פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.
246 הודעות
237 תשובות מומחה

מנהלי פורום בלוטות הרוק

הופיע לי היום (4/6/19) מן כתם לבן בחלל הפה, אני בת 16 ואני משתדלת לשמור על הפה שלי נקי. התזונה שלי לא בדיוק הכי תקינה, אבל התחלתי לאכול ירקות בזמן האחרון. קראתי מאמרים וראיתי שזה עלול להיות גידול.. ממאיר.. אני לא יודעת מה לעשות תיאור של הכתם: לא כואב, נראה כחלק מחלל הפה (איפה איזור הלחיים, בצדדי הפה) רק בצבע לבן וכנראה עשוי משכבה דקה. מה זה יכול להיות ואיך אני אמורה לטפל בזה?

היי , לגבי תשובתך . מה זאת אומרת נפיחות שלא תרד? 4 ימים ללא הקאה והנפיחות המירבית ירדה אך לא עד הסוף. א. האם תרד? ב. במידה ולא תרד ניתן לטיפול? ג. יש הטבה במצב אך הנפיחות עדיין קיימת למרות שירדה קצת. לדעתך תרד או תתנפח שוב? ( כאשר אני לא מקיאה בשום מצב) תודה רבה,אשמח לתשובותייך.

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום! קשה להתייחס לשאלותיך ללא בדיקה רפואית. הנזק לבלוטות הרוק בעקבות הקאות חוזרות, וגם שנים לאחר הפסקת ההקאות, הוא אינדיבידואלי ולא ניתן לחיזוי מראש. בחלק מהמקרים, ניתן לטפל באמצעות אנדוסקופיה של הבלוטות. עליך לגשת ולהבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק, ובראש ובראשונה, לטפל בהפרעת האכילה.

23/05/2019 | 16:59 | מאת: עדי

שלום, כבר מזה חודשיים וקצת שהבלוטה ליד האוזן ומתחתיה נפוחות נורא ( בשני הצדדים) חשוב לציין שיש לי הפרעות אכילה ואני אוכלת ומקיאה. אני יודעת בוודאות שזה הגורם . אך ברצוני להוסיף שכשאני מפסיקה להקיא זה מתנפח וכשאני מקיאה זה יורד. מה קורה שם? האם זו חסימה? הייתי אצל רופא שבדק לא אמר שיש חסימה אך רשם אזור בצקתי. זאת אומרת שכן מצטברים נוזלים אבל עם בוא ההקפאה הם יורדים. האם יש לך תשובה אופיינית לשאלתי? אני אובדת עצות.כמובן שהשאלה העיקרית האם זה יכול לרדת לבד ( בלי ניתוח) במידה ואפסיק לגמרי עם בנקאות. אשמח שתעזרי לי! תודה רבה(:

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום! הקאות מרובות גורמות לגירוי חומצי חזק בחלל הפה. אחת הבעיות עלולה להיות נפיחות זמנית או קבועה של בלוטות הרוק. כעבור זמן , הבלוטות מתנפחות בצורה בלתי הפיכה, והנפיחות אינה חולפת- מה שעלול לגרום לעיוות אסתטי ניכר. ההמלצה החמה ביותר שאני יכולה לתת לך- היא לגשת לעזרה ולטיפול מתאים להפרעת האכילה שלך. רפואה שלמה!

26/05/2019 | 13:30 | מאת: עדי

היי, הפסקתי להקיא 4 ימים. הנפיחות המירבית ירדה אך נשארה נפיחות. האם היא תרד ? ואם לא , מה ניתן לעשות??

21/05/2019 | 00:27 | מאת: יעל

שלום, אחרי שקראתי קצת באינטרנט. אולי זה הפורום המתאים. אז ככה, כשהעברתי אצבע על תנוך האוזן בחלק שמתחבר ללחי הרגשתי כאב עז ממש צריבה כמו כאב עצבי, ממש אי אפשר לגעת אפילו נגיעה קלה. כעת הכאב קצת יותר חלש אבל מרגישים גולה ( לא רואים). והחלה נפיחות בלחי ממש קטנה ליד החיבור של האוזן. האם זה בלוטת רוק? האם ללכת לרופא משפחה או אאג ואולי פה ולסת? יש לציין שזה באוזן שמאל ובעבר הייתי אצל רופא פה ולסת שאבחן הפרעה במפרק הלסת בצד זה. היו לי כאבי מפרק. האם יתכן שבגלל זה הנפיחות? יש לציין לא כואב לי במפרק הלסת והלעיסה תקינה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום! יתכן ומדובר בציסטה תת עורית מזוהמת, או בבלוטת לימפה זעירה. אם הכאב אינו חולף מספר ימים- גשי לבדיקת רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

היי לפני כמה חוד' הופיעה לי בלוטה גדולה מתחת ללסת בצד ימין היא ממש צמודה לקצה הימני .לא כואבת ואפשר להוזיזה . הלכתי לרופא והוא נתן לי אנטיביוטיקה שבוע ימים והיא לא ירדה היא עדיין נפוחה מה יכולה להיות הסיבה ? יש לציין כי היה לי דלקה לפני כשנה בשן באותו צד אבל לפי מה שהבנתי אם עדיין היה דלקת הבלוטה היתה אמורה לכאוב?? אבל היא לא כואבת. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום! באיזור הצוואר העליון קיימים מבנים אנטומיים שונים. בלוטות רוק, בלוטות לימפה ועוד...קשה לדעת, ללא בדיקה, במה מדובר. אם אכן ישנו גוש בצוואר-אנא פנה בהקדם לבדיקת אף אוזן גרון חוזרת. בהצלחה!

19/05/2019 | 18:47 | מאת: ניק

אני באמצע תהליך של טיפול שיניים אסטטי של ציפויי שיניים. כרגע אחרי השחזה של השיניים הקדמיות והכנתם לציפויים קבועים (כרגע אני עם זמניים). לאחר הטיפול האחרון החלה תופעה של הצטברות רוק בזוויות הפה ובחניכיים למעלה. בעיקר במהלך דיבור ובאמצע אכילה. כך שצריכה לעזור כדי לנקז את הנוזלים.מה יכולה להיות. הסיבה ואיך פותרים? שוב זה קרה אחרי טיפול השיניים

לקריאה נוספת והעמקה

ניק שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא הפנה את השאלה לרופא השיניים המטפל בך, שביצע את הפרוצדורה.

16/05/2019 | 09:25 | מאת: רונה

שלום גילו אצלי באולטרסאונד אי אחידות במרקם בלוטת רוק בצד ימין. ללא כאבים. אחרי הצטטנות מאוד ארוכה. אני די מודאגת. מה יכולה להיות הסיבה לאי אחידות זו?

לקריאה נוספת והעמקה

רונה שלום! בדיקת אולטראסאונד אינה בדיקה מדויקת למחלות בלוטות הרוק. ממצא של אי אחידות בבלוטה כזאת או אחרת, ללא תלונות מצידך הקשורות לבלוטות הרוק, לרוב, אינו בעל חשיבות.

שלום רב, אני בת 60 ,יש לי נפחות בצוואר קרוב ללסת ללא כאבים. עפי בדיקת רופא ואולטראסאונד הכול תקין . לדעת הרופא נפילת בלוטת הרוק. אסטתית לא יפה . מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום ע"פ האמור, לא מדובר ב"נפיחות" אלא בצניחה של שרירי הצוואר העליון ובלוטות הרוק. הבעיה מטופלת ע"י פלסטיקאים. אנא פני לפורום המתאים.

שלום רב, אני בת 60 ,יש לי נפחות בצוואר קרוב ללסת ללא כאבים. עפי בדיקת רופא ואולטראסאונד הכול תקין . לדעת הרופא נפילת בלוטת הרוק. אסטתית לא יפה . מה אפשר לעשות ?

בן 57 עם לחץ דם, לוקח כדור מיד בוקר קנדור T16/12.5MG. וכדור 5MG STATOR לכולוסטרול פעם ב3 ימים. מתעורר בלילה מספר פעמים עם יובש וצמא

לקריאה נוספת והעמקה

עופר שלום! יובש פה בלילה יכול לקרות מסיבות שונות. לרוב, אין מדובר בבעיה בבלוטות הרוק. ממליצה להבדק ע"י רופא המשפחה ורופא אף אוזן גרון.

08/05/2019 | 12:59 | מאת: ענת

שלום , בני בן ה13.5 סובל מעודף רוק בשנים האחרונות . בהתחלה אמרו לי שזה תיק ויעבור , אך זה לא עובר ובני מאד סובל מזה. מה ניתן לעשות ? האם יש טיפול להפחתת כמות רוק? האם יש טלפון לתיאום פגישה תודה ענת

08/05/2019 | 12:59 | מאת: ענת

שלום , בני בן ה13.5 סובל מעודף רוק בשנים האחרונות . בהתחלה אמרו לי שזה תיק ויעבור , אך זה לא עובר ובני מאד סובל מזה. מה ניתן לעשות ? האם יש טיפול להפחתת כמות רוק? האם יש טלפון לתיאום פגישה תודה ענת

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום! עודף בייצור רוק הינה בעיה לא שכיחה. ולכן, טיפולים להפחתת ייצור הרוק, מיועדים למקרים מאד ספציפיים. במקרה של בנך, יתכן כי קיימת בעיה כלשהי בסגר של הפה, הגורמת לרוק להצטבר בקדמת הפה. יש להבדק ע"י מומחה לכירורגיית פה ולסת- בהתאם לממצאים תופנו לטיפול מתאים. ניתן גם לפנות למרפאותי בטלפון *2700, 03-9372222, . בהצלחה!

07/05/2019 | 13:12 | מאת: אבי

מזה מס חודשים רוק או טעם מלוח בפה וכמובן שזה משנה את טעם המזון

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום! קיימות סיבות שונות לשינוי טעם ותחושה בחלל הפה. סיבה שכיחה, למשל, יכולה להיות עלייה של חומצות קיבה אל הלוע (רפלוקס). ממליצה להבדק ע"י מומחה א.א.ג. . בהצלחה!

05/05/2019 | 11:32 | מאת: קרן

מזה שנה וחצי הגדלה של בלוטת הרוק התת לסתית השמאלית + נפיחות קלה בימנית. לאחר ביצוע אנדוסקופיה נוצרה רנולה שנוקזה. אחר כך נוצרה נפיחות בבלוטת רוק תת לשונית. מלבד CRP וESR מעט גבוהים וברזל נמוך לא נמצא שוםד בר חריג בבדיקות דם. בדיקות סרולוגיות לשיוגרן ותסמונות אוטואימוניות יצאו תקינות וכך גם מבדק שירמר. בוצע רק CT ולא סיאלוגרפיה (בגלל בעייתיות עם יוד) ו-US. מצאו שינוי רקמתי וגרגור. מה עוד יש לבדוק? ממה לחשוש? לא מוצאים כלום כבר זמן רב. ביופסיה - מחכה לתור

לקריאה נוספת והעמקה

...

קרן שלום! תהליכים חסימתיים בבלוטות הרוק יכולים לקרות משלל סיבות. עיוות מולד בתעלת הניקוז, צלקת שנוצרה בתעלה, דלקת כרונית מסיבה שאינה ידועה ועוד. המעקב והטיפול צריכים להיעשות ע"י מומחה לטיפול בבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

30/04/2019 | 17:39 | מאת: נעמי

שלום לפני שבועיים עברתי עקירה כירורגית של שן טוחנת. ממש שעתיים לאחר העקירה הרגשתי שהפה מלא רוק ואני מדברת עם פה מלא. מאז במהלך השבועיים יש לי עודף רוק בצד של העקירה מה שממש לא נעים. אני מדברת והפה מתמלא. האם זה יכול לקרות מהעקיר? מה הטיפול לכך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא פני לפורום העוסק ברפואת שיניים/פה ולסת.

01/05/2019 | 09:45 | מאת: נעמי

תודה על התשובה המהירה רק עוד שאלה. האם יתכן שעקירה כירורגית עלולה לפגוע בבלוטות הרוק ובגלל זה יש עודף רוק בפה שמתגבר מיום ליום?

19/04/2019 | 09:46 | מאת: סופיה

שלום, אבקש לדעת מה עושים עם בלוטה קטנה שנוצרה על החניכיים סמוך לשיניים האם יש פתרון ע"י משחה שאפשר לקנות? או שחייבים לראות רופא? תודה מראש סופיה

סופיה שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. קשה מאד לדעת במה מדובר, במקרה שלך, ללא בדיקת רופא שיניים.

14/04/2019 | 20:42 | מאת: אבנרי

שלום. הייתי מעשן תקופה לא ארוכה טבק לגילגול וסיגריות רגילות. זמן קצר לאחר התחלת העישון התחילו תופעות של חוסר נוחות בבליעה וקשיים בבליעה בעיקר של רוק. בנוסף תופעה של 'קולות' שעולים אחרי בליעת הרוק אולי מאזור הגרון או החזה או נמוך יותר. בכל בליעה ובליעה כמעט. לפעמים נשמעים כמו שיהוק. נבדקתי אצל רופא אף אוזן גרון ונשלחתי לבדיקות שונות שיצאו תקינות להלן התוצאות. "סיבת הפניה: מזה 4 חודשים סובל מאי נוחות בבליעה בעיקר של נוזלים ורוק. נבדק ע"י ד"ר ברטלר ללא ממצאים בבדיקה-הפנה לוק"ת שהדגים גבול לא סדיר של הושט באזור C7-D1. ב-CT צואר ובית חזה ללא ממצאים המסבירים את תלונותיו. כעת ממשיך לסבול מאי נוחות באזור הגרון, ללא כאב, התופעות רק בזמן בליעה. כמו כן מציין קולות שעולים בזמן בליעה. בדיקה גופנית: צואר-ללא זפק או הגדלת ב.ל. פה ולוע-ללא אודם אוPND. עבר סיב אופטי שהיה תקין לדבריו עדיין אותן תלונות. רינוסקופיה תקינה פה ולוע תקין צוואר ללא בלוטות IDL לרנקס והיפופרנקס תקינים. ממליץ על בדיקת רופא גסטרו". הייתי אצל רופא גסטרו טען שאני סובל ממעי רגיז והמליץ על תזונה בריאה ועשיתי כך תקופה מסוימת וסך הכל התזונה שלי בסדר אני אוכל פירות וירקות על בסיס יומי וכו' וכו' אך עדיין לא נפתרתי מהבעיה הנ"ל האם אתה מכיר תופעות כאלו כתוצאה מעישון<? לדעתי זה קשור מה תוכל להמליץ לי לעשות עוד? למעשה הפסקתי עם העישון אך מאז מדי פעם עישנתי כמה סיגריות שוב פעם וכרגע אני בהפסקה כבר של כמה חודשים. אם התופעות מהעישון האם יחלפו?מתי? האם כדאי להתייעץ עם עוד רופא מסוים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אבנרי שלום! הפורום הנ"ל עוסק במחלות של בלוטות הרוק. שאלתך מתאימה יותר לפורום גסטרואנטרולוגי. רפואה שלמה!

07/04/2019 | 23:35 | מאת: לירון

שלום דר' גילת, תודה על תשובתך. הרופא חושד שיש סיוגרן, והפנה לבצע ביופסיה בלוטות רוק. 1. ביופסיה זו - רק מאשרת האם מדובר בסיוגרן או שוללת? 2. האם הביופסיה יכולה לאבחן סיבה אחרת הגורמת ליובש? 3. האם את יודעת אילו בדיקות ניתן לבצע כדי לאשר שהיובש כתוצאה ממחלה נגיפית / זיהומית? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הביופסיה מאשרת קיום סיוגרן. לעיתים נדירות מתגלות בביופסיה מחלות אחרות המערבות את בלוטות הרוק. מחלות זיהומיות אינן רלוונטיות במקרה זה.

06/04/2019 | 06:45 | מאת: מירילי

יש לי כבר כמה ימים נפיחות ליד ומתחת לאוזן כנראה אבנים בבלוטת הרוק. האנטיביוטקה גרמה לי לשילשולים קשים. האם זה יעבור מעצמו או צריך טיפול ניתוחי?

לקריאה נוספת והעמקה

מירילי שלום! נפיחות באיזור כפי שאת מתארת, יכולה להעיד על תהליך חסימתי או דלקתי בבלוטת הרוק. הסיבה המדויקת הגורמת להופעת נפיחות זו, צריכה להבחן ע"י מומחה לעניין. לא בהכרח מדובר באבנים. אנא פני לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה!

26/03/2019 | 22:42 | מאת: נטלי

אולטראסאונד בלוטת התריס >>> פענוח רדיולוג: אונה ימנית: 48X21X13 ממ. אונה שמאלית: 38X21X14 ממ בלוטת התריס בגודל ומרקם תקינים, ללא עדות לגושים. בשקע התת לסתי הימני מודגות בלוטות לימפה מוגדלות, בעלות ארכיטקטורה שמורה, גודלן עד 21X10 ממ. לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות בקדמת הצוואר בלוטות הרוק התת לסתיות ו הודגמו סימטריות בגודלן- תקינות, בלוטות הפרוטיס סימטריות עם אי סדירות דיפוזית מינימלית במרקמן וכן לזיות עד 10X5 ממ בתוך הפרוטיס השמאלי, מתאימות לבלוטות לימפה. אין עדות לאבן בבלוטות הרוק, להרחבת תעלת רוק או לתהליך דלקתי חריף. כמובן שאפנה לרופא אף אוזן גרון שהפנה אותי. ואולם, הממצאים בבלוטת הרוק מדאיגים אותי (גם ההתייחסות לבלוטות הלימפה המוגדלות מדאיגה אבל אני מבינה שזה לא הפורום לעניין זה..) אשמח לעזרתך בהבנתם. לא הצלחתי להבין מהי אי סדירות דיפוזית או לזיות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

במקור נשלחתי בשל כאבים והגדלת בלוטת לימפה מימין, כאבי אוזניים מזה חצי שנה שלא חולפים (עשיתי mri מוח בהקשר של מספר אירועי אובדן תחושה מינימאלי בחצי פנים לפני כחצי שנה, היה תקין. לדעת רופא אאג לו היה משהו מדאיג הקשור לכאבי אוזניים, היו רואים זאת בmri) וירידה לא מכוונת במשקל של 8 קג בתוך חצי שנה (אם כי, אני עוד בעודף משקל).

נטלי שלום בדיקת סונר אינה בדיקה מדויקת, ודאי לא למחלות של בלוטות הרוק. לעיתים, חוסר סדירות של בלוטות הרוק, ובלוטות לימפה מעט מוגדלות בתוך בלוטות הרוק, לפעמים מעידים על תהליכים דלקתיים כרוניים של הבלוטות. על מנת לשלול זאת, הייתי ממליצה בחום להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה!

26/03/2019 | 02:33 | מאת: לירון

שלום דר', אני סובלת מיזה מספר שנים מיובש קיצוני כרוני בפה וגרון. ביצעתי בדיקת סיאלוגרפיה ויש חסימה של בלוטות הרוק. האם יכול להיות תוצאה של הדבקה בזיהומים נגיפיים / דלקתי? (קראתי מאמר שבו כתוב: זיהומים נגיפיים קשורים לעיתים קרובות עם פתולוגיה של בלוטת הרוק) בפה ולסת איזו בדיקה יש לבקש ספציפית לברור פתולוגיה זו? אשמח לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

דר' גילת, לא השבת, את לא יודעת, לא לתחומך? אם כן לתחומך אשמח לדעתך תודה.

28/03/2019 | 00:47 | מאת: לירון

שלום דר', שמתי לב, תחומך בלוטות רוק, אולי מהידע שלך תוכלי לעזור לי. אני שואלת מפני שברפואת או פה ולסת הכיוון הוא לבצע ביופסיה מהבלוטה בחשד לשיוגרן. ואני מעוניינת לוודא כיוון אחר, אתה יודע האם יש בדיקה ספציפית שיכולה להוכיח שהיובש תוצאה של נגיף / או לשלול ? או תוצאה של נגיף יכול להיות אחד הגורמים לבעיה = יובש ללא יכולת הוכחת הגורם? אשמך לתשובה מהידע שלך. תודה

ראי להלן

ראי להלן

לירון שלום! יובש פה יכול לפעמים להעיד על נוכחות מחלת סיוגרן- מחלה אוטואימונית- בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את בלוטות הרוק ומחלישה את תפקודן. אני מניחה כי ביצעת מיפוי בלוטות רוק שהעיד על ירידה בתפקוד (ולא סיאלוגרפיה כפי שרשמת). אם אכן כך, ביופסיה של בלוטת רוק זעירה, היא במקרים מסוימים הדרך להגיע לאבחנה ודאית, ויכולה לסייע בהתאמת טיפול. רפואה שלמה!

25/03/2019 | 13:49 | מאת: רונית

שלום רב, יש לי כאבים מתחת ללשון ובאזור החניכיים של שיניים התחתונות למטה (מאחורי המתחת לשפתיים). כואב לי בלי שאני אוכלת וכשאני אוכלת עוד יותר כואב. כאב נסבל. מה פשר הדבר?

לקריאה נוספת והעמקה
25/03/2019 | 13:59 | מאת: רונית

הבהרה: כואב לי מתחת ללשון ומתחת לשיניים התחתונות

רונית שלום! הפורום עוסק בשאלות הקשורות בבלוטות הרוק. אנא פני ליעוץ ובדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

ראי להלן

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

שלום! קשה לקבוע על סמך התיאור הנ"ל במה מדובר. אנא פנה לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

יצאה לי נקודה לבנה בין השפה העליונה לחיניכים ללא כאב. מה זה יכול להיות אני בן 45

17/03/2019 | 18:48 | מאת: רינת

הי רציתי לשוחח בנוגע לניתוח והאם הרופא עובד עם הכללית אודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! נגע שפיר ברצפת הפה מטופל לרוב על ידי רופאי פה ולסת. במידה ומדובר במחלה הקשורה לבלוטות הרוק, הינך מוזמן לפנות למרפאת בלוטות הרוק בי"ח השרון בטלפון 03-9372898, או בזימון תורים של מרכז רפואי רבין בטלפון 039376666. רפואה שלמה!

בת 61. אתמול אחרי האוכל התנפחה לי לפתע מאוד בלוטת הרוק בצד שמאל. לאחר שעתיים הכל חזר לקדמותו ומאז ועד היום ( יום אחרי ) הבלוטה לא נפוחה. בדיקות הדם שהתבצעו למחרת היו תקינות חוץ מעמילאז מאוד גבוה U/L 1721 שטווח הנורמה בטופס 28-100. גם בדיקת האולטארא סאונד שהתבצעה יום אחרי ( כשהבלוטה כבר לא נפוחה ) היתה תקינה ללא ממצא. מהי הסיבה לעמילאז גבוה במקרה זה והאם יש צורך במעקב / בדיקה נוספת / אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

חיה שלום! התופעה שאת מתארת מאפיינת תהליכים חסימתיים ודלקתיים בבלוטות הרוק הגדולות.רמת העמילאז הגבוהה מאפיינת תהליכים דלקתיים בבלוטת הרוק. גם אם מדובר כרגע בארוע בודד שחלף, עליך לפנות להמשך בירור וטיפול מומחה לבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

18/02/2019 | 03:41 | מאת: שירי

שלום רב, מזה מספר חודשים אני מרגישה נפיחות בצד שמאל של הצוואר מתחת לאוזן , נשלחתי לבדיקת mri ובפענוח רשום ״באיזור סובמנדיבולרי שמאלי בלוטה תקינה במורפולוגיה בגודל 6*18 מ״מ סדרה תמונה 9 מעט גדולה מצד ימין״ אשמח לדעת מה זה אומר? ואם זה נורמלי שבלוטה אחת גדולה מהשנייה?

לקריאה נוספת והעמקה

שירי שלום! חשיבות הממצא בMRI לא חד משמעי. יותר חשוב לדעת מה הממצאים בבדיקה הרפואית. כלומר, האם בבדיקה רפואית ניתן להתרשם מליקוי בבלוטות הרוק. ממליצה לפנות למומחה בענין. בהצלחה!

14/02/2019 | 15:53 | מאת: חן

היי שאלתי שאלה לגבי בלוטה בלחי ואמרת שיכול להיות שזה פיברומה,כנראה לא הסברתי את עצמי נכון זה בלוטה כמו בלוטת לימפה קטנה שמרגישים בצוואר רק שהיא בקו הלסת אני לא רואה אותה אני רק מרגישה עם היד והיא זזה זה פנימי אבל לא באזור הפה זה ממש בלחי למטה (איפה שהזקן של הגברים) השאלה אם זה גם בלוטת רוק ? מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

על סמך התיאור קשה לקבוע במה מדובר. ממליצה להבדק ע"י רופא אא"ג בהצלחה!

לפני 5 שנים התנפחה לי הלחי בצד שמאל מאוד. והייתה גם אדומה. רצתי לרופא, נתן לי אוגמנטין. אמר לי שזו דלקת בבלוטת הרוק. ואכן, כעבור כמה ימים זה נעלם. ומאז אחרי 5 שנים פתאום האירוע חזר. עליי לציין שזה קרה אחרי תקופה שאכלתי יום יום גלידה קרה בכמויות. בכל מקרה, לקחתי שוב את האוגמנטין אבל הפעם זה עזר מעט והאירוע נותר. עשו לי אולטראסאונד - לא גילו שום ממצא (לא אבן ולא חסימה). לקחתי רתופות נתורפתיות לחיזוק מערכת חיסונית והניפחות טיפה ירדה. אבל עד היום בתכלס אני סובל גם בנפיחות בעת האכילה שיורדת מהר מייד לאחר תום האכילה וגם מכאבים שמקרינים לאוזן. בנוסף בבדיקות דם שעשיתי בשנים האחרונות העמילאז שלי גבוה והוא הולך ונעשה גבוה יותר כל שנה (מגיע לערכים של 200-500). מה עליי לעשות כדי לפתור את הבעיה? ולמי עליי לפנות. עליי לצין שרופא א.א.ג. שלל אפשרות של זיהום באוזן התיכונה ובדיקות בלוטת התריס TSH נורמליות ורגילות כך שספק אם זה בלוטת התריס. אשמח לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום! ברור למדי כי אתה סובל מדלקת חוזרת/כרונית בבלוטת הפרוטיס. ברוב המקרים ניתן להביא להקלה או ריפוי באמצעות טיפול אנדוסקופי בבלוטה. עליך לפנות להמשך בירור וטיפול מומחה למחלות בלוטות הרוק.

31/01/2019 | 21:35 | מאת: דני

הי, בן 41, בריא בד״כ. לפני 3 שבועות, התחיל פתאום רוק דביק, בעיקר אחרי אוכל. ההרגשה היא כאילו בחיך העליון, פנימה, יש רוק דביק מאוד וכל פעם אני צריך לירוק, ללא הועיל. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שלא ראה שום דבר בבדיקה. בדיקת סטרפטוקוקוס b יצאה תקינה. אני אובד עצות ממש ואפילו לא יודע למי לפנות, להמשך בחינת העניין. אציין גם שאמנם אין קושי בבליעה אבל לאחר ארוחה, מרגיש לעיתים כאילו שאריות דבוקות בגרון. אשמח לייעוץ או הפניה לגורם רלוונטי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום שינויים בהרכב הרוק יכולים להגרם כתוצאה מהתייבשות, שינוי תזונתי, חרדה, נטילת תרופות ועוד. אם התופעה ממשיכה ומציקה, אני ממליצה לפנות לאחת ממרפאות רפואת הפה (לרוב מסונפות למרפאות פה ולסת בבתי חולים).

30/01/2019 | 19:23 | מאת: אורן

כל כמה ימים מופיע לי בחיך הרך פצע רירי ונעלם ושוב חוזר על עצמו. בביקור עצל רופא אאג נאמר לי כי מדובר בסתימה של בלוטה קטנה אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אורן שלום "פצע" חוזר בחיך באותו מקום, אכן עלול להיות בלוטת רוק זעירה שעברה שינוי כלשהו. במידה והתופעה נמשכת תקופה ממושכת (מספר חודשים)- יתכן וכדאי להסיר את הבלוטה הבעייתית. פנה לבדיקת רופא פה ולסת או מומחה למחלות בלוטות הרוק.

30/01/2019 | 18:43 | מאת: חן

היי,לפני כמה חודשיים הבחנתי בבלוטה קטנטונת בלחי שמאל למטה ממש קצת מתחת לשיניים התחתונות.(בטוחה שלא מזיהום כי לא קרה לי כלום והיא לא כואבת והא שם כנראה הרבה זמן עוד לפני שהבחנתי בה)היא ממש ממש קטנה וזזה אני ממש מזיזה אותה ומשחקת איתה.היא לא נראת לעיין רק שנוגעים וממש תריך לחפש אותה, זה איזור של בלוטת רוק? הופנתי לאולטרסאונד ואני ממש בלחץ מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה
30/01/2019 | 18:50 | מאת: חן

ביצעתי אולטרסאונד צוואר והכל היה תקין לגמרי כולל הבולוטות רוק שם.

חן שלום! אני מניחה שאת מתכוונת לחלק הפנימי של הלחי- בתוך חלל הפה. יתכן כי מדובר בפיברומה- תהליך שפיר עגול, היכול לפעמים להופיע מתחת לציפוי חלל הפה. ממליצה להבדק ע"י רופא פה ולסת.

ראי להלן

15/01/2019 | 18:28 | מאת: דנית

אני בת 61 ולפני 11 שנה עברתי טיפול ביוד רדיואקטיבי בכמות המיירבית. כתוצאה מכך בלוטות הרוק נהרסו, כפי שנקבע במיפוי בלוטות הרוק. האם כיום ישנה דרך במדע לחדש את פעילות בלוטות הרוק. אני כותבת כל זאת כי הבנתי שכשאין רוק אין הגנה בפני חיידקים ווירוסים והאוכל לא מתעכל היטב כפי שקורה אצלי. האם חלילה כתוצאה ממחסור חמור ברוק תאים לא טובים עלולים להתפתח?? מפחדת ודואגת.

לקריאה נוספת והעמקה

דנית שלום! חסר רוק הוא אמנם מצב לא מיטבי, אך אינו גורם כלשעצמו לתחלואת מעיים או קשיי עיכול במעיים משום סוג שהוא. הדבר כן עלול לגרום לעששת שיניים מואצת.בנוסף, הרס טוטאלי של בלוטות הרוק כתוצאה מיוד רדיואקטיבי הינו נדיר. ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. רפואה שלמה.

13/01/2019 | 18:14 | מאת: יעל

אבא שלי עבר ניתוח פרוטיס ונק. הוא עבר כריתה צווארית בגלל גרורות. הוא סיים עכשיו סדרה של הקרנות וטיפולים כימותרפיים וכעת הוא לא יכול לאכול שום דבר חוץ מנוזלים. יש לו תופעה שגורמת לו סבל רב, הוא מתאר תחושת בצקת בצוואר, כאילו מישהו תופס בכוח את הצוואר שלו. הלשון שלו שורפת ופצועה מאוד. האם יש משהו שנוכל להקל עליו את הסבל? משהו שיעזור לתחושת הבצקת הנוראית הזאת? אתם מכירים דבר כזה??? אשמח לתשובה בהקדם. תודה ורפואה שלמה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום! לאחר טיפולים אונקולוגים כפי שתיארת, קיימת תקופה ממושכת של ריפוי רירית מערכת העיכול העליונה (פה, לוע עליון ותחתון, גרון). תקופה זו עלולה להיות מלווה בכאבים ובתחושת מחנק. קיימים מספר טיפולים שניתנים על ידי אונקולוגים- על מנת להקל על המצב. ממליצה בחום לפנות ליעוץ האונקולוג המטפל. רפואה שלמה לאביך!

08/01/2019 | 12:34 | מאת: עינת

ד"ר נכבדה בת 53 בריאה בדר"כ. מאתמול פצע (אפטה) בחלל הפה צד ימין. סמוך למוק צינור הבלוטה. כמוכ נפיחות מבחוץ מתחת לאוזן שהח להתנפח מהבוקר, אתמול בערב התחלתי להרגיש את המקום.. נאמר לי שזו דלקת בבלוטה הומלץ על אוגמנטין פעמיים ביום למשך שבוע ומשחה לפצע בחלל. אוסיף שאני לאחר החלמה מטירודיטיס. אודה לכל הבהרה שכן המקום נפוח ואני מאד לחוצה. בתודה מראש לכל הבהרה.

לקריאה נוספת והעמקה

עינת שלום! מבינה מדבריך, שהאפטה נמצאית באיזור פתח תעלת בלוטת הרוק ברירית הלחי...במקרה כזה, כאשר התהליך הדלקתי יסוג, הבלוטה אמורה להתאושש מעצמה. בינתיים מומלץ מאד לעשות עיסויים מרובים לבלוטה על מנת לעודד ניקוזה, לשתות הרבה ולצחצח היטב שיניים. רפואה שלמה!

09/01/2019 | 18:01 | מאת: עינת

תודה רבה שהתפנית וענית לי. יום טוב

31/01/2019 | 10:21 | מאת: NOT_FOUND

שלום רב, בהמשך לתשובתך ד"ר נכבד, אוסיף שבימים האחרונים אני מרגישה באי נוחות במקום כדוגמת איקצוץ לעיתים מתחת לאוזן ובלחי, לא מפריע לתפקוד היום יומי האם הדבר יכול להעיד על משהו, אוסיף שנבדקתי ע" יא.א.ג. שלא מצא שום ממצא. (יש לי תחושה ופחד שהלחי תתנפח ואני מאד מפחדת) שוב בתודה וברכה.

29/12/2018 | 20:32 | מאת: גילי

שבוע טוב. לפני חמישה ימים, הוצאו לי 4 בלוטות רוק זעירות מהשפה התחתונה לשאלת סיוגרן (מאובחנת בלופוס וסובלת יובש בפה), אני סובלת נורא מאז הבדיקה, כל הפה כואב לי, מתקשה לאכול וגם קצת לדבר, קיבלתי גם אפטה צמודה לאזור התפרים. האם זה סביר שהכאבים עדין כה חזקים? השפה התחתונה משמאל גם נפוחה ומבחוץ על השפה ישנו שטף דם והשפה רדומה כל הזמן. ממש אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

גילי שלום. יתכן והביופסיה שבוצעה היתה קשה מסיבות טכניות- אולי בלוטות הרוק שלך מועטות וזעירות בשל מחלה קיימת. בכל מקרה, עליך לפנות למי שביצע את הביופסיה כדי להבדק ולקבל מענה לשאר שאלותיך, כי רק מי שביצע יודע מה ראה ומה עשה...בהצלחה!

שלום. אני עומד לקבל סידרת טיפולים [חמישה שבועות ברציפות] של הקרנות באיזור הפה והצוואר ונאמר לי שזה יפגע בבלוטת הרוק. שאלתי איזה תופעות לוואי הדבר יכול להיגרם והאם יש אפשרות לטפל בבעיה הנ"ל. אשמח לקבל את תשובתך. תודה. י.ב.א.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! טיפול קרינתי, המערב את בלוטות הרוק, עלול לגרום בעיקר להופעת יובש פה. לעיתים נדירות בלבד, נגרמות הפרעות חסימתיות, כמו נפיחויות וכאבים בבלוטות הרוק. במקרים אלו ניתן לטפל לרוב בשיטות אנדוסקופיות. רפואה שלמה!!

12/12/2018 | 23:20 | מאת: יוסי

הפוסט למטה אשמח לתגובה זאת אפלייה תודה

ראה להלן

06/12/2018 | 16:15 | מאת: יוסי

שלום..כבר תקופה ארוכה סובל מיובש קיצוני בפה ורוק דביק מאוד.. לגבי משטח לשון נמצא אצלי פעמיים חיידק קנדידה אלבקינס קיבלתי דקטרין גל שלא עזר..האם יש תרופות יותר חזקות יש לציין נוטל קלונקס כבר מעל 5 שנים קבוע האם זה קשור? מה עוד הסיבות ? תודה אני מיואש ומתוסכל

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום. התשובה כבר ניתנה ב2.12. מצרפת אותה שוב כאן. "יוסי שלום. קלונקס יכול לגרום ליובש פה, וכן הפרעות חרדה, שיתכן ואתה סובל מהן. קנדידה היא פטריה ולא חיידק, והאבחנה של זיהום פטרייתי בחלל הפה נעשה בהתאם לממצאים בבדיקה ולא רק על סמך משטחים. אנא גש לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה. "

06/12/2018 | 13:47 | מאת: חני

אשמח לדעת דרכי טיפול בת 32. אני סובלת כבר כמה שנים מבלוטת הרוק שמתנפחת מתחת לאוזן. הבלוטה חמה מאוד מגרדת וכואבת. מספר פעמים נתנו לי אוגמנטין שעזר אבל זה לא מפסיק פעם ביום אני מגרדת את נשמתי ונפוחה מאוד. אשמח להכוונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לפי התופעות שתיארת בהחלט יש אפשרות שישנה חסימה ‏בהפרשת האוק מהבלוטה. ממלייץ לבדק אצל רופא פה ולסת / אאג העוסק בטיפול במחלות של בלוטות הרוק

01/12/2018 | 20:53 | מאת: חן

שלום בחודש האחרון אני סובלת מבליטות בחלל הפה וגולות פנימיות בשפה/בלשון. כל יומיים הן עוברות ויוצאת לפחות אחת חדשה במקום אחר בפה. בדרך כלל הן כואבות במגע. בהתחלה חשבתי שיש לי סטרפטקוקוס, לקחתי אנטיביוטיקה אך המצב המשיך גם שלושה שבועות אחרי התרופה.

לקריאה נוספת והעמקה

חן שלום התופעה אינה מוכרת לנו. אנא פני לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

01/12/2018 | 17:45 | מאת: ילדה שמפחדת מאוד

היי , אני בת 14 ואני הייתי חולה בדלקת גרון חיידקית שמלווה בחום גבוה ולא אכלתי כבר שלושה ימים. עכשיו כשהכל התחיל להירגע והתחלתי לאכול(כמויות קטנות) , הכאב בגרון הופחת ואין חום , התחילו לי מלא פצעים בתוך הפה ועל השפה שמדמה ״ אפטות״ ,אך יש גם מין כתם אדום יחסית גדול על הלשון שלי , מה זה ? קראתי באינטרנט וכתוב שזה יכול להיות גידול סרטני. זה בגלל שהייתי חולה או שזה יכול להיות גידול? אני פוחדת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפטות בפה ושינויים שונים ברירית של חלל הפה יכולים לקרות במחלות חום שונות. ממליצה להפסיק לדאוג, לשתות הרבה, ואם הדבר לא חולף או מציק לך באיזשהו אופן- פני לרופא אף אוזן גרון. תרגישי טוב!

01/12/2018 | 17:45 | מאת: ילדה שמפחדת מאוד

היי , אני בת 14 ואני הייתי חולה בדלקת גרון חיידקית שמלווה בחום גבוה ולא אכלתי כבר שלושה ימים. עכשיו כשהכל התחיל להירגע והתחלתי לאכול(כמויות קטנות) , הכאב בגרון הופחת ואין חום , התחילו לי מלא פצעים בתוך הפה ועל השפה שמדמה ״ אפטות״ ,אך יש גם מין כתם אדום יחסית גדול על הלשון שלי , מה זה ? קראתי באינטרנט וכתוב שזה יכול להיות גידול סרטני. זה בגלל שהייתי חולה או שזה יכול להיות גידול? אני פוחדת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי

שלום בני בן שלוש וחצי, שוקל 14 קילו. סובל מזה כשבוע מחום גבוה בערבים/לילות. שיעול, עיניים מודלקות. אובחן כסובל מדלקת ראות שלשום והחל לקבל מוקסיפן לראשונה בחייו. היום בבוקר אחרי 4 מנות של מוקסיפן בבת אחת מול עיניי התנפח לו האזור שבין האוזן ללחי במהירות מטורפת מול העיניים! כמו שקורה לו בכלל כשהוא נעקץ ומתנפחת לולמשל העין. הלכנו לרופא שלא ידע מה זה אבל אמר לקחת אוגמנטין במקום מוקסיפן כי זה מכסה גם זיהום של בלוטת הרוק. הוא אמר שגם יכול להיות חזרת או חצבת או כל אלה... הילד סובל מכאב י בטן מהמוקסיפן ובקושי אוכל בגלל הדלקת ראות, אני חוששת מאנטיביוטיקה קשוחה כל כך. 1. האם ייתכן שזו בכלל אלרגיה למוקסיפן? העובד השההתנפחות הופיעה רק שבוע אחרי החום ודלקת הראות לא יכולה לרמז על זה? 2. האם ייתכן שזו חזרת או שבחזרת ההתנפחות מופיעה מיד עם החום - זה אגב לא מתחת ללסת ולאמאחורי האוזן כמו, זה באזור הלחי אוזן. 3. האם אל כדאי לחכות עוד יום לראות אויל זה ויראלי כתוצאה מניקוז של הליחה כנראה או משהו שקראתי שקורה בבלוטות הלימפה? הילד סובל כל כך ואני חוששת מאנטיביוטיקה נוספת חזקה שצריך להתחיל מחדש עכשיו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום! ראשית, המונח "אנטיביוטיקה קשוחה" הוא מונח עממי וכמעט לחלוטין מוטעה. אנטיביוטיקה ניתנת בהתאם לצורך קליני, והצורך של הגוף להתמודד עם זיהום חיידקי קשה לאין שיעור מהצורך להתמודד עם האנטיביוטיקה. בנוסף, מרבית האנשים לא סובלים מתופעות לוואי משמעותיות הקשורות באנטיביוטיקה עצמה. במידה וקיים חשד קליני גבוה לדלקת בבלוטת הרוק מומלץ לתת כיסוי ראשוני באוגמנטין. האם האבחנה במקרה שלכם היא דלקת או זיהום בבלוטת הרוק- קשה לומר, הנפיחות עצמה יכולה להיות קשורה לבלוטת לימפה מקומיות או למחלה ויראלית. מקווה שבנך מרגיש יותר טוב בינתיים, אך אם לא- ממליצה מאד להבדק ע"י מומחה לבלוטות הרוק. רפואה שלמה!

27/11/2018 | 14:53 | מאת: יוסי

שלום..כבר תקופה ארוכה סובל מיובש קיצוני בפה ורוק דביק מאוד.. לגבי משטח לשון נמצא אצלי פעמיים חיידק קנדידה אלבקינס קיבלתי דקטרין גל שלא עזר..האם יש תרופות יותר חזקות יש לציין נוטל קלונקס כבר מעל 5 שנים קבוע האם זה קשור? מה עוד הסיבות ? תודה אני מיואש ומתוסכל

לקריאה נוספת והעמקה

למה דילגו על שאלתי?

יוסי שלום. קלונקס יכול לגרום ליובש פה, וכן הפרעות חרדה, שיתכן ואתה סובל מהן. קנדידה היא פטריה ולא חיידק, והאבחנה של זיהום פטרייתי בחלל הפה נעשה בהתאם לממצאים בבדיקה ולא רק על סמך משטחים. אנא גש לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה.

25/11/2018 | 20:43 | מאת: קיריל.ק

שלום, אני בן 24 שנים, בריא. ללא היסטוריה רפואית הקשורה לא.א.ג. אתמול ב24/11/18 יום שבת. בין השעות שש לשבע בערך, התחילו לי הפרשות רוק. בהתחלה הם היו מעט ועם הזמן הם התגברו. כרגע, כל 10 שניות לערך, עולה לי רוק לחלל הפה. בלילה הם לא הפריעו לי. יש לי אמנם מנשך הפוך אך ההפרשות רוק האלו קורות לי פעם ראשונה. אמנם בעבר היו לי מספר פעמים הפרשות רוק מוגברות לפני הקאות. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

קיריל שלום! יתכן כי אתה סובל מרפלוקס- עליה של חומצת קיבה אל הלוע. תופעה של עליית רוק" לחלל הפה אינה מוכרת, כיון שהרוק נוצר בסמוך לחלל הפה ומופרש לחלל הפה עצמו. יש לבדוק בעיות במנגנון הבליעה וכן את חלל הפה עצמו. ממליצה לפנות בשלב ראשון לבדיקת רופא אא"ג. בהצלחה.

16/11/2018 | 23:02 | מאת: אוהד

הי. אשתי בהריון וכבר בשבוע 26 והחל משבוע 8 היא סובלת מעודף רוק, סמיך, מר ולא ניתן לבליעה. היא יורקת כל הזמן ממש כל 5 שניות. חצי נכות. מה ניתן לעשות? האם יש תרופה אנטיכולינרגית? לאיזה רופא מומלץ לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

אוהד שלום! עודף רוק ניכר ככ בהריון, כפי שאתה מתאר, הינו נדיר. יתכן כי סובלת מרפלוקס (עליה של חומצת קיבה) מתמיד הגורם לגירוי של המערכת הנשימתית וכן של בלוטות הרוק. בקשו מרופא הנשים המטפל המלצה לנוגדי חומצת קיבה, היכולה לסייע במצב זה. פרט לכך, בהריון קיימת מגבלה משמעותית בנתינת תרופות אחרות הקשורות לייצור הרוק. המשך הריון בריא ולידה קלה!

16/11/2018 | 07:07 | מאת: אושר

שלום רב. מידי תקופות מסוימות יוצא לי גולות קטנות/ כדורים קטנים יותר ולפעמים יותר גדולים ברוק. חייבת לירוק את זה ואם לפעמים זה נעלם לא מצליחה ובעלתי חזרה זה מציק לי מאוד. מה זה בדיוק? מתי זה קורה מה הסיבות לכך וכיצד ניתן להימנע מזה. זה קורה לפעמים תוך כדי מפגשים/ שיחות/ ישיבות וזה ממש לא מצב נעים בהחלט. תודה רבה!

אושר שלום! התופעה אינה מוכרת לנו. ממליצה להבדק במרפאת בלוטות הרוק.

היי. אני כבר לא יודע למי לפנות. אני בן 20, סובל כבר חמש שנים מטעם מר בפה, יובש וריח לא טוב. כל זה מלווה אותי 24/7 ביממה. כבר יצאתי משפיותי. הייתי אצל כל כך הרבה רופאים ואף אחד לא יודע במה מדובר. אם אפשר בבקשה הכוונה ויעוץ מה לעשות, לאיזה רופאים כדאי ללכת, אילו בדיקות מומלץ לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, ממליץ לך לפנות למרפאה לרפואת הפה, רצוי במוסד אקדמי כמו אוניברסיטת תל אביב אח האוניברסיטה העברית בהדסה עין כרם.

04/11/2018 | 20:27 | מאת: בני

לפני כשנה אבי לקה בשבץ מוחי ונפגע בצד שמאל של גופו. מאז מרייר אך לאחרונה הריור התגבר משמעותית דבר שגורם לו להפחית בדיבור שגם ככה פגוע. האם יש משהו שאפשר לעדות עמ להקל על הריור המוגבר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נא ראה תגובתי להלן