פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1639 הודעות
1479 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

20/10/2019 | 16:17 | מאת: יניב

האם אתם מטפלים שחצי גוף משותק יד לא זזה ורגל קצת

20/10/2019 | 13:09 | מאת: דן

שלום, כמה זמן לאחר קירור/צינון אפשר לחזור לצלול? הייתי מקורר כ3 ימים, הרגשתי שזה עבר והלכתי לצלול, אך אוזן ימין ממש כאבה לי בירידה מטה והייתי חייב לסיים את הצלילה. איך אדע שזה בטוח לחזור לצלול?

מזה מספר שנים שאני סובל מרגישות לאור וקרינת מחשב. שגורם לי כאבים נוראיים במצח ובראש וכן לחץ כבד בעין ימין. ייתכן וזה סינוזטיס או משהו אחר.. אין אבחנה. לצורך הקלה הדבר. אני לאחרונה שם מים קרים בקערה. בין 5 ל15 מעלות קור ( אחרי ששם את הקערה במקרר ולעיתים מוסיף קרח) אני שם את הפנים שלי בתוך הקערה למשך 10 שניות וחוזר על כך כמה פעמים. ככה כל יום הדבר עוזר לי עם כאבי ראש שיש לי 1.האם זה יכול לגרום לי נזק טבילת הפנים במים כה קרים? אמא שלי חוששת שיתכן ואני בסןף יגרום נזק לראש או לעיניים. 2. מדוע הטבילה במים קרים כן עוזרת לי לטווח הקצר עם כאבי הראש ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מן הראוי שרופא א.א.ג ולאחר בדיקה כולל צילומי סינוסים, ישיב לשאלותיך. לעצם נושא המים הקרים, לראייתי לא יגרם לך כל נזק.

שלום דר ילד שלי בן 3 מאובחן על אוטיזם שמעתי וקראתי שתא לחץ כן יכול לעזור לו בתפקוד היום יומי האם הדברים אכן כך ? האם הילד לא קטן מדי לטיפול כזה ? האם יש סיכונים לילד בטיפול של תא לחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תקצר היריעה כאן מלתת תשובה מספקת בנושא. אכן חלק מהילדים הסובלים מתסמונת זו ולאחר ועברו בדיקת מיפוי מוח, שטיפול בתא לחץ עשוי לעזור להם. הטיפול עצמו המבוצע במקצועיות ראויה אינו מזיק. פנה לאחד ממרכזי תאי הלחץ באסף הרופא או ברמב''ם\אלישע שבחיפה לקבלת מידע מקיף יותר.

12/10/2019 | 15:12 | מאת: ליאם

שלום דוקטור מלמד יהודה, מחוויות העבר אני יודע שיש לי בעיה בהשוואת לחצים בשל גודש בצינורית השמע שתוקעת את מעבר האוויר התקין. עוד כמה ימים אני נוסע לחופשת צלילה ותהיתי לעצמי אם ישנם כדורים/ספריי או כל דבר שיעזור בטיפול בגודש זה כי לא להיתקל בבעיה בהשוואת הלחצים. כאשר אחזור כבר אפנה לרופא אף, אוזן, גרון לטיפול שהוא יותר ארוך טווח כמובן. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ליאם, מן הראוי שתיבדק אצל רופא א.א.ג לפני נסיעתך בשאלת תקינות אוורור האוזן התיכונה. כללית ובהתחשב שאתה מפמפם נכון, ניתן להשתמש בטיפות אף , או בג'ל לאף כמו נפזולין כ10 דקות לפני הצלילה. לא רצוי להשתמש באופן סדיר כי עלולים לפתח תלות. בכל מקרה רצוי לא להתעקש, אם יש גודש וחוסר איזון, להפסיק את הצלילה ולשים טיפות אף אחרי היציאה מהמים.

06/10/2019 | 23:31 | מאת: אלמוני

שלום רב בעבר לפני 5 ואף יותר היו לי מדי פעם התקפי אסטמה כיום כבר שנים שלא. ופעם בחודש או פעם בכמה חודשים יש לי מגרנה. האם זה מונע ממני לבצע קורס צלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין לזלזל באירוע אסטמה בעבר ואפילו שעברו שנים רבות כאשר הכוונה לעבור קורס צלילה.. מן הראוי להיבדק אצל רופא ריאות המבין בצלילה, הבדיקה חייבת לכלול תפקודי ריאות מלאים עם שאלה ספציפית לגבי האסטמה בעבר.

05/10/2019 | 15:11 | מאת: עמנואל

שלום, יש לי בעיה שחוזרת על עצמה בהשוואת לחצים במהלך צלילה. לפני צלילה אני תמיד מקנח את האף במי ים ועדיין ברוב המוחלט של הצלילות אני נתקל בבעיה להשוות לחץ בעשר המטרים הראשונים, תמיד אני עוצר ומקנח את האף מספר פעמים נוספות מתחת לים כדי להצליח לשחרר לחץ. הרבה פעמים אני נאלץ כמו כן להשוות לחץ גם בעומק. כנראה יש אצלי בעית אף, עוזן, גרון מסוימת שצריך לטפל בה. מה מומלץ לעשות ומה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית ומתוך הנחה כי טכניקת הפמפום שלך נכונה, , תיתכן בעיה אנטומית המפריעה לאוורור תקין של האוזן התיכונה, זאת ניתן לאבחן על ידי בדיקה ספציפית אצל רופא אף אוזן גרון. בהתאם לממצאים ניתן להמליץ על פתרון.

09/10/2019 | 21:02 | מאת: עמנואל

קבעתי תור לרוםא א. א. ג. סוף שבוע הבא אני נוסע לכמה ימי צלילה. האם יש משהו שאפשר לעשות כדי להקל על התופעה? אולי לשתות כדורים או לשנות תזונה כדי להפחית הצטברות של גודש בחלל האף. אוזן. גרון כדי לאפשר השוואת לחצים טובה ונוחה יותר.

03/10/2019 | 17:50 | מאת: ערן

שלום, האם ניתן לצלול צלילה חופשית שלושה חודשים לאחר סיום טיפולים כימותירפיים לסרטן המעי הגס? (צילום ריאות ובדיקות דם תקינים).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, לדעתי אין כל בעיה.

03/10/2019 | 14:49 | מאת: ה

שלום, צללתי ביום ש׳, חצי שעה ל6 מטרים, ואחרי הפסקה ארוכה צללנו ל18 מטרים (היינו בעומק זה רק חלק כמה דק) ולאחר תקלה לזוג בצלילה שלי בעומק 9 עלינו ללא חניית בטחון (שעושים כדי להגן מדקומפרסיה), אך גם לא חרגנו מהמהירות המסוכנת העליה לקחה בערך 2 דק, ועצרנו למשך כחצי דקה בגובה 5 אך סהכ הרגשתי בסדר. החל מיום שני, יש לי כאבים במפרק הירך (דבר שלא היה לי) ומצד אחד עבר יחסית זמן מהצלילה, אך מצד שני אני חוששת שזה אכן סימן לדקומפרסיה. אשמח לשאול לדעתך מה לעשות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על פי הנתונים של עומק וזמני תחתית כפי שנכתבו, במידה ואכן הם נכונים, לא אמורה להיות כל בעיית דקומפרסייה.

26/09/2019 | 20:03 | מאת: עדן

שלום התחלתי קורס צלילה כוכב ראשון ובאמצע הקורס הצטננתי והיה לי קשה לפמפם ולרדת לעומק. המצב כלל גם כאבי ראש ומעט דם מהאף. האם אפשר להמשיך את הקורס בכל זאת? האם זה מסוכן בריאותית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עדן, גודש במחילות האף בגלל הצטננות מונע השוואת לחצים בין חלל הפה האף הסינוסים והאוזן התיכונה לבין האוזן החיצונית בעת צלילה. במידה וכבר יש תסמינים כפי שאתה מפרט איני ממליץ להמשיך את הקורס. השתמש עכשיו בטיפות אף ליבש את הריריות ולהקל על אוורור האוזן התיכונה והסינוסים והמשך בקורס במים רק לאחר החלמה מלאה.

האם יכול לעזור ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והאבחנה היא שחיקה "מכנית" לדעתי טיפול בתא לחץ לא יעזור. מן הראוי לבדוק עם האורתופד המטפל, לאור פרסומים אחרונים של השתלת סוג מסוים של תאי אלמוג הסופחים תאי גזע לעידוד גידול עצם, יתכן שטיפול משולב בתא לחץ עם טיפול ניסיוני זה יחיש התהליך.

16/09/2019 | 09:44 | מאת: דור

שלום רב, אני בן 26, נולדתי עם אוושה בלב (SYSTOLIC MURMUR). בגיל צעיר נבדקתי אצל קרדיולוג והוא ציין שמדובר בדבר נפוץ ולא מנע ממני דבר. אני מעוניין לעשות קורס צלילה למתחילים - סה"כ 5 צלילות עד מקסימום 18 מ' עומק. האם יש מניעה כלשהי? תוןדה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
16/09/2019 | 10:35 | מאת: דור

אציין שמגיל צעיר את מאוד פעיל ספורטיבית ומעולם לא נתקלתי בבעיות.

שלום לך דור, כללית לא אמורה להיות בעיה, ספציפית, מן הראוי שתעבור הערכה ובדיקה אצל רופא, רצוי קרדיולוג, לפני כניסתך לקורס צלילה.

18/09/2019 | 11:18 | מאת: דור

מאה אחוז, תודה רבה.

11/09/2019 | 11:50 | מאת: שאלת התאמה לטיפול

רעייתי אובחנה כסובלת מדמנסייה מתפתחת, איך אני יכול לברר האם היא מתאימה לטיפול ב"תא-לךחץ", אצלכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פנה למרכז תא הלחץ באסף הרופא, הם מתמחים בנושא זה.

09/09/2019 | 19:41 | מאת: אורי

נכדתי בת שנה ושמונה חודשים. מסתבר בבדיקה גנטית שיש לה פגם אשר פוגע בדיבור ובהתפתחות קוגניטיבית. האם תא לחץ יכול לסייע במידה כל שהיא להתפתחותה? האם בארץ עושים זאת גם לילדים קטנים. אם לא בארץ, היכן כן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אורי, כללית, טיפול בתא לחץ אינו יכול לתקן פגימה פתולוגית גנטית. ספציפית פנה בשאלתך עם פרטים נוספים לאחד משני מרכזי תא הלחץ, או באסף הרופא או ברמבם\אלישע שבחיפה. כללית, במידת הצורך ובהתוויה המתאימה ניתן לטפל בתא לחץ גם בתינוקות.

07/09/2019 | 10:01 | מאת: ברק

שלום רב לפני כשבוע הייתי בספארי צלילות. 11 צלילות ב 4 ימים. פרופיל רגיל ללא בעיות. התעוררתי בבוקר למחרת עם אוזן שמאלית סתומה. ניסיתי לאזן לחצים לשני אף וכו (מרגיש את הפמפום אבל האוזן נשארת סתומה). בקרתי אצל אאג ציינתי שאני אחרי צלילות שאמרה שהכל נראה תקין באוזן נתנה לי סינופד ותרסיס אבאמיס. בטיפול כבר 4 ימים והאוזן עדין סתומה. האם יש לכם המלצות או לחזור לרופא (אני לא בטוח שהיא מבינה בבעיות צלילה) האם כדי לפגוש רופא אאג אחר עם ניסיון בבעיות צלילה? אשמח להמלצה על אחד. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ברק, כללית, חוסר איזון לחצים באוזן התיכונה בעת צלילה גורם בדכ' לאוזן "סתומה". טיפול בטיפות אף מיד לאחר היציאה מהמים עשוי לפתור את הבעיה. במקרה שלך במידה ולאחר ארבעה ימים אין הטבה למרות הטיפול בסינופד ותרסיס לאף, מן הראוי שתפנה שוב לרופא א.א.ג.

שלום רב, עברתי שני אירועי חזה אויר ספונטני ב-2003. לאחר בירור, נמצאה בולה ריאתית (יחידה למיטב ידיעתי) בריאה שלי, והוסרה בניתוח באותה השנה. מאז אין אירועים חוזרים. רציתי לדעת האם הנ"ל פוסל אותי מצלילה (בעיקר צלילה חופשית)? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פיטר, לדעתי מן הראוי שתוותר על ספורט הצלילה וגם על צלילה חופשית, זאת בגלל הסכנה (אמנם לא שכיח בצלילה חופשית אך תואר) לקרע ברקמת הריאה שעלול גם לגרום לתסחיף אוויר לכלי דם. הצעתי שתעבור לספורט ימי אחר.

אני בן 58 נשוי עם משפחה , כל חיי חבר קופת חולים כללית כולל הורי ואשתי ובני משפחתי. משלם סכום גבוה כל חודש לקופת חולים. לפני 6 שנים חליתי בסרטן בלשון , עברתי כריתה וכן הוצאת בלוטות בצוואר סובל מבעיות שיניים קשות כתוצאה מהקרנות ראש צוואר. כרגע יש צורך לעקור שיניים שבורות . לפי חוות דעת הרופאים מאחר והקרנות יצרו בפה כמו נמק , אסור לעקור שיניים !! הדרך היחידה והמוכרת הינה לעבור טיפול בתא לחץ חמצן (צלילות) לפני עקירה ואחריה . זהו תהליך שמזרים את הדם וימנע נזק בלתי הפיך. פנינו למוקד ולא הבנו למה נדחנו , הרופא טוען שכנראה לא הובן !! בנוקד אמרו שהם לא נותנים לטיפול מנע ! , אבל זה לא מנע - לא ניתן לעקור ללא זה. כרגע אני תקוע עם כאבים , מצד אחד לא עוקר מצד שני לא התחלתי טיפול. אודה לעזרתכם בהקדם. מצרף את ההפניה הראשונה וכן מכתב חוות דעת וכן את כמות ההקרנות שקיבלתי. הנושא דחוף לי מאוד וכך נרשם גם ע"י הרופא. אם צריך מסמכים נוספים או חוות דעת מרופאים נוספים , אוכל להביא בהתאם לבקשתכם. כמות ההקרנות - ״2 לסתות קבלו מנה של 66 גריי ב 33 פרקציות של 2 גריי״ ד״ר מרק ויגודה מ.ר. 22725

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך חיים, במקרה שלך כתוצאה מנזקי הקרינה, אתה חייב לעבור סדרת טיפולים בתא לחץ, 20- 30 טיפולים לפני הפעולה הכירורגית של הוצאת שן ולפחות 10 טיפולים לאחר הפעולה, טיפול הכנה זה נקרא פרוטוקול MARX והוא נמצא בסל השירותים !!! חובה על הקופה המבטחת לתת לך טופס 17 !!! במידה ומסרבים מיד תפנה בתלונה למשרד הבריאות. מן הראוי שהרופא המטפל שלך ידע זאת ויעזור לך לקבל טופס 17.

תודה אני אנסה מחר שוב עם הרופא

02/09/2019 | 15:42 | מאת: צליל

היי .. לפני 10 ימים הייתי בטיול צלילה .. צללתי 4 צלילות במשך יומיים.. באחת הצלילות התחילו כאבים באוזן ובראש.. אחרי 4 ימים כשהכאבים לא הפסיקו והיתה לי תחושה של חולשה.תחושה מוזרה בראיה ובעניים. חולשה.כאבים בראש . כאבים בין העייניים.. כאבים בראש מאחורה ובצדדים .. תחושה של לחץ חזק. הגעתי למיון. שם עשו לי סיטי ראש ובדיקות ושם אמרו לי שיש לי דלקת במערות הפנים נתנו לי טיפול תרופתי והמשך טיפול אצל רופא א.א.ג הגעתי לאחר שבוע לרופא א.א.ג שלאחר בדיקה אמר שאין לי בעיה במערות ולא סינוסים . הכאב ראש ממשיך ולא נותן לי לתפקד ביום יום .. רק כשאני לוקחת תרופות לכאבים המצב יותר סביל.. השאלה מה המשך הטיפול למי פונים . האם יש קשר לצלילה . ואיך מטפלים בכאב ..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך חיים, לצערי איני יכול לתת לך תשובה אבחנתית מדויקת על סמך סיפורך, אמנם יתכן והממצא במערות האף היה קשור לצלילה לחבלת לחץ אך במידה והתלונות ממשיכות למרות הטיפול וצילום התקין , מן הראוי שרופא א.א.ג או הנוירולוג יבדקו שנית ויתכן שיש מקום לבדיקת MRI ותלונותיך אינם קשורות בצלילה.

28/08/2019 | 20:09 | מאת: עמירם

שלום התגלה אצלי AMD רטובה , מתחיל טיפול בזריקות . האם ניתן לצלול ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עמירם, כללית, לא הייתי ממליץ לצלול, לדעתי, אי שיווין לחצים אפילו קטן בין פנים המסכה והסביבה, או יתר לחץ בעת פימפום חזק מדי, עלול לגרום לדימום כתוצאה מהפגימה הפתולוגית בכלי הדם מתחת לרשתית באזור המקולה . ספציפית, הפנה שאלתך לרופא עיניים המבין גם בצלילה.

27/08/2019 | 16:37 | מאת: צחי

שלום רב, לפני יומיים צללתי באילת צלילה ראשונה לעומק 6 מטרים. במהלך הצלילה, סבלתי מכאבים חזקים באוזן ימין. לאחר הצלילה, האוזן היתה "סתומה" במשך מספר שעות עד הערב. בלילה הופיעו כאבים חזקים באיזור הלסת והאוזן, שהגיעו בגלים. לאחר שלקחתי 2 כדורי אקמול הם עברו. למחרת בלילה, הכאבים חזרו ולא עברו כל הלילה למרות שלקחתי אקמול. לאחר יומיים, גלי הכאבים החלו להופיע גם במהלך היום. לאחר שאני עובר למצב שכיבה על הגב עם ראש מורם הם פוחתים וחולפים לאחר זמן מה. ביקרתי אצל רופא אאג שהסתכל באוזן וזיהה דלקת. בנוסף, בלוטת הלימפה בצוואר בצד ימין נפוחה וכואבת. נתן לי אוגמנטין (פעמיים ביום), טיפות אף וסינופד ל 10 ימים. אני כרגע ביום השני של האנטיביוטיקה (אחרי 3 כדורים) ואין כרגע הטבה. תוך כמה זמן אני אמור לחוש הטבה? ממגע באוזן אני לא חש כאבים. האם ייתכן שמקור הכאב הוא בכלל מהשיניים או ממקור אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי למטה.

27/08/2019 | 14:55 | מאת: צחי

שלום רב, לפני יומיים צללתי באילת צלילה ראשונה לעומק 6 מטרים. במהלך הצלילה, סבלתי מכאבים חזקים באוזן ימין. לאחר הצלילה, האוזן היתה "סתומה" במשך מספר שעות עד הערב. בלילה הופיעו כאבים חזקים באיזור הלסת והאוזן, שהגיעו בגלים. לאחר שלקחתי 2 כדורי אקמול הם עברו. למחרת בלילה, הכאבים חזרו ולא עברו כל הלילה למרות שלקחתי אקמול. לאחר יומיים, גלי הכאבים החלו להופיע גם במהלך היום. לאחר שאני עובר למצב שכיבה על הגב עם ראש מורם הם פוחתים וחולפים לאחר זמן מה. ביקרתי אצל רופא אאג שהסתכל באוזן וזיהה דלקת. נתן לי אוגמנטין (פעמיים ביום), טיפות אף וסינופד ל 10 ימים. אני כרגע ביום השני של האנטיביוטיקה (אחרי 3 כדורים) ואין כרגע הטבה. תוך כמה זמן אני אמור לחוש הטבה? ממגע באוזן אני לא חש כאבים. האם ייתכן שמקור הכאב הוא בכלל מהשיניים או ממקור אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך צחי, מתיאורך יש להניח כי הכול החל מחוסר איזון הלחצים בצלילה ולחבלת הלחץ באוזן התיכונה. אם קורה כדבר הזה מן הראוי מיד לאחר היציאה מהמים לשים טיפות אף ולפתוח את המעבר לאוורור האוזן התיכונה. לגבי מקור הכאב, יש להפנות לרופא שבדק אותך.

29/08/2019 | 11:28 | מאת: צחי

תודה רבה

25/08/2019 | 21:40 | מאת: אלון

האם יש התווית נגד לצלילה עבור אדם עם תסמונת אנטי-פוספוליפידית, ואף ארוע של CAPS ? האם יש התווית נגד לצלילה עבור אדם ברמיסיה מוסקוליטיס של כלי דם קטנים MPA ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, אכן עלולה להיות בעיה . בעיקר מדובר ברגישות גדולה יותר לחשיפה של מחלת הדקומפרסיה. פנה לרופא צלילה עם כל המסמכים הרפואיים שלך להערכה ממוקדת.

20/08/2019 | 19:01 | מאת: אנטיביוטיקה+דלקת בשן

יש לי דלקת בשן עקב חסימת שן בינה ע"י שן הקרובה לה האם זה ישפיע בצלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יתכן ולא תהנה מהצלילה מפאת כאבי השיניים.

19/08/2019 | 09:54 | מאת: יואל

מה ה-ATA הכי יעיל לטיפול בתא לחץ? לאחרונה הוצע לי טיפול ב 1.3 ATA, זה לא חלש מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יגאל, סוגיית המינון היא מקצועית והרופא המטפל אמור לקבוע על פי האינדיקציה ומצב החולה. כללית לידיעתך -בהגדרת האיגוד הבין לאומי לרפואה היפרברית, 1.4 ATA של נשימת 100% חמצן, הוא המינון הנמוך. המינון השכיח הוא 2 ATA, המינונים מותאמים בהתאם לאינדיקציה הטיפולית עד מינון גבוה של 100% חמצן ב 3 ATA.

17/08/2019 | 02:55 | מאת: Eyal

הנני צולל מספר שנים רבות כ 15 שנה עם הפסקה של כמה שנים לפני כשנה חזרתי לתחום בעיקר צלילות רדודות עד 12 מטר לפני כחודש לערך בעקבות בחילות בהפלגה פניתי לרופא המשפחה וזה נתן לי כדור פראמין נגד בחילות בזמן הפלגה כמו כן אני צורך כדור בשם וויואנס לצורך מניעת הפרעות בריכוז ומאותו הזמן אני צורך את הכדור באותו שבוע צללתי לעומק של 10 מטר עם תערובת ניטרוקס של 35 אחוז לצלילה במשך של 90 דק בסיום הצלילה הרגשתי כי האוויר ממש יבש לי בפה ובסיום הצליללה שיצאתי לפני המיים הרגשתי לחץ קל בחזה ונפיחות בגרון ושינוי בקול פניתי לבית החולים איכולוב לבדיקה והם טענו כי יש שרידי אוויר בבית החזה ובגרון ושיש להישאר להשגחה עם חמצן למשך יום כעבור יממה אשר היתי עם חמצן נעלמו כל התסמינים והופניתי לצילום CT הממצאים היו אין לראות חזה אוויר או מיצר אוויר מבוא בית החזה תקין אמפיזמה צנטרילובולרית בפסגות יש לציין כי בעבר עישנתי וגם כי בזמן הצילום הייתי מקורר קלות כעבור חודש אתמול צללתי שוב בעומק של 11 מטר ובזמן העלייה לפני המים הרגשתי לחץ חזק בבית החזה למרות שעליתי מאוד לאט וכל התופעות חזרו שינוי קול אוויר בגרון ובבת החזה עם לחץ קבוע ותחושה אי נעימות שחולף כעבור יום א מה דרכי הטיפול ביום ב אני אמור לטוס לחול האים אפשרי לטוס ? תודה מראש על ההתיחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אייל, בשלב זה אסור לך לחזור לצלילה! עליך לעבור בדיקה דקדקנית אצל רופא ריאות מומחה שהוא גם רופא צלילה, בדיקות תפקודי ריאות וסיטי מיוחד (חתכים קטנים). לגבי טיסתך הקרובה, מן הראוי שרופא ריאות יעבור על כל החומר הרפואי שלך, יבדוק אותך וייתן תשובה לכך. רופאי ריאות שהם גם רופאי צלילה : דר' אמיר אברמוביץ ופרופ' יוחאי אדיר בבית החולים כרמל. דר' ישראל טרייבר ברעננה.

07/08/2019 | 23:38 | מאת: בנימין מלי

האם טל לחץ עוזר לפיברומיאלגיה ודלקת פרקים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בנימין, אכן במקרים מסוימים של פיברומיאלגיה ודלקות פרקים טיפולי תא לחץ יכולים להיות לעזר. היכנס למאגרי המידע ותוכל לקבל מידע על כך. כתוב- HBOT and inflammation HBOT and fibromyalgia והעבר לרופא המטפל.

06/08/2019 | 19:52 | מאת: משה

שלום , אני עברתי טיפולים בעבר בעקבות חבלת ראש ומצאו שהפרפוזיה לאזורים שונים במח השתפרה לי משמעותית. השאלה שלי לכמה זמן זה מחזיק מעמד , האם כלי הדם החדשים במח נשארים לתמיד או שצריך לעשות טיפולי אחזקה בשביל לשמר אותם? תודה מראש משה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משה, אכן שאלותיך מאוד במקום. כללית, הרציונל והמחקרים הקליניים המעטים (עדין) המפורסמים בספרות המקצועית הרפואית בנושא, אכן מצביעים על שיפור משמעותי והחלמה אפשרית ובעיקר יחד עם פעולה שיקומית אינטנסיבית. ספציפית למקרה שלך, הפנה שאלותיך לרופא שטיפל בך.

27/07/2019 | 20:59 | מאת: ציפי ע

לפני כשנה ורבע אובחנה חרשות פתאומית באחת מאוזני, שלא טופלה כראוי. לאחר מכן צללתי, ללא בעיות נוספות, וזאת לאחר בדיקה ואישור של רופא צליל. מומחה אאג. לפני כשלושה חודשים היתה ירידה נוספת בשמיעה. טיפול בסטרואידים לא עזר ויש לי הפנייה לטיפול בתא לחץ. שאלותי: 1. בסיכום הרפואי של מחלקת אאג כתוב שאין מניעה מצלילה ספורטיבית אבל יחד עם זאת הרופא לא המליץ להמשיך. מה דעת המומחה? 2. האבחון והטיפול הנוכחי ארכו זמן רב, ולמעשה עברו כבר שלושה חודשים. מה יעילות הטיפול בתא לחץ? (לא מכוסה בסל הבריאות כך שיש לטיפול עלות כלכלית לא נמוכה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ציפי, 1. הטיפול בתא לחץ לאיבוד שמיעה פתאומי יעיל ככול שהטיפול נעשה מוקדם לאחר האירוע. לאחר שלושה וחצי חודשים אכן הסיכוי קטן. 2. תא לחץ לאינדיקציה זו נמצא בעידכון ברשימת סל השירותים, 3. המשך צלילה, לדעתי, תלוי במידת הנזק, האבחנה הנכונה ונסניונו של הצולל. מן הראוי שרופא א.א.ג המבין בצלילה ימליץ.

בדצמבר 18 עברתי טיפול הקרנה חוזר (לאחר חמש שנים) בשוואנומה באוזן ימין. חצי שנה לאחר ההקרנה עקב נפיחות דלקתית שלוחצת על עצב הפנים , קבלתי פציאליס.עלי לציין שעצב השמיעה באוזן נפגע לחלוטין ובאוזן שמאל השמיעה שלי פגועה ב-50%. האם , לאור כל הנ״ל, היית ממליץ לי על טיפול בפציאליס באמצעות תא לחץ? בברכה, צבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך צבי, במידה והנזק לעצב הפציאליס הוא תוצאה של נזק משני לקרינה הטיפולית שקיבלת, טיפול בתא לחץ עשוי מאוד לעזור והטיפול בתא לחץ לנזקי קרינה נמצא בסל השירותים !! פנה לרופא הא.א.ג שלך לקבלת הפניה וטופס 17, ככול שהטיפול יתחיל בהקדם כך התוצאה עשויה להיות טובה יותר.

20/07/2019 | 14:50 | מאת: ללא שם

ד"ר מלמד שלום רב, האם הטיפול בתא לחץ יעיל בכל הנוגע לפגיעה קוגניטיבית לאחר אירוע פסיכוטי? בת 28 ןבקושי מתפקדת . הטיפוך התרופתי מאלחש ומקהה את הרגש והתחושה היא של חוסר חיוניות כללית כמו גם האטה בהליכה ובתנועה.. נוסו שלל תרופות אנטיפסיכוטיות ו נוגדות דיכאון עם יעילות נמוכה. האם תא לחץ יכול להביא לשיקום נוירוקוגניטיבי מחודש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך צבי, כללית, תשובה לשאלת טיפול בתא לחץ לבעיות ניורו קוגניטיביות תלויה במהות הגורם וניבוי הצלחה אפשרי רק לאחר בדיקות מקיפות כולל מיפוי מוח וכ' במרכז תא הלחץ באסף הרופא עוסקים בכך, ממליץ לפנות אליהם.

17/07/2019 | 08:44 | מאת: ח

כתבתי כאן לפני מספר שבועות.. יש לי פצע קשה ריפוי בעצם הזנב.. ואני ממש רוצה לעשות צלילה באילת.. השאלה היחידה האם המלח ישרוף לי עד כדי שיתוק? או שיהיה אפשר להסתדר?

לקריאה נוספת והעמקה
17/07/2019 | 14:48 | מאת: ח

צללתי תודה!

שלום לך, רק להוסיף, על מנת למנוע אפשרות זיהום בפצע, מומלץ לאחר היציאה מהצלילה, רצוי לסבן ולשטוף עם מים מספר פעמים רב את מקום הפצע.

17/07/2019 | 20:33 | מאת: ח

האמת ששורף לי.. כמובן שוטפת תודה רבה

13/07/2019 | 18:34 | מאת: נלי

שלום, יש לי בעיות רבות בעיניים - היפרדות רשתי וקטארקט בעיקר. גם עברתי בעבר הרחוק ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. האם הטיפול בתא לחץ משפיע על העיניים או יכול לגרום נזקים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טיפולים בתא לחץ לא יכולים לעזור להיפרדות רשתית וגם לא לקטרקט. ישנן הוריות טיפול ספציפיות בהן תא לחץ עשוי לעזור, ובמידה ועושים אותן נכון הטיפול בטוח לחלוטין.

08/07/2019 | 16:52 | מאת: יריב

שלום. אני מעוניין להתנסות בצלילה חופשית. בן 47 כיום. בגיל 13 עברתי ארבע פעמים אירוע של פנאומוטרקס ספונטני,נקז ובסופו של דבר ניתוח.בריאותי תקינה מאז.פניתי לרופא צלילה ונאמר לי להביא אישור אק"ג במאמץ. שאלתי: האם אמורה להיות הגבלה בצלילה? איזו עוד בדיקות הכרחיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
08/07/2019 | 17:02 | מאת: יריב

בהמשך לשאלתי והמידע שפירטתי האם ישנה הגבלה על צניחה חופשית חד פעמית? (מתנת יום הולדת לבתי). בתודה מראש

שלום לך יריב, כללית לדעתי, עם היסטוריה רפואית של ארבע פעמים אירועי פניומןטורקס ספונטני וטיפול כירורגי, מאוד לא מומלץ לצלול גם לא צלילה חופשית. הסיכון גדול מדי לאפשרות של קרע בריאות ואף במקרה הגרוע ביותר, אמנם נדיר, תסחיף אוויר לכלי דם. לחוות דעת ספציפית אם תרצה, גם לאפשרות צניחה, פנה לרופא מומחה לריאות שיוכל לתת חוות דעת אך ורק לאחר בדיקת CT מיוחדת ותפקודי ריאות בהתאם.

08/07/2019 | 21:54 | מאת: יריב

ד"ר מלמד, תודה רבה על המענה

04/07/2019 | 15:01 | מאת: אוה

שלום בבדיקת אקו לב התגלה שיש לי PFO , האם ניתן לצלול לעומק 30 מ'? האם ניתן לקבל אישור צלילה לקורס כוכב 2 ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אווה, PFO לא תמיד מהווה הוריית נגד לצלילות, גם לא לצלילות ל 30 מטר. תלוי מה גודלו. לאחוז גבוה מאוד באוכלוסייה (כזכור לי למעלה מ 15%) יש PFO ללא כל משמעות פתולוגית. בכל מקרה מומלץ לצלול עם תערובת ניטרוקס ולא לעבור מגבלות הדקומפרסייה.

03/07/2019 | 13:29 | מאת: דבורה

האם הטיפול בתא לחץ יכול לשחרר חסימות עורקים ברגליים שלא ניתן לטפל בהם בצינטור בגין אי ספיקת כליות קשה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דבורה, קימת בסל השירותים בדיקה לא חודרנית של רמת החמצון ברקמה. בעזרת אלקטרודות המוצמדות לעור (TCPO2) הנקראת "בדיקת התאמה" . הבדיקה נותנת מידע לגבי זרימת הדם בנימיות הדם מתחת לעור גם לעיתים אם יש חסימה קשה בכלי הדם העורקיים הראשיים. על פי תשובת בדיקה זו ניתן לדעת התאמה לטיפול בתא לחץ במקרה המדובר. מן הראוי שהרופא המטפל ידע זאת ובמידת הצורך ישלח לביצוע הבדיקה. .

03/07/2019 | 00:25 | מאת: כרמן דיב

שלום..רציתי לדעת בבקשה אם טיפולי בתא לחץ יכול לעזור לקרע בגיד SSP ולא לעבור יותר ארתרוסקופיה? אם זה בכלל עוזר לעצמות וגידים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, איני חושב שטיפול בתא לחץ יעזור לאיחוי קרע בגידים. בהחלט עשוי לעזור במקרי זיהום כרוני בעצמות, בצקות במח עצם ועוד הוריות רבות שבחלקן יש מעורבות עצם, 15 הוריות נמצאות בסל השירותים.

02/07/2019 | 14:15 | מאת: קוצים של קיפוד ים

שלום לפני כשבוע דרכתי על קיפוד ים ובכל כף הרגל היו קוצים עמוקים חלק יצאו וחלק נשארו יש לי נפיחות בבוהן וקשה לי להזיז אותה הרגל מגרדת מה אני יכול לעשות כדי לרפא את זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדרך כלל רקמות הגוף מפוררות עם הזמן את שאריות קוצי קיפוד הים ללא כל נזק. נפיחות וכאבים לאחר למעלה משבוע מצביעים בדרך כלל על זיהום משני שלעיתים יש לטפל בו באנטיביוטיקה. פנה לבדיקה לרופא אורתופד.

16/06/2019 | 15:04 | מאת: מאיה

תודה רבה על התשובה המפורטת. בהמשך לשאלתי הקודמת תוכל בבקשה להסביר לי מעט על הטיפול בתא לחץ- האם הוא כואב? האם זה דורש חשיפה של הגוף? (הפצע בין העכוזים). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מאיה, הישיבה בתא דומה לישיבה במטוס מנהלים, נשימת החמצן על ידי מסיכה, הטיפול בטוח מאוד, לא כואב ואין צורך לחשוף את הגוף ובוודאי לא את אזור הפצע. היכנסי לyouTube וכתבי תא לחץ ותוכלי לצפות בהרצאות בנושא.

13/06/2019 | 23:39 | מאת: מאיה

שלום. בת 29 ללא מחלות רקע. לפני 7 חודשים עשיתי ניתוח כריתה מלאה של פילונידלי ציסט. מאז הפצע לא מחלים ומפריש בלי הפסקה ואני מטופלת במרפאת פצעים קשי ריפוי. אין סינוסים נוספים.. הבעיה רק בפצע. עשיתי חבישות יומיומיות עם סילברסל ואוקטנילין במשך חודשיים שלא עזרו. אני כרגע עם וואק כבר שבועיים. היום ביקרתי אצל האחות כי לא הצלחתי להוציא את הספוג והיא אמרה שעדיין הרבה הפרשות (לדעתה הפצע ללא שיפור..). הפצע כרגע במימדים של אורך 5.5 ס"מ רוחב 3 ס"מ ועומק 2.5 ס"מ. נשמע קטן אבל הוכ תקוע במצב הסה כבר מלא זמן.. הרופא דיבר על אפשרות של ניתוח נוסף של כריתת השוליים ותפירה מחדש אם הוואק לא יעזור ואני מאוד חוששת. מי אמר שהפצע הבא כן יתרפא? האם לדעתך תא לחץ יעזור לפצע שלי? להתעקש לנסות תא לחץ לפני הניתוח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
13/06/2019 | 23:46 | מאת: מאיה

שכחתי לכתוב.. אולי כל הסיבוך עם הפצע נגרם מזה שהיה לי את הפילונידלי הזה 5 שנים.. סבלתי המון מדלקות. לא נבדקתי ולא טיפלתי כל השנים בגלל ביישנות קיצונית עד שממש לא היתה ברירה.. האם לדעתך הפצע הפך לכרוני ויש סיכוי שבכלל לא ירפא?

שלום לך מאיה, בהחלט יש להתעקש ולדרוש במקרה שלך טיפול משולב בתא לחץ. הטיפול בתא לחץ לפצעים קשי ריפוי נמצא בסל השירותים! יש להדגיש כי גם פצעים קשיי ריפוי שאינם על רקע איסכמי עשויים להגיב היטב לטיפול משולב בתא לחץ ולהביא לקיצור משמעותי בזמן ההחלמה. בהצלחה.

בהמשך לדברי, אחד מהמנגנוני הריפוי החזקים של מינוני החמצן הגבוהים הניתנים בתא לחץ הוא האפקט האנטי דלקתי, לדעתי, במקרה שלך יש סיכוי גבוה מאוד שהטיפול המשולב בתא הלחץ יביא להחלמה. רק היות ומדובר בבעיה כרונית, כנראה יהא צורך במספר רב של טיפולים.

14/06/2019 | 09:03 | מאת: מאיה

תודה רבה על התשובה המפורטת. תוכל בבקשה להסביר לי מעט על הטיפול- האם הוא כואב? האם זה בעירום? (הפצע בין העכוזים). תודה רבה

10/06/2019 | 23:30 | מאת: תמר

אמי סובלת מכיבים עם נמק בשתי אצבעות כף הרגל (בוהן ואצבע נוספת) בשל איסכמיה (דם לא מגיע לאצבעות). אחת מבצעות הטיפול היתה תא לחץ. מה תדירות הטיפול בתא לחץ? האם זה יומיומי? לאיזו תקופה? (אנחנו מירושלים ואין כאן לא לחץ מה שצריך נסיעה למרכז או לחיפה...) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תמר, הטיפול המשולב בתא לחץ לפצעים קשי ריפוי נמצא בסל השירותים ו הרופא המטפל והקופה המבטחת חייבים לתת טופס 17. לפני תחילת הטיפול יש לעבור "בדיקת התאמה" הנמצאת גם היא בסל השירותים. בדרך כלל מדובר בסדרה של כ 30 טיפולים שעתים כל יום ! ורציפות הטיפול חשובה. לדאבוני תא הלחץ היחיד היום הקרוב לירושלים נמצא בבית החולים אסף הרופא. מזה זמן רב היה ראוי שבתי חולים בירושלים יצטיידו במכשיר טיפולי זה להוריות טיפול הנמצאות בסל השירותים

02/06/2019 | 19:54 | מאת: ערן

שלום דוקטור , אני בן 32 ,אחרי 10 טיפולים בתא לחץ , אני מרגיש כאבים בריאות , שריפה כזאת ,תחושת כאב עמומה,לא ספציפיץ. נשלחתי לפנימאי שבדק את הריאות, ולא.ק.ג שלא מצאו כלום.חיכיתי כמה ימים וחשבתי שזה יעבור ,הכאב נחלש והחלטתי שוב להיכנס לתא ,שוב אחרי טיפול כאבים בריאות , ותחושה של יובש ושריפה .הטיפול אפקטיבי למקרה שלי אבל הכאבים בריאות לא נעימים , אשמח לעצתך ... תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ערן, כללית, בדרך כלל התחושה שאתה מתאר, כולל היובש בפה, קשורה לנשימת חמצן שהוא יבש לאחר שעבר פילטרציה לספיגת אדי המים. יש הרגישים לכך. אתה יכול לפנות למטפל ולבקש אפשרות נשימת החמצן עם תוספת לחות. יש אפשרות כזו. כמו כן יש לשלול פגיעה ריאתית נדירה מאוד כתוצאה מהחמצן - הרופא המטפל אמור לדעת לשלול זאת.

02/06/2019 | 13:19 | מאת: גלעד

בתי התחילה קורס צלילה, אבל לא מצליחה לפמפם במים או מחוץ למים. האם ניתן לטפל וכיצד? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה ואין כל בעיית אוורור של האוזן התיכונה (ניתן לבדיקה אצל כל רופא א.א.ג מומחה) הרי מדריך צלילה טוב מנוסה וסבלני יכול ללמד לפמפם נכון. במידה ולאחר הצלילה יש אוזן אטומה יש מידית להשתמש בטיפות אף ליבוש הריריות ולאפשר אוורור האוזן התיכונה.

16/06/2019 | 15:33 | מאת: גיל

לבן שלי יש בעיה דומה. הוא באמצע הקורס והחליט לפרוש בגלל זה. עם מדריך הצלילה לא היו פתרונות. השאלה, במידה ויש בעיה פיזיולוגית, האם זה דבר שניתן לטיפול ? אני שואל כאן מאחר והוא מסרב ללכת לרופא וחושב שאין פתרון. תודה

01/06/2019 | 18:16 | מאת: איתי

אני בן 16, בגיל קטן היה לי אסתמה לא כרונית ולא בעייתית בכלל הייתי עושה ספורט תמיד,בשנים האחרונות יצא לי לעשות הרבה ספורט אירובי ולא חשתי כובד נשימה גם ברגעים הכי אינטנסיבים, לפני כחודש הסברתי לרופא המשפחה (זה שהיה שלי גם כשהייתי ילד) את המצב והוא רצה לשלוח אותי למכון ריאות לפני הצו ראשון לבדוק אם בכלל יש עוד אסתמה. אני רוצה לצאת לקורב צלילה והבנתי שיש עם זה בעיה ורציתי להתייעץ( עשיתי כבר צלילת היכרות בלי להצעיר על אסתמה ,חשוב לציין שלא הרגשתי בכלל שום קשר לקושי בנשימה או משהו כדומה למרות שהייתי מתוח בנושא הזה כי הפחעדו אותי לפני ) אשמח לתשובה במהרה !!! תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איתי, כללית, מצב של אסתמה כרונית אינו מאפשר עיסוק בצלילה! לגביך איתי, קרוב לוודאי שאינך סובל מאסתמה כרונית ועל מנת לקבל אישור רפואי לצלילה עליך לעבור תפקודי ריאות מלאים עם בדיקת תגר העשויה לשלול נטייה להתקף אסתמה. רופא ריאות יודע זאת. בהצלחה.

20/05/2019 | 10:53 | מאת: רינה

בוקר טוב, אני סובלת מטנטון הרבה מאוד שנים עקב מספר ניתוחים שעברתי באוזן בשל דלקות כרוניות, האם טיפול בתא לחץ יכול לפתור בעיית טנטון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רינה, לדעתי טיפול בתא לחץ לא יעזור לטינטון כרוני לאחר שנים רבות וכתוצאה מדלקות כרוניות.

האם ניתן לטפל במחלת עיניים Amd macola בעזרת תא לחץ וטיפול בחמצן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נחום, יש דיווחים מעטים מאוד בספרות המקצועית על יעילות הטיפול בתא לחץ ב macular degeneration , תוכל למצוא עם תוסיף HBOT. (Hyperbaric Oxygen Treatment). מדובר מספר יחסית קטן של טיפולים ולדעתי שווה לנסות במידה ואין קונטראינדיקציה. פנה לניורואופטלמונולג ליעוץ.

שלום ד"ר יהודה, יש לי בעיה של כאבי ראש בעיקר שמתרחשות בזמן שחם בקיץ או שאני שעות מול מחשב. כאבי ראש ופיצוצים בפנים.. כאילו המחשב מטגן לי את הראש. לצערי יש לי חולשה רבה לקרינה ואין לי מושג את מקורה. התרפיה היחידה שעוזרת לי לכך זה שקר בחורף ואז אין כאבי ראש כמעט כלל או טבילה במים קרים. אני שוחה לעיתים במים קרים בטמפ של 18-23 מעלות. בנוסף אני שם בקבוק מים לקירור במקרר ושוטף איתו את הפנים כאשר המים הם בערך בסביבות 4 מעלות. וזה עוזר לי עם הכאבי ראש. אין לי מושג איך. האם שטיפת פנים במים כה קרים יכולה לגרום לשיתוק או להזיק לפנים? או כל סיכון אחר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דויד, שטיפה במים קרים כתיאורך אינם יכולים לגרום לנזק. לעיקר תלונותיך על כאבי ראש, מן הראוי שתפנה לנירולוג מומחה לבדיקות מקיפות כולל בדיקות הדמיה.

01/05/2019 | 17:42 | מאת: צלילה לאחר פנאומוטורקס

בשנת 1984, כן עברו הרבה שנים, היה לי פנאומוטורקס ספונטני שנסגר ללא התערבות כירורגית, באם אני יכול לצלול צלילות היכרות עד עומק של 15 מטר למקסימום 40 דקות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מאוד לא רצוי לצלול ואף לא לעומק רדוד כאשר יש בהיסטוריה הרפואית פניומוטורקס ספונטני ! במידה ויש סיבה מספקת לפתולוגיה הגישה היא אחרת ולאחר בדיקות תפקודי ריאות ותוצאות הדמיה ניתן לצלול. ברר במדויק האם הייתה סיבה לפתולוגיה.

30/04/2019 | 23:09 | מאת: ראיד

עשיתי צלילה לפני יותר משבוע וחצי בסיני, זו היה הניסיון הראשון שלי בצלילה, לא יודע לאיזה עומק הגענו, אבל לאחר הצלילה היה לי לחץ וכאבים באוזניים. פניתי לרופא משפחה לפני 6 ימים הוא נתן לי כדורים לטיפול בדלקת כי הבחין שיש מעט מים באוזניים, אני לא חש עדיין בשיפור משמעותי ובעיקר חש בלחץ באוזן ימין ולא כאבים. האם זה טבעי שאני עדיין סובל מלחץ, וכמה זמן זה יכול להימשך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול הטוב ביותר ל"לחץ באוזניים" לאחר צלילה הנובע מאי שוויון לחצים וחוסר אוורור האוזן התיכונה זה טיפות אף האמורות ליבש את הריריות. במידה וגם טיפות האף לא עוזרות ולא הכדורים פנה שוב לרופא א.א.ג.

יש לי רשרוש בלב מלידה, האם אני יכול לעשות צליל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך , פנה לרופא הקרדיולוג שלך, בוודאי ייתן התשובה לאחר ויאבחן סיבת הרשרוש.

10/04/2019 | 23:11 | מאת: אסתר

האם יש מחקרים שתומכים בטיפול בתא לחץ אחרי רירוע מוחי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אסתר, במאגרי המידע ניתן למצוא מחקרים רבים בנושא עוד משנות ה 70, במיוחד בשנים האחרונות עם הכנסת השימוש באמצעי ההדמיה השונים. בארץ המרכז ההיפרברי באסף הרופא מצטיין בכך. היכנסי וכתבי - HBOT and brain injury או -HBOT and CVA או - HBOT and the Brain ותמצאי חומר רב.