פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1636 הודעות
1477 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

17/02/2013 | 17:40 | מאת: פולספגן

(כוונתי לחום עד 38 מעלות)

שלום לך, החום הנמוך לכשעצמו אינו הבעייה, זה סימפטום המצביע ברוב המקרים על בעייה כלשהיא. באשר לצלילה, קודם כל יש לעבור כל בירור אפשרי על מנת למצוא הסיבה לחום.

08/02/2013 | 18:19 | מאת: מייקל

שלום... רציתי לדעת אם זה שיש לי G6PD יכול להפריע לצלילות עומק/חמצן ולצלילות טכניות ואם כן את הסיבה ובכללי לא יודע אם אתה מבין בזה אבל נקווה שכן , האם הגיוני שקיים אצלי חוסר בG6PD אם לא ההורים שלי ולא אף אחד במשפחה שלי אי פעם היה לו את זה,ואני לא קשור לעדות הפרסים הכורדים והעירקים אז בכל מקרה תודה ואשמח אם תענה על השאלות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מייקל, שאלתך אכן במקום ובעבר בחיל הים התחבטנו מאוד באם לאפשר למתנדבים עם חסר באנזים G6PD להתנדב לצלילות 100% חמצן עקב החשיפה האפשרית לבעיית המוליזה. כיום, לאחר מחקרים נוספים בנושא אין עוד מגבלה זו. ליתר פרטים אשמח לענות לך - 048377812 או 048377851. לשאלתך השניה אין בידי לתת תשובה.

08/02/2013 | 18:16 | מאת: מייקל

לקריאה נוספת והעמקה

23/01/2013 | 21:28 | מאת: איתי

שלום רב אני בגיל 55 לפני מס שנים עברתי הדבקת פלאורה בראה שמאלית עקב חשד בריאותי שהתברר כטעות האם אני מוגבל בצלילה ספורטיבית ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איתי, כללית בצלילה, פתולוגיה כל שהיא במערכת הנשימה ובמיוחד בריאות עלולה לגרום לחבלת לחץ ולהשלכות מסוכנות. יתכן מאוד שאין כל בעייה רפואית במצבך להמנע מצלילה אך ממליץ להיבדק אצל רופא צלילה שהוא גם מומחה ריאות שיעבור על תיקך הרפואי, לעשות תפקודי ריאות מלאים וכמובן צילום חזה או CT במידת הצורך.

20/01/2013 | 00:09 | מאת: יוסף

בבקשה יש לי עוד שאלה בנוגע לאימא שלי בת 76 יש לה בעיות באוזניים בזמן האחרון הייתה לה ירידה משמעותית בשמיעה לקחתי אותה לאף אוזן גרון ששלח אותנו לעשות סיטי בצילום התגלה שיש לה מוגלה באוזן נתן לה חומר לעשות נקיונות והוא אומר שלא ניתן לעשות לה כלום בגיל הזה לקחתי אותה לאוטונורולוגיה גם לא מצאו כלום אני מודאג כי היא נופלת הרבה מפחד שהיא תקבל מכה רצינית מכול הנפילות האלו שיווי משקל ?(לפני בערך עשר שנים עברה ניתוח באוזניים) מודה לכול מי שייעץ לי בנושא...

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום לך, אין כל קשר לגיל ! בעיית מוגלה באוזן יש לפתור על ידי אנטביוטיקה מתאימה וניקוז האוזן מההפרשות האוזן התיכונה. רופא אף אוזן גרון מומחה טוב צריך לדעת זאת.

19/01/2013 | 23:59 | מאת: יוסף

שלום רב אבקש את עזרתכם לפני חצי שנה צללתי והרגשתי בעומס כבד במרכז הפנים בין העיניים מעל האף אותו עומס אני מרגיש בהמראה ונחיתת המטוס .ממה זה יכול להיות ואיך ניתן לטפל בבעיה תודה מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסף, רופא אף אוזן גרון מומחה מן הראוי שיבדוק מעורבות הסינוס הפרונטאלי, כלומר הסינוס בקידמת המצח ובעיית השוואת הלחצים בעת שינויי הלחץ הסביבתי בעת צלילה.

18/01/2013 | 14:39 | מאת: ברכה

בגיל 6 אובחנתי כאפילפטי - פטיט מאל, ללא התקפים, ע"פ eeg. טופלתי תרופתית עד גיל 14.כיום אני בת 24 וeeg תקין. האם יש מגבלה המונעת ממני לעבור קורס צלילה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ברכה, צלילה היא פעילות בתווך התת מימי, כל טישטוש ובוודאי איבוד הכרה מתחת המים עלול להביא לשאיפת מים לדרכי הנשימה ולטביעה, על כן כל בעייה נוירולוגית בעבר הקשורה בחשש לאיבוד הכרה מחייבת בדיקה מדוקדקת על מנת להוציא מכלל אפשרות של בעייה שכזו. אבחנה כגון זו שאת מתארת לפני קורס צלילה מחייבת הערכה ניורולוגית מניורולוג שהוא גם רופא צלילה. כזה הוא פרופ' קרלוס גורדון מהמחלקה הנוירולוגית בבית החולים מאיר בכפר סבא.

12/01/2013 | 08:13 | מאת: שולי

שלום רב, לפני מספר שנים עברתי טיפולי ליזר בעיניים עקב קרעים ברשתית (לא הפרדות) האם יש מגבלה כל שהיא בצלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שולי, כללית, במידה וידועה סיבת הקרעים ברישתית ובמידה והמצב תקין לגמרי כיום לאחר שנים מהפרוצדורה הכירורגית, לא צריכה להיות בעייה מיוחדת כאשר מדובר בצולל מנוסה הבקי בהשוואת לחצים. במידה ומדובר בצולל טירון או לפני קורס צלילה, ממליץ להבדק אצל רופא עיניים שהוא גם רופא צלילה.

12/01/2013 | 08:09 | מאת: Just asking

שלום רב, האם יש מגבלות כלשהן בצלילה לאחר ניתוח בריאטרי מסוג טבעת, laparoscopic gastric banding? יותר משנה לאחר הניתוח. לצין כי לא צללתי בעבר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית לנושא המעורבות הניתוחית המתוארת, לא צריכה להיות כל בעייה בצלילה וגם לא להתחיל קורס צלילה במידה והבריאות הכללית והכושר הגופני תקינים. ספציפית ובמיוחד לפני קורס צלילה ממליץ להבדק אצל רופא\ה צלילה.

שלום, לפני למעלה משנה חטפתי פציאליס. מאז המצב התייצב ונותרו לי "שאריות" של חיכוך עקום, עין ימים מתכווצת בחיוך. שאלתי - האם מותר לצלול לאחר פציאליס? האם הלחץ על העצב יכול לגרום לחזרת הוירוס בשנית? מציין שנפגעתי מהוירוס לאחר טיסה לחו"ל בה הייתי מקורר. תודה זוהר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך זוהר, כללית אין בעייה אך כמובן כל מקרה יש לבחון לגופו תרתי משמע. כמה סיבות עלולות להביא לתסמונת זו וכדאי להתייעץ עם הנוירולוג שלך. במידה ואתה כבר צולל הרי שאתה צריך לדעת שאין חשש מהלחץ, כמובן צולל צריך לדעת להשוואת לחצים ואז אין כל בעייה. אם אתה לפני קורס צלילה מן הראוי שתיבדק אצל רופא נוירולוג המבין בצלילה. רצוי רופא צלילה.

09/01/2013 | 09:43 | מאת: זוהר

31/12/2012 | 19:07 | מאת: בן

שלום דר. מלמד. צללתי לאחר צינון לעומק של עד 12 מ. ובמהלך הצלילה הופיע כאב חד באיזור הסינוסים הפרונטליים וכן בעיניים. ביציאה שמתי לב שאני מדמם באופן רציני מהאף. לאחר אבחון של רופא א.א.ג. והפניה למיון אושפזתי משך כשבוע וחצי בעקבות סינוסיטיס. רק עכשיו אני מצליח להבין שהכאב העמום הנוסף שהרגשתי בקרבת המצח היה באיזור העילי הפנימי של העין. בעוד כאב הסינוסים כעת פחות, הכאב בעילית העין חי וקיים. מה יכול להיות מקור הכאב? האם ייתכן שנגרם נזק לעין? וחשוב מכל, האם ידוע לך על רופא עיניים מומחה בעל נסיון בחבלות צלילה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בן, אכן נשמע שבעיית השוואת לחצים בסינוס הפרונטאלי בקדמת המצח, זו הייתה הבעיה. גודלו ושלוחותיו של סינוס זה שונות מאוד בגולגלות האדם. יש וחרירים מגיעים אף לארובת העין. הכאב ב"עילית העין" שאתה מתאר הינו כאב שכיח לאחר אי שיוויון לחצים בסינוס הפרונטאלי במיוחד לאחר עליה מצלילה בה היה קושי בהשוואת הלחצים. להבא באם כאב שכזה מפיע בתחילת הצלילה, כדאי להפסיק, במידה ומופיע בעת העליה, מיד עם היציאה מהמים לשים טיפות אף להקטנת הגודש ולהקל על ניקוז הסינוסים. לגבי רופאי עיניים שהם גם רופאי צלילה - דר' מיכאל גלבוע ודר יצחק בירן במחלקת עיניים ברמב'ם שבחיפה.

04/01/2013 | 01:04 | מאת: בן

30/12/2012 | 17:14 | מאת: יואל

האם אדם הסובל מלחץ דם גבהה יכול לשהות בתא לחץ?

שלום לך יואל, כללית, אכן נשימת מינוני חמצן גבוהיים בתא לחץ עלולים לעיתים להשפיע על לחץ הדם. כל מקרה נבדק לגופו, תרתי משמע, במידה ויש צורך בטיפול בתא לחץ לחולה עם לחץ דם גבוה כמובן שלאיזון לחץ הדם יש חשיבות לפני תחילת תהליך הטיפול.

24/12/2012 | 09:25 | מאת: קובליס מוטי

ד"ר מלמד שלום רב אני עצמי אופטומטריסט וצולל. אני מתכון לכתוב מאמר על מחקר שאני מבצע על חברי לצלילה בנוגע לגדילה של קוצר ראיה וקטרקט עקב (אפשרות) של צלילות נייטרוקס לאורך זמן. את הבדיקות אני מבצע לאורך של 15 שנה על שלושה פציינטים (בני זוג שלי לצלילות) ועל עצמי. בכל המקרים היו שינויים בקוצר הראיה בזמן שתאורתית לא היה צריך להיות שום שינוי. גי הנבדקים אחרי גיל 40. מקרה אחד יוצא דופן והיה של התפתחות של קוצר ראיה של תשע דיאופטר. שזה חריג ביותר. האם נתקלת במחקרים או מיקרים דומים? תודה מראש מוטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוטי, אפשרות התפתחות קוצר ראיה וקטרקט בצלילה קשורים ללחצו החלקי של החמצן בתערובת הגז הננשם בצלילה או בטיפולים רבים מאוד בתא לחץ בנשימת 100% חמצן. הנושא ידוע זה מכבר ויש מחקרים ומאמרים על כך. רופא עיניים בצי האמרקאי בשם -Frank K. Butler כתב על כך רבות ואף מאמר סקירה מצוין: Diving and hyperbaric ophthalmology. Surv. Ophthlmol. 39:347-366. 1995. גם אצלנו נערכו מחקרים בנושא. ליתר פרטים אתה מוזמן להתקשר אלי - 048377851 או 048377812.

30/12/2012 | 11:04 | מאת: מוטי קובליס

תודה רבה . אכן אבדוק את המאמר. אני בטוח שנהיה עוד בקשר בנושא הזה. סוף כל סוף זה נוגע לחלק נכבד מהצוללים. תודה שוב בכבוד רב מוטי

23/12/2012 | 14:16 | מאת: צבי בר

יש לי צלילים ורעשים קבועים באזניים ובראש במשך היום והלילה,,, ניסיתי למצוא פתרונות לבעיה המטרידה כגון : דיקור סיני, תרפיות למיניהן , כדורים וכד'. לצערי הרב אני נאלץ להשתמש בכדורי שינה כדי להרדם, שאלתי היא- האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור במקרה זה. אודה לכב' על תשובתו ! וכן, כיצד לקבל הפניה ע''י הקופה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך צבי, נושא הטיניטוס וטיפול בתא לחץ הוא נושא מורכב ושנוי במחלוקת. בחלק מהמקרים טיפול בתא לחץ עשוי לעזור מאוד, במיוחד מקרים כתוצאה מחבלת רעש ובמידה והטיפול מתחיל בסמוך לזמן הפגיעה. ישנם דיווחים גם על תוצאה טובה במקרים כרוניים. במאגרי המידע בנט. תוכל למצוא חומר אם תכתוב - HBOT and Tinitus . אינדיקציה זו כשמה אינה בסל השירותים ועל כן לצערי לא תוכל לקבל הפנייה מהקופה. באשר לאובדן שמיעה פתאומי יש כיום יותר ויותר הוכחות ליעילות הטיפולית בתא הלחץ ורופאי א.א.ג מפנים לטיפולים למרות שעדיין גם הוריה חשובה זו לטיפול בתא לחץ, עדיין אינה בסל. התקשר למידע נוסף - 048377851 או 048377812

08/12/2012 | 15:03 | מאת: יעל

האם אפשר לצלול בים בזמן לקיחת רואקוטאן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית לדעתי אין בעייה בלקיחת תרופה זו וצלילה, אך יש לזכור שלמירב התרופות יש תופעות לוואי. במיוחד יש לקחת זאת בחשבון כאשר תרופה נילקחת בצורה כרונית לתקופה ממושכת. בקשר לצלילה יש לקחת בחשבון כל תופעת לוואי העלולה לשבש הכרה היות ומדובר בפעילות במדיום המימי וכל שיבוש במצב הכרה עלול בצלילה להביא לשאיפת מים לריאות.

27/11/2012 | 10:50 | מאת: גלית

בוקר טוב, אני יודעת שבמסגרת קופת החולים אני לא זכאית לטיפול, הפניה מתייחסת לטיפול פרטי בלבד. אבי בן 72 חולה בסכרת, מזה מס' שנים הוא סובל מנפיחות וכאבים בגפיים התחתונות ולפני כחודש עבר צלולטיס ברגל שמאל (ללא פצע פתוח), טופל אנטיביוטית עם שיפור. עבר בירור של רופא כלי דם והסתבר שיש חסימה של כלי דם, ובדיקת דופלר הראתה חסימה באחד העורקים. השאלה היא האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור או לשפר את איכות החיים שלו, בהתיחסות לרגליים בלבד, שיפור בכאב ובאפשרות ללכת בקלות יתר. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גלית, כללית, טיפול משולב בתא לחץ לפצע קשה ריפוי ובמיוחד על רקע מחלת הסוכרת נמצא בסל השירותים והקופה מחויבת לתת טופס 17 לטיפול זה. אם הבעייה היא רק כאבים וללא פצע, אין תימוכין לכך שהטיפול בתא הלחץ עשוי לעזור ואכן גם לא יינתן טופס 17. במידה ויש חסימת כלי דם מוכחת, הכאבים הם כאבים איסכמים ורצוי שכירוג כלי דם יכנס לתמונה בשאלה של צינטור טיפולי. אם יופיע פצע ולו קטן ביותר יש לפנות לבדיקת מצב חימצון הרקמה (בדיקת התאמה) בתא הלחץ, הבדיקה והטיפול נמצאים כאמור בסל.

06/11/2012 | 00:05 | מאת: דודי

שלום אני בן 50 וברצוני לצאת לקורס צלילה 2 כוכבים עברתי 2 אירועים מוחיים וכעת אני משתמש במדללי דם האם זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דודי, כללית, בהקשר לאפשרות לעבור קורס צלילה השימוש במדללי דם אינו הבעייה, האירועים שעברת הם הבעייה. אתה חייב לעבור בדיקות והערכה נוירולוגית אצל נוירולוג שהוא גם רופא צלילה. פרופ' קרלוס גורדון במחלקה הנוירולוגית בבית החולים מאיר בכפר סבא הוא אחד שכזה. בהצלחה.

26/10/2012 | 10:25 | מאת: אסנת

דר מלמד היקר, מהו הדין לגבי צלילה בעת הריון? האם הצלילה אסורה לכל אורך ההריון או רק בשליש הראשון ועד איזה עומק מותר לרדת אם בכלל? אני מוכנה להסתפק גם בצלילות רדודות:) לתשובתך אודה, אסנת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אסנת, סוגיית הריון וצלילה נידונה כבר מספר רב של פעמים בפורום זה. הנושא מאוד מורכב, מחד הגישה הסטנדרטית הכתובה בספרות המקצועית הרפואית ומאומצת על ידי רוב הרופאים שהם גם רופאי צלילה היא להפסיק צלילות לחלוטין, מאידך, לדעתי אין מספיק תימוכין מקצועיים לכך וגישה זו נובעת בעיקר מחוסר ידע ותובנות וכל מקרה לגופו יישקל בשכל ותבונה.

21/12/2012 | 17:16 | מאת: שיר בים

ובכלל אשמח לפירוט לגבי הסיבות - האם בשל הנשימה של גז דחוס? הצטברות החנקן? או אולי הלחצים? תודה!

21/10/2012 | 02:21 | מאת: חן

שלום רב. אחי לפני שבוע עבר ניתוח ספדקטומי עקב מחלת אוטוסקלרוזיס. ביום ראשון אחרי ניתוח התחיל לשמוע טוב מאוד ויום למחרת ירדה לו שמיעה. הרופאים אומרים שאין מצב שהוא שמעה טוב אחרי ניתוח, אמרו לו שזה בדרך כלל לוקח 6 שבועות כדי להתחיל לשמוע. האם זה נכון? ואיך להסביר את זה שהוא כן שמעה ביום הניתוח? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך חן, רופא א.א.ג.המטפל באחיך בוודאי יוכל לענות על שאלתך בנושא זה שאינו במסגרת בה עוסק פורום הזה. איחולי להחלמה מלאה.

עקב יציאה לחו'ל לא אוכל להשיב לשאלותיכם בעשרת הימים הבאים, במקרים דחופים של תאונות צלילה ניתן להתקשר למר'י - 048693090 או לתא לחץ אסף הרופא -6\ 089205195 או 089779999 ולבקש רופא כונן תא לחץ. ליעוץ בנושאי תא לחץ שלא קשורים לתאונות צלילה - 048377851 או 048377812. צלילות בטוחות ומהנות.

16/10/2012 | 22:32 | מאת: אבי

ד"ר שלום אני אמור לעבור החלפת מפרק ירך ככל הניראה כתוצעה משימוש בקורטיזון עקב מחלת מעיים קוליטיס כיבית, ברצוני לדעת אם רשיון הצלילה שלי יפסל לצמיתות או שאני יוכל לחזור וליצלול אחרי החלמה ואישור רופא צלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אבי, לאחר תקופת החלמה מלאה לשביעות רצונך שלך והרופאים, בהחלט תוכל להמשיך לצלול לאחר בדיקות והערכה אצל רופא צלילה. בהצלחה.

16/10/2012 | 18:12 | מאת: עומר

שלום, אתמול חזרתי מיומיים של צלילות באילת. למיטב הבנתי, לא חרגתי מהטבלאות. מאתמול בלילה - התחלתי להרגיש גירוד ברגלים - שהולך וחוזר. האם זה יכול להיות סימפטום לדקומפרסיה? חוץ מזה, לא הופיע שום סימן אחר שיכול לרמוז על כך. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עומר, במקרה כשלך אבחנה ניתן להעשות רק לאחר תחקור מדויק שכמובן לא ניתן לעשותו במסגרת הפורום, התקשר לאחד משני המרכזים המטפלים בנושאים אלה ותבקש לדבר עם הרופא הכונן! המכון לרפואה ימית של חיל הים - 048693968 או 048693090 תא לחץ באסף הרופא -6\089205195 ד.א. להרגיעך- גירוד אם הוא רק גירוד אינו אחד מסימני בעיית דקומפרסייה.

17/10/2012 | 11:56 | מאת: עומר

14/10/2012 | 19:07 | מאת: יעל

שלום רב, לפני 16 יום צללתי והיה לי קושי לפמפם במהלך הירידה לעומק. בסופו של דבר המשכתי בצלילות באותו יום (שתי צלילות - הראשונה עד 30 מטר והשניה עד 18 מטר) כאשר בצלילה השניה ואחריה האוזן כאבה לי. בלילה שלפני האירוע, צללתי צלילת לילה במים רדודים במיוחד (כל הצלילה הייתה פחות מ-6 מטר) והיה לי קשה להתאזן (עליתי וירדתי בעומק לאורך מרבית הצלילה). לאחר הצלילה השניה הפסקתי לצלול, השתמשתי בטיפות אוזניים שלא עזרו ואז לקחתי כדורי אקמול-צינון לקראת הטיסות חזרה לארץ (הצלילות היו בחו"ל). במהלך הטיסות הכאב לא היה חמור והמצב השתפר בשבוע שלאחר הצלילה. בשבוע האחרון המצב החמיר ויש לי גם כאב גרון (ללא נזלת). אשמח לדעת מה מומלץ לעשות בשלב זה, האם לפנות לרופא א.א.ג או לרופא צלילה? האם יש המלצה לרופאים באזור המרכז (גרה בת"א), רצוי שמקבלים במכבי? בתודה מראש יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יעל, רצוי מאוד שתבדקי בהקדם אצל רופא א.א.ג המבין בנושאי הצלילה, ניראה שאת סובלת מדלקת כרונית של אוזן תיכונה כתוצאה ישירה מהפרעה באיורור והפרעה בהשוואת הלחצים בעת הצלילות. המשך הצלילות למרות הקושי בהשוואת הלחצים רק החמירו את המצב, היית צריכה להשתמש בטיפות אף לאחר הצלילות ולא טיפות אוזניים. לצערי איני מכיר א.א.ג שהוא גם רופא צלילה באזור המרכז.

14/10/2012 | 20:17 | מאת: יעל

13/10/2012 | 11:13 | מאת: אורי

אני קצב מעל 8שנים סובל מהמחלה מעל שנה האים יש קשר למיקצוע למחלה והאים מגיע לי פצויים וקיצבת נכות אני סובל מכאביי ראש חזקים וגם נוזלת חוסר שינה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער אורי, לא ניתן להשיב על שאלתך רק על פי דבריך אלו ובוודאי לא במסגרת הפורום. פנה לרופא א.א.ג המבין בצלילה או רופא תעשייתי ותענה.

שלום. אני בן 24 בריא ובכושר (ריצה בעיקר). לפני כ5 שנים עברתי אירוע של פנאומומדיאסטינום ספונטני. לא נותחתי וגם לא עשו לי צנתר או נקז. ברצוני לעשות קורס צלילה והבנתי ששינוי לחצים יכול לגרום לבעיות. יש לציין שאני בריא ואף טסתי כבר מספר פעמים מאז האירוע (אינדיקציה להפרשי לחצים). האם יש סיכוי לעשות קורס צלילה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דודי, מצטער, אך אירוע ספונטני שכזה בלי סיבה כמו חבלה או כל סיבה אחרת ברורה, לדעתי פוסל חד משמעית מלעסוק בצלילה.

09/10/2012 | 03:28 | מאת: דודי

דר יהודה מלמד שלום רב! שמי דודו ואני צולל חופשי מזה כשנה. לפני בערך מספר שנים קיבלתי באף מכת אגרוף במהלך אימון איגרוף דבר שגרם לי לעצם עקומה במקצת. כתוצאה מכך (אני מניח, תקן אותי אם אני טועה) יש לי נחיר אחד שהוא סתום בכל פעם לסירוגין פעם ימין ופעם שמאל, בעיקר בימי החורף זה גם מפריע לי לישון. בבדיקה שנערכה לי בביהח שיבא לקראת ניתוח הרופא איבחן כך.: אבחנה משוערת: 477.90 בדיקה גופנית: אף וסינוסים סטית מחיצה קלה גודש אפי ווסומוטורי והוחלט על ניתוח שעליו ויתרתי לבסוף בשל כך שלאחר התייעצויות עם חברה אחרים שצוללים ועשו שחל אצלהם שיפור לרעה ואין ברצוני לוותר על התחביב שלי. במהלך הצלילה אני מצליח לפמפם כראוי אין לי כאבים דימומים ולא שום גורם מפריע אחר. האם אתה ממליץ לעבור את הניתוח? האם שימוש באוטריוין ספריי אחת לשבוע לפני הצלילה אפשרי? והאם זה יגרום להתמכרות במינון הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דודי, ניראה שמן הראוי תבדק על ידי רופא א.א.ג. שהוא גם רופא צלילה וגם התמחה בניתוחים מהסוג הזה, ממליץ על רופאי מחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל בהנהלתה של פרופ' אילנה דואק. לגבי השימוש באוטרווין, אחת לשבוע איני רואה בעייה, ממליץ יותר על אוטריווין ג'ל מאשר על הספרי. זמן ההשפעה הרבה יותר ארוך.

07/10/2012 | 12:26 | מאת: יניב

שלום ד"ר יהודה , ענית לי כבר בעבר לפני חודש וחצי בערך , יש לי כאב קבוע בצלילה במצח בעת העמקה , כאב שמנטרל אותי מצלילה , פניתי ל,א,א,ג וזה שלח אותי ל סיטי סינוסים, תקין אין בעיה מיוחדת חוץ מסינוסיטיס קל לא משהו רציני שמחייב טיפול לטענתו, היום בצלילה חצי שעה ראשונה הכל בסדר ושוב הכאב מופיע , ניסיתי להמשיך את הצלילה בעדינות עד הרגע שבו המסכה התמלאה בדם, יצא המון דם וכמובן שיצאתי מייד לחוף . ניסיתי לשים ג'ל אוטריוין ללא שיפור. מה עלי לעשות??אני יודע שיש לי בעיה ב 100% בסינוס הפרונטלי , בעיה קבועה שלא מאפשרת לי השוואת לחצים ומונעת ממני לצלול (הייתי צולל שנים ללא בעיה ) , , אך מנגד עומדים רופאים שטוענים שזה בסדר . אני צריך את עזרתך . תודה .

שלום לך יניב, התקשר למשרדי 048377812 או 048377851 מחר או ביום רביעי לאחר שעה 13:00 ואנסה לעזור.

06/10/2012 | 20:15 | מאת: ליבי

לאחר דלקת בסינוסים שפרסמתי בפורום וענית לי, הגודש באף עבר, האוזניים נקיות. לקחתי סינופד וטיפות אף אבאמיס וטלפאסט נגד אלרגיה.. עדיין כאבי ראש ואני לא מצליחה לפמפם באוזן אחת? הרופא אמר שיש לי עיבוי בריריות עדיין. עיבוי קל. אני יכולה לצלול. אבל הוא רוצה שאחכה עם זה. כיצד פותרים חוסר יכולת לפמפם באוזן שמאל? האוזן נפתחת ויש רשרוש רק באוזן ימין. האם לחזור שוב אל הרופא שיבדוק לי בעת פמפום, מה קורה עם עור התוף של אוזן שמאל?

06/10/2012 | 20:23 | מאת: ליבי

האם כשאני הולכת לרופא צלילה, אני צריכה רופא א.א.ג? כי ברשימה של ההתאחדות אין רופא כזה במרכז:(

03/10/2012 | 15:40 | מאת: רפי

שלום, יש לי מחיצה עקומה ובעקבותיה סבלתי רבות מנזלת כרונית. כיום מזה חצי שנה אני משתמש בתרסיס בשם סטרונאוז ששינה לי את אורך החיים לחלוטין, וכעת איני סובל מנזלת כרונית כלל. אני רוצה לבצע קורס צלילה שיכלול צלילה עד עומק של 30 מטרים. בעבר צללתי עד עומק של 10 מטרים ולא סבלתי מבעיה מיוחדת. האם יש סיבה שתהיה בעיה בעומק של 30 מטרים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רפי, כללית, בדרך כלל בעית השואת הלחצים באה לידי ביטוי דווקה בעומקים הרדודים, במטרים הראשונים עד כ 10 מטר, עומקים בהם יחסי נפח לחץ משמעותיים יותר (חוק בויל). הבעייה בעומק רב יותר ובצלילה ממושכת עלולה להיות כאשר לוקחים לפני הצלילה תרסיסי אף או טיפות ולקראת סוף הצלילה השפעתן נפסקת ואז עלולה להיות בעיית השוואת לחצים בעת העליה לסיום הצלילה, ובעיקר בסינוסים. בעקרון לא מומלץ להשתמש בתכשירים שכאלה בצורה סדירה אלה אך בעת צורך. ממליץ לך להיבדק קודם קורס הצלילה אצל רופא א.א.ג. שהוא גם רופא צלילה.

28/09/2012 | 05:43 | מאת: דוד ברקת

חברתי, בת 62 אחרי ניתוח להסרת מנינגיומה גדולה טמפורלית שמאלית שנערך ב 18.7.2011 אין שארית גידולית. בEEG מ9/2012 : איטיות פרונטו טמפורלית שמאלית קלה עד בינונית לא קבועה. האם היא יכולה לצלול. תודה  

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דוד, מידע רב חסר על מנת לענות על שאלתך,על חברתך לעבור בדיקות והערכה ספציפית לגבי אפשרות צלילה אצל נוירולוג שהוא גם רופא צלילה. ממליץ על פרופ' קרלוס גורדון במחלקה הנוירולוגית בבית החולים מאיר שבכפר סבא.

26/09/2012 | 08:51 | מאת: אביחי

שלום, לפני ארבע ימים ביצעתי 2 צלילות, כל אחת למשך כשעה לעומק של 15 מטר. אני נמצא בתאילננד בסוף הצלילה השנה, בזמן עצירת הבטיחות הרגשתי חוסר נוחות באוזן שמאל אבל זה עבר מייד לאחר העליה לספינה. למחרת הרגשתי תחושה של אוזן סתומה וכאבים באוזן שמאל. הלכתי לרופאה מקומית שאמרה שהיא לא רואה פגיעה באוזן ואין הצטברות נוזלים, היא אמרה לקחת כדור נגד כאבים במקרה הצורך. ביומיים הראשונים באמת לקחתי כדורים ולאחר מכן הכאב נחלש אבל תחושת הסתימה קיימת ואני מרגיש שהשמיעה נחלשת. היום הייתי אצלה שוב והיא נתנה לי כדור C. P. M שלוש פעמים ביום. אני חוזר לארץ בעוד שבוע.? האם הטיפול שלה טוב? האם אני צריך לחשוש מהטיסה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אביחי, כללית, ניראה כי אכן אי שיויון הלחצים בין האוזן התיכונה ולבין שינויי הלחץ הסביבתי גרמו לתחושות שאתה מתאר. לגבי אופי הטיפול איני יכול להשיב לך מבלי בדיקה ויתר פרטים על פרופיל ואופי הצלילה, איני מכיר כדור CPM. בוודאי אל תמשיך בצלילות כל זמן שהתחושה קיימית. לכשתחזור ארצה תבדק מיד אצל רופא א.א.ג רצוי שהוא גם רופא צלילה. לגבי הטיסה אין בעייה, קח איתך טיפות אף והשתמש בהן לפי הצורך, בעיקר כ חצי שעה לפני נחיתה.

20/01/2016 | 09:48 | מאת: רועי

לאחר צלילה של 10 מטר, חש בכאבים באוזן ימין ובנוסף בעת סגירת הלסתות הכאב מתגבר אני בטיול בניו זילנד ואין לי אפשרות לראות רופא בימים הקרובים, מה כדאי לעשות כרגע?

26/09/2012 | 08:38 | מאת: אביחי

לקריאה נוספת והעמקה

22/09/2012 | 18:01 | מאת: תומר

אני בן 64, לאחר צינטור בשנת 2006 ובעל ותק של 35 שנות צלילה. מאז 2006 איני צולל אך מבצע פעילות גופנית יומיומית ושומר על תזונה דלת שומנים ומשקל נמוך. אשמח לדעת האם עליי לבצע בדיקות מיוחדות לפני כן?האם יש איסור על צלילה לאחר צינטור וסטנט קבוע? אמ לא האם יש מגבלת עומקים? תודה רבה וחתימה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תומר, המשך פעילותך כצולל מותנת בתוצאות בדיקות אצל רופא קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה שיבצע הערכה לגבי המשך כשירותך הרפואית לפעילות כצולל ספורטיבי. ממליץ שתפנה אל פרופ' אילן גולדנברג בתל השומר - 03530368. בכל מקרה במידה ותמצא כשיר רפואית, ממליץ לך לעבור לצלילות ניטרוקס. בהצלחה.

17/09/2012 | 21:32 | מאת: ספיר

בחמישי-שישי-שבת האחרונים ביצעתי קורס צלילה כוכב שני במהלכו היו לי 7 צלילות, 2 בחמישי(עד 8 מ'), 3 בשישי (עד 20 מ') ו2 בשבת( עד 30 מ'). ביום חמישי בזמן אחת הצלילות הרגשתי נימלול ברגל שמאל ובשבת בבוקר התפתחה לי מעין פריחה ברגליים ובכפות הידיים( בחלקים שהיו חשופים למים ולא היו עם חליפה) בנוסף היו לי מעט כאבים במרפק שמאל. ביום ראשון הייתה לי טיסה בצהריים. האם יכול להיות מהסימפטומים שיש לי דקומפרסיה? הכאבים במרפק והנימלול עבר ונשארה לי רק הפריחה ברגליים ובידיים. מה עליי לעשות? האם אני צריכה לפנות לבית חולים לטיפול בתא לחץ או שזה לא נחוץ כבר? תודה מראש, ספיר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ספיר, מהנתונים שמסרת לי לא ניתן לענות על שאלתך, הסימנים הקלינים עלולים להיות כתוצאה מבעיית דקומפרסייה ובמיוחד במידה והטיסה הייתה פחות מ 12- 24 שעות מהצלילה האחרונה. ניתן לעשות הערכה לגבי הבעייה רק לאחר מידע מדויק לגבי פרופילי וזמני הצלילות. ממליץ לך להתקשר עכשיו! עם מדריך הצלילה שלך שבוודאי יש לו את כל הנתונים של הצלילות, כלומר עומקים, זמני תחתית, הפסקות בין הצלילות וכ' ובמידה של ספק התקשר למרכז באסף הרופא 089205194או למכון לרפואה ימית של חיל הים. - 048693090 או 048693404

12/09/2012 | 03:52 | מאת: ליבי

התחלתי קורס כוכב ראשון, הייתי בשיעור רביעי, ירדנו 10 מטר, לאחריו, יש לי סינוסיטיס עכשיו, הרופא אמר לי לא להמשיך בקורס עד שאבריא.. אמר שיש לי מים באוזניים ונזלת אלרגית באף,.. אני עכשיו מטפלת בזה..אנטיביוטיקה , כדורים, תרחיף, האם כשיש נזלת אלרגית, מותר לצלול? אני מדברת אחרי שאחלים...שכבר לא יהיו לי מים באוזניים.. מה קורה עם סיכויים לנזלת אלרגית סמויה..מסיבה אלרגית..האם אוכל לצלול אי פעם? בהתחשב שאקח כדורים נגד אלרגיה כתגבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ליבי, הרופא שלך צודק, אין להמשיך בקורס כל זמן שיש גודש ובוודאי סינוסיטיס. נזלת אלרגית היא בעייה בצלילה ספורטיבית, אין לצלול בעת התקפים. קודם יש לפתור הבעייה בעזרת מומחה לאלרגיה ורופא א.א.ג. המבין בנושאי הצלילה.

בהם לקחתי אנטיביוטיקה, היסטפד, וקלרינז - לוקחת כמה ימים, עדיין יש לי קולות באוזניים בעת בליעה... הסינוסיטיס השתפר, אבל טיפות אף - אלגרו יכולים לעזור?, נשפך לי חצי מהבקבוק בתיק:( יש לי ביקור חוזר תור לרופא א.א.ג ב24, אבל אני רוצה להחלים סופית!! אשמח לעזרה.

עקב יציאה לחו''ל לצערי לא אוכל להשיב לשאלותיכם עד אחרי ראש השנה, שנה טובה, בריאות אושר וצלילות בטוחות ומהנות לכל קוראי הפורום. שימרו על עצמכם.

18/09/2012 | 23:55 | מאת: דר יהודה מלמד

05/09/2012 | 15:09 | מאת: גליה

דר מלמד שלום , לפני 6 שנים היתה לי תאונת צלילה ראשונה , הייתי בתחילת דרכי ופרופיל הצלילה אז היה באמת בעייתי , בתאונה הקודמת קיבלתי נימול חזק מאד ברגלי השמאלית אחרי התאונה התסמינים עברו בהדרגה אחרי טיפול תא לחץ לא מייד אבל אחרי 3 חודשים כבר לא היו תסמינים .עברתי אקו לב מיוחד בהחדרת צינורית דרך הפה , ועברתי את כל הבדיקות הנדרשות ומאז צללתי כ 400 צלילות נוספות . לעיתים לאחר צלילה הרגשתי ברגל שנפגעה נימול קל שעבר בעצמו. לפני כחודש שוב עברתי תאונהת צילה הפעם הפרופיל לא היה מאד בעייתי אבל יתכן שחרגתי טיפה , ההרגשה הכללית היתה רעה אחרי הצלילה והיתה תחושת חולשה באותה רגל שמאל , הרופאים איבחנו דקומפרסיה וטופלתי בתא לחץ , חל שיפור רב , אבל היום כחודש אחרי אין שיפור מוחלט והרגל כבדה , אציין שאין לי מגבלות תנועה או אחרות סתם תחושה מוזרה ברגל מאז . שאלתי היא ? א . האם יש לצפות שתחושות אלה יעברו בהדרגה ? (כך היה בפעם הקודמת ) ויותר חשוב מאד מאד הייתי רוצה לחזור לצלול וכמה שיותר מהר , האם ישנה איזו בעיה שאחזור לצלול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גליה, במקרה שלך אוכל לתת תשובות ספציפיות רק לאחר עיון מעמיק בפרופילי הצלילה שהובילו לשני האירועים שאת מתארת, הסיכומים הרפואיים הכוללים כמובן את דוחות כל הטיפולים שעברת ופרטי תוצאות הבדיקות. כללית, רק מהתיאור שהבאת כאן, לראייתי יש חשיבות גדולה לבדיקת MRI של המוח וחוט השידרה ובשום אופן לא לחזור לצלילה רק לאחר גמר כל הבירור הרפואי. בכל מקרה, אם הכל יהא תקין הייתי ממליץ לחזור אך ורק לצלילות ניטרוקס ולא אוויר.

06/09/2012 | 19:17 | מאת: יוסי

2 תאונות צלילה . והבעיה תמיד באותה רגל ? כנראה שייש לך בעיה עיצבית או זרימת דם ברגל . דקומפרסיה לא מתמקדת כל הזמן באותה הרגל . במקרה שלך היא רק מקצינה בעיה שייש לך ברגל

05/09/2012 | 13:09 | מאת: עמרי

לפני כשלושה שבועות הייתה לי תאונת אופנוע קלה. מבדיקות שלאחר התאונה נמצא כי יש חשד קל לשבר/סדק באיזור שורש כף היד ובכף הרגל. אני הולך ומניע את הגפיים ללא קושי, אך מלווה בכאבים מינימליים. בעוד כשבוע אני אמור לבצע קורס צלילה כוכב שני (עד 30 מטר). האם הצלילה עשויה להוביל להשלכות רפואיות כלשהן, על אף שהפגיעה היא קלה למדי? תודה רבה, עמרי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עומרי, שאל את האורטופד שלך אם אתה יכול לשחק למשל כדורסל, אם כן אתה יכול גם לגשת לקורס.

03/09/2012 | 13:56 | מאת: יוסי

שלום ד"ר כבר הייתי אצל שני רופאי אף אוזן גרון, לא מוצאים סיבה לבעיה, אודה לך אם תנסה לעזור לי כי באמת אני מיואש. עשיתי קורס צלילה לפני 4 חודשים, במהלכו לא הצלחתי לבצע השוואת לחצים באוזן שמאל. ההיגיון הבריא שלי אומר שמשהו חסום בדרך מהאף לאוזן, אני טועה? לעומת זאת יש לי רעשי בריחת אוויר בכל בליעה, וכך הצלחתי לבצע השוואת לחצים באוזן שמאל אך לא במידה מספקת. מיותר לציין שהרעשים האלה מפריעים בחיי היום יום. לא יודע אם זה שייך, אך יש לי בעיה בשמיעת רעשים מסוימים באוזן שמאל. לדוגמה בהגשת הקוד באוטו יש ציפצופים, אותם אני פשוט לא יכול לשמוע!!! התחושה היא שהצפצוף של הקודן מאוד מאוד חזק, כאשר אני אוטם את אוזן שמאל אין ממש בעיה, הרעש נהיה יותר חלש. בדיקת שמיעה כולל טימפנומטריה- תקין לחלוטין. בדיקה ויזואלית של האוזניים- תקין. אין תחושת אטימות. מה יכולה להיות הסיבה שאוויר לא יוצא מאוזן שמאל? הסיבה הזאת שיייכת גם למקרה "הקודן באוטו"? האם בהכרח משהו חסום בין האף לאוזן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסי, בדיקה מדוקדקת על ידי רופא א.א.ג. מומחה, רצוי שהוא גם רופא שעבר השתלמות ברפואת צלילה עשויה לתת לך אבחנה ודרכים לטיפול. אכן בעייתך כניראה קשורה באי יכולת טובה לאיזון לחצים בעת צלילה. ישנן דרכים רבות לפתרון אך חשובה קום לכן אבחנת הבעייה.

03/09/2012 | 10:16 | מאת: רבקה

מה ההבדל בין תא עצבי ל תא בעור או בכל תא כולם צורכים חמצן .הרי כסטרוק מטפלים בתא לחץ מדוע שלא ינסו לטפל גם בנאורו פמיה אני מוכנה לנסות בכל מחיר תודה רבקה

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום לך, כניראה לא הובנתי כראוי, רבים ממקרי הניורופטיה הסוכרתית אינם כתוצאה ממחסור בחמצן ועל כן לא יושפעו ממינוני חמצן גבוהים יותר מהרגיל הניתנים בתא הלחץ.

יש לי נורופטיה קשה מתקדמת אולי טיפולים בתא לחץ יעזרו לי

שלום לך רבקה, לצערי הטיפול בתא לחץ בדרך כלל אינו עוזר לנורופטיה על רקע מחלת הסוכרת. עקרון הטיפול בתא הלחץ מבוסס על מתן מינוני חמצן גבוהים ביותר והוא יעיל כאשר יש מחסור חמצן ברקמה בגלל הפרעות בזרימת דם וכ', הנוירופתיה הסוכרתית בדרך כלל אינה על רקע הפרעה בזרימת הדם אלא פגיעה ישירה במערכת העצבים הפריפרים.

01/09/2012 | 03:43 | מאת: אייל

שלום לך. אני צולל חופשי מזה כמה שנים אך תמיד היו לי בעיות בפמפום. באמצע הירידה אני צריך תמיד לעצור ולהרים את הראש כדי לפמפם אחרת לא מצליך. כמו כן לפעמים גם לא מצליח לפמפם כלל. דבר נוסף אני יודע שיש כדורים שצריך מרשם שהם עוזרים לפמפום. אני חושב שהם עוזרים להרחבת התעלה של האוזן.אודה לך אם אם תוכל לרשום לי את שמם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אייל, צלילה חופשית הינה פעילות מבורכת ובריאה אך לא כדאי להתנות אותה בהזדקקות מתמדת לכדורים המורידים גודש (התרופה ניקראת סינופיד). ניתן להשתמש בכדורים אלא או בטיפות אף במידת הצורך אך מאוד לא כדאי לפתח בהן תלות. ממליץ לך להבדק אצל רופא א.א.ג המבין בנושאי הצלילה, קרא את תשובתי לשואל שלפניך.

30/08/2012 | 18:36 | מאת: יעקב

שלום . אני צולל חופשי עד לעומק 5 מטר, וכבר הרבה מאוד זמן האוזניים שלי כל הזמן ניסתמות (מחוץ למים) אני צריך כל הזמן ל"לפמפם" גם שאני לא צולל, ההיתי כבר מספר פעמים אצל א.א.ג, והוא אומר שהאוזניים תקינות! שמעתי שזה יכול להיות בגלל בעיה במפרקים בלסת- זה נכון? בנוסףך תמיד יש לי נזלת אלרגית וזה מפריע בפימפום בצלילה יש דרך להילחם בזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יעקב, נזלת אלרגית גורמת לגודש ונפיחות כרונית של רקמת ריריות קונכיות האף ועל כן יש הפרעת איוורור במעברים העדינים לסינונסים ובשתי הצינוריות המחברות בין אוזן תיכונה לחלל הפה והאף. יש ומקרים כרונים ניתנים לפתרון במעורבות כירורגית במידה וכל הטיפולים האחרים לא עוזרים. פנה לא.א.ג. שהוא גם רופא צלילה, תוכל למצוא כאלה במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל.

26/08/2012 | 20:42 | מאת: יניב

שלום ד"ר יהודה , עד לפני 3 שנים הייתי צולל קבוע צלילה חופשית במשך 10 שנים ללא בעיה ותקלות . לפני מס' חודשים התחלתי לחזור לתחביב הישן אך ללא הצלחה, בכל צלילה שניסיתי לבצע צץ כאב חד וממוקד במצח שמנע ממני את המשך הצלילה, יש לציין שגם בפעמים אחרי לא הצלחתי הכאב הופיע ומנע ממני את המשך הצלילה , בנוסף נחיר אחד תמיד סתום חלקית פעם ימין ופעם שמאל ,אני לא מנוזל אך שאני יוצא לאוויר / שמש אני מתעתש מס פעמים. אני מניח שזה מעיכת סינוס,זה יכול להיות כתוצאה מאלרגיה ?האם אני יוכל לצלול אי פעם ?מנסיונך יש סיכוי לטיפול יעיל??תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יניב, אכן הכאב החד והממוקד שאתה מתאר נובע מהפרעה באיזון הלחצים בין הסינוס במצח הנקרא הסינוס הפרונטאלי לבין חלל הפה וחלל האף. תופעה זו די נפוצה וקשורה בגודש ריריות החוסמות את החרירים הקטנים המנקזים את הסינוס. הסיבות לגודש זה הן רבות. מציע לך להבדק אל רופא א.א.ג מומחה שהוא גם רופא צלילה, צילום סינוסים ועוד, טיפות אף עשויות לתת מענה חלקי בלבד,בהן אין להשתמש הרבה, עלול להתפתח תלות, יש בצורת ג'ל כמו אוטריווין שניתן להחדיר לעומק הנחיר ומשך ההשפעה רב יותר.

21/08/2012 | 16:59 | מאת: חיים בר

תודה מקרב לב על תמיכתך החשובה לכלל הרופאים !!! חיים בר

ברכות וישר כוח

18/08/2012 | 08:25 | מאת: יובל

שלום, אתמול יום ו' צללתי צלילה שיגרתית ומהנה בעומק עד 20 מ' . עם עלותי למים החלוהחלו הקאות עם סחרחורת נוראית. לקחתי כדור פראמין וההקאות נפסקו. הסחרחורת לא חולפת זה היום השני כבר. אני ממש מרותק למיטה. איני יכול ללכת ביציבות. אני ישן בתנוחת ישיבה על כרית גדולה כי איני מסוגל לשכב. אני מתגורר בערבה האם עלי לפנות לבית החולים באילת שיש לו בוודאי נסיון עם צלילה. אנא עזרתך. למי לפנות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יובל, ממליץ לך להתקשר עכשיו לרופא צלילה כונן ולמסור לו את פרטי הצלילה ולשוחח איתו על מנת לאבחן האם הסימנים שאתה מתאר קשורים לצלילה והם כתוצאה מחבלת לחץ במערכות האוזן או קשורים לבעיית דקומפרסייה או שאינם קשורים כלל לצלילה. אבחנה זו יוכל לעשות בטלפון. רופא צלילה כונן המכון לרפואה ימית חיל הים תוכל למצוא ב - 048693090 , רופא צלילה כונן של תא הלחץ באסף הרופא - 089779999, לרופא כונן ביוספטל באילת תצלצל למרכזיית בית החולים. צלצל.

19/08/2012 | 15:37 | מאת: יובל

תודה רבה על התגובה המהירה. נבדקתי ביוספטל. נראה שחדרו לי נוזלים לאוזן קיבלתי טיפול של כדורי סטונרון ופראמין. אכן יש הטבה ניכרת ככל שחולף הזמן. שווה ללכת ולבדוק כל הפרעה ולו בשל השקט הנפשי והקטנת החרדות. שוב תודה וישר כוח על שירות זה באתר.

17/08/2012 | 15:42 | מאת: ד"ר חיים בר רופא ומשפטן

ק ו ל ק ו ר א לציבור הרופאים ד"ר חיים בר רופא מומחה ומשפטן העוסק בפעילות ציבורית-פוליטית החליט יחד עם ח"כ דניאל בן סימון בפגישה בניהם להעלות על סדר יומה של הכנסת את הקשיים והמצוקות אליה נקלעה מערכת הבריאות בישראל. סוכם שהרעיונות יגובשו להצעות חוק ולתיקוני חקיקה אשר יועלו במליאת הכנסת הקרובה שתיפתח באוקטובר. ד"ר חיים בר אשר התוודע מקרוב למחאת הרופאים דאשתקד הודיע שבימים אלו הנו שוקד על הצעת חוק אשר בה יהא דגש על זכויות הרופאים כחוק מקביל לחוק "זכויות החולה". הצעתו תכלול שעות עבודה סבירות, משכורות נאותות למתמחים. כול העניינים שהובטחו לרופאים ומשום מה משרד האוצר מתמהמה ליישמם. מדבריו: "אנו הרופאים, הן המתמחים והן המומחים מקריבים בגופם ונפשם ועושים ימים כלילות למען בריאות ורווחת הציבור; לעיתים ההקרבה היא כל כך משמעותית ובאה על חשבון חיי משפחה סדירים ורווחה אישית ראויה. חרף זאת טרם נחרטו בדברי החקיקה ובתקנות השונות זכויות ותגמול נאות לעמלנו...." ד"ר בר הבטיח שבקרוב יכריז על כנס בו תינתנה הזכות לרופאים לומר את אשר על ליבם. מוסיף וטוען: "שיוויתי לנגד עיניי את המטרה החשובה הזו וסימנתי אותה כאחד היעדים מבין החשובים ביותר לכלל הרופאים ולטובת הציבור; רק באם יוסדרו ענייני הרופאים וייווצר שינוי רציני במעמד הרפואה הציבורית העגומה נכון להיום, או אז נוכל להעניק כתוצאה משיפור תנאי העסקת הרופאים ושיפור רווחתנו, רפואה באיכות טובה יותר לציבור המטופלים" אני קורא לכל הרופאים להצטרף ל"תנועה להחלפת השלטון בישראל" כדי שנוכל לשפר את תנאי העסקתנו ורווחת הרופאים שהיא תולדה של התפיסה המוטעית שאנו הרופאים נתפסים "כדבר המובן מאליו" ולפיכך גם פני מערכת הבריאות בישראל נראית עגומה למדי בלשון המעטה. הלינק להצטרפות:https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161038056 וגם: http://achlafatshilton.blogspot.co.il/ הצטרפו בהמוניכם כי בנפשנו היא ואל לנו להחריש נוכח הקיפוח ותנאי מערכת הבריאות בישראל.

תודה, אצטרף. ישר כוח!

16/08/2012 | 23:03 | מאת: אבי

שלום דוקטור, לפני כשנה צללתי במהלך קורב צלילה כאשר הייתי מעט חולה ולא הצלחתי לפמפם את אוזן ימין ועקב יותר מדי ניסיונות פמפמתי את אוזן שמאל יותר מדי, כך ששתיהן נפגעו. עד היום האוזניים שלי מאוד רגישות וכל פעם שאני חולה (ולפעמים אפילו כאשר אני לא) הן ישר נסתמות וכואבות. מאז המקרה לא צללתי ולא טסתי מפני שאני מפחד, בנסיעה פשוטה לירושלים אני צריך לבלוע מספר פעמים כדי לאזן לחצים (התחיל מאז הצלילה). באחרונה עברתי בדיקת שמיעה מקיפה וטימפנומטריה ושתיהן נמצאו תקינות, קיימת עוד בדיקה שאפשר לעבור כדי לאבחן מה מונע מהאוזניים אוורור תקין? תודה מראש. אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אבי, מן הראוי שרופא א.א.ג מומחה שהוא גם רופא צלילה יבדוק אותך ביסודיות, רופאים כאלה תוכל למצוא במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל שבחיפה בניהולה של דר' אילנה דואק או פרופ' אבי שצופק במרפאת לין שבחיפה.

תודה על התשובה!

16/08/2012 | 00:53 | מאת: תום

שלום ד"ר הייתי סובל לפני 8 שנים מבעיה חמורה מאוד של דלקות באוזניים ועשו לי שאיבות שעווה ועוד כל מיני דברים בסגנון האם מותר לי לעבור קורס צלילה

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי הקודמת.

16/08/2012 | 00:24 | מאת: תום

שלום אני סובל מעבר של דלקות אוזניים האם מותר לי לצלול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תום, לתקינות ובריאות אוזניים סינונסים ועוד חשיבות גדולה לעיסוק בצלילה ספורטיבית, לפני קורס צלילה ממליץ לך להיבדק על ידי רופא אף אוזן גרון מומחה, רצוי שיהא כזה המבין בנושאי העיסוק בצלילה, יש לכך חשיבות גדולה, במיוחד אם סובל אתה מבעיות אזניים. בהצלחה.

16/08/2012 | 16:18 | מאת: תום

צללתי בעבר לעומק של 7 מטר ולא היה לי כלום ורציתי לדעת איזה נזק יכול להיגרם לי באוזניים עקב צלילה.