פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה לשאלות מצוות קלינאי התקשורת - אודיולוגים הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות וילדים ואצל מבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. .
227 הודעות
220 תשובות מומחה

מנהלי פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

29/07/2014 | 08:26 | מאת: אמנון

שלום, יש לי ליקוי שמיעה כבד ונעזר כיום במכשירי שמיעה מאחורי האוזניים. האם אחרי שתל קוכליארי אוכל לחזור ולהשתמש במכשירי השמיעה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אמנון שלום רב שתלי שבלול מתאימים לאלו שלא נהנים ממכשירי השמיעה ואינם יכולים "להבין" דיבור בעזרתם. ישנם כללים ברורים לגבי מי מועמד ומי לא מועמד, החל מסוג וכמות הליקוי השמיעתי ועוד נתונים פיזיולוגיים ואישיים. לא ניתן להסיק מהמשפט שכתבת אם שתלי שבלול הם הפיתרון עבורך או לא. אני ממליצה לשאול את הקלינאי/ת המטפל/ת בך מה הפיתרון היעיל ביותר עבורך ומה ניתן לעשות כדי לשפר את מצבך השמיעתי. בנוסף, להלן קישור למידע בנושא שתל השבלול והמועמדות לניתוח שתל שבלול. http://www.shablulim.com/cochlear-implant/what-is-a-cochlear-implant/ בהצלחה גילה סקודוביץ קלינאית תקשורת ומנהלת תחום שתלים שמיעתיים בישראל שטיינר ו- Advanced Bionic SARL

23/07/2014 | 10:56 | מאת: יוסי

אני סובל מירידת שמיעה בצלילים הגבוהים, קיבלתי המלצה למכשיר אופן פיטינג מקטגוריה גבוהה, במכון אחד הציעו לי מכשיר מעל האוזן עם חוט דק אל תוך האוזן, במכן שני הציעו לי מכשיר מאוחרי האוזן, אך בנוסף, מכשיר בתוך האוזן הנוצר ביציקה להתאמה, איזה סוג מכשיר עדיף? מה ההבדל ביניהם מבחינתי?

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום רב, בהחלט ייתכן ששני סוגי המכשירים מתאימים ללקוי השמיעה שלך. אסביר את ההבדל בינהם: במכשיר מאחורי האוזן המותאם בהתאמה פתוחה, המשמעות היא שכל האלקטרוניקה של המכשיר מצויה בתוך היחידה שיושבת מאחורי האוזן ומה שנמצא בתוך האוזן הוא בסכה"כ פלסטיק או פלסטיק שעליו מורכב קצה סיליקוני. הרעיון בהתאמה הפתוחה הוא שהאוזן נשארת פתוחה לקליטה טבעית וישירה של צלילים בעלי תדר נמוך, אותם אתה שומע היטב גם ללא הגברה. באופן זה, מתקבלת שמיעה טבעית ונעימה יותר. לחלופין, אפשר לשמור על העיקרון הזה גם כשמתאימים מכשיר שחלק מהאלקטרוניקה שלו (הרמקול) נמצא בתוך האוזן. במקרה זה, בונים מבנה המכיל את הרמקול בתוך תעלת האוזן אך המבנה הזה מאוד מאוורר, ודי חלול, דבר ששוב, משמר את השמיעה הטבעית שלך בתדרים הנמוכים. היתרון של האפשרות הראשונה הוא שיש פחות סיכוי לקלקולים הנובעים מהפרשה של שעווה או או מהזעה מוגברת באוזן, דבר אשר יכול להזיק לרמקול היושב בתוך תעלת האוזן, כמו במקרה השני. בדרך כלל המכשיר מאחורי האוזן הרגיל, בהתאמה פתוחה יהיה קצת גדול יותר מאשר המכשיר שהרמקול שלו יושב בתעלת האוזן. בכל אופן, כפי שכתבתי, ייתכן ושניהם מתאימים לשמיעה שלך. מקווה שההסבר ברור ושיהיה בהצלחה!

20/07/2014 | 06:21 | מאת: גדי

אמא שלי סובלת מירידה בשמיעה וכל מכשיר אשר רכשנו אינו מתאים לה ועכשיו היא גם פיתחה אלרגיה לאוזניה מסיליקון ואנו חסרי אונים כי היא ממש לא שומעת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גדי, לגבי הרגישות לחומר ממנו עשויה האוזניה- ישנה אפשרות לצפות אוזניות מחומר קשה בציפוי לקה מיוחד שהוא אנטי אלרגי, וברוב המקרים אכן אין תגובה אלרגית אליו. בכל מקרה זה שווה נסיון. גם מכשירים תוך אוזניים ניתן לצפות בלקה המיוחדת הזו, כמובן במידה וליקוי השמיעה של אמך מאפשר התאמת מכשיר כזה. לגבי הנסיונות הלא מוצלחים עם מכשירים שנרכשו: מכיוון שיש חודש נסיון עם מכשיר שמיעה לפני שמתחייבת רכישה, אין סיבה להגיע למצב שמכשיר נרכש ואז מגלים שאינו מתאים. יש צורך לנצל את תקופת הנסיון לצורך כך ולרכוש מכשיר לאחר שהוכחה התאמתו והתועלת שלו. אתה מוזמן לפנות לאחד מסניפנו לצורך ייעוץ.

09/07/2014 | 08:59 | מאת: אורה

שלום, בבדיקת שמיעה שערכנו לביתי בת ה-6 לפני מספר ימים התגלתה לקות שמיעה עצבית קלה-בינונית, בעיקר בתדרים גבוהים. מאז שהיתה ממש קטנה תמיד היה לה קשה באירועים רועשים כמו מופעים או אפילו בקולנוע. בשלב מסויים היינו שמים לה אטמי אוזניים כדי שתוכל לשבת ולהנות. לאחרונה שוב אנחנו שמים לב שהיא ממש סובלת מהרעש. היא מתלוננת על ילדי הגן ששרים בקול רם, וסותמת את האוזניים עם הידיים כל פעם שנמצאת בחברת ילדים רועשים מידי. אנחנו לקראת בדיקת BERA, וכנאה לאחר מכן נפנה להמשך טיפול בשמע, לקראת עלייתה לכיתה א'. האם יש דרך להקל עליה בנתיים? חשבנו שוב לתת לה אטמים לגן, אבל אנחנו חוששים שזה יפגע עוד יותר ביכולתה לשמוע... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורה שלום רב, לאור מה שכתבת, נראה שאתם בכיוון הנכון ושאתם נוקטים בכל הצעדים הנחוצים שנראה הגיוני לעשות. הרגישות המופרזת לרעש הינה חלק מהליקוי בשמיעה ומעידה כנראה על תיפקוד לקוי של חלק מסויים באוזן הפנימית שאחראי על ויסות הרגישות לצליל, הן בעוצמות חלשות והן בעוצמות חזקות. טוב שבנוסף היא תעבור בדיקת BERA על מנת לבדוק אם יש כאן בעיה גם ברמת המסלול העצבי של מערכת השמיעה. אם בסיטואציות מסויימות היא סובלת מהרעש אז יש להקל עליה, אולי באמת עם אטמים. האם היא מיועדת להתאמת מכשירי שמיעה? אם כן, גם לכשאלה יותאמו ויכוונו, תהיה התייחסות לנושא הזה של רגישות מופרדת לרעש. אני מניחה שאת הייעוץ הזה תוכלו לקבל בשמע ו/או במכון השמיעה אליו תיפנו. שיהיה בהצלחה ולבריאות!

01/07/2014 | 09:39 | מאת: עומרי

שלום אני אמור לשים מכשיר שמיעה אבל אני סובל מדלקות אוזניים והפרשות האם יהיה ניתן להתאים לי מכשיר שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

עומרי שלום רב, במצב כזב, אתה צריך לפנות לרופא א.א.ג. שיחווה את דעתו בנושא ו/או יציע טיפול שיביא את האוזן לידי הפסקה או הקלה בהפרשות. זה אכן בעייתי להרכיב מכשיר שמיעה במצב כזה הן משום שההפרשה עלולה לסתום את המכשיר והן משום שעצם הרכבת המכשיר תפחית את האיוורור לאוזן ובכל עלולה לגרום להגברת ההפרשה. פנה אם כן להתייעצות אצל רופא א.א.ג. שיהיה לבריאות!

01/07/2014 | 07:20 | מאת: שרה

שלום, יש לי טינטון כרוני ושעוות יתר. בצעתי בדיקת שמיעה שיצאה תקינה. כמו כן בצעתי גם בדיקה של ההולכה שגרמה לי לתחושה לא טובה. האם בדיקה זו יכולה לגרום להחמרת הטינטון או לפגיעה בשמיעה? מכיוון שמאז הבדיקה מרגישה מוזר באוזן ומרגישה החמרה בטינטון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בדיקות השמיעה אינן אמורות לגרום לתופעות לוואי או להחמרת תופעות הלוואי אינני בטוחה למה כוונתך בדיקת ההולכה??? הרי כל הדיקות השמיעה הן בדיקות של הולכת הצליל אם בהולכת אוויר או הולכת עצם. אנא דייק במתן שם הבדיקה. הטיניטוס הינו סימפטום, מקור הטיניטוס אינו ממש ברור במאת האחוזים, ישנם גורמים רבים וסיבות רבות להופעתו. אחת הבדיקות היא אמנם בדיקת השמיעה שכן הטיניטוס מהווה סמפטום המצטרף פעמים רבותלליקוי שמיעתי. בברכה גילה סקודוביץ קלינאית תקשורת

19/06/2014 | 11:39 | מאת: אבישי

שלום עשיתי בדיקה teoae שהתשובה שלה התקבלו הדים קוכלוארים בשתי האוזנים בטווח התדרים 3-4 אשמח לדעת מה זה אומר.

לקריאה נוספת והעמקה

אבישי שלום, משמעות התשובה שקיבלת היא שבתדרים אלו, השמיעה טובה מ-35-40 דציבל, בהסתברות גבוהה. ז"א שיש תפקוד טוב של איבר החישה באוזן הפנימית, ושמיעה בתחום הנורמה או לכל היותר ליקוי קל בשמיעה.

11/06/2014 | 08:12 | מאת: נחום

שלום, יש לי מכשירי שמיעה ןאני שומע בהם ממש טוב אבל כשאני מנסה לדבר בטלפון המכשיר מצפצף. האם יש פתרון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נחום, העובדה שאתה שומע ממש טוב במכשירים, כפי שאתה מתאר, היא נקודת התחלה מצוינת. צפצוף המתלווה לדיבור בטלפון הוא תופעה מוכרת, ונובע מ"משוב אקוסטי" הנוצר כתוצאה מקירוב אפרכסת הטלפון למכשיר השמיעה. ישנן דרכים שונות לפתור את הבעיה, הכוללות כיוון של מכשיר השמיעה, הגדרת תכנית ייעודית במכשיר השמיעה לדיבור בטלפון, שימוש באביזר עזר המזרים את הדיבור מהטלפון אל מכשירי השמיעה בתקשורת אלחוטית דיגיטלית או באמצעות לולאת השראה. הפתרון המתאים ביותר במקרה שלך תלוי בדגם מכשיר השמיעה, תכונותיו הספציפיות ונכונותך להשתמש באביזרים נוספים. כדאי שתפנה למכון בו הותאמו לך המכשירים למציאת הפתרון המתאים ביותר. עד אז, אתה יכול לנסות להרחיק מעט את אפרכסת הטלפון ממכשיר השמיעה בעת השיחה, לשנות את זווית החזקתה או להוריד מעט את ההגברה באמצעות ווסת עוצמה אם ישנו כזה. בהצלחה!

05/06/2014 | 09:26 | מאת: ענת

שלום, עקב אוטוסקלרוזיס יש לי ירידה משמעותית בשמיעה באוזן אחת ובשנייה פחות. מה הכי מומלץ לעשות במצבי ניתוח או מכשיר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום רב, במקרה של אוטוסקלרוזיס אנשים רבים מתלבטים בשאלה, ויש לה שני היבטים הקשורים זה בזה: האחד - האם הליקוי בשמיעה הוא כזה שכבר קשה להגביר באמצעות מכשיר שמיעה, או שלא מעוניינים להשתמש במכשיר שמיעה, והשני היא כמה ניתן לשפר את השמיעה באמצעות הניתוח, בהתייחס למידת הסיכון המסוים שקיים בניתוח. לכן, כדאי להתייעץ עם רופא א.א.ג. מנתח ולשאול אותו מהי הכדאיות של הניתוח, ספציפית בהתייחס למצב האוזן שלך. שיהיה לבריאות ובהצלחה!

12/05/2014 | 21:46 | מאת: ירון

סבא שלי משתמש במגבר שמיעה שנראה כמו קופסת סיגריות שמשתלשל ממנו אוזניות שמיעה. ואנחנו צריכים לדבר למיקרופון שנמצא במכשיר. וכך יש לנו קשר עימו. סבי בן 89. רציתי לדעת. המגבר הזה זה המכשיר שמסמן שכאילו סבי הוא רגע לפני חרשות? בדרך כלל למי נותני מגברים כאלו? האם אני יכול להבין שבלי האוזניות האלו סבי חירש? תודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום רב, ראשית, אני מתנצלת על האיחור במתן התשובה, שחל עקב בעיה טכנית. ובכל אופן אני מודה לך על פנייתך. ולגבי סבא שלך: מתיאורך מסתמן שהוא משתשמש במגבר קול פשוט ולא במכשיר שמיעה. הדבר אינו קשור דווקt לרמת השמיעה שלו אלא ליכולת שלו לתפעל מיכשור מורכב יותר, כמו מכשירי שמיעה. מכיוון שאינני מכירה את סבא שלך ואת מצבו, הרי שלא ידועים לי השיקולים שבעטיים קלינאי התקשורת בחר עבורו סוג כזה של מיכשור. בדרך כלל מיכשור כזה ניתן לאנשים שאינם ניידים ושמשיקולים שונים הם או בני משפחתם לא רצו לרכוש מכשירי שמיעה. היתרון הברור של מכשירי שמיעה הוא cכך שהם נישאים בקלות על האוזן ובעיקר שהם מכוונים בצורה מדוייקת לליקוי השמיעה. אני מאוד ממליצה לך ולבני משפחתך לקבוע לסבך בדיקת שמיעה במכון שמיעה ואז להגיע יחד איתו לפגישת ייעוץ מסודרת עם קלינאי תקשורת שעוסק בהתאמת מכשירי שמיעה. בכל סניפי שטיינר תוכלו לקבל ייעוץ כזה ללא תשלום וללא התחייבות. תוכל לברר לגבי הסניף הקרוב למגורי סבך בכתובת: www.steiner.co.il שיהיה בהצלחה!

11/05/2014 | 10:45 | מאת: דן

שלום אני מזה חודש סובל מעיווט שמיעה בצד ימין .אחרי שכל הבדיקות תקינות כולל bera הלכתי לפרופסור ומנתח שאמר לי שהכל תקין אבל בתכלס הבעייה ממשיכה.מכיוון שלמדתי סאונד אני יכול להסביר לכם שיש לי עיווט בין התדרים הנמוכים לבין הגבוהים בצד ימין אני שומע לא טוב עד לתדר 800 הרץ ויש לי 30 הרץ הבדל בין מה שאני שומע בצד שמאל לימין .אני מרגיש גם מין לחץ באוזן ימין והפרעה למרות שלקחתי moxibyt נגד דלקת לא עזר.שלחו אותי לmri אבל הייתי רוצה לדעת מה ניתן לעשות ואיך אפשר לבדוק בתוך האוזן הפנימי מה יש לי.

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום רב, לצערנו לא ניתן ממש לבדוק את האוזן הפנימית ואכן לעתי תופעות כפי שאתה מתאר, קשורות להפרעה כלשהי באוזן הפנימית. הבדיקות שכן ניתן לעשות הן בדיקות שמיעה וברה ואם יהיה MRI אז מה טוב. תפקיד הברה והMRI הוא לשלול בעיה כשלהי על עצב השמיעה. וכך, על דרך השלילה ניתן יהיה לשער שאם אין בעיה כלשהי על עצב השמיעה הרי שזה מחזק את ההשערה על הפרעה באוזן הפנימית. לא תיארת מה הראתה בדיקת השמיעה: האם יש או אין בעיה או ירידה בשמיעה שלך? אוכל להתייחס באופן יותר ספציפי לאור תשובותיך.

01/05/2014 | 06:23 | מאת: מירב

הבן שלי עבר בדיקת שמיעה והערכים. RT תדרים ביניים 35-40 תדרים נמוכים 50 והLT גם תדרים ביניים 40 תדרים נמוכים 50 מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירב, לא ניתן לתת תשובה מלאה לגבי מצב השמיעה של בנך על סמך התוצאות המאד חלקיות שסיפקת. חשוב לדעת איך נערכה הבדיקה - בחדר אטום דרך רמקולים או דרך אוזניות? האם נבדקו ספי הולכת עצם? באיזה סוג גירוי השתמשו? מה מצב האוזניים לפי בדיקת רופא אאג? מה הייתה מידת שיתוף הפעולה בבדיקה? עקרונית, התוצאות שהתקבלו מעידות על ליקוי שמיעה קל - בינוני, אך לא ניתן לדעת אם מדובר בליקוי הולכתי, עצבי או מעורב. אני ממליצה לך לגשת עם הבדיקה לרופא אאג להמשך בירור ובדיקה.

שימוש ממושך ללא הפסקה אפילו בלילה יכול לגרום נזק? לפעמים הסוללה נגמרת בלי שאני סמה לב באחד מהמכשירים זה יכול לגרום נזק? דבר האחרון להמרות המכשירים הטינטון מעצים עם הזמן זה יכול להיות קשור למכשיר שמיעה? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ברטינה שלום רב, שימוש ממושך במכשירי שמיעה אינו מזיק לשמיעה, וזאת בתנאי שהמכשיר מכוון כיאות ואינו מייצר הגברה עוצמתית מדי. לגבי הסוללה שנגמרת מבלי שאת שמה לב, כדאי שקלינאי התקשורת שמכוון לך את המכשירים, יסדר שתשתמעי את ההתראה של היחלשות הסוללה, כי כשהמכשיר באוזן כשהוא לא פועל, הרי שזה ממש כמו להרכיב אטם אשר מחליש עוד את השמיעה שלך. ולגבי התעצמות הטינטון - שוב, כדאי לוודא שאינך מקבלת הגברת יתר מהמכשיר, או שההגבלה על העוצמה המכסימלית שלו מכוונת כיאות. הגברת יתר היא כמו חשיפה לרעש מזיק: עלולה לגרום לירידה נוספת בשמיעה ולהיווצרות טינטון. כדאי אם כן שתפני למכון השמיעה שלך לבדיקה מדוקדקת של רמת ההגברה שאת מקבלת מהמכשיר. בהצלחה!

16/02/2014 | 06:08 | מאת: שרונה

שלום, לאבי יש מכשירי שמיעה חדשים שעלו המוןןןן האם ידוע לכם האם ניתן לבטח אותם "כל הסיכונים" (גם כנגד אובדן) והיכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שרונה שלום, בהחלט ניתן ומומלץ לבטח את המכשירים כנגד אובדן ונזק מוחלט. ישנם מספר סוכני ביטוח שמציעים את השירות (תוכלי לאתרם באמצעות חיפוש פשוט ברשת) ובנוסף, אם יש לאביך ביטוח רכוש בביתו, הרי שבמקרים רבים ניתן להוסיף (בתשלום) את מכשירי השמיעה לביטוח זה. במקרה כזה רק חשוב לוודא שהכיסוי פועל גם כשהמכשירים מחוץ לבית. בברכה, תמר גלבגיסר

09/02/2014 | 07:58 | מאת: מורן

שלום רב ברצוני לדעת האם קיים מכשיר שמיעה המנטרל לחלוטין רעש סביבתי ורק מגביר את עוצמת הדיבור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מורן שלום העולם שלנו כולל צלילים רבים חלקם דיבור וחלקם אינם דיבור אך חשובים לא פחות. צלילי הסביבה (רעשים??? ) יכולים להיות דפיקה בדלת או מכונית שמתקרבת, והם חשובים עבורנו באותה מידה. מי קובע מה לבטל ומה להגביר??? האם אנו רוצים לשמוע רק דיבור? נראה לי שעולם השמיעה יהיה מאוד אפרורי אם נעשה זאת, זה די דומה לחזרה לעולם השחור לבן בטלוויזיה. מטרת מכשירי השמיעה המתקדמים הינה להנחית את רעשי הסביבה על מנת להקל על המאזין ולשפר את הבנת הדיבור בסביבות רועשות. מכשירי השמיעה לא באים לבטל צלילי סביבה או רעשים סביבתיים אלא להנחיתם כאשר הם מפריעים להבנת הדיבור. מכשירי שמיעה מתקדמים ומשוכללים יכולים היום לערוך חישובים בתדירויות השונות של יחס דיבור לרעש ולהחליט היכן להגביר וכמה להגביר כדי לשפר את היחס לטובת הדיבור, ובכל לשפר את הבנת הדיבור בסביבות רועשות. אך לא כדי לבטלם. בנוסף ישנם עזרים שמצטרפים למכשירי השמיעה ויכולים לשפר יחס זה כמו מיקרופון אלחוטי או מערכת .FM מקווה שזה ענה קצת על שאלתך גילה

31/01/2014 | 15:02 | מאת: ברטינה

אני סובלת מטינטון כמעת 3 חודשים ,בהסדר עם קופת חולים קיבלתי 2 הצעות לשני מכשירים widex glear330 וsiemens pure carate 301 העלות דומה כל יועץ אומר שמכשיר שלו יותר איכותי נכון שזה מאוד אישי אבל איך אםשר להחליט על סמך איזה נתונים? בתודה מראש. mmm

לקריאה נוספת והעמקה

ברטינה שלום, אכן לעיתים ההחלטה קשה...בהחלט ייתכן ששני המכשירים שהוצעו לך טובים (אני מכירה את מכשיר ה-WIDEX שהוצע לך והוא מצוין!) ולכן צריך לקחת החלטה על סמך משתנים נוספים שלעיתים הם לא פחות חשובים מאיכות המכשיר: המקצועיות והזמינות של קלינאי התקשורת שהמליץ לך על המכשירים, איכות השירות שניתנת במכון השמיעה, הקירבה למקום המגורים שלך וכן ההתרשמות הכללית שלך ממכון השמיעה. וספציפית לגבי מכשיר ה-Clear 330: הוא מכיל תכניות האזנה מיוחדות שנקראות ZEN. תכניות אלה מפיקות צלילים מרגיעים, העשויים להפחית את רמת המתח הכרוך בטינטון המטריד אותך ולסייע במיסוך צלילי הטינטון. את מוזמנת לקרוא עוד בנושא באתר החברה: http://www.widex.com/en/hearing/hearing/tinnitus/widex-zen-therapy/ בהצלחה!

שעות הערב משבמשך היום אפשר לחיות עם עוצמת הטינטון בערב זה ממש בעיתי.כאשר הטינטון הוא בתדירות גבוחה 2-8 khz וליקושמיעה נורמל עד בנוני חמור בשתי אוזניים יש סיבוי מכשיר שמיעה מיהטובים יכול לעזור .בתודה מראש .

לקריאה נוספת והעמקה

בתיה שלום, הטינטון יכול להופיע בעוצמות שונות במשך היום ולהעיק יותר או פחות בזמנים שונים. בין היתר, זה יכול להיות קשור לעייפות, מתח, אולי את פעילה פחות בשעות הערב ואז את שמה לב יותר לטינטון. בנוסף, הטינטון מורגש יותר כאשר מסביב שורר שקט, כמו בלילה למשל כאשר מנסים להירדם, מפני שהשקט שמסביב מדגיש ומעצים את הרעש הפנימי. יתכן שהסביבה שלך שקטה יותר בשעות הערב ואז, כאמור, הטינטון עלול להיות מעיק יותר. טיפול בטינטון כולל, בין היתר, מרכיב של האזנה לצלילים חיצוניים, שנועדו להסיח את הדעת מהרעשים הפנימיים ולמסך אותם. שימוש במכשירי שמיעה מסייע, לעיתים קרובות, להקל על התופעה, מפני שמכשירי שמיעה מגבירים את הצלילים הסביבתיים ואלה מפחיתים את עוצמת הטינטון שאת שומעת מבפנים. ישנם היום מכשירי שמיעה מתוצרת WIDEX המכילים בתוכם תכניות האזנה מיוחדות שנקראות ZEN. תכניות אלה מפיקות צלילים מרגיעים, העשויים להפחית את רמת המתח ולסייע במיסוך צלילי הטינטון הפנימיים, זאת בנוסף להשפעה הממסכת הכללית שמתלווה לשימוש במכשירי שמיעה כפי שהסברתי למעלה. מציעה לך לפנות ליעוץ באחד הסניפים של חברת "שטיינר מכשירי שמיעה" המשווקת מכשירים אלה כדי לבדוק באם זה עשוי להתאים לך. בהצלחה!

28/01/2014 | 12:10 | מאת: אילנה

שלום, לסיכום בדיקת BERA שעשיתי גל lV לא הודגם בצד ימין,שאר הגלים נרשמו עם זמני חביון ואמפליטודות תקינים דו"צ. INTERLATENCY III-V תקין דו"צ. מה פרוש הפיענוח?

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה שלום, המשמעות היא שהבדיקה תקינה עבור כל צד, ורק השאלה היא אם קיימים הבדלים בין הצדדים. תבדקי אם יש הערה לגבי הבדלים בין הצדדים, ואם אין הרי שיש להניח שגם זה תקין.

22/01/2014 | 08:46 | מאת: ורד

בת 55. לאחרונה ירידה בשמיעה. בבדיקת שמיעה ירידה ב 20 דציבלים אוזן ימין. וירידה 35 דציבלים אוזן שמאל. בדיקת ברה תקינה. בדיקת אוזניים תקינה על ידי רופא אאג. מה עוד צריך לבדוק.? לקחתי את זה די קשה. אימי עם בעיות שמיעה קשות מילדות האם זה תורשתי? תמיד שמעתי טוב. האם זה מצדיק מכשיר שמיעה? אני מסתדרת די טוב. אני קצת במתח כשמדברים אלי. אני עובדת בסביבת עבודה שקטה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ורד, הנתונים שמסרת לגבי הבדיקה שנערכה לך חלקיים ולא מאפשרים לתת תשובה מלאה לשאלותייך. ראשית - אני מבינה שחזרת אל רופא אאג עם הבדיקה והוא הפנה אותך לבדיקת ברה, שהיא תקינה, וזה מצויין - צריך להמשיך להיות במעקב אאג.אין לי יכולת לתת לך תשובה לגבי התורשתיות. זו שאלה לרופא... לגבי שיקום השמיעה : מדובר בליקוי קל. הצורך בשיקום שמיעה במצב של ליקוי קל נקבע בעיקר לפי ההרגשה שלך ועד כמה הליקוי מפריע לך לתפקד ביום יום. כפי שאת מתארת - את מסתדרת די טוב ולכן מה שאני ממליצה בשלב זה - לגשת לייעוץ באחד מסניפי שטיינר ולשמוע חוות דעת קלינאי תקשורת תוך הסתכלות כוללת על בדיקת השמיעה המלאה ותוך שיחה איתך על הצרכים שלך, על המקומות בהם את מרגישה קושי, ועל החששות שלך. יתכן שלאחר שיחת הייעוץ תחליטו יחד לנסות מכשירי שמיעה או אביזרי עזר אחרים, ויתכן שההחלטה תהיה לא לעשות כלום כרגע. בהצלחה!

20/01/2014 | 07:46 | מאת: פיבי

שלום, אני בת 28 , סובלת מליקוי שמיעה באוזן ימין , אני מתעניינת האם אפשר להתאים לי מכשיר שהוא זעיר ולא נראה לעין ? האם קיים דבר כזה ? הבנתי שאני צריכהה אולי להשים מכשיר בשני האוזניים , אשמח לקבל פרטים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פיבי שלום, בהחלט ישנם היום מכשירים שהם גם הרבה פחות נראים וגם מעוצבים באופן חדשני ואסתטי יותר. לגבי הגודל: זה בעיקר תלוי ברמת הליקוי בשמיעה ובאופיו. אני ממליצה לך פשוט לגשת לשיחת ייעוץ ולקבל מקלינאי התקשורת את כל המידע הרלוונטי ואז לקבל החלטה. ולגבי האוזן השניה: אם היא תקינה, הרי שאין צורך להרכיב בה מכשיר שמיעה. בכל אופן, את יכולה ליצור קשר עם סניף "שטיינר מכשירי שמיעה" (steiner.co.il) הקרוב למקום מגורייך ולקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות. שיהיה בהצלחה!

16/01/2014 | 15:30 | מאת: זיוה

שלום רב, לפני שנה וחצי עברתי השתלת שתל שבלול לאחרונה החלו צפצופים חזקים מכיוון השתל הפנימי במידה ואני מרכיבה את השתל עוצמת הרעש חזקה יותר ולכן איני מרכיבה עד שהצפצוף פוסק וזה יכול להמשך משהו כמו שעה ממש מוציא מדעת.. פניתי למנתח שלי ואין לו הסבר לכך כהגדרתו "נדיר" מה שקורה לי .קיבלתי ממנו טיפול בסטרואידים במשך שבועיים וזה לא עזר האם נתקלתם בתופעה כזו ? ואם כן האם יש פתרון לבעיה? תודה זיוה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זיוה צפצופים חזקים ועוצמות צליל חזקות שמונעות הרכבת מערכת השתל אינם מן הצפוי ואינם אמורים להיות. עלייך לפנות אל מרכז ההשתלות המטפל בך על מנת לדווח וכן על מנת למצוא פתרונות. במקרה והמרכז מגיע למבוי סתום הוא תמיד יכול להזמין את המומחים הקליניים של חברת השתלים על מנת לבדוק את מערכת השתל וכן לייעץ בעניין המיפוי. בהצלחה ושבת שלום גילה

06/01/2014 | 15:53 | מאת: קורל

שלום יש לי בעיה בתי תגיל 3 סבלה מבעיות שמיעה והגיעה לגיל שצריכה ליתגיס כיום היא בקושי שומעת מה המפקדים מדברים איתה כשהגב מופנה לאחור אני מבקשת את עזרתכם איך בתי ואני פונים לבדיקה שמיעה בצבא ובאיזה מקום זה נמצא שיתיחסו לענין כי המפקד שלה לא מתיחס ולא המשקי,ת ואני לא רוצה חלליה שיקרא משהוא לבתי אשמח מאוד אם תענו לי הטלפון שלי הוא 0527020652

לקריאה נוספת והעמקה

קורל שלום רב, לא ברור לי מפנייתך מדוע לבתך אין מכשירי שמיעה, בעיקר אם את ממש חוששת לתיפקוד שלה עקב בעיית השמיעה. בכל אופן, במסגרת השירות הצבאי, הבת שלך צריכה לבקש להיפגש עם רופא א.א.ג. שיפנה אותה לבדיקת שמיעה. לאור התוצאות שיתקבלו, קליניאית התקשורת במכון השמיעה תוכל לייעץ מה ניתן לעשות. האם צריך להמשיך בטיפול אצל רופא א.א.ג או שיש להתאים מכשירי שמיעה. בכל אופן, הדבר יטופל בדיוק כמו כל בעיה רפואית אחרת במסגרת הצבא.

06/01/2014 | 09:57 | מאת: אלון

הבת שלי צריכה מכשיר שמיעה אבל אנחנו ממש נתקלים איתה בבעיות, יש לה מכשיר דיי בולט והיא ממש מתעקשת שלא ללכת איתו למרות שהיא זקוקה לו ואנחנו מתווכחים על זה כל הזמן. אני ואישתי חשבנו אולי להחליף את מכשיר השמיעה שלה למכשיר קטן יותר ופחות בולט, וחיפשנו מידע באינטרנט וראינו שיש מגוון מכשירי שמיעה לילדים אבל שלא תמיד אפשר להתאים לבעייה מכשיר שמיעה קטן ומה גם שקצת הלכנו לאיבוד בכל המגוון והיינו שמחים לשמוע, באילו מקרים אי אפשר להשתמש במכשיר שמיעה קטן? האם יש משהו מומלץ לילדים? יש לכם רעיונות איך לשכנע אותה להפסיק להתווכח על המכשיר הקיים אולי?

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום, יש בפנייתך שני נושאים נפרדים: האחד הוא השאלה הטכנית, וכאן התשובה היא שכתלות בחומרת הליקוי ובגיל הילדה, בתנאים מסויימים ניתן להתאים מכשיר קטן יותר. אז אם תרצה, תכתוב שוב ותפרט את גילה של הילדה ותתאר את הליקוי בשמיעה. הנושא השני, והחשוב יותר הוא הוויכוח על הרכבת מכשירי שמיעה: מניסיוני לאורך השנים, העניין מתחיל ונגמר במסר הגלוי והסמוי שההורים מעבירים לילד. אם להורים יש ספק לגבי הרכבת המכשירים, או שהם עדיין לא השלימו עם הנושא וקיימת בהם התנגדות, או חוסר הבנה, או חוסר אמון במי שהתאים את המכשירים, הדברים הללו מחלחלים ועוברים לילד. אם ההורים, לצד הקושי האישי שלהם מצליחים להפגין אמון וביטחון בצורך בהרכבה ובהתאמה שנעשתה, הרי שממש כמו צורך בנטילת תרופה חיונית, אין כאן מקום לוויכוח. אני לא מכירה אתכם אישית, אבל שוב, מנסיוני, לילד עצמו אין דיעות קדומות לגבי מכשירי שמיעה ולהיפך, ילדים מגיבים בשמחה ובהתלהבות להרכבה של מכשירים כי הם שמאפשרים להם את הדבר המופלא הזה של תקשורת קלה יותר עם סביבתם. אם אתם מעבירים מסר חיובי, תומך ובטוח, ומבהירים, לא בכעס, בעידוד, שהרכבת מכשירים איננה נושא לדיון או ויכוח, הרי שמהר מאוד, בנחישות ובעקביות, תגלו שהיא מרכיבה את המכשירים ללא כל בעיה. כל האמור לעיל הוא כמובן, בתנאי שהמכשירים אכן מכוונים כמו שצריך ושהאוזניות יושבות טוב באוזן, מבלי ללחוץ או להכאיב. שוב, העניינים הטכניים הם לרוב פשוטים ופתירים, ובכל מקרה אשמח לענות לכם עם פרטים נוספים. בהצלחה ובהרבה עידוד, תמר

02/01/2014 | 09:59 | מאת: דורית

שלום, אני בת 67 עם 50% ירידה בשמיעה בכל אוזן. מה עדיף, מכשיר חיצוני או כזה שכולו בתוך האוזן לא רק מבחינת יופי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דורית שלום, אני מניחה שאת מדברת על ליקוי בינוני בשמיעה (ליקוי של כ-50 דציבל?), שמבחינת מידת הכיסוי של מכשירי שמיעה, הרי שהן אלו המורכבים מאחורי האוזן והן אלו היושבים בתוך האוזן, מתאימים לך. אבל, מבחינות אחרות, ברוב המקרים עדיף להרכיב מכשירים מאחורי האוזן כי להם כמה יתרונות: 1. הסוללה שלהם לרוב גדולה יותר ולכן מספיקה ליותר שעות של שימוש וקל יותר להכניסה. 2. יש מקום ללחצנים נוספים, אם יש צורך, לשם ויסות עוצמה או מעבר לתוכניות. 3. יש מיקרופונים כיוונים הממוקמים בצורה אופטימלית ומסייעים בהבנת דיבור על רקע רעש 4. המכשירם עמידים יותר כי האלקטרוניקה שלהם פחות חשופה להפרשות ולכלוך מתעלת האוזן 5. ומהבחינה האסתטית - מכשירים מאחורי האוזן מוקטנים, כאלה שהרמקול שלהם ממוקם בתוך תעלת האוזן, הינם אסתטיים ביותר, לרוב פחות נראים מאשר אלו היושבים בתוך האוזן. שיהיה בהצלחה, ובכל מקרה כדאי לגשת ולקבל ייעוץ ספציפי מקלינאי תקשורת המומחה במכשירי שמיעה. תוכלי לקבל ייעוץ כזה, ללא התחייבות בכל אחד מסניפי חברת שטיינר. www.steiner.co.il

31/12/2013 | 09:50 | מאת: ניצה

שלום בתי בת השש סובלת מירידה בשמיעה בצורה בינונית. (45). בנוסף סובלת מדלקות חוזרות ונישנות. אני צריכה לקנות לה מכשירי שמיעה ומנסה לברר האם ישנם מכשרים שיאווררו את האוזן ולא יאטמו במלואן על מנת לא לגדל מצע טוב יותר לדלקות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ניצה, לילדים בגיל של בתך נהוג להתאים מכשיר שמיעה, היושב מאחורי האוזן, ומתחבר באמצעות צינורית לאוזניה המוכנסת לתעלת האוזן. כאשר הירידה בשמיעה אינה חמורה (כמו במקרה של בתך), ניתן לקדוח תעלה לאורך האוזנייה, אשר תפקידה לאוורר את תעלת האוזן ולמנוע את אטימתה המלאה. גודל תעלת האוורור תלוי במבנה ובגודל של תעלת האוזן ובחומרת הירידה בשמיעה. בכל מקרה, יש להתייעץ עם רופא אא"ג ולקבל את אישורו לשימוש במכשירי שמיעה טרם ההתאמה. שיהיה בהצלחה!

26/12/2013 | 12:26 | מאת: הדר

שלום רב, ברצוני להתייעץ לגבי סבתי, אישה בת 90, סיעודית אך צלולה לחלוטין. סובלת מירידה הדרגתית בשמיעה שהחמירה לאחרונה עד מצב של אי יכולת תקשורת בטלפון. כמובן שהדבר מאד מפריע לה. משתמשת מזה מספר שנים במכשיר שמיעה, אך כיום ללא הועיל. האם יש דרך לעזור לה בנושא? בהתחשב בזה שאינה ניידת ואינה יכולה להגיע בעצמה לבדיקה/מדידות/אבחנה וכו'. למשל בעזרים מכניים כלשהם..שהם כלליים לבעיות שמיעה בגיל המבוגר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדר, יש מספר דרכים לעזור לסבתך. ראשית ישנה אפשרות להזמין קלינאי תקשורת שיגיע לביקור בית עם אודיומטר נייד, יערוך בדיקת שמיעה, ייקח מידה לאוזניות ואף יגיע לאחר מכן עם האוזניות המוכנות ומכשירי שמיעה שיותאמו במקום בעזרת מחשב נייד. אפשרות שניה היא להתאים אביזרי עזר שאינם דורשים התאמה אישית, כמו טלפון מיוחד לכבדי שמיעה שיאפשר לסבתך לשוחח בטלפון, או מגבר אישי שיאפשר לה לנהל שיחות עם אנשים הנמצאים בקרבתה. ניתן לפנות לחברת שטיינר לקבלת פרטים נוספים. בהצלחה....

25/12/2013 | 07:47 | מאת: יאנה

בת 30 ומזה זמן רב אני מרגישה שאינני שומעת טוב. בבדיקה שערכתי התקבלו התוצאות הבאות: עקומה בצורת האות U שבנקודת המינימום הגרף הכחול מגיע ל45 והאדום ל55. בנקודות המקסימום מגיע ל-10 ו-20 (בטווחים 250,8000). בטבלה שמתחת לעקומה התוצאות הבאות: SRT- ימין 40 שמאל 35. DISK%- 100%. ו DB בימין 75 ושמאל 70 (תחת העמודה MASK רשום 65). אשמח לקבל הסבר על התוצאות. הבנתי מהבודקת שקיימת ירידת שמיעה עצבית. מה המשמעות? האם מומלץ על מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאנה, בזמן עריכת בדיקת שמיעה מבוצעות מספר בדיקות שונות, שמטרתן לבדוק את רמת השמיעה וגם לאבחן את מקור הבעיה, אם קיימת בעיה כזו. מכיוון שלא תיארת את כל העקומות אני לא יכולה לקבוע אם מקור הבעיה הוא הולכתי או עצבי, אבל אני מבינה שהקלינאית שבדקה אותך כבר אמרה לך שהבדיקה מעידה על ליקוי ממקור עצבי. מבחינת חומרת הליקוי - התוצאות שאת מתארת מעידות על ליקוי קל עד בינוני, כשיש שונות ברמת הליקוי בין התדירויות השונות - הליקוי משמעותי יותר בתדירויות הביניים וקל יותר בתדירויות הנמוכות והגבוהות. המשמעות היא שהליקוי מורגש יותר בתחום תדירויות הדיבור,ועלול לגרום להפחתה באיכות החיים שלך וביכולת התקשורת שלך.אי לכך בהחלט יש מקום לשקול שיקום שמיעתי,כמובן לאחר פניה לרופא אאג שיראה את התוצאות ויחליט אם יש צורך לבצע ברור נוסף.אני מציעה לך להגיע לאחד מהסניפים של חברת שטיינר הקרובים למקום מגורייך לצורך יעוץ מפורט יותר וקבלת הסברים מעמיקים, גם על הבדיקה וגם על האפשרויות הפתוחות בפנייך. בהצלחה!

24/12/2013 | 09:43 | מאת: נוחי

בני בן 2.2 נולד פג, בגיל שנה החל להרכיב מכשירי שמיעה עקב לקות שמיעה בינוני/חמור עקב בעיה הולכתית. כבר שנה מטופל אצל קלינאית תקשורת בנוסף יש לו עיכוב התפתחותי רב תחומי לשמחתי בתחום המוטורי מצמצם פערים ובקרוב ילך עצמאי. כיום הולך עם חפצים. שאלתי: הקטן לא מדבר בכלל! הוא מקשקש, ולאחרונה אומר הברות האם הגיוני שלמרות שבטיפול ולמרות מכשירי שמיעה עדין לא מדבר בכלל???

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שקודם כל יש להפנות את השאלה לקלינאית התקשורת המטפלת בבנך. היא זו שמכירה אותו ואת יכולתיו ותוכל לקיים איתך תיאום ציפיות לגבי ההתקדמות שלו בתחום הדיבור. כמובן, שבמקביל, יש לוודא שהמכשירים פועלים כהלכה ושמכוונים לפי מצב השמיעה הנוכחי שלו. זאת יש לעשות במכון השמיעה בו נרכשו המכשירים או לחלופין, אם הוא מטופל במיח"א, לעשות שם. אם המכשירים מכוונים כראוי, הרי שיש לצפות להתקדמות מסויימת, אך קצב ההתקדמות קשור בהכרח לקיום בעיות נוספות בהתפתחות, אם יש כאלה.

24/12/2013 | 07:30 | מאת: מיכאל

שלום רב לאבא שלי (בן 73)היתה שמיעה אבסולוטית וכל חייו היה מנגן באקורדיון על פי שמיעה. בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בשמיעה ואף הותאם לו מכשיר שמיעה. בשנה-שנתיים האחרונות הוא מתלונן שהוא שומע את הצלילים באופן שונה. (במקום דו שומע רה, במקום רה שומע מי וכו') ובשל כך הוא לא יכול לנגן יותר :( האם יש משהו שניתן לעשות? האם יש טעם לנסות ולהתאים מכשיר שמיעה אחר? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכאל שלום, קודם כל, אין קשר בין ליקוי בשמיעה לבין שמיעה אבסולוטית, כך שבהחלט ייתכן שהיכולת הזו עדיין שמורה אצל אביך. בנוסף, חשוב להבין שמכשירי השמיעה המודרניים הינם מכשירים דיגיטליים, ז"א שהצליל הנקלט בהם עובר עיבוד ממוחשב. בהתבסס על העיקרון הזה, צלילים המופקים ע"י כלי נגינה, יפוענחו במעבד של מכשיר השמיעה כ"רעש" ויעברו דחיסה או הנחתה, כך שיושמעו בצורה מעוותת. לכן, יהיה טוב אם אביך ייגש למכון השמיעה בו רכש את המכשירים ויבקש מקלינאי התקשורת, אם הדבר אפשרי, להוסיף עבורו תוכנית מיוחדת לשמיעת מוסיקה. שיהיה בהצלחה!

27/11/2013 | 14:04 | מאת: קרן

שלום רב , היום העבירו לי את הפלאפון ליד האוזן הצמדתי אותו צמוד לאוזן ולא שמתי לב שהוא על רמקול וזה היה ממש חזק . רציתי לדעת אם מדבר כזה יכול להיווצר קרע בעור התוף ? ואם כן , האם זה הקרע עובר לבד עם הזמן או שזה מסובך ?

לקריאה נוספת והעמקה

קרן שלום, סליחה על התגובה המאוחרת. ההודעה הגיע אלי באיחור בשל בעיה טכנית. אני מקוה שמאז את חשה טוב יותר, ולשאלתך: צליל חזק לרוב לא יגרום לקרע בעור התוף, אלא אם הוא מלווה בהדף משמעותי (כמו בפיצוץ למשל). בכל אופן, נזק אכן יכול להיגרם כתוצאה מחשיפה לצליל פתאומי חזק, גם אם החשיפה היא למשך שמן קצר. ככל שהצליל חזק יותר ומשך החשיפה ארוך יותר, הנזק השמיעתי יהיה גדול יותר. הנזק הוא פיסי ממש, למבנים באוזן הפנימית ("השבלול"). כתלות בעוצמת הפגיעה, חלק או כל הנזק יכול להיות חולף, וחלקו עלול להישאר לתמיד. המלצתי היא לגשת לרופא א.א.ג. שיתרשם ממצב עור התוף ויפנה אותך לבדיקת שמיעה. אם בבדיקה יש עדות לנזק שמיעתי, מ ומלץ לקיים מעקב תקופתי, לבחון אם המצב קבוע, משתפר, או חלילה נעשה גרוע יותר. שיהיה לבריאות!

17/10/2013 | 09:47 | מאת: רותי

שלום לכן רופא א.א.ג שלח אותי לבדיקת שמיעה. בבדיקה אובחנה ירידה של 40 דצב. ליקוי קל-בינוני. הומלץ לי על מכשיר שמיעה ITC. BTE. הרופא שלח אותי לצילום mri של מח וגזע הנוח והאוזניים התקבלה תשובה: "הרחבה של vestibular aqueduct משני הצדדים ברוחב 2 מ"מ". האם יש קשר בין התשובה לליקוי שמיעה? תודה רותי

לקריאה נוספת והעמקה

רותי שלום, בהחלט ייתכן קשר בין ההרחבה של ה-vestibular aquaduct לבין הירידה בשמיעה, שכן הדבר כנראה מעיד על הגדלה של ה-endolymphatic duct and sac אשר ידועה כגורמת להפרעה בתיפקוד של האוזן הפנימית וכך גם לליקוי שמיעה תחושתי.

שלום לך תודה שחזרת אליי האם תוכלי להסביר לי למה הכוונה? והאם זה בלתי הפיך? אהיה חייבת לשים מכשיר שמיעה, אחרת המצב יכול להחמיר יותר? קשה לי ככל הנראה אצטרך להרכיב.. אני לחוצה שלא יראו, למרות שיודעת שעדיפה איכות חיים. וכיצד אפשר להרכיב מכשיר שמיעה מאחורי האוזן, אם אני מרכיבה משקפיים, זה אפשרי? תודה רותי

שלום, ביום א' נפגעתי בתאונת דרכים בה התנגשתי ברכב שלפני בעוצמה. כתוצאה מכך יש ירידת שמיעה של 80% באוזן שמאל. 1. מה הטיפול המומלץ? אשמח לקבל הסבר על אופן ומשך הטיפול 2. האם יש דחיפות בטיפול או שכדאי להמתין ולראות אם חל שיפור? כרגע חלפו 4 ימים מיום התאונה. בתודה מראש, נעמי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמי, ירידה בשמיעה כתוצאה מהתנגשות עוצמתית יכולה להיות מסוגים שונים, בהתאם לאזור שנפגע באוזן. הפרוגנוזה לשיפור עם הזמן ואופציות הטיפול השונות תלויות באופי הפגיעה ואין ביכולתי לחוות דעה על סמך הנתונים שציינת בפנייתך. אם הפגיעה היא עצבית הנזק הוא, בדרך כלל, בלתי הפיך. במקרה של פגיעה עצבית בלתי הפיכה, אופציית השיקום העיקרית היא באמצעות מכשיר שמיעה. אם הפגיעה היא בעצמימי השמע שבאוזן התיכונה ניתן לפעמים לטפל באמצעות ניתוח. ממליצה לך לפנות לרופא אא"ג ולבצע בדיקת שמיעה אבחנתית במכון שמיעה של קופת החולים אליה את שייכת. בהתאם לממצאים בבדיקת השמיעה וחוות הדעת של רופא אא"ג ניתן יהיה לקבוע את מהות הפגיעה, הפרוגנוזה לשיפור ספונטני ו/או צורך בשיקום באמצעות מכשיר שמיעה או אביזר עזר שמיעתי אחר. את יכולה להרשות לעצמך להירגע מהטראומה, ואז לפנות להמשך בירור והתייעצות. מאחלת לך שתרגישי טוב במהירה!

שאלתי גלומה לעיל. ידוע לנו הרבה על מכשירי שמיעה למיניהם, אבל האם מישהו פיתח אפשרות ע"י תרגול או טיפול לשפר שמיעה/הבנה בגיל מבוגר? דני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דני, את השמיעה עצמה לא ניתן לשפר ללא אביזרים:מכשירי שמיעה, אביזרי עזר, שתלים... לעומת זאת - ניתן בהחלט לשפר את יכולת תפיסת הדיבור על ידי תרגול, תחום שנקרא אימוני שמיעה. באימון מסוג זה לומדים לנצל באופן המיטבי את השמיעה ולומדים להפיק את מירב התועלת מהשמיעה, עם ובלי מכשירים. בנוסף - ניתן גם לתרגל ולשפר מיומנות של קריאת שפתיים, מה שמשפר גם כן את יכולת תפיסת הדיבור.

28/07/2013 | 10:38 | מאת: רות

יש לי ירידה חמורה בשמיעה באוזן שמאל לפני כ3 שנים כשהייתי במכון שמיעה הוסר לי לפי בדיקה אז שזה לא יהיה הוגן לתת לי מכשיר באוזן זה היות וזה לא יעזור לקחתי מכשיר לאוזן ימין כדי לשפר את אוזן ימין כי שם היתה ירידה קלה אומנם אבל זה עוזר לי להבנת דיבור לפני שבועיים בוצעה שם במכון בדיקה לאוזן שמאל ונאמר לי שיש לי שמיעה של 36% באוזן הזו והיציעו כן לנסות מכשיר באוזן הזו אני לא מוצאת שזה עוזר לי בשמיעה אולי אולי רק זה מביא לי את השמיעה למרכז האם זה בכל זאת חשוב לשים מכשיר באוזן הזו למרות שזה לא עוזר לי אוביקטיבית זה בכול זאת עולה הרבה כסף אבקש התיחסות לשאלה האחרונה

לקריאה נוספת והעמקה

רות שלום, אכן במקרה שאת מתארת, הדרך הטובה ביותר לקבל את ההחלטה אם להשתמש במכשיר שמיעה באוזן הגרועה (השמאלית) היא על ידי התנסות במכשיר שמיעה לתקופת הניסיון שתינתן לך ע ממכון השמיעה. במהלך תקופת הנסיון תוכלי לשפוט בעצמך אם המכשיר עוזר לך או לא. במקרה הטוב ביותר, השימוש במכשיר באוזן זו יתרום להבנת הדיבור על רקע רעש או בתנאי שמיעה קשים. אולם אם לאוזן זו אין יכולות פענוח טובה של דיבור או של עוצמה, הרי שהיא לא תועיל בהבנת דיבור אבל עשויה להועיל בתחושת שמיעה מלאה ומרחבית יותר וכן ביכולת להבחין מהיכן מגיע צליל. בסופו של דבר , את היא זו שתצטרך להחליט אם התועלת שאת מקבלת מהאוזן מצדיקה את עלותו של מכשיר השמיעה, אולם חשוב שתדעי שגם אם התועלת היא לא מאוד גדולה, עצם השימוש היומיומי במכשיר באוזן זו, עשוי בהחלט לשמר את היכולות שקיימות בה להבנת דיבור או תפישה טובה של עוצמה. אוזן שצריכה ויכולה לקבל הגברה אך לא מקבלת, עלולה להתדרדר למצב בו היא אולי שומעת אך לא מתפקדת לצורך הבנת דיבור, ואינה מפענחת עוצמה באופן נורמלי. שיהיה בהצלחה!

04/07/2013 | 11:03 | מאת: רותי

שלום עשיתי בדיקת שמיעה. בעקבות בעיה בשמיעה. ברגע שיש רעש ברקע אני לא שומעת מה שמדברים. ולא נעים להגיד מה... עשר פעמים הגעתי למצב שהתחלתי להסתכל לשפתיים, לנסות להבין מה אומרים לי בבדיקה התברר.שיש לי ירידה של 35%. מה ניתן לעשות מלבד מכשיר שמיעה? אני מתביישת ללכת עם מכשיר תודה רותי

שלום לך לפני כ-3 שבועות ייעצת לי תמר לפנות לבדיקת שמיעה. פניתי ואכן כפי שחששתי התוצאות לא היו כל כך בסדר. אני יותר שמה שחשוב הוא איכות חיים. אבל לא משלימה עם הרעיון של מכשיר שמיעה. קשה לי המחשבה. וחוששת שיראו את המכשיר. הבעיה שלי עיצבית לא כמו שחשבתי סינוסיטיס, והבעיה בינונית גבוהה. לא הבנתי כל כך למה התכוונה מי שעשתה את הבדיקה. אשמח לשמוע את דעתך

רותי שלום, אני מאוד מבינה לליבך ומכירה היטב את המורכבות של המצב שאת מתארת. אני פוגשת אותו בקליניקה כמעט באופן יומיומי... לצערי, אכן עדיין ישנה סטיגמה ודעות קדומות לגבי מכשירי שמיעה, דבר שמאוד מקשה על אנשים רבים שזקוקים לזה, פשוט להתחיל השתמש במכשירים ולהחזיר לעצמם לפחות חלק מהיכולות שאבדו. כשבעיית השמיעה קלה והקושי בחיי היומיום מצטמצם לכדי קושי בסיטואציות שמיעתיות מסויימות, ניתן לעיתים להסתפק בשימוש באביזרי עזר ספציפיים, כגון: הגברה בהתיאטרון, או הגברה לטלויזיה. לעומת זאת, כשהבעייה היא כבר חמורה יותר, הפיתרון האמיתי והטוב הוא שימוש במכשירי שמיעה. חשוב שתביני שתהליך רכישת המכשירים הוא תהליך לא קצר, של ייעוץ, התאמה והסתגלות, שיאפשר לך לקבל החלטה, על סמך התנסות בכל שלב ושלב שלו. הייעוץ אינו כרוך בהתחייבות כלשהי מצידך, גם מרבית ההתאמות של מכשירים אינם כרוכות בהחייבות כספית, ואילו תהליך ההתסגלות יאפשר לך התנסות אמיתית הן בשמיעה טובה ומלאה יותר והן בהתמודדות עם הדימוי העצמי והתגובה של הסובבים אותך. חשוב גם לציין שרבים ממכשירי השמיעה כיום הם ממש נסתרים ומעוצבים כך שכמעט אינם נראים, בעיקר אצל נשים או אנשים שאינם בעלי תספורת ממש קצרה או קרחת. את יכולה להתרשם מהנראות של מכשירי השמיעה באמצעות ביקור באתרי האינטרנט של חברות למכשירי שמיעה(למשל באתר ל חברת שטיינר: www.steiner.co.il). אני יכולה גם לספר לך שאצל הרבה מאוד אנשים שעברו את התהליך, הרווח שמתקבל עם השימוש במכשירי השמיעה, ממקטין בהרבה את יתר השיקולים ומקל על קשיי ההתסגלות למצב החדש. שיהיה לך בהצלחה!

02/07/2013 | 19:01 | מאת: דניאלה

אני בת 61 וזקוקה למכשיר שמיעה . הירידה בשמיעה בסביבות 50 דציבלים מה שפוגע באיכות חיי ובקשרי העבודה. אני קוראת המון על מכשירי השמיעה השונים מתוצרת חברות שונות וגם את המשובים של האנשים בפורומים של כבדי שמיעה ומתבלבלת לגמרי משפע העצות וההמלצות לגבי מכונים, מכשירים, עלויות ועוד ועוד. אני צריכה שיעשו לי סדר בבלאגן כי אני מאד מבוהלת , שלא לדבר על מחירים גבוהים לצורך ולא לצורך...האם תוכלו לעשות לי קצת יישור קו להקל עלי בהחלטה לאן לגשת ומה לשאול כדי לא להסיר את כל השליטה ממני לידי אנשי המקצוע.....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה, אני מאוד מבינה את תחושת הבלבול שלך מפני שמגוון האפשרויות הוא אכן גדול. זה טוב שאת קוראת ומתעניינת, אבל אל תנסי ללמוד ולהשתלט על הכול בעצמך! ממליצה לך לקבוע פגישת יעוץ עם קלינאי/ת תקשורת במכון שמיעה באזור מגורייך. בפגישה כזאת קלינאי התקשורת יוכל למקד אותך ולהציע לך את הדגמים הרלוונטיים עבורך בהסתמך על בדיקת השמיעה, צרכי היומיום שלך והעדפותיך האישיות. פגישת הייעוץ אינה מחייבת אותך לדבר. תוכלי להתרשם במהלכה מהמקצועיות של קלינאי התקשורת, מיכולתו לפשט עבורך את ה"תסבוכת", מיכולתו להסביר לך באופן פשוט וברור מהם הדגמים המתאימים לך. חשוב שתרגישי שאת בידיים טובות! בתום פגישה כזאת, שאמורה לארוך כשעה, תוכלי לגבש דעה לגבי בעל המקצוע שיושב מולך ולהחליט באם את מעוניינת להתחיל בתקופת ניסיון עם אחד המכשירים שהוצעו לך. תוכלי להחליט זאת במקום או לחשוב על כך. זכרי – פגישת הייעוץ אינה מחייבת, ואת זכאית לתקופת ניסיון של חודש עד חודשיים עם מכשירי השמיעה ללא עלות או בעלות נמוכה (בהתאם לדגם המכשיר). עשי את הצעד הראשון – יש סיכוי טוב שזה יסייע לך להפיג לפחות חלק מהחששות... מצרפת כאן קישור לרשימת סניפים וסוכנים של שטיינר בארץ, וממליצה לך לפנות לאחד ממכונים אלה באזור מגורייך: http://www.steiner.co.il/service/agents.asp בהצלחה!

03/07/2013 | 10:46 | מאת: דניאלה

29/06/2013 | 22:11 | מאת: ירדנה

אחרי כמה פעמים שהחליפו לי מכשירי שמיעה בפרק זמן של חודשיים , השלישי שבהם הייה עם מגבר חזק עדשכל נגיעה , הקפיץ אותי וצפצף עד למרחוק.הודיעו לי מהחברה שלכמה ימים אהייה בלי מכשיר , כדי לתת לאוזן השמאלית שם אני מרכיבה את המכשיר לנוח כי גם המוח עייף , לפני שאמרו לי את זה נתנו לי דיגיטלי חדש , אבל לא הצליחו להביא אותי לשמיעה טובה כי לי הייה חלש , לכן ביקשו את שביקשו . אגב חזרתי לבנתיים למכשיר שהייה איתי שלוש שנים קודם , והייה לי טוב פלוס איתו , כשחזרתי אליו הוא נשמע לא ברור אני לא מבינה את מה שמדברים איתי , גם על כך הטכנאי אמר שעלי להוציא את המכשירים לגמרי לשבוע או יותר. א' זה לא ייתכן כי אני לא הולכת לעבודה. ב' אני מתהלכת כחרשת לחלוטין , לכן אני חוזרת מידי פעם למכשיר הישן, שומעת צלילים ולא הבנת הדבור . המכשיר הדיגיטלי החדש אצלי עד ששוב אחזור אליהם בתקווה שהקלינאית תהייה ,כי באותו יום היא לא הייתה. השאלה למה המכשיר הישן בן השלוש שנים שאיתי לא עובד טוב האם כמו שהטכנאי אמר שבגלל שאני כעת לחוצה והראש עייף מכל הההחלפות המכשירים בפרק זמןשהיו איתי ,או אולי כשנוקה במעבדה (הייתה שעוה באוזניה לדברי הטכנאית ) מחכה לתשובה .שבוע טוב לך

לקריאה נוספת והעמקה

ירדנה שלום, אכן התופעה שאת מתוארת מוכרת ויודעה. אצל אנשים רבים, במהלך התאמת מכשירים חדשים ותקופת ההסתגלות אליהם, מאוד מומלץ שלא לחזור להשתמש במכשירים הישנים. במקרה ונאלצים לחזור למשכירים הישנים, מגלים לרוב שגם אליהם כבר לא רגילים והדבר בהחלט עלול לתסכל. אני בדרך כלל מזהירה את מטופליי שכך עלול לקרות ומעודדת אותם אותם, להיצמד עד כמה שניתן למכשירים החדשים, למרות שלעיתיפ זה לא קל. שיהיה בהצלחה!

26/06/2013 | 14:29 | מאת: מרסלו

שלום רב, אני בן 63,זה שנים אני חווה ירידה הדרגתית בשמיעה. לאחרונה יש החמרה, בעיקר בסביבה רועשת (אפילו דיבור מקביל באותו שולחן מאד מפריע). האם מכשירי שמיעה יכלו לעזור במרקה הנ"ל? תודה רבה מרסלו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרסלו, המצב שאתה מתאר מאוד אופייני לקיום ליקוי שמיעה קל או בינוני, או ליקוי שמיעה אף חמור יותר באוזן אחת. במקרה כזה, מכשירי שמיעה הם ממש חיוניים ויכולים לשפר משמעותית את התיפקוד התקשורתי שלך במצבים שכיום קשים לך. מכשירי השמיעה המתקדמים כיום, למשל כאלו עם מערכת מתוחכמת של מיקרופונים כיווניים, יאפשרו לך להבין את הדיבור של האדם אליו אתה מפנה את ראשך, או האדם הקרוב אליך ביותר, ולהחליש את הדיבור בשולחן סמוך. אתה מוזמן להיכנס לכל אחד מסניפי חברת שטיינר או לאחד מן הסוכנים המורשים שלה, ולברר אודות מכשירים כאלו (למשל של חברת פונאק השויצרית), זאת לאחר שתעבור גם בדיקת שמיעה. שיהיה בהצלחה!

18/06/2013 | 14:29 | מאת: רותי

שלום אני בת 47 אני יודעת שככל הנראה יש לי ירידה בשמיעה. מודעת לכך במיוחד באוזן שמאל... שמתי לב לכך שאם יש קצת רעש ומדברים איתי. אני לא שומעת. ונוטה להסתכל לשפתיים לנסות להבין מה אומרים לי... בבית שומעים כל מיני סוגי מוסיקה מבחוץ ואני לא שומעת.. ועוד היד נטויה האם יכול להיות קשר גם לבעיית סינוסיטיס. יש לי סינוסיטיס כרוני ואם יש צורך במכשיר שמיעה, שלכן אני לחוצה מאוד ללכת לבדיקה, אני יודעת שזה לא הגיוני.... כמה ירידה צריכה להיות בירידה על מנת שיהיה צורך במכשיר שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

רותי שלום, ממש אין לך ממה לחשוש... זו רק בדיקה וקבלת מידע ואת היא זו שבסופו של דבר תחליט אם להשתמש במכשירי שמיעה או לא (במידה וימלצו לך כאלה). הבעיה כבר קיימת (כנראה, לפי תיאורך) ונותרה רק השאלה אם יש פיתרון שמקובל גם עליך. בהחלט ייתכן קשר בין ליקוי השמעה לסינוסיטיס אבל זאת יוכלו לדעת רק לאחר בדיקת שמיעה ובדיקת רופא א.א.ג. ולגבי שאלתך האחרונה: כל סף שמיעה שהוא מתחת ל-25 דציבל נחשב לליקוי ועלול להוות מגבלה, אבל זה מאוד אינדיבדואלי וגם תלוי באילו תדרים מדובר. ובכלל, ייתכן שלפחות חלק מליקוי השמיעה שלך (אם קיים), הוא ליקוי הולכתי שקשור לסינוסיטיס, כזה שהוא הפיך, נתון לטיפול. אז אני מאוד ממליצה לך לאזור אומץ ולגשת להיבדק! בהצלחה...

19/06/2013 | 08:34 | מאת: רותי

שלום תודה על התשובה המהירה קבעתי לי תור למרות שאני קצת בלחץ, אבל אין ברירה. לפני הרבה מאוד שנים אני יודעת שהיתה לי ירידה בשמיעה של 25 אם אני לא טועה. אבל אני מרגישה שזה הרבה יותר גרוע. ישנן אפשרויות אחרות לחדד את השמיעה, מבלי לערב מכשיר שמיעה, באם יתברר שיש צורך במכשיר שמיעה? אם ישנן שיטות חדישות? ליקוי עיצבי הוא משהו שנפגע, וליקוי הולכתי הוא כתוצאה מסינוסיטיס? הבנתי נכון? תודה רותי

10/06/2013 | 10:42 | מאת: מרים

שלום רב, אני לא שומעת באוזן ימין, עקב חבר שיושב על העצב וממאן להסתלק. יש לי מכשיר שמיעה ואני אמורה להשתמש בו (דגם COBALT ECO). המכשיר לא יעיל ומתסכל אותי מאד. הוא מונח בתיק כאבן שאין לה הופכין. עם זה הסתגלתי. והשקט אפילו מוצא חן בעיני. אולם אני זקוקה למכשיר שיאפשר לי לשמוע בתאטרון. אין לי מושג מאין רוכשים מכשיר כזה, ומה עלותו. אל תגידו שאסור לכם להמליץ, בגלל הערה כזאת רכשתי מכשיר שמיעה, שאינני משתמשת בו. אני מבקשת עצה טובה, על מנת שאוכל להרגיש בין החיים. מרים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרים, אני מצטערת שיש לך התנסות לא טובה עם מכשיר שמיעה, העצה הראשונה שלי היא לא לוותר על שמיעתך, לחזור למכון בו התאמת את המכשיר ולהתעקש שיכוונו שוב את המכשיר עד שתהיי שבעת רצון... אם אין אפשרות כזו, כדאי לך מאד לבקש עזרה במכון אחר ולדאוג לשיקום שמיעה יעיל.זכותך לנסת מכשירי שמיעה במשך חודש לפני החלטה על רכישה, כך שאת אמורה להיות מסוגלת לשפוט אם המכשירים עוזרים לך ומשפרים את איכות חייך...מכשיר טוב מהווה גם את הבסיס לשמיעה טובה בתיאטרון. לגבי עזרים לשמיעה בתיאטרון - באולמות רבים מותקנת מערכת הגברה מיוחדת והתיאטרון מחלק אוזניות ייעודיות לצופים בהצגה לפי דרישה וללא עלות. חפשי תיאטרון כזה באזור מגורייך. אין לך צורך לרכוש את האוזניות בעצמך.אם לא תסתדרי, אני מזמינה אותך לכל סניף של שטיינר מכשירי שמיעה הקרוב למקום מגורייך לקבל עוד המלצות וסיוע.

11/06/2013 | 07:54 | מאת: מרים

תודה על התגובה המקיפה. נכנסתי לאתר שטיינר ומצאתי את כל הסניפים. חן חן לך מרים

04/06/2013 | 10:56 | מאת: בת

rrשלום, אבי בן 90, ניצול שואה, צלול לחלוטין, אבל חלה הדרדרות בשמיעתו בשנה האחרונה, שום מכשיר כבר לא עוזר לו לשמוע, לפחות המכשירים שאנו רכשנו. עשינו לו בדיקה גם אצל קלינאית תקשורות והתוצאות היו- אני כותבת מה שאני רואה בדו"ח - באוזן אחת בדיאגרמה בסביבות 50 לכוון ה- 6000 ואוזן שניה בין 70-80 לכוון ה- 6000. אני קוראת בדו" גם אוזן שמאל SRT 95 ובאוזן ימין 100 . DISC אוזן שמאל 92% אוזן ימין 80% ו- אםך אוזן ימין ושמאל 115. שאלתנו היא- אבי ממש במצוקה נפשית בגלל מצבו, קשה לנו מאד לראות אותו בשבר הזה אחרי כל מה שעבר בחייו ומה שגומר אותו זו הבועה שהוא נכנס אליה וחוסר אפשרות לשמוע אותנו, את הנכדים, טלויזיה. שום כלום... לאחרונה ראינו שיש מגבר שאפשר לדבר דרכו דרך מיקרופון, שהוא מאד מאד יקר. בבדיקה בבית חולים איכילוב הוא הצליח לשמוע את הקלינאית תקשורת שדיברה אליו, אבל אנחנו לא מוצאים מכשיר דומה לזה של בית חולים , הבנו ששם דיברו אליו ברמה הכי גבוהה של הקול, בגלל מצב השמיעה שלו. אשמח לשמוע תשובות מכם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בת שלום, אכן, לפי התיאור שלך ליקוי השמיעה של אביך הינו חמור או אף עמוק, ולמרות זאת, בהחלט ייתכן שניתן לעזור לו לשמוע טוב יותר ולהוציא אותו מהמצב המנותק בו הוא שרוי. השאלה היא האם המכשירים הקיימים שלו הם מספיק חזקים? אם לא, יש צורך להחליפם למכשירים חזקים יותר. בנוסף, גם אם לאחר עם התנסות עם מכשירים שהם מספיק חזקים וכוונו לפי מצב השמיעה העדכני שלו, ייתכן ותהיה לו בעיה להבין דיבור. במקרה כזה, יש לשקול שימוש באביזרי עזר נוספים. עד כה, הפיתרון היחיד היה שימוש במערכת FM שהיא אכן מאוד יקרה, אולם לאחרונה בחברת PHONAK (מיובא ע"י חברת שטיינר), ישנו אביזר נוסף, שנקרא RemoteMic המאפשר שמיעת דיבור בצורה הנקייה ביותר, בשידור ישיר (ללא מעבר באוויר) למכשירי השמיעה. זה כמובן בתנאי שמכשירי השמיעה גם הם מתוצרת PHONAK כי שיטת השידור היא ספציפית. בכל מקרה, אל תרימו ידיים ואני בטוחה קיימת דרך להגיש לו שמיעה איכותית יותר. בהצלחה!

10/06/2013 | 10:18 | מאת: בת

תודה על תשובתך, אני אפנה לחברת שטיינר ואנסה לבדוק את המכשיר.

03/06/2013 | 21:01 | מאת: עדי

לתמר, הרבה תודות על התשובה המהירה,והייעוץ המפורט !!

03/06/2013 | 19:11 | מאת: יפה

מזה 3 שנים לפחות אובחנתי בבדיקת שמיעה שיש לי ירידה בשמיעה עד כדי כך שאני זקוקה למכשירי שמיעה בשתי אוזני לומר את האמת אני במצבי נכון להיום לא ממהרת לשים מכשירים באוזני כי אני מסתדרת פחות או יותר בשמיעה כפי שזה היום שאלתי היא האים בעצם דחייתי את הרכבת מכשרי השמיעה אני גורמת נזק או שזה יכול להדחות לזמן ארוך יותר תודה יפה

לקריאה נוספת והעמקה

יפה שלום, זו שאלה מאוד חשובה שנשאלת ע"י הרבה אנשים במצבך. כאשר יש ליקוי בשמיעה המצריך כבר הגברה והגברה כזו אינה ניתנת, הרי שעלול להיווצר ניוון מסוים בתיפקוד העצבי של מערכת השמיעה. המערכת העצבית שמעבירה את הקלט השמיעתי מהאוזן למוח מקבלת רק חלק מהנשמע, ואט אט עלולה לאבד את יכולתה לפיענוח מלא ונכון של דיבור. מצד שני, קשה לשכנע אדם שמרגיש שהוא "מסתדר", להשתמש באופן יומיומי במכשירי שמיעה. הפיתרון הטוב ביותר הוא פשוט לנסות: בכל מכון שמיעה המכבד את עצמו את אמורה לקבל את המכשירים לתקופת ניסיון, בד"כ לחודש או יותר יותר, בה תוכלי לשפוט בעצמך אם המכשירים תורמים לך לתיפקוד היומיומי. שיהיה בהצלחה!

03/06/2013 | 16:28 | מאת: מאירה פנקס

מזה מספר שנים שיש לי ירידה בשמיעה והשתמשתי במכשירים מתאימים. לאחר שאבדתי מכשיר אחד, החליט המטפל בי להשיג לי מכשירים חדשים שלדעתו הם מאיכות מעולה (תוצרת widex)יתכן שהמכשירים מעולים אך הבעיה היא שאינני שומעת את מי שיושב לידי אלא רק את מי שמולי. המטפל ניסה מספר פעמים לתקן זאת אך ללא הצלחה. היתכן?

לקריאה נוספת והעמקה

מאירה שלום רב על מנת לדעת כיצד לעזור לך על בעל המקצוע ללמוד את בעייתך באופן מקיף ולהכיר את כל האפשרויות והמגבלות של הבעייה. לשם כך עלי ללמוד את המקרה באופן עקיף. מכשירי וידקס ככלל הם מהמוביךלים והמתקדמים בשוק אך הם לא מחליפים את האוזן הטבעית או מחזירים את השמיעה לקדמותה בכל מקרה ומקרה - כמו גם מכשירים אחרים. האם את מבינה את האדם רק כשאת מסתכלת עליו? האם תצליחי להבין את זה שיושב לידך אם תסתובבי אליו? האם ייתכן שהמצב שאת מתארת הוא בגלל הצורך בהשלמת התמונה באמצעות קריאת שפתיים? האם זה היה המצב גם עם המכשירים הקודמים??? בברכה גילה סקודוביץ

03/06/2013 | 15:58 | מאת: אסתר

חבל רק שהמכשירים כל כך יקרים שרב האוכלוסיה אינה יכולה לרכוש אותם!!!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אסתר שלום ניתן כיום להשיג מכשירי שמיעה בכל טווח המחירים, ולאחר ההנחות וההשתתפויות של סל הבריאות והביטוחים המשלימים, ניתן לרכוש מכשירים גם במחירים סבירים לגמרי.

03/06/2013 | 11:24 | מאת: איתי

אני מלמד בתיכון וכמו אהבל אני צריך שיחזרו על דברים שוב ושוב, נראה לי שזה מחמיר עם הזמן, מה עושים? טינטון: אני שומע ציפצוף חזק תמידי

לקריאה נוספת והעמקה

איתי שלום, אכן בתור מורה אתה לא יכול להרשות לעצמך שלא לשמוע טוב. חשוב שתיגש להיבדק: פנה לרופא ובקש ממנו הפנייה לבדיקת שמיעה. בתום הבדיקה יוכל קלינאי התקשורת במכון השמיעה לייעץ לך אם אתה זקוק להמשך טיפול רפואי או שמומלץ להשתמש במכשירי שמיעה. ולגבי הטינטון: זוהי תופעה שבדרך כלל מלווה ליקוי בשמיעה (אם כי לא תמיד) ועשויה להצביע על ליקוי בשמיעה. בהצלחה!

13/05/2013 | 21:05 | מאת: ירדנה

תמר תודה לך , אתמול התקשרו מאודיולוג'יק והזמינו אותי להיום.הבנתי שהעברת להם את דברי. כרגיל משה קנטור וכל הצוות שלו נהדרים מלאי התחשבות, אדיבים ומנומסים.היום מיד החליפו לי את המכשיר לאחר,שהוא גם דיגיטלי. חני הקלינאית שמה לי אותו ,וממש כמעט עולם אחר ,בקשתי בלי תוכנות ,בלי תחכום, בלי הzen, וקולי נשמע לי יותר טבעי.וגם קולם של האנשים נעים יותר אחזור אליהם בעוד שבועיים לראות מה קורה . רציתי להודות לך על עזרתך ותודה גם לאודיולוג'יק על שעזרו לי מיד והחליפו לי את המכשיר ,חג שבועות שמח לך ולבני ביתך.

09/06/2013 | 21:10 | מאת: ירדנה

לפני כ3שבועות כתבתי לך שמאודיולוג'ק פנו אליך אחרי שאת הפנית אליהם את דבריי .ובכן הייתי שם ,החליפו לי מכשיר במכשיר . האמת שיש בעיה עם הדיגיטלי .מדוע חברת שטיינר החלה לספק אותם במקום המכשיר האנלוגי ? גם החדש לא נוח לי, הקליניקאית חני נהדרת וכך כל הצוות של אודיולוג'ק בראשם משה קנטור.כל התובנות שהוכנסו . אינן מתאימות לי כמעט כל שבוע עד שבועיים חזרתי אליהם , כי אני מטפסת על קירות ואני רוצה מכשיר שאשמע , שאוכל להמשיך בעבודתי שזה עם לקוחות ניסינו להוציא את התוכנות אחרי הרבה בקורים נשארה רק תוכנית "תוכנית ראשית " בכל פעם מסרתי שלא טוב לי גם עם המכשיר השני,יש לי הרבה רעשים , הדבור נשמע חורק , כל מי שעומד קרוב לידי שומע צפצוף , ,גם כשאני כמעט מקרבת את היד לכוון האוזן הצפצוף חזק מאוד , לדוגמא כדי להמחיש לך מה אני מרגישה. בחורה שמרטה לי את הגבות בגבה השמאלית לכ הנחת יד וכל התקרבות שלה לידי ,המכשיר השמיע רעש נוראי , כך היא גילתה שיש לי מכשיר ואני סגרתי אותו כדי שתגמור את המריטה , את מסכימה איתי שזאת הדרך. בשבוע שעבר הייתי בפעם החמישית מאז שהחלטתיוניתן לי אישור למכשיר חדש אחרי 3 שנים . כשחני ניסתה בכל דרך לכוון תמיד הייה או זה אוזה ,כלומר כשבקשתי שתתן לי הגברה המכשיר התחיל להשמי קול עמום וצפצוף ,כשהנמיכה לא שמעתי אותה היטב . ניתן לי להבין שאם תהייה הגברה אז להשאר עם הרעש , לאחר ושתינו התעייפנו , עניתי לה שאנסה ,היא הסכימה , אבל אני חייתי בתופת ,וגם רופאת המשפחה אמרה לי , אין דבר כזה אם את רוצה כך ,אז תצטרכי לחיות עם הפרעה אחרת פה כאילו תבחרי איך למות ביריה או בתליה . תמר כתבתי למשה שאני מחזירה לו את המכשיר , שייתן לי אחר השאלה מדוע חברת שטיינר מעבירה אנשים מאנלוגי לדיגיטלי ? זה ענוי שלא מאחלת לאף אדם היום הייתי אמורה לצאת לנופש של משפ' שכולות ,לא יצאתי בגלל שהמכשיר לא נותן לי להבין שיחות לא לדבר שכל הטלפנים כמעט בני המשפחה עונים במקומי היו לי בעבר מכשירים לקח לי מקסימום שבוע עד שבועיים להתרגל , אם מישהו יגיד אחרת ,אז הוא לאזוכר , בקיצור אני רוצה מכשיר שייענה לצפיותי לא יעלה על הדעת שכך אשאר שנים עד שיהייה לי אישור לרכישה חדשה .תמר אני מבקשת עזרה או המכשיר או האוזניה או שניהם לא פועלים טוב ואני עשה הכל כדי לא להחזיר את הישן ,כי אני בעצמי רוצה לעזו לעצמי יותר מאחרים אשמח לקרוא את דעתך , בתודה מראש ירדנה ,וסליחה מראש אם הוחלפו אותיות , אין לי כוח לקרוא את שכתבתי .תודה ושיהייה לך רק טוב . ,

ירדנה שלום, צר לי לשמוע שאת סובלת כל כך. אני מפנה את הפנייה שלך לאודיולוג'יק על מנת שימשיכו לנסות לסייע לך בכל דרך. ולגבי המכשירים האנאלוגיים: אין לחברת שטיינר מדיניות של העברת הלקוחות ממכשירים אנאלוגיים לדיגיטליים. זה דבר שקורה בכל העולם, כי היום מתאימים כמעט רק מכשירים דיגיטליים, על כל יתרונותיהם. ידוע וברור שישנם אנשים שהתרגלו בעבר לשמוע עם מכשירים אנאלוגיים ולהם המעבר לדיגיטליים הוא קשה. לכן, בשטיינר במשך זמן רב, ניסינו לשמור מלאי של מכשירים ישנים כאלה לטובת הלקוחות שממש זקוקים להם, אולם יש להבין כי הייצור שלהם בחברות בחו"ל, כבר נפסק לפני מספר שנים. לאחרונה שטיינר החלו לייבא מכשירים אנאלוגיים של חברה אחרת במטרה לתת פיתרון לכל אותם אלו הזקוקים עדיין למכשירים האנאלוגיים.

06/07/2013 | 00:43 | מאת: ירדנה

שלום לך תמר, בזמנו כתבתי לך ,אבל צרותי לא נגמרו. האם באמת יש לתת למאדם שיתרגל למכשיר הדיגיטלי ,כי כל השנים הייה עם האנלוגי, תוך כמה זמן הוחלף לי מכשיר לאחר כי לא שמעתי טוב עם שום מכשיר שניתן לי לנסות .בחברה נאמר לי שעלי להיות כמה ימים בלי מכשיר כי אני די מתוחה בגלל המצב,בקינור , כמה ימים שאני עם מכשיר "פונאק", הוא מכשיר חזק ויכול להיות לי טוב איתו.אבל אני שומעת שהוא לא מכוון , הוא נשמע לי כמו מקלט רדיו או טרנסיסטור שלא בתחנה אני נשמעתושומעת את עצמי חלש , הדיבור של האנשים לא ברורים לי ,וזה מביא אותי להיות בבית ולא בעבודה.אני לא חושבת שהמחשב יחליט בשביל האדם שהוא שומע.פניתי לרופא א.א.ג. הבין מיד את הבעיה הוא קירב את המכשיר לאוזן ,גם הוא שמע שהמכשיר חורק .אני בטוחה שלמרות שהוא חדש יש לפתוח אותו ואולי לחזק משהו שזז שם. דרך אגב האם המכשיר שאני או אחר מקבלים הם חדשים או זה יכול להיות מכשיר שהוחזר ממישהו אחר ? אני גם לא שומעת בכלל צלצול טלפון ועוד יותר מי שמטלפן.כל הלקוחות שלי מקבלים הודעה מבעלי שאני בחופשה , נסיתי לברוח למכשיר הישן,גם הוא נשמע לא טוב והייה מה לתקן,קבלתי את ההצעה שלך שאין מה לחזור וכך את ממליצה למטופלים שלך שאין לחזור למכשיר הישן.האמת שניראה לי שהצוות במכון בו אני מטופלת שנים עייפים ממני כמו שאני עייפה מכל הבקורים שם,הם נהדרים ואפשר לאמר שגדלתי איתם .אבל לאחרונה נקלעתי לברוך כזה שאני מצטערת שהחלטתי להחליף מכשיר מישן לחדש גם שהגיעה לי השתתפות מקופ"ח.תמר ,אני גרה רחוק מת"א זה אי נוחות להגיע לת"א.שטיינר אין לו מעבדות בסניפים שלו , אלא קלינא,ית המגיעים אחת לשבוע קבעו לי תור רק ליום שלישי הקרוב, זה נורא , כי זה ימים שלהתענות ,והשאלה האם ללכת לקלינאי חדש או לנסוע שוב לת"א? מה את ממליצה? ועם כל הכבוד לחברת שטיינר איך קורה שלפני שנתיים קניתי טלפון שהוא צמלצל חזק וגם נורה המהבהבת בזמן צלצול , עלה לא מעט האחראיות הייתה לשנתיים.וממשבמלאות שנתיים הוא לא מאיר בזמן המלמול לקחתי אותו מאיפה שקניתי . שיתקנו , לפני יומיים בעלי קיבל טלפון שאי אפשר לתקן שבעיה לא ניתנת לתיקון , אז איזה מכשירים הם אלה ? תמר סליחה על המגילה הארוכה שלי ,אבל חכיתי לרגע הזה כדי לכתוב לך ולספר לך מה שעובר עלי . תודה לך מראש וכל טוב לך .ירדנה

שלום אני בן 26 לפני כשנה ניקיתי את האוזן עם קיסם אוזניים, בהיסח הדעת הזזתי את היד והקיסם חדר במהירות וגרם לנקב בעור התוף (יצא דם) בהתחלה שמעתי מאוד חלש באוזן אבל הרופא אמר שאין לי מה לדאוג ועור התוף יתאחה, ואכן עור התוף התאחה וגם השמיעה השתפרה אבל עברה כבר שנה ואני עדיין שומע פחות טוב באוזן שנפגעה (יש שיפור בשמיעה אבל אני שומע פחות טוב), זה מפריע בעיקר כשאני מדבר בטלפון באוזן הנ"ל, אני שומע את המתקשר פחות טוב, גם כשאני יוצא למקום רועש כגון פאב, הצלילים צורמים מידי פעם באוזן שנפצעה. יש לצין שבמהלך השנה עשיתי מספר בדיקות כולל בדיקת BERA והבדיקות הראו שאכן יש הבדל בשמיעה בין האוזניים... הרופא שאצלו אני מטופל היה די פסימי ואמר שכנראה אהיה ככה לכל חיי ושזה נזק בלתי הפיך!! האם הוא צודק? האם יש משהו שאפשר לעשות? בנתיים הוא שלח אותי לעשות בדיקת MRI ואמר שלפי זה הוא ידע יותר פרטים... דבר נוסף שחשוב לציין- בצבא שיתתי בתותחנים והייתי חשוף לרעש מאוד חזק (לחמתי במלחמת לבנון השניה) האם יתכן שבגלל זה האוזן שנפצעה לא חוזרת להבריא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גדי, אין באפשרותי להעריך עפ"י הפרטים שמסרת באם הנזק לשמיעה באוזן שנפגעה מהקיסם הינו בלתי הפיך, ובאם הירידה בשמיעה אצלך נובעת אך ורק מהפגיעה באוזן האמצעית או שיש לה גם מרכיב עצבי. כאשר הנזק מהחבלה מוגבל לעור התוף, הרי שהקרע צפוי להתאחות ברובו והשמיעה לחזור לתקנה. במקרה של קרע גדול בעור התוף ו/או פגיעה גם בעצמימי השמע באוזן התיכונה לא צפויה להיות החלמה טבעית מלאה. במקרים כאלה שוקלים לעתים ניתוח של שיחזור עור התוף ועצמימי השמע. בבדיקת שמיעה ניתן לאבחן באם לירידה בשמיעה יש גם מרכיב עצבי, ובאם ישנו כזה הוא אינו ניתן לשיקום ע"י ניתוח ובעיקרון הינו בלתי הפיך. חשיפה לרעש חזק עלולה לגרום לירידה עצבית ובלתי הפיכה בשמיעה אבל אינני יודעת שזה המקרה אצלך. בכל אופן, אתה נמצא במעקב רפואי ונראה שאתה עובר את הבדיקות הנדרשות וזה מה שחשוב כרגע. כאשר יהיו לרופא את כל הממצאים תוכלו לשקול אם ומה ניתן לעשות הלאה. אני מאחלת לך בהצלחה!

תודה על תגובתך המהירה (אך לא ממש מעודדת) ומה לגבי הרעש שנחשפתי אליו בצבא? האם יתכן שבגלל זה האוזן לא חוזרת לעצמה? כי אם כן אני יכול לתבוע את משרד הביטחון, לפי מה שאת אומרת ומה שהרופא אמר יתכן בהחלט שזה נזק לכל החיים): כמובן שאני מעדיף שהאוזן תחלים ולא אצטרך לתבוע אף אחד, אבל במידה וכן אני בטח אצטרך ללכת לרופא אוזניים מומחה שיאבחן האם זה שהאוזן לא חוזרת לתפקד כרגיל זה בגלל הצבא. את יודעת למי עליי לפנות? תודה רבה

לפני שבועיים רכשתי מכשיר שמיעה , כבר שנים שאני עם זה , האחרון .של שטיינר wundex אייתתי את השם נכון? לאחר והוא נ\משוכלל עם מנגינה, עם הודעה לסוללה המתרוקנת . עם zenשאני לא ידעת מה זה , עדיף לי המכשיר הישן התרגלתי אלו . החדש קשה לי לשמוע שיחת טלפון מה שמוריד חי מהבטחון שלי .הקול שלי נשמע לא צלול , אני נשאלת אם כואב לי הגרון. מה יהייה בעתיד ? אפשר שיכוון עד לנקודה שיתן לי בטחון ושאני לא ארוץ למכשיר הישן כמפלט, בהתחלה בימים הראשונים הייה נחמד ,אחרי זה וכבר שבועיים שזה סיוט כל יום יש בעיה איתו פעם אני נשמעת וגם האנשים שהצליל לא נקי , חורק , קטח נמוך ,הד , אני לא מפסיקה להרים ולהנמיך את הכפתור שגם הוא אין לו הגברה או הנמכה שכמו הקודם.גם בהגברה והנמכה אני שומעת צליל של עליה או ירידה של שלוש דרגות (טוק טוק טוק ) האפם כדאי שיהייה רק קלינאי אחד שיכוון או רצוי שמעבירים אותי כל פעם לאחר ? תודה ירדנה

לקריאה נוספת והעמקה

ירדנה שלום, מהתיאור שלך נשמע שאת עוברת את התהליך של מעבר ממכשיר שהוא אנאלוגי למכשיר דיגיטלי. מעבר כזה הוא לא פשוט ודורש הן תהליך של כיוון על ידי קלינאי מיומן, והן ביצוע תהליך של הסתגלות הדרגתית מצידך. במכשיר דיגיטלי, וסת העוצמה במכשיר פועל אחרת והוא פחות משמעותי, מכיוון שהמכשיר מסגל את עצמו לסביבה השמיעתית בה הוא נמצא, מה שאומר שגם אין צורך או טעם להשתמש בו יותר, כך ששוב זה עניין של התרגלות למשהו חדש ושונה. הביטחון הוא דבר שישוב בהדרגה אם התהליך יבוצע באופן נכון הן על ידך והן על ידי הקלינאי המטפל בך. אז המלצתי היא לשוב למכון בו רכשת את המכשיר, לבקש שיהיה קלינאי אחד שיטפל בך באופן קבוע, עד כמה שניתן, ולנסות לעקוב באופן מדוייק אחר הנחיותיו כיצד להסתגל לשמיעה החדשה, וגם להימנע ככל הניתן מ"לברוח" שוב ושוב למכשיר הישן. המכשיר המדובר הוא של חברת WIDEX הדנית (ומיובא ע"י שטיינר) שהיא חברה מצויינת, כך שנקודת הפתיחה שלך היא טובה. שיהיה בהצלחה!

10/05/2013 | 23:08 | מאת: ירדנה

תודה לך תמר גלבגיסר על תשובתך מה 1.5.13, כתבתי לך שרכשתי מכשיר שמיעה חדש ואיני מצליהה לשמוע טוב איתו , ענית שעלי להתרגל אליו."ובכן, כמעט חודש שקבלתי את המכשיר מחברתwindex, ניסיתי ,ועשיתי הכל כפי שהצעת שלא "אברח "למכשיר הישן.הייתי ,שלוש פעמים באודיולוג'ק בת"א כדי לכוון ולהתאים אותו אין לי מילים לתאר את הסבלנות של משה קנטור ושל הקליניקאית חני. בין לבין הייתי אצל קליניקאי בקרית גת , א' כעזרה ראשונה ,וב' בגלל המרחק לת"א דבר שגם גורם לי לא להיות העבודה. ניראה לי שהמכשיר פגום מראשית הרכבתו ,או בנייתו , אני מרכיבה שנים ,שנים,מכשיר שמיעה. כל פעם זה לקח לי ,שבוע ,שבועיים להסתגל .הנוכחי בלתי אפשרי, אני טוענת שהדבור שלי נשהע כהד, צורם , איני מבינה את הדבור של האנשים וכולם שואלים אם ישלי כאבי גרון , לשאלתי מדוע השאלה הזו? הם עונים לי שקולי השתנה. יותר מזה בשבוע שעבר הלכתי לרופאת משפחה למשהו אחר לגמרי.היא מיד ביקשה לבדוק את הגרון, ראתה שהכל בסדר,שאלתי אותה מדוע בדקה את הגרון,ענתה לי שהקול שלי לא נשמע כמו תמיד , היא ראתה באיזו מצוקה אני נמצאת ועדיין .שלשום הייתי אצל חני בת"א כוונה, אבל שום הטבה לא הייתה ,האם יכול להיות שכך אהייה כל הזמן עם המכשיר הזה ? לא אסכים , זה מכניס אותי לכעסים, יש אפשרות לבקש שהמכשיר יוחלף לאחר מאותו סוג ,מאותה חברה? אולי כמו שאמרתי המכשיר הזה פגום מראשיתו. גם ביקשתי לדעת מה זו התוכנה zen? המכשיר לא נותן לי לשמוע היטב את שיחת הטלפון ,האנשים עצמם שואלים אותי ודי הרבה פעמים באותה שיחה אם כואב לי הגרון בקיצור מכשיר שעלה לא מעט, מכשיר שאמור לשפר לי את החיים , מצאתי את ההיפך. מה גם שהזמן שהחברה נותנת לי להסתגל הולך ונגמר ,ואני עדיין עם בעיה איתו. האם יכול להיות שכל התוכנות שהוכנסו כביכול לשדרג את המכשיר , הם הגורמים לרבוי הבעיות ? בבקשה תשובה מהירה מה עלי לעשות חשבתי לנסוע שוב לחני,אבל חג שבועות באמצע ,ואני בדילמה ,מה לעשות ?תודה לך מראש תמר

13/05/2013 | 08:35 | מאת: קנטור משה- אודיולוגי'ק בע"מ

יש להניח שגוון צליל מסויים גורם לתופעה של שמיעה עצמית (אוקלוז'ן)הגורמת לצרידות מסויימת. במידה ולא יהיה שיפור אולי כדאי לשנות מכשיר. הואיל ואנו מטפלים בה כבר למעלה מ15 שנים, המעבר ממכשיר אנאלוגי לדיגיטאלי עלול להיות גורם נוסף. אנו שומרים מכל משמר שמטופלינו יהיו מרוצים, ומכיוון שיש לנו מעבדה במקום נוכל לעשות הכל למענה.

תשובה על הפעם הראשונה קראתי. עדיין לא ענית על מה שכתבתי לך שלשום ה10.5.13,בינתיים התקשרו מאודיולוג'ק ת"א שמזמינים אותי למחר .תודה להם ,כי איני יודעת איך לעבור את החג במצב בו אני נמצאת. תודה לך תמר. וחג שבועות שמח .אבקש תשובה בכתב ולא בטלפון

שלום לך ירדנה, אכן היה לי חשוב קודם כל שתקבלי מענה מהיר מהמכון המטפל, לפני חג השבועות ואני שמחה שאתם כבר בקשר. הם מצידם יבחנו אם אכן משהו לקוי במכשיר עצמו ויעשו ככל שביכולתם לסייע לך ולפתור את הבעיה. לגבי הקול שלך: פעמים רבות אנשים מדווחים על כך שקולם נשמע להם שונה כאשר הם משתמשים במכשיר שמיעה שאינם רגילים אליו, אולם מעולם לא שמעתי שקולם נשמע שונה גם לאחרים. אני לא ממש רואה את הקשר, אבל אולי גם את זה ניתן יהיה להסביר טוב יותר בשיחה פנים אל פנים במכון אודיולוג'יק. ולגבי תוכנית -ZEN: היא מיועדת לאנשים אשר סובלים מטינטון (שמיעת צלילים שאינם קיימים בחוץ). התוכנית יודעת ליצור סדרות של צלילים (סוג של מוסיקה), המסייעת למוח להירגע ולהתעלם מצלילי הטינטון הטורדניים.

29/04/2013 | 15:56 | מאת: רונן

שלום לפני שנתיים אובחנה אצלי ירידה בשמיעה בתדרים הנמוכים ,בביקור אצל רופא א.א.ג נאמר לי שזו בעיה עצבית שנגרמה כנראה בצעירותי בכל שנה אני מקיים בדיקת שמיעה למעקב . ואין שינוי בתוצאות. לפעמים אני שומע צלילים (אולי טנטון ) אך זה נעלם . ישנם תקופות שאני מרגיש שקשה לי לשמוע אחרים ולפעמים הכל בסדר . מהם דרכי הטיפול האפשריים? האם יש טיפול תרופתי ? בנוסף אני רוכב על אופנוע והרופאה אמרה לי שלא תהיה פגיעה נוספת בשמיעה כתוצאה מהרכיבה. אני שומע רעש רב ולכן רוכב עם אטמי אוזניים . אשמח לדעתכם גם בנושא זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונן, הייתי מציעה לך לעבור אבחון וייעוץ במכון המתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה על מנת לבדוק האם התאמת מכשירים יכולה לסייע לך. לגבי טיפול תרופתי - אני משערת שאם היה טיפול מתאים לבעיה שלך רופא אאג היה כבר מציע לך טיפול כזה, אבל כמובן אפשר שוב להתעניין אצל רופא. רכיבה על אופנוע בפני עצמה אינה מהווה סיכון להחמרה בשמיעה,אבל אם אתה מרגיש שעוצמת הרעש מפריעה לך -טוב להגן על האוזניים. מצד שני אסור להתעלם מהסכנה הבטיחותית של רכיבה על אופנוע ללא אפשרות לשמוע צלילי סביבה כמו כלי רכב אחרים בכביש. כדאי להתייעץ גם בנושא זה עם קלינאי תקשורת כשתגיע לבדיקה וייעוץ.