי שרוול, ערב הניתוח שקלתי 128 קילו בגובה 174ס"מ וכיום הנני 85 קילו ובמשקל הזה אני נמצאת כבר שנה (אין עליות וירידות משקל סטטי), אני שמחה שעברתי את השרוול כמובן אך עדין יש לי בטן גדולה, יש את הסינר אך זה נראה לי עוד שומן ולא מקרה של עור עודף, זה נראה כאילו יש לי עוד המון שומן בכלל הבטן וממש טיפה עור עודף, האם, לפי מה שרשמתי, אני יכולה לעבור ניתוח משולב מתיחת בטן ושאיבת שומן? אודה לך מאוד על תשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ירדת יפה במשקל, ומשקל גופך יציב. מבחינה זו, את בשלב הנכון לעבור ניתוח לעיצוב הגוף. כמוך, מטופלים רבים חשים שנותרו בבטנם עודפי שומן, בעוד שהבעיה האמיתית הנם עודפי עור. לכן אני ממליצה שתגיעי לבדיקה ובה אוכל להתרשם מהתרומה של עודפי העור, השומן ובכמה ניתוח להסרת עודפי העור יכול לקדם אותך.בהצלחה!

12/08/2012 | 08:42 | מאת: מיקה

היי ד"ר פרידמן,נכנסתי לאתר שלך ולא ראיתי תמונות של לפני ואחרי,איפה ניתן לראות ? תודה.

מיקה שלום, את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי, בו תוכלי לצפות בתמונות לפני ואחרי. לתאום אנא צלצלי לטלפון 03-6045777.

07/08/2012 | 09:55 | מאת: מורן

היי ד"ר, מה עדיף- שאיבת שומן או בודי טייט? אני נורא מתלבטת בין ה-2. ממתינה לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מורן שלום ציינת שם של מכשיר לשאיבת שומן, המוסיף שלב מקדים הממיס את השומן קודם לשאיבתו. קיימים מספר מכשירים המבצעים פעולה דומה. אני מציעה שתפני לייעוץ מקצועי של כירורג פלסטי , קודם כל בדבר השאלה האם את יכולה להנות משאיבת שומן, ובהמשך תדון השיטה המתאימה לך. בהצלחה!

02/08/2012 | 15:17 | מאת: Cינדרלה

שלום, אני מעוניינת לשאול מה קורה לאחר ניתוח הבודי - טייט במקרה של עלייה במשקל באזור המנותח? כמו כן, מה קורה עם הריון ולידה? האם אני יכולה להתייעץ על רופאים ספציפיים? או שאסור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האינדיקציה לשאוב שומן מאזור מסויים הנה לשפר פרופרציות באזור זה בהשוואה לאזורי הגוף הסמוכים לו. לאחר שאיבת שומן בדופן הבטן תופחת כמות תאי השומן באזור הנשאב, וישתפרו הפרופורציות של האזור. במידה ועולים במשקל, ההשמנה באותו האזור תהא פרופורציונאלית לאזורים הסמוכים.

05/08/2012 | 10:41 | מאת: Cינדרלה

האם אני יכולה להתייעץ איתך על שמות של רופאים ספציפיים?

01/08/2012 | 21:19 | מאת: אסנת

שלום דר אני ארבע שנים אחרי ניתוח שרוול הורדתי 55 קג איך עדיין נשארתי עם בטן נפולה מאד,האם הטיפול החדשני הזה מתאים גם לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אסנת שלום, הבטן הנפולה נגרמת עקב עודפי עור, ולכן הטיפול אינו שאיבת שומן בלבד, אלה שלוב בין הסרת עודפי עור לשאיבה, ניתוח הקרוי מתיחת בטן. אשמח לפגוש אותך ולייעץ לך באם הנך מעוניינת.

29/07/2012 | 23:07 | מאת: מיכל 5

בשנים האחרונות הייתי אצל שתי רופאות שונות למילוי בעזרת חומצות היאלרוניות. ראשית לא הצלחתי להבין האם זו שניתנה לי אכן תואמת את צרכי או פשוט חומר עבודה שהרופאה מעדיפה מטעמיה שלה. ביקשתי חומר אחר נידמה לי רדיאס שמופיע בקיר הפרסום שלה והיא מיד הגיבה שזה הרבה יותר יקר. בנוסף אצל שתי הרופאות טופלתי ב3 מזרקים ואף אחת מהן לא טרחה להראות לי שהיא מסיימת מזרק ופותחת חדש הכל נעשה מהר ובלי שקיפות. .ראיתי גם שמוציאים חצאי מזרקים מלאים מהמקרר ומשתמשים בהם. תהיותי,אני מוכנה לשלם ממיטב כספי ולסמוך על רופא/ה אך האם זו בקשה מוגזמת שהרופא יטרח להראות לי שהוא אכן שם שלושה מזרקים כפי שהבטיח? בדיוק כמו שכל מוכר אחר מראה ללקוח את הסחורה בעיקר שהיא עולה אלפי שקלים? האם אני מפספסת משהו ? גם בקשר לחומרי המילוי? וגם בקשר לרצוני להרגיש שקיבלתי תמורה מלאה עבור כספי? אשמח להתייחסותך? אני כרגע רוצה לעשות שוב וחשה שאני לא יכולה לסמוך לאו דווקא על המקצועיות אלא על האופן שבו עושים שימוש בחומרים. תודה על התייחסותך (אני לא אדם "שמחפש" ולא סומך אבל במיקרים אלה יצאתי עם תחושת בטן לא טובה) תודה מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, חומר המילוי הנפוץ ביותר בארץ כיום הנו חומצה היאלורונית ובחומר זה טופלת. רדיאס הנו גם חומר מצויין אולם לא תמיד האינדיקציות לטיפול בהם חופפות. חלק מהליך בחירת הרופא המטפל מבוסס על כימיה בין אישית, התרשמות מקצועית ובניית יחסי אמון בין המטפל למטופל, ולכן אני חושבת שבאם קיימים משקעים כבדים כאלו בלבך, מוטב היה אילו היית מבקשת הבהרות מהרופא המזריק בזמן אמת. רוב המטפלים נוהגים בשקיפות וביושר. אני מקווה שהרושם הרע ישתפר במהלך מפגשים עתידיים. בהצלחה!

29/07/2012 | 10:33 | מאת: מיכל

טלי שלום. ב2008 הייתי אמורה לעבור שאיבה של הבטן מתניים גב וירכיים. ושילמתי על שאיבה גדולה. בכניסה לניתוח חששתי וביקשתי לערוך את השאיבה ללא ירכיים וכך היה. 2 שאלות לי אלייך. הראשונה היא: התוצאה לא הייתה יפה בבטן נשארו אזורים בעיקר מתחת לטבור עם שומן ובולטים רק לאחר תחנונים הוכנסתי לתיקון ב2010 וגם עכשיו הבטן עם חלקים של שקעים. מה עושים? השאלה השנייה היא: כאשר נכנסתי לתיקון ביקשתי לשאוב את החלק שלא שאבו בניתוח הראשון היות ולא קיבלתי החזר כספי והרופא סירב למרות שזה אותו המנתח. מדובר ברשת ידועה והם מתעקשים לא להחזיר לי כסף ולא את הניתוח האם זה בסדר?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, אחת מתופעות הלואי של שאיבת שומן הנה אירגוליות בעור באותו האזור. מצב זה עשוי להופיע מיד לאחר השאיבה או שנים אחר כך, עקב אבדן אלסטיות של העור והתרופפות שלו המופיעות עם הגיל. באשר לשקעים הקיימים, התיקון יתבסס על טיב הרקמות הקיימות, אם עדין קיים עודף שומן יתכן וניתן לשאוב אותו. אם קיים כבר עודף עור, מתיחתו תשפר מצב של אירגולריות. ההסכם בינך לבין המנתח קרוב לודאי הובהר בטופס ההסכמה עליו חתמת במפגש הטרום ניתוחי. בקשי לראותו וכך יהיה ברור לך יותר מה היתה תוכנית הניתוח.

24/07/2012 | 12:35 | מאת: Muhican

שלום רב, אני בן 33 שוקל כרגע 97 ק"ג (176 ס"מ) - BMI של 31.העור העודף אצלי הוא באזור הטורסו(כלל לא רואים בידיים וברגליים עור עודף). בשנת 2002 עברתי ניתוח טבעת ומאז המשקל שלי הוא בין 80-95 (בשנתיים האחרונות 97 ק"ג - ללא ספורט או אורח חיים בריא במיוחד). החלטתי לבצע מתיחת בטן ואכן בסוף ספטמבר הקרוב אני אעבור את הניתוח. שאלתי היא האם התוצאה תיהיה סבירה למרות BMI שכזה?האם כדאי לי לנסות ולרדת במשקל לקראת הביצוע? כמו כן, בהתחשב במשקל העור העודף, האם להתחשב ב BMI שכזה בכלל? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ציינת כמה משקל הורדת אולם רמזת באשר למבנה הגוף שלך. במצב של השמנה מרכזית עשויות להיות מספר השלכות ל-BMI גבוה. האחת הנה עודפי עור ושומן באזורי האגן הצידי או המותניים, אשר יוותרו לאחר מתיחת בטן סטנדרטית ושאיבת שומן . כדאי לזהותם לפני תכנון הניתוח ולהחליט האם להסירם באמצעות ניתוח מתיחת בטן היקפית או להשאירם מאחור במידה והנם קלים. מנסיוני, התוצאה טובה לעין שעור במידה ומסירים אותם במהלך הניתוח הראשוני, באם קיימים. מגבלה שניה הנה השמנה תוך בטנית. באם אינה קיימת, ניתוח להסרת עודפי עור בשלב זה יתן לך תוצאה טובה. עם זאת, במידה ונותר עדין שומן בתוך הבטן, תשאר בליטה מסויימת לאחר הניתוח. חשוב לזהות זאת לפני הניתוח. משום שהוצע לך ניתוח מתיחת בטן, אני מניחה שאצלך לא נותר שומן תוך בטני בכמות משמעותית. בהצלחה!

23/07/2012 | 22:18 | מאת: אידה

לד"ר פרידמן שלום רב. אני בת 63 ומצב עורי הוא טוב לגילי. רציתי לדעת מה הסיכון לעשות שאיבת או המסת שומן בגילי. אני מטופלת ללחץ דם, תת פעילות של בלוטת התריס ודכאון קל. בכבוד, אידה.

לקריאה נוספת והעמקה

אידה שלום, שאיבת שומן הנה פעולה בטוחה מאוד ובהחלט יכולה להתבצע בגילך, במידה ומצבך הרפואי מאוזן. המגבלה הנה בעצם יכולת העור להתכווץ, וזוהי הבעיה בגיל מתקדם, גם בגיל צעיר יותר. כדי שתהני מתוצאות הפעולה, חשוב יהיה לזהות מה הבעיה הספציפית שמטרידה אותך ומהן ציפיותיך מהטיפול. באם הבעיה הנה קפל השומן בבטן העליונה בישיבה , שאיבת שומן יכולה לסייע, אפילו אם העור יתכווץ חלקית. באם קפל העור והשומן בבטן התחתונה מטרידים אותך, או בלט הבטן באופן כללי, יתכן והטיפול אינו שאיבת שומן בלבד. בהצלחה!

18/07/2012 | 18:35 | מאת: רונית

שלום. האם את עושה המסות שומן גם לנערים בגיל 16-17?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, האינדיקציות לשאיבות שומן בגיל זה הנן מאוד מוגבלות, ולרוב רלוונטיות לבעיה רפואית הקרויה גניקומסטיה, או רקמת שד בגברים. משום ששאיבת שומן אינה טיפול בהשמנה, אני מפנה צעירים הסובלים מעודף משקל בעטיו פונים בבקשה לעיצוב הגוף, לפעילות גופנית ודיאטה.

12/07/2012 | 12:24 | מאת: לימור

שלום רב,בני בן 15 גובה 178 ומשקל 73 ק"ג. יש לו מעט שומן שלא יורד בבטן ובחזה. בדבר מפריע לו מאוד והוא לא מוכן להוריד חולצה בבריכה. (בשאר הגוף הוא רזה) האם יש טיפול שניתן לעבור כבר בגיל הזה ? האם יש פתרון לא פוךשני ? אשמח לתשובה. אמא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משקלו של בנך תקין כפי שאת ודאי יודעת, ונטיתו הנה לצבור שומן באזורים שציינת. אני ממליצה שתקחי אותו להערכת רופא ילדים לצורך הערכת המלאות בחזה וכמותה, מצב הקרוי גניקומסטיה והנו שכיח בגיל זה. במידה והבעיה אינה חמורה אוביקטיבית איני ממליצה טיפול משום שלעיתים קרובות המלאות הזו פוחתת בתום ההתבגרות. תזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה יסייעו להעלאת מסת השרירים ולשפור בטחונו העצמי של בנך בהצלחה!

05/07/2012 | 10:33 | מאת: אלונה

שלום ד"ר פרידמן, אני בת 52 ומתעניינת בניתוח עיצוב והרמת חזה. בשנתיים האחרונות במיוחד החזה שלי איבד הרבה מנפחו וכתוצאה מכך שמוט יותר וזה מאוד מציק לי. קראתי הרבה חומר על הניתוח הזה ובכל זאת עדיין מאוד חוששת ממנו כמו גם מהצלקות ומהתוצאה הסופית. חלק אומרים לי: אל תכניסי את עצמך לסיפור הזה ולבעיות שעלולות להיגרם ולתוצאות שעשויות להיות בלתי הפיכות. תישארי כפי שאת ותלמדי לקבל את השינויים בגוף. אבל אני לא מפסיקה לחשוב על זה וכל כמה חודשים אני שוב נכנסת לאתרים שונים ובודקת המלצות ותגובות. אני יודעת שכל ניתוח טומן בחובו סיכון ולכן אני מחפשת לשמוע ממומחים בתחום דברים שאולי אינני יודעת ויוכלו להרגיע ולחזק אותי לקחת החלטה. מודה לך מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אלונה שלום, מדובר בניתוח בטוח עם שעור סבוכים נמוך. הרמת חזה ניתן לבצע עם או ללא שתלים, בתלות בגודל החזה ובשאיפותיך. הצלקות הנן חלק בלתי נפרד מהניתוח, לרוב עדינות אולם עשויות להיות בולטות והיפרטרופיות במקרים נדירים.אני מניחה שבשלב זה את די מתמצאת בפרטי ההליך הניתוחי, ועושה רושם שאת מעוניינת מאוד בשינוי. אני מציעה בשלב זה שתפגשי עם אנשי מקצוע על מנת שתבחרי את המנתח עמו את מרגישה נינוחות ובטחון וקרוב לודאי שההחלטה תהיה אז קלה יותר. בהצלחה!

08/07/2012 | 08:07 | מאת: אלונה

ד"ר פרידמן, תודה רבה על תשובתך.

29/06/2012 | 21:17 | מאת: מירי

מה הסכנות בשאיבת שומן, מה משך ההחלמה כשאין הרבה שומן רק באזור הבטן ומתחת לחזה?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה יחסית, אפשר לבצעה בהרדמה מקומית, וחזרה לפעילות יום למחרת...בהתאם לכמות השאיבה.

30/06/2012 | 19:07 | מאת: מירי

האם אוכל לדבר עם דר' טלי פרידמן אישית? מה טווח המחירים, אני אישה לא שמנה שעוסקת בפעילות ספורט באופן קבוע.

מירי ערב טוב, צלצלי אלי למרפאה מחר לברור פרטים 03-6045777. שבוע טוב

27/06/2012 | 22:20 | מאת: יפית

ערב טוב, אני אחרי מס' רב של ניתוחים בבטן בעקבות ניתוח קיצור קיבה כושל ואני מעוניינת לעשות שאיבת שומן מאיזור הבטן איפה מתקיימים הניתוחים שלך ואיך ניתן לקבוע איתך פגישה. בברכה, יפית

לקריאה נוספת והעמקה

יפית שלום, אני מנתחת במספר בתי חולים, לתאום פגישה אנא צלצלי למרפאתי 03-6045777

27/06/2012 | 11:29 | מאת: גיל

האם ניתן לבצע את הטיפול ביותר ממקום אחד, לדוגמה בבטן, בישבן ובחזה גברי? האם טיפול ביותר מאזור אחד מייקר את הטיפול וכמה זה צריך בערך לעלות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, ניתן לשאוב במספר אזורים בו זמנית. עלות הניתוח מושפעת ממספר האזורים ומנפח השאיבה. לברור עלויות אנא צלצל למרפאתי 03-6045777, שבת שלום

24/06/2012 | 09:58 | מאת: מיכל

שלום רב דר טלי, אני בת 46 לאחר 5 לידות וניתוח קיסרי 1 תאומיים, גובה 1.68 משקל 51קג רזה. יש לי בטן עם רפוי עד סמ מעל הטבור ושומן שמתרכז בבטן. ורציתי לעשות מתיחת בטן כי הבטן לא יפה. אין לי מושג אם יש מספיק עור לבצע מתיחת בטן האם נתקלת במצב כזה? כמו כן רציתי לדעת אם אפשר לראות תמונות של לפני ואחריי ניתוחים שבצעת., והאם את עובדת עם הכללית? תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה
25/06/2012 | 13:16 | מאת: מיכל

בנוסף רציתי לדעת האם מתיחת הבטן כוללת נקזים שנשארים לכמה ימים בבטן לאחר הניתוח תודה

אכן, מתיחת הבטן לרוב כוללת נקזים למספר ימים.

הי מיכל, נשמע מדבריך שקיימים עודפי עור ושומן בדופן הבטן. אני ממליצה שתגיעי לייעוץ בו אוכל לבחון את האזור הרלוונטי ולייעץ לך באשר לפתרונות האפשריים. בהתאם לניתוח המומלץ תוכלי לצפות בתמונות ולפגוש מטופלים שבצעו את הניתוח... לפרטים נוספים אנא צלצלי למרפאתי 03-6045777 או באופן ספציפי לשגית 050-7755393

19/06/2012 | 22:24 | מאת: גיא

שלום.. בשני האחרונה רזיתי 35 קילו. אני 1.90 וירדתי מ115 ל80. לצערי נשארתי עם סימני על כל המותניים והבטן. יש לי חוסר פרופורציה בין פלג גוף העליון ותחתון בחיבור של המותן התחתונה והבטן. אני מידה 31 במכנסיים, היקף במותן הוא 93 ולעומתו היקף הבטן הוא 100. אמנם זה לא נשמע נורא, אבל בעיני זה נראה כאילו אין הבדל מפעם, אני מרגיש ונראה עדיין שמן. אני אמור לקראת סוף הקיץ . אני מעוניין לעבור את הניתוח אצלך, אני יודע שכל מקרה לגופו אבל מה המחירים של ניתוח מתיחת בטן קלה יחסית? אני יודע שכל השאלות מצריכות בדיקה פיזית, אבל אני אודה לך אם תוכלי לענות על מה שאפשר. בבטן אני יודע כבר מה יהיה, אבל מה עם המותניים? יש עליהם סימני מתיחה לכל אורך המותן, בידיות האהבה, ואי אפשר לשאוב שם כי כל העור רפוי. החתך בבטן יהיה לאורך המותן? מה אפשר לעשות בדיוק, כי המותן היא הדבר העיקרי שמפריע לי. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

גיא שלום, אתה מתאר מצב של עודפי עור היקפיים, בבטן ובמותניים. הטיפול הניתוחי המתאים הנו מתיחת בטן היקפית, אשר בו זמנית תחטב את דופן הבטן, המותניים והעכוז. עלות הניתוח תלויה באורכו הצפוי, לרוב בהתאמה למימדי המטופל ולכמות עודפי העור. בדרך כלל אני משלבת שאיבת שומן . אנא צלצל למרפאתי לקבלת פרטים נוספים. אשמח לפגוש אותך בקרוב! 03-6045777

24/06/2012 | 20:51 | מאת: גיא

מה טווח המחירים בשביל פעולה כזאת? לפחות מחיר מינימלי. החתך מגיע למותן, הוא עדיין יוסתר מתחת לתחתון? תודה רבה...

14/06/2012 | 17:15 | מאת: רוני

שלום טלי, אני בת 18, רזה,עושה פעילות גופנית באופן קבוע, מקפידה לאכול נכון ובסך הכל מנהלת אורך חיים מאוד בריא. לאחרונה התחילו להופיע לי סימני צלוליט באזור הירכיים והישבן דבר שמפריע לי מאוד. רציתי לשאול מהי הדרך המומלצת והיעילה ביותר לטיפול בצלוליט? והאם הטיפולים באמת מועילים? וגם אם אין טיפול שמעלים את הצלוליט לחלוטין, האם יש טיפול שישפר את המצב? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, צלוליט הנה בבעיה אסתטית עקשנית אשר אינה מגיבה טוב לטיפולים. חשוב להבין מה הסיבה לצלוליט אצלך, האם נטיה להשמנה? או האם קיים רפיון עור...במידה ומדובר בנטיה גנטית לפתח צלוליט ללא עודף עור, קיימים מכשירים לא חודרניים המחממים את השומן בעומק ומפחיתים את הצלוליט, אולם התגובה אינה מלאה לרוב ויש צורך בתיחזוק תמידי...

12/06/2012 | 11:18 | מאת: דפנה

עברתי שאיבת שומן בירכיים לפני כשבוע. עם ירידת הנפיחות, המחטב כבר אינו צמוד לגוף ואינו לוחץ כמו בימים הראשונים. האם זה בסדר או שכדאי להחליף למחטב צמוד יותר? מה תפקידו של המחטב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דפנה, החטב אמור ללחוץ במידה קלה ולא לחנוק את הרקמה, כך שנשמע מדבריך שאין צורך להחליפו.המחטב אמור למנוע הצטברות נוזלים נכרת בימים הראשונים מהניתוח וכמו כן למנוע לחץ לא אחיד על אזורי השאיבה במהלך הרפוי הראשוני, ע"י הביגוד. החלמה מהירה!

11/06/2012 | 12:31 | מאת: ח

(בת 50)יש לי עודף עור ממש באזור החלק העליון של הזרועות.(החלק השני יש לציין נראה טוב-מאד.)בגלל זה לא יכולה ללבוש שמלות או גופיות ללא שרוולים שכה אני רוצה. מעוניינת לדעת איפה הצלקות תהיינה? והאם יש מקום הכי מוסתר באזור?כך שיתאפשר ללבוש כאמור?תודה מראש על תשובתך.......(נ.ב - האם קיימות תמונות של אחרי להמחשה? אשמח לראות) תודה ויום מואר........

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי תאורך ניתן כנראה להסתפק בחתך קצר, יתכן כזה הגובל בבית השחי. זהו המיקום המוסתר ביותר אולם לא תמיד מתאים להיקף עודפי העור.במסגרת הייעוץ במרפאה נוכל להעריך מה סוג הניתוח המתאים לך, וכמובן תוכלילצפות בתמונות.

10/06/2012 | 11:08 | מאת: אושן

האם ידוע איזה נזקים/סיכונים קיימים מהמסת שומן בזריקות. אני מעונינת "לטפל" בסנטר כפול,ללא ניתוח.אשמח לקבל מידע על אלטרנטיבות לטיפול לא פולשניות באזור זה.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משום שמדובר בהזרקות ותגובה כימית בין החומר המוזרק לתאי השומן, קשה לדייק בכמות המפורקת, ובאחידות השומן שנשאר. בנוסף, תוארו גם תגובות מקומיות לחומר המוזרק אשר יצרו דלקות ועיוותים. שאיבת שומן באזור זה הנה מדוייקת מאוד, מהירה ולא כואבת. במכשירים המתקדמים, ובהם הוויזר, מומס השומן בצורה אחידה, ללא שטפי דם , והעור צפוי יהיה להתכווץ טוב יותר בהמשך.ד

07/06/2012 | 03:11 | מאת: יתם

שלום, אני שוקל לעשות שאיבת שומן אבל לא מעוניין להשאר עם קפלים. שאלתי היא: האם רופא עם נסיון יכול לדעת לאחר בדיקת המטופל אם יישארו קפלים או שהעור יתכווץ מספיק. לגבי: 179/83 בן 60, פעיל בינוני (8-10 ק"מ ריצה בשבוע, ריקוד שעתיים פעמיים בשבוע, כפיפות בטן פעמיים בשבוע. יש לי שומן תת עורי בבטן (700 CC), במותניים 300 בCC * 2, ולאחרונה בשדיים (150 CC * 2) . כל זה להערכתי. מלבד זאת די רזה שומנית אבל בעל מבנה רחב. לא שמעתי דעה חד משמעית מפלסטיקאי אם ישארו קפלים. שאלה שניה ברשותך: האם יש הבדל בתוצאות בין השיטות לשאיבה לגבח כיווץ העור: בודיטייט, לייזר ובו' האם הם האמת גורמים לעור להתכווץ ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יתם, על פי תאורך, כנראה איכות עורך יחסית טובה וכיום לא קיימים קפלי עור. במצב זה קרוב לודאי לא יווצרו קפלי עור עקב שאיבת שומן בכמות שתארת. אני מניחה שסביר יותר שיווצרו אירגולריות קלות כביטוי לעודף עור במידה ואכן לא יתכווץ. כאשר משלבים שיטות חימום שונות כמו אלו שציינת תאורטית אמור העור להתכווץ טוב יותר. כיום רלוונטי גם הוויזר , אשר מתאים יותר לשאיבות גדולות ולחיטוב.

04/06/2012 | 11:09 | מאת: גבע

שלום רב עברתי המסת שומן לפני שנה ורציתי לדעת אם יש מניעה לעשות טיפולים נוספים באזור הזה,כגון הסרת שיער ? תודה גבע גושן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גבע, לאחר החלמת פצעי הניתוח אין מניעה בבצוע פעולות אחרות כמו הסרת שער. הייתי ממליצה להמתין כחודש ואז לבצע את הטיפול שציינת. החלמה מהירה!

29/05/2012 | 15:33 | מאת: גלי

בת 53.שוקלת 62 קג ובעלת בטן רפויה בצורת סינר עם עודפי עור ופריחה קבועה מתחת לקפלים.תוצאה זו היא תולדה של 3 הריונות והרזיה של 20 קג. מה אני יכולה לעשות כדי למצק את העור ללא ניתוח? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, את מתארת מצב של עודף עור משמעותי, היוצר קפל עור בשפולי הבטן.הטיפול במצב זה הנו ניתוחי, ניתוח מתיחת בו למעשה מוסר עודף העור, תוך מתיחת עור הבטן השאריתי. השיפור המושג במצב כזה הנו ניכר.המכשירים הקיימים כיום, אשר ממצקים את עור הבטן לא יסייעו במצב של עור עודף. את מוזמנת לפנות לייעוץ בדבר הטיפול הניתוחי במידה ותחפצי בו. בהצלחה.

24/05/2012 | 21:30 | מאת: חניטל

יש לי חזה גדול ואני רוצה לעשות ניתוח או לתרום את החזה אם זה אפשרי ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חניטל, ניתן להקטין את החזה בניתוח הקרוי הקטנת חזה. בניתוח זה מוקטן השד ומורם ובמקביל מוקטנת העטרה, ליצירת שד קטן יותר ומעוצב. הרקמה המוסרת נשלחת לבדיקה רוטינית, אולם לא ניתן לעשות בה שימוש במטופלות אחרות...

לפני כתשעה חודשים עברתי ניתוח בריאטרי. האם יש זמן נתון שצריכים לחכות עד לניתוח להסרת עודפי שומן בבטן, ירכיים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי עדי, מועד הניתוח להסרת עודפי עור תלוי האם הגעת למשקל היעד. קצב הירידה הנו אישי ומושפע מן הסתם מגורמים רבים ובהם סוג הניתוח הבריאטרי,דיאטה נלווית וכו מקובל לרוב להמתין כשנה עד ניתוח להסרת עודפי עור. בזמן זה מגיעים למשקל הרצוי ומתייצבים עליו. התייצבות או אף עליה במשקל הנן נורמאליות ומעידות על מצב של חידוש המאגרים בגוף. לרוב שנה מספיקה לאחר מעקף או שרוול וזמן ארוך יותר לאחר טבעת.

17/05/2012 | 14:22 | מאת: קרן

שלום טלי, אני אחרי 3 ניתוחים קיסריים, ואובחן אצלי diastasis recti, בנוסף יש לי בקע טבורי, וגם התקמט לי מעט העור סביב הטבור. הייתי אצל כירורג כללי, שלא המליץ לי לעבור פרוצדורה כירורגית היות ואינני סובלת מכאבים, כמו כן הוא ציין בפני שתיקון diastasis recti ב 20% מהמקרים לא מחזיק לאורך זמן. אך היות ונושא האסטטיקה חשוב לי, האם וכיצד ניתן לתקן את הבעיה? והאם הפתרון מחזיק לאורך זמן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, האינדיקציה לניתוח מתיחת בטן אצלך הנה אסתטית ולא רפואית. במידה ובלט הבטן מפריע לך, אזי תוכלי להנות מתוצאות הניתוח. בניתוח מתיחת בטן מוסר עור עודף, ושרירי הבטן מוצמדים זה לזה כך שהדאסטזיס חולף. מנסיוני, השנות הבלט אם מתרחשת, הנה במידה מוגבלת בלבד ואינה שכיחה. היא עלולה להתפתח במטופלות אשר אינן מחזקות את שרירי הבטן לאחר הניתוח, כאשר אז המעי דוחף שוב את דופן הבטן קדימה וגורם להתרחבות השרירים החלשים, במעשנות המשתעלות וגורמות לטראומות חוזרות לאזור ובקרב נשים להן השמנה תוך בטנית הדוחקת את דופן הבטן החוצה. שעור שביעות הרצון ממתיחת בטן הנו גבוה ביותר!

17/05/2012 | 21:31 | מאת: קרן

ראשית, תודה על המענה המהיר. שנית, באיזה אופן מוצמדים שרירי הבטן זה לזה? כמו כן, האם הצלקת הניתוחית תתלכד עם הצלקות מהניתוחים הקיסריים? הניתוח האחרון בוצע לפני 8 וחצי חודשים. האם חלף פרק זמן ארוך מספיק לצורך ביצוע הפעולה? כיצד ניתן לתאם פגישת ייעוץ אישית? תודה!

16/05/2012 | 12:46 | מאת: חדוה

שלום רב, אני בת 48 ,ומזה 3 שנים אני נוטלת מדבקת הורמוניים בעקבות הפסקת מחזור ומנפאוזה.ברצוני לעבור שאיבת שומן בירכיים,האם ישנו סיכון וחובה להפסיק להשתמש בהורמוניים?(בהוראות שימוש של המדבקה ,מצויין כי יש סיכון של טרומבוזות-קרישי דם )ואם כן כמה זמן לפני הניתוח להפסיק ?בנוסף לאחר כמה זמן חוזרים לשיגרה -לפי בדיקת רופא - השאיבה שלי מוגדרת כקטנה .

לקריאה נוספת והעמקה

חדוה שלום, הורמונים מעלים את הסכון לקרישי דם ואינם מומלצים במעשנות או במטופלות להן סיכון ידוע לקרישי דם. עם זאת, לפני ניתוחים קצרים ובודאי לפני ניתוח בהרדמה מקומית אינני מפסיקה אותם שכן הסכון לקרישי דם עקב פעולה זו הנו זניח.לאחר שאיבת שומן קטנה החזרה לשגרה הנה מיידית ולפיכך לא הייתי מפסיקה נטילת הורמונים.

07/05/2012 | 21:56 | מאת: מיכל אלטמן

שלום! עברתי 2 ייעוצים ב-2 מכונים שונים לשאיבת שומן מהירכיים. 2 המכונים מציעים שיטת טום-סנט. שניהם מאוד אמינים ועובדים עם רופאים מאוד מנוסים. הבעיה- מכון אחד מציע את הניתוח בהרדמה מלאה, ומככון שני מציע בהרדמה מקומית. אני דיי חוששת מההרדמה המלאה ולא בא לי לעבור ניתוח "אמיתי" עם כל מה שכרוך בכך. מצד שני- אני רוצה שהניתוח יצא מוצלח, וישאבו לי כמה שיותר שומן. מבחינה הגיונית נראה לי שבהרדמה מלאה ניתן לשאוב יותר כמות שומן. האם זה נכון? יותר התחברתי לרופאה שעושה הרדמה מקומית והיא מאוד נחמדה ורצינית, אבל אני אולי שאם אעשה את הנתוח בהרדמה המלאה הוא כמות השומן שיישאבו לי תהיה גבוהה יותר? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, שאיבות שומן קטנות ניתן לבצע בהרדמה מקומית, בינוניות בהרדמה כללית או מקומית וטשטוש וגדולות יחסית בכללית. הרדמה כללית הנה מאוד בטוחה כיום. אני ממליצה שתתרשמי מהכימיה עם המנתחים עימם את נפגשת, ודאי שהנם כירורגים פלסטים חברי האגוד, נסיונם בתחום, ואיכות המרכז הרפואי בו הם מנתחים. אני מניחה שיוכלו להציג בפניך מה האפשרויות השונות העומדות בפניך, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בטיחותית. בהצלחה!

אני מתעניינת בניתוח משולב וקראתי בעיון חומד על כך . האם את ממליצה?

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום השלוב בין מתיחת בטן להרמת חזה הנו שכיח וניתן באמצעות ניתוחים אלו לשפר בצורה משמעותית את חזות הגוף. בטיחות ההרדמה כיום מאפשרת לבצע ניתוחים משולבים ללא עליה משמעותית בשעור הסבוכים. ביעוץ הראשוני אני מעריכה מהם הצרכים האסתטיים של המטופלת, האם יכולה להרוויח משלוב של מספר אזורים בו זמנית והאם מצבה הרפואי הכללי מאפשר זאת. בכל מקרה, היקף הניתוח יהיה מותאם אישית למטופלת ולאופי הניתוחים להם זקוקה. בהצלחה!

06/05/2012 | 07:12 | מאת: ענבל

היי גלית, לפני כמה חודשים עברתי את שני הניתוחים בו זמנית. מאד מרוצה ומאד ממליצה, התוצאות פשוט מדהימות. עברתי את הניתוחים ע"י ד"ר טלי פרידמן שהיא בהחלט מנתחת יחידה בארץ בעלת מומחית על לעיצוב הגוף. ממליצה לך ללכת לפגישת ייעוץ, לא תתחרטי. רופאה עם ניסיון רב. בהצלחה.

ואחרי כמה זמן הרגשת את השיפור אם אפשר לשאול???

21/08/2012 | 18:50 | מאת: זהבה

היי ענבל אני מיועדת לעבור ניתוח מתיחת בטן היקפית אצל ד"ר טלי פרידמן עוד כחודש בערך ואני מאוד מעוניינת לשלב את הרמת החזה ביחד. האם מניסיונך יש איזשהם בעיות מיוחדות בשילוב של שני הניתוחים האלהה? ואיך היתה לך ההחלמה ? אודה לך על תשובתך

אם תכתבי לי פה שאתם רוצים דיווחים אשמח לכתוב...

אני דתייה ומעדיפה לעשות ניתוח עי רופאה...

03/05/2012 | 02:42 | מאת: אבי

שלום טלי, אני בן 25 187 ס''מ שוקל 88 ק''ג, הבעיה שלי היא, שבכל פעם שאני עושה דיאטה אני מרזה רק מאזור הבטן ולא מאזור המותניים, הגוף לא פרופוציונלי בצורה מחרידה, האם אפשר יש דרך לשאוב את שומן ממקום זה, ללא הרדמה מלאה? תודה מראש, אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, באזור המתניים אכן נוטה להצטבר שומן שמגיב "אחרון" לירידה במשקל. זהו אחד האזורים השכיחים ביותר בשאיבות שומן, בגברים ובנשים. בהחלט ניתן לשאוב את השומן שם בהרדמה מקומית, ללא הרדמה כללית, עם או ללא טשטוש. בהצלחה!

26/04/2012 | 18:02 | מאת: יעל

שלום לד"ר פרידמן, אני מעל שנה לאחר ניתוח שרוול, ונשאר לי סינר גדול בבטן.זקוקה למתיחת בטן, אך חוששת מאד כי שמעתי שזה ניתוח קשה עם החלמה לא קלה.מהם הסיבוכים הקיימים בניתוח זה ומהו שיעורם? מהו זמן ההחלמה המשוער? והאם לאשה בת 57 הסיכונים רבים יותר? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח גדול במיוחד ואינו מסוכן. מדובר בניתוח ברקמות שטחיות ולפיכך כואב פחות מניתוחים בהם מבוצעת פתיחת הבטן או החזה. בנוסף, באמצעות שיטות מתקדמות ניתן להפחית את הכאבים בימים שלאחר הניתוח ולאפשר למטופל להתנייד מיד לאחר הניתוח.במידה ומצבך הבריאותי תקין או במידה ואת סובלת ממחלות רקע מאוזנות, אין מניעה מבצוע הניתוח, ללא קשר לגילך. הניתוח בטוח, והסיבוכים השכיחים ביותר קשורים לרפוי פצעי הניתוח, למשל תפר שמציק וכו. שעור שביעות הרצון מניתוח זה גבוה ביותר, אסתטית ותפקודית. את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי , שבת שלום.

30/04/2012 | 14:47 | מאת: שרי

שלום יעל, גם אני לאחר ירידה משמעותית במשקל ולפני כשנה וקצת עברתי ניתוח למתיחת בטן. הניתוח ממש לא קשה. הכאבים ממש בקטנה ליום יומיים. התוצאות מדהימות, ממליצה!!! התיסכול והביטחון שהיה חסר לי בעקבות סינר הבטן שנוצר מהירידה במשקל, פשוט היום נעלם. אין לך ממה לחשוש. עברתי את הניתוח ע"י ד"ר טלי פרידמן, שווה לך להגיע לייעוץ, מבטיחה לך שאת תצאי רגועה. בהצלחה, שרי.

שלום, מדוע צריך ללבוש מחטב לאחר בודי טייט בירכים החיצוניות ?? לכמה זמן ומה קורה במידה ואני לא ילבש אותו כול הזמן ??תודה !!

לקריאה נוספת והעמקה

הי מימי, לאחר שאיבת שומן בשיטת הבודי טייט יש ללבוש את המחוך לחודש. בשאיבת שומן נגרמת טראומה פנימית לרקמה עקב הליך השאיבה ונוזלים נוטים להצטבר במידה ולא מפעילים לחץ קבוע על המקום. המחוך מיועד לזרז את הליך ההחלמה, להפחית נפיחות ולמנוע לחצים נקודתיים אשר עלולים לפגום בתוצאה.

25/06/2014 | 22:27 | מאת: נויה

אני בדיוק שבוע החאי בודי טייט בבטן ובמותניים. לובשת המחטב כל הזמן לפיי ההנחיות ומורידה רק למקלחת. לוחץ לי באוח וממש שורף באזורים מסוימים המגה עם המחטב ואני ממש מרגישה כשמורידה אותו שיש אזורים שלמים שכאילו "נרדמו" אם תחושתיות נמוכה וחלק מהעור קיבל גוון צהבהב. מרגיש לי כאילו המחטב עוצר לי את הדם. האם להמשיך ללבוש אותו למרות החשש או שאלו תופעות נורמאליות?

22/12/2017 | 22:19 | מאת: דותן

עשיתי שאיבת שומן שיטת בודי טייט לפני 5 ימים ועדיין לא רואה שום שינוי חוץ מבצקות קשות, וסימנים כחולים

19/01/2013 | 20:52 | מאת: אלקיים סוזי

גם אני עשיתי בודי טייט אני לא רואה את התוצאות אמרו לי שהמחטב עושה את העבודה האם אני לא צריכה לראות תוצאה מיידית?

בודי טייט והייתי רוצה לשוחח עם מישהי שעברה את זה. תודה

23/04/2012 | 18:54 | מאת: נעמי

שלום ד"ר טלי אני ירדתי 62 קילו ממשקלי ונשארה לי בטן רופפת למרות שאינני סובלת מעודף משקל . האם ניתן לטפל בזה באמצעות מתיחת בטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

נעמי שלום, מתיחת בטן בהחלט יכולה לסייע לך. בניתוח מוסר העור העודף, ומעוצב דופן הבטן בצורה אטרקטיבית. אם הנך מעוניינת אשמח לייעץ לך אישית, כולל הפניה לקופת חולים לצורך בדיקה האם יאושר הניתוח דרך הקופה...

14/04/2012 | 11:35 | מאת: איילת

שלום דוקטור עד כמה קלו קוט יעילה בהעלמת צלקות אחרי ניתוח פלסטי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, קלוקוט זהו גל סיליקון אשר מתייבש על הצלקת ומזרז את הבהרתה והתרככותה. הוא נחשב לאחד הטיפולים היעילים לזרוז הבשלת הצלקת. עם זאת, יש להבין שצלקות אינן נעלמות, אלה עוברות תהליך נורמלי של הבשלה, במהלך השנה-שנתיים הראשונות לאחר הניתוח. בזמן זה יתבהרו הצלקות, יתרככו וישתטחו.