פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1637 הודעות
1477 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

19/08/2013 | 16:13 | מאת: יונה גרינברג

שלום האם ניתן לקבל טיפול באוזון בחיפה והיכן כמו כן מספר טלפון להתקשרות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יונה, אנו איננו מטפלים באוזון, האוזון כטיפול מקומי בפצע יעיל מאוד בתגובתו האנטי בקטריאלית, מצטער, איני יודע מי משתמש בשיטה זו בחיפה.

19/08/2013 | 12:07 | מאת: סיון

לפני 13 שנים עברתי ארוע AVM וכיום אני בריאה לחלוטין. האם אני יכולה לבצע קורס צלילה? האם הדבר מומלץ? או שאינו אפשרי כלל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיון, כללית, AVM עלול לגרום בין השאר להפרעות בהכרה, ויש לזכור כי איבוד או טישטוש הכרה בתווך התת מימי עלול להביא לסכנת שאיפת מים לריאות ולטביעה. יתכן ועברת טיפול מוצלח אך עדיין מן הראוי שתבדקי אצל נוירוכירוג המבין בצלילה שיעבור על כל החומר הרפואי שלך ולאחר בדיקה מדוקדקת יחליט האם את כשירה לעבור קורס צלילה.

18/08/2013 | 17:58 | מאת: גל

שלום, אישתי רוצה להירשם לקורס צלילה. כיום היא בת 29 ובגיל 17 עברה ארוע מוחי וניתוח צינתור. כיום מעל ל 10 שנים היא בריאה לחלוטין ולא נמצאת במעקב כלשהו או טיפול רפואי כלשהו עקב המקרה הנ"ל. רציתי לדעת אם היא יכולה לבצע קורס צלילה. אודה אם אוכל לקבל תשובה בהקדם מכיוון שהיא רוצה להתחיל את הקורס בעוד שבועיים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גל, סיפור רפואי שכזה הכולל אירוע מוחי וצנתור, יש לבודקו בדקדקנות לפני אישור רפואי לקורס צלילה. מן הראןי שאשתך תבדק אצל רופא צלילה ושתבוא עם כל המסמכים הרפואיים, רצוי שרופא הצלילה יהיה מומחה לנוירולוגיה. כללית, יש לזכור שאיבוד הכרה בתווך המימי עלול להביא לטביעה ועל כן יש לשלול כל סיבה אפשרית לחשיפת יתר לאירוע טישטוש או איבוד הכרה לאחר סיפור שכזה.

18/08/2013 | 20:44 | מאת: גל הרטמן

תודה ד"ר יהודה. אתה יכול להמליץ לי בבקשה על רופא שכזה?

פרופ' קרלוס גורדון מהמחלקה הנוירולוגית בית חולים מאיר בכפר סבא.

12/08/2013 | 16:02 | מאת: אורית

שלום ד"ר מלמד אני צוללת מזה כ15 שנה ,לפני כ4חודשים עברתי ניתוח מחיצות בוהושתלו שתי סחוסים לתמיכת באף וזאת לצורך מתיחת ונפלילחת העור עקב היצרות מניתוח קוסמטי לפני 25 שנה ,האם לפי דעתך מוקדם לצלול או יש חשש לקריסת המיבנה עקב פימפום חזק בצלילה שאני מתכננת בקרוב ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אורית, מצטער, לא אוכל לענות על שאלתך בפורום, רופא א.א.ג מומחה המתמצא ברפואת צלילה, הוא זה שיכול לתת לך התשובות לשאלתך רק לאחר ויעבור על כל הממצאים, הצילומים דוח הניתוח וכו' צלצלי וננסה לעזור, 048377851 או 048377812.

10/08/2013 | 20:48 | מאת: דוד שושן

שלום רב. בשישבת האחרונים ביצעתי 4 צלילות לעומקים שונים. בצלילה הראשונה בעומק של כ15 מטר חשתי בלחץ פתאומי וכואב בארובת עין שמאל. נעצרתי לזמן מה ועליתי כשני מטרים, הכאב התעמעם עד שנעלם לחלוטין והמשכתי בצלילה המתוכננת לעומק 25 מטר. לאחר כשעתיים צללתי שוב ובעומק של כ8 מטרים שוב אותו כאב שלא ניתן לעמוד בו. טוב טיפסתי כשני מטרים, הכאב התעמעם והמשכתי לעומק 15 מטרים ללא בעיה. בצלילה השלישית למחורת שוב בעומק של כ6 מטרים, אותה תופעה ובעקבות כך החלטתי לוותר על הצלילה. אני בן 51 בריא לחלוטין ללא אשפוזים או בעיות מיוחדות. צולל כשנתיים בערך 55 צלילות. אודה לך אם תוכל לייעץ לי. תודה דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מר שושן, הסיבה לכאב נעוצה בחוסר איזון לחצים עם הסינוס הפרונטאלי (בקדמת המצח) שאחד מחיבורי הניקוז שלו נמצא באזור ארובת העין בקצה הקרוב לשורש האף. בדרך כלל זאת כתוצאה מגודש וחסימה חלקית של תעלת הניקוז. ניתן להשתמש באוטריוין ג'ל המחדירים עמוק לאף באותו צד לפני ובמיוחדלאחר היציאה מהמים. אפ התופעה חוזרת על עצמה יש להמנע מצלילה לשבוע ויותר עד החלמה. במידה והתופעה חוזרת, כדאי להיבדק אצל א.א.ג מומחה ולבצע צילום סינוסים עם תשומת לב לסינוס הפרונטאלי.

28/09/2013 | 19:35 | מאת: דוד שושן

שלום רב. מודה על התייחסותך ותשובתך. רוצה לעדכן אותך בהתפתחות. בשישבת האחרון צללתי בסיני, לקחתי עימי אוטריווין ג'ל. לפני הצלילה החדרתי לאף אוטריווין והצלילה לעומק 25 מ' עברה בשלום. בצלילה השניה כשעה לאחר מכן הופיע שוב הכאב בעומק 10 מטרים, עליתי מעט והעמקתי עד 12 מטר ושוב הופיע הכאב, ונשארתי בעומק הזה עד סוף הצלילה, כל נסיון להעמיק עלה לי בכאב. לאחר כשעה שמתי שוב אוטריווין כרבע שעה לפני הצלילה ואז בעומק 4 מטר כבר החלו הכאבים. עצרתי ולא הצלחתי להעמיק יותר וכמובן הפסקתי את הצלילה. עלי להדגיש כי כרגע כשאני קורא את תגובתך שוב, אני שם לב שלא שמתי את הג'ל אחרי הצלילה הראשונה. אז אשתף אותך במה שאני חושב ואם אני טועה אז אשמח אם תכוון אותי בצורה נכונה. ציפיתי שחודש ימים אחרי המקרה הראשון העניין יחלוף אך זה לא קרה. אולי מדובר בדלקת קבועה שם בסינוס? אבקש צילום של הסינוסים כדי לבדוק, וכשאקבל תשובה אעדכן אותך ואף אשקול ביקור אצלך כדי לחקור את העניין לעומק. עליי לציין שזהו תחביב שאני מאוד אוהב צללתי עד כה כ50 צלילות ספורטיביות תקינות. תודה ושבוע טוב

08/08/2013 | 12:49 | מאת: דינה

שלום, אבקש לדעת האם הטיפול בתא לחץ לחוי פיברומלגיה מבוצע אצלכם ואם כן, מה הפרוצדורה? איך ניתן לקבל את הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דינה, אכן, לאחר דיווחי מקרים בספרות, ניתוח הרציונאל הטיפולי ותוצאות מחקר מבוקר שנעשה בנושא במרכז תא הלחץ באסף הרופא, ניתן גם אצלנו לקבל את הטיפול בתא הלחץ. הוריית טיפול זו עדין אינה בסל השירותים. התקשרי אלינו ותקבלי את כל הפרטים - 048377851 או 048377812.

ד"ר מלמד שלום רב, אני מטופלת בתא לחץ מזה כחודש באופן פרטי, כאשר לאחר צבירת נוזלים באוזניים הפסקתי טיפול לשבוע וחצי ורופא אף אוזן גרון המליץ טיפול באנטיהיסטמינים שאני ממשיכה לאורך הטיפול במינון גבוה, בכדורים ותרסיס. חזרתי לתא הלחץ ולאחר כשבוע שוב החלו להצטבר נוזלים באוזן שמאל, הבעייתית מבין השתיים, למרות שימוש ב earpopper בזמן עליית הלחץ. הטיפול חשוב מאד לבריאותי ולכן אני מבקשת המלצה על אמצעים נוספים למניעת הצטברות נוזלים. טיפות אף בנוסף על קלרינאז ופלקסונייז עזרו מעט - אבל לא מספיק. אשמח מאד לעצתך שיר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שיר, ידועה תופעת בעיית ניקוז אוזן תיכונה לאחר נשימת חמצן ממושכת בתא לחץ. התופעה קשורה בעובדה שלאחר היציאה מתא הלחץ עדין נשאר חמצן באוזן התיכונה שנספג לאט ובמידה והניקוז בין האוזן התיכונה וחלל הפה סתום (התעלה על שם "אוסטכיוס"), נוצר תת לחץ באוזן התיכונה הגורם לצבירת נוזלים. על מנת למנוע את התופעה אפשר ללעוס גומי לעיסה לאחר היציאה מהתא, במידת הצורך להשתמש בטיפות אף או ג'ל לאף כמו נוטריווין ג'ל או טיפות.

09/08/2013 | 17:10 | מאת: שיר

אני משתמשת בטיפות אף לאחר הטיפול, אך באוזן שמאל, הבעייתית יותר, עדיין ניכר לחץ ומצטברים נוזלים. האם תרגול קבוע במכשיר איירפופר יכול להועיל בייבוש הנוזלים ופתיחת התעלה? שוב תודה רבה על המענה המהיר. שיר

איתך הסליחה, איני מכיר את המכשיר, כנראה שם מסחרי שלא ידוע לי. התקשרי ביום ראשון למשרדי - 048377851 או 048377812 ואשתדל לעזור.

ד"ר מלמד שלום, לפני כ- 9 שנים עבר בני ניתוח לתיקון שבר בארובת העין לאחר חבלה. במהלך הניתוח הוכנס קיבוע לצורך איחוי השבר. מאז ללא תופעות לוואי או השפעות כלשהן. האם יש מניעה ממנו לעבור קורס צלילה? תודה עידית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עידית, כללית, במידה והניתוח והשחזור עברו בהצלחה ואין כל עדות לכליאת אוויר במיוחד בסינוס הפרונטאלי בעת שינויי לחץ סביבתי כמו בעת נחיתה במטוס וכ', הרי אין לדעתי כל מניעה לעבור קורס צלילה. ממליץ בכל זאת להתייעץ ולהיבדק אצל הרופא שטיפל בך. בכל מקרה בכניסה למים, כבר במים רדודים, במידה ויש קושי בהשוואת הלחצים בעיקר בסינוס הפרונטאלי, לא הייתי ממליץ להמשיך ויש להיבדק אצל א.א.ג המבין הנושא הצלילה.

23/07/2013 | 11:11 | מאת: דן

כמה זמן לאחר שסבלתי מדלקת אזניים ניתן לחזור למים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דן, על שאלה זו הנוגעת לדלקת האוזניים שלך, מן הראוי שישיב רופא האף אוזן וגרון שטיפל בך ובדק את תוצאות הטיפול ווידע כי עברת החלמה מלאה.

20/07/2013 | 20:10 | מאת: ניק

שלום, לפני כמה ימים ביצעתי כמה צלילות( בעומק של כ-10 מטרים). בצלילה האחרונה הייתה לי בעיה בהשוואת לחצים, כלומר, לא כל כך הצלחתי לפמפם. מאז ( במשך 4 ימים) אני מרגיש כאילו האוזניים שלי סתומות ואני שומע רעשים כאשר אני בולע רוק. אשמח לשמוע חוות דעת. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניק, כללית, במידה ומרגישים קושי בהשוואת לחצים באוזניים תוך כדי צלילה, לא כדאי להמשיך וביציאה מהמים, במידה והאוזן סתומה יש לשים מיד טיפות אף להקטנת הגודש ולפתיחת איורור האוזן התיכונה. באשר למקרה שלך, אם שמת טיפות אף ועדיין האוזניים סתומות ואתה שומע רעשים, מן הראוי שתפנה לרופא א.א.ג., רצוי המבין בצלילה.

20/07/2013 | 18:29 | מאת: ולדימיר

ד"ר יהודה מלמד. שמי ולדימיר. אני גר בקרית אתא, בצפון. בבידקות דם שעשיתי התגלתה רמת אאיזינופליה גבוהה מהרגיל (18-15%). בנוסף, יש לי כאבים בצד ימין של הגוף,באיזור הכבד ואני חולה אסטמה. ברצוני לבקש את עצתך, בקשר למחלת האאיזינופליה,בגלל שאני גר בצפון אני צריך לדעת לאיזה רופא לפנות,אשר עוסק באותה המחלה-האאיזינופליה. אם תוכל לתת לי שם מחלקה שאליה אני אוכל לפנות בבית החולים רמב"ם-שבחיפה,בצפון. או כיצד ניתן לטפל בכך, בעיקבות התוצאות של בדיקות הדם שלי,חשוב לציין אני בן 53. בברכה, ולדימיר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ולדימיר, מצטער שלא אוכל כל כך לעזור לך, בעייתך אינה במסגרת הפורום הזה. רצוי מאוד שתפנה להמטולוג מומחה דרך רופא המשפחה שלך או תנסה לפנות לקבלת עיצה למחלקה ההמטולוגית ברמב''ם.

12/07/2013 | 23:28 | מאת: עופרית

ד"ר מלמד שלום רב, ברצוני לשאול שאלה בשם חברה שלי שתבוא לחופשה בישראל באוגוסט. הבחורה בת 32, צוללנית מוסמכת שסובלת מאז נעוריה ממחלת קרון CROHN'S DISEASE. מאז כ-שנה וחצי היא עם סטומה רפואית. היא טרם צללה עם הסטומה אך ידוע לה כי יש חולים עם סטומה הצוללים עם שסטום חד-כיווני מיוחד. כשתבוא לישראל נרצה לצלול ביחד. לכן השאלות הבאות: - האם ידוע לך על צוללנים עם סטומה רפואית? מה מותר , מה אסור, מה כדאי, מהם הסיכונים? איזה בדיקות/אישורים יש להסיג? - היא תצטרך לעשות ריענון, האם אישור של רופא גסטרו או רופא צלילה מהולנד ייאפשר לה לצלול מבחינת הנהלים- או שדרוש אישור רופא צלילה ישראלי? בהערכה רבה ותודה רבה מאוד מראש, עופרית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עופרית, כללית, במידה ואוטמים את הסטומה כלפי חוץ איני רואה בעייה לצלול מבחינת איזון הלחצים. אישור רופא צלילה או גסטרו מהולנד בוודאי יהא לו משקל. כאן בארץ ניתן להתיעץ עם גסטרו המבין בצלילה. יודע אני כי ניתן לצלול עם סטומה, איני מכיר עתה מי שהוא בארץ שצולל עם סטומה. צלצלי 048377851 או 048377812 החל מיום רביעי ואנסה לעזור.

09/07/2013 | 13:24 | מאת: לורי סלם

שלום רב, מבקשת לדעת לגבי המקרה הנ"ל: אדם שטס 9 שעות אחרי צלילה של 9 מטר (כ-50 דקות), במהלך הטיסה הרגיש לא טוב, היה חיוור וחש נימול בגוף. עכשיו עברו כ-36 שעות ומרגיש טוב. האם יש עדיין סיבה לדאגה? כמה זמן אחרי הטיסה ואחרי שהרגיש רע זה כבר בטוח? תודה מראש, לורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לורי, כללית, על פי כללי הבטיחות ניתן לטוס 12 שעות לאחר צלילה ספורטיבית שלא מחייבת הפסקות דקו, ולפחות 24 שעות לאחר צלילה עם הפסקות דקו. כיום מקובל שכדאי לא לטוס 24 שעות לאחר צלילה. באשר למקרה הפרטני יתכן וההרגשה הייתה קשורה בצלילה למרות שהייתה זו צלילה יחסית רדודה אך לזמן די משמעותי. אם לאחר 36 שעות מרגיש בטוב ועד כה ממשיך להרגיש בטוב הרי אין סיבה לדאגה. להבא כדאי לנהוג על פי כללי הבטיחות.

08/07/2013 | 10:33 | מאת: צליל

שלום, בעלי עבר לפני 18 שנה ניתוח פנאומוטורקס. מאז בריא ולדעתי הוא לא נבדק אצל רופא ראות. אני רוצה להפתיע אותו ולעשות לו צניחה חופשית. יש הגבלות בנושא? צריך להיבדק לפני? תודה מראש, צליל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם אכן מדובר בספונטניוס פניומוטורקס, כלומר פניומוטורקס שלא היה לו הסבר חד משמעי כמו חבלה, הרי רצוי מאוד שיעבור לפני צניחה חופשית תפקודי ריאות אצל רופא ריאות מומחה לספורט אתגרי במחד לצלילה, בבית חולים כרמל ביחידה לפולמונולוגיה דר יוחאי אדיר או דר אמיר אברמוביץ או דר ווילר בחיפה.

08/07/2013 | 09:53 | מאת: סמי

שלום רב, אחרי מאות צלילות ב15 שנה התגלה PFO בבדיקה שגרתית. בדיקה יסודית יותר באקו דרך הפה הראה שיש דלף של 6 מ"מ. אני לא מעוניין בביצוע צינתור (לא יודע אם בכלל צינתור כזה ניתן במצבי במסגרת ביטןח הבריאות). האם יש מחקרים חדשים בתחום ? לא רוצה לתלות את הסנפירים :(

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סמי, אל תמהר לתלות את הסנפירים, כל שאוכל לומר ביריעה מצומצמת זו של הפורום שיותר מ 25 אחוז מהאוכלוסייה יש להם PFO שאינו משפיע על אורחות חייהם ואם הPFO היה מאוד משמעותי בחשיפה למחלת הדקומפרסייה הרי הרבה מאיתנו היו היום נכים. כללית כדאי בכל מקרה מעבר לגיל 40 ופחות לעבור לצלילות נטרוקס ולא אוויר דחוס, להוריד לפחות 5 דקות מהזמן ללא תחתית המותר ללא הפסקות דקו , לא לעבור את ה30 מטרים ולהקפיד מאוד על קצב עליה שלא יעלה על 10 מטר בדקה. ספציפית אליך כדאי להתיעץ עם קרדיולוג המבין בצלילה, צלצל אלי החל מיום ראשון הבא, לא הקרוב , ואוכל לפרט יותר - 048377851 או048377812

שלום רב אני בחור בן 40 ברקע נזלת אלרגית לקרדית המטופלת באימונתרפיה אחת לחודש בהצלחה יחסית ,אי סימטריה במחיצות אף עברתי בדיקת רופא צלילה ועיניים לפני קורס כוכב אחד ואושר,כעת לאחר 2 ימי צלילות בריכה תחושת מלאות באוזןימין ולעיתים רחוקות כאב קל, היום בבריכה היה יחסית קל לימאתמול מה עלי לעשות ? לקראת עומק בים? בכדי להקל על התחושה באוזן? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דדי, חוסר איזון באיורור האוזן התיכונה מביא לסמפטומים אותם אתה מתאר, טיפות אף מיד לאחר היציאה מהמיים עשויות להיות לעזר, ליבש את הריריות ולהקל על ניקוז האוזן התיכונה באוזן ימין. במידה ויש קושי באיזון הלחצים בעת תחילת צלילה, לא כדאי להמשיך. ניראה שאתה צריך להיבדק גם אצל רופא א.א.ג. המבין בצלילה עוד לפני הצלילות בים.

21/06/2013 | 12:03 | מאת: דדי רז

שלום רב אני בחור בן 40 מרכיב משקפיים עם צילנדר שלושת רבעי מספרים 6 ו 7 בהתאמה אני מעוניין לעשות קורס צלילה כוכב 1 ומאד מפחד שאני לא מתאים בגלל כל הסיפורים על לחץ תוך עיני מוגבר? מה עלי לעשות בכדי לקבל תשובה חדה וברורה מתאים או לא? יש לציין כי אני גר בת"א

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דדי, ממליץ לך להיבדק אצל רופא עיניים שהוא גם רופא צלילה לפני הקורס, אכן אם יש בעיית לחץ תוך עיני, יש צורך במעקב ובטיפול והדבר צריך להילקח בחשבון באם רוצים לעסוק בצלילה ספורטיבית. איני מכיר באזור תל אביב, בבית החולים רמב'ם מחלקת עיניים שני רופאי עיניים שהם רופאי צלילה - דר' מיכאל גלבוע ודר' יצחק בירן.

דר' מלמד שלום, בבדיקות דם האחרונות שלי התגלו ערכים חריגים של בלוטת התריס: TSH 0.02 T4 30.6 T3 4.44 יש לי פגישה בשבוע הבא עם אנדוקרינולוג לגבי המשך בדיקות וטיפול. האם מצב זה פוסל מצלילה או האם יש איזשהו טיפול תרופתי או אחר שעלול לפסול מצלילה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בן, כללית איני רואה בעייה, במיוחד כל זמן שמקפידים על כללי הבטיחות בצלילה הספורטיבית. תמיד יש לזכור כי פעילות בתווך התת מימי עלולה להביא שאיפת מים לדרכי נשימה בעת עירפול הכרה. לגבי כל הההשלכות האחרות התיעצי עם הרופא המטפל.

11/06/2013 | 09:11 | מאת: אריה לפלר

אני מאובחן כחולה בתיסמונת רייטר חולה סכרת יתר לחץ דם פסוריאזיס עמוד שידרה כל גופי מחוסה בכיבים ומראה סימנים של דלקת תמידית וכמובן סובל מכאבים עזים בכל הגוף,האים טיפול בתא לחץ יכול להביא מזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מר לפלר, יתכן מאוד שטיפול משולב במינוני חמצן גבוהים בתא הלחץ עשוי לעזור במקרה שלך. ראשית, לחולה סוכרת עם פצעים קשי ריפוי, הטיפול המשולב בתא הלחץ נמצא בסל השירותים ! שנית ידוע היום כי למינוני חמצן גבוהים במיוחד הניתנים בתא הלחץ יש אפקט אנטידלקתי חזק מאוד, אפקט העשוי לעזור ולהקל בהתמונה הקלינית של התסמונת ממנה אתה סובל. התקשר ליתר פרטים : 048377851 או 048377812.

09/06/2013 | 08:31 | מאת: עומר גולדשטיין

שלום יש לי אפילפסיה קלה(התקף כל שנה ,לא קשה) אני לוקח כדורים האם אוכל לצלול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עומר, לדעתי לא, איבוד הכרה ולו הקל ביותר במדיום המימי עלול להביא לשאיפת מים לדרכי הנשימה ולטביעה. הסיכון גדול מכדי לקחתו לשם צלילה ספורטיבית.

06/06/2013 | 21:56 | מאת: ג'ו

אני סובל מפיברומילגיה סכרת לח"ד אסטמה ומחלות נוספות.כולם די מאוזנות תרופתית חוץ מהפיברומילגיה. קראתי באינטרנט שעשו ניסוייים בתא לחץ אצל חולים במחלה ונראו תוצאות טובות מאוד. איפה נערכים היום טיפולים בתא לחץ ?האם יש במרכז הארץ? והאם אפשר דרך המלצה להגיע לטיפול כזה ובצורה מסובסדת.

שלום לך ג'ו אכן ישנן תוצאות מבטיחות לטיפול בפיברומיאלגיה בעזרת מינוני חמצן גבוהים הניתנים בתא לחץ, הדיווחים בארץ התקבלו לאחרונה על רקע מחקר מוצלח מאוד בנושא שנערך במרכז תא הלחץ בבית החולים אסף הרופא שבצריפין. דיווחים אלה מצטרפים לדיווחים דומים ממרכזים שונים בעיקר באנגליה וסקוטלנד. ניתן כיום לקבל טיפולים אלה בנוסף למרכז באסף הרופא שנמצא במרכז הארץ גם בחיפה במרכז של רמב''ם הנמצא בבית החולים אלישע. אינדיקציה טיפולית זו עדיין לא בסל השירותים ועל כן מדובר במימון פרטי.

06/06/2013 | 01:28 | מאת: רונה

היי אני הייתי בים במשך חמש שעות לאחר מכן חזרתי הביתה וכעבור כמה שעות לפתע ניהיו לי כאבים חדים באוזן ימין ממש כואב לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם מדובר לאחר צלילה, מיד לשים טיפות אף!! לא לאוזן ולגשת לרופא א.א.ג במידה ועדיין כואב.

05/06/2013 | 14:44 | מאת: ורד

שלום , אני צוללת שנים רבות , לאחרונה אובחן אצלי לחץ דם גבוה המטופל תרופתית , האם עובדה זו יש בה כדי למנוע ממני להמשיך ולצלול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ורד, אכן לחץ דם המטופל תרופתית עלול להוות בעייה בצלילה אבל לא כל כך עקב הלחץ דם עצמו המאוזן על ידי התרופה אלא עקב סוג התרופה המאזנת. הרופא המטפל צריך לבחר את התרופות המתאימות כאשר מדובר בעיסוק בספורט הצלילה שהוא עיסוק במדיום המימי. צלצלי 048377851 או 048377812 ואשתדל לעזור.

ד"ר יהודה שלום, קוראים לי עידן אני בן 16 ואני בעל כוכב 2 מוסמך PADI (סה"כ 23 צלילות רשומות ) , אני סובל ממעין "אלרגיה" להכל אפשר להגיד כתוצאה מהאלרגיה זה גורם לי להיות מצונן רוב הזמן לא צינון מאוד משמועתי והוא גם לא מורגש רוב היום אבל בימים של אובך וחול באוויר זה יכול להיות מאוד מציק וטיפה מעצבן מאחר והצינון גובר . אני מניח שכתוצאה מכך אפקטיביות ה"פמפום "[השוואת לחצים מתחת למים] יורדת , הכוונה היא שקשה לי יותר לפמפם וזה לא נעשה בצורה חלקה אני מניח שזה כתוצאה מכך שהאף שלי סתום וגם הסינוסים לא נקיים וכתוצאה מכך ההשואה יכולה לקחת כמה דקות עד שההשוואת הלחצים מתבצעת והכאב עובר . ברוב הצלילות שלי אני נתקל לפחות פעם אחת במקרה כזה שאני מתקשה לפמפם וכתוצאה מכך אני מוריד את המסיכה ומבצע את הפמפום בלעדייה זה קל יותר ו99 % מן המקרים זה עוזר ומצליח כלומר עוד לא נתקלתי במקרה שאני צריך לצאת מהמים כתוצאה מכך שאני לא מצליח לפמפם . בצלילות האחרונות שלי ניסיתי להשתמש בספריי לאף (כזה שלוקחים כשמצוננים) ואני מרגיש שזה עזר טיפה והוא עובד אבל ההבדל הוא לא כזה משמעותי . בשישי הזה אני צריך ללכת לצלול באילת ולכן אני מאוד מקווה לתשובה / לפתרון לטיפ כלשהו מה לעשות ? האם הבעיה היא שחיכה או שזה רק אני ככה , יש בכלל פתרונות ומשהו שיכול להקל ? שמעתי שמיי מלח יכולים לעזור אבל אני לא ניסתי את זה עדיין . אני אשמח לעזרה , תודה רבה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עידן, אכן אתה מתאר בעייה בעייתית וידועה אצל סובלי האלרגיות השונות. צלצל אלי 048377851 או 048377812 החל מיום ראשון, רצוי לאחר 13:00 ואנסה לעזור לך.

03/06/2013 | 16:41 | מאת: משה

שלום רב, לפני כ-4 חודשים סבלתי מפרפור עליות שנמשך קרוב ל-16 שעות ונגרם כניראה מסיבוך של שפעת.מאז חזרתי לכושר גופני ברמה יומית+טיפול בקרדילוג ואני לא סובל מהפרעות קצב. בעבר צללתי ויש לי רשיון צלילה ורציתי לדעת אם גם עכשיו אני יכול לצלול לעומקים של עד 10-15 מטר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משה, כללית, במידה ואכן תוצאות המעקב הקרדיולוגי מראות שחזרת לבריאות שלמה ואינך נזקק לטיפול תרופתי כרוני, הרי אתה יכול לחזור לצלילה. ד.א. אין כאן בעייה של עומק כל זמן שאתה מקפיד על הכללים של הצלילה הספורטיבית המוגבלת ל 30 מטר. ספציפית אני ממליץ שתבדק אצל קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה.

03/06/2013 | 15:27 | מאת: רבקה

האם ניתן לטפל בנאורופטיה תחושתית בתא לחץ האם החמצן בלחץ יכול לעזור אשמח אם תענה לי רבקה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רבקה, נוירופטיה קלאסית אינה בהכרח קשורה בהפרעה בחמצון הרקמה ועל כן טיפול בתא הלחץ ברוב המקרים לא יעזור לתסמונת זו. הטיפול בתא הלחץ מבוסס על אפשרות מתן חמצן במינונים גבוהים ביותר ועל כן היעילות הטיפולית העיקרית היא כאשר יש הפרעה במחזור הדם ויש פתולוגיה הקשורה בהפרעה בחמצון הרקמות.

03/06/2013 | 14:30 | מאת: יוסף פ

בס"ד יום שני כה בסיון תשע"ג 03/06/2013 שלום וברכה? באיזה מקום אתם נמצאים ובאיזה בית חולים אתם נמצאים ותשלחו לי הודעה בטלפון נוקיה 08-8581361

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שנפלה טעות, איננו עוסקים בניתוחי אף, ונמצאים אנו בבית החולים אלישע שבחיפה.

03/06/2013 | 14:28 | מאת: יוסף פ

בס"ד יום שני כה בסיון תשע"ג 03/06/2013 שלום וברכה? באיזה מקום אתם נמצאים ובאיזה בית חולים אתם נמצאים ותשלחו לי הודעה בטלפון נוקיה 08-8581365

03/06/2013 | 12:36 | מאת: אורטל

בס''ד שלום אני אורטל קרואני בת 25 מאזור ירושלים , חליתי בלוקמיה ALL ועברתי השתלת מח עצם ביולי 2011 ,לפני בערך שנה וחצי התגלה לי AVN ברגל ימין . בבדיקת MRI נראה שיש לי גם ברגל שמאל אבל לא משמעותי כמו ברגל ימין , יש לציין שאני סובלת מכאב כרוני ברגל ימין ורוב הזמן יושבת בכיסא גלגלים. לאחר התייעצות עם פרופ' מלר ממחלקה אורטופדיה אונקולוגית באכילוב הוחלט על ניתוח להחלפת כלי דם בראש הירך מהשוק. רציתי לדעת אם טיפול בתא לחץ יכול לעזור במצב הנוכחי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אורטל, הטיפול ב AVN בתא הלחץ עשוי להיות מאוד אפקטיבי ולהביא לריפוי מלא במקרים על רקע אידיופאטי בדרגות פתולוגיות I ו II על פי ה MRI כאשר פני המפרק הגרמי לא ניזוקו. במקרי AVN על רקע סטרואידים בדרגות חומרה אלה הטיפול מפסיק את התהליך הפתולוגי ומונע ברוב המקרים צורך בניתוח. היכנסי לגוגול וכתבי HBOT and AVN ותקבלי מאמרים רבים ובהם גם המסכמים את ניסיונו הרב בארץ במקרים אלה. ליתר מידע את מוזמנת להתקשר - 048377851 או 048377812

02/06/2013 | 20:59 | מאת: יולי

שלום אתמול ושלשום צללתי 6 צלילות כשאחת הייתה לעומק 30 מ''ר וזה לאחר ש6 שנים לא צללתי. הייתה לי בעיה להשוות לחצים באוזניים ולרדת בקצב סטנדרטי וכל הזמן הייתי צריכה לעלות קצת כדי לשחרר את הלחץ והפמפום לא כ''כ עזר. בסופו של דבר בכל צלילה זה הסתדר ומהיום בבוקר , יש לי כאב באוזן ימין (הייתה גם הבעייתית בצלילות )ותחושה תמידית כאילו היא סתומה... האם עליי לפנות לרופא או שיש משהו שניתן לעשות בבית כדי לשחרר את זה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב יולי, מיד שימי טיפות אף !! כמו נפזולין או אוטריבין על מנת ליבש את הריריות ולאפשר ניקוז של הגודש שבוודאי נוצר באוזן התיכונה מצד ימין. פעולה זו תאפשר פתיחת תעלת הניקוז של האוזן התיכונה. במידה והכאב ימשיך ותחושת המלאות, פני לרופא א.א.ג.

31/05/2013 | 21:47 | מאת: מירב

האם ניתן לטפל בילד בן שלוש בתא לחץ? האם ישנם תאי לחץ לילדים או שמתבצע שימוש במסכה? האם תופעות הלוואי זהות למבוגרים? האם יש לך ניסיון בתחום זה? האם ניתן לבצע את הטיפול באופן פרטי? תודה מירב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מירב, כללית, ניתן לטפל בילדים בתא הלחץ בכל הגילאיים, הילד יכול להיכנס עם ההורה.ניתן להשתמש בסוגי מסכות, ברדס וכו'. הטיפול בטוח מאוד ותופעות הלוואי זניחות כאשר מדובר בצוות מטפל מקצועי ומיומן ויש לנו ניסיון רב גם בטיפול בילדים באינדיקציות שונות. באשר לטיפול בפרטס הניסיון קטן מאוד לעומת ניסיון רב מאוד ומוצלח ב AVN של מבוגרים. ניתן לטפל באופן פרטי - ליתר מידע את מוזמנת להתקשר - 048377851 או 048377812 .

15/05/2013 | 22:21 | מאת: עומר

על איזה מייל מדובר ? של איזה פרופסור אם אפשר לדעת? תודה על העזרה

15/05/2013 | 22:17 | מאת: עומר

שלום דר מלמד. בעבר כבר כתבתי כאן על פצעים קלואידים דיי גדולים שיש לי בחזה. קיבלתי בעבר מספר טיפולים . אני עתיד לבצע ניתוח בהרדמה מלאה אצל פרופסור הר שי ולקבל את הטיפול שלו . האם אתה מכיר טיפול זה ? תודה רבה על עזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עומר, ניראה לי כי תוכל לקבל את מיטב המידע מפרופסור הרשי עצמו.

יוצא אני לחופשה ממושכת, חלק גדול מחופשה זו אהיה בלב ים ללא אפשרות אינטרנט ואתכם הסליחה שלא אוכל לענות לשאלות, אחזור בסוף חודש מאי. צלילות בטוחות ומהנות.

28/04/2013 | 18:17 | מאת: רון

שלום ד"ר מלמד, האם לצלילה יש השפעה כלשהיא על פוריות אצל גברים? האם חשיפה לחנקן ולחץ פוגעת ביכולת ייצור זרע ו/או פוגע במורפולוגיה. האם שימוש בניטרוקס עלול להוביל לירידה ברמות טסטסטורון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רון, כל סוגי הצלילות המקובלות כיום, כולל טערובות ניטרוקס ואחרות, במידה ומתבצעות בהתאם לכללים ולשכל הישר, לעניות דעתי, אין בהן כדי לפגוע בבריאות הצוללים כולל השפעה כלשהיא על פוריות הגבר. יתר על כן, שימוש מושכל בניטרוקס לצלילה ספורטיבית בטוח בריאותית הרבה יותר מאשר צלילות באוויר דחוס.

אני בת 56, סובלת מזה כחודש מגרודים חזקים בכל הגוף ללא פריחה וללא כל סימן על העור. הגרודים התחילו יום לאחר הפסקת גלי החום שהיו לי משך חצי שנה - תופעה מוכרת בגיל המעבר. הגרודים הם 24 שעות ביממה, מה שלא מאפשר לישון ולתפקד. קשה לתאר את הסבל שכרוך בגרודים הללו, דמיין לך שעל כל מילימטר מרובע מעורך יש עקיצה מגרדת, זאת ההרגשה. בנוסף, מדי פעם ובאופן רנדומלי, יש הרגשה כאילו מתהלכים על העור חרקים ( לא נימול). התופעה בכללותה לא נפוצה, אבל בפורומים אמריקאיים, שם האוכלוסיה גדולה בהרבה, יש הודעות של מאות נשים בגיל המעבר שסובלות מזה. הסיבה לגרודים, כפי שמוסברת בכל המקורות שקראתי עד כה, היא ירידה ביכולת תאי העור להכיל מים בגלל ירידה ברמת הורמון האסטרוגן, מה שגורם לעור לאבד מים ולהתיבש. האם אתה חושב שטיפול בתא לחץ יכול לעזור? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נילי, בעקרון הטיפול בתא לחץ מבוסס על מתן בטוח של מינוני חמצן גבוהים מאוד שרק בפרוצדורה טיפולית זו ניתן להגיע אליהם. מכאן שהמשותף כמעט לכל הוריות הטיפול בתא הלחץ הנמצאות בסל השירותים הוא חוסר חמצן ברקמה מרקמות הגוף. איני בקי בתסמונת שאת מתארת אך ניראה לי כי לא מדובר כאן בבעיה איסכמית בעור. ברצוני לציין עם זאת כי למינוני חמצן גבוהים יש אפקט אנטידלקתי חזק ביותר ויעיל ביותר וברציונאל זה יתכן וניתן לעשות ניסיון טיפולי במקרה שלך, התיעצי עם רופא העור שלך, ממליץ להיכנס לגוגל וכתבו - HBOT and dermatology ותמצאו חומר למחשבה.

18/04/2013 | 09:22 | מאת: רונית פינס

שלום רב ביצעתי צילום ריאות 12/04/2013 , בממצאים נרשם שלא הודגם תסנין. הרופא המטפל אמר שאני נמצא בסוף של דלקת ריאות, האם מותר לי לצאת לצלילה .? (אני יוצא לטיול שעיקרו צלילה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רונית, כללית ! במצב של "סוף דלקת ריאות" עדיין מוקדם לחזור לצלילה, גם עם צילום הריאות תקין. מן הראוי לחכות להחלמה מלאה, חודשים ויותר במידת הצורך. כל מקרה לגופו יבדק וישקל.

06/04/2013 | 11:04 | מאת: אמיר

שלום דר לאחרונה עשיתי קורס צלילה. במהלך הקורס היתה לי בעיה בפמפום באוזן שמאל. בכל זאת הצלחתי להעמיק ללא כאבים ומאמץ מיוחד עם כי לאט יותר משאר הצוללנים, אבל לאחר כל צלילה היו לי מים באוזן שנעלמו לאחר יום-יומיים. פניתי לרופא אא"ג לבדיקה, בוצעו בדיקות ויזואליות, שמיעה וטמפנומטריה, לדבריו הכל תקין ואין מניעה בצלילה. האם המצב המתואר תקין? האם יש כאן סיכון בצלילה? מה הבעיות שעלולות להיות עקב מים באוזן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, תחושה של "מים באוזן" לאחר צלילה עלולה להיות כתוצאה מחוסר איוורור של האוזן התיכונה וחוסר איזון לחצים וכתוצאה מכך הפרשה לתוך האוזן התיכונה. במקרה כזה יש לקחת טיפות אף לאחר הצלילה לפתיחת המעברים ולניקוז ההפרשה. בהנחה שאכן כל הבדיקות של א.א.ג. שציינת תקינות ורופא ה א.א.ג מבין בנושאי צלילה, הרי שלא צריכה להיות לך בעייה.

21/09/2014 | 14:18 | מאת: maayan

משלום ,אני כעת בחול ולאחר צלילה ירד לי מעט גם מהאוזן, זה מרגיש כאילו יש מים באוזן ושאני לא מצליחה "לפתוח את האוזנים", הלכתי לרופא מקןמי הוא ניסה לנקות לי את האוזן בלחץ מים ונתן לי טיפות- חומצת בוריכ ואנטביוטיקה בטיפות. בעוג שישה ימים אני טסה חזרה. האם שימוש בטיפות יכול לעזור? החומצה מכאיבה בעת השימוש....האם זה ישפיע על הלחץ באןזנים בעת הטיסה? והאם יש משהו שניתן לקחת בכדי למנוע זאת?. תודה מעיין,זנזיבר

04/04/2013 | 18:17 | מאת: משגב אלמקיאס

ד"ר שלום אני בחור בן 25 אסמטי אשר מאוד רוצה לצלול אבל הבנתי שהדבר מסוכן... אשמח אם תוכל להסביר לי מדוע הדבר מסוכן ולמה מסוכן לקבל התקף מתחת למים (מדוע אי אפשר לעלות בצורה רגועה ולקחת וונטולין ? ) והאם צלילה חופשית (ללא מיכלי גז ) הינה מסוכנת באותה מידה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משגב, צר לי מאוד לאכזבך, איני ממליץ לך לצלול, במצבך הסיכון גדול מאוד מכדי לקחתו. מעברי האוויר לבועיות הריאה אצל חולים אסמטים עלולים לגרום לכליאת אוויר ובעת שינויי הלחץ והנפח בעת עליה מצלילה מצב זה עלול להביא לחבלת לחץ ריאתית, קרע בבועיות הריאה ובמצב חמור לתסחיפי אוויר למוח!, לגבי צלילה חופשית הסיכון קטן יותר. במידה ואתה רוצה לעסוק בכך, אני ממליץ לעבור תפקודי ריאות מיוחדים אצל רופא ריאות שהוא גם רופא צלילה.

04/04/2013 | 16:43 | מאת: נעמי

ד"ר מלמד שלום, אני צריכה לעבור סדרה של טיפולי שיניים - חידוש של מספר טיפולי שורש ישנים. זה כרוך בהורדת כתר / גשר ישנים, חידוש טיפול שורש עם כתר זמני ואח"כ כתר קבוע חדש. מאחר ומדובר בתקופת טיפולים שתימשך חודשים, האם יש מניעה מלצלול במצב של כתר זמני? אם כן, ייתכן שאדחה את הטיפולים לחורף... תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נעמי תלוי מאוד במקצועיותו של רופא השיניים שלך, במידה וישאר חלל אויר ולו הקטן ביותר מתחת לכתר, עם שינויי הלחץ הסביבתי בצלילה הכאבים עלולים להיות חזקים מאוד. תוודאי שרופא השיניים בקי בנושא, במידה ולא יתכן שכדאי לדחות הטיפולים לחורף או עדיף להחליף רופא שיניים.

29/03/2013 | 23:24 | מאת: אביאל

אני חולה אסטמה ומשתמש קבוע בסימביקורט וגם בבריקלין לעיתים רחוקות.. פעם בחודש יש לי בערך התקף או פעם בחודשיים. אך אני רוצה אולי לעשות קורס קל של צלילה במים רדודים. האם זה מותר בכלל למי שיש לו אסטמה פעילה? הרי זה מים רדודים והצלילה היא בגובה של 4 מטר לערך ואמרו לי שזה לא מסוכן אך לשאול רופא שמבין בצלילה לפני שאני מחליט אם לנסות או שלא.. חשוב לי לציין שאני שחיין קבוע (4 פעמים בשבוע) ואני אכן מרגיש במהלך השחייה שהריאות שלי חלשים. האם מותר לי לצלול או שלא? כי מן הסתם שאתה בצלילה יש בלון גז וזה מחליף חמצן וזה שאני לא אנשום אז איך יכולה להיות בעיה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. אביאל, לצערי עלי לאכזבך, לדעתי אסטמה וצלילה אינן הולכות יחדיו, במיוחד אסטמה פעילה המצריכה שימוש קבוע בתרופות. יחסי הנפח והלחץ הסביבתי הינם גדולים יותר במים רדודים ולכן חבלת לחץ ריאתית מסוכנת יותר לבעיות ריאה דווקא במים הרדודים בעת שימוש במכשיר צלילה. הסיכון לקרע בבועיות הריאה או ברקמת הריאה הינו גדול מכדי לקחתו לשם קורס צלילה. ניתן לעשות בבטחה כל ספורט על מימי אחר ללא כל בעייה.

27/03/2013 | 14:38 | מאת: ליאת

בת 28, לפני שנה היה לי קריש דם ברגל, אחרי חופשת סקי, בדיקות הדם לקרישיות יתר בוצעו ויצאו תקינות (גם גנטיות) למעט הומוזיגוטיות ל MTHFR. טופלתי 3 חודשים בקלקסן+קומדין ומאז איני נוטלת גלולות. האם יש מניעה לצלול? האם תוכל להמליץ על רופא צלילה שיוכל לבדוק אותי בהתאם לבעיה שלי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ליאת, כללית, במידה וכיום את בקו הבריאות וכל הבדיקות תקינות, אירוע זה שעברת לפני שנה והתרופות שקיבלת אז, אינם מהווים כיום מגבלה לצלילה. ניתן למצוא רשימת רופאי צלילה באתרי התאחדות הצלילה ורשות הצלילה. למידע ספציפי נוסף את מוזמנת להתקשר אלינו - 048377851 או 048377812 .

27/03/2013 | 11:47 | מאת: ניר פרידמן

ד"ר מלמד שלום, עברתי ניתוח לפרוסקופי בבטן השבוע (שהסתיים בהתבוננות בלבד ללא פעולה כירורגית נוספת). רציתי לברר מה ההגבלות לצלילה. האם יש הנחיות כתובות? צריך התיעצות אם רופא צלילה? חג שמח ותודה ניר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניר, עצם פרוצדורה כירורגית זו אינה מהווה מגבלה לצלילה, יש לדעת ולברר הסיבה שבעטייה היה צורך לבצע פעולה כירורגית זו. רשימת רופאי צלילה תוכל למצוא באתרי התאחדות הצלילה ורשות הצלילה. למידע ספציפי יותר אתה מוזמן להתקשר אלינו- 048377812 או 048377851.

26/03/2013 | 16:37 | מאת: ליאור

שלום ד"ר מלמד! חג שמח :) שמי ליאור, בן 20. לפני כשנתיים, אוקטובר 10, עשיתי קורס צלילה של 2 כוכבים. לאחר שחזרתי מהצלילה התחילה לי תופעה של רעשים באוזניים. הרעשים מופיעים בעיקר לאחר בליעה של רוק. במהלך תקופות של צינון ונזלת הרעשים מתגברים. ביצעתי בדיקות שונות אצל רופאי א.א.ג וכולם אמרו שהמצב תקין. ביצעתי בדיקות פנים האוזן, בדיקת לחצים וגם בדיקת שמיעה. באוקטובר 12 התייעצתי עם רופאי צלילה טלפונית והם אמרו שאני יכול לרדת לצלילה. רק חשוב להיות עירני במהלך הצלילה לאוזניים. במהלך הצלילה הכל היה תקין, לא היו בעיות לחצים והצלילה עברה חלק. כשחזרתי מאילת החלו כאבים באוזניים שנמשכו שבוע- שבועיים. כאבי לחצים ואף רעשים מוגברים. לאחר השבועיים המצב השתפר והרעשים הרגילים (לאחר בליעה) המשיכו עד היום. חזרתי לרופא א.א.ג והצהרתי על כלל הבעיות והוא לא מצא שום דבר. לטענתו הכל תקין. ביצעתי את כל הבדיקות הנ"ל מחדש ונראה שהכל תקין. אני מעוניין לרדת בסופ"ש הקרוב לאילת לצלילה. אשמח לשמוע חוות דעת נוספת. תודה מראש! ליאור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ליאור, ללא בדיקה ותחקור מדויק לא ניתן לתת לך חוות דעת על סמך המופיע בסיפורך. רופא א.א.ג המבין בצלילה, מן הראוי שיתן לך חוות דעת מקצועית לאחר שינתח את תוצאות הבדיקות, בעיקר הבדיקות שאמורות לתת מידע לגבי אופן איוורור האוזן התיכונה - בדיקת טימפנומטריה.בכל מקרה במידה תרד לצלול שמור על איזון הלחצים, במידה ויש קושי אל תמשיך. במידה והמשכת ויש קושי, השתמש בטיפות אף לאחר הצלילה לפתיחת המעברים.

24/03/2013 | 08:41 | מאת: טליה

האם הטיפול בתא לחץ יכול לעזור במקרה של סכיזופרניה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך טליה, לא. טיפול בתא לחץ אינו עוזר בסכיזופרניה.

13/03/2013 | 11:22 | מאת: סויסה אלברט

דר' מלמד שלום שמי אלברט ואני מבקש לקבל מידע על הטיפול בתא לחץ לאחר שעברתי אירוע מוחי לפני כשנה וחציולאחר שראיתי כתבה בטלויזייה אני אודה לך אם תתן לי יותר מידע בנושא ומה אני אמור לעשות בכדי שאתחיל טיפול בקרוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלברט, הנושא מורכב, עדיין ללא הוכחות העומדות בקריטריונים המספיקים להכניס הוריית טיפול זו לסל שירותים, יש רציונאל והרבה דיוחים בספרות וגם ניסיון טיפולי טוב פה בארץ. כתוב בגוגול "מצבי חולי ניורולוגים טיפול בתא לחץ" תקבל מאמר סקירה בנושא. ליתר פרטים אתה מוזמן להתקשר אלינו - 048377851 או 048377812 או למרכז תא הלחץ באסף הרופא.

06/03/2013 | 14:22 | מאת: אדמונד ארנון כהן

שלום לך דוקטור מלמד אני מעוניין לדעת אם טיפול בתא לחץ יכול להקל את הכאבים והבעירה בגוף כתוצאה מנוירומליטיסאופטיקה תודה אדמונד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, עד כמה שאני יודע אין דיווחים על טיפול בתא לחץ לתיסמונת הניורומאליטיסאופטיקה הדומה לתסמונת ה - MS. זאת לעומת דיווחים רבים ואף מחקרים קלינים שהתפרסמו על טיפולי תא לחץ לתיסמונת ה MS. אם תכתוב בגוגול- HBOT and MS בוודאי תמצא חומר רב. באשר לרציונאל, למנגנוני הטיפול האפשריים ולמידע נוסף אתה מוזמן להתקשר - 048377812 או 048377851.

03/03/2013 | 15:26 | מאת: דר' עדנה בן-יצחק מונסליזה

לפרופ' יהודה מלמד שלום תודה מקרב לב על ההרצאה! התלמידים חזרו עייפים אך מרוצים. הקישור: http://ma.greenb7.org.il/index.php?m=ar&artd=6527 כל טוב עדנה

שלום לכם, נהנתי מאוד מהתלמידים צמאי הדעת והסקרנות, חבורה נהדרת וברמה גבוהה, היה תענוג גדול להרצאות לפניכם. ישר כוח. עומדים לרשותכם לכל מידע נוסף בתחומים אלה. ברכות, יהודה.

לד"ר מלמד שלום. אימי בת 73 מאובחנת מזה כ 4 שנים כחולת פרקינסון. בשנה האחרונה חלה הידרדרות חזקה במצבה והיא אושפזה בביה"ח רמב"ם קיבלה pk-mertz לשיפור יכולת ההליכה ולצימצום הנפילות. באיבחון אחרון שנעשה על ידי פרופ' יהודית אהרון מנוירולוגיה נמסר שהיא כנראה סובלת מאוטמים רבים במוח שגורמים לתופעות פרקינסוניות. שאלותי : א. האם טיפול בתא לחץ בדומה לאוטמים אחרי ארוע מוחי יכול לעזור,לשחרר קיימים או למנוע עתידיים. ב. האם יש לכם ניסיון עם חולי פרקינסון שסובלים לבד מהרעד גם מנפילות רבות וכתוצאה מכך חבלות. ג. אמא לקראת שיחרור מבית החולים אם אכן הטיפול בתא לחץ עוזר, האם כדאי לבקש במכתב השיחרור משהו מיוחד כדי שהתשלום יהיה בהשתתפות קופ"ח כללית. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שמעון, לגבי טיפול ספציפי בתסמונת פרקינסיון בתא לחץ, אין ניסיון לא בארץ ועד כמה שאני מכיר גם לא מדווח בספרות הרפואית המקצועית. לגבי הטיפול באוטמים במוח יש ניסיון וגם רציונאל והרבה חומר מקצועי ראוי בספרות, ראה מאמר סקירה - http://www.themedical.co.il/Article.aspx?itemID=1877 ופירסום בעתונות המקצועית שיצא לאחרונה המסכם ניסיון תא הלחץ מאסף הרופא בנושא: http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0053716 לצערי עדין מצבי חולי נוירולוגים אינם נמצאים בסל השירותים לטיפולי תא לחץ. ליתר פרטים אתה מוזמן להתקשר - 048377851 או 048377812

21/02/2013 | 11:30 | מאת: אודליה

סובלת מבעיה כרונית של אטימות באוזניים, בפיהוק הסתימה לא נפתחת וגם לא בלחץ אויר כשהפה והאוזן סגורים. ? (יש לציין שאני נוטה לסבול לעיתים גם מאלרגיה) בבדיקה אצל רופא א.א.ג לא נמצאה בעיה חיצונית באוזן ( לא נמצאו פקקים) ובדיקת שמיעה יצאה תקינה וכן בדיקת טיפונומטריה יצאה תקינה. הרופא אמר שאינו רואה בעיה ועל כן לא מצא טיפול. עם זאת הבעיה לא נפתרה. האם זו בעיה מוכרת ? מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אודליה, איני רופא א.א.ג, הפורום עוסק בעיקר בנושאי רפואת צלילה ורפואה היפרברית, כלומר טיפולים בעזרת תא לחץ. נכון הוא כי בעיות א.א.ג שכיחות מאוד בנושאים אלה. כל שאוכל לומר לבעייה שהצגת, רופא א.א.ג מומחה צריך לתת לך תשובה מספקת במיוחד מאחר והטימפנומטריה הייתה תקינה.בדרך כלל במקרי ספק, כדאי חוות דעת מומחה נוספת.