פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
624 הודעות
610 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

29/05/2012 | 15:33 | מאת: גלי

בת 53.שוקלת 62 קג ובעלת בטן רפויה בצורת סינר עם עודפי עור ופריחה קבועה מתחת לקפלים.תוצאה זו היא תולדה של 3 הריונות והרזיה של 20 קג. מה אני יכולה לעשות כדי למצק את העור ללא ניתוח? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, את מתארת מצב של עודף עור משמעותי, היוצר קפל עור בשפולי הבטן.הטיפול במצב זה הנו ניתוחי, ניתוח מתיחת בו למעשה מוסר עודף העור, תוך מתיחת עור הבטן השאריתי. השיפור המושג במצב כזה הנו ניכר.המכשירים הקיימים כיום, אשר ממצקים את עור הבטן לא יסייעו במצב של עור עודף. את מוזמנת לפנות לייעוץ בדבר הטיפול הניתוחי במידה ותחפצי בו. בהצלחה.

24/05/2012 | 21:30 | מאת: חניטל

יש לי חזה גדול ואני רוצה לעשות ניתוח או לתרום את החזה אם זה אפשרי ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חניטל, ניתן להקטין את החזה בניתוח הקרוי הקטנת חזה. בניתוח זה מוקטן השד ומורם ובמקביל מוקטנת העטרה, ליצירת שד קטן יותר ומעוצב. הרקמה המוסרת נשלחת לבדיקה רוטינית, אולם לא ניתן לעשות בה שימוש במטופלות אחרות...

לפני כתשעה חודשים עברתי ניתוח בריאטרי. האם יש זמן נתון שצריכים לחכות עד לניתוח להסרת עודפי שומן בבטן, ירכיים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי עדי, מועד הניתוח להסרת עודפי עור תלוי האם הגעת למשקל היעד. קצב הירידה הנו אישי ומושפע מן הסתם מגורמים רבים ובהם סוג הניתוח הבריאטרי,דיאטה נלווית וכו מקובל לרוב להמתין כשנה עד ניתוח להסרת עודפי עור. בזמן זה מגיעים למשקל הרצוי ומתייצבים עליו. התייצבות או אף עליה במשקל הנן נורמאליות ומעידות על מצב של חידוש המאגרים בגוף. לרוב שנה מספיקה לאחר מעקף או שרוול וזמן ארוך יותר לאחר טבעת.

17/05/2012 | 14:22 | מאת: קרן

שלום טלי, אני אחרי 3 ניתוחים קיסריים, ואובחן אצלי diastasis recti, בנוסף יש לי בקע טבורי, וגם התקמט לי מעט העור סביב הטבור. הייתי אצל כירורג כללי, שלא המליץ לי לעבור פרוצדורה כירורגית היות ואינני סובלת מכאבים, כמו כן הוא ציין בפני שתיקון diastasis recti ב 20% מהמקרים לא מחזיק לאורך זמן. אך היות ונושא האסטטיקה חשוב לי, האם וכיצד ניתן לתקן את הבעיה? והאם הפתרון מחזיק לאורך זמן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, האינדיקציה לניתוח מתיחת בטן אצלך הנה אסתטית ולא רפואית. במידה ובלט הבטן מפריע לך, אזי תוכלי להנות מתוצאות הניתוח. בניתוח מתיחת בטן מוסר עור עודף, ושרירי הבטן מוצמדים זה לזה כך שהדאסטזיס חולף. מנסיוני, השנות הבלט אם מתרחשת, הנה במידה מוגבלת בלבד ואינה שכיחה. היא עלולה להתפתח במטופלות אשר אינן מחזקות את שרירי הבטן לאחר הניתוח, כאשר אז המעי דוחף שוב את דופן הבטן קדימה וגורם להתרחבות השרירים החלשים, במעשנות המשתעלות וגורמות לטראומות חוזרות לאזור ובקרב נשים להן השמנה תוך בטנית הדוחקת את דופן הבטן החוצה. שעור שביעות הרצון ממתיחת בטן הנו גבוה ביותר!

17/05/2012 | 21:31 | מאת: קרן

ראשית, תודה על המענה המהיר. שנית, באיזה אופן מוצמדים שרירי הבטן זה לזה? כמו כן, האם הצלקת הניתוחית תתלכד עם הצלקות מהניתוחים הקיסריים? הניתוח האחרון בוצע לפני 8 וחצי חודשים. האם חלף פרק זמן ארוך מספיק לצורך ביצוע הפעולה? כיצד ניתן לתאם פגישת ייעוץ אישית? תודה!

16/05/2012 | 12:46 | מאת: חדוה

שלום רב, אני בת 48 ,ומזה 3 שנים אני נוטלת מדבקת הורמוניים בעקבות הפסקת מחזור ומנפאוזה.ברצוני לעבור שאיבת שומן בירכיים,האם ישנו סיכון וחובה להפסיק להשתמש בהורמוניים?(בהוראות שימוש של המדבקה ,מצויין כי יש סיכון של טרומבוזות-קרישי דם )ואם כן כמה זמן לפני הניתוח להפסיק ?בנוסף לאחר כמה זמן חוזרים לשיגרה -לפי בדיקת רופא - השאיבה שלי מוגדרת כקטנה .

לקריאה נוספת והעמקה

חדוה שלום, הורמונים מעלים את הסכון לקרישי דם ואינם מומלצים במעשנות או במטופלות להן סיכון ידוע לקרישי דם. עם זאת, לפני ניתוחים קצרים ובודאי לפני ניתוח בהרדמה מקומית אינני מפסיקה אותם שכן הסכון לקרישי דם עקב פעולה זו הנו זניח.לאחר שאיבת שומן קטנה החזרה לשגרה הנה מיידית ולפיכך לא הייתי מפסיקה נטילת הורמונים.

07/05/2012 | 21:56 | מאת: מיכל אלטמן

שלום! עברתי 2 ייעוצים ב-2 מכונים שונים לשאיבת שומן מהירכיים. 2 המכונים מציעים שיטת טום-סנט. שניהם מאוד אמינים ועובדים עם רופאים מאוד מנוסים. הבעיה- מכון אחד מציע את הניתוח בהרדמה מלאה, ומככון שני מציע בהרדמה מקומית. אני דיי חוששת מההרדמה המלאה ולא בא לי לעבור ניתוח "אמיתי" עם כל מה שכרוך בכך. מצד שני- אני רוצה שהניתוח יצא מוצלח, וישאבו לי כמה שיותר שומן. מבחינה הגיונית נראה לי שבהרדמה מלאה ניתן לשאוב יותר כמות שומן. האם זה נכון? יותר התחברתי לרופאה שעושה הרדמה מקומית והיא מאוד נחמדה ורצינית, אבל אני אולי שאם אעשה את הנתוח בהרדמה המלאה הוא כמות השומן שיישאבו לי תהיה גבוהה יותר? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, שאיבות שומן קטנות ניתן לבצע בהרדמה מקומית, בינוניות בהרדמה כללית או מקומית וטשטוש וגדולות יחסית בכללית. הרדמה כללית הנה מאוד בטוחה כיום. אני ממליצה שתתרשמי מהכימיה עם המנתחים עימם את נפגשת, ודאי שהנם כירורגים פלסטים חברי האגוד, נסיונם בתחום, ואיכות המרכז הרפואי בו הם מנתחים. אני מניחה שיוכלו להציג בפניך מה האפשרויות השונות העומדות בפניך, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בטיחותית. בהצלחה!

אני מתעניינת בניתוח משולב וקראתי בעיון חומד על כך . האם את ממליצה?

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום השלוב בין מתיחת בטן להרמת חזה הנו שכיח וניתן באמצעות ניתוחים אלו לשפר בצורה משמעותית את חזות הגוף. בטיחות ההרדמה כיום מאפשרת לבצע ניתוחים משולבים ללא עליה משמעותית בשעור הסבוכים. ביעוץ הראשוני אני מעריכה מהם הצרכים האסתטיים של המטופלת, האם יכולה להרוויח משלוב של מספר אזורים בו זמנית והאם מצבה הרפואי הכללי מאפשר זאת. בכל מקרה, היקף הניתוח יהיה מותאם אישית למטופלת ולאופי הניתוחים להם זקוקה. בהצלחה!

06/05/2012 | 07:12 | מאת: ענבל

היי גלית, לפני כמה חודשים עברתי את שני הניתוחים בו זמנית. מאד מרוצה ומאד ממליצה, התוצאות פשוט מדהימות. עברתי את הניתוחים ע"י ד"ר טלי פרידמן שהיא בהחלט מנתחת יחידה בארץ בעלת מומחית על לעיצוב הגוף. ממליצה לך ללכת לפגישת ייעוץ, לא תתחרטי. רופאה עם ניסיון רב. בהצלחה.

ואחרי כמה זמן הרגשת את השיפור אם אפשר לשאול???

21/08/2012 | 18:50 | מאת: זהבה

היי ענבל אני מיועדת לעבור ניתוח מתיחת בטן היקפית אצל ד"ר טלי פרידמן עוד כחודש בערך ואני מאוד מעוניינת לשלב את הרמת החזה ביחד. האם מניסיונך יש איזשהם בעיות מיוחדות בשילוב של שני הניתוחים האלהה? ואיך היתה לך ההחלמה ? אודה לך על תשובתך

אם תכתבי לי פה שאתם רוצים דיווחים אשמח לכתוב...

אני דתייה ומעדיפה לעשות ניתוח עי רופאה...

03/05/2012 | 02:42 | מאת: אבי

שלום טלי, אני בן 25 187 ס''מ שוקל 88 ק''ג, הבעיה שלי היא, שבכל פעם שאני עושה דיאטה אני מרזה רק מאזור הבטן ולא מאזור המותניים, הגוף לא פרופוציונלי בצורה מחרידה, האם אפשר יש דרך לשאוב את שומן ממקום זה, ללא הרדמה מלאה? תודה מראש, אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, באזור המתניים אכן נוטה להצטבר שומן שמגיב "אחרון" לירידה במשקל. זהו אחד האזורים השכיחים ביותר בשאיבות שומן, בגברים ובנשים. בהחלט ניתן לשאוב את השומן שם בהרדמה מקומית, ללא הרדמה כללית, עם או ללא טשטוש. בהצלחה!

26/04/2012 | 18:02 | מאת: יעל

שלום לד"ר פרידמן, אני מעל שנה לאחר ניתוח שרוול, ונשאר לי סינר גדול בבטן.זקוקה למתיחת בטן, אך חוששת מאד כי שמעתי שזה ניתוח קשה עם החלמה לא קלה.מהם הסיבוכים הקיימים בניתוח זה ומהו שיעורם? מהו זמן ההחלמה המשוער? והאם לאשה בת 57 הסיכונים רבים יותר? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח גדול במיוחד ואינו מסוכן. מדובר בניתוח ברקמות שטחיות ולפיכך כואב פחות מניתוחים בהם מבוצעת פתיחת הבטן או החזה. בנוסף, באמצעות שיטות מתקדמות ניתן להפחית את הכאבים בימים שלאחר הניתוח ולאפשר למטופל להתנייד מיד לאחר הניתוח.במידה ומצבך הבריאותי תקין או במידה ואת סובלת ממחלות רקע מאוזנות, אין מניעה מבצוע הניתוח, ללא קשר לגילך. הניתוח בטוח, והסיבוכים השכיחים ביותר קשורים לרפוי פצעי הניתוח, למשל תפר שמציק וכו. שעור שביעות הרצון מניתוח זה גבוה ביותר, אסתטית ותפקודית. את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי , שבת שלום.

30/04/2012 | 14:47 | מאת: שרי

שלום יעל, גם אני לאחר ירידה משמעותית במשקל ולפני כשנה וקצת עברתי ניתוח למתיחת בטן. הניתוח ממש לא קשה. הכאבים ממש בקטנה ליום יומיים. התוצאות מדהימות, ממליצה!!! התיסכול והביטחון שהיה חסר לי בעקבות סינר הבטן שנוצר מהירידה במשקל, פשוט היום נעלם. אין לך ממה לחשוש. עברתי את הניתוח ע"י ד"ר טלי פרידמן, שווה לך להגיע לייעוץ, מבטיחה לך שאת תצאי רגועה. בהצלחה, שרי.

שלום, מדוע צריך ללבוש מחטב לאחר בודי טייט בירכים החיצוניות ?? לכמה זמן ומה קורה במידה ואני לא ילבש אותו כול הזמן ??תודה !!

לקריאה נוספת והעמקה

הי מימי, לאחר שאיבת שומן בשיטת הבודי טייט יש ללבוש את המחוך לחודש. בשאיבת שומן נגרמת טראומה פנימית לרקמה עקב הליך השאיבה ונוזלים נוטים להצטבר במידה ולא מפעילים לחץ קבוע על המקום. המחוך מיועד לזרז את הליך ההחלמה, להפחית נפיחות ולמנוע לחצים נקודתיים אשר עלולים לפגום בתוצאה.

25/06/2014 | 22:27 | מאת: נויה

אני בדיוק שבוע החאי בודי טייט בבטן ובמותניים. לובשת המחטב כל הזמן לפיי ההנחיות ומורידה רק למקלחת. לוחץ לי באוח וממש שורף באזורים מסוימים המגה עם המחטב ואני ממש מרגישה כשמורידה אותו שיש אזורים שלמים שכאילו "נרדמו" אם תחושתיות נמוכה וחלק מהעור קיבל גוון צהבהב. מרגיש לי כאילו המחטב עוצר לי את הדם. האם להמשיך ללבוש אותו למרות החשש או שאלו תופעות נורמאליות?

22/12/2017 | 22:19 | מאת: דותן

עשיתי שאיבת שומן שיטת בודי טייט לפני 5 ימים ועדיין לא רואה שום שינוי חוץ מבצקות קשות, וסימנים כחולים

19/01/2013 | 20:52 | מאת: אלקיים סוזי

גם אני עשיתי בודי טייט אני לא רואה את התוצאות אמרו לי שהמחטב עושה את העבודה האם אני לא צריכה לראות תוצאה מיידית?

בודי טייט והייתי רוצה לשוחח עם מישהי שעברה את זה. תודה

23/04/2012 | 18:54 | מאת: נעמי

שלום ד"ר טלי אני ירדתי 62 קילו ממשקלי ונשארה לי בטן רופפת למרות שאינני סובלת מעודף משקל . האם ניתן לטפל בזה באמצעות מתיחת בטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

נעמי שלום, מתיחת בטן בהחלט יכולה לסייע לך. בניתוח מוסר העור העודף, ומעוצב דופן הבטן בצורה אטרקטיבית. אם הנך מעוניינת אשמח לייעץ לך אישית, כולל הפניה לקופת חולים לצורך בדיקה האם יאושר הניתוח דרך הקופה...

14/04/2012 | 11:35 | מאת: איילת

שלום דוקטור עד כמה קלו קוט יעילה בהעלמת צלקות אחרי ניתוח פלסטי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, קלוקוט זהו גל סיליקון אשר מתייבש על הצלקת ומזרז את הבהרתה והתרככותה. הוא נחשב לאחד הטיפולים היעילים לזרוז הבשלת הצלקת. עם זאת, יש להבין שצלקות אינן נעלמות, אלה עוברות תהליך נורמלי של הבשלה, במהלך השנה-שנתיים הראשונות לאחר הניתוח. בזמן זה יתבהרו הצלקות, יתרככו וישתטחו.

13/04/2012 | 21:02 | מאת: לימור

לי יש עודפי עור אחרי ניתוח קיצור קיבה ירידה של 30 ק"ג צריכה לרדת עוד אך לא מצליחה אך יש לי עודפי עור בבטן רבים איך אפשר להשיג השתתפות של קופ"ח בניתוח בבטן ?? האם אפשר להשיג השתתפות גם בניתוח בזרועות הידיים??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור, משרד הבריאות מכיר בקפלי עור כאינדיקציה לניתוח במידה וגורמים לדלקות בעור תחתיהם. הדרך להשגת אישור דרך הקופה הנה בהתאם לנהלי הקופה (במכבי מתכנסת ועדה, בקופות אחרות הנושא נמצא בטיפול הרופא המחוזי). אני ממליצה להתייעץ עם כירורג פלסטי ולקבל מכתב פורמאלי עם המלצה מפורשת להסיר את עודפי העור, ולצרף מכתב זה למכתב מרופא המשפחה. לעיתים נדירות מושגת השתתפות הקופות בניתוח זרועות, האזור השכיח יותר הנו הבטן. אשמח לסייע לך.

12/04/2012 | 23:25 | מאת: איילת

דר' טלי שלום, אני בת 43 לאחר 4 לידות, 2 אחרונות בניתוח קיסרי, בניתוח אחרון קשרתי חצוצרות. עכשיו שנה וחודשיים לאחר לידה הבטן נראית כמו בטן של חודש רביעי, הייתי בייעוץ למתיחת בטן ושאיבת שומן, הרופאה אמרה ש השריר ליניאלבה נפרד וצריך ל חבר אותו, שאלתי האם ידוע לך על השתתפות הקופה בניתוח שכזה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, הבעיה המרכזית ממנה הנך סובלת הנה התרחקות בין שרירי הבטן, מה שיוצר בלט בטני ומראה של בטן הריונית. הניתוח הנו למעשה מתיחת בטן, אשר תכלול מרכיב של תפירת השרירים. פעילות גופנית לא תטפל בבעיה זו. לרוב הקופות אינן מאשרות ניתוח זה באינדיקציה שציינת, אלה רק אם קיימות פריחות תחת קפל העור. באשר לביטוחים הפרטיים, כבר נתקלתי בביטוחים שאישרו באינדיקציה זו, אולם באופן פרטני כמובן, בהתאם לחומרת הבעיה. אשמח לסייע לך אם תרצי, חג שמח, טלי

15/04/2012 | 12:12 | מאת: תמר

מצטרפת לאיילת בשאלה- אני בת 42 אחרי 5 לידות מתוכן 4 קיסריים, האם יש איזושהי אפשרות להשתתפות הקופה בניתוח שכזה, אולי מהסיבה הפסיכולוגית? אני חורגת בכ 3-5 ק"ג מהמשקל ה"אידאלי" שלי BMI תקין, שומרת על תזונה וספורט והבטן מזעזעת, גם השנה לא אקנה בגד ים ולא אבלה עם ילדיי במקומות שדורשים לבוש מינימלי, שלא נדבר על זוגיות...

שלום ד"ר פרידמן, לפני 8 חודשים עברתי ניתוח מתיחת בטן גדול ושאיבת שומן. לא הייתי שמנה אבל היו לי סימני לידה ובטן רפויה כתוצאה מניתוחים קיסריים. מעל הטבור נשארו כאבים שלא מרפים. כמו כאבים עיצביים. כמו כן הבטן מעל הטבור נפוחה מאוד באזור שיש כאבים. עברתי אולטרסאונד וסי.טי ולא רואים כלום. הרופא שאב לי עם מזרק בבטן מחשש שיש הצטברות נוזלים אך לא נמצאו נוזלים.מה לדעתך יכולה להיות הסיבה לנפיחות והכאבים? האם אפשר להשמין במקום הניתוח? כלאמר בבטן? אחרי מתיחה ושאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

ורד שלום, הסיבה לכאבים אינה השמנה. האם הכאבים החלו לאחר תנועה פתאומית או מאמץ חריג? במצבים נדירים עלולה להווצר הפרדות של שולי השריר שנתפרו בניתוח עקב עליה פתאומית בלחץ שבתוך הבטן כמו בעת ישיבה בשרותים ועוד, מה שעשוי לגרום לנפיחות של הבטן באזור מוגבל ובאי נוחות שם. בבדיקתך יוכל המנתח לזהות את הגורם לבעיה, ולהשלים את הברור באמצעות בדיקות הדמיה אשר ישללו ממצא אחר, כמו כיס נוזלים. הייתי ממליצה שתשובי לבדיקת המנתח שלך.החלמה מהירה!

07/04/2012 | 13:26 | מאת: אורלי

אני בת 48 וזמן רב מוטרדת משומן בטני ובכלל בחודשים האחרונים עובר גם לבטן התחתונה !! האם יש מניעה לביצוע הניתוח מאחר ואני נוטלת מזה חודשיים הורמונים (אביאנה) לא מעשנת ולא צורכת תרופות אחרות? כמה זמן החלמה נדרש (היעדרות מעבודה)? תודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורלי, במידה ואת אכן מתאימה לשאיבת שומן, מדובר בפעולה ניתוחית פשוטה וקצרה יחסית, עם החלמה קצרה. לרוב מדובר ביום עד מספר ימים של החלמה, בהתאמה לתהליך ההחלמה האישי ולאופי עבודתך.

03/04/2012 | 22:05 | מאת: אאא

מעוניינת בשאיבת שומן באזור ירכיים+, יש לי צלוליט האם תהינה השפעות או השלכות מכך...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תוצאת הניתוח תלויה באיכות העור והאם קיים רפיון עור. אם הצלוליט נגרם עקב רפיון עור בירך הצידית, אזי הניתוח המומלץ הנו מתיחה ולא שאיבה. באם הבעיה הנה עודפי שומן היוצרים צלוליט, ניתן לשאוב אזורים אלו ולשפר את פני השטח. חג שמח!

29/03/2012 | 09:30 | מאת: מיטל

אני עומדת לפני ניתוח קיסרי של ילד שלישי ואחרון..שמעתי על האפשרות לבצע מתיחת בטן תוך כדי הניתוח (במידה ואעשה באופן פרטי). האם הדבר אפשרי? מומלץ? מה ההשלכות? אשמח לקבל פרטים או אם תוכלי להפנות אותי לייעוץ/הסברה בענין. תודה, מיטל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיטל, אכן מיידית לאחר יילוד התינוק והשליה, הרחם קטן באופן משמעותי, ולכן תאורטית ניתן להסיר עודפי עור במהלך הניתוח. עם זאת, שילוב בין מתיחת בטן לניתוח קיסרי אינה הגישה המקובלת וגם אני איני מצדדת בה. גוף האשה חווה שינויים רבים במהלך ההריון ונדרשים כששה שבועות הנקראים משכב הלידה, עד שיקום בסיסי שלו, הכולל התכווצות שלמה של הרחם, התחזקות שרירי דופן הבטן, התכווצות של העור, ירידה בשומן שנצבר, אבדן נוזלים שהצטברו, והתכנסות של עצמות האגן. פרקטית, לאחר לידה שלישית לעיתים תחוש האשה שהגוף עדין משתנה חודשים ושנים לאחריה. לפיכך, מומלץ להמתין לפחות שלושה עד ששה חודשים לאחר הלידה על מנת לבצע מתיחת בטן, בתלות במטופלת, שכן השאיפה הנה להגיע לתוצאה הטובה ביותר אשר תשמר לטווח ארוך. אני מאחלת לך בהצלחה ומזל טוב, ואשמח לראותך בהמשך הדרך!

28/03/2012 | 19:31 | מאת: מיכל

יש לי עוד שאלה חשובה ... אני לאחר שמונה חודשים של מתיחת בטן ... כשלושה חודשים לאחר הניתוח הטבור שלי היה מהמם ... אחר כך הטבור ניהיה קטן כמו גרעין של זית והצלקת יצאה מסביב טופלתי על ידי סטרואידים .......... השאלה היא כזו אני לא מרוצה מהטבור העם ניתוח לתיקון הטבור יהיה יפה כי הניתוח כלפי חוץ.לא פותחים שוב את הבטן . ולא כמו במתיחה שהבטן היתה פתוחה חשוב לי לדעת לא רוצה לגרוע את המצב ???? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, נשמע שהצלקת סביב הטבור שגשגה וגרמה להתכווצות שלו. סטרואדים יכולים לסייע ובאם לא, כעבור שנה ניתן להרחיבו בניתוח קטן. את צריכה לקחת בחשבון שבניתוח עתידי של הטבור עלולה להשנות הצלקת ההיפרטרופית וקיימת אפשרות לפיכך להזריק מניעתית סטרואידים בשלב מוקדם. בהצלחה!

לקריאה נוספת והעמקה
28/03/2012 | 19:25 | מאת: מיכל

שלום רב אני כשבועיים לאחרר שאיבה במותניים ... אני רואה בבירור צד אחד מנופח יותר בהרבה וזה מאוד מפריע לי לעין שהמותנים לא אותו הדבר .... יש מצב שזה יסתדר יכול להיות שרק בצד אחד מיתנפח יותר ? הצורה פשוט שונה מאוד .... ??????? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, לאחר שאיבת שומן מופיעה נפיחות זמנית ברקמה, שהנה מקור לאסמטריה לעיתים. זו תספג בחודש הקרוב. כדאי שתגיעי לבקורת המנתח. החלמה מהירה!

26/03/2012 | 20:20 | מאת: מיכל

שלום רב אני כשבועיים לאחרר שאיבה במותניים ... אני רואה בבירור צד אחד מנופח יותר בהרבה וזה מאוד מפריע לי לעין שהמותנים לא אותו הדבר .... יש מצב שזה יסתדר יכול להיות שרק בצד אחד מיתנפח יותר ? הצורה פשוט שונה מאוד .... ??????? תודה

שלום מיכל, נפיחות באזור השאיבה הנה שכיחה ומתרחשת בשבועות הראשונים לאחר השאיבה באופן טבעי. לרוב מדובר בבצקת של רקמת השומן אולם לעיתים במקום השאיבה מצטבר כיס של נוזלים אשר אחראי על מראה אסמטרי. אני מציעה שתפני למנתח על מנת שיבדוק אותך.

18/03/2012 | 12:04 | מאת: טל

שלום ... אני סובלת מסימני מתיחה ... כמעט בכל חלק בגוף חזה,בטן אפילו בידיים ... האם יש באמת אפשרות להעלם אותם ?

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, עדין לא פותחה טכנולוגיה אשר מעלימה סמני מתיחה, אשר הנם למעשה צלקות פנימיות בעור. עם זאת, במידה וסמני המתיחה נמצאים באזורים של עור עודף- ניתן להציע פתרונות ניתוחיים של הסרת העור באותם אזורים. בנוסף, קיימים טיפולי ליזר שונים המטשטשים במידה מסויימת את סמני המתיחה וזוהי אפשרות רלוונטית, במידה והנך מבינה שמדובר בטשטוש ולא בהעלמה.

15/03/2012 | 06:59 | מאת: hani

שלום, אני בן 24, גובה 186, משקל 93, אני מתאמן בחדר כושר בדרך כלל, הבעיה שיש לי משקל עודף באזור העכוז והירכיים ופחות באזורים אחרים. אודה לך אם תייעצי לי בעניין זה תודה, 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על פי נתוני הגובה והמשקל שציינת, יש לך משקל עודף, ואצלך הוא כנראה מתרכז באזור העכוז והירכיים. הסיבה ששם מתרכז המשקל העודף הנה גנטית- זהו מבנה הגוף שלך,ושם נמצאים יותר תאי שומן בגופך בהשוואה לאזורים אחרים. הפתרון הנו להתמיד בפעילות גופנית ולנסות לרדת במשקל. באם ירידה במשקל לא תסייע לך, או אם אינך יכול לרדת במשקל, אתה מוזמן להגיע לייעוץ. באמצעות שאיבת שומן ניתן להסיר את רקמת השומן העודפת ולעצב את הגוף עם הדגשה של המבנה השרירי. בהצלחה!

שלום לחברים בפורום. יש לי התלבטות לגבי שאבת שומן- אמרו לי שיש מקומות שעושים שאיבה עם חיטוב, מי שמע/יודע להמליץ?.. אני מעדיפה לעשות כמובן גם חיטוב אם יש כזה דבר! תודה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מלי, במהלך שאיבת שומן, המנתח המנוסה מבצע עיצוב או חיטוב של הגוף, זו המטרה של השאיבה, הרבה מעבר לרק הפחתת נפח של רקמת השומן. עם זאת, קיימות שיטות ללשאיבת שומן אשר משפרות גם את התכווצות העור או "ממצקות אותו".אני ממליצה שתגיעי לייעוץ ותקבלי מידע ספציפי.

08/03/2012 | 09:36 | מאת: רונית

ד"ר פרידמן שלום שמי רונית בת 45 וירדתי כ-45 ק"ג ממשקלי ואני במצב זה כבר כחמש שנים, אני מתאמנת שלוש פעמים בשבוע בחדר כושר אבל זה לא מנע את עודפי העור שהצתברו ונותרו רפויים בשיפולי הבטן התחתונה. כמו כן עדיין נותרו ריכוזי שומן בבטן דבר שקשה מאוד להיפטר ממנו. אני מאוד רוצה לעבור מתיחת בטן ושאיבת שומן קלה מאיזור הבטן אבל חוששת מאוד בקשר לשאיבת שומן דוקא, מה הסיכוי או האם את מכירה מקרים בהם לאחר שאיבת השומן מאיזור הבטן נוצרו מצבורי שומן במקומות אחרים ולא רצויים בגוף? מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? אודה לך על תשובתך בברכה רונית ופורים שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, איחולי על הירידה המוצלחת במשקלך והשמירה הממושכת על המשקל! את בהחלט יכולה להנות מניתוח לעיצוב דופן הבטן, אשר יסיר עור עודף , יצעיר את הטבור, יצמיד את שרירי הבטן יעצב את רקמת השומן וכל זאת כדי לחטב את דופן הבטן. ברוב ניתוחי מתיחת הבטן שאני מבצעת כיום, אשלב שאיבת שומן. לרוב אוסיף שאיבות שומן גם באזורים סמוכים, על מנת להעניק למטופל עיצוב היקפי. קיימים מספר מיתוסים לגבי שאיבות שומן ושאלתך נגעה באחד מהם. מטרת שאיבת השומן הנה לשפר פרופורציות באזור בו קיים עודף שומן. לאחר השאיבה, אותו אזור יישאר מעוצב בצורה אסתטית ופרופורציונאלית גם בהמשך הדרך. באם תעלי משקל רב בהמשך, יצטבר שומן באזורים שלא טופלו,, שם נותר מספר גדול של תאי שומן, והאזור שטופל ישתנה פחות, משום שנותרו בו פחות תאי שומן. לפיכך, לא תגרם השמנה חדשה באזורים אחרים ישירות עקב השאיבה. את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי במרפאטתי, חג שמח!

09/03/2012 | 18:57 | מאת: שרי

היי רונית, כל הכבוד לך על הירידה, כמוך גם אני השלתי ממשקלי 45 ק"ג. צודקת בהחלט, עם התמדה של ספורט לא תמיד כל העור העודף מתכווץ. מכירה את זה מקרוב, לאחר אימונים של שנים ולאחר השינוי שחל בי (היום מדריכת חדר כושר, עיצוב חיטוב וספינינג), הבנתי שמה שנשאר זה עור עודף שגם ספורט אינטנסיבי לא יעזור ובכדי להראות טוב גם ללא בגדים החלטתי לפנות לרפואה המתקדמת. לפני כשנה עברתי מתיחת בטן והרמה הגדלת חזה ושאיבת שומן במקומות שצריך ע"י ד"ר טלי פרידמן. אחרי עיצוב הגוף ע"י ד"ר פרידמן (בעיני מומחית מס' 1)ותוצאות כאלו מדהימות את תשמרי על זה כל כך חזק שמבטיחה לך שלא תעלי. מה גם את כותבת שאת שומרת על משקלך זמן ממושך. בהחלט שווה, אל חשש. לכי על זה לא תתחרטי. זה יעניק לך ביטחון ושיפור איכות חיים.. :) בהצלחה, שרי.

06/03/2012 | 20:42 | מאת: רעות

שלום רב, אני אחרי ניתוח קיצור קיבה (אחרי 4 שנים) במשקל יציב ומעונינת לעבור מתיחת בטן+שאיבת שומן בירכיים, עברתי גם ניתוח לתיקון בקע בבטן ועכשיו יש לי חשש ששוב יש לי בקע, אני לללא ביטוח בריאות ויש לי כללית מושלם, במקרה שיש לי בקע האם אפשר לקבל מהועדה הבריאותית השתתפות בהוצאות הניתוח או שזה רק מחברות הביטוח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רעות, למיטב ידיעתי, בכללית מושלם קיים הסדר על פיו ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי על ניתוח באינדיקציה רפואית, אולם זה בתנאים מאוד מסויימים של סוג הביטוח ואני ממליצה שתבדקי זאת מבעוד מועד. אשמח לראותך במרפאותי, במרכז הרפואי אסף הרופא 057-2005000, או באסותא 03-7645444 . דרך בית החולים נוכל לתקן את הבקע ללא תשלום נוסף ולבצע את הניתוחים האסתטיים בו זמנית ובמחיר נוח.

05/03/2012 | 21:22 | מאת: limor

ד"ר טלי שלום אני מעוניינת להיכנס להריון אך חוששת מאוד מהאפשרות של הופעת סימני מתיחה בבטן. אני רזה, ויחד עם זאת יש לי סימני מתיחה בצידי הבטן מעליות וירידות מאוד קטנות במשקל לאורך השנים. אני חייבת לציין כי לאימי יש הרבה סימני מתיחה לאורך כל הבטן,וכן על אף היותה רזה, נשאר לה מעין "כדור" בבטן שהיא לא מצליחה להוריד. האם ישנה דרך לשמור על העור מפני סימני המתיחה? האם מותר לעשות תרגילי כפיפות בטן במהלך ההריון? (שכן, לפי מה שאני יודעת, ככל שהבטן יותר חזקה כך הסיכוי שהיא תגדל מאוד, קטן..) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור. בשל נטייתך לפתח סמני מתיחה, קרוב לודאי שאלו יווצרו גם בעור הבטן עקב הריון. דווקא בעור הבטן התחתונה יהיה קל יותר לטפל בבעיה, משום שניתן להסיר את העור כחלק מניתוח לעיצוב דופן הבטן, לאחר השלמת הלידות. אין טיפול יעיל לאורך זמן בסמני המתיחה וכפיפות בטן לא ימנעו מהבטן לגדול ולא ימנעו מסמני מתיחה להווצר.

26/02/2012 | 12:09 | מאת: מישהי

שלום ד"ר פרידמן, האם ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית בכל בתי החולים ואצל כל הכירורגים הפלסטיים? עד איזה נפח שומן ומכמה מקומות ניתן לשאוב בצורה כזו בבת אחת, וכיצד מעריכים את כמות השומן לשאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מאמינה שכל הכירורגים הפלסטית מבצעים שאיבות שומן קטנות בהרדמה מקומית. הכירורג הפלסטי המנוסה יוכל להעריך טרם הניתוח מהו נפח השומן אותו יסיר. בהרדמה מקומית אנו מוגבלים בכמות חומר ההרדמה המוכנס לגוף ולכן נפח השאיבה צריך להיות קטן עד בינוני, וזאת בקורלציה כמובן למשקל הגוף , נפח עד שני ליטר אספירט לרוב, אשר יכול להשאב גם ממקומות שונים.

24/02/2012 | 01:14 | מאת: שני

מה עשויות להיות הסיבות שבגללן השומן בגופי לא מוחזק ולא יציב? אני מאוד רזה ולמרות זאת,כאשר אני שוכבת על הצד הבטן בעצם "נופלת", הירכיים נשפכות,החזה,זרועות,פנים הברכיים וכו'..., כח המשיכה פועל בכל הכח,אני משום מה לא רואה את זה כך אצל אחרים, אפילו כאלה שעברו לידות(ואני עוד לא),זה נורא מתסכל,האם יש מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, נשמע שאיכות העור שלך אינה טובה ושיש לך למעשה רפיון של הרקמות הרכות. מצב כזה יכול להגרם מנטיה גנטית תורשתית, לעיתים בנשים רזות שאינן מתעמלות, ממצבים של עודפי עור (אפילו קלים) לאחר שינויים במשקל עקב דיאטה או לידות, ועם הגיל.הייתי מציעה לך להעלות מסת שריר באמצעות התעמלות קבועה, יתכן ויהיה שפור ואם לא, את מוזמנת להגיע לייעוץ. בהצלחה

21/02/2012 | 21:36 | מאת: חלי

הורדתי ממשקלי 25 קג אך בישבן וביריכיים ישנם עודפים אני מעט מבולבלת מכל השיטות : שאיבת שומן , המסה , ליזר , גלי רדיו וכדומה אשמח לסדר בדברים מה היתרונות של כל אחד מהם ואיזו פרוצדורה עדיפה ?????

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חלי, מדבריך נשמע שקיימים עודפי שומן ושאלתך מתמקדת בשיטה המומלצת לשאיבת השומן: כשמדובר על בשטחים או נפחים גדולים, השיטות המומלצות הנן באמצעות מכשיר שאיבת שומן רגיל או באמצעות הוויזר (גלי אולטרהסאונד). המסה זהו התהליך העובר על השומן טרם שאיבתו, ולא שם של שיטה או מכשיר ספציפים. משום שלאחר ירידה נכרת במשקל נוצרים לעיתים גם עודפי עור היוצרים מראה מלא באזור מסויים, אני ממליצה שתגיעי לבדיקה לצורך החלטה מה הפעולה הטיפולית שתעניק לך את התוצאות הטובות ביותר. את מוזמנת לקבוע תור אם תרצי, 03-6045777 להתראות!

21/02/2012 | 06:50 | מאת: מור

שלום אנוכי אחרי שני לידות בניתוח קיסרי כאשר הריון ראשון הוא של תאומים אובחן אצלי בקע קטן באיזור הטבור וקיים דיאסטזיס של שרירי הרקטוס דו צדדי עם בקע באיזור הליאנה אלבה שהודגם במאמץ קל- כתוצאה מכך אני עדיין עם בטן הריונית של חודש רביעי אני שוקלת 54 קילו והגובה שלי 1.60 הייתי אצל מספר כירורגים וכל אחד ממליץ על משהו אחר אולי וכלי להגיד האם ניתוח לתיקון הדיאסטזיס והבקע יפתרו את הבטן? האם יש צורך בהתערבות של כירורגיה פלסטית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, דופן הבטן שלך עברה נזק משמעותי עקב ההריונות, כך שקיימת פגיעה ברמת השרירים והרקמה שמחברת בניהם. זוהי הסיבה לדיאסטזיס (התרחקות קבועה בין השרירים) והבקע (חור אמיתי בדופן הבטן, כך ששומן תוך בטני עשוי לבלוט דרכו ולהיות מורגש תחת העור). מתוך ראיה תפקודית ואסתטית, אני ממליצה לך לעבור ניתוח מתיחת בטן, בו יטופלו כל הבעיות שציינת, ובנוסף יוסרו עודפי עור ושומן, לפי הצורך. את מוזמנת להתקשר לקביעת תור 03-6045777.בהצלחה!

03/03/2013 | 21:23 | מאת: רונה

היי מור, גם אני אחרי שתי לידות, אחת מהן תאומות. אני סובלת בדיוק מאותה בעיה, אותו אבחון, ואנחנו גם די באותם מימדים... אשמח לדבר איתך

22/05/2014 | 10:03 | מאת: מרי

שלום,ראיתי את הודעתך לגבי היפרדות שרירים בבטן ובקע טבורי.אשמח לדבר איתך ולהתייעץ אם גם את שוקלת לטפל בזה ומבררת אפשרויות.

17/02/2012 | 21:40 | מאת: הצפונית

שלום לד"ר פרידמן, שמעתי עליך שבחים ואני מתעניינת על מתיחת בטן. אני עברתי שרוול קיבה ונותרתי עם הרבה עודף עור בבטן. ממש סינר גדול. רציתי לדעת האם הניתוח שאת מבצעת באסותא יכול להיות ממומן כולו או בחלקו ע"י חברת ביטוח? ואם מבצעים אותו באסף הרופא האם אפשר גם דרך קופ"ח כללית? אציין שאני בכלל מאזור הצפון הרחוק. תודה על התייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה ואכן קיים סינר גדול או כזה שתחתיו נוצרות פריחות עוריות, קיים סיכוי טוב שהסרתו תוכר כחיונית מבחינה רפואית ע"י חברת הביטוח. אשמח אם תקבעי תור לייעוץ באסיא מדיקל 03-. 7645444 ונקדם את הנושא. עינת תוכל להסביר לך מהו החלק המכוסה ע"י חברת הביטוח. תוכלי לפנות אליה במספר שציינתי או ישירות בטלפון 054-3071388. במידה וקופת חולים כללית תתן לך טופס 17 לניתוח, תוכלי לבצעו באסף הרופא. חוק הבריאות החדש מאפשר למטופלים להנתח בכל בית חולים בו מעוניינים ואשמח לסייע לך ככל שידרש. מגיעים אלינו מטופלים מכל רחבי הארץ. אשמח לראותך בקרוב!

13/02/2012 | 13:52 | מאת: חני

שלום טלי, תודה על תשובתך לשאלתי הקודמת (עודדת אותי שעדיין יתכן שיפור ואכן אחכה), ברצוני לחדד שלא בצעתי אף פעם שאיבת שומן וגם בניתוח לא. עדיין אשמח לדעת לגבי עניין הטבור... האם ישנו ניתוח לתיקון טבור? ובכלל לגבי מתיחה מלאה אחרי מיני מתיחה

לקריאה נוספת והעמקה

הי חני, לא תמיד משלבים שאיבת שומן עם מיני מתיחה, זה נעשה לפי הצורך, על פי נתוני המטופלת. באשר לטבור, במיני מתיחה הוא נמשך קלות כלפי מטה, מה שמאריך אותו. במידה ועדין קיים עודף עור בבטנך ניתן לתקנו בהמשך באמצעות ניתוח מתיחת בטן סטנדרטית, וגם לשנות את צורת הטבור באותו הניתוח. בהצלחה!

12/02/2012 | 21:57 | מאת: ריבה

אני כשנה אחרי ניתוח שרוול להורדת משקל. ירדתי כ60 קילו וכיום יש עודפי עור בידיים, גב, בטן,ישבן, וחלק עליון של הרגליים שלא נדבר על השדיים שמגיעים עד הברכיים (טוב, לא בדיוק עד הברכיים). שמעתי שניתוחים להסרת עודפי עור אחרי ירידה דרסטי במשקל נכנסו לסל הבריאות. איך מתחילים את התהליך? איך מוצאים רופא טוב. אני בקופת חולים כללית ומוכנה לעשות את הניתוח דרך הביטוך המושלם. תודה על כל עזרה.

ריבה שלום, מומלץ שתפני לייעוץ לכירורג פלסטי הבקיא בתחום הניתוחים להסרת עודפי עור, אשר יכול להמליץ לך על תוכנית ניתוחים התואמת לשאיפותיך ולמבנה גופך. את מכתב ההמלצה תפני לרופא המחוזי והוא הגורם אשר יחליט האם לאשר לך ניתוח להסרת עודפי עור בבית חולים ציבורי. אשמח לייעץ לך במסגרת המרפאה לעיצוב הגוף במרכז הרפואי אסף הרופא. אנא צלצלי לקביעת תור לירדנה 057-2005000 בהצלחה!

09/02/2012 | 16:13 | מאת: רות

האם את נותנת חוות דעת רפואית על ניתוחים כירורגים שנעשו? אשמח לקבל תשובה.

היי רות, איני נותנת חוות דעת

08/02/2012 | 14:43 | מאת: חני

שלום רב,בת 37 אחרי 4 לידות, לפני חודש עברתי מיני מתיחת בטן, הרופא אמר שאין אפשרות לבצע מתיחה מלאה, היום יש עדיין נפיחות קלה מעל הצלקת (הרופא אמר שאפשר יהיה לבצע שאיבת שומן קטנה),עדיין קיימים סימנים ועור רפוי מעל הטבור והטבור ניראה כמו קו ולא כמו עיגול... בקיצור אני לא ממש מרוצה מהתוצאה האם אפשר לבצע בכל זאת מתיחה מלאה?או תיקון לאיזור הטבור והבטן העליונה?אם כןמתי והאם תהיה צלקת נוספת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חני, עדין מוקדם להעריך את התוצאה הסופית. זכרי שהרקמות עדין תפוחות\בצקתיות עקב ניודן או עקב שאיבת שומן שיתכן ובוצעה באזור. אני ממליצה לך להמתין בסבלנות עוד חודשיים ואז להגיע למנתח שלך לבקורת . קיים סכוי גבוה שתאהבי את התוצאה בשלב זה. בעיקרון הייתי ממתינה כ-6 חודשים עד ניתוח מתקן במידה ויהיה צורך לבצעו. החלמה מהירה!

07/02/2012 | 20:29 | מאת: בת שבע

שלום, מהו התהליך של הניתוח ? כמה הוא עולה ? מה זמן ההחלמה ? אשמח לפרטים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בת שבע, ניתוח מתיחת בטן הנו כלי חשוב בידנו, על מנת לעצב את דופן הבטן. לרוב בשלוב עם שאיבת שומן, מסירים עור עודף, מצמידים את שרירי הבטן שהתרחקו זה מזה ומצעירים את הטבור.השינוי המושג לעיתים הנו עצום. הצלקת הניתוחית נמצאת בשפולי הבטן. מחיר הניתוח משתנה בהתאם לאורך הניתוח, אשר משתנה בין מטופל למטופל, ולכן קשה לנקוב במספר ספציפי.ההחלמה כשבועים עד חזרה לעבודה ושבועים נוספים עד חזרה לפעילות גופנית . אשמח לפגוש אותך לייעוץ אישי, לתאום טלפוני אנא צלצלי ל- 03-6045777

31/01/2012 | 13:26 | מאת: בר גולדברג

שלום ד?ר פרידמן, אני מעוניינת בהגדלת חזה אך משום שאני חוששת מצלקות אני מעוניינת בהליך דרך הטבור. האם את מבצעת את ההגדלה בשיטה זו? והאם שיטה זו מומלצת? לדעתך האם כדאי לי לחפש מנתח שכן מבצע בשיטה זו? במידה וכן האם תוכלי להמליץ לי על מנתח? תודה! בר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בר, שיטת ההגדלה דרך הטבור אינה מאוד רלוונטית, משום שמתאימה לשתלים עם סליין (מים פזיולוגיים), אותם מנפחים למעשה לאחר הכנסת השתל הריק פנימה. כיום ידוע שניתן לקבל תוצאות יפות יותר בהגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון (מעטפת סיליקון המלאה בגל סיליקון צמיג) . לכן גם בארצות הברית, שם היה פופולארי בעבר להגדיל חזה באמצעות שתלי סליין, השמוש בשתלים אלו הולך ופוחת. בנוסף, קיימות מגבלות טכניות אחרות בגישה שציינת, ההופכות אותה פחות לשיטה הנכונה לניתוח הגדלת חזה. הגישה הניתוחית המקובלת כיום הנה באמצעות חתך באורך מס ס"מ בקפל התת שדי, באזור מוסתר תחת השד, שם לרוב הצלקות מחלימות בצורה מצויינת. זוהי השיטה עליה אני ממליצה לרוב המטופלות.

31/01/2012 | 08:58 | מאת: רות

שלום ד"ר טלי. לפני כחודשיים עשיתי מתיחת בטן. הבטן עדיין נפוחה מאוד (קשה ונראית כמו שאני בחודש חמישי להריון) לא נראה שינוי. בתפר שבבטן התחתון יש מתיחה מאוד חזקה ולא ישרה. לפי דברי הרופא הורידו 500 גר' עודף של עור. יש לי תחושה שמתחו כל כך חזק שהתפר לא ישר וגם "כאילו" כל האברים למעלה ומשכו, הבטן נראית כמו בלון נפוח עם קשר למטה. האם יש אפשרות לתקן את המעוות (לטעמי) ואם כן, אחרי כמה זמן. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רות, משום שזהו עדין שלב מוקדם לאחר הניתוח אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח, שכן תאורטית יתכן וקיימים נוזלים הגורמים לנפיחות הנכרת. במידה והכל תקין, תאלצי להתאזר בסבלנות ולהמתין עוד מספר חודשים עד תקון.החלמה מהירה!

23/01/2012 | 16:00 | מאת: עינת

שלום ד"ר פרידמן, הנני בת 36, ללא עודפי שומן, ספורטאית אך לצערי יש לי צלוליט מאוד לא יפה ביריכיים. מה ניתן לעשות בעניין ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עינת, צלוליט זוהי בעיה שכיחה באזורי העכוז והירך החצונית ונובעת מגנטיקה (מבנה רקמת השומן) או מרפיון עור. לכן יש לבדוק אותך ולהעריך את מקור הבעיה. הטיפול גם הוא קשור לגורם, כאשר במידה והצלוליט נוצר עקב רפיון עור, ניתן למתוח אותו ולהפחית או להעלים את הבעיה. באם מדובר על תפיחות ברקמת השומן אין פתרון אבסלוטי, מכשירים לא חודרניים יכולים לסייע אולם השפור הנו זמני ומחייב תחזוקה...

נורית (מלמטה), אני מחזקת כל מילה שלך, אכן ד"ר טלי פרידמן היא בשבילנו קוסמת ופייה שמגשימה חלום. מעבר להיותה ד"ר עם מקצועיות ומומחיות בנושא, עם סבלנות ואוזן קשבת, היא בנאדם מדהים, שכל מי שנפגש עימה מתאהב בה. התברכנו בד"ר שבעיני אין שנית לה. גם אני כמוך לפני שנה בדיוק עברתי שני ניתוחים ע"י ד"ר טלי פרידמן, ניתוח למתיחת בטן, ניתוח להרמה הגדלת חזה. התוצאות מדהימות ואכן הצלקות התבהרו וכשאני מראה לסקרנים שבנינו שמעוניינים לעבור ניתוח הם המומים ולא מאמינים. בימים אלו אני מחלימה מניתוח להסרת עור עודף בזרועות, ניתוח למתיחת ירכיים חיצוני, הרמת אגן והרמת עכוז. הניתוח נעשה לפני כשבועיים וכבר חזרתי לפעילות מלאה. התוצאות מדהימות ואני כל כך מרוצה. חייבת לשתף, אתמול נפגשתי עם חברה בחדר כושר, החברה יודעת שהלכתי לעבור ניתוח עיצוב זרועות. כשראתה אותי אמרה לי משהו בצידי האגן אצלך השתנה, נהיה לך טוסיק שובב. צחקקתי וסיפרתי. אמרה "תשמעי, זה פשוט מדהים מה הרפואה של היום יכולה לעשות..." הוספתי ואמרתי, "זה תלוי אצל מי אתה עושה. אני התברכתי ועשיתי בחירה נכונה שבחרתי בד"ר טלי פרידמן שתעצב אותי מ א' עד ת'.." חברים ממליצה בחום לאחר שאתם עושים סקר אצל מנתחים אחרים, שווה לעבור וללכת לעוד ייעוץ גם אצל ד"ר טלי פרידמן. מאד חשוב למי אתה מוסר את גופך לעיצוב, כי ברגע שעולים לשולחן הניתוחים על הסכין אין דרך חזרה, נכון תמיד אפשר לתקן. מבטיחה לכן שלא תצטערו לרגע. הוסיף שאני לאחר ירידה משמעותית במשקל, ירידה של 45 ק"ג. החלטתי לעבור ניתוחים אלו, היות ונשאר לי עור עודף שלא התכווץ, למרות שמהיום הראשון שנכנסתי לאורח חיים בריא התחלתי בפעילות ספורטיבית. לא תמיד פעילות ספורטיבית מאפשרת לכל העור להתכווץ. ולך ד"ר טלי פרידמן, המון המון תודה. תמיד אומרת, תודה אומנם זו מילה קטנה אבל עם משמעות גדולה.

לקריאה נוספת והעמקה

21/01/2012 | 01:53 | מאת: ליאת

שלום, אני בת 35, לאחר הלידות התחזקה אצלי הבעיה של מצבורי שומן בירך צידית (אוכף). כעט לאחר ירידה במשקל, יש לי בנוסף עודף עור באיזור, ואני מאד חוששת מעודפי עור נוספים.אני מעוניינת בשאיבה/טיפול בירך צידית, ופנימית,באיזו שיטה אוכל להגיע לתוצאות הטובות ביותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאת, אכן ניתן לעצב את אזור הירכיים באמצעות שאיבת שומן. עם זאת, חשוב להתרשם לפני כן ממידת עודף העור הקיימת במקום, שכן שאיבת שומן תחת עור רפוי תחמיר את עודפי העור ולכן לעיתים אינה הפתרון הנכון. במצב כזה יתכן ומתיחת עור הירך הנה הפתרון לבעייתך, בשילוב עם שאיבת השומן. אני מציעה לך להגיע לייעוץ לצורך המשך הכוונה, אשמח לראותך, 03-6045777. שבת שלום

20/01/2012 | 00:00 | מאת: עמית

שלום, אני אחרי הריון שלישי וקיסרי בלידה ראשונה ועם מעט עור עודף מעין כפל עור ממש מעל הצלקת של הקיסרי. מבנה גוף חטוב ושרירי. הכפל הזה מפריע לי אבל אני חוששת לעשות ניתוח מתיחת בטן. שמעתי שיש דרכים נוספות לטפל במעט עור עודף בלי לנתח. השאלה מהן הדרכים? כיצד הן פועלות על העיור. והאם זה יעיל או שאין תחליף למתיחה בניתוח? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

עמית שלום, את מתארת מצב בו למעשה הבעיה היחידה הקיימת הנה עודף עור קל בשפולי הבטן. במידה ואכן זו הבעיה, ניתן להסירו בפעולה ניתוחית קצרה, ללא תפירה של השרירים, הליך פשוט יחסית מבחינת משך הניתוח וההחלמה. לא ניתן להסיר את העור באמצעים אחרים אולם כדאי להתרשם האם זהו עודף אמיתי של עור או מצבור שומן. אשמח לראותך במרפאתי לייעוץ, צלצלי בבקשה לתאם תור 03-6045777

18/01/2012 | 12:13 | מאת: איריס לוי

שלום דר' פרידמן, אני מעוניינת למלא את הקמטים שיורדים מהאף והלחיים בשומן שלי.האם את מכירה רופא טוב באזור הצפון שעושה זאת. הנהריינת

לקריאה נוספת והעמקה

הי איריס לא אוכל לפרט שמית, נמצאים כירורגים פלסטיים מצויינים בצפון, בהצלחה!

בנות יקרות, שלום! אני בת 31 ועומדת לבצע ניתוח מתיחה לאחר שלוש לידות:) אני רק עכשיו נכנסת לכל העניין הזה ומתחילה לחפש איפה ומה והייתי מאד מאד שמחה אם בנות שכבר עברו את זה או מבינות יותר ישתפו אותי במידע ובניסיון שלהן. איםה אתן ממליצות לעשות. ממה להזהר? מה כדאי לברר. כל מידע שעולה בדעתכן שיכול לעזור לי לבחור את המקום היותר טוב והיותר משתלם ולצאת מרוצה! תודה מראש לכולן!

היי ארן, בדיוק לפני שנה עברתי ניתוח למתיחת בטן אצל ד"ר טלי פרידמן. היום אני בת 43 והד"ר (קוראת לה קוסמת ופייה שמגשימה חלומות) החזירה אותי כמה שנים טובות אחורה לגוף של בת 18 (הסתובבתי כל הקיף עם בגד ים ביקיני). אני מאד מרוצה והתוצאות מדהימות. אין מה לחשוש וניתוח למתיחת בטן ממש לא כואב, הכאבים ממש בקטנה ליומיים שלושה ועובר. אומרים שאחרי שבועיים של החלמה את חוזרת לפעילות מלאה. אני כבר אחרי שבוע חזרתי לפעילות, אומנם שמרתי על כללי הספר לא הרמתי כבד וכו', אבל בהחלט חזרתי לעצמי, כל גוף וההחלמה שלו (בעבר עברתי שתי ניתוחים קיסריים, וזוכרת תכאב של הניתוחים הנ"ל ולא את הכאב של ניתוח למתיחת בטן). בנוסף עברתי אצל ד"ר טלי פרידמן ניתוח להרמה והגדלת חזה ללא סיליקון, היות ואחרי ההריונות החזה התרוקן, נפל ונהפך ממש לשקיות שוקו. מאד חשוב לבחור את המנתח הנכון. חשוב שיהיה סבלני ואוזן קשבת. חשוב להרגיש חופשי עם אותו מנתח לספר ולבקש בדיוק מה את רוצה וזאת הרגשתי חופשי רק עם ד"ר טלי פרידמן, מה שלא מצאתי אצל מנתחים אחרים. שווה ללכת לייעוץ, הרוגע, הביטחון, המומחיות בנושא והסבלנות שהיא משדרת כלפי הלקוח פשוט מרגיע. אשמח לעזור לעוד שאלות ואפילו לשלוח לך תמונות שלי לפני ואחרי הניתוח. המייל שלי sarip4141@walla.com. בהצלחה, שרי.

אני בחור צעיר בן 21, רזה (ברגע רזה מאוד אולי), שוקל 58 קילו, גובה 170 +- . יש לי מבצורי שומן די קטנים בחזה ובבטן התחתונה שלא יורדים גם עם פעילות גופנית אינטנסיבית שכללה 6 ארוחות ביום ואימוני מסה בח"כ וגם אירובי (הגעתי למשקל 64). לאחר למה חודשים ניסיתי הפוך, לאכול 2-3 ארוחות ביום ולרוץ פעמיים בשבוע בנוסף לסדרת טיפולי בלה קונטור שאני עוד מעט מסיים אותם... לצערי התוצאה די מאכזבת... השרירים קטנו בחזרה חזרתי למשקל רגיל (60 קג) ובזמן הבלה קונטור הורדתי בסוףל58 אבל השומן עדיין תקוע וזה מעצבן רצח... קראתי באינטרנט על המיני שאיבות שומן, באדי טייט, אולרא שייפ וגם על הוייסר שאת מבצעת, רציתי לדעתאיזה שיטה יכולה הכי להתאים למצב כזה וגם מהוא בערך המחיר ל2 איזורים די קטנים? צודה רבה =]

שלום רן, נשמע שאתה מתאים מאוד לשאיבת שומן קטנה, פעולה בטוחה וקלה המבוצעת בהרדמה מקומית. למעשה לא ממש משנה באיזה מכשיר לשאיבה נשתמש, במיוחד במצב כמו שלך. אתה צריך לבחור מנתח מנוסה אליו אתה מתחבר ברמה האישית. אשמח לפגוש אותך, אנא צלצל לשגית לתאום תור, בטלפון 03-6045777 או 050-7755393

שלום שוב ד"ר, רציתי לשאול שאלה נוספת, אם אבצע שאיבה מהחזה אוכל גם לבצע בו זמנית הליך של הבלטת פטמות שקועות? אשר לפי דעתי ישפר מאוד את מראה החזה...

30/12/2011 | 17:39 | מאת: נו?ר?ית

רציתי לאומר לך תודה. ועוד... בימים אלו אני מחלימה ניתוח מתיחת ירכיים ולפני כשנה מתיחת בטן מלאה, את הניתוחים עברתי ע"י ד"ר טלי פרידמן היקרה. מאוד מרוצה מהמראה החדש שיצרה ד"ר טלי פרידמן היקרה ועכשיו מבחינתי גם קוסמת... שהצלחת לשחזר את הרזה שבי מתחת לכל עודפי (: העור פלג גוך תחתון. כל יום אני מגלה משהוא חדש מהניתוח האחרון (ירכיים). כבר בפעם הראשונה שהוצאו את התחבושות לאחר הניתוח ראיתי שהכל מתוח ויפה זה ניראה כאילו מעולם לא היו עודפי עור באזור המנותח. התגלית האחרונה היא המקום של התפרים הפנימיים שככול שהאזור מחלים קשה יותר לזהות כך שעם ההחלמה מלאה של האזור נראה שיהיה צורך ממש לחפש את התפרים כדי להבין שעברתי ניתוח באזור.. ועוד אנקדוטה השבוע ביקרה אחות קופת חולים בביתי התבוננת באזור הניתוחים ושאלה לפשר הבדלי באזור... היא לא זהתה שהקו הדקיק והבהיר (אני בהירה עור) זה מהניתוח הקודם של מתיחת בטן שמלפני שנה, ואני חיכתי לעצמי, ושאלתי הקו הזה?... אה זה, תפר מהניתוח מתיחת בטן שלפני שנה... תודה על המקצועיות ותודה על היחס אנושי והאישי... זה לא ברור מאליו... ואני מאוד מעריכה זאת. כל אלו שמתכוונים לעבור ניתוחים להסרת עודפי עור... זה חלום שהתגשם ולפינלה לאחר הירידה המסיבית במשקל....לעזור לרזה שבו לצאת. הסיים ואומר אנו המנותחים שלאחר ירידה במשקל מסיבית שצריכים לעבור את הניתוחים לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל התברכנו שיש לנו אותך. סוף שבוע חמים ונעים. נורית.

לקריאה נוספת והעמקה

נורית תודה רבה והחלמה מהירה!

29/12/2011 | 23:48 | מאת: גיא

הי, אני בן 22 לפני הדיאטה שקלתי 114, 1.90- BMI- 31.58, כיום המצב הוא 78.וBMI של 21.72. לצערי נשארתי עם מצבור של שומן באיזור הבטן שלא השתנה ב3-4 קילו האחרונים(לפי מדידות) ובמותניים באיזור שקרוב לגב יותר, מה שיוצר חוסר פרופורציות בגוף- פלג גוף עליון צר, איזור בטן ומותניים רחב ורגליים דקות וצרות. הנושא מפריע לי ביותר, אך הבעיה העיקרית היא הסימני מתיחה, שנמצאים לכל אורך הבטן והמותניים- לפי ספרתי יש כ30 על כל האיזור הנ"ל, ולצערי הם עוברים את איזור הטבור בגובה שלהם. אני יודע שאני צריך להגיע לפגישה, אך אני עדיין מברר מידע כי אני נמצא בשירות צבאי עד סוף שנה הבאה. מה אני יכול לעשות, לפי מה שהבנתי אין שום "תרופה" לסימני המתיחה שתגרום לשינוי קיצוני, רק מתיחת בטן, אבל אין לי עור רפוי כל כך, והסימנים עוברים את הטבור. עוד בעיה היא שאיבה והמסת השומן. גם אם אני אשאב ואפטר מהשומן שנשאר עדיין ישאר לי סימני מתיחה על הבטן והמתניים. מה אני יכול לעשות? אני מפספס פה משהו? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

גיא שלום, אתה למעשה סובל מעור עודף, ומצב זה לא ישתנה עקב פעילות גופנית, שאיבת שומן או הרזיה נוספת. גם סמני המתיחה אינם הבעיה המרכזית, והם רק עדות לכך שהעור באזור הבטן והמותניים פגוע ואינו מסוגל להתכווץ יותר. סמני המתיחה הנן צלקות פנימיות בעומק העור המעידות על איכות עור ירודה. ניתן לטפל בבעיה שציינת באמצעות ניתוח לעיצוב הגוף. על מנת שתתרשם מהשינוי הנכר אני ממליצה שתגיע לייעוץ ותצפה בתמונות של מטופלים אשר סבלו מבעיה דומה. לתאום פגישה עימי אנא צלצלי לשגית 050-7755393, שנה אזרחית בריאה!

31/12/2011 | 12:14 | מאת: גיא

תודה! מה אפשר לעשות לגבי סימני המתיחה שנמצאים מעל הטבור? מתיחת בטן לא תועיל במצב כזה. ניתוח לעיצוב הגוף, הכוונה למתיחת בטן ושאיבת שומן? איך שאיבת שומן תשפיע על איזור עם סימני מתיחה? האיזור יהיה רפוי יותר או מתוח אותה? שנה אזרחית טובה!

29/12/2011 | 20:54 | מאת: אילנה

שלום רב עברתי ניתוח לפני3 חודשים היו לי סימני מתיחה מעל הטבור וכרגע הם מתחת לטבור הבטן שלי כרגע ישרה אך לא כפי שציפיתי שתהיה שאלתי היא מתי אוכל לעשות עוד ניתוח כדי שכל הסימנים ייעלמו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילנה, נשמע שקיים שפור במראה הבטן כתוצאה מהניתוח המוצלח שעברת. אני מניחה שהוסבר לך שלרוב לא ניתן להסיר את כל העור עם סמני המתיחה משום שמוסר רק עור עודף בניתוח. בשלב זה מומלץ לחזור לפעילות גופנית מלאה כולל כפיפות בטן. כאשר עור הבטן מתוח תוכלי להתחיל טיפול לטשטוש סמני המתיחה, כמו בדרמרולר למשל.

27/12/2011 | 17:35 | מאת: גלית

שלום רב עברתי לפני חודש וחצי ניתוח מתיחת בטן+שאיבת שומן ואחרי הניתוח גיליתי שיש לי חום ולאחר בדיקות גיליתי שקיבלתי זיהום והבטן התחתונה לא רק שהיא נפוחה אלא מרגישה כאילו שיש לי אבן בתוכה כמו כן גם הטבור ממש לא רך והרופא אמר לי שזה יתרכך עם הזמן ועלי לציין שבגלל שקיבלתי זיהום אז רופא המשפחה אמר שבגלל שהכבד קיבל זיהום אז יכול להיות שתהיה לי נפיחות אבל כרגע התוצאות תקינות ועדיין הבטן התחתונה והמפשעות לא רכות זה נורמלי ויקח זמן שזה יתרכך או שאשאר עם תחושה כזאת לצמיתות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלית, לא ציינת האם עברת הדמייה. מדבריך נשמע שייתכן וקיימים נוזלים בדופן הבטן; באם קיימת קולקציה נוזלית מומלץ לנקזה. אני ממליצה שתשובי למנתח, לצורך בדיקה וקבלת הסבר מפורט באשר לתלונותיך. החלמה מהירה !

28/12/2011 | 16:18 | מאת: גלית

הייתי אצל המנתח הוא אמר שזה לא נוזלים ואפילו שאל אם השמנתי ..מאז הניתוח יורדת במשקל ושומרת כמה שאני יכולה כי אני עדיין סובלת ולא שוכחת את הכאבים שחטפתי.. מה זה הדמיה?