פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1571 הודעות
1412 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

שלום , אני עושה עבודה על מחלת הרעלת חמצן ורוצה סיפור מקרה , אפשר לשלוח לי סיפור מקרה כי אני רוצה אותו עכשיו אם אפשר ודחוף

08/12/2018 | 20:21 | מאת: דולי

האם אתם מקבלים אנשים הסובלים מ adhd ואם כן האם נתן לבצוע באופן פרטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דולי, תסמונת ה adhd, הפרעות קשב וריכוז, רחבה מאוד שהגורמים לה רבים ושונים. אפשרות הטיפול בתא לחץ לתסמונת זו נמצא במחלוקת ועדין חסרים לראייתי, תימוכין רפואיים מקצועיים מספקים על מנת להמליץ עליו למרות שיש פה ושם דיווחים חיוביים במקרים מסויימים. פני לאחד משני מרכזי תא הלחץ ליתר פרטים, בבית החולים אסף הרופא שבצריפין או בבית החולים אלישע שבחיפה.

ד"ר מלמד שלום, רציתי לשאול האם טיפול בתא לחץ יעיל עבור ירידה קוגניטיבית ורגשית משמעותית לאחר אפיזודה של דיכאון עם גלישה פסיכוטית ? (לפני כשנה. לא ברור האם מדובר בסכיזופרניה ) אני חווה ירידה חמורה ברגש, ביכולת לפרש ולקלוט מידע כבעבר וביכולת שלי ללמוד, לתקשר וליהנות מדברים שבעבר הסבו לי הנאה רבה והדבר משפיע משמעותית על איכות חיי. לאחרונה אני בקושי מדברת וחשה שמשהו במוח שלי נפגע משמעותית. ניסיתי מספר תרופות אנטיפסיכוטיות לטיפול במצב וכן הוצעה לי תרופה מסוג זה שיש לה פוטנציאל להקל אך גם כרוכה בתופעות לוואי בעלות פוטנציאל הרסני מנגד. כך שלפני שאני מתנסה בה רציתי לברר האם טיפול בתא לחץ אכן עשוי לסייע? במידה וכן- מהי הפרוצדורה שעליי לבצע כדי להירשם לטיפול? (האם ישנן בדיקות נוספות שעליי לבצע כדי לאתר/לשלול מקור אחר לבעיה?) האם ישנה השתתפות כספית דרך קופת החולים או שלמעשה התשלום מתבצע באופן פרטי? אשמח למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רחלי, לדעתי, אין עדין תימוכין מספיקים ממחקרים מבוקרים עם מעקב כיאות על מנת להמליץ על טיפול בתא לחץ בתסמונות שאת מתארת ומקרים אלה אינם בסל השירותים. כללית, במידה והתסמונות שאת מתארת הן תוצאה של פתולוגיה המוכחת בהדמיות כ -מיפוי מוח, וגורמת לחוסר חמצן ברקמת מערכת העצבים המרכזית, אזי הטיפול עשוי לעזור. אך גם זאת עדין לא בסל השירותים.

האם תא לחץ יכול לעזור ולקדם שיקום מפגיעה נוירולוגית בעמוד השדרה? האם יש נסיון בארץ? בעולם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ענת, אכן במקרים מסוימים של פגיעות נוירולוגיות בחוט השדרה, טיפול בתא לחץ עשוי להיות יעיל מאוד ולא רק בתאונת צלילה כמחלת דקומפרסייה בחוט השדרה. היכנסי למאגרי מידע וכתבי: HBOT and Spinal Injury. יש בארץ ניסיון אמנם מועט, במרכז באסף הרופא וגם בתא הלחץ של רמב''ם ואלישע בחיפה.

12/11/2018 | 12:16 | מאת: Gavriel

שלום, ביום שישי האחרון שעה 10:30 ירדתי לצלילה יחד עם חבר (צוללן טרי), אני לאחר 44 צלילות. פרטי הצלילה: כל אחד עם מיכל נייטרוקס - 36% חמצן עומק של עד 27 מטר, עלייה החלה כאשר אצלו היו 90PSI במיכל. בערך בעומק 24 מטר, דקה- שתיים לאחר התחלת העלייה הוא מדווח על 40PSI במיכל - כ 17 דקות מרגע תחילת הצלילה - אצלי במיכל 120PSI. אני מבין שלא נצליח להספיק לעלות מעלה כפי המתוכנן וצריך לבצע "עליית חרום" במקום וזאת במקום לשחות לחוף בהדרגה סה"כ עלייה מעומק 24 מטר 3 דקות בצורה יחסית הדרגתית ואיטית אם זאת לא הצלחנו לבצע עצירות בטיחות ב 12 מטר ו5 מטר עומק. בשעה 19:00 החלה תחושה של תפיסות שריר ברגל ימין, החלטתי שאני ניגש יחד איתו לבית החולים לבדיקה, בשעה 21:00 היינו כבר בחדר לחץ לפי טבלה 5 למשך שעתיים עד השעה 23:00 - התחושה ברגל עברה. יום שבת - נוסעים חזרה מאילת ברכב הביתה - הגענו הביתה בשעה 18:00 בערב, ובערך בשעה 21:00 מתחילים אצלי "עיקצוצים" מאוד קלים בכל מני מקומות בגוף - בעיקר ברגליים ובידיים, לאחר המתנה של שעה -שעתיים אני רואה שזה לא עובד ומצטרפות לזה תופעות נוספות של כאבים במפרקים ברגליים ולחץ בנשימה. - החבר לא חש בתופעות נוספות כמוני. הגעתי לבית החולים סביב 01:00 לאחר מספר בדיקות - כולל בדיקת דם - הוחלט שאני אמתין עד הבוקר שהצוות של התא לחץ יגיע ויטפל בי. לאחר שינה קצרה מתעורר ב 7:00 התופעות שהיו בלילה נחלשו ורק נשארו סימנים של הכאבים במפרקים ברגליים. הרופאים מחליטים להכניס אותי לחדר לחץ פעם נוספת למשך שעתיים כדי למנוע אפשרות של בועיות קטנות שעוד קיימות בדם. בשעה 12:00 יצאתי מהחדר לחץ ושוחררתי מבית החולים. ישנתי מ 19:00 - 7:00 מיד בבוקר הרגשתי שהכל תקין. ולאחר שעה שעתיים סביב השעה 9:00 אני מתחיל שוב להרגיש את ה"עיקצוצים" האלו אבל בצורה יותר חלשה ממה שהיה ביום שבת - באים והולכים ולא באופן קבוע - בעיקר בכפות הרגליים - ללא תופעות נוספות. מה עלי לעשות? האם לגשת שוב לחדר המיון? האם עדיין רלוונטי לקבל טיפול בתא לחץ? האם זה הגיוני שזה קיים ואמור לחלוף לבד? או שאולי זה בכלל קשור למשהו אחר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גבריאל, קצרה היריעה כאן בפורום על מנת לתת אבחון מדויק ללא בדיקה ותחקור יותר מדויק, התסמינים אכן עלולים להיות כתוצאה מבעיית דקומפרסייה ועל כן היה צורך לטפל בתא הלחץ כבר בתחילה על פי טבלה 6. באם יש עדין תסמינים, פנה לרופא תא הלחץ שטיפל בך, במידה ואבחנתו שיש חשש לבעיית דקומפרסייה מלכתחילה, יתכן ויש צורך בטיפול נוסף. בכל מקרה אל דאגה במידה ואכן הבעיה היא בעיית דקומפרסייה, מדובר במקרה קל, שעשוי לעבור לחלוטין, במיוחד היות וצללתם עם ניטרוקס.

תודה, הפחד הגדול שלי - שהתופעה לא עשוייה להיעלם מעצמה. בגדול הרגשתי את התופעות מאוד חלש ולכן אני בטוח שמדובר בפגיעה קלה - אבל אף אחד לא רוצה לסחוב איתו גם פגיעה קלה לאורך כל החיים. ומאוד מרגיע שאמרת שהבעייה "עשייה לעבור לחלוטין". תודה והמשך יום מעולה!

11/11/2018 | 02:23 | מאת: לינוי

שלום, מגיל 14 אני סובלת מפיברומיאלגיה קשה ביותר, היום אני בת 19 האם באמת תא לחץ הוכח כטיפול באמת עוזר ומסייע האם מומלץ לטפל בזה, ואם כן למה הרופאים לא מכירים בזה כטיפול רשמי לפיברומיאלגיה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לינוי, אכן בשנים האחרונות יש דיווחים של סדרות קליניות ואף מחקר שהתבצע במרכז באסף הרופא שטיפול בתא לחץ עשוי לעזור במקרים מסוימים של מקרי הפיברומיאלגיה. עדין אין מספיק עבודות מחקר בספרות הרפואית המוכיחים זאת על מנת שטיפול זה יכנס לסל השירותים. תפני למרכז תא הלחץ באסף הרופא או באלישע שבחיפה ותקבלי יותר מידע.

היי, אני בן 27, ובגיל 10 עשיתי ניתוח להוצאת כפתורים באוזניים. אני מעוניין ללכת לקורס צלילה ואין לי שום כאבים, פמפומים או שום דבר חריג בבריכה או בשנורקלינג. האם מותר לי לצלול? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ברק, אין בעיה להצטרף לקורס צלילה, בדרך כלל יש איחוי מלא לאחר כשבועיים מפרוצדורה כזו.

03/11/2018 | 17:12 | מאת: מתן

שלום! אני בן 21 עשיתי קורס צלילה בהונדורס לפניי כשבועיים , התחלתי את הקורס התחלתי ועברתי בהצלחה לאחר מכן צלצלתי את הצלילה המתקדמת ל30 מטרים בפעם הראשונה הצלילה עברה בסדר גמור עם תחושה מוזרה קצת ביד שמאל לאחר היציאה מהמים לא הרגשתי את אותה תחושה מוזרה יותר. כעבור 12 שעות התחילו לי נימולים ביד שמאל ומעט ביד ימין פניתי לגורמים הרפואים פה שהיוועצו עם Dan האחראיים על תא לחץ והחלטה איתם קבעה כי יש לי דיקומפרסיה tipe 1 I. התחלתי טיפולים, הטיפולים הראשונים העבירו לי את הנימולים ,אך הכאב נשאר. אני רוצה לציין שהכאבים פחתו אך כאב לא עבר לי אלא אני מרגיש אותו במידה מועטה בסה"כ עברתי 7 טיפולים . הרופא המטפל בי החליט שיש לי גם וירוס שכנראה חליתי בו ( ציקונגוניה או דנגה) שהם וירוסים שיש להם כמעט אותם סימפטומים לdcs והגיש בדיקות דם .עקב שהיה לי כאבי ראש מאוד חזקים וחולשה כללית. בדיקת דם ראשונה: הגיע תקינה עם נראות לכמות לויקוציתים נמוכה שיש וירוס שהגוף מפתח או מסיים הגנה. בדיקת דם שנייה: תקינה לחלוטין כולל תוצאות של שתי הוירוסים תיקינות. אך בבדיקה גופנית נמצא שיש לי דלקת גרון וטופלתי באנטיביוטיקה והדלקת עברה. שאלתי היא כזאת אני עדיין סובל מתחושות דקירה בידיים וברגליים (לא תחושה בלתי נסבלת אך כואב) הרופא המקומי טוען שלאחר 7 טיפולים בתא לחץ יצאתי מהטווח סיכון הקרוב והרחוק ב100 אחוז. האם המצב הנוכחי שלי עם הכאבים מאפשר לי לטוס חזרה לארץ או שיש סיכוי שזה עדיין הdcs ולא כדאי לי לטוס? רצוי לי לעבור בדיקות נוסופות?אם כן מה? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מתן, ללא פרטים מדויקים על פרופיל הצלילה ופרטים נוספים , תחקיר שלא ניתן לעשותו במסגרת הפורום, לא אוכל לומר האם אכן מדובר בבעיית דקומפרסייה, מה שכן אוכל לומר שלאחר 7 טיפולים בתא הלחץ, ובהתחשב שהטיפולים נעשו על פי טבלאות טיפול מקובלות, אתה יכול לעלות לטיסה. במידה והתסמינים שאתה מתאר ימשיכו , כדאי לבצע בדיקה נוירולוגית ובמידת הצורך גם בדיקת MRI למערכת העצבים לפי המלצת הנוירולוג.

01/11/2018 | 15:41 | מאת: יעל

ד"ר יהודה שלום, הנני פונה אליך לקבלת חוות דעת נוספת על טיפול נוסף/ משלים לבארוטרומה באוזן עקב צלילה. האירוע התרחש במהלך צלילה שגרתית לפני כשלושה שבועות בעת העמקה ורק לאחר יציאה מהמים הבחנתי בכך שהאוזן סתומה. בנוסף איבדתי שיווי משקל והייתה לי סחרחורת. לא יחסיתי לזה משמעות תחילה ולכן פניתי למיון רק לאחר כחמישה ימים. ניתן לי טיפול בפרדניזון במינון של 60 מ"ג במשך 8 ימים ולאחר מכן הפחתה הדרגתית של 5 מ"ג כל יום. כעת, לאחר שסיימתי את הטיפול (השבוע) יש שיפור משמעותי אך עדיין השמיעה אינה מושלמת. הנני סובלת מטינטון ולחצים באוזן. אני לא מצליחה לצרף את תוצאות בדיקות השמיעה טרם האשפוז, ביום השחרור והיום (01.11.18). אשמח לקבל מייל לשליחה האם להערכת מתן סבב נוסף של סטרואידים הינו יעיל? האם הזרקות או תא לחץ יועילו? או שמה זה המצב הכי אופטימלי שניתן להגיע אליו ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
01/11/2018 | 15:42 | מאת: יעל

.

שלום לך יעל, תשובה לשאלותיך ניתן לתת אך ורק לאחר תחקור מדויק של הצלילה הסימנים וזמן הופעתם וכמובן בדיקת רופא א.א.ג.! אם אכן האבחנה היא ברוטראומה - חבלת לחץ, הטיפול העיקרי הוא עם טיפות אף וטיפול אחר המפחית גודש, בדרך כלל אין צורך בסטרואידים. טיפול בתא לחץ לא יועיל במקרה זה ואף עלול להחמיר. אם לא מדובר בברטראומה אלא חשד לבעיית דקומפרסייה של אוזן פנימית אזי טיפול בתא לחץ הוא הטיפול היעיל. במידה ויש עדין ירידה בשמיעה וטינטון ממליץ לפנות בהקדם לרופא א.א.ג שהוא גם רופא צלילה. תמצאי כאלה במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל שבחיפה. דר' יואב יניר, פרופ' אילנה דואק, פרופ' שצ'ופק.

21/10/2018 | 15:06 | מאת: tsvico

בצלילה האחרונה היה לי קושי בפמפום הרגשתי כאב מיד עליתי וסדרתי את הפמפום והמשכתי בצלילה הכל היה תקין. לאחר הצלילה הרגשתי את האוזניים סתומות בעקר אוזן ימין ניגשתי לרופא א.א.ג בבדיקה נמצא שהאוזניים נקיות ועור התוף תקין הוא שלח אותי לבדיקת שמיעה בבדיקה נמצא ירידה בשמיעה בצליל הגבוה בעיקר באוזן שמאל כשלמעשה אוזן ימין יותר סתומה שאר הבדיקה הייתה תקינה הוא נתן לי טיפות אף אבל זה לא עזר מזה כשבועיים לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדרך כלל קושי בפימפום בצלילה עלול להביא לגודש ריריות ולתסמינים באוזניים המתוארים ואז טיפול עם טיפות אף מיד לאחר היציאה מהמים עשוי מאוד להקל על הבעיה. במידה והתסמינים ממשיכים גם לאחר שבועיים מן הראוי לבדיקה יסודית אצל רופא א.א.ג , ולטפל בהתאם.

21/10/2018 | 10:38 | מאת: עמרי גולן

שלום מדובר על ילדה בת 4 שירדה מטיסה וסמוך לנחיתה התלוננה כל אוזן סתומה רופא משפחה שלח לרופא א.א.ג שראה שעווה באוזן וקיבלה טיפול במרכך שעווה שבוע לאחר מכן נעשתה שטיפה אשר בתום השטיפה לא הביא לשיפור בשמיעה נשלחה לבדיקת שמיעה שהראתה 10% שמיעה כעת מקבלת טיפול פומי למשך 10 ימים אך עדין בדיקת השמיעה לא נצפה שינויי האם לדעתך יש למצות את המלצת הרופאים להמשיך בטיפול מקומי של סטרואידים או להתחיל בטיפול בתא לחץ והאם אין סכנת פגיעה באוזן השומעת בעת מתן טיפול בתא לחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית וחשוב, טיפול בתא הלחץ לא יזיק במידה ויעשה על ידי צוות מקצועי. מן הראוי שרופא א.א.ג יעשה אבחנה מדויקת לגבי הסיבה לירידה בשמיעה כולל בדיקות נוספות ורק לאחר מכן תישקל האפשרות לטיפול בתא הלחץ.

19/10/2018 | 21:36 | מאת: אנונימי

שלום, התחלתי טיפול בתא לחץ לAVN במפרק הירך. כבר 7 טיפולים, אך לאחר 3 טיפולים בערך הרגשתי כאבים בירך, מה שלא הרגשתי לפני. לפני כן כמעט ולא היו כאבים, ופתאום לאחר כמה טיפולים חזרו הכאבים. יש לציין שאני הולכת עם קביים על מנת להפחית את העומס על הירך. השאלה היא מה זה אומר? וכיצד ללכת עם הקביים על מנת לסייע ליעילות הטיפול-לדרוך על רגל אחת בלבד ועם השניה לדלג, או, לדרוך עם שתי הרגליים בכל זאת עם הקביים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לעיתים זה קורה לאחר כמה טיפולים ובדרך כלל עובר, במידה וה AVN הוא מדרגה I או II הכאבים יוקלו לאחר כ 20 - 30 טיפולים, פני לרופא המטפל בך בתא הלחץ

17/10/2018 | 09:59 | מאת: קוצים חוף מוסדר אילת

היי , לפני שלושה ימים בעלי שחה בחוף מסודר באילת כפי הנראה דרך על משהו ו כנסו לו שלטשה קוצים לבנים קטנים , הרגל מאוד כאבה באזור הדריכה הרגיש כאילו נכנסה לו זכוכית לרגל , מאתמול יש לו התכווצויות ברגל באזור הירך , אשמח לעצתכם דיי לחוצה .

שלום לך, מן הראוי שרופא כירורג אורטופד או פלסטיקאי יבדוק את הרגל

עליה מהירה עקב בעיות באיזון . יום שני של צלילות. צלילה ראשונה באותו היום(עומק 20-22 מטר). בוצעה ירידה חזרה לעומק 9 מטר לכמה דקות ולאחר מכן עליה לגובה 3-6 מטר לכ15 דקות נוספות. הרגשה טובה ללא סימנים מיוחדים לאחר הצלילה. אחרי כשבוע , מדי פעם תחושות נימול קלות בכף רגל ימין ומעט גם בכף יד ימין עם חולשה קלה נקודתית ביד זו התופעות נמשכות כשבוע. האם יש להתיחס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, עצם העובדה שהתסמונות שאתה מתאר לא החריפו במשך הימים מאז הצלילה , אתה יכול להירגע ואם בכלל הייתה פגיעה הרי היא קלה. על מנת להיות בטוח באבחנה מן הראוי לעבור תחקיר מדויק לגבי פרופילי הצלילה, זמן הופעת סימנים ועוד!, ממליץ לך לפנות לרופא צלילה באחד מהמרכזים, המכון לרפואה ימית בחיפה, תא הלחץ באסף הרופא , אלישע בחיפה או ביוספטל אילת לתחקיר ובדיקה.

09/10/2018 | 17:41 | מאת: דוד אוחיון

שלום רב שמי דוד אוחיון ב34 לפני 3 שנים עברתי ניתוח קיבוע לגב התחתון שלי בחוליה L2 עכשיו לפני התאונה הייתי צולל המון וברצוני לדעת האם אפשר לחזור לצלילת מיכלים והאם זה בסדר מבחינה רפואית ולא יגרום לבעיות תןדה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דויד, במידה והאורתופד המטפל מאפשר לך חופשיות בפעילות גופנית על מימית הרי אין כל בעיה בפעילות התת מימית בצלילה, להיפך. (את מירב המשקלות כדאי שתשים בכיסי המאזן ורק מעט בחגורה).

09/10/2018 | 06:31 | מאת: שלמה

שלום, אני בן 65 ובריא באופן כללי, אבל עם כאבי גב תחתון ובעיות שינה. אני מעוניין בטיפול בתא לחץ בנושאים הללו וגם כטיפול אנטי אייג’ינג. האם זה מומלץ? איפה ניתן לעשות כת זה? בתודה, שלמה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שלמה, ישנן הוריות טיפול מוגדרות ומוכחות לתא הלחץ, 15 מהן כבר בסל השירותים של משרד הבריאות משנת 1986 ובחודשים אלה עומדות להתווסף עןד הוריות טיפול מוכחות . לתסמונות שאתה מתאר אין עדין הוכחה מחקרית מקצועית רפואית מספקת ליעילות הטיפול בתא לחץ.

שלום רב, אני בת 22 ולא מזמן עשיתי קורס צלילה 2 כוכבים. שמתי לב שכמעט לאחר כל צלילה יש לי מיגרנה חזקה מאוד, פשוט כאב מטורף במצח הגבוה. עובר 20 דקות בערך לאחר הצלילה בדרך כלל... יש לציין שבמהלך הצלילה אין לי כאב גם אם זו הצלילה השנייה וכבר חוויתי מיגרנה שהספיקה לעבור, היא מופיעה כדקה לאחר העלייה. לפעמים כאשר עובר הכאב אני נשארת טיפה עם בעיה בהתמצאות במרחב (מעין סחרחורת ונתקעת בדברים קושי בנהיגה..) יש לציין שקורה יותר בים סוף מאשר בים בתיכון (אולי קשור למשקל שקשה לי לאזן שם) ושעשיתי צילום סינוסים לפני חודשיים והיה תקין (לפני שהתחלתי לצלול) ושאני לא סובלת ממגרנות נזלת או שום דבר אחר. שותה הרבה לפני ואחרי... מסוכן? ממה זה? איך מונעים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, התסמונת שאת מתארת אינה מגרנה. הכאב במרכז המצח לאחר עליה מצלילה נובע מחוסר איזון הלחץ בסינוס הקדמי במצח - הסינוס הפרונטאלי. טיפות אף מיד לאחר הצלילה ייבשו את המעברים לסינוס, הלחץ ישתחרר והכאב יעבור. עלייה איטית יותר לפני המים לקראת סיום הצלילה עשויה להקל ולתת זמן ללחץ להשתחרר.

01/10/2018 | 17:46 | מאת: אלי

שלום רב, אני אסמטי אך צולל צלילות חופשיות לצורך דיג מזה שנים ללא כל בעיות. כיום אני מעוניין לעבור קורס צלילה חופשית על מנת לשפר את עומקי הצלילה, וראיתי בטופס הצהרת בריאות שאלות לעניין האסטמה. האם יש מניעה לאסמטי לעבור קורס צלילה חופשית לעומקים של 10 עד 20 מ'. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלי, לצערי איני ממליץ לך לעשות קורס צלילה חופשית במידה ואתה אכן מאובחן כסובל מאסטמה. גם מצלילה חופשית בעצירת נשימה עלול להיווצר מצב (אמנם נדיר) בעת עליה מהצלילה ובמיוחד מצלילה עמוקה שיגרום לחבלת לחץ ריאתית.

היי, אני בת 55 ולפני כשבועיים השתתפתי בקורס צלילה כוכב אחד בדהב סיני. במהלך הצלילות היה לי קושי בפמפום,לקח לי יותר זמן מהרגיל לשחרר את הלחץ באוזניים, ובכל צלילה יצא גם דם מהאף. בסיום הקורס ולפני התחלת הכוכב השני פניתי לרופא מקומי שנתן לי כדורים נגד צינון, ספריי לאף וטיפות לאוזניים והמליץ לחכות עד שהוא יאשר לצלול. בסופו של דבר החלטתי לחזור לארץ, ולהיבדק ואז להחליט אם להמשיך. השאלות שלי האם בדיקה אצל רופא אאג מספיקה או שכדאי להיבדק אצל מומחה לצלילה? האם הגיל מהווה גורם שמשפיע על הצלילה ? ולבסוף האם יש לך המלצות לגבי התופעות שתיארתי?. שמעתי שיש משקפת עם תוספת שמכסה את האוזניים או ששימוש באוטרווין, 24 שעות לפני...... אשמח לקבל תשובה, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קושי באיזון לחצים וסימנים כפי שאת מתארת נגרמים כתוצאה מקשיי איוורור האוזן התיכונה והסינוסים כתוצאה מגודש. יתכן בעייה אלרגית, אנטומית או גם אפשרות לפימפום לא נכון. טיפות אף מיד לאחר היציאה מהמיים עשוי להקל. ממליץ שתפני לבדיקת רופא א.א.ג. רצוי שמבין בצלילה. שימוש באוטריווין כטיפות אף הוא טוב שיש בעייה אך מאוד לא מומלץ כשימוש כרוני. לגבי גיל וצלילה אין כל בעייה כל זמן שהבריאות נשמרת יחד עם כללי הצלילה.

אני משתמש בעדשות קשות בלבד היות ורק הן מסייעות לי במצב העיניים שלי, בהתחשב במספר הגבוהה שלי, הנובע ממחלת קרקטוקונוס. אני מעוניין לבצע צלילות אך הבנתי שישנו עניין לא לצלול עם עדשות קשות, דבר שימנע ממני לראות ברור ולהתמצא במרחב בצורה מיטבית. הייתי רוצה לדעת מה הבעיה לצלול עם עדשות קשות? ובמידה ואי אפשר לצלול איתן, מה ניתן לעשות על מנת לראות טוב בעת הצלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, עדשות רכות מעודפות בצלילה מאשר קשות, לעיתים בעת עליה מצלילה עלולות להיווצר בועיות קטנטנות בין העדשה לקרנית. יש אפשרות למתקן משקפי ראייה בתוך מסכת הצלילה. רצוי שתתייעץ עם רופא עיניים שהוא גם רופא צלילה או המבין בצלילה..

24/09/2018 | 12:55 | מאת: חיים

שלום רב לפני חצי שנה עברתי תאונת דרכים פריקה בעצם הבריח פריקה בבוהן רגל שמאל הוחזרה למקומה עדיין נפיחות ובצקות בכף הרגל האם מותר ליצלול עם בצקת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פנה לאורתופד שטיפל בך, חצי שנה מאז התאונה ועדין נפיחות ובצקות מחייב בדיקה וטיפול. לגבי הצלילה - כיצד מתנעל ומתפקד סנפיר על כף רגל בצקתית ?

02/10/2018 | 17:28 | מאת: חיים

שלום רב יש הטבה ניכרת בנפיחות מאז קרות התאונה מפעיל את הרגל בשחיה ללא כאבים לפי דברי רופא כף רגל זה יקח עוד קצת זמן עד שהנפיחות תעלם וניראה שיש אפשרות לינעול מגף

עד תחילת החודש הבא לא אוכל לענות על שאלותיכם. חג שמח וצלילות מהנות ובטוחות.

שלום, לפני כ-3 חודשים היה לי סינוסיטיס. מאז הסינוסיטיס עבר (בדיקת CT תקינה) אבל נשארתי עם כאבי ראש מצחיים. אין ממצא נוירולוגי חריג. האם אני יכול לצלול? (בעבר צללתי ללא שום בעיות) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פנה לרופא ה א.א.ג שלך שיבדוק ויאבחן מדוע עדין אתה סובל מכאבי ראש מצחיים היכולים להיות עכב בעיה בסינוס הפרונטאלי. לא ממליץ לצלול כל זמן שאין אבחנה.

שלום, לפי רופא הא.א.ג אין שום בעייה בסינוסים ומקור הכאב הוא אחר. בבדיקה אצל נוירולוג המתמחה בכאבי ראש נאמר לי שככל הנראה יש לי כאב שאריתי מדלקת ויראלית בקרום המח. האם לדעתך ניתן לצלול? תודה רבה

16/09/2018 | 03:11 | מאת: עסליה

שלום עשיתי קורס צלילה באילת , בשעות הראשונות אחרי צלילה היה הכל בסדר אבל אחרי 12 שעות התחיל כאבי ראש וכאבי מרפיקים . מה כדי לעשות ????

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, התלונות, זמן הופעתן ופרטי הצלילות חשובים כולם על מנת להגיע לאבחנה נכונה. פני למדריך הצלילה, במידה ויש חשש כלשהוא שהתסמינים שאת מתארת קשורים לפעילות הצלילה בקורס, מן הראוי שהמדריך יפנה אותך לרופא צלילה באילת.

15/09/2018 | 21:50 | מאת: מיכל

שלום. מאובחנת עם דלקת פרקים אנקילוזינג ספונדיליטיס סקרואיליטיס Ankylosing Spondylitis Sacroiliitis + פיברומיאלגיה. סובלת מכאבים. מטופלת בזריקות ביולוגיות שבינתיים לא מסייעות. האם טיפול בתא לחץ יכול לסייע להקלה בכאבים? אם כן, מה העלויות והפרוצדורה? (קופ"ח/ביטוח בריאות). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן יש דיווחים בספרות שטיפול בתא לחץ עשוי להיות יעיל בחלק ממקרי תסמונת הפיברומיאלגיה, פני למרכז תא הלחץ באסף הרופא או למרכז תא הלחץ של רמב''ם ואלישע בחיפה ותקבלי את המידע.

אני סובלת ממחלת שריר מזה 17 שנים, אני סובלת מכאבים כרוניים בשריר, מפרקים וכאבים כלליים. בנוסף לשבר בירך שעד היום אני סובלת מכאבים עזים. המליצו לי על טיפול בחמצן [אני יודעת ומוכנה לעשות על חשבוני]. איך אני יכולה לקבל את הטיפול ואיזה מסמכים ובדיקות מקדימות אני אמורה לעשות בטרם קביעת תור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תפני לאחד מהמרכזים העוסקים בכך, או לתא הלחץ של אלישע ורמב''ם בחיפה - 048377851 או 048377812, או לאסף הרופא - 089205194 ותקבלי את המידע.

13/09/2018 | 19:50 | מאת: דניאל

היי ד"ר, אני באילת כרגע.שלשום (11.9.18) ביצעתי צלילת היכרות עד לעומק של 6 מטר כשאחד הקטעים היה 8 מטר לפי המדריך. במהלך הצלילה חוויתי לחץ באוזניים מספר פעמים, פימפמתי קצת וכשזה לא עזר, בלעתי רוק וזה פתר את הבעיה. כשעליתי מהצלילה ירד קצת דף מהאף. במהלך הערב ירקתי והיה קצת גם בליחה. הבוקר ( 13.9.18) ירקתי ושוב היה טיפה דם בליחה (טיפה זה בערך רבע כפית). במהלך היום אין דימום בליחה, זה קורה רק בליחה של הבוקר. בנוסף, האוזניים שלי סתומות אבל אין כאב. רק תחושה כזו של אטימות. הלכתי לרופא א.א.ג באילת היום, הוא איבחן שיש לי בארוטראומה ורשם לי PREDNISONE 20 מ"ג, ואמר לקחת שלושה כדורים כל בוקר במשך שלושה ימים, במידה ולא יעזור אז לקחת ארבעה ימים. אני קצת חוששת שהכדור הזה עשוי להיות חזק מדי. הרופא אמר שיש לי המון נוזלים באוזניים ובאף. מה דעתך? האם זה כדור מומלץ לטיפול בבארוטראומה? האם המינון בסדר? האם אני אמורה לדאוג עדיין שיש בכל בוקר טיפת דם ברוק?הצלילה היתה שלשום כפי שציינתי. המון תודה דוקטור, המשך שבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן התסמינים שאת מתארת מתאימים לחבלת לחץ כתוצאה מאי שוויון לחצים בעיקר בסינוסים ולכן תופעת הליחה עם הדם, זו תופעה שכיחה. ניראה לי כי טיפות אף ליבוש הריריות יספיקו לפתור הבעיה ואין צורך בתרופה שהרופא המליץ לך. כל זמן שיש עדין הפרשות וגודש אין להמשיך בצלילות.

14/09/2018 | 18:57 | מאת: דניאך

תודה רבה דוקטור! שבת שלום.

16/09/2018 | 08:48 | מאת: דניאל

שלום, רציתי לשאול אם זה אמור להדאיג אותי שמדי פעם יש לי בבוקר נקודת דם ברוק עדיין? הצלילה היתה לפני 5 ימים. תודה רבה!

11/09/2018 | 20:11 | מאת: ielyada

שלום. חיפשתי ברחבי הפורום שאלה\תשובה בעניין שלהלן, אך לשווא. אני צולל *2 . עברתי צינתור והשתלת תומכנים לפני כשנה (כטיפול מונע. לא עברתי התקף). שאלותי הן: 1. האם יש למישהו כאן ניסיון עם זה? 2. מה הסיכון שתהיה לי בעיה עם זה ? 3. האם חברת הביטוח תדרוש אישור מרופא צלילה ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית לדעתי, מצב לאחר צנתור והשתלת תומכנים אינו מהווה בעיה לצלילה במידה ועבר זמן החלמה כיאות ובדיקות מאמץ וכו' על ידי קרדיולוג המאשר כשירות לכל פעילות גופנית. כשירות רפואית לצלילה ספורטיבית יכולה להינתן על ידי כל רופא צלילה בכיר בהתחשב בתוצאות בדיקות ואישורו של הקרדיולוג . קרוב לוודאי שחברת הביטוח תדרוש את אישורו של רופא הצלילה.

שלום, דרכתי שלשום על קיפוד ים-בסביבות 60 קוצים.הרגל נפוחה ואי אפשר לדרוך עליה.מבינה שצריכה ללכת לרופא לבקש אנטיביוטיקה -מה האנטיביוטיקה שעלי לבקש?רוב הרופאים במרכז לא מבינים ממש וממליצים על הוצאת הקוצים.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

והאם יש ערך במריחת משחת אנטיביוטיקה מקומית

שלום לך, סיבוכים מפגיעת קוצי קיפוד ים הם כתוצאה מזיהום משני כך שלעיתים אנטיביוטיקה עשויה לעזור עם יש סימנים לכך. סבון ומים אפשרות טובה וגם משחה אנטיביוטית.

שלום, אשתי ואני רוצים לעשות צלילת הכרות (נראה לי שמדובר באזור ה6 מטרים עומק). לאשתי הובחן רשרוש בלב לפני עשור,אשמח לקבל חוות דעת מקצועית האם מסוכן לצלןל לעומק זה. זוהי ההבחנה אחרי אקו: "אקג: סינוס, ציר ה0 P ציר הQRS תקין ;T שלילי בV1 ללא RVH או LVH; QTC תקין. בבדיקה: ללא א.ס.ל או כיחלון, דופק פמורלי נמוש,קולות לב: פיצול מעט רחב מהרגיל אך נסגר, אושה סיסטולית מינימילת בLSB. אקו: חדר שמאלי בגודל, עובי ותפרוד תקינים. חדר ימים אינו מוגדל. אין עדות לAR,AS,MR, יש TRACE MR (מסתם מעט גמיש אך לא ממש MVP). אין עדות לTS,PS,PDA או קוארקטציה. זרימה תקינה בלLAD. נראה PFO עם מעבר משמאל לימין. לסיכום: לא הודגש מום לב של ממש (PFO בלבד). אין צורך בטיפול אומ גבלה (יש להמנע מצלילה עמוקה מאוד עם בלונים)." תודה ושנה טוב, נאור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין כל משמעות לממצא ה PFO (ד.א. כ 20% מהאוכלוסייה) בצלילת היכרות. צלילה מהנה.

תודה רבה!!

03/09/2018 | 18:04 | מאת: דן

שלום בני עבר ניתוח כפתורים בגיל 7.5 עכשיו הוא בן 8 והכפתורים טרם יצאו. האם הוא יכול ללכת לחוג שחייה? האם אפשר לצלול בחוג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לאמא, כל זמן שיש "כפתורים" וגם לאחר הוצאתם , עד שעור התוף לא יתאחה, יש להימנע מכניסת מים לאוזן ובוודאי אסור לצלול !! למעקב על ידי רופא א.א.ג.

30/08/2018 | 19:21 | מאת: gal

יש לי בעיה בלחץ תוך גולגלתי . ברקע אדנומה ביותרת המוח .זה מתבטא בבחילה ובקהות מחשבה שנעלמים במצב שכיבה מאוזן. האם טיפול בחמצן או בתא לחץ יכול לשפר את ההרגשה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול בתא הלחץ לא יעזור להקטנת הלחץ התוך גולגלתי כתוצאה מהאדנומה.

23/08/2018 | 15:46 | מאת: אור

ביום ראשון שעבר (19.8.2018), צללתי בזנזיבר בצלילה בת 45 דק שהעומק המירבי היה 18 מטר. עוד באותו יום בערב ראיתי שמעל עצם הבריח בצד משאל יש נפיחות גודלה. בגלל שאני בן 53 בכלל לא שיכתי את זה לצלילה אל חשבתי שיש לי גידול סרטני. אתמול חזרתי לישראל ועברתי בדיקות דם שבהם לא היה כל ממצא לגידול סרטי. רופאת משפחה שהלכתי אליה ארה שמדובר בבועת אוויר וקישרה את זה לצלילה. היא הפנתה אותי לצילום חזה ( בלי דחיפות כלשהי). בכדי לבדוק האם יש לי אוויר בריאות. אני מרגיש טוב, יש לי עדיין קצת לחץ באוזנים ( גם בגלל הטיסה). האם יש דחיפות כלשהי בצילום החזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בהחלט יש צורך בצילום חזה שיכלול גם את אזור הצוואר ! עלולה להיות תופעה בצלילה של קרע קטן בריאה והאוויר עולה מהקרע באזור בין שתי הריאות (המדיאסטינום) ומתרכז מעל עצם הבריח באזור הצוואר התחתון. צילום חזה יש לעשות בהקדם האפשרי. אם אכן האבחנה נכונה בד"כ כלל האוויר הזה נספג ללא טיפול אך בהחלט יש לעשות אבחנה מוקדם ככול האפשר !!

23/08/2018 | 22:26 | מאת: אור

תודה על התשובה המהירה וכל הכבוד על האבחנה. עכשיו עברתי צילום חזה באיכלוב שלא היה בו ממצא כלשהו (אכן מדובר בבועת אוויר). מחכה לצילום של צד החזה בשביל לשלול שהקרע בריאה עדין קיים. שוב תודה.

שלום . לפני כשנתיים עשיתי ניתוח בקע טבורי , מאז חזרתי לתפקוד מלא . אני מעוניין לעשות רשיון צלילה כוכב 1+2 ובאחת משהאלות בהצהרת הבריאות נשאלתי לגבי ניתוח בבטן. הייתי רוצה לדעת האם מותר לי לעשות את הרשיון צלילה ואילו סכנות נובעות מהניתוח שעשיתי בעבר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין כל בעיה לעבור קורס צלילה לאחר תיקון כירורגי של בקע טבורי שהחלים לחלוטין.

14/08/2018 | 20:32 | מאת: חוה

אהלן! אני עכשיו עושה קורס כוכב ראשון בצלילה. צללתי היום לעומק של 10 מטרים, ולא הרגשתי בעיות עם לחצים באוזניים, פמפומים וכו׳. עם זאת, אני יודעת שיש לי אוזניים יחסית רגישות (רופא אוזניים אישר לי לצאת לקורס). כמה שעות לאחר הצלילה התחיל לחץ חזק באזניים, שלא נפתר בפמפומים, ולוחץ קצת גם על האף (מתגבר ומתחיל לכאוב). האם זה משהו נורמטיבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, התסמינים שאת מתארת עלולים להיות תוצאה של בעיית השוואת הלחצים, השתמשי בטיפות אף ליבוש הריריות ולפתיחת המעברים בין חלל הפה לאוזן התיכונה ולסינוסים.

מתי יש תור פנוי לטחפול בתא לחץ?? מה המחיר לטיפול בודד??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תשובות לשאלות אלה תוכלי לקבל באחד משני המרכזים - תא הלחץ של רמב''ם\אלישע בחיפה - 048377851 או 048377812 תא הלחץ באסף הרופא - 089205194

09/08/2018 | 23:20 | מאת: ברי

האם במהלך שנה זאת יש מידע לגבי טיפול בתא לחץ לחולי פרקינסון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ברי, לעניות דעתי, עדין לא פורסם מחקר רציני קליני בנושא יעילות הטיפול בתא לחץ למחלת הפרקינסון.

07/08/2018 | 14:34 | מאת: אשלי

אני אמורה לעבור עקירה כירורגית ב2/9 ומתכננת על קורס צלילה ב-30/9,האם זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והפרוצדורה הכירורגית תעבור ללא בעיות, תהא החלמה מלאה ולא תהיה בעיית פימפום, עכב דלקת מקומית כרונית בריריות, אין בעיה בקורס צלילה, שיהיה בהצלחה.

שלום דר ' מלמד אני חשה נימול בקצות 3 אצבעות מיום שבת( לפני 3 ימים). ביום חמישי בלילה חזרתי משבוע צלילות בו ביצעתי סה"כ 5 צלילות -כולן לעומק רדוד (8-10 מטר עם גיחה קצרה ל12-14 מטר) לפרקי זמן של עד 30 דקות ועם נייטרוקס 38%. שתי הצלילות האחרונות היו ביום חמישי ורק אחרי כ 3 שעות הפלגנו צפונה דרך כביש הערבה לכיוון ירושלים. אני בת 58 , צוללת ותיקה , שתיתי לרוויה במשך כל היום ,לא סבלתי מעייפות מיוחדת,בעלת עודף משקל. האם יש סיכוי כלשהוא לדקו? תודה על תשובתך המהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, תחילת נימול, אחרי 3 ימים מצלילות עם פרופילי צלילה רדודה יחסית ועוד עם ניטרוקס כפי שאת מוסרת, הנימול לא סביר שקשור לצלילה עצמה. כמובן לתת תשובה מדויקת יש לבצע תחקור מעמיק לכל פרופילי וזמני הצלילות וזמן מדויק להופעת התסמינים. עלולות להיות סיבות שונות לתסמונת זו שאינן קשורות בצלילה, פני לרופא המטפל.

04/08/2018 | 18:49 | מאת: ורד

בני כמעט בן 18 וסובל מלחץ דם גבוה. ערכים של מעל 140. היינו בבדיקות והכל תקין. קיבל תרופות אך החלטנו בשלב זה לא לקחת. כרגע נרשם לקורס צלילה ואני חוששת. האם מותר לו לצלול? אשמח לתשובה מהירה מתחיל מחר את הקורס. תודה ורד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, לחצי דם שכאלה אצל בחור צעיר במידה ונבדקו כשורה ולמשך כמה ימים כיאות ובמידה והם נכונים, לדעתי יש לבדוק בדיקה רצינית אצל רופא מומחה את הסיבה ולטפל בהתאם לפי הצורך. הייתי ממליץ לבצע סדרת בדיקות אלה ולהגיע לבירור הסיבה לפני כניסה לספורט הצלילה.

03/08/2018 | 09:07 | מאת: תום

שלום, אני רוצה לעשות קורס צלילה של כוכב 1+2. רציתי לדעת האם יש מניעה כללית לגבי פיברומיאלגיה עם קורס צלילה. (כמובן שבמידה ואין משהו כללי בכל מקרה אקבע תור לרופא צלילה לבדיקה, פשוט רוצה לוודא אם בכלל יש הגבלה כללית אולי). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית אין מניעה לעסוק בצלילה למי שסובל מתסמונת זו, לעניות דעתי, עיסוק בצלילה מושכלת אף עשוי להקל על התסמינים. בכל מקרה יש כמובן לעבור בדיקות אצל רופא צלילה.

שלום, אני נמצא בחופשה באילת ובמסגרתה צללתי אתמול ושלשום צלילה עם שנורקל בשמורת האלמוגים. העומק המירבי אליו צללתי היה 8 מטר (באזור סלע משה). קמתי היום בהרגשה כללית של תשישות ועומס על השרירים והמפרקים (בעיקר בברכיים). בנוסף, יש לי אדמומיות על הזרועות ומתחת לחזה. האם ייתכן שמדובר בדקומפרסיה בצלילה בים כל כך רדוד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קובי, לא תתכן בעית דקומפרסייה מצלילות חופשיות שביצעת. התשישות ו"עומס על שרירים ומפרקים" שאתה מתאר זו תוצאה של מעמס פיסי. התופעות בעור שאתה מתאר הן כנראה תוצאה של נבגים זעירים של מדוזות או בעלי חיים אחרים מיקרוסקופיים שיש בשפע בים אילת ובמיוחד באזור יפה כמו "סלע משה" אל דאגה, לאחר מנוחה הכול יעבור.

עד השבוע השני של אוגוסט לא אוכל להתחייב להשיב לשאלות, לאחר מכן אחזור כרגיל.

שלום רב, אני מבקשת לדעת האם ניתן לטפל בתא לחץ לנער בן 14 עם cp ? לוקה בדיפלגיה ספסטית. הקושי שלו הוא מוטורי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הילה, כללית, עדין אין מספיק תימוכין מקצועיים והוכחות קליניות מובהקות ליעילות הטיפולית בתא לחץ במקרים אלה ובגיל זה. על מנת לדעת יותר לגבי התאמה לטיפול יש צורך בבדיקות מיפוי מוח ועוד. פני למרכז תא הלחץ באסף הרופא או למרכז של רמב''ם ואלישע בחיפה. הטיפול באינדיקציה זו אינו בסל השירותים. במאגרי מידע כתבי - HBOT and CP

ראיתי שמגבלת עומק לצולל צעיר בארגון בו בני עושה את הקורס הינה 20 מ' בין עם הוא צולל כוכב אחד או שני כוכבים. מגבלת העומק הזו תוסר מעל צולל שני כוכבים ברגע שימלאו לו 15 שנים. עד כאן העובדות היבשות. אני מנסה להבין מדוע נקבע עומק 20 מ' כעומק מקסימלי לצולל עד גיל 15 ומדוע מגבלה זו מוסרת ברגע שלאותו צולל ימלאו 15? אולי 20 מ' זה עמוק מדי גם לצולל צעיר? אולי צולל צעיר יכול לרדת תיאורטית גם לעומק 25 מ' בלי שום סיכון?

שלום לך, גילוי נאות, כבר זמן רב שאיני בקי בנוהליים הרגולטורים של האירגוניים השונים. אכן קביעת הגיל 12 הייתה די שרירותית אך היה צורך בקביעת רף מסוים. בקביעה זו נלקחו בחשבון פרמטרים של גדילה פיסיולוגית יחד עם התפתחות מנטלית מחד ומאידך גבול העומק וזמן תחתית שהוא יחסית בטוח בפני חשיפה לבעיית דקומפרסייה כאשר מדובר במיכל צלילה בנפח סטנדרטי ובלחץ של 200ATA. לגבי ההתייחסות מגיל 15 איני זוכר קביעה זו, פנה בסוגיה זו לרשות הצלילה.

03/07/2018 | 18:36 | מאת: מרטין

שלום, בעלי עבר תאונת דיקומפרסיה בעומק רדוד יחסית מתחת ל 10 מטר וטופל בתא לחץ באסף הרופא. מאז עבר שיקום כמעט שנה בתל השומר באישפוז יום. היום קצת יותר משנה לאחר המקרה הוא סובל עדיין מכאבי ראש חזקים מאוד מסחרחורות מבעיות זיכרון וקשב וכאבים ותחושת נמלול ברגל. הוא הולך בצליעה ונעזר במקל וקביים. היום מטופל בכדורים נגד כאבים ופיזיותרפיה אך ללא שיפור. שאלתי האם יש טיפול נוסף שיכול לסייע או שהמצב יישאר כך לתמיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לחוות דיעה במקרה זה ניתן רק לאחר בדיקה מדוקדקת של כל המסמכים, סיפור הצלילה, סיכומי הטיפול וכ' במידה ואכן הצלילה הייתה פחות מ 10 מטר והייתה צלילה יחידה באותו יום, איני חושב שמדובר ב "מחלת דקומפרסייה". פני לרופאים שטיפלו בו, יתכן ויש לבצע בדיקות נוספות כמו MRI של מערכת העצבים וכו'.

26/06/2018 | 19:21 | מאת: אדי

שלום רב, ברצוני לשאול האם המצאות שיני בינה כלואות (על עצב) יכולות להשפיע על יכולת פמפום במהלך צלילה? אין בעיות שמיעה, ובדיקת טימפונומטריה יוצאת תקינה. בעבר הייתה לי בעיה לפמפם ללא המצאות סיבתית ורציתי לדעת אם הוצאת אותן שיני בינה יכולה לעזור לפתור את הבעיה. תודה רבה!

02/07/2018 | 09:20 | מאת: תשובה

שלום לך אדי, היות ובדיקת הטימפנומטרייה הייתה תקינה הרי לא צריכה להיות בעייה איורורית של האוזן התיכונה. פשוט תנסה, יש להניח כי לא תהיה לך בעיית פמפום. הבעיה עלולה להיות כאשר שן הבינה מודלקת ויש בצקת מקומית. במידה וזה חוזר כדאי להוציאה.

15/06/2018 | 12:56 | מאת: שרית

שלום הוצא לי טיפול בתא לחץ עי רופאת אאג בעקבות חרשות פתאומית בסוף מרץ טופלתי בסטרואידים ללא הטבה.עשיתי בדיקת שמיעה באפריל וביוני.כיצד אני מצליחה להגיע לטיפול תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שרית, הטיפול בתא הלחץ עשוי מאוד להועיל לחרשות פתאומית וככול שינתן בסמוך למועד תחילת התופעה כך היעילות גדולה יותר. הטיפול עומד להיכנס בימים אלה לסל השירותים ויש קופות שכבר נותנות טופס 17 לטיפולים אלה. מן הראוי שרופאי א.א.ג. יהיו מודעים ליעילות הטיפול בתא לחץ למקרים אלה. פני לאחד ממרכזי תא הלחץ או באלישע\רמב''ם בחיפה - 048377851 048377812 או באסף הרופא - 088205194

תודה רבה

22/06/2018 | 07:02 | מאת: שרית

שלום התחלתי טיפול בתא לחץ באלישע מקווה לתוצאות חיוביות

14/06/2018 | 08:41 | מאת: ביכלר

ד"ר מלמד שלום, אבי חולה מיאלומה נפוצה. עבר הקרנות לראש ומטופל בתרופות ביולוגיות. המצב הכללי לא טוב ומחפשים כל כלי טיפולי שיכול לעזור לו בהקלה ובטיפול. האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול בתא הלחץ יעיל ביותר לניזקי הקרינה לרקמה הבריאה, במיוחד באם ההקרנות לאזור הראש גרמו לבצקת מוח. טיפול זה נמצא בסל השירותים והקופה המבטחת חייבת לתת טופס 17. אם בכך מדובר עליך לפנות לרופא המומחה המטפל באביך שיפנה אותך לאחד ממרכזי תא הלחץ בארץ, או באלישע בחיפה או באסף הרופא או ביוספטל באילת. בהצלחה.

ד"ר יהודה שלום, אני פונה אליך אחרי שעברתי ניתוח ישור מחיצה באף והקטנת קונכיות אצל ד"ר לנדסברג באסותא בגלל בעיות נשימה מהאף, מאז הניתוח עבר חודשים. יש לי קושי להשוות לחצים באוזן שמאל, בערך שנתיים ניסיתי טיפול בנרות הופים לניקוי שעווה אך ללא הצלחה. יש לציין שלא היו לא בעבר דלקות אוזניים ולא בעיות בעור התוף. עשיתי בדיקת שמיעה וטמפונמטריה והכל תקין, כולל בדיקת פיבראופטיק דרך האף. לפי הרופא המטפל לא נראה שיש בעיה ולצערי אין לו תשובה מה מפריע לי בפמפום באוזן שמאל אשמח לקבל יעוץ ממך תודה עדן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עדן, במידה ויעברו כ שלושה חודשים מהניתוח ועדין יהיו לך קשיי פימפום, פנה לרופא א.א..ג מומחה שהוא גם רופא צלילה, במחלקת א.א.ג. של בית חולים כרמל יש כמה רופאים המחזיקים בתוארים אלה. במידה ואכן הטימפנומטרייה ושאר הבדיקות תקינות, יתכן ויש לך ליקוי בטכניקת הפימפום. אין להשוואת לחצים, פימפום, בכוח, יש לעשות זאת בעדינות וכבר מתחילת העמקה.

האם אתה מתכוון לליקוי בטכניקה? או ליקוי במבנה אוטונומי של האוזן? אפשר לקבל שם של רופא צלילה בבית חולים כרמל? תודה

שלום ד"ר, כבר נבדקתי אצל ד"ר יואב יניר בבית חולים כרמל ללא פתרון מקצועי. לגבי טכניקת הפמפום, אני משתמש בשיטת פרנזל גם בצלילה חופשית אך עדין רק אוזן ימין נפתחת, מרגיש תנודות באוזן שמאל אבל היא לא נפתחתץ ניסיתי שימוש גם בנרות הופי, אוטריוין כלום לא עזר נבדקתי אצל מלא רופאים גם בבדיקת סיטי מערות פנים הסינוסים נראים נקיים. אני כבר לא יודע מה יש לי זה מאוד מפריע לי שאני מנסה להעמיק בצלילה האם יכול להיות שהמבנה האוטונמי של האוזן לא מאפשר השוואת לחצים ולא אוכל לצלול?

שלום ד"ר, נבדקתי אצל רופא אאג, אך אשמח לקבל עוד חוות דעת מרופא מומחה. לפי בדיקת הרופא, אוטוסקופיה תקינה, עור התוף שלי מתרומם בזמן פמפום, לוע אפי תקין כולל פתח ET במנח סטאטי ודינמי הציע לי לעשות ניתוח הרחבת חצוצרת אוסטכיוס בבלון בדיקות לפני ניתוח: CT אוזניים, ובדיקת VEMP האם זה יכול לפתור לי את בעיית השוואת הלחצים? האם יש סיכון בטיפול הזה? תודה עדן