נגישות
נגישות

פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה לשאלות מצוות קלינאי התקשורת - אודיולוגים הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות וילדים ואצל מבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. .
235 הודעות
228 תשובות מומחה

מנהלי פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה

27/01/2018 | 14:48 | מאת: מירב

שלום רב. צריכה אזנייה חדשה עבור מכשיר השמיעה של בני. אשמח להמלצות למכון שמייצר אזניות באזור השרון.

מירב שלום, ממליצה לפנות לאחד מסניפי שטיינר. http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ במידה ואת זקוקה למכשירי שמיעה חדשים עבור בנך יוכלו גם כן לסייע לך, בהצלחה! הדס.

23/01/2018 | 16:50 | מאת: רחל לוין

שלום רב, אני זקוקה למכשיר שמיעה לא כי אני לא שומעת, אני כן שומעת הבעיה שאני לא מבינה מה אני שומעת. ניסיתי ארבעה מכשירי שמיעה מהפשוט ביותר עד הטוב ביותר וחשתי רק תסכול. אף מכשיר לא ענה על הצרכים וכולם גרמו לי סבל רב. מה עושים? אודה על עזרתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום, אכן נשמע מצב מתסכל, הסתגלות למכשירי שמיעה היא אכן לא פשוטה בהרבה מהמקרים. חשוב להתייחס גם ליכולת הבנת הדיבור שלך כפי שנמדדה בבדיקת השמיעה. ייתכן בהחלט שהבנת הדיבור שלך ירודה משום שהמוח הסתגל במשך זמן רב לא לפענח מילים וישנה ירידה ביכולת הפענוח. אם זה אכן המצב, גם המכשיר המשכולל ביותר לא ייתן מענה אידיאלי. יש לדעת את זה ולקחת זאת בחשבון בתהליך ההסתגלות למכשיר. האם כל מכשירי השמיעה שניסית שייכים לחברה אחת? במקרים רבים טכנולוגיות שונות יכולות לסייע בדרכים שונות... נוחי קצת, צברי כוחות וגשי למכון מומלץ שידע ללוות אותך, שתוכלי לסמוך על הקלינאי המטפל שיידע להוביל אותך לפתרון השמיעתי המתאים ביותר עבורך. כל טוב, הדס.

21/01/2018 | 19:59 | מאת: עדי

שלום. בני בן שנה ו10 חודשים. אוצר המילים שלו מכיל מעל 50 מילים . חחקן נאמרות בצורה תקינה ומחטה כמו אבא כחול וכדומה אך רובן נאמרות באופן מאד לא ברור וחלקן באופן חלקי. כמו לדוגמא עגבנייה נאמרת נייה , בננה נאמרת ננה, נעליים נאמרת אנעיים וכדומה. האם בגיל כזה נדרשת בדיקת שמיעה? או שעדיף לחכות לגיל מתקדם יותר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום, באופן כללי חשוב לדעת שבגיל הזה אצל מרבית הילדים המילים לא תמיד מובנות. באופן כללי יכולות להיות הרבה סיבות לכך שהילד מדבר לא ברור. זה יכול להיות קשור לאיחור שפתי, לבעיות שמיעה, לליקוי מבני כגון שפה שסועה וגם בכמה דברים יחד. קלינאית תקשורת יכולה להבחין במה נעוץ הקושי ולטפל בהתאם לצורך. כמובן חשוב לפנות לבדיקת שמיעה כדי לשלול ירידה בשמיעה כשלב ראשוני. בהצלחה, הדס.

12/01/2018 | 15:02 | מאת: אורית

תודה מראש. אציין שאני סובלת מהפרעות נפשיות, בניהן גם חרדה כללית (ככה שיוצא לי להכנס למצב חרדתי לפחות פעם ביום) לפני שבוע התחלתי לשמוע רעש מוזר באוזן שמאל, באותו היום זה התגבר והפך חזק משעה לשעה, מאז זה בא לסירוגין, בעיקר כשאני במצב מנוחה. זה נשמע כמו רעש לבן, לפעמים אני שומעת גם את דפיקות הלב שלי בתוך הרעש הזה. ממש קשה לסבול את זה, לרוב אני מנסה לשמוע מוזיקה כדי להתרכז ברעש אחר. האם מדובר בבעיה חיצונית? האם יכול להיות שזה קשור לחרדות?

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, הרעש שאת מתארת נקרא טנטון. טנטון הוא תחושה של רעש, צלצול או קול באוזן או בראש ללא גירוי חיצוני. טינטון יכול להיות תוצאה של מגוון רחב של הפרעות. מצבי חרדה ומתח בהחלט עלולים להשפיע על התפתחות של טנטון. בכל מקרה מומלץ לגשת לרופא אא"ג על מנת לשלול בעיות נוספות כגון ירידה בשמיעה. רק בריאות, הדס.

שלום רב, לפני שנתיים בני עבר ניתוח כפתורים והוצאת השקד השלישי עקב ירידה בשמיעה ודלקות חוזרות. כעת שוב מתלונן כי לא שומע טוב ובאמת ראינו כי מדבר בקול חזק יותר ומתקרב לטלויזיה. לציין שמאז הניתוח לא היו דלקות באזניים. מה זה יכול להיות? האם שוב יכולים להיות נוזלים?? האם עושים ניתוח כפתורים מספר פעמים? אודה לתשובתך #אמאלחוצה#

לקריאה נוספת והעמקה

אמא שלום, רופא אף אוזן גרון עשוי להמליץ על ניתוח החדרת צינוריות אוורור לאוזניים (כפתורים) כדי למנוע הצטברות נוזלים באוזן התיכונה. לאחר ניתוח הכפתורים ישארו במקומם עד שהאוזן תפלוט אותם. הכפתורים נפלטים מעצמם אחרי כשנה בממוצע. ככלל ברגע שהכפתורים במקום והתעלה יבשה מהפרשות השמיעה תשתפר באופן מיידי. לאחר יציאת הכפתור בחלק קטן מן הילדים תהייה הצטברות נוזלים מחדש, וחלקם יקבלו המלצה על הכנסה חוזרת של הצינוריות. רק בריאות, הדס.

27/12/2017 | 13:10 | מאת: פרידה

אתמול הייתי בקונצרט .ישבתי בשורה אמצעית ולאחר זמן מה נאלצתי לסתום את האוזן מכיון שהרגשתי כאילו ראשי מסתחרר וגם הבטתי לכיוון למטה.. עלי לציין שיש לי ירידה בשמיעה באוזן השנייה בצורה רבה מזה מספר שנים,אני עובדת ומתפקדת ואינני מרכיבה מכשירי שמיעה. לפני כשנתיים היתה לי בעיה של ורטיגו שעברה בעזרת פיזיוטרפיה. האם יש קשר בין הדברים? אשמח לשמוע את המלצותיך..

לקריאה נוספת והעמקה

פרידה שלום, קשה לדעת לפי התיאור שלך האם קיים או לא קיים קשר בין הדברים. חשוב לדעת כי רבים מהסובלים מירידה סובלים במקביל מתופעה של חוסר סבילות לרעשים (היפראקוזיס) ואפילו רעשים יומיומיים כגון המולת רחוב, מזגנים, מוזיקה וכו' עלולים לגרום להם לאי נוחות ניכרת. כמו כן, רעשים פתאומיים עלולים להגביר את הסימפטומים של סחרחורת, ורטיגו וחוסר שיווי משקל. ממליצה לך לגשת להיבדק אצל רופא אא"ג. כל טוב, הדס.

21/12/2017 | 14:40 | מאת: הורה מודאג

שלום, בני בגיל 1.2 שנים,נולד פג בשבוע 38 לא עבר סינון שמיעה בבית החולים הופנה לברה,מאז עבר שלוש פעמים בדיקת ברה ובכל אחת מהן היה שיפור ומהחלטה גורפת שמדובר במקור עצבי זה השתנה ל"ככל הנראה ממקור עצבי" בנוסף הוא עבר פעמיים בדיקת שמיעה התנהגותית. בפעם השלישית שהגענו לברה הטכנאי שביצע את הבדיקה כמעט וצעק עלי מדוע אני גורם לבני לעבור את הבדיקה הזאת שוב ושוב כאשר הכל תקין?! הוא הראה לי את הגרף והסביר לי שגם שהוא בודק בדציבלים מאוד נמוכים לאוזן תקינה,יש תגובה בשתי האזניים! הוא ממש כמעט וביקש ממני לא להביא אותו שוב ושהכל תקין ושסתם גורמים לנו לדאוג. באופן כללי הילד כיום בגיל 1.2 הוגה מילים שומע כל דבר שאומרים לו כולל לחישות,מבין הוראות כמו לחקות קולות של חיות לקרוא לאבא לאמא אפילו יודע להגיד מספר מילים כגון "הגה,אודה "תודה" וכו'. כאשר ביצענו בפעם האחרונה בדיקת שמיעה התנהגותית התברר לנו שאת כל הבדיקות של הברה מרגע שנולד פיענחה האודיולוגית שמבצעת את בדיקת השמיעה בפועל. כאשר אמרה שהילד לא שומע לחישות לחשתי והראיתי לה שהוא שומע. הסברתי לה שאפילו שהוא ישן ואני בטעות עושה רעש כאשר אני נכנס למיטה הוא מתעורר. היא טענה בפני אשתי "אני מבינה אותו,לאבות קשה לקבל את זה" אני תוהה למי זה קל?! בכל אופן היא כתבה לנו בסיכום שעלינו לפנות לארגון מיחא להתאמת מכשיר שמיעה,שאלתי אותה בשביל מה היא אמרה שזה בשביל שהילד לא יפסיד את שלב הקליטה של השפה אז שאלתי אותה בהמשך לזה "אז כמה זמן הוא כן יצטרך להיות עם המכשיר,? היא ענתה שלכל החיים. אנחנו סוג של אובדי עצות בענין אשמח לשמוע ממישהו מקצועי חוות דעתו על הענין או מישהו שעבר משהו דומה. אם באמת ישנה בעיה לילדי אנחנו לא רוצים ליפול בזה ובאמת למנוע ממנו בעיות עתידיות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני בהחלט מבינה את הדאגות שאתה מעלה, זה טבעי שאתם חוששים ואובדי עצות. התיאור שלך מאוד כללי וקשה לתת חוות דעת מבלי לראות את כל הבדיקות ולעשות אינטגרציה בין הנתונים שהתקבלו בבדיקות השונות. חשוב להבין כי ישנם סוגים שונים של ירידות שמיעה ולכן ייתכן מצב בו ישנה ירידה בשמיעה והילד עדיין מבחין ברעשים ומתחיל לפתח שפה. מציעה שתפנו למיח"א שם יוכלו לשבת איתכם באופן מסודר ולהסביר לכם מה המשמעות של התוצאות שהתקבלו בבדיקות, לאחר מכן תוכלו לקבל החלטה משותפת לגבי שיקום שמיעה ביחד עם הצוות המיומן. כל טוב, הדס.

האם כדאי לי לרכוש מכשיר שמיעה מחו"ל? המחירים שם עבור מכשירי פנימיים פי 2 והמחירים בארץ אחרי ההנחה של קופ"ח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מאוד לא ממליצה לרכוש מכשירי שמיעה בחו"ל. ראשית, בארץ ישנה השתתפות מאוד משמעותית של קופות החולים ברכישת מכשירי שמיעה. כמו כן, במסגרת ההסדר עם קופות החולים המכונים מחויבים לתת תקופת ניסיון שבה תוכל לבחון עם המכשיר מסייע לך, דבר שלא יינתן לך ברכישת מכשיר שלא בארץ. שנית, המרכיב החשוב ביותר ברכישת מכשירי השמיעה הוא ההתאמה של מכשירי השמיעה ע"י איש מקצוע- קלינאי תקשורת מיומן, כמו כן, השירות והליווי המקצועי לאורך כל הדרך הם ללא עלות נוספת ברכישת מכשיר בארץ. במידה ותרכוש את המכשיר בחו"ל תצטרך לשלם סכום לא מבוטל עבור השירות. הדס.

תודה הדס. אני מסכים חלקית לאשר כתבת. ההשתתפות ה"משמעותית" טובה לאלו שמסתפקים במכשיר הסטנדרטי שהחברות מספקות. בדקתי במכשירים היקרים ביותר המחיר כולל ההשתתפות ה"משמעותית" היא כ-10,000 שח לאוזן. בחול זוג מכשירים הוא בסביבות 3,000-3,200$ אם מוסיפים TV לינק ושלט על הצואר החסכון הוא הרבה יותר גדול! האם שמעת על המכשיר ICUBE ? האם אפשר לקבל אינפורמציה מה הוא עושה? תודה

אבי שלום, ההשתתפות המשמעותית קיימת גם במכשירי השמיעה היקרים יותר, אולם שם המחירים גבוהים יותר כך שגם לאחר הנחה ישנה השתתפות גבוהה שלך. כמובן שזה גם תלוי בגילך, בקופת החולים אליה אתה משתייך ובסוג הביטוח שיש לך. ה I-CUBE מחבר את המכשירים לתוכנת המחשב לצורך כיוון שלהם אך כיוון המכשירים צריך להיעשות ע"י איש מקצוע. הדס.

הדס תודה, הספקתי לבדוק את הנושא. שכחת לציין שמכשיר I CUBE מאפשר לאיש המקצוע כיוון המכשיר מכל מקום בעולם, לא חשוב היכן הלקוח נמצא. כך שאין חשיבות היכן קנית את המכשיר. בדקתי מחירים, בארץ זוג מכשירי פרימיום של חברה שוויצרית עולים 19,400 שח לאחר ההשתתפות של קופת חולים! נאמר לי שההשתתפות של קופח הוא 9000 שח. כלומר לפני ההנחה 28,400 שח. אותו זוג עולה בארה"ב 3200$ ללא הנחה. אם מוסיפים ICUBE, DLINK + COMPILOT זה מגיע לסכום של 3600$ בערך.12600 שח. כלומר הרבה יותר מפי 2, ומקבלים ציוד קומפלט! בנוסף מקבלים חלקי חילוף של פילטרים ודומים לשנה שלמה. סוללות לא צריך כי המכשיר נטען לכן אין צורך. פשוט שולחים את הבדיקה לספק באתר ומקבלים את הכשירים מכויילים לפי הבדיקה! אני הזמנתי ועומד לקבל את זה בימים אלו. אדווח כשיגיעו.

קבלתי את ההזמנה במלואה. מכשירי השמיעה מטענים ללא צורך להחליף סוללות. המכשרים הגיעו מכוונים ע"פ הגרף שקבלתי מהבדיקה בקופ"ח ושלחתי להם. כולל שלט שעונדים לצוואר ומחבר אותי לשמיעה מהטלויזיה או הטלפון הנייד שולט על עוצמת הקול ובחירת תוכניות. השמיעה היא לא מהעולם הזה. עוצמת הקול ההתחלתית לא התאימה לי, לכן בעזרת המכשיר I CUBE התחברתי למחשב הטכנאי בארה"ב כיוון לעוצמה שרציתי וכמוכן חיבר אותי לאפליקציה בטלפון ששולטת על כל הפונקציות של מכשירי השמיעה. מאוד מרוצה ופשוט. לא צריך לצאת מהבית. ממליץ מאוד לאלו שיודעים אנגלית ומשתמשים במחשב או להעזר במישהו. זה הדגם החדיש ביותר של חברה השוויצרית. בארץ רצו ממני מחיר פי 2 במחיר לאחר ההשתתפות של קופ"ח. כלומר פי 3 ללא השתתפות קופח. אני בטוח שהמוכר בארה"ב הרוויח עלי והשרות מעולה. הגיע הזמן שנציגי החברות ושותפיהם בארץ יפסיקו לגזול אותנו. בהצלחה לכולם.

אבי שלום, התרשמתי מאד מנסיונך ברכישה מחול. תוכל לספק לינק ? מה קורה שהמכשיר מתקלקל ? תודה מנחם

רשום את המייל שלך ליותר פרטים. Buyhear.com ראה תשובות באתר.

אבי שלום, תודה על התגובה המהירה. menachem.zobel@gmail.com שוב תודה מנחם

אבי היקר, מאחלת לך הצלחה במסע השמיעה, הדס.

אבי שלום, איך מתקנים בארץ מכשיר שניקנה בחו"ל ? תודה מנחם

שלום אבי, האם אפשר גם ליצור עמך בקשר לגבי פרטים? dragonfury1@gmail.com

23/11/2017 | 13:34 | מאת: עדי

רציתי לדעת אם בדיקת ברה לתינוק בן חודש יכולה להערך רק בבית חולים או שיש מכונים פרטיים שם אפשר לבצע את הבדיקה. בסורוקה אין תורים לחצי שנה הקרובה ואני לא רוצה לחכות. תודה על עזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בד"כ בגיל הזה בדיקת ברה מתבצעת בבית החולים, ידוע לי שגם במכון של מכבי מבצעים בדיקות ברה אך איני יודעת בוודאות לאילה גילאים. אם אתם צריכים להגיע לבדיקה באופן דחוף תוכלו לברר בבתי חולים נוספים אולי תור ההמתנה קצר יותר. רק בריאות, הדס.

23/11/2017 | 11:29 | מאת: רעות

הי אשמח להמלצות למקומות באזור תל אביב לבדיקה לילד בן 1.9, הרבה מכונים לא עושים לילדים בגיל הזה.. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ממליצה לפנות לקופת חולים שלכם ולברר אלו מכוני שמיעה עובדים בהסדר ומבצעים בדיקות שמיעה לילדים, בהצלחה, הדס.

במסגרת החיפוש אחרי מכשירי שמיעה חדשים גיליתי שלקופת חולים כללית מספקת מכשירי שמיעה ללא השתתפות עצמית. האם יש הבדל ברמת הטכנולוגיה בין מכשירים אלו לבין אלו שקונים אצל ספקים פרטיים? מדובר על הפרש של כמה אלפי שקלים אז אני בכל זאת סקרנית לדעת - מה העניין? איך זה שקופת חולים מספקת מכשירים ללא השתתפות עצמית? האם אלו מכשירים פחות איכותיים\מתקדמים?

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, אני מציעה לך להפנות את שאלתך לקופת החולים. בהצלחה, הדס.

11/11/2017 | 13:08 | מאת: אורית

שלום, אני בת 39 עם ירידה דו"צ עצבית בעיקר בתדרים הנמוכים (cookie bite). מרכיבה מכשירי שמיעה מסוג cic כבר קרוב ל 20 שנה. לעתים קרובות סובלת מפצעים באוזן שנגרמים עקב גירוד שנובע מהרכבת המכשירים (למרות ששמו לי ציפוי אנטי אלרגני כביכול). כיום נמצאת לפני רכישת מכשירים חדשים. מתלבטת אם לעבור אולי למכשירי RIC. השאלה היא מה החסרונות של מכשירים אלו (מלבד הפן האסטתי ). לתחושתי הם נופלים יחסית בקלות מהאוזן- אני פעילה וספורטיבית וקצת חוששת שהם לא מתאימים בהיבט הזה. אשמח לתשובה אובייקטיבית ונרחבת ככל האפשר. תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, דווקא היום מכשירים בטכנולוגית הRIC זעירים ומאוד אסתטיים. החיסרון העיקרי הוא המצאות הרמקול באוזן התיכונה, במקרים של הפרשות או דלקות הרמקול עלול להיסתם יותר בקלות. ניתן להתאים את מכשירי הRIC באמצעות טיפים במספר גדלים או באמצעות מבנה בהתאמה אישית. הייתי ממליצה לך להשתמש במבנה בהתאמה אישית המבטיח נוחות מרבית של מנח המכשירים באוזניים והגברה אופטימלית. בהצלחה, הדס.

שלום רב. בת 47, לפני כ 3 חודשים טסתי לח"ול. בזמן הטיסה הרגשתי לחץ חזק מאוד באוזניים, האוזניים ניסתמו לי ומאז לא נפתחו. מאז מרגישה ירידה בשמיעה. הייתי אצל רופא אאג שבדק אותי, האוזניים נקיות ואין שום חסימה. נתן לי תרסיס אבאמיס לאף שלצערי לא עזר, ותרסיס נוסף בשם סטרונאז שגם הוא לא עזר. מופנת למכון לבדיקת שמיעה. הבעייה מטרידה אותי מאוד. האוזניים סתומות ומרגישה ירידה משמעותית בשמיעה. האם ישנו פתרון? או שמע ניגזר עלי להתרגל למצב הקיים? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

סיגל שלום, ממליצה לך לערוך בדיקת שמיעה בהקדם ולחזור עם תוצאות הבדיקה לרופא אא"ג. הוא יוכל לתת לך המלצה בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה. רק בריאות, הדס.

16/10/2017 | 11:52 | מאת: אלעד

היי, אני צריך להתאים לעצמי מכשיר שמיעה, ואני מחפש שמות והמלצות למכוני שמיעה, אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

אלעד שלום, ממליצה על מכון שטיינר. שטיינר היא החברה הוותיקה ביותר בארץ בתחום ויש לה סניפים וסוכנים בכל רחבי הארץ. מאוד מומלץ לפנות לסניף שטיינר הקרוב למקום מגוריך ולקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות. מטרת הפגישה היא בדיוק זו: לבחור את המכשירים הטובים ביותר עבורך במחיר שאתה יכול לאפשר לעצמך, בהתבסס על סוג הביטוח שיש לך בקופת החולים. חשוב לדעת שמרכיב נוסף בהתאמה מוצלחת של מכשירי שמיעה הוא איש המקצוע שיועץ, מתאים ומלווה; המדובר בתהליך שחייב להיות מלווה ע״י קלינאי תקשורת המיומן בהתאמת מכשירי שמיעה! http://www.steiner.co.il/ בהצלחה! הדס.

20/09/2017 | 18:11 | מאת: גלי

עשיתי בדיקות שמיעה והכל תקין. אבל בכל זאת מרגישה שמיעה פחותה. זה יתכן?או רק הרגשה יש עוד בדיקות שאפשר לעשות? שאלה שנייה אם שמיעה נפגעה מרעש.אפשר לדעת את זה בבדיקה מסוימת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, חשיפה ממושכת לרעש עלולה לגרום נזק לתאי השערה החיצונים באוזן הפנימית לפעמים עוד לפני שיש לה ביטוי בבדיקת השמיעה. ישנה בדיקה שניתן לעשות והיא בדיקת שמיעה בתדרים גבוהים מאוד EXTENDED HIGH FREQUENCIES. בכל מקרה אם את חשופה לרעש, אני ממליצה לך להרכיב אוזניות ואטמים ולהגן על האוזניים באופן מיטבי. רק בריאות, הדס.

13/09/2017 | 14:34 | מאת: יצחק

בהמשך לשאלת האורך, האם ישנה משמעות גם לקוטר החור שבקצה האוזניה, היכן שהצינורית מגיעה. תודה

יצחק שלום, ישנו פתח אוורור ופתח יציאה של הצליל. גודלו של פתח האוורור משפיע על ההגברה של המכשיר. בד"כ בירידות קלות עושים אוזניה עם פתח גדול יותר משום שהמכשיר מסוגל לתת את ההגברה הרצויה גם עם פתח אוורור כזה והתחושה למטופל היא פחות אטומה. בירידות חמורות בד"כ עושים אוזניה ללא פתח אוורור או עם פתח אוורור קטן מאוד על מנת שיהיה ניתן לתת מספיק הגברה לאוזן ללא יצירת פידבק- צפצופים. מקווה שההסבר ברור, הדס.

13/09/2017 | 12:34 | מאת: יצחק

ב"ה יש לי ירידה מאוד חדה בשמיעה, מלידה, אני משתמש באוזניות מלאות, רציתי לדעת בבקשה האם ישנה משמעות לאורך האוזניה והצינורית שבתוכה שמוכנסת לתעלה? עשו לי אוזניות חדשות, והן קצת יותר קצרות, ואני מרגיש ירידה חדה באיכות השמיעה.

יצחק שלום, אורך האוזניה עלול בהחלט להשפיע על מידת האטימה וכתוצאה מכך על ההגברה של המכשיר. במידה והאוזניה קצרה מידי ואין אטימה מספיק טובה, המנגנונים של המכשיר עלולים להגביל את ההגברה של המכשיר על מנת שהמכשיר לא יצפצף. ממליצה לך לנסות להחליף חזרה לאוזניות הישנות ולבחון אם זו אכן הסיבה לשינוי. כל טוב, הדס.

27/08/2017 | 13:12 | מאת: יוסי ש.

בני, ילד כבן 11, חובש מכשיר שמיעה מינקותו. לאחרונה הוא התלונן על תחושת בועות באוזן, ולאחר בדיקות דקדקניות התברר שיש לו נקב קטנטן בעור התוף. לדברי הרופא, הנקב אמור להיסתם לבד, ויש לעקוב אחריו כמה חודשים. בינתיים, הילד סובל מאד מתחושה לא נעימה מאחורי המכשיר. כלומר, כשהוא מסיר את המכשיר טוב לו, אבל הוא הרי זקוק לו... (אם לא די בכך: באוזן השניה צמח לו פארונקל מחוץ לתעלה, כך שבאופן טכני הוא לא יכול לחבוש את המכשיר השני, כך שהוא נאלץ להסתמך על המכשיר הזה בלבד). האם יש למישהו עצה, כיצד אפשר לעזור לילד להתגבר על התחושה הקשה/מוזרה הזו?...

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום, קיום נקב קטן לא צריך לגרום לאי נוחות בהרכבת מכשיר שמיעה, לכן כדאי לוודא שאין כאן בעיה אחרת. אני ממליצה לפנות לרופא אא"ג, במידה והרופא יציין שהאוזן בסדר פרט לנקב, אפשר לנסות להכין אוזניה חדשה ואולי ההרגשה תשתפר. הדס.

17/08/2017 | 03:07 | מאת: מרדכי

אני משפטן עוסק עם ציבור, שמיעה והבנה של כל מילה היא קריטית מאוד לגבי. הבחנה מדוייקת בין מילים דומות היא קריטית. לאחרונה, רכשתי מכשיר שמיעה דיגיטלי מעולה. ובכל זאת מדי פעם אני "מפספס " מילים ועונה לא לעיניין, עקב טעות בהבחנה בין מילים דומות. בדיקת שמיעה חוזרת עם מכשירים- מסוג "תגיד..." מאשרת שאכן יש בעייה. נעשו כמה כיוונים עדינים יותר עד שנאמר לי שזה האופטימום האפשרי. דרשתי לעשות לי בדיקה "עם מכשירים" בחדר האטום כדי לכוון לרגישות יותר גבוהה. נעניתי בסירוב בטענה שזה לא מקובל ולא יעיל. האמנם זה לא יעיל ? או שבאמת יש טעם לבדוק עם מכשירים בתוך האוזן כדי לקבל הבחנה יותר מדוייקת וכיוון יותר רגיש. מנסיוני , אכן כך היה הנוהג בחברות אחרות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מכשירי שמיעה תפקידם לתת מענה לירידה בשמיעה. יחד עם זאת חשוב להבין שייתכנו מצבים מאתגרים, כגון: סביבות רועשות עם מספר דוברים, שבהם גם עם הרכבה של מכשירי שמיעה יהיו פספוסים של מילים. בדיקת שמיעה עם המכשירים נעשית במצבים מסוימים, אך בשל טכנולוגיות שונות הקיימות במכשירי השמיעה היא לא תמיד אמינה. לדוגמא: ייתכן מצב בו בבדיקה בחדר אטום מכשירי השמיעה יזהו את הצליל מהרמקולים כרעש ויבצעו הנחתה לצליל זה בגלל מנגנוני הפחתת רעשים הקיימים במכשירים. בדיקה נוספת שנעשית לדוגמא בשטינר הינה בדיקת REM - ראשי תיבות של Real Ear Measurements. זוהי בדיקה אובייקטיביות של אפיונים אקוסטיים של מכשיר שמיעה בתוך אוזן ספציפית של המטופל. בדיקה זו יכולה לסייע בכיוון המכשירים ונותנת מידע חשוב, אך דורשת מכשור מיוחד ולכן לא מתבצעת בכל מקום. נקודה נוספת שחשוב לשים עליה את הדעת היא העובדה שמכשירי שמיעה לא מתפקדים באותה צורה עם העליה במרחק. ולכן אם אתה נמצא לדוגמא בחדר גדול ומדבר עם מישהו מרחוק, ייתכן וכדאי לך לשקול שימוש במערכת FM (יחד עם מכשירי השמיעה) שתפקידה לתת מענה במצבי שבהם יש רעש סביבתי ומרחק מהדובר. מצרפת קישור עם הסבר על מערכת FM. http://www.steiner.co.il/articles/2669/ בהצלחה, הדס.

02/08/2017 | 22:48 | מאת: התנסות עם מכשירי שמיעה של חברות שונות

שלום, אני בת 31. לאחרונה התחלתי להרכיב מכשיר שמיעה באוזן אחת עקב ירידה בשמיעה בתדרים הגבוהים. מזה כחודש אני מרכיבה מכשיר של חברת סימנס, אך אני עדיין בתקופת הנסיון איתו ומתלבטת אם לרכוש אותו או לא. רציתי לשאול- במידה ואני מעוניינת לנסות במקביל מכשיר נוסף דרך מכון שמיעה אחר שעובד עם קופת החולים שלי- האם זה אפשרי (בדגש על "במקביל")? הייתי רוצה לנסות מכשיר של חברה נוספת כדי שתהיה לי אפשרות להחליט מה טוב יותר...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ניתן לנסות במקביל מכשירים מחברות שונות. המטרה בניסיון היא שתרכיבי את המכשיר כמה שיותר על מנת שתוכלי לבחון אותו לאורך רב שעות היום ולהסתגל. בנוסף, ניסיון של מספר מכשירים שונים במקביל עשוי לבלבל. תוכלי להחזיר את המכשיר שאת מנסה כעת ולגשת למכון שמיעה נוסף ולקחת לניסיון מכשיר אחר, לאחר מכן תוכלי לקבל החלטה. בהצלחה, הדס.

האם יש השתתפות של קופת חולים ברכישת מכשיר ומה אחוז ההשתתפות?

לקריאה נוספת והעמקה

צבי שלום, בהחלט ישנה השתתפות של קופת חולים ברכישת מכשירי שמיעה. גובה ההשתתפות תלוי בקופת החולים אליה אתה משתייך ובביטוח שיש לך בקופת החולים (רגיל/מושלם/זהב וכו') בנוסף, ישנה השתתפות של סל בריאות הניתנת גם כן דרך קופת החולים כתלות בגיל שלך. ממליצה לך לקבוע פגישת ייעוץ מסודרת בה תוכל לקבל את כל המידע. הדס.

09/07/2017 | 13:29 | מאת: שמרית

שלום רב הבת שלי צריכה מכשיר שמיעה לראשונה בגיל 10. חד צדדי. הבנתי שבגיל זה האפשרות היחידה היא לבחור מכשיר ולנסות. אם היתה עד גיל 6 יכלה ללכת למיחא ושם היו מתאימים לה מכשיר. איך בוחרים מכשיר ? למה מגיל 6 אין אפשרות לנסות ולמדוד מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מכשיר ניתן לניסיון ללא תלות בגיל. הבחירה של מכשירי השמיעה נעשית בפגישה עם קלינאי תקשורת על סמך בדיקת השמיעה תוך התחשבות במכלול הצרכים של הילדה. ההבדל היחידי מגיל 6 ומעלה הוא שההתאמה וההמלצה יתבצעו במרכזי שיקום או במכוני שמיעה מיומנים בשיקום שמיעה ולא במרכזי שיקום ייעודיים כגון מיחא, שמע, AV ועוד. אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר. בהצלחה, הדס.

11/07/2017 | 21:55 | מאת: שמרית

תודה ניסיתי היום פגישה רק עוד חודש לא מעוניינת לחכות ככ הרבה זמן תודה שוב

שלום. אמי בת 84 עפ מכשיר שמיעה.אבל לא שומעת את הטלוויזיה.מדוע זה כך.ומה ניתן לעשות.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, את מציינת שאמך מרכיבה מכשיר שמיעה, האם מרכיבה מכשיר אחד או זוג מכשירי שמיעה? מכשירי שמיעה מסייעים ותורמים לשמיעה, יחד עם זאת עלולים להיות מצבים וסיטואציות שמיעתיות בהם מכשירי השמיעה לא ייתנו את המענה המתאים. במצבים כאלה מומלץ לשקול שימוש באביזרי עזר שייתנו מענה מתאים. בהצלחה, הדס.

11/06/2017 | 01:27 | מאת: אבקש תשובה מפורטת מובנת לגבי us צווארי

שלום רב רוםאים נכבדים אתמול קיבלתי תשובה, בנוגע לבדיקת us צווארי קרוטיס. תשובה- ימין ושמאל לא נמצאו רבדים טרשתים והפרעות המודינמיות בעורקי התרדמה ועורקי הורטברלים. לא הבנתי כלום מתשובה הזו דוקטור. מה עם הצוואר? גרון ובלוטת התריס? ריאות? דלקת אן חסימה או בעיה כלשהי איפה שהו? מה עם זרימת דם? פעילות של צוואר גרון בלוטת התריס וריאות? מילים אלו כלל לא מופיעים בתשובה. מה הפרוש של מילים בתשובה הזו? מודה לך מראש עבור תגובתך המפורטת ומובנת דוקטור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך זה אינו פורום של רופאים הפני את שאלתך לפורום המתאים רק בריאות, הדס.

שלום אני בן 29 הייתי בבדיקת שמיעה הרופא שבדק אותי טוען שאני צריך מכשיר שמיעה קבעתי תור לרופא אף אוזן גרון הוא טוען שלא כדאי להשתמש במכשיר שמיעה בגיל הזה כי מכשיר השמיעה עם הזמן מדרדר את השמיעה אז מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום, מכשיר השמיעה לא מדרדר את השמיעה. חשוב להבין כי במידה וישנה ירידה בשמיעה ולא מרכיבים מכשירי שמיעה יכולה להיות ירידה בפענוח הדיבור, מצב שעלול להיות בלתי הפיך. אני ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת אצל קלינאית תקשורת בה תוכל לקבל מידע מקיף אודות הירידה בשמיעה ושימוש במכשיר שמיעה. כל טוב, הדס.

24/05/2017 | 20:33 | מאת: אביבה

קיבלנו המלצה לאמי למכשיר שמיעה של סימנס דגם MOTION 3MI ורציתי לראות את תפריט המכשיר ומחיר אך לא מוצאת באינטרנט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת אצל קלינאית תקשורת. שם תוכלי לקבל מידע מקיף על מכשיר השמיעה. בנוסף, קלינאית התקשורת תוכל להפנות אותך למידע נוסף אם קיים (לעיתים יש במכונים עלוני מידע עם תפריט של התכונות שיש במכשיר השמיעה). מחיר של מכשיר השמיעה תוכלי לקבל במכון השמיעה או בקופת החולים שלך. וזאת משום שהמחיר משתנה בהתאם לקופת חולים אליה את שייכת, לביטוח שיש לך ולגילך. בהצלחה, הדס.

17/05/2017 | 18:59 | מאת: חיים שמאי

היי. הכל עבר מהר מאוד. לפני פסח התעוררתי עם בעיית שמיע באוזן ימין. אחרי טיפול ואשפוז עם זריקות בתוךהאוזן ו MRI הומלץ לרכוש מכשיריי שמיע. איזה תכונות עלי לבקש, כי לכל אדם שרכש מכשיר שאני שואל ולא משנה עם קנה מוצר יקר או זול, בקושי משתמש!!! לכולם לא נוח להרכיב אותם כל יום כל היום. הרעיון שאני עומד להשקיע כמה אלפיי שקלים על מכשיר שרוב הזמן יהיה במגירה מטריף אותי....

שלום לך, קודם כל אני מצטערת לשמוע. אני יכולה להגיד לך שמהיכרותי וניסיוני ישנם הרבה אנשים שמשתמשים ונהנים ממכשירי שמיעה. בהחלט מסכימה שבחירה והסתגלות למכשיר שמיעה זה תהליך לא פשוט. בבחירה של מכשיר השמיעה נלקחים בחשבון הרבה פרמטרים, כגון: חומרת הירידה בשמיעה, מאפיינים אישיותיים של האדם, העדפות אישיות ועוד. מכשיר מתקדם ומשוכלל בד"כ מתאים את עצמו למספר רב של סביבות ומסוגל להפחית רעשים בצורה טובה ובכך משפר את תפיסת הדיבור. ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת עם קלינאי/ת תקשורת ולקבל את המידע המקיף לגבי סוגי המכשירים השונים. חשוב שתדע שאתה זכאי לקבל תקופת ניסיון שבמהלכה תוכל לנסות את המכשיר ולבחון האם הוא מסייע לך. בהצלחה, הדס.

20/05/2017 | 10:33 | מאת: חיים

תודה על התשובה המהירה ושבת שלום

איך זה יכול להיות? שלום, בני בן השנה ו-4 חודשים עבר בדיקת bera שלא יצאה תקינה כלל. אני ואשתי התעקשנו שהילד שומע ומבין ולכן מיד באותו יום ביצעו לן בדיקת שמיע התנהגותית אותה הוא עבר בהצלחה בכל תדר שנעשה. הוא הגיב לשמו ולפקודות כמו כפיים, ביי ביי גם כשהיה עסוק עם צעצועים. מנהלת המחלקה לא ידעה איך זה. השאלה שלי מה ההסבר לזה שבבדיקת הbera (שנעשתה באוזן אחת ובחדר פתוח עם עוד ילדים ואנשים שמתסתובבים בלי סוף) יצאה לא תקינה ובבדיקת שמיעה התנהגותית הבן שלי עבר בהצלחה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יכול להיות מצב בו תוצאות בדיקות השמיעה לתדרים השונים היא בתחום הנורמה אך תוצאות ABR אינן תקינות. אני מניחה שהזמינו אתכם לבדיקה נוספת על מנת להמשיך בבירור, ממליצה להמשיך את הבירור לפי המלצת בית החולים. כל טוב, הדס.

18/04/2017 | 19:31 | מאת: מור

שלום רב, בתי בת שנתיים אובחנה כלקוית שמיעה עם מרכיב הולכתי 45-50 דציבלים, אינה מדברת עד היום. האם זה מוכר בביטוח לאומי?או שהם קובעים רק על מרכיב עצבי? אשמח לתשובה ברורה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ביטוח לאומי לא שופט לפי סוג הליקוי אלא רק לפי חומרתו. במידה ונמצא כי ישנו ליקוי בשמיעה המצדיק קבלת קצבה לפחות בשתי בדיקות שמיעה, הם יאשרו. בנוסף, הם מבקשים גם בהמשך לראות בדיקת שמיעה עדכנית כל תקופה מסוימת, למיטב ידעתי אחת לשנה. הדס.

08/04/2017 | 14:10 | מאת: יותם

היי, במידה ויש לי בעיה בהבנת דיבור בתנאי רעש בלבד, ובנוסף ביצעתי את כל בדיקות השמיעה הקיימות וכולן תקינות, האם מכשיר שמיעה משוכלל שיודע להנחית רעשים יכול לעזור לי בהבנת דיבור על רקע רעש? או שזה בזבוז כסף. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם לא נמצא ליקוי שמיעה אין טעם להתאים מכשירי שמיעה. לעיתים ילדים ומבוגרים מתלוננים על קושי בשמיעה והבנת דבור למרות שבדיקות השמיעה מראות כי השמיעה בתחום הנורמה. כאשר מתעורר חשד לקושי שהינו מעבר לרמת השמיעה באוזן אלא ברמת עיבוד המידע השמיעתי, מומלץ לערוך בדיקות עיבוד אודיטורי/ שמיעה מרכזי. הדס.

אהלן בן 30 , ברקע אוסטוג׳נסיס סימפרפקטה טייפ 1 , ובחצי שנה האחרונה אובחנה אצלי אוטוסקלרוזיס באוזן ימין ( 40db ) וכנראה שגם אוזן שמאל מצטרפת לחגיגה .. הרופא המליץ על סטפודוטומיה או שתל baha מספר שאלות : 1) בהתחשב באוסטוג׳נזיס , מה הם אחוזי ההצלחה של הניתוח ? 2) במידה ומותקן שתל baha באוזן ימין , והמצב מחמיר , מה ניתן לעשות עם אוזן שמאל ( עוד baha )? 3)כרגע יש לי כאבים חדים ברעש חזק , הם התקן baha יעזור (למרות שמדובר בהתקן ש"עוקף״ את הבעיה )? 4) האם ניתן לבצע השתלת התקן baha במידה וסטפדוטומיה לא מצליחה ? תודה מראש לעוזרים וסורי על השאלה הארוכה

לקריאה נוספת והעמקה

אופיר שלום, זו שאלה שצריכה להיות מופנה לרופא א.א.ג מנתח, בהצלחה, הדס.

לפני 5 חודשיים נגרם לי נקב קטן בתופית באוזן ימין ונסעתי לבית חולים חולים ושם אמרו לי שנגרם לי חבלה באוזן הימנית היה לי חור קטן בתופית אחרי שלוש שבועות נסגר לי החור התחיל להישמע לי צפצופים וקליקים חלשים באוזן זה חזר לי הצפצופים החלשים והקליקים שאני אוכל ושותה הקליקים הפריעו לי ואחרי חודש ומשהו הפסיקו הקליקים והצפצופים נחלשו הלכתי שוב לרופא א.א.ג אמר לי שהאוזן שלי תקינה והצלקת עברה לי בדק לי את שני האוזניים גם האוזן שנחבלה למעשה וגם האוזן שלא נחבלה את שנייהם הכל תקין אמר ליי הוא אמר לי שאני רגיש למזג האוויר לחץ אוויר השאלה זה הגיוני ממה שהוא אמר שזה קשור למזג האוויר ולחץ אוויר זה יעבור והשאלה מתי אוכל לשמוע מוזיקה רגיל אני ממש מפחד ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת שהאוזן התיכונה תתפקד כראוי צריך הלחץ בתוכה להיות שווה ללחץ החיצוני, שוויון זה ע"י פתיחת תעלת האוזן ע"ש אוסטכיוס. תעלה זו מקשרת בין חלל האוזן התיכונה ללוע האף. פגיעה בפעילות של התעלה הזו יכולה להיות הגורם לכך שאתה שומע ״קליקים״ בעת לעיסה ובליעה. אני ממליצה לך לפנות שוב לרופא א.א.ג שיבדוק אם ניתן לשפר את תיפקוד התעלה. בכל אופן, אין מניעה לשמוע מוזיקה במצב כזה אולם באופן כללי, מומלץ לשמור על השמיעה ולא לשמוע מוזיקה בעוצמה גבוהה שעלולה להזיק. בהצלחה, הדס.

היייתי אצל הרופא א.א.ג הוא בדק לי האוזן הוא אמר לי שאין לי חור החור נסגר והצלקת חלפה ליי אבל אני שומע כאילו השמיעה ירדה לי באוזן שנחבלה הימנית כאילו הוא אמר לי שיש לך לחץ אוויר ואני רגיש למזג האוויר

שם הרופא דר גרוסמן מפתח תקווה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה באופן אישי, שימי לב שמכשירי שמיעה מתאימים במכון שמיעה. באופן כללי, מכשירי שמיעה חשוב לקנות מתוצרת חברה טובה, מוכרת וגדולה אשר מספקת מכשירים שהם ״המילה האחרונה״ וזאת משום שהתחום הזה נמצא בפיתוח מתמיד ותמיד ישנם חידושים טכנולוגיים. חברת פונאק לדוגמא משקיעה מליוני פרנקים שוויצרים בכל שנה לטובת פיתוח ומחקר של מכשירי שמיעה. חברות קטנות אינן יכולות להשקיע סכומים כאלה ולהגיע לפיתוחים המתקדמים ביותר. בנוסף, ברכישת מכשיר שמיעה, מעבר לטכנולוגיה, חשוב לשים לב לרשת בה רוכשים את המכשירים – האם זוהי רשת אמינה עם פריסה טובה של סניפים למקרה של מעבר דירה למשל? האם זוהי רשת עם תמיכה טכנית, הנותנת אחריות ממושכת על המכשירים ושירות טכני זמין בעת הצורך? האם יש "גב" של חברה בינלאומית - מה שמאפשר שירות גם במהלך טיול בחו"ל אם יש צורך? כמו כן, יש לשים לב למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. בהצלחה, הדס.

20/03/2017 | 12:32 | מאת: אסתר עוזרי

מבקשת המלצות על ד''ר גרוסמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה באופן אישי, שימי לב שמכשירי שמיעה מתאימים במכון שמיעה. באופן כללי, מכשירי שמיעה חשוב לקנות מתוצרת חברה טובה, מוכרת וגדולה אשר מספקת מכשירים שהם ״המילה האחרונה״ וזאת משום שהתחום הזה נמצא בפיתוח מתמיד ותמיד ישנם חידושים טכנולוגיים. חברת פונאק לדוגמא משקיעה מליוני פרנקים שוויצרים בכל שנה לטובת פיתוח ומחקר של מכשירי שמיעה. חברות קטנות אינן יכולות להשקיע סכומים כאלה ולהגיע לפיתוחים המתקדמים ביותר. בנוסף, ברכישת מכשיר שמיעה, מעבר לטכנולוגיה, חשוב לשים לב לרשת בה רוכשים את המכשירים – האם זוהי רשת אמינה עם פריסה טובה של סניפים למקרה של מעבר דירה למשל? האם זוהי רשת עם תמיכה טכנית, הנותנת אחריות ממושכת על המכשירים ושירות טכני זמין בעת הצורך? האם יש "גב" של חברה בינלאומית - מה שמאפשר שירות גם במהלך טיול בחו"ל אם יש צורך? כמו כן, יש לשים לב למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. בהצלחה, הדס

19/03/2017 | 19:43 | מאת: אנה

אני עברתי ניתוח החלפת עצם באוזן שמאל לפני חודש , עקב אוטוסקלירוזיס. לפני שבוע התחלתי להרגיש אוזן סתומה ונימול קל( כמו אחרי זריקת הרדמה) באזור לחי ואוזן. האם זה מצב תקין ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום, זו שאלה שצריכה להיות מופנה לרופא א.א.ג מנתח, ועדיף לפנות בהקדם למרכז הרפואי בו עברת את הניתוח, או אם אין לך אפשרות, אז לפחות לרופא א.א.ג בקופת החולים שלך. שיהיה בהצלחה!

07/03/2017 | 12:37 | מאת: לילך

שלום אני מושתלת 10 שנים,אני נמצאת אצל מרפאה בעיסוק עקב בעיה בכיפוף אצבע,היא המליצה על מכשיר לטיפול ברקמה פגועה,מכשיר זה משלב את קרני לייזר רכים,אור אינפרא אדום השולחים בצורת פולסים כל זה בתוך שדה אלקטרו מגנטי סטטי. השאלה היא האם מכשיר זה עלול לפגוע בשתל פנימי?אם לא ניתן להשתמש בזה עם תנאים מסוימים או בלי הגבלה? אשמח לקבל תשובה תודה לילך

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להפנות את השאלה שלך לרופא, בהצלחה, הדס.

שלום וברכה בת 26 עם ירידה בשמיעה 60db לדברי הרופאים הירידה תחושתית עצבית אך אם כשאני עושה ניקוי אצל א א ג ואני שומעת בסדר ואחרי כמה שעות שוב האוזנים נסתמות ואני חא שומעת טוב אהי חושבת שהבעיה אחרצ עשיתי את כל הבדיקות האפשריות והכל יצא תקין מה יכולה להיות הבעיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בבדיקת השמיעה שעברת ישנה בדיקת ייעודית שבודקת סף שמיעה לצלילים בהולכת עצם (BC - Bone Conduction), מטרתה לזהות האם מקור הבעיה בשמיעה היא באוזן התיכונה או מליקוי בתפקוד של האוזן הפנימית או בעצב השמיעה. אם למרות ביצוע הבדיקה את עדיין לא בטוחה, את תמיד יכולה לגשת לבצע בדיקת שמיעה חוזרת על מנת לאמת את התוצאות. ייתכן ובנוסף לירידה בשמיעה ,את סובלת מהפרשות רבות של שעווה ולאחר ניקוי את חשה מעט הטבה בשמיעה. זה הגיוני כי גם לריבוי שעווה יש השפעה מסוימת על השמיעה. ישנם סיבות רבות לירידה בשמיעה, וביניהם: חשיפה לרעש, גורמים גנטיים ועוד. חשוב לדעת כי בהרבה מהמקרים לא ניתן לדעת בדיוק מה המקור לירידה בשמיעה. אם את חשה קושי בשמיעה, ממליצה לך לגשת לייעוץ מסודר של קלינאית תקשורת במכון שמיעה. בפגישה זו תוכלי לקבל מידע על שיקום שמיעה, דבר שיכול בהחלט לשפר את איכות חייך. כל טוב, הדס.

04/03/2017 | 11:13 | מאת: יותם

שלום, רציתי לקבל קצת מידע על אובדן שמיעה סמוי. נחשפתי לרעש בעוצמה גבוהה במסיבות ומאז לא שומע טוב על רקע רעש(בתנאי שקט שומע מצויין). האם יש איזושהי דרך לאבחן אובדן שמיעה סמוי בבני אדם(ולא למטרות מחקר, אלא עבור אדם פרטי שחושד שיש לו מצב זה). זאת בהנחה שבוצעו הבדיקות הבאות וכולן תקינות: בדיקת BERA, אודיוגרמה, הדים קוכליאריים, בדיקות שמיעה בתדרים גבוהים מאוד ו-MRI. האם יש איזה טיפול ידוע שיכול לסייע במצב זה, כמו מכשירי שמיעה למשל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם לא נמצא כל ליקוי שמיעה אין שום צורך וטעם להתאים מכשירי שמיעה. ליקוי שמיעה הכוונה לספי שמיעה שאינם בתחום הנורמה ואצלך זה לא המצב. אם יש לך בעיה בהבנת דיבור על רקע רעש, ייתכן ויש לך הפרעה בעיבוד שמיעה מרכזי. ככל הידוע לי המרכז היחידי שעוסק באבחון של ליקוי שמיעה מרכזי הוא מכון השמיעה בתל השומר, אז אולי תנסה לפנות אליהם. שיהיה בהצלחה! הדס.

התייחסת בתשובתך לליקוי שמיעה מרכזי אך מה לגבי האפשרות של אובדן שמיעה סמוי? תוכלי בבקשה להתייחס גם לזה?

שלום לך, אני לא מכירה בדיקות נוספות מלבד אלה שכבר ביצעת, כל טוב הדס.

24/02/2017 | 13:17 | מאת: שרון ח

מסקרן אותי לדעת איך אפשר לבדוק באינטרנט אני בטוח שיש בעולם מקומות ואנשים שמחפשים תרופה אמיתית לטינטון ולא כמו האנשים הפרטיים שמנסים רק לקחת אלפי שקלים לאנשים שכלכך סובלים מהטינטון ושום דבר לא עוזר האם מדברים אל תרופה לזה?

שלום לך, נעשו הרבה מחקרים במשך השנים בניסיון לפתח תרופה לטנטון אך עד כה לא נמצאה תרופה כזאת. כפי שציינתי ישנם מגוון פתרונות וטכניקות שיכולים לסייע ולהקל על הטנטון, נשמע שהטנטון מאוד מפריע לאורך חייך, לכן הייתי בהחלט ממליצה לך לנסות. הדס.

27/02/2017 | 13:09 | מאת: שרון ח

קודם כל תודה לך שאת עונה מהר ומנסה לעזור וכן אני ממש סובל הציפיוף הוא ממש חזק בשני אוזני כמעת עברה שנה מאז שזה התגבר שאני מזיז תצוואר זה מתגבר שאני מתמתך זה ממש חזק ועשיתי בדיקת ברה אמרו שהכל בסדר אין יום שאני לא סובל ממחשבות על זה מה את ממליצה לי לעשות הייתי פעם שמקום בתל אביב ששמו לי MP3 ומוזיקה ואמרו שהיא מיוחדת לתדרים במוח ורצו 5000 שקל אל MP3 מיד ידעתי שזה עבודה בעיניים וראו כמה שאני סובל והם רק רצו כסף אשמח שתעזרי לי אם מקום טלפון משהו שבאמת יעזור לי תודה רבה לך

תוכל לגשת ולקבל ייעוץ בנוגע להתמודדדות עם הטנטון אצל קלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה הדס

21/02/2017 | 17:20 | מאת: שרון ח

שלום לכם אני סובל מגיל 10 בערך מטינטון חלש ממש שלא הפריע לי כיום אניבן 45 לפני שנה פתאום הטינטון נהיה ממש עוצמתי הייתי חודש בדכאון אפילו התאשפזתי בפסיכאטרי ממש אני סובל מיזה עשיתי בדיקת שמיעה ואמרו שיש ירידה בגבוהים רק שאלתי אם אני שם מכשיר שמסדר לי תשמיעה אז הטינטון יחלש כמו שהיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הרכבה של מכשירי שמיעה לעיתים מסייעת לכשעצמה ביכולת ההתמודדות עם הטינטון. בנוסף, במכשירי השמיעה של פונאק לדוגמא ישנה תוכנית מיסוך מיוחדת המסייעת למטופלים הסובלים מטינטון. חשוב להבין שישנם מקרים בהם המכשירים מסייעים ביכולת להתמודד עם הטנטון אך זה לא וודאי. יש לך תקופת ניסיון שבה תוכל לנסות את מכשירי השמיעה ולבחון האם אתה חש בשינוי. כמו כן, ישנם כלים נוספים שיכולים לעזור ולהקל על הטנטון. תוכל לגשת ולקבל ייעוץ מקלינאי תקשורת באחד מסניפי שטיינר http://www.steiner.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/ בהצלחה, הדס.

אוזן ימין- משמיעה בתחום הנורמה ועד ירידה קלה SN אוזן שמאל- משמיעה בתחום הנורמה ועד ירידה קלה בשמיעה מסוג SN עם מרכיב הולכתי בתדר 4000 הרץ מה המשמעות של תוצאה כזו? בגדול אני שומע טוב אך אולי יש סוגי רעשים שאני מתקשה לשמוע למשל טונים גבוהים? מיהמנות הבדיקה HIGH בטימפנומטריה היא אמרה שיצא תקין ואין בעיה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, משמעות הבדיקה היא שישנה ירידה מסוימת בשמיעה בחלק מהתדרים. הירידה הינה תחושתית עצבית ברובה, כלומר האוזן הפנימית פגועה ומצב זה לא ניתן לתיקון באמצעות טיפול רפואי. לא ברור לגמרי מהניסוח שלך מאיזה תדר בדיוק מתחילה הירידה בשמיעה. באופן כללי, סביר מאוד שאתה מתקשה להבין דיבור או מפסיד חלקים מסויימים מהדיבור במצב בו ישנו רעש. בחיי היום יום אנו נמצאים בסביבות משתנות שבחלקן הגדול ישנו רעש סביבתי ולכן ייתכן ובסיטואציות אלו תחווה קושי בהבנת הדיבור. בתדרים הגבוהים מרוכזים עיצורים שורקים כגון ס', ש', צ' ועוד. הדס.

16/01/2017 | 07:48 | מאת: מירב

שלום רב! אני לוחצת על שאלתי והדף עולה למעלה ולא נפתח. לא מצאתי כתובת מייל לשלוח דיווח לתקלה. אולי תדענה להפנות אותי לאן שצריך בבקשה? ולמרות שלא קראתי, אני מאוד מודה על התשובות. תודה ויום מופלא. מירב.

שלום, אנו בודקים את התקלה צוות האתר

שלום רב! לא עניתן לי ולכן אשאל בבקשה שוב, אך בקצרה😊 רין +/+ מה הפירוש של זה? ומה זה אומר דיסקר 96/96 או משהו כמו 80/80? תודה רבה ושבוע מבורך.

נא ראי תשובתי מטה, הדס.

14/01/2017 | 10:20 | מאת: איליי

שלום עשיתי בדיקת טימפנומטריה ותוצאות אוזן ימין A אוזן שמאל אין אטימה, מה משמעות של "אין אטימה"? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדיקת טימפנומטריה הינה בדיקת קצרה ופשוטה שמטרתה להעריך את תפקוד האוזן התיכונה. בדיקה זו משמשת כבדיקה משלימה לבדיקת השמיעה. במהלך הבדיקה מודדים את תנודתיות עור התוף בתגובה ללחצי אוויר שונים המופעלים על תעלת האוזן. במידה ועור התוף אינו נע כנדרש ייתכן וישנה בעיה באוזן התיכונה, כגון הצטברות נוזלים באוזן התיכונה או דלקת. בדיקה זו דורשת אטימה של האוזן בעזרת האוזניה, ישנם מצבים מסוימים בהם לא ניתן לאטום את האוזן כנדרש ולכן לא ניתן לבצע את הבדיקה- זו בעצם המשמעות של התשובה אין אטימה. הדס.

11/01/2017 | 23:44 | מאת: מירב

שלום רב! כמה שאלות בבקשה.. יש לי בעיות איוורור קשות וירידה בשמיעה די חמורה. עשיתי בטרום ניתוח לכפתורים באוזניים, בדיקה עם קולן ורציתי לדעת בבקשה מה אומר המושג הבא, וובר 512 הרץ שאת זה אני מבינה ואז כתוב רינה +/+ ופעם נדמה לי שהיה 3 + אם זכרוני אינו מטעני. מאוד מעניין אותי מה זה אומר. ומה משמעות הפלוסים? שאלה שניה, אני בת 47 ויש לי פיברומיאלגיה וכל מיני בעיות של רגישות באוזניים בגלל ניתוח להוצאת הכולסטאטומה. לפני כשנתיים, הזמנתי לנסיון מכשירי שמיעה טובים ויקרים אבל לא יכלתי להתרגל אליהם. גם בגלל הקול המתכתי ששיגע אותי עם כל רעש ולא רחש עדין ביותר וגם בגלל שהמכשיר הכאיב לי הן בתוך האוזניים ומחוצה להן. עברתי כבר 12 צינרור התופיות ועוברות עליי דלקות חריפות ומזוהמות ואולי בגלל זה בתוספת הפיברומיאלגיה ואולי גם לכן לא יכלתי להיות עם המכשירים. הם היו קטנים. הכי קטנים שאפשר. יש לכם או המלצה, למכשירים שלא יחסמו לי את האוויר וגם שאין להם שמיעה מתכתית? אודה מאוד לתשובות. מירב.

13/01/2017 | 21:14 | מאת: מירב

שבת שלום! נזכרתי בעוד שאלה בבקשה. ישנו מכשיר שמיעה שאינו עולה כמכונית אבל יסנן לחלוטין או כמעט לחלוטין את הרעשים ומנגד הרעשים לא יהיו מתכתיים? כלומר, להוריד את העוצמה של הטון הגבוה או משהו כזה, כדי שלא יצרום לי? ולגבי איוורור, חוץ מחור קטנטן לאיוורור האוזן, אין לכם פיתרון אחר שלא יגרום לאוזניי להירטב ולקבל דלקת חמרות הכפתורים(vt)? שוב תודות רבות. מירב.

שלום לך, בדיקת WEBER הינה בדיקה בה הבודק מניח קולן רוטט במרכז המצח של הנבדק והנבדק מתבקש לומר באיזה צד הוא שומע את הקולן יותר בימין, בשמאל או באופן שווה בשתי האוזניים. בדיקה זאת עוזרת להבחין בין ליקוי שמיעה תחושתי עצבי שבו האוזן הפנימית נפגעת לבין ליקוי הולכתי שבו הירידה בשמיעה נובעת כתוצאה מליקוי באוזן התיכונה. האבחנה נעשית גם על סמך בדיקת השמיעה – זוהי רק בדיקת עזר. בדיקת רינה הנה בדיקה שמשווה את השמיעה דרך הולכת אויר באמצעות קולן הרוטט ליד פתח האוזן לשמיעה דרך הולכת עצם באמצעות קולן המונח על עצם המסטואיד מאחורי האוזן ונותן גירוי לאוזן הפנימית, מטרת הבדיקה הזו גם כן לאפשר לרופא לשער מה סוג הליקוי בשמיעה עוד לפני קבלת תוצאות בדיקת השמיעה. לא הצלחתי להבין לפי התיאור שלך מה בדיוק תוצאות הבדיקה, אם תרצי לשלוח את הבדיקה עצמה, אוכל לסייע לך להבין מה המשמעות של תוצאות הבדיקה. לגבי מכשיר שמיעה, הסתגלות למכשיר שמיעה הינה תהליך לא פשוט ושמיעה של צלילים ודיבור דרך מכשיר שמיעה תמיד נשמעת פחות טבעית, יחד עם זאת ישנם הבדלים בין מכשירים שונים וייתכן ואיכות הצליל במכשיר של חברה שונה תהיה לך יותר נעימה. מכשירי שמיעה מתקדמים כוללים מנגנונים משוכללים יותר של הפחתות רעשים ולכן גם יקרים יותר, יחד עם זאת חשוב לדעת שלא ניתן להעלים לגמרי את רעשי הרקע ולכן חשוב מאוד לכוון את המכשיר בצורה שתתאים לתחושות ולמצבים שאת מתארת. לגבי התצורה של המכשיר, ישנם סוגים שונים של מכשירים שמאפשרים אוורור של האוזן אך צריך לבדוק מה בדיוק מתאים לירידה בשמיעה הספציפית שלך צריך לקחת בחשבון שככל שהאוזן נשארת פתוחה יותר כדי לאפשר אוורור רב יותר- גם רעש סביבתי יכול להיכנס לאוזן באופן ישיר ללא סינון שעושה המכשיר לכן צריך לשקול את כל השיקולים המקצועיים ואי לכך אני ממליצה לך לפנות לפגישת ייעוץ מסודרת במכון שמיעה. כדאי לגשת לחברה מובילה ואמינה על מנת שמכון השמיעה יוכל לתת לך את השירות המקצועי ביותר ע״י קלינאי תקשורת מנוסים שיידעו ללוות אותך לאורך כל התהליך וימשיכו לתת את השירות גם לאחר הרכישה. בהצלחה, הדס.

07/01/2017 | 18:04 | מאת: מכשיר שמיעה

שלום רב, כמי שאובחנה כלקויית שמיעה התחלתי ללמוד את הנושא. שאלתי היא כיצד אוכל לדעת על היתרונות והחסרונות של כל סוג של מכשיר ,כלומר אם הוא דני,שוויצרי וכו ? כל מידע של כל חברה כמובן מציין שהוא הסוג הטוב ביותר. כיצד בכל זאת ניתן לדעת את ההבדלים ? אני מתייחסת לאותה רמת טכנולוגיה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לכל חברה יש מכשירים שונים עם טכנולוגיות מעט שונות, ישנן תכונות בסיסיות הקיימות ברב המכשירים, לדוגמא: ביטול צפצופים, מס' תוכניות המתאימות למצבי שמיעה שונים, שמיעה טובה על רקע רעש ועוד וישנן תכונות ייחודיות לחברה מסוימת. לדוגמא לחברת פונאק יש טכנולוגיה של דחיסת תדרים המשפרת את הבנת הדיבור. אכן קשה להשוות באופן מדויק בין מכשירים של יצרנים שונים, אבל תוכלי לקחת לניסיון מכשירים ממספר מכונים על מנת להשוות בין חברות שונות. חשוב גם לזכור שהטכנולוגיה היא לא הכל. יש חשיבות עצומה למכון המטפל עצמו, לקלינאים העובדים בו, לאווירה, לנגישות, ולתחושה האישית שקיבלת בעת ביקורך במכון. אם הרגשת שאת בידיים טובות ומקצועיות, סמכי על הקלינאי המטפל שידע להציע לך את מגוון המכשירים והעזרים המתאימים לצרכים שלך. בהצלחה, הדס.

11/12/2016 | 14:26 | מאת: בני

הייתי היום אצל רופא א.א.ג והוא אמר שיכול להיות שאני לא מאבחן מאיזה כיוון בא הרעש בגלל שהשמיעה ב2 האוזניים לא שווה.. הוא גם שלח אותי לבדיקת שמיעה שאעשה האם יש החלמה ספונטנית ולמידה של המוח את התנאים החדשים ולפיהם ישנו חידוש ביכולת לזהות כיוון רעש? קלינאי תקשורת או פיזיותרפיה שמעיתית אם יש כזה דבר יכולים ללמד מחדש את הפעולה הזו? הדבר הפשוט ביותר שאפשרי זה ל[שמוע מקור קול מכיוונים שונים ובגלל שאני יודע מאיזה כיוון זה מגיע המוח לומד שוב ושוב את העוצמה של הרעש המגיעה ל-2 האוזניים עם הכיוון..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת להבחין מאיזה כיוון מגיע הקול ולמקם את מקור הקול במרחב, אנו זקוקים לשתי אוזניים המתפקדות באופן תקין ובסנכרון מלא. שמיעה דו אוזנית (בינאורלית) מאפשרת לנו לזהות את מיקומו של מקור הקול (לוקליזציה). המוח מסוגל לזהות את מקור הקול על ידי שימוש בהפרש עוצמות השמע בין שתי האוזניים וע"י חישוב הפרשי הזמן בין הצלילים המגיעים לכל אוזן. ולכן, ברגע שאחת האוזניים לא שומעת טוב, יכולת זו נפגעת באופן טבעי. לשאלתך, לוקליזציה, אינה פרי למידה אלא פשוט פונקציה של שמיעה בינאורלית מאוזנת.

שלום, לפני 7 שנים רכשתי מכשירי שמיעה של חברת AUDINA המכון שממנו רכשתי את המכשירים ייבא ושיווק בלעדית את מכשירי השמיעה של Audina Hearing Instruments. המכון (שהוא לא רשת) נסגר לצערי לפני כ-3 שנים וכעת, כשאני צריך כיוונון מחדש של המכשירים, אין לי כתובת. מטרתי היא לרכוש מכשירי שמיעה מתקדמים מעל האוזן ובאלה (CIC) להשתמש במקרים מסוימים. האם ידוע על מקום פעיל שיכול לתת מענה למכשירים אלה? תודה על כל עזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לצערי אני לא מכירה את המכשירים הללו. ממליצה לך בפעם הבאה לרכוש מכשירי שמיעה מחברה גדולה אמינה ומבוססת. בהצלחה, הדס.

04/12/2016 | 22:11 | מאת: wantootree

03/12/2016 | 10:25 | מאת: בני

אז אוקי אגיע לבדיקת שמיעה, ויאמרו לי כנראה שיש ירידה אך היא טבעית תלוייה בגיל וגנטיקה ואין מה לעשות אלא להרכיב מכשיר שמיעה.. אני לא זקן בכדי להרכיב מכשיר כזה, וחברים שלי חלקם שגם נחשפו לרעשים חזקים בצבא סובלים יותר ממני .. אז מה יש לעשות חוץ מלדעת שהשמיעה קצת ירודה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ראשית, אני אבהיר שירידה בשמיעה כתוצאה מגיל מופיעה לרוב לקראת גיל 65, לכן במקרה שלך לא מדובר בירידה טבעית שתלויה בגיל. ירידה בשמיעה עלולה לנבוע מסיבות רבות ומגוונות, ישנה ירידה שנובעת כתוצאה מנוזלים באוזניים ישנה ירידה שנובעת כתוצאה מחשיפה לרעש וישנה ירידה עצבית שהינה גנטית, כמובן ישנם עוד סיבות רבות. לא ניתן לדעת מה סוג הירידה בשמיעה כל עוד לא ביצעת בדיקת שמיעה. במידה והירידה בשמיעה היא עצבית, מכשיר שמיעה הוא אכן הפתרון היחיד. מכשירי שמיעה אינם שייכים רק לזקנים, ישנם צעירים רבים שמרכיבים מכשירי שמיעה ונהנים משמיעה טובה. הטכנולוגיה מאוד מתקדמת כיום וכל יצרני מכשירי השמיעה משקיעים הרבה מאמץ בפיתוח מכשירים שיהיו כמה שיותר נסתרים ואסתטיים. אני בהחלט מבינה את החששות ואת הלבטים שלך. יחד עם זאת, אם הקושי בשמיעה מפריע לתפקוד היומיומי וגורם לתסכול ייתכן וכדאי לשקול שימוש במכשיר שמיעה. חשוב להבין גם שליקוי שמיעה שאינו משוקם, עלול עם הזמן לגרום לבעיות נוספות של אי סבילות לרעש, בעיה בפענוח טוב של דיבור ועוד. הדס.

03/12/2016 | 09:23 | מאת: יונתן

היי, מתנצל מראש על אורך ההודעה ומקווה שיהיה לך הסבלנות לקרוא הכל. לפני 8 חודשים בערך הייתי במסיבות רועשות מאוד, כמה ברצף. במהלך המסיבות חשתי תחושת אטימות באוזן. לאחר המסיבות חשתי שאני מבין דיבור פחות טוב מבעבר והלכתי לבדיקת שמיעה ראשונה(פחות מחודשיים לאחר החשיפה לרעש). הבדיקה העלתה שבתדרים שבין 4000 ל-8000 יש ירידה בשמיעה של 25 דציבלים באוזן ימין, ו-15 דציבלים באוזן שמאל. שאר התדרים בשתי האוזניים בתחום הנורמה. בדיקת SRT העלתה ממצא של 5DB בשתי האוזניים, ובדיקת דיסקרימינציה העלתה ממצא של 100% בשתי האוזניים. עזבתי את הנושא למשך כמה חודשים, וכעבור 5 חודשים הלכתי לרופאת אא"ג שוב עם תלונות של שמיעה לא טובה. הרופאה איתרה שעווה(צרומן) באוזן והוציאה אותה ושלחה אותי לבדיקת שמיעה נוספת. בדיקה זו העלתה את הממצאים הבאים: בכל התדירויות, בשתי האוזניים, שמיעה עד 10DB. בדיקת SRT נתנה 5DB. בדיקת דיסקרימינציה נתנה 96%. יש לציין שבבדיקת הדיסקרימינציה, הרגשתי שבחלק מהמקרים חזרתי על מילים שלא הייתי בטוח שהבנתי נכון, כלומר חזרתי על מה שחשבתי שהבנתי. לבינתיים אני מרגיש שבסביבה רועשת (אך לא רועשת מאוד, למשל מקום כמו בית קפה בקניון) אני מפספס מילים מדי פעם, נניח במהלך שיחה של שעה וחצי אני מפספס משהו כמו 10 מילים, דבר שלפני המסיבות לא הרגשתי מעולם. בנוסף במקום העבודה אני מרגיש לעיתים שמישהו אומר משהו, ואנשים שעומדים לידי מבינים מה הוא אמר ומגיבים אליו, אך אני שעמדתי על ידם לא הצלחתי להבין מה הוא אמר. השאלה היא, איך ייתכן שבדיקת השמיעה מראה תוצאות בנורמה מצד אחד, ומצד שני מבחינה תפקודית, אני מרגיש ששמיעתי פחות טובה משל אחרים? ובנוסף, מה ניתן לעשות? האם ללמוד לחיות עם זה, או האם יש בדיקות שעלי לעשות? תודה על עזרתך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טווח הנורמה הוא טווח רחב, ייתכן ולפני החשיפה לרעש שמעת בגבול העליון של הנורמה וכעת אתה שומע בגבול התחתון של הנורמה. בנוסף, האם בבדיקה נבדק תדר 6000Hz? כי הוא נוטה מאוד להיפגע מחשיפה לרעש ועלול להפריע להבנת דיבור בתנאי רעש. כמו כן, אם אתה סובל מהפרשות רבות של שעווה ייתכן ולעיתים יש הרעה מסוימת בשמיעה הנובעת כתוצאה מסתימה של האוזניים, במצב זה לאחר ניקוי אוזניים אצל רופא אא"ג אתה תחוש הטבה בשמיעה. ממליצה לשמור על האוזניים ולהקפיד להרכיב אטמים בזמן חשיפה לרעש חזק ולהמשיך להיות במעקב שמיעה. כל טוב, הדס.