פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
645 הודעות
627 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

רציתי לשאול מה לעשות עם עור עודף כתוצאה ממתיחת בטן שבצעתי לפני 5 שנים (כיום אני בת 58). לפני שנה וחצי עברתי תהליך המסת שומן והרופאה שעשתה זאת אמרה שיש לפתוח בצדדים (במותניים) ולהוציא את עודף העור. בנוסף, היא אמרה שאי אפשר לבצע המסת שומן במותניים בגלל שעברתי מתיחת בטן. האם זה נכון? כדי לצמצם את המותניים מה לעשות - שאיבת שומן והסרת עודפי עור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אלה שלום, מדבריך ניתן להבין שכיום נותרו עודפי עור בצידי האגן או המתניים ושהפתרון לבליטות באזורים אלו הנו ניתוח להסרת עודפים אלו. שאיבת שומן לא מסייעת ולעיתים אף מחמירה את הבעיה. את מוזמנת להגיע לפגישה בה אתרשם מהבעיה ואציע דרכי טיפול מתאימות.

28/04/2014 | 13:40 | מאת: אנפה

אני בת 55 לאחר שלושה ניתוחים קייסריים האם אני יכולה לעשות ניתוח בטן היקפית

לקריאה נוספת והעמקה

אנפה שלום,אין מניעה מניתוח מתיחת בטן היקפית במצב של ניתוחים אלו בעבר. להפך, צלקות קודמות בשפולי הבטן עלולות לגרום לחולשת שרירים ולקפלי עור בדופן הבטן ומכאן הצורך האסתטי בניתוח לעצוב דופן הבטן.

02/04/2014 | 13:50 | מאת: אורלי

מעוניינת לעשות מייק אובר כמו התוכנית של דר' ריי בארצות הברית רוצה להגישים חלום

הי אורלי, את מוזמנת להגיע לייעוץ, אנא קבעי תור, 03-6045777

01/04/2014 | 11:23 | מאת: מחדון סיון

היי אני בת 32 לאחר 6 הריון אתמול הייתי באסף הרופא כירוגיה פלסטית ואני הופנתי למתיחת בטן אבל אני עדין לא יודעת את זמן החלמה של הצלקת?ואם היא עבה או דקה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי סיוון פצע ניתוחי מחלים באופן נורמלי כצלקת. לוקח זמן עד שצבע הצלקת מתבהר בתהליך הנקרא הבשלה של צלקת. חשוב להבין לפני הניתוח שהשליטה של המנתח בטיב ועובי הצלקת הנו מוגבל, ורוחבה תלוי בגורמים רבים ובמיוחד באופי רפוי הצלקת האישי של המטופל.

20/03/2014 | 21:23 | מאת: טל

שלום, אשמח לדעת מה יכול להיות המחיר לזה. פלוס מינוס תודה מראש

טל שלום, לברור טווח עלויות אנא צלצלי למרפאה, בטלפון 03-6045777. שבת שלום

18/03/2014 | 18:24 | מאת: אפרת

אני בת 63 לפני שלוש שנים וחצי עברתי מתיחת בטן. בחצי השנה האחרונה חשה אני כמעין תחושה בבטן שמשהו מתנתק לי שם. האם זה טבעי או שבאמת עם הזמן משהו משתנה באזור המנותח?

לקריאה נוספת והעמקה

אפרת שלום, תוך מספר שבועות עד חודשים מהניתוח מתקבלת תוצאה יציבה מבחינת חיבור הרקמות זו לזו. עם זאת יש להבין שאין ביכולתנו לעצור את התבגרות הגוף הבאה לידי ביטוי כירידה באלסטיות של העור, שינויים ברקמת השומן וחולשה כללית של הרקמות הרכות. אני מציעה שתפני למנתח לבקורת.

18/03/2014 | 15:20 | מאת: איילת

אשמח לדעצ היכן מתקיים האיבחון? האם יש בצפון בארץ?

איילת שלום, מרפאתי נמצאת בתל אביב, את מוזמנת להגיע לייעוץ לאחר תאום טלפוני, 03-6045777

18/03/2014 | 10:01 | מאת: לי

האם הניתוח של הרמת חזה, שאיבת שומן מאגן ירכיים וישבן אפשר לבצע בניתוח אחד וכמה זמן אורכת ההחלמה. האם זה מאד כואב ומהי העלות של הניתוחים האלה. תודה לי

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום, ניתן ומקובל לבצע שלוב בין אזורים שונים, כמובן באם מצבך הבריאותי מאפשר זאת. טווח המחירים משתנה בהתאם למורכבות ולאורך הניתוח, ולכן אני ממליצה שתגיעי לייעוץ.

17/03/2014 | 17:44 | מאת: יעל

ד"ר פרידמן שלום, ברצוני לדעת מהו פרק הזמן הסביר לאחר ניתוח קיסרי שבו ניתן לעבור את הניתוח המשולב שפירטת עליו בכתבה? בתודה מראש, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

הי יעל, אני ממליצה להמתין לפחות חצי שנה, על מנת שדופן הבטן ושרירי האגן יתחזקו.

17/03/2014 | 14:48 | מאת: ריקי

שלום ד"ר האם ניתן לבצע שאיבת שומן מזרועות ומגב לנשים מעל גיל 50 ? האם תוצאות השאיבה נשמרות לאורך זמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום, שאיבות שומן צפויות לתת תוצאה מיטבית כאשר העור באזור בעל אלסטיות גבוהה ואינו עודף. זאת אומרת, ככל שהמטופל צעיר יותר עולה הסכוי לתוצאה מיטבית. עם זאת, בגב ניתן לעיתים לקבל תוצאה טובה גם בגיל שציינת. שאיבות מהזרועות מאוד בעיתיות, ובגיל 50 הייתי נמנעת מפעולה זו במידה ולא נלווית אליה מתיחת עור בו זמנית.

08/03/2014 | 20:40 | מאת: זיו

שלום שבוע טוב אני רוצה לעשות ניתוך שאיבת שומן בירכיים ובבטן ומתיחת בטן ורציתי לדעת מה סדר גודל התשלום אל הניתוח בן כמה לכמה זה נע ואם קופת חולים מכבי משתתפת בהוצאות הניתוח או אם מקבלים אחזר ( יש לי מגן זהב ) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זיו שלום, במידה וקיימים עודפי עור הגורמים לדלקות יתכן והבעיה תוכר ותטופל כבעיה רפואית. אני מציעה שתפנה ליעוץ כדי להעריך את חומרת הבעיה.

06/03/2014 | 05:28 | מאת: ניק

שלום ד"ר פרידמן, עברתי ניתוח שאיבת שומן קטנה רק באיזור הבטן לפני 3 חודשים, רציתי לדעת בבקשה. 1 - אחרי כמה זמן אפשר לעבור ניתוח נוסף באיזור המותניים ? 2 - האם ניתן לעבור ניתוח להמסת שומן מעל הטבור, כיון ששומן זה מסתיר לי את שרירי הבטן באיזור הקוביות, אני לא מתכוון לפיסול/עיצוב השרירים. יש לציין שאני בגיל ה-30 משקל תקין 70 ק"ג, גובה 1.76, שומר על תזונה ומתאמן בחדר כושר ומעולם לא עברתי את המשקל הזה אז ככה שאין לי עודפי עור למינהן. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ניק שלום, ניתן לבצע שאיבות שומן באזורים שונים בו זמנית או במרווחים של מספר שבועות או חודשים בניהם, כאשר ההחלטה באשר להיקף השאיבות ואופי ההרדמה תתבסס על מגוון שיקולים ותותאם לשאיפות המטופל, למבנה גופו ולמיקום אזורי השאיבה. בהחלט ניתן לשאוב שומן מהבטן העליונה.

02/03/2014 | 16:20 | מאת: נעומי

אני בת 29 מטר62 משקל 63 מתאמנת 4-5 פעמים בשבוע ומעוניינת להרזות לא מצליחה דרך דיאטות למינהם מעוניינת בהמסת שומן או כול דרך נוספת בעלות מינימלית של עד וגם זה אמון בשבילי 4000 שח מה מומלץ

לקריאה נוספת והעמקה

נעומי שלום, שאיבת שומן אינה תחליף לדיאטה. במידה וקיימים אזורים ממוקדים של מצבורי שומן לא פרופורציונאלי, תוכלי להנות משאיבה.

02/03/2014 | 13:38 | מאת: יעלה

שלום רב, הייתי ביעוץ אצל שני מנתחים מומחים בתחום בקשר למתיחת בטן, והם משתמשים בנקזים בזמן הניתוח, שמוצאים לאחר מספר ימים. גםברשת כשקראתי על הניתוח, מוסבר על הנקזים. לאחרונה אני נתקלת בפירסום ובכתבות בפייס וברשת, של רופא מפורסם בתחום, שכותב על שיטה חדשה ללא צורך בנקזים. הוא גם מפרט את יתרונות השיטה שכוללת החלמה יותר קלה, פחות פוטנציאל לזיהומים, ניידות קלה, ועוד... רציתי לדעת קצת יותר על שיטה זו ומדוע רק אותו רופא משתמש בה, ולא כל הרופאים. אם שיטה זו כ"כ טובה וקלה יותר למנותחת, מדוע לא כל הרופאים מנתחים ללא הנקזים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעלה שלום, במהלך ניתוח מתיחת בטן מבוצעת הפרדה נרחבת של הרקמות הרכות בדופן הבטן על מנת לחטב את האזור. כתוצאה מכך יופרשו נוזלים באופן נורמלי בתוך החלל שמעל השרירים. הרציונל בהחדרת נקזים הנו לצורך פינוי מהיר ויעיל של הנוזלים המופרשים באופן טבעי. ללא נקזים, הגוף יצטרך להתמודד עם הנוזלים הללו, לעיתים מתמודד היטב ולעיתים לא. הגישה המקובלת לרוב הנה להשאיר נקזים כדי לזרז דווקא את הליך ההחלמה, ואותם ניתן להוציא תוך יממה עד מספר ימים, בהתאם להיקף הניתוח ולכמויות הנוזלים.

26/02/2014 | 09:40 | מאת: אייל

שלום רב ... אני גבר בן 44 189/95 . רציתי לחטב הבטן שלי ולהוריד הקרש , האם זה אפשרי .? תופעות לואי ? וכמה עולה טיפול כזה בערך ?

לקריאה נוספת והעמקה

אייל שלום, יש לבדוק אותך ולהתרשם מה מקור המלאות הבטנית. במידה ועיקר ההשמנה שטחית, יתכן ותרוויח משאיבה. במידה ומדובר בהשמנה תוך בטנית מומלצת ירידה במשקל .

טלי היקרה ערב טוב.עברתי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן לפני ארבעה חודשים ורציתי לדעת מתי יהיה אפשרי לעשות את עיצוב הקוביות בבטן<? כמו כן לאחר מתיחת הבטן והשאיבה עדיין נשאר לי שומן/עור עודף בצידי הבטן(קצת צדדדים)ואני לא בטוח אם זה שומן או עדיין עור עודף? האם בניתוח עיצוב הקוביות יהיה אפשר לעצב גם את החלק הזה? אני מודה לך מאוד,תודה רבה:)

לקריאה נוספת והעמקה

צחי שלום, אתה מוזמן להגיע לבקורת כדי להתרשם ממבנה גופך. ניתן לבצע את עיצוב הקוביות בתנאים מסויימים ויש להתרשם האם קימים. המועד הנו החל מחצי שנה ממתיחת הבטן. בנוסף, ניתן באותה הפעולה לטפל בעודפים הצידיים.

15/02/2014 | 16:36 | מאת: יעלה

שלום רב, שמעתי שאחת התופעות אחרי מתיחת בטן היא חוסר תחושה באיזור הניתוח/צלקת. רציתי לדעת כמה זה שכיח? לכמה זמן זה נמשך? כי שמעתי על מנותחות מעל שנה שהתופעה עדיין קיימת. האם זה בלתי הפיך? ומה הסיבות לכך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעלה שלום, התופעה של ירידה בתחושה בדופן הבטן הנה מאוד שכיחה לאחר ניתוח מתיחת בטן ונובעת מהפרדת העור לצורך ניודו ומתיחתו. בהמשך תחזור התחושה באופן מלא או חלקי תוך מספר חודשים ועד שנים.

15/02/2014 | 08:49 | מאת: שירלי

אני מעוניינת לדעת כיצד ניתן לשפר מראה צלקת לאחר ניתוח מתיחת בטן

לקריאה נוספת והעמקה

שירלי שלום כיום קיימים טיפולים מתקדמים בטיפול בצלקות. קיימים טיפולים מקומיים כמו יריעות סיליקון, משחות שונות ולייזרים אשר מזרזים את החלמת הצלקת. עם זאת יש לזכור שצלקת מגיעה לבשלות תוך שנה ויותר ויש להמתין בסבלנות עד התבהרותה, הליך אשר כאמור אורך זמן והנו אישי. מעבר לכך, באם היו הפרעות ברפוי פצעי הניתוח ועקב כך הצלקת עבה או רחבה, מומלץ לבצע תיקון של הצלקת כך שבבשלותה תהא דקה יותר.

10/02/2014 | 16:10 | מאת: מיכל

שלום רב לפני כשמונה שנים בחצעתי הגדלת חזה ללא הרמה..מה שגרם למלא את"השקים בסיליקון גדול שלטעמי לא פרופורציונלי לגוף שלי. האם ניתן להוציא את השתל ןלבצע הרמת חזה ושתלים חדשים?{אני בת 4 סיימתי ללדת מזמן..

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, ניתן להחליף את השתלים בקטנים יותר ולשלב עם הרמת חזה. באם נפח החזה הטבעי שלך מספיק גדול, ניתן גם להוציא את השתלים ולבצע הרמה ללא שתלים. *

08/02/2014 | 20:27 | מאת: ענת

שלום דר פרידמן רציתי לגעת האם הכאבים לאחר הניתוח הם ככאבי ניתוח קיסרי ? ( עברתי אחד) אנא עני לי בבקשה אני שוקלת לעבור ניתוח מתיחה אולם דיי נרתעת בגלל .... הכאבים תודה ענת

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום, מקובל לומר שניתוח קיסרי כואב יותר מניתוח מתיחת בטן. כיום קיימים אמצעי אילחוש מתקדמים המפחיתים כאב בצורה משמעותית לאחר ניתוח מתיחת בטן.

05/02/2014 | 14:53 | מאת: אבי

שלום רב עברתי ניתוח שרוול לפני כ- שנה מאז הורדתי במשקל כ-61 ק"ג ואני עומד היום על משקל 65 עם גובה 170 ס"מ . (גיל-23), BMI-23.11 אחוזי שומן 14.5%. נשאר לי עודפי עור מינוריים בבטן התחתונה, ועודפי עור בישבן ובירכיים. השאלה שלי האם ניתן לשלב ניתוח מתיחת בטן עם תחתונה עם עיצוב קוביות בבטן או שפעולת המתיחה דורשת החלמה ורק לאחר מכאן ניתן לבצע ניתוח לעיצוב קוביות בבטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, אכן מומלץ לפצל בין ניתוח מתיחת הבטן לבין עיצוב הקוביות. מקובל לבצע מתיחת בטן ולאחר כחצי שנה לבצע שאיבת שומן בשיטת VASER HiGH DEF על מנת לעצב את ה"קוביות".

03/02/2014 | 13:08 | מאת: ר

שלום, רציתי לדעת כמה זמן אחרי לידה מותר לעשות כפיפות בטן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כשישה שבועות לאחר לידה רגילה ניתן לחזור לפעילות גופנית כולל כפיפות בטן. בכל מקרה מומלץ להבדק ע"י רופא נשים בתום פרק זמן זה ורק לאחר מכן לחזור לספורט.

שלום, אני כ-6 שבועות לאחר ניתוח מתיחת בטן ואני שואלת מתי אוכל לחזור לריצה וכפיפות בטן-פעילויות בהן עסקתי בשוטף לפני הניתוח. מתי זה לא מסוכן לתפרים הפנימיים של הבטן?

לקריאה נוספת והעמקה

מאיה שלום, בשלב זה לרוב כבר חוזרים לפעילות גופנית. עם זאת אני ממליצה להבדק אצל המנתח טרם חזרה לפעילות גופנית מאומצת

23/01/2014 | 18:02 | מאת: טניה

שלום.אני אחרי בודי טייס כבר חודש ושבוע.פתחים של כניסת מכשיר עדיין לא נסגרו ויש הדלקת מסביב.אם זה נורמאלי?ומה אפשר לשים כדי שזה יתרפא מהר.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טניה שלום, פני בבקשה לבדיקת המנתח

14/01/2014 | 03:27 | מאת: קובי

אני בן 26 180/80 ובעיקרון הגוף שלי שרירי ומוצק ברובו אבל מאז ומתמיד לא הצלחתי להוריד שומן מהבטן לחלוטין. האם בודי טייט יכול להיות פתרון?? למה לא ניתן להעלות תמונה?

לקריאה נוספת והעמקה

קובי שלום, מדבריך נשמע שאתה יכול להרוויח מניתוח שאיבת שומן בבטן התחתונה, מגוון המכשירים רחב ואין יתרון לאחד על פני אחר בשאיבה מסוג זה.

06/01/2014 | 23:49 | מאת: דנה

היי טלי, רציתי לדעת כמה זמן בערך אורך טיפול של הנסת שומן מאזור הירכיים/ישבן ומה העלות המשוערת של אחד כזה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, אורך הניתוח ועלותו תלויים בכמות השומן הנשאבת ובמספר האזורים הרלוונטים.

01/01/2014 | 19:08 | מאת: roni

אני בת 53 רזה באופן כללי 1.60 גובה 60 ק"ג . מבנה גוף יחסית רזה נותרה בטן תפוחה ללא סימני מתיחה בכלל אין עור רפוי לא מקומטת ולא משתפלת . בבדיקה נפרדת אצל שני רופאים אחד הציע מתיחת בטן והשני שאיבת שומן ובודיטייט עם תוצאות טובות. ברור שאני מעדיפה פעולה שאינה כירוגית ומצד שני שני רופאים נתנו לי חוות דעת שונה. הייתכן? ומה עלי לעשות לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, מדבריך עושה רושם שהבעיה ממנה את סובלת הנה התרחקות בין שרירי דופן הבטן ודרגה קלה של עור ושומן עודפים. עושה רושם שחומרת הבעיה אינה גדולה באופן יחסי. בגילך יכולת העור להתכווץ הנה מוגבלת, ולכן הניתוח שהייתי מציעה לך הנו מתיחת בטן, יתכן בשלוב עם שאיבת שומן. את צריכה להבין שהמסת או שאיבת שומן הנה פעולה כירורגית, ניתוחית, לה עלולים להיות סבוכים כמו כל ניתוח אחר. ממליצה שתבחרי במנתח המקצועי יותר בעינייך וקבלי ממנו מידע באשר ליתרונות והחסרונות בבצוע כל אחת מהפעולות שציינת.

21/12/2013 | 20:46 | מאת: יהודית

אני בת 60, עברתי בעבר המסה ושאיבת שומן באזור הבטן. לתומי חשבתי שאזור שנשאב. ישאר כך לתמיד, אך השומן חזר לאזור, האם בודי טייט מומלץ כטיפול להמסה ושאיבת שומן והאם יש ההוכחות שהפרוצדורה עובדת, שיש לכך הוכחות בשטח?

לקריאה נוספת והעמקה

יהודית שלום, בעת שאיבת או המסת שומן אנו מפחיתים את כמות תאי השומן במקום אך לא מעלימים אותם לחלוטין, ולכן אם משמינים, ניתן להשמין באותו המקום שוב.

19/12/2013 | 19:52 | מאת: אבי

שלום רב אני בחור בן 34 הייתי אצלך בייעוץ לפני כשנה בנוגע לשאיבת שומן במותניים והצעת לי הרמת עכוז. אני כמובן נלחצתי מהצלקות שישארו לי היום התחלתי שוב לחשוב על הנושא כיצד ניתן לראות תמונות אחרי ניתוח אצלך? בעצם הפחד מצלקת גדולה זה מה שמרתיע אותי

אבי שלום, בניתוחים לעיצוב הגוף אנו משפרים את המראה באזור ספציפי באמצעות שילוב בין הסרת רקמה ושאיבת שומן. כאשר מסירים רקמה, נוצרים חתכים ניתוחיים ואלו מחלימים כצלקות. ניתן כיום לשפר איכויות צלקת. אתה מוזמן ליעוץ בו תצפה בתמונות של מטופלים בעלי מבנה גוף דומה אשר עברו טיפול בו הנך מעוניין ותוכל להתרשם מהצלקות.

19/12/2013 | 09:42 | מאת: נאנא

שלום דר' פרידמן, אני בת 31 רווקה שוקלת כמעט 80 קילו וגובה 1.6 פעם ראשונה בשבילי במשקל כזה, התברר לי אחר כך שבלוטת התריס בתת פעילות לכן התחלתי בטיפול, אך עדיין אני לא מצליחה להוריד את המשקל הזה, ע"פ מה שקראתי על השיטה שלכם התעניינתי אך רוצה הסבר ואבחון באופן פרטני אם ישנה האפשרות. אפשר לקבל תשובה במייל הנ"ל. תודה מראש

נאנא שלום, בליווי דיאטנית ואמונים בחדר כושר תוכלי לרדת במשקלך בצורה מאוזנת ולאמץ אורח חיים בריא. במידה והנך מעוניינת להגיע לייעוץ אנא פני למרפאה לקביעת פגישה אישית, 03-6045777

06/12/2013 | 12:49 | מאת: עדי

צהריים טובים ד"ר, מה זמן ההחלמה לאחר עיצוב ירכיים? כמה זמן צריך להשאר עם המחוך? ישנן הגבלות בזמן ההחלמה? היכן ניתן לצפות בתמונות, לפני -אחרי, עיצוב זה? תודה, עדי

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום, מדבריך קשה לי להבין על איזה ניתוח ספציפי את שואלת.. ניתן לעצב ירכיים פנימיות באמצעות מספר ניתוחים: שאיבת שומן, או מצד שני ניתוח להסרת עודפי עור ושאיבה. האינדיקציות שונות וכך גם מורכבות הניתוחים וההחלמה .ההחלמה משאיבות קטנות הנה מינימאלית- לעיתים חוזרים לעבודה משרדית יום לאחר הפעולה, לבושים במחוך. ההחלמה משאיבות גדולות או ניתוחים המשלבים הסרת עור עודף הנה ארוכה יותר ועשויה לנוע בין שבוע לשלושה שבועות, בהתאם לגודל הניתוח. מחוך לובשים כחודש. תוכלי לצפות בתמונות בעת הייעוץ במרפאה.

08/12/2013 | 13:22 | מאת: עדי

מדובר על ירכיים פנימיות. שאיבה והסרת עור עודף. לדעתי, הלא מלומדת, מדובר על משהו יחסית קטן. ישנם מקרים בהם ניתן "להצניע" את הצלקת במפשעה? כמובן ששואלת באויר וצריך לראות... האם המחוך גם שומר על שלמות הצלקת עד החלמת המקום או אין קשר להחלמת מקום החתך עצמו? תודה ובתקווה לפגישה בקרוב, עדי

27/11/2013 | 09:18 | מאת: אנונימית

הניתוח לא יצא אחיד וירך אחת נשאבה פחות מהשניה . נוצרה אי אחידות בירכיים ועכשיו אני מתביישת ללכת עם קצר . איך אפשר לדעת בוודאות שהרופא יביא לתוצאות טובות? והאם תיקון יעלה לי עוד כסף?

שלום לך, אחת הבעיות בשאיבות שומן הנה אירגולריות על פני השטח ואסמטריות קלות משום שלעיתים קשה לשלוט בתהליכי הרפוי של המטופל. מעבר לכך, שכיחה תופעה של אסמטריההתפתחותית קלה בין הגפים. לפיכך, כדאי שתגיעי לבדיקת המנתח ולאחריה תשאלי מה מקור הבעיה של חוסר האחידות והאם היא ניתנת לתקון. על פי המלצות האגוד לכירורגיה פלסטית, המטופל נדרש לשלם את עלות חדר הניתוח בלבד בעת תקון.

26/11/2013 | 19:39 | מאת: נעה

שלום אני בת 53, 158 ס"מ / 60 ק"ג. מבנה הגוף שלי טוב, פרט ל"צמיגים" באיזור הבטן. לדעתי (הלא מקצועית) יש שכבת שומן משמעותית מעל לשרירי הבטן, גם מתחת לטבור וגם מעליו. אני מעוניינת לבצע שאיבה, אבל לא רוצה להיכנס לפרוצדורה כירורגית משמעותית יותר כגון מתיחת בטן. האם יש בעיה לבצע שאיבה, מבחינת הגיל שלי ? או מסיבות אחרות ? (הערה: בעברי 3 ניתוחים קיסריים עם צלקת רוחבית נמוכה). בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מדבריך נשמע שיש לך עודף עור יחד עם מצבורי שומן, כך שהפעולה הטיפולית המתאימה הנה מתיחת בטן. לעיתים, כשאיכות העור טובה ועודפי העור מינימליים ניתן להשיג שיפור מוגבל באמצעות שאיבת שומן תת עורית, אולם יש להבין שמדובר בשפור מינימלי

22/11/2013 | 16:06 | מאת: רימונה

האם מתיחת בטן פוגעת באפשרות של לידה רגילה? ושאלה שניה כמה זמן אחרי מתיחת בטן אפשר להיכנס להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

רימונה שלום מתיחת בטן אינה מונעת הריון ולידה תקינים בשל האלסטיות של הרקמות. מומלץ לדחות בצוע מתיחת בטן אם מתוכנן הריון...הייתי ממליצה להמתין לפחות שנה עד כניסה להריון, לא מסיבות רפואיות כמו מן העובדה שתוצאות הניתוח יפגעו כתוצאה מההריון ולכן מומלץ להרות קודם ואז לעצב את דופן הבטן.

22/11/2013 | 09:28 | מאת: אביבית

אני מעשנת כבדה בת 29 לאחר ירידה של 40 קילו במשקל אני בדרך לעשות מתיחת בטן שאלתי היא מה קורה אם אני לא מפסיקה לעשן ויעשה תניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

אביבית שלום, עשן הסגריות מכיל חומרים רבים הגורמים להתכווצות כלי הדם ברקמות. במהלך ניתוחים אסתטיים שונים כמו מתיחת בטן, מתיחת פנים ועוד, מופרד העור מהרקמות שמתחתיו כחלק מהניתוח, ואותם רעלים עלולים לגרום לסגירה של כלי דם ולנמק עורי. המטרה בהפסקת העשון הנה להפחית את הסכוי לנמק עורי, סבוך העלול להתרחש גם ללא עשון אולם הנו שכיח יותר במעשנים.

19/11/2013 | 07:38 | מאת: ליאת

ד"ר פרידמן שלום, אם תוכלי להסביר לי מה ההבדל בין מתיחה חלקית למלאה.. הרי בשתיהם מקרבים את השרירים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם נחלק את מתיחות הבטן לשתי קבוצות עיקריות, הרי רוב המתיחות הנן מתיחות בטן מלאות, בהן מסירים את העור משפולי הבטן ועד סביב הטבור, מקרבים את השרירים אם ישנו צורך, ומצעירים את הטבור. מיני -מתיחת בטן הנה פעולה ניתוחית המתאימה למטופלים להם עודף עור קל בלבד בשיפולי הבטן ועם הסרת עור מינימאלית משפרים את חזות הבטן התחתונה, ללא השפעה כמעט על הטבור או השרירים. כמובן שישנן עוד גרסאות נפוצות פחות לעיצוב דופן הבטן.

09/06/2014 | 16:16 | מאת: אירית

תוכלי להמליץ על עוד אפשרויות למתיחת בטן חלקית? שמעתי על מתיחה בחוטים. אין כל כך מידע על מתיחת בטן בחוטים באינטרנט.

13/11/2013 | 22:43 | מאת: ליאת

סליחה על הבורות, אבל מה ההבדל בין מתיחה חלקית למלאה,והאם התמחור שונה? ובכמה? תודה .

ליאת שלום, התמחור של הניתוח תלוי באורכו ומורכבותו. במהלך היעוץ ניתן יהיה להתרשם מהבעיות הקיימות בדופן הבטן ובהתאם למורכבותן יתוכנן הניתוח המתאים.

12/11/2013 | 23:13 | מאת: אוסנת

דוקטור פירדמן שלום רציתי לדעת האם ניתוח של הרמת זרועות אחוריות משאיר צלקות בולטות ?

אסנת שלום, אורך הצלקת תלוי בכמות העור העודף ומיקומו. לרוב החתך ימוקם לאורך הזרוע. הצלקות עוברות תהליך הבשלה נורמאלי ובהחלט עשויות להיות בולטות.

12/11/2013 | 11:05 | מאת: בת שבע

שלום דוקטור רציתי לדעת פרטים על הליך ניתוח של הרמת זרועות לאחר ירידה במשקל איך זה עובד ? אני בת 38 , ירדתי 65 קילוגרם ממשקלי ונשארו לי עודפי עור נוראיים בזרועות . אשמח לפרטים בת שבע

לקריאה נוספת והעמקה

בת שבע שלום הצלחת הניתוח תלויה בהוצאת העור העודף. הצלקת הניתוחית הינה לאורך הזרוע, מתחילה בצידי החזה ומגיעה עד אזור המרפק. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ולאחר מס שעות ניתן להשתחרר הביתה. מומלצת מנוחה עם ידים מורמות בשבוע שלאחר הניתוח ולבישת שרוולון בחודש הראשון.

12/11/2013 | 01:32 | מאת: טלי

האם את עושה ניתוחים ווגינליים?

טלי שלום, איני עושה ניתוחים וגינלים, זהו תחום בו גינקולוגים מתמקצעים. בהצלחה!

11/11/2013 | 11:54 | מאת: אבי

ד"ר טלי פרידמן שלום רב! מנבירה באנטרנט ומהמלצת רופא כירוג שאני סומך עליו נראה לי שאם אצטרך לבצע ניתוח אסטטי אבצע רק אצלך! כנ"ל לגבי אשתי!!! ברשותך רציתי לשאול: אני בן 37, בעשר השנים האחרונות שקלתי כ105 ק"ג, משקל שהתפתח בעלייה הדרגתית מלפני כחמש עשרה שנה מנקודת מוצא של 57 ק"ג. לפני כשנה וחצי נרשמתי לחדר כושר ובעזרת תפריט תזונה עקשן ירדתי לכ70 ק"ג אך מסת השריר בגופי גדלה לפחות בכ15 ק"ג.(יש לי דרך לדעת לפי מידות המכנסיים) ישנו צמיג עקשן מסביב לבטן ולמתניים שאיני מצליח להפטר ממנו (גם מעט מאוד מתחת לשדיים),גם הקוביות בבטן שטחיות עקב שכבה (לא עבה במיוחד אך עקשנית) של שומן שיושבת שם. ברצוני לציין (עד כמה שאני מבין)כי העור חזר לגמישותו ולא נותרו קפלים כ"ש. אשמח לדעת האם הטיפול הנקרא VASER HIGH DEF אמור לעזור במקרה זה (גם לגבי ה"צמיג" בבטן ובמתניים) ומהו הסכום המשוער שיכול לעלות טיפול כגון זה. תודה רבה אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, כל הכבוד על הישגך! פעמים רבות עודפי העור לא נראים ממש כקפלים ברורים, ורק בצביטת העור מזהים שהבעיה המרכזית הנה עודף עור ולא רק שומן. התשובה לשאלתך מותנית בממצאים שנגלה בעת בדיקתך, התחושה שלי הנה שהבעיה העקרית הנה עודפי עור ואז הניתוח יצטרך לתת מענה לעניין זה. נשמע לי שעיצוב הקוביות בבטן לא ממש עונה לצרכיך, למרות שניתן לבצעו לאחר מתיחת העור כטיפול משלים. אני מציעה שתגיע לבדיקה...

10/11/2013 | 23:03 | מאת: נועה

שלום רציתי לדעת אם זה אפשרי שאני יעבור את הניתוח ושישאבו לי בערך משהו כמו 15-20 קילו? אני שוקלת 60 ואני מיואשת מכל הדיאטות ירדתי פעם ל54 ואז עליתי שוב וירדתי שוב ושוב עליתי וקשה לי נמאס לי הגעתי למצב שאני מדוכדכת וממורמרת ונורא רע לי גם שירדתי אף פעם לא הגעתי למשקל שאני רוצה אני יכולה לעבור את הניתוח או שזה סיכון?? אני אשלם כפול אם צריך אני אעשה הכל. ואגב אני בת 20.

לקריאה נוספת והעמקה

נועה שלום, שאיבת שומן אינה תחתליף להרזיה ולכן אינה רלוונטית עבורך בשלב זה. אנא פני לרופא המשפחה וממנו תקבלי מידע על האופציות הקיימות כיום להרזיה.

07/11/2013 | 14:51 | מאת: ליאת

טלי שלום,ברצוני לדעת אם ניתן לעשות מתיחת בטן חלקית ועדיין לקרב את שרירי הבטן העליונים והתחתונים,(אין לי שומן וגם לא הרבה עודף עור)הבעייה היא בעיקר בשרירים. כמו כן הטבור לא גבוה.. מה האפשריות?

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום, ניתן לבצע מתיחת בטן חלקית (לא מיני מתיחה), ולקרב את השרירים. אם הטבור נמוך זהו יתרון עבור מתיחת בטן, ופעמים רבות המטופלות מופתעות מכמות עודף העור הקיימת. בבדיקתך ניתן יהיה להמחיש לך את מידת עודף העור.

05/11/2013 | 21:15 | מאת: מזלי

לפני שבעה שבועות עברתי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. כחודש אחרי הניתוח נוצרה לי סרומה בבטן התחתונה ונשאב לי נוזל במזרק. הונחיתי על ידי המנתח לחגור את חגורת הלחץ. לפני כשבוע וחצי חלה נפיחות קשה מאוד ( כמו קרש) בבטן התחתונה והרופא הורה לי להפסיק לחגור חגורת הלחץ. כרגע יש לי עדיין נפיחות קשה מאוד בבטן התחתונה. ראשית- האם המדובר בבצקת? שנית- מה אוכל לעשות כדי להחיש את העלמותה של הקשיות בבטן התחתונה? קשיות זו מעיקה עלי מאוד מה גם שאיני יודעת מהי וכיצד מטפלים בה.

לקריאה נוספת והעמקה

מזל שלום, בטן תחתונה קשה כחודשים לאחר הניתוח יכולה להתהוות עקב נוזלים שמצטברים תחת העור (סרומה), בצקות ממושכות (לאחר שאיבה) , הצטלקות פנימית נורמלית (כשרקמת השומן דקה מאוד) או עקב ממצאים תוך בטניים בבטן התחתונה אשר אינם קשורים לניתוח. אני ממליצה שתגיעי לבדיקה חוזרת ע"י המנתח אשר יזהה מה מקור התחושה וירגיע אותך.

03/11/2013 | 22:26 | מאת: איה

תודה על התשובה המהירה,כמה שאלות נוספות בנושא:מה קורה לעור במתיחת בטן חלקית,ואם הטבור לא גבוה מה עושים? והאם ניתן להדק את העור עם אינפרא ,כמו שעושים בבודי טייט.... כל זה כדי לא לעבור מתיחה מלאה,ולהזיז את מקום הטבור. אני פשוט חוששת מאיבוד הטבור,חתך ארוך והחלמה ארוכה. ויודעת שאין לי הרבה עודף עור,אך צריכה קירוב שרירים. בברכה ותודה ,איה

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום, המטרה בניתוח למתוח את עור הבטן, כיום אין חלופות יעילות.צריך לבדוק אותך ואז להחליט.

02/11/2013 | 22:24 | מאת: פריאל מרזוק

שלום, דר מה את אומרת ומה דעתך על המכשיר בודי טייט להמסת שומן ? ומהי עלות המסת שומן במכשיר זה מאיזור הבטן ומותניים ? אני מודה לך מראש על תשובתך,,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פריאל, מדובר במכשיר מתקדם לשאיבת שומן. על מנת שתהנה מהשאיבה יש לוודא שאיכות העור שלך טובה, ושעודף השומן הנו מוגבל וממוקם תחת העור. מיומנות המנתח הנה החשובה להצלחת השאיבה.

02/11/2013 | 09:55 | מאת: איה

טלי שלום,לאחר התייעצות התברר לי שניתן לעשות מתיחת בטן חלקית,ועדיין לקרב את שרירי הבטן העליונה,בלי להזיז את מקום הטבור,אך במצב כזה נשאר עודף עור מסוים...האם אין דרך אחרת להדק את העור? והאם זה נכון? אם אין לי הרבה עודף עור,מה עדיף מלאה או חלקית? תודה,איה

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום, ישנן גרסאות שונות למתיחת הבטן. כדי לקבל תוצאה מיטבית מומלץ להתאים את הניתוח למבנה גופך ולשאיפותיך האסתטיות. במידה עודפי העור הנם קטנים בבטן התחתונה והעליונה, עם טבור גבוה יחסית ודיאסטזיס שרירי, ניתן לבצע מתיחת בטן חלקית, בה הגישה לטבור שונה מהמקובלת ועדין ניתן לבצע קרוב של השרירים. קיימת צורה אחרת של מתיחת בטן הקרויה מיני מתיחת בטן ובה השפור הנו רק בבטן התחתונה ולא מעל הטבור ולא מתבצע קרוב שרירים. הלכה למעשה, רוב המטופלות לאחר לידות השואפות לשפור בדופן הבטן זקוקות למתיחת בטן סטנדרטית. אשמח לראותך ולייעץ לך אישית אם תחפצי.

28/10/2013 | 18:56 | מאת: נטלי

שלום דר מתי ניתן לעשות מתיחת בטן לאחר לידה ? אחרי כמה חודשים לאחר לידה ניתן לעשות זאת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, ניתן לעשות מתיחת בטן כאשר מסיימים את הירידה במשקל, כחצי שנה לאחר הלידה.

28/10/2013 | 03:14 | מאת: מיואש

היי. אני בחור בן 20 עם עודף קילו גרמים של בערך 40... מצב שאני נמצא בו כבר הרבה מאוד שנים כתוצאה ממשבר דכאוני חמור שעברתי לפני 6 שנים. מאז אני לא מצליח להוריד במשקל בגלל שאין באפשרותי לעשות ספורט על אף כל הרצון הרב (בעית עצמות שבטיפול ארוך טווח) ואכילה בריאה (מה שאני מקפיד עליה כבר המון זמן למרות הכל) לא נושאת פרי - הגוף שלי מגיב מניסיון העבר אך ורק לספורט ששוב- אין באפשרותי לעשות ואני לא מסוגל עוד להמתין עד חלוף המגבלות הפיזיות שמונעות ממני ספורט... אני מיואש עמוקות מהמראה החיצוני ומתבייש בו, לכן לא מן הנמנע שאתעניין בניתוחים כגון ניתוח שאיבת שומן. לאחר קריאה פה ושם הבנתי שמדובר בדרך כלל בניתוחים לצורכי עיצוב ולא תחליף לדיאטה, ושאסור לשאוב בשאיבה אחת יותר מ-6 ליטר. השאלה היא - האם במצבי, כפי שפורט למעלה, בכל זאת יש דרך שאוכל לפנות לניתוח שאיבת שומן, כמו לדוגמה על ידי סדרה הולכת וחוזרת של שאיבות מתונות? עבורי גם הורדה של חצי בלבד מהמשקל בינתיים (20 ק"ג) תיהיה אושר צרוף. במידה וזה אפשרי, כיצד והיכן אוכל לעשות זאת, ומה סדר גודל המחיר? (כמו שאני מתאר לעצמי הוא הולך ליהיות גבוה מאוד, אבל אני מוכן לקחת הלוואה בנקאית בשביל זה...) אודה לכם מאוד אם תוכלו להתייחס לשאלה שלי במלוא התשומת לב ולספק לי תשובה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, שאיבת שומן אינה הפתרון עבורך, עם כל הצער. אני ממליצה שתפנה לכירורג בריאטרי ותתייעץ עמו באשר לניתוח להרזיה. נשמע שזה עשוי לסייע לך. הכירורגיה הפלסטית נותנת פתרונות מצוינים לעיצוב הגוף לאחר הרזיה, אולם אינה תחליף לה.

כמה זמן לאחר ניתוח חייבים ללבוש חגורת בטן?

לקריאה נוספת והעמקה

אירית שלום מומלץ ללבוש חגורת בטן כחודש לאחר הניתוח