פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.
321 הודעות
309 תשובות מומחה

מנהל פורום בלוטות הרוק

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

ראי לעיל

בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו זה הפוסט קיבלתי תשובה רשמתי שוב וללא מענה מאיזה בעיות זה יכול להיות??יש קשר לפרקים? תודה

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

01/09/2019 | 13:46 | מאת: עדנה

שלום, אושפזתי בבי"ח עקב תמונה קלינית והדמייתית המתאימה לדלקת חריפה של בלוטות הרוק עם מעורבות משנית ניכרת של השומן הצווארי התת עורי. במהלך אישפוזי טופלתי באוגמנטין תוך ורידי ובהמשך הוסב לקלינדמיצין וצפטריאקסון תוך ורידי עם שיפור קליני. לאור השיפור האיטי במהלך האישפוז נלקחו בדיקות דם בהתאם להמלצת פנימאי אשר כללו: קולגנוגררם,ACE, תפקודי ואנזימי כבד וכליה-תקינים. באלקטרופוזה עליה של אלפא גלובולינים, בדיקת שאר הגלובולינים התקבלו באופן חלקי בלבד. במהלך אישפוזי סבלתי מהיפוקלמיה אשר תןקנה באמצעות קליום פומי בהצלחה . שוחררתי לפי המכתב במצב יציב ללא חום . כל מה שכתבתי עברתי בתאריכים 7/72014-23/4/2014 יצאתי מבי"ח עם מעט רוק חשבתי שיסתדר עם הזמן לצערי אם תראי התכתבויות שלי אין לי רוק . עברתי את כל הבדיקות כולל ביופסיה לא מצאו לי שיוגרן הכל בסדר ד"ר את יכולה להסביר לי מה יש לי האם יש קשר למה שהיה לי?

עדנה שלום! דלקת חריפה, המערבת יותר מבלוטת רוק אחת הינה מצב נדיר. במקרים כאלו, ובמיוחד כאשר התהליך מתפשט לרקמות העמוקות בצוואר, יש לחשוד בזיהום סיסטמי (הנמצא בדם) או במחלות אוטואימוניות (ועל כן עברת בירור למחלות אלו). לאחר דלקת חריפה בבלוטת רוק, קיימת תקופה של ירידה בהפרשת הרוק, שלרוב חולפת מעצמה כעבור זמן מה. עם זאת, קשה לדעת, על סמך התיאור היבש בלבד, במה מדובר במקרה שלך. ממליצה בחום לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק להמשך בירור וטיפול מתאימים. רפואה שלמה!

30/08/2019 | 13:30 | מאת: אתלה

בת 74. סובלת כחצי שנה לאחר הצטננות ויראלית מנזלת קידמית ובמיוחד אחורית וליחה תקועה בגרון. עברתי כל הטיפולים המקובלים.תרסיס מלח. תרסיסים סטרואידים.נסיון באנטיהיסטמין. Ct סינוסים לא נמצא דבר. מספר פעמים בדיקות בסיב אופטי שלמעט בצקת וגודש באף לא מצאו דבר. הייתי אצל אלרגולוג גסטרולוג נירולוג. האלרגולוג אמר להמשיך בספרי סטראודלי - סטרונאז. המצב עדיין לא טוב. האף גדוש ןנזילה אחורית צמיגה לכיוון הלוע . מאד מציק מקשה להרדם. איכות חיים נמוכה ביותר וקשיי נשימה. לאחרונה הייתי אצל ר.א.א.ג המתמחה בבלוטות הרוק ובליעה. שבדק אותי עם סיב ומצלמה. לדבריו. יש נזילה של רןק צמיגי מנאוזיפרינקס לעבר אורופרינקס. להבנתי זו הנזילה האחורית שמציקה לי ויש קושי לבלע אותה. שאלתי- ממה יכולה לנבע נזילה לא תקינה שכזו. כי אני בולעת ושוב פעם נוצרת שכבת רוק חדשה בחיך . תהליך שחוזר ונשנה ומשגע. ?? כמו כן הרופא איבחן 2 ציסטות ולוקולריות קטנות עג קפל גלוסואפיגלוטי. למעשה לא קיבלתי טיפול למעט אדים מי מלח וסטרונאז. מציצת סוכריות ושתית מים מרובה. דברים שעשיתי עד עכשיו ולא ממש ריפאו אותי. אני אובדת עצות . מה דעתך ? ממה נובעת הפרשת הרוק הסמיכה מהנאוזופרינקס? מה ניתן לעשות? מה עלי לעשות? יש לצין שאני לוקחת כבר 4 חודשים פרדינזון. התחלתי ב20 מג כיום 5 מג. על רקע חשד לתהליך דלקתי לא זיהומי במערות האף .אודה להתיחסותך!!

אתלה שלום. אין קשר בין תלונתך לבלוטות הרוק. אנא הפני את השאלה לפורום העוסק במחלות אף וסינוסים. בהצלחה!

01/09/2019 | 12:11 | מאת: אתלה

תודה לדר גילת על התיחסותך. כיון שהרופא א.א.ג. אומר שהזליגה ללוע היא מבלוטות רוק שבפנים. מדוע הנושא לא שייך לפורום בלוטות הרוק? אודה לתשובתך.פ

26/08/2019 | 09:44 | מאת: רינה

אני בת 55 אני לא נוטלת תרופות בכלל התעוררתי בלילה עם יובש בפה וזה לא קורה הרבה , קרה לי מספר פעמים בעבר רציתי לדעת מה הסיבה ואם יש טיפול בלי תרופות תודה מראש

רינה שלום1 יובש פה בלילה יכול להגרם כתוצאה מקושי בנשימה אפית, נחרת לילה ועוד. מומלץ להבדק ע"י רופא אא"ג. בהצלחה!

25/08/2019 | 19:23 | מאת: מאור

שלום דר בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

30/08/2019 | 14:59 | מאת: המשך

מה הסיבות הגופניות לרוב?איזה רופא מתמחה בזה ??יש בדיקה מיוחדת לבדוק את כמות הרוק...סלוחה על ה9ירוט אבל יש מצבים שהוא ממש דביק.ומצב נוסף שהוא יוצא קיצפי כמו קצף ואני שותה יחסית בסדר תודה רבה

17/08/2019 | 17:18 | מאת: ירון

שלום רב, שמתי לב שיש לי שתי גולות בלחי קרוב ללסת. אני בן 42. אחת מהגולות הייתה לי כבר למעלה מ20 שנה, ןלגבי השנייה אני לא בטוח. האם הגולות ההללו יכולות להיות גושים ממאירים של סרטן בלוטות הרוק? תודה מראש, ירון

ירון שלום! סרטן בבלוטת הרוק, לצערנו, אינו נמשך 20 שנה. סביר כי מדובר בתהליך שפיר כזה או אחר. מהות התהליך תבורר בצורה מסודרת ע"י רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

15/08/2019 | 16:30 | מאת: אבי

שלום יש לי מספר חודשים בלוטה נפוחה ברצפת הפה. הייתי אצל רופא א.א.ג ששלח אותי לעשות ct . אני חושש לבצע את הבדיקה עקב הקרינה שמוציאה. האם לא ניתן לבחון את הבעיה באמצעות ct?

אבי שלום! החשש מקרינת הסיטי אינה רלוונטית, במידה ומדובר בבדיקה בודדת שנעשתה לאיזור. אם רופא מומחה התרשם שיש צורך בהדמיה- ממליצה לבצע אותה. בהצלחה.

14/08/2019 | 19:04 | מאת: עדנה

לד"ר חנה גילת שלום, מצבי היה ללא רוק בכלל עברתי את כל בדיקות הבלוטות בת האוזן ,סבמנדיבולריות והתחתונות ועכשיו גם ביופסיה בשפה התחתונה הוצא חמישה דגימות מבלוטה - BIOPSY MENINGES, OPEN OPEN BIOPSY OF CEREBRAL MENINGES יש לי שאלה אם תוכלי להסביר לי מה יכולות להיות התשובות ? למה לצפות ..... מה מחפשים מחלה? לא מצאו סיוגרן לא מצאו חסימות כן מצאו דלקות כרוניות מכיוון שהייתה לי מחלה לפני 5 שנים דלקת של כל בלוטות הרוק . האם יכולה להיות שזו הסיבה ....... יש לי עוד שאלה השפה התחתונה עדיין רדומה חצי שפה מעל הניתוח נותחתי 5/8 יכול להיות שנפגעתי עיצבית? תודה

עדנה שלום יש מספר מחלות שעלולות לגרום לתהליך דלקתי בבלוטות הרוק, ולפגיעה בתפקודן. הטיפול בתהליך הדלקתי- יעשה בהתאם לאבחנה. מי שאמור להחליט על הטיפול המתאים, הוא הרופא המטפל (זה ששלח לביופסיה) ,או מומחה למחלות בלוטות הרוק. לגבי הנימול בשפה התחתונה- יתכן כי נפגע עצב תחושה זעיר בזמן הביופסיה, לרוב הבעיה חולפת מעצמה.

13/08/2019 | 18:36 | מאת: רוב

שלום, יש לי בלוטה נפוחה בלסת התחתונה מתחת ללשון כבר חצי שנה. לפני תקופה קצרה הבלוטה ירדה כמעט לחלוטין וחזרה לגדול בתקופה האחרונה. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון והוא הפנה אותי לסיטי. חשוב לציין שיש לי באותו איזור 2 שיני בינה כלואות שרופא השיניים המליץ לעקור. אני מעט חושש לעשות סיטי בגלל הקרינה, השנה עשיתי 3 צילומי שיניים ונוסף לכך רופא השיניים ביקש גם הוא צילום סיטי לשוניים לצורך עקירת שיני הבינה. אין דרך אחרת לבחון את הבעיה מלבד סיטי?

רוב שלום! ע"פ התיאור, יתכן ואתה סובל ממוקוצלה - בלוטת רוק זעירה שנחסמה. בדיקת הסיטי שעשית אצל רופא השיניים אמורה לתת מענה לחלק מהשאלות לגבי הנגע הנ"ל - ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה.

07/08/2019 | 14:08 | מאת: טל

שלום, לפני כשעה ביקרתי אצל מומחה לרפואת הפה, הממצא שנגלה הוא מוקוצלה בשפה התחתונה. הוא המליץ על ניתוח והבנתי שאפשר גם בלייזר אבל הוא אמר שאין מה לנתח בלייזר, יש הבדל? והייתי שמח לא לנתח כי הוא אמר שהוא עלול לא למצוא את את הבלוטה שממנה נוצרת המוקוצלה... יש מצב שלא צריך ניתוח וזה יעבור מעצמו? תודה רבה!

07/08/2019 | 14:31 | מאת: טל

אגב, האם מוקוצלה מדבקת? תודה.

טל שלום! מוקוצלה היא תוצר של סתימת בלוטת רוק זעירה. לעיתים מוקוצלה נגרמת כתוצאה מחבלה מקומית (נשיכה של המקום בטעות, מכה או חתך), ולעיתים איננו יודעים את הסיבה. במידה והמוקוצלה לא נעלמת מעצמה כעבור 3 חודשים, נהוג להוציאה בניתוח קטן. אין כל חשיבות לטכניקת הניתוח (לייזר או שיטה אחרת) במקרים אלו.

לא

בת 65 מזה כ 10 ימים כאבים חזקים בפה, בלעיסה בבליעה, ביריקה לאחר צחצוח שיניים, בדיבור, בבדיקת רופא אאג, לא ראה שום ממצא , מה יכולה להיות הסיבה לכאבים

נוי שלום ממליצה להבדק ע"י רופא פה ולסת קשה מאד לומר מה הבעיה ללא בדיקה.

30/07/2019 | 10:13 | מאת: אתי

האם יכולים להתפתח כאבים בבלוטות הרוק ( מתחת ללסת) , במיוחד בבליעה,בגלל טיפול שיניים?

אתי שלום אחרי טיפול שיניים יכולה לעיתים להיות נפיחות וכאב בבלוטות הלימפה התת לסתיות. בד"כ חולפת כעבור ימים בודדים.

29/07/2019 | 00:51 | מאת: אריאלה4

לפני כמה חודשים הרגשתי גוש מתחת לאוזן, ביקור באאג הוביל לאולטרסאונד שתיאר ממצא 1.6 סמ, חשד לאדנומה. משם הגעתי לCT עםחומר ניגוד שתיאר ממצא 1.1סמ מתאים לאדנומה. משם הגעתי לביופסיה FNA. אחרי יומיים קיבלתי תוצאות מוזרות, מעין תיאור כזה שאומר הופנתה עקב ממצא, בוצע fma תוצאות ממצא היפואקוגני בבלוטת הפירוטיס. מכיוון שאני מודעת לכך שיש ממצא כי לכן באתי... האם זו תוצאת ביניים או תוצאה סופית?? כי אין כאן כלל מידע נוסף וגם יומיים זה מוקדם מידי לתוצאות לא..?

אריאלה שלום! הגידול השכיח ביותר בבלוטת הפרוטיס הוא אדנומה פלאומורפית. זהו גידול שפיר, אך יש להתייחס אליו, ולנתחו. תשובת הניקור (ׁFNA) אינה תמיד חד משמעית. בכל מקרה, לאחר קבלת תשובתו הניקור, פני למומחה לניתוחי בלוטת הרוק. מוזמנת גם לפנות למרפאתי במרכז רפואי רבין. בהצלחה!

21/07/2019 | 14:15 | מאת: עופר

שלום, כבר חצי שנה אני סובל מנפיחות בשפה תחתונה - כמו ג'ולה מודלקת אדומה וכואבת. רופא אמר שזה כנראה בלוטת רוק שנחסמה, ואמר שאפשר לנתח אבל לא כדאי. מאז זה כמעט לא משפתר. כשזה כבר טיפה יורד - אני נושך בטעות - וזה מתנפח שוב. זה מכוער, כואב, מציק ונתסכל. מה עושים??? מה זה יכול להיות ואיך מטפלים??

עופר שלום! יתכן כי אתה סובל ממוקוצלה- תהליך חסימתי-ניווני של בלוטת רוק זעירה בשפה התחתונה. עליך להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות רוק או כירורג פה ולסת. אם הבעיה אכן קיימת כחצי שנה, יש בהחלט מקום לטפל באופן כירורגי- מדובר בהליך פשוט בהרדמה מקומית במרבית המקרים.

17/07/2019 | 21:55 | מאת: אייל

שלום רב, בלוטות הרוק של אשתי הפסיקו לפעול כבר לפני כחודש, בדיקות הדם תקינות ואף רופא לא יודע מה הסיבה לבעיה

אייל שלום! הפסקה פתאומית בפעילות כל בלוטות הרוק נדירה. אם הכוונה לכך , שאשתך סובלת מיובש פה, עליה להבדק באחת ממרפאות מומחים למחלות בלוטות הרוק. יכולות להיות סיבות רבות מאד לכך. מוזמנת ליצור קשר עם מרפאתי בבית החולים, בטלפון 03-9372222 או 9376666.

10/07/2019 | 15:24 | מאת: ליאת

שלום ד"ר ביצעתי אולטרא סאונד דוקטור שלום להלן תוצאות בלוטת מגן אינה מוגדלת במרקם אחיד למעט קשריות היפואקגניות בודדות זעירות עד 0.4 באונה השמאלית ,מתחת לקוטב תחתון של אונה ימנית מוקד היפגואקני רקמתי 1.9 ס"מ בקוטר מירבי PTA? ניתן לשקול קורלציה עם מיפוי ME BI בלוטות רוק תת לסתיות מימין ושמאל בגודל ומבנה תקינים בלוטות הפאוטיס כנ"ל אין קשרי לימפה מוגדלים לאורך הצוואר . עשיתי את כל הבדיקות של הבלוטה הכל תקין .מה זה אומר הבליטה הזאת ב אולטרא ץתודה

ליאת שלום! הממצא בסונר נראה לבודק, כבלוטת יותרת-מגן מוגדלת. בלוטה זאת אחראית על משק הסידן בגוף, והיא נמצאית בסמוך לבלוטת המגן. גשי לרופא המשפחה לעשות בירור נוסף בעניין. ממצאים של סונר הם לא תמיד מדוייקים בעניין זה..בהצלחה!

08/07/2019 | 02:19 | מאת: חגית מנדל

Amylase urine

ג

שלום. בת 38. לפני כחודש התנפח לי צד שמאל של הפנים, וצמחו לי גולות ענקיות מאחורי האוזן. נשלחתי לאולטרסאונד. נמצאו קשריות לימפה מוגדלות בערך 3 ס"מ. בבדיקות דם נמצא CRP גבוה. הרופא נתן לי טיפול של נוגדי דלקת לא סטרואידי. והנפיחות ירדה לאט, ואיתה גם הגולות. לפני שלושה ימים שוב התנפחו בלוטות הלימפה מתחת לאוזניים, ושוב יצאו גולות ענקיות כואבות. אני דואגת ולא יודעת כיצד להמשיך מכאן. אשמח לעצה ולהכוונה. מה עלי לבדוק? זה כואב ומציק לי

פיונה שלום, הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. ע"פ התיאור שמסרת, נראה כי מדובר בנפיחות בבלוטות הלימפה, שעלולה להגרם ממגוון רחב של סיבות, ויש צורך להשלים בירור הכולל בדיקות דם שונות והערכת רופא משפחה בשלב ראשון. לפי הצורך יפנה אותך להמשך בירור אף אוזן גרון או אחר. רפואה שלמה!

07/07/2019 | 09:15 | מאת: איריס

היי ד ר. לפני כחמש שנים פרסמתי כאן שאלה על גושים בפנים וענית לי. הבעיה לא נפתרה עד היום ואני סובלת מאוד האם ניתן לקבוע תור אצלך לייעוץ? תודה מראש 0523948944 איריס

איריס שלום! לקביעת תור במרפאת בלוטות הרוק בבי"ח השרון 03-9372898 בבי"ח בילינסון 03-9377143/6 למרפאתי הפרטית 054-2063383

02/07/2019 | 18:23 | מאת: עדנה רהב

למה הכוונה ניתן להתרשם מדופן לבן של התעלה מה שמעיד על דלקת כרונית , ודבריס (לא ברורה לי המילה הזו) היצרות ופיתולים והתפלצויות. פרוטד (מה זה) שמאל. זיהוי פתח הסטנסן (מה זה)והרחבתו. ניתנה זריקה וגם מתרשם מדופן לבן של תעלה מה שמעיד על דלקת כרונית , ודבריס. היצרות ופיתולים והתפרצויות חמורים יותר מאשר צד ימין. בכל צד קיבלתי 50 מ"ג הדרוקורטיזון לתוך התעלה . והזרקה מקומית של אזריקאין 1%. אם אפשר להסביר לי מה מצאו ? האם הדלקת מעכשיו או לפני הרבה זמן? לפני 5שנים הייתי חולה בדלקת ארבע בלוטות הרוק והייתי בבי"ח . אין לי רוק בכלל מחכה לתשובה . תודה

עדנה שלום! את מתארת דו"ח של פעולה אנדוסקופית לאחר מבלוטות הרוק שלך. בעקרון, עליך לפנות לרופא המבצע את הפעולה לקבלת הבהרות והסברים על הממצאים. בקצרה: דבריס- פירושו משקעים של מלחים וחלבונים, שאופייניים לתהליכים דלקתיים בבלוטות הרוק. פרוטיד- הינה אחת מבלוטות הרוק הגדולות (בלוטת בת-האוזן), סטנסן- זאת תעלת הניקוז של בלוטה זו. כאמור, הבהרה לגבי ממצאים ותכנית טיפול עתידית- יש לקבל מהרופא שביצע את הפעולה. בהצלחה!

03/07/2019 | 11:23 | מאת: עדנה רהב

מעוניינת להודות תודה

03/07/2019 | 11:38 | מאת: עדנה

לד"ר חנה גילת תודה .

שלום רב, אמי כחודש לאחר ניתוח להוצאת אבנים מבלוטות הרוק (כולל הוצאת בלוטת רוק אחת) אמנם חיצונית נראה תקין בפנים מרגישה נפיחות ורגישות גבוהה מאוד. הרופא טוען שהכל בסדר.. אבל אמי חוששת.. האם זה סביר שיש עדיין נפיחות וגודש פנימי ? תודה מראש

ענת שלום. לאחר הוצאת אבנים מבלוטת רוק, לעיתים הבלוטה אינה מתאוששת היטב, ונותרת מעובה ונפוחה. במרבית המקרים בעיה זאת משתפרת עם הזמן. השארו במעקב מומחה לניתוחי בלוטות רוק .

24/06/2019 | 08:07 | מאת: קרן

שלום, אני סובלת כבר מעל חצי שנה מיובש בפה, כתוצאה מדלקת בשן 37 שהייתה שבעקבות כך לקחתי אנטיביוטיקה למשך שנה. רופא שיניים ביצע 2 תעלות במקום 3 תעלות ולכן סבלתי מהדלקת. בלוטות הרוק נפגעו ויחד עם זאת יש לי כאבים בצוואר. עשיתי צילום CT בצוואר ואין לי כלום. כמו כן, בדיקות דם תקינות, וביקור אצל רופא פה ולסת. האם יכול להיות קשר בין כאב הצוואר (שבעבר לא היה לי מעולם) לבין פגיעה בבלוטות הרוק? האם יש פתרון ליובש בפה? תודה, קרן.

קרן שלום פגיעה באחת מבלוטות הרוק לא תגרום ליובש פה. קיימות מאות בלוטות רוק בחלל הפה והלוע. כמו כן, איני רואה כיצד טיפול בשן 37 עלול לפגוע בבלוטת רוק גדולה. לגבי הכאבים בצוואר- כמעט כל כאב או תהליך דלקתי באיזור הפנים עלול לגרום באופן משני לכאבי צוואר, בעיקר בשל מתח שרירי. נסי חימום מקומי. אם קיים יובש פה- מומלץ להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה במרפאות בית חולים.

18/06/2019 | 11:44 | מאת: ניקו

כבר חמישה ימים בכל פעם שאני שותה מים או בולע רוק אני מרגיש כאב קל מתחת לאוזן שמאל/קצה הלסת בצד שמאל. לא מרגיש נפיחות כלשהי האם זה משהוא שמצריך בדיקה אצל רופא או ניתן לחכות עם זה עד שיעבור?

כאב קל בפנים או בצוואר, שלא נמשך יותר ממספר ימים, לרוב אינו דורש בירור רפואי.

שלום רב, לפני כשלושה חודשים חשתי בגוש בזווית לסת שמאל. תוצאת אולטרסאונד: בפרוטיס משמאל תהליך סולידי היפואקואי 1 ס"מ עם גבול מיקרולובולרי, טיבו אינו ברור. תוצאת הדיקור: groups of ductal cells, blood. No evidence of tumor in this material. הגוש לא כואב, אך בהטיית הראש שמאלה או בהרכנה קדימה, ניתן לחוש מעט בקיומו. שאלתי היא האם ניתן להסתפק במעקב של US אחת לשנה לבחינת שינוי בגודל? הרופא הפנה אותי ל-CT, עם חומר ניגוד יוד, כדי לאמוד את מיקומו, אולי בכל זאת מדובר בקשרית לימפה, ולפי התוצאה ייקבע סוג הניתוח לכריתה. ואני תוהה האם כדאי לקחת הסיכון, המועט אמנם הקיים בקרינה של בדיקת CT וסיכון קיים בכל ניתוח, בשל החשש להתמרה עתידית לממאירות? תודה מראש

חלי שלום! גוש בבלוטת הרוק מחייב תמיד בירור מלא. הבירור כולל הדמיות כגון CT וMRI. מידת הקרינה מבדיקת CT בודדת אינה רלוונטית כלל לשאלת ההתמרה הסרטנית. אנא התקדמי עם הבירור כפי שיועץ לך. בהצלחה!

הופיע לי היום (4/6/19) מן כתם לבן בחלל הפה, אני בת 16 ואני משתדלת לשמור על הפה שלי נקי. התזונה שלי לא בדיוק הכי תקינה, אבל התחלתי לאכול ירקות בזמן האחרון. קראתי מאמרים וראיתי שזה עלול להיות גידול.. ממאיר.. אני לא יודעת מה לעשות תיאור של הכתם: לא כואב, נראה כחלק מחלל הפה (איפה איזור הלחיים, בצדדי הפה) רק בצבע לבן וכנראה עשוי משכבה דקה. מה זה יכול להיות ואיך אני אמורה לטפל בזה?

אורפז שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא הפני השאלה לפורום פה ולסת/רפואת שיניים.

היי , לגבי תשובתך . מה זאת אומרת נפיחות שלא תרד? 4 ימים ללא הקאה והנפיחות המירבית ירדה אך לא עד הסוף. א. האם תרד? ב. במידה ולא תרד ניתן לטיפול? ג. יש הטבה במצב אך הנפיחות עדיין קיימת למרות שירדה קצת. לדעתך תרד או תתנפח שוב? ( כאשר אני לא מקיאה בשום מצב) תודה רבה,אשמח לתשובותייך.

עדי שלום! קשה להתייחס לשאלותיך ללא בדיקה רפואית. הנזק לבלוטות הרוק בעקבות הקאות חוזרות, וגם שנים לאחר הפסקת ההקאות, הוא אינדיבידואלי ולא ניתן לחיזוי מראש. בחלק מהמקרים, ניתן לטפל באמצעות אנדוסקופיה של הבלוטות. עליך לגשת ולהבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק, ובראש ובראשונה, לטפל בהפרעת האכילה.

23/05/2019 | 16:59 | מאת: עדי

שלום, כבר מזה חודשיים וקצת שהבלוטה ליד האוזן ומתחתיה נפוחות נורא ( בשני הצדדים) חשוב לציין שיש לי הפרעות אכילה ואני אוכלת ומקיאה. אני יודעת בוודאות שזה הגורם . אך ברצוני להוסיף שכשאני מפסיקה להקיא זה מתנפח וכשאני מקיאה זה יורד. מה קורה שם? האם זו חסימה? הייתי אצל רופא שבדק לא אמר שיש חסימה אך רשם אזור בצקתי. זאת אומרת שכן מצטברים נוזלים אבל עם בוא ההקפאה הם יורדים. האם יש לך תשובה אופיינית לשאלתי? אני אובדת עצות.כמובן שהשאלה העיקרית האם זה יכול לרדת לבד ( בלי ניתוח) במידה ואפסיק לגמרי עם בנקאות. אשמח שתעזרי לי! תודה רבה(:

עדי שלום! הקאות מרובות גורמות לגירוי חומצי חזק בחלל הפה. אחת הבעיות עלולה להיות נפיחות זמנית או קבועה של בלוטות הרוק. כעבור זמן , הבלוטות מתנפחות בצורה בלתי הפיכה, והנפיחות אינה חולפת- מה שעלול לגרום לעיוות אסתטי ניכר. ההמלצה החמה ביותר שאני יכולה לתת לך- היא לגשת לעזרה ולטיפול מתאים להפרעת האכילה שלך. רפואה שלמה!

26/05/2019 | 13:30 | מאת: עדי

היי, הפסקתי להקיא 4 ימים. הנפיחות המירבית ירדה אך נשארה נפיחות. האם היא תרד ? ואם לא , מה ניתן לעשות??

21/05/2019 | 00:27 | מאת: יעל

שלום, אחרי שקראתי קצת באינטרנט. אולי זה הפורום המתאים. אז ככה, כשהעברתי אצבע על תנוך האוזן בחלק שמתחבר ללחי הרגשתי כאב עז ממש צריבה כמו כאב עצבי, ממש אי אפשר לגעת אפילו נגיעה קלה. כעת הכאב קצת יותר חלש אבל מרגישים גולה ( לא רואים). והחלה נפיחות בלחי ממש קטנה ליד החיבור של האוזן. האם זה בלוטת רוק? האם ללכת לרופא משפחה או אאג ואולי פה ולסת? יש לציין שזה באוזן שמאל ובעבר הייתי אצל רופא פה ולסת שאבחן הפרעה במפרק הלסת בצד זה. היו לי כאבי מפרק. האם יתכן שבגלל זה הנפיחות? יש לציין לא כואב לי במפרק הלסת והלעיסה תקינה תודה

יעל שלום! יתכן ומדובר בציסטה תת עורית מזוהמת, או בבלוטת לימפה זעירה. אם הכאב אינו חולף מספר ימים- גשי לבדיקת רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

21/05/2019 | 00:23 | מאת: יעקב

היי לפני כמה חוד' הופיעה לי בלוטה גדולה מתחת ללסת בצד ימין היא ממש צמודה לקצה הימני .לא כואבת ואפשר להוזיזה . הלכתי לרופא והוא נתן לי אנטיביוטיקה שבוע ימים והיא לא ירדה היא עדיין נפוחה מה יכולה להיות הסיבה ? יש לציין כי היה לי דלקה לפני כשנה בשן באותו צד אבל לפי מה שהבנתי אם עדיין היה דלקת הבלוטה היתה אמורה לכאוב?? אבל היא לא כואבת. אשמח לתשובה

יעקב שלום! באיזור הצוואר העליון קיימים מבנים אנטומיים שונים. בלוטות רוק, בלוטות לימפה ועוד...קשה לדעת, ללא בדיקה, במה מדובר. אם אכן ישנו גוש בצוואר-אנא פנה בהקדם לבדיקת אף אוזן גרון חוזרת. בהצלחה!

19/05/2019 | 18:47 | מאת: ניק

אני באמצע תהליך של טיפול שיניים אסטטי של ציפויי שיניים. כרגע אחרי השחזה של השיניים הקדמיות והכנתם לציפויים קבועים (כרגע אני עם זמניים). לאחר הטיפול האחרון החלה תופעה של הצטברות רוק בזוויות הפה ובחניכיים למעלה. בעיקר במהלך דיבור ובאמצע אכילה. כך שצריכה לעזור כדי לנקז את הנוזלים.מה יכולה להיות. הסיבה ואיך פותרים? שוב זה קרה אחרי טיפול השיניים

ניק שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא הפנה את השאלה לרופא השיניים המטפל בך, שביצע את הפרוצדורה.

16/05/2019 | 09:25 | מאת: רונה

שלום גילו אצלי באולטרסאונד אי אחידות במרקם בלוטת רוק בצד ימין. ללא כאבים. אחרי הצטטנות מאוד ארוכה. אני די מודאגת. מה יכולה להיות הסיבה לאי אחידות זו?

רונה שלום! בדיקת אולטראסאונד אינה בדיקה מדויקת למחלות בלוטות הרוק. ממצא של אי אחידות בבלוטה כזאת או אחרת, ללא תלונות מצידך הקשורות לבלוטות הרוק, לרוב, אינו בעל חשיבות.

14/05/2019 | 15:03 | מאת: מיכל

שלום רב, אני בת 60 ,יש לי נפחות בצוואר קרוב ללסת ללא כאבים. עפי בדיקת רופא ואולטראסאונד הכול תקין . לדעת הרופא נפילת בלוטת הרוק. אסטתית לא יפה . מה אפשר לעשות ?

מיכל שלום ע"פ האמור, לא מדובר ב"נפיחות" אלא בצניחה של שרירי הצוואר העליון ובלוטות הרוק. הבעיה מטופלת ע"י פלסטיקאים. אנא פני לפורום המתאים.

14/05/2019 | 15:03 | מאת: מיכל

שלום רב, אני בת 60 ,יש לי נפחות בצוואר קרוב ללסת ללא כאבים. עפי בדיקת רופא ואולטראסאונד הכול תקין . לדעת הרופא נפילת בלוטת הרוק. אסטתית לא יפה . מה אפשר לעשות ?

12/05/2019 | 13:20 | מאת: עופר

בן 57 עם לחץ דם, לוקח כדור מיד בוקר קנדור T16/12.5MG. וכדור 5MG STATOR לכולוסטרול פעם ב3 ימים. מתעורר בלילה מספר פעמים עם יובש וצמא

עופר שלום! יובש פה בלילה יכול לקרות מסיבות שונות. לרוב, אין מדובר בבעיה בבלוטות הרוק. ממליצה להבדק ע"י רופא המשפחה ורופא אף אוזן גרון.

08/05/2019 | 12:59 | מאת: ענת

שלום , בני בן ה13.5 סובל מעודף רוק בשנים האחרונות . בהתחלה אמרו לי שזה תיק ויעבור , אך זה לא עובר ובני מאד סובל מזה. מה ניתן לעשות ? האם יש טיפול להפחתת כמות רוק? האם יש טלפון לתיאום פגישה תודה ענת

08/05/2019 | 12:59 | מאת: ענת

שלום , בני בן ה13.5 סובל מעודף רוק בשנים האחרונות . בהתחלה אמרו לי שזה תיק ויעבור , אך זה לא עובר ובני מאד סובל מזה. מה ניתן לעשות ? האם יש טיפול להפחתת כמות רוק? האם יש טלפון לתיאום פגישה תודה ענת

ענת שלום! עודף בייצור רוק הינה בעיה לא שכיחה. ולכן, טיפולים להפחתת ייצור הרוק, מיועדים למקרים מאד ספציפיים. במקרה של בנך, יתכן כי קיימת בעיה כלשהי בסגר של הפה, הגורמת לרוק להצטבר בקדמת הפה. יש להבדק ע"י מומחה לכירורגיית פה ולסת- בהתאם לממצאים תופנו לטיפול מתאים. ניתן גם לפנות למרפאותי בטלפון *2700, 03-9372222, . בהצלחה!

07/05/2019 | 13:12 | מאת: אבי

מזה מס חודשים רוק או טעם מלוח בפה וכמובן שזה משנה את טעם המזון

אבי שלום! קיימות סיבות שונות לשינוי טעם ותחושה בחלל הפה. סיבה שכיחה, למשל, יכולה להיות עלייה של חומצות קיבה אל הלוע (רפלוקס). ממליצה להבדק ע"י מומחה א.א.ג. . בהצלחה!

05/05/2019 | 11:32 | מאת: קרן

מזה שנה וחצי הגדלה של בלוטת הרוק התת לסתית השמאלית + נפיחות קלה בימנית. לאחר ביצוע אנדוסקופיה נוצרה רנולה שנוקזה. אחר כך נוצרה נפיחות בבלוטת רוק תת לשונית. מלבד CRP וESR מעט גבוהים וברזל נמוך לא נמצא שוםד בר חריג בבדיקות דם. בדיקות סרולוגיות לשיוגרן ותסמונות אוטואימוניות יצאו תקינות וכך גם מבדק שירמר. בוצע רק CT ולא סיאלוגרפיה (בגלל בעייתיות עם יוד) ו-US. מצאו שינוי רקמתי וגרגור. מה עוד יש לבדוק? ממה לחשוש? לא מוצאים כלום כבר זמן רב. ביופסיה - מחכה לתור

...

קרן שלום! תהליכים חסימתיים בבלוטות הרוק יכולים לקרות משלל סיבות. עיוות מולד בתעלת הניקוז, צלקת שנוצרה בתעלה, דלקת כרונית מסיבה שאינה ידועה ועוד. המעקב והטיפול צריכים להיעשות ע"י מומחה לטיפול בבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

30/04/2019 | 17:39 | מאת: נעמי

שלום לפני שבועיים עברתי עקירה כירורגית של שן טוחנת. ממש שעתיים לאחר העקירה הרגשתי שהפה מלא רוק ואני מדברת עם פה מלא. מאז במהלך השבועיים יש לי עודף רוק בצד של העקירה מה שממש לא נעים. אני מדברת והפה מתמלא. האם זה יכול לקרות מהעקיר? מה הטיפול לכך? תודה

שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא פני לפורום העוסק ברפואת שיניים/פה ולסת.

01/05/2019 | 09:45 | מאת: נעמי

תודה על התשובה המהירה רק עוד שאלה. האם יתכן שעקירה כירורגית עלולה לפגוע בבלוטות הרוק ובגלל זה יש עודף רוק בפה שמתגבר מיום ליום?

19/04/2019 | 09:46 | מאת: סופיה

שלום, אבקש לדעת מה עושים עם בלוטה קטנה שנוצרה על החניכיים סמוך לשיניים האם יש פתרון ע"י משחה שאפשר לקנות? או שחייבים לראות רופא? תודה מראש סופיה

סופיה שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. קשה מאד לדעת במה מדובר, במקרה שלך, ללא בדיקת רופא שיניים.

14/04/2019 | 20:42 | מאת: אבנרי

שלום. הייתי מעשן תקופה לא ארוכה טבק לגילגול וסיגריות רגילות. זמן קצר לאחר התחלת העישון התחילו תופעות של חוסר נוחות בבליעה וקשיים בבליעה בעיקר של רוק. בנוסף תופעה של 'קולות' שעולים אחרי בליעת הרוק אולי מאזור הגרון או החזה או נמוך יותר. בכל בליעה ובליעה כמעט. לפעמים נשמעים כמו שיהוק. נבדקתי אצל רופא אף אוזן גרון ונשלחתי לבדיקות שונות שיצאו תקינות להלן התוצאות. "סיבת הפניה: מזה 4 חודשים סובל מאי נוחות בבליעה בעיקר של נוזלים ורוק. נבדק ע"י ד"ר ברטלר ללא ממצאים בבדיקה-הפנה לוק"ת שהדגים גבול לא סדיר של הושט באזור C7-D1. ב-CT צואר ובית חזה ללא ממצאים המסבירים את תלונותיו. כעת ממשיך לסבול מאי נוחות באזור הגרון, ללא כאב, התופעות רק בזמן בליעה. כמו כן מציין קולות שעולים בזמן בליעה. בדיקה גופנית: צואר-ללא זפק או הגדלת ב.ל. פה ולוע-ללא אודם אוPND. עבר סיב אופטי שהיה תקין לדבריו עדיין אותן תלונות. רינוסקופיה תקינה פה ולוע תקין צוואר ללא בלוטות IDL לרנקס והיפופרנקס תקינים. ממליץ על בדיקת רופא גסטרו". הייתי אצל רופא גסטרו טען שאני סובל ממעי רגיז והמליץ על תזונה בריאה ועשיתי כך תקופה מסוימת וסך הכל התזונה שלי בסדר אני אוכל פירות וירקות על בסיס יומי וכו' וכו' אך עדיין לא נפתרתי מהבעיה הנ"ל האם אתה מכיר תופעות כאלו כתוצאה מעישון<? לדעתי זה קשור מה תוכל להמליץ לי לעשות עוד? למעשה הפסקתי עם העישון אך מאז מדי פעם עישנתי כמה סיגריות שוב פעם וכרגע אני בהפסקה כבר של כמה חודשים. אם התופעות מהעישון האם יחלפו?מתי? האם כדאי להתייעץ עם עוד רופא מסוים? תודה

אבנרי שלום! הפורום הנ"ל עוסק במחלות של בלוטות הרוק. שאלתך מתאימה יותר לפורום גסטרואנטרולוגי. רפואה שלמה!

07/04/2019 | 23:35 | מאת: לירון

שלום דר' גילת, תודה על תשובתך. הרופא חושד שיש סיוגרן, והפנה לבצע ביופסיה בלוטות רוק. 1. ביופסיה זו - רק מאשרת האם מדובר בסיוגרן או שוללת? 2. האם הביופסיה יכולה לאבחן סיבה אחרת הגורמת ליובש? 3. האם את יודעת אילו בדיקות ניתן לבצע כדי לאשר שהיובש כתוצאה ממחלה נגיפית / זיהומית? תודה.

הביופסיה מאשרת קיום סיוגרן. לעיתים נדירות מתגלות בביופסיה מחלות אחרות המערבות את בלוטות הרוק. מחלות זיהומיות אינן רלוונטיות במקרה זה.

06/04/2019 | 06:45 | מאת: מירילי

יש לי כבר כמה ימים נפיחות ליד ומתחת לאוזן כנראה אבנים בבלוטת הרוק. האנטיביוטקה גרמה לי לשילשולים קשים. האם זה יעבור מעצמו או צריך טיפול ניתוחי?

מירילי שלום! נפיחות באיזור כפי שאת מתארת, יכולה להעיד על תהליך חסימתי או דלקתי בבלוטת הרוק. הסיבה המדויקת הגורמת להופעת נפיחות זו, צריכה להבחן ע"י מומחה לעניין. לא בהכרח מדובר באבנים. אנא פני לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

26/03/2019 | 22:42 | מאת: נטלי

אולטראסאונד בלוטת התריס >>> פענוח רדיולוג: אונה ימנית: 48X21X13 ממ. אונה שמאלית: 38X21X14 ממ בלוטת התריס בגודל ומרקם תקינים, ללא עדות לגושים. בשקע התת לסתי הימני מודגות בלוטות לימפה מוגדלות, בעלות ארכיטקטורה שמורה, גודלן עד 21X10 ממ. לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות בקדמת הצוואר בלוטות הרוק התת לסתיות ו הודגמו סימטריות בגודלן- תקינות, בלוטות הפרוטיס סימטריות עם אי סדירות דיפוזית מינימלית במרקמן וכן לזיות עד 10X5 ממ בתוך הפרוטיס השמאלי, מתאימות לבלוטות לימפה. אין עדות לאבן בבלוטות הרוק, להרחבת תעלת רוק או לתהליך דלקתי חריף. כמובן שאפנה לרופא אף אוזן גרון שהפנה אותי. ואולם, הממצאים בבלוטת הרוק מדאיגים אותי (גם ההתייחסות לבלוטות הלימפה המוגדלות מדאיגה אבל אני מבינה שזה לא הפורום לעניין זה..) אשמח לעזרתך בהבנתם. לא הצלחתי להבין מהי אי סדירות דיפוזית או לזיות. תודה!

במקור נשלחתי בשל כאבים והגדלת בלוטת לימפה מימין, כאבי אוזניים מזה חצי שנה שלא חולפים (עשיתי mri מוח בהקשר של מספר אירועי אובדן תחושה מינימאלי בחצי פנים לפני כחצי שנה, היה תקין. לדעת רופא אאג לו היה משהו מדאיג הקשור לכאבי אוזניים, היו רואים זאת בmri) וירידה לא מכוונת במשקל של 8 קג בתוך חצי שנה (אם כי, אני עוד בעודף משקל).

נטלי שלום בדיקת סונר אינה בדיקה מדויקת, ודאי לא למחלות של בלוטות הרוק. לעיתים, חוסר סדירות של בלוטות הרוק, ובלוטות לימפה מעט מוגדלות בתוך בלוטות הרוק, לפעמים מעידים על תהליכים דלקתיים כרוניים של הבלוטות. על מנת לשלול זאת, הייתי ממליצה בחום להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

26/03/2019 | 02:33 | מאת: לירון

שלום דר', אני סובלת מיזה מספר שנים מיובש קיצוני כרוני בפה וגרון. ביצעתי בדיקת סיאלוגרפיה ויש חסימה של בלוטות הרוק. האם יכול להיות תוצאה של הדבקה בזיהומים נגיפיים / דלקתי? (קראתי מאמר שבו כתוב: זיהומים נגיפיים קשורים לעיתים קרובות עם פתולוגיה של בלוטת הרוק) בפה ולסת איזו בדיקה יש לבקש ספציפית לברור פתולוגיה זו? אשמח לתשובתך. תודה.

28/03/2019 | 00:33 | מאת: לירון

דר' גילת, לא השבת, את לא יודעת, לא לתחומך? אם כן לתחומך אשמח לדעתך תודה.

28/03/2019 | 00:47 | מאת: לירון

שלום דר', שמתי לב, תחומך בלוטות רוק, אולי מהידע שלך תוכלי לעזור לי. אני שואלת מפני שברפואת או פה ולסת הכיוון הוא לבצע ביופסיה מהבלוטה בחשד לשיוגרן. ואני מעוניינת לוודא כיוון אחר, אתה יודע האם יש בדיקה ספציפית שיכולה להוכיח שהיובש תוצאה של נגיף / או לשלול ? או תוצאה של נגיף יכול להיות אחד הגורמים לבעיה = יובש ללא יכולת הוכחת הגורם? אשמך לתשובה מהידע שלך. תודה

ראי להלן

ראי להלן

לירון שלום! יובש פה יכול לפעמים להעיד על נוכחות מחלת סיוגרן- מחלה אוטואימונית- בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את בלוטות הרוק ומחלישה את תפקודן. אני מניחה כי ביצעת מיפוי בלוטות רוק שהעיד על ירידה בתפקוד (ולא סיאלוגרפיה כפי שרשמת). אם אכן כך, ביופסיה של בלוטת רוק זעירה, היא במקרים מסוימים הדרך להגיע לאבחנה ודאית, ויכולה לסייע בהתאמת טיפול. רפואה שלמה!

25/03/2019 | 13:49 | מאת: רונית

שלום רב, יש לי כאבים מתחת ללשון ובאזור החניכיים של שיניים התחתונות למטה (מאחורי המתחת לשפתיים). כואב לי בלי שאני אוכלת וכשאני אוכלת עוד יותר כואב. כאב נסבל. מה פשר הדבר?

25/03/2019 | 13:59 | מאת: רונית

הבהרה: כואב לי מתחת ללשון ומתחת לשיניים התחתונות

רונית שלום! הפורום עוסק בשאלות הקשורות בבלוטות הרוק. אנא פני ליעוץ ובדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

ראי להלן

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

שלום! קשה לקבוע על סמך התיאור הנ"ל במה מדובר. אנא פנה לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

17/03/2019 | 18:48 | מאת: רינת

הי רציתי לשוחח בנוגע לניתוח והאם הרופא עובד עם הכללית אודה על תשובתכם

שלום! נגע שפיר ברצפת הפה מטופל לרוב על ידי רופאי פה ולסת. במידה ומדובר במחלה הקשורה לבלוטות הרוק, הינך מוזמן לפנות למרפאת בלוטות הרוק בי"ח השרון בטלפון 03-9372898, או בזימון תורים של מרכז רפואי רבין בטלפון 039376666. רפואה שלמה!