פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
645 הודעות
627 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

07/08/2012 | 09:55 | מאת: מורן

היי ד"ר, מה עדיף- שאיבת שומן או בודי טייט? אני נורא מתלבטת בין ה-2. ממתינה לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מורן שלום ציינת שם של מכשיר לשאיבת שומן, המוסיף שלב מקדים הממיס את השומן קודם לשאיבתו. קיימים מספר מכשירים המבצעים פעולה דומה. אני מציעה שתפני לייעוץ מקצועי של כירורג פלסטי , קודם כל בדבר השאלה האם את יכולה להנות משאיבת שומן, ובהמשך תדון השיטה המתאימה לך. בהצלחה!

02/08/2012 | 15:17 | מאת: Cינדרלה

שלום, אני מעוניינת לשאול מה קורה לאחר ניתוח הבודי - טייט במקרה של עלייה במשקל באזור המנותח? כמו כן, מה קורה עם הריון ולידה? האם אני יכולה להתייעץ על רופאים ספציפיים? או שאסור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האינדיקציה לשאוב שומן מאזור מסויים הנה לשפר פרופרציות באזור זה בהשוואה לאזורי הגוף הסמוכים לו. לאחר שאיבת שומן בדופן הבטן תופחת כמות תאי השומן באזור הנשאב, וישתפרו הפרופורציות של האזור. במידה ועולים במשקל, ההשמנה באותו האזור תהא פרופורציונאלית לאזורים הסמוכים.

05/08/2012 | 10:41 | מאת: Cינדרלה

האם אני יכולה להתייעץ איתך על שמות של רופאים ספציפיים?

01/08/2012 | 21:19 | מאת: אסנת

שלום דר אני ארבע שנים אחרי ניתוח שרוול הורדתי 55 קג איך עדיין נשארתי עם בטן נפולה מאד,האם הטיפול החדשני הזה מתאים גם לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אסנת שלום, הבטן הנפולה נגרמת עקב עודפי עור, ולכן הטיפול אינו שאיבת שומן בלבד, אלה שלוב בין הסרת עודפי עור לשאיבה, ניתוח הקרוי מתיחת בטן. אשמח לפגוש אותך ולייעץ לך באם הנך מעוניינת.

29/07/2012 | 23:07 | מאת: מיכל 5

בשנים האחרונות הייתי אצל שתי רופאות שונות למילוי בעזרת חומצות היאלרוניות. ראשית לא הצלחתי להבין האם זו שניתנה לי אכן תואמת את צרכי או פשוט חומר עבודה שהרופאה מעדיפה מטעמיה שלה. ביקשתי חומר אחר נידמה לי רדיאס שמופיע בקיר הפרסום שלה והיא מיד הגיבה שזה הרבה יותר יקר. בנוסף אצל שתי הרופאות טופלתי ב3 מזרקים ואף אחת מהן לא טרחה להראות לי שהיא מסיימת מזרק ופותחת חדש הכל נעשה מהר ובלי שקיפות. .ראיתי גם שמוציאים חצאי מזרקים מלאים מהמקרר ומשתמשים בהם. תהיותי,אני מוכנה לשלם ממיטב כספי ולסמוך על רופא/ה אך האם זו בקשה מוגזמת שהרופא יטרח להראות לי שהוא אכן שם שלושה מזרקים כפי שהבטיח? בדיוק כמו שכל מוכר אחר מראה ללקוח את הסחורה בעיקר שהיא עולה אלפי שקלים? האם אני מפספסת משהו ? גם בקשר לחומרי המילוי? וגם בקשר לרצוני להרגיש שקיבלתי תמורה מלאה עבור כספי? אשמח להתייחסותך? אני כרגע רוצה לעשות שוב וחשה שאני לא יכולה לסמוך לאו דווקא על המקצועיות אלא על האופן שבו עושים שימוש בחומרים. תודה על התייחסותך (אני לא אדם "שמחפש" ולא סומך אבל במיקרים אלה יצאתי עם תחושת בטן לא טובה) תודה מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, חומר המילוי הנפוץ ביותר בארץ כיום הנו חומצה היאלורונית ובחומר זה טופלת. רדיאס הנו גם חומר מצויין אולם לא תמיד האינדיקציות לטיפול בהם חופפות. חלק מהליך בחירת הרופא המטפל מבוסס על כימיה בין אישית, התרשמות מקצועית ובניית יחסי אמון בין המטפל למטופל, ולכן אני חושבת שבאם קיימים משקעים כבדים כאלו בלבך, מוטב היה אילו היית מבקשת הבהרות מהרופא המזריק בזמן אמת. רוב המטפלים נוהגים בשקיפות וביושר. אני מקווה שהרושם הרע ישתפר במהלך מפגשים עתידיים. בהצלחה!

29/07/2012 | 10:33 | מאת: מיכל

טלי שלום. ב2008 הייתי אמורה לעבור שאיבה של הבטן מתניים גב וירכיים. ושילמתי על שאיבה גדולה. בכניסה לניתוח חששתי וביקשתי לערוך את השאיבה ללא ירכיים וכך היה. 2 שאלות לי אלייך. הראשונה היא: התוצאה לא הייתה יפה בבטן נשארו אזורים בעיקר מתחת לטבור עם שומן ובולטים רק לאחר תחנונים הוכנסתי לתיקון ב2010 וגם עכשיו הבטן עם חלקים של שקעים. מה עושים? השאלה השנייה היא: כאשר נכנסתי לתיקון ביקשתי לשאוב את החלק שלא שאבו בניתוח הראשון היות ולא קיבלתי החזר כספי והרופא סירב למרות שזה אותו המנתח. מדובר ברשת ידועה והם מתעקשים לא להחזיר לי כסף ולא את הניתוח האם זה בסדר?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, אחת מתופעות הלואי של שאיבת שומן הנה אירגוליות בעור באותו האזור. מצב זה עשוי להופיע מיד לאחר השאיבה או שנים אחר כך, עקב אבדן אלסטיות של העור והתרופפות שלו המופיעות עם הגיל. באשר לשקעים הקיימים, התיקון יתבסס על טיב הרקמות הקיימות, אם עדין קיים עודף שומן יתכן וניתן לשאוב אותו. אם קיים כבר עודף עור, מתיחתו תשפר מצב של אירגולריות. ההסכם בינך לבין המנתח קרוב לודאי הובהר בטופס ההסכמה עליו חתמת במפגש הטרום ניתוחי. בקשי לראותו וכך יהיה ברור לך יותר מה היתה תוכנית הניתוח.

24/07/2012 | 12:35 | מאת: Muhican

שלום רב, אני בן 33 שוקל כרגע 97 ק"ג (176 ס"מ) - BMI של 31.העור העודף אצלי הוא באזור הטורסו(כלל לא רואים בידיים וברגליים עור עודף). בשנת 2002 עברתי ניתוח טבעת ומאז המשקל שלי הוא בין 80-95 (בשנתיים האחרונות 97 ק"ג - ללא ספורט או אורח חיים בריא במיוחד). החלטתי לבצע מתיחת בטן ואכן בסוף ספטמבר הקרוב אני אעבור את הניתוח. שאלתי היא האם התוצאה תיהיה סבירה למרות BMI שכזה?האם כדאי לי לנסות ולרדת במשקל לקראת הביצוע? כמו כן, בהתחשב במשקל העור העודף, האם להתחשב ב BMI שכזה בכלל? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ציינת כמה משקל הורדת אולם רמזת באשר למבנה הגוף שלך. במצב של השמנה מרכזית עשויות להיות מספר השלכות ל-BMI גבוה. האחת הנה עודפי עור ושומן באזורי האגן הצידי או המותניים, אשר יוותרו לאחר מתיחת בטן סטנדרטית ושאיבת שומן . כדאי לזהותם לפני תכנון הניתוח ולהחליט האם להסירם באמצעות ניתוח מתיחת בטן היקפית או להשאירם מאחור במידה והנם קלים. מנסיוני, התוצאה טובה לעין שעור במידה ומסירים אותם במהלך הניתוח הראשוני, באם קיימים. מגבלה שניה הנה השמנה תוך בטנית. באם אינה קיימת, ניתוח להסרת עודפי עור בשלב זה יתן לך תוצאה טובה. עם זאת, במידה ונותר עדין שומן בתוך הבטן, תשאר בליטה מסויימת לאחר הניתוח. חשוב לזהות זאת לפני הניתוח. משום שהוצע לך ניתוח מתיחת בטן, אני מניחה שאצלך לא נותר שומן תוך בטני בכמות משמעותית. בהצלחה!

23/07/2012 | 22:18 | מאת: אידה

לד"ר פרידמן שלום רב. אני בת 63 ומצב עורי הוא טוב לגילי. רציתי לדעת מה הסיכון לעשות שאיבת או המסת שומן בגילי. אני מטופלת ללחץ דם, תת פעילות של בלוטת התריס ודכאון קל. בכבוד, אידה.

לקריאה נוספת והעמקה

אידה שלום, שאיבת שומן הנה פעולה בטוחה מאוד ובהחלט יכולה להתבצע בגילך, במידה ומצבך הרפואי מאוזן. המגבלה הנה בעצם יכולת העור להתכווץ, וזוהי הבעיה בגיל מתקדם, גם בגיל צעיר יותר. כדי שתהני מתוצאות הפעולה, חשוב יהיה לזהות מה הבעיה הספציפית שמטרידה אותך ומהן ציפיותיך מהטיפול. באם הבעיה הנה קפל השומן בבטן העליונה בישיבה , שאיבת שומן יכולה לסייע, אפילו אם העור יתכווץ חלקית. באם קפל העור והשומן בבטן התחתונה מטרידים אותך, או בלט הבטן באופן כללי, יתכן והטיפול אינו שאיבת שומן בלבד. בהצלחה!

18/07/2012 | 18:35 | מאת: רונית

שלום. האם את עושה המסות שומן גם לנערים בגיל 16-17?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, האינדיקציות לשאיבות שומן בגיל זה הנן מאוד מוגבלות, ולרוב רלוונטיות לבעיה רפואית הקרויה גניקומסטיה, או רקמת שד בגברים. משום ששאיבת שומן אינה טיפול בהשמנה, אני מפנה צעירים הסובלים מעודף משקל בעטיו פונים בבקשה לעיצוב הגוף, לפעילות גופנית ודיאטה.

12/07/2012 | 12:24 | מאת: לימור

שלום רב,בני בן 15 גובה 178 ומשקל 73 ק"ג. יש לו מעט שומן שלא יורד בבטן ובחזה. בדבר מפריע לו מאוד והוא לא מוכן להוריד חולצה בבריכה. (בשאר הגוף הוא רזה) האם יש טיפול שניתן לעבור כבר בגיל הזה ? האם יש פתרון לא פוךשני ? אשמח לתשובה. אמא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משקלו של בנך תקין כפי שאת ודאי יודעת, ונטיתו הנה לצבור שומן באזורים שציינת. אני ממליצה שתקחי אותו להערכת רופא ילדים לצורך הערכת המלאות בחזה וכמותה, מצב הקרוי גניקומסטיה והנו שכיח בגיל זה. במידה והבעיה אינה חמורה אוביקטיבית איני ממליצה טיפול משום שלעיתים קרובות המלאות הזו פוחתת בתום ההתבגרות. תזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה יסייעו להעלאת מסת השרירים ולשפור בטחונו העצמי של בנך בהצלחה!

05/07/2012 | 10:33 | מאת: אלונה

שלום ד"ר פרידמן, אני בת 52 ומתעניינת בניתוח עיצוב והרמת חזה. בשנתיים האחרונות במיוחד החזה שלי איבד הרבה מנפחו וכתוצאה מכך שמוט יותר וזה מאוד מציק לי. קראתי הרבה חומר על הניתוח הזה ובכל זאת עדיין מאוד חוששת ממנו כמו גם מהצלקות ומהתוצאה הסופית. חלק אומרים לי: אל תכניסי את עצמך לסיפור הזה ולבעיות שעלולות להיגרם ולתוצאות שעשויות להיות בלתי הפיכות. תישארי כפי שאת ותלמדי לקבל את השינויים בגוף. אבל אני לא מפסיקה לחשוב על זה וכל כמה חודשים אני שוב נכנסת לאתרים שונים ובודקת המלצות ותגובות. אני יודעת שכל ניתוח טומן בחובו סיכון ולכן אני מחפשת לשמוע ממומחים בתחום דברים שאולי אינני יודעת ויוכלו להרגיע ולחזק אותי לקחת החלטה. מודה לך מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אלונה שלום, מדובר בניתוח בטוח עם שעור סבוכים נמוך. הרמת חזה ניתן לבצע עם או ללא שתלים, בתלות בגודל החזה ובשאיפותיך. הצלקות הנן חלק בלתי נפרד מהניתוח, לרוב עדינות אולם עשויות להיות בולטות והיפרטרופיות במקרים נדירים.אני מניחה שבשלב זה את די מתמצאת בפרטי ההליך הניתוחי, ועושה רושם שאת מעוניינת מאוד בשינוי. אני מציעה בשלב זה שתפגשי עם אנשי מקצוע על מנת שתבחרי את המנתח עמו את מרגישה נינוחות ובטחון וקרוב לודאי שההחלטה תהיה אז קלה יותר. בהצלחה!

08/07/2012 | 08:07 | מאת: אלונה

ד"ר פרידמן, תודה רבה על תשובתך.

29/06/2012 | 21:17 | מאת: מירי

מה הסכנות בשאיבת שומן, מה משך ההחלמה כשאין הרבה שומן רק באזור הבטן ומתחת לחזה?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה יחסית, אפשר לבצעה בהרדמה מקומית, וחזרה לפעילות יום למחרת...בהתאם לכמות השאיבה.

30/06/2012 | 19:07 | מאת: מירי

האם אוכל לדבר עם דר' טלי פרידמן אישית? מה טווח המחירים, אני אישה לא שמנה שעוסקת בפעילות ספורט באופן קבוע.

מירי ערב טוב, צלצלי אלי למרפאה מחר לברור פרטים 03-6045777. שבוע טוב

27/06/2012 | 22:20 | מאת: יפית

ערב טוב, אני אחרי מס' רב של ניתוחים בבטן בעקבות ניתוח קיצור קיבה כושל ואני מעוניינת לעשות שאיבת שומן מאיזור הבטן איפה מתקיימים הניתוחים שלך ואיך ניתן לקבוע איתך פגישה. בברכה, יפית

לקריאה נוספת והעמקה

יפית שלום, אני מנתחת במספר בתי חולים, לתאום פגישה אנא צלצלי למרפאתי 03-6045777

27/06/2012 | 11:29 | מאת: גיל

האם ניתן לבצע את הטיפול ביותר ממקום אחד, לדוגמה בבטן, בישבן ובחזה גברי? האם טיפול ביותר מאזור אחד מייקר את הטיפול וכמה זה צריך בערך לעלות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, ניתן לשאוב במספר אזורים בו זמנית. עלות הניתוח מושפעת ממספר האזורים ומנפח השאיבה. לברור עלויות אנא צלצל למרפאתי 03-6045777, שבת שלום

24/06/2012 | 09:58 | מאת: מיכל

שלום רב דר טלי, אני בת 46 לאחר 5 לידות וניתוח קיסרי 1 תאומיים, גובה 1.68 משקל 51קג רזה. יש לי בטן עם רפוי עד סמ מעל הטבור ושומן שמתרכז בבטן. ורציתי לעשות מתיחת בטן כי הבטן לא יפה. אין לי מושג אם יש מספיק עור לבצע מתיחת בטן האם נתקלת במצב כזה? כמו כן רציתי לדעת אם אפשר לראות תמונות של לפני ואחריי ניתוחים שבצעת., והאם את עובדת עם הכללית? תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה
25/06/2012 | 13:16 | מאת: מיכל

בנוסף רציתי לדעת האם מתיחת הבטן כוללת נקזים שנשארים לכמה ימים בבטן לאחר הניתוח תודה

אכן, מתיחת הבטן לרוב כוללת נקזים למספר ימים.

הי מיכל, נשמע מדבריך שקיימים עודפי עור ושומן בדופן הבטן. אני ממליצה שתגיעי לייעוץ בו אוכל לבחון את האזור הרלוונטי ולייעץ לך באשר לפתרונות האפשריים. בהתאם לניתוח המומלץ תוכלי לצפות בתמונות ולפגוש מטופלים שבצעו את הניתוח... לפרטים נוספים אנא צלצלי למרפאתי 03-6045777 או באופן ספציפי לשגית 050-7755393

19/06/2012 | 22:24 | מאת: גיא

שלום.. בשני האחרונה רזיתי 35 קילו. אני 1.90 וירדתי מ115 ל80. לצערי נשארתי עם סימני על כל המותניים והבטן. יש לי חוסר פרופורציה בין פלג גוף העליון ותחתון בחיבור של המותן התחתונה והבטן. אני מידה 31 במכנסיים, היקף במותן הוא 93 ולעומתו היקף הבטן הוא 100. אמנם זה לא נשמע נורא, אבל בעיני זה נראה כאילו אין הבדל מפעם, אני מרגיש ונראה עדיין שמן. אני אמור לקראת סוף הקיץ . אני מעוניין לעבור את הניתוח אצלך, אני יודע שכל מקרה לגופו אבל מה המחירים של ניתוח מתיחת בטן קלה יחסית? אני יודע שכל השאלות מצריכות בדיקה פיזית, אבל אני אודה לך אם תוכלי לענות על מה שאפשר. בבטן אני יודע כבר מה יהיה, אבל מה עם המותניים? יש עליהם סימני מתיחה לכל אורך המותן, בידיות האהבה, ואי אפשר לשאוב שם כי כל העור רפוי. החתך בבטן יהיה לאורך המותן? מה אפשר לעשות בדיוק, כי המותן היא הדבר העיקרי שמפריע לי. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

גיא שלום, אתה מתאר מצב של עודפי עור היקפיים, בבטן ובמותניים. הטיפול הניתוחי המתאים הנו מתיחת בטן היקפית, אשר בו זמנית תחטב את דופן הבטן, המותניים והעכוז. עלות הניתוח תלויה באורכו הצפוי, לרוב בהתאמה למימדי המטופל ולכמות עודפי העור. בדרך כלל אני משלבת שאיבת שומן . אנא צלצל למרפאתי לקבלת פרטים נוספים. אשמח לפגוש אותך בקרוב! 03-6045777

24/06/2012 | 20:51 | מאת: גיא

מה טווח המחירים בשביל פעולה כזאת? לפחות מחיר מינימלי. החתך מגיע למותן, הוא עדיין יוסתר מתחת לתחתון? תודה רבה...

14/06/2012 | 17:15 | מאת: רוני

שלום טלי, אני בת 18, רזה,עושה פעילות גופנית באופן קבוע, מקפידה לאכול נכון ובסך הכל מנהלת אורך חיים מאוד בריא. לאחרונה התחילו להופיע לי סימני צלוליט באזור הירכיים והישבן דבר שמפריע לי מאוד. רציתי לשאול מהי הדרך המומלצת והיעילה ביותר לטיפול בצלוליט? והאם הטיפולים באמת מועילים? וגם אם אין טיפול שמעלים את הצלוליט לחלוטין, האם יש טיפול שישפר את המצב? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, צלוליט הנה בבעיה אסתטית עקשנית אשר אינה מגיבה טוב לטיפולים. חשוב להבין מה הסיבה לצלוליט אצלך, האם נטיה להשמנה? או האם קיים רפיון עור...במידה ומדובר בנטיה גנטית לפתח צלוליט ללא עודף עור, קיימים מכשירים לא חודרניים המחממים את השומן בעומק ומפחיתים את הצלוליט, אולם התגובה אינה מלאה לרוב ויש צורך בתיחזוק תמידי...

12/06/2012 | 11:18 | מאת: דפנה

עברתי שאיבת שומן בירכיים לפני כשבוע. עם ירידת הנפיחות, המחטב כבר אינו צמוד לגוף ואינו לוחץ כמו בימים הראשונים. האם זה בסדר או שכדאי להחליף למחטב צמוד יותר? מה תפקידו של המחטב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דפנה, החטב אמור ללחוץ במידה קלה ולא לחנוק את הרקמה, כך שנשמע מדבריך שאין צורך להחליפו.המחטב אמור למנוע הצטברות נוזלים נכרת בימים הראשונים מהניתוח וכמו כן למנוע לחץ לא אחיד על אזורי השאיבה במהלך הרפוי הראשוני, ע"י הביגוד. החלמה מהירה!

11/06/2012 | 12:31 | מאת: ח

(בת 50)יש לי עודף עור ממש באזור החלק העליון של הזרועות.(החלק השני יש לציין נראה טוב-מאד.)בגלל זה לא יכולה ללבוש שמלות או גופיות ללא שרוולים שכה אני רוצה. מעוניינת לדעת איפה הצלקות תהיינה? והאם יש מקום הכי מוסתר באזור?כך שיתאפשר ללבוש כאמור?תודה מראש על תשובתך.......(נ.ב - האם קיימות תמונות של אחרי להמחשה? אשמח לראות) תודה ויום מואר........

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי תאורך ניתן כנראה להסתפק בחתך קצר, יתכן כזה הגובל בבית השחי. זהו המיקום המוסתר ביותר אולם לא תמיד מתאים להיקף עודפי העור.במסגרת הייעוץ במרפאה נוכל להעריך מה סוג הניתוח המתאים לך, וכמובן תוכלילצפות בתמונות.

10/06/2012 | 11:08 | מאת: אושן

האם ידוע איזה נזקים/סיכונים קיימים מהמסת שומן בזריקות. אני מעונינת "לטפל" בסנטר כפול,ללא ניתוח.אשמח לקבל מידע על אלטרנטיבות לטיפול לא פולשניות באזור זה.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משום שמדובר בהזרקות ותגובה כימית בין החומר המוזרק לתאי השומן, קשה לדייק בכמות המפורקת, ובאחידות השומן שנשאר. בנוסף, תוארו גם תגובות מקומיות לחומר המוזרק אשר יצרו דלקות ועיוותים. שאיבת שומן באזור זה הנה מדוייקת מאוד, מהירה ולא כואבת. במכשירים המתקדמים, ובהם הוויזר, מומס השומן בצורה אחידה, ללא שטפי דם , והעור צפוי יהיה להתכווץ טוב יותר בהמשך.ד

07/06/2012 | 03:11 | מאת: יתם

שלום, אני שוקל לעשות שאיבת שומן אבל לא מעוניין להשאר עם קפלים. שאלתי היא: האם רופא עם נסיון יכול לדעת לאחר בדיקת המטופל אם יישארו קפלים או שהעור יתכווץ מספיק. לגבי: 179/83 בן 60, פעיל בינוני (8-10 ק"מ ריצה בשבוע, ריקוד שעתיים פעמיים בשבוע, כפיפות בטן פעמיים בשבוע. יש לי שומן תת עורי בבטן (700 CC), במותניים 300 בCC * 2, ולאחרונה בשדיים (150 CC * 2) . כל זה להערכתי. מלבד זאת די רזה שומנית אבל בעל מבנה רחב. לא שמעתי דעה חד משמעית מפלסטיקאי אם ישארו קפלים. שאלה שניה ברשותך: האם יש הבדל בתוצאות בין השיטות לשאיבה לגבח כיווץ העור: בודיטייט, לייזר ובו' האם הם האמת גורמים לעור להתכווץ ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יתם, על פי תאורך, כנראה איכות עורך יחסית טובה וכיום לא קיימים קפלי עור. במצב זה קרוב לודאי לא יווצרו קפלי עור עקב שאיבת שומן בכמות שתארת. אני מניחה שסביר יותר שיווצרו אירגולריות קלות כביטוי לעודף עור במידה ואכן לא יתכווץ. כאשר משלבים שיטות חימום שונות כמו אלו שציינת תאורטית אמור העור להתכווץ טוב יותר. כיום רלוונטי גם הוויזר , אשר מתאים יותר לשאיבות גדולות ולחיטוב.

04/06/2012 | 11:09 | מאת: גבע

שלום רב עברתי המסת שומן לפני שנה ורציתי לדעת אם יש מניעה לעשות טיפולים נוספים באזור הזה,כגון הסרת שיער ? תודה גבע גושן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גבע, לאחר החלמת פצעי הניתוח אין מניעה בבצוע פעולות אחרות כמו הסרת שער. הייתי ממליצה להמתין כחודש ואז לבצע את הטיפול שציינת. החלמה מהירה!

29/05/2012 | 15:33 | מאת: גלי

בת 53.שוקלת 62 קג ובעלת בטן רפויה בצורת סינר עם עודפי עור ופריחה קבועה מתחת לקפלים.תוצאה זו היא תולדה של 3 הריונות והרזיה של 20 קג. מה אני יכולה לעשות כדי למצק את העור ללא ניתוח? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, את מתארת מצב של עודף עור משמעותי, היוצר קפל עור בשפולי הבטן.הטיפול במצב זה הנו ניתוחי, ניתוח מתיחת בו למעשה מוסר עודף העור, תוך מתיחת עור הבטן השאריתי. השיפור המושג במצב כזה הנו ניכר.המכשירים הקיימים כיום, אשר ממצקים את עור הבטן לא יסייעו במצב של עור עודף. את מוזמנת לפנות לייעוץ בדבר הטיפול הניתוחי במידה ותחפצי בו. בהצלחה.

24/05/2012 | 21:30 | מאת: חניטל

יש לי חזה גדול ואני רוצה לעשות ניתוח או לתרום את החזה אם זה אפשרי ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חניטל, ניתן להקטין את החזה בניתוח הקרוי הקטנת חזה. בניתוח זה מוקטן השד ומורם ובמקביל מוקטנת העטרה, ליצירת שד קטן יותר ומעוצב. הרקמה המוסרת נשלחת לבדיקה רוטינית, אולם לא ניתן לעשות בה שימוש במטופלות אחרות...

לפני כתשעה חודשים עברתי ניתוח בריאטרי. האם יש זמן נתון שצריכים לחכות עד לניתוח להסרת עודפי שומן בבטן, ירכיים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי עדי, מועד הניתוח להסרת עודפי עור תלוי האם הגעת למשקל היעד. קצב הירידה הנו אישי ומושפע מן הסתם מגורמים רבים ובהם סוג הניתוח הבריאטרי,דיאטה נלווית וכו מקובל לרוב להמתין כשנה עד ניתוח להסרת עודפי עור. בזמן זה מגיעים למשקל הרצוי ומתייצבים עליו. התייצבות או אף עליה במשקל הנן נורמאליות ומעידות על מצב של חידוש המאגרים בגוף. לרוב שנה מספיקה לאחר מעקף או שרוול וזמן ארוך יותר לאחר טבעת.

17/05/2012 | 14:22 | מאת: קרן

שלום טלי, אני אחרי 3 ניתוחים קיסריים, ואובחן אצלי diastasis recti, בנוסף יש לי בקע טבורי, וגם התקמט לי מעט העור סביב הטבור. הייתי אצל כירורג כללי, שלא המליץ לי לעבור פרוצדורה כירורגית היות ואינני סובלת מכאבים, כמו כן הוא ציין בפני שתיקון diastasis recti ב 20% מהמקרים לא מחזיק לאורך זמן. אך היות ונושא האסטטיקה חשוב לי, האם וכיצד ניתן לתקן את הבעיה? והאם הפתרון מחזיק לאורך זמן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, האינדיקציה לניתוח מתיחת בטן אצלך הנה אסתטית ולא רפואית. במידה ובלט הבטן מפריע לך, אזי תוכלי להנות מתוצאות הניתוח. בניתוח מתיחת בטן מוסר עור עודף, ושרירי הבטן מוצמדים זה לזה כך שהדאסטזיס חולף. מנסיוני, השנות הבלט אם מתרחשת, הנה במידה מוגבלת בלבד ואינה שכיחה. היא עלולה להתפתח במטופלות אשר אינן מחזקות את שרירי הבטן לאחר הניתוח, כאשר אז המעי דוחף שוב את דופן הבטן קדימה וגורם להתרחבות השרירים החלשים, במעשנות המשתעלות וגורמות לטראומות חוזרות לאזור ובקרב נשים להן השמנה תוך בטנית הדוחקת את דופן הבטן החוצה. שעור שביעות הרצון ממתיחת בטן הנו גבוה ביותר!

17/05/2012 | 21:31 | מאת: קרן

ראשית, תודה על המענה המהיר. שנית, באיזה אופן מוצמדים שרירי הבטן זה לזה? כמו כן, האם הצלקת הניתוחית תתלכד עם הצלקות מהניתוחים הקיסריים? הניתוח האחרון בוצע לפני 8 וחצי חודשים. האם חלף פרק זמן ארוך מספיק לצורך ביצוע הפעולה? כיצד ניתן לתאם פגישת ייעוץ אישית? תודה!

16/05/2012 | 12:46 | מאת: חדוה

שלום רב, אני בת 48 ,ומזה 3 שנים אני נוטלת מדבקת הורמוניים בעקבות הפסקת מחזור ומנפאוזה.ברצוני לעבור שאיבת שומן בירכיים,האם ישנו סיכון וחובה להפסיק להשתמש בהורמוניים?(בהוראות שימוש של המדבקה ,מצויין כי יש סיכון של טרומבוזות-קרישי דם )ואם כן כמה זמן לפני הניתוח להפסיק ?בנוסף לאחר כמה זמן חוזרים לשיגרה -לפי בדיקת רופא - השאיבה שלי מוגדרת כקטנה .

לקריאה נוספת והעמקה

חדוה שלום, הורמונים מעלים את הסכון לקרישי דם ואינם מומלצים במעשנות או במטופלות להן סיכון ידוע לקרישי דם. עם זאת, לפני ניתוחים קצרים ובודאי לפני ניתוח בהרדמה מקומית אינני מפסיקה אותם שכן הסכון לקרישי דם עקב פעולה זו הנו זניח.לאחר שאיבת שומן קטנה החזרה לשגרה הנה מיידית ולפיכך לא הייתי מפסיקה נטילת הורמונים.

07/05/2012 | 21:56 | מאת: מיכל אלטמן

שלום! עברתי 2 ייעוצים ב-2 מכונים שונים לשאיבת שומן מהירכיים. 2 המכונים מציעים שיטת טום-סנט. שניהם מאוד אמינים ועובדים עם רופאים מאוד מנוסים. הבעיה- מכון אחד מציע את הניתוח בהרדמה מלאה, ומככון שני מציע בהרדמה מקומית. אני דיי חוששת מההרדמה המלאה ולא בא לי לעבור ניתוח "אמיתי" עם כל מה שכרוך בכך. מצד שני- אני רוצה שהניתוח יצא מוצלח, וישאבו לי כמה שיותר שומן. מבחינה הגיונית נראה לי שבהרדמה מלאה ניתן לשאוב יותר כמות שומן. האם זה נכון? יותר התחברתי לרופאה שעושה הרדמה מקומית והיא מאוד נחמדה ורצינית, אבל אני אולי שאם אעשה את הנתוח בהרדמה המלאה הוא כמות השומן שיישאבו לי תהיה גבוהה יותר? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, שאיבות שומן קטנות ניתן לבצע בהרדמה מקומית, בינוניות בהרדמה כללית או מקומית וטשטוש וגדולות יחסית בכללית. הרדמה כללית הנה מאוד בטוחה כיום. אני ממליצה שתתרשמי מהכימיה עם המנתחים עימם את נפגשת, ודאי שהנם כירורגים פלסטים חברי האגוד, נסיונם בתחום, ואיכות המרכז הרפואי בו הם מנתחים. אני מניחה שיוכלו להציג בפניך מה האפשרויות השונות העומדות בפניך, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בטיחותית. בהצלחה!

אני מתעניינת בניתוח משולב וקראתי בעיון חומד על כך . האם את ממליצה?

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום השלוב בין מתיחת בטן להרמת חזה הנו שכיח וניתן באמצעות ניתוחים אלו לשפר בצורה משמעותית את חזות הגוף. בטיחות ההרדמה כיום מאפשרת לבצע ניתוחים משולבים ללא עליה משמעותית בשעור הסבוכים. ביעוץ הראשוני אני מעריכה מהם הצרכים האסתטיים של המטופלת, האם יכולה להרוויח משלוב של מספר אזורים בו זמנית והאם מצבה הרפואי הכללי מאפשר זאת. בכל מקרה, היקף הניתוח יהיה מותאם אישית למטופלת ולאופי הניתוחים להם זקוקה. בהצלחה!

06/05/2012 | 07:12 | מאת: ענבל

היי גלית, לפני כמה חודשים עברתי את שני הניתוחים בו זמנית. מאד מרוצה ומאד ממליצה, התוצאות פשוט מדהימות. עברתי את הניתוחים ע"י ד"ר טלי פרידמן שהיא בהחלט מנתחת יחידה בארץ בעלת מומחית על לעיצוב הגוף. ממליצה לך ללכת לפגישת ייעוץ, לא תתחרטי. רופאה עם ניסיון רב. בהצלחה.

ואחרי כמה זמן הרגשת את השיפור אם אפשר לשאול???

21/08/2012 | 18:50 | מאת: זהבה

היי ענבל אני מיועדת לעבור ניתוח מתיחת בטן היקפית אצל ד"ר טלי פרידמן עוד כחודש בערך ואני מאוד מעוניינת לשלב את הרמת החזה ביחד. האם מניסיונך יש איזשהם בעיות מיוחדות בשילוב של שני הניתוחים האלהה? ואיך היתה לך ההחלמה ? אודה לך על תשובתך

אם תכתבי לי פה שאתם רוצים דיווחים אשמח לכתוב...

אני דתייה ומעדיפה לעשות ניתוח עי רופאה...

03/05/2012 | 02:42 | מאת: אבי

שלום טלי, אני בן 25 187 ס''מ שוקל 88 ק''ג, הבעיה שלי היא, שבכל פעם שאני עושה דיאטה אני מרזה רק מאזור הבטן ולא מאזור המותניים, הגוף לא פרופוציונלי בצורה מחרידה, האם אפשר יש דרך לשאוב את שומן ממקום זה, ללא הרדמה מלאה? תודה מראש, אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, באזור המתניים אכן נוטה להצטבר שומן שמגיב "אחרון" לירידה במשקל. זהו אחד האזורים השכיחים ביותר בשאיבות שומן, בגברים ובנשים. בהחלט ניתן לשאוב את השומן שם בהרדמה מקומית, ללא הרדמה כללית, עם או ללא טשטוש. בהצלחה!

26/04/2012 | 18:02 | מאת: יעל

שלום לד"ר פרידמן, אני מעל שנה לאחר ניתוח שרוול, ונשאר לי סינר גדול בבטן.זקוקה למתיחת בטן, אך חוששת מאד כי שמעתי שזה ניתוח קשה עם החלמה לא קלה.מהם הסיבוכים הקיימים בניתוח זה ומהו שיעורם? מהו זמן ההחלמה המשוער? והאם לאשה בת 57 הסיכונים רבים יותר? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח גדול במיוחד ואינו מסוכן. מדובר בניתוח ברקמות שטחיות ולפיכך כואב פחות מניתוחים בהם מבוצעת פתיחת הבטן או החזה. בנוסף, באמצעות שיטות מתקדמות ניתן להפחית את הכאבים בימים שלאחר הניתוח ולאפשר למטופל להתנייד מיד לאחר הניתוח.במידה ומצבך הבריאותי תקין או במידה ואת סובלת ממחלות רקע מאוזנות, אין מניעה מבצוע הניתוח, ללא קשר לגילך. הניתוח בטוח, והסיבוכים השכיחים ביותר קשורים לרפוי פצעי הניתוח, למשל תפר שמציק וכו. שעור שביעות הרצון מניתוח זה גבוה ביותר, אסתטית ותפקודית. את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי , שבת שלום.

30/04/2012 | 14:47 | מאת: שרי

שלום יעל, גם אני לאחר ירידה משמעותית במשקל ולפני כשנה וקצת עברתי ניתוח למתיחת בטן. הניתוח ממש לא קשה. הכאבים ממש בקטנה ליום יומיים. התוצאות מדהימות, ממליצה!!! התיסכול והביטחון שהיה חסר לי בעקבות סינר הבטן שנוצר מהירידה במשקל, פשוט היום נעלם. אין לך ממה לחשוש. עברתי את הניתוח ע"י ד"ר טלי פרידמן, שווה לך להגיע לייעוץ, מבטיחה לך שאת תצאי רגועה. בהצלחה, שרי.

שלום, מדוע צריך ללבוש מחטב לאחר בודי טייט בירכים החיצוניות ?? לכמה זמן ומה קורה במידה ואני לא ילבש אותו כול הזמן ??תודה !!

לקריאה נוספת והעמקה

הי מימי, לאחר שאיבת שומן בשיטת הבודי טייט יש ללבוש את המחוך לחודש. בשאיבת שומן נגרמת טראומה פנימית לרקמה עקב הליך השאיבה ונוזלים נוטים להצטבר במידה ולא מפעילים לחץ קבוע על המקום. המחוך מיועד לזרז את הליך ההחלמה, להפחית נפיחות ולמנוע לחצים נקודתיים אשר עלולים לפגום בתוצאה.

25/06/2014 | 22:27 | מאת: נויה

אני בדיוק שבוע החאי בודי טייט בבטן ובמותניים. לובשת המחטב כל הזמן לפיי ההנחיות ומורידה רק למקלחת. לוחץ לי באוח וממש שורף באזורים מסוימים המגה עם המחטב ואני ממש מרגישה כשמורידה אותו שיש אזורים שלמים שכאילו "נרדמו" אם תחושתיות נמוכה וחלק מהעור קיבל גוון צהבהב. מרגיש לי כאילו המחטב עוצר לי את הדם. האם להמשיך ללבוש אותו למרות החשש או שאלו תופעות נורמאליות?

22/12/2017 | 22:19 | מאת: דותן

עשיתי שאיבת שומן שיטת בודי טייט לפני 5 ימים ועדיין לא רואה שום שינוי חוץ מבצקות קשות, וסימנים כחולים

19/01/2013 | 20:52 | מאת: אלקיים סוזי

גם אני עשיתי בודי טייט אני לא רואה את התוצאות אמרו לי שהמחטב עושה את העבודה האם אני לא צריכה לראות תוצאה מיידית?

בודי טייט והייתי רוצה לשוחח עם מישהי שעברה את זה. תודה

23/04/2012 | 18:54 | מאת: נעמי

שלום ד"ר טלי אני ירדתי 62 קילו ממשקלי ונשארה לי בטן רופפת למרות שאינני סובלת מעודף משקל . האם ניתן לטפל בזה באמצעות מתיחת בטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

נעמי שלום, מתיחת בטן בהחלט יכולה לסייע לך. בניתוח מוסר העור העודף, ומעוצב דופן הבטן בצורה אטרקטיבית. אם הנך מעוניינת אשמח לייעץ לך אישית, כולל הפניה לקופת חולים לצורך בדיקה האם יאושר הניתוח דרך הקופה...

14/04/2012 | 11:35 | מאת: איילת

שלום דוקטור עד כמה קלו קוט יעילה בהעלמת צלקות אחרי ניתוח פלסטי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, קלוקוט זהו גל סיליקון אשר מתייבש על הצלקת ומזרז את הבהרתה והתרככותה. הוא נחשב לאחד הטיפולים היעילים לזרוז הבשלת הצלקת. עם זאת, יש להבין שצלקות אינן נעלמות, אלה עוברות תהליך נורמלי של הבשלה, במהלך השנה-שנתיים הראשונות לאחר הניתוח. בזמן זה יתבהרו הצלקות, יתרככו וישתטחו.

13/04/2012 | 21:02 | מאת: לימור

לי יש עודפי עור אחרי ניתוח קיצור קיבה ירידה של 30 ק"ג צריכה לרדת עוד אך לא מצליחה אך יש לי עודפי עור בבטן רבים איך אפשר להשיג השתתפות של קופ"ח בניתוח בבטן ?? האם אפשר להשיג השתתפות גם בניתוח בזרועות הידיים??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור, משרד הבריאות מכיר בקפלי עור כאינדיקציה לניתוח במידה וגורמים לדלקות בעור תחתיהם. הדרך להשגת אישור דרך הקופה הנה בהתאם לנהלי הקופה (במכבי מתכנסת ועדה, בקופות אחרות הנושא נמצא בטיפול הרופא המחוזי). אני ממליצה להתייעץ עם כירורג פלסטי ולקבל מכתב פורמאלי עם המלצה מפורשת להסיר את עודפי העור, ולצרף מכתב זה למכתב מרופא המשפחה. לעיתים נדירות מושגת השתתפות הקופות בניתוח זרועות, האזור השכיח יותר הנו הבטן. אשמח לסייע לך.

12/04/2012 | 23:25 | מאת: איילת

דר' טלי שלום, אני בת 43 לאחר 4 לידות, 2 אחרונות בניתוח קיסרי, בניתוח אחרון קשרתי חצוצרות. עכשיו שנה וחודשיים לאחר לידה הבטן נראית כמו בטן של חודש רביעי, הייתי בייעוץ למתיחת בטן ושאיבת שומן, הרופאה אמרה ש השריר ליניאלבה נפרד וצריך ל חבר אותו, שאלתי האם ידוע לך על השתתפות הקופה בניתוח שכזה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, הבעיה המרכזית ממנה הנך סובלת הנה התרחקות בין שרירי הבטן, מה שיוצר בלט בטני ומראה של בטן הריונית. הניתוח הנו למעשה מתיחת בטן, אשר תכלול מרכיב של תפירת השרירים. פעילות גופנית לא תטפל בבעיה זו. לרוב הקופות אינן מאשרות ניתוח זה באינדיקציה שציינת, אלה רק אם קיימות פריחות תחת קפל העור. באשר לביטוחים הפרטיים, כבר נתקלתי בביטוחים שאישרו באינדיקציה זו, אולם באופן פרטני כמובן, בהתאם לחומרת הבעיה. אשמח לסייע לך אם תרצי, חג שמח, טלי

15/04/2012 | 12:12 | מאת: תמר

מצטרפת לאיילת בשאלה- אני בת 42 אחרי 5 לידות מתוכן 4 קיסריים, האם יש איזושהי אפשרות להשתתפות הקופה בניתוח שכזה, אולי מהסיבה הפסיכולוגית? אני חורגת בכ 3-5 ק"ג מהמשקל ה"אידאלי" שלי BMI תקין, שומרת על תזונה וספורט והבטן מזעזעת, גם השנה לא אקנה בגד ים ולא אבלה עם ילדיי במקומות שדורשים לבוש מינימלי, שלא נדבר על זוגיות...

שלום ד"ר פרידמן, לפני 8 חודשים עברתי ניתוח מתיחת בטן גדול ושאיבת שומן. לא הייתי שמנה אבל היו לי סימני לידה ובטן רפויה כתוצאה מניתוחים קיסריים. מעל הטבור נשארו כאבים שלא מרפים. כמו כאבים עיצביים. כמו כן הבטן מעל הטבור נפוחה מאוד באזור שיש כאבים. עברתי אולטרסאונד וסי.טי ולא רואים כלום. הרופא שאב לי עם מזרק בבטן מחשש שיש הצטברות נוזלים אך לא נמצאו נוזלים.מה לדעתך יכולה להיות הסיבה לנפיחות והכאבים? האם אפשר להשמין במקום הניתוח? כלאמר בבטן? אחרי מתיחה ושאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

ורד שלום, הסיבה לכאבים אינה השמנה. האם הכאבים החלו לאחר תנועה פתאומית או מאמץ חריג? במצבים נדירים עלולה להווצר הפרדות של שולי השריר שנתפרו בניתוח עקב עליה פתאומית בלחץ שבתוך הבטן כמו בעת ישיבה בשרותים ועוד, מה שעשוי לגרום לנפיחות של הבטן באזור מוגבל ובאי נוחות שם. בבדיקתך יוכל המנתח לזהות את הגורם לבעיה, ולהשלים את הברור באמצעות בדיקות הדמיה אשר ישללו ממצא אחר, כמו כיס נוזלים. הייתי ממליצה שתשובי לבדיקת המנתח שלך.החלמה מהירה!

07/04/2012 | 13:26 | מאת: אורלי

אני בת 48 וזמן רב מוטרדת משומן בטני ובכלל בחודשים האחרונים עובר גם לבטן התחתונה !! האם יש מניעה לביצוע הניתוח מאחר ואני נוטלת מזה חודשיים הורמונים (אביאנה) לא מעשנת ולא צורכת תרופות אחרות? כמה זמן החלמה נדרש (היעדרות מעבודה)? תודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורלי, במידה ואת אכן מתאימה לשאיבת שומן, מדובר בפעולה ניתוחית פשוטה וקצרה יחסית, עם החלמה קצרה. לרוב מדובר ביום עד מספר ימים של החלמה, בהתאמה לתהליך ההחלמה האישי ולאופי עבודתך.

03/04/2012 | 22:05 | מאת: אאא

מעוניינת בשאיבת שומן באזור ירכיים+, יש לי צלוליט האם תהינה השפעות או השלכות מכך...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תוצאת הניתוח תלויה באיכות העור והאם קיים רפיון עור. אם הצלוליט נגרם עקב רפיון עור בירך הצידית, אזי הניתוח המומלץ הנו מתיחה ולא שאיבה. באם הבעיה הנה עודפי שומן היוצרים צלוליט, ניתן לשאוב אזורים אלו ולשפר את פני השטח. חג שמח!

29/03/2012 | 09:30 | מאת: מיטל

אני עומדת לפני ניתוח קיסרי של ילד שלישי ואחרון..שמעתי על האפשרות לבצע מתיחת בטן תוך כדי הניתוח (במידה ואעשה באופן פרטי). האם הדבר אפשרי? מומלץ? מה ההשלכות? אשמח לקבל פרטים או אם תוכלי להפנות אותי לייעוץ/הסברה בענין. תודה, מיטל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיטל, אכן מיידית לאחר יילוד התינוק והשליה, הרחם קטן באופן משמעותי, ולכן תאורטית ניתן להסיר עודפי עור במהלך הניתוח. עם זאת, שילוב בין מתיחת בטן לניתוח קיסרי אינה הגישה המקובלת וגם אני איני מצדדת בה. גוף האשה חווה שינויים רבים במהלך ההריון ונדרשים כששה שבועות הנקראים משכב הלידה, עד שיקום בסיסי שלו, הכולל התכווצות שלמה של הרחם, התחזקות שרירי דופן הבטן, התכווצות של העור, ירידה בשומן שנצבר, אבדן נוזלים שהצטברו, והתכנסות של עצמות האגן. פרקטית, לאחר לידה שלישית לעיתים תחוש האשה שהגוף עדין משתנה חודשים ושנים לאחריה. לפיכך, מומלץ להמתין לפחות שלושה עד ששה חודשים לאחר הלידה על מנת לבצע מתיחת בטן, בתלות במטופלת, שכן השאיפה הנה להגיע לתוצאה הטובה ביותר אשר תשמר לטווח ארוך. אני מאחלת לך בהצלחה ומזל טוב, ואשמח לראותך בהמשך הדרך!

28/03/2012 | 19:31 | מאת: מיכל

יש לי עוד שאלה חשובה ... אני לאחר שמונה חודשים של מתיחת בטן ... כשלושה חודשים לאחר הניתוח הטבור שלי היה מהמם ... אחר כך הטבור ניהיה קטן כמו גרעין של זית והצלקת יצאה מסביב טופלתי על ידי סטרואידים .......... השאלה היא כזו אני לא מרוצה מהטבור העם ניתוח לתיקון הטבור יהיה יפה כי הניתוח כלפי חוץ.לא פותחים שוב את הבטן . ולא כמו במתיחה שהבטן היתה פתוחה חשוב לי לדעת לא רוצה לגרוע את המצב ???? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, נשמע שהצלקת סביב הטבור שגשגה וגרמה להתכווצות שלו. סטרואדים יכולים לסייע ובאם לא, כעבור שנה ניתן להרחיבו בניתוח קטן. את צריכה לקחת בחשבון שבניתוח עתידי של הטבור עלולה להשנות הצלקת ההיפרטרופית וקיימת אפשרות לפיכך להזריק מניעתית סטרואידים בשלב מוקדם. בהצלחה!

לקריאה נוספת והעמקה
28/03/2012 | 19:25 | מאת: מיכל

שלום רב אני כשבועיים לאחרר שאיבה במותניים ... אני רואה בבירור צד אחד מנופח יותר בהרבה וזה מאוד מפריע לי לעין שהמותנים לא אותו הדבר .... יש מצב שזה יסתדר יכול להיות שרק בצד אחד מיתנפח יותר ? הצורה פשוט שונה מאוד .... ??????? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, לאחר שאיבת שומן מופיעה נפיחות זמנית ברקמה, שהנה מקור לאסמטריה לעיתים. זו תספג בחודש הקרוב. כדאי שתגיעי לבקורת המנתח. החלמה מהירה!

26/03/2012 | 20:20 | מאת: מיכל

שלום רב אני כשבועיים לאחרר שאיבה במותניים ... אני רואה בבירור צד אחד מנופח יותר בהרבה וזה מאוד מפריע לי לעין שהמותנים לא אותו הדבר .... יש מצב שזה יסתדר יכול להיות שרק בצד אחד מיתנפח יותר ? הצורה פשוט שונה מאוד .... ??????? תודה

שלום מיכל, נפיחות באזור השאיבה הנה שכיחה ומתרחשת בשבועות הראשונים לאחר השאיבה באופן טבעי. לרוב מדובר בבצקת של רקמת השומן אולם לעיתים במקום השאיבה מצטבר כיס של נוזלים אשר אחראי על מראה אסמטרי. אני מציעה שתפני למנתח על מנת שיבדוק אותך.

18/03/2012 | 12:04 | מאת: טל

שלום ... אני סובלת מסימני מתיחה ... כמעט בכל חלק בגוף חזה,בטן אפילו בידיים ... האם יש באמת אפשרות להעלם אותם ?

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, עדין לא פותחה טכנולוגיה אשר מעלימה סמני מתיחה, אשר הנם למעשה צלקות פנימיות בעור. עם זאת, במידה וסמני המתיחה נמצאים באזורים של עור עודף- ניתן להציע פתרונות ניתוחיים של הסרת העור באותם אזורים. בנוסף, קיימים טיפולי ליזר שונים המטשטשים במידה מסויימת את סמני המתיחה וזוהי אפשרות רלוונטית, במידה והנך מבינה שמדובר בטשטוש ולא בהעלמה.

15/03/2012 | 06:59 | מאת: hani

שלום, אני בן 24, גובה 186, משקל 93, אני מתאמן בחדר כושר בדרך כלל, הבעיה שיש לי משקל עודף באזור העכוז והירכיים ופחות באזורים אחרים. אודה לך אם תייעצי לי בעניין זה תודה, 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על פי נתוני הגובה והמשקל שציינת, יש לך משקל עודף, ואצלך הוא כנראה מתרכז באזור העכוז והירכיים. הסיבה ששם מתרכז המשקל העודף הנה גנטית- זהו מבנה הגוף שלך,ושם נמצאים יותר תאי שומן בגופך בהשוואה לאזורים אחרים. הפתרון הנו להתמיד בפעילות גופנית ולנסות לרדת במשקל. באם ירידה במשקל לא תסייע לך, או אם אינך יכול לרדת במשקל, אתה מוזמן להגיע לייעוץ. באמצעות שאיבת שומן ניתן להסיר את רקמת השומן העודפת ולעצב את הגוף עם הדגשה של המבנה השרירי. בהצלחה!

שלום לחברים בפורום. יש לי התלבטות לגבי שאבת שומן- אמרו לי שיש מקומות שעושים שאיבה עם חיטוב, מי שמע/יודע להמליץ?.. אני מעדיפה לעשות כמובן גם חיטוב אם יש כזה דבר! תודה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מלי, במהלך שאיבת שומן, המנתח המנוסה מבצע עיצוב או חיטוב של הגוף, זו המטרה של השאיבה, הרבה מעבר לרק הפחתת נפח של רקמת השומן. עם זאת, קיימות שיטות ללשאיבת שומן אשר משפרות גם את התכווצות העור או "ממצקות אותו".אני ממליצה שתגיעי לייעוץ ותקבלי מידע ספציפי.

08/03/2012 | 09:36 | מאת: רונית

ד"ר פרידמן שלום שמי רונית בת 45 וירדתי כ-45 ק"ג ממשקלי ואני במצב זה כבר כחמש שנים, אני מתאמנת שלוש פעמים בשבוע בחדר כושר אבל זה לא מנע את עודפי העור שהצתברו ונותרו רפויים בשיפולי הבטן התחתונה. כמו כן עדיין נותרו ריכוזי שומן בבטן דבר שקשה מאוד להיפטר ממנו. אני מאוד רוצה לעבור מתיחת בטן ושאיבת שומן קלה מאיזור הבטן אבל חוששת מאוד בקשר לשאיבת שומן דוקא, מה הסיכוי או האם את מכירה מקרים בהם לאחר שאיבת השומן מאיזור הבטן נוצרו מצבורי שומן במקומות אחרים ולא רצויים בגוף? מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? אודה לך על תשובתך בברכה רונית ופורים שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, איחולי על הירידה המוצלחת במשקלך והשמירה הממושכת על המשקל! את בהחלט יכולה להנות מניתוח לעיצוב דופן הבטן, אשר יסיר עור עודף , יצעיר את הטבור, יצמיד את שרירי הבטן יעצב את רקמת השומן וכל זאת כדי לחטב את דופן הבטן. ברוב ניתוחי מתיחת הבטן שאני מבצעת כיום, אשלב שאיבת שומן. לרוב אוסיף שאיבות שומן גם באזורים סמוכים, על מנת להעניק למטופל עיצוב היקפי. קיימים מספר מיתוסים לגבי שאיבות שומן ושאלתך נגעה באחד מהם. מטרת שאיבת השומן הנה לשפר פרופורציות באזור בו קיים עודף שומן. לאחר השאיבה, אותו אזור יישאר מעוצב בצורה אסתטית ופרופורציונאלית גם בהמשך הדרך. באם תעלי משקל רב בהמשך, יצטבר שומן באזורים שלא טופלו,, שם נותר מספר גדול של תאי שומן, והאזור שטופל ישתנה פחות, משום שנותרו בו פחות תאי שומן. לפיכך, לא תגרם השמנה חדשה באזורים אחרים ישירות עקב השאיבה. את מוזמנת להגיע לייעוץ אישי במרפאטתי, חג שמח!

09/03/2012 | 18:57 | מאת: שרי

היי רונית, כל הכבוד לך על הירידה, כמוך גם אני השלתי ממשקלי 45 ק"ג. צודקת בהחלט, עם התמדה של ספורט לא תמיד כל העור העודף מתכווץ. מכירה את זה מקרוב, לאחר אימונים של שנים ולאחר השינוי שחל בי (היום מדריכת חדר כושר, עיצוב חיטוב וספינינג), הבנתי שמה שנשאר זה עור עודף שגם ספורט אינטנסיבי לא יעזור ובכדי להראות טוב גם ללא בגדים החלטתי לפנות לרפואה המתקדמת. לפני כשנה עברתי מתיחת בטן והרמה הגדלת חזה ושאיבת שומן במקומות שצריך ע"י ד"ר טלי פרידמן. אחרי עיצוב הגוף ע"י ד"ר פרידמן (בעיני מומחית מס' 1)ותוצאות כאלו מדהימות את תשמרי על זה כל כך חזק שמבטיחה לך שלא תעלי. מה גם את כותבת שאת שומרת על משקלך זמן ממושך. בהחלט שווה, אל חשש. לכי על זה לא תתחרטי. זה יעניק לך ביטחון ושיפור איכות חיים.. :) בהצלחה, שרי.

11/03/2012 | 14:52 | מאת: רונית

06/03/2012 | 20:42 | מאת: רעות

שלום רב, אני אחרי ניתוח קיצור קיבה (אחרי 4 שנים) במשקל יציב ומעונינת לעבור מתיחת בטן+שאיבת שומן בירכיים, עברתי גם ניתוח לתיקון בקע בבטן ועכשיו יש לי חשש ששוב יש לי בקע, אני לללא ביטוח בריאות ויש לי כללית מושלם, במקרה שיש לי בקע האם אפשר לקבל מהועדה הבריאותית השתתפות בהוצאות הניתוח או שזה רק מחברות הביטוח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רעות, למיטב ידיעתי, בכללית מושלם קיים הסדר על פיו ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי על ניתוח באינדיקציה רפואית, אולם זה בתנאים מאוד מסויימים של סוג הביטוח ואני ממליצה שתבדקי זאת מבעוד מועד. אשמח לראותך במרפאותי, במרכז הרפואי אסף הרופא 057-2005000, או באסותא 03-7645444 . דרך בית החולים נוכל לתקן את הבקע ללא תשלום נוסף ולבצע את הניתוחים האסתטיים בו זמנית ובמחיר נוח.

05/03/2012 | 21:22 | מאת: limor

ד"ר טלי שלום אני מעוניינת להיכנס להריון אך חוששת מאוד מהאפשרות של הופעת סימני מתיחה בבטן. אני רזה, ויחד עם זאת יש לי סימני מתיחה בצידי הבטן מעליות וירידות מאוד קטנות במשקל לאורך השנים. אני חייבת לציין כי לאימי יש הרבה סימני מתיחה לאורך כל הבטן,וכן על אף היותה רזה, נשאר לה מעין "כדור" בבטן שהיא לא מצליחה להוריד. האם ישנה דרך לשמור על העור מפני סימני המתיחה? האם מותר לעשות תרגילי כפיפות בטן במהלך ההריון? (שכן, לפי מה שאני יודעת, ככל שהבטן יותר חזקה כך הסיכוי שהיא תגדל מאוד, קטן..) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור. בשל נטייתך לפתח סמני מתיחה, קרוב לודאי שאלו יווצרו גם בעור הבטן עקב הריון. דווקא בעור הבטן התחתונה יהיה קל יותר לטפל בבעיה, משום שניתן להסיר את העור כחלק מניתוח לעיצוב דופן הבטן, לאחר השלמת הלידות. אין טיפול יעיל לאורך זמן בסמני המתיחה וכפיפות בטן לא ימנעו מהבטן לגדול ולא ימנעו מסמני מתיחה להווצר.

26/02/2012 | 12:09 | מאת: מישהי

שלום ד"ר פרידמן, האם ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית בכל בתי החולים ואצל כל הכירורגים הפלסטיים? עד איזה נפח שומן ומכמה מקומות ניתן לשאוב בצורה כזו בבת אחת, וכיצד מעריכים את כמות השומן לשאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מאמינה שכל הכירורגים הפלסטית מבצעים שאיבות שומן קטנות בהרדמה מקומית. הכירורג הפלסטי המנוסה יוכל להעריך טרם הניתוח מהו נפח השומן אותו יסיר. בהרדמה מקומית אנו מוגבלים בכמות חומר ההרדמה המוכנס לגוף ולכן נפח השאיבה צריך להיות קטן עד בינוני, וזאת בקורלציה כמובן למשקל הגוף , נפח עד שני ליטר אספירט לרוב, אשר יכול להשאב גם ממקומות שונים.

24/02/2012 | 01:14 | מאת: שני

מה עשויות להיות הסיבות שבגללן השומן בגופי לא מוחזק ולא יציב? אני מאוד רזה ולמרות זאת,כאשר אני שוכבת על הצד הבטן בעצם "נופלת", הירכיים נשפכות,החזה,זרועות,פנים הברכיים וכו'..., כח המשיכה פועל בכל הכח,אני משום מה לא רואה את זה כך אצל אחרים, אפילו כאלה שעברו לידות(ואני עוד לא),זה נורא מתסכל,האם יש מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, נשמע שאיכות העור שלך אינה טובה ושיש לך למעשה רפיון של הרקמות הרכות. מצב כזה יכול להגרם מנטיה גנטית תורשתית, לעיתים בנשים רזות שאינן מתעמלות, ממצבים של עודפי עור (אפילו קלים) לאחר שינויים במשקל עקב דיאטה או לידות, ועם הגיל.הייתי מציעה לך להעלות מסת שריר באמצעות התעמלות קבועה, יתכן ויהיה שפור ואם לא, את מוזמנת להגיע לייעוץ. בהצלחה