תחושות מוזרות בראש

דיון מתוך פורום  התמודדות עם מתח, לחץ וחרדה

27/01/2016 | 20:04 | מאת: מתן

שלום, בן 26 בריא עד כמה שאפשר למעט מספר תופעות שצריך את עזרתכם המקצועית מדובר על תקופה כבר כמעט של שנתיים שבהן אני מרגיש את התופעות הבאות: - תחושת לחץ כובד בראש כל יום כל היום - תחושה של בלבול - תחושה שאני לא מצליח להיות מרוכז שמדברים איתי - לפעמים אני מרגיש גם קושי בלהגיד משפטים שלמים חשוב לציין שהייתי אצל רופא אשר ייחס את כל זה לכאב ראש על רקע מתחי, רציתי לדעת האם הגיוני שכל התופעות הללו אכן נובעות ממתח? האם הגיוני שבנאדם מרגיש את התחושות האלה כל יום כל היום? כולם אומרים שיכול להיות שזו חרדה מוכללת אבל אני יודע שחרדה מגיעה ותוקפת לרבע שעה אבל לא ליום שלם. התחושות האלה גורמות לי להיות אדם עצבני יותר, אדם "קצר", חסר סבלנות וחוסר רצון לצאת מהבית. אשמח לשמוע את דעתכם על מנת לדעת כיצד ניתן לטפל וכמובן האם ידוע על מה מדובר לפי התופעות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה
28/01/2016 | 15:21 | מאת: עפרה שלו

שלום מתן, אתה מתאר סימפטומים שיכולים לנבוע מגורמים שונים, וכדאי לברר היטב מהו הגורם, לפני שמתחילים בטיפול. אתה כותב שכולם אומרים לך שזו הפרעת חרדה מוכללת (GAD), אבל לא מציין מי אמר. האם מדובר באנשי מקצוע? זה נכון שהתקף פניקה (Panic Attack) נמשך בדרך כלל זמן קצר, אבל במקרים של חרדה כללית, תחושת החרדה והסימפטומים הנלווים לה יכולים להימשך הרבה יותר, ואפילו כל היום. כך שבהחלט ייתכן שאתה סובל מהפרעת חרדה. עם זאת, לא תארת כלל תחושות של חרדה או דאגה. חוסר ריכוז, בלבול, חוסר סבלנות וכאבי ראש יכולים לנבוע מחרדה, אבל גם מבעיות אחרות, נפשיות או נוירולוגיות. לא ציינת האם הרופא שפגשת הוא פסיכיאטר. אני ממליצה לך על בירור מקיף עם פסיכיאטר ועם נוירולוג, כדי להגיע לאבחנה מדויקת של הבעיה שמסבה לך סבל כה רב.

28/01/2016 | 15:47 | מאת: מתן

היי עפרה תודה על התגובה המהירה. חשוב לציין שרופא המשפחה קבע שמדובר על כאב ראש מתחי. לא הייתי אצל פסיכיאטר אשר קבע שמדובר בהפרעת חרדה אלא רק מתחקיר קצר שעשיתי באינטרנט. אני אדם מודאג באופי שלי בעיקר למצבי הבריאותי ומה שמעסיק אותי במהלך היום זה התחושות האלה אז ככה שיש פה את הביצה והתרנגולת. מה קדם למה? התחושות האלה מתחזקות שאני נמצא לדוגמה בקניון או במסעדה אבל היא מופיעה גם בצורה מהומהמת שאני נמצא בבית.

מנהל פורום התמודדות עם מתח, לחץ וחרדה