פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.
321 הודעות
309 תשובות מומחה

מנהל פורום בלוטות הרוק

15/04/2018 | 01:17 | מאת: מיכאל

שלום, אתמול הופיע לי פצע ונפיחות ברקמה המחברת את הלשון לתחתית הפה. האזור אינו כואב או רגיש. האם אתם מזהים במה מדובר? האם עליי לראות רופא? בינתיים אני שוטף את הפה עם קורסודיל. תודה! מיכאל

מיכאל שלום לא ניתן לדון על המקרה מהפרטים שמסרת. אם המצב מתמיד אנא פנה לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

מזה כ11 חודשים סובל מיובש בפה לשון לבנה רוק קצפי לבן עשיתי היבסיה נשלל סיוגרן על ידי פה ולסת וריאמטולוג אני בן 44 יובש חזק בפה לאחר מספר חודשים נשלח עוד פעם לבדיקת igg4 שאין לי מושג מה זה הבדיקה הזאת אוליי תוכלו לעזור לי בבקשה

לא שותה כדורים עדתי טיפול לפטריה ולפני כחצי שנה ועברה ועדיין הפה יבש ולשון לבנה

בזמן האוכל מופרש רוק רגיל אין לי בעיה בזמן הארוחה או מציצת סוכריות עשיתי מיפוי לבלוטת הרוק תקין

אבי שלום! ישנן סיבות אפשריות רבות לתחושת יובש פה. למשל סכרת (לעיתים סמויה), הפרעות בבלוטות שונות, רפלוקס (עליית חומצת קיבה), נשימת פה, חרדה ועוד. עליך להבדק ע"י רופא אא"ג מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה.

06/04/2018 | 07:18 | מאת: אודי

שלום בתי בת 24 הובחנה עם אבנים בתעלת הרוק מתחת ללשון טופלה בברזילי - ניסיון לריסוק מתברר שלא ניתן להוציא את שלו ניתן האבנים ע"י אנדוסוקפיה מתואם ניתוח לשבוע הבא מדוע לא לדחות, אין כאבים ודלקות (היה אירוע אחד לפני 8 חודשים) מהו זמן ההחלמה? והסיכון ? תודה אודי

אודי שלום! ריסוק אבנים הנמצאות בבלוטות תת לסתיות אינו גורם לרוב ליציאת האבן, אלא מאפשר בחלק מהמקרים הוצאה קלה יותר של האבן בזמן הניתוח. ההחלטה על ריסוק אבנים מתקבלת ע"י רופא מומחה לבלוטות הרוק בהתאם לממצאים הראשוניים בבדיקה וברנטגן. אין להשאיר אבן בבלוטת רוק תת לסתית לא מטופלת!. האבן גדלה, ועלולה לגרום לזיהומים ולסיבוכים. יש לבצע פעולה ניתוחית להוצאתה בכל המקרים. בהצלחה.

21/02/2018 | 20:01 | מאת: סאמר

אני סובל מהפרשת יתר של רוק מבלוטת התת לשונית, זה מפריע מאד בדיבור!! למי לפנות??

סאמר שלום! אין ממש תופעה כזאת כמו שאתה מתאר. אנא פנה לרופא פה ולסת או מומחה למחלות בלוטות הרוק לבדיקה וקבלת הסבר.

08/02/2018 | 23:31 | מאת: חיים

בבדיקה יש נודול בקוטר 10 מ"מ הודגמו מס בלוטות לימפה עד 15 ממ בתחנות 2,3 כל זה אחרי שבביופסיה לא היו תאים ממאירים אני מודאג מהנושא של בלוטות הלימפה , מישהו יכול לעזור?

חיים שלום! לא ניתן לתת אבחנה או יעוץ עם הנתונים שהעברת. ממליצה לפנות להמשך בירור רופא מטפל. בהצלחה!

06/02/2018 | 17:00 | מאת: טליה

שלום הייתי אצל רופא מומחה לשיקום הפה והוא אמר לי לבקש מהרופא משפחה שלי לעשות מבדק לאיכות הרוק וכמותו והרופא משפחה שלי לא יודע על מה מדובר אולי תוכלו להגיד לי לאן אני צריכה לפנות

טליה שלום! מבחן לכמות רוק ניתן לבצע במרפאות פה ולסת או רפואת הפה הנמצאות בבתי חולים.

מגיל ארבע לערך אני חווה תופעה שאיני ואף אחד אחר מצליחים להסביר.. כשאני מתחילה לאכול, לא משנה אם הטעם מתוק חמוץ מר או מלוח, בשניות הראשונות ללעיסה בזמן הפרשת הרוק אני חווה כאב חד בבלוטות התת אוזניות למשך מספר שניות ואז כשהרוק מופיע זה נעלם ואין יותר כאב בזמן האכילה או אחריו.. עד הפעם הבאה שאני כאילו ״מפתיעה״ את בלוטות הרוק שלי שוב... הכאב הוא אמנם למספר שניות אבל הוא בלתי נסבל ואיתי מאז ומתמיד.. חייבת לציין שבשנים האחרונות אובחנתי כחולת פיברומיאלגיה ותת פעילות בבלוטת התריס.. האם יכול להיות שזה אוטואימיוני? האם נתקלתם פעם בתופעה כזו? תודה וכל טוב

שכחתי להוסיף שכיום אני בת 39..

שין שלום! כאב תת לסתי בזמן אכילה אינו אופייני דוקא לבעיה בבלוטות הרוק, ויכול להיות קשור לשרירי לעיסה. ממליצה לפנות לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

25/01/2018 | 09:49 | מאת: בתאל

היום בבוקר שמתי במקרה יד על הפנים והרגשתי גולה פנימית בפנים ממש ליד האוזן. שאני לוחצת עליה היא כואבת האם זה אמור להדאיג ?

בתאל שלום! אף פעם לא עוזר לדאוג.. אם מדובר בממצא חדש, אם זה גדל, ובעיקר אם את מוטרדת, גשי לבדיקת אף אוזן גרון. בהצלחה!

15/01/2018 | 19:34 | מאת: מירי

שלום ד"ר, אני בת 50 אובחנתי לפני כארבע שנים כבעלת תופעת ריינו (שיהנה בעייה בזרימת דם באצבעות הידיים והרגלים במיוחד בזמן שקר). מלפני כחצי שנה טענתי בפני הראומטולוגית שאני מטופלת אצלה שיש לי קושי בבליעה מן הרשה שהאוכל לא יורד בקלות ושאני צריכה לשתות תוך כדי היא נתנה לי לעשות בדיקת י.מיפוי לבלוטת הרוק שתוצאותיה הם: "לאחר הזרקת חומר יש לראות הדגמת בלוטות הפרוטי והבלוטות התת לסתיות משני הצדדים. הקליטה בבלוטות הרוק נראית מופחתת. לאחר מתן גירוי על ידי מיץ לימון, אין לראות שינוי משמעותי בקליטתהחומר בבלוטות הרוק משני הצדדים (הפרשה איטית לחלל הפה). יש לציין בלוטת מגן מוגדלת עם קליטה מוגברת דיפוזית כנראה גויטר דיפוזי.." הרופאה אמרה שאין להתייחס לתוצאה הכתובה. נכון לרגע זה אין לי בעיה בבליעה פתאום הכל חזר להרגלו. אשמח לשמוע דעתך על תוצאת המיפוי משום מה לא להתייחס לזה לא מניח את דעתי תודה רבה,

מירי שלום קליטה מופחתת במיפוי בבלוטות הרוק יכולה להיות בעלת חשיבות בתנאי שקיים יובש פה קליני, כלומר כזה שניתן להתרשם ממנו גם בבדיקת מומחה. אני מציעה כי תפני לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק להערכה של מצב הפה ותפקוד בלוטות הרוק. ירידה כללית בתפקוד בלוטות הרוק קורה גם במצבים גופניים כמו התבגרות, עישון, טיפול תרופתי מסוים, הפרעות חרדה ועוד...ולכן אין להתייחס למיפוי באופן בלעדי.

12/01/2018 | 14:19 | מאת: רוני

שלום, שמי רוני ואני בת 29. בשנת 2015, בבדיקת אולטרסאונד, גיליתי שיש לי קשרית בצידה הימני של בלוטת התריס, שגודלה מעל 1 ס"מ. עשיתי ניקור ויצא תקין, ומאז אני במעקב אולטראסאונד. לפני כמה ימים קיבלתי תוצאות בדיקת אולטרסאונד, שם נכתב שהמבנה והגודל של בלוטת התריס אחידים ותקינים, הקשרית ללא שינוי מהותי, בלוטות לימפה רגילות, ובלוטות רוק תת לסתיות תקינות. מצידה הימני של הפרוטיס, מבנה ציסטי קטן כ-0.6 מ"מ. מה עליי לעשות? כיצד להמשיך טיפול לדעתך? מבחינת תסמינים, אני כן לפעמים מרגישה דקירה באזור של בלוטת הרוק, לרוב בצד ימין, אבל לפעמים גם בצד שמאל. תודה!

רוני שלום! ציסטות זעירות בבלוטות הפרוטיס הינן ממצא שכיח יחסית, ולרב אינן דורשות כל טיפול או התערבות. מעקב אא"ג בקופ"ח מספק בהחלט.

07/01/2018 | 20:17 | מאת: שואלת

שלום, לפני כמה ימים גיליתי במישוש בלוטות (בערך חצי ס״מ להערכתי הלא מלומדת) מתחת למרכז הלסת, מקריאה ברשת גיליתי שאלה בלוטות רוק. הן סימטריות ולא כאובות. האם זה מצריך בדיקת רופא או שזה המצב הרגיל שלהן? תודה מראש

שלום! על סמך התיאור שנתת, קשה להבין, האם מדובר בבלוטות חדשות או מוגדלות בצווארך. אם את חוששת, או אם מדובר במצב חדש, יש לפנות לבדיקת רופא.

07/12/2017 | 11:58 | מאת: הריונית היפראמזיסית

הי אני סבלת מעודף רוק בטעם מתכתי ברוב חודשי ההריון. אני היפראמזיסית . (סובלת מבחילות והקאות חתר כל ההריון) יש דרך לעזור? אומרים לי שהכל הורמונלי...

שלום! אחת הסיבות השכיחות לטעם רע בפה בחודשי ההריון היא היפראמזיס ורפלוקס . הטיפול בבעיה נעשה ביעוץ רופא נשים מטפל. בהצלחה!

06/12/2017 | 23:14 | מאת: ארז

שלום רב אני בן 47, מזה חודשיים יש לי הרגשת עודף רוק בפה בבדיקת כמות רוק ללא גירוי יצא לי מספר פעמים 2CC בחמש דקות (הקצף הגיע ל-4CC) עם גירוי היה כ-6CC והקצף הגיעה ל-10CC. כמו כן אני סובל מריפלוקס ומטופל באומפרדקס. הופנתי לבדיקות דם שיצאו תקינות, נאורולוג תקין, גאסטרו לא רואה סיבה לעודף רוק, אולטראסונד בלוטות תקין, רופא א.א.ג תקין יש לציין שעודף הרוק התחיל כשבוע אחרי שהייתי בטיפול אצל שיננית שכלל גם מנשך של פלואור. אודה לעזרתכם בקבלת כיווני טיפול/אבחון תודה רבה

ארז שלום! בדיקת כמות רוק נעשית לרוב על מנת לשלול ייצור מופחת של רוק במקרים של יובש פה. עודף רוק אמיתי הוא תופעה נדירה. לרוב, הבעיה היא בהצטברות רוק בחלל הפה בגלל סגר לא תקין של הפה, ובעיות אנטומיות שונות באיזורי הפה והלוע. אנא פנה לבדיקת כירורג פה ולסת.

28/01/2019 | 10:46 | מאת: אןגן

ארז אני סובל מאותה בעיה, אם תוכל לחזור אליי ולהתייעץ איך מפסיקים את זה אודה לך 0508513486

שלום, הבת שלי בת 4.5 עם פעם שלישית דלקת בבלוטת הרוק. עשינו אולטראסאונד ואין חסימה. מה אפשר לעשות? והאם את מקבלת פרטי איפשהו?

שלום! דלקות חוזרות בבלוטות הרוק בגיל ילדות הינה תופעה מוכרת. אנדוסקופיה ושטיפה של בלוטות הרוק היא הליך רפואי פשוט, עם שיעורי הצלחה גבוהים מאד בפתרון הבעיה. ניתן לפנות למזכירתי בטלפון 0542063383. בהצלחה!

06/12/2017 | 11:31 | מאת: מרים

שלום בסיום צום יום כיפור בלוטת הרוק הימינית התנפחה לי. לאחר כמה ימים של שתיה מרובה וגם מציצת סוכרים לימון הבלוטה חזרה לגודל בערך של ס"מ אחד. רופא אף אוזן גרון בבדיקה ידנית הרופא אמר שהכל בסדר והפנה אותי לאולטרסאונד . ובבדיקה האוטלטרסאונד הרופא שבדק אותי אמר לי שיש זרימה איטית בבלוטה . נכון להיום יש לי תור לרופא אף אוזן גרון לסוף החודש. יש לי שתי שאלות: יש לי בשבוע האחרון צריבה של חום מתחת לאוזן שבא בסירוגין, בבדיקת חום גוף אין חום האם יש קשר לבלוטה ? ושאלה שניה האם יש טיפול לזרימה איטית או שזה עובר לאחר זמן. תודה מראש מרים

מרים שלום! נפיחות ותחושת אי נוחות באיזור בלוטת הרוק הסמוכה לאוזן יכולה להעיד על תהליך דלקתי או חסימתי בבלוטת הרוק. עליך לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק. בדיקת אולטראסאונד הינה בדיקה לא מדויקת לאיבחון מחלות דלקתיות בבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

03/12/2017 | 14:44 | מאת: יעל

שלום לפני מספר ימים לאחר אכילה התנפחו לי הפנים בצד שמאל. בבדיקת רופא הועלה חשד לחסימה (אבן) בבלוטת הרוק. בדיקת דם AMYLASE הערך 142 כאשר המקסימום הוא 100 בינתיים (ובלי לפתוח עין הרע) הנפיחות ירדה . השאלה היא מה צריך לעשות עכשיו? האם יש צורך בטיפול? אם כן מהו? האם יש טיפול מונע? אודה על התייחסות לשאלתי

04/12/2017 | 09:10 | מאת: ד"ר גל אבישי

‏שלום, בשלב ראשון יש לאבחן את ‏גודלה ומיקומה של האבן. אחרי ירידת הנפיחות הבדיקה הראשונה המומלצת היא אולטראסאונד. ‏לאחר מכן, כדאי להבדק אצל רופא המעוסק בתחום לצורך טיפול באבן.

02/12/2017 | 16:04 | מאת: איציק

הי, יש לי ריח רע מהפה- והרופא שלי (גסטרולוג) הפנה אותי לרופא מומחה לבלוטת הרוק- האם יכול להיות קשר לבין ריח רע מהפה לבלוטת הרוק? אם כן איך הדבר ניתן לטיפול? תודה.

איציק שלום! קשר בין ריח רע מהפה ובעיות בבלוטות הרוק הוא נדיר. הבעיות השכיחות הגורמות לריח פה הן בעיות שיניים, רפלוקס קיבתי (עליית חומצה מהקיבה), והפרשה אחורית מהאף ללוע. לכן אנו ממליצים תחילה לפנות לרופא שיניים, רופא גסטרו, ובדיקת אא"ג כללית. בהצלחה!

01/12/2017 | 18:24 | מאת: אברהם 2016

לפני כחודש הרגשתי גוש לא כואב מתחת לאוזן-שמיקומו גמיש כשאני נוגע בו . נשלחתי ל-US שתוצאותיו הרלוונטיות הן: ללא לימפדנופתיה חשודה בצוואר. גוש היפוקואי לא וסקולרי 1 ס"מ (בדופלר צבע) בבלוטת פרוטיס שמאל השאלות: מה סוג הגוש הזה ? ומה אמור להיות המשך הטיפול?

אברהם שלום! קשה מאד להתייחס לטיב הגוש בפרוטיס ללא בדיקה גופנית ופרטים נוספים עליך כמטופל. לא כל ממצא חד פעמי בסונר מחייב פעולה רפואית, לעיתים נדרש מעקב בלבד. אנא פנה למומחה בתחום בלוטות הרוק. בהצלחה!

בת 42 בשנתיים האחרונות סובלת מרוק שומני וצמיגי, תחושה ממש לא נעימה בפה טופלתי במרפאת פה ולסת ולא נמצאה תשובה לבעייתי אני ממש חסרת אונים ומחפשת תשובה תודה

רוני שלום! רוק סמיך, או תחושה של רוק סמיך, יכולה לנבוע מסיבות רבות- שימוש בתרופות, עישון, רפלוקס קיבתי, מצבי חרדה ועוד. עליך לגשת למומחה בתחום מחלות בלוטות הרוק לבדיקה. בהצלחה.

מה לעשות ? נראה שהסד מונע מבלוטת הרוק לפעול .. (הרופאה שלי נסעה לחודשיים לחו'ל .יום אחרי שקיבלתי את הסד החדש ) יש רעיון ? אודה לתשובה .

טליה שלום! במידה שסד לילה חוסם את אחד מפתחי בלוטות הרוק, עלולה להיווצר בעיה, אבל רק בשעות הלילה כאשר את מניחה את הסד... אם המצב אכן כזה, כמעט כל רופא שיניים או כירורג פה ולסת יכולים לעזור בעיצוב מחדש של הסד. בהצלחה.

לפני 16 שנים ! עברתי ניתוח הסרת בלוטת הפרוטיס בגלל גידול . לפני כשנה הבחנתי בבלוטה [כואבת במגע ] בצלקת . לפני כמה חודשים התחילה לי גם תופעה של הזעה בזמן אכילה בצד הניתוח . [שמאל ] תופעה מטרידה מאוד . לציין שעברתי גם ניתוח של הסרת הטירואיד לפני 5 שנים . [אונה ימנית ואמצע ] האונה השמאלית של הטירואיד גם מוגדלת . ובהדמיות רבות שעברתי התעוררה השאלה האפשרות של ניתוח להסרת החלק הזה . בus צווארי חוזרים התגלו ממצאים בבלוטת רוק נוספות . שנעלמו ספונטמית . ניקור בלוטת הפרטואיד השניה והתתליסתית לא נעשתה כי הממצאים נעלמו ספונטנית . בנתיים גם ניתוח הטירואיד נדחה . שאלתי מה ניתן לעשות לגבי הנוירומה [האם יש אפשרות לטיפול לא ניתוחי או בהרדמה מקומית בלבד ? ] והעיקר לגבי הזעה שמטרידה אותי מאוד . רופא א. א. ג בקופה אמר שאפשר לנסות טיפול בבוטוקס בלי לפרט . האם הטיפול בבוטוקס מוכר ושכיח לתופעה זאת ? היכן נעשה ? מי עושה זאת ? האם זה חדפעמי או יש לחזור ? מה הסיכונים ותופעות הלווי ? והאם דרושה הרדמה ? תודה על תשובה מפורטת .

שלום! הזעה לאחר ניתוח כריתת בלוטת הפרוטיד הינה תופעת לוואי ידועה. לעיתים אשר התופעה מטרידה, ניתן להיעזר במריחת דיאודורנט אנטיפרספירנט שקוף על שטח הניתוח. התוצאות לרוב מספקות מאד. נוירומה המתפתחת בצלקת הניתוחית אינה מחייבת התערבות כירורגית אלא אם היא כואבת או מטרידה מבחינה אסתטית. אין דרך לא ניתוחית לטפל בנוירומה.

04/10/2017 | 05:04 | מאת: דלקת בבלוטה הרוק מתחת לאוזן על הלחי

היי שלום הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שאיבחן דלקת בבלוטת הרוק מתחת לאוזן ימים עקב פצע בפה שזיהם לי את האזור קיבלת אנטיביוטיקה zero 250 ועוד כדור סטרואיד לדעתי שנקרא פרדניזון 20 רק לשלושה ימים חל הקלה רבה ונשאר לי רק עוד יום לקחת ועדין מרגיש מצק טיפה טיפה. הולכת לאולטראסאונד של הבלוטה מחר. רציתי לדעת אם כדאי לקבוע שוב לרופא שיראה אם לא צריך המשך טיפול בכדורים לפני כניסת החג ? אשמח לתשובה מהירה תודה

שלום! אם קיימת אי נוחות בבלוטת הרוק לאחר השלמת טיפול אנטיביוטי מומלץ להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה.

02/10/2017 | 01:27 | מאת: דנית

מהן ההשפעות על תפקוד הרוק לאחר כריתת בלוטת הרוק? מה ההשלכות? איך חיים ללא בלוטת הרוק?

שלום! קיימות מאות בלוטות רוק, גדולות וקטנות, באיזור הראש והצוואר. הסרתה של אחת או יותר מבלוטות הרוק אינה גורמת לרוב לירידה בכמות הרוק או באיכותו.

01/10/2017 | 07:29 | מאת: ירון

סובל מרוק סמיך ודביק, ללשון צבע לבן, שותה מעל 2 ליטר מים ביום.תשובה לאחר בדיקות זה המצב.בן 80 סובל מהנושא כ-4 שנים

שלום! עם הגיל, פעולת בלוטות הרוק יכולה להיות ירודה. ישנן סיבות נוספות ליובש פה בגיל מתקדם, כמו תרופות מסוימות ,סכרת לא מאוזנת ועוד. ממליצה לפנות לבירור רופא משפחה או פה ולסת רפואה שלמה.

אני סובל לאחרונה מתחושת יובש בפה וכאבים באזור הבלוטה בבדיקת אולטרהסאונד נכתב "בלוטות תת ליסטיות ובלוטות פרוטיס ללא ממצאים מוגדרים היטב" מה זה אומר ? שיש ממצאים של גידול אבל לא יודעים מה זה אומר או שלא ניתן לפענח את הבדיקה ועלי לחזור עליה בשנית . בנוסף בבדיקת מיפוי רוק נכתב ירידה בקליטה בפורטיס והגברה לאחר לימון דו צדדית ובבלוטת הסובמנדיבולריות קצת נמוכה ללא לימון וקליטה נמוכה לאחר לימון. לסיכום קרוב לוודאי פתלוגיה בפורטיס דו צדדית וחש להתערבות קלה של בלוטת הסובמנדיבולורית האם לאור ממצאים אלו יש חשש לגידול התור לרופאת רפואת הפה עוד זמן רב ואני קצת דואג לתשובתכם אודה

שלום! תחושת יובש הפה והירידה הכוללת בקליטה במיפוי יכולים להעיד על פעילות ירודה של בלוטות הרוק- כלומר ייצור מופחת של רוק בבלוטות. אין קשר בין התלונה ותוצאות הבדיקות לגידול . ממליצה לפנות להמשך בירור פה ולסת/רפואת הפה. בהצלחה!

שלום רה זה זמן מה שאני מרגישה מאחורי אוזן שמאל שהמקום ממש קשה למגע. עשיתי אולטראסונד שיצא תקין . לא נראו בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר. עדיין אני מרגישה שאני נוגעת מתחת לאוזן שהמקום ממש קשה למגע בניגוד לצד ימין. ככמו כן יש לי הרבה כאבים באזור הצוואר מצד שמאל ומתחת ללסת. אבקש לדעת מה זה יכול להיות איזה בדיקות כדאי לי לבצע. הייתי כבר כבר אצל כמה רופאי אף אוזן גרון אבל אף אחד לא אמר לי מה זה יכול להיות.

שלום נוקשות מאחורי האוזן יכולה להיות מבנה שקשור לעצמות השלד, גם אם קיימת אסימטריה בין הצדדים. אם בדיקת סונר תקינה- נראה שלא מדובר בבעיה רפואית.

10/08/2017 | 12:57 | מאת: יוסי

רציתי לברר מה הסיבות להפרשת רוק יתר בזמן שאני קורא ספר או מדבר? מאד מפריע הדבר מה יכול לגרום לכך. אני כמעט שנתיים לאחר ניתוח ניסן לבעיות ריפלוקס וצרבת

יוסי שלום ייצור יתר של רוק הינו בעיה נדירה. סביר יותר, כי מדובר בבעיה בסגר של הפה והצטרברות רוק בחלקו הקדמי של הפה כאשר אתה מכופף את הראש קדימה. אנא פנה לבדיקת רופא שיניים או רופא פה ולסת על מנת שיוכלו להתאים לך טיפול . בהצלחה!

25/07/2017 | 19:23 | מאת: ריקי

שלום רב, אבי בן 72 כיום לפני כ20 שנה מאבנים באיזור תת לסתי משמאל שסולקו בעזרת אנדוסקופיה. לפני כחצי שנה החל שוב להתנפח בצוואר בשעת ארוחה, הוא נשלח לבדיקות שלא הושלמו היות ולא הצליחו לאתר את פתח צינור בלוטת הרוק. בשבוע הבא הוא אמור לעבור ניתוח תחת הרדמה כללית שיכלול סילוק רקמה צלקתית מפתח צינור בלוטת הרוק, יצירת מסלול חדש ואנדוסקופיה. הרופא אמר שיבצע חתך תת לשוני כדי להגיע לצינור בלוטת הרוק. אני מודאגת מהפרוצדורה המסובכת ותוהה האם אין פתרונות מתקדמים יותר שלא כוללים ביצוע חתך ומסלול חדש.. אודה לכל מחשבה וכיוון. תודה

ריקי שלום! הניתוח, כפי שאת מתארת, הינו ניתוח בגישה מינימלית הנעשה בתוך חלל הפה, ללא השארת צלקת חיצונית ועם סיכוי נמוך ביותר לפגיעה בעצבים כלשהם. על כן, לא מדובר בניתוח "גדול". הרדמה כללית אינה סיבה לדאגה, במידה ורופא מרדים בדק את אביך ואישר לבצע הרדמה. בהצלחה!

16/07/2017 | 21:54 | מאת: מיכל

מזה שבועיים נפיחות כמו גולה בצבע לבן שבאה ונעלמת ושוב חוזרת. בבדיקה אצל רופא המשפחה חושב שמדובר בבלוטת רק כלואה.אילו בדיקות עליי לבצע?

02/07/2017 | 16:00 | מאת: דורית

בס"ד תינוקת שהיתה בת חודשיים יצאה לה בלוטת לימפה כנראה עקב הצטננויות נזלת...היום בת שנה ושלושה חודשים עשתה את החיסונים עד היום . לפני 3 חודשים היתה מאושםזת עקב דלקת ריאות ווירוס אדנו..במשך כ4 חודשים בטיפול אנלציה. באולטרסאונד מהיום נמצא מאחורי אוזן שמאל הודגמה בלוטת לימפה בגודל 0.25 *0.7 סמ במראה סונוגרפי שפיר. בעורף ובצוואר משמאל מודגמות בלוטות לימפה בגודל 0.9*1.6 סמ עם קרוטקס מעובה והיפואוקוגני ללא הפרמיה בדופלר צבע .ייתכן תגובתיות. אשמח לקבל הסבר . תודה

שלום! הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק, על כן, אענה לך בקצרה על עניין בלוטות הלימפה בצוואר. הסבר נוסף תוכלי לקבל מרופא הילדים המטפל או רופא אא"ג בקופ"ח. בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר קורות לרוב במצבי זיהום של דרכי הנשימה, וברב המקרים אינן צריכות להדאיג. פני לרופא המטפל, והוא יחליט, על פי הבדיקה הגופנית שיבצע, איזה מעקב נחוץ במקרה זה. רק בריאות!

שלום רב, האם יש מצב של נפילת בלוטת הרוק? מזה חמש שנים יש לי נפיחות תת ליסטית שגדלה וללא כאבים . בצעתי מספר פעמים אוטראסאונד שהיה תקין .וכן מיפוי בלוטות הרוק והכול תקין . מה עושים במקרה זה שאסתטית מכוער . תודה רבה

שלום! צניחת רצפת הפה ובלוטות הרוק עלולות לקרות לעיתים בגיל מבוגר, עם היחלשות שרירי הצוואר העליונים. לרוב, לדבר חשיבות אסתטית בלבד. ממליצה להבדק ע"י פלסטיקאי לגבי תיקון אסתטי של הצוואר.

14/04/2017 | 21:50 | מאת: עינת

שלום רב לפני מספר שנים הרגשתי בלוטה קטנה כמו גבשושית בחלק הצדדי בריצפת הפה ממש למטה רופא אף אוזן גרון אמר שניסתמה לי צינורית רוק שנה אחר כך הגעתי לרופא שיניים והראתי לו גם הוא אמר אותו הדבר . לפני שנתיים בערך רופאת פה ולסת בדקה לי את הפה לצורך התאמת סד הסתימה לא עברה והיא לא מורגשת ולדעתי לא גדלה בדיקות דם תקינות ללא התנפחות בלוטת לימפה כל שהי בת 32 בריאה בדרך כלל. האם לדעתך צריך בדיקות נוספות? יש לציין שאין כאב כלל באיזור

עינת שלום ע"פ התיאור יכול להתאים למוקוצלה- בלוטת רוק זעירה בחלל הפה שהתנוונה או נסתמה ויצרה מעין ציסטה. לרוב, אין צורך לטפל ולעיתים חולף מעצמו. אם הדבר מפריע לך- ניתן להסיר בהליך כירורגי קטן. פני לאחת ממרפאות פה ולסת או מרפאות בלוטות הרוק. בהצלחה.

09/04/2017 | 18:58 | מאת: יגאל

מזה שנים אני סובל מיובש בפה, רק בלילה ,שהולך ומחמיר. בעבר פניתי לרופא א.א.ג ושאלתי אם ניתן לבדוק את הסיבה וגם העליתי אפשרות שהגורם הוא בלוטות הרוק, ונעניתי שלא ניתן לבדוק את בלוטות הרוק ושום דבר לא ניבדק מאז. לאחרונה העליתי שוב את הבעיה לפני רופא המשפחה מאחר והשינה שלי נקטעת כמה פעמים בלילה ולגימות מים מידי התעוררות עוזרות לכדי 10 דקות. רופא המשפחה אמר שרופא א.א.ג יכול לבדוק מצב בלוטה. שאלתי, האם ניתן לבדוק את הסיבות ליובש ? אני מעבר לשנתי ה77, סוכרתי אך מאוזן. ומנהל אורח חיים נכון. מודה מראש.

10/04/2017 | 10:54 | מאת: ד"ר גל אבישי

יגאל שלום, בהחלט ניתן לבדוק סיבות ליובש פה, אך לא תמיד ניתן לפתור את הבעיה. ממליץ להבדק אצל רופא מומחה ברפואת הפה, ניתן גם במרפאתי בבלינסון 03-9377201 לזימון תור למרפאת בלוטות הרוק. בהצלחה

07/04/2017 | 01:35 | מאת: ליטל

בת 41 בשנה האחרונה סובלת מרוק צמיגי ותחושה של פה שומני ורירי וכן לֲיחה לבנה במיוחד בלילה עשיתי בדיקות ולא עלו על הבעיה יש לכם עצה? תודה

ליטל שלום ישנן סיבות רבות לשינויים בתחושת הרוק בפה, ולליחה. עליך להבדק ע"י רופא אא"ג. בהצלחה

15/03/2017 | 09:59 | מאת: בר

בת 20 בריאה בדרכ באולטרסאונד צוואר נמצא ממצא אקסופיטי עם מעט היפרמיה בפרוטיד דו צדדי נפיחות מזה חודשיים בבדיקות הדם נצפו חריגות בכל סוגי הwbc באיזו דחיפות כדאי לגשת לרופא א.א.ג? תודה רבה

שלום! חריגה בספירה הלבנה (WBC) דורשת בירור ראשוני של רופא משפחה. אין בידי מספיק פרטים בשביל להתייחס לממצא בפרוטידים. רפואה שלמה.

לפני מספר ימים חשתי משהו מציק בגרון על הלשון. במישוש עם האמצבע הרגשתי בלוטה קטנה נפוחה על פני הלשון בחלק הפנימי הקרוב ללוע. אין כאב או דימום , הלשון לא נפוחה ואין שום סימנים אחרים על הלשון. הלכתי לרופא המשפחה שטענתו זה שום דבר - הרופא הסתכל פנימה. אך הדבר נורא מפריע כי זה מורגש בגרון וגורם לתחושה לא נעימה. אין הפרעות בבליעה או הפרעות אחרות כלשהן. וישנן כמה בלוטות לימפה נפוחות מעט ומיידי פעם כאבי גרון. מה זה יכול להיות? תודה!

אסף שלום! יתכן כי מדובר בנפיחות באחת מבלוטות הטעם או בלוטות הרוק הקטנות הנמצאות באיזור בסיס הלשון. הדבר עלול לקרות לאחר אכילת דבר מה חמוץ או חריף, ולרב חולף מעצמו ללא טיפול כעבור מספר ימים. אם עדיין מטריד אותך- פנה לבדיקת רופא אא"ג.

אסף שלום! יתכן כי מדובר בנפיחות באחת מבלוטות הטעם או בלוטות הרוק הקטנות הנמצאות באיזור בסיס הלשון. הדבר עלול לקרות לאחר אכילת דבר מה חמוץ או חריף, ולרב חולף מעצמו ללא טיפול כעבור מספר ימים. אם עדיין מטריד אותך- פנה לבדיקת רופא אא"ג.

05/03/2017 | 01:02 | מאת: מאיה רייכמן

שלום רב, אני בחורה בת 21. לא לוקחת תרופות, לא מעשנת, משקל וגובה תקינים. סובלת כבר מעל שנה מיובש קיצוני בפה, שלא עובר גם בשתייה מרובה(שותה לפחות 3 ליטר ביום) נוסף על כך, הלשון שלי תמיד לבנה גם לאחר צחצוח השיניים וניקוי במנקה לשון(אחרי שניקיתי יש הקלה אבל לאחר עשר דקות הלשון שוב לבנה ויבשה). מרגישה צרבת כל הזמן ותחושה שהאוכל עולה לי חזרה מהקיבה (האם יש קשר ליובש בפה?) הייתי אצל רופא פה ולסת שהמליץ על ג'ל ביוטן אך ההקלה היא זמנית בלבד(5 דקות ושוב חוזר היובש בפה), שללו לי שיוגרן. חשוב לציין שזה גם מפריע לי בבליעה, אני לפעמים מרגישה שהאוכל לא יורד לי כמו שצריך בגרון בגלל שהוא יבש ואני חייבת לשתות מים יחד עם האוכל. מכאן שיש לי כמה שאלות: 1. האם הצרבת, היובש והלשון הלבנה יכולים להצביע על קנדידה? טופלתי בניסטטין אך ללא שינוי, האם זה אומר שבכלל לא הייתה קנדידה ועכשיו יש? ולאן לפנות בכדי לבדוק זאת? 2. האם יש צורך לפנות לבירור נוסף למרות שכבר הייתי אצל רופא פה ולסת שבדק סחיטת בלוטות רוק ונמצא תקין, ונתן טיפול חיצוני באמצעות הג'ל? (שוב מציינת שלא עזר) ואם כן, לאן לפנות? 3. הדבר מפריע לי מבחינה אסתטית, לעיתים קרובות מרגישה תחושת טעם רע וריח רע בפה. האם צריך לפנות גם לרופא שיניים? (אציין שהשיניים והחניכיים שלי בריאות, נקיות ומטופלות למשעי) 4. ממה זה יכול להיגרם? אני לא לוקחת שום תרופה, נמצאת במצב נפשי תקין, שללו שיוגרן. זה מאוד מתסכל אותי ומפריע לי בחיי היום יום. בלי מסטיקים ומים אני פשוט לא יכולה לתפקד. יכול להיות שאמנם יש לי רוק בפה אבל איכותו לא טובה? אני לעתים קרובות מרגישה שהרוק שלי סמיך, עכור וצמיגי יחסית. לא שקוף ומימי. אודה לתשובתכם.

05/03/2017 | 11:28 | מאת: ד"ר גל אבישי

ממליץ לך להיבדק במרפאת רפואת הפה. בלינסון - 03-9377201 באוניברסיטת תל אביב או באוניברסיטה העברית - הדסה

מדוע מספר ימים יש לי תחושה של צריבה בלשון (לא שתיתי חם)

05/03/2017 | 11:25 | מאת: ד"ר גל אבישי

צריבה בלשון היא תופעה טורדנית שלא תמיד ניתן לאבחן את המקור לה. בשלב ראשון - יש להיבדק ולוודא כי לא קיימת פטריה על הלשון שגורמת לצריבה ולטפל בהתאם. במקביל - בודקים חוסר בוויטמינים שגם עלול לגרום לתחושת צריבה. הרופא הנכון לבדיקות אלו - מומחה ברפואת הפה - באוניברסיטה/בבית החולים/בפרטי

26/02/2017 | 07:24 | מאת: מישהו

מה גורם למרירות בפה /הרגשה של משהו חמוץ מתי שאני קם באמצע הלילה ובמיוחד אחרי שאני מתעורר בבוקר

05/03/2017 | 11:50 | מאת: ד"ר גל אבישי

במהלל הלילה ישנה ירידה בהפרשת הרוק. היובש שנוצר לעיתים משנה את הטעם בפה. מומלץ בשלב ראשון לבצע ניקוי אבן והדרכה להיגיינת הפה אצל שיננית. במקביל לפנות לרופא אאג לבדוק אם קיים רפלוקס - עלייה של חומציות מהקיבה לפה.

16/02/2017 | 15:47 | מאת: שליו

אני בת 23 וכבר שכמעט שלוש שנים ידוע לי על שתי בלוטות לימפה מוגדלות, אחת בכל פרוטיס בסביבות ה2 ס''מ שלא נסוגות, וכבר 4 שנים יודעת על קשרית בתירואיד שיציבה בגודלה, 0.5 ס''מ (אך לא בדירוגה החל מהשנה שעברה) כבר 4 שנים. לא עשיתי US ביקורת כבר 4 חודשים לפחות והנה התוצאות מהיום ממרפאת מומחים של כללית בהרצילה (ד''ר ממון): "בלוטת תריס: איסטמוס לא מןרחב מרקם תקין. אונה ימנית-לא מוגדלת, מרקם אחיד. אונה שמאלית לא מוגדלת. קשר היפואקוגני באספקט אמצעי פנימי של האונה בגודל 0.5 ס''מ שלא גדל מבדיקה אחרונה (יציב כבר 4 שנים) אך חלק מגבולותיו לא חדים (זה ממצא חדש שלא היה בבדיקה קודמת לפני 4 חודשים). בלוטות רוק תקינות. רקמות רכות-בלוטות לימפה במראה סונוגרפי לא חשודות באיזור תת לסתי דו צדדי. משמאל 1.6*0.6 ס''מ, אין שינוי מבדיקה קודמת. מימין 0.7*2 ס''מ שכנראה לא גדל מבדיקה קודמת (אז היה 1.2*1.9). בלוטת לימפה חדשה צמודה לקוטב תחתון של פרוטיס ימני בגודל 1.3, מראה סונוגרפי תגובתי (יש לציין שלא הייתי חולה כלל השנה גם לא בגרון או בשיניים). ללא לימפדנופתיה בתחנות אחרות". כששאלתי את הרופא המבצע האם כדאי לעשות FNA לקשרית הקטנה בתירואיד בשל הממצא החדש של גבולות לא חדים הוא אמר שבהחלט כדאי לנסות, בעיקר כי בבדיקה קודמת באוקטובר הקשרית דורגה כTIRADS 4A עם אחד הסימנים המחשידים-היפואקואיות, ועכשיו גם גבולות לא חדים. יש לציין גם שמדצמבר אשתקד הTSH החל לעלות מעל הנורמה ולרדת לסירוגין עד היום אך עדיין נשאר מעל הנורמה כשבמקסימום היה 7.8 וכרגע 6.5 עם FT4 תקינים וללא נוגדנים לבלוטה. האם לדעתך יש לנקר את הקשרית הזו בFNA למרות גודלה הקטן בשל הממצא החדש של גבולות לא חדים? עד כמה היא חשודה יחד עם הבלוטה החדשה שצצה פתאום והTSH? תודה

שליו שלום! הפורום הנוכחי עוסק במחלות בלוטות הרוק, ושאלתך אינה מתאימה לו. עם זאת, אענה כרופאת אא"ג: קשרים בבלוטת המגן הקטנים מ8 מ"מ לא נהוג לנקר. לגבי ממצא קטן מאד אך חשוד באולטראסאונד (ע"פ שיקול אנדוקרינולוג או אא"ג מטפל) - ניתן לשקול ניקור- אך אין אחידות דעים בענין זה. לגבי בלוטות לימפה בפרוטיס בגודל ומראה יציבים- ממצא חסר חשיבות כשלעצמו. רמת הTSH הנחשבת תקינה ורצויה תלויה במשתנים רבים כמו מין, גיל, תסמינים ודינמיקה של ההורמון במעקב ארוך טווח. אצל בחורה צעירה בגיל פוריות, למשל, רמת TSH מעל 5 אינה רצויה. יש לפנות ליעוץ אנדוקרינולוג. בהצלחה.

08/02/2017 | 23:57 | מאת: טלי

נפיחות בבלוטת הרוק מתחת לאוזן שמאל טופלה באנטיביוטיקה אוגמנטין. הנפיחות ירדה ושוב חזרה באותו מקום אחרי 4 חודשים מלווה בהתקררות קלה ושוב קיבלתי אוגמנטין והנפיחות ירדה. עשיתי אולטרסאונד כשהבלוטה עדיין היתה נפוחה ולא ניראו אבנים. הופנתי לא.א.ג. התור נקבע לסוף החודש. בינתיים אשמח לקבל מידע מה זה יכול להיות? ומה השלב הבא בבדיקות. מבקשת לציין שמזה שנה וחצי ( גם לפני הנפיחות) יש רגישות במקום הזה בצד שמאל ובלחיצה על הבלוטה מרגישה קול של מעיכה.

טלי שלום! בהנחה שהנפיחות מתחת לאוזן שמאל אכן קשורה לבלוטת הרוק, יתכן כי מדובר בדלקות חוזרות בבלוטה. אולטראסאונד אינה בדיקה מדויקת לאבחון וטיפול בעיות בבלוטות הרוק, ולרב אנו נעזרים בבדיקה הנקראית סיטי סיאלוגרפיה, המדגימה את צינוריות הרוק. פני לרופא מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

08/02/2017 | 13:47 | מאת: אסנת

בבלוטת הפרוטיס משמאל - הודגם ממצא בעל מרקם בלתי אחיד, (חלקו היופאקואי חלקו ציסטי) באורך 1.55 ס"מ, רוחב 0.65 ס"מ, ללא זרימת דם בתוכו או מסביבו. בבלוטת הפרוטיס מימין - הודגם ממצא בעל מרקם בלתי אחיד, (חלקו היפואקואי חלקו ציסטי) באורך 1.35 ס"מ, רוחב 0.45 ס"מ ללא זרימת דם בתוכו או סביבו. יש כבר תור לרופא אף אוזן גרון. האם אנחנו צריכים להיות בחרדה עד אז? הבדיקה של בעלי. תודה רבה, אסנת

אסנת שלום! לא ציינת מדוע נעשתה בדיקת אולטראסאונד. קשה להקיש מממצאי הדמיה בלבד על מהות הממצאים והאבחנה. כמובן שחרדה אינה מסייעת בשום שלב של האבחון או הטיפול, ומומלץ להמנע ממנה. בהצלחה!

אין רופא כזה זה שייך לתחום א.א.ג??רוב הסיבות קשורות למה ביובש פה לא נתת דוגמא אחת..למרות שנשלל סיגרון תודה

14/02/2017 | 09:45 | מאת: ד"ר גל אבישי

בנושא יובש פה ממליץ לך לפנות למרפאות לרפואת הפה - בבתי החולים (במחלקות לכירורגיה פה ולסתות), באוניברסיטת תל אביב, או בהדסה. רופאי שיניים המומחים ברפואת הפה הם הכתובת הנכונה במקרים של יובש פה. בהצלחה

19/02/2017 | 16:08 | מאת: ד"ר גל אבישי

אין רופא כזה בתחום אא"ג, לכן המלצתי לך על מומחה ברפואת הפה. סיבות ליובש פה - תרופות קבועות מסוגים שונים, חרדות, מחלות גופניות ועוד.

05/02/2017 | 13:53 | מאת: גדי המשך לתשובתך מטה

האם זה רופא אף אוזן גרון יכול לאבחן זאת!?יש קשר לעמילאז?קצת מדאיג התשובה שרשמת האם יכול להיות דלקת זמן מה באחת מהבלוטות? מה הטיפול בדרך כלל תודה

גדי שלום כפי שרשמתי קודם, אין מספיק פרטים בשביל לענות לשאלתך. ישנן סיבות רבות לתחושת יובש פה, והטיפול נקבע בהתאם לצורך. מומחים למחלות בלוטות הרוק קיימים במספר בתי חולים בארץ. ממליצה לברר במוקד קו"ח אליה אתה משתייך. בהצלחה

02/02/2017 | 11:42 | מאת: אלינה

שלום רב. יש לי תסמונת שיוגרן ורופא ראומטולוג נתנה לי הפניה להתייעצות אצל רופא בקשר לבעיה בבלוטת הרוק שהופיעה אצלי. אני גרה באשדוד ואבקשך המלצאה לאיזה רופא או מרפאה אני יכלה לפנות באזור שלי ודרך הטיפול בבעיה. באמון תודה מראש!

אלינה שלום ממליצה לפנות למוקד קופ"ח אליה את משתייכת ולבקש תור למרפאת מומחה לבלוטות הרוק. בהצלחה

26/01/2017 | 14:59 | מאת: גדי

שלום האם יש קשר בין בעיה בבלוטה ליובש בפה? מעט נפיחוץ משמואל...ועמילאז גבוה בדם בשתן תודה

גדי שלום! יובש פה נגרם כאשר יש בעיה בחלק גדול מבלוטות הרוק (קיימות מאות בלוטות, מתוכן 6 גדולות). איני יודעת מספיק את פרטי המקרה בכדי לדון על מצבך. מומלץ לפנות למומחה למחלות בלוטות הרוק לבדיקה.

26/01/2017 | 00:55 | מאת: רון

היי, מקווה שפניתי לפורום הנכון.. בחצי שנה האחרונה אני מרגיש מעין גוש ליחתי בגרון שפשוט בכל כחכוח יוצאת ליחה שקופה. במקביל לזה כמות הרוק בפי קטנה מאוד וכל העניין מאוד מפריע. בנוסף יש גם יובש כרוני בשפתיים שלא עובר וחוששני שיש קשר בין כל הנל. אציין שפניתי לא.א.ג אך אני חושש שלא הבהרתי מספיק שהגוש מאוד ליחתי ולאחר בדיקה קצרה הוא החליט לתת לי אומפרדקס פעמיים ביום לחודשיים. זה נראה לי קצת מגזים ולא מומלץ מאחר וזו תרופה חזקה אז פניתי לפורום הזה. בנוסף אציין שלפני חצי שנה גם סיימתי טיפול ברואקוטן אך לפי הרופאים אין קשר בין הדברים. חוץ מכל מה שצוין אני אדם בריא צעיר שעושה ספורט.. אשמח למענה/ייעוץ או לפחות אם זה לא הפורום המתאים, הפנייה לפורום המתאים (פורום א.א.ג באתר סגור ) תודה מראש :)

רון שלום! מומלץ לפנות לבדיקה חוזרת של א.א.ג.. ליחה בגרון יכולה להיות בגלל רפלוקס של חומצת קיבה והטיפול באומפרדקס, במינון מתאים, הוא סביר מאד. בהצלחה

14/01/2017 | 21:48 | מאת: יהודית

שלום רב, אני סובלת לאחרונה מכאב צורב שמרגישים בתגובה למזון מאוד חמוץ (בין האוזן ללסת) אך ללא קשר לטעם האוכל. בתדירות של כפעם בשבועיים אך כל פעם למשך ככמה שעות. כל דבר שאני מכניסה לפה גורם לתחושת הצריבה. אני לא מרגישה משהו במישוש, גם לא כאב. האם זו חסימה בדרכי רוק?

יהודית שלום! צריבה או כאב באיזור הלסת בזמן האוכל יכולים להעיד על בעיה חסימתית בבלוטת הרוק. מומלץ לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק.

13/01/2017 | 19:56 | מאת: יוסי

שלום רופא גסטרו הפנה אותי לבדיקות עמילאז 320 עמילאז בשתן 980 ליפאז תקין האם יכול להיות מקור בעיה בלוטות הרוק? סובל מיובש קיצוני בפה..האם התמחות הבלוטות זה רופא א.א.ג?? חושש מאוד ומודאג אשמח לכיון אם יש הקשר וניתן לטיפול תורה

יוסי שלום! בדיקת עמילאז אינה בדיקה ספציפית למחלה מסוימת, ולכן אין היא מצביעה בהכרח על הפרעה. בהקשר של יובש הפה מומלץ להבדק ע"י מומחה לבלוטות הרוק. ניתן לפנות למרפאת בלוטות הרוק במרכז רפואי רבין לזימון תורים 9376666

בת 41, בחצי שנה האחרונה יש לי בעיה שמציקה, הפרשת רוק מהלסת התחתונה, עשיתי בדיקות דם, צילום לסת, בדיקת שיניים, MRI מוח, ביופסיות בלוטות רוק וכדומה ואין תשובה לבעיה שלי, זו תחושה מאוד מפריעה לי הפה שומני ורירי ומאוד לא נוח לי עם זה מבקשת עזרה

רוני שלום! התחושה שאת מתארת נובעת לעיתים מבעיות חדשות בסגר של הפה (אופן סגירת הפה), כתוצאה משינויים בשיניים, בחניכיים, או במפרקי הפנים. הפרשת רוק מוגברת אינה תרחיש סביר במקרה זה, אלא מדובר ברוק שמצטבר בקדמת הפה בגלל סגירה שונה או לא תקינה של הפה. עליך לפנות לבדיקת רופא פה ולסת. לבעיה קיימים מספר פתרונות. בהצלחה!

אם לבעיה קיימים מס פתרונות למה אינך מציג אותן??