פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לעצב את הבטן בשלושה מימדים. בניתוח זה מצמידים את השרירים אשר התרחקו זה מזה כתוצאה מהריונות או השמנה, מסירים את עודפי העור בשפולי הבטן, ומעצבים את הטבור באופן אטרקטיבי יותר. בנוסף, לרוב מוסיפים שאיבת שומן על מנת להסיר מצבורי שומן בדופן הבטן או לחטב את המותניים. התוצאה הנה שפור ניכר והצערה של קונטור הבטן, עור מתוח וטבור צעיר. ניתוח מתיחת בטן הופך להיות שכיח יחסית בקרב נשים לאחר לידות, ולמעשה הפעולה השכיחה ביותר בקרב מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקל. יחד עם ניתוח זה ניתן לתקן בקעים בדופן הבטן ולצרף ניתוח אסתטי באזור נוסף, כמו שדיים, ירכיים או עכוז. ניתוח שאיבת שומן הנו אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום. בניתוח זה מוסנן האזור המיועד לטיפול בתמיסה המכילה נוזל סטרילי, חומר הרדמה מקומי וחומר המכווץ כלי דם ומפחית דמומים. לאחר מכן מוכנס צינור הנקרא קנולה ובו חורים לתוך האזור ובאמצעותו נשאב שומן עודף. לאחר עיצוב האזור, המטופל לובש בגד צמוד למשך כחודש.שאיבת שומן מיועדת למטופלים בעלי משקל גוף תקין או מעט עודף, להם איכות עור טובה ומצבורי שומן ממוקדים. במטופלים כאלו ניתן לקבל את התוצאות הנשאפות עם סיכון מינימאלי. ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.
645 הודעות
627 תשובות מומחה

מנהל פורום מתיחות בטן ושאיבות שומן

23/07/2018 | 18:51 | מאת: יהודית

האם יש סיכון מיוחד לבצע בדיקת קולונסקופיה לאחר מתיחת בטן שבוצעה לפני כשנתיים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. בהצלחה (:

עברתי ניתוח בודיטייט באיזור הבטן שבו היה לי מצבור שומן קטן מאוד והתוצאה הייתה בטן מעוותת ובלתי סימטרית עם שקעים ובליטות. 3 חודשים לאחר מכן עברתי ניתוח נוסף לתיקון הבעיות הנ״ל אך לצערי המצב נותר בדיוק אותו דבר. מה אפשר לעשות לצורך פתרון הבעיות הנ״ל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ציינת כמה זמן עבר מהניתוח השני. בתקופה המוקדמת שלאחר הניתוח ניתן לשפר את התוצאה באמצעות מסאז למפתי ידני או בעזרת מיכשור. במידה ועברה יותר מחצי שנה אני מציעה לשקול ניתוח למתיחת העור במידה ואפשר יהיה. ניתוח כזה משפר את האירגולריות שציינת במחיר של צלקת בשפולי הבטן.

26/06/2018 | 00:40 | מאת: מתיחות בטן ושאיבות שומן

אני כבר יותר מחצי שנה לאחר ניתוח בטן ויש לי עדין בצקת בבטן שמפריעה לי מה לעשות כעת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מציעה לפנות לבדיקת המנתחת. יש להעריך האם זו בצקת אמיתית או מבנה של הגוף.

18/06/2018 | 17:04 | מאת: מיה

שלום דר אני שבועיים ויומיים לאחר הזרקת שומן לפנים השומן נשאב מהירכיים ,, בהתחלה התוצאה הייתה מוגזמת עד כדי שנכנסתי לחרדה שהפנים שלי נהרסו ,, היום לאחר שבועיים התוצאה יחסית יפה אבל עדיין מזהים שעשיתי משהו וזה מפריע לי ,, האם השומן ימשיך להיספג או שזו התוצאה ?? והאם זה נכון ששומן גורם לעור להידלדל עם הזמן? שאלה אחרונה : יש תופעות לוואי לטווח הארוך ?? דוגמא : דלקות , דחיה .. ? בת 26 תודה

16/06/2018 | 14:30 | מאת: אביגאיל

אבקש לדעת האם יש השפעה בקליטת שומן אשר הוזרק לפנים לאחר שאיבת שומן מבטן ללא הפרדה מדם, הופרד רק מנוזלים אחרים בזמן קצר בעמידה במבחנות, הייתי רוצה הסבר מקצועי על קליטת שומן יחד עם דם שהוא בצבע כתום כהה, איך זה משפיע על קליטת שומן בפנים תודה מראש א.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לאורך השנים עלו השערות באשר ליעילות קליטת השומן אשר עובר הכנה להזרקה בצורות מגוונות. מחקרים הראו שדווקא הכנה פשוטה יחסית של השומן מאפשרת קליטה יעלה שלו. דרך ההכנה שציינת הנה מצוינת.

11/06/2018 | 12:00 | מאת: ליפומה

שלום, אני בת 18 ולאחרונה התחלתי להתעניין לגבי ליפומה שנמצאת על הגב התחתון שלי. כשהייתי בת 6 עשיתי ניתוח בשביל להוציא את הליפומה אבל הרופאים במהלך הניתוח החליטו שיש סיכונים ולכן השאירו את הליפומה כי היא לא מסוכנת, כתוצאה מהניתוח יש לי צלקת די גדולה לאורך חוט השדרה. רציתי לדעת אם יש דרכים נוספות שבהן אוכל להוריד את הליפומה ואת הצלקת ללא סיכון. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לאור העובדה שמדובר באזור שעבר כבר התערבות ניתוחית, אני ממליצה שתפני לבדיקה והתייעצות במחלקת כירורגיה פלסטית בבית חולים ציבורי.

18/04/2018 | 15:25 | מאת: האם השומנים אחרי מתיחת בטן ושאיבת שומן חוזרים? אני מדברת על משקל של 54 עם בטן שיוצאת לא בממדים גדולים, אלא פורציונאלי לגוף ולמשקל שציינתי???

אני שוקלת כ-54 גובה 1.60 וישנה בטן בפרופורציה לגוף. ולא בולטת במדים מטורפים, אך הבטן גם לא שטוחה כמובן. השאלה היא: לאחר שאיבת שומן ומתיחת בטן, השומן חוזר במקומות שונים בגוף??? גם אם שומרים על המשקל ועושים ספורט??? אודה לתשובתך. חבצלת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חבצלת, אזור אשר טופל באמצעות שאיבת שומן או הסרת עור ושומן נשאר בעל פרופורציות נכונות יותר אסתטית. אזור זה ישמין בצורה יפה יותר במידה והגוף ישמין לאחר הניתוח. אזורים אחרים שלא טופלו ישמינו גם הם בעליה במשקל, ושם ההשמנה העתידית עלולה לבלוט יותר . המסר הוא שמומלץ לשמור על משקל גוף יציב לאחר ניתוח אסתטי.

שלום לך, במשקל שציינת קרוב לודאי שהיקף השאיבה אינו משמעותי וללא השפעה על חלוקת השומן בגוף.

07/04/2018 | 12:19 | מאת: ארי

כמה עולה ניתוח להסרת עור עודף בבטן בחזה ובידיים ואולי גם בצד הבטן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך על מנת לאבחן מהו הניתוח המתאים ביותר עבורך, עלייך לעבור ייעוץ ע"י כירורג פלסטי. ניתן ליצור קשר עם המרפאה לתיאום פגישת ייעוץ.

07/07/2018 | 21:23 | מאת: ד"ר טלי פרידמן

שלום לך, קיימים מספר סוגי מתיחות בטן, ניתוחי חזה וזרועות. לכן לא ניתן להעריך אפילו מהו טווח המחירים בלי לבדוק אותך ולתכנן את היקף הניתוח יחד אתך. אשמח אם תגיע לייעוץ. בברכה

03/04/2018 | 22:27 | מאת: מתוסכלת

שלום! אני בת 40. לפני כשנה עברתי ניתוח מתיחת בטן מלאה (סינר+ הידוק השרירים) הסינר אכן נעלם אך הבטן נשארה תפוחה ואני נראית כמו אישה בחודש חמישי. הרופא טען שיש לי השמנה תוך בטנית ... האם יש עדין מה לעשות??? יש לציין שאני בעודף משקל של כ-12 ק"ג שאינני מצליחה להורידם. אך עדין זה לא מסביר למה אני צריכה להיראות בהריון...!!! תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בהחלט הגיוניים הדברים שנאמרו לך ע"י המנתח. לכל אדם יש מבנה גוף שונה. המשמעות הנה בעצם הנטיה של אותו אדם להשמין באזור ספציפי. אצלך כנראה מבנה הגוף הנו "תפוחי", או "גברי". שם זה מתאר את הנטיה להשמנה תוך בטנית. המשמעות הנה שכל עוד לא תורידי במשרל גופך, ובאחוזי השומן, תשאר הבליטה של דופן הבטן. אני מציעה לפנות לייעוץ ע"י מאמן כושר ודיאטנית ולשנות את אורח החיים. אין ספק שמדובר באתגר לא פשוט ואנשי מקצוע יכולים לסייע לך. כמו כן, עליך להבין שהשמנה תוך בטנית קשורה במחלות קשות כמו סכרת, מחלת לב ועוד, ולכן אני ממליצה שתעשי שינוי באורח החיים קודם כל כדי להיות אדם בריא יותר . שיהיה בהצלחה !

25/03/2018 | 17:53 | מאת: עידית

היי יש לי ליפומה בכתף בגודל של 5 ואני די רוצה להוציא אותה אבל הבנתי שבניתוח תישאר צלקת מאוד לא יפה עד למכוערת ואולי עדיף להוציא בשיאבת שומן אשמח לקבל יעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והושלמו הפרטים הרפואיים הנדרשים באשר למיקום הליפומה וביופסיה שלה (כמובן על פי שיקול הכירורג הפלסטי המטפל), ניתן יהיה להתייחס לעניין זה בכובד ראש. במימדים ובמיקום שציינת, נראה שיש צורך לבצע הסרה ניתוחית של הליפומה באמצעות פתיחה כירורגית. זה לא נשמע מיקום המתאים לשאיבה. כמו כן, החסרון הגדול של שאיבה הנו שנשארים תאים רבים של אותו גידול שפיר, ונטייתם תהא לצמוח מחדש. בהצלחה (:

15/02/2018 | 10:30 | מאת: דולב

שלום ד"ר פרידמן, אני בן 27. מאז שאני ילד הייתי מלא/שמן, עד שלפני שנה וחצי החלטתי לקחת את עצמי בידיים. בעזרת תפריט מאוד מאוזן (6 ארוחות ביום, כל אבות המזון) וספורט אירובי - הצלחתי להוריד 28 ק"ג, וה-BMI שלי ירד מ-31 ל-23. כשאני עומד, הבטן שלי נראית יחסית שטוחה, אולם עדיין יש צמיגים רכים בצדדים. כשאני יושב, פתאום ממש נוצרת לי כרס רפויה, והבטן בולטת מאוד מהמכנס - ממש "נשפכת" על חגורת המכנס ומעבר לה. אשמח לדעת אם זה משהו שיכול להיעלם מעצמו, או שאולי אני צריך להמשיך להוריד עוד כמה ק"ג, או שרק טיפול ניתוחי יכול להוות פיתרון. ואם ניתוח, אשמח לדעת איזה סוג (או אולי בכלל שיטות לא פולשניות, כמו הקפאת שומן וכדומה). תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ראשית אני מברכת אותך עך השינוי באורח החיים שבחרת לעשות ושבצעת. שנית, אני מציעה לך להבדק עי כירורג פלסטי על מנת להעריך האם מדובר בעודף עור או עודף שומן. הפתרונות הטיפוליים הנם מגוונים ועליהם להתאים לאופי הבעיה שנזהה. בהצלחה (:

12/02/2018 | 11:03 | מאת: מורן

שלום הנני בת 26 רווקה עשיתי דיאטה והשלתי כ40קילו ממשקלי בעכבות כך נוצר לי עור רפוי ושאריות עור בעיקר באזור הבטן והרגליים בעקבות כך ניפגע לי הבטחון העצמי איני מסוגלת ללכת עם בגדים שחושפים את הגוף קשה לי מאוד לעשות ניתוחים באופן פרטי מאחר וזה מאוד יקר אשמח להמלצות איך אני ניגשת דרך הקופה חטיפים בכדי לקבל מהקופה מימון לניתוחים שאני צריכה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מציעה שתפני לרופא עור וכירורג פלסטי בקופת החולים. במידה וקיימים סמני דלקת תחת קפלי העור יתכן ותופני להסרת העודף העורי במסגרת צבורית

21/01/2018 | 23:42 | מאת: מאיה

שלום טלי, עברתי לפני כמעט חודש מתיחת בטן. יש לי בצקת בבטן, בכל מיני אזורים, כשעיקר הבצקת היא בבטן התחתונה באזור הצלקת. באזור הזה העור חם ביחס לשאר הגוף ואני ממש מרגישה שם חוסר נוחות בגלל הבצקת. 1. האם זה תקין? מדוע הבצקות לא נעלמו עדיין? 2. מלבד טיפול למפתי. יש עוד דרך יעילה ומהירה להעלמת הבצקות? זה ממש מהווה מטרד עבורי. אני מרגישה שזה מעכב לי את ההחלמה ואת החזרה לשגרה מהניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצקות, בשיפולי הבטן הן חלק מהחלמה תקינה לאחר ניתוח מתיחת בטן. גם ירידה בתחושה באזור זה. מסז' למפתי בהחלט מסייע לאי נוחות זו ומזרז את ההחלמה. כמובן שיש להיבדק בכל תלונה חריגה עי המנתח כדי להבטיח שאלו תופעות תקינות ולא מתלווה בעיה רפואית נוספת

לפני מעל שנתיים עברתי ניתוח והורדתי ממשקלי כעשרים ק"ג. המשקל התייצב על כ 30 BMI מזה כשנה. עדיין קיימת כרס, כנראה בעיקר שומן פנימי. הבעיה הגדולה היא שומן מותני. באיזה שיטה כדאי לשאוב אם בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מציעה לבדוק אותך על מנת להעריך מה מידת התרומה של השומן התוך בטני במצב שתארת. במקביל, ניתן יהיה להתרשם מההשמנה במותן ולייעץ על פתרון משולב.

26/12/2017 | 07:50 | מאת: נטלי

אני סובלת מליפומה בגודל 8 ס"מ על הכתף. דחיתי את הוצאתה במשך שנים עקב כך שהאופציה היחידה שניתנה לי בקופ"ח היא כריתה עם צלקת לאורכה. מעוניינת לבצע שאיבה ולא מוצאת מידע באינטרנט. מחיפוש עולה רק שם של מנתח אחד(שגובה בפרטי 3,000 לא יודעת אם זה גבוה או לא, אין לי מקור להשוואה) , האם התחום לא נפוץ? או שניתן לפנות לכל מנתח שעושה שאיבות שומן? למי לפנות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נטלי שלום, אני מבינה את היסוסייך, אולם עדין הטיפול המומלץ במצב כפי שציינת הנו הסרה כירורגית של הלפומה, גם במחיר צלקת. בדרך זו תבדק הרקמה בצורה קפדנית יותר, ותוסר רוב הרקמה מה שיקטין את סיכויי ההשנות שלה. קיימים טיפולים מתקדמים היום לצלקות אשר מסייעים לשפרן בצורה ניכרת, ומאפשרים בצוע ניתוחים נרחבים במחיר שניתן להכיל.

20/12/2017 | 16:24 | מאת: סיגל

שלום וברכה! אשמח לדעת אם התשלום עבור הניתוח היא בהשתתפות קופות החולים / פרטי?

לקריאה נוספת והעמקה

סיגל שלום, הניתוח הוא במסגרת פרטית. במידה וקיים מרכיב רפואי כמו בקע למשל, חלק מעלות הניתוח עשוי להיות מוכר עי הביטוח הפרטי, בהתאם לתנאי הפוליסה הספציפית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני שנתיים אחרי שאיבת שומן מהמותניים ועיצוב"קוביות" בבטן. זו הייתה אחת הטעויות הכי גדולות שלי בחיים כי הייתי חטוב מאוד בעל גוף שרירי ובטן שלא הייתה מביישת אף בחור!!! באותה תקופת אימונים לא ראיתי את הגוף שלי באמת וחשבתי שאני שמן ואני צריך שאיבת שומן לעיצוב קוביות.(לא ראיתי את הקוביות שלי באותו זמן למרות שהיו) לפני הניתוח עליתי במשקל והרופא הסכים לנתח אותי היום אני שנתיים אחרי יש לי שקע בולט בצד השמלאי של המותן ובצד שני פחות שלא נדבר שעדיין כואב לי הצד השמלאי והוא מאד רגיש..השאלה שלי היא כזאת מאז הניתוח עליתי במשקל לפחות ב10 קג והצדדים שנשאבו מהם השומנים נשארו עם שקעים עם העליה במשקל נהיו לי בליטות שומנים מתחת ומעל השקעיעם . השאלה אם אני חוזר לדיאטה ואימונים הגוף יחזור להיות כמו לפני השאיבה? או שהגוף יחזור להיות כמו אחרי השאיבה? תודה רבה אני לא ממליץ לאף אחד לעשות את זה ..שנתיים אחרי ונוצר לי מפח נפש עצום שמשבש לי את חיי היום יום ובכלל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נסיוני בניתוח HIGH DEFINITION VASER הנו גדול, והתוצאות מניתוח זה טובות מאוד ויציבות לאורך זמן. לא ברור לי באיזו טכנולוגיה (מכשיר) השתמשו ולכן ההתייחסות שלי תהיה כללית, ותתייחס לשאיבות שומן באופן כללי. עליה במשקל לאחר שאיבת שומן עלולה לפגום בתוצאות הניתוח. ירידה חוזרת במשקל עשויה לשפר את מראה האזור המנותח אולם אפקט האקורדאון, אשר מתאר שינויים רבים במשקל, פוגם באיכות העור ועלול ליצור עודפי עור. אני בהחלט ממליצה לך לשמור על אורח חיים בריא הכולל שמירה על משקל גוף יציב. אני מציעה שתפנה ליעוץ למנתח שלך על מנת שתשמע את חוות דעתו ותשקלו ניתוח מתקן במידה ואכן יהיה צורך. בהצלחה !

תודה רבה על תשובתך דר טלי השאיבה נעשזתה עם VASER חשוב להדגיש שאני לא במשקל עודף היום פשוט לא חטוב השאלה אם הדוף יכול לחזור להיות מה שהוא היה לפני הניתוח מבחינת אחוזי שומן בכל הגוף וגם אם הצורה של הגוף תחשוב להראות טבעית תודה

סביר להניח שאם תוריד את אחוזי השומן ותעלה את מסת השריר, מראה דופן הבטן ישתפר.

01/12/2017 | 05:42 | מאת: מיטל

הנני מתגוררת בארה״ב. בכוונתי לעבור ניתוח מתיחת בטן בקיץ הקרוב, במהלך חופשה בארץ. האם טיסה ממושכת אפשרית אחרי למעלה מחודש מהניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

מיטל שלום, טיסה לארה"ב כחודש לאחר ניתוח מתיחת בטן בהחלט אפשרית, בתנאי שהחלמתך תהיה שלמה. ברור שבמהלך הטיסה מומלצת ניידות והנעת הרגלים, כפי שמומלץ לכל אדם הטס בישיבה צפופה במשך זמן הארוך משעה.

07/12/2017 | 01:10 | מאת: מיטל

המון תודה על התייחסותך ד״ר פלדמן. האם ניתוח מתיחת בטן זהה בבחינת ההחלמה והכאבים לניתוח קיסרי?

הי מיטל, ההחלמה ממתיחת בטן דומה לקיסרי. עם זאת, מבחינת הכאבים , ניתן להפחיתם באמצעות הרדמה מקומית של השרירים והחתך הניתוחי.

היי ד"ר פרידמן נחשפתי באתר שלך לכך שאת מבצעת 2 ניתוחי בטן: אחד מתיחת בטן היקפית השני מתיחת בטן והצרת היקפים. קראתי את התיאור בשני הדפים ולא כל כך הצלחתי להבין את ההבדלים, תוכלי אולי למקד אותי? אני לא ממש יודעת איך מצרפים פה לינקים אז פשוט תעשי קופי פסט. תודה מראש !! (: http://www.itzuvhaguf.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%94%D7%92%D7%95%D7%A3/%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%AA-%D7%91%D7%98%D7%9F-%D7%95%D7%94%D7%A6%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%A7%D7%A4%D7%99%D7%9D/ http://www.itzuvhaguf.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%94%D7%92%D7%95%D7%A3/%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%AA-%D7%91%D7%98%D7%9F-%D7%94%D7%A7%D7%A4%D7%99%D7%AA/

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתוח מתיחת בטן מטפל בעיקר בחלק הקדמי של הבטן, מעל ומתחת לטבור. ניתוח מתיחת בטן היקפית מטפל הנוסף גם בבעיות אסתטיות בצידי האגן, ירכיים צידיות, ובחלק מהישבן והגב. בהתאם לזה, הצלקת הניתוחית במתיחת בטן תואמת. לרוחב קפל העור בשפולי הבטן, ואילו הצלקת במתיחת. בטן היקפית הנה סביב הגוף, 360 מעלות.

תודה רבה על התשובה !

04/10/2017 | 14:32 | מאת: רוני

שלום דוקטור אני בת 48 לאחר שתי לידות, אחת מהן של תאומים. עור הבטן שלי כשאני עומדת בעיקר, נראה מקומט מאוד ורפוי, בעיקר מעל הטבור. אני רזה יחסית, 52 ק"ג, וכשאני לבושה זה לא בולט כלל. ספורט לא עזר לי. גם ניסיתי טיפולים אצל קוסמטיקאית בגלי רדיו ואולטרסאונד, וזה לא עוזר. מצד שני לא הייתי רוצה להיכנס לניתוח, שכן הבעיה אסטתית בלבד. האם יש כיום פיתרונות ביניים, פרט לניתוח, שיכולים לפתור את הבעיה שלי? תודה רבה רוני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קיימים טפולים מרפאתיים לשפור איכות העור, אך כפי שכבר הבנת, מדובר בשפור חלקי בלבד. הטכנולוגיות הנמצאות במרפאות לכירורגיה פלסטית הנן בעלות עוצמה גדולה יותר ולכן יעילות גדולה יותר, בהשוואה לטפולים אצל קוסמטיקאית או טפולים ביתיים. עם זאת, הטיפול היעיל ביותר הנו ניתוחי. ואכן , במקרים רבים האינדיקציה הנה אסתטית בלבד.

28/09/2017 | 00:07 | מאת: אורנה

שלום לכם, האם מכשיר אולטראסוניק ביתי ממיס שומן, כמו המסת שומן בקור, או יעיל רק לצלוליטיס? תודה, אורנה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מאמינה שהמכשירים הביתיים יעילים לצלולית או מיצוק

היי, אני בן 30, 1.70 במשקל 95. אני עושה דיאטה ולא מצפה לקסמים משאיבת שומן - אך ברצוני לשאוב את ה"צמיגים" שיש לי באגן במקביל לדיאטה וכושר. בעיון אונליין אני נתקל במספר "שיטות" כמו Lipo Lift, וגם "בודי טייט"....השאלה האם מבחינתי כמטופל יש הבדל בין השיטות ? האם יש שיטה עדיפה על השנייה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי שלומי, שאיבת שומן הנה הליך ניתוחי זעיר פולשני המבוצע ע"י מנתח פלסטי. עקרונות הפעולה אחידים. קיימות טכנולוגיות שונות בהן ניתן להשתמש אולם אינן הכרחיות להצלחת הפעולה. לדעתי כדאי שתבחר קודם מנתח שברצונך שיבצע את הטיפול הניתוחי, ודרכו תוכל להתמקד בשיטה הניתוחית מבין החלופות שיציע לך. בהצלחה (:

שלום אני לאחר שני הריונות ולידות קיסריות. אובחן אצלי בקע טבורי וכן הפרדות משמעותית מאוד של שרירי הבטן. ברצוני לעבור ניתוח כולל לתיקון המצב. מה בדרכ הצפי לגבי החלמה מניתוח כזה? מה כוללת ההחלמה ( הבנתי שיש תקופה שלא ניתן לישון בצורה רגילה) תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיה שלום, ההחלמה מניתוח מתיחת בטן בהיקף שציינת כוללת חופש מנהיגה ומעבודה משרדית סביב שבועיים, וחזרה לספורט בהדרגה, החל מחודש לניתוח. בשבוע הראשון הולכים כפופים קלות, אין מגבלה בישיבה, והשכיבה הנה בעיקר על הגב, על מיטה כפופה .בהמשך, ההליכה והשכיבה הנן רגילות.

תודה רבה על המענה.רק עוד שאלה- כמה זמן אחרי הניתוח ניתן להרים/לסחוב (יש לי תינוקת בת 4 חודשים)?

הי, ההמלצה הנה אישית ותלויה במרכיבי הניתוח, קצב ההחלמה ומידת המשקל והמאמץ הנדרשים. אני ממליצה להמתין בין שבועים לחודש עד תחילת הפעילות.

שלום. רציתי לשאול כמה ק"ג ניתן להסיר מהגוף בניתוח מתיחת בטן גדולה(שאני מבינה שכולל שאיבת שומן) ובכמה ק"ג השדיים קטנים בהקטנת חזה מG90 ל C90? בנוסף מהי גישתך לגבי עריכת 2 הניתוחים יחד?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, מידע מדוייק על משקלים ונפחים נקבל רק בתום הניתוח, לאחר שקילת הרקמה. בעת היעוץ נוכל לבצע הערכה גסה. עם זאת, הערכה זו תאפשר לנו להחליט האם ניתוח משולב הנו אפשרי או לא. אני בעד שלוב בין אזורים שונים בניתוח אחד. לגישה זו יתרונות מרובים ובמידה ואפשרית מבחינת בטיחות המטופל, אמליץ עליה.

חמישה חודשים לאחר מתיחת בטן עדיין יש בצקת ואין הקלה שאני יושהת הרבה אז היא נפוחה יותר . באזור התפרים ממש קשה כמו אבן . למה זה ככה ומתי יעבור ממש לא נעים לי תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הי שרה, לוקחים לפחות 6 חודשים עד קבלת תוצאה סופית לאחר מתיחת בטן, ולעתים גם שנה. אזורים שעברו שאיבות שומן מחלימים מאוד לאט, וזקוקים לכשנה החלמה מבחינת מראה ואף יותר מזה מבחינת תחושה. צלקות מחלימות באופן אינדיבידואלי. שימי לב שהצלקות הצדיות מתרככות מהר יותר מהמרכזית. לעיתים אנו רואים שפור באיכות הצלקת ובצבע שלה אף שנים לאחר הניתוח. עם זאת, יש להבדק ע"י המנתח כדי שיאשר שאכן מדובר בהליך החלמה נורמלי.

23/08/2017 | 17:38 | מאת: אביבית

אשמח שתתקשרי אלי 0524435693

11/06/2017 | 04:56 | מאת: ענת

עבדתי ניתוח מתיחת בטן לפני שנתיים וחצי ואני עדיין סובלת מירידה בתחושה ושריפה בכל הבטן. האם יש סיכוי שזה עוד ישתפר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תחושת השריפה נובעת דווקא מחידוש העצבים ושקום התחושה וזו עשויה עוד להשתפר. עם זאת, אני מציעה שתבדקי אצל המנתח אשר יאשר שאכן מדובר בהחלמה תקינה.

28/05/2017 | 20:41 | מאת: עינב

שלום דר. מה זה ? מצב תמונה 4 ימים אחרי ניתוח. האם נספג לבד ? מה עושים במקרה כזה ? הרופאה אמרה לחכות....למה ?

שלום לך, לא צפיתי בתמונה. סמנים כחולים הנם צפויים לאחר ניתוח מסוג זה ונספגים בשבועות הקרובים. עליך להמשיך במעקב סדיר אצל המנתחת עד החלמה שלמה.

28/05/2017 | 20:36 | מאת: לירי

שלום דר. לפני5 ימים עברתי ניתוח בטן היקפית והקטנת והרמת חזה. יחסית חייבת להודות ללא כאבים אקוטיים רק 2 דברים מטרידים. 1. צמרמורות ומעבר בין חום לקור מהיר. חום 37.3 2. תחושת מתיחה בבטן ובישבן. תחושה כאילו אני צפה בזמן שכיבה. בצקת נוראית כאילו אני מתפוצצת. כאילו הכל עומד לצאת מגידרו. כשאני נוגעת בבטן היא כמובן קשוחה ונפוחה אומרים שזה תקין... כמה זמן עד שזה עובר ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטמפרטורה שציינת אינה מעידה על חום גוף שאינו תקין יחסית למצב. תחושת מתח באזורי הניתוח הנה צפויה לאחר ניתוח זה. באשר לנפיחות הבטנית, אני ממליצה מעקב מסודר אצל המנתח על מנתח שיאשר שהחלמתך תקינה.

04/05/2017 | 12:14 | מאת: אירמה

לאחר הלידה,,השיליה לא נפרדה וקבלתי חומר הרדמה שגרם לי לדום לב,,מזלי שעשו לי החייה ושוק חשמלי,,,והיום אני ישנה עם מכשיר cpap עקב דום נשימה בשינההאם אלה סיבות שמספקות את קופת חולים בכדי לתת אישור לעבור את הניתוח בכותלי בית חולים ציבורי היכן שיש צוות וציוד רפואי למקרה של סיבוכים ובעיות נפשיות שלי,,תודה רבה לך

לקריאה נוספת והעמקה

אירמה שלום, קיימות הגדרות המצדיקות ניתוח מתיחת בטן מבחינה רפואית. אני מציעה שתבדקי ע"י כירורג פלסטי בקופת החולים אשר יעריך האם תהני מניתוח זה. במקביל תצטרכי לעבור הערכת קרדיולוג ומרדים, אשר יעריכו את הסכון הרפואי הטמון בהרדמה נוספת, ומהי המסגרת המתאימה עבורך.

03/05/2017 | 20:07 | מאת: טל

שלום ד"ר טלי. אני חודש אחרי ניתוח מתיחת בטן כולל שאיבת שומן ותפירת השרירים. עדיין סובלת מכאבים עזים בבטן. בנוסף, כל מגע חיצוני בעור הבטן, גם קל ביותר, מכאיב. זו תחושה של צריבה עזה, כמו מן כוויה (אף שחיצונית לא רואים כלום חריג). האם זה נורמלי? מתי זה אמור לעבור? רציתי גם לשאול איזו פעילות גופנית ניתן לעשות אחרי חודש (חוץ מהליכה איטית שאני עושה..), לא הבנתי אם צריך להמנע מכל הפעלה של שרירי הבטן. ומה לגבי סחיבת משקל (שקית-שתיים מהסופר..)- זה מזיק? אני מניחה שלשכב על הצד כבר מותר?.. תודה רבה!! תבורכי

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, שינויים בתחושה בעור הבטן הנם חלק מהניתוח ומתרחשים תמיד. לרוב קיימת ירידה בתחושה או שינוי בתחושה. רגישות עזה קשורה בדרך כלל לחזרה ולשקום התחושה בעור והנה זמנית לרוב. מומלץ לחזור לפעילות גופנית בצורה הדרגתית לאחר כחודש, כפיפות בטן והפעלה ישירה של שרירי הבטן לאחר חודשיים. בשלב זה משקל של עד מס ק"ג. ניתן כבר לשכב על הצד..החלמה מהירה

שלום האם נתן לעשות ניתוח לפרוסקופי להצמדת שרירי בטן במקרה ואין עודפי שומן ועור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתוח מסוג זה אינו שכיח ולעיתים מבוצע ע"י כירורגים המומחים בניתוחים לפרוסקופיים. איני יודעת מה איכות התוצאות האסתטיות, מציעה שתבדקי לפני החלטה על ניתוח בשיטה כזו.

תודה רבה

30/04/2017 | 18:54 | מאת: מילו

שלום, אני עשיתי לפני 5 שבועות מתחיחת בטן הקפית והישבן שלי ממש גבוה מידי כולל הכפל החדש שעשה לי הרופא. האם זה אמור לרדת? משמעותית? לפני הניתוח זה מה שהרופא שלי אמר לי אבל אני ממש דואגת כי כפל הישבן ממש גבוה מידי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ממש ברור לי מה הכוונה לקפל הישבן מלבד הקפל המקורי שתחת הישבן, אשר אף פעם אינו מתרומם מידי. ולכן, אם הכוונה הנה לבליטה חדשה אשר נוצרת באזור מרכז הישבן, הרי אז מדובר בשולי אזור ההגדלה של הישבן אשר כנראה בוצעה (רקמה עצמונית), וזה יוצר מראה דמוי מדרגה בחודשים הראשונים אולם אזור המעבר מטשטש עם הזמן.

03/05/2017 | 20:17 | מאת: מילו

כן הישבן עצמו נראה גבוה מדי, התבצע הגדלה בעזרת הרקמות שלי. לגבי הקפל התכוונתי לפס שמפריד בין שני צידי הישבן הוא המשיך לי אותו ולכן זה גבוה מדי. גם זה ירד?

25/04/2017 | 14:34 | מאת: עדי

בת 60 עם עור רפוי בזרועות. שאיבת שומן באזור זה יכולה למצק את העור ותאפשר הליכה עם חולצות ללא שרוול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, בגילך איני ממליצה על שאיבת שומן בזרועות כפעולה בודדת. כוונתי הנה שהסכוי להתכווצות טובה של העור הנו נמוך ולכן אני ממליצה להתייחס לאפשרות של שאיבת שומן יחד עם הסרת העור העודף.

בת 58 עם עור רפוי בזרועות. האם גלי רדיו יכולים לגרום למיצוק העור ולמיגור התופעה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גלי רדיו אינם מטפלים בעור רפוי. עור רפוי צריך להסיר, בכל גיל, כדי להפטר ממנו.

22/04/2017 | 18:37 | מאת: מאיה

היי, בת 22 יש לי שומן שמצטבר בבתי השחי מכל צד וזה מאוד מפריע וגורם לי לחוסר ביטחון , האם אפשר להסיר את השומן בניתוח/הליך כירורגי ? והאם נשאר צלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

מאיה שלום, השומן בבתי השחי הנו מבנה הקשור לרקמת השד וזוהי תופעה די שכיחה בנשים. השומן הזה לרוב משתנה במהלך החודש ומציק במיוחד לקראת תקופת המחזור החודשי. הטיפול הנו ניתוחי, במהלכו אנו מסירים את הרקמה הזו. לעיתים ניתן להסתפק בצלקת קטנה אולם לרוב מדובר בצלקת באורך מס ס"מ אשר ממוקמת כמעט כולה בתוך בית השחי ולכן אינה מאוד בולטת.

15/02/2018 | 16:09 | מאת: דוד אילוז

אשתי אמורה לעבור ניתוח להסרת שומן בבית השחי .בשני הצדדים.האם יש סיכון לשיתוק או ההחלמה ארוכה וקשה?כך אמרה לה מישהי שעברה זאת.תודה מראש

28/02/2019 | 20:59 | מאת: דניאלה

אפשר פרטים איפה עודים ניתוח..? זה מאוד יעזור לי תודה רבה

היי טלי , אני נמצאת כחצי שנה לאחר ניתוח בטן ועדיין יש לי בצקת מעל החתך באזור הבטן התחתונה . האם זה נורמלי? איך אפשר להיפטר מהבצק? המנתח אומר שלוקח שנה ....נראה לי לא הגיוני ושאלה נוספת- האם פעילות גופנית נמרצת טובה ? או שזה לא טוב כשיש בצקות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הי לימור, רוב הבצקות (נוזלים בין תאי השומן) נספגות בחצי השנה הראשונה לניתוח. אני ממליצה שתשקלי ותשווי את משקל גופך כיום לזה לפני הניתוח. לעיתים מלאות בשפולי הבטן נובעת פשוט מעליה במשקל. בכל מקרה, אם המלאות שם נותרת קבועה ניתן לשאוב אותה ולשפר את המצב. פעילות גופנית קבועה הנה מצויינת לצורך שפור הזרימה הלמפתית באזור הניתוח. בנוסף, היא חשובה על מנת לסגל הרגלי חיים בריאים, לשמור על משקל הגוף ולחטבו.

20/04/2017 | 17:35 | מאת: טל

שלום ד"ר. אני שבועיים וחצי אחרי מתיחת בטן ושאיבת שומן. רק לפני 3 ימים הוצאו הנקזים. רוצה לשאול: 1. אני חשה כאבים באזור שרירי הבטן העליונים וכלל לא יכולה להזדקף. כבר שבועיים וחצי שאני הולכת כפופה ופשוט משתגעת. הגב כבר כואב יותר מהבטן.. לנסות להזדקף "בכוח", או לחכות שהאזור יחלים יותר ורק אז אוכל להזדקף? (אגב, בכל נגיעה, אפילו קלה, בבטן העליונה, אני חשה כאב, ובכל תזוזה, כולל בהליכה, אני מרגישה "שמשהו זז" באזור זה של שרירי הבטן העליונים. זה כך בדרך כלל אחרי ניתוח כזה? 2. הבטן נפוחה (כולל גם בצדדים ובאזור שמעל הערווה). כרגע אני יותר "שמנה" מאשר כשנכנסתי לניתוח.. חח. תוך כמה זמן יורדת הנפיחות והאם את חגורת הבטן לסגור כמה שיותר חזק, או דווקא לא??.. תודה רבה מראש!! אין לך מושג כמה האפשרות לשאול ולהתייעץ מסייעת בתקופה הרגישה והכאובה הזו של אחרי ניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום אענה לשאלותיך ברצון אולם התייחסותי אינה תחליף לבדיקת המנתח שלך. קצב ההחלמה ממתיחת בטן הנו אישי ומושפע מפרמטרים רבים ובהם מורכבות הניתוח והיקפו. את מתארת קצב החלמה איטי באופן יחסי ולכן אני ממליצה שתבדקי עי המנתח. במידה ואין בעיות בתהליך ההחלמה, הרי תלונותיך על אי נוחות באזור שרירי הבטן נובעת עקב תפירתם במהלך הניתוח. ניתן להתאים טיפול תרופתי אשר יעיל בהרפיית השרירים המכווצים ולזרז את החלמתך. באשר לכאבי הגב, הם אכן נובעים לרוב מהשינוי ביציבה. בשלב זה את אמורה כבר להתיישר, ואין מניעה רפואית לכך. חגורת הבטן מיועדת לתמיכה ואמורה להסגר בלחץ קל עד בינוני. נפיחות נובעת ממגוון סיבות, כאשר יש הנוטים לה יותר מאחרים. במידה וממצאי בדיקת הבטן שלך תקינים, הנפיחות אמורה לחלוף תוך מספר חודשים, לרוב עד כחצי שנה, זאת במידה והניתוח לווה בשאיבות שומן.במידה ולא היו שאיבות שומן, הנפיחות צפויה להעלם קודם לכן. אני מאחלת לך החלמה מהירה ושלמה (:

19/03/2017 | 23:48 | מאת: מור

דר שלום אני אחרי 8 חודשים לניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן ועדייןיש לי בצקות האםזה נורמלי ולמה זה קורה

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום, את נמצאת בשלב החלמה מתקדם בו לרוב כבר נעלמות הבצקות. מציעה שתפני לבדיקת המנתח ותראי לו מה מטריד אותך.

16/04/2017 | 01:12 | מאת: שרי

אני לאחר שלושה חודשים . בus בצקת בבטן תחתונה. כמה זמן אמורה לעבור הבצקת . האם עבר לך?

שרי שלום, הבצקות לאחר מתיחת בטן צפויות לחלוף תוך כחצי שנה מהניתוח

תודה רבה

שלום לפני שבועיים וחצי עברתי ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן גדולה. כבר התחלתי להרגיש ממש טוב וביומיים האחרונים אני מרגישה נפוחה מידי. האם ייתכן שזו השמנה או שהגוף עדיין יכול לאגור נוזלים בשלב הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום, תנודות בנפיחות שלאחר הניתוח קיימות בחודש הראשון וקשורות למשקל הגוף, לתזונה, לתנוחות מסויימות , ללחץ לא אחיד על אזור הניתוח ולמאמץ פיזי מוגזם. מומלץ לא להגזים בעמידה ממושכת או בישיבה כשהגב כפוף ולהמנע מלחץ גדול מדי של החגורה על אזור הניתוח בשלב זה. כשפצעי הניתוח תקינים, אני ממליצה לפנות לאוסתאופט לצורך שפור מצב הנוזלים באזור הניתוחי, אך זאת רק לאחר בדיקת המנתח ואשורו. החלמה מהירה (:

06/03/2017 | 21:59 | מאת: מתעניינת

כמה אפקטיבי הוא ניתוח שאיבת שומן מהירכיים מעל גיל 50?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, שאיבות שומן קטנות עדין יכולות להתבצע בגיל זה, אולם הייתי נמנעת משאיבות גדולות יותר שכן סכוי העור להתכווץ היטב יורד עם הגיל עקב אבדן אלסטיות, מה שעלול לפגוע בתוצאה הניתוחית.

19/02/2017 | 08:44 | מאת: שיר

שלום רב, אני כבר מיואשת וחייבת עצה טובה . אני בת 30 עם גוף מחוטב אך הזרוע האחורית שלי רחבה .כל מי שאני אומרת לו את זה אומר לי שזה שטויות והיא לא . מבחינת הגוף שלי אין לי פרופורציה בגוף וזה מאוד מפריע. אין לי קו ישר בזרע אלא כמו שק כזה שיורד. שמעתי על הרבה שיטות ועכשיו גם על שיטת הצרת הקיפים בקור. האם זאת שיטה שיש בה תוצאות? והיא לא מסוכנת?? ועעוד דבר בבקשה ישנו מכשיר שנקרא סילואט מכשיר להצהרת היקפים האם שמעת עליו? תודה מראש

19/02/2017 | 15:02 | מאת: יעל

אשמח לתשובה ,אני שמעתי על מכשיר לבצהרת היקפים בשם טריפולר פוז ,האם מוכר ועוזר לירידה בהקיפים? ( צריכה להוריד 3-4 ס"מ מהזרועות )

שלום לך, לא קיימת הסכמה מקצועית באשר למכשירי הצרת ההיקפים, שכן לא יעילים לכל מטופל ומידת השפור המושגת הנה קטנה יחסית. שאיבת שומן נחשבת לטיפול מדוייק יותר ואמין . במידה וההשמנה בזרועות מלווה במשקל גוף חריג, מומלץ לרדת במשקל קודם להחלטה על טיפול מסויים.

01/02/2017 | 21:03 | מאת: אלמוני

מה הכי בטוח / לא יקר לסלק שומן באיזור הבטן לגברים , הזרקות ליפוליזיס / המסת שומן בקור / שאיבה של שומן + מה שיש במכונים אסטתיים ? כמה זמן לוקח להתאושש מההנ"ל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול היעיל והמשתלם ביותר מבחינת שלוב של בטיחות, דיוק בתוצאה הצפויה ותגובה מלאה של כל המטופלים הנה הפעולה הניתוחית דווקא, הקרויה שאיבת שומן. כל החלופות השונות מחייבות סדרה של טיפולים, לא כל המטופלים מגיבים, מידת התגובה אינה ניתנת לחיזוי והעלות הנצברת משתווה לעיתים לפעולה ניתוחית בודדת. אני ממליצה לפנות לייעוץ ןלטיפול אצל כירורג פלסטי מומחה ושם יוצגו החלופות השונות. שאיבת שומן ממוקדת לאזור מצומצם כמו בטן יכולה להתבצע בהרדמה מקומית או בכללית, ומשך ההתאוששות הנו יום יומיים עד חזרה לנהיגה ולעבודה משרדית ושבועים עד חודש לחזרה לספורט.

שלום רב, לפני שנה וחצי עברתי ניתוח משולב-מתיחת בטן גדולהה...ותיקון בקע בצלקת מניתוחים קיסריים קודמים. כיום, שנה וחצי אחרי, אני מוצאת את עצמי עם אותה אבחנה: דיאסטזיס רקטי משמעותי מעל ומתחת לטבור+הרניה. 1. לאחר הניתוח שמרתי בקנאות רבה על תוצאות הניתוח ולפי הוראות הרופאים, לא עליתי במשקל ואף הורדתי, אני עוסקת רק בספורט מתון עפ"י המלצת הרופאים ונמנעת מלהרים משקלים כבדים (לא יותר מ 4-5 ק"ג). כיצד ייתכן? הרי תוצאות הניתוח, לפחות עפ"י מה שהוסבר לי, אמורות להשמר לאורך זמן..ועשויות להנזק במקרים של השמנה דראסטית/הריון. 2. מן הסתם, לאחר מתיחת הבטן, אין לי עודפי שומן ועור האם הגישה הלפרסקופית רלוונטית עבורי? 3. מאחר והאיזור כבר נותח, מהם סיכויי ההצלחה? תודה מראש על תשובותיך

לקריאה נוספת והעמקה

אילנית שלום, על סמך המידע שמסרת, ניתן להניח שקיימת אפשרות להמצאות השמנה תוך בטנית נכרת , אשר הנה גורם סכון להשנות הבלט בדופן הבטן ולהשנות בקעים. אני ממליצה שתפני לבדיקת המנתח שלך אשר יבדוק וימליץ באשר להמשך טיפול. העובדה שאזור הבטן כבר נותח לא תפגע בתוצאות הניתוח. עבור דיאסטזיס משמעותי, להערכתי ,הגישה הלפרוסקופית פחות מתאימה.

18/01/2017 | 00:16 | מאת: ***

היי, אני לפני ניתוח מתיחת בטן היקפית. רציתי לשאול: האם יש צורך להפסיק קיום יחסי מין לפני / אחרי הניתוח? לציין שאני הומוסקסואל על כל המשתמע מכך מבחינת יחסי מין... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לאחר ניתוחים אסתטיים מומלץ להמנע ממאמצים גופניים וזה כולל יחסי מין, עד החלמה מלאה של אזורי הניתוח. בהצלחה (:

שלום לך, לאחר ניתוחים אסתטיים מומלץ להמנע ממאמצים גופניים וזה כולל יחסי מין, עד החלמה מלאה של אזורי הניתוח. בהצלחה (:

שלום.גבר בן 37 קבעתי לי תור לשאיבת שומן ומתיחת בטן. רציתי לשאול האם חודשיים לאחר הניתוח יהיה כבר ניתן, חודשיים אחרי הניתוח, לטוס לחו"ל על כל המשתמע מכך סחיבת מזוודות, הליכות ממושכות ים וכיו'ב. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והחלמתך מהניתוח תהא תקינה, חודשיים לאחר הניתוח תוכל להיות פעיל לגמרי, וזה כולל מאמצים גופניים ונשיאת משקל.

12/01/2017 | 20:02 | מאת: קארקא

האם אפשר להכנס להריון לאחר ניתוח שאיבת שומן בבטן ומתיחת בטן? הבטן תוכל להמתח שוב ? 3אין סכנה לליגה מוקדמת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ניתן להרות ולהשלים הריון בריא ללא קושי לאחר מתיחת בטן. העור שלנו אלסטי ונמתח בקלות.אין סכנה ללידה מוקדמת עקב מתיחת בטן. עם זאת, לעיתים אנו ממליצים למטופלות לדחות את הניתוח האסתטי עד השלמת הלידות. זאת משום שתוצאת הניתוח עשויה להפגע עקב הריון נוסף ולא משום סיבה אחרת.

שלום לך, ניתן להרות ולהשלים הריון בריא ללא קושי לאחר מתיחת בטן. העור שלנו אלסטי ונמתח בקלות.אין סכנה ללידה מוקדמת עקב מתיחת בטן. עם זאת, לעיתים אנו ממליצים למטופלות לדחות את הניתוח האסתטי עד השלמת הלידות. זאת משום שתוצאת הניתוח עשויה להפגע עקב הריון נוסף ולא משום סיבה אחרת.

04/11/2016 | 10:41 | מאת: שלומית

שלום, עברתי לפני חודשיים ניתוח שאיבת שומן וכבר כשהתעוררתי האזור מעל ברך ימין היה מאוד רגיש, שלא כמו שאר האזורים. במהלך ההחלמה גם כל הזמן היתה שם רגישות ולא החלים כמו שאר הרגל. באחת הביקורת הרופאה פתאום החליטה לומר לי שהיתה לי בתוך הרגל רקמה צלקתית שהפתיעה אותה ושמכאן הרגישות. כיום הרגל נראית מעוותת עם כל מיני צמיגונים בהיקף ושקע, ויש פס.שקע שנוצר מהחדרת הקנולה. השאלה שליף ואני מקווה שתפורסם, היא האם במהלך הניתוח יש עוד גורמים מלבד המנתח שיודעים לעקוב אחר מה שקורה או שהרופא פשוט מציין ברישומים שלו את מה שהוא מוצא לנכון ללא שום פיקוח של גורם נוסף? אני מרגישה שגם אם משהו השתבש במהלך הניתוח הרופאה לא תיקח אחריות אז איך אני יכולה לדעת מה קרה שם? והאם רופא יוכל היום עפ מצבה של הרגל לדעת יותר? סיבוכים זה בלתי נמנע וחלק מהסטטיסטיקה אז זה לא שיש לי עילה לתביעה, אבל עדיין אני רוצה לדעת אם לחזור לאותה רופאה לתיקונים, ואם בכלל אפשר לתקן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בתום הניתוח המנתח כותב דוח ניתוח, ובו מציין את מהלך הניתוח כולל ממצאים חריגים אשר נצפו או התרחשו במהלכו. לעיתים קיימת רקמת צלקת באזור מנותח טרם הניתוח, עקב חבלה או ניתוח קודם, וזו עשויה להגיב באופן שונה לניתוח חדש. סבוכים עשויים להתרחש לכל מנתח המבצע ניתוחים ולכן אנו מציגים זאת בפגישה טרם הניתוח, והמטופלים נדרשים לחתום על טפסי הסכמה לניתוח הכוללים התייחסות לנושא זה. אני מציעה שתחזרי למנתחת על מנת לשמוע את חוות דעתה, ובמידה ויהיה צורך בתקון, תחליטי האם להמשיך עימה בטיפול. החלמה מהירה (:

31/10/2016 | 12:05 | מאת: דנה

היי אני כשבוע לאחר ניתוח מתיחת בטן ובקע טבורי , הטבור מלא דם קרוש אשר לא מוסר בשטיפה- נמנעת מלגעת או לסבן את המקום , כיצד צריך לטפל בטבור, האם צריך לחבוש אחר המקלחת? האם לסבן אותו?

לקריאה נוספת והעמקה

הי דנה, כחלק מניתוח מתיחת בטן קיים חתך ניתוחי בטבור. החתך נתפר במהלך הניתוח. קרישי הדם ירדו במהלך המקלחות הקרובות. אני ממליצה לנקות בתוך הטבור באמצעות אפליקטור עם משחה אנטיביוטית או פולידין (מקל אזניים).כדי להמנע מלכלוך הבגד, מומלץ לחבוש מעליו בפד .החלמה מהירה (:

האם קיימות דרכים נוספות להסיר מצבורי שומן מבטן, ישבן וזרועות באופן לא פולשני ? ובמידה ויש , כמה הם יעילים ולא מסוכנים? תודה נתונים אם את צריכה בכדי להשיב לי: בת 25, לפני הריונות, מבנה גוף עגלגל ודיי התייאשתי מכל הדרכים לרדת במשקל. אני חיה אורח חיים מאוד בריא, מתעמלת קבוע ומקפידה על תזונה בריאה מאוד ועל אף זאת , השומן לא יורד.

לקריאה נוספת והעמקה

אסנת שלום, ישנן שטות לא חודרניות כמו הקפאה, אך אני ממליצה על שאיבת שומן, אשר הנה טיפול מדויק, בטוח וחד פעמי. אין סכנה באף אחת מהשיטות, אך הטיפול הלא פולשני לא מתאים לכל אזור בגוף, לא כולם מגיבים לו, וצבר האזורים הגדול בו את מעוניינת הופך את הטיפול בהקפאה אף ללא כלכלי בהשוואה לשאיבה.

11/10/2016 | 05:10 | מאת: הילה

קראתי שלפעמים הסימנים הכחולים עוברים רק אחרי חודש. האם הכאבים עוברים רק אחרי שהסימנים הכחולים עוברים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הלה שלום, תהליך ההחלמה מניתוח הנו מאוד אישי. באופן כללי, ככל שהניתוח מכיל מרכיבים רבים יותר, ככל שמשקל המטופל גדול יותר וככל שמבוצעות במהלך בהניתוח יותר שאיבות שומן, כך ההחלמה ארוכה יותר, וזה כולל יותר סמנים כחולים. מאידך, רגישות הגוף לכאב הנה מאוד אישית, כאשר יש שסובלים מכאבים עזים כתוצאה מניתוח קטן, ואחרים לא חשים כאב כלל לאחר ניתוח ענק בהיקפו. לרוב אין קשר בין היקף הסמנים הכחולים לעוצמת הכאב או משכו. כיום אנו יודעים לשלוט בכאב, במיוחד לאחר ניתוחים שטחיים כמו הסרת עודפי עור, וניתן להורידו למצב של אי נוחות בלבד. זאת באמצעות שלוב של הרדמת אזור הניתוח ע"י המנתח, במהלך הניתוח, יחד עם נטילת תרופות למניעת כאב בבית. מקווה שהסבר זה מרגיע אותך. בהצלחה (: