פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1602 הודעות
1444 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

16/06/2019 | 15:04 | מאת: מאיה

תודה רבה על התשובה המפורטת. בהמשך לשאלתי הקודמת תוכל בבקשה להסביר לי מעט על הטיפול בתא לחץ- האם הוא כואב? האם זה דורש חשיפה של הגוף? (הפצע בין העכוזים). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מאיה, הישיבה בתא דומה לישיבה במטוס מנהלים, נשימת החמצן על ידי מסיכה, הטיפול בטוח מאוד, לא כואב ואין צורך לחשוף את הגוף ובוודאי לא את אזור הפצע. היכנסי לyouTube וכתבי תא לחץ ותוכלי לצפות בהרצאות בנושא.

13/06/2019 | 23:39 | מאת: מאיה

שלום. בת 29 ללא מחלות רקע. לפני 7 חודשים עשיתי ניתוח כריתה מלאה של פילונידלי ציסט. מאז הפצע לא מחלים ומפריש בלי הפסקה ואני מטופלת במרפאת פצעים קשי ריפוי. אין סינוסים נוספים.. הבעיה רק בפצע. עשיתי חבישות יומיומיות עם סילברסל ואוקטנילין במשך חודשיים שלא עזרו. אני כרגע עם וואק כבר שבועיים. היום ביקרתי אצל האחות כי לא הצלחתי להוציא את הספוג והיא אמרה שעדיין הרבה הפרשות (לדעתה הפצע ללא שיפור..). הפצע כרגע במימדים של אורך 5.5 ס"מ רוחב 3 ס"מ ועומק 2.5 ס"מ. נשמע קטן אבל הוכ תקוע במצב הסה כבר מלא זמן.. הרופא דיבר על אפשרות של ניתוח נוסף של כריתת השוליים ותפירה מחדש אם הוואק לא יעזור ואני מאוד חוששת. מי אמר שהפצע הבא כן יתרפא? האם לדעתך תא לחץ יעזור לפצע שלי? להתעקש לנסות תא לחץ לפני הניתוח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
13/06/2019 | 23:46 | מאת: מאיה

שכחתי לכתוב.. אולי כל הסיבוך עם הפצע נגרם מזה שהיה לי את הפילונידלי הזה 5 שנים.. סבלתי המון מדלקות. לא נבדקתי ולא טיפלתי כל השנים בגלל ביישנות קיצונית עד שממש לא היתה ברירה.. האם לדעתך הפצע הפך לכרוני ויש סיכוי שבכלל לא ירפא?

שלום לך מאיה, בהחלט יש להתעקש ולדרוש במקרה שלך טיפול משולב בתא לחץ. הטיפול בתא לחץ לפצעים קשי ריפוי נמצא בסל השירותים! יש להדגיש כי גם פצעים קשיי ריפוי שאינם על רקע איסכמי עשויים להגיב היטב לטיפול משולב בתא לחץ ולהביא לקיצור משמעותי בזמן ההחלמה. בהצלחה.

בהמשך לדברי, אחד מהמנגנוני הריפוי החזקים של מינוני החמצן הגבוהים הניתנים בתא לחץ הוא האפקט האנטי דלקתי, לדעתי, במקרה שלך יש סיכוי גבוה מאוד שהטיפול המשולב בתא הלחץ יביא להחלמה. רק היות ומדובר בבעיה כרונית, כנראה יהא צורך במספר רב של טיפולים.

14/06/2019 | 09:03 | מאת: מאיה

תודה רבה על התשובה המפורטת. תוכל בבקשה להסביר לי מעט על הטיפול- האם הוא כואב? האם זה בעירום? (הפצע בין העכוזים). תודה רבה

10/06/2019 | 23:30 | מאת: תמר

אמי סובלת מכיבים עם נמק בשתי אצבעות כף הרגל (בוהן ואצבע נוספת) בשל איסכמיה (דם לא מגיע לאצבעות). אחת מבצעות הטיפול היתה תא לחץ. מה תדירות הטיפול בתא לחץ? האם זה יומיומי? לאיזו תקופה? (אנחנו מירושלים ואין כאן לא לחץ מה שצריך נסיעה למרכז או לחיפה...) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תמר, הטיפול המשולב בתא לחץ לפצעים קשי ריפוי נמצא בסל השירותים ו הרופא המטפל והקופה המבטחת חייבים לתת טופס 17. לפני תחילת הטיפול יש לעבור "בדיקת התאמה" הנמצאת גם היא בסל השירותים. בדרך כלל מדובר בסדרה של כ 30 טיפולים שעתים כל יום ! ורציפות הטיפול חשובה. לדאבוני תא הלחץ היחיד היום הקרוב לירושלים נמצא בבית החולים אסף הרופא. מזה זמן רב היה ראוי שבתי חולים בירושלים יצטיידו במכשיר טיפולי זה להוריות טיפול הנמצאות בסל השירותים

שלום דוקטור , אני בן 32 ,אחרי 10 טיפולים בתא לחץ , אני מרגיש כאבים בריאות , שריפה כזאת ,תחושת כאב עמומה,לא ספציפיץ. נשלחתי לפנימאי שבדק את הריאות, ולא.ק.ג שלא מצאו כלום.חיכיתי כמה ימים וחשבתי שזה יעבור ,הכאב נחלש והחלטתי שוב להיכנס לתא ,שוב אחרי טיפול כאבים בריאות , ותחושה של יובש ושריפה .הטיפול אפקטיבי למקרה שלי אבל הכאבים בריאות לא נעימים , אשמח לעצתך ... תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ערן, כללית, בדרך כלל התחושה שאתה מתאר, כולל היובש בפה, קשורה לנשימת חמצן שהוא יבש לאחר שעבר פילטרציה לספיגת אדי המים. יש הרגישים לכך. אתה יכול לפנות למטפל ולבקש אפשרות נשימת החמצן עם תוספת לחות. יש אפשרות כזו. כמו כן יש לשלול פגיעה ריאתית נדירה מאוד כתוצאה מהחמצן - הרופא המטפל אמור לדעת לשלול זאת.

02/06/2019 | 13:19 | מאת: גלעד

בתי התחילה קורס צלילה, אבל לא מצליחה לפמפם במים או מחוץ למים. האם ניתן לטפל וכיצד? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה ואין כל בעיית אוורור של האוזן התיכונה (ניתן לבדיקה אצל כל רופא א.א.ג מומחה) הרי מדריך צלילה טוב מנוסה וסבלני יכול ללמד לפמפם נכון. במידה ולאחר הצלילה יש אוזן אטומה יש מידית להשתמש בטיפות אף ליבוש הריריות ולאפשר אוורור האוזן התיכונה.

לבן שלי יש בעיה דומה. הוא באמצע הקורס והחליט לפרוש בגלל זה. עם מדריך הצלילה לא היו פתרונות. השאלה, במידה ויש בעיה פיזיולוגית, האם זה דבר שניתן לטיפול ? אני שואל כאן מאחר והוא מסרב ללכת לרופא וחושב שאין פתרון. תודה

אני בן 16, בגיל קטן היה לי אסתמה לא כרונית ולא בעייתית בכלל הייתי עושה ספורט תמיד,בשנים האחרונות יצא לי לעשות הרבה ספורט אירובי ולא חשתי כובד נשימה גם ברגעים הכי אינטנסיבים, לפני כחודש הסברתי לרופא המשפחה (זה שהיה שלי גם כשהייתי ילד) את המצב והוא רצה לשלוח אותי למכון ריאות לפני הצו ראשון לבדוק אם בכלל יש עוד אסתמה. אני רוצה לצאת לקורב צלילה והבנתי שיש עם זה בעיה ורציתי להתייעץ( עשיתי כבר צלילת היכרות בלי להצעיר על אסתמה ,חשוב לציין שלא הרגשתי בכלל שום קשר לקושי בנשימה או משהו כדומה למרות שהייתי מתוח בנושא הזה כי הפחעדו אותי לפני ) אשמח לתשובה במהרה !!! תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איתי, כללית, מצב של אסתמה כרונית אינו מאפשר עיסוק בצלילה! לגביך איתי, קרוב לוודאי שאינך סובל מאסתמה כרונית ועל מנת לקבל אישור רפואי לצלילה עליך לעבור תפקודי ריאות מלאים עם בדיקת תגר העשויה לשלול נטייה להתקף אסתמה. רופא ריאות יודע זאת. בהצלחה.

20/05/2019 | 10:53 | מאת: רינה

בוקר טוב, אני סובלת מטנטון הרבה מאוד שנים עקב מספר ניתוחים שעברתי באוזן בשל דלקות כרוניות, האם טיפול בתא לחץ יכול לפתור בעיית טנטון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רינה, לדעתי טיפול בתא לחץ לא יעזור לטינטון כרוני לאחר שנים רבות וכתוצאה מדלקות כרוניות.

האם ניתן לטפל במחלת עיניים Amd macola בעזרת תא לחץ וטיפול בחמצן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נחום, יש דיווחים מעטים מאוד בספרות המקצועית על יעילות הטיפול בתא לחץ ב macular degeneration , תוכל למצוא עם תוסיף HBOT. (Hyperbaric Oxygen Treatment). מדובר מספר יחסית קטן של טיפולים ולדעתי שווה לנסות במידה ואין קונטראינדיקציה. פנה לניורואופטלמונולג ליעוץ.

שלום ד"ר יהודה, יש לי בעיה של כאבי ראש בעיקר שמתרחשות בזמן שחם בקיץ או שאני שעות מול מחשב. כאבי ראש ופיצוצים בפנים.. כאילו המחשב מטגן לי את הראש. לצערי יש לי חולשה רבה לקרינה ואין לי מושג את מקורה. התרפיה היחידה שעוזרת לי לכך זה שקר בחורף ואז אין כאבי ראש כמעט כלל או טבילה במים קרים. אני שוחה לעיתים במים קרים בטמפ של 18-23 מעלות. בנוסף אני שם בקבוק מים לקירור במקרר ושוטף איתו את הפנים כאשר המים הם בערך בסביבות 4 מעלות. וזה עוזר לי עם הכאבי ראש. אין לי מושג איך. האם שטיפת פנים במים כה קרים יכולה לגרום לשיתוק או להזיק לפנים? או כל סיכון אחר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דויד, שטיפה במים קרים כתיאורך אינם יכולים לגרום לנזק. לעיקר תלונותיך על כאבי ראש, מן הראוי שתפנה לנירולוג מומחה לבדיקות מקיפות כולל בדיקות הדמיה.

01/05/2019 | 17:42 | מאת: צלילה לאחר פנאומוטורקס

בשנת 1984, כן עברו הרבה שנים, היה לי פנאומוטורקס ספונטני שנסגר ללא התערבות כירורגית, באם אני יכול לצלול צלילות היכרות עד עומק של 15 מטר למקסימום 40 דקות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מאוד לא רצוי לצלול ואף לא לעומק רדוד כאשר יש בהיסטוריה הרפואית פניומוטורקס ספונטני ! במידה ויש סיבה מספקת לפתולוגיה הגישה היא אחרת ולאחר בדיקות תפקודי ריאות ותוצאות הדמיה ניתן לצלול. ברר במדויק האם הייתה סיבה לפתולוגיה.

30/04/2019 | 23:09 | מאת: ראיד

עשיתי צלילה לפני יותר משבוע וחצי בסיני, זו היה הניסיון הראשון שלי בצלילה, לא יודע לאיזה עומק הגענו, אבל לאחר הצלילה היה לי לחץ וכאבים באוזניים. פניתי לרופא משפחה לפני 6 ימים הוא נתן לי כדורים לטיפול בדלקת כי הבחין שיש מעט מים באוזניים, אני לא חש עדיין בשיפור משמעותי ובעיקר חש בלחץ באוזן ימין ולא כאבים. האם זה טבעי שאני עדיין סובל מלחץ, וכמה זמן זה יכול להימשך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול הטוב ביותר ל"לחץ באוזניים" לאחר צלילה הנובע מאי שוויון לחצים וחוסר אוורור האוזן התיכונה זה טיפות אף האמורות ליבש את הריריות. במידה וגם טיפות האף לא עוזרות ולא הכדורים פנה שוב לרופא א.א.ג.

יש לי רשרוש בלב מלידה, האם אני יכול לעשות צליל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך , פנה לרופא הקרדיולוג שלך, בוודאי ייתן התשובה לאחר ויאבחן סיבת הרשרוש.

10/04/2019 | 23:11 | מאת: אסתר

האם יש מחקרים שתומכים בטיפול בתא לחץ אחרי רירוע מוחי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אסתר, במאגרי המידע ניתן למצוא מחקרים רבים בנושא עוד משנות ה 70, במיוחד בשנים האחרונות עם הכנסת השימוש באמצעי ההדמיה השונים. בארץ המרכז ההיפרברי באסף הרופא מצטיין בכך. היכנסי וכתבי - HBOT and brain injury או -HBOT and CVA או - HBOT and the Brain ותמצאי חומר רב.

31/03/2019 | 20:12 | מאת: צלילה לאחרצשבר קטן במסרק כף היד

אהלן, האם ניתן לצלול עם שבר שלא התאחה עד הסוף במידה וזה לא מפריע לתפקוד? השבר במסרק כף היד בmc3 מידשפט ימין תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במקרה שלך, במידה ולא מפריע לתפקוד יחד עם שימוש בשכל ישר, ניתן לצלול.

סובל מדיסלקציה האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור להתפתחות המוח ולטיפול בדיסלקציה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ידוע לי, לראייתי אין כל תימוכין שטיפול בתא לחץ עשוי לעזור בדיסלקציה.

14/03/2019 | 15:08 | מאת: אמיר

שלום רב האם תא לחץ לאחר 10 ימים איבחון. רלוונטי לפציאליס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אמיר, כדאי לנסות, במידה ויש מרכיב בצקתי שלוחץ על העצב, מספר טיפולים עשוי להיות לעזר.

10/03/2019 | 16:01 | מאת: אודליה

היי רציתי לדעת אם עברתי כריתת מעי גס והתקנת פאוץ" עכב פוליפים האם אני יכלה לאחר החלמה לשוב לצלילת מכלים scuba diving ,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, לאחר החלמה מלאה וללא סיבוכים (לדעתי מעל חצי שנה) באישורו של הרופא המטפל והגסטרואנטרולוג ניתן לחזור לצלילה לאחר בדיקה ואישורו של רופא צלילה.רשימת רופאי צלילה ניתן לקבל באתר רשות הצלילה.

ממש מעט קוצים חדרו, השאלה האם זה יתבטא רק בכאבים ברגל או יש ארס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן כואב אך אין ארס מזיק, בדרך כלל עובר ללא כל טיפול והקוצים נמסים במשך הזמן, לא לנסות להוציא את הקוצים! הסיבוך עלול להיות מזיהום מישני. במידה ויש זיהום ונפיחות יש ליטול אנטיביוטיקה לפי הנחיות רופא.

28/02/2019 | 18:12 | מאת: פינטו יעקב

פיגור קל קשב וריכוז חמור גם בנוסף קשיים בדיבור גימגום הילד בן 19 האם זה יעזור לו וכמה טיפולים צריך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן בשנים האחרונות יש דיווחים שטיפול בתא לחץ עוזר במקרים מסוימים מתסמונות מסוג זה שאתה מתאר. מיקרים אלה עדין במחקר ואינם בסל השירותים. אבחון מדויק ובעזרת מיפוי מוח ניתן לתת מידע טוב יותר האם הטיפול עשוי לעזור. פנה לאחד מרכזי תא הלחץ או לאסף הרופא או למרכז בבית החולים אלישע שבחיפה ליתר פרטים.

28/02/2019 | 16:45 | מאת: הראל

היי, לאחר קורס צלילה סובל מאוזנים סתומות, ללא כאב אבל תחושה לא נעימה ושמיעה פחות טובה עקב הלחץ באוזניים. אין הקלה בכלל לאחר יומיים. נמצא בתאילנד לשבועיים הקרובים,אשמח לקבל המלצה מה לעשות בנדון. תודה בכל מצב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הראל, תוצאה של אי השוואת לחצים גרמה לכך ויש לך גודש באוזן תיכונה ואולי אף בסינוסים, השתמש בטיפות אף !ליבוש הריריות. במידה ולא עובר פנה לרופא.

שלום, עברתי צינטור והתקף לב קטן לפני כשנה. אני רוצה להמשיך בתחביב הצלילה. לכן, אני מחפש קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה. פרופ אילן ג. בחול. האם אתה מכיר אדם בעל התמחויות כאלו.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך , במידה ויש לך אישור הקרדיולוג המטפל שההחלמה מלאה ואתה רשאי לכל פעילות גופנית פנה לאחד מרופאי הצלילה הבכירים להערכה עם כל תוצאות הבדיקות והוא ינחה אותך במידה ויש צורך בבדיקה נוספת לצורך קבלת האישור. רשימת רופאי צלילה בכירים תוכל לקבל ברשות הצלילה.

שלום רב, אימי עוברת סדרת כימו טרפיה ובנוסף ניתוח להוצאת הגידולים ולבסוף שוב כימו טרפיה. שאלתי היא- האם תא לחץ יכול להועיל לה מבחינת הכימו? הרי ידוע כי רקמות בריאות נהרסות גם כן, ספירות הדם משתבשות כתוצאה מכך, האם הטיפול יכול להועיל לה? תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לי, לצערי הטיפול בתא לחץ לא עוזר למקרים מסוג זה, ויותר מכך עלולה להיות אינטראקציה מסוכנת בין סוגים מסוימים של כימותרפיה וטיפול בתא לחץ.

ניתן לטפל בזה ואיך אפשר ומה הוא אחוז ההצלחה של הטיפול ועלות הטיפול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לכם, שאלתכם אינה במסגרת המקצועית של פורום זה, הטיפול בתא לחץ אינו יכול לעזור ואינו מיועד למקרים כגון אלה. פנו למומחים בשטח הגנטיקה.

האם תא לחץ יכול לרפא כאב ראש המלווה תמיד בכאב כרוני בעין שמאל? בשנת 2000 עברתי ניתוח הפרדות רשתית העין שמאל. אחרי הניתוח התפתח זיהום בעין שלווה בכאבים עזים בעין. בשנת 2002 נאלצו להוציא את חגורת הסיליקון מהעין היות וכתוצאה מהזיהום העין דחתה את הספונג'. בשנת 2003 עברתי תאונת דרכים עם צליפת שוט. מאז כאבי ראש כרוניים תמיד בצד שמאל של הראש בתדירות של פעמיים בשבוע . כאב הראש מקרין תמיד כאב חודרני לעין המנותחת. שום תרופה לא משככת את הכאב. ניסיתי את כל הטיפולים האפשריים ללא הטבה. האם תא לחץ יכול לעזור לי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מצטער, איני יודע האם במקרה זה שלך הטיפול בתא לחץ עשוי לעזור. יש דיווחים ואף מחקר קליני שבכאבי ראש מסוג מיגרנה, הטיפול עשוי לעזור.

12/02/2019 | 20:52 | מאת: שמי

לד"ר מלמד שלום רב: לפני כחמישה חודשים עברתי אירוע דקומפרסיה. אושפזתי בבית חולים למשך 3 ימים במהלכם הוכנסתי כל יום כ 8 שעות לתא לחץ. עד היום אני מרגיש נימול בידיים וברגליים, כאבי ראש מידיי פעם, כאבים ביד שמאל וטנטון. רציתי לדעת האם ייתכן כי תשאר לי נכות לעד כתוצאה מהדקומפרסיה. והאם מה שיש לי נחשב פגיעה עצבית אשר אינה תעבור לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שמי, כללית, אכן עלולה להישאר נכות מפגיעה במערכת עצבים על רקע מחלת דקומפרסייה. ספציפית לגביך, אפשר לענות רק לאחר תחקור מדויק של סיפור הצלילה וההתרחשויות אחריה , לימוד כל המסמכים הרלוונטיים ובדיקה. רופא תא הלחץ שטיפל בך אמור לדעת לענות לשאלותיך אלה.

10/02/2019 | 09:57 | מאת: צולל חובבן

לפני כ4 חודשים צללתי בדהב בסיני. צלילה ראשונה הייתה ל25 מטר ושנייה ל22 מטר, לאחר 3-4 שעות (ניסיתי להישאר מעל המדריך בשל חשש מדקומפרסיה ולכן ניתן להוריד כ2 מטר מכל צלילה). לאחר הצליחה השנייה הרגשתי תשישות גדולה, כזו שגרמה להליכה להיות משימה אפשרית, אבל טרחה. בבוקר קמתי והרגשתי טוב יחסית ולכן החלטתי לנסוע הביתה (כ20 שעות לאחר סיום הצלילה השנייה). בדרך למעבר הגבול, נסענו בדרך שעולה להרים, שלא זכרתי, לגובה של קרוב ל1500 מטר והרגשתי דגדוגים בכפות רגליים, והיה לי התקף חרדה. לא עשיתי כלום כדי לטפל בזה כי הנחתי שמדובר בחרדה שלי, אבל אני רוצה לשאול 3 שאלות: 1. האם סביר שהיה לי אירוע דקומפרסיה? 2. האם יש מה לעשות בשלב זה? 3. לא טסתי מאז. האם יש חשש מלטוס?

לקריאה נוספת והעמקה
10/02/2019 | 11:30 | מאת: צולל חובבן

בנוסף אציין שאני לא מרגיש שינוי מאז שאני באמת יכול לשים לב אליו בבירור. אולי האלרגיות נהיו טיפה יותר קשות ויותר סטרס, אבל לא בטוח בכלל. כמו כן חשוב לציין שבמהלך הצלילה הייתי צריך לנשוך חזק את הפיה כדי להישאר איתה, כי לא ישבה כל כך טוב, אם זו יכולה להיות סיבה לתשישות שהרגשתי. כמו כן אשמח לדעת אם יש בעיה לצלול שוב, ואם, בהנחה שאכן נשמע שמדובר בדקומפרסיה האם יש נזקים ארוכי טווח שחשוב לשים לב אליהם. תודה

שלום לצוללן החובב, כללית, על מנת לבצע אבחנה מדויקת אפשרית אם הייתה בעיית דקומפרסייה, יש לבצע תחקור מורחב יותר שבמקרה זה אינו אפשרי במסגרת הפורום! ספציפית במקרה שלך, ארבעה חודשים עברו מהאירוע (!), על פי תיאור תחושותיך היום, עברת האירוע בשלום ומכאן ואילך במידה ותחליט להמשיך בצלילה ספורטיבית למד והיצמד לכללי הבטיחות ומן הראוי שגם תחזור על החומר התאורטי ושנן אותו. כול טוב והמשך צלילה מהנה ובטוחה.

30/01/2019 | 23:08 | מאת: יניב

שלום רב אני בגיל 56 וצולל מגיל 17. לפני 6 שנים עברתי ניתוח קטרקט בעין ימין וב 2016 בשמאל. לאחר הניתוחים, היו לי עוד עשרות צלילות בד"כ בספארי ( גם מ 2016), כאשר האחרון היה לפני 8 חודשים. לפני כחצי שנה הייתה לי הפרדות רשתית בעין שמאל, כולל הכנסת סיליקון לעין שהוצא לפני כחודש מהעין. האם יש סיכון כלשהוא בצלילה ( מעבר לבעיה של השוואת לחצים בין המסכה לסביבה) לא מצאתי עדות לכך בפורומים בארץ וחו"ל (DAN וכו'). וגם לדעת הרופא שניתח אותי אין בעיה, אולם דווקא משום הסמיכות הרבה של ניתוחי העינים יחסית לגילי, האם יש בדיקה נוספת שכדאי לי לעשות או שפשוט לחכות עוד מעט ולחזור לצלול ? תודה רבה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יניב, אכן כללית, על פי תיאורך, היות ואתה צולל מנוסה, מכיר היטב חשיבות איזון הלחצים במסכת הצלילה, חשיבות איזון הלחצים ומניעת פימפום חזק, איני רואה בעיה בחזרתך לצלילה. ספציפית ליתר בטיחות אני ממליץ להיבדק אצל רופא צלילה שהוא גם מומחה ברפואת עיניים כמו פורפ' יצחק בירן ממחלקת עיניים בבית החולים רמב''ם.

07/02/2019 | 19:52 | מאת: יניב

תודה רבה על התשובה

29/01/2019 | 21:38 | מאת: איתן

מה ההבדל בין כטיפול בתא לחץ+נשימת חמצן טהור בעלות יקרה לבין צלילה עם בלון חמצן בעומק 10 מ'+ מבחינת השפעה על הגוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איתן, אכן ברוב הפרמטרים הפיסיולוגים ההשפעה זהה , אך הסכנה להרעלת חמצן מוחית המלווה באיבוד הכרה עלולה להביא לטביעה !! צלילות עם מערכת סגורה ב100% חמצן מחייבת אימון מיוחד והכשרה ספציפית ולא מתאימה לכל אחד.

בנוסף. האם מומלץ לחולי פיברומיאלגיה? או רק אלה שעברו תאונת דרכים ולהם פיברו? תודה מלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מלי, תא לחץ לא יעזור לאוסטאופורוזיס , אין מניעה להיכנס לטיפול בתא לחץ לסובלים מבעיה זו בגין אינדיקציה אחרת המתאימה לטיפול. לגבי פיברומיאלגיה יש להתייעץ עם רופאי תא הלחץ, אכן מסתבר שהטיפול בתא לחץ אינו מתאים לכל הסובלים מתסמונת זו.

20/12/2018 | 06:31 | מאת: יואל

שלום, אני מטופל בסרטן מסוג יואינג סרקומה כבר כחמש שנים (סרטן בעצמות). הטיפול כלל כימותרפיה, הקרנות, ניתוחים וטיפולים ביולוגים. לאחרונה, אובחן אצלי נמק בעצם היד העליונה, כנראה כתוצאה מהטיפולים. האונקולוג המטפל בחר שלא להתערב בנמק ולחכות שיחלים מעצמו (כמובן שתוך מעקב צמוד במצב הנמק), אלא אם כן המצב יחמיר. בחודשים האחרונים אני חווה כאבים חזקים מאוד באזור הנמק אשר הולכים ומחמירים. לכן, הייתי רוצה לדעת האם לדעתך טיפול בתא לחץ עשוי לעזור להחלמת הנמק? במידה וכן, אשמח לדעת כמה מפגשים בערך טיפול זה כולל בדרך כלל? בנוסף, תוך כמה זמן מתחילת הטיפול אפשר להרגיש שיפור במצב הכאבים? תודה רבה, יואל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יואל, נמק עצם על רקע הקרנות עשוי להגיב היטב לטיפולים בתא לחץ והוריה זו נמצאת בסל השירותים. מן הראוי שהאורטופד האונקולוג ימליץ על טיפול זה והקופה חייבת לתת טופס 17. את הטיפולים אתה יכול לקבל באחד משני המרכזים, או באסף הרופא או ברמב''ם\אלישע שבחיפה. פנה לאחד משני המרכזים וקבל את כל המידע.

19/12/2018 | 11:42 | מאת: אור

שלום ד"ר מלמד יהודה, ביום בסופ"ש האחרון התנסיתי בקורס צלילה חופשית. היו לי מעט בעיות בהשוואת לחצים אך בסוף זה יסתדר. בסוף הסשן האחרון כנראה שנמעכו לי הסינוסים ומאז יש לי עקבות של מספר טיפות דם ברוק כאשר נזלת יורדת לי לגרון. בקינוח אף אין לי דם ואין לי שום כאבים. מאז עברו ארבעה ימים. אשמח לדעת האם יש דרך לטפל או שצריך רק להמתין ואחרי כמה זמן מומלץ להיבדק אצל רופא א.א.ג? תודה, אור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אור, התסמונת שאתה מתאר הינה די שכיחה ואין מקום לדאגה, אכן זו תוצאה של פקיעת נימי דם קטנים בסינוסים בגלל אי השוואת לחצים. במידה והתופעה לא תחלוף פנה לבדיקת א,א,ג. טיפות אף לאחר הצלילה עשויות היו לעזור ליבוש הריריות.

שלום , אני עושה עבודה על מחלת הרעלת חמצן ורוצה סיפור מקרה , אפשר לשלוח לי סיפור מקרה כי אני רוצה אותו עכשיו אם אפשר ודחוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נור, תקצר היריעה כאן בפורום לסיפור מקרה כגון זה שאתה מבקש. אתה יכול לפנות למרכז המידע של המכון לרפואה ימית של חיל הים או כמובן ל Google.

08/12/2018 | 20:21 | מאת: דולי

האם אתם מקבלים אנשים הסובלים מ adhd ואם כן האם נתן לבצוע באופן פרטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דולי, תסמונת ה adhd, הפרעות קשב וריכוז, רחבה מאוד שהגורמים לה רבים ושונים. אפשרות הטיפול בתא לחץ לתסמונת זו נמצא במחלוקת ועדין חסרים לראייתי, תימוכין רפואיים מקצועיים מספקים על מנת להמליץ עליו למרות שיש פה ושם דיווחים חיוביים במקרים מסויימים. פני לאחד משני מרכזי תא הלחץ ליתר פרטים, בבית החולים אסף הרופא שבצריפין או בבית החולים אלישע שבחיפה.

ד"ר מלמד שלום, רציתי לשאול האם טיפול בתא לחץ יעיל עבור ירידה קוגניטיבית ורגשית משמעותית לאחר אפיזודה של דיכאון עם גלישה פסיכוטית ? (לפני כשנה. לא ברור האם מדובר בסכיזופרניה ) אני חווה ירידה חמורה ברגש, ביכולת לפרש ולקלוט מידע כבעבר וביכולת שלי ללמוד, לתקשר וליהנות מדברים שבעבר הסבו לי הנאה רבה והדבר משפיע משמעותית על איכות חיי. לאחרונה אני בקושי מדברת וחשה שמשהו במוח שלי נפגע משמעותית. ניסיתי מספר תרופות אנטיפסיכוטיות לטיפול במצב וכן הוצעה לי תרופה מסוג זה שיש לה פוטנציאל להקל אך גם כרוכה בתופעות לוואי בעלות פוטנציאל הרסני מנגד. כך שלפני שאני מתנסה בה רציתי לברר האם טיפול בתא לחץ אכן עשוי לסייע? במידה וכן- מהי הפרוצדורה שעליי לבצע כדי להירשם לטיפול? (האם ישנן בדיקות נוספות שעליי לבצע כדי לאתר/לשלול מקור אחר לבעיה?) האם ישנה השתתפות כספית דרך קופת החולים או שלמעשה התשלום מתבצע באופן פרטי? אשמח למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רחלי, לדעתי, אין עדין תימוכין מספיקים ממחקרים מבוקרים עם מעקב כיאות על מנת להמליץ על טיפול בתא לחץ בתסמונות שאת מתארת ומקרים אלה אינם בסל השירותים. כללית, במידה והתסמונות שאת מתארת הן תוצאה של פתולוגיה המוכחת בהדמיות כ -מיפוי מוח, וגורמת לחוסר חמצן ברקמת מערכת העצבים המרכזית, אזי הטיפול עשוי לעזור. אך גם זאת עדין לא בסל השירותים.

האם תא לחץ יכול לעזור ולקדם שיקום מפגיעה נוירולוגית בעמוד השדרה? האם יש נסיון בארץ? בעולם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ענת, אכן במקרים מסוימים של פגיעות נוירולוגיות בחוט השדרה, טיפול בתא לחץ עשוי להיות יעיל מאוד ולא רק בתאונת צלילה כמחלת דקומפרסייה בחוט השדרה. היכנסי למאגרי מידע וכתבי: HBOT and Spinal Injury. יש בארץ ניסיון אמנם מועט, במרכז באסף הרופא וגם בתא הלחץ של רמב''ם ואלישע בחיפה.

12/11/2018 | 12:16 | מאת: Gavriel

שלום, ביום שישי האחרון שעה 10:30 ירדתי לצלילה יחד עם חבר (צוללן טרי), אני לאחר 44 צלילות. פרטי הצלילה: כל אחד עם מיכל נייטרוקס - 36% חמצן עומק של עד 27 מטר, עלייה החלה כאשר אצלו היו 90PSI במיכל. בערך בעומק 24 מטר, דקה- שתיים לאחר התחלת העלייה הוא מדווח על 40PSI במיכל - כ 17 דקות מרגע תחילת הצלילה - אצלי במיכל 120PSI. אני מבין שלא נצליח להספיק לעלות מעלה כפי המתוכנן וצריך לבצע "עליית חרום" במקום וזאת במקום לשחות לחוף בהדרגה סה"כ עלייה מעומק 24 מטר 3 דקות בצורה יחסית הדרגתית ואיטית אם זאת לא הצלחנו לבצע עצירות בטיחות ב 12 מטר ו5 מטר עומק. בשעה 19:00 החלה תחושה של תפיסות שריר ברגל ימין, החלטתי שאני ניגש יחד איתו לבית החולים לבדיקה, בשעה 21:00 היינו כבר בחדר לחץ לפי טבלה 5 למשך שעתיים עד השעה 23:00 - התחושה ברגל עברה. יום שבת - נוסעים חזרה מאילת ברכב הביתה - הגענו הביתה בשעה 18:00 בערב, ובערך בשעה 21:00 מתחילים אצלי "עיקצוצים" מאוד קלים בכל מני מקומות בגוף - בעיקר ברגליים ובידיים, לאחר המתנה של שעה -שעתיים אני רואה שזה לא עובד ומצטרפות לזה תופעות נוספות של כאבים במפרקים ברגליים ולחץ בנשימה. - החבר לא חש בתופעות נוספות כמוני. הגעתי לבית החולים סביב 01:00 לאחר מספר בדיקות - כולל בדיקת דם - הוחלט שאני אמתין עד הבוקר שהצוות של התא לחץ יגיע ויטפל בי. לאחר שינה קצרה מתעורר ב 7:00 התופעות שהיו בלילה נחלשו ורק נשארו סימנים של הכאבים במפרקים ברגליים. הרופאים מחליטים להכניס אותי לחדר לחץ פעם נוספת למשך שעתיים כדי למנוע אפשרות של בועיות קטנות שעוד קיימות בדם. בשעה 12:00 יצאתי מהחדר לחץ ושוחררתי מבית החולים. ישנתי מ 19:00 - 7:00 מיד בבוקר הרגשתי שהכל תקין. ולאחר שעה שעתיים סביב השעה 9:00 אני מתחיל שוב להרגיש את ה"עיקצוצים" האלו אבל בצורה יותר חלשה ממה שהיה ביום שבת - באים והולכים ולא באופן קבוע - בעיקר בכפות הרגליים - ללא תופעות נוספות. מה עלי לעשות? האם לגשת שוב לחדר המיון? האם עדיין רלוונטי לקבל טיפול בתא לחץ? האם זה הגיוני שזה קיים ואמור לחלוף לבד? או שאולי זה בכלל קשור למשהו אחר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גבריאל, קצרה היריעה כאן בפורום על מנת לתת אבחון מדויק ללא בדיקה ותחקור יותר מדויק, התסמינים אכן עלולים להיות כתוצאה מבעיית דקומפרסייה ועל כן היה צורך לטפל בתא הלחץ כבר בתחילה על פי טבלה 6. באם יש עדין תסמינים, פנה לרופא תא הלחץ שטיפל בך, במידה ואבחנתו שיש חשש לבעיית דקומפרסייה מלכתחילה, יתכן ויש צורך בטיפול נוסף. בכל מקרה אל דאגה במידה ואכן הבעיה היא בעיית דקומפרסייה, מדובר במקרה קל, שעשוי לעבור לחלוטין, במיוחד היות וצללתם עם ניטרוקס.

תודה, הפחד הגדול שלי - שהתופעה לא עשוייה להיעלם מעצמה. בגדול הרגשתי את התופעות מאוד חלש ולכן אני בטוח שמדובר בפגיעה קלה - אבל אף אחד לא רוצה לסחוב איתו גם פגיעה קלה לאורך כל החיים. ומאוד מרגיע שאמרת שהבעייה "עשייה לעבור לחלוטין". תודה והמשך יום מעולה!

11/11/2018 | 02:23 | מאת: לינוי

שלום, מגיל 14 אני סובלת מפיברומיאלגיה קשה ביותר, היום אני בת 19 האם באמת תא לחץ הוכח כטיפול באמת עוזר ומסייע האם מומלץ לטפל בזה, ואם כן למה הרופאים לא מכירים בזה כטיפול רשמי לפיברומיאלגיה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לינוי, אכן בשנים האחרונות יש דיווחים של סדרות קליניות ואף מחקר שהתבצע במרכז באסף הרופא שטיפול בתא לחץ עשוי לעזור במקרים מסוימים של מקרי הפיברומיאלגיה. עדין אין מספיק עבודות מחקר בספרות הרפואית המוכיחים זאת על מנת שטיפול זה יכנס לסל השירותים. תפני למרכז תא הלחץ באסף הרופא או באלישע שבחיפה ותקבלי יותר מידע.

היי, אני בן 27, ובגיל 10 עשיתי ניתוח להוצאת כפתורים באוזניים. אני מעוניין ללכת לקורס צלילה ואין לי שום כאבים, פמפומים או שום דבר חריג בבריכה או בשנורקלינג. האם מותר לי לצלול? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ברק, אין בעיה להצטרף לקורס צלילה, בדרך כלל יש איחוי מלא לאחר כשבועיים מפרוצדורה כזו.

03/11/2018 | 17:12 | מאת: מתן

שלום! אני בן 21 עשיתי קורס צלילה בהונדורס לפניי כשבועיים , התחלתי את הקורס התחלתי ועברתי בהצלחה לאחר מכן צלצלתי את הצלילה המתקדמת ל30 מטרים בפעם הראשונה הצלילה עברה בסדר גמור עם תחושה מוזרה קצת ביד שמאל לאחר היציאה מהמים לא הרגשתי את אותה תחושה מוזרה יותר. כעבור 12 שעות התחילו לי נימולים ביד שמאל ומעט ביד ימין פניתי לגורמים הרפואים פה שהיוועצו עם Dan האחראיים על תא לחץ והחלטה איתם קבעה כי יש לי דיקומפרסיה tipe 1 I. התחלתי טיפולים, הטיפולים הראשונים העבירו לי את הנימולים ,אך הכאב נשאר. אני רוצה לציין שהכאבים פחתו אך כאב לא עבר לי אלא אני מרגיש אותו במידה מועטה בסה"כ עברתי 7 טיפולים . הרופא המטפל בי החליט שיש לי גם וירוס שכנראה חליתי בו ( ציקונגוניה או דנגה) שהם וירוסים שיש להם כמעט אותם סימפטומים לdcs והגיש בדיקות דם .עקב שהיה לי כאבי ראש מאוד חזקים וחולשה כללית. בדיקת דם ראשונה: הגיע תקינה עם נראות לכמות לויקוציתים נמוכה שיש וירוס שהגוף מפתח או מסיים הגנה. בדיקת דם שנייה: תקינה לחלוטין כולל תוצאות של שתי הוירוסים תיקינות. אך בבדיקה גופנית נמצא שיש לי דלקת גרון וטופלתי באנטיביוטיקה והדלקת עברה. שאלתי היא כזאת אני עדיין סובל מתחושות דקירה בידיים וברגליים (לא תחושה בלתי נסבלת אך כואב) הרופא המקומי טוען שלאחר 7 טיפולים בתא לחץ יצאתי מהטווח סיכון הקרוב והרחוק ב100 אחוז. האם המצב הנוכחי שלי עם הכאבים מאפשר לי לטוס חזרה לארץ או שיש סיכוי שזה עדיין הdcs ולא כדאי לי לטוס? רצוי לי לעבור בדיקות נוסופות?אם כן מה? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מתן, ללא פרטים מדויקים על פרופיל הצלילה ופרטים נוספים , תחקיר שלא ניתן לעשותו במסגרת הפורום, לא אוכל לומר האם אכן מדובר בבעיית דקומפרסייה, מה שכן אוכל לומר שלאחר 7 טיפולים בתא הלחץ, ובהתחשב שהטיפולים נעשו על פי טבלאות טיפול מקובלות, אתה יכול לעלות לטיסה. במידה והתסמינים שאתה מתאר ימשיכו , כדאי לבצע בדיקה נוירולוגית ובמידת הצורך גם בדיקת MRI למערכת העצבים לפי המלצת הנוירולוג.

01/11/2018 | 15:41 | מאת: יעל

ד"ר יהודה שלום, הנני פונה אליך לקבלת חוות דעת נוספת על טיפול נוסף/ משלים לבארוטרומה באוזן עקב צלילה. האירוע התרחש במהלך צלילה שגרתית לפני כשלושה שבועות בעת העמקה ורק לאחר יציאה מהמים הבחנתי בכך שהאוזן סתומה. בנוסף איבדתי שיווי משקל והייתה לי סחרחורת. לא יחסיתי לזה משמעות תחילה ולכן פניתי למיון רק לאחר כחמישה ימים. ניתן לי טיפול בפרדניזון במינון של 60 מ"ג במשך 8 ימים ולאחר מכן הפחתה הדרגתית של 5 מ"ג כל יום. כעת, לאחר שסיימתי את הטיפול (השבוע) יש שיפור משמעותי אך עדיין השמיעה אינה מושלמת. הנני סובלת מטינטון ולחצים באוזן. אני לא מצליחה לצרף את תוצאות בדיקות השמיעה טרם האשפוז, ביום השחרור והיום (01.11.18). אשמח לקבל מייל לשליחה האם להערכת מתן סבב נוסף של סטרואידים הינו יעיל? האם הזרקות או תא לחץ יועילו? או שמה זה המצב הכי אופטימלי שניתן להגיע אליו ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
01/11/2018 | 15:42 | מאת: יעל

.

שלום לך יעל, תשובה לשאלותיך ניתן לתת אך ורק לאחר תחקור מדויק של הצלילה הסימנים וזמן הופעתם וכמובן בדיקת רופא א.א.ג.! אם אכן האבחנה היא ברוטראומה - חבלת לחץ, הטיפול העיקרי הוא עם טיפות אף וטיפול אחר המפחית גודש, בדרך כלל אין צורך בסטרואידים. טיפול בתא לחץ לא יועיל במקרה זה ואף עלול להחמיר. אם לא מדובר בברטראומה אלא חשד לבעיית דקומפרסייה של אוזן פנימית אזי טיפול בתא לחץ הוא הטיפול היעיל. במידה ויש עדין ירידה בשמיעה וטינטון ממליץ לפנות בהקדם לרופא א.א.ג שהוא גם רופא צלילה. תמצאי כאלה במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל שבחיפה. דר' יואב יניר, פרופ' אילנה דואק, פרופ' שצ'ופק.

21/10/2018 | 15:06 | מאת: tsvico

בצלילה האחרונה היה לי קושי בפמפום הרגשתי כאב מיד עליתי וסדרתי את הפמפום והמשכתי בצלילה הכל היה תקין. לאחר הצלילה הרגשתי את האוזניים סתומות בעקר אוזן ימין ניגשתי לרופא א.א.ג בבדיקה נמצא שהאוזניים נקיות ועור התוף תקין הוא שלח אותי לבדיקת שמיעה בבדיקה נמצא ירידה בשמיעה בצליל הגבוה בעיקר באוזן שמאל כשלמעשה אוזן ימין יותר סתומה שאר הבדיקה הייתה תקינה הוא נתן לי טיפות אף אבל זה לא עזר מזה כשבועיים לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדרך כלל קושי בפימפום בצלילה עלול להביא לגודש ריריות ולתסמינים באוזניים המתוארים ואז טיפול עם טיפות אף מיד לאחר היציאה מהמים עשוי מאוד להקל על הבעיה. במידה והתסמינים ממשיכים גם לאחר שבועיים מן הראוי לבדיקה יסודית אצל רופא א.א.ג , ולטפל בהתאם.

21/10/2018 | 10:38 | מאת: עמרי גולן

שלום מדובר על ילדה בת 4 שירדה מטיסה וסמוך לנחיתה התלוננה כל אוזן סתומה רופא משפחה שלח לרופא א.א.ג שראה שעווה באוזן וקיבלה טיפול במרכך שעווה שבוע לאחר מכן נעשתה שטיפה אשר בתום השטיפה לא הביא לשיפור בשמיעה נשלחה לבדיקת שמיעה שהראתה 10% שמיעה כעת מקבלת טיפול פומי למשך 10 ימים אך עדין בדיקת השמיעה לא נצפה שינויי האם לדעתך יש למצות את המלצת הרופאים להמשיך בטיפול מקומי של סטרואידים או להתחיל בטיפול בתא לחץ והאם אין סכנת פגיעה באוזן השומעת בעת מתן טיפול בתא לחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית וחשוב, טיפול בתא הלחץ לא יזיק במידה ויעשה על ידי צוות מקצועי. מן הראוי שרופא א.א.ג יעשה אבחנה מדויקת לגבי הסיבה לירידה בשמיעה כולל בדיקות נוספות ורק לאחר מכן תישקל האפשרות לטיפול בתא הלחץ.

19/10/2018 | 21:36 | מאת: אנונימי

שלום, התחלתי טיפול בתא לחץ לAVN במפרק הירך. כבר 7 טיפולים, אך לאחר 3 טיפולים בערך הרגשתי כאבים בירך, מה שלא הרגשתי לפני. לפני כן כמעט ולא היו כאבים, ופתאום לאחר כמה טיפולים חזרו הכאבים. יש לציין שאני הולכת עם קביים על מנת להפחית את העומס על הירך. השאלה היא מה זה אומר? וכיצד ללכת עם הקביים על מנת לסייע ליעילות הטיפול-לדרוך על רגל אחת בלבד ועם השניה לדלג, או, לדרוך עם שתי הרגליים בכל זאת עם הקביים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לעיתים זה קורה לאחר כמה טיפולים ובדרך כלל עובר, במידה וה AVN הוא מדרגה I או II הכאבים יוקלו לאחר כ 20 - 30 טיפולים, פני לרופא המטפל בך בתא הלחץ

17/10/2018 | 09:59 | מאת: קוצים חוף מוסדר אילת

היי , לפני שלושה ימים בעלי שחה בחוף מסודר באילת כפי הנראה דרך על משהו ו כנסו לו שלטשה קוצים לבנים קטנים , הרגל מאוד כאבה באזור הדריכה הרגיש כאילו נכנסה לו זכוכית לרגל , מאתמול יש לו התכווצויות ברגל באזור הירך , אשמח לעצתכם דיי לחוצה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מן הראוי שרופא כירורג אורטופד או פלסטיקאי יבדוק את הרגל

עליה מהירה עקב בעיות באיזון . יום שני של צלילות. צלילה ראשונה באותו היום(עומק 20-22 מטר). בוצעה ירידה חזרה לעומק 9 מטר לכמה דקות ולאחר מכן עליה לגובה 3-6 מטר לכ15 דקות נוספות. הרגשה טובה ללא סימנים מיוחדים לאחר הצלילה. אחרי כשבוע , מדי פעם תחושות נימול קלות בכף רגל ימין ומעט גם בכף יד ימין עם חולשה קלה נקודתית ביד זו התופעות נמשכות כשבוע. האם יש להתיחס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, עצם העובדה שהתסמונות שאתה מתאר לא החריפו במשך הימים מאז הצלילה , אתה יכול להירגע ואם בכלל הייתה פגיעה הרי היא קלה. על מנת להיות בטוח באבחנה מן הראוי לעבור תחקיר מדויק לגבי פרופילי הצלילה, זמן הופעת סימנים ועוד!, ממליץ לך לפנות לרופא צלילה באחד מהמרכזים, המכון לרפואה ימית בחיפה, תא הלחץ באסף הרופא , אלישע בחיפה או ביוספטל אילת לתחקיר ובדיקה.

09/10/2018 | 17:41 | מאת: דוד אוחיון

שלום רב שמי דוד אוחיון ב34 לפני 3 שנים עברתי ניתוח קיבוע לגב התחתון שלי בחוליה L2 עכשיו לפני התאונה הייתי צולל המון וברצוני לדעת האם אפשר לחזור לצלילת מיכלים והאם זה בסדר מבחינה רפואית ולא יגרום לבעיות תןדה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דויד, במידה והאורתופד המטפל מאפשר לך חופשיות בפעילות גופנית על מימית הרי אין כל בעיה בפעילות התת מימית בצלילה, להיפך. (את מירב המשקלות כדאי שתשים בכיסי המאזן ורק מעט בחגורה).

09/10/2018 | 06:31 | מאת: שלמה

שלום, אני בן 65 ובריא באופן כללי, אבל עם כאבי גב תחתון ובעיות שינה. אני מעוניין בטיפול בתא לחץ בנושאים הללו וגם כטיפול אנטי אייג’ינג. האם זה מומלץ? איפה ניתן לעשות כת זה? בתודה, שלמה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שלמה, ישנן הוריות טיפול מוגדרות ומוכחות לתא הלחץ, 15 מהן כבר בסל השירותים של משרד הבריאות משנת 1986 ובחודשים אלה עומדות להתווסף עןד הוריות טיפול מוכחות . לתסמונות שאתה מתאר אין עדין הוכחה מחקרית מקצועית רפואית מספקת ליעילות הטיפול בתא לחץ.

שלום רב, אני בת 22 ולא מזמן עשיתי קורס צלילה 2 כוכבים. שמתי לב שכמעט לאחר כל צלילה יש לי מיגרנה חזקה מאוד, פשוט כאב מטורף במצח הגבוה. עובר 20 דקות בערך לאחר הצלילה בדרך כלל... יש לציין שבמהלך הצלילה אין לי כאב גם אם זו הצלילה השנייה וכבר חוויתי מיגרנה שהספיקה לעבור, היא מופיעה כדקה לאחר העלייה. לפעמים כאשר עובר הכאב אני נשארת טיפה עם בעיה בהתמצאות במרחב (מעין סחרחורת ונתקעת בדברים קושי בנהיגה..) יש לציין שקורה יותר בים סוף מאשר בים בתיכון (אולי קשור למשקל שקשה לי לאזן שם) ושעשיתי צילום סינוסים לפני חודשיים והיה תקין (לפני שהתחלתי לצלול) ושאני לא סובלת ממגרנות נזלת או שום דבר אחר. שותה הרבה לפני ואחרי... מסוכן? ממה זה? איך מונעים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, התסמונת שאת מתארת אינה מגרנה. הכאב במרכז המצח לאחר עליה מצלילה נובע מחוסר איזון הלחץ בסינוס הקדמי במצח - הסינוס הפרונטאלי. טיפות אף מיד לאחר הצלילה ייבשו את המעברים לסינוס, הלחץ ישתחרר והכאב יעבור. עלייה איטית יותר לפני המים לקראת סיום הצלילה עשויה להקל ולתת זמן ללחץ להשתחרר.

01/10/2018 | 17:46 | מאת: אלי

שלום רב, אני אסמטי אך צולל צלילות חופשיות לצורך דיג מזה שנים ללא כל בעיות. כיום אני מעוניין לעבור קורס צלילה חופשית על מנת לשפר את עומקי הצלילה, וראיתי בטופס הצהרת בריאות שאלות לעניין האסטמה. האם יש מניעה לאסמטי לעבור קורס צלילה חופשית לעומקים של 10 עד 20 מ'. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלי, לצערי איני ממליץ לך לעשות קורס צלילה חופשית במידה ואתה אכן מאובחן כסובל מאסטמה. גם מצלילה חופשית בעצירת נשימה עלול להיווצר מצב (אמנם נדיר) בעת עליה מהצלילה ובמיוחד מצלילה עמוקה שיגרום לחבלת לחץ ריאתית.

היי, אני בת 55 ולפני כשבועיים השתתפתי בקורס צלילה כוכב אחד בדהב סיני. במהלך הצלילות היה לי קושי בפמפום,לקח לי יותר זמן מהרגיל לשחרר את הלחץ באוזניים, ובכל צלילה יצא גם דם מהאף. בסיום הקורס ולפני התחלת הכוכב השני פניתי לרופא מקומי שנתן לי כדורים נגד צינון, ספריי לאף וטיפות לאוזניים והמליץ לחכות עד שהוא יאשר לצלול. בסופו של דבר החלטתי לחזור לארץ, ולהיבדק ואז להחליט אם להמשיך. השאלות שלי האם בדיקה אצל רופא אאג מספיקה או שכדאי להיבדק אצל מומחה לצלילה? האם הגיל מהווה גורם שמשפיע על הצלילה ? ולבסוף האם יש לך המלצות לגבי התופעות שתיארתי?. שמעתי שיש משקפת עם תוספת שמכסה את האוזניים או ששימוש באוטרווין, 24 שעות לפני...... אשמח לקבל תשובה, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קושי באיזון לחצים וסימנים כפי שאת מתארת נגרמים כתוצאה מקשיי איוורור האוזן התיכונה והסינוסים כתוצאה מגודש. יתכן בעייה אלרגית, אנטומית או גם אפשרות לפימפום לא נכון. טיפות אף מיד לאחר היציאה מהמיים עשוי להקל. ממליץ שתפני לבדיקת רופא א.א.ג. רצוי שמבין בצלילה. שימוש באוטריווין כטיפות אף הוא טוב שיש בעייה אך מאוד לא מומלץ כשימוש כרוני. לגבי גיל וצלילה אין כל בעייה כל זמן שהבריאות נשמרת יחד עם כללי הצלילה.