פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1636 הודעות
1477 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

התופעה התחילה לאחר שבוע צלילות במלדיביים אוזן שמאל ניסתמת כול הזמן ועלי לפמפם כול הזמן על מנת לשחרר את הלחץ אחרת גורם להנחתת השמיעה באותה אוזן נמשך כבר כחצי שנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פנה לרופא א.א.ג. המבין בצלילה, עליך לעבור בדיקת אוורור אוזן תיכונה - טימפנומטריה וגם בדיקת שמיעה. אל תמשיך לצלול עד סיכום רופא ה א.א.ג.

31/03/2017 | 10:21 | מאת: לירון

יצאתי לצלילה רדודה של עד 10 מטר. רק בערב שמתי לב שבחלק העליון של העין הופיע לי דימום. לא הרגשתי כלום במהלך הצלילה. האם מדובר במעיכת מסיכה? ומתי אוכל לצלול שוב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראה נא תשובתי הקודמת.

31/03/2017 | 10:16 | מאת: לירון

שלום, לאחר צלילה גיליתי שטף דם מתחת לעין, להבנתי נגרם ממעיכת מסיכה. האם אני יכולה להמשיך לצלול? ואם לא מתי כן? תודה מראש :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך , אכן שטף דם ב"לבן של העין" נגרם כתוצאה ממעיכה בגלל אי השוואת הלחצים בתוך המסכה עם הסביבה, השוואה שעושים כמובן עם הכנסת אוויר מהאף לתוך המסכה. אפשר להמשיך לצלול, רצוי לאחר היעלמותו של הכתם האדום, לוקח כמה ימים בד'כ תלוי כמובן בגודל.

25/03/2017 | 18:33 | מאת: ליאור ח

שלום, אני בת 55 , עם טינטון במשך כחצי שנה. בדיקת שמיעה ו - bera נוירולוגי , תקינים. האם טיפול בחמצן בתא לחץ , יכול לעזור בנושא טינטון ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, יש חשיבות לאבחנה לסיבת הטינטון. מניסיוננו, הטיפול בתא לחץ עשוי לעזור לטינטון במידה והטיפול ניתן סמוך לתחילתו, בימים ובשבוע שבועיים הראשונים. לצערי איני סבור שלאחר חצי שנה ניתן יהיה לעזור. ממליץ להתייעץ עם פרופ' אבי שצופק ממרפאת לין בחיפה או עם רופאי א.א.ג במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל.

שלום, עשיתי קורס צלילה במהלך השבוע האחרון (א עד ה). החל מיום רביעי אני חשה סחרחורות בעוצמת משתנות מספר רב של פעמים לאורך היום. גם במהלך מנוחה מוחלטת. אני מאוד עייפה (למרות שישנה 10-12 שעות ביום). הצלילה העמוקה ביותר היתה לעומק של 16 מטרים, ובמהלך השבוע הרגשתי חולשה אבל לא משהו חריג. הייתי ב"טרם" אתמול, שם נאמר לי שיש לי מעט מים באוזן ימין וקיבלתי עירוי נוזלים ופארמין (שלא ממש הרגשתי שעזר). היום אצל רופא אף אוזן גרון שאמר שמבחינתו הכל תקין. אשמח לעזרה, אני אובדת עצות..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רונה, כללית, סחרחורות המופיעות מיד לאחר צלילות רדודות ובמיוחד בקורס צלילה הנן קרוב לוודאי כתוצאה מחבלת לחץ באוזן תיכונה כתוצאה מאי שיווין לחצים עכב בעיות פמפום וכתוצאה מכך עלולה להיות מעורבות של אוזן פנימית כלומר איבר שיווי המשקל. על מנת לעשות אבחנה יש לקבל ממך הרבה יותר פרטים על הצלילה וכמובן בדיקה מדוקדקת. לתלונות שלך יש להתייחס ברצינות רבה ועליך להיבדק אצל רופא מומחה א.א.ג שהוא גם רופא צלילה ולפחות מבין בצלילה ובאפשרויות השונות בהן עלולה להיות מעורבות של אוזן פנימית כתוצאה מחבלת לחץ. אם את באזור חיפה, רופאי מחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל בקיאים בנושא צלילה, דר' יואב יניר, פרופ' אילנה דואק ופרופ' אבי שצ'ופק במרפאת לין בחיפה.

16/03/2017 | 19:20 | מאת: יהודה

ד"ר יהודה מלמד שלום רב , אני מבקש לשאול האם ניתן לצלול בלחץ דם גבולי היינו עד 140 , תודה רבה..................

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך , לא ניתן לענות על שאלתך רק על פי נתון אחד זה של לחץ דם. לכשירות רפואית לצלילה ובעיית לחץ דם יש לקחת בחשבון נתונים רבים בהם היסטוריה רפואית, תוצאות בדיקות וכמובן בדיקת רופא. ממליץ לך להיבדק אצל רופא צלילה.

19/02/2017 | 09:18 | מאת: יוגב

שלום רב, לפני קרוב לשנה עברתי ריבאונד אינסומניה, שהיה מאופיין גם בהעדר תחושת עייפות. מאז הבעיה הראשונה הסתדרה בעזרת טיפול תרופתי, אך העדר תחושת עייפות, עדיין קיימת. מעוניין לנסות באופן פרטי רפואה היפרברית על מנת לנסות לעודד המסלולים העצביים הרלוונטים. האם יאפשרו לי לנסות טיפול זה בפרטי, גם אם אין אינדיקציה מחקרית שהטיפול עשוי להועיל. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, איני רואה רציונל שטיפול בתא הלחץ עשוי לעזור במקרה הספציפי שלך. במידה ויש בידך מסמך רפואי מסכם - "סיכום מחלה" בנושא שלח לפקס - 048300055 ולאחר מכן טלפן ל048377851 או 048377812 וננסה לעזור.

שלום רצית לשאול אם טיפול בתא לחץ מועיל לנער בן 15 שנים עם לקות למידה קשה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, טיפול בתא לחץ אינו מטפל בלקות למידה. טיפול בתא לחץ עשוי לעזור במקרים מאוד מסוימים של ילדים המאובחנים בתסמונת האוטיזם וגם זאת בדכ' רק עד גיל 12, ניתן למצוא חומר על כך במאגרי המידע.

30/01/2017 | 11:25 | מאת: ספיר

האם יכול להיות כאבי בטן בזמן הצלילה והאם זה מונע ממני לעשות את הקורס או שיש פיתרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, רצוי מאוד להיבדק אצלה רופא מומחה ולברר את הסיבה לכאבי הבטן וזאת לפני כניסתך לקורס צלילה !

29/01/2017 | 16:32 | מאת: דן

שלום רב, לפני כ 3 שנים טופלתי בתא לחץ לאחר דקומפרסיה TYPE A. אני מעונין לשוב לפעילות צלילה. ביצעתי לפני כשבועיים בדיקה לשלילת PFO שיצאה תקינה. האם אני יכול לשוב לצלול? האם ישנן מגבלות? תודה רבה. והמשך שבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת לחזור לצלילה לאחר אירוע שחייב טיפול בתא לחץ יש לקבל אישור מרופא צלילה, או מרופא הצלילה שטיפל בך. לגבי מגבלות, כמובן כל מקרה לגופו, לסיפור האירוע ולדוח הטיפול חשיבות רבה בשיקולי אופי החזרה לצלילה.

23/01/2017 | 16:12 | מאת: אורית

לבן שלי בן 15 היה חור/קרע בעור התוף. לפני כחודש (25.12.16) התבשרנו שהוא נסגר לגמרי (על ידי רופא אא"ג). יש לו כוכב שני ג'וניור והוא מתכנן במהלך החודש הקרוב לבצע צלילת עומק של 30 מ' כדי לקבל כוכב שני מלא. האם ישנה בעיה לבצע זאת? האם ישנה בעיה בכלל בצלילה לאחר חור שהתאחה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, קרע בעור תוף עלול להחדיר מים קרים לאוזן התיכונה ולגרום שיבוש מידי בשיווי המשקל. מתחת למים תופעה זו עלולה להיות מסוכנת לצולל לא מנוסה! צולל מנוסה עשוי להתגבר על כך והתופעה חולפת כעבור זמן קצר. לגבי הזמן שחלף, קצר לדעתי, תלוי איזה קרע זה היה והסיבה להיווצרותו, אם הרופא הא.א.ג. שבדק הוא גם רופא צלילה הרי שניתן לסמוך עליו. יש לקחת בחשבון כי פימפום חזק מדי ובמיוחד אצל צולל לא מיומן עלול לגרום לקרע להיפתח.

לאחר אירוע לבבי החייאה פרפור חדרים קיר קדמי כשל 16% מהלב מתפקד. נזק מוחי אנוקסי. האם תא לחץ אפשרי כטיפול בנזק המוחי בהינתן המצב הלבבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כל מקרה לגופו. כללית, יש מקרים של נזק אנוקסי על רקע החייאה שטיפול בתא לחץ עשוי לעזור. במקרה זה, גם מההיבט הלבבי יש לקבל יותר מידע ויעוץ ספציפי. במרכז תא הלחץ באסף הרופא הצטבר ניסיון רב בנושאים אלא, מציע לפנות אליהם.

קרוב משפחה היה מעורב בתאונת דרכים מלפני שנתיים ועדיין הו לא מדבר ולו עומד על הרגליים הרופאים אומרים שיש לו פגיעה במוח האם הטיפול בתא הלחץ יעזור לו .

ראיתי שיש טיפול במצב של נמק אווסקולרי לראש הירך ותהיתי האם זה יכול לעזור גם במחלת הפרטס אצל ילדים?

שלום לך, אכן הרציונל המנגנוני הפיסיולוגי של הטיפול בתא לחץ למקרי AVN, נמק אווסקולרי של ראש וצוואר עצם הירך, העומד בבסיס ההצלחה הטיפולית המרשימה והמוכחת בפתולוגיה זו אמור לפעול גם שמדובר בפרטס, אך מהמעט מקרי הילדים שטיפלנו בהם, ההצלחה הייתה פחותה. לדעתנו כל מקרה לגופו ויחד עם האורתופד המטפל כדאי לנסות.

17/12/2016 | 00:35 | מאת: נתנאל חמיאס

לא מזמן נסגר לי נקב בתופית בעור התוף באוזן ימין שנגרם מחבלה באוזן ועכשיו שומע תדר נמוך 5000 הרץ מה עושים במצב כזה מי יכול לעייץ לי מה לעשות !!

שלום לך, פנה לרופא א.א.ג. מומחה. במידה ואתה צולל , אל תחזור לצלילה רק לאחר שהרופא א.א.ג. יבדוק שהנקב אכן התאחה בשלמות.

16/11/2016 | 09:47 | מאת: אלון

שלום רב, אני צולל קבוע ויש לי בעייה חוזרת של קושי במתן שתן בצלילה גם במצב בו השלפוחית מלא עד כאב. אין לי כל בעייה להתרוקן מייד עם היציאה מהמים או בציפה לאחר הצלילה. האם הבעיה מוכרת והאם יש פתרון? בתודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלון, בדרך כלל תופעה זו נובעת מלחץ של חליפת הצלילה באיזור החלציים, לחץ העשוי להיות מוקל עם העליה וכמובן על פני המים. תלוי בסוג מבנה גומי החליפה. נסה בגד צלילה אחר טוב יותר.

26/10/2016 | 16:26 | מאת: יעקב זיתון

שלום ד"ר יהודה מלמד אני חבר קופת חולים כללית ניסיתי לקבל תור ליעוץ מקצועי לרופא צלילה אבל הם לא מצאו במוקד של כללית אף רופא כזה איך קובעים פגישה עם רופא צלילה???? אניבדרך כלל מטופל בבית חולים קפלן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, איני בקי בהלכות הבירוקרטיה של הקופות, היה ידוע לי למשל ששמי היה שם בעבר, במידה והוסר , עובדה זו לא ידועה לי. רשימת רופאי צלילה אתה יכול לקבל ב"רשות הצלילה" ובכל איגודי ומועדוני ספורט הצלילה.

10/10/2016 | 15:14 | מאת: יעקב זיתון

שלום לד"ר מלמד אני עומד לסיים לבנות בביתי תא לחץ היפרבארי אשר יכיל את כל האינדקטורים האפשריים רמת CO2 רמת חמצן ..לחץ ססטי בקיצור כל מה שצריך על מנת לשהות בתא לחץ תא הלחץ שאני בונה יכיל אוטומציה של כל פרמטר אפשרי כולל סירקולציה בתוך התא אשר תמנע עליית CO2 ...אני קורא ספרות אנגלית בתחום הטכני כמו כן אני רתך ..חשמלאי ..לכן יש ביכולתי להישתלט על האתגר מבחינה טכנית יש מלא פרוטוקולים בסיגנון hyperbaric oxygen treatment schedule navy יש לי בלון חמצן עם וסת וגם קנולה אני רוצה פרוטוקול של ספורטאים כלומר שהיה בתא לחץ לאחר אימון שבת על מנת להחיש את ההיתאוששות וקבלת תחושה טובה קצב הנשימה שלי הוא כ10 ליטר בדקה במנוחה 1.כמה ליטר בדקה עלי לווסת את הווסת ..הווסת ניתן לכיול בין 1-5 ליטר בדקה שימוש בקנולה בלבד 2. באיזה לחצים עלי לעבוד בתא לחץ ...אני מניח שלא יותר מ1.5 ATA ?? בכל מקרה אני מחפש פרוטוקול היתאוששות של פעם בשבוע לאחר אימון רכיבה אגב אני לא סובל מבעיה כל שהיא אבל יש לי בלון חמצן בבית ואני משתמש בו לאחר מאמץ על מנת להקל על ההיתאוששות של הגוף לאחר מאמץ ספורטיבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מר זיתון, אכן מחד, שאפו על היוזמה והביצוע שמקווה אני שהינו מקצועי דיו, מאידך תבין, מאחר וניראה כי בקי אתה בספרות, מדוע לא אענה לשאלותיך ולא אוכל לתת בירכתי המקצועית ליוזמתך, בוודאי לא במסגרת הפורום.

13/10/2016 | 15:15 | מאת: יעקב זיתון

עם הייתה אפשרות פרקטית הייתי מעלה לכאן תמונות מהתא שבניתי

26/10/2016 | 16:37 | מאת: יעקב זיתון

אני מניח שאפשר להיות בקורלציה עם אותם תנאי צלילה שאני אהיה בהם כלומר נניח שאני לא יורד מעבר לעומק של 10 מטר אזי שאפשר לעבוד עם טבלאות צלילה מוכרות הרי שהיה בתא לחץ דומה לאותם תנאים של צלילה וחלה עליהם מגבלה של דקומפרסיה וכוכו בכל מקרה אני מיתכוון לקחת את הטבלת הצלילה הכי מקלה כלומר כאילו שאני נניח צולל פעם אחת בשבוע לעומק של 6 מטר עם ניטרוקס תא לחץ לחמצן היפרבארי בלחץ נמוך לא עובר יותר מ1.5 אטמוספרות שזה בערך מקביל לצלילה של עומק 6 מטר לערך ישנם תאי לחץ מיתקפלים אשר ניתן לקנותם באיביי אבל הם יקרים להחריד עולים קרוב ל50 אלף שקל הם עובדים על לחץ של 1.3 אטמוספרות ומאושרים לשימוש על ידי הFDA אני לא מיתכוון לחרוג מהמלצות הFDA ולהישאר בתחום הזה שהם הגדירו כ1.3-1.5 אטמוספרות אני רוצה לקבל מרופא צלילה גבולות בטוחים כלומר לחץ עבודה משך זמן טיפול תדירות שבועית לא יותר מפעם אחת בשבוע בו ונאמר לפחות לפני שאני יכנס לתא אני רוצה הדרכה של רופא שיגדיר לי את הגבולות אני יודע שאף רופא לא ימליץ לי לעשות את זה אתה הימלצת לא לצלול יותר מ15 מטר שזה בערך לחץ של 2.5 אטמוספרות אני לא מיתכוון להיות מעבר למה שהFDA הגדיר כנורמה שזה בערך 1.5 אטמוספרות .. בוא נישאל את השאלה מה ההבדל בין שהיה בתא לחץ פעם אחת בשבוע בלחץ 1.5 אטמוספרות שזה עומק צלילה 6 מטר לבין צלילה שבועית לעומק 6 מטר עם ניטרוקס

12/06/2017 | 14:19 | מאת: מבקש ליצור קשר

שלום יעקב אני מבקש ליצור איתך קשר בהקשר לבניית תא לחץ המייל שלי gal12255@walla.com תודה

שלום יעקב אני מבקש ליצור איתך קשר בהקשר לביית תא לחץ המייל שלי gal12255@walla.com תודה יגאל

אני צריך טיפול דחוף בעקבות איבוד שמיעה פתאומי אפשר להעזר בתא הלחץ שלך?

שלום השמח אם תיצור קשר 0522754237 אמנון

08/10/2016 | 15:48 | מאת: יעקב זיתון

בן 55 לפני 6 חודשים עשיתי מעקפים לאחר ארוע לב לאחר בדיקות אקו לב ובדיקת הולטר לב הבדיקות היו תקינות לגמרי כמו כן בדיקות הדם שלי היו תקינות היתחלתי לקחת אספירין וסטטינים חזרתי לפעילות ספורטיבית מלאה ברכיבת אופניים (80 ק"מ כל שבת ) אני מרגיש שיפור ניכר לאחר הניתוח בגלל המעקפים החדשים כלומר אפשר לומר שלאחר הניתוח הישתדרגתי למשל לאחר אימון רכיבה בשבת זמן ההיתאוששות לאחר אימון שבת הרבה יותר מהיר מלפני הניתוח ... בגיל 18 עשיתי קורס צלילה ואני מעוניין לחזור לצלול 1. האים יש הגבלה על עומק בצלילה?? 2. מתי עשוי להיתפתח תסחיף? 3. באיזה עומקים עשויה להתחיל מחלת דקומפרסיה ובאיזה זמני שהיה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יעקב, אכן אפשר לומר ש"השתדרגת" לאחר הניתוח ואכן כושרך הגופני חזר לתקינותו והיות ועברת כבר קורס צלילה הרי החזרה תהא קלה יותר. החזרה מותנת בבדיקת קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה ובמידה ואכן כל הפרמטרים תקינים הרי שאין מניעה לחזרה הדרגתית לצלילה. ממליץ לך , במידה ותקבל אישור הקרדיולוג ותחזור לצלילה, לעבור קורס ניטרוקס ולהימנע מצלילות אוויר העמוקות מ 10-15 מטר.

07/10/2016 | 20:31 | מאת: אלכס

שלום רב אשתי ב32 בגיל 16 אובחן אצל צניחת מסתם ניורלית בלב בשנים הראשונות היא עברה בדיקות אכו כל שנה וב10 שנים האחרונות היא עושה זאת כל שנתיים שלוש היא מאוד מעוניינת לעשות קורס צלילה למי ניתן לפנות או איזה בדיקות היא צריכה לעשות כדי לקבל אישור? אם בכלל מותר לאדם במצבה אשמח להכוונה בנושא אלכס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלכס, על מנת לקבל אישור רפואי לקורס צלילה במקרה זה, אשתך צריכה להיבדק אצל קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה, ממליץ על פרופ' אילן גולדנברג מתל השומר - 035302848.

27/09/2016 | 22:42 | מאת: ליאור ברקאי

בקשתי מופנה באיכרה לדר' יהודה מלמד עלה בפורום שאני חבר בו כצולל וויכוח לגבי צלילות בפרופיל צלילה הפוח ויש הרבה "מומחים" מטעם אצמם שאומרים מלאה דברים סותרים. אז אני מבקש ממך ואו בנוסף ממוחה אחר בתחום לתת הסבר דעה ואפשר גם קצר על הנוסה ולישר לכולם קו בנוסע. תודה רבה ומצפה לתשובתך נ.ב. הדברים שיפורסמו על ידי יהיו מועתקים במלוהם אם קרדיט וקישור למקור. נ.נ.ב. עכשיו גם הנוסעה מעניין אותי אישית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ליאור, איני מכיר את הפורום עליו אתה מסתמך ואת מומחיו. אם מדובר על צלילה ראשונה עמוקה ולאחריה רדודה או ההיפך, יש לשקול כל מקרה לגופו מבחינת עומק מקסימלי וזמן תחתית. בעקרון תמיד לזכור שאחרי צלילה ראשונה עם פרופיל עומק וזמן תחתית מתאים יש ותיווצרנה בועיות שקטות העלולות לעבור את הפילטרציה הריאתית בעת העמקה בצלילה השנייה ובזמן העלייה להוות סכנה לתסחיף.

10/09/2016 | 11:32 | מאת: אודי

שלום, לאחרונה צללתי לעומק 20 מטר, צלילה ספורטיבית. בעומק 15 מטר התחילה תופעה של לחץ במסיכה. הלחץ לא היה חזק והורגש עפ"י טשטוש ראיה קל והרגשה של "עיניים בולטות". סיימתי את הצלילה ובזמן היציאה היה מעט דם באף וביריקה (לאחר 2 יריקות נגמר).אבל מסביב לעיניים (העפעף ומעל ומתחת לעין) ישנם נקודות אדומות (גם אחרי 24 שעות). הצלילות הופסקו מאותה נקודה. האם אלו תסמינים שאמורים לחלוף מעצמם או מצריכות טיפול רפואי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אודי, אכן "סידרת " לעצמך חבלת לחץ קלה כתוצאה מאי השוואת לחצים פנים חוץ המסיכה שצריך לעשות תוך כדי הצלילה, בעיקר בתחילתה, על ידי נשיפות קלות מהאף לתוך המסיכה. הסימנים שאתה מתאר הם קלים ועשוים לחלוף תוך כמה ימים, השתמש בטיפות אף ליבוש הריריות ולאיוורור טוב יותר של הסינוסים. במידה והסמנים לא עוברים פנה לרופא א.א.ג.

02/09/2016 | 07:27 | מאת: קורל

היי, אני בקורס צלילה כוכב ראשון ויום לפני סיומו נסתמו לי האזניים. לאחר בעיןת אזניים בעת העלייה מהצלילה. נאמר חי שזה יכול להיות מקרה של אוזן הפוכה. יום למחרת זה עדיין חא עבר. מה הטיפול בעניין ? מה הסיכוי שיהיה אפשר להשלים את הכוכב הראשון השבוע? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קורל, מצטער אך לא אוכל להשיב ספציפית לך מבלי בדיקה ותחקור מדויק יותר. במידה ועדין האוזן כואבת ממליץ לא להמשיך בקורס ולפנות לרופא לבדיקת מצב עור התוף. במקרים מסוימים הפרשת ריר בחללי האף תוך כדי הצלילה גורם להפרעה בהשוואת לחצים בעליה מהצלילה ולתופעת ה"אוזן ההפוכה". ניתן להשתמש בטיפות אף ליבוש הריריות לפתיחת המעברים לאפשר אוורור האוזן התיכונה.

28/08/2016 | 20:39 | מאת: דוד

לפני כשבוע צללתי באילת בעומק של 20 מטר לסטיל זמן הצלילה היה 2 דקות עד ההגעה לסטיל ומשם חשתי לא טוב ועליתי למעלה לאט לאט ונשמתי יצאתי פניתי אל המועדון ואמרו לא לצלול 24 שעות ולא יהיה כלום לא הרגשתי שום דבר משונה בזמן הזה ויום אחרי צללתי לעומק של 15 מטר ואחרכך 6 מטר עם מדריך אכן הרגשתי מעולה עוד לפני הטיול היו לי כאבים בכתף אך כיום הכאבים הם משמעותיים יותר ויש לי כאבי ראש וקצת סחרורת לפעמים כשאני קם מהר וכו האם יש קשר בינם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דויד, במידה והנתונים שאתה נותן כאן נכונים לגבי פרופיל הצלילות, כלומר העומק וזמני התחתית, (ד.א. הסטיל לזיכרוני בעומק 28 מטר)והעובדה שעבר שבוע לפחות מהצלילה האחרונה והופעת התסמינים, לדעתי אין קשר לכאבי הראש שאתה סובל מהם כיום והצלילות. כללית, על מנת לדעת בוודאות קשר בין צלילה ותסמינים שמופעים לאחר מכן יש צורך בתחקיר מעמיק ורחב שבדרך כלל לא ניתן לעשותו במסגרת הצרה של הפורום.

26/08/2016 | 04:22 | מאת: אורי

שלום רב לפני הרבה שנים עשיתי קורס שני כוכבים ומחלתי מספר פעמים מאז. ב3 השנים האחרונות עקב סתימה חלקית באחד מעורקי הלב (התגלה באקג במסגרת סקר מנהלים וללא כאבים מעולם) ומאז אני במעקב אצל קרדיולוג ונוטל באופן קבוע אספירין וסטטין. כרגע בתאילנד ומעוניין לצלול.האם השינוי מגביל אותי באיזשהו אופן?אשמח לתשובה דחופה תודה רבה אורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אורי אי שם בתאילנד, כמובן שלא אוכל להשיב לך תשובה ספציפית ללא בדיקה כולל אקג במאמץ וכו'. עצתי לך, אל תצלול בתאילנד. כללית, חזרה לצלילה לאחר אירוע לבבי או חשש לאירוע לבבי רק לאחר בדיקות מקיפות כולל אקג במאמץ והמלצה מקרדיולוג המבין בצלילה, רצוי רופא צלילה.

שלום רב האם ילד בן 13 שמאובחן עם SVT יכול לבצע קורס צלילה ? הילד חווה הפרעות בקצב הלב בממוצע פעם בשנה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אמיר, ספציפית המלצתי להיבדק ולהתייעץ עם קרדיולוג המבין בצלילה, רצוי רופא צלילה. כללית, הפרעת קצב לב המתרחשת בסביבה המימית או התת מימית תוצאותיה עלולות להיות אחרות מזו המתרחשת מחוץ למים, לראייתי במיוחד שמדובר בילד.

16/08/2016 | 09:05 | מאת: מאור דניאל

אז כך לפני כחודשיים נהיה לי נקב כתוצאה של נפילה בסקי מים. לפני אתמול הייתי בא.א.ג והוא אמר לי שהעור בריא לחלוטין כולל האוזן שאלתי אותו אם אני יכול לחזור לצלול להוא אמר לי שכן. אבל יש לי עדיין תחושה מוזרה באוזן. אז באמת אני יכול לחזור לצלול או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דניאל, כמובן שספציפית איני יכול לענות לשאלתך מבלי בדיקה. כללית, במידה והנקב התאחה לחלוטין על פי בדיקת רופא א.א.ג הרי שאין מניעה לצלילה.

10/08/2016 | 14:47 | מאת: ענבר אנג'ל

שלום קוראים לי ענבר אני בת 20 .. לפני כבערך חודשיים וחצי חוויתי אירוע של התעלפות ואיבוד הכרה .. אושפזתי ואבחנו שיש לי אפילפסיה כללית.. אפילפסית נעורים.. אני מטופלת בקפרה והתרופה עוזרת מאוד לא היה לי כלום מאז.. אני רוצה לעשות צלילה באילת ..30 דק עם מדריך צמוד קרוב לחוף אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ענבר, לצערי תשובתי שלילית, הסיכון רב מדי. אפשרות טשטוש הכרה ובוודאי איבוד הכרה בסביבה תת מימית עם ציוד צלילה עלול להביא לשאיפת מים לדרכי נשימה ולטביעה, במיוחד שמדובר בזמן יחסית קצר לאחר אירוע ההתקף האבחנה והטיפול התרופתי שתקוותי שאכן ימשיך להיות מוצלח.

08/08/2016 | 10:04 | מאת: אביטל

בוקר טוב, ביום שישי האחרון עשיתי צלילת הכרות של 45 דקות באילת, להבנתי לא עברנו עומק של 6 מטרים. החל מיום ראשון אני סובל מכאבים במפרקי האצבעות ונפיחות קלה. קראתי שזה יכול להיות סימן לדיקומפרסיה קלה ואני תוהה אם יש קשר. לפני הצלילה נאמר לי שאין סכנה לדיקומפרסיה בעומק המדובר. אשמח להכוונה. תודה

שלום לך אביטל, אין לך בעיית דקומפרסייה, 6 מטר עומק וזמן של 45 דקות לא חושפות צולל לבעיית דקומפרסייה. נוסף לכך בפרקים שנפגעו מדקומפרסייה אין נפיחות.

שלום, לפני כשבועיים בני בן ה 9 ערך צלילת הכרות ובמהלכה התחילו לו כאבי אוזניים. בערב היו לו מספר דקירות באוזן וכאב מתמשך בררגה נמוכה וגם טנטון שנמשך מעל 24 שעות. בבדיקת רופא ילדים נמצאה מעט אדמומיות באוזן שמאל וקיבל דזורן לחמישה ימים ולהימנע מהרטבת האוזן לשבועיים. בבדיקה בבית חולים יומיים לאחר מכן נמצאה עכירות מסויימת בתופית באוזן שמאל , שתי התעלות פתוחות ורגישות קלה בטרגוס. נתתי לו טיפות אף לאחר המלצה טלפונית, שבוע אחרי הצלילה. בדיקת שמיעה הציגה בגרף שמיעה טובה כאשר בכל התדרים השמיעה נמצאת בגרף בין 0-10 וגם בדיקת טמפונומטריה יצאה תקינה. הילד עדיין עם לחץ/כאב באוזן. לדבריו הכאב הוא ברמה של 1 הוא "יכול להתעלם ולחיות עם זה" אבל אני לא... הכל תקין אבל עדיין מתלונן על כאב מסויים. יש מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לאמא של, הבדיקות התקינות מצביעות על כך שאין צורך לדאוג. יתכן מאוד שהתלונות היו קשורות בצלילה. להבא באם יש כאב אזניים לאחר צלילה רצוי מיד לשים טיפות אף לפתיחת המעברים ולאוור האוזן התיכונה.

08/08/2016 | 12:39 | מאת: אמא של

תודה על המענה המהיר הוא מתלונן מידי פעם על טנטון שבא והולך מספר פעמים ביום של שניות. במהלך השנה סבל מכאבי ראש משך ארבעה חודשים מלווה בהפרעות שינה. קבלנו לבצע mri אך לא עשינו בסוף מאחר והכאבים חלפו כפי שבאו והוא חזר לשינה טובה. יש טעם לבצע בדיקה כזאת? יש קשר בין הטנטון לצלילה? תודה רבה

20/07/2016 | 07:35 | מאת: אייל

שלום, חבר שלי עבר צנתור (דרך היד) לפני 3 ימים. (לשמחתו לא נמצא שום דבר) בעוד יומיים נהיה באילת ואנו מעוניינים לצלול. האם אפשרי? מבחינת הרופא אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית "עדינה" אחרי 2 ימים מהצנתור. תודה לעונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אייל, על מנת לענות לשאלתך יש לדעת פרטים רבים נוספים ובעיקר מה הייתה הסיבה בגינה נשלח חברך לצנתור. פעולת הצנתור עצמה אינה מהווה בעיה בתנאי שלא יבצע מאמץ היות ומדובר בזמן קצר לאחר הפעולה. מן הראוי שיפנה לרופא צלילה.

06/07/2016 | 09:54 | מאת: יובל

אני בן 49. צולל מזה 25 שנים. מעוניין לעבור קורס נוסף הקיץ והתבקשתי להביא אישור של רופא צלילה. כשפניתי לרופא הצלילה מילאתי שאלון ושם ציינתי כי לפני מספר שנים. היה לי ארוע בודד של סינקופה, שלאחריה עברתי מספר בדיקות שהיו כולן תקינות. אני גם עוסק בספורט מזה 15 שנים ובמסגרת זאת מבצע אחת לשנה בדיקה ארגומטרית ואקו לב. רופא הצלילה מסר לי שיש צורך באישור של קרדיולוג, וצריך שהרדיולוג יתייחס במפורש לנושא הצלילה. שאלתי: לאיזה קרדיולוג עלי לפנות? האם כל קרדיולוג בקופת החולים אמור לסייע לי? האם צריך לפנות לקרדיולוג פרטי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, אירוע בודד של סינקופה שתוחקר היטב ובדיקות מכוונות של א.ק.ג. במאמץ, אקו לב וכ' הראו שהכול תקין ובנוסף כל שנה הבדיקות תקינות, הרי לדעתי רופא הצלילה יכול לאשר אותך. בכל מקרה במידה ואתה צריך, פרופ' אילן גולדנברג בתל השומר הוא קרדיולוג וגם רופא צלילה בכיר.

05/06/2016 | 13:44 | מאת: עמית

שלום ד"ר מלמד, אני צולל מזה שלוש שנים, ובצלילות האחרונות שלי (שהיו בהפרשים של מס' חודשים בין אחת לשניה) התחילו לי לחצים עצומים באזור המצח. אז זה היה עוד סביל והצלחתי להמשיך ולסיים את הצלילה (אבל לא להמשיך לצלול באותו יום). אתמול זה הגיע לשיא - וכבר בעומק של 3 מטר התחילו הלחצים, ממש הרגשה שעוד רגע מוחי הולך להתפוצץ! לאחר היציאה מהמים המשיכו כאבי הראש ועברו מס' שעות אחר כך. מיותר לציין שלא המשכתי לצלול לאחר מכן. אין זו בעיה של "פמפום" כי כן הצלחתי והרגשתי שאני מצליח להשוות לחצים. בנוסף לא הייתי מצונן והאף לא היה סתום. ברשותי 20 צלילות ולא נתקלתי בכאבים אלו עד הצלילות האחרונות, ששוב היו בהפרש של מס' חודשים בין אחת לשניה. מה יכולה להיות הבעיה? לתשובתך אודה, עמית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עמית, תיאור קלסי ולא שכיח של אי שוויון לחצים בסינוס הפרונטאלי בקדמת המצח. הכאבים היו נעלמים די מהר עם היית משתמש בטיפות אף מיד עם היציאה מהמים. ממליץ במקרים כאלה להשתמש באוטרווין ג'ל אותו ניתן להחדיר עמוק לאף והוא מיבש את הריריות ופותח את החרירים לסינוס הפרונטאלי. אם הבעיה ממשיכה בצלילה פנה לבדיקה אצל א.א.ג מומחה ולאחר צילום רנטגן של הסינוס יוכל לעשות אבחנה ולטפל במידת הצורך.

הבנתי שהטיפול בתא לחץ נמצא מתאים לטיפול בתסמונת המדור (במקרים מסויימים), ידוע לך עד כמה הוא נמצא יעיל (במקרים לא קשים מדי) ? והאם יש התוויה רפואית מקופת החולים לטיפול בתא לחץ (הבנתי שזה מופיע ברשימה, אך לא ברור לי האם הקופה נוהגת לשלוח מטופלים בגין בעיות שכאלו)? אגב, האם אפשרי להגיע לטיפול באופן פרטי (ללא הפניה), ומה עלות כל ביקור פרטי (בתא בלחץ) ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שי, "תסמונת מדור" - compartment syndrome היא הוריית טיפול המוכרת בסל השירותים לטיפול בתא לחץ כטיפול דחוף ! כלומר ככול שהטיפול יינתן מהר יותר מהאירוע או מהאבחנה, כך התוצאה טובה יותר. מן האמור לעיל הקופה מחויבת לתת טופס 17 בגין הוריית טיפול זו. הטיפול בתא הלחץ במקרים אלה אפקטיבי מאוד להורדת הבצקת ולתיקון האיסכמיה ואף מונע ברבים מהמקרים את הצורך במעורבות כירורגית.

שלום ד"ר יהודה מלמד, אשמח אם תוכל לפרט על בדיקת PFO.מהן הסכנות ותופעות הלואי?

תודה רבה (-:

שלום לך אלי, PFO - Patency of Foramen Ovale הוא שאנט במחיצה בין העלייה הימנית לעליה השמאלית של הלב. בכ 25% של האוכלוסייה קיים שאנט כזה שהוא פיסיולוגי אסימפטומטי והעובדה שבצד השמאלי הלחץ יותר גדול מהצד הימני גורם לכך שברוב המקרים שאנט זה אינו מהווה בעיה גם בצלילה. במקרים די נדירים ובמידה והשאנט גדול, יש יתר חשיפה לבעיית דקומפרסייה. הבדיקה נעשית על ידי אפקט דופלר באולטרסאונד בשיטה מיוחדת במכוני לב.

19/05/2016 | 20:26 | מאת: עמי ליבוביץ

לפני שלוש שנים עברתי אירוע מוחי, בצינתור, שמו לי 2 סטנדים לפתיחה של העורק. לא נגרם לי כל נזק ואני בריא לגמרי( גם בצינתורים אבחנתיים זה אושר). השאלה שלי היא עקרונית .האם בכלל מותר לי לצלול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עמי, עקרונית אם כל הבדיקות וההדמיות אכן תקינות, אין מניעה לחזור לצלילה ספורטיבית. ספציפית, בגין האירוע המוחי, המלצתי לך כי תעבור הערכה רפואית אצל נוירולוג שהוא גם רופא צלילה. המלצתי על פרופ' קרלוס גורדון מהמחלקה הנוירולוגית בבית החולים מאיר בכפר סבא.

05/05/2016 | 15:42 | מאת: Eran Cohen

שלום, אני ואישתי נמצאים כרגע בפיליפינים. במהלך צלילה התחיל כאב חד באוזן שמאל(בעומק של 17 מטר והצלילה הייתה לעומק של 30מטר) , אישתי עלתה כמה מטרים והצליחה לאזן לחצים והמשיכה להעמיק ללא כאב, במהלך הצלילה היא חשה אי נוחות קלה כאשר בועות אויר היו ליד האוזן,  כאשר התחלנו לעלות לפני המים היא הרגישה כאב באוזן שמאל והיא העמיקה בכמה מטרים עד שהכאב עבר והיא המשיכה לעלות בקצב איטי.  כאשר היא הגיעה לפני המים היא חשה כאב קל  באוזן שמאל ועם הזמן הכאב גדל ומקרין על לחי, לסת(שינים), מצח וגרון בחצי השמאלי של הראש. איך מומלץ לטפל? יש איתנו טיפות אוזניים ואף (מי מלח וסטרונאז)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ערן, הכאב באזור אוזן שמאל שאתה מתאר ואזור ההקרנה שלו, אופייני לבעיית אוורור האוזן התיכונה בעת שינויי הלחצים בצלילה. ממליץ להשתמש בטיפות אף! ליבוש הריריות, עובדה שתקל על פתיחת המעבר מחלל הפה לאוזן התיכונה משמאל וניקוז האוזן התיכונה, כעבור זמן מה הכאבים יחלפו. ניתן להשתמש בכדורי סינופד עם יש, שנים ביום יספיקו. כמובן אין להמשיך בצלילות.

04/05/2016 | 22:43 | מאת: יוסף

אני אדם בעל עור כהה וגם לי יש צלקות בחזה האם הדוקטור ירון יוכל לטפל לי בהם ולהעלים אותם הם מאוד מציקים..

מפאת נסיעה לחו''ל וללא אפשרות חיבור לתקשורת אעדר מהפורום עד ה - 8.5. צלילות בטוחות ומהנות בחופשת הפסח, חג שמח יהודה.

07/04/2016 | 14:37 | מאת: דודי

אהלן, רציתי לדעת אם יש סיכונים בצלילה עם קרישת דם? (אני יודע שלא מאשרים לצלול למי שיש קרישת דם אבל אני רק רוצה להבין עד כמה זה חמור) יש לי נטייה לקרישה, אבל בבדיקות שעשיתי הכל היה תקין. אני לא לוקח קומדין או משהו, עשיתי רק בדיקה פעם כי לאבא שלי היה קריש דם אבל מעבר לזה לי אין כלום. בכל אופן אני צריך לדעת מה קורה בצלילה אם במקרה, חלילה, אני כן סובל מקרישת דם שפתאום הופיעה ולא ידעתי ממנה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דודי, כללית אכן עלולה להיות בעיה בצלילה לצולל עם קרישיות יתר בדם. הבעיה בעיקרה היא בצלילות העלולות לחשוף את הצולל למחלת הדקומפרסייה. מצב של קרישיות יתר עלול להפוך "בועיות שקטות" לכאלו הגורמות לסימנים קלינים של מחלת דקומפרסייה. כמובן שכל מקרה נבחן לגופו.

שלום ד"ר מלמד, אני בן 36 עם סכרת נעורים, עשיתי קורס צלילה מתקדם בתאילנד לפני כמה שנים. הייתי רוצה לצלול בארץ, בשביל זה אני צריך אישור רפואי. האם ניתן לקבל אישור רפואי לצלילה במצבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוני, כללית, כאשר כל מקרה לגופו ייבדק, אין מניעה לחולה סוכרת מאוזן לעסוק בצלילה ספורטיבית בתנאי שיודע היטב מחד, את המגבלות הפיזיות הגופניות הנובעות ממחלתו הבסיסית ומאידך המגבלות בסביבה התת מימית בה אף טשטוש הכרה עלול להביא לשאיפת מים לדרכי נשימה ולטביעה. אישור רפואי ניתן לקבל לאחר בדיקה ותחקור, אצל רופא צלילה בכיר. פנה לפרופ' פיני הלפרין בבית החולים איכילוב בתל אביב.

13/03/2016 | 00:52 | מאת: דן

אני בן 38 בריא, צולל המון שנים עם ניסיון של כמה מאות צלילות. בחצי שנה האחרונה התחילו לי בעיות בסינוסים – בזמן ההעמקה, לעיתים בעומק של כמה מטרים ולעיתים בעומק של 10-15 מטר אני מרגיש כאב חד במצח. אני עולה מטר שניים ויורד חזרה ולרוב הכאב חולף מיד. ביציאה מהצלילה יש לי דם במסכה וברוק. אם אני עושה כמה ימי צלילה בד"כ זה לא קורה בצלילה הראשונה, אלא בצלילה השניה או ביום הצלילה השני. אחרי זה שזה קורה אני לוקח סינופד ואוטריוון וממשיך לקחת אותם בימי צלילה הבאים. מכיוון שאת חלק מהצלילות עשיתי כבר עשרות פעמים בפרופיל דומה ואף פעם לא היו לי בעיות סינוסים\פמפום אני מניח שמשהו בי השתנה וזה לא איזה צינון נקודתי או משהו דומה. מה יכול לגרום לזה ואיך אפשר לבדוק ולטפל בזה? אני צולל קבוע וזה די מציק ומטריד..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דן, אתה מתאר תופעה ידועה שלעיתים מופיעה אצל צוללים מנוסים הצוללים בתדירות גבוהה. שימוש רב בטיפות אף ובסינופד עלולים לגרום לירידה בהשפעת הפעילות שלהם ולשימוש במינונים גבוהים מדי. בדרך כלל הימנעות מצלילה למשך כחודש עשויה לפתור את הבעיה, במידה ולא, מציע שתפנה לבדיקה אצל רופא א.א.ג המבין בצלילה, רצוי א.א.ג שהוא רופא צלילה. ממליץ על דר' יואב יניר במחלקת א.א.ג בבית חולים כרמל שבחיפה.

14/03/2016 | 14:20 | מאת: דן

תודה, באיזור המרכז יש רופא צלילה ואף אוזן גרון שאפשר לפנות אליו?

14/03/2016 | 16:27 | מאת: דני

תודה! אתה מכיר רופא אף אוזן גרון שהוא גם רופא צלילה ומקבל במרכז?

05/03/2016 | 18:34 | מאת: דור גליקליך

אני מעוניין לעשות רישיון צלילה וקיים אצלי גידול ציסטה על שם רטקה בקוטר של סנטימטר וחצי בראש (בין המרכז ההורמונלי עצבי הראייה וגזע המוח ). אין לי שום בעיה פיזיולוגית אחרת ואני עוסק בתחומי רבים של ספורט, האם יש מניעה לרישיון צלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דור, מקרים כגון אלה חייבים להיבדק, כל מקרה לגופו. הציסטה אמנם שפירה אך היא בגודל יותר מ 10 מ"מ. יתכן ואתה אמנם כשיר לכל סוגי הספורט העל מימיים אך לגבי פעילות תת מימית הגישה מחמירה יותר. ממליץ שנוירולוג שהוא גם רופא צלילה יבדוק אותך ויבחן את ה MRI וייתן את חוות דעתו. אני ממליץ על פרופ' קרלוס גורדון מהמחלקה הנוירולוגית בבית החולים מאיר בכפר סבא.

07/01/2016 | 14:37 | מאת: דורון

שלום דר' מלמד, 1. האם טיפול יחיד בטבלה 6 מחייב להמנע מכל פעילות צלילה למשך 3 חודשים? האם זה חוק גורף, ואם רופא צלילה יכול לאשר לחזור לצלול גם לאחר חודשיים? 2. איפה ניתן לעשות בדיקת PFO?

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב דורון, כל מקרה נידון לגופו, יש וניתן לחזור לצלילה מיד לאחר טיפול מוצלח ויש שלא ניתן לחזור לחלולטין . רופא צלילה המטפל בתאונות צלילה צריך לדעת זאת. נכון הוא שבהרבה מקרי טיפול מוצלחים מדובר על כשלושה חודשים אך זה לא חוק גורף. בדיקת דלף PFO ניתן לבצע במכוני לב.

17/01/2016 | 12:19 | מאת: דורון

תודה על תשובתך דר' מלמד. עוד שאלה: האם בשביל בדיקת PFO צריך אקו לב במאמץ או מנוחה? האם זה בדיקה שניתן לבצע דרך קופ"ח?

28/12/2015 | 13:14 | מאת: ספיר

שלום ד"ר, כרגע אני בפיליפינים ושלשום קפצתי למים מגובה 10 מטר ומיד עם היציאה מהמים התחילו לי כאבים חזקים בגב ובריאות. אחרי ביקור אצל רופאה מקומית קיבלתי celebrex/celecoxib 200 mg פעמיים ביום למשך חמישה ימים בעקבות דיאגנוזה שקבעה כי מדובר בכאבי שרירים. האם זה בסדר לצלול לעומקים של עד 30 מטר בזמן נטילת התרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ספיר, הבעיה בהמשך פעילות הצלילה אינה בתרופה במקרה שלך אלא בעובדה שנחבלת ועדין אתה סובל מכאבים. התרופה שייכת לקבוצת תרופות נוגדי דלקת לא סטרואידאלית ויעילותה גם בשיכוך כאבים ואיני רואה בעיה עם הצלילה. אך איני ממליץ שתצלול אם עדין יש כאבי שרירים העלולים לחקות בעיית דקומפרסיה. או שתצלול רדוד עד כ 10 - 12 מ.

ד"ר מלמד, שלום רב. אמי, בת 83, עברה ארוע מוחי לפני כ-5-6 שנים. השבץ פגע במרכז השפה שלה, בדיבור, קריאה ויכולת חשבונית. ההבנה והזכרון לט"א לא נפגעו. חשוב לציין שיש תנודות ביכולתה לשלוף מלים. היא מתחילה לאמר משפט עם מלים נכונות אך כאילו המוח "מתעייף" עד סוף המשפט והמלים הולכות לאיבוד. האם ניתן לנסות לטפל בה בתא הלחץ, למרות הזמן שעבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן בשנים האחרונות מתרבים המחקרים המוכיחים יעילות הטיפול ב HBOT בתא לחץ במקרי שבץ מוחי גם לאחר שנים מהאירוע. כל מקרה נבדק לגופו. ניתן היום לבצע סוג מסוים של הדמיה מוחית ולהשוואתה ל CT או ל MRI המראה הפגימה המוחית ולקבל מושג לגבי סיכוי יעילותו של הטיפול בתא הלחץ. במרכז תא הלחץ באסף הרופא - 089205194 או במרכזנו שבחיפה - 048377851 ניתן לקבל מידע נוסף בנושא.

22/11/2015 | 20:52 | מאת: גדי

בתקופה האחרונה יש יותר ויותר דיבורים על תוצאות טובות בטיפול באוטיזם בתא לחץ האמנם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן, אחוז די גבוה מהילדים הסובלים מתסמונת זו עשויים להשתפר בעזרת טיפולים בנשימת חמצן בתא לחץ. בשנים האחרונות בעולם ובארץ מתאסף ניסיון ומידע בנושא. היכנס למאגרי מידע וכתוב - HBOT and Autism ותוכל לקבל הרבה מידע. במרכז תאי הלחץ באסף הרופא וגם במרכזנו שבחיפה מטפלים בילדים מתסמונת זו. צלצל ותקבל מידע - 048377851 או 048377812.

21/11/2015 | 15:13 | מאת: מקס

אני נולדתי עם רשרוש בלב בהיותי ילד הייתי ספורטאי וכל שנה עשיתי בדיקות בשביל לקבל אישור להמשיך להתעסק בספורט ולהתחרות פעם אחרונה שעשיתי בדיקות לב היו בשביל לעשות קורס צניחה ומאז צברתי קרוב ל 200 צניחות אני צולל כבר כמה שנים והתחלתי קורס טכני לפני כמה זמן ובוא התחלנו לדבר על PFO עכשיו השאלה שלי האם אני צריך להבדק פעם נוספת? האם אני צריך לקבל אישור מרופא צלילה? תודה, מקס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני צריך יותר פרטים עליך על מנת להשיב, אהיה במשרדי רק החל מיום חמישי, התקשר - 048377851 או 048377812 ואענה על שאלתך.

22/11/2015 | 09:58 | מאת: מקס

05/11/2015 | 18:59 | מאת: בוריס

שלום אני בוריס שחיין וצוללן בן 17.6 ולפני יומיים הייתי באימון בבריכה וכמובן צללתי שם ולא תמיד הספקתי לאזן את הלחץ על האוזניים בזמן הצלילה והיו די עליות וירידות מהירות בזמן האימון והיום כל היום יש לי לחץ באוזניים מציק מאוד שלא עובר ואני לא יודע מה לעשות ואיך לטפל בזה ניסיתי את כל השיתות הרגילים עם המסטיק , לבלוט רוק , לחסום את האף ולנשוף וכל זה ושום דבר לא עובד והלחץ ממש מפריע להתרכז כשה אני מנסה ללמוד ושמיעה קצת פחות טובה למשהו באוזן שמאל . יש איזה שהו טיפול שאפשר לעשות בשביל לטפל בזה או משהו ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בוריס, טיפות אף כמו אוטריבין או נפאזולין יביאו ליבוש ריריות האף ולפתיחת המעבר (הצינורית על שם אוסטכיוס) בין חלל הפה לאוזן התיכונה. אם הבעיה נמשכת ממליץ לפנות לרופא א.א.ג מומחה לבדיקת אוורור האוזן התיכונה.

23/10/2015 | 20:24 | מאת: ולריה קליין

ד"ר מלמד, שלום שאלה שלי היא, כמה זמן אחרי ניתוח שרוול אפשר לחזור לצלול ? תודה רבה מראש ולריה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית לראייתי, שאלה זו תפני לרופא שטיפל בך ומכיר אותך וההתייחסות יכולה להיות כחזרה לפעילות ספורטיבית הכוללת גם מאמץ.

06/10/2015 | 17:17 | מאת: אפרת

שלום ד"ר מלמד, אני נמצאת בחופשה בקוזומל, מקסיקו. ביום שישי האחרון עשיתי שתי צלילות במסגרת צלילת היכרות: הראשונה לעומק של 7.5מ, השנייה לעומק של 12מ. כל אחת מהצלילות הייתה חצי שעה ובין שתי הצלילות הייתה הפסקה של שעה וחצי בערך. פרט חשוב נוסף הוא שיש לי vsd מאוד מינימלי, שאחרי בדיקה אצל קרדיולוג בישראל הוא אמר שמותר לי לצלול (למעשה כששאלתי אותו לגבי זה הוא אמר שהוא לא מבין מה הקשר ונתן לי אישור בכתב שאני יכולה לצלול). אחרי הצלילה כאב לי הראש. הלכנו לנוח ואחרי שישנתי בערך שעה, אולי יותר, קמתי מאוד עייפה והעייפות לא עברה לי. בשעה מאוחרת בלילה הרגשתי קצת נמלים ביד שמאל, ממש קצת. למחרת קמתי ערנית ובלי כאב ראש אבל עדיין עם התחושה שהיד נרדמת. הלכנו למרפאת צלילה ושם בדקו אותי. חוץ מנימול ביד היה לי גם קצת פחות כוח ביד וברגל שמאל. אחרי שששמעו על הvsd החליטו להכניס אותי לתא לחץ לטיפול של חמש שעות, עומק מקסימלי 18 מ בערך (60 feet) למחרת לא היה הרבה שיפור מבחינת התחושה של היד אבל הכוח של השרירים חזר. הרופא בדק גם תחושתיות ברגליים ובאזור האחורי הייתה לי פחות תחושה. נכנסתי לתא לחץ לשעתיים וחצי לאותו עומק כמו ביום הקודם. בהמשך היום לא הרגשתי יותר טוב (אולי סתם כי נלחצתי) אז הלכתי שוב והרופא הרגיע אותי וגם נתנו לי זריקה שאמורה לעזור לריפוי Dolo-Neurobion. הזריקה זה 3 מנות, כל 48 שעות מנה. בהמשך הערב כבר הרגשתי יותר טוב, היד כמעט חזרה לעצמה לגמרי. היינו אתמול בבוקר שוב במרפאה והרופאה בדקה אותי וגם אמרה שהכוח שלי חזר אבל בגלל שיש עוד קצת תחושה של נמלול באצבעות ואזור מסוים ביד עם פחות תחושה אז שאני אעשה עוד טיפול של שעה וחצי, עומק מקסימלי בערך 9מ (30 feet). היא אמרה שזה בסדר אם הטיסה שלנו היא ביום רביעי אחה"צ. היום הייתי בעוד ביקורת. יש מעט מאוד סימפטומים בעיקר בקצות האצבעות. לאחר ששאלתי אם יש השפעה לכך שהטיסה לישראל היא ארוכה הרופאה הציעה שאחזור היום על הטיפול הקצר שעשיתי אתמול ואמרה שלא אצטרך לדחות את הטיסה בעקבות כך. היא אמרה שזה יהיה טוב אם הדם שלי יהיה רווי בחמצן. בנוסף היא אמרה שאחרי הזריקות אני גם אקח כדורים. יש לי מספר שאלות: 1. האם מותר לי לטוס מחר אחה"צ לאחר משטר כזה של טיפולים? מהטיפול העמוק האחרון יעברו יותר מ72 שעות. 2. האם כדאי שאחזור היום על הטיפול הקצר? 3. האם יש דברים נוספים שכדאי שאדע/אברר פה? תודה רבה, אפרת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אפרת, דברנו כבר בטלפון ואת עיקרי הדברים אביא כאן לטובת קוראי הפורום האחרים. כללית, אין כל בעיה לטוס אחרי טיפולי תא הלחץ שקיבלת כיון שהטיפול מבוסס על נשימת 100% חמצן. כללית, אין לטוס 24 שעות לאחר צלילה באוויר דחוס או ניטרוקס עקב חשש לבעיית דקומפרסיה. הבעיה שבגינה טופלת בתא הלחץ יתכן וקשורה לVSD, פגם קטן במחיצה בין שני חדרי הלב, שאנט שבמצב מסוים בצלילה עלול להעביר בועיות מצד ימין לצד שמאל ומשם דרך כלי הדם למערכת העצבים המרכזית. הטיפולים שקיבלת בהחלט מקצועי וכך היה צריך להיעשות. טיפול נוסף קצר בתא לחץ כפי שמציעה הרופאה רק יכול עוד להועיל, בוודאי לא להזיק. טיסה נעימה ארצה ולא לחזור לצלול. במידה ותרצי לחזור לצלילה חייבת את בבירור מקיף יותר ובדיקות על ידי רופא קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה.

08/10/2015 | 15:08 | מאת: אמא של אפרת

ד"ר מלמד, רציתי להודות לך מקרב לב על הנכונות לעזור בכל זמן, על המקצועיות והיסודיות בהתייחסותך למקרה. מי ייתן וירבו אנשים כמוך ורופאים בפרט. שבת שלום וכל טוב !