פורום תופעות לוואי בטיפול התרופתי

תופעות לוואי עלולות להתרחש עם כל מתן של טיפול תרופתי, בין אם ניתן על פי הוראות השימוש של התרופה, ובין אם נלקח שלא על פי הוראות השימוש של התרופה או במינון יתר. הפורום נועד לתת מענה לכל שאלה הקשורה לתופעות לוואי מתרופות או תגובות בין תרופתיות. הפורום מיועד לענות, בין היתר, על שאלות בנושאים הבאים: תופעות לוואי אפשריות העלולות להתרחש מטיפול תרופתי, חשד לגבי תופעת לוואי שהופיעה בעקבות מתן טיפול תרופתי בפועל, מחלה שהוחמרה או שהופיעה בעקבות טיפול תרופתי, תופעת לוואי שהופיעה כתוצאה מתגובה בין תרופות או חשש לתגובות בין תרופתיות. .
1350 הודעות
1303 תשובות מומחה

מנהלי פורום תופעות לוואי בטיפול התרופתי

גולשים יקרים: תשובות ינתנו בפורום אחת לשבוע.
02/05/2019 | 01:00 | מאת: דוד

שלום. רציתי לשאול לגבי דוחי יתושים למריחה, כגון סנו די (בצורת רולר) ודומיו. אני עובד בבית, ולכן בלבוש קל. לכן, בחודשי הקיץ החמים אני זקוק למריחה יומית ואפילו עד 3 פעמים של חומרים מסוג זה. כמו כן, בלילה אני ישן עם דוחה יתושים חשמלי. רציתי לשאול באמת ובתמים האם אין בעיה בריאותית עם כמות כל כך גדולה של חומרים נגד יתושים במשך חודשים רבים. אשמח לדעתך המלומדת. קצת מודאג. תודה רבה

תכשירים דוחי יתושים מוגדרים כתמרוק ולא כתרופה. ניתן להפנות את השאלה לאגף תמרוקים במשרד הבריאות באמצעות כל הבריאות 5400*.

01/05/2019 | 19:36 | מאת: כאבים לאחר זריקה

שלום רב לפני 4 ימים קיבלתי זריקה נגד אלרגיה באזור העכוז ומאז אני סובלת מכאבים בעכוז ומקרין לרגל האם זה מסוכן? או תופעה רגילה

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ולא השתפר, יש לפנות למרפאה לבירור.

לוקחת תרופות קונטרולוק מירו לשינה 15 מג ציפרלקס 5 מג לורין בין חצי ל שלושת רבעי כדור לשינה נורמלקס כוסית מלאה לאחרונה הרגליים נרדמות ויש קושי בהליכה ויש קצת נפיחות ובצקת ברגל שמאל בשוק האם אחת מהתרופות גורמת לתופעות אלו לאחרונה לאחר לקיחת מירו בלילה נהיה לי הרדמות בשתי הרגליים וזה נשאר האם יתכן שהיא גורמת לניורופטיה לבצקת או תרופה אחרת לוריבן או ציפרלקס או נורמלקס לוקחת פורמןלה להליקובקטר יש בה קצת ולריאן רפואי אולי זה גורם לבעיות בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהתייחס לתרופות קונטרולוק (חומר פעיל Pantoprazole), מירו (חומר פעיל Mirtazapine), לוריון (חומר פעיל Lorazepam), ציפרלקס ) חומר פעיל Escitalopram) ונורמלקס (חומר פעיל Polyethylene glycol) נוירופתיה פריפרית עלולה להיגרם מגורמים מגוונים בינהם מצבי מחלה שונים, מחסור בוויטמינים מסוימים, טוקסינים ותרופות. הן בצקת והן נימול בעור עלולות להיות להיות תופעות לוואי של pantoprazole, Mirtazapine, , Escitalopram חוסר יציבות עלול להיות תופעת לוואי של lorazepam. כיוון שלא אני לא יודעת לאיזה תוסף את מתכוונת וכיוון שהמידע אודות יעילות, בטיחות ואיכות של תוספי תזונה הינו דל- לא אתייחס אליו. על מנת להעריך קשר בין תופעות לוואי לטיפול תרופתי, יש לשלול גורמים נוספים לתופעות וכן להעריך את הקשר בזמנים בין הופעת התופעות לתחילת הטיפול/העלאת מינון. מומלץ לפנות לרופא לבירור פרטני. אציין בנוסף כי הינך נוטלת מספר תרופות המשפיעות על העירנות ולכן יש להיות מודע ולהימנע מביצוע פעולות הדורשות ריכוז ועירנות כל עוד יש השפעה כזו.

שלום רב. יש לי בצקת פריפרית בשתי הרגליים. עד הברכיים. סובל מסיאטיקה. אמור לעבור זריקה תחת שיקוף עם סטרואידים בין היתר. האם סטרואידים ובצקת לא מסוכן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי מהפנייה הרקע לבצקת. הרופא רושם את הטיפול לאחר שמעריך כי התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי בו בהתאם למצבו הרפואי של המטופל. יש להעלות את החששות מול הרופא ולהיוועץ עימו בנוגע לטיפול המתאים עבורך.

26/04/2019 | 09:54 | מאת: רוני

שלום,רציתי לדעת האם אפשר להמיס את הארטריל גו במיץ _תפוזים למשל) או חובה רק במים,והאם הוא יעיל גם לפגיעה בסחוס במפרק הירך,בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר בירור מול בעל הרישום, ניתן להמיס את האבקה גם במיץ, ולבלוע מיד כשמתמוסס. לשאלתך השנייה, התכשיר מאושר לטיפול בתסמיני אוסטיאוארתריטיס של הברך לאחר שהוכחה יעילותו ובטיחותו להתוויה זו. המידע דל ספציפית על אוסטיאוארתריטיס של הירך. מחקר אשר בדק יעילות החומר הפעיל גלוקוזאמין סולפאט באוסטיאוארתריטיס של הירך לא הראה יעילות בהקלה על התסמינים או התקדמות המחלה.

ת 35 ונוטלת ציפרלקס. מעונינת לדעת האם יכולה לקחת ציפרלקס בנסיונות להרות ובכל מהלך ההריון. תןדה

לקריאה נוספת והעמקה

ככלל, הטיפול בציפרלקס ניתן במהלך היריון לאחר שהרופא שוקל ומחליט כי התועלת בטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי לאם ולעובר. במידה והנך רוצה ייעוץ פרטני אודות בטיחות תרופות בהריון כדאי לפנות לאחד מהמרכזים הטרטולוגים המומחים בתחום כגון המרכז הטרטולוגי בירושלים (02-5082825) וההריופון (אסף הרופא- 08-9779309).

21/04/2019 | 11:01 | מאת: שלום וברכה

אני אמא לתינוקת בת כמעט שנתיים שנמצאת במעון מידי יום ונדבקת כל הזמן בנקודות לבנות על הלשון או אדמדמות בצבע הלשון. רציתי לשאול לגבי פיטריה שחוזרת לעיתים קרובות מאד (שלושה שבועות לחודש) בלשון. אני מקפידה לצחצח לה שיניים עם משחה טבעית הנקראת "וילדה" ובנוסף אני משתמשת באבקת "ביוטיקיד LR" פעם ביום. אשמח ליעוץ מקצועי האם ניתן לעשות משהו.. תודה מראש! :)

לקריאה נוספת והעמקה

המידע אודות יעילות, בטיחות ואיכות תוספי תזונה הינו מוגבל. מומלץ לפנות לרופא ילדים לייעוץ.

סובלת מכאבים בגב עליון בשל לחץ לושו העליונה סותרחי חומצה לא עוזרים האם ניתן להדתמש באאקוקביה לכאב זנ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא לבירור והתאמת טיפול

15/04/2019 | 21:57 | מאת: ניסים

שלום רב הנני מטופל ב VIPAX אולם התגלה שבגלל השימוש ב VIPAX שמתאים לי הוא גורם לייתר לחץ דם. שאלתי האם אפשר לשלב VIPAX עם TRITECE להורדת לחץ דם. תודה בברכה ניסים

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מנטילה משולבת של שני התכשירים.

שלום רב, אני חייבת מאוד לשלוח את שאלה ו\או השאלות הללו, מכיוון שהן יושבות על ליבי ולא נותנות לי מרגוע ולא יוצאות מראשי, אז אוקיי: הייתי מאוד רוצה לדעת לפני שאני באמת אתחיל טיפול תרופתי משולב בנוסף עם עוד תרופה, כדור חדש שאני אטול אותו כנראה ושמו הוא- אריפלי, כמובן באישור משרד הבריאות!!1, שאני כנראה אטול את תרופה זו מכיוון שכבר זמן מה אני נוטלת כדור נגד חרדות, וכו..., ושמו סרלטרלין, אני חייבת לציין בנוסף לכל שהוא מאוד עזר ועדיין עוזר לי אומנם פחות, מכיוון שהורידו לי את מינונו עקב רמות הורמון הפרולקטין שלי בדם, שהן גבוהות למדי, ועקב כך אני סובלת מהפרעות במחזור החודשי שלי, עד כדי הפסקה מוחלטת של הווסת שלי, ובנוסף לכל מכאבי ראש עזים, אז הרופאה שלי החליטה להוריד את כדור זה במינון שלו מכדור לשלושת רבע ומ- שלושת רבע לחצי, ולאחר תקופה מסוימת מצבי חזר לקדמותו, לאחר זמן מה הרופאה שלי השיגה לי אישור ממשרד הבריאות, לתרופה שהיא רצתה לתת לי לפני הרפה זמן, ובחתימת הוריי, והסכמתם כמובן!, וגם אני חייבת לציין שגם אני הסכמתי מכיוון שתרופה זו לא מיועדת רק להפחת והורדת הורמון הפרולקטין, בדמי, אלא גם לדיכאון מז"ורי, וכו..., ולשיפור מצבי הנפשי, אך לאחר שבאמת קיבלתי את האישור ממשרד הבריאות היום, קראתי את העלון שמצורף לכדורים הללו, וגיליתי שיש לסוג תרופה זו תופעות לוואי רבות, כגון: עוותיות בשירירי הפנים, ואני חייבת לציין שהיה כתוב שתופעת לוואי זו אכן שכיחה בקרב נוטלי התרופה הזו, כ- 1-10 מתוך מאה אנשים, ובנוסף גם לפרשת יתר של רוק בפה, אי שקט ואקטיזיה, הקאות, בחילות, נדודי שינה, וכו..., וגם תופעות לוואי שלא יודעים את מקור שכיחותן, כגון- התקף לב ומוות פתאומי ועוד, אני גם חייבת לציין שתופעות לוואי אלו שפירטתי עליהן שאין מקור לשכיחותן, אך לשמע מה שקראתי מאוד מאוד נלחצתי ודאגתי, במיוחד שיש תופעות לוואי שהן אכן שכיחות ויכולות להתרחש לעיתים קרבות, כמו שפרטתי קודם לכן- עוותיות בשירירי הפנים והגוף, וזה באמת באמת באמת מאוד הבהיל אותי. ואני בנוסף מאוד בדילמה האם ליטול את רופה זו או לא, למרות שאני מאוד סומכת על הרופאה הפסיכאטרית שלי, אני נורא חוששת ומבוהלת, במיוחד שקראתי שגם בגילאי ההתבגרות תופעות לוואי הלו באמת יכולים להתרחש באותה רמת סבירות לזו של מבוגרים. אנא מממך עני לי, זה מאוד מאוד מאוד נחוץ לי, ואני יודעת באמת שכתבתי השאלה ובהודעה זו מלל רב מדי, אך בבקשה עני לי לשאלתי זה מאוד חשוב לי, ואני כרגע מאוד לחוצה, מבוהלת, חוששת, דואגת ועוד, בבקשה, בתודה- לינוי דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חשוב להבין כי לכל תרופה יש פוטנציאל לגרום לתופעות לוואי בדרגות חומרה שונות אשר לעיתים משתפרות למרות המשך הטיפול, לעיתים דורשות הפחתת מינון ולעיתים דורשות הפסקת טיפול. תרופה ניתנת למטופל רק לאחר שהרופא סבור כי התועלת הצפויה ממנה עולה על הסיכון הפוטנציאלי. לפיכך אני ממליצה לשתף את הורייך ואת הרופאה בחששותיך ולהיוועץ עמה בנוגע לטיפול המתאים עבורך ובמקרה ואת מפתחת תופעות לוואי במהלך הטיפול, ליידע את הרופאה ולהיוועץ עמה בנוגע להמשך הטיפול

15/04/2019 | 19:06 | מאת: מיכל

ערב טוב בני בן 10 חודשים מקבל חמישה ימים מוקספן פעמים ביום 6 סיסי, היום בערב החלפתי מזרק שלהב תי היה גדולציותר ובלי לשים לב, נתתי לו 11 סיסי אשמח לתשובה בהקדם אני סופר בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

לא צפויה רעילות משמעותית במינון זה, יתכנו תופעות לוואי במערכת העיכול.

היי חברים סובל מאוד מסיאטיקה . מטופל שנים בציפרלקס.רשמו לי 4 ליריקה פלוס 4 זאלדיאר כל יום. לקחת בוקר וערב .. הבנתי שזה רע משום מה לקחת ציפרלקס עם זאלדיאר יחד. האם כך? אם כן אשמח לדעת למה. ובנוסף לקבל עצה איזה כדור יחליף את הציפרלקס ויעבוד או בשילוב ליריקה ים זאלדיאר. המון תודה. סיאטיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה cipralex (המכילה את החומר הפעיל Escitalopram) שייכת למשפחת ה-SSRIs החוסמת קליטה חזרה של סרוטונין במוח. נטילה במקביל לתכשיר Zaldiar (המכיל patacetamol ו-tramadol) עלולה לגרום לעלייה ברמות סרוטונין כיוון שגם ל-tramadol השפעה על רמות סרוטונין. סרוטונין הינו נוירוטרנסמיטור (מוליך עצבי) אשר עלייה ברמתו עלולה לגרום ל"תסמונת סרוטונין" אשר מתבטאת בסימני אי שקט, חרדה, רעד, נוקשות שרירים, דופק מהיר, לחץ דם גבוה, עלייה בחום גוף ועוד. בנוסף שילוב שני התכשירים עלול להגביר סיכון לפרכוס. כמו כן, שילוב תכשירים שמשפיעים על מערכת העצבים המרכזית (ליריקה, ציפרלקס וזאלידאר), עלול לגרום לדיכוי מערכת העצבים המרכזית ופגיעה בערנות. ככלל, אין איסור לשלב את התכשיר, השילוב ניתן כאשר הרופא מחליט כי התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי מהשילוב בהתחשב במצב הרפואי וגורמי סיכון של המטופל. יש להיות מודע לתופעות הלוואי האפשריות וליידע את הרופא במידה ומתרחשות. נדגיש כי בפורום ניתן מידע כללי ואין כל המלצה לסתור את הנחיות הרופא המטפל, יש לוודא כי הרופא מודע לנטילה המשולבת של התכשירים ולפעול עפ"י המלצותיו.

היי. תודה רבה על תשובה כה רצינית ומהירה. אשמח לדעת אולי יש אפשרות פשוט להחליף את הזאלדיאר או הציפרלקס בכדור אחר ? שכן אוכל לקחת את שניהם.. תודה רבה.

11/04/2019 | 19:38 | מאת: ענת

האם ניתן לקחת אקמול לאחר זלדיאר במידה ועולה החום. כמה זמן צריך לחכות

לקריאה נוספת והעמקה

Zaldiar הינו תכשיר המכיל PARACETAMOL במינון 325 מ"ג ו TRAMADOL במינון 37.5 מ"ג. כלומר התכשיר זאלדיאר מכיל PARACETAMOL (המרכיב הפעיל באקמול) ויכול להספיק להורדת חום גם כאשר נלקח ללא אקמול. חשוב לדעת שמינון גבוה של PARACETAMOL עלול לגרום לפגיעה כבדית (תלויית מינון) ולכן יש להקפיד שלא ליטול יותר מהמינון היומי המקסימלי - 4 גר' ליממה. על מנת להימנע מבלבול ומינון יתר מומלץ לא לשלב מספר תכשירים המכילים חומר פעיל זה. אם בכל זאת אין ברירה, חד פעמית ניתן ליטול כדור נוסף של PARACETAMOL במינון 500 מ"ג בשילוב עם כדור אחד של Zaldiar (המכיל 325 מ"ג (PARACETAMOL,כל עוד לא מטופלים בתכשירים אחרים המכילים גם PARACETAMOL ומקפידים שלא לעבור את המינון המקסימלי ביממה. אם הינך מטופל ביותר בכדור אחד ביום של zaldiar או הינך מטופל בתכשירים נוספים- יש להיוועץ ברוקח או ברופא לפני נטילת אקמול.

09/04/2019 | 17:51 | מאת: תרופה בשם מירו

האם תרופה בשם מירו עושה תאבון.אני משתמש בה למעלה משבוע לפי הוראות רופא

לקריאה נוספת והעמקה

עלייה בתיאבון הינה בין תופעות הלוואי השכיחות של הטיפול בתכשיר מירו (חומר פעיל mirtazapine).

09/04/2019 | 12:15 | מאת: ענת

אני בת 64 ונוטלת קרטייה 100 מיליגרם ליום. האם זה יוצר התנגשות עם קרטילגו ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להדגיש כי המידע האמין על יעילות, בטיחות, השפעות גומלין ואיכות של תוספי תזונה הינו מוגבל. תיאורטית תתכן השפעת גומלין בין אספירין וגלוקוזאמין, ויטמין C ותמצית הכורכום שעלולה להעלות סיכון לדמם, אך מדובר בסיכון תיאורטי. אוסיף כי מינוני ויטמין C וכורכום בתכשיר נמוכים יחסית. לסיכום, עפ"י המידע המוגבל הקיים כנראה אין השפעת גומלין משמעותית עם אספירין, אך בשל העובדה כי המידע מוגבל, יש להיות מודע לכך ולשלב רק אם התועלת בשילוב עולה על הסיכון הפונציאלי.

יש השפעה של גלוקומין 850 על פלוטין 20 מ ג.

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מליטול את שתי התרופות במקביל. התרופה flutine עלולה להוריד רמות גלוקוז, ממליצה לנטר את השפעתו על רמות הגלוקוז בתחילת טיפול ובהפסקתו .

06/04/2019 | 21:40 | מאת: לחולים במחלת CTX

תופעות לווי לתרופה תחליפית שלxenbilox והתליפי תרופת תשינו לפני שלוש שנים הפסיקו ליוה xenbilox ורכשנו את תשינו ומזה נהיה כאב בטן ושלשוליים חזקים ואחרי שלושה חודשים החזירו את התרופה xenbilox עד לפני ארבעה חודשים והיום אין תרופה והילדים חייבים לקחת את התרופה ואם לא הילדים יהיו יותר גרועים והילדים לא מוכנים לקחת את התרופה התחלפית, כי יהיה להם כאבי בטן ושלשוליים והקאות.

06/04/2019 | 14:25 | מאת: תופעת לוואי

היי אני בן 35, נוטל אנטיביוטיקה זטו (אזניל) ומאז שמתי לב כבר כמה ימים שיש לי ממש טעם מתוק בפה, כאילו יש לי סוכר בלשון. האם יכול להיות קשר? אציין כי מעולם לא חשתי זאת, ובדיקות סוכר שעשיתי לאחרונה היו תקינות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קיימים דיווחים על שינויים בטעם ו/ריח במהלך הטיפול באנטיביוקה azithromycin (החומר הפעיל בזטו ואזניל). עם זאת, טעם מתוק בפה עלול להות תסמין של מצבי מחלה שונים (בינהם סוכרת כפי שציינת, אבל לא רק). במידה והתופעה נמשכת, מומלץ לפנות לברור.

03/04/2019 | 18:09 | מאת: דרור איל

נוטל זאלדיאר מזה שבוע. כדור ליום. הלילה 02/04/19 והיום, קיבלתי התקף של התכווצויןת שרירים. בלילה בשתי הרגליים והיום בעיקר בשוק וכף רגל ימין ובכף יד שמאל. אני נוטל בקביעות תרופות נוספות כגון ויקטוזה, ליפיטור, נובונרם מיקרופירין וטריטייס. חשבתי שאולי הזאלדיאר בעייתי בקשר לתרופות האחרות או שמדובר בתופעת לוואי מוכרת. בברכה, דרור איל

לקריאה נוספת והעמקה

התכווצות שרירים הינה תופעת לוואי ידועה (אך נדירה) של טיפול ב-tramadol (אחד החומרים הפעילים בתרופה זאלדיאר) וכן ידועה תופעת לוואי שכיחה יותר של ליפיטור (חומר פעיל atorvastatin). תופעות לוואי בשרירים של סטטינים (משפחת התרופות אליה שייך ליפיטור) בד"כ מופיעות בשבועות-חודשים לתחילת הטיפול בסטטינים, אך יכולות להופיע בכל שלב בטיפול. בנוסף, יכולים להיות גורמים נוספים להתכווצות שרירים, במידה והנך ממשיך לסבול, פנה לרופא לבירור.

03/04/2019 | 11:20 | מאת: אן

מדובר בקשיש חולה לב עם נדודי שינה מזה כחודש שהרופא המליץ על סירקדין 2 מ"ג. פעם ביום בלילה. אותו אדם מקבל גם נוגד קרישה אלקוויס 5 מ"ג פעמיים ביום -בוקר וערב(בנוסף מקבל בין היתר גם קרדילוק,איזטרול,קרסטור) קראתי במקום כלשהוא שסירקדין עלול לגרום לדלול דם גם. האם השילוב בין סירקדין ואלקוויס מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

ברב מקורות המידע אין איזכור להשפעת גומלין משמעותית בין שתי התרופות. עם זאת, קיימים דיווחים בודדים על דימומים קלים בשילוב מלטונין וורפרין (קומדין)- נוגד קרישה. מלטונין כנראה מוריד פעילות קרישה וכנראה תיאורטית עלול להגביר את הפעילות של נוגדי קרישה ונוגדי טסיות. מומלץ לדון עם הרופא על הסיכון הפרטני של המטופל לדמם ובכל מקרה, במהלך הטיפול באלוקוויס יש להיות מודע לסיכון לדמם ולפנות לעזרה רפואית, במידה ומופיעים תסמיני דמם.

03/04/2019 | 00:31 | מאת: הכל טוב

אני לוקחת טרגין, פרקוסט ואסיוול עקב פריצת דיסק , ויש לי חשש שאני בהריון( בגלל איחור במחזור) למרות המניעה ולמרות שבדיקה ביתית יצאה שלילית. שאלתי: האם הם עלולים לגרום לאיחור במחזור? ואם אני כן בהריון- האם עלול להיות שהם גרמו לנזק לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

באופן כללי, התכשיר Targin מכיל את החומרים הפעילים Oxycodone ו-Naloxone, התכשיר Percocet מכיל paracetamol ו-oxycodone והתכשיר assival מכיל את החומר הפעיל Diazepam. ככל הידוע, אין עדות לכך שמתן oxycodone במהלך ההיריון מעלה את הסיכון למומים מולדים. אין מספיק מידע קליני לגבי חשיפה בהריון ל-naloxone, אך הספיגה שלו מtargin נמוכה יחסית. בכל מקרה, שימוש ממושך בתכשיר במהלך ההיריון יכול לגרום לתסמיני גמילה בילוד ושימוש בסוף ההיריון ובלידה עלול לגרום לדיכוי נשימתי בילוד. כך שההמלצה הכללית לרופאים היא לתת את התכשיר, רק כאשר התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי לעובר. לגבי Diazepam- קיימים דיווחים על מומים ביילוד. בנוסף קיימות תופעות לוואי בילוד בנטילה בסוף ההריון. המידע לעיל הוא כללי ואינו מהווה המלצה פרטנית. למידע והמלצות פרטניות, אני ממליצה לפנות לאחד המרכזים המומחים בתחום: מרכז טרטולוגי בירושלים (02-5082825), הריופון (אסף הרופא- 08-9779309.

02/04/2019 | 21:56 | מאת: עינב

אתמול קיבלתי מניון דל 3 זריקות יום אחר יום של הזריקה עקב דלקת בכתף, המינון הינו 2 מ"ג לכל זריקה, אתמול אחרהצ היתה הראשונה, היום בצהרים קיבלתי את השניה, לקראת ערב תחושת חום מציפה את פני +חום של 37.6 ואודם בפנים האם נורמאלי? האם ללכת לקבל מחר את הזריקה האחרונה? בנוסף כאב ראש +דפיקות לב מואצות

לקריאה נוספת והעמקה

Diprospan הינה תמיסה להזרקה המכילה 2 נגזרות שונות של הסטרואיד Betamethasone ולה השפעה אנטי דלקתית, אנטי ראומטית, ואנטי אלרגית. התסמינים המתוארים יכולים להיות תסמיני זיהום, יש להיוועץ ברופא בטרם המשך הטיפול.

02/04/2019 | 10:04 | מאת: אסתי

היי.. לאחר בדיקת צפיפות עצם בדיקה שגרתית לחולי צליאק.רופא משפחה המליץ על סידן..לפני שעיין בתיק הרפואי החלטתי לקחת את התוסף ..עם לקיחה של כדור אחד בלבד ליום למוחרת הייתה לי יציאה עם דם האם התופעה קשורה לנטילת הכדור? אשמח לתשובה דחופה אסתי

לקריאה נוספת והעמקה

תוספי סידן עלולים לגרום לתופעות לוואי שונות במערכת בעיכול, ביניהן עצירות. צואה קשה בגלל עצירות יכולה לגרום לדימום רקטלי. עם זאת, דימום רקטלי יכול להיגרם ממגוון סיבות, בהנחה כי הדימום ממשיך, יש לפנות לרופא בהקדם לבירור.

01/04/2019 | 17:38 | מאת: עולא מולא

ערב טוב אני עולא מולא אמא של אוניל מולא מירכא אוניל הוא ילד שחולה ctx היה לוקח כדורים של לידיאנט והיה בסדר גמור ועכשיו משרד הבריאות יחד עם קופת חולים כללית שינו את התרופה לתרופה תחליפית והיא צינו ומאז שהתחיל לקחת את הכדורים של צינו הוא נהיה יותר עצבני ותוקפני . רציתי לדעת האם יש קשר לתרופה צינו לשינוי במצב רוח שלו ?

לקריאה נוספת והעמקה

כל טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמשתמשים. כאשר תופעות מופיעות סביב התחלת טיפל תרופתי או עליית מינון וחולפות סביב הפסקתו או הפחתת מינון, עולה הסבירות כי ניתן ליחסו לטיפול התרופתי. סבירות עולה גם כאשר התופעות ידועות ומוכרות לטיפול בתכשיר וכאשר נשללים גורמים אחרים אשר יכולים לתרום להופעת התופעה. עצבנות ותוקפנות אינן תופעות לוואי ידועות לתכשיר Chino. כמו כן, התסמינים יכולים להיות חלק מהביטויים הנוירופסיכיאטרים של המחלה. יש לפנות לרופא לבירור.

30/03/2019 | 01:58 | מאת: אורי

שלום התחלתי לקחת אמלודיפין 5 מ"ג לפני כשבועיים. בימים האחרונים החלה תופעה פתאומית של טשטוש קל בראיה. שם לב בעיקר כשאני מנסה לקרוא טקסט ממסך המחשב.אם אני צריך לתאר את ההפרעה: אני רואה את הטקסט מעט מרוח, או שיש סביבו הילה או שיש לי קושי להתמקד בטקסט. ראיתי שקיימת בעלון התרופה תופעת לוואי של ראיה כפולה / הפרעות בראיה. כששאלתי את רופאת המשפחה היא אמרה לאחר בירור שבסביבתה המקצועית לא מוכרת התופעה. כנ"ל אמר גם רופא עיניים שבדק אותי וגם אמר שהוא לא רואה בעיה עינית מעבר לליקוי ראיה באחת העיניים שזה משהוא שכבר ידעתי עליו ודם אך אינני מוצא אותו קשור לתופעה העכשיוית. הייתי אצל אופטמטריסט שעשה לי משקפיים המותאמים למחשב וגם עם המשקפיים אני עדיין רואה בטשטוש.

לקריאה נוספת והעמקה

תרופות ממשפחת חסמי תעלות סידן (קבוצת התרופות אליה משתייכת התרופה amlodipine) עלולות לגרום לטשטוש ראייה ואף לאובדן ראייה חולף. לעיתים, יש צורך בהפסקת תרופה או הפחתת מינון כדי לשפר תופעות לוואי עיניות של תרופות. במידה ולא אותרו גורמים אחרים, המסבירים את טשטוש הראייה, מומלץ לפנות לרופא ולהיוועץ עמו על המשך הטיפול.

התרופה פלוטין - ל או.סי.די חסרה במלאי התרופות בבתי המרקחת של הכללית. הרוקחים מציעים לי את החלופה בשם "פריזמה".שאלתי היא : האם פריזמה מכילה את אותו החומר שמכיל הפלוטין ? האם זו בעצם אותה התרופה רק יצרן אחר או שמדובר בקוקטל אחר לגמרי. בינתים לא קניתי את החלופה מפחד לשינוי במרכיבים. אודה להתייחסותך להתלבטותי. יפית

לקריאה נוספת והעמקה

שני התכשירים מכילים את אותו חומר פעיל: Fluoxetine במינון של 20 מ"ג. ניתן למצוא עלונים לצרכן של שני התכשירים במאגר התרופות של משרד הבריאות. קישורים לנוחיותך: https://data.health.gov.il/drugs/alonim/Flutine_pt_1401609918736.pdf https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/Trufot/ShowAlon.asp?tmpPath=/units/pharmacy/trufot/alonim/Prizma_pt_1376460914710.pdf

18/03/2019 | 17:30 | מאת: קובי

שלום, לפני כשבוע הפסקתי בהוראת הפסיכיאטר טיפול בסימבאלתה לאחר נטילה של 30 מ"ג במשך כ-4 שנים עקב דכאון, לאחר שהמצב היה כבר הרבה זמן יציב. הבעייה שיש לי כעת סחרחורות ועייפות והבנתי שזה תופעות גמילה לאחר ההפסקה של התרופה. מה אני יכול לעשות וכמה זמן זה אמור להימשך? את הפסיכיאטר אפגוש רק בעוד חודש ואשמח לדעת אם יש איזה דרך לעבור את ההפסקה בסימבאלתה יותר בקלות

לקריאה נוספת והעמקה

הפסקה פתאומית של תרופות נוגדות דיכאון עלולה לגרום לתסמיני גמילה וביניהם סחרחורות ועייפות. כדי להפחית תסמיני גמילה, ניתן לשקול להפחית מינון בהדרגה (למשל על פני שבועיים עד מספר שבועות). יש לפנות לרופא המשפחה או הפסיכאטר, ליידע אותו אודות התסמינים ולהיוועץ עימו על הטיפול המתאים.

השתמשתי באנהידרול פורטה תרופה שמפסיקה את הזעות היתר.. סמתי אותו בידיים ואחריי 5 דק' בערך התחיל להופיע לי מין אבקה לבנה על הידיים זה אמור להיות ככה?

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה אנהידרול פורטה מכילה את החומר הפעיל אלומיניום כלוריד הקסאהידראט המפחית את הזיעה על-ידי חסימת בלוטות הזיעה בעור. לאחר מספר דקות החומר מתייבש ונשארת אבקה.

בחודשים אחרונים סובל מגרד בעור מורחים סטרואידים.יש הטבה לזמן מה וחוזר שוב.אשמח לקבל עצה כי קשה לי לראותו סובל . תודה רותי מאיק

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא עור לבירור והתאמת טיפול.

17/03/2019 | 21:41 | מאת: יוני

שבוע שעבר ביום שני התחלתי טיפול תרופתי דוקסילין על מנת לטפל באקנה שלי בפנים. עכשיו יש לי בעיה :מאז שהתחלתי את הטיפול האקנה החריף לי ממש ויוצאים לפצעים אדומים גדולים.!!! עוד דבר, הקיבה שלי נעשתה רגישה ואני מתפנה לעיתים קרובות. זה נורמלי? זה אמור להיות? ואם כן תוך כמה זמן זה משתנה? תודה רבה לעונים!!

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול אנטיביוטי בדוקסילין יעיל בטיפול באקנה אך השיפור יכול לקחת מעט זמן. תופעות לוואי גסטרואינטסטנליות (ביניהן שלשול) הינן תופעות לוואי ידועות ושיחות לטיפול בדוקסילין. במידה וכעבור מספר שבועות אין כל שיפור או אם תופעות הלוואי לא נסבלות על ידך, יש לחזור לרופא לייעוץ.

17/03/2019 | 17:35 | מאת: רוני

האם אי נוחות מסביב לפי הטבעת,רגישות בעור, יכולה להיות תופעת לוואי של התרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

התכשיר דופלקס מכיל החומרים הפעילים amlodipine שהינו חוסם תעלת סידן ו-valsartan חוסם פעילות אנגיוטנסין 2. התכשיר יכול לגרום לתופעות לוואי עוריות כגון פריחה, אדמומיות וגרד. בנוסף התכשיר עלול לגרום לעצירות שיכולה להביא לתסמינים, שציינת. כאשר תופעה מתרחשת בסמוך לתחילת טיפול תרופתי או העלאת מינון ומשתפרת עם הפסקתו עולה הסבירות כי ניתן לשייכה לטיפול התרופתי (לא תמיד), אך יש לשלול גורמים נוספים. במידה ומצבך מחמיר או לא משתפר, מומלץ להיוועץ ברופא.

17/03/2019 | 08:25 | מאת: יונה

מדוע מוסיפים לויטמין d גליצרין. האם ויטמין d יכול לגרום לעצירות?

לקריאה נוספת והעמקה

גליצרין הינו נוזל שומני חסר צבע בעל טעם מתוק המשמש למרכיב בלתי פעיל בתעשיית התרופות. קיימים דיווחים על עצירות במהלך הטיפול בויטמין D (אך ככלל עצירות אינה בין תופעות הלוואי המאפיינות טיפול בויטמין D, למעט כחלק מתסמיני היפרקלצמיה (רמות גבוהות של סידן) כתוצאה ממינונים גבוהם מדי של ויטמין D).

15/03/2019 | 08:20 | מאת: קלילה

בוקר טוב שאלתי לגבי תופעת לוואי בעת נטילת כדור להורדת לחץ דם בשם :וקטור פלוס -160 מ"ג : התחלתי ליטול תרופה חדשה נוספת ללד מזה כשבועיים. בשבוע האחרון חווה סחרחורות קשות במהלך היום וגם בלילה.!!! שאלתי: האם זו תופעת לוואי מוכרת של הכדור? האם זה יחלוף ומתי ? תודה מראש על תשובתך קלילה

לקריאה נוספת והעמקה

התכשיר וקטור פלוס מכיל שני חומרים פעילים valsartan (מעכב הקולטן לאנגיוטנסין 2( ו-hydrochlorothiazide (תרופה משתנת). שתי התרופות עלולות לגרום לירידת לחץ דם (בין היתר בשינוי תנוחות) וסחרחורות. סחרחורות עלולות לגרום לנפילות ויש להיזהר בהפעלת מכונות/נהיגה בתקופה זו. יש ליידע את הרופא ולהיוועץ עמו על המעקב המתאים והמשך הטיפול.

14/03/2019 | 19:51 | מאת: שילוב אוגמנטין ונורופן

סובלת מדלקת סינוס קשה ומקבלת אוגמנטין. יחד עם זאת סובלת מכאבי ראש עזים אפשר לקחת גם נורופן

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מנטילה משולבת

14/03/2019 | 17:38 | מאת: סנדרה

האם לאחר לקיחה של 14 כדורים במשך שבועיים הכדור קסנזין / טטרבנזין יכול לגרום לתופעת לוואי של דיסטוניה כמו שכתוב בתופעות הלוואי או שההשפעה מפסיקה ברגע שמפסיקים לקחת את הכדור ןהוא מתנקה מהגוף או שתופעות הלוואי נשארות לתמיד ? פליז חשוב לי לדעת

לקריאה נוספת והעמקה

דיסטוניה אקוטית יכולה להופיע במינון יתר של קסנזין (tetrabenazine) ולא ידועה שכיחותה במטופלים בתרופה. דיסטוניה לרב הפיכה בד"כ מתרחשת בתחילת הטיפול או עם עליית מינון.

01/04/2019 | 11:33 | מאת: סנדרה

לקחת 14 כדורים במשך שבועיים התחילה ב2 רבעים והעלתה כל יומיים ברבע או חצי עד להפסקה עברו 3 חודשים מהפסקת הכדור עדיין עם התכווצות שרירים באצבעות ידיים ורגליים עם רטט של הלסת מתיחות של הצאוור אין ולו טיפת שיפור זה יכול לחלוף מעצמו?יש מה לעשות כדי שיעבור?או שזה ישאר מצב קבוע?

14/03/2019 | 16:14 | מאת: אריק

שלום, אני בן 57 ומטופל בזיפרקסה 15 מ"ג וסימבאלתה 30 מ"ג עקב בעיות נפשיות, והמצב יציב כבר שנים. ישנה בעיה שאני מזיע הרבה בלילה ביחוד בחורף ואני מתעורר בלילה לאחר חלומות עם זיעה למרות שלא חם לי וזה מאוד מציק. אני שוקל להחליף בגלל זה את הסימבאלתה - השאלה אם זה בגללה ואיזה נוגד דכאון אני יכול לקחת במקום שלא יגרום לי את התופעה הזו?

לקריאה נוספת והעמקה

הזעות לילה יכולות להיות תסמין של מגוון מצבי מחלה בינהם זיהומים, מצבים אנדוקרינים, נוירולוגים, ממאירויות והן כתוצאה מתרופות שונות. כאשר תופעה מופיעה סביב תחילת טיפול תרופתי או העלאת מינון וחולפת עם הפסקות או הפחתת מינון עולה הסבירות שניתן ליחסה לטיפול התרופתי. הזעת לילה הינה תופעת לוואי אפשרית של התרופה סימבלתה המכילה את החומר הפעיל Duloxetine. תרופות נוגדות דיכאון הן התרופות השכיחות ביותר המקושרות להזעה (בכ-10-15% מהמטופלים). הגברת ההזעה מופיעה לרב בשבועות הראשונים לטיפול. כל התרופות האנטי דיכאוניות מקושרות לכך. התרופות גורמות להגברת הזעה בכלל, אך המטופלים לרב מודעים יותר להזעות הלילה.

למגר' עינת גורליק שלום רב, תודה על תשובתך המפורטת להשלכות של התרופות לגאוט. אני סובל מהמחלה, כיום זה יותר ארטריטיס, ותמיד התנגדתי ליטול את התרופות שדיברנו עליהן.. כמובן שסבלתי רבות מהתקפים. בשנה האחרונה נחשפתי לתרופה\ות אלטרנטיבית שפותרת את בעיית הכאב וההתנפחות של המפרקים בצורה מדהימה. חזרתי לחיות חיים בריאים ללא כאב. האם יש דרך לנסות להציע זאת למערכת? אני מניח שיש לזה יתרונות רבים ויכול לשפר איכות חיים. תודה, מתי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ציינת את שם התכשיר המדובר. על מנת שתכשיר ירשם בפנקס התרופות, יש צורך בהגשת מחקרים קליניים איכותיים התומכים ביעילותו ובטיחותו. ככלל, המידע אודות יעילות, בטיחות ואיכות תוספי תזונה הינו מוגבל ולכן לרב, אין קווים מנחים רשמיים התומכים במתן שלהם בטיפול במצבי מחלה שונים.

12/03/2019 | 21:41 | מאת: מירי

מזה כשלושה חודשים אני מטופלת במשככי כאבים שונים, מורפיום + 3 טארגין 10 בבית החולים אחר כך בבית 2 טארגין 10 + 3 פרקוסט 5, מזה כחודש נוטלת 3 כדורים ביום זאלדייאר, לאורך כל תקופה זו אני סובלת משיעול עם ליחה וקוצר נשימה, אני יודעת שטארגין ופרקוסט יכולים לגרום לתופעות אלה, האם גם זאלדיאר יכול לגרום לתופעות אלה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התכשירים שציינת טרגין (oxycodone+naloxone), פרקוסט (oxycodone+paracetamol) וזלדיאר (tramadol+paracetamol) הינם תכשירים המכילים מרכיב ממשפחת האופיואידים. שיעול וקוצר נשימה יכולות להיות תופעות לוואי של כל התכשירים שציינת. כאשר תופעה מופיעה עם תחילת טיפול תרופתי או העלאת מינון וחולפת עם הפסקתו או הפחתת מינון, עולה הסבירות כי ניתן ליחסה לטיפול תרופתי. בנוסף, יש לשלול גורמים נוספים אשר יכולים להסביר את התסמינים. לא ציינת את ההתוויה לשמה את מטופלת ולא לגמרי ברור האם את מטופלת בכל התרופות יחד. חשוב להדגיש כי יש להקפיד שלא לעבור על המינון המומלץ של paracetamol (מרכיב גם בפרקוסט וגם בזלדיאר) וכן שיש רופא אחד שמנהל את הטיפול בכאב (באופיואידים) ועוקב אחר יעילות הטיפול ותופעות הלוואי. אזכיר כי הפסקת שימוש פתאומית עלולה לגרום לתסמיני גמילה ולפיכך יש להיוועץ ברופא לפני הפסקת טיפול. להלן קישור לדף המידע הבטיחותי על הסיכון לתלות והתמכרות, לידיעתך: https://www.health.gov.il/unitsoffice/hd/mti/drugs/risk/doclib/opioids_he.pdf

12/03/2019 | 21:34 | מאת: מתי

שלום אני נוטל ברינטילקס 10 מ"ג כל יום במשך שלוש חודשים. אני מאוד מרוצה מהכדור ומאוד פוחד להפסיק איתו. עם זאת הכדור עוזר לי מאוד לדיכאון אך לא עוזר כלל לחרדות. האם יש אפשרות להוסיף כדור אחר בנוסף ואם כן איזה... או שאצטרך להחליף את התרופה לגמרי.

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת לקבוע מהו הטיפול המתאים לך ביותר, יש לפנות לרופא

11/03/2019 | 19:55 | מאת: צוקרמן מתניה

האם נטילת אנטיביוטיקה דאלאסין משפיעה על רמת האשלגן בגוף?

לקריאה נוספת והעמקה

לא צפוי

שלום רב, אמי בת 75 סובלת מפרפור פרוזדורים ולחץ דם גבוה מזה מספר שנים, כל כמה זמן יש לה התקף. היא מטופלת בטרייטיס פעמיים ביום 5 מ"ג כל כדור, טמבוקור 100 מ"ג פעמיים ביום, רבע כדור נורמיטן ומלפני חודשיים במקום אספירין, היא נוטלת לכדור אליקייוס 5 מג פעמיים ביום. היא נוטלת גם קבוע סידן , ויטמין בי 12 וויטמין די. בשנה האחרונה קרו לה 2 מקרים, כאשר ע"י מינון נוסף של הכדורים מסתדר לבד. בחודשיים האחרונים קרו מקרים רבים שאמי קמה באמצע הלילה עם דופק מהיר ולחץ דם גבוה, השבוע 3 פעמים כל יום, כל פעם היא לקחה מינון נוסף של טמבוקור וטרייטיס וזה חזר לסינוס. לא ידוע ממה זה האם זה משהו שהוא שכיח בקרב אנשים עם בעיה בדופק סדיר ולחץ דם לסבול מהתקפים כאלו לעתים קרובות? שכן זה נורא מפחיד שזה קורה, וכשזה קורה היא נוטלת מייד את הכדורים שלה. האם לאליקוויס תופעות כאלו? והאם השילוב שלו עם תוספי המזון גורם לכך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אירועים אלה אינם נכללים בין תופעות הלוואי הידועות לתרופה אליקוויס ולא של השילוב בינה לבין התוספים שהוזכרו. יש לפנות לרופא לבירור ולהמשך טיפול.

10/03/2019 | 19:48 | מאת: דרומית 1

מדוע לא מיידעים את הציבור על שינוי בהרכב תרופה להורדת לחץ -דם ? התרופה : קנדור 8 מ"ג candor 8 m"g בה אני משתמשת מספר שנים ולאחרונה נעשה בה שינוי ללא הודעה לציבור המשתמשים ! במשך 3 שבועות אני מתגרדת באופן מטורף בכל גופי קבלתי 3 עירויים של קורטיזון ברמה גבוה ללא הועיל וכל גופי כוסה בתפרחת אדומה צורבת וקשה ביותר למראה . עד שהגעתי לרופא "שידע " על השינוי שחל בהרכב התרופה וצייד אותי במרשם לתרופה אחרת . כולי תקווה שאכן ארגע סוף סוף מהגירודים המטורפים שחוויתי ועדיין נכרים בגופי . אני מצרה על כך שלא יידעו אותי וכבר ביום הראשון להתחלה תופעת הלוואי הייתי ערה לכך והיה נמנע ממני סבל בל יתואר של חשש בהתדבקות למחלה מדבקת ובשל החשש נמנעתי מעבודה ומחברתם של בני הבית וכל הסובבים אותי כדי שלא אדביק אותם במחלה המסתורית שתקפה אותי ... מה שהיה נמנע ממני ומהסובבים לי אילו היו מידעים אותי על שינוי בהרכב התרופה ! אוסיף על כך שלא די שהרופא המשפחתי לא שם לב לכך הרי שגם הרוקח לא הסב את תשומת ליבי וכן רופא מומחה אחר שפניתי אליו לא חשד בכך ורק בביקורי את הרופא השלישי שהגיב באופן נחרץ לסיבת מצבי עקב לקיחת התרופה .כמובן שהרופא רשם הערת אזהרה בתיקי הרפואי ולמשרד הבריאות. רק בריאות .אשמח לתגובתכם .

לקריאה נוספת והעמקה

מבדיקה שערכתי מול הגורם המתאים במשרד הבריאות ומול בעל הרישום של התכשיר עולה כי לא היה שינוי בהרכב התרופה.

08/03/2019 | 18:28 | מאת: תאופות לגאוט

מהן תופעות הלוואי והסכנות לטווח ארוך (וקצר גם אם יש) בנטילת התרופות אלוריל וקולחיצין הניתנות לחולי גאוט?

לקריאה נוספת והעמקה

כל תרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמשתמשים והטיפול ינתן כאשר התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון שבתופעות הלוואי עפ"י שיקול הדעת של הרופא. כמו תרופות אחרות שמפחיתות חומצה אורית גם התרופה אלוריל (המכילה את החומר הפעיל allopurinol) עלולה להביא להתלקחויות גאוט (בתחילת הטיפול) בעיקר אם מפסיקים טיפול אנטידלקתי. בין תופעות הלוואי האפשריות: פריחה, לויקופניה (ירידה בתאי דם לבנים), טרומבוציטופניה (ירידה במספר טסיות, בחילה או הקאה ושלשולים. בנוסף, הפרעה לתפקוד הכליות או הכבד וכן תתכנה תגובות עוריות חמורות (למרות שנדירות)- לפיכך יש לפנות מיידית לרופא במידה והינך מפתח תסמינים עוריים. תופעות הלוואי השכיחות יותר של כוליצין הינן תופעות לוואי במערכת העיכול כגון שלשולים, בחילה, הקאות והתכווציות בבטן. בין תופעות לוואי המקושרות לחשיפה ממושכת תתכנה להיות ירידה בתאי הדם, כאבי שרירים עד פירוק שריר, נוירופתיה פריפרית, פגיעה כבדית ותופעות עוריות חמורות (לרב במטופלים במינון מאוד גבוה עם תרופות נוספות שמעלות את ריכוזו). רשימה מורחבת יותר של תופעות לוואי בעלוני התרופות, יש לעין בהם לפני השימוש. בכל מקרה בו חלה הרעה במצבך תחת הטיפול התרופתי, יש ליידע את הרופא.

האלטרנטיבה לאלוריל קולחיצין הם תוספי תזונה ולהלן הלינקים אליהם - באנגלית: Heal - n Soothe http://clk.livepainfree.com/10544/44/ ו: Joint Support http://clk.livepainfree.com/10544/30/ הלינקים הם לדפי נחיתה, ומטבע הדברים ההצגה היא "שיווקית".. אבל, מניסיון אישי המוצרים האלה פשוט מדהימים ואפקטיביים ללא תופעות לוואי. שאלתי היא איך ניתן לקבל אישור לשיווק המוצרים בארץ. שוב, מדובר בתוספי תזונה. תודה, מתי

08/03/2019 | 14:06 | מאת: פרץ נתן רחמים

אשתי עשתה זריקה בנובמבר 2018 מתי יוכולה לעשות ניתוח ברך....

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי על מניעה כללית לביצוע ניתוחים (למעט פעולות דנטליות פולשניות). יש ליידע את הרופא המנתח והמרדים אודות הטיפול בתרופה ולפעול על פי הנחיותיהם.

07/03/2019 | 18:40 | מאת: נתן

היי, הייתי אצל רופא גסטרו והוא ייעץ לי לקחת את התרופה הנ"ל פעמיים ביום. אני רק לא זוכר אם זה לפני או אחרי ארוחה? מה עדיף? וכמה זמן? תודה רבה מאוד!

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ ליטול את התרופה כ-20 דקות לפני הארוחה כפי שמצוין בעלון לצרכן.

האם לקיחת דיזותיאזיד(כדור משתן)ואומפרגקס ביחד עלול לגרום במשך הזמן להעלאת רמת הקלציום בדם?יצא לי רמה של קלציום 11 בדם שהיא חריגה

לקריאה נוספת והעמקה

קיימים גורמים אפשריים רבים לעלייה ברמות הסידן בדם ביניהם מתרופות. התרופה דיזותיאזיד (מכילה את החומר הפעיל hydrochlorothiazide) מקושרת לעליית רמות סידן ועלולה לגרום להיפרקלציה. קיימים דיווחים על ירידה ברמת סידן (היפוקלצמיה) במהלך הטיפול בתכשיר אומפרדקס (בהנחה שאליה התכוונת) (מכיל את החומר הפעיל omeprazole). יש לפנות לרופא לבירור הנושא ומעקב.

שלום בת 30, לוקחת לסורדקס 5 מג ביום. עליי לעבור השתלה דנטלית ולאחר מגן אצטרך לקחת מוקסיפן 500 מג למשך 5 ימים. האם אפשרי לשלב? בנוסף האם אפשרי לשלב לסורדקס עם זינט? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מליטול את התרופה לוסרדקס עם האנטיביוטיקות, שצויינו.

אנו כדור אני נוטל כדור גלוקמין לסכרת וכדור זאלדיאר נגד כאבים בימים האחרונים יש לי ירידת סוכר חזקה האם זה כשור לנטילת שתי התרופות ביחד? ומה אני אמור לעשות בנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

התכשיר זאלדיאר מכיל את החומרים הפעילים paracetamol ו-tramadol. דיווחי היפוגלקמיה (ירידה ברמות הגלוקוז בדם) דווחו במהלך הטיפול בתרופה tramadol (בעיקר ב-30 יום הראשונים לטיפול). מצב של היפוגלקמיה יכול להיות מסוכן ולכן יש לפנות לרופא בהקדם על מנת להיוועץ עמו בנוגע להמשך הטיפול.

02/03/2019 | 00:25 | מאת: קרן אור

קראתי את תופעות הלוואי ואני לא בטוחה אם זו התרופה שמתאימה לי במצבי. אחת התופעות היא קושי בליעה אך זו הסיבה שבגללה נתנו לי את הכדורים! להתייעץ עם הרופא לגבי תרופות חלופיות או שקודם לנסות כמה ימים ולראות מה קורה? לאחרונה פשוט יש הטבה במצבי ואני חוששת שהנקסיום יזיק לכך. מה לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בבעיות בליעה (dysphagia) תלוי בגורם לתופעה. הקטנת ייצור החומצה ע"י מתן של מעכב משאבת פרוטון כגון נקסיום יכולה לעזור במקרים מסוימים.

01/03/2019 | 22:40 | מאת: קרן אור

קושי בליעת מוצק כמעט חודש ואני חיה על נוזלים. הקושי בא והולך מגיל עשר כיום בת עשרים מעולם לא הציק ככה. בטוחים שהבעיה לא מגרון אז הפנו תשומת לב לקיבה בגלל היסטוריה של בעיות עיכול כגון עצירות ממושכות וירידות פתאומיות במשקל. רופאה רשמה נקסיום עד שאראה אותי רופא גסטרו. היא לא פירטה מתי לקחת ומה לאכול או במקרה שלי לשתות. תה מרק עוף שייק פירות ויוגורט ביו בתפריט שלי כרגע זה בסדר? לקחת לפני או אחרי אוכל? אם לפני כמה זמן לפני וכנ"ל כלפי אחרי? בבוקר או בערב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נטילת התרופה נקסיום (חומר פעיל esomeprazole) אינה מצריכה הימנעות ממזון מסוים. יש להיוועץ ברופאה לגבי מגבלות תזונה הנובעות ממצבך הרפואי. ספיגת התכשיר נקסיום מופחתת ומעוכבת כאשר ניתן עם האוכל, אך ההשפעה הקלינית של זה לא משמעותית (כלומר ישפיע על חומציות הקיבה גם במתן עם מזון. אם נוח לך -קחי בבוקר על קיבה ריקה (כחצי שעה עד שעה לפני האוכל), אך אין מניעה ליטול עם מזון.