פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
1247 הודעות
1163 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

06/03/2017 | 21:59 | מאת: מתעניינת

כמה אפקטיבי הוא ניתוח שאיבת שומן מהירכיים מעל גיל 50?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, שאיבות שומן קטנות עדין יכולות להתבצע בגיל זה, אולם הייתי נמנעת משאיבות גדולות יותר שכן סכוי העור להתכווץ היטב יורד עם הגיל עקב אבדן אלסטיות, מה שעלול לפגוע בתוצאה הניתוחית.

19/02/2017 | 08:44 | מאת: שיר

שלום רב, אני כבר מיואשת וחייבת עצה טובה . אני בת 30 עם גוף מחוטב אך הזרוע האחורית שלי רחבה .כל מי שאני אומרת לו את זה אומר לי שזה שטויות והיא לא . מבחינת הגוף שלי אין לי פרופורציה בגוף וזה מאוד מפריע. אין לי קו ישר בזרע אלא כמו שק כזה שיורד. שמעתי על הרבה שיטות ועכשיו גם על שיטת הצרת הקיפים בקור. האם זאת שיטה שיש בה תוצאות? והיא לא מסוכנת?? ועעוד דבר בבקשה ישנו מכשיר שנקרא סילואט מכשיר להצהרת היקפים האם שמעת עליו? תודה מראש

19/02/2017 | 15:02 | מאת: יעל

אשמח לתשובה ,אני שמעתי על מכשיר לבצהרת היקפים בשם טריפולר פוז ,האם מוכר ועוזר לירידה בהקיפים? ( צריכה להוריד 3-4 ס"מ מהזרועות )

שלום לך, לא קיימת הסכמה מקצועית באשר למכשירי הצרת ההיקפים, שכן לא יעילים לכל מטופל ומידת השפור המושגת הנה קטנה יחסית. שאיבת שומן נחשבת לטיפול מדוייק יותר ואמין . במידה וההשמנה בזרועות מלווה במשקל גוף חריג, מומלץ לרדת במשקל קודם להחלטה על טיפול מסויים.

01/02/2017 | 21:03 | מאת: אלמוני

מה הכי בטוח / לא יקר לסלק שומן באיזור הבטן לגברים , הזרקות ליפוליזיס / המסת שומן בקור / שאיבה של שומן + מה שיש במכונים אסטתיים ? כמה זמן לוקח להתאושש מההנ"ל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול היעיל והמשתלם ביותר מבחינת שלוב של בטיחות, דיוק בתוצאה הצפויה ותגובה מלאה של כל המטופלים הנה הפעולה הניתוחית דווקא, הקרויה שאיבת שומן. כל החלופות השונות מחייבות סדרה של טיפולים, לא כל המטופלים מגיבים, מידת התגובה אינה ניתנת לחיזוי והעלות הנצברת משתווה לעיתים לפעולה ניתוחית בודדת. אני ממליצה לפנות לייעוץ ןלטיפול אצל כירורג פלסטי מומחה ושם יוצגו החלופות השונות. שאיבת שומן ממוקדת לאזור מצומצם כמו בטן יכולה להתבצע בהרדמה מקומית או בכללית, ומשך ההתאוששות הנו יום יומיים עד חזרה לנהיגה ולעבודה משרדית ושבועים עד חודש לחזרה לספורט.

שלום רב, לפני שנה וחצי עברתי ניתוח משולב-מתיחת בטן גדולהה...ותיקון בקע בצלקת מניתוחים קיסריים קודמים. כיום, שנה וחצי אחרי, אני מוצאת את עצמי עם אותה אבחנה: דיאסטזיס רקטי משמעותי מעל ומתחת לטבור+הרניה. 1. לאחר הניתוח שמרתי בקנאות רבה על תוצאות הניתוח ולפי הוראות הרופאים, לא עליתי במשקל ואף הורדתי, אני עוסקת רק בספורט מתון עפ"י המלצת הרופאים ונמנעת מלהרים משקלים כבדים (לא יותר מ 4-5 ק"ג). כיצד ייתכן? הרי תוצאות הניתוח, לפחות עפ"י מה שהוסבר לי, אמורות להשמר לאורך זמן..ועשויות להנזק במקרים של השמנה דראסטית/הריון. 2. מן הסתם, לאחר מתיחת הבטן, אין לי עודפי שומן ועור האם הגישה הלפרסקופית רלוונטית עבורי? 3. מאחר והאיזור כבר נותח, מהם סיכויי ההצלחה? תודה מראש על תשובותיך

לקריאה נוספת והעמקה

אילנית שלום, על סמך המידע שמסרת, ניתן להניח שקיימת אפשרות להמצאות השמנה תוך בטנית נכרת , אשר הנה גורם סכון להשנות הבלט בדופן הבטן ולהשנות בקעים. אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח שלך אשר יבדוק וימליץ באשר להמשך טיפול. העובדה שאזור הבטן כבר נותח לא תפגע בתוצאות הניתוח. עבור דיאסטזיס משמעותי, להערכתי ,הגישה הלפרוסקופית פחות מתאימה.

18/01/2017 | 00:16 | מאת: ***

היי, אני לפני ניתוח מתיחת בטן היקפית. רציתי לשאול: האם יש צורך להפסיק קיום יחסי מין לפני / אחרי הניתוח? לציין שאני הומוסקסואל על כל המשתמע מכך מבחינת יחסי מין... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לאחר ניתוחים אסתטיים מומלץ להמנע ממאמצים גופניים וזה כולל יחסי מין, עד החלמה מלאה של אזורי הניתוח. בהצלחה (:

שלום לך, לאחר ניתוחים אסתטיים מומלץ להמנע ממאמצים גופניים וזה כולל יחסי מין, עד החלמה מלאה של אזורי הניתוח. בהצלחה (:

שלום.גבר בן 37 קבעתי לי תור לשאיבת שומן ומתיחת בטן. רציתי לשאול האם חודשיים לאחר הניתוח יהיה כבר ניתן, חודשיים אחרי הניתוח, לטוס לחו"ל על כל המשתמע מכך סחיבת מזוודות, הליכות ממושכות ים וכיו'ב. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והחלמתך מהניתוח תהא תקינה, חודשיים לאחר הניתוח תוכל להיות פעיל לגמרי, וזה כולל מאמצים גופניים ונשיאת משקל.

12/01/2017 | 20:02 | מאת: קארקא

האם אפשר להכנס להריון לאחר ניתוח שאיבת שומן בבטן ומתיחת בטן? הבטן תוכל להמתח שוב ? 3אין סכנה לליגה מוקדמת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתן להרות ולהשלים הריון בריא ללא קושי לאחר מתיחת בטן. העור שלנו אלסטי ונמתח בקלות.אין סכנה ללידה מוקדמת עקב מתיחת בטן. עם זאת, לעיתים אנו ממליצים למטופלות לדחות את הניתוח האסתטי עד השלמת הלידות. זאת משום שתוצאת הניתוח עשויה להפגע עקב הריון נוסף ולא משום סיבה אחרת.

שלום לך, ניתן להרות ולהשלים הריון בריא ללא קושי לאחר מתיחת בטן. העור שלנו אלסטי ונמתח בקלות.אין סכנה ללידה מוקדמת עקב מתיחת בטן. עם זאת, לעיתים אנו ממליצים למטופלות לדחות את הניתוח האסתטי עד השלמת הלידות. זאת משום שתוצאת הניתוח עשויה להפגע עקב הריון נוסף ולא משום סיבה אחרת.

04/11/2016 | 10:41 | מאת: שלומית

שלום, עברתי לפני חודשיים ניתוח שאיבת שומן וכבר כשהתעוררתי האזור מעל ברך ימין היה מאוד רגיש, שלא כמו שאר האזורים. במהלך ההחלמה גם כל הזמן היתה שם רגישות ולא החלים כמו שאר הרגל. באחת הביקורת הרופאה פתאום החליטה לומר לי שהיתה לי בתוך הרגל רקמה צלקתית שהפתיעה אותה ושמכאן הרגישות. כיום הרגל נראית מעוותת עם כל מיני צמיגונים בהיקף ושקע, ויש פס.שקע שנוצר מהחדרת הקנולה. השאלה שליף ואני מקווה שתפורסם, היא האם במהלך הניתוח יש עוד גורמים מלבד המנתח שיודעים לעקוב אחר מה שקורה או שהרופא פשוט מציין ברישומים שלו את מה שהוא מוצא לנכון ללא שום פיקוח של גורם נוסף? אני מרגישה שגם אם משהו השתבש במהלך הניתוח הרופאה לא תיקח אחריות אז איך אני יכולה לדעת מה קרה שם? והאם רופא יוכל היום עפ מצבה של הרגל לדעת יותר? סיבוכים זה בלתי נמנע וחלק מהסטטיסטיקה אז זה לא שיש לי עילה לתביעה, אבל עדיין אני רוצה לדעת אם לחזור לאותה רופאה לתיקונים, ואם בכלל אפשר לתקן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בתום הניתוח המנתח כותב דוח ניתוח, ובו מציין את מהלך הניתוח כולל ממצאים חריגים אשר נצפו או התרחשו במהלכו. לעיתים קיימת רקמת צלקת באזור מנותח טרם הניתוח, עקב חבלה או ניתוח קודם, וזו עשויה להגיב באופן שונה לניתוח חדש. סבוכים עשויים להתרחש לכל מנתח המבצע ניתוחים ולכן אנו מציגים זאת בפגישה טרם הניתוח, והמטופלים נדרשים לחתום על טפסי הסכמה לניתוח הכוללים התייחסות לנושא זה. אני מציעה שתחזרי למנתחת על מנת לשמוע את חוות דעתה, ובמידה ויהיה צורך בתקון, תחליטי האם להמשיך עימה בטיפול. החלמה מהירה (:

31/10/2016 | 12:05 | מאת: דנה

היי אני כשבוע לאחר ניתוח מתיחת בטן ובקע טבורי , הטבור מלא דם קרוש אשר לא מוסר בשטיפה- נמנעת מלגעת או לסבן את המקום , כיצד צריך לטפל בטבור, האם צריך לחבוש אחר המקלחת? האם לסבן אותו?

לקריאה נוספת והעמקה

הי דנה, כחלק מניתוח מתיחת בטן קיים חתך ניתוחי בטבור. החתך נתפר במהלך הניתוח. קרישי הדם ירדו במהלך המקלחות הקרובות. אני ממליצה לנקות בתוך הטבור באמצעות אפליקטור עם משחה אנטיביוטית או פולידין (מקל אזניים).כדי להמנע מלכלוך הבגד, מומלץ לחבוש מעליו בפד .החלמה מהירה (:

האם קיימות דרכים נוספות להסיר מצבורי שומן מבטן, ישבן וזרועות באופן לא פולשני ? ובמידה ויש , כמה הם יעילים ולא מסוכנים? תודה נתונים אם את צריכה בכדי להשיב לי: בת 25, לפני הריונות, מבנה גוף עגלגל ודיי התייאשתי מכל הדרכים לרדת במשקל. אני חיה אורח חיים מאוד בריא, מתעמלת קבוע ומקפידה על תזונה בריאה מאוד ועל אף זאת , השומן לא יורד.

לקריאה נוספת והעמקה

אסנת שלום, ישנן שטות לא חודרניות כמו הקפאה, אך אני ממליצה על שאיבת שומן, אשר הנה טיפול מדויק, בטוח וחד פעמי. אין סכנה באף אחת מהשיטות, אך הטיפול הלא פולשני לא מתאים לכל אזור בגוף, לא כולם מגיבים לו, וצבר האזורים הגדול בו את מעוניינת הופך את הטיפול בהקפאה אף ללא כלכלי בהשוואה לשאיבה.

26/09/2016 | 09:08 | מאת: שמעון

שלום! אני אחרי מתיחת בטן. מתי ניתן לחזור לטיפולי הסרת שיער בלייזר? אני מסיר שיער באזור הצלקת. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להמתין לפחות חודש אם מאוד דחוף . רצוי אפילו חודשים

14/09/2016 | 18:22 | מאת: רונית

הייתי בספא אנוצקה בעולש. הבטיחו לי המסת שומן בקור ואמרו שהשומן יוצא בפיפי. אחרי 5 טיפולים הפסקתי בגלל כאבי תופת וגם רגלים שהיו רדומות למשל חודש. בנוסף לא רזיתי כלל וגם לא צימצמתי היקפים. האם הטיפול שעברתי מסוכן

לקריאה נוספת והעמקה

הי רונית אין הרבה עבודות כך שעד כמה שבדקתי כנראה שאין נזקים בריאותיים לטווח ארוך. צריך לזכור שיש הרבה חיקויים למכשיר המקורי שעליהם גם לא יתבצעו עבודות.

09/08/2016 | 14:49 | מאת: אלמונית

לכל המעונינים אני יודעת שקשה מאוד למצוא המלצות על מנתחים פלסטיים באינטרנט כי גם אני חיפשתי. עברתי ניתוח מתיחת בטן אצל דר טלי פרידמן קודם כל לכבוד לי היה להכיר אישה נפלאה כמוך המדברת בגובה העיניים טובת לב . את הניתוח עברתי לפני 3 שבועות הוא היה משולב עם שאיבות שומן והזרקות שומן עשית עבודה נפלאה הכל מדוייק ועדין ויפה דאגת שההחלמה תהיה קלה ולא כואבת אני ממליצה עלייך לכל המעוניין מכל הלב כי את באמת באמת אדם מדהים ומנתחת מעולה תודה רבה אלמונית

לקריאה נוספת והעמקה

תודה רבה והחלמה מהירה..

09/08/2016 | 08:38 | מאת: דן

שלום , אני מתעניין בשאיבת שומן מהבטן . ניסיתי ספורט ודיאטות וכלום לא עוזר הכרס מסרבת לרדת . לפי מה ששמעתי ההליך הזה אצל גברים לא יעיל בגלל שהשומן נמצא בתוך הבטן פנימה . האם זה נכון ? מה כן ניתן לעשות ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום, אצל חלק מהגברים (וגם הנשים) מצטבר שומן פנימי סביב המעי וזה אכן שומן שאינו נגיש לנו המנתחים. הטיפול בו הנו ירידה במשקל . עם זאת, דווקא אצל חלק מהאתלטים מצטברת לעיתים כרית שומן שטחית בדופן הבטן אשר אותה כן ניתן לשאוב ולחטב את דופן הבטן. יש לבדוק אותך כדי להעריך מה הטיפול המתאים לך.

09/08/2016 | 08:38 | מאת: דן

שלום , אני מתעניין בשאיבת שומן מהבטן . ניסיתי ספורט ודיאטות וכלום לא עוזר הכרס מסרבת לרדת . לפי מה ששמעתי ההליך הזה אצל גברים לא יעיל בגלל שהשומן נמצא בתוך הבטן פנימה . האם זה נכון ? מה כן ניתן לעשות ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום, במידה ואכן מדובר על כרס קלאסית, ולידיעתך גם חלק מהנשים סובלות מנטייה להשמנה מסוג זה, הרי מדובר בבעיה שהכירורגיה הפלסטית מתקשה לפתור. ההשמנה התוך בטנית, זו הגורמת ל"בטן קשה" נגרמת עקב הצטברות שומן סביב המעי, ממש בתוך הבטן. אזור זה אינו נגיש למנתחים הפלסטיים משום שאנו מטפלים רק בשומן השטחי, זה שנמצא ממש מתחת לעור. לפיכך, כדי לטפל בהשמנה תוך בטנית יש לרדת במשקל, בצורה הדרגתית ונכונה, בשלוב של תזונה עם פעילות גופנית. במידה ותצליח, תהיה בריא יותר ואולי לא תזדקק למנתח פלסטי..כך שהרווח כפול. בהצלחה (:

05/08/2016 | 14:59 | מאת: גל

בת 58 עם עודף משמעותי של עור מתדלדל בזרועות. ניתן לעבור מתיחת זרועות עם צלקת רק בבית השחי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והעור העודף משתרע לאורך כל הזרוע, הצלקת תהיה לאורך כל הזרוע.

שלום אשמח לשמוע על היתרונות והחסרונות של שיטת הBodyTite אל מול השיטות האחרות. מעניינים אותי במיוחד היתרונות והחסרונות באספקט הרפואי (סיבוכים, החלמה, סיכונים וכ"ו) וגם באספקט האסטטי, תוצאות, סיכויי חזרה למצב המקורי וכ"ו. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ציינת שם של מכשיר ולא שיטה ניתוחית. קיימים מכשירים רבים להמסת שומן המבוססים על עקרון של חימום רקמת השומן וריכוכה לפני שאיבתה. בחירת המנתח אינה צריכה להיות מבוססת על מכשיר בו עובד, אלא על מיומנותו ונסיונו. מנתח מנוסה יודע להפיק תוצאות מיטביות בכל כלי בו עובד, ולמעשה יודע להתאים מכשיר או שיטה למבנה גוף ואיכויות הרקמה. שיהיה בהצלחה (:

19/07/2016 | 16:41 | מאת: שרה

שלום, לפני מספר חודשים עברתי שאיבת שומן בזרועות. מאז הניתוח אני סובלת מאוד מכאבים עזים ובלתי פוסקים בזרועות, המלווים בתחושות של שרירים תפוסים, משיכות, צריבות באזור. בנוסף, נוצרו עיוותים קשים בזרועות, שנראים כצלקות עמוקות לאורך כל הזרועות. ממה שקראתי בפורום, הבנתי שכאבים כאלה הם נפוצים בתקופה שלאחר הניתוח אולם לאור העובדה שחלפו כבר שלושה חודשים מאז הניתוח ושהכאב איננו שוכך כלל, אני אשמח לדעת מה יכולות להיות הסיבות לכך ומה ניתן לעשות על מנת להפחית מעוצמת הכאב. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרה, ההחלמה משאיבת שומן עלולה להיות לא קלה, לעיתים קשה יותר בהשוואה לניתוחים להסרת עודפי עור. עם זאת, לאור המשכות תלונותיך ועוצמתן, אני מציעה שתפני בהקדם האפשרי למנתח לצורך בקורת והבהרת המצב החריג.

18/07/2016 | 12:01 | מאת: קורל

היי עברתי לפני כשבועיים מתיחת בטן לפני יותר משבוע הוצאו הנקזים אני חייבת לציין שנקז אחד יצא דיי בקלות ובמינימום כאב והנקז השני הוצא בכאב עצום תחושה של שריפה באזור ומתוך הצינור טיפטף על העור הנוזל שהרגיש כמו להבה חייה ... היום אחרי שבוע הכאב במפשעות פשוט משתק לא נותן לצעוד ולתפקד מה שמפליא אותי שדווקא כאב המתיחה עצמה לא חריף כמו המקום שממנו הוצאו הנקזים .. ולשאלתי בעיניין האם זה תקין? האם כך אמור להרגיש??? ההתרשמות שלי בעיניין הנקזים הייתה שזה ההליך הפשוט בכל המקרה

לקריאה נוספת והעמקה

קורל שלום, הליך הוצאת הנקזים הנו פשוט מאוד ולרוב אינו מורגש כלל, או מלווה בתחושת אי נוחות קלה. אני מציעה שתגשי למנתח כדי להבדק משום שסביר שמקור הכאב הנו אחר.

02/07/2016 | 17:53 | מאת: שלי קגן

רציתי לשאול מאיזה גיל ניתן לבצע המסת שומן קטנה לילדה בעל משקל תקין ועד כמה זה אפקטיבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא מקובל כלל לבצע שאיבות שומן בילדים! במידה וקיימים מצבורי שומן, הם לרוב מייצגים בעיה של השמנה והטיפול בה אינו ניתוח אסתטי וגם לא המסה חיצונית. במידה ומבנה גופה מציק לה, אני מציעה שתפני עמה להתייעצות רופא הילדים. אם סובלת מעודף משקל, יש לסייע לילדה בשינוי אורח החיים, תזונה בריאה בפיקוח דיאטנית (קיים שרות כזה בקופת החולים), ואמוני ספורט שאוהבת. שאיבות שומן מבוצעות באנשים בגירים בעלי משקל גוף תקין, ומסייעות בשפור פרופורציות הגוף.

10/06/2016 | 10:43 | מאת: מור

דר טלי היי אני צריכה עוד קצת אינפורמציה מפני שאין מספיק באינטרנט הבנתי שעיצוב ישבן בשומן דורש שכיבה על הבטן ולא הרבה זמן לשבת כדי לשמור על הצורה שהמנתח נתן אז איך אפשר לשלב בין מתיחת בטן ועיצוב ישבן שנית ומטריד לא פחות שיש ספיגת שומן מוזרק בערך מחצית והבנתי שזה יכול לייצור אי סימטריה ולהראות לא יפה מה עושים במקרים כאלו אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום, ישנם סוגים שונים של ניתוחי עיצוב ישבן. במידה ואת מתייחסת לניתוחים המתבססים על הזרקת שומן עצמי, הרי מומלץ להפחית שכיבה רציפה על המקום בשבוע שלאחר הניתוח כדי לאפשר קליטה מכסימאלית. אולם, אלמנטים החשובים לא פחות להצלחת קליטת השומן הנם טכניקת הניקוי וההזרקה של השומן ע"י המנתח ותהליך ההחלמה של המטופל. מנסיוני, גם בניתוחים המשלבים שכיבה, לא נתקלתי במקרים של אסמטריה משמעותית ולכן איני רואה בעניין השכיבה בעיה הלכה למעשה, כל עוד המטופלת מודרכת נכונה ומבצעת ההנחיות.

04/06/2016 | 16:46 | מאת: מור

טלי שלום כמה זמן אורך ניתוח זה והאם לא עדיף שני ניתוחים השכיבה על הגב לא הורסת את עיצוב הישבן בשומן תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום, ניתוח הישבן הברזילאי יכול להתבצע בשלב אחד , יחד עם מתיחת הבטן, או בשני שלבים. כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל אפשרות. על מנת למזער ספיגה של השומן, יש להזריק שומן איכותי, לאחר שעובר סינון וריכוז (מכשיר מיוחד לצורך זה), חשובה שיטת הזרקה ייעודית בכמויות זעירות שיאפשרו קליטה מכסימלית, הפסקת עשון, והמנעות משכיבה ממושכת. משום שגם לאחר ניתוח מתיחת בטן מומלץ לקום ולהתנייד כל שעה , ולהמנע משכיבה ממושכת, עניין זה אינו מאוד רלוונטי. בכל זאת, יש יתרון גדול בפעולה ניתוחית אחת לעומת שתיים מבחינת סכונים ועלויות. מקווה שעניתי לשאלתך, בהצלחה!

04/06/2016 | 10:33 | מאת: מירב

היי, אני בת 42 סובלת מאז הלידה השניה ( 3) סהכ מבטן צורת הבטן היא נפוחה כמו בטן הריונית הגב שלי עם עקמת שבאופן קבוע כואב לי הגב התחתון עוד אציין שהגובה שלי 1.74 משקל 67 אני לא יגיד שאני אוכלת רק בריא ואני לא עושה ספורט אני לא אוהבת כל הגוף יפה רזה רק בטן בולטת האם לאור הנתונים אני מתאימה לניתוח? האם כאבי הגב קשורים לבטן שכנראה היא ללא שרירים פנימיים .... אודה על עזרה

לקריאה נוספת והעמקה

מירב שלום, נשמע שאת סובלת ממצב של חולשה נכרת והעדר תפקוד של שרירי הבטן, המשפיע על היציבה שלך, מראה של בליטה בדופן הבטן וכאבי הגב. בראיה שלי, ניתוח מתיחת בטן עשוי לסייע לשפור מראה דופן הבטן אולם תרומתו רבה בסיוע ליציבה נכונה והפחתה בכאבי הגב ובעיות אחרות הקשורות לחוסר תפקוד של דופן הבטן. ברור שתזונה נכונה וספורט הנם חשובים לבריאותך אולם לענייננו אני ממליצה על ניתוח מתיחת בטן אשר יסייע בשפור תפקוד חגורת השרירים המרכזית. במצבך, חשוב יהיה לקבל ייעוץ מקצועי לאחר ההחלמה מהניתוח כיצד לחזק בהדרגה את חגורת השרירים המרכזית ולהתמיד בפעילות גופנית סדירה. בהצלחה !

לקריאה נוספת והעמקה
04/06/2016 | 23:12 | מאת: מירב

רק אשאל עוד שאלה האם כרגע ספורט יכול לעזור ולהפחית את הנפח הבטן ... לדוגמא הליכות ....

27/05/2016 | 14:34 | מאת: דנה

שלום, לפני כשנתיים הייתי בייעוץ אצל אחד מהמנתחים והוא טען שהעור שלי רך מדי ולא מומלץ לי לעשות שאיבת שומן. אני מאוד רזה (52 קילו, 1.67) אך יש לי מצבורים באזור הירכיים והישבן שמאוד מפריעים לי. השאלה אם בשנתיים שעברו יצאו פתרונות כאלה ואחרים לסוג עור כזה והאם יש טעם להבדק אצל רופא אחר..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הכוונה ב"עור רך" היתה לתאר עור באיכות לא טובה, כזה אשר אינו יכול להתכווץ טוב לאחר ירידה בנפח השומן תחתיו (בשאיבה). משום שאיכות העור מן הסתם לא השתפרה עם הזמן, סביר שמנתחים נוספים גם יחשבו שאינך מתאימה לשאיבת שומן. עם זאת, באזורים שציינת, במידה וקיים גם עודף עור, ניתן לעצב את האזור בניתוח המשלב שאיבה יחד עם מתיחה, ואז כן מקבלים שיפור בצורה. עם זאת, מדובר יהיה בניתוח עם צלקות בתוך התחתון.

25/05/2016 | 15:55 | מאת: .

שלום, עשיתי ניתוח בודי טייט (המסת שומן) מהאיזורים מותניים וזרועות. אני כבר 10 ימים אחרי הניתוח והחורים עדיין לא נסגרו ועדיין יש קצת טפטופים. האם זה בסדר? מה אני יכולה לעשות כדי שייסגרו יותר מהר? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, עברת ניתוח שאיבת שומן לפני עשרה ימים ואת מציינת שקיימות עדין הפרשות מפתחי שאיבת השומן. אני מציעה שתפני לבדיקת המנתח כדי שיבדוק האם מהלך ההחלמה תקין.

23/05/2016 | 19:43 | מאת: אורפז

שלום רב, לפני חמישה חודשים עברתי ניתוח מתיחת זרועות, ומאחר והוסבר לי על ידי המנתח פלסטי שהטיפול האפקטיבי בצלקות הוא בעיקר בשנה הראשונה, בה מתבהרת הצלקת, התחלתי טיפול ביריעות סיליקון של scarban. בד בבד, לפני כשבועיים התחלתי ליטול רואקוטן לאקנה שלי (מינון יחסית נמוך של נטילת כדור 20 מג יום כן יום לא). האם נטילת הרואקוטן עלולה במסגרת תופעות הלוואי שלו לפגוע לי בתהליך הבהרת הצלקות בזרועות ולמנוע את התבהרותה של הצלקת, או שכלל אין קשר בין השניים? כי למעשה אני רק חמישה חודשים לאחר הניתוח ויש לפניי עוד כשבעה חודשים טיפול ביריעות הסיליקון להבהרת הצלקות. עד כה הצלקות התחילו להתבהר יפה, ואני חוששת מתוצאה הפוכה. וכאמור מינון כדורי הרואקוטן 20 מ"ג שלי הוא רק יום כן יום לא, כלומר סה"כ 3 - 4 כדורים בשבוע. כבר חלפו 5 חודשים מהניתוח. אני ממש לחוצה ומפחדת מהעניין, כי מחד, האקנה בלתי נסבל וכבר מחייב את נטילת הכדורים ומאידך, חשיבות התבהרות צלקות הזרוע חשובה לי ביותר. יש לציין כי אני עם יריעות הסילקון עליי 21 - 22 שעות ביממה לרבות לבישת מחוך לצורך לחיצה על הצלקות. אני מאוד מקווה לשמוע תשובה מרגיעה ממך. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אורפז שלום, לפי תאורך נשמע שהצלקות נמצאות בשלב מתקדם של החלמה ולכן בשלב זה קרוב לודאי שלא יושפעו לרעה מהרואקוטן. החלמה מהירה (:

22/05/2016 | 21:09 | מאת: קרין

היי רציתי לדעת לגביי ניתוח מתיחת בטן בשילוב הרמת לזה עם שתלים ... האם יש בעיה מבחינת הזמן של הניתוח ??? האם זה מסוכן מדיי???

לקריאה נוספת והעמקה

קרין שלום, ניתוחים משולבים הנם מאוד מקובלים, כל עוד נשמרים כללים ברורים המבטיחים את בטיחות המטופל בעת הניתוח ולאחריו. ההחלטה על התכנות ניתוח משולב הנה באחריות המנתח והמרדים, ומבוססת על בדיקות הדם ומצבו הבריאותי הכללי של המטופל, המוערכים קודם לניתוח. בנוסף, יש להקפיד על מעקב רפואי קפדני בסטנדרטים מקובלים בעת ביצוע הניתוח ולאחריו. לכל ניתוח עלולים להיות סבוכים למרות שניתוחים לעיצוב הגוף הנם בכללי בטוחים, במידה ומבוצעים ע"י מנתחים מנוסים ולכן כה נפוצים. כפי שהבנת מדברי, על המטופל לבחור את המנתח האמון עליו, תוך התבססות על הכשרתו ונסיונו המקצועי בתחום זה. בהצלחה !

16/05/2016 | 18:48 | מאת: אמירה

היכן מבעעים את הניתוח וכמה זמן החלמה וומה העלות האם צריך לשמור על דיאטה ארוכה אם יש שבר קטן בתבור האם מתאים

לקריאה נוספת והעמקה

אמירה שלום, שאיבת שומן מדופן הבטן הנה ניתוח זעיר פולשני, המבוצע בהרדמה מקומית, מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית, לפי רצון המטופלת. לאחר הניתוח מומלץ לשמור על משקל גוף יציב, כדי להנות מתוצאות אופטימליות לאורך שנים. במידה והשבר קטן, אינו מצריך תקון ואינו מפריע לשאיבה, ניתן יהיה לבצעה בבטיחות. במידה ויש לתקנו, ניתן לשלב בין תקון בקע טבורי לבין שאיבת השומן.

לקריאה נוספת והעמקה
09/05/2016 | 01:38 | מאת: נועם חי

שלום רב ,עברתי ניתוח מתיחת בטן היקפית לפני כשנה התוצאות היו מדהימות.לא מזמן עברתי ניתוח מתיחת חזה עם הסרת עודפי עור בשיטה פתוחה צלקת ארוכה מתחת לחזה.האם הגיוני שהניתוח הזה פגע בתוצאות הבטן,העור ניראה רפוי קצת ולא תפוס כמו לפני ולפעמים יש כרס כמו בהחלמה של הבטן עברו 3 שבועות מהניתוח בחזה ..תודה מראש נועם

לקריאה נוספת והעמקה

נועם שלום, סביר להניח שתוספת הסרת עודפי העור בחזה לא פגעה בתוצאות מתיחת הבטן. למעשה, פעמים רבות ניתן לנצל את הניתוח בחזה כדי דווקא לשפר את תוצאות מתיחת הבטן ולמתוח את העור לשני הכוונים, ז"א, להוסיף עוד מתיחה מהכוון התחתון, מהבטן. משום שלא בדקתי אותך, אתקשה בשלב זה להיות ספציפית יותר. מציעה שתפנה לבדיקת המנתח. החלמה מהירה .

24/05/2016 | 18:45 | מאת: נועם חי

שלום טלי תודה על תשובתך האם את מתכוונת למתיחת בטן חוזרת מכיון למעלה?שמפרידים גם את כל העור עד לאיזור הערווה כביכול כמו שעושים במתיחת בטן שמפרידים את כל העור עד לעצם הבריח כמו במתיחת בטן פשוט מלמעלה?או שפשוט מסירים את העור מהחזה בכמות יותר גדולה ומשפרים את הבטן העליונה.

24/05/2016 | 18:46 | מאת: נועם חי

בבדיקת רופא אמר שזה נוזלים ושהבצקות והנוזלים מחלחלים למטה לכיוון הבטן אז זה משפיע על העור והוא נראה רטוב כזה ולא תפוס טוב ועם הזמן זה חולף ויש להמתין מינמום 3 חודשים.(?)הגיוני?

22/05/2016 | 21:06 | מאת: קרין

אשמח לדעת אצל מי עברת מתיחת בטן ובאיזה בית חולים אני אמורה לעבור בקרוב אצל דר יואב אברהמי אשמח לקרוא ממך משוב

24/05/2016 | 18:48 | מאת: נועם חי

עברתי בתל השומר .אחלה בית חולים.באיזה בית חולים את עוברת את זה?

25/03/2016 | 12:47 | מאת: שלי

היי אני עברתי בראשון האחרון בודי טייט ואחרי 5 ימים אני מרגישה שהבצקות רק גדלות האם זה הגיוני ?

לקריאה נוספת והעמקה
26/03/2016 | 10:46 | מאת: נינה

שלום לך אפשר לשאול אצל מי נותחת? אני רוצה נורא לעשות ומפחדת ...מאיזה רופא לבחור (יש המוןן) איזה שיטה? וכיו"ב זה יעזור לי נורא תודה נינה

שלי שלום, הליך של שאיבת שומן מתאפיין במשך החלמה ארוך, בן מספר חודשים, במהלכו נספגות הבצקות ברקמה בצורה הדרגתית. בימים הראשונים הבצקות בשיאן וכעבור כשבוע מתחילות לרדת. עם זאת, אני מציעה שתגיעי למנתח שלך לבקורת בהקדם על מנת להבדק. החלמה מהירה

19/03/2016 | 23:50 | מאת: מור

טלי שלום. אני מעוניינת לעבור מתיחת בטן וחוץ מזה שאני מתמוגגת כרגע עם פחדיי שאלה לי אלייך מה קורה אם המצב שבטני מאוד מתנפחת לפני המחסור ואני סובלת ממעי רגיז אז גם במהלך החודש בטני נפוחה . אחרי הניתוח זה לא יפריע לעור להחלים או בכלל לפני הניתוח. איך זה משפיעה? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום שאלתך מאוד חשובה שכן במידה ותמשיך בעיית הגזים לאחר הניתוח, הבטן תחזור להתנפח בצורה הדרגתית שכן העור והשרירים גמישים ונמתכים בקלות. מעבר לעניין הנפיחות עקב הגזים, ובלט הבטן מסיבה זו, ניתוח מתיחת בטן מסייע בהסרת עור ושומן עודפים וזוהי עדין הסיבה המרכזית לבצוע ניתוח זה. לפיכך, במידה וקיים אצלך עור עודף בדופן הבטן, גם את עשויה להנות מתוצאת הניתוח, למרות המגבלות אצלך. כמובן שעליך להבדק כדי להתרשם האם את מתאימה לניתוח זה או לא. בהצלחה (:

20/02/2016 | 11:10 | מאת: נינה

שלום האם שיטת הויזר לשאיבת שומן נותנת תוצאות טובות לעיצוב הגוף. האם היא יעילה כמו השיטה המסורתית (הקנולה) אני בת 39 גובהי 1.65 שוקלת 62 קילו ואיני רוצה יותר נכון לא חושבת שאני זקוקה לשיטת הקנולה מעוניינת יותר לחטב את גופי אך יחד עם זאת לראות גם תוצאה. תודה נינה

לקריאה נוספת והעמקה

נינה שלום, שיטות שאיבת השומן דומות זו לזו. גם בשמוש במכשיר הוייזר או כל מכשיר המסה אחר, מסלקים את השומן העודף באמצעות קנולה. הצלחת הפעולה תלויה בנסיון המנתח, ובאיכות העור שלך והרבה פחות בשם המכשיר.

19/02/2016 | 11:52 | מאת: ויולה

שלום, האם ניתוח מתיכת בטן היקפית (כל פלג גוף התחתון)כולל מספר צלקות או רק אחת באיזור מסויים? ומה גודלה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ויולה שלום, מדובר בצלקת היקפית הממוקמת בשפולי הבטן וממשיכה בצידי האגן ובחלק העליון של הישבן, בכל ההיקף או ברובו. ניתן לכסות לרוב את האזור עם הצלקת באמצעות הלבשה תחתונה.

17/02/2016 | 21:32 | מאת: יוליה

שלום אני יודעת שזה לא נהוג . אוכל לקבל סדר גודל של מחירים. אפילו בין לבין..

לקריאה נוספת והעמקה

יוליה צלצלי בבקשה למרפאה על מנת לקבל פרטים, 03-6045777

17/02/2016 | 19:55 | מאת: ורד

היי מזה אומר בעצם? דיברו איתי על כל מיני סוגי מתיחות בטן. היקפית זה אומר כל היקף הבטן?

לקריאה נוספת והעמקה

ורד שלום, ניתוח מתיחת בטן סטנדרטית מטפל בכל דופן הבטן, מהמפשעות ועד החזה.ניתוח מתיחת בטן היקפית מטפל בחלק האחורי והצידי של הגוף, ומסייע בהשגת פרופורציות נאות יותר ולעיתים הצרת היקפית נכרת (כשניתן). החלק האחורי של הניתוח מאפשר להסיר עודפים של עור ושומן בצידי האגן , ולשפר את צורת הירך הצידית והישבן.

13/02/2016 | 07:54 | מאת: ולדה

היי מטלבטת אם לעשות מתיחת בטן רק שפוחדת אחר כך מההריון. האם אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה וקיימים עודפי עור גדולים אשר מפריעים לך, ניתן לשפר את מראה הבטן באמצעות ניתוח מתיחת בטן. נשים רבות נהנות מתוצאות ניתוח מתיחת בטן בגילאים הצעירים, גם לפני הריונות. יש להבין שהריון עתידי עשוי לפגום בתוצאות הניתוח בצורה מסויימת. עם זאת יש להדגיש שביצוע ניתוח מתיחת בטן אינו מונע הריון תקין בהמשך הדרך, וניתן לשפר שוב את דופן הבטן עם השלמת הלידות אם יש צורך.

11/02/2016 | 10:21 | מאת: א

הי אני מעוניינת בניתוח מתיחת בטן (כולל שאיבה) ושאיבת שומן מהירכיים ועיצובם, האם ניתן לבצע זאת בניתוח אחד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתן לשלב בין ניתוחים לעיצוב הבטן והירכיים ואף מומלץ לרוב, על מנת לחסוך בהחלמה ולקבל תוצאה משמעותית יותר. כל זאת בתנאי שבדיקות הדם ומצבך הרפואי מאפשרים זאת.

25/01/2016 | 11:26 | מאת: גלנה

בוקר טוב יש לי 2 שאלות: 1. לפני פחות מחודשיים עברתי מתיחת ירכיים ובימים האחרונים נוצרה בצלקת קטע של ס"מ וחצי שמעט התנפח ולדעתי יש בו מעט מוגלה כי שנגעתי יצא מעט הפרשה ומיד הפסקתי ללחוץ והס"מ וחצי של אותה צלקת הפכה לאדומה מעט. (אין שם חוט). האם הבליטה הקלה הזו תרד? מרחתי משחה אנטיביוטית 2. שאלה נוספת, אני שוקלת לעבור מתיחת זרועות וראיתי שענית למישהי על כאבים שישתפרו. יש סיכוי שעוברים ניתוח פלסטי בזרועות וכל החיים נשארים כאבים? חשוב לי לשקול את כל הפרמטרים בטרם ניגשת לניתוח זרועות. לי הסביר הרופא שכל כאב אחרי ניתוח עובר בסופו של דבר בחלוף הבצקות (בין אם לוקח חצי שנה או חודש) - זה נכון? ותודה על היחס אני ממש נהנית לקרוא את הפורום שלך. יישר כוח

לקריאה נוספת והעמקה

גלינה שלום, סביר שבאזור ממנו יצאה הפרשה בירך קיימת תגובה לתפר פנימי. ההחלמה המהירה ביותר הנה ע"י פתיחת האזור דווקא, וזה יכול להתבצע ע"י המנתח שלך, כטיפול מרפאתי קצר. באשר לניתוח מתיחת זרועות, לא נתקלתי בכאב שנשאר שנים, אם זאת, סביר שרגישות מקומית עקב בצקות או עקב חזרה הדרגתית של תחושה יחלפו בחודשים הראשונים לניתוח.

24/01/2016 | 14:09 | מאת: אני

שלום ותודה על המענה. האם כשהנפיחות והבצקת תחלוף (במגע באיזור הצלקת יש מעט כאבים) הידיים יחזרו לתפקד כרגיל? (בירכיים לא היה לי דבר כזה וגם עם צלקת L) אני ממש לחוצה מכך. מניסיונך מתי חולפות הצלקות והזרועות חוזרות למצב רגיל ? מלחיץ

24/01/2016 | 14:11 | מאת: אני

מניסיונך מתי חולפות הבצקות* (לא הצלקות שרשמתי בטעות)

שלום לך, ברמה האסתטית, הבצקות חולפות תוך 3 עד 6 חודשים. מומלץ לדאוג לתפקוד רגיל של הזרועות כולל טווח תנועה מלא הרבה קודם.

21/01/2016 | 10:03 | מאת: אלה

בוקר טוב. איזו משחה חזקה ויעילה יותר לאיחוי תפר עיקש בן 2 ס"מ שכבר מספר שבועות מסרב להיסגר (חודשיים לאחר ניתוח) - בקטרובן או תריאולון? עד כה השתמשתי בבקטרובן. מה ההבדל בין 2 המשחות מבחינת יעילות? ואגב יש ברשותי גם חבישות כסף של סילברסל, האם הן עדיפות? (בכל זאת אשמח לתשובה בהבדל בין תריאולון לבקטרובן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פצעים מחלימים תחת סוגי טיפול שונים, אלה אם קיימת הפרעה כמו זהום, גוף זר כמו שאריות תפר או רקמה לא בריאה וכו. מציעה שתבדק אצל המנתח אשר יחליט על אופי החבישה והטפול המקומי המומלץ.

20/01/2016 | 13:12 | מאת: אני

ד"ר שלום. לפני כחמישה שבועות עברתי מתיחת זרועות (צלקת אנכית מבית השחי ועד המרפק). האם זה נורמלי שעדיין אינני מצליחה לישר את הידיים גבוה עד הסוף כלפי מעלה (כשאני מרימה את היד כלפי מעלה עד הסוף יש מעין מעצור לקראת סוף ההרמה). מתי אוכל להרים לגמרי את היד עד הסוף? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לעיתים הבצקות באזור הניתוח (נפיחות) או הצלקת באזור בית השחי מפריעות בהשלמת התנועה. טווח תנועה זו צפוי להשתפר עם הזמן. מציעה שתפני למנתח ותקבלי הדרכה באשר לתרגילי פזיותרפיה שמומלץ לבצע כדי להגדיל את טווח תנועת הכתף לאחר הניתוח.

12/01/2016 | 13:02 | מאת: בילי

מעונינת בשאיבת שומן באזור הירכיים והישבן, מתכננת הריון לאחר השאיבה , השאלה, האם ההריון ישפיע על תוצאות השאיבה? בילי

לקריאה נוספת והעמקה

בילי שלום, ההשמנה הנלווית להריון לעיתים מערבת את האזורים שציינת, ועלולה לפגוע בתוצאות השאיבה במידה מסויימת. במידה וההריון מתוכנן לחודשים הקרובים, הייתי ממתינה עם השאיבה ומעריכה מחדש את הצורך בה לאחר הלידה. בהצלחה

04/01/2016 | 19:30 | מאת: דליה

שלום לך ד"ר טלי, לפני 9 שנים הוצאתי את הרחם בעקבות מיומה גדולה.מה שקורה זה,שלא תפרו לי ישר את החלק התחתון על כן הצלקת עקומה כמו כן עודף העור לא ישר.פניתי לרופא כירורג פלסטיקה והוא טען שעליי לעבור מתיחת בטן כדי שהבטן תהיה ישרה.אני לא מעוניינת במתיחת בטן ,טיפול פולשני וכואב.האם ישנו טיפול אחר שיהיה אפשרי לשפר את המראה? הצלקת אינה מפריעה לי כמו שהמראה הנפול שהוא עקום. תודה על התייחסותך.דליה

האם המסת שומן בקור תהיה יעילה למצב שהזכרתי?למזלי עודף העור הוא מזערי.

שלום לך, בהסתמך על המידע שמסרת, כולל המלצתו של הכירורג שיעץ לך, נשמע שתקון עודף העור ולא המסת שומן, עשוי לשפר את הבעיה הקיימת. לעיתים ניתן להסיר את עודף העור הקיים ולסדר את הצלקת העקומה ללא מתיחת בטן שלמה אולם יש לראותך ולבדוק את אזור הבטן במסגרת יעוץ פורמאלי. בהצלחה!

19/12/2015 | 09:20 | מאת: ליאת

שלום רב מה ההבדל בין בודי טייט, סמארט ליפו, שאיבת שומן בלייזר והשאיבה "המסורתית שמבצעים עם הקנולה הגדולה לנפחים גדולים (אני לא יודעת את שמו ..אם יש לו שם..)?? האם הם כולם אותה פעולות רק הנקראות בשמות שונים? האם הרופאים משתמשים בשמות מסחריים שונים(כמו הספרים שעושים החלקות משתמשים בשמות "מפוצצים" אחרים רק שמגיעים למבחן התוצאה האריזה היא אותה אריזה והמוצר הוא בעצם אותו מוצר אצל כל הספרים? אודה לתשובה ליאת

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום, קיימים מספר סוגים של מכשירים לשאיבת שומן. אם זאת, השיטה של שאיבת השומן הנה באופן כללי דומה ללא קשר לסוג המכשיר. המכשירים שציינת מוסיפים טכנולוגיה של המסת השומן לפני שאיבתו, כאשר תאורטית חימום הרקמה מבפנים מסייע בהתכווצות העור בעת תהליך ההחלמה. קיימים לעניין זה יתרונות וחסרונות. מנתח פלסטי מנוסה יודע לבצע שאיבת שומן איכותית ללא קשר למכשיר בו משתמש כאשר לא אחת עושה רושם שנעשה שמוש מוגזם בשמות המכשירים השונים בבצוע אותה פעולה.

19/12/2015 | 07:36 | מאת: מבולבלת

שלום דוקטור אני בת 39 1.65 שוקלת 63 קילו, (ממוצעת) אני מעונינת לחטב את "הגלגל" הקטן בבטן ואת הירכיים הפנימיות+חיצוניות. אני מבולבלת מכל השיטות המוצעות היום בשוק, אני לא מעוניינת לבצע ניתוח "גדול" ולעניות דעתי אני חושבת שגם לא צריך. אודה באם תשפכי לי מעט אור לגבי המסת שומן ושאיבת שומן מה ההבדל ביניהם ואיזה טיפול נותן תוצאה טובה יותר? כמו כן האם ניתן לשאוב שומן מצידי הברך (מאוד מפריע לי השומן בצידי הברך מה שגורם לרגל לא ישרה...) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתן לחטב את האזורים שציינת באמצעות שאיבת שומן. קיימים מכשירים אשר מאפשרים למנתח לרכך או להמיס את השומן כשלב מקדים לשאיבה. עם זאת, לדעתי כל מנתח מנוסה יכול לבצע שאיבות שומן רגילות בצורה מיטבית באמצעות כל מכשיר. בחירת מכשיר כזה או אחר לרוב מושפעת מנדסיונו של המנתח עם המכשיר הספציפי, כאשר מטרתנו הנה תמיד למכסם את התוצאה האסתטית עם מינימום תופעות לוואי וסבוכים.

17/12/2015 | 11:21 | מאת: גל

שלום ד"ר, יש לי שומן באזור הירך, באולטרא סאונד ובבדיקת כירורג הסתבר כי השומן הוא ללא גבולות ברורים.(נפיחות בקוטר 10 ס"מ). הרופא אמר שבמקרה כזה אין אפשרות לנתח, אלא ניתן לעשות שאיבת שומן באופן פרטי. האם זה נכון והאם תוכלי לספק לי פרטים נוספים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, המשמעות של שומן ללא גבולות ברורים הנה לרוב שמדובר במצבורי שומן תת עורי שהנו חלק ממבנה רקמת השומן של המטופל. המיקום והפרופורציות של מצבורים אלו מושפע מתורשה (מבנה הגוף) וממשקל הגוף. הטיפול במצבורי שומן לא פרופורציונאלים מסוג זה הנו ע"י שאיבת השומן. המטרה הנה לשפר את פיזור ופרופורציות השומן בגוף, כך שקימורי הגוף יהיו אסתטיים ומאוזנים יותר. שאיבת שומן הנה הליך ניתוחי פשוט יחסית, הקרוי זעיר פולשני עקב החתכים הקטנים המלווים אותו. יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית. לכל פעולה כזו מספר שלבים קבועים: ראשית, הסננת השומן בתמיסת סליין עם חומר שמפחית דמומים וכאב, שנית, שאיבת השומן העודף ותפירת החתכים הזעירים.לאחר הפעולה הזו מומלץ ללבוש למשך כחודש בגד אלסטי התומך באזור השאיבה ומפחית בצקות. חזרה לעבודה משרדית תוך מס ימים, וחזרה לספורט הנה כעבור כחודש.

21/12/2015 | 17:41 | מאת: גל

תודה רבה דוקטור, ברצוני לציין ולהבהיר שאני רזה וגופי חטוב (49 קילו, גובה 165). רופא המשפחה אמר שמדובר בשומן שהצטבר במשך שנים בגלל זקיק שערה. האם במקרה כזה אין אפשרות לנתח וניתן רק לשאוב?

16/12/2015 | 15:12 | מאת: לילך

שלום, הבנתי שיש 2 סוגים שונים של מתיחות בטן, הראשונה היא מקדימה והשנייה היא כל ההיקף. רציתי לדעת איך מחליטים מה מתאים למי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לילך, ראשית יש להבהיר מה ההבדל בין סוגי מתיחות הבטן שציינת. במתיחת בטן רגילה מעוצב דופן הבטן, והשפור בצידי האגן או המותניים הנו מינימאלי בלבד. מטופלות שיהנו יותר מניתוח מתיחת בטן היקפית הנן כאלו שיש להן עודפי עור בצידי האגן, הירכיים הצידיות והישבן. לפיכך, ניתוח מתיחת בטן היקפית או בודי ליפט, משפר את הגוף בשלושה מימדים, את הבטן, קימורי המותן והאגן והישבן. ההחלטה איזה ניתוח לבחור מתבצעת במעמד היעוץ עם המנתח ומבוססת על מבנה גוף המטופלת, מיקום וכמות עודפי העור, שאיפות המטופלת וגם על הנסיון המקצועי של המנתח.

05/12/2015 | 17:32 | מאת: חנה

הייתי אצל רופא אחד יעץ המסת שומן. ושלא ישאר עודפי עור הלכתי לייעוץ נוסף אמר ניתוח בטן שלא ישארו עודפי עור עכשו לא יודעת מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

חנה שלום, קשה להתרשם ממצב הבטן שלך ללא בדיקה.

01/12/2015 | 02:33 | מאת: רון

שלום דר פרידמן היקרה,ירדתי 100 קילו במשקל ביצעתי מתיחת בטן היקפית..כשאני עומד הכל ניראה מתוח,אך כשאני צובט את הבטן יש מה לתפוס..וכשאני במצב ישיבה יש כרס..הייתי בביקרות אצל הרופא רשם רפיון משני בעור משו כזה,מה עושים במצב כזה?וכשאני יושב ומיתכופף טיפה נהיה קפל עור בבטן עליונה בצד בין הציצי לטבור..בבקשה תעזרי לי רון המתוסכל..

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום, ראשית אני מברכת אותך על ירידה כה משמעותית במשקלך! לשאלתך, אכן מאוד שכיח רפיון עור משני בקרב אנשים שירדו במשקלם ועברו ניתוחים לעיצוב הגוף, אך לרוב מידת החומרה הנה קלה. רפיון העור הזה שלאחר הניתוחים נובע מאיכות העור הירודה, אשר נוטה להתרופף מחדש במידה קלה. על מנת להתרשם האם יש צורך במתיחה נוספת של העור יש לבדוק אותך.

03/12/2015 | 21:42 | מאת: רון

יכול להיות שהפופיק ישאר סגור בגלל הרפיון שהעור קיבל?כי כשאני תפוס תעור מסביב לפופיק ומרים אותו בחצי סנטיצטר הפופיק ניפתח.זתומרת שהחור של הפופיק חצי סנטיצטר למעלה לפי מה שניראה לי..או שעדיין יש נפיחות?כי עדיין עבר רק 4 שבועות..

26/11/2015 | 17:21 | מאת: גלית

שלום רב, אני חמישה חודשים אחרי לידה שלישית. רופא כירוג בדק אותי ויש לי בקע טבורי קטן וגם הפרדות שרירי הבטן עפ"י אולטראסאונד כ 10 ס"מ. דבר זה יוצר בליטה בבטן והיא נראית מאוד הריונית. רופא זה אמר כי במקרה זה כפיפות בטן לא יעזרו ורק צריך ניתוח לשטח את הבטן. הלכתי לחוות דעת שנייה לרופא כירוג וזה אמר כי עלי לשקם את שרירי הבטן ע"י פעילות גופנית ורק שנה לאחר מכן לעשות ניתוח. הוא הסביר שאם אעבור ניתוח הבטן לא תהיה שטוחה בגלל הבליטה של הפרדות שרירי הבטן. הוא הסביר כי ניתוח הבטן נועד להעלים את עודפי השומן אך הבליטה לא תהיה שטוחה אם לא אעבוד על שרירי הבטן. לאיזה רופא נכון להקשיב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, את מתארת מצב של דופן בטן חלש ופגוע כתוצאה מלידות. חולשה זו באה לידי ביטוי כבלט ניכר של דופן הבטן. הטיפול בבעיה זו הנו ניתוחי, באמצעות ניתוח מתיחת בטן. במהלכו נקרב בין שרירי הבטן על מנת להחזירם לעמדה הנכונה והתפקודית (תפירת השרירים), נטפל בבקע הטבורי ונסיר עודפי עור ושומן. טיפול הרמוני ומשולב מסוג זה ישפר משמעותית את מראה דופן הבטן שלך. בדרגת חומרה זו של דיאסטזיס, להערכתי, תתקשי לבצע כפיפות בטן. לכל בקע מהלך טבעי המאפיין אותו, חלקם גדלים עם הזמן וחלקם לא. במידה והגעת למשקל היעד, אני ממליצה קודם לבצע ניתוח מתיחת בטן ולאחריו להקפיד על פעילות גופנית כולל חיזוק שרירי הבטן, כדי להנות מתוצאת ניתוח מיטבית ולשמר אותה לאורך זמן . זכרי שאם הנך מתכננת הריון נוסף בקרוב מומלץ להשלימו טרם ניתוח לעיצוב דופן הבטן.

לקריאה נוספת והעמקה