פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה לשאלות מצוות קלינאי התקשורת - אודיולוגים הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות וילדים ואצל מבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. .
216 הודעות
209 תשובות מומחה

מנהלי פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

02/08/2017 | 22:48 | מאת: התנסות עם מכשירי שמיעה של חברות שונות

שלום, אני בת 31. לאחרונה התחלתי להרכיב מכשיר שמיעה באוזן אחת עקב ירידה בשמיעה בתדרים הגבוהים. מזה כחודש אני מרכיבה מכשיר של חברת סימנס, אך אני עדיין בתקופת הנסיון איתו ומתלבטת אם לרכוש אותו או לא. רציתי לשאול- במידה ואני מעוניינת לנסות במקביל מכשיר נוסף דרך מכון שמיעה אחר שעובד עם קופת החולים שלי- האם זה אפשרי (בדגש על "במקביל")? הייתי רוצה לנסות מכשיר של חברה נוספת כדי שתהיה לי אפשרות להחליט מה טוב יותר...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ניתן לנסות במקביל מכשירים מחברות שונות. המטרה בניסיון היא שתרכיבי את המכשיר כמה שיותר על מנת שתוכלי לבחון אותו לאורך רב שעות היום ולהסתגל. בנוסף, ניסיון של מספר מכשירים שונים במקביל עשוי לבלבל. תוכלי להחזיר את המכשיר שאת מנסה כעת ולגשת למכון שמיעה נוסף ולקחת לניסיון מכשיר אחר, לאחר מכן תוכלי לקבל החלטה. בהצלחה, הדס.

האם יש השתתפות של קופת חולים ברכישת מכשיר ומה אחוז ההשתתפות?

לקריאה נוספת והעמקה

צבי שלום, בהחלט ישנה השתתפות של קופת חולים ברכישת מכשירי שמיעה. גובה ההשתתפות תלוי בקופת החולים אליה אתה משתייך ובביטוח שיש לך בקופת החולים (רגיל/מושלם/זהב וכו') בנוסף, ישנה השתתפות של סל בריאות הניתנת גם כן דרך קופת החולים כתלות בגיל שלך. ממליצה לך לקבוע פגישת ייעוץ מסודרת בה תוכל לקבל את כל המידע. הדס.

09/07/2017 | 13:29 | מאת: שמרית

שלום רב הבת שלי צריכה מכשיר שמיעה לראשונה בגיל 10. חד צדדי. הבנתי שבגיל זה האפשרות היחידה היא לבחור מכשיר ולנסות. אם היתה עד גיל 6 יכלה ללכת למיחא ושם היו מתאימים לה מכשיר. איך בוחרים מכשיר ? למה מגיל 6 אין אפשרות לנסות ולמדוד מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מכשיר ניתן לניסיון ללא תלות בגיל. הבחירה של מכשירי השמיעה נעשית בפגישה עם קלינאי תקשורת על סמך בדיקת השמיעה תוך התחשבות במכלול הצרכים של הילדה. ההבדל היחידי מגיל 6 ומעלה הוא שההתאמה וההמלצה יתבצעו במרכזי שיקום או במכוני שמיעה מיומנים בשיקום שמיעה ולא במרכזי שיקום ייעודיים כגון מיחא, שמע, AV ועוד. אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר. בהצלחה, הדס.

11/07/2017 | 21:55 | מאת: שמרית

תודה ניסיתי היום פגישה רק עוד חודש לא מעוניינת לחכות ככ הרבה זמן תודה שוב

שלום. אמי בת 84 עפ מכשיר שמיעה.אבל לא שומעת את הטלוויזיה.מדוע זה כך.ומה ניתן לעשות.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, את מציינת שאמך מרכיבה מכשיר שמיעה, האם מרכיבה מכשיר אחד או זוג מכשירי שמיעה? מכשירי שמיעה מסייעים ותורמים לשמיעה, יחד עם זאת עלולים להיות מצבים וסיטואציות שמיעתיות בהם מכשירי השמיעה לא ייתנו את המענה המתאים. במצבים כאלה מומלץ לשקול שימוש באביזרי עזר שייתנו מענה מתאים. בהצלחה, הדס.

11/06/2017 | 01:27 | מאת: אבקש תשובה מפורטת מובנת לגבי us צווארי

שלום רב רוםאים נכבדים אתמול קיבלתי תשובה, בנוגע לבדיקת us צווארי קרוטיס. תשובה- ימין ושמאל לא נמצאו רבדים טרשתים והפרעות המודינמיות בעורקי התרדמה ועורקי הורטברלים. לא הבנתי כלום מתשובה הזו דוקטור. מה עם הצוואר? גרון ובלוטת התריס? ריאות? דלקת אן חסימה או בעיה כלשהי איפה שהו? מה עם זרימת דם? פעילות של צוואר גרון בלוטת התריס וריאות? מילים אלו כלל לא מופיעים בתשובה. מה הפרוש של מילים בתשובה הזו? מודה לך מראש עבור תגובתך המפורטת ומובנת דוקטור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך זה אינו פורום של רופאים הפני את שאלתך לפורום המתאים רק בריאות, הדס.

שלום אני בן 29 הייתי בבדיקת שמיעה הרופא שבדק אותי טוען שאני צריך מכשיר שמיעה קבעתי תור לרופא אף אוזן גרון הוא טוען שלא כדאי להשתמש במכשיר שמיעה בגיל הזה כי מכשיר השמיעה עם הזמן מדרדר את השמיעה אז מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום, מכשיר השמיעה לא מדרדר את השמיעה. חשוב להבין כי במידה וישנה ירידה בשמיעה ולא מרכיבים מכשירי שמיעה יכולה להיות ירידה בפענוח הדיבור, מצב שעלול להיות בלתי הפיך. אני ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת אצל קלינאית תקשורת בה תוכל לקבל מידע מקיף אודות הירידה בשמיעה ושימוש במכשיר שמיעה. כל טוב, הדס.

24/05/2017 | 20:33 | מאת: אביבה

קיבלנו המלצה לאמי למכשיר שמיעה של סימנס דגם MOTION 3MI ורציתי לראות את תפריט המכשיר ומחיר אך לא מוצאת באינטרנט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת אצל קלינאית תקשורת. שם תוכלי לקבל מידע מקיף על מכשיר השמיעה. בנוסף, קלינאית התקשורת תוכל להפנות אותך למידע נוסף אם קיים (לעיתים יש במכונים עלוני מידע עם תפריט של התכונות שיש במכשיר השמיעה). מחיר של מכשיר השמיעה תוכלי לקבל במכון השמיעה או בקופת החולים שלך. וזאת משום שהמחיר משתנה בהתאם לקופת חולים אליה את שייכת, לביטוח שיש לך ולגילך. בהצלחה, הדס.

17/05/2017 | 18:59 | מאת: חיים שמאי

היי. הכל עבר מהר מאוד. לפני פסח התעוררתי עם בעיית שמיע באוזן ימין. אחרי טיפול ואשפוז עם זריקות בתוךהאוזן ו MRI הומלץ לרכוש מכשיריי שמיע. איזה תכונות עלי לבקש, כי לכל אדם שרכש מכשיר שאני שואל ולא משנה עם קנה מוצר יקר או זול, בקושי משתמש!!! לכולם לא נוח להרכיב אותם כל יום כל היום. הרעיון שאני עומד להשקיע כמה אלפיי שקלים על מכשיר שרוב הזמן יהיה במגירה מטריף אותי....

שלום לך, קודם כל אני מצטערת לשמוע. אני יכולה להגיד לך שמהיכרותי וניסיוני ישנם הרבה אנשים שמשתמשים ונהנים ממכשירי שמיעה. בהחלט מסכימה שבחירה והסתגלות למכשיר שמיעה זה תהליך לא פשוט. בבחירה של מכשיר השמיעה נלקחים בחשבון הרבה פרמטרים, כגון: חומרת הירידה בשמיעה, מאפיינים אישיותיים של האדם, העדפות אישיות ועוד. מכשיר מתקדם ומשוכלל בד"כ מתאים את עצמו למספר רב של סביבות ומסוגל להפחית רעשים בצורה טובה ובכך משפר את תפיסת הדיבור. ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת עם קלינאי/ת תקשורת ולקבל את המידע המקיף לגבי סוגי המכשירים השונים. חשוב שתדע שאתה זכאי לקבל תקופת ניסיון שבמהלכה תוכל לנסות את המכשיר ולבחון האם הוא מסייע לך. בהצלחה, הדס.

20/05/2017 | 10:33 | מאת: חיים

תודה על התשובה המהירה ושבת שלום

איך זה יכול להיות? שלום, בני בן השנה ו-4 חודשים עבר בדיקת bera שלא יצאה תקינה כלל. אני ואשתי התעקשנו שהילד שומע ומבין ולכן מיד באותו יום ביצעו לן בדיקת שמיע התנהגותית אותה הוא עבר בהצלחה בכל תדר שנעשה. הוא הגיב לשמו ולפקודות כמו כפיים, ביי ביי גם כשהיה עסוק עם צעצועים. מנהלת המחלקה לא ידעה איך זה. השאלה שלי מה ההסבר לזה שבבדיקת הbera (שנעשתה באוזן אחת ובחדר פתוח עם עוד ילדים ואנשים שמתסתובבים בלי סוף) יצאה לא תקינה ובבדיקת שמיעה התנהגותית הבן שלי עבר בהצלחה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יכול להיות מצב בו תוצאות בדיקות השמיעה לתדרים השונים היא בתחום הנורמה אך תוצאות ABR אינן תקינות. אני מניחה שהזמינו אתכם לבדיקה נוספת על מנת להמשיך בבירור, ממליצה להמשיך את הבירור לפי המלצת בית החולים. כל טוב, הדס.

18/04/2017 | 19:31 | מאת: מור

שלום רב, בתי בת שנתיים אובחנה כלקוית שמיעה עם מרכיב הולכתי 45-50 דציבלים, אינה מדברת עד היום. האם זה מוכר בביטוח לאומי?או שהם קובעים רק על מרכיב עצבי? אשמח לתשובה ברורה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ביטוח לאומי לא שופט לפי סוג הליקוי אלא רק לפי חומרתו. במידה ונמצא כי ישנו ליקוי בשמיעה המצדיק קבלת קצבה לפחות בשתי בדיקות שמיעה, הם יאשרו. בנוסף, הם מבקשים גם בהמשך לראות בדיקת שמיעה עדכנית כל תקופה מסוימת, למיטב ידעתי אחת לשנה. הדס.

08/04/2017 | 14:10 | מאת: יותם

היי, במידה ויש לי בעיה בהבנת דיבור בתנאי רעש בלבד, ובנוסף ביצעתי את כל בדיקות השמיעה הקיימות וכולן תקינות, האם מכשיר שמיעה משוכלל שיודע להנחית רעשים יכול לעזור לי בהבנת דיבור על רקע רעש? או שזה בזבוז כסף. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם לא נמצא ליקוי שמיעה אין טעם להתאים מכשירי שמיעה. לעיתים ילדים ומבוגרים מתלוננים על קושי בשמיעה והבנת דבור למרות שבדיקות השמיעה מראות כי השמיעה בתחום הנורמה. כאשר מתעורר חשד לקושי שהינו מעבר לרמת השמיעה באוזן אלא ברמת עיבוד המידע השמיעתי, מומלץ לערוך בדיקות עיבוד אודיטורי/ שמיעה מרכזי. הדס.

אהלן בן 30 , ברקע אוסטוג׳נסיס סימפרפקטה טייפ 1 , ובחצי שנה האחרונה אובחנה אצלי אוטוסקלרוזיס באוזן ימין ( 40db ) וכנראה שגם אוזן שמאל מצטרפת לחגיגה .. הרופא המליץ על סטפודוטומיה או שתל baha מספר שאלות : 1) בהתחשב באוסטוג׳נזיס , מה הם אחוזי ההצלחה של הניתוח ? 2) במידה ומותקן שתל baha באוזן ימין , והמצב מחמיר , מה ניתן לעשות עם אוזן שמאל ( עוד baha )? 3)כרגע יש לי כאבים חדים ברעש חזק , הם התקן baha יעזור (למרות שמדובר בהתקן ש"עוקף״ את הבעיה )? 4) האם ניתן לבצע השתלת התקן baha במידה וסטפדוטומיה לא מצליחה ? תודה מראש לעוזרים וסורי על השאלה הארוכה

לקריאה נוספת והעמקה

אופיר שלום, זו שאלה שצריכה להיות מופנה לרופא א.א.ג מנתח, בהצלחה, הדס.

לפני 5 חודשיים נגרם לי נקב קטן בתופית באוזן ימין ונסעתי לבית חולים חולים ושם אמרו לי שנגרם לי חבלה באוזן הימנית היה לי חור קטן בתופית אחרי שלוש שבועות נסגר לי החור התחיל להישמע לי צפצופים וקליקים חלשים באוזן זה חזר לי הצפצופים החלשים והקליקים שאני אוכל ושותה הקליקים הפריעו לי ואחרי חודש ומשהו הפסיקו הקליקים והצפצופים נחלשו הלכתי שוב לרופא א.א.ג אמר לי שהאוזן שלי תקינה והצלקת עברה לי בדק לי את שני האוזניים גם האוזן שנחבלה למעשה וגם האוזן שלא נחבלה את שנייהם הכל תקין אמר ליי הוא אמר לי שאני רגיש למזג האוויר לחץ אוויר השאלה זה הגיוני ממה שהוא אמר שזה קשור למזג האוויר ולחץ אוויר זה יעבור והשאלה מתי אוכל לשמוע מוזיקה רגיל אני ממש מפחד ...

שלום לך, על מנת שהאוזן התיכונה תתפקד כראוי צריך הלחץ בתוכה להיות שווה ללחץ החיצוני, שוויון זה ע"י פתיחת תעלת האוזן ע"ש אוסטכיוס. תעלה זו מקשרת בין חלל האוזן התיכונה ללוע האף. פגיעה בפעילות של התעלה הזו יכולה להיות הגורם לכך שאתה שומע ״קליקים״ בעת לעיסה ובליעה. אני ממליצה לך לפנות שוב לרופא א.א.ג שיבדוק אם ניתן לשפר את תיפקוד התעלה. בכל אופן, אין מניעה לשמוע מוזיקה במצב כזה אולם באופן כללי, מומלץ לשמור על השמיעה ולא לשמוע מוזיקה בעוצמה גבוהה שעלולה להזיק. בהצלחה, הדס.

היייתי אצל הרופא א.א.ג הוא בדק לי האוזן הוא אמר לי שאין לי חור החור נסגר והצלקת חלפה ליי אבל אני שומע כאילו השמיעה ירדה לי באוזן שנחבלה הימנית כאילו הוא אמר לי שיש לך לחץ אוויר ואני רגיש למזג האוויר

שם הרופא דר גרוסמן מפתח תקווה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה באופן אישי, שימי לב שמכשירי שמיעה מתאימים במכון שמיעה. באופן כללי, מכשירי שמיעה חשוב לקנות מתוצרת חברה טובה, מוכרת וגדולה אשר מספקת מכשירים שהם ״המילה האחרונה״ וזאת משום שהתחום הזה נמצא בפיתוח מתמיד ותמיד ישנם חידושים טכנולוגיים. חברת פונאק לדוגמא משקיעה מליוני פרנקים שוויצרים בכל שנה לטובת פיתוח ומחקר של מכשירי שמיעה. חברות קטנות אינן יכולות להשקיע סכומים כאלה ולהגיע לפיתוחים המתקדמים ביותר. בנוסף, ברכישת מכשיר שמיעה, מעבר לטכנולוגיה, חשוב לשים לב לרשת בה רוכשים את המכשירים – האם זוהי רשת אמינה עם פריסה טובה של סניפים למקרה של מעבר דירה למשל? האם זוהי רשת עם תמיכה טכנית, הנותנת אחריות ממושכת על המכשירים ושירות טכני זמין בעת הצורך? האם יש "גב" של חברה בינלאומית - מה שמאפשר שירות גם במהלך טיול בחו"ל אם יש צורך? כמו כן, יש לשים לב למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. בהצלחה, הדס.

20/03/2017 | 12:32 | מאת: אסתר עוזרי

מבקשת המלצות על ד''ר גרוסמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה באופן אישי, שימי לב שמכשירי שמיעה מתאימים במכון שמיעה. באופן כללי, מכשירי שמיעה חשוב לקנות מתוצרת חברה טובה, מוכרת וגדולה אשר מספקת מכשירים שהם ״המילה האחרונה״ וזאת משום שהתחום הזה נמצא בפיתוח מתמיד ותמיד ישנם חידושים טכנולוגיים. חברת פונאק לדוגמא משקיעה מליוני פרנקים שוויצרים בכל שנה לטובת פיתוח ומחקר של מכשירי שמיעה. חברות קטנות אינן יכולות להשקיע סכומים כאלה ולהגיע לפיתוחים המתקדמים ביותר. בנוסף, ברכישת מכשיר שמיעה, מעבר לטכנולוגיה, חשוב לשים לב לרשת בה רוכשים את המכשירים – האם זוהי רשת אמינה עם פריסה טובה של סניפים למקרה של מעבר דירה למשל? האם זוהי רשת עם תמיכה טכנית, הנותנת אחריות ממושכת על המכשירים ושירות טכני זמין בעת הצורך? האם יש "גב" של חברה בינלאומית - מה שמאפשר שירות גם במהלך טיול בחו"ל אם יש צורך? כמו כן, יש לשים לב למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. בהצלחה, הדס

19/03/2017 | 19:43 | מאת: אנה

אני עברתי ניתוח החלפת עצם באוזן שמאל לפני חודש , עקב אוטוסקלירוזיס. לפני שבוע התחלתי להרגיש אוזן סתומה ונימול קל( כמו אחרי זריקת הרדמה) באזור לחי ואוזן. האם זה מצב תקין ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום, זו שאלה שצריכה להיות מופנה לרופא א.א.ג מנתח, ועדיף לפנות בהקדם למרכז הרפואי בו עברת את הניתוח, או אם אין לך אפשרות, אז לפחות לרופא א.א.ג בקופת החולים שלך. שיהיה בהצלחה!

07/03/2017 | 12:37 | מאת: לילך

שלום אני מושתלת 10 שנים,אני נמצאת אצל מרפאה בעיסוק עקב בעיה בכיפוף אצבע,היא המליצה על מכשיר לטיפול ברקמה פגועה,מכשיר זה משלב את קרני לייזר רכים,אור אינפרא אדום השולחים בצורת פולסים כל זה בתוך שדה אלקטרו מגנטי סטטי. השאלה היא האם מכשיר זה עלול לפגוע בשתל פנימי?אם לא ניתן להשתמש בזה עם תנאים מסוימים או בלי הגבלה? אשמח לקבל תשובה תודה לילך

ממליצה להפנות את השאלה שלך לרופא, בהצלחה, הדס.

שלום וברכה בת 26 עם ירידה בשמיעה 60db לדברי הרופאים הירידה תחושתית עצבית אך אם כשאני עושה ניקוי אצל א א ג ואני שומעת בסדר ואחרי כמה שעות שוב האוזנים נסתמות ואני חא שומעת טוב אהי חושבת שהבעיה אחרצ עשיתי את כל הבדיקות האפשריות והכל יצא תקין מה יכולה להיות הבעיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בבדיקת השמיעה שעברת ישנה בדיקת ייעודית שבודקת סף שמיעה לצלילים בהולכת עצם (BC - Bone Conduction), מטרתה לזהות האם מקור הבעיה בשמיעה היא באוזן התיכונה או מליקוי בתפקוד של האוזן הפנימית או בעצב השמיעה. אם למרות ביצוע הבדיקה את עדיין לא בטוחה, את תמיד יכולה לגשת לבצע בדיקת שמיעה חוזרת על מנת לאמת את התוצאות. ייתכן ובנוסף לירידה בשמיעה ,את סובלת מהפרשות רבות של שעווה ולאחר ניקוי את חשה מעט הטבה בשמיעה. זה הגיוני כי גם לריבוי שעווה יש השפעה מסוימת על השמיעה. ישנם סיבות רבות לירידה בשמיעה, וביניהם: חשיפה לרעש, גורמים גנטיים ועוד. חשוב לדעת כי בהרבה מהמקרים לא ניתן לדעת בדיוק מה המקור לירידה בשמיעה. אם את חשה קושי בשמיעה, ממליצה לך לגשת לייעוץ מסודר של קלינאית תקשורת במכון שמיעה. בפגישה זו תוכלי לקבל מידע על שיקום שמיעה, דבר שיכול בהחלט לשפר את איכות חייך. כל טוב, הדס.

04/03/2017 | 11:13 | מאת: יותם

שלום, רציתי לקבל קצת מידע על אובדן שמיעה סמוי. נחשפתי לרעש בעוצמה גבוהה במסיבות ומאז לא שומע טוב על רקע רעש(בתנאי שקט שומע מצויין). האם יש איזושהי דרך לאבחן אובדן שמיעה סמוי בבני אדם(ולא למטרות מחקר, אלא עבור אדם פרטי שחושד שיש לו מצב זה). זאת בהנחה שבוצעו הבדיקות הבאות וכולן תקינות: בדיקת BERA, אודיוגרמה, הדים קוכליאריים, בדיקות שמיעה בתדרים גבוהים מאוד ו-MRI. האם יש איזה טיפול ידוע שיכול לסייע במצב זה, כמו מכשירי שמיעה למשל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם לא נמצא כל ליקוי שמיעה אין שום צורך וטעם להתאים מכשירי שמיעה. ליקוי שמיעה הכוונה לספי שמיעה שאינם בתחום הנורמה ואצלך זה לא המצב. אם יש לך בעיה בהבנת דיבור על רקע רעש, ייתכן ויש לך הפרעה בעיבוד שמיעה מרכזי. ככל הידוע לי המרכז היחידי שעוסק באבחון של ליקוי שמיעה מרכזי הוא מכון השמיעה בתל השומר, אז אולי תנסה לפנות אליהם. שיהיה בהצלחה! הדס.

התייחסת בתשובתך לליקוי שמיעה מרכזי אך מה לגבי האפשרות של אובדן שמיעה סמוי? תוכלי בבקשה להתייחס גם לזה?

שלום לך, אני לא מכירה בדיקות נוספות מלבד אלה שכבר ביצעת, כל טוב הדס.

24/02/2017 | 13:17 | מאת: שרון ח

מסקרן אותי לדעת איך אפשר לבדוק באינטרנט אני בטוח שיש בעולם מקומות ואנשים שמחפשים תרופה אמיתית לטינטון ולא כמו האנשים הפרטיים שמנסים רק לקחת אלפי שקלים לאנשים שכלכך סובלים מהטינטון ושום דבר לא עוזר האם מדברים אל תרופה לזה?

שלום לך, נעשו הרבה מחקרים במשך השנים בניסיון לפתח תרופה לטנטון אך עד כה לא נמצאה תרופה כזאת. כפי שציינתי ישנם מגוון פתרונות וטכניקות שיכולים לסייע ולהקל על הטנטון, נשמע שהטנטון מאוד מפריע לאורך חייך, לכן הייתי בהחלט ממליצה לך לנסות. הדס.

27/02/2017 | 13:09 | מאת: שרון ח

קודם כל תודה לך שאת עונה מהר ומנסה לעזור וכן אני ממש סובל הציפיוף הוא ממש חזק בשני אוזני כמעת עברה שנה מאז שזה התגבר שאני מזיז תצוואר זה מתגבר שאני מתמתך זה ממש חזק ועשיתי בדיקת ברה אמרו שהכל בסדר אין יום שאני לא סובל ממחשבות על זה מה את ממליצה לי לעשות הייתי פעם שמקום בתל אביב ששמו לי MP3 ומוזיקה ואמרו שהיא מיוחדת לתדרים במוח ורצו 5000 שקל אל MP3 מיד ידעתי שזה עבודה בעיניים וראו כמה שאני סובל והם רק רצו כסף אשמח שתעזרי לי אם מקום טלפון משהו שבאמת יעזור לי תודה רבה לך

תוכל לגשת ולקבל ייעוץ בנוגע להתמודדדות עם הטנטון אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה הדס

21/02/2017 | 17:20 | מאת: שרון ח

שלום לכם אני סובל מגיל 10 בערך מטינטון חלש ממש שלא הפריע לי כיום אניבן 45 לפני שנה פתאום הטינטון נהיה ממש עוצמתי הייתי חודש בדכאון אפילו התאשפזתי בפסיכאטרי ממש אני סובל מיזה עשיתי בדיקת שמיעה ואמרו שיש ירידה בגבוהים רק שאלתי אם אני שם מכשיר שמסדר לי תשמיעה אז הטינטון יחלש כמו שהיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הרכבה של מכשירי שמיעה לעיתים מסייעת לכשעצמה ביכולת ההתמודדות עם הטינטון. בנוסף, במכשירי השמיעה של פונאק לדוגמא ישנה תוכנית מיסוך מיוחדת המסייעת למטופלים הסובלים מטינטון. חשוב להבין שישנם מקרים בהם המכשירים מסייעים ביכולת להתמודד עם הטנטון אך זה לא וודאי. יש לך תקופת ניסיון שבה תוכל לנסות את מכשירי השמיעה ולבחון האם אתה חש בשינוי. כמו כן, ישנם כלים נוספים שיכולים לעזור ולהקל על הטנטון. תוכל לגשת ולקבל ייעוץ מקלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

אוזן ימין- משמיעה בתחום הנורמה ועד ירידה קלה SN אוזן שמאל- משמיעה בתחום הנורמה ועד ירידה קלה בשמיעה מסוג SN עם מרכיב הולכתי בתדר 4000 הרץ מה המשמעות של תוצאה כזו? בגדול אני שומע טוב אך אולי יש סוגי רעשים שאני מתקשה לשמוע למשל טונים גבוהים? מיהמנות הבדיקה HIGH בטימפנומטריה היא אמרה שיצא תקין ואין בעיה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משמעות הבדיקה היא שישנה ירידה מסוימת בשמיעה בחלק מהתדרים. הירידה הינה תחושתית עצבית ברובה, כלומר האוזן הפנימית פגועה ומצב זה לא ניתן לתיקון באמצעות טיפול רפואי. לא ברור לגמרי מהניסוח שלך מאיזה תדר בדיוק מתחילה הירידה בשמיעה. באופן כללי, סביר מאוד שאתה מתקשה להבין דיבור או מפסיד חלקים מסויימים מהדיבור במצב בו ישנו רעש. בחיי היום יום אנו נמצאים בסביבות משתנות שבחלקן הגדול ישנו רעש סביבתי ולכן ייתכן ובסיטואציות אלו תחווה קושי בהבנת הדיבור. בתדרים הגבוהים מרוכזים עיצורים שורקים כגון ס', ש', צ' ועוד. הדס.

16/01/2017 | 07:48 | מאת: מירב

שלום רב! אני לוחצת על שאלתי והדף עולה למעלה ולא נפתח. לא מצאתי כתובת מייל לשלוח דיווח לתקלה. אולי תדענה להפנות אותי לאן שצריך בבקשה? ולמרות שלא קראתי, אני מאוד מודה על התשובות. תודה ויום מופלא. מירב.

שלום, אנו בודקים את התקלה צוות האתר

שלום רב! לא עניתן לי ולכן אשאל בבקשה שוב, אך בקצרה😊 רין +/+ מה הפירוש של זה? ומה זה אומר דיסקר 96/96 או משהו כמו 80/80? תודה רבה ושבוע מבורך.

נא ראי תשובתי מטה, הדס.

14/01/2017 | 10:20 | מאת: איליי

שלום עשיתי בדיקת טימפנומטריה ותוצאות אוזן ימין A אוזן שמאל אין אטימה, מה משמעות של "אין אטימה"? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדיקת טימפנומטריה הינה בדיקת קצרה ופשוטה שמטרתה להעריך את תפקוד האוזן התיכונה. בדיקה זו משמשת כבדיקה משלימה לבדיקת השמיעה. במהלך הבדיקה מודדים את תנודתיות עור התוף בתגובה ללחצי אוויר שונים המופעלים על תעלת האוזן. במידה ועור התוף אינו נע כנדרש ייתכן וישנה בעיה באוזן התיכונה, כגון הצטברות נוזלים באוזן התיכונה או דלקת. בדיקה זו דורשת אטימה של האוזן בעזרת האוזניה, ישנם מצבים מסוימים בהם לא ניתן לאטום את האוזן כנדרש ולכן לא ניתן לבצע את הבדיקה- זו בעצם המשמעות של התשובה אין אטימה. הדס.

11/01/2017 | 23:44 | מאת: מירב

שלום רב! כמה שאלות בבקשה.. יש לי בעיות איוורור קשות וירידה בשמיעה די חמורה. עשיתי בטרום ניתוח לכפתורים באוזניים, בדיקה עם קולן ורציתי לדעת בבקשה מה אומר המושג הבא, וובר 512 הרץ שאת זה אני מבינה ואז כתוב רינה +/+ ופעם נדמה לי שהיה 3 + אם זכרוני אינו מטעני. מאוד מעניין אותי מה זה אומר. ומה משמעות הפלוסים? שאלה שניה, אני בת 47 ויש לי פיברומיאלגיה וכל מיני בעיות של רגישות באוזניים בגלל ניתוח להוצאת הכולסטאטומה. לפני כשנתיים, הזמנתי לנסיון מכשירי שמיעה טובים ויקרים אבל לא יכלתי להתרגל אליהם. גם בגלל הקול המתכתי ששיגע אותי עם כל רעש ולא רחש עדין ביותר וגם בגלל שהמכשיר הכאיב לי הן בתוך האוזניים ומחוצה להן. עברתי כבר 12 צינרור התופיות ועוברות עליי דלקות חריפות ומזוהמות ואולי בגלל זה בתוספת הפיברומיאלגיה ואולי גם לכן לא יכלתי להיות עם המכשירים. הם היו קטנים. הכי קטנים שאפשר. יש לכם או המלצה, למכשירים שלא יחסמו לי את האוויר וגם שאין להם שמיעה מתכתית? אודה מאוד לתשובות. מירב.

13/01/2017 | 21:14 | מאת: מירב

שבת שלום! נזכרתי בעוד שאלה בבקשה. ישנו מכשיר שמיעה שאינו עולה כמכונית אבל יסנן לחלוטין או כמעט לחלוטין את הרעשים ומנגד הרעשים לא יהיו מתכתיים? כלומר, להוריד את העוצמה של הטון הגבוה או משהו כזה, כדי שלא יצרום לי? ולגבי איוורור, חוץ מחור קטנטן לאיוורור האוזן, אין לכם פיתרון אחר שלא יגרום לאוזניי להירטב ולקבל דלקת חמרות הכפתורים(vt)? שוב תודות רבות. מירב.

שלום לך, בדיקת WEBER הינה בדיקה בה הבודק מניח קולן רוטט במרכז המצח של הנבדק והנבדק מתבקש לומר באיזה צד הוא שומע את הקולן יותר בימין, בשמאל או באופן שווה בשתי האוזניים. בדיקה זאת עוזרת להבחין בין ליקוי שמיעה תחושתי עצבי שבו האוזן הפנימית נפגעת לבין ליקוי הולכתי שבו הירידה בשמיעה נובעת כתוצאה מליקוי באוזן התיכונה. האבחנה נעשית גם על סמך בדיקת השמיעה – זוהי רק בדיקת עזר. בדיקת רינה הנה בדיקה שמשווה את השמיעה דרך הולכת אויר באמצעות קולן הרוטט ליד פתח האוזן לשמיעה דרך הולכת עצם באמצעות קולן המונח על עצם המסטואיד מאחורי האוזן ונותן גירוי לאוזן הפנימית, מטרת הבדיקה הזו גם כן לאפשר לרופא לשער מה סוג הליקוי בשמיעה עוד לפני קבלת תוצאות בדיקת השמיעה. לא הצלחתי להבין לפי התיאור שלך מה בדיוק תוצאות הבדיקה, אם תרצי לשלוח את הבדיקה עצמה, אוכל לסייע לך להבין מה המשמעות של תוצאות הבדיקה. לגבי מכשיר שמיעה, הסתגלות למכשיר שמיעה הינה תהליך לא פשוט ושמיעה של צלילים ודיבור דרך מכשיר שמיעה תמיד נשמעת פחות טבעית, יחד עם זאת ישנם הבדלים בין מכשירים שונים וייתכן ואיכות הצליל במכשיר של חברה שונה תהיה לך יותר נעימה. מכשירי שמיעה מתקדמים כוללים מנגנונים משוכללים יותר של הפחתות רעשים ולכן גם יקרים יותר, יחד עם זאת חשוב לדעת שלא ניתן להעלים לגמרי את רעשי הרקע ולכן חשוב מאוד לכוון את המכשיר בצורה שתתאים לתחושות ולמצבים שאת מתארת. לגבי התצורה של המכשיר, ישנם סוגים שונים של מכשירים שמאפשרים אוורור של האוזן אך צריך לבדוק מה בדיוק מתאים לירידה בשמיעה הספציפית שלך צריך לקחת בחשבון שככל שהאוזן נשארת פתוחה יותר כדי לאפשר אוורור רב יותר- גם רעש סביבתי יכול להיכנס לאוזן באופן ישיר ללא סינון שעושה המכשיר לכן צריך לשקול את כל השיקולים המקצועיים ואי לכך אני ממליצה לך לפנות לפגישת ייעוץ מסודרת במכון שמיעה. כדאי לגשת לחברה מובילה ואמינה על מנת שמכון השמיעה יוכל לתת לך את השירות המקצועי ביותר ע״י קלינאי תקשורת מנוסים שיידעו ללוות אותך לאורך כל התהליך וימשיכו לתת את השירות גם לאחר הרכישה. בהצלחה, הדס.

07/01/2017 | 18:04 | מאת: מכשיר שמיעה

שלום רב, כמי שאובחנה כלקויית שמיעה התחלתי ללמוד את הנושא. שאלתי היא כיצד אוכל לדעת על היתרונות והחסרונות של כל סוג של מכשיר ,כלומר אם הוא דני,שוויצרי וכו ? כל מידע של כל חברה כמובן מציין שהוא הסוג הטוב ביותר. כיצד בכל זאת ניתן לדעת את ההבדלים ? אני מתייחסת לאותה רמת טכנולוגיה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לכל חברה יש מכשירים שונים עם טכנולוגיות מעט שונות, ישנן תכונות בסיסיות הקיימות ברב המכשירים, לדוגמא: ביטול צפצופים, מס' תוכניות המתאימות למצבי שמיעה שונים, שמיעה טובה על רקע רעש ועוד וישנן תכונות ייחודיות לחברה מסוימת. לדוגמא לחברת פונאק יש טכנולוגיה של דחיסת תדרים המשפרת את הבנת הדיבור. אכן קשה להשוות באופן מדויק בין מכשירים של יצרנים שונים, אבל תוכלי לקחת לניסיון מכשירים ממספר מכונים על מנת להשוות בין חברות שונות. חשוב גם לזכור שהטכנולוגיה היא לא הכל. יש חשיבות עצומה למכון המטפל עצמו, לקלינאים העובדים בו, לאווירה, לנגישות, ולתחושה האישית שקיבלת בעת ביקורך במכון. אם הרגשת שאת בידיים טובות ומקצועיות, סמכי על הקלינאי המטפל שידע להציע לך את מגוון המכשירים והעזרים המתאימים לצרכים שלך. בהצלחה, הדס.

11/12/2016 | 14:26 | מאת: בני

הייתי היום אצל רופא א.א.ג והוא אמר שיכול להיות שאני לא מאבחן מאיזה כיוון בא הרעש בגלל שהשמיעה ב2 האוזניים לא שווה.. הוא גם שלח אותי לבדיקת שמיעה שאעשה האם יש החלמה ספונטנית ולמידה של המוח את התנאים החדשים ולפיהם ישנו חידוש ביכולת לזהות כיוון רעש? קלינאי תקשורת או פיזיותרפיה שמעיתית אם יש כזה דבר יכולים ללמד מחדש את הפעולה הזו? הדבר הפשוט ביותר שאפשרי זה ל[שמוע מקור קול מכיוונים שונים ובגלל שאני יודע מאיזה כיוון זה מגיע המוח לומד שוב ושוב את העוצמה של הרעש המגיעה ל-2 האוזניים עם הכיוון..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת להבחין מאיזה כיוון מגיע הקול ולמקם את מקור הקול במרחב, אנו זקוקים לשתי אוזניים המתפקדות באופן תקין ובסנכרון מלא. שמיעה דו אוזנית (בינאורלית) מאפשרת לנו לזהות את מיקומו של מקור הקול (לוקליזציה). המוח מסוגל לזהות את מקור הקול על ידי שימוש בהפרש עוצמות השמע בין שתי האוזניים וע"י חישוב הפרשי הזמן בין הצלילים המגיעים לכל אוזן. ולכן, ברגע שאחת האוזניים לא שומעת טוב, יכולת זו נפגעת באופן טבעי. לשאלתך, לוקליזציה, אינה פרי למידה אלא פשוט פונקציה של שמיעה בינאורלית מאוזנת.

שלום, לפני 7 שנים רכשתי מכשירי שמיעה של חברת AUDINA המכון שממנו רכשתי את המכשירים ייבא ושיווק בלעדית את מכשירי השמיעה של Audina Hearing Instruments. המכון (שהוא לא רשת) נסגר לצערי לפני כ-3 שנים וכעת, כשאני צריך כיוונון מחדש של המכשירים, אין לי כתובת. מטרתי היא לרכוש מכשירי שמיעה מתקדמים מעל האוזן ובאלה (CIC) להשתמש במקרים מסוימים. האם ידוע על מקום פעיל שיכול לתת מענה למכשירים אלה? תודה על כל עזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לצערי אני לא מכירה את המכשירים הללו. ממליצה לך בפעם הבאה לרכוש מכשירי שמיעה מחברה גדולה אמינה ומבוססת. בהצלחה, הדס.

04/12/2016 | 22:11 | מאת: wantootree

03/12/2016 | 10:25 | מאת: בני

אז אוקי אגיע לבדיקת שמיעה, ויאמרו לי כנראה שיש ירידה אך היא טבעית תלוייה בגיל וגנטיקה ואין מה לעשות אלא להרכיב מכשיר שמיעה.. אני לא זקן בכדי להרכיב מכשיר כזה, וחברים שלי חלקם שגם נחשפו לרעשים חזקים בצבא סובלים יותר ממני .. אז מה יש לעשות חוץ מלדעת שהשמיעה קצת ירודה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ראשית, אני אבהיר שירידה בשמיעה כתוצאה מגיל מופיעה לרוב לקראת גיל 65, לכן במקרה שלך לא מדובר בירידה טבעית שתלויה בגיל. ירידה בשמיעה עלולה לנבוע מסיבות רבות ומגוונות, ישנה ירידה שנובעת כתוצאה מנוזלים באוזניים ישנה ירידה שנובעת כתוצאה מחשיפה לרעש וישנה ירידה עצבית שהינה גנטית, כמובן ישנם עוד סיבות רבות. לא ניתן לדעת מה סוג הירידה בשמיעה כל עוד לא ביצעת בדיקת שמיעה. במידה והירידה בשמיעה היא עצבית, מכשיר שמיעה הוא אכן הפתרון היחיד. מכשירי שמיעה אינם שייכים רק לזקנים, ישנם צעירים רבים שמרכיבים מכשירי שמיעה ונהנים משמיעה טובה. הטכנולוגיה מאוד מתקדמת כיום וכל יצרני מכשירי השמיעה משקיעים הרבה מאמץ בפיתוח מכשירים שיהיו כמה שיותר נסתרים ואסתטיים. אני בהחלט מבינה את החששות ואת הלבטים שלך. יחד עם זאת, אם הקושי בשמיעה מפריע לתפקוד היומיומי וגורם לתסכול ייתכן וכדאי לשקול שימוש במכשיר שמיעה. חשוב להבין גם שליקוי שמיעה שאינו משוקם, עלול עם הזמן לגרום לבעיות נוספות של אי סבילות לרעש, בעיה בפענוח טוב של דיבור ועוד. הדס.

03/12/2016 | 09:23 | מאת: יונתן

היי, מתנצל מראש על אורך ההודעה ומקווה שיהיה לך הסבלנות לקרוא הכל. לפני 8 חודשים בערך הייתי במסיבות רועשות מאוד, כמה ברצף. במהלך המסיבות חשתי תחושת אטימות באוזן. לאחר המסיבות חשתי שאני מבין דיבור פחות טוב מבעבר והלכתי לבדיקת שמיעה ראשונה(פחות מחודשיים לאחר החשיפה לרעש). הבדיקה העלתה שבתדרים שבין 4000 ל-8000 יש ירידה בשמיעה של 25 דציבלים באוזן ימין, ו-15 דציבלים באוזן שמאל. שאר התדרים בשתי האוזניים בתחום הנורמה. בדיקת SRT העלתה ממצא של 5DB בשתי האוזניים, ובדיקת דיסקרימינציה העלתה ממצא של 100% בשתי האוזניים. עזבתי את הנושא למשך כמה חודשים, וכעבור 5 חודשים הלכתי לרופאת אא"ג שוב עם תלונות של שמיעה לא טובה. הרופאה איתרה שעווה(צרומן) באוזן והוציאה אותה ושלחה אותי לבדיקת שמיעה נוספת. בדיקה זו העלתה את הממצאים הבאים: בכל התדירויות, בשתי האוזניים, שמיעה עד 10DB. בדיקת SRT נתנה 5DB. בדיקת דיסקרימינציה נתנה 96%. יש לציין שבבדיקת הדיסקרימינציה, הרגשתי שבחלק מהמקרים חזרתי על מילים שלא הייתי בטוח שהבנתי נכון, כלומר חזרתי על מה שחשבתי שהבנתי. לבינתיים אני מרגיש שבסביבה רועשת (אך לא רועשת מאוד, למשל מקום כמו בית קפה בקניון) אני מפספס מילים מדי פעם, נניח במהלך שיחה של שעה וחצי אני מפספס משהו כמו 10 מילים, דבר שלפני המסיבות לא הרגשתי מעולם. בנוסף במקום העבודה אני מרגיש לעיתים שמישהו אומר משהו, ואנשים שעומדים לידי מבינים מה הוא אמר ומגיבים אליו, אך אני שעמדתי על ידם לא הצלחתי להבין מה הוא אמר. השאלה היא, איך ייתכן שבדיקת השמיעה מראה תוצאות בנורמה מצד אחד, ומצד שני מבחינה תפקודית, אני מרגיש ששמיעתי פחות טובה משל אחרים? ובנוסף, מה ניתן לעשות? האם ללמוד לחיות עם זה, או האם יש בדיקות שעלי לעשות? תודה על עזרתך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טווח הנורמה הוא טווח רחב, ייתכן ולפני החשיפה לרעש שמעת בגבול העליון של הנורמה וכעת אתה שומע בגבול התחתון של הנורמה. בנוסף, האם בבדיקה נבדק תדר 6000Hz? כי הוא נוטה מאוד להיפגע מחשיפה לרעש ועלול להפריע להבנת דיבור בתנאי רעש. כמו כן, אם אתה סובל מהפרשות רבות של שעווה ייתכן ולעיתים יש הרעה מסוימת בשמיעה הנובעת כתוצאה מסתימה של האוזניים, במצב זה לאחר ניקוי אוזניים אצל רופא אא"ג אתה תחוש הטבה בשמיעה. ממליצה לשמור על האוזניים ולהקפיד להרכיב אטמים בזמן חשיפה לרעש חזק ולהמשיך להיות במעקב שמיעה. כל טוב, הדס.

ילדה בת 12 בריאה בדרכ לפני חצי שנה ירידה בשמיעה באזן ימין פתאומית MRI תקין .מבירור ליקוי עצבי בטונים גבוהים מ1000 הרץ עם ירידה עד 90 ד"ב.עד 1000 הרץ בטונים נמוכים שמיעה תקינה. שאלתי היא האם מכשיר שמיעה יכול לסייע כי מדובר בירידה מתדר מסויים האם מכשיר יכול לסייע או להיפך להפריע כ?ואם לא מה כן? בתודה מראש אור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, באופן כללי, מכשירי שמיעה עם הטכנולוגיה המתקדמת שיש כיום יכולים להגביר תדרים שונים בצורה שונה, לפני הצורך בהתאם לבדיקת השמיעה. בקשר למקרה הספציפי של בתך, בהחלט ניתן יהיה להתאים מכשיר לפני נתוני השמיעה שלה. ובנוסף -יש מגוון פתרונות למצבים בהם יש לקות שמיעה חד צדית וכן מערכות FM שיכולות לסייע לה בכיתה, ולכן אני ממליצה לכם לפנות לייעוץ של קלינאי תקשורת במכון שיקום שמיעה על מנת שתוכלו לקבל מידע לגבי כל האפשרויות העומדות בפניכם. בהצלחה, הדס.

29/11/2016 | 13:11 | מאת: בני

אהלן, אני בחור בן 35 ואני ויש לי 2 בעיות עיקריות בנוגע לשמיעה- איני שומע את הטלוויזיה או מלל הנאמר בחדשות כאשר יש רעש סביבי, כשיש שקט אני שומע טוב. האם זה סוג מסוייים של ירידה בשמיעה או שזה תהליך כללי של ירידה הקשורה לגיל? דבר נוסף- כאשר אני חוצה כביש, או מישהו קורא לי אני לא מעט פעמים מפנה את הראש בדיוק למקור ההפוך לרעש. זה מטריד אותי כי את הרעש אני שומע אך קשה לי לאתר מה מיקומו שאלה אחרונה, יכול להיות שירידה בשמיעה זה גם גנטי? תמיד שהייתי ילד התרגזתי על אמא שלי שאינה שומעת אותי ועונה לי דברים לא קשורים, היום אני מבין אותה יותר :-) היא שומעת היום לא הכי טוב לכן מקפיד עוד מתחילת השיחה לדבר בקול חזק וברור

30/11/2016 | 19:52 | מאת: בני

לשמיעה ירודה יש קשר לשיווי משקל לא תקין, שהרי הם מחוברים סמוך מאוד עצבית במבנה האוזן? רק לדעת, שיווי המשקל שלי טוב מאוד ( ספורטאי)

בני שלום, שתי התלונות שלך בהחלט יכולות להיות להצביע על ליקוי בשמיעה ולכן מומלץ מאוד שתפנה בהקדם למכון שמיעה לצורך ביצוע בדיקת שמיעה. תוכל לקבל את התשובה במקום ומיד לדעת אם יש או אין ליקוי בשמיעה ואם יש מה לעשות. ואכן, ירידה בשמיעה בהחלט יכולה להיות גנטית, כך שזו עוד סיבה טובה ללכת ולהיבדק. לשאלתך הנוספת, ייתכן קשר בהחלט בין שיווי משקל לשמיעה אך שיווי משקל תקין לא בהכרח מעיד על כך שהשמיעה תקינה.

שלום, אני בן 30, וכל חיי סבלתי מבעיות אוזניים (מדלקות, ניתוח לשחזור עור התוף וכו'), וגם בצעירותי הייתי שומע מוזיקה רועשת שנים על גבי שנים. לפני 4 שנים התחלתי לסבול מטיניטוס קבוע ומאז השמיעה שלי התדרדרה משמעותית. יש לי ירידה חדה מאוד בטונים הגבוהים (לפי בדיקת שמיעה כמובן), אך למרות זאת אני מסתדר בחיים ושומע ביום יום, וזהו מצב שלא מפריע לי, אם כי בהחלט יש מצבים שאני לא שומע טוב (בעיקר באזורים רועשים) אבל שוב, זה לא כ"כ מפריע לי ואני חיי בצורה מספקת. הבעיה היא, שהייתי אצל רופאה בכירה לא מזמן והיא אמרה לי שאני חייב להשתמש במכשירי שמיעה ( ב 2 האוזניים), כי אם לא, אז השמיעה תמשיך להתדרדר ויכול להיות שאגיע למצב חלילה, שמכשירי שמיעה רגילים לא יעזרו לי בעתיד. היא הסבירה את זה בכך, שאם האוזן (ללא מכשירי שמיעה) תמשיך לא לשמוע צלילים מסוימים, ולמעשה היא לא תקבל את הגירוי המתאים, אני למעשה ממית אותה עוד יותר ועוד יותר וחייב לגרות אותה באמצעות מכשירי שמיעה. נורא נבהלתי, מאחר ואני עוד צעיר ולא מעוניין להתקין מכשירי שמיעה על אוזניי. בעקבות כך, הלכתי לרופאה בכירה אחרת, והיא למעשה שללה את מה שהרופאה הקודמת אמרה לי, בטענה שעד היום לא היה מחקר שהוכיח שאי שימוש במכשירי עזר גורם לחושים חלשים להיות עוד יותר חלשים, ולטענתה, אין קשר בין הדברים. היא המליצה לעשות כל שנה בדיקת שמיעה ולראות אם יש ירידה בין בדיקה לבדיקה. בנוסף, היא המליצה לי לקבל עוד חוות דעת מרופאים מומחים בתחום - אז לכן אני שואל פה. אשמח לחוות דעת בנושא הזה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, באופן כללי, אין קשר בין החמרה בסף השמיעה לבין שימוש או אי שימוש במכשירי שמיעה. יחד עם זאת, חשוב להבין כי במצב בו ישנה ירידה בשמיעה ואינך מרכיב מכשירי שמיעה לאורך זמן ואין הגברה הרי שנוצר חוסר בגריה שיכול להביא להפחתה ביכולות העיבוד השמיעתי/ פענוח הדיבור. לא ניתן לדעת בוודאות איך וכיצד תפגע יכולת פענוח הדיבור לכן ההמלצה היא להרכיב מכשירי שמיעה כמה שיותר מוקדם ובכך להנות משמיעה טובה במגוון מצבים ולמנוע את הירידה ביכולת פענוח הדיבור לטווח הארוך. בנוסף, במצב של ליקוי שמיעה לא משוקם יש באופן לא מודע השקעת אנרגיה רבה בפענוח דיבור, מה שגורם למאמץ ועייפות, ולא תמיד ניתן לשים לב לזה – אבל לאחר הרכבת המכשירים – חשים בהקלה. בהצלחה, הדס.

14/11/2016 | 16:34 | מאת: שלומי

האם אני יכול לשים לב להתפתחות חוסר בגריה שיכול להביא להפחתה ביכולות העיבוד השמיעתי/ פענוח הדיבור? תראי, עמדת המוצא שלי היא לא לשים מכשירי שמיעה כפי שבטח הבנת. אני מרגיש שאני עוד צעיר ורוצה עוד למשוך כמה שיותר זמן בלי. אני באמת מסתדר בחיי היום יום וזה לא מפריע לי הליקוי שלי. אני רק חושש לעתידי ולא רוצה להחמיר את מצבי בגלל שאני לא מעוניין לשים מכשירי שמיעה.

08/11/2016 | 13:56 | מאת: א הירש

שלומות לסדנא חוויתית הקשורה לחוש השמיעה אני מחפשת כארבעה סטטוסקופים לא של רופאים אלא של אודיולוגים. תהיתי אם למישהו /י במקרה יש גישה לכאלה... בסביבה של תל אביב או המרכז. ואם אוכל להשאיל אותם ליום אחד ? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי לצערי היכן ניתן להשאיל אוטוסקופים, הדס.

15/10/2016 | 21:49 | מאת: אמא עצובה

שלום, התינוק שלי בן שלושה חודשים נכשל בבדיקת ברה, נאמר שככל הנראה חירש.( הרקע גנטי ככל הנראה ממשפחה רחוקה) איך ממשיכים מכאן? למי פונים.. אילו בדיקות עוד נדרשות? אנחנו אבודים וכאובים מאוד .. מסרבים להאמין. אשמח להכוונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן קבלת הבשורה אינה פשוטה כלל וליבי עמכם בימים הקשים האלה. אז קבלת הבשורה והעיכול שלה הם תהליך שדורש זמן ואורך רוח אצל ההורים, אולם במקביל, יש להמשיך ולהניע את תהליך האבחון והשיקום של תינוקכם, כי הזמן כאן הוא גורם מכריע בהצלחת השיקום. השלב הבא והחשוב ביותר הוא לפנות בהקדם לסניף מיחא הקרוב למקום מגוריכם ולקבל מהם את כל הייעוץ וההכוונה לגבי ההמשך. הם יציגו בפניכם את הדרך המומלצת לשיקום ואת מכלול הנושאים בהם מיחא יכולה לסייע לכם.אם הנכם גרים באיזור הצפון פנו לכתובת http://micha.org.il/, אם באיזור המרכז : http://www.beitmicha.org.il/, בירושליים: http://michajr.org.il/ ואם בדרום: http://makom-m.cet.ac.il/pages/item.asp?s=7&id=21&defid=-1&page=5&item=383 מאחלת לכם ימים קלים ומלאי אופטימיות וחג שמח!

09/10/2016 | 21:28 | מאת: טלי

שלום, לפני כשלושה שבועות נחשפתי לרעש חזק מאוד במהלך פסטיבל, למשך כשעתיים. היו לי צפצופים באוזניים ולא שמעתי טוב למחרת. לאחר מכן חזרתי לשמוע רגיל אבל מאז כואבות לי האוזניים מאוד, בעיקר בתנאי קור... מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ממליצה לך לפנות לרופא אא"ג לבירור ולבצע בדיקת שמיעה. בהצלחה, הדס.

19/08/2016 | 21:03 | מאת: טלי

הבן שלי בן 16.5 חרש באוזן ימין מלידה ושומע בטווח הנורמה באוזן שמאל. במשך כל שנותיו ניהל חיים פעילים ורגילים. לאחרונה התחלתי לבדוק את האפשרות של cros בכדי להקל עליו. אך הבנתי שהמחירים מאוד גבוהים, למכשיר שיש צורך להחליף מדי כמה שנים. האם יש עזרה ברכישת cros למעוטי יכולת או חלופה זולה יותר. האם המחיר בחו"ל זול יותר. תודה מראש (:

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלום רב, בהחלט ייתכן שמכשיר קרוס הוא הפיתרון המתאים עבור בנך, אולם ייתכן שדווקא מערכת FM (מערכת של משדר ומקלט) הוא הפיתרון הטוב יותר במקרה כזה של חרשות חד-צידית. בכל אופן עבור שניהם ניתן לקבל מימון מאוד משמעותי (לעתים אף את כל הסכום) ממשרד הבריאות. את מאוד מוזמנת לפנות לאחד מסניפי שטיינר הקרובים אליכם ולקבל ייעוץ והסברים הן לגבי ה-CROS והן לגבי ה-FM . הייעוץ הוא בחינם וללא התחייבות. אנא הגיעו עם בדיקת שמיעה עדכנית או אם אין לכם, קיבעו תור שיכלול גם בדיקת שמיעה קודם. שטיינר: http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה!

22/08/2016 | 16:41 | מאת: טלי

שלום,,בחודש יוני האחרון שודרה במבט ערוץ 11 כתבה על מכשיר שמיעה מהפכני שמיובא מדנמרק שמאפשר לשמוע בליל קולות וצלילים מסביב.נאמר שמחירו גבוה אך כמובן שלא צויין שם החברה והיכן ניתן לבדוק התאמה. האם ידוע לכן פרטים אלה? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי , אבל את מוזמנת לפנות לאחד מהסניפים שלנו ולקבל מידע על מכשירי פונאק שטכנולוגיה זו קיימת בהם כבר שנים רבות, והם קיימים במגוון רחב של מחירים. חשוב להתאים את רמת המכשיר בדיוק למצב השמיעה ולצרכים האישיים של כל מטופל ולכן חשוב לקבל ייעוץ אישי! http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

14/08/2016 | 09:48 | מאת: דריה

שלום, בחמש השנים האחרונות עברתי 2 ניתוחים באוזן ימין. הראשון לפני כ-5 שנים- ניתוח כפתור לאחר חדירה של נוזלים לאוזן שלא יצאו כשנתיים (והמון רופאים שכשלו באיבחון הבעיה שאפשר היה לפתור בטיפול פשוט- אבל לא משנה) הניתוח היה מוצלח, הכפתור הןצא לאחר כשנה והמשיעה חזרה לתקינות מלאה. הניתוח השני היה לפני שנה וחצי (דצמבר 2014) נותחתי כאשר שוב הייתה ירידה בשמיעה (כ40%) והיה חשש לכליאוסטומה. לאחר הניתוח התברר שאין כליאוסטומה אבל הייתה הצטברות נוזלים נוספת שהחלה להתקשות (לא בטוחה שזה המונח המדוייק שבו היה משתמש הרופא, זה יותר המונח שבו השתמשו כדי לפשט עבורי את הנושא) והיה צורך לנקות את תעלת השמיעה וזה.... כחצי שנה לאחר הניתוח והירידה של הנפיתוח וכו' השמיעה לא חזרה לתקינות מלאה,חשוב לציין הרופא מסר כי הניתוח לא בהכרח ישפר את השמיעה אבל בגלל החשש שהיה היה חשוב לנתח, מה גם שאם היינו מחכים זמן נוסף הנזק שהיה נגרם אם הזמן היה הופך את התהליך והניתוח לקשה יותר ומסובך יותר. כרגע הליקוי בשמיעה הוא רק באוזן ימין, ירידה של כ- 30%. הרופא שניתח אותי (שאין לי כל ספק ביכולות שלו בומקצועיות ובידע הרחב שלו) המליץ לשים מכשיר שמיעה באוזן ימין מתוך חשש שחוסר הגירוי של האוזן עלול לגרום לירידה נוספת והדרגתית בשמיעה, זאת כאשר הוא מציין שכשיום אין סטטיסטיקה מדוייקת לגבי מה קורה כאשר אין גירוי, כלומר בסופו של יום- יש סיכוי שהשמיעה תישאר כמו שהיא בלי מכשיר שמיעה, ויש סיכוי שהשמיעה באוזן ימין עלולה להרעות בגלל חוסר הגירוי. האם יש תאם לחפש חו"ד נוספות? יכול להיות שגם בשנת 2016 אין מחקרים מדוייקים בנושא? אם מי מתייעצים מעבר לרופא א.א.ג- קלינאית תקשורת? אשמח לעזרה, עלות מכשיר שמיעה היא גבוהה ולא משהו שאני רוצה לעשות כערף עין. תודה מראש ושבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מניחה שהכוונה שלך היא שישנה ירידה של 30DB, אנו משתמשים במונחים כגון ירידה קלה/בינונית/חמורה ולא באחוזים. באופן כללי, חשוב לדעת ולהבין כי אין קשר בין החמרה בסף השמיעה לבין שימוש או אי שימוש במכשירי שמיעה. מה שכן, במצב בו ישנה ירידה בשמיעה ואינך מרכיבה מכשירי שמיעה לאורך זמן ואין הגברה הרי שנוצר חוסר בגריה שיכול להביא להפחתה ביכולות העיבוד השמיעתי/ פענוח הדיבור. לכן מומלץ להרכיב מכשירי שמיעה כמה שיותר מוקדם בכדי למנוע מצב בו יורדת היכולת לפענח את הדיבור. מאידך, לא ציינת האם את מרגישה קושי בשמיעה? איך את מסתדרת ביום יום? הצורך בהרכבת מכשיר שמיעה תלוי בעיקר בקושי שאת מרגישה בחיי היום יום. הרכבת מכשיר שמיעה דורשת תהליך של הסתגלות, אבל מגיעה לה תקופת ניסיון ובהחלט מומלץ להתנסות בהגברה ולראות כיצד את מרגישה עם מכשיר השמיעה. בכל מקרה אני מציעה לך לפנות לייעוץ מסודר אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר הקרובים למקום מגוריך כדי לקבל מידע מלא. הרי קישור לרשימת הסניפים באתר: http://www.steiner.co.il/%d7%a1%d7%a0%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d/ בהצלחה, הדס.

20/07/2016 | 11:12 | מאת: מיכל

שלום רב! אני בת שישים ושמונה שנים. יש לי ירידה קשה בשמיעה, באוזן שמאל וירידה קלה באוזן ימין. לפני שנתיים התאימו לי מכשירי שמיעה הנשענים על האפרכסת של האוזן.המכשירים הללו אינם נוחים לי, מפני שאני חובשת פאה.מה את מציעים לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ממליצה לך לפנות עם בדיקת השמיעה לייעוץ מסודר אצל קלינאי תקשורת במכון שמיעה. בייעוץ תוכלי להחליט יחד עם קלינאי התקשורת איזה סוג מכשיר יכול להתאים לירידה בשמיעה שלך ושיהיה לך גם נח. בהצלחה, הדס.

היי, הבת שלי בת חודש וחצי. נולדה בקיסרי חירום בשבוע 37. היא לא עברה את בדיקת סינון השמיעה באוזן שמאל בבית החולים. לפי כיומיים ביצעה בדיקת AABR + TEAOE. באוזן ימין עברה את שתיהן ובאוזן שמאל עברה רק את בדיקת ה-AABR. נבדקה ע"י רופא א.א.ג שלא ראה נוזלים/דלקת. היום בוצעה לה בדיקת ABR ואלו התוצאות של אוזן שמאל: 1KHZ - 50 4KHZ-30 בסיכום נכתב: "זוהו כל הגלים המצופים. זמני החביון בצד ימין בטווח הנורמה ובצד שמאל מעט מוארך ביחס לנורמה. זמני ההולכה בגזע המוח בטווח הנורמה וללא הבדל משמעותי בין הצדדים". להבנתי קיים ליקוי שמיעה קל - בינוני באוזן שמאל. הוזמנו לבדיקת ABR עם טשטוש. אשמח להבין מה ההשלכות של ליקוי שמיעה כזה והאם הליקוי ודאי בשלב זה. במידה והליקוי ודאי - מדוע זומנה שוב לבדיקת ABR? לא יודעת אם זה קשור אך יש לה חור "מחט" בחיבור אוזן שמאל לפנים. תודה רבה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי הנתונים שרשמת באוזן ימין יש ככל הנראה השמיעה בנורמה ואילו באוזן שמאל כנראה שיש איזשהו ליקוי, קשה לדעת מבדיקה זו מהי מהות הלקות ומה בדיוק עומק הליקוי, לכן ברור שאתם צריכים להמשיך בבירור הן אצל א.א.ג והן במכון השמיעה. זומנתם שוב לבדיקת ABR משום שזה חלק מהפרוטוקול- במידה ותוצאות ה- ABR מצביעות על ליקוי בשמיעה, צריך לעבור בדיקת ABR נוספת ובדיקת שמיעה התנהגותית וטימפנומטריה. בבדיקת ABR-ברה עם טשטוש יוכלו לבדוק עוד תדרים וגם ברה בהולכת עצם ובכך להגיע לתוצאות מלאות יותר, ולהבין יותר אם זהו ליקוי שקשור לאוזן התיכונה (אולי בר טיפול) או שמא תחושתי-עצבי (ואז בלתי הפיך) וגם לחזור על חלק מהבדיקה שכבר בוצע על מנת להיות בטוחים בתוצאות. על מנת לדעת את ההשלכות של הליקוי בשמיעה יש לערוך עוד מס' בדיקות ולאפיין את סוג הליקוי וחומרתו. באופן כללי,חשוב לדעת שיש אוזן אחת שומעת, כך שאתם לא צריכים להיות מאוד בלחץ כי לא צפוי כאן עיכוב מיוחד בהתפתחות דיבור ושפה. יחד עם זאת, טוב שאתם בתהליך של בירור, כך תוכלו לעשות מה שצריך הכי מוקדם שאפשר. הדס.

29/06/2016 | 22:45 | מאת: ruthgt

יש לי ירידה קשה בשמיעה באוזן שמאל עם ניסיון בעבר של 4 זריקות קרטיזון לאוזן הטיפול נעשה מאוחר מידי ולא עזר ניסיון לשים מכשיר שמיעה העלה את הבנת המילים מ3 מיתוך 10 ל4מילים מתוך 10 זה היה לפני 3 שנים מאז אני מרכיבה בשעת הצורך מכשיר שמיעה באוזן ימין האם היום עם המכשירים המשופרים יעזור לי יותר להבין את הדיבור אם אשתמש עם מכשיר באוזן הפגועה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל, המידע שציינת מאוד חלקי, אשמח אם תוכלי לציין את חומרת הירידה בשמיעה ואחוזי הבנת הדיבור באוזן שמאל, כך אוכל לענות לך באופן מדויק יותר. בעניין הפקת התועלת ממכשיר השמיעה השמאלי, לא הייתי מסתמכת על הבדיקה שעשית על מנת לבדוק את יעילות המכשיר באוזן שמאל. בדיוק בשביל זה יש לך חודש ניסיון בו את יכולה לבחון את יעילות המכשיר במגוון סיטואציות לאורך היום יום. במהלך החודש הזה חשוב להרכיב את המכשיר כמה שיותר זמן לאורך היום. במידה והירידה בשמיעה באוזן שמאל אינה חמורה עד עמוקה והבנת הדיבור סבירה ייתכן ותוכלי להפיק תועלת ממכשיר שמיעה לאוזן זו. במידה והירידה בשמיעה באוזן שמאל חמורה עד עמוקה והבנת הדיבור שלך מאוד נמוכה ככל הנראה לא תוכלי להנות ממכשיר שמיעה באוזן שמאל. במצב כזה תוכלי להנות מטכנולוגיה מיוחדת של משדר הנקרא CROS שלמעשה קולט צלילים ודיבור מהצד בו את לא שומעת (צד שמאל) ומעביר אותם לצד השני וכך למעשה תוכלי לשמוע את מה שמתרחש מצד שמאל שלך במכשיר השמיעה שבצד ימין, כמובן שהמשדר צריך להיות מתאים למכשיר השנייה כדי שיהיה קשר ביניהם. בכל מקרה ממליצה לך לפנות למכון שמיעה ולקבל ייעוץ. אפשר לפנות לאחר מסניפי שטינר מכשירי שמיעה ולקבל ייעוץ ללא התחייבות מקלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה. http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

22/06/2016 | 17:10 | מאת: רבקה מירב

לפני כשנתיים קיבלתי משטיינר מכשיר קטן- פונק שעוזר לי בתנאים רגילים, בבית, בהרצאה ובקבוצה קטנה כשאני נמצאת במצבי רעש סביבתי- המכשיר רק מפריע, ואני נאלצת להוציאו מה ניתן לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קודם כל חשוב לדעת כי בשל הליקוי בשמיעה התרגלת במשך תקופה ארוכה לא לשמוע את הרעשים בסביבה וזה טבעי שכעת שאת שומעת אותם עם המכשיר הם מפריעים. ההסתגלות לרעשים היא תהליך ולרוב לוקח זמן על מנת להסתגל לשמוע מחדש את הצלילים בסביבה. בנוסף חשוב להרכיב את המכשיר כמה שיותר שעות ביום על מנת להסתגל, גם בסביבות שקטות. אם את משתמשת במכשיר רק מדי פעם, הרי שלא קיימת הסתגלות מלאה ויהיה לך קשה להבין טוב דיבור בסביבות אקוסטיות מאתגרות כמו רעש סביבתי. ציינת שאת מרכיבה מכשיר שמיעה אחד, האם את שומעת טוב באוזן השנייה? האם את זקוקה לעוד מכשיר? הפחתת רעשים במכשירים תלויה במספר פרמטרים, אחד מהם וחשוב ביותר הוא התאמה של זוג מכשירי שמיעה- עם זוג מכשירי שמיעה העובדים בסנכרון ישנה אפשרות הרבה יותר טובה של המכשירים לבצע הפחתות רעשים ע"י זיהוי הרעש המגיע מכיוון מסוים והנמכתו. כמובן שכך גם ניתן להבין דיבור יותר טוב כי רעשי הרקע פחות מפריעים. דבר נוסף הוא הרמה של המכשיר- אם המכשיר משוכלל יותר וכולל מס' רב של תוכניות, הוא מסוגל בצורה מדויקת יותר, במצב בו יש רעש לעבור באופן אוטומטי לתוכנית מתאימה ובכך להפחית רעשים על מנת שלא יפריעו. באופן כללי, כעת ממליצה לך לגשת לכיוון של המכשיר שמיעה במכון בו רכשת את המכשיר. ייתכן ואת רגישה לרעשים וניתן לכוון את המכשיר בצורה קצת שונה שהרעשים פחות יפריעו לך. הדס.

בעלי עבר לפני 10 שנים נתוח וול דאון באוזן ימין בעקבות כולסטיאוטומה וכמובן איבד את השמיעה באוזן זו. באוזן שמאל חלב ירידה בשמיעה. האם ניתן להתאים מכשיר זעיר לאוזן שמאל שיקל על השמיעה מהסביבה ? כמו כן האם ניתן להתאים לאוזן ימין מכשיר היות והמערך העצבי תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מהתיאור שלך לא לגמרי ברורים כל הפרטים, ציינת שהוא איבד את השמיעה באוזן ימין כתוצאה מהניתוח ולאחר מכן ציינת שהמערך העצבי באוזן זו תקין. אם תכתבי באופן יותר ברור לגבי המצב השמיעתי באוזן זו אוכל לענות לך בצורה מדוייקת יותר. באופן כללי, במידה ואכן המערך בעצבי תקין יש אפשרויות של שיקום שמיעה ע"י מכשיר מיוחד בהולכת עצב ואולי אפילו Baha, שתל באהה הוא מכשיר שמיעה המעוגן בעצם הגולגולת ומעביר את גירוי גל הקול ישירות לאוזן הפנימית. לגבי אוזן שמאל, זה כמובן תלוי ברמת הליקוי בשמיעה שלו. אם ישנו ליקוי קל-בינוני ייתכן וניתן יהיה להתאים לו מכשיר זעיר, אם הליקוי הינו חמור- מכשיר זעיר לא ייתן לו את ההגברה המספקת. כמובן שהתאמת מכשיר זעיר תלויה גם בפרמטרים נוספים שצריכים להילקח בחשבון בפגישת הייעוץ. באופן יותר ספצייפי כדאי לפנות למכון שמיעה ולקבל ייעוץ. אפשר לפנות לאחר מסניפי שטיינר מכשירי שמיעה http://www.steiner.co.il ולקבל ייעוץ ללא התחייבות מקלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה. בהצלחה, הדס.

02/06/2016 | 19:34 | מאת: יותם

שלום, לאחרונה ביצעתי בדיקת שמיעה והתגלתה ירידה בשמיעה בתדרים הגבוהים. אני מעוניין להגן על אוזניי מפני רעש במקומות שאליהם אני הולך כמו פאבים, מסיבות ומועדונים. ראיתי אטמי אזניים מותאמים אישית עם פילטר DLX שמנחיתים 25-30 דציבלים ולטענתם מנחיתים יותר תדרים גבוהים ופחות תדרים נמוכים(של דיבור). השאלות שלי: 1. האם אכן ניתן להנחית רעשים ופחות להנחית דיבור ובכך אוכל גם לתקשר עם אנשים במהלך מסיבה? 2. האם אטמים אלו שומרים על האוזניים במידה נאותה מרעש למרות שהנחתת העוצמה בתדרים נמוכים קטנה יותר? או שעדיף לשים אטמים בלי פילטר מהסוג הנ"ל. תודה על עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לצערי אני לא מכירה את אטמי אזניים עם פילטר DLX עליהם שאלת. ישנם אטמים מצוינים של חברת אדוט המיועדים לאנשים החשופים באופן תדיר לרעש, תוכל למצוא אותם בקישור הבא: http://www.adut.co.il/index.php/ear-plugs/elacin-earprotectors/ באופן כללי בכל סוגי האטמים ישנה פחות הנחתה לצלילים גבוהים בתדרים הנמוכים בהשוואה לתדרי הביניים ולתדרים הגבוהים, דבר זה קשור לאורך הגל ולא לסוג האטם. בהצלחה, הדס.

האם ישנה אפשרות טכנולוגית לאתר מכשיר שמיעה שאבד ? הכוונה שידוע שהמכשיר נמצא איפה שהוא בבית ורק לא יודעים איפה ולא מוצאים אותו.

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, לצערי לא, מקווה שתמצא אותו בהקדם. מומלץ להקפיד להניח את המכשירים בתוך קופסא במקום קבוע. הדס.

01/05/2016 | 15:40 | מאת: אולגה

שלום רב .רציתי לקבל המלצה לגבי סטטוסקום שמתאים למכשיר שמיעה שמאחורי האוזן. אני לא צריך הגברת הקול בסטטוסקופ בעיה שעם מכשיר שמיעה סטטוסקופ רגילאפקטיבי הרבה פחות. גם שמעת מה שצריך לשמוע עם סטטוסקופ פחות טוב גם מופעים כאבים חזקים באוזן בסוף היום עקב אוזניות של סטטוסקטפ ומכשיר שמיעה.איזה פטרון יש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם את רוצה להרכיב מכשירי שמיעה ולשמוע בהם את הסטטוסקופ יש ססטוסקופ שמתחבר דרך Bluetooth באמצעות סטרימר למכשירי השמיעה, את יכולה למצוא אותו בקישור הבא http://www.harriscomm.com/3m-littmann-amplified-electronic-stethoscope-model-3200-with-bluetooth.html בהצלחה, הדס.

שלום, הבת שלי עברה בדיקת ברה בגיל חודשיים וקיבלנו את התוצאות הבאות: גירוי נקישה click בהולכת אוויר ac בעוצמה של 80dBnHL ובקצב של 19.7sec: זמני הולכה במילי שניות: אוזן ימין: BTT I-V : 4.93 BTT III-V 1.90 BTT I-III 3.03 אוזן שמאל : BTT I-V 5.01 BTT III-V 2.13 BTT I-III 2.88 בחיוניות הגלים במילי שניות אוזן ימין: I -1.54 III 4.62 V 6.52 אוזן שמאל: I 1.64 III 4.55 V 6.68 בהולכה אוויר (ac ). : מיסוך אוזן ימין: 20 מיסוך אוזן שמאל: 70? בהולכה עצם: אוזן ימין- לא מצויין מספר אוזן שמאל - כתוב בתוצאות כן ולאחר מכן המספר 50 מה המשמעות של התוצאות? אנחנו מבינים שיש משהו לא תקין באוזן שמאל. האם הילדה שומעת משהו בכלל באוזן שמאל? מה המשמעות של מיסוך בהולכת עצם? האם זה קשור לעצמות השמע? למעבר השדר בגזע המוח? מעבר לבדיקת ברה חוזרת,מה עוד כדאי לנו לבדוק? תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום, לפי הנתונים שרשמת כנראה שבאוזן ימין יש שמיעה בתחום הנורמה ובאוזן שמאל כנראה שיש איזשהו ליקוי, קשה לדעת מבדיקה זו מהי מהות הלקות ועומק הליקוי, לכן ברור שאתם צריכים להמשיך בבירור הן אצל א.א.ג והן במכון השמיעה. מומלץ גם לבדוק אם במכון שבו נעשתה הבדיקה יש אפשרות לבדוק עוד תדרים מלבד בדיקת סף לצליל נקישה, ואם לא, אז אולי במכון שמיעה בבית חולים אחר. חשוב לא להתעכב עם הבדיקות, ומצד שני כנראה שיש אוזן שומעת, כך שאתם לא צריכים להיות מאוד בלחץ כי לא צפוי כאן עיכוב מיוחד בהתפתחות דיבור ושפה. הדס.

שלום, אני בת 32 אסמטית חוץ מזה בריאה בדרכ. בחודש האחרון שמתי לב שיש רעשים שממש עושים לי רגישות באוזן השמאלית בעיקר. לא קרה לי בעבר. ביחוד רעש כמו גזירת נייר במספריים ממש מרגיש כמו רעד כזה בעור בתופ. יש דבר כזה??? לאן אני צריכה לפנות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא אא"ג ולבצע בדיקת שמיעה. הדס.