פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - כירורגיה פלסטית אסתטית
ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום.
1252 הודעות
1168 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

27/02/2013 | 23:33 | מאת: דנה

שלום טלי, כמה זמן לאחר ניתוח מתיחת בטן אפשר להוריד את החגורת בטן , ומתי אפשר לחזור להתעמלות ארובית ? כמה זמן לאחר הניתוח אפשר למרוח תכשירים לטשטוש הצלקת ?

דנה שלום, את החגורה יש ללבוש כחודש. את הטיפולים בצלקת אנו מתחילים כאשר הצלקת הניתוחית סגורה ואין הפרשות או גלדים.ניתן לרוב לחזור לפעילות פיזית כעבור כחודש, עם זאת החזרה צפויה להיות הדרגתית ובהתאם ליכולת ולקצב ההחלמה.

25/02/2013 | 15:25 | מאת: ליה

אני כחודשיים לאחר מתיחת בטן. המתיחה לא הצליחה והמקום רחוק מלהראות טוב... היום בביקורת הרופא אמר שצריך לבצע תיקון. (רוצה לציין שהיו לי רק שאריות עור. לא היה שום צורך בשאיבת שומן וכמו כן הרופא לא תפר את שרירי הבטן שהיו מתוחים). שתי שאלות: האם צריך להמתין עד לביצוע הניתוח הבא פרק זמן מסויים או שאפשר מייד לבצע? האם פותחים מחדש את הכל מצד לצד או רק את האמצע - את המקום הבעייתי?

שלום ליה, איני יודעת מה היתה הבעיה הספציפית, האם הפרעה ברפוי פצעי הניתוח או רפיון עור. סוג הבעיה ומידת האי נוחות הנגרמת לך בעטיה יכתיבו את תזמון הניתוח המתקן ואת היקפו. בהצלחה!

18/02/2013 | 21:18 | מאת: מיכל

מהם החסרונות? האם זה עלול לפתח צלוליטיס נוסף? ומה קורה אם משמינים קצת אחר כך?

מיכל שלום, במידה ושאלתך מתייחסת לשאיבת שומן, מדובר בפעולה שמטרתה לעצב ולחטב את הגוף, יש לזכיר שבכל פעולה ניתוחית, גם זו אינה נטולת סכונים. במידה והמטופל משמין בצורה משמעותית, לרוב ישמין בצורה פרופורציונאלית יותר באזור שנשאב.

17/02/2013 | 20:33 | מאת: רוני

קבעתי תור לשאיבת שומן באזור המותניים ואחורי הגב.אני שוקלת כ 63 קילו וגובהי 160 ויש לי שומן ממוקד באזורים אלו וגם בבטן.את הבטן אמרו לי שלא אוכל לעשות ביחד עם המותניים והגב אלא לאחר שאחלים כ3 שבועות. שאלתי היות ויש לי ארוע משפחתי חשוב והשאיבה אמורה להיות חודשיים לפני האם זה מספיק זמן כדי שלא יהיה לי נפיחות,כאבים וכו. כי אני מעוניינת שמצבי יראה יותר טוב ןלא ההפך.כמה זמן לוקח במצב הכי פסימי שתרד הנפיחות. תודה

רוני שלום, משך ההחלמה משאיבה הנו מספר חודשים, עש קבלת תוצאה הקרובה לסופית. לתשומת לבך, לעיתים כן ניתן לבצע שאיבות בגב ובבטן באותה עת, תחת מגבלות של נפח שאיבה ואופי ההרדמה. בהצלחה!

שלום דר' פרידמן. ברצוני לבצע שאיבת שומן מהבטן ומהמותניים. ומתיחת בטן. אני בת 57 בריאה. רציתי לדעת האם אפשר באותה הפרוצדורה, להזריק את השומן לשדיים שאיבדו מנפחם, ולפנים שהצטמקו מעט. האם ניתן לעשות את כל הנ"ל, בפעם אחת, אצלך. תודה רבה.

שלומית שלום, ניתן לשלב בין ניתוח מתיחת בטן לשאיבות והזרקות שומן כמובן שיש לבדוק אותך על מנת להעריך כמה עודף שומן קיים והאם את מתאימה לפעולות ניתוחיות אלו. במידה ותרצי אשמח לפגוש אותך במירפאתי. טלפון מרפאה 03-6045777 נייד 0507755393

23/01/2013 | 22:44 | מאת: ליה

אני שבועיים אחרי ניתוח מתיחה יש לי שתי שאלות: 1. התפר של הניתוח נראה עם קיבוציו עור.. זה משהו שמשתנה עם הזמן? 2. ב 5 הימים האחרונים אני מדממת בלי הפסקה מהטבור. הרופא אמר שזה תקין. תוך כמה זמן זה אמור לעבור?

שלום ליה, פעמים רבות העור יוצר כיווצים לאורך אזור התפירה או בקצהה, בשל הידוק שולי החתך במהלך התפירה וזה בהחלט צפוי להשתחרר עם הזמן. בקו התפרים קיימת נטיה לדמומים קטנים בימים הראשונים לאחר הניתוח, וזה לרוב יהיה באזור הטבור או מוצא הנקזים, משום שחתכים אלו אינם מודבקים...עם זאת, בשבועות הראשונים לאחר הניתוח כדאי להגיע לבקורת המנתח באם מופיעה תלונה חדשה. החלמה מהירה!

21/01/2013 | 10:54 | מאת: אהובה מיליאנו

שלום. עברתי לפני שנה ניתוח מתיחת בטן אצל רופא שכנראה לא מתמצא בתחום ונותרתי עם צלקת גדולה. ראיתי בפורומים שלך שהצלקת לא חייבת להיות גדולה ומכוערת וניתן שתהיה בקו התחתון. האם ניתן לעשות תיקון? תודה

שלום לך, אורך הצלקת הנו בקורלציה לכמות עודפי העור. בניתוח מתקן לרוב ניתן להוריד את גובה הצלקת אולם לא ניתן לקצר את אורכה.

04/01/2013 | 16:13 | מאת: מיכל

שלום, לפני חמישה שבועות עברתי ניתוח מתיחת בטן. ישנה נפיחות ובצקת גם בבטן התחתונה וגם העליונה ואני מרגישה שהבטן נראית כמו הריון ולא כפי שחשבתי שתיראה חטובה ושטוחה. האם יש משהו שניתן לעשות על מנת להפחית את הבצקת? האם כדאי ללכת עם חגורת בטן זמן נוסף? מודה לך מאד על עזרתך, מיכל המתוסכלת

שלום מיכל, איני יודעת מה היה מצב הבטן לפני הניתוח והאם יש לך שומן תוך בטני. נפיחות קלה של הבטן לאחר הניתוח קיימת במידה כזו או אחרת אצל כל המנותחים, ונובעת מבצקת קלה אשר חולפת בשבועות שלאחריו. באם הנפיחות אצלך לא הייתה קיימת לאחר הניתוח והנה חדשה ומשמעותית, אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח לשלילת הצטברות של נוזלים מתחת לעור. ניתן לזהות ולטפל בבעיה זו בפשטות. החלמה מהירה

16/11/2015 | 17:34 | מאת: רון

עברתי מתיחת בטן ב 3.11 בטן היקפית ויש עדיין בצקות קטן שגורמות לבטן להיראות כמו עם כרס קטנטנה כזאת בעת הישיבה נוצר כמו כפל כזה איפה שהבצקת ,האם זה מהבצקת או שהניתוח לא טוב?

22/03/2017 | 16:04 | מאת: שרה

למיכל שלום לפני חודשיים + שבוע עברתי מתיחת בטן ויש לי תלונות כמו שהיו לך הייתי רוצה לדעת מה קורה איתך היום ומה השתפר ואם בכלל אשמח אם תצרי איתי קשר אודה לך מאוד

01/01/2013 | 09:43 | מאת: ror

שלום ד"ר לפני 7 שנים עברתי ניתוח מתיחת בטן שאלתי האם אפשר לניתוח חוזר של מתיחת בטן עם שאיבת שומן מהמותיים כי היום הבטן שלי רפויה ויש שומן במותנים

שלום לך, במידה והיו שינויי משקל או הריונות מאז הניתוח, בהחלט קיימת אפשרות להתפתחות של רפיון עור חוזר או חולשת שרירים חדשה בדופן הבטן. אין מניעה מבצוע ניתוח מתיחת בטן חוזר במידה וקיים צורך אסתטי בבצועו.

02/01/2013 | 08:04 | מאת: ror

שלום לא היו הריונות אבל יש שינוי במשקל. ד"ר את מבצעת ניתוח חוזר לבטן ? תודה

11/12/2012 | 22:21 | מאת: רונית

שלום רב, ביצעתי לפני כיותר מחצי שנה ניתוח הרמת חזה,שמראש היתה אסימטריה קלה בין השדיים, כמה חודשים לאחר מכן הסתבר שבניתוח האסימטריה לא הסתדרה ועדיין יש פערים שמאוד בולטים בגודל השדיים, ביצעתי ניתוח תיקון לפני כחודשיים, שגם לאחריו עדיין האסימטריה מורגשת ומפריעה לי מאוד, לאחר ייעוץ עם אותו הרופא המליץ לי לבצע (כמובן להמתין 3 חודשים מיום הניתוח) שאיבת שומן בחזה הגדול יותר באזור שבו השד יותר מלא. ההמלצה של הרופא היתה בשתי דרכים, האחת לבצע הרדמה מקומית ולשאוב מעט את השומן המיותר (אין הרבה), הרופא אמר שזו דרך פחות נעימה ומכיוון שהשד לא נרדם ב0 100% אני עלולה להרגיש כאב, כמובן שזה הרתיע אותי אך איני רוצה להכנס שוב לחדר ניתוח ולעבור שוב את אותו הליך בפעם השלישית, האופציה השניה שהמליץ לי היא להכנס לחדר ניתוח עם זריקת טשטוש ואז זה לא הרדמה מלאה ולא ארגיש בעצם כלום, הרופא ציין שהתהליך הוא מספר דקות בלבד, אשמח לשמוע את דעתך בנושא, והאם כדאי לי לבצע את הפעולה בהרדמה מקומית שכן אני מעדיפה כך. הן מבחינת ההרדמה והן מבחינת התשלום הנוסף לחדר ניתוח. הפחד שלי הוא שבאמת ארגיש כאב בהרדמה המקומית האם זה הגיוני? תודה רבה וסליחה על המגילה....

שלום רונית, המלצתי הנה לבצע ניתוח תקון בשד בהרדמה כללית. הרדמה כללית הנה בטוחה ומאפשרת למנתח חופש פעולה מירבי ללא סבל מצד המנותח, כך שמשך הפעולה הניתוחית הנו קצר והיא מבוצעת בבטיחות הגבוהה ביותר.

06/12/2012 | 15:41 | מאת: בת אל

שמעתי רבות על הטיפול ומאוד רציתי לעשות אותו. הייתי בייעוץ אצל רופאה מפרופרוציה, שאמרה לי שהיא משתמשת בשיטה רק לאזורים קטנים כמו קו הלסת והסנטר. האם היא צודקת? מישהו אחר משתמש בשיטה לאזורים נוספים (בטן למשל?) תודה

שלום בת אל, השיטה שציינת אינה הטיפול המקובל לעיצוב וחיטוב רקמת השומן ופוטנציאל הסבוכים בשמוש בה גבוה משאיבת שומן סטנדרטית.

05/12/2012 | 19:10 | מאת: אבי ע

שלום רב, אני 1.75 שוקל 72-3 לערך. יש לי כרס יחסית גדולה שאני מתקשה להעלים. האם טיפול בלייזר/גלי רדיו יכול לעזור לי? האם הטיפול מסוכן? כמה טיפולים בערך צריך כדי להגיע לבטן שטוחה? כמה זה בערך עולה? (יש לי כללית מושלם) תודה!!!

שלום לך, הטיפולים השונים להמסת ושאיבת השומן מיועדים לטפל בשומן שטחי, כזה הנמצא מתחת לעור, ומחוץ לדופן הבטן. לכן יש לבדוק אותך על מנת להעריך היכן נמצא השומן. במידה ומדובר בהשמנה תוך בטנית, הרי הטיפול המתאים הנו ירידה במשקל ולא המסת שומן שכן אין ביכולתנו להגיע לשומן הפנימי. לפיכך, אני ממליצה שתגיע לבדיקה.

02/12/2012 | 00:04 | מאת: שרון

ברצוני לעשות הגדלת ישבן בשיטת ההזרקה אשמח לדעת טווח מחירים בנושא

שלום שרון, קיימות אופציות שונות לעיצוב ישבן, המותאמות לבנה הגוף ואיכות הרקמות. אם לא קיים עודף עור, השיטה המומלצת הנה הזרקת שומן עצמי. על מנת לקבל מידע נוסף אנא פני לייעוץ במרפאה, שכן יש להתרשם ממבנה גופף והיקף הפעולה הדרושה. הניתוח מתבצע בהתאמה אישית ומשלב שאיבות שומן באזורים סמוכים.

אני חברה בקופ"ח כללית, בעלת כרטיס חבר 'מושלם'. האם אני זכאית להנחה כלשהי? הרבה תודה!

שלום, אכן, במידה וקיים עודף עור לאחר הרזיה, לעיתים תסייע הקופה במימון הניתוח, באמצעות אישור טופס 17 לניתוח ספציפי. עם זאת, מדובר לרוב בעודף עור גדול הגורם לדלקת עורית תחתיו. האינדיקציה למימון הניתוח בקופות השונות הנה אנדיקציה רפואית ולא אסתטית. מה היקף הזכאות הספציפית שלך מול הקופה אנא בדקי מול נציגי הקופה. בהצלחה!

29/11/2012 | 19:29 | מאת: גיל

היי,האם ישנו איזשהו טיפול להסרת עודף עור בבטן שלא משאיר צלקות?

שלום גיל, הסרת עודפי עור פר הגדרה מבוצעת באמצעות חיתוכם, פעולה המסתיימת בחתך ניתוחי. החתך מחלים באופן נורמאלי כצלקת. ניתן לעצב את הצלקת בצורה סמטרית ולמקמה בשפולי הבטן באופן אשר יהיה מוסתר בתחתון.

29/11/2012 | 11:50 | מאת: שלומי

רציתי לדעת איפה אפשר לברר על ניתוח עיצוב הגוף עקב ירידה במשקל. אשמח לקלב פרטים וטלפון לפניה מעמיקה יותר

שלומי שלום, אתה מוזמן לפנות למרפאתנו לקבלת ייעוץ 03-6045777.שבת שלום

29/11/2012 | 11:28 | מאת: ירושלמית

דר' פרידמן שלום, לפני כ- 10 שנים עברתי שאיבת שומן+מתיחת בטן באזור הבטן. תוצאות הניתוח היו מדהימות, הבטן היתה מתוחה להפליא, המותניים היו צרות בקיצור הכל טוב. שנים חלפו ולצערי התרחבתי ועליתי במשקל וכפי שאת בודאי יודעת האזורים שבהם עוברים שאיבה נשארים די בסדר וכאשר עולים במשקל כל עודף המשקל מתמקם באזורים אחרים. אצלי בחרו תאי השומן להתיישב ברצועת הגב, מקו החזיי כלפי קו המותניים. שתי שקיות שומן מכל צד ענקיות מפארות את גבי מתסכלות ומביכות שלא מאפשרות לי בעצם ללבוש חולצות צמודות מבלי ששתי "שדיים אחוריות" יבלטו. ולשאלתי, האם ניתן לבצע שאיבת שומן באזור זה? מה הסיכונים? הרדמה כללית או מקומית, מה עושים עם העור המיותר לאחר השאיבה? צלקות וכדומה. כמה עולה פגישת ייעוץ אצלך:) אודה על תשובה מפורטת. בברכה, דפנה

שלום דפנה השמנה באזור שציינת הנה מאוד נפוצה והטיפול בה הנה לרוב שאיבה. השאיבה עשויה להשיג שפור ניכר, אולם לא תעלים עודפי עור אם קיימים. לבישת חזיה שאינה הדוקה מדי תסייע להפחתת בליטת העור בהמשך. למכשירי השאיבה הממיסים שומן יתרון באזור הגב שכן מקלים את השאיבה, ומפחיתים כאב ושטפי דם. אחד מהם הנו מכשיר הוויזר VASER , המאפשר התכווצות טובה של העור לאחר השאיבה. בהתאם לכמות השאיבה ניתן לבצעה בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית.השאיבה הנה פעולה זעיר פולשנית- עם פתחי כניסה זעירים, באורך מס מ"מ בלבד.פגישת הייעוץ אינה בתשלום.בהצלחה!

02/12/2012 | 15:07 | מאת: ירושלמית

דר' פרידמן שלום, ראשית תודה על המענה המהיר, המקצועי והענייני.האם יש הגבלה על מס' האזורים בהם ניתן לעשות שאיבה בפרוצדורה אחת? בתודה, דפנה

29/11/2012 | 09:09 | מאת: שרית

יש לי מבנה גוף רזה מאוד יחסית,הבעיה היא רק בטן,האם גם למבנה גוף רזה ניתן לבצע שאיבת שומן בבטן?

שלום שרית במידה וקיים עודף שומן, ללא עודף עור, ניתן בהחלט לחטב את הבטן באמצעות שאיבת שומן בדופן הבטן. בבדיקתך ניתן יהיה להתרשם ממקור הבעיה, האם מדובר בעודפי שומן בלבד או עודף עור ושומן ולהציע לך את הטיפול המתאים לך אישית.

24/11/2012 | 17:02 | מאת: חסויייי

שלום , אני בת 19 הגובה שלי הוא 1.53 ומשקלי הוא 46. הנני סובלת מעודף שומן בבטן שנורא מפריע לי כלומר הצטברות של שומן מין צמיגים כאלה בבטן שנורא מפריעים לי כאשר אני יושבת כי הם מתכנסים אחד בשני. התחלתי בפעילות ספורטיבית על מנת לחזק את שרירי הבטן ולהיפטר מהם אך שום דבר לא עזר. הייתי רוצה לדעת מה אוכל לעשות על מנת להיפטר מהם אחד ולתמיד כי הם מאוד מפריעים לי אף על פי שהמשקל שלי הוא תת משקל בבטן שלי מצטבר כל השומן וגורם לצמיגים ולחוסר נוחות . תודה רבה מראש.

שלום לך, באמצעות פעילות גופנית סדירה תוכלי לחטב את גופך, כולל אזור הבטן. עם זאת, במידה ואכן ישארו מצבורי השומן הקטנים, ניתן יהיה לטפל בהם

19/11/2012 | 21:48 | מאת: סוקית 5

אני אחרי מעקף קיבה בו ירדתי 30 ק"ג ונשארו הרבה עודפים בבטן ישבן ירכיים התיעצתי לגבי אוברול כללי עם מספר רופאים בעלי הסכים לניתוח באופן כללי לאחר שלקחתי אותו לשיחת סיכום בה הוא ראה איזה חתכים ואיפה התפרים הוא התחרט ולא מוכן שאני יעבור את הניתוח מיותר לציין כמה התבאסתי מזה וכעת אתם נכנסים לתמונה אני צריכה תמונות של איזור הניתוח לפי תאריכי יעד מהניתוח ואילך לראות איך התפרים נראים אחרי חצי שנה , שנה ויותר אני חייבת להראות לו שזה לא נשאר אדום ומככוער כמו שעה אחרי הסרת התחבושות הוא כאחד שהתנגד גם למעקף יתרצה בסוף אבל אני חייבת להראות לו כמה שיותר תמונות כאלה אשמח אם תשלחו פה או אפילו בפרטי תודה

אני ממליצה שתגיעי עם בעלך לייעוץ במרפאה שם תוכלו לצפות בתמונות של צלקות לאורך פרקי זמן שונים.

11/11/2012 | 11:11 | מאת: נאוה

שלום דוקטור פרידמן כמה עולה ניתוח מתיחת בטן לאחר הרזייה ? ירדתי 40 קילו במשקל ונשארו לי עודפי עור בבטן . תודה נאוה

נאוה שלום, טווח המחירים רחב ותלוי בכמות עודפי העור, היקף הניתוח ומשכו. מתיחת הבטן לאחר הרזיה צריכה לתת מענה גם לעודפי עור ושומן באזורים סמוכים על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר. לכל זה נתייחס בפגישת הייעוץ. אשמח לראותך בקרוב. בברכה, טלי

27/10/2012 | 21:00 | מאת: טלי

שלום רב, אני שבועיים לאחר מתיחת בטן וניכרת נפיחות מסויימת בבטן עליונה. ידוע לי על נפיחות שנותרת כ 3 חודשים בבטן התחתונה אך לא בעליונה ולכן אני מודאגת. זה לא שממש ניכרת שם הצטברות נוזלים משמעותית אלא שהבטן באזור העליון איננה ישרה כפי שאמורה להיות . האם זה נשמע נורמלי ?

שלום טלי, לעיתים אנו רואים נפיחות קלה גם בבטן העליונה, העשויה להיות קשורה עם רפיון השרירים לאחר הניתוח או בצקת ברקמה לאחר שאיבת שומן. נשמע לי שאת חווה מצב זה, אשר הנו נורמלי. בכל מקרה, תוכלי לקבל תשובה מדויקת בבקורת. החלמה מהירה!

תודה על התשובה המהירה וסליחה על הבורות אבל הייתי תחת הרושם שלאחר מתיחת בטן השרירים אמורים להיות מתוחים מתמיד. מעולם לא הועלתה בפניי האפשרות של רפיון שרירים לאחר מתיחה, האין זה פרדוקס?

23/10/2012 | 11:55 | מאת: קרן

שלום אני לאחר ירידה גדולה בשקל בעקבותיה נוצר עודפי עור בבטן. יש לי חוסר פקטור 11 ורציתי לדעת האם אוכל לעבור ניתוח

שלום קרן, הבעיה שציינת הנה שכיחה יחסית, ומייצגת מצב בו בדיקת תפקודי הקרישה מעידה על ערך מסוים אשר הנו מוארך מעבר לנורמה.על פי דבריך אני מבינה שכבר עברת ברור וכנראה שידוע מה רמת החסר שלך. במידה ומדובר בחסר קל, במרבית המקרים, אין חשש לדמום בניתוח ואין מניעה לבצעו. במידה וקיים חסר משמעותי, יהיה צורך להשלים את החסר טרם הניתוח, ולכן הניתוח יתבצע במרכז רפואי המתאים להליך זה.

שלום. אני כשבוע וחצי לאחר ניתוח מתיחת בטן. לצורך הניתוח הפסקתי לעשן שבועיים לפני רציתי לדעת מתי אני יכולה לחזור לעשן. אני יודעת שזה לא מומלץ אבל מאז שהפסקתי אני עליתי 5 קילו.ואני ממש לא רוצה להרוס את התוצאות של הניתוח.

הי נועה, את נמצאת במהלך תהליך רפוי של פצעי הניתוח והעליה בהמשקל בשלב זה מבטאת יותר צבירת נוזלים האופיינית לניתוח גדול, ולא עליה המבטאת השמנה. בתום שבועים מהניתוח רוב פצעי הניתוח כבר החלימו ואין סכנה משמעותית בחזרה לעישון.החלמה מהירה!

13/04/2014 | 14:24 | מאת: יסמין

שלום, אני 3 שבועות לאחר ניתוח מתיחת בטן. מתי אני יכולה לחזור לעשן? אני מרגישה שאני משמינה מאוד.. ותמיד רוצה לאכול.

17/10/2012 | 19:21 | מאת: רומא

האם את עושה המסת שומנים בלייזר

שלום לך, אני מבצעת שאיבות שומן במגוון המכשירים הקיימים בארץ.

09/10/2012 | 00:08 | מאת: רחלי

שלום אני אחרי ניתוח טבעת ושרוול . ירדתי ממישקל של 128 ל95 קילו וגוף שלי נרא מזעזע. אני גם אחרי שני ניתוחים קסריים והבטן נפול וכן עודפי עור בין רגלים בית שחי מיתחת לחזה בקיצור לא נעים גובה שלי 168 . השאלה שלי אים אני יכולה לעשות את ניתוח ועם יש סיוע מקופת חולים . נאים יש אפשרות שוא יתבצע במימון מלא של הקופת חולים כי אין ביכולתי לממן כזה ניתוח אשמח לתשובתך רחלי

שלום רחלי, עליך לפנות לבדיקת כירורג פלסטי בקהילה, אשר יעריך את מידת החומרה של עודפי העור והבעיה הרפואית או התפקודית הקיימת. במידה וקיימות דלקות בעור תחת הקפלים, תופני למרפאה לכירורגיה פלסטית בבית חולים, לבדיקה ולתאום ניתוח להסרת עודפי העור. בהצלחה!

03/10/2012 | 21:27 | מאת: שירן

אני אחרי ירידה של כ- 30 ק"ג ללא ניתוח. במשקל אני יכולה להוריד לפחות עוד 15 ק"ג אבל במבנה הגוף אני מאוד רזה ברגליים ובידיים ויש לי בטן ענקית ונפולה וגם עור אודף במותניים. המתרה שלי היא ללא ספק לעבור ניתוח מתיחה וכל מה שאפשר (אחרי 4 הריונות, מספיק).אבל רציתי להגיעה מוכנה מבחינת משקל. האם כדאי להגיע כבר ליעוץ ואם יש סיכוי שמבחינת המשקל אני כבר מתאימה או שיגדירו לי משקל יעד ? תודה מראש

שלום שירן, אני ממליצה להגיע כבר בשלב זה לייעוץ מתוך מספר מטרות: ראשית, תוכלי לרקבל הכוונה באשר לסוג הפעולה הניתוחית המתאימה למבנה גופך, ולהתכונן מבחינת התזמון העתידי המתאים לך ברמה של חופש מהעבודה וארגון עזרה בבית. שנית, כאשר תצפי בתמונות מטופלות עם מבנה גוף דומה אשר עברו את הפעולה, יהיה לך קל יותר להסיר את הקילוגרמים האחרונים ולהתגבר על משברים קטנים בדרך, שכן התוצאה האסתטית תהיה ברורה ויזוראלית. לעיתים, גם לאחר ירידה גדולה במשקל עדין נותרת בטן ענקית ונמנעת תחושת השינוי מהמטופל שכן הפידבקים מהסביבה לא מגיעים.כאשר יוסבר לך ביעוץ מה כמות העור והשומן העודפים אשר יוסרו בניתוח, תוכלי להתעודד ולהתחזק. ולבסוף, המנתח יעריך במהלך הבדיקה כמה שומן פנימי נותר בבטן, ומה כמות העור והשומן העודפים אשר כאמור עשויים לשקול קילוגרמים רבים. לעיתים קרובות המטופל מופתע בייעוץ מכך שהנו מוכן לניתוח מוקדם מכפי שהעריך, שכן מה שחשוב זהו השכלול בין המשקל לגובה, מיקום השומן, ומבנה הגוף. פני לייעוץ והכוונה. בהצלחה!

03/10/2012 | 19:00 | מאת: א.ב.

שלום רב. לפני יומיים עברתי שאיבת שומן באיזור הירכיים והברכיים (ללא מתיחה או הסרת עור). התחושה לאחר הניתוח, בזמן הליכה, היא של משיכה חזרה כלפי מטה. בדוח הניתוח שלי נכתב כי איכות העור ירודה מאד והמנתח שלי אכן ציין שאאלץ להיות עם המחטבים יותר מהרגיל בשל סוג ואיכות העור. האם זה מבטיח פתרון? אני לא מפסיקה לתהות אם העור לא יראה נורא לאחר הסרת המחטבים. דבר שני, על מנת לנקות מידי פעם את המחטבים עלי להישאר מספר שעות בלי על מנת שיתייבשו. האם זה נורא??? הבנתי שאי אפשר לייבש במייבש כביסה. תודה!

שלום לך, אני מניחה שנושא השפעת איכות העור על הצלחת השאיבה נדון ארוכות עמך טרם הניתוח. המשמעות של איכות ירודה הנה יכולת התכווצות נמוכה של העור לאחר ירידה בנפח השומן שתחתיו, באמצעות שאיבה או ירידה במשקל. בשלב זה הקפידי למלא אחר הוראות המנתח וחזרי לפעילות גופנית כשיאשר. הייתי ממתינה עם הניקוי מס ימים, כחלופה תוכלי ללבוש בינתיים מחטב פשוט אשר תוכלי לרכוש בחנות הלבשה תחתונה. החלמה מהירה!

06/10/2012 | 21:44 | מאת: א.ב.

לפי מה שאת אומרת התוצאה של "איכות עור ירודה" היא עוד "נוזל". ממה שהבנתי מהרופא שניתח אותי, התוצאה תהיה התכווצויות של העור, כמו צלוליט. אם אני מבינה אותך נכון, על מנת להשיג עור צמוד אין לי ברירה אלא להסיר עור וזה רחוק ממה שאני הבנתי. עכשיו אני מודאגת...

30/09/2012 | 08:29 | מאת: nnn33

שלום רב, אני בן 43 גובה 1.95 מ' שוקל 105 ק"ג, בריא ועוסק בספורט. יש לי הצטברות של שומן במותניים מאז שהייתי צעיר ולמרות פעילות אירובית ומשקולות לא מצליח להיפטר. מהן הדרכים המומלצות לטיפול ? ( שאיבה, המסה , הרדמה מלאה, מקומית) ובאיזו שיטה התוצאות יותר חד משמעיות ?

שלום לך, על פי תאורך נראה שמדובר במצבורי שומן מוגבלים, ולכן אתה יכול להנות משאיבת שומן באזורים אלו. השאיבה יכולה להתבצעה בהרדמה מקומית עם חזרה כמעט מיידית לפעילות. באזור זה אין הבדל משמעותי בין שאיבה רגילה לבין המסה ושאיבה. בהצלחה!

שלום ד"ר אני זקוק לעצתך אני מפתח גוף, מאוד גדול, שרירי וכן לקחתי גם סטירואידים בעברי. החלטתי לעבור ניתוח שאיבת שומן בשביל לעצב יותר את שרירי הבטן ולהעלים את ה"ידיות" במותן. תוצאות הניתוח הראשון היו רחוקות מלהשביע את רצוני, בבטן נוצרו אי רגולציות, והגב נותר נפוח. לצערי בטרם הספקתי לתקן זאת עם הרופא, הוא מת בתאונת דרכים. עברתי לרופא אחר שמתחמחה בזה והוא ביצע בי ניתוח תיקון בשילוב לייזר. אך עדיין חלקים מהבטן (במיוחד בבטן התחתונה מעל איבר המין) נותרו נפוחים וקשים מגע גם אחרי 3 חודשים מאז הניתוח. הרופא ביצע אולטרסאונה ואמר שלא נותר שם שומן, ושזה לא מים אלא דלקת, דורסאס צלקות פנימות ועודף קולוגן... הוא טוען שזה יספג פנימה בתהליך שיקח זמן רב (הוא לא נקב בכמה זמן) אציין שמידי פעם מופיעות לי מעיין שטפי דם קטנטנים בחלקים שונים בבטן שנעלמים תוך יום-יומיים. אגב, אצל חברים שלי שגם טופלו אצלו התוצאות מדהימות! (בכלל זה הלכתי אליו) מה דעתך? מה זה הדורסאס הללו? ממה זה נובע? האם זה יעלם ותוך כמה זמן? האם לעבור ניתוח נוסף? יש משהו שאני יכול לעזור לשיפור התהליך? למה מופיעים שטפי הדם הללו? הם סימן למה? אציין שאת הטיפול עברתי במדריד שם אני גר המון תודה על עזרתך

שלום לך, מדבריך משתמע שקיימת בצקת נכרת של הרקמה בשפולי הבטן. לעיתים מתנקזים קרישי דם לאזור זה ולוקח זמן עד ספיגתם המלאה. תוכל לבצע מסאז למפתי לדופן הבטן אשר יזרז את ספיגת הנוזלים ברקמה. ההחלמה משאיבה אורכת מספר חודשים ועד שנה, כך שהאזור צפוי להשתפר בחודשים הבאים.החלמה מהירה!

01/10/2012 | 07:45 | מאת: JOY

שלום ד"ר, ראשית המון תודה על תשובתך, אני כבר 6 חודשים אחרי הניתוח ואין שינוי במה שאת מכנה בצקת... עשיתי תקופה מסויימת עיסוי לימפטי אבל זה לא הועיל. אציין שבשל כאבי גב לקחתי כדורים נגד דלקת בשם ליריקה LYRICA אשר מרפאות דלקות כך שאני גם לא חושב שנשארה לי דלקת במקום. אני אעבור בזמן הקרוב אולטרסאונד נוסף לראות מה יש שם... ואעדכן אבל בהנחה וזה בצקת (הסבר נשמע סופר הגיוני) האם זה יעלם? תוך כמה זמן? מה ניתן לעשות לזרז את התהליך?

לקריאה נוספת והעמקה
23/09/2012 | 10:11 | מאת: יהודית

הסינר לאחר ירידה משמעותי במשקל כן נכלל בסל הבריאות???או גם זה צריך ועדה מקופת חולים מכבי??? תודה

יהודית שלום, הסרת עודפי עור ובהם הסינר הבטני נכללת בסל הבריאות במידה וקיימת דלקת עורית מתחת לקפלים. לרוב מדובר בסינר הבטני ולעיתים ניתוחים באזורים נוספים.על מנת לקבל את האשור יש לפנות לועדה של מכבי...בהצלחה!

לקריאה נוספת והעמקה
19/09/2012 | 13:54 | מאת: niso

0540054888שלום ! אני גבר בן 46 בריא לחלוטין ונראה צעיר לגילי עוסק בספורט אירובי בדרך כלל ארבע עד חמש פעמים בשבוע מנסה תקופה ארוכה לעבוד על שריפת שומנים ולא כל כך הולך נשארה לי בטן קטנה מאוד למרות שריבועים אני כבר רואה בחלק העליון .אני אוכל בריא ושומר על תזונה לפי סוג דם .רוצה להיפטר מהבטן הקטנה ורוצה לדעת סיכונים והאם בגילי גברים מצליחים בניתוח הזה.

ניסו שלום אתה מתאר מצב בו למרות משקל גוף תקין, ופעילות גופנית קבועה, נותר עודף שומן קטן בבטן. בעקרון, באם איכות העור תקינה ולא קיים באזור עודף עור, ניתן לבצע שאיבת שומן ולחטב את דופן הבטן. הפעולה יכולה להתבצע בהרדמה מקומית, קצרה יחסית ובעיצומה תוכל להשתחרר לביתך. בהצלחה!

13/09/2012 | 23:03 | מאת: ורד

היי, לאחר 2 הריונות מהם אחד תאומים, וירידה במשקל נותרה בטן עם עור רפוי ומקומט מאוד לא יפה, וחזה כפי שקוראים לו "שקיות ריקות" גובהי 1.55 משקל 50 ק"ג. המראה של הבטן והחזה מאוד מפריעים לי, מעבר לפן החיצוני, בפן הפיזי, אני נמנעת מכל אופציה למגע אינטימי בשל הבושה במראה. האם ניתן לשלב את שני הניתוחים יחד?

שלום ורד, בשל השינויים בבטן ובחזה, מומלץ לעצב את שני האזורים האלו, כך הרווח האסתטי יהיה מכסימלי.במידה והנך בריאה, אין מניעה מניתוח בו זמני של החזה והבטן, כך שנחסוך הרדמה נוספת. בהצלחה!

11/09/2012 | 08:20 | מאת: חן

שלום, עברתי אתמול ניתוח באדי-טייט בבטן ובחזה, אני סבור שאת חגורת הבטן הידקו לי יותר מידי כך שאני סובל מכאבי גב חזקים ואף סחרחורות מידי פעם. האם ניתן להסיר את החגורה ולשים מחדש?

חן שלום, לאחר ניתוח שאיבת שומן תלבש חגורה למשך כחודש. מומלץ לפתוח אותה ולהדק מחדש מספר פעמים ביום.החלמה מהירה!

לקריאה נוספת והעמקה
07/09/2012 | 10:36 | מאת: טניה

אני רוצה לעשות הגדלת חזה כמה בערך את לוקחת על הניתוח?

טניה שלום, לא מקובל לפרט מחירי נתוחים בפורומים, אנא צלצלי למרפאה 03-6045777, שבוע טוב

07/09/2012 | 08:20 | מאת: רננה

ד'ר פרידמן שלום רב,עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וירדתי 45 ק'ג,אני אמורה לרדת בחצי שנה הבאה עוד 5 ק'ג[לפי דבריה של המנתחת שלי].אני סובלת מדליות בולטות ברגליים,האם עלי לטפל בדליות לפני הניתוח?האם יש אפשרות לשלב מתיחת בטן עם הרמת חזה?וכמה זמן עליי לשמור על משקל יציב לפני שאוכל לבצע את הניתוח הפלסטי?

שלום רננה, אין דחיפות לטפול מקדים בדליות. למעשה ניתן לשלב גם בין ניתוח להסרת עודפי עור בירכים פנימיות וטיפול ניתוחי בדליות, או לבצע שלובי ניתוחים אחרים. בהחלט ניתן לשלב בין מתיחת בטן להרמת חזה וזהו שלוב נפוץ. אני ממליצה לעבור את הניתוח הפלסטי כאשר המשקל יציב מספר חודשים, את נמצאת בסיומו של התהליך ויכולה לפנות בשלב זה לייעוץ.בהצלחה!

30/08/2012 | 14:30 | מאת: חיה

עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וחצי בבית חולים רמבם השלתי 50 ק"ג היום משקלי יציב וכעת יש לי עודפי עור רפים גם בידים בעיקר בבטן ובשוקיים האם אני זכאית על ידי קופח למימון ניתות מתיחת עור ואם כן כיצד זה נעשה תודה

חיה שלום, בכל קופה ההתנהלות הבירוקרטית שונה במקצת. רופא המשפחה יוכל לכוונך. פני להערכת כירורג פלסטי, ורופא עור באם קיימת עדות לדלקת תחת קפל העור וצרפי המלצותיהם לפנייתך. בררך כלל, הניתוח יאושר אם תהיה עדות לבעיה רפואית אשר נגרמת עקב עודפי העור. בהצלחה!

20/08/2012 | 17:51 | מאת: מיואשת

שלום. לפני כשנתיים עברתי שרוול, ערב הניתוח שקלתי 128 קילו בגובה 174ס"מ וכיום הנני 85 קילו ובמשקל הזה אני נמצאת כבר שנה (אין עליות וירידות משקל סטטי), אני שמחה שעברתי את השרוול כמובן אך עדין יש לי בטן גדולה, יש את הסינר אך זה נראה לי עוד שומן ולא מקרה של עור עודף, זה נראה כאילו יש לי עוד המון שומן בכלל הבטן וממש טיפה עור עודף, האם, לפי מה שרשמתי, אני יכולה לעבור ניתוח משולב מתיחת בטן ושאיבת שומן? אודה לך מאוד על תשובה מהירה.

שלום לך, ירדת יפה במשקל, ומשקל גופך יציב. מבחינה זו, את בשלב הנכון לעבור ניתוח לעיצוב הגוף. כמוך, מטופלים רבים חשים שנותרו בבטנם עודפי שומן, בעוד שהבעיה האמיתית הנם עודפי עור. לכן אני ממליצה שתגיעי לבדיקה ובה אוכל להתרשם מהתרומה של עודפי העור, השומן ובכמה ניתוח להסרת עודפי העור יכול לקדם אותך.בהצלחה!

12/08/2012 | 08:42 | מאת: מיקה

היי ד"ר פרידמן,נכנסתי לאתר שלך ולא ראיתי תמונות של לפני ואחרי,איפה ניתן לראות ? תודה.

מיקה שלום, את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי, בו תוכלי לצפות בתמונות לפני ואחרי. לתאום אנא צלצלי לטלפון 03-6045777.

07/08/2012 | 09:55 | מאת: מורן

היי ד"ר, מה עדיף- שאיבת שומן או בודי טייט? אני נורא מתלבטת בין ה-2. ממתינה לתשובתך. תודה.

מורן שלום ציינת שם של מכשיר לשאיבת שומן, המוסיף שלב מקדים הממיס את השומן קודם לשאיבתו. קיימים מספר מכשירים המבצעים פעולה דומה. אני מציעה שתפני לייעוץ מקצועי של כירורג פלסטי , קודם כל בדבר השאלה האם את יכולה להנות משאיבת שומן, ובהמשך תדון השיטה המתאימה לך. בהצלחה!

02/08/2012 | 15:17 | מאת: Cינדרלה

שלום, אני מעוניינת לשאול מה קורה לאחר ניתוח הבודי - טייט במקרה של עלייה במשקל באזור המנותח? כמו כן, מה קורה עם הריון ולידה? האם אני יכולה להתייעץ על רופאים ספציפיים? או שאסור?

שלום לך, האינדיקציה לשאוב שומן מאזור מסויים הנה לשפר פרופרציות באזור זה בהשוואה לאזורי הגוף הסמוכים לו. לאחר שאיבת שומן בדופן הבטן תופחת כמות תאי השומן באזור הנשאב, וישתפרו הפרופורציות של האזור. במידה ועולים במשקל, ההשמנה באותו האזור תהא פרופורציונאלית לאזורים הסמוכים.

05/08/2012 | 10:41 | מאת: Cינדרלה

האם אני יכולה להתייעץ איתך על שמות של רופאים ספציפיים?

01/08/2012 | 21:19 | מאת: אסנת

שלום דר אני ארבע שנים אחרי ניתוח שרוול הורדתי 55 קג איך עדיין נשארתי עם בטן נפולה מאד,האם הטיפול החדשני הזה מתאים גם לי תודה

אסנת שלום, הבטן הנפולה נגרמת עקב עודפי עור, ולכן הטיפול אינו שאיבת שומן בלבד, אלה שלוב בין הסרת עודפי עור לשאיבה, ניתוח הקרוי מתיחת בטן. אשמח לפגוש אותך ולייעץ לך באם הנך מעוניינת.

29/07/2012 | 23:07 | מאת: מיכל 5

בשנים האחרונות הייתי אצל שתי רופאות שונות למילוי בעזרת חומצות היאלרוניות. ראשית לא הצלחתי להבין האם זו שניתנה לי אכן תואמת את צרכי או פשוט חומר עבודה שהרופאה מעדיפה מטעמיה שלה. ביקשתי חומר אחר נידמה לי רדיאס שמופיע בקיר הפרסום שלה והיא מיד הגיבה שזה הרבה יותר יקר. בנוסף אצל שתי הרופאות טופלתי ב3 מזרקים ואף אחת מהן לא טרחה להראות לי שהיא מסיימת מזרק ופותחת חדש הכל נעשה מהר ובלי שקיפות. .ראיתי גם שמוציאים חצאי מזרקים מלאים מהמקרר ומשתמשים בהם. תהיותי,אני מוכנה לשלם ממיטב כספי ולסמוך על רופא/ה אך האם זו בקשה מוגזמת שהרופא יטרח להראות לי שהוא אכן שם שלושה מזרקים כפי שהבטיח? בדיוק כמו שכל מוכר אחר מראה ללקוח את הסחורה בעיקר שהיא עולה אלפי שקלים? האם אני מפספסת משהו ? גם בקשר לחומרי המילוי? וגם בקשר לרצוני להרגיש שקיבלתי תמורה מלאה עבור כספי? אשמח להתייחסותך? אני כרגע רוצה לעשות שוב וחשה שאני לא יכולה לסמוך לאו דווקא על המקצועיות אלא על האופן שבו עושים שימוש בחומרים. תודה על התייחסותך (אני לא אדם "שמחפש" ולא סומך אבל במיקרים אלה יצאתי עם תחושת בטן לא טובה) תודה מיכל

מיכל שלום, חומר המילוי הנפוץ ביותר בארץ כיום הנו חומצה היאלורונית ובחומר זה טופלת. רדיאס הנו גם חומר מצויין אולם לא תמיד האינדיקציות לטיפול בהם חופפות. חלק מהליך בחירת הרופא המטפל מבוסס על כימיה בין אישית, התרשמות מקצועית ובניית יחסי אמון בין המטפל למטופל, ולכן אני חושבת שבאם קיימים משקעים כבדים כאלו בלבך, מוטב היה אילו היית מבקשת הבהרות מהרופא המזריק בזמן אמת. רוב המטפלים נוהגים בשקיפות וביושר. אני מקווה שהרושם הרע ישתפר במהלך מפגשים עתידיים. בהצלחה!

29/07/2012 | 10:33 | מאת: מיכל

טלי שלום. ב2008 הייתי אמורה לעבור שאיבה של הבטן מתניים גב וירכיים. ושילמתי על שאיבה גדולה. בכניסה לניתוח חששתי וביקשתי לערוך את השאיבה ללא ירכיים וכך היה. 2 שאלות לי אלייך. הראשונה היא: התוצאה לא הייתה יפה בבטן נשארו אזורים בעיקר מתחת לטבור עם שומן ובולטים רק לאחר תחנונים הוכנסתי לתיקון ב2010 וגם עכשיו הבטן עם חלקים של שקעים. מה עושים? השאלה השנייה היא: כאשר נכנסתי לתיקון ביקשתי לשאוב את החלק שלא שאבו בניתוח הראשון היות ולא קיבלתי החזר כספי והרופא סירב למרות שזה אותו המנתח. מדובר ברשת ידועה והם מתעקשים לא להחזיר לי כסף ולא את הניתוח האם זה בסדר?

מיכל שלום, אחת מתופעות הלואי של שאיבת שומן הנה אירגוליות בעור באותו האזור. מצב זה עשוי להופיע מיד לאחר השאיבה או שנים אחר כך, עקב אבדן אלסטיות של העור והתרופפות שלו המופיעות עם הגיל. באשר לשקעים הקיימים, התיקון יתבסס על טיב הרקמות הקיימות, אם עדין קיים עודף שומן יתכן וניתן לשאוב אותו. אם קיים כבר עודף עור, מתיחתו תשפר מצב של אירגולריות. ההסכם בינך לבין המנתח קרוב לודאי הובהר בטופס ההסכמה עליו חתמת במפגש הטרום ניתוחי. בקשי לראותו וכך יהיה ברור לך יותר מה היתה תוכנית הניתוח.

24/07/2012 | 12:35 | מאת: Muhican

שלום רב, אני בן 33 שוקל כרגע 97 ק"ג (176 ס"מ) - BMI של 31.העור העודף אצלי הוא באזור הטורסו(כלל לא רואים בידיים וברגליים עור עודף). בשנת 2002 עברתי ניתוח טבעת ומאז המשקל שלי הוא בין 80-95 (בשנתיים האחרונות 97 ק"ג - ללא ספורט או אורח חיים בריא במיוחד). החלטתי לבצע מתיחת בטן ואכן בסוף ספטמבר הקרוב אני אעבור את הניתוח. שאלתי היא האם התוצאה תיהיה סבירה למרות BMI שכזה?האם כדאי לי לנסות ולרדת במשקל לקראת הביצוע? כמו כן, בהתחשב במשקל העור העודף, האם להתחשב ב BMI שכזה בכלל? בתודה מראש.

שלום לך, לא ציינת כמה משקל הורדת אולם רמזת באשר למבנה הגוף שלך. במצב של השמנה מרכזית עשויות להיות מספר השלכות ל-BMI גבוה. האחת הנה עודפי עור ושומן באזורי האגן הצידי או המותניים, אשר יוותרו לאחר מתיחת בטן סטנדרטית ושאיבת שומן . כדאי לזהותם לפני תכנון הניתוח ולהחליט האם להסירם באמצעות ניתוח מתיחת בטן היקפית או להשאירם מאחור במידה והנם קלים. מנסיוני, התוצאה טובה לעין שעור במידה ומסירים אותם במהלך הניתוח הראשוני, באם קיימים. מגבלה שניה הנה השמנה תוך בטנית. באם אינה קיימת, ניתוח להסרת עודפי עור בשלב זה יתן לך תוצאה טובה. עם זאת, במידה ונותר עדין שומן בתוך הבטן, תשאר בליטה מסויימת לאחר הניתוח. חשוב לזהות זאת לפני הניתוח. משום שהוצע לך ניתוח מתיחת בטן, אני מניחה שאצלך לא נותר שומן תוך בטני בכמות משמעותית. בהצלחה!

23/07/2012 | 22:18 | מאת: אידה

לד"ר פרידמן שלום רב. אני בת 63 ומצב עורי הוא טוב לגילי. רציתי לדעת מה הסיכון לעשות שאיבת או המסת שומן בגילי. אני מטופלת ללחץ דם, תת פעילות של בלוטת התריס ודכאון קל. בכבוד, אידה.

אידה שלום, שאיבת שומן הנה פעולה בטוחה מאוד ובהחלט יכולה להתבצע בגילך, במידה ומצבך הרפואי מאוזן. המגבלה הנה בעצם יכולת העור להתכווץ, וזוהי הבעיה בגיל מתקדם, גם בגיל צעיר יותר. כדי שתהני מתוצאות הפעולה, חשוב יהיה לזהות מה הבעיה הספציפית שמטרידה אותך ומהן ציפיותיך מהטיפול. באם הבעיה הנה קפל השומן בבטן העליונה בישיבה , שאיבת שומן יכולה לסייע, אפילו אם העור יתכווץ חלקית. באם קפל העור והשומן בבטן התחתונה מטרידים אותך, או בלט הבטן באופן כללי, יתכן והטיפול אינו שאיבת שומן בלבד. בהצלחה!

18/07/2012 | 18:35 | מאת: רונית

שלום. האם את עושה המסות שומן גם לנערים בגיל 16-17?

שלום רונית, האינדיקציות לשאיבות שומן בגיל זה הנן מאוד מוגבלות, ולרוב רלוונטיות לבעיה רפואית הקרויה גניקומסטיה, או רקמת שד בגברים. משום ששאיבת שומן אינה טיפול בהשמנה, אני מפנה צעירים הסובלים מעודף משקל בעטיו פונים בבקשה לעיצוב הגוף, לפעילות גופנית ודיאטה.

12/07/2012 | 12:24 | מאת: לימור

שלום רב,בני בן 15 גובה 178 ומשקל 73 ק"ג. יש לו מעט שומן שלא יורד בבטן ובחזה. בדבר מפריע לו מאוד והוא לא מוכן להוריד חולצה בבריכה. (בשאר הגוף הוא רזה) האם יש טיפול שניתן לעבור כבר בגיל הזה ? האם יש פתרון לא פוךשני ? אשמח לתשובה. אמא

שלום לך, משקלו של בנך תקין כפי שאת ודאי יודעת, ונטיתו הנה לצבור שומן באזורים שציינת. אני ממליצה שתקחי אותו להערכת רופא ילדים לצורך הערכת המלאות בחזה וכמותה, מצב הקרוי גניקומסטיה והנו שכיח בגיל זה. במידה והבעיה אינה חמורה אוביקטיבית איני ממליצה טיפול משום שלעיתים קרובות המלאות הזו פוחתת בתום ההתבגרות. תזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה יסייעו להעלאת מסת השרירים ולשפור בטחונו העצמי של בנך בהצלחה!

05/07/2012 | 10:33 | מאת: אלונה

שלום ד"ר פרידמן, אני בת 52 ומתעניינת בניתוח עיצוב והרמת חזה. בשנתיים האחרונות במיוחד החזה שלי איבד הרבה מנפחו וכתוצאה מכך שמוט יותר וזה מאוד מציק לי. קראתי הרבה חומר על הניתוח הזה ובכל זאת עדיין מאוד חוששת ממנו כמו גם מהצלקות ומהתוצאה הסופית. חלק אומרים לי: אל תכניסי את עצמך לסיפור הזה ולבעיות שעלולות להיגרם ולתוצאות שעשויות להיות בלתי הפיכות. תישארי כפי שאת ותלמדי לקבל את השינויים בגוף. אבל אני לא מפסיקה לחשוב על זה וכל כמה חודשים אני שוב נכנסת לאתרים שונים ובודקת המלצות ותגובות. אני יודעת שכל ניתוח טומן בחובו סיכון ולכן אני מחפשת לשמוע ממומחים בתחום דברים שאולי אינני יודעת ויוכלו להרגיע ולחזק אותי לקחת החלטה. מודה לך מראש על תשובתך.

אלונה שלום, מדובר בניתוח בטוח עם שעור סבוכים נמוך. הרמת חזה ניתן לבצע עם או ללא שתלים, בתלות בגודל החזה ובשאיפותיך. הצלקות הנן חלק בלתי נפרד מהניתוח, לרוב עדינות אולם עשויות להיות בולטות והיפרטרופיות במקרים נדירים.אני מניחה שבשלב זה את די מתמצאת בפרטי ההליך הניתוחי, ועושה רושם שאת מעוניינת מאוד בשינוי. אני מציעה בשלב זה שתפגשי עם אנשי מקצוע על מנת שתבחרי את המנתח עמו את מרגישה נינוחות ובטחון וקרוב לודאי שההחלטה תהיה אז קלה יותר. בהצלחה!

08/07/2012 | 08:07 | מאת: אלונה

ד"ר פרידמן, תודה רבה על תשובתך.

29/06/2012 | 21:17 | מאת: מירי

מה הסכנות בשאיבת שומן, מה משך ההחלמה כשאין הרבה שומן רק באזור הבטן ומתחת לחזה?

מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה יחסית, אפשר לבצעה בהרדמה מקומית, וחזרה לפעילות יום למחרת...בהתאם לכמות השאיבה.

30/06/2012 | 19:07 | מאת: מירי

האם אוכל לדבר עם דר' טלי פרידמן אישית? מה טווח המחירים, אני אישה לא שמנה שעוסקת בפעילות ספורט באופן קבוע.

מירי ערב טוב, צלצלי אלי למרפאה מחר לברור פרטים 03-6045777. שבוע טוב