פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.
310 הודעות
298 תשובות מומחה

מנהל פורום בלוטות הרוק

24/01/2020 | 02:32 | מאת: מרדכי

ביתי בת ה 11 סובלת מעור מוגבר בפה. היא מתעוררת בלילה כאילו מתוך מחנק זה יכול להיות 5 פעמים בלילה. יש המלצה

23/01/2020 | 20:05 | מאת: עדי

שלום. מקוה זהו הפורום המתאים. מזה שנה יש לי מעין בליטה בחניכיים העליונות..לא ייחסתי לה חשיבות אך.לאחרונה כשאני נוגעת בה אני מרגישה מעין כאב קל. צור לרופא כירורג פה ולסת מהקופה רק בעוד 8 חודשים. האם יכול להחשיד חס וחלילה לגידול סרטוני? יש לציין כי עברתי לפני 3 שנים באיזור שמתחת לבליטה עקירה. תודה רבה

23/01/2020 | 03:31 | מאת: מאי בת 18

היי כבר כמה חודשים עם כאבים בבלוטות רוק לא נמצאו אבנים יש המון בלוטות לימפה נפוחות בעוד כמה מוקדים לדעתה של הרופאה יש לי דלקת כרונית בבלוטות , נשלל hiv פעמיים וברקע מחלת הנשיקה, מה הסיבה שיכולה להיות לכאבים ולנפיחויות החוזרות? אשמח לעזרה אובדת עצות נ.ב עשיתי אולטראסאונד ללא ממצאים חריגים יש בלוטות לימפה תגובתיות בכמה מוקדים תת לסתית עורף מתחת לאוזן וכדומה ושתי בלוטות הפרוטיס נפוחות בתודה שירה

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום! נפיחות או הגדלה מתמידה של בלוטות הרוק יכולה להגרם ממגוון רחב של סיבות. לא ניתן, על סמך הנתונים שמסרת בלבד, לדעת מה הסיבה לנפיחות במקרה שלך. אנא פני למומחה למחלות בלוטות הרוק- אשר ידע לשאול ולבדוק את הדברים הקשורים לתלונה זאת, וליעץ לך. בהצלחה!

06/01/2020 | 12:04 | מאת: מרים

הי, כבר בערך שנה ששמתי לב שהבלוטות רוק שקרובות לאוזן נפוחות, הם לא כואבות אך נפוחות. מה יכולה להיות הסיבה? ולאיזה רופא צריך לפנות לטיפול? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מרים שלום בסמוך לאוזן יש מבנים ואיברים נוספים, לא רק בלוטות רוק. אם קיימת בעיניך נפיחות קדמית לאוזניים, מומלץ לפנות באופן ראשוני לרופא המשפחה או לרופא אא"ג להתרשמות. במידה והרופא יחשוב שמדובר בנפיחות- יעשה את הבירור המתאים או יפנה אותך לגורמים הרולוונטיים. בהצלחה!

לרופא/ה שלום. נכדתי מוציאה רוק בכמיות רבות המהלך כל ימי הגדילה עד עתה. הגננת האירה את תשומת ליבנו לרוק הרב שיוצא מהפה בכל השעות בגן. גם בבית. מניחים סינר שמוחלף מס' רב פעמים ביום. הופננו לרופא א.א.גרון בבלינסון. התור בחודש סוף מרץ. תודה אשמח לקבל תשובה גם למייל.

לקריאה נוספת והעמקה

לאה שלום! ריור בילדים קורה לעיתים קרובות בשל חסימה באיזור הלוע- כמו במקרה של הגדלת שקדים, או כאשר קיימים כאבים בחלל הפה והלוע, כמו בזמן הנצת מספר שיניים בבת אחת. הבירור הראשוני צריך להיעשות ע"י רופא אא"ג. בהצלחה!

שלום, אני בת 51, לפני שבוע עברתי ניתוח שקדים וענבל (חיך) בגלל בעיות של דום נשימה בשינה. אציין שאצטרך כנראה לעבור גם ניתוח במחיצות האף. הכאבים בגרון עדיין חזקים ויש לי רוק מוגבר בכל שעות היום, גם בשינה עד כדי כך שאני מתעוררת כל הזמן. יש קשר בין הניתוח לרוק? זה אמור להיות כל כך הרבה זמן? ואם כן - כמה זמן בערך עוד אסבול מכך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מלכה שלום1 ריבוי הרוק במקרה שלך, נובע כתוצאה מירידה ביכולת בליעת הרוק (אדם בולע כליטר-ליטר וחצי של רוק ביממה). בחלוף הכאב, הבעיה תסתדר מעצמה. רפואה שלמה!

22/12/2019 | 19:20 | מאת: אביבית

האם אחרי FNS בבלוטת הרוק פרוטיס יכולים להופיע כאבים בחניכיים / שיניים באזור? עשיתי לפני שבוע וחצי ועכשיו יש לי כאבים ממש חזקים בכל איזור השיניים והחניכיים הקרובים לבלןטה. האם יש קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע על קשר בין ניקור בבלוטת הפרוטיד לכאבי חניכיים/שיניים

שלום ד"ר התפתחה אצלי דלקת בצד הלסת. נשלחתי לעשות US. הממצאים היו שבבלוטת הרוק נצפה תהליך היפואקוי, א-ווסקולרי עם גבול לא סדיר במידה 1.5x1ס"מ עשוי להתאים לתהליך תופס מקום. מודאג מהממצאים בעיקר מחוסר הבנה. תוכלי בבקשה להרחיב עד כמה ההבחנה מסוכנת ומהן דרכי הטיפול המקובל? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

כתבתי בטעות דלקת, התכוונתי לנפיחות

מיק שלום! קיימים מעט מידי פרטים בכדי שאוכל לענות על שאלתך. "תהליכים תופסי מקום" בבלוטות הרוק- לרוב גידולים שפירים, ציסטות שונות ועוד, עלולים לעיתים להזדהם- יתכן וזה מה שהתרחש במקרה שלך. ממליצה לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

10/12/2019 | 20:40 | מאת: ניתוח לאחר הוצאת אבנים בבלוטת רוק

היי לסבא שלי הייתה נפיחות מהאוזן לאורך כל קו הלסת לאחר ביטי התברר כי אלי אבנים בבלוטת הרוק הוא עבר ניתוח להוצאתם והכל עבר בשלום ולאחר חודש וחצי של ניתוח אותו אזור התנפח לו עוד הפעם אבל הפעם הרבה יותר בגודל של תפוח ועכשיו בנוסף לכל כואב לו גם לבלוע והאזור כולו כואב לו. מה זה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! הסרת אבנים מבלוטת הרוק אינה מבטיחה התאוששות של הבלוטה במאת האחוזים. לעיתים, הבלוטה, שהיתה חסומה שנים רבות, מתקשה להתאושש וממשיכה לכאוב ולהתנפח. יש לפנות לרופא המנתח להמשך מעקב וטיפול.

בחודשים האחרונים אובחנה אצלי דלקת במפרק הלסת. טופלתי , הכאב חלף ברובו אבל עדיין יש נפיחות של לחי שמאל ומסביב לעין שמאל. בבדיקות דם הליפז נמך 16.7 לויקוצטים בנורמה והעמילאז 325. האם תוכלי להפנות אותי להמשך בירור? תודות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! בשל עמילאז מוגבר, והנפיחות באיזור בלוטת הפרוטיד, עולה חשד כי מדובר בדלקת בבלוטת הרוק. כדאי לעשות אולטראסאונד של המקום, וכן פני לבדיקת מומחה בתחום. רפואה שלמה.

03/12/2019 | 11:40 | מאת: H

היי, אני בת 22 וסובלת כל חיי מייצור מוגבר של רוק בפה. זה מתאפיין בזה שכמעט בכל פעם שאני מדברת אני צריכה אשכרה לבלוע ממש את הרוק כדי שלא יצטבר עודף שמפריע הרבה פעמים לשיחה ברורה. או שסתם ככה במהלך היום אני כל פעם צריכה ממש "לרוקן" את הפה. יש עוד כמה תסמינים. הדבר הזה ממש מציק לי בחיים. אשמח לדעת אם יש פיתרון לתופעה הזאת. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! ייצור מוגבר של רוק באנשים בריאים היא תופעה לא נפוצה. לעיתים, בעיות מסוימות בסגר או במבנה חלל הפה עלולים לגרום להצטברות רוק בקדמת הפה. ממליצה להבדק ע"י רופא פה ולסת. בהצלחה.

02/12/2019 | 12:34 | מאת: טל

שלום. בני בן 3.10 חודשים אובחן לפני חצי שנה עם זיהום בפרוטיס בצד ימין לאחר בדיקות אאג ובדיקות דם. טופל באוגמנטין. כעת אחרי פחות מחצי שנה שוב אותה נפיחות ואותו מקרה אך בצד שמאל. נתנו לנו שוב אנטיביוטיקה. הרופא אמר שזה חריג שיש זיהום בפרוטיס בטווח ככ קצר. מאוד מודאגת.

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום! זיהומים חוזרים בבלוטת הרוק בגיל ילדות הינה תופעה המוכרת לנו היטב. לאחר בדיקה מתאימה, הטיפול המקובל הוא לרוב טיפול אנדוסקופי בבלוטת הרוק, ולא טיפול אנטיביוטי. חשוב מאד להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק, כי המחלה נוטה להחמיר באין טיפול מתאים. בהצלחה!

27/11/2019 | 08:16 | מאת: מורן

שלום רב בתי בת ה -8 מאובחנת עם שיוגרן ועם דלקת בבלוטת הרוק. אשמח לשמוע איך לטפל בבעיה. תודה מורן.

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום! בתהליך דלקתי-חסימתי בבלוטות הרוק מטפלים בעזרת שטיפות אנדוסקופיות של הבלוטות. בתהליך נעשית הרחבה של מערכת הניקוז, שטיפה עם מים וחומר אנטידלקתי. ממליצה להיות במעקב וטיפול מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

23/11/2019 | 12:03 | מאת: אילנית

שלום ב-20 לחודש אימי עברה בבית החולים השרון הרחבה של צינורית בלוטת הרוק, היום זה היום הרביעי והנפיחות לא ירדה והמקום אדום. לאחר יומיים היא החליפה אנטיביוטיקה לאוגמנטין. מכיוון שהאנטיביוטיקה לא התאימה לה. אשמח לתשובה והכוונה.

לקריאה נוספת והעמקה

אילנית שלום! זאת אינה הפלטפורמה לבירור מסוג זה. אם קיימת נפיחות או כאב לאחר פרוצדורה, יש לבוא ולהבדק בבית החולים.

שלום. לפני יותר משנה התחלתי בסידרת בדיקות עקב קשיים בבליעה שחשתי. היתה תקופה קצרה שעישנתי סיגריות ומאז התחילו בעיות שונות בגרון. דלקת גרון לאחר מכן הרבה ימים שחשתי קשיי בליעה של רוק בלבד. הפנו אותי לבדיקת סיב, וקת, סיטי, שוב סיב, בדיקת גסטרוסקופיה. בסיכום הדברים הגיעו להחלטה שאין אבחנה ואני נשארתי בעיקר עם הפרעה של שמיעת קולות שעולים מאיזור החזה והלאה לגרון ולפעמים גם לכיוון הקיבה רחשים שנשמעים לפעמים כמו שיהוקים של אחרי ארוחה אבל לא בדיוק. אצלי הם נשמעים בעיקר על בטן שאינה מליאה ובכל פעם לאחר שאני בולע רוק. עדיין מדי פעם אני מרגיש קשיים שונים בבליעת רוק. באחת מבדיקות הסיב האופטי טענו שאני סובל מריפלוקס עקב כך הורדתי במינון שתיית הקפה והקולה ולקחתי גם תקופה קצרה סותר חומצות אבל ללא שינוי משמעותי לדעתי. הרופא משפחה טוען שאני פשוט רגיש לצלילים האלו ואין עוד מה לעשות. אני סובל מזה ולפעמים ליד אנשים הקולות האלו נשמעים וזה גורם לי הרבה חוסר נוחות. אני מרגיש שהבליעה בגרון קשה יותר ושוב אני מנסה להסביר שהצלילים נשמעים לאחר בליעת רוק כאילו משהו עובר בגרון אבל מפיק צלילים לא באופן חלק וטבעי. אשמח מאוד לדעת מה אוכל לעשות עוד, אולי יש בדיקות נוספות או מומחים בנושא שיוכלו לתת לי תשובות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אבנר שלום הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. שאלתך אינה נוגעת לענין זה.

21/11/2019 | 13:36 | מאת: אנונימי

היי , נפיחות קלה בבלוטת הרוק התת לשונית , ללא הפרשות או כאב כלשהו.. קצת מודאגת מהעניין .. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אבחנה של נפיחות בבלוטה תת לשונית אינה בנאלית, ואיני משוכנעת שאכן מדובר בבעיה זו. אנא פני לבדיקת רופא פה ולסת. רפואה שלמה!

20/11/2019 | 07:39 | מאת: יהודה

יש לי גלים של כאבי בטן, זאת אומרת שלא כואב לי כלום אבל פתאום אני מתקפל מכאבים לשניות בודדות ואז זה עובר וחוזר אחרי כמה דקות. ועכשיו קמתי בגלל שפתאום ניהיה לי הפרשת רוק מוגברת בתוך הפה עם תחושה של בא לי להקיא.

לקריאה נוספת והעמקה

יהודה שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. השאלה מתאימה יותר לפורום גסטרו. רפואה שלמה

19/11/2019 | 17:24 | מאת: מוריה

היי במשך שלושה חודשים כאבי ראש גרון צוואר חלל פה לוע וחזה לאחר אינספור בדיקות בינהן א.א.ג fol תקין us בלוטות התריס תקין mri ראש תקין צילום לסת בדיקת חלל הפה במרפאת פה ולסת עשיתי us לפרוטיס והתגלו שתי ציסטות בשתי צידי בלוטות הפרוטיס האם זהו ממצא מדאיג? האם ייתכן שהיצסטות הן הסיבה לכאבים?יש לציין כי הכאבים לא קבועים באים והולכים לפעמים ימים ברצף ולעפמים לא כואב בכלל ..אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

מוריה שלום! לא ניתן לקבוע על סמך במידע שנתת, באיזה סוג של ציסטות מדובר. מה שסונר מגדיר כציסטה בפרוטיס יכול להיות משויך לשלל בעיות בבלוטות הרוק, וגם יכול להיות ממצא סתמי וחסר חשיבות. בכל מקרה, איני רואה כל קשר בין ציסטות בפרוטיד לכאבים שאת מתארת. יש להבדק ע"י מומחה לבלוטות הרוק. בהצלחה!

האם בלוטות הרוק שהם נפוחות ולא מיצרות רוק בתדירות גבוהה זה נכות? זה נמשך כבר כשלוש שנים.

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום. השאלה אינה ברורה. הפורום אינו עוסק בהגרות משפטיות או חוקיות או אחרות של "נכות". מעבר להגדרות אלו אין למילה "נכות" כל משמעות רפואית גרידא.

18/11/2019 | 19:08 | מאת: רובי

שלום, בשנה האחרונה שמתי לב לבליטה קטנה הנמצאת בחיבור שבין רצפת הפה ללסת התחתונה בצד ימין. באותו איזור היו לי עד לפני כ3 חודשים שתי שיני בינה כלואות מעט עמוק ואותן עקרתי. הרופא הבחין בצילום בדלקת באיזור כתוצאה משני הבינה. מאז העקירה אני חווה יובש בפה וקושי בבליעת רוק לסירוגין. הבלוטה עדיין לא ירדה ומתחת ללשון באיזור קיימת נפיחות ללא כאב. בבוקר היא קטנה ובהמשך היום גדלה , במיוחד אם אני משחק/נוגע בה. לפני 4 חודשים רופא אף אוזן גרון ביקש שאעשה ct על האיזור, אני מניח שזה מאחר ואין גישה לראות את הבליטה. אני לא רוצה להיחשף לקרינה מיותרת וחשבתי שהעקירה תפתור את הבעיה, כרגע אשמח לדעת אם יש דרך לאבחן את הבעיה ללא בדיקת ct?

לקריאה נוספת והעמקה
18/11/2019 | 19:36 | מאת: רובי

מעבר לכך אוסיף שבוצע us צוואר לפני חודש והודגמו הצוואר בלוטות לימפה מוגדלות תגובתיות בתחנות הצוואר. בנוסף לכך מאז העקירה כל בוקר אני מתעורר עם המון ליחה סמיכה מאוד שתקועה בגרון (צבעה צהוב כהה).

רובי שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. בליטה כמתואר בחלל הפה, בד"כ נמצאית תחת מעקב ובירור רופאי פה ולסת. איני יכולה לייעץ לך לגבי נחיצות CT במקרה זה. בהצלחה!

13/11/2019 | 20:30 | מאת: בלוטות רוק נפגעו מיוד רדיואקטיבי

שלום עקב גידול פפילרי בבלוטת תריס עברתי כריתת בלוטת תריס וכמו כן קיבלתי 2 סבבים של יוד רגיואקטבי כל סבב היה במינון 175 מיליקירי. זה היה לפני 12 שנים. מאז בלוטות הרוק נפגעו וזה גורם להצטברות ליחה בגרון הליחה גורמת לשיעול נוראי . האם הגיוני שבגלל שבולטות רוק נפגעו זה גורם להצטברות ליחה? זה בכל שעות היום או שאין קשר לבלוטות הרוק שנפגעו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אין קשר בין ליחה ושיעול לבין יוד רדיואקטיבי. זה נכון, שבלוטות הרוק יכולות להפגע מטיפול ביוד רדיואקטיבי, אך אם אין נפיחויות, כאבים בבלוטות או יובש פה- אין צורך בטיפול. רפואה שלמה!

אני בת 53 כפר כמעט שנה סובלת מיובש בפה , מתעוררת המון פעמים בלילה שכל הפה יבש מאוד, פניתי המון פעמים לרופא משפחה אך ללא תוצאות, עשיתי בדיקת מעבדת שינה בגלל שאני נוחרת, היו מספר שבועות שמצב היה יותר טוב , אך כרגע בשבוע האחרון סובלת מיובש גם במשך היום שזה לא היה, מי הכתובת בנושא זה (אני כבר מיואשת מלדבר עם רופא משפחה - מרגישה שמגיע לפקיד שמנסה להתעלם ולהגיד שהכל בסדר)

לקריאה נוספת והעמקה

מרי שלום 1יש סיבות אפשריות רבות ליובש פה. לעיתים קרובות לא מדובר בבעיה אמיתית בהפקת הרוק, אלא לבעיות משניות. אחת הסיבות לתחושת יובש בגרון, למשל, יכולה להיות נחרת לילה קשה או דום נשימה בשינה, נשימת פה בגלל קושי בנשימה אפית ועוד.. ממליצה להבדק בשלב ראשון ע"י רופא אא"ג על מנת למקד את הבעיה ולטפל בהתאם. בהצלחה!

07/11/2019 | 12:13 | מאת: יוסי גולד

לפני כשנה חליתי בפציאליס שלווה ביובש קשה בפה . הפה התיישר אך היובש נשאר ומתגבר בזמן מאמץ גופני ואכילה בייחוד מלוח חמוץ חריף.

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום! אין קשר ישיר בין פציאליס ליובש פה., אנא פנה לאחת ממרפאות פה ולסת או בדיקת מומחה לבלוטות הרוק לבדיקה. בהצלחה

06/11/2019 | 20:53 | מאת: יובל

שלום. יש לי בתנוך של אוזן שמאל סוג של גולה קטנה שלא רואים אך מרגישים ויש לי אותה כבר חודשיים לפחות מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה
06/11/2019 | 20:56 | מאת: יובל

בנוסף בבדיקת דם של עמילאז רשום 125

06/11/2019 | 21:05 | מאת: יובל

לאחר טיפול נטורופתי זה עבר וחזר לאחר חודש בערך

יובל שלום הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. בברכה

01/11/2019 | 16:41 | מאת: בת 18

היי בת 18, בריאה בדרך כלל אך בתקופה האחרונה מרגישה חולשה לא רגילה, הייתי אצל רופא אף אוזן גרון עקב בלוטות נפוחות וכאבים בעת אכילה הוא אמר שיכול להיות שיש לי אבנים בבלוטות רוק- הופנתי לאולטראסאונד יש לי גם מחלת רפלוקס שלא מטפלת בה כמו שצריך יכול להיות שהאבנים בבלוטות רוק כביכול נוצרו בגלל זה? יש לי גם הפרשת רוק רבה מתחת ללשון ועם זאת יובש בשפתיים , אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אבן בבלוטת הרוק גורמת, לרוב, לנפיחות או כאבים באחת מבלוטות הרוק הגדולות. חולשה כללית אינה תופעה נפוצה במקרים כאלו. רפלוקס אינו ידוע כגורם לאבנים. ממליצה לך להשלים בדיקת אולטראסאונד צוואר, ועל פי תוצאותיו, להמשיך בירור אא"ג/מומחה לבלוטות הרוק. בהצלחה !

14/11/2019 | 16:56 | מאת: בת 18

היי , חוזרת אלייך לאחר שעשיתי אולטראסאונד לא נמצאו אבנים אך בלוטות לימפה מוגדלות ושמורות בגודלן, בלוטס פרוטיס שמאל 1.9 ובלוטת פרוטיס ימין 0.9 מה זה יכול להיות? חזרתי לבירור אצל רופא אף אוזן גרון הוא אומר שהצרבות אולי פגעו לי בבלוטות הרוק והייתה דלקת וזה אמור לעבור לבד, יש בסיס לדבריו?

שלום, בתי עשתה צילום אולטרה-סאונד צוואר בגלל אבן בבלוטת הרוק ונפיחות של בלוטת הלימפה. התוצאות : בלוטת מגן- אונה ימנית גודל רגיל 4.8 1.2X 1.1Xמרקם לא אחיד, אך לא הודגם תהליך מוקדי. אונה שמאלית - גודל רגיל ,4.6 1.2X1.3X מירקם לא אחיד ,אך לא הודגם תהליך מוקדי. איסטמוס לא מעובה, לא אחיד, ללא תהליך מוקדי. וסקולריזציה בבלוטת הרוק רגילה. בלוטות הפרוטיס- תקינות דו צדדיות. בלוטת רוק תת ליסטית מימין בגודל ומבנה תקין. בלוטת רוק תת ליסטית משמאל הודגם מבנה היפואקואי מוצא בגודל 2.6 2.3X ס"מ. הודגמה וסקולריזציה בתוכו, הודגם מוקד היפואקואי בגודל כ-0,7 ס"מ בצורה של V הפוך. קרוב לודאי אבן. מימין הודגמו בלוטות לימפה בודדות בשרשרת גוגולרית בלבד, הגדולה 1.3 0.3X ס"מ , מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. בצוואר משמאל הודגמה בלוטת לימפה מתחת לזווית של לסת תחתונה 2.3 0.4X ס"מ מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. משמאל בשרשרת גוגולרית הודגמו בלוטות לימפה נוספות בגודל 1.5 0.3X ס"מ, מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. סיכום: מחלה דיפוזית של בלוטת התריס כמתואר. לימפאדנופטיה כמתואר, כנראה בלוטות לימפה תגובתית. ממצאים בבלוטת רוק תת ליסטית כמתואר, כנראה מדובר באבן ומממצא מסביב, בצקת? אחר? רצוי מעקב והמשך ברור. משמאל: TIRADS 2 מימין: TIRADS 2 הבת קיבלה בתחיל 7 ימים אוגמנטין פעמיים ביום על ידי רופאת משפחה. במיון בבית חולים שהיתה קיבלה 10 ימים נוספים אוגמנטין פעמיים ביום ו-5 ימים סטרואידים וצילום צוואר. בתי מרגישה שמוגלה משתחררת לה וכן גם חול . אשמח לשמוע מה המלצתך להמשך טיפול. בימים הקרובים יש לבת תור לבית חולים. בתודה מראש לי

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום! אתייחס לממצאים בבלוטת הרוק: עושה רושם כי אכן יש אבן בבלוטת הרוק התת לסתית משמאל. בלוטת הלימפה יכולה להיות תגובתית לבעיה החסימתית/דלקתית בבלוטת הרוק. הטיפול המתאים מותאם למטופל, לאחר בדיקתו במרפאה. עליך לפנות עימה למרפאת בלוטות רוק להמשך בירור וטיפול. בהצלחה!

29/10/2019 | 15:37 | מאת: אביב

שלום לפני שבועים הופיע לי גולה לבנה. לאחר ביקור אצל הרופא קיבלתי משחה טיפה ירד וחזר לאחר כמה ימים ביקרתי שוב היום אצל רופא המשפחה ונתן לי משחה ואנטביוטיקה אמר אולי בעיה במעיים רציתי לדעת מה עלי לעשות: דקטרין אורל גייל מוקסיפין אורקורט E

29/10/2019 | 15:05 | מאת: אביב

שלום לפני שבועים הופיע לי גולה לבנה לאחר אצל הרופא קיבלתי משחה טיפה ירד וחזר לאחר כמה ימים ביקרתי שוב אצל רופא המשפחה ונתן לי משחה ואנטביוטיקה אמר אולי בעיה במעיים רציתי לדעת מה עלי לעשות. תרופות: דקטרין אורל גייל מוקסופין אורקרט E

לקריאה נוספת והעמקה

אביב שלום! ע"פ התיאור יתכן ומדובר במוקוצלה- מעין התנוונות של בלוטת רוק זעירה, שנגרם לרוב כתוצאה מחבלה מקומית, כמו נשיכת השפה. אם התהליך אינו נסוג או נעלם כעבור מספר שבועות- פנה לבדיקת רופא פה ולסת.

07/11/2019 | 13:34 | מאת: אביב

תודה על התשובה היום התחיל לי בנוסף ריבוי רוק מתחת ללשון האם זה קשור . תודה

27/10/2019 | 17:00 | מאת: יוסי

שלום, בני בן 4 וחצי עם בלוטות בצוואר בצד אחד וזה מופיע ממתי שהוא נולד בזמנים מסויימים זה בולט יותר אני קצת לא רגוע מזה, מתי שייך לחשוד שזה משהו מסוכן ומצריך בדיקה וגם איזה בדיקה אם בכלל מומלץ לעשות?? תודה רבה.

יוסי שלום! הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. אנא פנה עם הילד לבדיקת רופא אך אוזן וגרון. בהצלחה!

25/10/2019 | 15:13 | מאת: ורד

שלום רב יש לי ילדה בת 13 נכה עם מספר מוקצולות בשפה לרוב 1 או 2 מה הטיפול שאפשר לתת לה והאם ניתן לפנות לרופא עור או פה ולסת בברכה ובתודה מראש ורד

ורד שלום! מוקוצלה עלול להגרם מחבלה מקומית, כמו נשיכה של השפה, וברוב המקרים יעלם לבד ללא כל טיפול. במידה והמוקוצלה לא נסוג, ניתן להוציאו בפעולה כירורגית זעירה- יש לפנות למרפאת פה ולסת. בהצלחה.

שלום בת 41.פיתאום יש לי הרבה רוק מתחת ללשון.אני מרימה לשון הרוק פשוט מתמלא יוצא מהר.אני כל הזמן צריכה לבלוע רוק בתדירות מואצת.האם לפני קבלת מחזור תופעה ידועה?יש לי בעיות שיניים אף פעם לא קרה לי.אם נובע מחניכיים אם אעשה שטיפות מי מלח ואנט לחניכיים זה יעזור?הכנסתי במבה מתחת ללשון ממש כמה שניות נמס.הכנסתי לוודא שאני לא מדמיינת.לחץ סטרס יכול להשפיע על ייצור רוק?

לקריאה נוספת והעמקה

מיטל שלום! לא ניתן להתייחס לתלונתך ללא בדיקה. אנא פני להערכת רופא פה ולסת.

19/10/2019 | 22:39 | מאת: שרית

שלום רב . הילד שלי כבר קרוב לחצי שנה במשך כל היום מוציא רוק (מנגב בצוארון החולצה) בתקופה האחרונה זה מלווה גם בריח לא נעים. ממה זה נובע? ולמי אוכל לפנות .תודה מראז

לקריאה נוספת והעמקה

שרית שלום! יתכן וילדך סובל מהגדלת שקדים, בעיות בסגר הפה או בשיניים ועוד. ממליצה להבדק ע"י רופא אף אוזן וגרון.

11/10/2019 | 08:12 | מאת: נעה

רופא אף אוזן גרון ראה נגע תת רירי כחלחל ברירית בוקלית מימין לשן טוחנת עליונה מדאיג אותי הופניתי למרפאת פה ולסת . מודאגת מאוד.אודה לתשובה

נגע כחלחל יכול להתאים לנגע שפיר של כלי דם. כאמור, יש לפנות לבדיקת פה ולסת.

06/10/2019 | 13:20 | מאת: דור

שלום רב, אני בן 26 בריא בדרך כלל לא נוטל תרופות. אך ישנה בעיה שמפריעה לי מאד. בלילה שאני ישן הכרית שלי רטובה מהפרשת רוק, זה ממש לא נעים ויוצא שאני הופך את הכרית ואז גם שם יוצא לי רוק וכל הכרית רוק וזה מפריע לי. מה ניתן לעשות במצבים כאלה אם אין בעיה של השיניים? מה רופא משפחה יכול לעשות בעניין? יש טיפול לזה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

דור שלום התופעה קורה בד"כ אצל אנשים שנושמים נשימת פה בזמן שינה. פנה לבדיקת אא"ג- על מנת שיאבחן האם קיימת חסימה אפית או בעיה מבנית אחרת.

30/09/2019 | 05:25 | מאת: בלוטות רוק קטנות נפוחות בשפתיים

שלום רב, לפני מספר חודשים הופיע לי גוש קטן בשפה התחתונה כשהתעוררתי בבוקר כנראה מנשיכת השפה בלילה, במשך מספר חודשים הוא נשאר כשהיה אך לאחרונה גדל לאורך כל השפה והתנפח לי כל האיזור בצורה דלקתית למשך שבוע עם כאבים, הדלקת חלפה לאחר שבוע אך הנפיחות נשארה, לפני מספר ימים כאשר סיימתי לאכול מרק הופיעה לי נפיחות דומה בשפה העליונה והאיזור שוב אדום עם נקודות לבנות ודלקתי (מצרפת תמונה). נקבע לי תור לפה ולסת לעוד חודש אך מאחר ויש שינויים במצבי אני מאוד מודאגת. האם אילו יכולים להיות גידולים? קראתי שמרבית הגידולים בבלוטות הרוק הקטנות הם ממאירים . מציינת בנוסף שעברתי השבוע us צוואר הכל תקין מלבד בלוטה תת לסתית jdg בגודל 2.1 ס״מ מעט ריאקטיבית. אשמח לתשובה שנה טובה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! התהליך שאת מתארת אינו שגרתי לגמרי, ועל כן איני יכולה לדון באבחנה משוערת בלי לבדוק אותך. בכל מקרה, לא סביר כי גידול יופיע בשפה העליונה והתחתונה באותו הזמן. ממליצה לפנות לרופא פה ולסת להמשך בירור.

ישלי בעיה של רוק מוגבר שאני אוכל גם ישלי את זה ולפעמיים הרוק יוצא לי מהפה בצורת מוגברת לבד וישלי תחושה של משהו תקוע בגרון שלא מפריע לבליעה או כאבי גרון אין לי כלום בזמן שאני קם בבוקר כל הכרית מלאה ברוק של מממש מה עושים במצב כזה ?

06/09/2019 | 22:18 | מאת: נתנאל חמיאס

זה אני נתנאל חמיאס שהיה לי עם הבעיה באוזניים לחץ ואטימות באוזניים בתאריך 13.6 שהתחיל פתאומי ועשיתי כל הבדיקות האפשריות באוזנים בדיקת שמיעה בדיקת טימנופטריה הכל תקיין הייתי אצל 3 4 רופאים של אף אוזן גרון שאמרו לי שהכל תקין ואין לי כלום רציתי לשאול הקליקים והרעשים ששמעתי חשבתי שזה קשור לאוזניים ואז עלייתי על הבעיה שזה המפרקי לסת והפה אין לי כאביים בכלל אבל מרגיש כמו לחץ במוח ומאחורי האפרסכת של האוזניים האם הבעיה שיש לי במפרקי לסת זה מקרין לאוזניים והראש והאם המפרקי לסת קשורים לאוזניים ולאובדן שמיעה זמנית ? רצייתי לשאול בנוסף התחיל לי תופעה של משהו בחייכ גירוי עם רוק מלא שאני ישן כל הכרית שלי רוק מוגבר ושאני אוכל יש לי כמות רוק שהיא יוצאת מהפה ושאני מנענע את הראש באוזן הבריאה יש כמו רוח כזה אין לי טינטנון בכלל לא שומעים רעשים יש לזה קשר ללסת והפה אני חייב לשאול יש לזה פתרון ומה עושים במצב כזה מפחד שזה יהיה מסוכן מה זה התופעה הזאת שיש לי מאוד מפחד חייב עזרה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

נתנאל שלום! הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. השאלה אינה רלוונטית לפורום זה, אנא הפנה את הנושאים לפורומים המתאימים.

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! בליטה כפי שאת מתארת יכולה להיות כלי דם מורחב או פיברומה (מעין תהליך שפיר של הרקמות התת עוריות), אך יכולה להתאים גם לתהליכים אחרים. כמובן, שעל סמך התיאור שלך, לא ניתן לאבחן את הבעיה. ממליצה לפנות לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

ראי לעיל

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

ראי לעיל

בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו זה הפוסט קיבלתי תשובה רשמתי שוב וללא מענה מאיזה בעיות זה יכול להיות??יש קשר לפרקים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

01/09/2019 | 13:46 | מאת: עדנה

שלום, אושפזתי בבי"ח עקב תמונה קלינית והדמייתית המתאימה לדלקת חריפה של בלוטות הרוק עם מעורבות משנית ניכרת של השומן הצווארי התת עורי. במהלך אישפוזי טופלתי באוגמנטין תוך ורידי ובהמשך הוסב לקלינדמיצין וצפטריאקסון תוך ורידי עם שיפור קליני. לאור השיפור האיטי במהלך האישפוז נלקחו בדיקות דם בהתאם להמלצת פנימאי אשר כללו: קולגנוגררם,ACE, תפקודי ואנזימי כבד וכליה-תקינים. באלקטרופוזה עליה של אלפא גלובולינים, בדיקת שאר הגלובולינים התקבלו באופן חלקי בלבד. במהלך אישפוזי סבלתי מהיפוקלמיה אשר תןקנה באמצעות קליום פומי בהצלחה . שוחררתי לפי המכתב במצב יציב ללא חום . כל מה שכתבתי עברתי בתאריכים 7/72014-23/4/2014 יצאתי מבי"ח עם מעט רוק חשבתי שיסתדר עם הזמן לצערי אם תראי התכתבויות שלי אין לי רוק . עברתי את כל הבדיקות כולל ביופסיה לא מצאו לי שיוגרן הכל בסדר ד"ר את יכולה להסביר לי מה יש לי האם יש קשר למה שהיה לי?

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום! דלקת חריפה, המערבת יותר מבלוטת רוק אחת הינה מצב נדיר. במקרים כאלו, ובמיוחד כאשר התהליך מתפשט לרקמות העמוקות בצוואר, יש לחשוד בזיהום סיסטמי (הנמצא בדם) או במחלות אוטואימוניות (ועל כן עברת בירור למחלות אלו). לאחר דלקת חריפה בבלוטת רוק, קיימת תקופה של ירידה בהפרשת הרוק, שלרוב חולפת מעצמה כעבור זמן מה. עם זאת, קשה לדעת, על סמך התיאור היבש בלבד, במה מדובר במקרה שלך. ממליצה בחום לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק להמשך בירור וטיפול מתאימים. רפואה שלמה!

30/08/2019 | 13:30 | מאת: אתלה

בת 74. סובלת כחצי שנה לאחר הצטננות ויראלית מנזלת קידמית ובמיוחד אחורית וליחה תקועה בגרון. עברתי כל הטיפולים המקובלים.תרסיס מלח. תרסיסים סטרואידים.נסיון באנטיהיסטמין. Ct סינוסים לא נמצא דבר. מספר פעמים בדיקות בסיב אופטי שלמעט בצקת וגודש באף לא מצאו דבר. הייתי אצל אלרגולוג גסטרולוג נירולוג. האלרגולוג אמר להמשיך בספרי סטראודלי - סטרונאז. המצב עדיין לא טוב. האף גדוש ןנזילה אחורית צמיגה לכיוון הלוע . מאד מציק מקשה להרדם. איכות חיים נמוכה ביותר וקשיי נשימה. לאחרונה הייתי אצל ר.א.א.ג המתמחה בבלוטות הרוק ובליעה. שבדק אותי עם סיב ומצלמה. לדבריו. יש נזילה של רןק צמיגי מנאוזיפרינקס לעבר אורופרינקס. להבנתי זו הנזילה האחורית שמציקה לי ויש קושי לבלע אותה. שאלתי- ממה יכולה לנבע נזילה לא תקינה שכזו. כי אני בולעת ושוב פעם נוצרת שכבת רוק חדשה בחיך . תהליך שחוזר ונשנה ומשגע. ?? כמו כן הרופא איבחן 2 ציסטות ולוקולריות קטנות עג קפל גלוסואפיגלוטי. למעשה לא קיבלתי טיפול למעט אדים מי מלח וסטרונאז. מציצת סוכריות ושתית מים מרובה. דברים שעשיתי עד עכשיו ולא ממש ריפאו אותי. אני אובדת עצות . מה דעתך ? ממה נובעת הפרשת הרוק הסמיכה מהנאוזופרינקס? מה ניתן לעשות? מה עלי לעשות? יש לצין שאני לוקחת כבר 4 חודשים פרדינזון. התחלתי ב20 מג כיום 5 מג. על רקע חשד לתהליך דלקתי לא זיהומי במערות האף .אודה להתיחסותך!!

לקריאה נוספת והעמקה

אתלה שלום. אין קשר בין תלונתך לבלוטות הרוק. אנא הפני את השאלה לפורום העוסק במחלות אף וסינוסים. בהצלחה!

01/09/2019 | 12:11 | מאת: אתלה

תודה לדר גילת על התיחסותך. כיון שהרופא א.א.ג. אומר שהזליגה ללוע היא מבלוטות רוק שבפנים. מדוע הנושא לא שייך לפורום בלוטות הרוק? אודה לתשובתך.פ

26/08/2019 | 09:44 | מאת: רינה

אני בת 55 אני לא נוטלת תרופות בכלל התעוררתי בלילה עם יובש בפה וזה לא קורה הרבה , קרה לי מספר פעמים בעבר רציתי לדעת מה הסיבה ואם יש טיפול בלי תרופות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רינה שלום1 יובש פה בלילה יכול להגרם כתוצאה מקושי בנשימה אפית, נחרת לילה ועוד. מומלץ להבדק ע"י רופא אא"ג. בהצלחה!

25/08/2019 | 19:23 | מאת: מאור

שלום דר בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

30/08/2019 | 14:59 | מאת: המשך

מה הסיבות הגופניות לרוב?איזה רופא מתמחה בזה ??יש בדיקה מיוחדת לבדוק את כמות הרוק...סלוחה על ה9ירוט אבל יש מצבים שהוא ממש דביק.ומצב נוסף שהוא יוצא קיצפי כמו קצף ואני שותה יחסית בסדר תודה רבה

17/08/2019 | 17:18 | מאת: ירון

שלום רב, שמתי לב שיש לי שתי גולות בלחי קרוב ללסת. אני בן 42. אחת מהגולות הייתה לי כבר למעלה מ20 שנה, ןלגבי השנייה אני לא בטוח. האם הגולות ההללו יכולות להיות גושים ממאירים של סרטן בלוטות הרוק? תודה מראש, ירון

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום! סרטן בבלוטת הרוק, לצערנו, אינו נמשך 20 שנה. סביר כי מדובר בתהליך שפיר כזה או אחר. מהות התהליך תבורר בצורה מסודרת ע"י רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

15/08/2019 | 16:30 | מאת: אבי

שלום יש לי מספר חודשים בלוטה נפוחה ברצפת הפה. הייתי אצל רופא א.א.ג ששלח אותי לעשות ct . אני חושש לבצע את הבדיקה עקב הקרינה שמוציאה. האם לא ניתן לבחון את הבעיה באמצעות ct?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום! החשש מקרינת הסיטי אינה רלוונטית, במידה ומדובר בבדיקה בודדת שנעשתה לאיזור. אם רופא מומחה התרשם שיש צורך בהדמיה- ממליצה לבצע אותה. בהצלחה.

14/08/2019 | 19:04 | מאת: עדנה

לד"ר חנה גילת שלום, מצבי היה ללא רוק בכלל עברתי את כל בדיקות הבלוטות בת האוזן ,סבמנדיבולריות והתחתונות ועכשיו גם ביופסיה בשפה התחתונה הוצא חמישה דגימות מבלוטה - BIOPSY MENINGES, OPEN OPEN BIOPSY OF CEREBRAL MENINGES יש לי שאלה אם תוכלי להסביר לי מה יכולות להיות התשובות ? למה לצפות ..... מה מחפשים מחלה? לא מצאו סיוגרן לא מצאו חסימות כן מצאו דלקות כרוניות מכיוון שהייתה לי מחלה לפני 5 שנים דלקת של כל בלוטות הרוק . האם יכולה להיות שזו הסיבה ....... יש לי עוד שאלה השפה התחתונה עדיין רדומה חצי שפה מעל הניתוח נותחתי 5/8 יכול להיות שנפגעתי עיצבית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום יש מספר מחלות שעלולות לגרום לתהליך דלקתי בבלוטות הרוק, ולפגיעה בתפקודן. הטיפול בתהליך הדלקתי- יעשה בהתאם לאבחנה. מי שאמור להחליט על הטיפול המתאים, הוא הרופא המטפל (זה ששלח לביופסיה) ,או מומחה למחלות בלוטות הרוק. לגבי הנימול בשפה התחתונה- יתכן כי נפגע עצב תחושה זעיר בזמן הביופסיה, לרוב הבעיה חולפת מעצמה.

13/08/2019 | 18:36 | מאת: רוב

שלום, יש לי בלוטה נפוחה בלסת התחתונה מתחת ללשון כבר חצי שנה. לפני תקופה קצרה הבלוטה ירדה כמעט לחלוטין וחזרה לגדול בתקופה האחרונה. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון והוא הפנה אותי לסיטי. חשוב לציין שיש לי באותו איזור 2 שיני בינה כלואות שרופא השיניים המליץ לעקור. אני מעט חושש לעשות סיטי בגלל הקרינה, השנה עשיתי 3 צילומי שיניים ונוסף לכך רופא השיניים ביקש גם הוא צילום סיטי לשוניים לצורך עקירת שיני הבינה. אין דרך אחרת לבחון את הבעיה מלבד סיטי?

לקריאה נוספת והעמקה

רוב שלום! ע"פ התיאור, יתכן ואתה סובל ממוקוצלה - בלוטת רוק זעירה שנחסמה. בדיקת הסיטי שעשית אצל רופא השיניים אמורה לתת מענה לחלק מהשאלות לגבי הנגע הנ"ל - ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה.

07/08/2019 | 14:08 | מאת: טל

שלום, לפני כשעה ביקרתי אצל מומחה לרפואת הפה, הממצא שנגלה הוא מוקוצלה בשפה התחתונה. הוא המליץ על ניתוח והבנתי שאפשר גם בלייזר אבל הוא אמר שאין מה לנתח בלייזר, יש הבדל? והייתי שמח לא לנתח כי הוא אמר שהוא עלול לא למצוא את את הבלוטה שממנה נוצרת המוקוצלה... יש מצב שלא צריך ניתוח וזה יעבור מעצמו? תודה רבה!

07/08/2019 | 14:31 | מאת: טל

אגב, האם מוקוצלה מדבקת? תודה.

טל שלום! מוקוצלה היא תוצר של סתימת בלוטת רוק זעירה. לעיתים מוקוצלה נגרמת כתוצאה מחבלה מקומית (נשיכה של המקום בטעות, מכה או חתך), ולעיתים איננו יודעים את הסיבה. במידה והמוקוצלה לא נעלמת מעצמה כעבור 3 חודשים, נהוג להוציאה בניתוח קטן. אין כל חשיבות לטכניקת הניתוח (לייזר או שיטה אחרת) במקרים אלו.

לא