פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.
231 הודעות
224 תשובות מומחה

מנהלי פורום בלוטות הרוק

19/04/2019 | 09:46 | מאת: סופיה

שלום, אבקש לדעת מה עושים עם בלוטה קטנה שנוצרה על החניכיים סמוך לשיניים האם יש פתרון ע"י משחה שאפשר לקנות? או שחייבים לראות רופא? תודה מראש סופיה

14/04/2019 | 20:42 | מאת: אבנרי

שלום. הייתי מעשן תקופה לא ארוכה טבק לגילגול וסיגריות רגילות. זמן קצר לאחר התחלת העישון התחילו תופעות של חוסר נוחות בבליעה וקשיים בבליעה בעיקר של רוק. בנוסף תופעה של 'קולות' שעולים אחרי בליעת הרוק אולי מאזור הגרון או החזה או נמוך יותר. בכל בליעה ובליעה כמעט. לפעמים נשמעים כמו שיהוק. נבדקתי אצל רופא אף אוזן גרון ונשלחתי לבדיקות שונות שיצאו תקינות להלן התוצאות. "סיבת הפניה: מזה 4 חודשים סובל מאי נוחות בבליעה בעיקר של נוזלים ורוק. נבדק ע"י ד"ר ברטלר ללא ממצאים בבדיקה-הפנה לוק"ת שהדגים גבול לא סדיר של הושט באזור C7-D1. ב-CT צואר ובית חזה ללא ממצאים המסבירים את תלונותיו. כעת ממשיך לסבול מאי נוחות באזור הגרון, ללא כאב, התופעות רק בזמן בליעה. כמו כן מציין קולות שעולים בזמן בליעה. בדיקה גופנית: צואר-ללא זפק או הגדלת ב.ל. פה ולוע-ללא אודם אוPND. עבר סיב אופטי שהיה תקין לדבריו עדיין אותן תלונות. רינוסקופיה תקינה פה ולוע תקין צוואר ללא בלוטות IDL לרנקס והיפופרנקס תקינים. ממליץ על בדיקת רופא גסטרו". הייתי אצל רופא גסטרו טען שאני סובל ממעי רגיז והמליץ על תזונה בריאה ועשיתי כך תקופה מסוימת וסך הכל התזונה שלי בסדר אני אוכל פירות וירקות על בסיס יומי וכו' וכו' אך עדיין לא נפתרתי מהבעיה הנ"ל האם אתה מכיר תופעות כאלו כתוצאה מעישון<? לדעתי זה קשור מה תוכל להמליץ לי לעשות עוד? למעשה הפסקתי עם העישון אך מאז מדי פעם עישנתי כמה סיגריות שוב פעם וכרגע אני בהפסקה כבר של כמה חודשים. אם התופעות מהעישון האם יחלפו?מתי? האם כדאי להתייעץ עם עוד רופא מסוים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אבנרי שלום! הפורום הנ"ל עוסק במחלות של בלוטות הרוק. שאלתך מתאימה יותר לפורום גסטרואנטרולוגי. רפואה שלמה!

07/04/2019 | 23:35 | מאת: לירון

שלום דר' גילת, תודה על תשובתך. הרופא חושד שיש סיוגרן, והפנה לבצע ביופסיה בלוטות רוק. 1. ביופסיה זו - רק מאשרת האם מדובר בסיוגרן או שוללת? 2. האם הביופסיה יכולה לאבחן סיבה אחרת הגורמת ליובש? 3. האם את יודעת אילו בדיקות ניתן לבצע כדי לאשר שהיובש כתוצאה ממחלה נגיפית / זיהומית? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הביופסיה מאשרת קיום סיוגרן. לעיתים נדירות מתגלות בביופסיה מחלות אחרות המערבות את בלוטות הרוק. מחלות זיהומיות אינן רלוונטיות במקרה זה.

06/04/2019 | 06:45 | מאת: מירילי

יש לי כבר כמה ימים נפיחות ליד ומתחת לאוזן כנראה אבנים בבלוטת הרוק. האנטיביוטקה גרמה לי לשילשולים קשים. האם זה יעבור מעצמו או צריך טיפול ניתוחי?

לקריאה נוספת והעמקה

מירילי שלום! נפיחות באיזור כפי שאת מתארת, יכולה להעיד על תהליך חסימתי או דלקתי בבלוטת הרוק. הסיבה המדויקת הגורמת להופעת נפיחות זו, צריכה להבחן ע"י מומחה לעניין. לא בהכרח מדובר באבנים. אנא פני לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

26/03/2019 | 22:42 | מאת: נטלי

אולטראסאונד בלוטת התריס >>> פענוח רדיולוג: אונה ימנית: 48X21X13 ממ. אונה שמאלית: 38X21X14 ממ בלוטת התריס בגודל ומרקם תקינים, ללא עדות לגושים. בשקע התת לסתי הימני מודגות בלוטות לימפה מוגדלות, בעלות ארכיטקטורה שמורה, גודלן עד 21X10 ממ. לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות בקדמת הצוואר בלוטות הרוק התת לסתיות ו הודגמו סימטריות בגודלן- תקינות, בלוטות הפרוטיס סימטריות עם אי סדירות דיפוזית מינימלית במרקמן וכן לזיות עד 10X5 ממ בתוך הפרוטיס השמאלי, מתאימות לבלוטות לימפה. אין עדות לאבן בבלוטות הרוק, להרחבת תעלת רוק או לתהליך דלקתי חריף. כמובן שאפנה לרופא אף אוזן גרון שהפנה אותי. ואולם, הממצאים בבלוטת הרוק מדאיגים אותי (גם ההתייחסות לבלוטות הלימפה המוגדלות מדאיגה אבל אני מבינה שזה לא הפורום לעניין זה..) אשמח לעזרתך בהבנתם. לא הצלחתי להבין מהי אי סדירות דיפוזית או לזיות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

במקור נשלחתי בשל כאבים והגדלת בלוטת לימפה מימין, כאבי אוזניים מזה חצי שנה שלא חולפים (עשיתי mri מוח בהקשר של מספר אירועי אובדן תחושה מינימאלי בחצי פנים לפני כחצי שנה, היה תקין. לדעת רופא אאג לו היה משהו מדאיג הקשור לכאבי אוזניים, היו רואים זאת בmri) וירידה לא מכוונת במשקל של 8 קג בתוך חצי שנה (אם כי, אני עוד בעודף משקל).

נטלי שלום בדיקת סונר אינה בדיקה מדויקת, ודאי לא למחלות של בלוטות הרוק. לעיתים, חוסר סדירות של בלוטות הרוק, ובלוטות לימפה מעט מוגדלות בתוך בלוטות הרוק, לפעמים מעידים על תהליכים דלקתיים כרוניים של הבלוטות. על מנת לשלול זאת, הייתי ממליצה בחום להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

26/03/2019 | 02:33 | מאת: לירון

שלום דר', אני סובלת מיזה מספר שנים מיובש קיצוני כרוני בפה וגרון. ביצעתי בדיקת סיאלוגרפיה ויש חסימה של בלוטות הרוק. האם יכול להיות תוצאה של הדבקה בזיהומים נגיפיים / דלקתי? (קראתי מאמר שבו כתוב: זיהומים נגיפיים קשורים לעיתים קרובות עם פתולוגיה של בלוטת הרוק) בפה ולסת איזו בדיקה יש לבקש ספציפית לברור פתולוגיה זו? אשמח לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

דר' גילת, לא השבת, את לא יודעת, לא לתחומך? אם כן לתחומך אשמח לדעתך תודה.

28/03/2019 | 00:47 | מאת: לירון

שלום דר', שמתי לב, תחומך בלוטות רוק, אולי מהידע שלך תוכלי לעזור לי. אני שואלת מפני שברפואת או פה ולסת הכיוון הוא לבצע ביופסיה מהבלוטה בחשד לשיוגרן. ואני מעוניינת לוודא כיוון אחר, אתה יודע האם יש בדיקה ספציפית שיכולה להוכיח שהיובש תוצאה של נגיף / או לשלול ? או תוצאה של נגיף יכול להיות אחד הגורמים לבעיה = יובש ללא יכולת הוכחת הגורם? אשמך לתשובה מהידע שלך. תודה

ראי להלן

ראי להלן

לירון שלום! יובש פה יכול לפעמים להעיד על נוכחות מחלת סיוגרן- מחלה אוטואימונית- בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את בלוטות הרוק ומחלישה את תפקודן. אני מניחה כי ביצעת מיפוי בלוטות רוק שהעיד על ירידה בתפקוד (ולא סיאלוגרפיה כפי שרשמת). אם אכן כך, ביופסיה של בלוטת רוק זעירה, היא במקרים מסוימים הדרך להגיע לאבחנה ודאית, ויכולה לסייע בהתאמת טיפול. רפואה שלמה!

25/03/2019 | 13:49 | מאת: רונית

שלום רב, יש לי כאבים מתחת ללשון ובאזור החניכיים של שיניים התחתונות למטה (מאחורי המתחת לשפתיים). כואב לי בלי שאני אוכלת וכשאני אוכלת עוד יותר כואב. כאב נסבל. מה פשר הדבר?

לקריאה נוספת והעמקה
25/03/2019 | 13:59 | מאת: רונית

הבהרה: כואב לי מתחת ללשון ומתחת לשיניים התחתונות

רונית שלום! הפורום עוסק בשאלות הקשורות בבלוטות הרוק. אנא פני ליעוץ ובדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

ראי להלן

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

שלום! קשה לקבוע על סמך התיאור הנ"ל במה מדובר. אנא פנה לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

17/03/2019 | 18:48 | מאת: רינת

הי רציתי לשוחח בנוגע לניתוח והאם הרופא עובד עם הכללית אודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! נגע שפיר ברצפת הפה מטופל לרוב על ידי רופאי פה ולסת. במידה ומדובר במחלה הקשורה לבלוטות הרוק, הינך מוזמן לפנות למרפאת בלוטות הרוק בי"ח השרון בטלפון 03-9372898, או בזימון תורים של מרכז רפואי רבין בטלפון 039376666. רפואה שלמה!

בת 61. אתמול אחרי האוכל התנפחה לי לפתע מאוד בלוטת הרוק בצד שמאל. לאחר שעתיים הכל חזר לקדמותו ומאז ועד היום ( יום אחרי ) הבלוטה לא נפוחה. בדיקות הדם שהתבצעו למחרת היו תקינות חוץ מעמילאז מאוד גבוה U/L 1721 שטווח הנורמה בטופס 28-100. גם בדיקת האולטארא סאונד שהתבצעה יום אחרי ( כשהבלוטה כבר לא נפוחה ) היתה תקינה ללא ממצא. מהי הסיבה לעמילאז גבוה במקרה זה והאם יש צורך במעקב / בדיקה נוספת / אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

חיה שלום! התופעה שאת מתארת מאפיינת תהליכים חסימתיים ודלקתיים בבלוטות הרוק הגדולות.רמת העמילאז הגבוהה מאפיינת תהליכים דלקתיים בבלוטת הרוק. גם אם מדובר כרגע בארוע בודד שחלף, עליך לפנות להמשך בירור וטיפול מומחה לבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

18/02/2019 | 03:41 | מאת: שירי

שלום רב, מזה מספר חודשים אני מרגישה נפיחות בצד שמאל של הצוואר מתחת לאוזן , נשלחתי לבדיקת mri ובפענוח רשום ״באיזור סובמנדיבולרי שמאלי בלוטה תקינה במורפולוגיה בגודל 6*18 מ״מ סדרה תמונה 9 מעט גדולה מצד ימין״ אשמח לדעת מה זה אומר? ואם זה נורמלי שבלוטה אחת גדולה מהשנייה?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום! חשיבות הממצא בMRI לא חד משמעי. יותר חשוב לדעת מה הממצאים בבדיקה הרפואית. כלומר, האם בבדיקה רפואית ניתן להתרשם מליקוי בבלוטות הרוק. ממליצה לפנות למומחה בענין. בהצלחה!

14/02/2019 | 15:53 | מאת: חן

היי שאלתי שאלה לגבי בלוטה בלחי ואמרת שיכול להיות שזה פיברומה,כנראה לא הסברתי את עצמי נכון זה בלוטה כמו בלוטת לימפה קטנה שמרגישים בצוואר רק שהיא בקו הלסת אני לא רואה אותה אני רק מרגישה עם היד והיא זזה זה פנימי אבל לא באזור הפה זה ממש בלחי למטה (איפה שהזקן של הגברים) השאלה אם זה גם בלוטת רוק ? מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

על סמך התיאור קשה לקבוע במה מדובר. ממליצה להבדק ע"י רופא אא"ג בהצלחה!

לפני 5 שנים התנפחה לי הלחי בצד שמאל מאוד. והייתה גם אדומה. רצתי לרופא, נתן לי אוגמנטין. אמר לי שזו דלקת בבלוטת הרוק. ואכן, כעבור כמה ימים זה נעלם. ומאז אחרי 5 שנים פתאום האירוע חזר. עליי לציין שזה קרה אחרי תקופה שאכלתי יום יום גלידה קרה בכמויות. בכל מקרה, לקחתי שוב את האוגמנטין אבל הפעם זה עזר מעט והאירוע נותר. עשו לי אולטראסאונד - לא גילו שום ממצא (לא אבן ולא חסימה). לקחתי רתופות נתורפתיות לחיזוק מערכת חיסונית והניפחות טיפה ירדה. אבל עד היום בתכלס אני סובל גם בנפיחות בעת האכילה שיורדת מהר מייד לאחר תום האכילה וגם מכאבים שמקרינים לאוזן. בנוסף בבדיקות דם שעשיתי בשנים האחרונות העמילאז שלי גבוה והוא הולך ונעשה גבוה יותר כל שנה (מגיע לערכים של 200-500). מה עליי לעשות כדי לפתור את הבעיה? ולמי עליי לפנות. עליי לצין שרופא א.א.ג. שלל אפשרות של זיהום באוזן התיכונה ובדיקות בלוטת התריס TSH נורמליות ורגילות כך שספק אם זה בלוטת התריס. אשמח לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום! ברור למדי כי אתה סובל מדלקת חוזרת/כרונית בבלוטת הפרוטיס. ברוב המקרים ניתן להביא להקלה או ריפוי באמצעות טיפול אנדוסקופי בבלוטה. עליך לפנות להמשך בירור וטיפול מומחה למחלות בלוטות הרוק.

31/01/2019 | 21:35 | מאת: דני

הי, בן 41, בריא בד״כ. לפני 3 שבועות, התחיל פתאום רוק דביק, בעיקר אחרי אוכל. ההרגשה היא כאילו בחיך העליון, פנימה, יש רוק דביק מאוד וכל פעם אני צריך לירוק, ללא הועיל. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שלא ראה שום דבר בבדיקה. בדיקת סטרפטוקוקוס b יצאה תקינה. אני אובד עצות ממש ואפילו לא יודע למי לפנות, להמשך בחינת העניין. אציין גם שאמנם אין קושי בבליעה אבל לאחר ארוחה, מרגיש לעיתים כאילו שאריות דבוקות בגרון. אשמח לייעוץ או הפניה לגורם רלוונטי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום שינויים בהרכב הרוק יכולים להגרם כתוצאה מהתייבשות, שינוי תזונתי, חרדה, נטילת תרופות ועוד. אם התופעה ממשיכה ומציקה, אני ממליצה לפנות לאחת ממרפאות רפואת הפה (לרוב מסונפות למרפאות פה ולסת בבתי חולים).

30/01/2019 | 19:23 | מאת: אורן

כל כמה ימים מופיע לי בחיך הרך פצע רירי ונעלם ושוב חוזר על עצמו. בביקור עצל רופא אאג נאמר לי כי מדובר בסתימה של בלוטה קטנה אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אורן שלום "פצע" חוזר בחיך באותו מקום, אכן עלול להיות בלוטת רוק זעירה שעברה שינוי כלשהו. במידה והתופעה נמשכת תקופה ממושכת (מספר חודשים)- יתכן וכדאי להסיר את הבלוטה הבעייתית. פנה לבדיקת רופא פה ולסת או מומחה למחלות בלוטות הרוק.

30/01/2019 | 18:43 | מאת: חן

היי,לפני כמה חודשיים הבחנתי בבלוטה קטנטונת בלחי שמאל למטה ממש קצת מתחת לשיניים התחתונות.(בטוחה שלא מזיהום כי לא קרה לי כלום והיא לא כואבת והא שם כנראה הרבה זמן עוד לפני שהבחנתי בה)היא ממש ממש קטנה וזזה אני ממש מזיזה אותה ומשחקת איתה.היא לא נראת לעיין רק שנוגעים וממש תריך לחפש אותה, זה איזור של בלוטת רוק? הופנתי לאולטרסאונד ואני ממש בלחץ מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה
30/01/2019 | 18:50 | מאת: חן

ביצעתי אולטרסאונד צוואר והכל היה תקין לגמרי כולל הבולוטות רוק שם.

חן שלום! אני מניחה שאת מתכוונת לחלק הפנימי של הלחי- בתוך חלל הפה. יתכן כי מדובר בפיברומה- תהליך שפיר עגול, היכול לפעמים להופיע מתחת לציפוי חלל הפה. ממליצה להבדק ע"י רופא פה ולסת.

ראי להלן

15/01/2019 | 18:28 | מאת: דנית

אני בת 61 ולפני 11 שנה עברתי טיפול ביוד רדיואקטיבי בכמות המיירבית. כתוצאה מכך בלוטות הרוק נהרסו, כפי שנקבע במיפוי בלוטות הרוק. האם כיום ישנה דרך במדע לחדש את פעילות בלוטות הרוק. אני כותבת כל זאת כי הבנתי שכשאין רוק אין הגנה בפני חיידקים ווירוסים והאוכל לא מתעכל היטב כפי שקורה אצלי. האם חלילה כתוצאה ממחסור חמור ברוק תאים לא טובים עלולים להתפתח?? מפחדת ודואגת.

לקריאה נוספת והעמקה

דנית שלום! חסר רוק הוא אמנם מצב לא מיטבי, אך אינו גורם כלשעצמו לתחלואת מעיים או קשיי עיכול במעיים משום סוג שהוא. הדבר כן עלול לגרום לעששת שיניים מואצת.בנוסף, הרס טוטאלי של בלוטות הרוק כתוצאה מיוד רדיואקטיבי הינו נדיר. ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה.

13/01/2019 | 18:14 | מאת: יעל

אבא שלי עבר ניתוח פרוטיס ונק. הוא עבר כריתה צווארית בגלל גרורות. הוא סיים עכשיו סדרה של הקרנות וטיפולים כימותרפיים וכעת הוא לא יכול לאכול שום דבר חוץ מנוזלים. יש לו תופעה שגורמת לו סבל רב, הוא מתאר תחושת בצקת בצוואר, כאילו מישהו תופס בכוח את הצוואר שלו. הלשון שלו שורפת ופצועה מאוד. האם יש משהו שנוכל להקל עליו את הסבל? משהו שיעזור לתחושת הבצקת הנוראית הזאת? אתם מכירים דבר כזה??? אשמח לתשובה בהקדם. תודה ורפואה שלמה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום! לאחר טיפולים אונקולוגים כפי שתיארת, קיימת תקופה ממושכת של ריפוי רירית מערכת העיכול העליונה (פה, לוע עליון ותחתון, גרון). תקופה זו עלולה להיות מלווה בכאבים ובתחושת מחנק. קיימים מספר טיפולים שניתנים על ידי אונקולוגים- על מנת להקל על המצב. ממליצה בחום לפנות ליעוץ האונקולוג המטפל. רפואה שלמה לאביך!

08/01/2019 | 12:34 | מאת: עינת

ד"ר נכבדה בת 53 בריאה בדר"כ. מאתמול פצע (אפטה) בחלל הפה צד ימין. סמוך למוק צינור הבלוטה. כמוכ נפיחות מבחוץ מתחת לאוזן שהח להתנפח מהבוקר, אתמול בערב התחלתי להרגיש את המקום.. נאמר לי שזו דלקת בבלוטה הומלץ על אוגמנטין פעמיים ביום למשך שבוע ומשחה לפצע בחלל. אוסיף שאני לאחר החלמה מטירודיטיס. אודה לכל הבהרה שכן המקום נפוח ואני מאד לחוצה. בתודה מראש לכל הבהרה.

לקריאה נוספת והעמקה

עינת שלום! מבינה מדבריך, שהאפטה נמצאית באיזור פתח תעלת בלוטת הרוק ברירית הלחי...במקרה כזה, כאשר התהליך הדלקתי יסוג, הבלוטה אמורה להתאושש מעצמה. בינתיים מומלץ מאד לעשות עיסויים מרובים לבלוטה על מנת לעודד ניקוזה, לשתות הרבה ולצחצח היטב שיניים. רפואה שלמה!

09/01/2019 | 18:01 | מאת: עינת

תודה רבה שהתפנית וענית לי. יום טוב

31/01/2019 | 10:21 | מאת: NOT_FOUND

שלום רב, בהמשך לתשובתך ד"ר נכבד, אוסיף שבימים האחרונים אני מרגישה באי נוחות במקום כדוגמת איקצוץ לעיתים מתחת לאוזן ובלחי, לא מפריע לתפקוד היום יומי האם הדבר יכול להעיד על משהו, אוסיף שנבדקתי ע" יא.א.ג. שלא מצא שום ממצא. (יש לי תחושה ופחד שהלחי תתנפח ואני מאד מפחדת) שוב בתודה וברכה.

29/12/2018 | 20:32 | מאת: גילי

שבוע טוב. לפני חמישה ימים, הוצאו לי 4 בלוטות רוק זעירות מהשפה התחתונה לשאלת סיוגרן (מאובחנת בלופוס וסובלת יובש בפה), אני סובלת נורא מאז הבדיקה, כל הפה כואב לי, מתקשה לאכול וגם קצת לדבר, קיבלתי גם אפטה צמודה לאזור התפרים. האם זה סביר שהכאבים עדין כה חזקים? השפה התחתונה משמאל גם נפוחה ומבחוץ על השפה ישנו שטף דם והשפה רדומה כל הזמן. ממש אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

גילי שלום. יתכן והביופסיה שבוצעה היתה קשה מסיבות טכניות- אולי בלוטות הרוק שלך מועטות וזעירות בשל מחלה קיימת. בכל מקרה, עליך לפנות למי שביצע את הביופסיה כדי להבדק ולקבל מענה לשאר שאלותיך, כי רק מי שביצע יודע מה ראה ומה עשה...בהצלחה!

שלום. אני עומד לקבל סידרת טיפולים [חמישה שבועות ברציפות] של הקרנות באיזור הפה והצוואר ונאמר לי שזה יפגע בבלוטת הרוק. שאלתי איזה תופעות לוואי הדבר יכול להיגרם והאם יש אפשרות לטפל בבעיה הנ"ל. אשמח לקבל את תשובתך. תודה. י.ב.א.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! טיפול קרינתי, המערב את בלוטות הרוק, עלול לגרום בעיקר להופעת יובש פה. לעיתים נדירות בלבד, נגרמות הפרעות חסימתיות, כמו נפיחויות וכאבים בבלוטות הרוק. במקרים אלו ניתן לטפל לרוב בשיטות אנדוסקופיות. רפואה שלמה!!

12/12/2018 | 23:20 | מאת: יוסי

הפוסט למטה אשמח לתגובה זאת אפלייה תודה

ראה להלן

06/12/2018 | 16:15 | מאת: יוסי

שלום..כבר תקופה ארוכה סובל מיובש קיצוני בפה ורוק דביק מאוד.. לגבי משטח לשון נמצא אצלי פעמיים חיידק קנדידה אלבקינס קיבלתי דקטרין גל שלא עזר..האם יש תרופות יותר חזקות יש לציין נוטל קלונקס כבר מעל 5 שנים קבוע האם זה קשור? מה עוד הסיבות ? תודה אני מיואש ומתוסכל

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום. התשובה כבר ניתנה ב2.12. מצרפת אותה שוב כאן. "יוסי שלום. קלונקס יכול לגרום ליובש פה, וכן הפרעות חרדה, שיתכן ואתה סובל מהן. קנדידה היא פטריה ולא חיידק, והאבחנה של זיהום פטרייתי בחלל הפה נעשה בהתאם לממצאים בבדיקה ולא רק על סמך משטחים. אנא גש לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה. "

06/12/2018 | 13:47 | מאת: חני

אשמח לדעת דרכי טיפול בת 32. אני סובלת כבר כמה שנים מבלוטת הרוק שמתנפחת מתחת לאוזן. הבלוטה חמה מאוד מגרדת וכואבת. מספר פעמים נתנו לי אוגמנטין שעזר אבל זה לא מפסיק פעם ביום אני מגרדת את נשמתי ונפוחה מאוד. אשמח להכוונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לפי התופעות שתיארת בהחלט יש אפשרות שישנה חסימה ‏בהפרשת האוק מהבלוטה. ממלייץ לבדק אצל רופא פה ולסת / אאג העוסק בטיפול במחלות של בלוטות הרוק

01/12/2018 | 20:53 | מאת: חן

שלום בחודש האחרון אני סובלת מבליטות בחלל הפה וגולות פנימיות בשפה/בלשון. כל יומיים הן עוברות ויוצאת לפחות אחת חדשה במקום אחר בפה. בדרך כלל הן כואבות במגע. בהתחלה חשבתי שיש לי סטרפטקוקוס, לקחתי אנטיביוטיקה אך המצב המשיך גם שלושה שבועות אחרי התרופה.

לקריאה נוספת והעמקה

חן שלום התופעה אינה מוכרת לנו. אנא פני לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

01/12/2018 | 17:45 | מאת: ילדה שמפחדת מאוד

היי , אני בת 14 ואני הייתי חולה בדלקת גרון חיידקית שמלווה בחום גבוה ולא אכלתי כבר שלושה ימים. עכשיו כשהכל התחיל להירגע והתחלתי לאכול(כמויות קטנות) , הכאב בגרון הופחת ואין חום , התחילו לי מלא פצעים בתוך הפה ועל השפה שמדמה ״ אפטות״ ,אך יש גם מין כתם אדום יחסית גדול על הלשון שלי , מה זה ? קראתי באינטרנט וכתוב שזה יכול להיות גידול סרטני. זה בגלל שהייתי חולה או שזה יכול להיות גידול? אני פוחדת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפטות בפה ושינויים שונים ברירית של חלל הפה יכולים לקרות במחלות חום שונות. ממליצה להפסיק לדאוג, לשתות הרבה, ואם הדבר לא חולף או מציק לך באיזשהו אופן- פני לרופא אף אוזן גרון. תרגישי טוב!

01/12/2018 | 17:45 | מאת: ילדה שמפחדת מאוד

היי , אני בת 14 ואני הייתי חולה בדלקת גרון חיידקית שמלווה בחום גבוה ולא אכלתי כבר שלושה ימים. עכשיו כשהכל התחיל להירגע והתחלתי לאכול(כמויות קטנות) , הכאב בגרון הופחת ואין חום , התחילו לי מלא פצעים בתוך הפה ועל השפה שמדמה ״ אפטות״ ,אך יש גם מין כתם אדום יחסית גדול על הלשון שלי , מה זה ? קראתי באינטרנט וכתוב שזה יכול להיות גידול סרטני. זה בגלל שהייתי חולה או שזה יכול להיות גידול? אני פוחדת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי

שלום בני בן שלוש וחצי, שוקל 14 קילו. סובל מזה כשבוע מחום גבוה בערבים/לילות. שיעול, עיניים מודלקות. אובחן כסובל מדלקת ראות שלשום והחל לקבל מוקסיפן לראשונה בחייו. היום בבוקר אחרי 4 מנות של מוקסיפן בבת אחת מול עיניי התנפח לו האזור שבין האוזן ללחי במהירות מטורפת מול העיניים! כמו שקורה לו בכלל כשהוא נעקץ ומתנפחת לולמשל העין. הלכנו לרופא שלא ידע מה זה אבל אמר לקחת אוגמנטין במקום מוקסיפן כי זה מכסה גם זיהום של בלוטת הרוק. הוא אמר שגם יכול להיות חזרת או חצבת או כל אלה... הילד סובל מכאב י בטן מהמוקסיפן ובקושי אוכל בגלל הדלקת ראות, אני חוששת מאנטיביוטיקה קשוחה כל כך. 1. האם ייתכן שזו בכלל אלרגיה למוקסיפן? העובד השההתנפחות הופיעה רק שבוע אחרי החום ודלקת הראות לא יכולה לרמז על זה? 2. האם ייתכן שזו חזרת או שבחזרת ההתנפחות מופיעה מיד עם החום - זה אגב לא מתחת ללסת ולאמאחורי האוזן כמו, זה באזור הלחי אוזן. 3. האם אל כדאי לחכות עוד יום לראות אויל זה ויראלי כתוצאה מניקוז של הליחה כנראה או משהו שקראתי שקורה בבלוטות הלימפה? הילד סובל כל כך ואני חוששת מאנטיביוטיקה נוספת חזקה שצריך להתחיל מחדש עכשיו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום! ראשית, המונח "אנטיביוטיקה קשוחה" הוא מונח עממי וכמעט לחלוטין מוטעה. אנטיביוטיקה ניתנת בהתאם לצורך קליני, והצורך של הגוף להתמודד עם זיהום חיידקי קשה לאין שיעור מהצורך להתמודד עם האנטיביוטיקה. בנוסף, מרבית האנשים לא סובלים מתופעות לוואי משמעותיות הקשורות באנטיביוטיקה עצמה. במידה וקיים חשד קליני גבוה לדלקת בבלוטת הרוק מומלץ לתת כיסוי ראשוני באוגמנטין. האם האבחנה במקרה שלכם היא דלקת או זיהום בבלוטת הרוק- קשה לומר, הנפיחות עצמה יכולה להיות קשורה לבלוטת לימפה מקומיות או למחלה ויראלית. מקווה שבנך מרגיש יותר טוב בינתיים, אך אם לא- ממליצה מאד להבדק ע"י מומחה לבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

27/11/2018 | 14:53 | מאת: יוסי

שלום..כבר תקופה ארוכה סובל מיובש קיצוני בפה ורוק דביק מאוד.. לגבי משטח לשון נמצא אצלי פעמיים חיידק קנדידה אלבקינס קיבלתי דקטרין גל שלא עזר..האם יש תרופות יותר חזקות יש לציין נוטל קלונקס כבר מעל 5 שנים קבוע האם זה קשור? מה עוד הסיבות ? תודה אני מיואש ומתוסכל

לקריאה נוספת והעמקה

למה דילגו על שאלתי?

יוסי שלום. קלונקס יכול לגרום ליובש פה, וכן הפרעות חרדה, שיתכן ואתה סובל מהן. קנדידה היא פטריה ולא חיידק, והאבחנה של זיהום פטרייתי בחלל הפה נעשה בהתאם לממצאים בבדיקה ולא רק על סמך משטחים. אנא גש לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

25/11/2018 | 20:43 | מאת: קיריל.ק

שלום, אני בן 24 שנים, בריא. ללא היסטוריה רפואית הקשורה לא.א.ג. אתמול ב24/11/18 יום שבת. בין השעות שש לשבע בערך, התחילו לי הפרשות רוק. בהתחלה הם היו מעט ועם הזמן הם התגברו. כרגע, כל 10 שניות לערך, עולה לי רוק לחלל הפה. בלילה הם לא הפריעו לי. יש לי אמנם מנשך הפוך אך ההפרשות רוק האלו קורות לי פעם ראשונה. אמנם בעבר היו לי מספר פעמים הפרשות רוק מוגברות לפני הקאות. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

קיריל שלום! יתכן כי אתה סובל מרפלוקס- עליה של חומצת קיבה אל הלוע. תופעה של עליית רוק" לחלל הפה אינה מוכרת, כיון שהרוק נוצר בסמוך לחלל הפה ומופרש לחלל הפה עצמו. יש לבדוק בעיות במנגנון הבליעה וכן את חלל הפה עצמו. ממליצה לפנות בשלב ראשון לבדיקת רופא אא"ג. בהצלחה.

16/11/2018 | 23:02 | מאת: אוהד

הי. אשתי בהריון וכבר בשבוע 26 והחל משבוע 8 היא סובלת מעודף רוק, סמיך, מר ולא ניתן לבליעה. היא יורקת כל הזמן ממש כל 5 שניות. חצי נכות. מה ניתן לעשות? האם יש תרופה אנטיכולינרגית? לאיזה רופא מומלץ לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

אוהד שלום! עודף רוק ניכר ככ בהריון, כפי שאתה מתאר, הינו נדיר. יתכן כי סובלת מרפלוקס (עליה של חומצת קיבה) מתמיד הגורם לגירוי של המערכת הנשימתית וכן של בלוטות הרוק. בקשו מרופא הנשים המטפל המלצה לנוגדי חומצת קיבה, היכולה לסייע במצב זה. פרט לכך, בהריון קיימת מגבלה משמעותית בנתינת תרופות אחרות הקשורות לייצור הרוק. המשך הריון בריא ולידה קלה!

16/11/2018 | 07:07 | מאת: אושר

שלום רב. מידי תקופות מסוימות יוצא לי גולות קטנות/ כדורים קטנים יותר ולפעמים יותר גדולים ברוק. חייבת לירוק את זה ואם לפעמים זה נעלם לא מצליחה ובעלתי חזרה זה מציק לי מאוד. מה זה בדיוק? מתי זה קורה מה הסיבות לכך וכיצד ניתן להימנע מזה. זה קורה לפעמים תוך כדי מפגשים/ שיחות/ ישיבות וזה ממש לא מצב נעים בהחלט. תודה רבה!

אושר שלום! התופעה אינה מוכרת לנו. ממליצה להבדק במרפאת בלוטות הרוק.

היי. אני כבר לא יודע למי לפנות. אני בן 20, סובל כבר חמש שנים מטעם מר בפה, יובש וריח לא טוב. כל זה מלווה אותי 24/7 ביממה. כבר יצאתי משפיותי. הייתי אצל כל כך הרבה רופאים ואף אחד לא יודע במה מדובר. אם אפשר בבקשה הכוונה ויעוץ מה לעשות, לאיזה רופאים כדאי ללכת, אילו בדיקות מומלץ לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, ממליץ לך לפנות למרפאה לרפואת הפה, רצוי במוסד אקדמי כמו אוניברסיטת תל אביב אח האוניברסיטה העברית בהדסה עין כרם.

04/11/2018 | 20:27 | מאת: בני

לפני כשנה אבי לקה בשבץ מוחי ונפגע בצד שמאל של גופו. מאז מרייר אך לאחרונה הריור התגבר משמעותית דבר שגורם לו להפחית בדיבור שגם ככה פגוע. האם יש משהו שאפשר לעדות עמ להקל על הריור המוגבר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נא ראה תגובתי להלן

01/11/2018 | 14:15 | מאת: בני

לפני כשנה אבי עבר שבץ מוחי וכתוצאה מכך מרייר( הוא גם חולה בפרקינסון ברמה קלה יחסית) ,בחודשים האחרונים הריור נהיה מוגבר מאוד ואבי כמעט ואינו מדבר בגלל הפחד לרייר . השאלה אם יש טיפול שיכול להפחית/להוריד /לעזור עם בעיה זו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בני שלום. ריור לאחר שבץ מוחי, או מחלות אחרות של המוח ומערכת העצבים המרכזית, נובע לעיתים קרובות מחוסר קואורדינציה של מנגנון הבליעה. ישנם מספר פתרונות, החל מטיפולים לשיקום הבליעה אצל קלינאי תקשורת וכלה בטיפולים תרופתיים להפחתת ייצור הרוק (מדבקות סקופולאמין למשל). בשלב זה ממליצה להוועץ בנוירולוג, רצוי כזה המומחה בשיקום לאחר פגיעות מוחיות. ניתוחים להפחתת רוק במצבים כאלה אנו מבצעים לעיתים נדירות. בהצלחה ורפואה שלמה לאביך.

מבקשת את עזרתכם בהבנת האבחנה שניתנה לאבי אחרי ניתוח פארוטיס ושליחת הדגימות לפתולוגיה. אשמח לכמה שיותר מידע בענין בבקשה. הבנו שנצטרך בהמשך לניתוח שעבר והקרנות שיעבור גם לעבור כימותרפיה. אשמח להסבר מדוע ובמה בדיוק מדובר. תודה מראש. שירה Atrophic parotid gland infiltrated by carcinoma with peri and intraneuralinvasion. The invade intraparotid lymph node, periparotid fat and soft tissue. Inked surginal margins are free Alcian blue stain- negetive in tumor cells. Iron stain- diffuse. deposite of iron in the stroma of tumor

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום ציטטת באופן חלקי את התשובה הפתולוגית. מהכתוב ניתן רק להבין כי מדובר בגידול ממאיר בבלוטת הרוק. ההחלטה על טיפולים קרינתיים וכימותרפיים נעשית בהתאם לסוג הגידול, גודלו , הימצאות גרורות בבלוטת לימפה ומאפיינים אחרים. לרוב, קבלת ההחלטות נעשית בפורמט מקצועי של רופאים מתחומים שונים האמונים על הטיפול במקרה. רפואה שלמה ובהצלחה!

את צודקת. לכן אני מצרפת כאן את כל מה שהם כתבו. אשמח להסבר מה זה אומר ש- 13 קשריות מעורבות. והאם הסוג הזה הינו אלים? האם הכימו הכרחי?

גידולים ממאירים בבלוטות הרוק עם המאפיינים המתוארים בתשובה הפתולוגית וכן עם גרורות מקומיות (בלוטות הלימפה המעורבות בגידול) דורשים לרוב טיפול משולב בניתוח, קרינה וכימותרפיה. ההחלטות הטיפוליות הללו נעשות על סמך מחקרים גדולים המדגימים יתרון בטיפול משולב במחלות אלו. כפי שציינתי, הדיון במחלה ובטיפול נעשה על ידי מומחים מתחומים שונים, בעלי נסיון בטיפול בגידולי ראש וצוואר. רפואה שלמה לאביך.

18/10/2018 | 16:55 | מאת: Meri

גוש בעומק התחתון בבלוטת הפרוטיד בגודל 16 - 13 - 12 מ''מ שעדיין אין פתולוגיה האם ניתן לנתח בדרך אנדוסקופיה או רק ע'י ניתוח פתוח. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מרי שלום ישנן סיבות רבות לגושים בבלוטת הרוק, כל מקרה מטופל לגופו. ע"פ הפרטים שמסרת בשלב זה, לא ניתן לקבוע במה מדובר.

שלום רב סליחה מראש על האורך, סיפורי קצת מורכב, בת 33 בריאה בדרך כלל, נוטלת גלולות למניעת הרין , קונטרולוק למעי רגיז וצרבות כרוניות, אובחנתי לפני שנה עם פיברומיאלגיה על ידי רמאוטולוג ותסמונת מפרק הלסת, יש לציין שתיהן מתונות אצלי, לפני חצי שנה התחלתי להרגיש מעט עודף רוק בפה, לא קיצוני,מעט יותר מהרגיל לא נוזל מהפה ולא בשינה, עם הרוק החלו כאבים עזים בצד ימין של הפנים, הלכתי לאף אוזן גרון, נוירולוג וכירורג פה ולסת חשוב לציין שהתלוננתי רק על הכאב ולא על הרוק, כולם אבחנו טריגמינל נוירולוגיה, שלא ניצפה בביצוע mri לאחרונה אני בולעת רוק לעיתים קרובות ומרגישה מתיחה בשרירי הפנים מעט מתקשה לבלוע את הרוק אבל נוזלים אחרים בולעת היטב, ואוכל מעט נתקע בחזה אבל זה מצב קיים מריפלוקס שאותו אני סובלת שנים, לפני שנה גסטרוסקוםיה תקינה, לפני שנה סבלתי ממצב הפוך של יובש נשלחתי לעשות מבחן שוימר שיצא שיש לי יובש קיצוני בעיניים כירורג סירב לקחת ביופסיה כי לדבריו אין יובש בפה, שאלתי היא האם יתכן שיש מחלה אוטואימונית שקשורה לכאבים מסוג זה ועודף ייצור רוק? או שאלי לפנות חזרה לנוירולוג? או לאף אוזן גרון? יש לציין שמלבד זה אין תסמינים אחרים אך הדבר מציק לי מאוד, יתכן שיכול לנבוע מחרדה? שוב עלי לציין שההרגשה של עודף הרוק לאחר אכילה מוגבר ולפעמים האוזן נסתמת וכואבת לפני שנה אולטרסרונד בלוטות רוק תקיו מחשד לסיוגרן

לקריאה נוספת והעמקה

ענבל שלום. לא ידועה קשר בין מחלות אוטואימוניות לעודף רוק. תחושת עודף רוק יכולה להגרם במצבים שונים, למשל בעיה בסגר של הפה. לרב אין מדובר ביצור עודף של רוק. הכאבים בפנים המתגברים בזמן אכילה יכולים להתאים לבעיה במפרק ו/או שרירי הלעיסה, ומופיעים לעתים כחלק מתסמונות כאב אחרות כמו פיברומיאלגיה. כמובן שללא בדיקה מתאימה, קשה לשלול או לוודא קיום האבחנות שציינתי. מציעה להבדק בשנית ע"י רופא פה ולסת או אא"ג.

24/09/2018 | 18:19 | מאת: אורית

מזה מס ימים אני חשה משני צידי הלשון ברצפת הפה 2-3גולות.בגודל אפונה בערך. אחת כואבת היא יות ר גדולה והשנייה סתם מציקה. מה לעשות,?

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום! נפיחות בחלק האחרוי של הלשון- בחיבור עם רצפת הפה, יכולה להיות נפיחות של בלוטות רוק זעירות כתוצאה מחשיפה לחומר חמוץ או חריף במיוחד, ולרוב חולפת מעצמה כעבור זמן קצר. לעיתים מדובר באפטות- ואז המצב עלול להמשך מספר ימים. אם המצב אינו חולף כעבור מספר ימים פני לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

22/09/2018 | 23:31 | מאת: לחץ איום כאבי אוזניים חזקים עם כאבי ראש לאחר טיפול ביוד

עברתי בעבר מספר טיפולי יוד ולפעמים בלוטות הרוק היו מתנפחות והנפיחויות היו נעלמים ,היום קורה לי משהו מוזר כאבי ראש חזקים עם לחץ באוזניים והרגשת שיתוק של חצי פנים האם זה יכול להיות מבלוטת הרוק ואם כן למי אני צריכה לפנות והאם הם יכולות לגרום כאבים איומים ? תודה רבה על מענה לשאלותיי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! כאבים באיזורים שאת מתארת יכולים לנבוע כתוצאה מהפגיעה בבלוטות הרוק או בשרירי הלעיסה. ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

לציין בלוטת פרוטיס משמאל יחסית גדולה, מרקם תקין, ללא סימני דלקת, ללא הסתידויות או הרחבת הצינורות, ללא ממצא פוקלי. מה זה אומר? יש לציין ש אולטרסאונד זה נעשה כביקורת לאחר כריתה מלאה של התרואיד וחלק מבלוטות הלימפה( דיסקציה מלאה)עקב גידול. טופל לאחר מכן ביוד. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יריב שלום! שינויים בבלוטות הרוק, ובעיקר בבלוטת הפרוטיד, נראים גם לאחר שנים מקבלת טיפול ביוד רדיואקטיבי.בתשובת האולטראסאונד ששלחת, הרושם הוא כי הבלוטה פשוט גדולה ביחס לבלוטה השניה אך מרקמה תקין. במידה ואין לך כאבים, נפיחויות או תלונות אחרות אין צורך בטיפול לבלוטות הרוק.

17/09/2018 | 20:25 | מאת: ענבל

שלום רב בת 33 בריאה בשנה שעברה סבלתי מיובש בפה בדיקת בלוטות רוק אולטרסאונד תקינה, השנה באופן מוזר יש לי תחושה מוגברת של רוק בעיקר בצד אחד של הפה יש לציין שלא הרבה מאוד אבל מרגיש יותר מהרגיל בנוסף כאבי אוזניים ממקור לא ידוע mri מח תקין ובדיקה נוירולוגית תקינה יש לציין שיש לי הפרעות מפרק הלסת ו ופיברומיאלגיה האם יש צורך לבצע בדיקה מסויימת? או שיש קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

ענבל שלום. יש קשר נסיבתי בין מחלות כאב כרוני כמו פיברומיאלגיה לכאבים במפרק הלעיסה ולכאבי ראש. הטיפול בכאבים נעשה במשככי כאב בהתאם לצורך. לגבי עודף הרוק- עליך לפנות לבדיקת מומחה בתחום. בהצלחה.

08/09/2018 | 20:22 | מאת: רבקה

שלום לאחרונה יש לקרוב משפחה שלי נפיחות בצד הפנים. לאחר בדיקה רפואית עלה כי הוא סובל מיובש בריריות, שהשתפר לאחר שהקפיד על שתיה מרובה ומציצת סוכריות. כעת אמרו לו כי קיימת אבנית בצינורות שבצד הפנים. מה ניתן לעשות? והאם יש תרומה טבעית להוצאת האבנית? תודה מראש! רבקה

לקריאה נוספת והעמקה

רבקה שלום! נפיחות בבלוטות הרוק יכולה להגרם מסיבות שונות. קשה להתרשם מהסיבה לנפיחות במקרה זה, על סמך הנתונים שהצגת. אם מדובר בתהליך דלקתי כרוני בבלוטת הרוק, הפתרון הטוב ביותר הינו טיפול אנדוסקופי בבלוטה- המבוצע ע"י מומחים בתחום בלוטות הרוק. בהצלחה!

לפני כשבוע אובחנתי עם פרוטיטיס ויראלי, בלוטות הרוק משני צדי הפנים התנפחו וגם אלו מתחת ללסת. התחלתי להרגיש יובש בפה מיד בהתחלה. עשיתי בדיקת אולטרסאונד ולא נמצאו אבנים שחוסמות. היום, שבוע אחרי, הנפיחות ירדה, סיימתי 7 ימי אוגמנטין אבל היובש בפה נשאר. תוך כמה זמן בלוטות הרוק אמורות לחזור לעבוד כרגיל או שאצטרך ללכת למומחה בלוטות רוק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאול שלום! דלקת ויראלית של כל בלוטות הרוק הגדולות הינה מצב נדיר בגיל בגרות. חשוב לראות כי לא מדובר בתגובה אלרגית או בתופעה הקשורה למחלה אחרת- על מנת למנוע ארועים דומים בעתיד. ממליצה בחום לפנות למומחה למחלות בלוטות הרוק עם כל המידע הרפואי הרלוונטי כולל בדיקות דם והדמיות- להמשך יעוץ וטיפול. רפואה שלמה!

01/08/2018 | 17:04 | מאת: אורית

לפני כחצי שנה עברתי ניתוח fase להוצאת מוקוצלה בסינוס הפרונטלי לאחר כשבועיים מהניתוח התנפח לי בלחי הימני וגילו שיש לי זהום בבלוטת הרוק עברתי אנדסקופיה וטיפול באוגמנטין.בביקורת האחרונה לגבי ניתוח הסינוס הבדיקה היתה כואבת מאוד ואובחן מלאות בסינוס הימני שבוע אחרי הביקורת בלוטת הרוק הימנית התנפחה מאוד ודוב גילו לי דלקת בבלוטת הרוק ואני לפני אנדסקופיה נוספת שאלתי האם יש קשר בין הסינוסים לבלוטות האם הזהום בסינוסים עלול לפגוע בבלוטות הרוק

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום! לא ידוע על קשר בין מחלות סינוסים למחלות בבלוטות הרוק, אולם, במקרה שקיימת בעיה "רדומה" באחת מבלוטות הרוק, היא עלולה להתפרץ בתנאים של מחלה חריפה אחרת או לאחר ניתוח בהרדמה כללית..יתכן כי זה המצב אצלך. לאור זיהומים חוזרים בבלוטות הרוק עלייך לפנות להמשך בירור וטיפול מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

29/07/2018 | 21:50 | מאת: סחלב

ד''ר נכבד\ה בלוטת הרוק שלי התת לשונית מצד שמאל רכה אך נפוחה. גם השנייה נראית לי נפוחה אם כי פחות. אין לי חוסר רוק בפה. (לא יודעת אם יש קשר אך מול הבלוטות האלה יש לי חניכיים חשופות כבר שנים חסרות לי כמה שיניים טוחנות.) האם זה אחד הסימנים לממאירות?

לקריאה נוספת והעמקה

סחלב שלום! האיזור אותו את מתארת לא מתאים לבלוטת הרוק התת לשונית. כמו כן איני משוכנעת כי מדובר ב"נפיחות" בבלוטת רוק. אם משהו מטריד אותך במראה או מבנה רצפת הפה פני לבדיקת רופא שיניים או כירורג פה ולסת.

28/06/2018 | 23:26 | מאת: יוני

הי. אני בן 31 כבר יומים שיש לי כאבים בפה מתחת ללשון בצד שמאל. הכאב מגיע רק בזמן אכילה. וממש אי אפשר לאכול. ולאחר קצת זמן זה נירגע. אין לי סימני נפיחות. הייתי אצל רופא משפחה ונתן לי תרופה בשם קטאפלם. כמו אנטיביוטקה רק לא לדלקת.. והוא אמר לי שיכול להיות שזה אבנים בבלוטת הרוק. רציתי לדעת במידה וזה באמת אבנים. אם יש תרופה ראשונית לפני שעושים טיפול להוציא את האבנים או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום כאבים ברצפת הפה בזמן האוכל יכולים להיות קשורים לבעיה בבלוטות הרוק. לא ניתן לדון לגבי אבחנה ספציפית כמו אבנים או בעיות אחרות בלי בדיקת מומחה. מציעה לפנות למומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

20/06/2018 | 07:11 | מאת: יובש בפה

בתקופה האחרונה אני מתעורר בלילות כאשר יש יובש בפה באופן חזק ואפילו כואב. בדיקות הדם,והסוכר תקינות. בעבר עברתי מספר רב של ניתוחים חוזרים להוצאת גידולים מסוג אדנומה פלפורמיק באיזור הפרוטיס כולל הקרנות ,שיתוק עצב הפנים באופן זמני.וגם כריתה מלאה או חלקית של האונה במידה והתופעה נובעת מהדברים הנ"ל ,יש טיפול או תרופות שיכולות לעזור? (אני מקפיד בנושא של אוכל ושתייה שיכולים לעזור ,אך אין שיפור) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! טיפול קרינתי באיזור הראש והצוואר גורם לירידה בתפוקת הרוק, אך מכיון שאתה מתאר תופעה שהופיעה לאחר שנים רבות, יתכן וקיים גורם נוסף לתחושת יובש הפה בלילות כגון: קושי בנשימה אפית, רפלוקס (עליית חומצות קיבה לאיזור הושט והלוע)ועוד. הטיפול צריך להיעשות בהתאם לממצאים בבדיקה. ממליצה לפנות לבדיקת רופא אא"ג מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

היי. אני סובלת מלופוס סיוגרן ופיברומיאלגיה . בחודשים האחרונים מתנפח לי צד ימין של הלחי והצוואר ואני לא מסוגלת ללעוס/ לאכול, טופלתי באנטיביוטיקה אשר הקלה בכאב אך לא העלימה. לאחר האנטיביוטיקה בוצע אולטראסטונד שהממצא היחידי בו היה צ'יסטה קולואידית זעירה בבלוטת התריס בצד ימין . כל הזמן הכאב בא והולך, עכשיו שוב נפוח, שוב כואב (כחודש וחצי לאחר הטיפול האנטיביוטי), שוב לא מסוגלת לאכול, מומחה אף אוזן גרון מפנה למומחה אחר, כבר לא יודעת למי לפנות וסובלת מאד.

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום! מחלת סיוגרן גורמת לעיתים לתופעות דלקתיות בבלוטות הרוק, כלומר נפיחויות, כאבים ולעיתים זיהום משני. הטיפול במקרים אלה הוא לרוב טיפול אנדוסופי של בלוטות הרוק- בטיפול זה אנו מנקים את הבלוטה, מחדירים חומר אנטי- דלקתי, ומשחררים חסימות הקיימות בתעלות המנקזות את הבלוטה. ממליצה לפנות למומחה למחלות בלוטות הרוק לבדיקה וטיפול. בריאות שלמה!