פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

1596 הודעות
1438 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

יש לי נורופטיה קשה מתקדמת אולי טיפולים בתא לחץ יעזרו לי

שלום לך רבקה, לצערי הטיפול בתא לחץ בדרך כלל אינו עוזר לנורופטיה על רקע מחלת הסוכרת. עקרון הטיפול בתא הלחץ מבוסס על מתן מינוני חמצן גבוהים ביותר והוא יעיל כאשר יש מחסור חמצן ברקמה בגלל הפרעות בזרימת דם וכ', הנוירופתיה הסוכרתית בדרך כלל אינה על רקע הפרעה בזרימת הדם אלא פגיעה ישירה במערכת העצבים הפריפרים.

01/09/2012 | 03:43 | מאת: אייל

שלום לך. אני צולל חופשי מזה כמה שנים אך תמיד היו לי בעיות בפמפום. באמצע הירידה אני צריך תמיד לעצור ולהרים את הראש כדי לפמפם אחרת לא מצליך. כמו כן לפעמים גם לא מצליח לפמפם כלל. דבר נוסף אני יודע שיש כדורים שצריך מרשם שהם עוזרים לפמפום. אני חושב שהם עוזרים להרחבת התעלה של האוזן.אודה לך אם אם תוכל לרשום לי את שמם. תודה

שלום לך אייל, צלילה חופשית הינה פעילות מבורכת ובריאה אך לא כדאי להתנות אותה בהזדקקות מתמדת לכדורים המורידים גודש (התרופה ניקראת סינופיד). ניתן להשתמש בכדורים אלא או בטיפות אף במידת הצורך אך מאוד לא כדאי לפתח בהן תלות. ממליץ לך להבדק אצל רופא א.א.ג המבין בנושאי הצלילה, קרא את תשובתי לשואל שלפניך.

30/08/2012 | 18:36 | מאת: יעקב

שלום . אני צולל חופשי עד לעומק 5 מטר, וכבר הרבה מאוד זמן האוזניים שלי כל הזמן ניסתמות (מחוץ למים) אני צריך כל הזמן ל"לפמפם" גם שאני לא צולל, ההיתי כבר מספר פעמים אצל א.א.ג, והוא אומר שהאוזניים תקינות! שמעתי שזה יכול להיות בגלל בעיה במפרקים בלסת- זה נכון? בנוסףך תמיד יש לי נזלת אלרגית וזה מפריע בפימפום בצלילה יש דרך להילחם בזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יעקב, נזלת אלרגית גורמת לגודש ונפיחות כרונית של רקמת ריריות קונכיות האף ועל כן יש הפרעת איוורור במעברים העדינים לסינונסים ובשתי הצינוריות המחברות בין אוזן תיכונה לחלל הפה והאף. יש ומקרים כרונים ניתנים לפתרון במעורבות כירורגית במידה וכל הטיפולים האחרים לא עוזרים. פנה לא.א.ג. שהוא גם רופא צלילה, תוכל למצוא כאלה במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל.

26/08/2012 | 20:42 | מאת: יניב

שלום ד"ר יהודה , עד לפני 3 שנים הייתי צולל קבוע צלילה חופשית במשך 10 שנים ללא בעיה ותקלות . לפני מס' חודשים התחלתי לחזור לתחביב הישן אך ללא הצלחה, בכל צלילה שניסיתי לבצע צץ כאב חד וממוקד במצח שמנע ממני את המשך הצלילה, יש לציין שגם בפעמים אחרי לא הצלחתי הכאב הופיע ומנע ממני את המשך הצלילה , בנוסף נחיר אחד תמיד סתום חלקית פעם ימין ופעם שמאל ,אני לא מנוזל אך שאני יוצא לאוויר / שמש אני מתעתש מס פעמים. אני מניח שזה מעיכת סינוס,זה יכול להיות כתוצאה מאלרגיה ?האם אני יוכל לצלול אי פעם ?מנסיונך יש סיכוי לטיפול יעיל??תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יניב, אכן הכאב החד והממוקד שאתה מתאר נובע מהפרעה באיזון הלחצים בין הסינוס במצח הנקרא הסינוס הפרונטאלי לבין חלל הפה וחלל האף. תופעה זו די נפוצה וקשורה בגודש ריריות החוסמות את החרירים הקטנים המנקזים את הסינוס. הסיבות לגודש זה הן רבות. מציע לך להבדק אל רופא א.א.ג מומחה שהוא גם רופא צלילה, צילום סינוסים ועוד, טיפות אף עשויות לתת מענה חלקי בלבד,בהן אין להשתמש הרבה, עלול להתפתח תלות, יש בצורת ג'ל כמו אוטריווין שניתן להחדיר לעומק הנחיר ומשך ההשפעה רב יותר.

21/08/2012 | 16:59 | מאת: חיים בר

תודה מקרב לב על תמיכתך החשובה לכלל הרופאים !!! חיים בר

ברכות וישר כוח

18/08/2012 | 08:25 | מאת: יובל

שלום, אתמול יום ו' צללתי צלילה שיגרתית ומהנה בעומק עד 20 מ' . עם עלותי למים החלוהחלו הקאות עם סחרחורת נוראית. לקחתי כדור פראמין וההקאות נפסקו. הסחרחורת לא חולפת זה היום השני כבר. אני ממש מרותק למיטה. איני יכול ללכת ביציבות. אני ישן בתנוחת ישיבה על כרית גדולה כי איני מסוגל לשכב. אני מתגורר בערבה האם עלי לפנות לבית החולים באילת שיש לו בוודאי נסיון עם צלילה. אנא עזרתך. למי לפנות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יובל, ממליץ לך להתקשר עכשיו לרופא צלילה כונן ולמסור לו את פרטי הצלילה ולשוחח איתו על מנת לאבחן האם הסימנים שאתה מתאר קשורים לצלילה והם כתוצאה מחבלת לחץ במערכות האוזן או קשורים לבעיית דקומפרסייה או שאינם קשורים כלל לצלילה. אבחנה זו יוכל לעשות בטלפון. רופא צלילה כונן המכון לרפואה ימית חיל הים תוכל למצוא ב - 048693090 , רופא צלילה כונן של תא הלחץ באסף הרופא - 089779999, לרופא כונן ביוספטל באילת תצלצל למרכזיית בית החולים. צלצל.

19/08/2012 | 15:37 | מאת: יובל

תודה רבה על התגובה המהירה. נבדקתי ביוספטל. נראה שחדרו לי נוזלים לאוזן קיבלתי טיפול של כדורי סטונרון ופראמין. אכן יש הטבה ניכרת ככל שחולף הזמן. שווה ללכת ולבדוק כל הפרעה ולו בשל השקט הנפשי והקטנת החרדות. שוב תודה וישר כוח על שירות זה באתר.

17/08/2012 | 15:42 | מאת: ד"ר חיים בר רופא ומשפטן

ק ו ל ק ו ר א לציבור הרופאים ד"ר חיים בר רופא מומחה ומשפטן העוסק בפעילות ציבורית-פוליטית החליט יחד עם ח"כ דניאל בן סימון בפגישה בניהם להעלות על סדר יומה של הכנסת את הקשיים והמצוקות אליה נקלעה מערכת הבריאות בישראל. סוכם שהרעיונות יגובשו להצעות חוק ולתיקוני חקיקה אשר יועלו במליאת הכנסת הקרובה שתיפתח באוקטובר. ד"ר חיים בר אשר התוודע מקרוב למחאת הרופאים דאשתקד הודיע שבימים אלו הנו שוקד על הצעת חוק אשר בה יהא דגש על זכויות הרופאים כחוק מקביל לחוק "זכויות החולה". הצעתו תכלול שעות עבודה סבירות, משכורות נאותות למתמחים. כול העניינים שהובטחו לרופאים ומשום מה משרד האוצר מתמהמה ליישמם. מדבריו: "אנו הרופאים, הן המתמחים והן המומחים מקריבים בגופם ונפשם ועושים ימים כלילות למען בריאות ורווחת הציבור; לעיתים ההקרבה היא כל כך משמעותית ובאה על חשבון חיי משפחה סדירים ורווחה אישית ראויה. חרף זאת טרם נחרטו בדברי החקיקה ובתקנות השונות זכויות ותגמול נאות לעמלנו...." ד"ר בר הבטיח שבקרוב יכריז על כנס בו תינתנה הזכות לרופאים לומר את אשר על ליבם. מוסיף וטוען: "שיוויתי לנגד עיניי את המטרה החשובה הזו וסימנתי אותה כאחד היעדים מבין החשובים ביותר לכלל הרופאים ולטובת הציבור; רק באם יוסדרו ענייני הרופאים וייווצר שינוי רציני במעמד הרפואה הציבורית העגומה נכון להיום, או אז נוכל להעניק כתוצאה משיפור תנאי העסקת הרופאים ושיפור רווחתנו, רפואה באיכות טובה יותר לציבור המטופלים" אני קורא לכל הרופאים להצטרף ל"תנועה להחלפת השלטון בישראל" כדי שנוכל לשפר את תנאי העסקתנו ורווחת הרופאים שהיא תולדה של התפיסה המוטעית שאנו הרופאים נתפסים "כדבר המובן מאליו" ולפיכך גם פני מערכת הבריאות בישראל נראית עגומה למדי בלשון המעטה. הלינק להצטרפות:https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161038056 וגם: http://achlafatshilton.blogspot.co.il/ הצטרפו בהמוניכם כי בנפשנו היא ואל לנו להחריש נוכח הקיפוח ותנאי מערכת הבריאות בישראל.

תודה, אצטרף. ישר כוח!

16/08/2012 | 23:03 | מאת: אבי

שלום דוקטור, לפני כשנה צללתי במהלך קורב צלילה כאשר הייתי מעט חולה ולא הצלחתי לפמפם את אוזן ימין ועקב יותר מדי ניסיונות פמפמתי את אוזן שמאל יותר מדי, כך ששתיהן נפגעו. עד היום האוזניים שלי מאוד רגישות וכל פעם שאני חולה (ולפעמים אפילו כאשר אני לא) הן ישר נסתמות וכואבות. מאז המקרה לא צללתי ולא טסתי מפני שאני מפחד, בנסיעה פשוטה לירושלים אני צריך לבלוע מספר פעמים כדי לאזן לחצים (התחיל מאז הצלילה). באחרונה עברתי בדיקת שמיעה מקיפה וטימפנומטריה ושתיהן נמצאו תקינות, קיימת עוד בדיקה שאפשר לעבור כדי לאבחן מה מונע מהאוזניים אוורור תקין? תודה מראש. אבי

שלום לך אבי, מן הראוי שרופא א.א.ג מומחה שהוא גם רופא צלילה יבדוק אותך ביסודיות, רופאים כאלה תוכל למצוא במחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל שבחיפה בניהולה של דר' אילנה דואק או פרופ' אבי שצופק במרפאת לין שבחיפה.

תודה על התשובה!

16/08/2012 | 00:53 | מאת: תום

שלום ד"ר הייתי סובל לפני 8 שנים מבעיה חמורה מאוד של דלקות באוזניים ועשו לי שאיבות שעווה ועוד כל מיני דברים בסגנון האם מותר לי לעבור קורס צלילה

ראה תשובתי הקודמת.

16/08/2012 | 00:24 | מאת: תום

שלום אני סובל מעבר של דלקות אוזניים האם מותר לי לצלול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תום, לתקינות ובריאות אוזניים סינונסים ועוד חשיבות גדולה לעיסוק בצלילה ספורטיבית, לפני קורס צלילה ממליץ לך להיבדק על ידי רופא אף אוזן גרון מומחה, רצוי שיהא כזה המבין בנושאי העיסוק בצלילה, יש לכך חשיבות גדולה, במיוחד אם סובל אתה מבעיות אזניים. בהצלחה.

16/08/2012 | 16:18 | מאת: תום

צללתי בעבר לעומק של 7 מטר ולא היה לי כלום ורציתי לדעת איזה נזק יכול להיגרם לי באוזניים עקב צלילה.

14/08/2012 | 09:58 | מאת: אמא של

בעוונותינו אנחנו גרים רחוק ממרכזי צלילה. האם מישהו יכול להמליץ על רופא אאג באזור ראשון/ רחובות, ואם אין ברירה תל אביב?

איני מכיר באזור רחובות או ראשון, ממליץ לפנות לא.א.ג.מומחה של הקופה המבטחת באזור מגוריכם, הוא ידע לבדוק באם יש בעייה אקוטית, כלומר דחופה וכן במידת הצורך להפנות לבדיקת שמיעה, במידה וירצה להתייעץ אשמח לדבר איתו - 048377851 או 048377812.

14/08/2012 | 18:34 | מאת: אמא של

היינו בקופ"ח, נוזלים ודלקת... יבדקו שמיעה כשירגע. רוב תודות

13/08/2012 | 21:21 | מאת: אמא של

שלום בני בן 15, גמר בשבת (לפני יומיים) קורס צלילה (2 כוכבים) עם כאב באחת האזניים, הכאב בסך הכל משתפר, אבל היום נוסף מידי פעם אבחת כאב חזקה שעוברת אחרי כמה דקות, אם בעקבות מגע חיצוני או בעקבות רעש חזק. רעיונות מישהו?

שלום לאמא של.. הסיבות לתלונות שתיארת יכולות להיות סיבות שונות הקשורות בעיקר בחוסר איזון לחצים באוזן תיכונה בעת הצלילות, במיוחד שמדובר בצולל לא מנוסה בעת קורס. לפנות לבדיקת רופא א.א.ג. מומחה, רצוי שמבין בנושאי הצלילה, רצוי לעשות זאת בהקדם ובמידת הצורך גם בדיקת שמיעה.

13/08/2012 | 16:23 | מאת: מאור

שלום ד"ר יש לי לחץ דם גבוה ואני לא מטפל בו האם אני יכול לעבור קורס צלילה כוכב 1?

שלום לך מאור, ראשית אין לזלזל בממצא של לחץ דם גבוה, יש לבדוק סיבה ובמידת הצורך לטפל עד איזון קבוע של לחץ הדם. באשר לקורס צלילה, כללית, לחץ דם מאוזן על ידי תרופות מתאימות אינו מהווה גורם מונע לצלילה ספורטיבית. כל מקרה לגופו, במיוחד כאשר מדובר בצולל מתחיל!! יש להיבדק על ידי רופא מומחה שהוא גם רופא צלילה שיקח בחשבון את המצב הכללי כולל סוג התרופות הנדרשות לאיזון לחץ הדם.

13/08/2012 | 15:52 | מאת: עדן

יש לי יתר לחץ דם האם אני יכולה לעבור קורס צלילה?

שלום לך עדן, כללית, יתר לחץ דם המאוזן הייטב בתרופות מתאימות, בדרך כלל אינו מהווה גורם מונע מלעסוק בצלילה ספורטיבית. כשירות רפואית לקורס צלילה חייבת התייחסות מיוחדת ואחרת מאשר לצולל מנוסה. כל מקרה חייב להיבדק לגופו, תרתי משמע, על ידי רופא מומחה שהוא גם רופא צלילה.

06/08/2012 | 16:12 | מאת: אמיר

שלום דר עשיתי קורס צלילה לפני שבועיים במהלך הקורס היה קושי בפמפום אוזן שמאל (השוואת לחצים) לקח לי זמן לפמפם כמעט בכל ירידה לעומק אך עם סבלנות ופמפום בעדינות הצלחתי להעמיק ללא כאבים או לחצים על האוזן. במהלך הקורס ועד לסיומו הרגשתי מצויין, ללא כאבים, אך למחרת הבוקר שאחרי סיום הקורס קמתי בתחושה של אוזן "סתומה". איני יודע להגיד אם האוזן היתה סתומה אך זו התחושה, תחושה שנמצא משהו באוזן. אני שומע באוזן כרגיל ללא בעיות, יש רעש באוזן בכל בליעה, ביומיים שאחרי סיום הקורס (לפני כשבועיים) היו כאבים קלים לסירוגין. בבדיקה אצל רופא משפחה לא נמצאו בעיות. מבקש התייחסותך למספר שאלות מה יש לי באוזן? האם זה נורמלי שיש רעשים באוזן בכל בליעה? מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם כדאי להיבדק לפני שאצלול בפעם הבאה? תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אמיר, כללית, תאורך מתאים לחוסר איזון לחצים מספיק בעת הצלילה בין האוזן התיכונה לחלל הפה שהביא להצטברות גודש והפרשת נוזל באוזן התיכונה. היית צריך לשים טיפות אף לאחר היציאה מהמים על מנת ליבש את הריריות ולאפשר איורור נאות של האוזן התיכונה. אם עדין ההרגשה לא השתפרה, פנה לרופא א.א.ג מומחה להיבדק בוודאי לפני שתחזור לצלול.

06/08/2012 | 11:15 | מאת: מור

שלום, אני מרכיבה משקפיים מספרים בין מינוס שלוש למינוס 4. האם אני צריכה ללכת לרופא צלילה שיאשר לי לצלול? תודה

שלום לך מור, לצלילה ספורטיבית לא ניראה לי בעייה, כללית, על פי תקנות רשות הצלילה לאחר גיל 45 יש לעבור בדיקת רופא צלילה מדי שנתיים.

שלום יש לי בעיה באוזן התיכונה האם זה יכול להשפיע לי על היכולת לצלול?

לקריאה נוספת והעמקה

כן!!!!!! ד.א. מה הבעיה?

31/07/2012 | 22:24 | מאת: דורון

שלום ד"ר מלמד, מזה לפני כ 8 שנים אובחנתי כסובל מחרדות ומאז אני נוטל את התרופה ציפרלקס, כל עוד אני שומר על איזון תרופתי אינני סובל מחרדות ביומיום כלל. הייתי מעוניין לדעת האם אוכל לעשות קורס צלילה 2 כוכבים? תודה

שלום לך דורון, כללית קשה להשיב על שאלתך, ספציפית לראייתי הבעייה אינה כל כך "רפואית" אצלך אלא תפקודית מתחת למים. אתה צריך מדריך צלילה מקצועי וטוב כחונך שיתחיל איתך בבריכה עם תרגילים שונים בהם יהא ניתן להיווכח עד כמה אתה מרגיש בטוב במדיום המימי ורק לאחר מכן יהא ניתן להחליט עם יכול אתה לעבור את הקורס.

שלום דר אני נמצא בחופשה בברזיל עשיתי קורס צלילה לפני מספר ימים במהלך הקורס היה קושי בפמפום אוזן שמאל, השוואת לחצים בהעמקה הצלחתי לעבור את הקורס ללא כאבים בצלילות ולצלול לעומק 18 מטר ללא בעיות אמנם לקח לי זמן לפמפם כמעט בכל ירידה לעומק אך עם סבלנות ופמפום בעדינות הצלחתי להעמיק, לקחתי את הזמן עד שהרגשתי בנוח להעמיק עוד ועוד במהלך הקורס ועד לסיומו הרגשתי מצויין, ללא כאבים או סימנים מחשידים, אך למחרת הבוקר שאחרי סיום הקורס קמתי בתחושה של אוזן סתומה איני יודע להגיד אם האוזן סתומה אך זו התחושה, תחושה לא נוחה באוזן, תחושה שנמצא משהו באוזן אני שומע באוזן כרגיל ללא בעיות, יש רעש באוזן כמעט בכל בליעה, יש כאבים קלים לפעמים לא ראיתי רופא עדיין מכיוון שאני חושש מהטיפול שאקבל כאן מבקש התייחסותך למספר שאלות ממה אני סובל? מה יש לי באוזן? האם כדאי או לא לקבל טיפול בברזיל? בארץ אוכל לקבל טיפול בעוד שבועיים האם יש תרופה או דרך לטפל, להקל באופן עצמאי? תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסי, כמובן שלא ניתן להתייחס ספציפית ללא בדיקה ! כללית הסיפור שלך מתאים לחבלת לחץ אמנם קלה באוזן התיכונה כתוצאה מנסיונות רבים של פימפום שבחלקם כניראה לא היה מוצלח במיוחד. המלאות שאתה מרגיש באוזן היא כניראה הצטברות גודש באוזן התיכונה כתוצאה מחוסר איוורור מספיק של התעלה המחברת את האוזן התיכונה לחלל הפה (הצינורית על שם אוסטכיוס). שים עכשיו טיפות אף ליבוש הריריות ולניקוז טוב של האוזן התיכונה, עשה זאת פעמים שלוש ביום, במיוחד לפני השינה זאת למשך יומים שלושה ולא יותר. במידה ואין הפרעה בשמיעה ואין טינטון כנראה החבלה הייתה קלה. אל תמשיך לצלול. לכשתבוא ארצה לך להבדק אצל רופא א.א.ג המבין בצלילה.

19/07/2012 | 20:26 | מאת: גילה

אני לפני קורס צלילה שיתחיל ביום ראשון הקרוב - כוכב 1 בתחילת השבוע הזה כאבה לי האוזן נבדקתי ע"י רופא משפחה וקיבלתי טיפות דזורן אחרי כיומיים הפסיק הכאב , היום נבדקתי בשנית ע"י הרופא אך בגלל חסימה של שעווה/מוגלה לא ניתן היה לראות את מצב עור התוף - האם אני כשיר לצלילה? האם עלול להיגרם נזק בלתי הפיך עם העשה את הקורס? בקיצור האם שבוע של טיפול זה מספיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גילה, כמובן שלא ניתן לומר ספציפית ללא בדיקה, כללית, הזמן מעט קצר במידה והייתה אכן דלקת. ניתן לנסות , במידה ויהא קושי בהשוואת לחצים לא להתעקש ולצאת מהמים! לשים טיפות אף לאחר היציאה מהמים ולדחות את הקורס למועד בו תהא החלמה מלאה שתאושר על ידי בדיקה.

08/05/2019 | 00:30 | מאת: סתם מישהי

מסוכן לשים טיפות אף ולצלול, עלול ליצור חסימה ובעיה בהשוואת לחצים.

16/07/2012 | 15:52 | מאת: עופר

שלום ד"ר מלמד, קרינת סיטי מוח ללא חומר ניגוד באמצע אפריל השנה הזאת , גרמה לי לתגובות חריפות ביותר: עיניים שרפו, עור קודקוד ראשי היה אדום, נשר לי שיער (יש לי תמונות) לא ישנתי שבועיים לאחר מכן רק חצי שעה כל לילה והרגשתי ממש רע ביומיים הראשונים תקפו אותי בחילות שלא יכולתי לעמוד על הרגליים י מספר ימים י לאחר המאורע ירידת ליבידו ואובדן שפיכה , הנוזל זרע בעל צבע אחר ולא יוצא כימעט שום נוזל, אין זיקפה וגם היום 3 חודשים לאחר המקרה ולאחר טיפול של שבועיים בטסטומקס 50 מ"ג אין שיפור מרגיש כאבי ראש ונימול ביד וברגל שמאל + ירידה קוגנטיבית בבדיקה הורמונאלית נמצאו ערכים לא תקינים של טסטוסטרון למרות שבאם.אר .אי המבניות של הבלוטה של ההיפופיזה תקינה אין זה שולל נזק פונקציונאלי, האם יש טעם בטיפול חמצן לאחר 3 חודשים מהמאורע בהנחה שנגרם נזק או שתחול התדרדרות בהמשך? תודה, עופר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עופר, איני יודע על מקרה ש CT מוח דיאגנוסטי עלול לגרום לתופעות שאתה מתאר,האם קיבלת טיפול קרינתי? טיפול בחמצן בתא לחץ אמנם יעיל לנזקי קרינה לרקמה בריאה , אך הנזקים עלולים להיות מעל מינוני קרינה מסוימים ו CT אינו בקטגוריה הזו. התקשר ליתר פרטים ואולי נוכל לעזור - 04837851 או 048377812 .

16/07/2012 | 20:12 | מאת: עופר

שלום ד"ר מלמד יש מקרים ידועים של חריגות בארה"ב ובריטניה מעל לרמה אבחנתית לא קבלתי טיפול קרינתי אני מאמין שהייתה בעיה במכשיר או טעות טכנאי לפי הדיסק קיבלתץי רק 44 מיליגריי אבל התופעות לאחר ההקרנה לא מסתדרות עם הכמות אולי בשל היותי פג בעברי יש לי רגישות ייתר. בכל אופן האם 3 חודשים לאחר המאורע עדיין יכולים להפחית נזק אפשרי? איצור עימדך קשר בהקדם. תודה עופר

15/07/2012 | 14:53 | מאת: אלי

שלום ד"ר מלמד. יש לי ילד בן 6 הסובל ממחלת PERTES רגל ימין. מטופל באיכילוב אצל פרופ ויינטרוב. מחלת רקע היא המיפלגיה שמאלית. הPERTES התגלה לפני כ3 שנים. מחלה יחסית בדרגה חמורה ואובדן העצם גדול. הפרוגנוזה לא ברורה. כמובן שהבעיה העיקרית היא זרימת דם למפרק הירך. האם טיפול היפרברי יכול לעזור? תודה מראש . אלי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלי, הרציונאל בהחלט במקום, בנמק אווסקולרי של פרק עצם הירך במבוגרים הטיפול בתא הלחץ הוכח כטיפול יעיל מאוד במידה וניתן בשלבים הראשונים של התפתחות הנמק עוד לפני המעורבות הגרמית, כלומר בשלב הבצקת הניתן לאיבחון ב MRI. בפרטס הפתולוגיה אמנם דומה אך אין כמעת ניסיון קליני. יתכן וכדאי לנסות במיוחד שקיים גם מרכיב נוירולוגי, שלח סיכום מחלה לפקס 048300055 וצלצל - 048377851 או 048377812 וננסה לעזור. אשמח לשוחח על כך עם פרופ' וויינטרוב.

15/07/2012 | 16:04 | מאת: אלי

תודה על התשובה המהירה. אשלח לך מחר את החומר בפקס. האם ישנם סיכונים, האם יש פרוטוקול טיפולי?

13/11/2016 | 16:50 | מאת: טלי

אלי שלום, הקמנו קבוצת פייסבוק של הורים לילדי פרטס. צור איתנו קשר

13/07/2012 | 10:58 | מאת: צוללני

שלום ד"ר, אני בן 37 ומרכיב משקפיים (ימין -5 ושמאל -4.5 עם -0.5*148) הרבה שנים. לפני 3 שנים עשיתי קורס צלילה עד 30 מ' ולפני הקורס נשלחתי לבדיקת רשתית והלחץ התוך עיני. עצב הראיה והרשתית נמצאו תקינים והלחץ בשתי העיניים 12. אבחנת הרופא: MYOPIA Bi-Lateral ו - Astigmatism Left. עברתי את הקורס הצלילה ומאז אני צולל להנאתי. השבוע בבדיקות שגרתיות אובחנתי עם קרעים ברשתית בעין שמאל :-( שאלותיי: 1. האם הקרעים נבעו מהצלילה? 2. האם ניתן להמשיך לצלול כך? הצלילה עלולה להחמיר את המצב? 3. האם יש מגבלה לטוס כך בטיסה טרנסאטלנטית (לארהב)? אני שואל בגלל שינויי הלחצים בטיסה. 4. האם לאחר איחוי הקרעים בטיפול מתאים ניתן לחזור לצלול? אני מודה לך מראש ומקווה שלא עייפתי בפירוט...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, קרוב לוודאי שהקרעים ברישתית לא נבעו מהצלילה עצמה, אלא אם כן התאמצת מאוד בעת פעולת הפימפום - השוואת לחצים. ספציפית על שאלותך ניתן לענות רק לאחר בדיקה על ידי מומחה, ממליץ לך להבדק על ידי רופאי עיניים שהם גם רופאי צלילה - דר' מיכאל גלבוע או דר' יצחק בירן שניהם בחיפה במחלקת עינים של רמב''ם.

15/07/2012 | 23:31 | מאת: צוללני

תודה על תשובתך. אם להערכתך לא סביר שקרעים נוצרים בצלילה, מהי אם כן הסיבה הרפואית לבדיקת הלחץ העיני לפני צלילה? האם תוכל להמליץ בנוסף על רופאים במרכז הארץ? תודה.

04/07/2012 | 02:32 | מאת: עודד

שלום, כמה ימים אחרי תרומת דם מומלץ להמנע מצלילה?

ערב טוב עודד, אין בעייה לחזור לצלילה, יום יומיים על פי ההרגשה והשכל הישר.

יהודה שלום, האם מקובל, כפי ששמעתי, לטפל בתא הלחץ לאחר הקרנות צוואר בגין ממאירויות צוואר לרפוי נזקים ברירית הפה? 0546884323. אריק

שלום לך אריק, כן! בנזקי קרינה ריפויית ניתן לטפל בעזרת תא לחץ ובאחוזי ההצלחה גבוהים, הטיפול נמצא בסל השירותיים. התקשר לקבל פרטים: 048377851 או 048377812

27/06/2012 | 21:30 | מאת: אמירה

שלום ד"ר מלמד, בסוף השבוע האחרון צללתי באילת, ולמרות שלא היו חריגות מכללי הצלילה ועל אף שאני צוללת מנוסה, כשעה לאחר הצלילה האחרונה חוויתי אפיסת כוחות למשך כ-20 דקות, ואחריה החלה לי פריחה נפוחה ומגרדת שהתפשטה במהירות לכל הגוף. נלקחתי ליוספטל ושם אובחנתי כפגועת דקומפרסיה מסוג מעורב, למרות שלא היו נסיבות ברורות שיצדיקו זאת בפרופיל הצלילה. הוכנסתי פעמיים לתא לחץ - 5 שעות ל-20 מטר, ולמחרת לשעתיים ב-10 מטר. תופעת אפיסת הכוחות לא חזרה על עצמה, אך איני מצליחה להיפטר מהפריחה, כולי אדומה ומגורדת, ואנטיהיסטמינים שקבלתי לא עוזרים. האם הפריחה היא עדיין שריד של הדקומפרסיה? אם סיימתי את הטיפול בדקומפרסיה בתא הלחץ מדוע היא לא נעלמת? האם יתכן שמדובר על תגובה אלרגית שאינה קשורה? (איני נוטה לאלרגיות בכלל, ומאידך הים היה מלא מדוזות סגולות) מה אני עוד יכולה לעשות כדי לטפל בזה? תודה רבה, אמירה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אמירה, אפיסת כוחות ופריחה המופעים מיד לאחר היציאה מהמים אכן עלולים להיות סימני מחלת דקומפרסייה, גם אם הצלילה נעשתה בתחום הטבלאות. על כן נכון עשו ביוספטל שהחליטו על טיפול בתא הלחץ במיוחד לאור סימני העייפות הקיצונית. לעומת זאת, פריחה כתוצאה ממחלת דקופרסייה עוברת מיד לאחר הטיפול ואפילו תוך כדי הטיפול בתא הלחץ ולרוב ללא טיפול בתא לחץ, מכאן שהפריחה ממנה את סובלת עדיין אינה כתוצאה ממחלת הדקומפרסייה, יותר מכך, פריחה ממחלת הדקומפרסייה אינה נפוחה וגם לא מגרדת בדרך כלל. כניראה הפריחה שהופיעה אצלך היא על רקע תגובה אלרגית, אפשרית למדוזות זעירות. התיעצי עם רופא עור לגבי טיפול באנטי היסטמינים.

24/06/2012 | 23:20 | מאת: הילה

שלום, אני בחורה צעירה ובד"כ בריאה, בת 22 עברתי ליפני שבועיים ניתוח לכריתת דיסק בחוליות L4-5 במשך השבועיים הללו השתדלתי כמה שיותר לנוח, אמנם כן עשיתי הליכה של שעה כל יום, והשתדלתי כמה שפחות לשבת, וההרגשה שלי די טובה ואני רוצה כבר לצאת לעבוד ולחיות! השאלה שלי היא כזו: האם מותר לי לצלול שבוע הבא?? בדף הנחיות שנתן לי הבי"ח רשום להימנע מבריכה למשך חודש. עד כמה זה קריטי?? גם דיברתי עם מועדון הצלילה שלי והם אמרו שהם יסחבו לי את הציוד עד לחוף ובמים זה לא משמעותי. עוד משהו שרציתי לשאול הוא- הלחץ דם שלי נמוך80\60 בממוצע (את זה אני יודעת מהשהות בבי"ח במשך 5 הימים שהייתי שם) איזה השפעה יש לזה אם בכלל בצלילה?? אשמח לשמוע את דעתך (= תודה רבה!

שלום לך הילה, כדאי לך להמתין עוד לפחות כחודשים עד שתחזרי לפעילות צלילה, גם אז כדאי שחבריך הנחמדים במועדון יסחבו את הציוד שלך למים. את המשקלות כדאי שתחגרי לצידי המותניים וחלק בתוך כיסי מאזן הציפה. אין מניעה לרדת לצלילה מתונה רדודה וללא מאמץ (10מ.) לפני כן.

22/06/2012 | 16:05 | מאת: גוני

שלום, ברצוני לעשות קורס צלילה באילת בזמן הקרוב. יש לי קרישת דם נמוכה (טרומבוציטופניה, ITP) עם ערכים של כ-60,000 טסיות בדם. האם אני יכול לצלול? תודה ושבת שלום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גוני, התרומבוציטופניה לכשעצמה אינה מהווה גורם המונע את העיסוק בצלילה, ממליץ לך להיבדק אצל רופא צלילה שיבחן התמונה כולה לגבי כשירותך הרפואית לצלילה.

29/06/2012 | 19:13 | מאת: גוני

21/06/2012 | 16:05 | מאת: טליה

אמא שלי בת 90 מתלוננת בחודשים האחרונים על כך שהראייה שלה הולכת ונעשית עכורה, כאילו יש צל כבד על העיניים. רופאי העיניים אומרים שאין מה לעשות. שלשום היתה בים (עם משקפי שמש) וכשחזרה אמרה שיש הרעה חמורה בראייתה. האם יש אפשרות לסייע לה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך טליה, לצערי אין בידי לסייע וגם לא הטיפול בתא לחץ במקרים אלה, ניראה שמדובר בקטרקט. פני לרופאי העיניים ותבקשי מהם הסבר מפורט מדוע הם אומרים ש"אין מה לעשות".

19/06/2012 | 17:00 | מאת: תומר קצב

דר שלום צללתי לפני שבוע וחצי באקוודור ובמהלך הצלילה לא הצלחתי לשחרר לחץ באוזניים עד שכנראה נקרע עור התוף באוזן ימין וכשיצאתי מהמים ירד לי דם מהאף אך ללא כאבים חזקים, הלכתי לרופא צלילות שנתן לי אנטיביוטיקה ולאחר ארבעה ימים בדק אותי ואמר שאני יכול לצלול שוב. צללתי ואותו הדבר קרה לי רק באוזן שמאל. אני כרגע בפנמה ובקושי רופא רגיל יש פה, הרופא כאן אמר לי שהוא אינו יכול לראות את עור התוף משום שהוא חסום במשהו שלא הבנתי ונתן לי משהו לנקות את האוזן. חשוב לציין שלא ירד לי דם מהאוזן ולא הרגשתי צלצולים או חוסר שמיעה, מה עליי לעשות ומה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תומר, מצטער, ללא בדיקה ותחקור מפורט לא אוכל לענות ספציפית לבעייתך, כללית, במידה ובתחילת בצלילה, כבר במטר שנים הראשונים, אתה מתקשה להשוואת לחצים, אל תמשיך בצלילה! במידה ואכן ישנו קרע בעור התוף אל תצלול! לכשתגיע ארצה פנה לרופא א.א.ג. שמתמצא בצלילה לבדיקה מדוקדקת.

17/06/2012 | 12:11 | מאת: רוית

ד"ר יהודה מלמד שלום רב! שמי רוית ואני סובלת למעלה משש שנים מפגיעה עצבית ככל הנראה, לאחר טיפול שיניים, הפגיעה מתאפיינת בכאב. שאלתי היא האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור במקרה הנ"ל? תודה רבה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רוית, לא ניתן להשיב על שאלתך מבלי לדעת אבחנתית סיבת הכאב, למשל יש מקרים שטיפול בנשימת חמצן בתנאי תא לחץ עשויים להפחית כאב על רקע בצקת כרונית בעקבות טיפול שיניים, אך לא ניראה לי כי זו האבחנה במקרה שלך לאחר שש שנים מהטיפול. מן הראוי להגיע קודם כל לאבחנה, בדיקות כמו MRI ואחרות.

17/06/2012 | 17:05 | מאת: רוית

אם מדובר בנוירומה? תודה על התשובה המהירה

בדצמבר 2010, בעקבות גילוי גידול סרטני, הוסרה האונה השמאלית העליונה מריאותי. האם זה נכון שלא אוכל יותר לצלול??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שלומית, כללית, לא הייתי מאשר רפואית בשום אופן להתחיל קורס צלילה עם היסטוריה רפואית כגון זו. הסיכון לחבלת לחץ ריאתית בצלילה ספורטיבית לאחר ניתוח מעין זה הוא רב מדי מכדי לקחתו לשם עיסוק בספורט הצלילה. במידה ואת כבר צוללת מנוסה עם ניסיון רב, לדעתי ניתן לבחון מקרה לגופו תרתי משמע, בדיקות מקיפות ומדוקדקות על ידי רופא ריאות מומחה ועוד. צלצלי ואנסה לעזור - 048377851 או 048377812.

תודה תודה על התשובה הברורה. את קורס הצלילה סיימתי לפני מספר שנים, אך לא צללתי מאז הרבה, בגלל הסרטן. לא נורא. אחזור לשנרקל בכיף מעל בועות הצוללנים.

10/06/2012 | 19:31 | מאת: שני

אני נמצאת בטיפולי פוריות לפני IVF. האם מותר לצלול ימים בודדים לפני שאיבת הביציות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שני, איני רואה כל סיבה שלא לצלול, כמובן בתנאיי שמירה על כלליי הבטיחות והשכל הישר.

14/06/2012 | 16:35 | מאת: שני

תודה רבה

08/06/2012 | 21:09 | מאת: שי

היום צללתי צלילת מכלים בעומק 6 מטר למשך שעתיים. לאחר ארבע שעות מסיום הצלילה הרגשתי שמרפק ימין חצי רדום.כמו מקום שהיה רדום והתעורר ב 90 אחוז. האם יש חשש לדקומפרסיה למרות העומק הרדוד של הצלילה? מה לדעתך יכול לגרום לתופעה? בתודה, שי

שלום לך שי, במידה ואכן עומק הצלילה לא עלה על 6 מטר לא נחשפת למחלת הדקומפרסייה. בגד צלילה הלוחץ באזור בית השחי או מעל המרפק עלול ללחוץ על איזור ההולכה העיצבית ולתת סימנים אלה. במידה וזו הסיבה הסימנים יחלפו מאליהם.

09/06/2012 | 11:58 | מאת: שי

חלפו 24 שעות האזור עדיין רדום חלקית ללא שינוי. בכל אופן תודה רבה על התשובה והתגובה המהירה. הרגעת אותי. שבת שלום.

06/06/2012 | 16:59 | מאת: רונית

לבתי בת ה23 היה שיער שופע עד הצבא. במהלך שירות הצבאי חלה נשירת שיער משמעותית ומאז אמנם הנשירה פסקה אך כמות השיער בראש לא מופחתת והשיער בראשה מאוד דליל (לעיתים רואים את הקרקפת).בדיקות הדם שלה תקינות והיא בריאה לחלוטין. האם טיפול בתא לחץ יכול להועיל בעניין? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רונית, מצטער אך איני יודע או מכיר ואין בספרות המקצועית, עד כמה שידוע לי, תימוכין מקצועיים להשפעת הטיפולים בתא הלחץ העשויים לעזור בבעיה שאת מציגה.

06/06/2012 | 07:49 | מאת: רונן

שלום רב, מאז שהתחלתי לצלול אני סובל מסחררות קשות כל פעם שאני מתקרב לפניי הים לאחר צלילה. הדבר גורם לי להיכנס לפניקה ולחוסר התמצאות. מה הסיבה לכך? בנוסף מאד קשה לי לאזן לחצים באוזניים גם כשאני צולל, לוקח לי זמן רב עד שאני מצליח לצלול לעומק(פימפום לא עובד, רק שילוב של פיהוק ובליעה עוזר), הבעיה נעלמת כבר לאחר עומק של 9 מטר. עשו לי פעם בדיקות ומצאו כי ישי לי תעלות צרות באוזניים, האם יש קשר? מה אפשר לעשות בכדיי להקל על 2 הסימפטומים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רונן, שני הסימפטומים שאתה מתאר קשורים בקושי שבשויון הלחצים בשתי האוזניים באיזורי האוזן התיכונה ובהחלט הסיבה לכך עשויה להיות היצרות התעלות המחברות בין האוזן התיכונה לבין חלל הפה בשתי האוזניים. הפרעות שיווי המשקל ובעיקר בזמן העליה עשויות להצביע על הבדלי תפקוד התעלות משני הצדדים. ממליץ לעבור בדיקה מדוקדקת אצל רופא א.א.ג מומחה כולל בדיקת תפקוד התעלות משני הצדדים (טימפנומטריה). רצוי כמובן שרופא ה א.א.ג. יהא גם רופא צלילה. אם אתה באזור חיפה אני ממליץ על רופאי מחלקת א.א.ג בבית החולים כרמל בהנהלתה של דר' אילנה דואק או פרופ' שצ'ופק במרכז לין שבחיפה..

האם הדבר במסגרת ביטוחי בריאות או באופן פרטי? אני שייך למאוחדת ולא מצאתי אף רופא אשר מתעסק בצלילה אשר עובד עם קופה זאת.

05/06/2012 | 15:28 | מאת: בן דויטש

שלום רב, רציתי רק לברר לגבי זה אם יש איזושהי סתירה בין עבודה במכון כושר וצלילה טכנית כעבודה. אשמח אם תענה לי, תודה רבה. בן.

לא! במידה והעיסוק בשני הענפים נעשה בהתאם לשכל הישר וכללי הבטיחות.

05/06/2012 | 17:38 | מאת: בן דויטש

תודה רבה, מודה לך מאוד.

05/06/2012 | 14:01 | מאת: ישראל בן טל

בהיותי בן 49 לקיתי באירוע מוחי כתוצאה ממנו נשארתי משותק בחצי גופי השמאלי. בכבוד רב ישראל בן טל

05/06/2012 | 17:03 | מאת: דר יהודה מלמד

שלום לך ישראל, במקרים מסוימים של מצבי חולי ניורולוגים כמו שלך ניתן לשפר ולו במעט תפקוד בעזרת טיפול בתא לחץ במינוני חמצן גבוהיים. צלצל לפרטים נוספים - 048377812 או 048377815 , שלח בפקס את "סיכום המחלה" האחרון שלך 048300055 וננסה לעזור.

04/06/2012 | 14:58 | מאת: רונית שחר

שלום דר מלמד. בני בן 16 ומעונין לעבור קורס צלילה. בעקבות חדש לאסטמה (עקב דיווחיו לרופא על ציפצופים בנשימה בעבר) בוצעה בדיקת מטכולין. הבדיקה הצביעה על תבחין חיובי בריכוז 2.9 מ"ג מ"ל.צילום הראות ובדיקת הנשימה הרגילה היו תקינים. מלבד בדיקה זו, איננו עדים להתקפות אסטמה, אולם הוא ממצונן הרבה על רגע אלרגי.הצלילה היא ממש חלום שלו, והחשד הגבוה שלא יוכל לצלול כלל התקבל אצלו כמשבר קשה. שאלותי: האם ניתן לבצע בדיקות נוספות ולאשר צלילה למרות ממצא המטכולין? האם כדאי לבצע שוב את בדיקת המטכולין לאחר טיפול רציף באלרגיה? האם ניתן לאשר צלילה רק עד עומקים מסוימים? תודה רבה, רונית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רונית, בבית החולים כרמל שבחיפה, שני הפולמונולוגים דר' יוחאי אדיר ודר אמיר אברמוביץ מומחים גם לרפואת ריאות וגם לרפואת צלילה. במידה והבן מאוד מאוד רוצה ניתן להעבירו מבדקים ספציפים ולאור התוצאות ניתן יהא לבצע הערכה לגבי הכשירות לצלילה.

31/05/2012 | 20:21 | מאת: עופר

שלום לחברי הפורום בני מאובחן כחולה C.P ספסטי 4 גפיים מעורב .עקב חוסר אספקת חמצן בסיום הלידה . נכון להיום בני בן 3 שנים מתהלך חופשי בהליכון אחורי אך חסר שיווי משקל עקב טונוס לא מאוזן .מבין הכל משתמש במחשב תקשורת חליפיתאך אינו מדבר בגלל פגיעה באיברי הדיבור אינטלגנציה תקינה . שוחה עצמאית בבריכה עם מצוף וצולל בבדיקת MRI מוח נצפה פגיעה בחומר הלבן משני צידי המוח. לאחרונה נתוודעתי לטיפול בתא לחץ . הייתי מעוניין לדעת אם הטיפול יכול לקדם את יכולתו הן המוטורי והן הדיבור כטיפול תומך ? בברכה עופר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עופר, במרכזים די רבים בעולם מטפלים בCP בתאי לחץ, היכנס לאינטרנט וכתוב - HBOT and CP ותחשף לשפע מידע, כולל כמה מחקרים שכבר בוצעו בנושא. אך עדיין הנושא שנוי במחלוקת וחסרים מחקרים מבוקרים העומדים בקריטריונים רפואיים מקצועים ועל כן הוריית טיפול זו אינה בסל השירותים לטיפול בתא לחץ. במרכז באסף הרופא ובמרכזנו שבחיפה החלו לטפל גם בתסמונת זו, צור קשר ותקבל את מירב המידע - 048377851 או 048377812.

30/05/2012 | 15:15 | מאת: רוני

שלום ד"ר, רציתי לשאול האם יש לאשה בעיה כלשהי לצלול בזמן מחזור? האם אין בעיה להשתמש בטמפון, בהתחשב בלחצים המופעלים בעומק? תודה רבה!

שלום לך רוני, באשר לצלילה בעת מחזור, יש דיווחים על אפשרות גדולה יותר לחשיפה לבעיית דקומפרסייה בצלילות עומק, למרות שאין הוכחה מקצועית לכך, ההמלצה היא לא לצלול צלילות עמוקות וחוזרות בעת מחזור, כלומר לא יותר מ 20- 15 מ. באשר לבעיית הטמפון, במידה ואכן יש אפשרות לכליאת נפח אוויר בעת הכנסתו, יש לנהוג על פי השכל הישר שתהא אפשרות נוחה להוצאתו.

שלום ד'ר מלמד. אני אמור לעשות קורס צלילה בקרוב ואני רוצה להיבדק על ידי רופא עניים וצלילה האם תוכל להמליץ על רופא בתודה רבה.

שלום לך גילי, דר' מיכאל גלבוע ודר' יצחק בירן ממחלקת עיניים בבית החולים רמבם, מומחים לרפואת עיניים וגם רופאי צלילה.

22/05/2012 | 10:01 | מאת: אפי

מבקש לדעת איפה מבצעים בדיקת דם לרינו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אפי, בוודאי תוכל לקבל תשובה ספציפית אצל רופא המשפחה שלך או הרופא המומחה אליו תשלח. הטיפול בתא לחץ אינו לתסמונת רינו אלא במידה ויש פצעים קשי ריפוי עקב התסמונת, טיפול משולב בתא לחץ עשוי להיות לעזר.

20/05/2012 | 18:54 | מאת: דוד

שלום עברתי צנתור לפני 6 חודשים והוכנס לי סטנד, עברתי בדיקת מאמץ והיא תקינה, האם אין הגבלה לחזור לצלילה רגילה כוכב 2 . תודה מראש דוד

שלום לך דויד, כללית, אין כל בעייה לחזור לצלילה שישה חודשים לאחר צינטור מוצלח והכנסת תומך ובדיקות תקינות כולל מבחן מאמץ המאשרות הצלחת ההליך הטיפולי. ספציפית, כדאי לך לעבור בדיקה אצל קרדיולוג שהוא גם רופא צלילה שיבחון את כל התמונה כולה ויתן המלצה בהתאם.

יהודה שלום לאחר שנים של צלילה והדרכה בארץ ובעולם, נקרע לי עור הטוף. רופא אף אוזן גרון המליץ לי להשתיל עור טוף והבטיח שאוכל לחזור לצלול. חבר המליץ לי לצלול עם המסכה המדוברת או עם אטם אחר שמסתובב בחניות הצלילה שיפתור לי את הבעיה ואכל לחזור לצלול. האם אוכל לחזור לצלול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כללית, כניסת מים קרים דרך קרע בעור תוף עלולה להביא להתקף סחרחורת קשה מתחת למים שעלול להביא צולל, במיוחד לא מנוסה, לאובדן עשתונות ולשאיפת מים לדרכי נשימה. זו הבעייה העיקרית, כמובן יחד עם סכנה לזיהום אוזן תיכונה ולנזק לעצמות השמע. בזמנו הכרתי ואף צללתי עם ה ProEar2000 שבשימוש נכון אכן השאיר אוזן יבשה. לצערי איני מעודכן מהם האביזרים הנימצאים כיום על המדף. ניתן להשתיל עור תוף בצורה טובה, ממליץ להתייעץ עם מומחה א.א.ג שהוא גם רופא צלילה.

לד"ר מלמד שלום רב, עברתי ניתוח להוצאת גוש שפיר קטן מהשד. בביקורת כשבוע לאחר הניתוח הכירורג אמר שהכל תקין ולהפתעתי נתן לי אור ירוק לחזור כבר לשחיה. אני מעוניינת לחזור גם לצלילה בהקדם, אך כמובן מבלי לסכן את בריאותי. מתי ובאיזה תנאים זה בא בחשבון? (אני צוללת ** מזה 5 שנים, עם כ-80 צלילות.) תודה מראש על תשובתך...

שלום ל נ. אין כל בעייה לחזור לצלילה, בריאות ושמחה.

13/05/2012 | 00:16 | מאת: יוסי

בבדיקת רופא התגלה אצלי לחץ דם 144/80 , הרופא אמר לי להגיע בעוד חודש שוב , האם ניתן במצב כזה להמשיך לצלול מכשירים וצלילה חופשית ,ואם לא האם ניתן לעשות לאחר טיפול ביתר לחץ הדם / כדורים או טיפול טבעי תזונה וספורט. כמו כן רציתי לשאול אותך האם אני יכול לבצע עצירות נשימה לפעמים אני עושה זאת עם ילדי בבריכה כאשר בד"כ בסוף התהליך אחרי שתי דקות אני מרגיש כאילו הדם לא מגיע לראש ומין לחץ כזה האם ניתן להמשיך בזה והאם ייתכן וחלילה גרמתי לעצמי נזק כשעשיתי זאת בעבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסי, כללית, בדיקת לחץ דם אחת עדיין אינה מספקת לאבחנה כמי שסובל מ"לחץ דם גבוה". הרופא המטפל יבקשך לעשות רישום של לפחות פעמיים ביום של לחצי דם ובמשך לפחות שבוע, בהתאם לתוצאות ישקול האם אתה צריך לעבור בירור לגבי האפשרות שאכן אתה סובל מלחץ דם גבוה. באם כן, ניתן ברוב המקרים להמשיך בפעילות צלילה אך ורק עם לחץ דם מאוזן עם התרופות המתאימות, זאת כל מקרה לגופו, תרתי משמע. יש להבדק ולהתייעץ עם רופא מומחה רצוי פנימאי שהוא גם רופא צלילה שישיב ספציפית גם לשאלותיך הנוספות.

13/05/2012 | 13:57 | מאת: יוסי

האם התופעה של לחץ בראש לאחר דקה וחצי שתי דקות של עצירת נשימה מתאימה במצב נורמלי כאשר מרגישים שאין כבר אויר. ומה התחושה שהיא טבעית לאחר עצירת נשימה ממושכת.

10/05/2012 | 01:07 | מאת: ינאי

האם חולי גאוט יכולים או רשאים לעשות קורס צלילה טכנית (צלילות דקומפרסיה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ינאי, כללית, איני רואה כל בעייה. יש לזכור כי תסמיני מחלת גאוט בעת התקף, עלולים לחקות מחלת דקומפרסייה מסוג TYPE I עם כאבי פרקים. כמובן לא הייתי צולל בעת התעוררות המחלה.

07/05/2012 | 16:25 | מאת: דובי לפלר

ד"ר מלמד שלום, אני צולל ותיק כבר כ- 18 שנה. לפני כשבעה חודשים עברתי ניתוח במעיים בעקבות התלקחות מחלת הקרוהן. במהלך הניתוח נכרת חלק מהמעי הגס וקצת מהדק. הן הרופא המנתח והן הרופא המטפל אמרו שהניתוח הצליח ואני בריא לחלוטין. האם ישנה בעיה בחזרה לשיגרת צלילה?

09/05/2012 | 23:03 | מאת: דר יהודה מלמד

שלום לך דובי, כללית, אין בעייה , אתה יכול לחזור לצלילה, הקפד לשמור על כללי הבטיחות והצלילה תסב לך הנאה רבה. המלצתי שתעבור לצלילות ניטרוקס והקפד להישאר בטווחי זמני ועומקי הבטיחות עם הניטרוקס.

06/05/2012 | 18:25 | מאת: נפטון

שלון ד"ר יהודה מלמד. בכוונתי לתכנן צלילה חוזרת לפני צהרי יום: צלילה ראשונה לעומק של 24 מטר ולמשך 40 דקות. צלילה שניה לעומק 24 מטר למשך 70 דקות. אבקש המלצתך למשך ההפסקה מחוץ למים בין שתי הצלילות. ברצוני לציין כי אני אמור לטוס למחרת הצלילה בטיסה בין לאומית למשך כ 5 שעות והנני אישה בת 40. בתודה מראש. נפטון

שלום לגב' נפטון, כללית, תכנון צלילה אמור להילמד לפרטים בקורס הצלילה על פי טבלאות, כולל אפשרויות שונות של זמני הפסקה. זאת בנוסף ללימוד השימוש במחשב צלילה שאינו במקום הטבלאות אלא בנוסף להן. אין הפורום המקום לכך. חשוב לזכור שאין לטוס 24 שעות לאחר צלילה המחייבת הפסקות דקומפרסייה.