פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה לשאלות מצוות קלינאי התקשורת - אודיולוגים הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות וילדים ואצל מבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. .
230 הודעות
223 תשובות מומחה

מנהלי פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

09/10/2016 | 21:28 | מאת: טלי

שלום, לפני כשלושה שבועות נחשפתי לרעש חזק מאוד במהלך פסטיבל, למשך כשעתיים. היו לי צפצופים באוזניים ולא שמעתי טוב למחרת. לאחר מכן חזרתי לשמוע רגיל אבל מאז כואבות לי האוזניים מאוד, בעיקר בתנאי קור... מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ממליצה לך לפנות לרופא אא"ג לבירור ולבצע בדיקת שמיעה. בהצלחה, הדס.

19/08/2016 | 21:03 | מאת: טלי

הבן שלי בן 16.5 חרש באוזן ימין מלידה ושומע בטווח הנורמה באוזן שמאל. במשך כל שנותיו ניהל חיים פעילים ורגילים. לאחרונה התחלתי לבדוק את האפשרות של cros בכדי להקל עליו. אך הבנתי שהמחירים מאוד גבוהים, למכשיר שיש צורך להחליף מדי כמה שנים. האם יש עזרה ברכישת cros למעוטי יכולת או חלופה זולה יותר. האם המחיר בחו"ל זול יותר. תודה מראש (:

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלום רב, בהחלט ייתכן שמכשיר קרוס הוא הפיתרון המתאים עבור בנך, אולם ייתכן שדווקא מערכת FM (מערכת של משדר ומקלט) הוא הפיתרון הטוב יותר במקרה כזה של חרשות חד-צידית. בכל אופן עבור שניהם ניתן לקבל מימון מאוד משמעותי (לעתים אף את כל הסכום) ממשרד הבריאות. את מאוד מוזמנת לפנות לאחד מסניפי שטיינר הקרובים אליכם ולקבל ייעוץ והסברים הן לגבי ה-CROS והן לגבי ה-FM . הייעוץ הוא בחינם וללא התחייבות. אנא הגיעו עם בדיקת שמיעה עדכנית או אם אין לכם, קיבעו תור שיכלול גם בדיקת שמיעה קודם. שטיינר: http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה!

22/08/2016 | 16:41 | מאת: טלי

שלום,,בחודש יוני האחרון שודרה במבט ערוץ 11 כתבה על מכשיר שמיעה מהפכני שמיובא מדנמרק שמאפשר לשמוע בליל קולות וצלילים מסביב.נאמר שמחירו גבוה אך כמובן שלא צויין שם החברה והיכן ניתן לבדוק התאמה. האם ידוע לכן פרטים אלה? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי , אבל את מוזמנת לפנות לאחד מהסניפים שלנו ולקבל מידע על מכשירי פונאק שטכנולוגיה זו קיימת בהם כבר שנים רבות, והם קיימים במגוון רחב של מחירים. חשוב להתאים את רמת המכשיר בדיוק למצב השמיעה ולצרכים האישיים של כל מטופל ולכן חשוב לקבל ייעוץ אישי! http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

14/08/2016 | 09:48 | מאת: דריה

שלום, בחמש השנים האחרונות עברתי 2 ניתוחים באוזן ימין. הראשון לפני כ-5 שנים- ניתוח כפתור לאחר חדירה של נוזלים לאוזן שלא יצאו כשנתיים (והמון רופאים שכשלו באיבחון הבעיה שאפשר היה לפתור בטיפול פשוט- אבל לא משנה) הניתוח היה מוצלח, הכפתור הןצא לאחר כשנה והמשיעה חזרה לתקינות מלאה. הניתוח השני היה לפני שנה וחצי (דצמבר 2014) נותחתי כאשר שוב הייתה ירידה בשמיעה (כ40%) והיה חשש לכליאוסטומה. לאחר הניתוח התברר שאין כליאוסטומה אבל הייתה הצטברות נוזלים נוספת שהחלה להתקשות (לא בטוחה שזה המונח המדוייק שבו היה משתמש הרופא, זה יותר המונח שבו השתמשו כדי לפשט עבורי את הנושא) והיה צורך לנקות את תעלת השמיעה וזה.... כחצי שנה לאחר הניתוח והירידה של הנפיתוח וכו' השמיעה לא חזרה לתקינות מלאה,חשוב לציין הרופא מסר כי הניתוח לא בהכרח ישפר את השמיעה אבל בגלל החשש שהיה היה חשוב לנתח, מה גם שאם היינו מחכים זמן נוסף הנזק שהיה נגרם אם הזמן היה הופך את התהליך והניתוח לקשה יותר ומסובך יותר. כרגע הליקוי בשמיעה הוא רק באוזן ימין, ירידה של כ- 30%. הרופא שניתח אותי (שאין לי כל ספק ביכולות שלו בומקצועיות ובידע הרחב שלו) המליץ לשים מכשיר שמיעה באוזן ימין מתוך חשש שחוסר הגירוי של האוזן עלול לגרום לירידה נוספת והדרגתית בשמיעה, זאת כאשר הוא מציין שכשיום אין סטטיסטיקה מדוייקת לגבי מה קורה כאשר אין גירוי, כלומר בסופו של יום- יש סיכוי שהשמיעה תישאר כמו שהיא בלי מכשיר שמיעה, ויש סיכוי שהשמיעה באוזן ימין עלולה להרעות בגלל חוסר הגירוי. האם יש תאם לחפש חו"ד נוספות? יכול להיות שגם בשנת 2016 אין מחקרים מדוייקים בנושא? אם מי מתייעצים מעבר לרופא א.א.ג- קלינאית תקשורת? אשמח לעזרה, עלות מכשיר שמיעה היא גבוהה ולא משהו שאני רוצה לעשות כערף עין. תודה מראש ושבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מניחה שהכוונה שלך היא שישנה ירידה של 30DB, אנו משתמשים במונחים כגון ירידה קלה/בינונית/חמורה ולא באחוזים. באופן כללי, חשוב לדעת ולהבין כי אין קשר בין החמרה בסף השמיעה לבין שימוש או אי שימוש במכשירי שמיעה. מה שכן, במצב בו ישנה ירידה בשמיעה ואינך מרכיבה מכשירי שמיעה לאורך זמן ואין הגברה הרי שנוצר חוסר בגריה שיכול להביא להפחתה ביכולות העיבוד השמיעתי/ פענוח הדיבור. לכן מומלץ להרכיב מכשירי שמיעה כמה שיותר מוקדם בכדי למנוע מצב בו יורדת היכולת לפענח את הדיבור. מאידך, לא ציינת האם את מרגישה קושי בשמיעה? איך את מסתדרת ביום יום? הצורך בהרכבת מכשיר שמיעה תלוי בעיקר בקושי שאת מרגישה בחיי היום יום. הרכבת מכשיר שמיעה דורשת תהליך של הסתגלות, אבל מגיעה לה תקופת ניסיון ובהחלט מומלץ להתנסות בהגברה ולראות כיצד את מרגישה עם מכשיר השמיעה. בכל מקרה אני מציעה לך לפנות לייעוץ מסודר אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר הקרובים למקום מגוריך כדי לקבל מידע מלא. הרי קישור לרשימת הסניפים באתר: http://www.steiner.co.il/%d7%a1%d7%a0%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d/ בהצלחה, הדס.

20/07/2016 | 11:12 | מאת: מיכל

שלום רב! אני בת שישים ושמונה שנים. יש לי ירידה קשה בשמיעה, באוזן שמאל וירידה קלה באוזן ימין. לפני שנתיים התאימו לי מכשירי שמיעה הנשענים על האפרכסת של האוזן.המכשירים הללו אינם נוחים לי, מפני שאני חובשת פאה.מה את מציעים לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ממליצה לך לפנות עם בדיקת השמיעה לייעוץ מסודר אצל קלינאי תקשורת במכון שמיעה. בייעוץ תוכלי להחליט יחד עם קלינאי התקשורת איזה סוג מכשיר יכול להתאים לירידה בשמיעה שלך ושיהיה לך גם נח. בהצלחה, הדס.

היי, הבת שלי בת חודש וחצי. נולדה בקיסרי חירום בשבוע 37. היא לא עברה את בדיקת סינון השמיעה באוזן שמאל בבית החולים. לפי כיומיים ביצעה בדיקת AABR + TEAOE. באוזן ימין עברה את שתיהן ובאוזן שמאל עברה רק את בדיקת ה-AABR. נבדקה ע"י רופא א.א.ג שלא ראה נוזלים/דלקת. היום בוצעה לה בדיקת ABR ואלו התוצאות של אוזן שמאל: 1KHZ - 50 4KHZ-30 בסיכום נכתב: "זוהו כל הגלים המצופים. זמני החביון בצד ימין בטווח הנורמה ובצד שמאל מעט מוארך ביחס לנורמה. זמני ההולכה בגזע המוח בטווח הנורמה וללא הבדל משמעותי בין הצדדים". להבנתי קיים ליקוי שמיעה קל - בינוני באוזן שמאל. הוזמנו לבדיקת ABR עם טשטוש. אשמח להבין מה ההשלכות של ליקוי שמיעה כזה והאם הליקוי ודאי בשלב זה. במידה והליקוי ודאי - מדוע זומנה שוב לבדיקת ABR? לא יודעת אם זה קשור אך יש לה חור "מחט" בחיבור אוזן שמאל לפנים. תודה רבה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי הנתונים שרשמת באוזן ימין יש ככל הנראה השמיעה בנורמה ואילו באוזן שמאל כנראה שיש איזשהו ליקוי, קשה לדעת מבדיקה זו מהי מהות הלקות ומה בדיוק עומק הליקוי, לכן ברור שאתם צריכים להמשיך בבירור הן אצל א.א.ג והן במכון השמיעה. זומנתם שוב לבדיקת ABR משום שזה חלק מהפרוטוקול- במידה ותוצאות ה- ABR מצביעות על ליקוי בשמיעה, צריך לעבור בדיקת ABR נוספת ובדיקת שמיעה התנהגותית וטימפנומטריה. בבדיקת ABR-ברה עם טשטוש יוכלו לבדוק עוד תדרים וגם ברה בהולכת עצם ובכך להגיע לתוצאות מלאות יותר, ולהבין יותר אם זהו ליקוי שקשור לאוזן התיכונה (אולי בר טיפול) או שמא תחושתי-עצבי (ואז בלתי הפיך) וגם לחזור על חלק מהבדיקה שכבר בוצע על מנת להיות בטוחים בתוצאות. על מנת לדעת את ההשלכות של הליקוי בשמיעה יש לערוך עוד מס' בדיקות ולאפיין את סוג הליקוי וחומרתו. באופן כללי,חשוב לדעת שיש אוזן אחת שומעת, כך שאתם לא צריכים להיות מאוד בלחץ כי לא צפוי כאן עיכוב מיוחד בהתפתחות דיבור ושפה. יחד עם זאת, טוב שאתם בתהליך של בירור, כך תוכלו לעשות מה שצריך הכי מוקדם שאפשר. הדס.

29/06/2016 | 22:45 | מאת: ruthgt

יש לי ירידה קשה בשמיעה באוזן שמאל עם ניסיון בעבר של 4 זריקות קרטיזון לאוזן הטיפול נעשה מאוחר מידי ולא עזר ניסיון לשים מכשיר שמיעה העלה את הבנת המילים מ3 מיתוך 10 ל4מילים מתוך 10 זה היה לפני 3 שנים מאז אני מרכיבה בשעת הצורך מכשיר שמיעה באוזן ימין האם היום עם המכשירים המשופרים יעזור לי יותר להבין את הדיבור אם אשתמש עם מכשיר באוזן הפגועה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל, המידע שציינת מאוד חלקי, אשמח אם תוכלי לציין את חומרת הירידה בשמיעה ואחוזי הבנת הדיבור באוזן שמאל, כך אוכל לענות לך באופן מדויק יותר. בעניין הפקת התועלת ממכשיר השמיעה השמאלי, לא הייתי מסתמכת על הבדיקה שעשית על מנת לבדוק את יעילות המכשיר באוזן שמאל. בדיוק בשביל זה יש לך חודש ניסיון בו את יכולה לבחון את יעילות המכשיר במגוון סיטואציות לאורך היום יום. במהלך החודש הזה חשוב להרכיב את המכשיר כמה שיותר זמן לאורך היום. במידה והירידה בשמיעה באוזן שמאל אינה חמורה עד עמוקה והבנת הדיבור סבירה ייתכן ותוכלי להפיק תועלת ממכשיר שמיעה לאוזן זו. במידה והירידה בשמיעה באוזן שמאל חמורה עד עמוקה והבנת הדיבור שלך מאוד נמוכה ככל הנראה לא תוכלי להנות ממכשיר שמיעה באוזן שמאל. במצב כזה תוכלי להנות מטכנולוגיה מיוחדת של משדר הנקרא CROS שלמעשה קולט צלילים ודיבור מהצד בו את לא שומעת (צד שמאל) ומעביר אותם לצד השני וכך למעשה תוכלי לשמוע את מה שמתרחש מצד שמאל שלך במכשיר השמיעה שבצד ימין, כמובן שהמשדר צריך להיות מתאים למכשיר השנייה כדי שיהיה קשר ביניהם. בכל מקרה ממליצה לך לפנות למכון שמיעה ולקבל ייעוץ. אפשר לפנות לאחר מסניפי שטינר מכשירי שמיעה ולקבל ייעוץ ללא התחייבות מקלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה. http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

22/06/2016 | 17:10 | מאת: רבקה מירב

לפני כשנתיים קיבלתי משטיינר מכשיר קטן- פונק שעוזר לי בתנאים רגילים, בבית, בהרצאה ובקבוצה קטנה כשאני נמצאת במצבי רעש סביבתי- המכשיר רק מפריע, ואני נאלצת להוציאו מה ניתן לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קודם כל חשוב לדעת כי בשל הליקוי בשמיעה התרגלת במשך תקופה ארוכה לא לשמוע את הרעשים בסביבה וזה טבעי שכעת שאת שומעת אותם עם המכשיר הם מפריעים. ההסתגלות לרעשים היא תהליך ולרוב לוקח זמן על מנת להסתגל לשמוע מחדש את הצלילים בסביבה. בנוסף חשוב להרכיב את המכשיר כמה שיותר שעות ביום על מנת להסתגל, גם בסביבות שקטות. אם את משתמשת במכשיר רק מדי פעם, הרי שלא קיימת הסתגלות מלאה ויהיה לך קשה להבין טוב דיבור בסביבות אקוסטיות מאתגרות כמו רעש סביבתי. ציינת שאת מרכיבה מכשיר שמיעה אחד, האם את שומעת טוב באוזן השנייה? האם את זקוקה לעוד מכשיר? הפחתת רעשים במכשירים תלויה במספר פרמטרים, אחד מהם וחשוב ביותר הוא התאמה של זוג מכשירי שמיעה- עם זוג מכשירי שמיעה העובדים בסנכרון ישנה אפשרות הרבה יותר טובה של המכשירים לבצע הפחתות רעשים ע"י זיהוי הרעש המגיע מכיוון מסוים והנמכתו. כמובן שכך גם ניתן להבין דיבור יותר טוב כי רעשי הרקע פחות מפריעים. דבר נוסף הוא הרמה של המכשיר- אם המכשיר משוכלל יותר וכולל מס' רב של תוכניות, הוא מסוגל בצורה מדויקת יותר, במצב בו יש רעש לעבור באופן אוטומטי לתוכנית מתאימה ובכך להפחית רעשים על מנת שלא יפריעו. באופן כללי, כעת ממליצה לך לגשת לכיוון של המכשיר שמיעה במכון בו רכשת את המכשיר. ייתכן ואת רגישה לרעשים וניתן לכוון את המכשיר בצורה קצת שונה שהרעשים פחות יפריעו לך. הדס.

בעלי עבר לפני 10 שנים נתוח וול דאון באוזן ימין בעקבות כולסטיאוטומה וכמובן איבד את השמיעה באוזן זו. באוזן שמאל חלב ירידה בשמיעה. האם ניתן להתאים מכשיר זעיר לאוזן שמאל שיקל על השמיעה מהסביבה ? כמו כן האם ניתן להתאים לאוזן ימין מכשיר היות והמערך העצבי תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מהתיאור שלך לא לגמרי ברורים כל הפרטים, ציינת שהוא איבד את השמיעה באוזן ימין כתוצאה מהניתוח ולאחר מכן ציינת שהמערך העצבי באוזן זו תקין. אם תכתבי באופן יותר ברור לגבי המצב השמיעתי באוזן זו אוכל לענות לך בצורה מדוייקת יותר. באופן כללי, במידה ואכן המערך בעצבי תקין יש אפשרויות של שיקום שמיעה ע"י מכשיר מיוחד בהולכת עצב ואולי אפילו Baha, שתל באהה הוא מכשיר שמיעה המעוגן בעצם הגולגולת ומעביר את גירוי גל הקול ישירות לאוזן הפנימית. לגבי אוזן שמאל, זה כמובן תלוי ברמת הליקוי בשמיעה שלו. אם ישנו ליקוי קל-בינוני ייתכן וניתן יהיה להתאים לו מכשיר זעיר, אם הליקוי הינו חמור- מכשיר זעיר לא ייתן לו את ההגברה המספקת. כמובן שהתאמת מכשיר זעיר תלויה גם בפרמטרים נוספים שצריכים להילקח בחשבון בפגישת הייעוץ. באופן יותר ספצייפי כדאי לפנות למכון שמיעה ולקבל ייעוץ. אפשר לפנות לאחר מסניפי שטיינר מכשירי שמיעה http://www.steiner.co.il ולקבל ייעוץ ללא התחייבות מקלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה. בהצלחה, הדס.

02/06/2016 | 19:34 | מאת: יותם

שלום, לאחרונה ביצעתי בדיקת שמיעה והתגלתה ירידה בשמיעה בתדרים הגבוהים. אני מעוניין להגן על אוזניי מפני רעש במקומות שאליהם אני הולך כמו פאבים, מסיבות ומועדונים. ראיתי אטמי אזניים מותאמים אישית עם פילטר DLX שמנחיתים 25-30 דציבלים ולטענתם מנחיתים יותר תדרים גבוהים ופחות תדרים נמוכים(של דיבור). השאלות שלי: 1. האם אכן ניתן להנחית רעשים ופחות להנחית דיבור ובכך אוכל גם לתקשר עם אנשים במהלך מסיבה? 2. האם אטמים אלו שומרים על האוזניים במידה נאותה מרעש למרות שהנחתת העוצמה בתדרים נמוכים קטנה יותר? או שעדיף לשים אטמים בלי פילטר מהסוג הנ"ל. תודה על עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לצערי אני לא מכירה את אטמי אזניים עם פילטר DLX עליהם שאלת. ישנם אטמים מצוינים של חברת אדוט המיועדים לאנשים החשופים באופן תדיר לרעש, תוכל למצוא אותם בקישור הבא: http://www.adut.co.il/index.php/ear-plugs/elacin-earprotectors/ באופן כללי בכל סוגי האטמים ישנה פחות הנחתה לצלילים גבוהים בתדרים הנמוכים בהשוואה לתדרי הביניים ולתדרים הגבוהים, דבר זה קשור לאורך הגל ולא לסוג האטם. בהצלחה, הדס.

האם ישנה אפשרות טכנולוגית לאתר מכשיר שמיעה שאבד ? הכוונה שידוע שהמכשיר נמצא איפה שהוא בבית ורק לא יודעים איפה ולא מוצאים אותו.

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, לצערי לא, מקווה שתמצא אותו בהקדם. מומלץ להקפיד להניח את המכשירים בתוך קופסא במקום קבוע. הדס.

01/05/2016 | 15:40 | מאת: אולגה

שלום רב .רציתי לקבל המלצה לגבי סטטוסקום שמתאים למכשיר שמיעה שמאחורי האוזן. אני לא צריך הגברת הקול בסטטוסקופ בעיה שעם מכשיר שמיעה סטטוסקופ רגילאפקטיבי הרבה פחות. גם שמעת מה שצריך לשמוע עם סטטוסקופ פחות טוב גם מופעים כאבים חזקים באוזן בסוף היום עקב אוזניות של סטטוסקטפ ומכשיר שמיעה.איזה פטרון יש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם את רוצה להרכיב מכשירי שמיעה ולשמוע בהם את הסטטוסקופ יש ססטוסקופ שמתחבר דרך Bluetooth באמצעות סטרימר למכשירי השמיעה, את יכולה למצוא אותו בקישור הבא http://www.harriscomm.com/3m-littmann-amplified-electronic-stethoscope-model-3200-with-bluetooth.html בהצלחה, הדס.

שלום, הבת שלי עברה בדיקת ברה בגיל חודשיים וקיבלנו את התוצאות הבאות: גירוי נקישה click בהולכת אוויר ac בעוצמה של 80dBnHL ובקצב של 19.7sec: זמני הולכה במילי שניות: אוזן ימין: BTT I-V : 4.93 BTT III-V 1.90 BTT I-III 3.03 אוזן שמאל : BTT I-V 5.01 BTT III-V 2.13 BTT I-III 2.88 בחיוניות הגלים במילי שניות אוזן ימין: I -1.54 III 4.62 V 6.52 אוזן שמאל: I 1.64 III 4.55 V 6.68 בהולכה אוויר (ac ). : מיסוך אוזן ימין: 20 מיסוך אוזן שמאל: 70? בהולכה עצם: אוזן ימין- לא מצויין מספר אוזן שמאל - כתוב בתוצאות כן ולאחר מכן המספר 50 מה המשמעות של התוצאות? אנחנו מבינים שיש משהו לא תקין באוזן שמאל. האם הילדה שומעת משהו בכלל באוזן שמאל? מה המשמעות של מיסוך בהולכת עצם? האם זה קשור לעצמות השמע? למעבר השדר בגזע המוח? מעבר לבדיקת ברה חוזרת,מה עוד כדאי לנו לבדוק? תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום, לפי הנתונים שרשמת כנראה שבאוזן ימין יש שמיעה בתחום הנורמה ובאוזן שמאל כנראה שיש איזשהו ליקוי, קשה לדעת מבדיקה זו מהי מהות הלקות ועומק הליקוי, לכן ברור שאתם צריכים להמשיך בבירור הן אצל א.א.ג והן במכון השמיעה. מומלץ גם לבדוק אם במכון שבו נעשתה הבדיקה יש אפשרות לבדוק עוד תדרים מלבד בדיקת סף לצליל נקישה, ואם לא, אז אולי במכון שמיעה בבית חולים אחר. חשוב לא להתעכב עם הבדיקות, ומצד שני כנראה שיש אוזן שומעת, כך שאתם לא צריכים להיות מאוד בלחץ כי לא צפוי כאן עיכוב מיוחד בהתפתחות דיבור ושפה. הדס.

שלום, אני בת 32 אסמטית חוץ מזה בריאה בדרכ. בחודש האחרון שמתי לב שיש רעשים שממש עושים לי רגישות באוזן השמאלית בעיקר. לא קרה לי בעבר. ביחוד רעש כמו גזירת נייר במספריים ממש מרגיש כמו רעד כזה בעור בתופ. יש דבר כזה??? לאן אני צריכה לפנות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא אא"ג ולבצע בדיקת שמיעה. הדס.

27/03/2016 | 16:03 | מאת: זמיר

עקב צלצול באוזניים של קרובת משפחה בת כ- 69 הודגמה בסריקת MRI - שוואנומה בצורת גביע עם חלק בתוך תעלת השמע הפנימית משמאל וחלק בזווית הצרבלו-פונטינית במימדים 16*11*12 מ"מ. הזווית הצרבלו-פונטינית ימנית תקינה. יתר המבנים שהודגמו תקינים. אודה להתייחסות לגבי סוג הטיפול הנפוץ במקרים אלו, דחיפות הטיפול וכו'

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זמיר, ממליצה להפנות את שאלתך לפורום של רופאי אא"ג או מנתחי ראש וצוואר שם יוכלו להסביר לך על סוג הטיפול הרפואי. בהצלחה, הדס.

אהלן, שרירי האוזן התיכונה ובניהם הסטאפדיוס החוסם את המעבר של גלי הקול לאוזן הפנימית ניתנים לחיזוק ע"י תרגול או הגדלה הדרגתית של רעש מוזיקה ועוד? אני מתאר לעצמי שאלו שרירים רפלקסיביים, הנשלטים עי המערכת האוטונומית כלומר באופן לא רצוני, אך ידוע שגם שרירים חלקים או הנשלטים ע"י המערכת האוטונומית ניתן לתרגל בכל מיני טכניקות והן מושפעות מגורמים כאלה ואחרים.. מה דעתך? עוד רציתי לדעת, האם סטרס גורם לכאבי אוזניים ולעיתים לתחושת רעש חזקה יותר כיוון ששרירים אלו נעשים בטונוס יותר מידי גבוהה , וכמו כל שריר שהוא "דרוך" מידי יש בו הפרעה לתנועה חלקה ותקינה, ובמקרה הזה לסינון פחות טוב של גלי קול? הפחתה של סטרס בעת מקומות רועשים יכולה לסייע? שאלה אחרונה- קראתי ששתייה של קפה במקום בו יש רעש עוצמתי גורמת לפחות נזק לאוזן הפנימית ולתוף האוזן, זה נכון? אם כן באיזה מנגנון מדובר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לדעתי לא ניתן לאמן שריר זה משום שהוא רפלקסיבי. לגבי שאלתך השנייה, סטרס יכול לגרום למגוון תופעות שיהיה להם ביטוי פיזי. בעניין שתיית הקפה, ישנה השערה שהקפה ממריץ את מערכת העצבים, בכך מגביר את המתח השרירי ועלול להפחית את עוצמת הרעש הנתפס באוזן. לא ראיתי ביסוס מדעי מחקרי שהוכיח זאת בוודאות.

אני זקוקה למכשיר שמיעה אך אייני יודעת איפה כדאי להתחיל לבדוק ומה אני צריכה לבדוק על מנת שיספק את צרכיי. אני מתגוררת בחיפה תודה ליאת

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות למכון שמיעה ולקבל ייעוץ. אפשר לפנות לאחר מסניפי שטיינר מכשירי שמיעה http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ ולקבל ייעוץ ללא התחייבות מקלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה. בפגישת הייעוץ קלינאי התקשורת יוכל להסביר לך אודות הירידה בשמיעה ולייעץ לך איזה סוג של מכשיר יכול להתאים לך. בהצלחה, הדס.

16/03/2016 | 10:19 | מאת: מיכל כראל

שלום רב! אני בת 68, ומשתמשת לסירוגין בשני מכשירים, לשיפור השמיעה.האם אפשר ורצוי, בגילי, להשתיל מכשירי שמיעה? בברכה, מיכל כראל.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניחה שאת מתכוונת בשאלתך לשתל השבלול. שתל השבלול נמצא בסל הבריאות וממומן על ידי קופות החולים למבוגרים לפי קריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבריאות ולכן אינו מתאים לכל אחד. שתל השבלול ממומן למבוגרים הסובלים מליקוי שמיעה עצבי-תחושתי חמור/עמוק, שאינם יכולים להפיק תועלת של ממש ממכשירי שמיעה. מידע נוסף אודות השתל תוכלי למצוא באתר מצויין שנקרא שבלולים. http://www.shablulim.com/cochlear-implant/apply-for-surgery/ בהצלחה, הדס.

האם יש ממש במידע כי טכנולוגי, ChannelFree מבחינת החנת דישבור על הטכנולוגיה הרב ערוצית במיוחד מעל 16 ערוצים?

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום, באופן כללי לכל חברה (של מכשירי שמיעה) יש טכנולוגיות מעט שונות במכשירי השמיעה שמטרתן היא לסייע ככל האפשר בהבנת דיבור על רקע רעש. לצערי אין לי ידע בנושא משום שזו טכנולוגיה של חברה מתחרה, לכן לא אוכל לעזור לך. בהצלחה, הדס.

לפני כ-20 שנה עברתי תאונת דרכים ובעקבותיה יש לי ציפצופים באוזניים עד היום והשמיעה ירדה ואני עם מכשיר שמיעה . לפני כשבועיים שוב היתי מעורב בתאונת דרכים ואני מרגיש שהציפצופים גברו ? האם נדמה לי או שזה יתכן .

לקריאה נוספת והעמקה

אגב הפגיעה בשמיעה ובציפצופים הוכרה לי כנכות של ביטוח לאומי . האם התאונה החדשה יכולה להביא להחמרה ?

דניאל שלום, תיתכן פגיעה לאחר תאונה בספי השמיעה כולל טינטון. אני ממליצה לפנות לרופא אא"ג וכן לעבור בדיקת שמיעה מקיפה הדס.

שלום רב בן 37 בריא, לפני כחודשיים נחשפתי לרעש (מוזיקה חזקה) ומאז טינטון בשתי האוזניים. בדיקת שמיעה תקינה. האם יש טיפול תרופתי או בויטמינים/ תוספי תזונה לטינטון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אביבי שלום, ראשית טוב שעשית בדיקת שמיעה, בכל מקרה מומלץ וחשוב לפנות לרופא אף אוזן גרון כדי לשלול גורמים רפואיים שונים העשויים לגרום לטנטון . ברוב המקרים, לא ניתן להעלים לחלוטין את הטינטון, אולם ניתן להופכו לפחות מטריד וללמוד להסתגל אליו. ישנן מספר גישות טיפוליות. הגישות מתבססות על ממסכים ( צלילים הממסכים את צליל הטינטון ) או על הסתגלות וקבלה. ישנם מכשירים ייעודיים המאפשרים למשתמש לשלוט ברעש הממסך ולהתאים אותו במידת הצורך לטינטון. ניתן לפנות לאחד מסניפי שטיינר לצורך קבלת ייעוץ בנושא. בהצלחה, הדס.

מכשירי השמיעה שלי הם תוך אוזניים עקב המלצת הקלינאית שכך רצוי מאחר ולקות השמיעה שלי היא בטונים הנמוכים. אני ממש מתוסכלת כי אני לא מצליחה לשמוע טוב, אני שומעת את הקול אך לא שומעת הכל - הורדת קול או הפניית ראש בעת הדיבור, לוקחת ממני את האפשרות להבין מילים רבות. אני מבינה שזו בעיה שכיחה ואני תוהה עם כדאי לתגבר בעזרים ומאיזה סוג או לחילופין לנסות רכישת מכשירים חדשים בתקווה שהם יצליחו לעשות את העבודה, מה שהוא תמיד בגדר הימור.

לקריאה נוספת והעמקה

עופרי שלום רב, אני מבינה שהמדובר במכשירים שאינם חדשים. אם כך, הרי צריך מדי פעם ובעיקר כשיש בעיה, לקיים שוב בדיקת שמיעה וכיוון מחדש או שיפור של הכיוון של המכשירים. גם עם בעיית שמיעה קשה או מיוחדת, צריך לשאוף להגיע למכסימום הניצול של השמיעה וזאת על יד כיוון טוב ועדכני של מכשירי השמיעה ושימוש באביזרי עזר. אם המכשירים כבר ישנים, ויש צורך להחליפם או שפשוט יש רצון ויכולת להתקדם מבחינה טכנולוגית, ניתן לשקול רכישת מכשירים מאחורי האוזן. כל זאת כמובן שהתייעצות עם קלינאי התקשורת במכון שמיעה מסודר ומקצועי. אם הבעיה היא הבנת דיבור בסביבה רועשת, מהדהדת, או דיבור מרחוק, הרי שמאוד מומלץ להשתמש במערכות של משדר ומקלט המחובר למכשיר השמיעה, בטכנולוגיה של שידור fm או שידור דיגיטלי. תוכלי לקרוא עוד על המערכות השונות באתר האינטרנט של חברת שטיינר מכשירי שמיעה או לקבל ייעוץ אישי בכל אחד מסניפי שטיינר - ייעוץ הן לגבי מכשירי שמיעה חדשים והן לגבי אביזרי העזר היכולים לשפר את הבנת הדיבור שלך. שיהיה בהצלחה!

26/10/2015 | 09:08 | מאת: יוסי

הילד החמוד שלנו (בן שלושה חודשים וחצי) נולד עם לקות שמיעה חמורה (ירידה של 80 דיצבלים בשתי האוזניים). התחלנו תהליך שיקום, והוא קיבל אוזניות ומכשירים בפעם הראשונה לפני שבוע. המכשיר הימני מצפצף כל הזמן - חוץ ממתי שאנחנו מחזיקים אותו בזהירות שהאוזן לא תיגע בשום דבר. (מה שאומר כנראה שהאוזניה לא הותאמה כמו שצריך) השאלה היא - האם הצפצוף יכול להזיק לשמיעה שלו? האם עדיף לחכות ולא לשים לו את ה אוזניה בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום רב, קודם כל סליחה על האיחור במתן התשובה. אם טרם פניתם למכון השמיעה בו נבנו האוזניות, הרי שמוטב לעשות זאת בהקדם ולסדר את נושא הצפצופים. אין להשאיר את התינוק שלכם עם צפצופים באוזן. הסיבה יכולה להיות או מידה לא טובה, או הרכבה לא טובה או שצריך לחזור על בדיקת הפידבק בתוכנת ההתאמה של המכשיר. שיהיה בהצלחה!

26/08/2015 | 01:56 | מאת: דודי

בשנת 2002 עשיתי בדיקת שמיעה, עם תוצאות של S.T.R (rt)=45-50 /(tl)=50 DISCR%(rt)=96% /(tl)=90% D.B. (rt)=80 /(tl)=85 רופא הא.ק.ג. כתב ליקוי שמיעה עצבי PTA=בערך 55 בכל אוזן. כיום 2015 אני שומע טוב יותר (עדיין יש לי אחוזי ליקוי נמוכים עקב דלקת מהילדות שלא טופלה כראוי, ולא נבדקתי שוב). ממה יכול לנבוע השיפור בשמיעה ? או השוני מ2002 להיום ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דודי אתה מדווח על ליקוי שמיעה עצבי ב 2002, שלכאורה השתפר עכשיו. ליקוי שמיעה עצבי ברוב המקרים אינו משתפר, לכן אני יכולה לשער שהליקוי ב 2002 לא היה עצבי באופן מלא אלא אולי היה בו מרכיב הולכתי שהשתנה במהלך השנים וזה השיפור שאתה מרגיש . בכל מקרה אני ממליצה לך לבצע בדיקת שמיעה חוזרת ועדכנית.

07/08/2015 | 11:58 | מאת: אלי

שלום רב, אני בן 30. בריא בד"כ. לפני כשלושה שבועות היו לי כאבי תופת באוזן שמאל. האבחנה הייתה דלקת אוזניים חיצונית. לקחתי טיפול. לאחר שבועיים אני גם בבוקר והכרית בדם. והפרשות של דם. מהאוזן. הלכתי ישר לבית חולים שטפו לי עם מי חמצן ולא ראו כלום. חזרתי לביקורת והאבחנה היא: אוזן שמאלית תהליך כרוני. תופית מעובה ואדומה. קרע קטן. מתחת לקרע נראת כולסטאטומה. עשיתי סיטי ואילו התוצאות: אוזן שמאל- מלאות רקמתיתבגודל 7 מ"מ אשר תופס SCUTU, עצמות השמע, תופית. חשש להרס של ה. SCUTUM תמונה רנטגנית של CHOLESTEATOMA. מלאות במספר תאים המסטואיד. מבנה האוזן הפנימית, כולל תעלות השמע הפנימיות הודגמו תקינים. לא הודגמה פתולוגיה בזוויות צרבלו-פונטיניות. התעבות של רירית בסינוסים המקסילרים בשני הצדדים. אסימטריה ומלאות רקמתית בנאזופרינקס משמאל. סיכום: שינויים באוזן השמאלי כמתואר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, אתה צריך להיות כמובן במעקב רפואי אצל רופא א.א.ג , אני מקווה שתרגיש טוב בהקדם!

15/07/2015 | 09:40 | מאת: דן

שלום רב, אני בן 27 כיום. בגיל 22 (בערך) עברתי ניתוח לסגירת נקב בעור התוף. (ממכה שקיבלתי עוד בגיל 17) הניתוח בזמנו עבר בהצלחה, כלומר היום אני נכנס למים, אין באוזן דלקות וכו'.. העניין הוא לגבי השמיעה, אני זוכר שלאחר המכה הרגשתי ממש כאילו "האוזן נסתמה" - התחושה הכי קרובה שיכלתי לדמות למצב זה, זה כמו לאחר שיוצאים מבריכה ויש קצת מים באוזניים. הנקב אמנם נסגר אך השמיעה נותרה בעינה, ביצעתי מאז 4-5 בדיקות שמיעה, כולן הראו על ירידה קלה בשמיעה באוזן המדוברת, דבר נוסף שדיווחתי עליו הוא בלבול בכיוונים, כלומר לא תמיד אני מצליח להבחין (למשל בבית) מאיזה כיוון הטלפון מצלצל. במהלך השנים יצא לי מידי פעם לסגור את האף ולהוציא אוויר מהאוזניים (כמו שמבצעים בעליות או ירידות), יש תחושה שברגע שאני מוציא את האוויר - כאילו האוזן נפתחת - אני שומע קצת יותר חזק, אבל אין שאני מפסיק זה "נסתם בחזרה". האם זה אומר משהו? האם ניתן לעשות משהו? דרך אגב, מאז המכה, בזמן של שקט מוחלט, לפעמים לא מוחלט, שומע צליל חלש-בינוני של כמו "שלג" שהיה בטלוויזיה, רעש של "תסססס..." מה שהבנתי נקרא טנטון. אשמח לחוות דעת או התייחסות לגבי הדברים שרשמתי, האם יש משהו שהיום אני יכול לעשות בכדי לשפר את איכות החיים במקרה הזה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום רב, אז קודם כל זה אך טבעי שעור תוף שעבר קריעה ואז שיקום פלסטי (ניתוח) לא יתפקד טוב כמו עור תוף בריא וכמעט תמיד נותר איזשהו ליקוי בשמיעה. בגלל הליקויה חד-צידי הזה (כנראה שהאוזן השנייה שומעת טוב או לפחות יותר מהאוזן שעברה את הניתוח), הרי שלמוח אין אפשרות לאתר את המיקום של הצלילים. היכולת הזו של מיקום צליל נובעת מניתוח הפרשי הזמן והעוצמה של הצלילים המגיעים לשתי האוזניים. ברגע שהן לא סימטריות הרי שיכולת זו נפגעת. ולגבי הפמפום: הרי שהפעולה הזו אינה באמת הוצאת אוויר מהאוזניים, כי הרי עור התוף שלך שלם, אלא דחיסת אוויר בלחץ לתעלות האוסטכיאוס, אותן תעלות המחברות בין האוזן התיכונה לאיזור של אחורי האף והלוע. תפקיד התעלה הוא יצירת שוויון בין לחץ האוייר באוזן התיכונה ללחץ האטמוספירי וכשיש שינויים מהירים וקיצוניים בלחץ האטמוספירי, הרי שהאיוורור הזה קצת מתעכב ויותר תחושה זמנית של אטימות. פעולת הפמפום (או הוואל-סאלבה) גורמת להשוואת לחצים מהירה יותר תוך כניסת או הוצאת אוייר בלחץ גדול לאוזן התיכונה. ולגבי הרעש החלש שאתה שומע באוזן, הוא אכן נקרא טנטון, והוא פעמים רבות תופעה נלווית לליקוי בשמיעה.

18/07/2015 | 22:05 | מאת: דן

תודה על התשובה תמר. לגבי פעולת "הפמפום", יש משהו קצת מתסכל, כי ברגע שאני מבצע את הפעולה הזאת - אני מרגיש פשוט שהשמיעה נפתחת לי, וברגע שאני מפסיק זה כאילו "נאטם" שוב. את הניתוח לסגירת הנקב עברתי לפני מס' שנים, אין ספק שזה משהו שנהיה לאחר הניתוח, כי לפני זה היה ממש הרגשה של "חור" - בפעולת הפמפום. שווה לשקול מכשיר שמיעה? או איזה כיוונים היית ממליצה לי? בסה"כ חייתי עד עכשיו עם ירידה קלה בשמיעה, וזה לא כל כך הפריע, הרעש של הטנטון לפעמים מפריע יותר לפעמים פחות, וכן גם הבלבול קצת בכיוונים לפעמים. בבדיקת השמיעה האחרונה (2012), באוזן ימין רשום - Normal Hearing, באוזן שמאל slight to moderate conducvtive H.L מרכיב מעורב קל מאוד בתדר 250 באוזן שמאל. בבדיקת טימפונמטריה נראית היענות תקינה באוזן ימין וחוסר באוזן שמאל. (שמאל היא האוזן שעברתי בה את הניתוח). ירידה קלה גם בתדר של 6000

19/06/2015 | 11:17 | מאת: עמוס

ברשותי מכשיר שמיעה שרכשתי לפני 3 שנים. הבעיה איתו שקשה לי לשמוע כשאני נמצא בחברה או במסעדה בגלל רעשי הרקע. האם קיים מכשיר שאפשר לשמוע בו ללא רעשי רקע?

לקריאה נוספת והעמקה

עמוס שלום, במכשירי שמיעה שונים יש טכנולוגיות ואלגוריתמים שונים להנחתת רעשים, להדגשת דיבור וכיוב. האם אתה משתמש רק במכשיר אחד וגם באוזן השניה יש ליקוי שמיעה? אם זהו המצב, הרי שגם המכשיר המתוחכם ביותר, בו מיושמות כל הטכנולוגיות האחרונות בתחום, לא יוכל לפצות על היכולת להבין דיבור בסביבה רועשת. זוהי פעולה מוחית מתוחכמת שנעשית רק כאשר יש שמיעה טובה בשתי האוזניים (או הגברה אם יש ליקוי שמיעה). מכשיר אחד למשל אינו יודע להעדיף דיבור של אדם מסויים על פני דיבור של אחרים, למשל בסיטואציה של מסעדה, כי הוא עושה זאת בעיקר בהסתמך על פעולתם של מיקרופונים כיווניים אשר פועלים באופן יעיל רק כשיש שני מכשירי שמיעה. בנוסף, אם אכן יש לך שני מכשירי שמיעה, האם אתה משתמש בהם באופן תדיר? מי שזקוק למכשירי שמיעה ואינו משתמש בהם באופן יומיומי, יכול להפיק מהם מעט יחסית, מסתבר שעל מנת למכסם את התועלת מהשימוש במכשירי שמיעה נדרשת הסתגלות מוחית, וזו מתרחשת רק במהלכו של תהליך הסתגלות מובנה אותו מתווה קלינאי התקשורת שמתאים את מכשירי השמיעה. מה עליך לעשות? לגשת בהקדם למכון השמיעה בו הותאמו המכשירים ולבקש מקלינאי התקשורת שיבדוק את תקינותם ואת נקיונם, שיבצע לך בדיקת שמיעה וישנה את הכיוונים בהתאם. בנוסף, עליך לקבל הדרכה באם הנך מרכיב רק מכשיר אחד או שאינך משתמש בהם באופן קבוע. שיהיה בהצלחה!

19/06/2015 | 17:29 | מאת: עמוס

אני משתמש בשני מכשירי שמיעה מתוצרת bernafon שוויץ. דגם VERATE 9 שקניתי באלרון. האם זה הדגם החדיש ביותר? האם בדגמים החדשים יש סינון יותר טוב? רכשתי אותו לפני 3 שנים ולאחר מספר חודשים פשוט הפסקתי להשתמש. אני די מיואש ממנו. ביצעתי המון כיוונים אבל אני לא מגיע למה שרציתי. בכל אופן תודה על התשובה המפורטת!

06/05/2015 | 07:09 | מאת: נילי

בני בן 3 עבר לפני חודש ניתוח כפתורים, אבל הדיבור שלו עדיין לא ברור. מה ניתן לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נילי שלום, אם ידוע שלפני הניתוח אכן היתה בעיה בשמיעה וכעת נפתרה, הרי שיש לצפות לשיפור במובנות הדיבור, אך לא בכל מקרה. האם בוצעה בדיקת שמיעה לאחר הניתוח והוכחה שמיעה בתחום הנורמה? האם התרשמת משיפור כלשהו בהיגוי, גם אם לא מוחלט או מובהק? קיימת אפשרות ששיבושי ההיגוי נובעים מקושי אחר או נוסף, לא רק מחוסר שמיעה. במקרה כזה, לאחר ביצוע בדיקת שמיעה, יש לפנות לאבחון אצל קלינאית תקשורת (ניתן לקבל הפנייה מרופא הילדים), אשר תוכל להצביע על מקור הבעיה ולהציע דרך טיפולית. שיהיה בהצלחה!

08/03/2015 | 07:20 | מאת: עמליה

אני שנה אחרי שתל שבלול. דיבור רגיל אני שומעת היטב אבל מתקשה לשמוע בטלפון וטלויזיה. הכי חשוב לי לשמוע בטלפון. מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

עמליה שלום רב ההתקדמות עם מערכת שתל השבלול הינה אישית ותלויה בהרבה גורמים, כמו לדוגמא שאריות סיבי עצב השמיעה, משך הזמן שלא שמעת באוזן המושתלת ועוד... שנה אינה זמן רב, ולכן אני ממליצה לך בחום לתרגל הרבל עם בני משפחה או חברים וכן עם הקלינאי/ת המשקם/מת. שאלי את נציגי המערכת בארץ - לגבי עזרים שיעזרו לך לשוחח בטלפון וכן לשמוע את הטלוויזיה. בהצלחה גילה

01/03/2015 | 07:39 | מאת: סיון

סובלת מירידה בשמיעה ומרכיבה מכשיר נסתר(בתוך האוזן) מזה כ 4 שנים. לאחרונה מרגישה החמרה במצב ומנסה לעבור למכשיר חיצוני. הציעו לי מכשיר מאחורי האוזן מסוג סימנס לחודש נסיון. שאלתי האם לאור העובדה שאני כבר בעלת ניסיון יש מצב שהמכשיר החדש מפריע לי מבחינת הסרבול שכרוך בהרכבה וכן בגלל שאני מרכיבה משקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

סיון שלום רב, אם יש צורך אודיולוגי לכך, אני מאוד ממליצה לך לעבור לשימוש במכשיר מאחורי האוזן. יש המון יתרונות על פני מכשיר בתוך האוזן והכי חשוב זה שתקבלי מספיק הגברה! מנסיוני - מתרגלים מהר לתחושה הפיסית השונה וגם לנושא של הרכבת המשקפיים. סביר להניח שמהר מאוד לא תחושי כל קושי מיוחד. חשוב לדעת גם שכיום, המכשירים מאוחורי האוזן הם קלים ומעוצבים כך שלא יטרידו ולא ייראו. בנוסף, תוכלי לבקש מקלינאי התקשורת שמבצע את ההתאמה, שישקול אם ניתן להתאים את המכשיר עם צינורית דקה ואוזנייה כמה שיותר קטנה (נסתרת). זה כמובן תלוי בעומק הליקוי השמיעתי, אולם אם ניתן, התוצאה היא מאוד אסתטית! שיהיה בהצלחה!

11/02/2015 | 08:43 | מאת: רות

שלום, בני בן שנתיים ורופא אא"ג הפנה אותנו לבדיקת שמיעה בגגל נוזלים באוזניים. רציתי לדעת האם זה לא גיל מוקדם מדיי לבצע בדיקת שמיעה? ומה כוללת הבדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רות שלום רב, בגיל שנתיים בהחלט מבצעים בדיקת שמיעה, אשר מתבצעת בצורה שמתאימה לפעוט בגיל הזה. הבדיקה תתקיים עם שני בודקים: האחד בתוך חדר הבדיקה והשני מחוצה לו. הם ינסו להשיג תגובות למגוון צלילים וקולות באמצעות משחקים וזיהוי תמונות או חפצים, הכל כתלות במידת הבשלות ומידת שיתוף הפעולה שתושג מבנך. חשוב מאוד להגיע לבדיקה בצורה נינוחה, בשעה מוקדמת של היום ולהכין את הילד לקראת מפגש של משחק וכיף ולא כאל בדיקה מאיימת. בתום הבדיקה יוסבר לך בדיוק מה הושג ומה לא, אילו מסקנות הן ודאיות ואילו הן בגדר הערכה, וייתכן שתוזמנו לבדיקה נוספת, לכשקצת יגדל, על מנת להשיג עוד תגובות, ביתר דיוק ופירוט. שיהיה בהצלחה!

01/02/2015 | 08:41 | מאת: ליאל

יש לי שני מכשירי שמיעה היושבים מאחורי האוזן. לאחרונה המכשירים מצפצים יותר ואני דוחפת אותם כל פעם על מנת שלא יהיה מעבר אויר מה שהחל לגרום לי לכאביי אוזניים עזים עד כדיי כך שאני לא מסוגלת להרכיב אותם.נכון לעכשיו אני מנוטרלת ללא מכשירי השמיעה, מה עליי לעשות אני ממש ממש מתוסכלת ומרגישה חסרת אונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאל, המצב שאת מתארת אמנם מציק מאד, ודורש טיפול מהיר. יכולות להיות מספר סיבות לצפצופים. יתכן שיש הצטברות של שעווה באוזנייך,וכדי לבדוק האם זה אכן המצב יש לגשת לרופא אאג לבדיקה ובמידת הצורך - לניקוי האוזניים.עוד אפשרות היא שמשהו השתנה באופן בו האוזניות יושבות באוזניים, ואי לכך נוצר מרווח המאפשר בריחת צליל וצפצוף. אם זו הסיבה - קלינאי התקשורת המטפל בך יוכל לקחת מידות לאוזניות חדשות שיאטמו את האוזן באופן הולם. בנוסף, ברוב מכשירי השמיעה יש מנגנונים לביטול הצפצוף הטורדני,( פידבק) - קלינאי התקשורת יוכל לכוון את המכשירים ולהפחית או להעלים את הצפצוף עד שתוכלי לקבל את האוזניות החדשות.

21/01/2015 | 07:44 | מאת: לינה

שלום, רציתי לשאול האם יש מכשיר שיכול להגביר את הטלויזיה עבור אדם אחד שיש לו בעיה בשמיעה, מבלי להפריע לשאר האנשים שרואים טלויזיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לינה שלום, בהחלט יש מכשירים כאלה: יש כיום מגוון של אוזניות אלחוטיות שמגבירות ללא קשר לרמת העוצמה של הרמקולים של הטלוויזיה, כך שלקוי השמיעה יכול לכוון לו את העוצמה הנוחה לו מבלי להפריע לאחרים. תוכלי להתרשם מהמגוון באתר של חברת שטיינר ואף לקבל ייעוץ ספציפי, כי יש כיום כמה חידושים בתחום (למשל אוזניות שמגבירות גם מעבר לקיר) - מצרפת את הקישור למטה. בנוסף, אם המשתמש מרכיב מכשירי שמיעה, הרי שישנם אביזרים שמותאמים למכשירים ומעבירים את הסאונד של הטלוויזיה ישירות למכשירי השמיעה בצורה נקייה ומדויקת. להלן הקישור:http://www.steiner.co.il/product-category/%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%91%D7%99%D7%96%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%96%D7%A8-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-fm-%D7%95%D7%94%D7%A0%D7%92%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/?taxonomy-8=225

13/01/2015 | 10:41 | מאת: אבי

שלום לאמא שלי יש מכשיר שמיעה שעוזר לה מאד אבל היא אומרת שהיא לא שומעת טוב בטלפון. האם המכשיר לא תקין? צריך כיוונון אחר? או פתרון אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, זה אינו יוצא דופן שאנשים המשתמשים במכשירי שמיעה מתקשים להבין בטלפון, למרות שבדרך כלל הם מרוצים ומתפקדים היטב עם המכשירים. באופן כללי, תקשורת בטלפון היא קשה יותר מאשר שיחה פנים אל פנים, ולעיתים, מכשיר השמיעה מוסיף קשיים כשלעצמו. לכן, העובדה שיש לאמך קושי בטלפון אינה מעידה על כך שמכשיר השמיעה אינו תקין. ישנן דרכים שונות לנסות ולהיטיב את התקשורת בטלפון. לעיתים, הדרכה לגבי אחיזה נכונה של אפרכסת הטלפון בעת השיחה זה כל מה שצריך. במקרים אחרים, הגדרת תוכנית ייעודית לדיבור בטלפון במכשיר השמיעה עשויה לסייע. ישנם טלפונים מיוחדים לאנשים כבדי שמיעה המספקים הגברה, וכן אביזרי עזר המסייעים בשימוש בטלפון סלולרי בשילוב עם מכשיר השמיעה. הפתרון המתאים ביותר עבור אמך תלוי במקור הבעיה הספציפית אצלה, ובגורמים אחרים כגון דגם מכשיר השמיעה והיתכנות השימוש באביזרי עזר. אני ממליצה לכם לפנות למכון בו הותאם מכשיר השמיעה, ולהתייעץ עם קלינאי התקשורת שלה לגבי הפתרון המתאים ביותר עבורה. בהצלחה!

06/01/2015 | 07:02 | מאת: חיה

שלום, אני אשה בריאה לחלוטין ובאופן פתאומי בחודש האחרון התחלתי לסבול מסחרחורות ומטינטןן חולף ובשבועי וחצי האחרון הטינטון לא פוסק ואני שומעת אותו כל הזמן. במקביל עברתי בדיקות שמיעה שהראו כי יש ירידה בשמיעה באוזן שמאל, וקיבלתי סטרואידים אבל זה לא עזר . הטינטון מאוד מטריד אותי וגם הירידה בשמיעה. מאחר ואני גרה בסין ומגיעה בעוד כשלושה שבועות בין היתר להמשך טיפול ובדיקות. אני מבקשת לבדוק איתכם מה הבדיקות ומה התהליך והאם אפשר להתאים מכשיר שיכול להקל עליי את תופעת הטנטון וכמובן לשמוע טוב יותר. אודה להתייחסות בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

חיה שלום, לצורך המלצה על הבדיקות אותן עליך לעבור מבחינה רפואית, מומלץ לפנות לרופא א.א.ג. אולם מבחינת ההתקדמות בנושא השמיעה והטינטון, הרי כל שדרוש הוא בדיקת שמיעה עדכנית. תהליך ההתאמה של מכשיר שמיעה אורך מספר שבועות ולכן יהיה טוב אם תתכנני כך את זמן שהותך כאן. בחלק ממכשירי החדישים ביותר יש גם אופציה מיוחדת להשמעת צלילים ספציפיים המקלים על הטינטון. לכן, אנא קבעי תור לייעוץ אצל קלינאי תקשורת במכון שמיעה, והגיעי לפגישה עם בדיקת השמיעה שלך. ייעוץ מקצועי יינתן לך ללא תשלום בכל אחד מסניפי חברת פונאק. תוכלי לבחור את הסניף הקרוב למקום שהותך באמצעות אתר האינטרנט של החברה: www.steiner.co.il שיהיה בהצלחה!

04/01/2015 | 10:09 | מאת: גליה

שלום, הבן שלי בן 5 וזקוק למכשיר שמיעה. הוא מאד נגד זה וחושש מה שאר הילדים יגידו על זה. מה הקריטריונים להתאמת מכשיר שמיעה קטן פנימי ולא חיצוני? האם בכלל ניתן להתאים מכשיר כזה לילדים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גליה הילדים שלנו משמשים מראה למעשים שלנו, יש לפתוח את הנושא מול כל ילדי הגן כמו שהייתם עושים במקרה של משקפיים חדשים או כל אביזר עזר אחר. לתת לילדכם להבין שאין כל הבדל בינו לבין ילד אחר בגן לקוי ראיה הזקוק למשקפיים וכדומה. הורים רבים בחרו להציג את המכשירים לכל ילדי הגן ולהסביר להם "כמו משקפים לאוזניים" - הורים אלו דיווחו שברגע שהתעלומה נפתרה והעניין לא נשמר כסוד הילדים קיבלו את המכשירים כמובן מאליו ולא התייחסו אליהם יותר. סוג המכשירים וגודלם תלוי בסוג ורמת הליקוי השמיעתי כמו גם בגיל הילד וגודל האוזן. יש להתיעץ בקלינאי/ת התקשורת המטפל/ת בכם. בהצלחה גילה

24/12/2014 | 05:55 | מאת: לידיה

לנכד שלי בן ה-8 יש ליקוי שמיעה, כמה זמן לוקי להתרגל למכשיר שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לידיה שלום, לשמחתנו, לילדים מאוד קל להתרגל למכשירי שמיעה. להבדיל ממבוגרים, ההסתגלות אצל ילדים היא לרוב מאוד קלה ומאוד מהירה, באופן מעורר השתאות, כך שממש אין מה לדאוג. שיהיה בהצלחה!

23/12/2014 | 00:39 | מאת: איה

שלום, מבקשת לדעת איך מנקים את מכשיר השמיעה? ישנה דרך אחת לנקות את כל סוגי מכשירי השמיעה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום, אין דרך אחת לנקות מכשירי שמיעה. תלוי אם המכשיר הוא בתוך האוזן או מאחורי האוזן ואילו רכיבים מכיל.חשוב לקבל את ההנחיות הרשמיות המדוייקות מיצרן מכשירי השמיעה הספציפיים, לצורך שמירה על האחריות והתקינות של המכשירים.

11/12/2014 | 06:42 | מאת: יוני

סובל מטנטון וירידה בשמיעה, רכשתי 2 מכשירי שמיעה ועברתי מס' התאמות למכשירים. במצבים רבים נהנה מהטבה בשמיעה אך בכל זאת אני מרגיש שאני לא מצליח להעביר את הבעיות שיש לי עם המכשירים לקלינאית תקשורת כי בכל פעם אני יוצא מהכוונון ולא מקבל את מה שאני מצפה. לדוגמה רעש לבן שמשגע אותי ולא נפסק. אני די מיואש כי כרגע אני בכלל לא רוצה ללכת עם המכשירים. אשמח לעצה.

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, כיוון טוב ומספק של מכשירי שמיעה כרוך אמנם בכיוונים חוזרים אך גם בגורמים נוספים: טיב המכשירים, מיומנות קלינאי התקשורת, מאפייני אישיים של המטופל (למשל גיל) ההסטוריה של ליקוי השמיעה ומקורו, וגם המרכיבים ההכרחיים של הסברים לגבי תהליך ההסתגלות ותיאום ציפיות. קשה מתוך תיאור המקרה שלך לשים את האצבע על מקור או מקורות הבעיה. חשוב שקלינאי התקשורת יסביר לך מהו מקור הרעש שאתה שומע: האם הוא למשל מקור רעש חיצוני שטרם הסתגלת אליו וניתן בינתיים להחלישו עד להסתגלות הדרגתית? העיקרון הוא הגברה הדרגתית והסתגלות הדרגתית שמתנהלים בד בבד ותלויים זה בזה. שיהיה בהצלחה!

04/12/2014 | 11:10 | מאת: אמא

לבתי בת חצי שנה התגלה בבדיקת ברה ליקוי שמיעה חד צדדי, בינוני בצד שמאל. האם זה אומר שהיא תצטרך מכשיר שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לאמא היקרה שלום, לא ציינת האם ליקוי השמיעה שאובחן אצל בתך הינו ליקוי הולכתי או ליקוי שמיעה עצבי.במקרים של ליקוי שמיעה הולכתי ניתן לעיתים לטפל רפואית. אם ליקוי השמיעה יתברר לאחר בירור וטיפול רפואי כליקוי קבוע אכן יהיה צורך, לשקם את השמיעה באוזן זו באמצעות מכשיר שמיעה, על מנת לעזור לבתך לפתח שפה ודיבור באופן האופטימלי. במקביל לברור הרפואי ובמידה ואכן יתברר שמדובר בליקוי קבוע, ניתן לפנות לסניף של מיחא- ארגון המטפל בילדים לקויי שמיעה, על מנת לקבל מהם תמיכה, הדרכה ולעבור אצלם את תהליך שיקום השמיעה.

24/11/2014 | 06:47 | מאת: אודי

שלום, רציתי לשאול מה התדר המינימלי שממנו והלאה צריך לשים מכשיר שמיעה. תודה אודי.

לקריאה נוספת והעמקה

אודי שלום, ההגדרה לצורך בשימוש במכשירי שמיעה הינה מורכבת יותר וקשורה גם ב"רוחב" הליקוי, דהיינו - כמה תדרים מערב, וגם בעומקו של הליקוי. לדוגמא: ייתכן ליקוי אשר כולל את תדר 4000 הרץ, ברמה של נאמר 30 דציבל, אולם כל התדרים הנמוכים ממנו הם בתחום הנורמה ולכן כמעט ולא יורגש צורך בהגברה. לעומת זאת, אותו הליקוי בתדר 4000 הרץ אשר כולל גם ליקוי דומה או חמור יותר בתדרים הנמוכים והבינוניים, בהחלט יגרום לקושי בתיפקוד השמיעתי ויצריך התאמת מכשיר שמיעה. בנוסף, כאשר הליקוי הוא מאוד קל, אצל אדם מסויים הדבר לא יסב כל קושי ואילו אצל אדם אחר, אותו הליקוי מאוד יפריע והוא יבקש להשתמש במכשירי שמיעה. זה מאוד תלוי בגיל, בעיסוק המקצועי, במודעות, ביכולות האישיות ועוד.

03/11/2014 | 07:10 | מאת: סבתא

נכדי בן 8 ומוגדר כלקוי שמיעה. בבדיקות שמיעה מתגלים שינויים בתוצאות, פעם יותר טוב ופעם יותר גרוע. הלקות אצלו היא על רקע עצבי והתגלתה בגיל 6. האם התנודות המשמעותיות במבדקי השמיעה יכולים להצביע על מהות הליקוי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התנודות עצמן אינן מעידות בדרך כלל על מהות הליקוי, יש לראות את התמונה הכוללת ולא רק את השינויים. אני בטוחה שנכדך נמצא במעקב רפואי והרופא המטפל בודאי לוקח בחשבון גם את התנודות בשמיעה.

28/10/2014 | 07:20 | מאת: ANI

בבדיקה אצל קלינאי תקשורת הומלץ לי על 2 מכשירים בתוך האוזניים. המכשירים סותמים לי את האוזניים והדיבור שלי נשמע לי מתכתי, ואינני יודעת האם אני מדברת בשקט או בקול רם. הרגשה ממש לא טובה וגם לא שומעת טוב עם 2 המכשירים. מה ניתן לעשות בכדי שאוכל לשמוע וגם לדבר בקול שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ANI, אין ביכולתי לפרט דברים ספציפיים שניתן לעשות על מנת להקל עליך או לשפר את שמיעתך עם המכשירים, מפני שאין לי מידע על הירידה בשמיעה שלך, המכשירים שהותאמו לך, האופן שכוונו ופרטים אחרים על מבנה המכשירים בתוך האוזן. זה כמובן לא ניתן להיעשות פה בפורום, והייתי ממליצה לך לקבוע פגישה עם הקלינאי שהתאים לך את המכשירים ולתאר בפניו את בעיותיך. הקלינאי המטפל אמור לנסות ולתת מענה, במידת האפשר, לתלונותיך. אני כן אציין כי נוכחותם הפיסית של מכשירי השמיעה בתוך תעלת האוזן וההגברה שהם נותנים גורמים לקול העצמי שלך להישמע שונה ממה שאת רגילה, שוני היכול לבוא לידי ביטוי בעוצמה שאת שומעת את עצמך (קולך ישמע לך רם יותר) ובגוון והאופי שלו. זאת תופעה מוכרת ונפוצה מאוד! גם ללא מכשירי שמיעה, לאנשים עם ירידה בשמיעה קשה לבקר את עוצמת הדיבור שלהם, ולכן לעתים קרובות כבדי שמיעה מדברים בקול רם במיוחד (מפני ששומעים את עצמם חלש). המסר המעודד הוא, שבדרך כלל, עם השימוש העקבי במכשירי השמיעה מתרגלים לשמיעה העצמית השונה. ישנם גם דברים ספציפיים שניתן לעיתים לעשות על מנת להקל, כמו שינויים במבנה של המכשירים, קדיחת תעלת אוורור או הרחבתה של אחת קיימת, שינויים בכיוון של המכשירים תוך וידוא שאת, אכן, מפיקה מהם תועלת – הכול בתלות בגורמים שונים אותם יהיה על הקלינאי המטפל בך לברר ולבדוק. שימוש במכשירי שמיעה דורש הסתגלות, אל תתייאשי ושיהיה לך בהצלחה!

25/10/2014 | 21:45 | מאת: ליאת

היי , לפני כחודשייפ התעוררתי עם רעשים באוזן ימין מאין פמפומים וזמזומים , לאחר שבועיים פניתי לבדיקת רופא א.א.ג. לארח בדיקה לא ראה כלום אך לאחר בדיקת שמיה הייתה ירידה בתפקוד השמיעה טופלתי לכ-10 ימים בסטרואידים , לאחר 10 ימים באתתי לבדיקת שמיעה וכלום לא השתפר .. הרופא לא ידע מה להגיד לי והפנה לmri ראש. כעת מחכה לתשובות אך רציתי לדעת אם מישהו שמע על משהו דומה או יכול להגיד לי מה זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום, לפי מה שאת מספרת, נשמע שהרופא חשד שאת סובלת מליקוי שמיעה פתאומי שלרוב, בהיעדר סיבה ברורה, או בחשד לקשר כלשהו למחלה ויראלית, הטיפול הוא מתן סטרואידים. זוהי תופעה לא מאוד נדירה, וזהו הטיפול המקובל. לאחר תום הטיפול, מכיוון שלא היה שיפור, הרופא מעוניין לשלול גורמים אחרים לתופעה - למשל בעיה באיזור המסילה של עצב השמיעה באוזן הפנימית ובגזע המוח. לצורך כך, הוא ביקש לבצע את ה-MRI. זהו בהחלט הליך מקובל של בירור במקרה כזה. שיהיה לבריאות!

20/11/2014 | 16:56 | מאת: ליאת

הmri יצא תקין, יש למישהו רעיון איך ממשיכים מפה?

22/10/2014 | 09:08 | מאת: ניסים

שלום, סבתא שלי שומעת דיי טוב, אבל יש לה בעיה בשמיעה בטלפון האם יש משהו שניתן לעשות כדי לעזור לה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניסים שלום, אם הבעיה היא רק בשמיעה בטלפון הרי שכדאי לרכוש עבור סבתך טלפון ייעודי ללקויי שמיעה עם הגברה חזקה ואיכותית. בטלפון ישנה אפשרות לכיוונון של עוצמת הצלצול וכן של עוצמת הדיבור. זה יכול להיות טלפון חוטי או אלחוטי, עם מסך או ללא. תוכל להתרשם ממגוון הטלפונים שמציעה חברת שטיינר בקישור הבא:www.steiner.co.il ולהיעזר בצוות מחלקת ההנגשה ואביזרי העזר לצורך ייעוץ ופרטים נוספים. שיהיה בהצלחה!

30/09/2014 | 06:44 | מאת: אבי

שלום רב אני בן 30 ועוסק בתחום המוסיקה. מזה שנים שהתרגלתי לפמפם (לסתום את האף כדי להפעיל לחץ על האוזניים מה שיאפשר פתיחה שלהם) בכדי לשמוע טוב יותר. ואכן האוזניים נפתחו והייתי מסוגל לשמוע היטב. עם השנים אפקט הפמפום דעך וכעת הגעתי למצב שהאוזניים שתיהן נפתחות רק בעת הפמפום ומיד לאחריו נסתמות. ההרגשה.היא.כאילו מונחות עליי אוזניות מונעות רעשים חיצוניים. כיום אינני שומע כמעט את הדובר מולי בצורה ברורה בשיחה בווליום ממוצע רגיל. בבדיקות שמיעה נמצא כי הבעיה הולכתית ובאוזן ימין ישנה בעיה עצבית מינירית. ביצעתי סי טי שתוצאותיו מראות שעצמות השמע תקינות ונמצאות במקומן. כאשר אני מפמפם חזק אגב אני מרגיש את האוויר יוצא. אני אובד עצות,האם מכשיר יפתןר את הבעיה? כיוון שאני מוסיקאי אני יכול להגיד שאת התדרים הנמוכים אני בקושי שומע. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מדבריך משתמע שהליקוי השמיעתי שלך הוא מעורב ומורכב ממרכיב עצבי ומרכיב הולכתי. מכשירי שמיעה הינם פיתרון לליקוי שמיעתי אם הולכתי, עצבי או מעורב. ישנם סוגים רבים ושונים של מכשירי שמיעה והמלצתי היא לגשת למכון שמיעה לקבלת ייעוץ בנוגע לשיקום השמיעתי והאפשרויות השונות. מכשירי שמיעה ניתנים לתקופת ניסיון ובהחלט כדאי לנסות! בהצלחה!

21/09/2014 | 06:38 | מאת: רונה

שלום, רציתי לדעת מאיזה גיל ילד יכול להשתמש במכשיר שמיעה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רונה שלום רב, ילד שצריך מכשירי שמיעה, טוב שיותאמו ויורכבו מגיל כמה שיותר צעיר, דהיינו, מייד לאחר האיבחון והערכת השמיעה.

14/09/2014 | 08:33 | מאת: חיים

יש לי את המכשיר Cochlear Nucleus 6 הנורה הכתומה מהבהבת ממש מהר, זה אומר שצריך להחליף סוללה?

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום רב אנא פנה לטרדיס גת נציגי קוכלאר בארץ. בקש הסבר והוראות לגבי נורית החווי. בהצלחה גילה סקודוביץ מנהלת תחום שתלים שטיינר ו- AB

חיים שלום רב אנא פנה לטרדיס גת נציגי קוכלאר בארץ. בקש הסבר והוראות לגבי נורית החווי. בהצלחה גילה סקודוביץ מנהלת תחום שתלים שטיינר ו- AB

11/09/2014 | 09:18 | מאת: בני

יש לי אסימטריה בשמיעה.באוזן שמאל הירידה קלה עד בינונית. בבדיקת ברה הכל תקין חוץ מדבר אחד: אסימטריה בגל v 2.5 מילי שניות בנורמה. האם תוצאה זו מעידה על בעייה?

בני שלום רב, לא ברורה לי לגמרי תוצאת בדיקת הברה. תוכל בבקשה לרשום בדיוק את מה שכתוב שם? בכל אופן, אם יש הבדל בין האוזניים שהוא מעל הנורמה, בזמן הופעת גל V, הרי שצריך להמשיך בבירור של עצב השמיעה, לבדוק אם אין משהו שמפריע להולכה העצבית. בכל מקרה אתה צריך לפנות לרופא א.א.ג. שהפנה אותך לבדיקה ושהוא יחליט לגבי המשך הבירור, אם בכלל.

02/09/2014 | 08:50 | מאת: פאני

אובחנה אצלי ירידה בשמיעה שאינה מצריכה טיפול, נאמר לי שקשורה לגיל. אני בת 49 וחשוב לי לצורך מקצועי, מוסיקה, לשמר את השמיעה. האם רעש ממזגן או מפזר חום פוגע לטווח ארוך בשמיעה? אפשר לרכוש אטמים מיוחדים ששומעים אתם אך מגנים על האזניים?

לקריאה נוספת והעמקה

פאני שלום רב, אכן על מנת למנוע נזקים אפשריים לשמיעה, כדאי ומומלץ להימנע מחשיפה לרעש מזיק. רעש מזיק הוא פונקציה של עוצמה ושל משך החשיפה אליו. רעש של מזגן או מפזר חום אינם אמורים לפגוע בשמיעה כי אינם חזקים מספיק. אכן ישנם אטמי אוזניים אשר מפחיתים רעשים אך מאפשרים המשך שמיעה נעימה של מוסיקה, כי הם עושים הנחתה אחידה של כל התדרים, וזאת בניגוד לאטמים רגילים. אטמים כאלו בארץ מיוצרים על ידי חברת "אדוט". תוכלי למצוא אותם בקישור: http://www.adut.co.il/ שיהיה בהצלחה!