פורום סוכרת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
13224 הודעות
10512 תשובות מומחה

מנהל פורום סוכרת

משפחת doctors מרכינה את ראשה בעקבות מותו של ד"ר יורם קנטר ז"ל שתרם רבות לניהול פורום סוכרת
07/02/2016 | 14:07 | מאת: שמואל

אדוני, בהמשך לשאלתי הקודמת בקשר לחלבון בשתן ביקשת יותר פרטים ובכן מדובר בבדיקה שנקראת בלועזית ALBUM.CREAT.RATIO בדיקה שהיתה תמיד בגבולות הנורמה התקינה והשאלה ששאלתי היא האם התוצאה האחרונה שהיתה 45.6 שלדעתי היא גבוהה מידי אולי באה בעקבות שימוש בג'ארדיאנס שידוע שמנקזת את הסוכר דרך השתן? מודה מראש לתשובתך הנאורה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הכוונה כנראה לבדיקת מיקרואלבומין בשתן מתוקנת לפי רמות הקראטינין. הערך המקסימלי לבדיקת שגרה זו לגילוי ראשוני של "בריחת" חלבונים קטנים בשתן הוא 30. אם התשובה גבוהה יותר-יש לבצע בדיקת איסוף שתן של 24 שעות לסך החלבון הכמותי (טוטאל פרוטאין) ולהdיב בהתאם. אין קשר לתרוpת "הפלא" שאתה כה נלהב לקחתה .

שלום לך הכוונה כנראה לבדיקת מיקרואלבומין בשתן מתוקנת לפי רמות הקראטינין. הערך המקסימלי לבדעיקת שגרה זו לגילוי ראשוני של "בריחת" חלבונים קטנים בשתן הוא 30. אם התשובה גבוהה יותר-יש לבצע בדיקת איסוף שתן של 24 שעות לסך החלבון הכמותי (טוטאל פרוטאין) ולהיב בהתאם. אין קשר לתרות "הפלא" שאתה כה נלהב לקחתה .

06/02/2016 | 09:50 | מאת: דניאל

ד"ר קנטר היקר, כיצד מתמודדים עם נתוני המחקר הבאים: 1.מהמוגלובין מסוכרר של 5.8 ומעלה מתחילים הסיבוכים המשמעותיים של המחלה. 2.הורדת ההמוגלובין המסוכרר על ידי תרופות לפחות מ 6% מגדילה את מקרי המוות אצל המטופלים.

שלום לך לאיזה "מחקר" אתה מתייחס? איפה אפשר למצוא אותו?

04/02/2016 | 16:31 | מאת: אבי

בן 54. סוכרתי מזה 20 שנה. מזה כ 5 שנים מטופל עם גלוקומין פעמיים ביום.ערכי HA1C בשלוש שנים האחרונות 6.1- 6.8 וערכי סוכר בין 131-148. תוצאות בדיקות דם ושתן תקינות (מחסור קל בברזל),כבד שומני. נוטל לוסדרקס פעם ביום. האם ערכי הסוכר לא גבוהים? האם לא צריך לשנות את התרופה? מה ההמלצה התרופתית במקרה שכזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נראה שתוספת כדור גלוקומין שלישי יכולה רק לסייע לך בהנחה שתפקודי הכליות הם תקינים ובפרט אם אתה קצת ביתר משקל מהרצוי.

04/02/2016 | 16:21 | מאת: נעמה

אני בת 24, בדיקת דם בצום יצא לי סוכר 92 ובבדיקת שתן יצא NORMAL. האם יש סיבה לדאוג? האם זה גבוה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש הרבה סיבות לדאגה- המצב הכלכלי, המצב החברתי, המצב הבטחוני, מחירי הדירות, ועוד ועוד. מה שלא מדאיג זה הסוכר שלך שהוא תקין בהחלט ובגדר הנורמה.

04/02/2016 | 10:24 | מאת: שמואל

נכבדי. רציתי לשאול את אדוני לגבי תוצאות בדיקה אחרונה שהראתה תוצאה גבוהה של חלבון בשתן: 55 כאשר הבדיקה הזו מעולם לא חרגה את גבול ה:25. תופעה זו באה לאחרונה בעקבות נטילת הג'ארדיאנס. האם יש קשר אדוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שמואל, לא ברור לי למה אתה מתכוון ב"חלבון בשתן"- האם לבדיקת מיקרואלבומין /חלבון מיקרית או איסוף שתן למיקרואלבומין / חלבון?. מומלץ לך לבצע איסבוף שתן של 274 שעות לסך החלבון הכמותי ואז נדע לבטח אם קיימת הפרעה (של "בריחת חלבון")

06/02/2016 | 10:29 | מאת: דניאל

שמואל היקר, ד"ר קנטר התכוון לאיסוף של 24 שעות. בטעות החליקה לו הסיפרה 7....

04/02/2016 | 10:11 | מאת: שולי ר.

שלום ד"ר, ותודה על הקדשת זמנך ,לפורום המאוד מועיל. השאלה היא זו: מדובר באישה (בת 66),חולת סוכרת מסוג 1 ,נתגלתה לפני שנתיים, ומאז הסוכר לא מאוזן,נע בין 130 בצום ומגיע עד ל-250,במהלך היום , מטופלת ב-4 זריקות נובורפיד במהלך היום,(בערב ובבוקר זריקת לבמיר) השאלה כרגע היא,על תופעה חדשה,של תחושת חום בכף הרגל,(כמו שריפה). ומדי פעם מופיע כאב עז (ללא תחושת חום ושריפה,) ובשני המקרים זה חולף אחרי כמה דקות של מנוחה,אבל חוזר וכואב שוב אחרי כמה ימים. האם יש לכך משמעות בנוגע לסוכרת,ואיך צריך לטפל בזה ? או האם זו תופעת לוואי מהאינסולין ויש להחליפו ? אודה לתגובתך. בברכת יום נפלא, שולי.

לקריאה נוספת והעמקה
04/02/2016 | 10:18 | מאת: שולי ר

ברצוני לציין -תוצאת A1C - 8.5 האם יש לזה קשר, להופעת כאב בכפות הרגליים ? בתודה מראש, שולי ר.

שלום לך שולי, הסימפטומים שתארת מתאימים לאשפשרות של נוירופתיה סוכרתית תחושתית שהיא סיבוך של סוכרת בלתי מאוזנת ואכן הסוכרת שלך טעונה איזון קפדני יותר כי ההמוגלובין A1C שלך גבוה מאד. פני לרופא/מומחה המטופל בך לאיזון טוב יותר של מינוני האינסולין ולדיאטנהית לגבי שיפור הכלכלה שלך לסוכרת. אין קשר להזרקות האינסולין, אלא הבעייה היא בחוסר האיזון. מידע נוסף תוכלי למצוא בפרק על נוירופתיה סוכרתית בספר החשוב: "סיבוכי הסוכרת- להתמודד ולהצליח".

03/02/2016 | 20:22 | מאת: דודו

שלום רב! אני בן 40 ובמשפחתי סוכרת (סבא, אבא, אח). כל בדיקות הסוכר בצום לאורך השנים היו בין 90 ל 100. בדיקות Ha1c היו תמיד בין 5.2 לבין 5.4. בבדיקות האחרונות בדיקת Ha1c הייתה 5.3 אולם בדיקת הסוכר בצום הייתה 103.1 (לראשונה מעל 100). מה לדעתך משמעות תוצאות אלו? תודה רבה על העזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דודו, בדיקת ההמוגלובין A1C נותנת את הממוצע של כל רמות הסוכר מרגע לרגע, בצום, לפני ואחרי האוכל, ביו ובלילה, בחג וביני חול. זהו ממוצע של סך כל הסוכרים ולכן משמש כנדד למידת ה"איזון". בדיקת סוכר בצום מעל ל 100 ופחות מ 126 מחשידה לתחילת מצב של קדם סוכרת אך לא די בבדיקה בודדת לשם אבחנה. לאור הסיפור המשפחתי שלך מומלץ לך לעבור לכלכלה ללא סוכרים זמינים, ולשוב ולבדוק סוכר בצום+שעתיים אחא ארוחה פחמימתית, וכן המוגלובין A1C חוזר בעוד 3 חדשים ונדע אם התחלת במצב של קדם סוכרת או שהבדיקה שעשית הייתה מקרית.

04/02/2016 | 23:54 | מאת: דודו

רק כדי לוודא שהבנתי את המלצתך - הבנתי את המלצתך לגבי בדיקת Ha1c בעוד 3 חודשים. 1. לגבי דיאטה ללא סוכרים זמינים ובדיקת דם - האם התכוונת שאבצע בדיקת דם בצום אחרי ארוחה פחממתית, לעיתים קרובות? מתי? האם לקנות מכשיר ביתי? הם אמינים? 2. מהם הערכים התקינים לבדיקת דם אחרי האוכל (ארוחה פחממתית)? ושוב תודה רבה רבה!

03/02/2016 | 10:51 | מאת: אבי

האם ארוחה קלה בלילה לפני השינה תגרום להורדת הסוכר בבוקר למחרת ללא תוספת לתרופות הקיימות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ארוחת לילה קלה לפני השינה לא תשפיע על סוכרי הבוקר מאידך היא חשובה לשם הגנה מינימלית מפני נפילת סוכר במהלך השינה.

מהי שכיחות המחלה אצל מטופליך בארץ? דרכי אבחון חדישים למחלה ? דרכי טיפול חדשים למחלה ? מהם גורמי הסיכון הנפוצים יותר בארץ למחלה זו? מהם סיבוכי המחלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך השאלות שהעלת הן נרחבות מאד ומשתרעות על כל פני מרחב נושאי הסוכרת, ולא ניתן להצטמצם בכמה שורות במסגרת האתר. מומלץ לך לעיין בספר החשוב "סוכרת-לחיות עם להרגיש בלי" בהוצאת ספרי חמד וידיעות אחרונות בחמות הספרים בקניון הסמוך. אם עדיין תהיינה לך לאחר מכן שאלות ספציפיות אשמח לענות.

02/02/2016 | 19:31 | מאת: שרה

שלום רב. אני חולה בסכרת 2 יותר 12 שנה. מדי 3 ח בערך הייתי מוזמנת לבדיקות דם למעקב. מעקב הסכרת הנל עוזר לי להתמודד עם הסכרת. מבהיר לי איך להמשיך הלאה. רופא משפחה מקופח כללית אומר לאחות לא להזמין לבדיקות דם במצבי,שהוא מאוזן יחסית לבדיקות אלא פעם בחצי שנה. אולי אני טועה אבל זו אחריות גדולה מידי לא לבדוק כל 3,4 ח.אני בת 66. אני שמחה ליהיות מאוזנת יחסית אבל אין כאן אולי גם שיקול כלכלי שהרופא /המרפאה רוצים לחסוך מסיבות לא ברורות .מה דעתך ? לדרוש בדיקה פעם ב4 חודשים או שזה מיותר? מטופלת באנלדקס 40 ליום,גנואט 50/100 2 ליום דיזוטיזואיד 25 , סימבקור 10 מג ומוריד שומנים. כדור ביום.רסיטל 1 בונדורמין 1. שומנים ירדו ל190 מ325 אחרי טיפול של חודשיים . אבל הנסיון בטיפול חדש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בדיקה כל ארבעה חודשים נראית סבירה. בקופות מנסים "לחסוך" בביקורים ובדיקות "מיותרות", כל קופה ושיקוליה עימה.

01/02/2016 | 08:02 | מאת: מאיה מ

האם צריכת סוכר מרובה (בין 6- 8 כפיות סוכר ביום) עלולה לגרום לסוכרת? איך אפשר למנוע התפתחות סוכרת? אני חוששת כי אבי חלה בסוכרת סוג 2 (היה איש שמן מאוד שצרך הרבה אוכל מטוגן ומתוק). אני לא סובלת מעודף שומן בכלל ומשתדלת לאכול מאוזן אבל עדיין בנס קפה קשה לי להיפטר מ- 2 כפיות סוכר. אשמח להכוונה.

שלום לך, התשובה לשאלתך אינה חד משמעית. הפרופסור הגדול סם בסמן נקליפורניה תמיד אטען שגם אם תאכיל את הילד בסוכר עד שיתא לו מהאזניים הוא לא יקבל מזה סוכרת. מאידך אחרים סוברים שבבאנשים בסיכון גבוה לפתח סוכרת יעדיף להגביל את צריכת הסוכרים הזמינים. בכל אופן נראה לי ששתי כפיות סוכר בקפה זה לא מסוכן עבורך.

31/01/2016 | 16:45 | מאת: אלי

האם בדיקת המוגלובין מסוכרר כמה ימים לאחר מתן תרומת דם תגרום לקבלת ערך נמוך שאינו מייצג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במקרה של אנמיה ממושכת קיימת אפשרות לתוצאות המוגלובין מסטכרר כוזבות, המראות ערכים נמוכים כביכול. תרומת דם בודדת אין בה די כדי להשפיע על ממוצע שלושת החודשים שיחלפו של איזון הסוכר

31/01/2016 | 12:09 | מאת: שרית

שלום ד"ר. נתבשרנו כי אינסולין "טרגלודק" -כבר נכנס לסל-הבריאות, למרות שכבר יש בידי אישור,הרוקח אומר שעדיין אין להם את האינסולין בכול בתי-המרקחת של קופת חולים -הכללית , ויש לברר עם הרופא האנדוקרינולוג,והתור שלי נקבע אליו רק לעוד חודש וחצי . השאלה שלי: איך אפשר להתעדכן באיזו מרפאה באיזור המרכז,אפשר לקבל טרגלודק. אשמח להתעדכן. בתודה מראש, שרית. ותודה על הפורום המועיל והטוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את צריכה לברר בהנהלת הקופה שלך כי הקופה לא מפרסמת ומדווחת לציבור הכלל על תפזורת וחלוקת התרופות במחוז

26/01/2016 | 09:38 | מאת: אבי

האם אפשר לבדוק יעילותם של הכדורים ע"י הפסקתם ליום אחד ובדיקת הסוכר שעתיים אחרי ארוחה בהשוואה לבדיקה עם הכדורים?

שלום לך, עקרונית ניתן להשוות בין המצב עם נטילת כדור למצב ללא נטילתו. אבל יש לבדוק לפי אופן פעולת התרופה כי יש הבדל בין תרופה לתרופה לגבי אופן הפעולה, זמן התגובה ומשך האקטיביות שלה לאחר נטילתה. רצוי להתייץ עם הרופא שלך בנידון.

27/01/2016 | 16:49 | מאת: אבי

הרופא לא בעניין. אני לוקח ג'נואט 50-850. איך לבדוק?

25/01/2016 | 12:11 | מאת: שמואל

שלום לגדול מכולם. דיברנו אדוני על כדור הפלא שבא לעולם ועונה לשם "גרדיאנס" ואכן כך. אך איך אומרים במקורותינו:"אליה וקוץ בה". הכדור אכן מחולל פלאים אך אינו נותן לי מנוח בשינת הלילה כי זוהי פעולתו לקום פעמיים ואף שלוש על מנת להטיל את מימיי ובכך להביא אותי מטבע הדברים לידי עייפות במשך שעות היום ותפקידי הוא נהג רכב ציבורי גדול. מהי נוסחת הפלא של אדוני כדי להפחית מעט את הגיחות הליליות הללו? מודה לך אדוני מראש.

שמואל, אתה שואל שאלות ללא הרף ומציק לחברי הפורום ולרופא (למרות שהוא לא יודה בזה) והכי מצחיק (ועצוב) שה HBA1C שלך עומד על 10.5 לפי מה שכתבת. אז תפסיק להיות פתטי, תתחיל לאכול בריא, הרבה פחות פחמימות, תתייעץ עם דיאטנית כי ברור שאתה לא אוכל בצורה תקינה, תיקח את האינסולין הבזאלי שלך עם המטפורמין ותפסיק כבר לחפור עם שאלות כל שני וחמישי כי אם לא תדע לאכול בריא לא יעזרו לך כל התרופות בעולם. עושה הרושם שאתה רוצה לאכול הכל ואז לקחת כדור פלא כהגדרתך ואז הסוכר יתאזן. אז שמואל, אין ארוחות חינם, ובמקרה שלך אין ארוחות עם פחמימות, תפסיק להיות עצלן, תתחיל לאכול בריא ותיקח את הביקורת שלי כביקורת בונה. ד"ר קנטר, אל תרחם עליו ותגיד לו אחת ולתמיד את האמת. ככה רק תעשה לו טובה ותעזור לו במקום כל פעם להסביר לו על תרופה כזאת או אחרת. הבן אדם משקיע פה אנרגיות אינסופיות ומתעצל ללכת לסופר ולקנות חסה, מלפפון, להכין סלט בריא ולשתות מים. טו בשבט שמח לכולם

מקווה ששמואל ילמד ויבין

26/01/2016 | 04:28 | מאת: דניאל

רפאל היקר, חרף דבריך החכמים והראויים, לא היית צריך לפגוע בשואל. כל שאלה בפורום תורמת בדרך זו או אחרת, וסמוך על דוקטור קנטר שהוא יודע לפרק מוקשים במעדת הצורך. אל תשכח שאדם פגוע הוא אדם שהסוכר אצלו בעלייה...

שלום לכולם, צר לי על הנימה הלא קבילה בהתייחסותכם לשמואל בעל הקושיות. זו זכותו לשאול בענינים המציקים לו, וזכותי היא לענות (או לא..) כמיטב יכולתי בקיצור ולעניין. ובאשר לשאלתו על "תרופת הפלא" - אין פלא שכשהשתן הופך למשחת סוכר סמיכה, היא מושכת מים והריצות לשרותים גוברות יומם וליל. רצוי לשקול מעבר לתרופה/שילוב תרופות אחר, עם פחות "פלא" ויתר אפשרות תפקוד יומיומי ללא ריצות מרובות לשרותים ועייפות למחרת בעת הנהיגה של רכב ציבורי.

27/01/2016 | 08:50 | מאת: שמואל

נפתלי היקר בוקר טוב לך. ראשית לכל אינני בטוח שהרופא המהולל ד"ר קנטר מינה אותך לדוברו כי זה לא הופץ בפורום ובכל מקרה אם כן בניגוד לאופיו וגדולתו הפעם הוא טעה ובגדול ושוב אינני מאמין. ואם יורשה לי להשיא לך עצה כפי שאתה ייעצת לי והיא לא לשכוח לעולם אבל לעולם לקחת את כדורי הבוקר שלך.

27/01/2016 | 08:54 | מאת: שמואל

כמובן הפנייה היא לרפאל ולא לנפתלי כפי שצויין קודם לכן.

05/07/2016 | 23:52 | מאת: סירות

ריבוי ההשתנות והפינוי המוגבר של סוכר (=קלוריות) בשתן זהו סוד הקסם בתרופה, להפחית זאת פרושו לפגוע בברכתה. לא כדאי. ראשית הכן סמוך למיטתך בקבוק ריק 1.5 ליטר בעל פיה רחבה, וכשאתה מתעורר להשתין השתמש בבקבוק זה וחזור מייד לישון. כך תימנע מלקום ולעבור לסביבה מוארת ומעוררת, ותשוב לשינה עמוקה מייד. שנית הימנע בשעות שלקראת השינה משתייה מרובה ומאכילת מאכלים עתירי נוזלים או משתנים. (מהם מאכלים אלו - חפש במרשתת!). תהנה מברכת התרופה ונצח את תופעות הלוואי, התלוננות לא תסייע.

24/01/2016 | 08:24 | מאת: דורה

בוקר טוב מדדתי את הסוכר מיד לאחר שקמתי מהמיטה הסוכר היה 124 ולאחר מספר דקות הסוכר ירד ל 113 ושוב לאחר דקה גם 113 מה הסיבה? האם המכשיר לא תקין? תודה רבה

שלום לך דורה, רמת הסוכר בגוף אינה "קו ישר" אלא נמצאת כל הזמן באמפליטודה של תנודות מדקה לדקה (בשת החכמים- באוסצילציה) בהתחשב בעובדה שכל מכשיר יש לטו 3-5% סטיות קריאה זה מסביר את מה שאת צפית בבדיקותיך.

24/01/2016 | 00:26 | מאת: רובי

שלום ד"ר יש לי סוכר - 67 וa1c- 5.7 מה זה אומר? ואשמח אם תכתוב לי קצת על ההשלכות אם אני אחלה בסכרת, הן מבחינה יום יומית, והן רפואית כללית (כולל הזריקות וכו'). אולי זה יעזור לי להתעורר

לקריאה נוספת והעמקה
24/01/2016 | 08:19 | מאת: אלישע הנביא

באותה מידה הרופא יכול לכתוב לך גם על אלצהיימר טחורים וציפורן חודרנית...

שלום לך אין לך סוכרת ורמות הסוכ שלך כולל ההמוגלובין המסוכרר הן מצוינות. מומלץ לך לעיין בספר החשוב: ",סוכרת-לחיות עם להרגיש בלי" בחנות הספרי הקרובה ושם תמצא את כל שליבך חפץ, וגם תחכים לא מעט.

23/01/2016 | 21:26 | מאת: מיקי

שלום אני נוטל מזה שבועיים גלוקומין אחרי ארוחת ערב, ואחרי כ8 שעות רמת הסוכר בבדיקה באצבע לא השתנתה ונשארת 100 , (לפני תחיל הטיפול וגם עכשיו אותו 100). רמת A1C=6.1 לפני תחילת הטיפול . ושאלתי: הייתכן שברמות כאלו הגלוקומין בלילה לא עושה את העבודה ואולי נדרש הולטר סוכר לזהות מתי רמת הסוכר עולה? אציין שאני מקפיד על דיאטת פחממות .

לקריאה נוספת והעמקה
24/01/2016 | 08:17 | מאת: אליהו הנביא

מיקילה, לא חשבת על אפשרות שהכדור עושה את עבודתו בכך שהוא מונע את עליית רמת הגלוקוז בדמך?

שלום לך מיקי אין צורך בשום הולטר ושום בטיח. הסוכר שלך מאוזן יפה ונשמר יציב על ידי הגלוקומין שמונע את עליתו

23/01/2016 | 17:58 | מאת: אברהם

נתקפתי בוירוס של הרפס זוסטר ובנוסף לכאבים ולפצעים אני רואה שרמות הסוכר עולות. אני מאוזן ע"י לבמיר וגנואט אולם כעת רמות הסוכר הם ב10-15 יחידות מהרגיל בבוקר וכ-20-30 יחידות שעתיים אחרי אוכל. שאלותי: האם התופעה ידועה?? מתי אחזור למצב הרגיל?? כיצד לנהוג עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אברהם כל זיהום או דלקת בגוף גורם לעליה קלה או יותר ברמות הסוכר ובהתאם גם לעליה בצריכת האינסוליןכל עוד הדלקת קיימת. באם רמות הסוכר שלך בבוקר (ממוצע של 3 ימי בדיקות בצום) מעל 150 תוכל להגביר את מינון הלבמיר ב 2-4 יחידות עד שתבריא

22/01/2016 | 19:08 | מאת: מני

שלום תודה על תשובתך הקודמת בקשר לחצאי מנות של נובורפיד היות והדבר חשוב לי מאוד העמקתי בנושא ההיתי בבית המרקחת ויכול להיות שנימצא פיטרון לבעיה אך אליה וקוץ בה הרוקחת הציעה לי מזרקים חד פעמיים של חמישה וחצי מיל אך לצערי איננו יודעים בקליק פן כמה קוים שווים למיליגרם אחד כי המזרקים החד פעמיים גם כן מחולקים בקווים ששם אנו יודעים כמה שווה כל קו אך לצערי עלי ליקנות אריזה של חמישים מזרקים ועוד מיכל של נובורפיד שמספיק לחודשיים ואז אני נישאר תקוע כמובן שיש אפשרות להשתמש בכל המזרקים ואז להזריק מספר פעמים להסתכן בהיפו על מנת לדעת כמה אינסולין יש בכל קו אין לי כרגע אפשרות לקבל מידע ממכון הסוכרת שבא אני מטופל זה כמה שנים ולכן אני פונה אליך בבקשה לעזרה אני אדם מבין עניין וכל עצה תתקבל בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אתה זקוק למזרקים של 0.5 מ"ל או 1.0 מ"ל להזרקת אינסולין של חברת BD שבאים כבר עם מחט.5.0 מ"ל זנ מזרק גדול מדי. [תנסה באתר של חברת פארמה- הם עושים משלוחים של מזרקי אינסולין דקים 0.5 מ"ל כולל מחט עדינה דקה www.telepharma.co

22/01/2016 | 15:51 | מאת: חנה

שלום אני אוכלת ארוחת ערב בשעה שבע וחצי ולוקחת גלוקומין והולכת לישון בסביבות תשע -תשע ושלושים. האם עלי לאכול עוד ארוחה לפני השינה כדי שהסוכר בבוקר יהיה נמוך. סדרך כלל יוצא לי לאכול 5 ארוחות ביום 3 עיקריות ושניים ביניים.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לאכול משהו קל כתפוח, בננה קטנה 0בלי קליפה )או אשל עם 2 קריקרים קטנים ממש לפני השינה.

21/01/2016 | 15:15 | מאת: אבי

האם יש סבב דקירות מומלץ\מועדף בין אצבעות הידיים לצורך בדיקת סוכר באמצעות מכשיר בcaresense

לקריאה נוספת והעמקה

אין סבב מסוים מומלץ. רצוי כל פעם בצד אחר של כרית האצבע, כל פעם אצבע אחרת, וגם בכריות כף היד הפנימית.

27/01/2016 | 11:51 | מאת: דפנה

באם אתה מרוצה מהמכשיר הזה והאם הוא מראה לך שגיאה ER4? בתודה על התשובה

21/01/2016 | 13:42 | מאת: סיגל

הנני בת 50. בשנים האחרונות רמת הסוכר בצום עמדה על ערכים שבין 100 - 108. לפני חודש קיבלתי זריקה מקומית של סטרואידים בכף הרגל לטיפול בנוירומה ע"ש מורטון. במסגרת בדיקת סוכר בדם שנערכה כ10 ימים לאחר מכן (בלי קשר לזריקה) הערך בצום היה 150, כעבור יומיים הערך בצום היה 130 ואילו היום לאחר חודש הערך בצום היה 129 ושעתיים לאחר ארוחה 103. האם מדובר בהתפרצות של סוכרת או שיכול להיות שזריקת הסטרואידים עדיין משפיעה.... האם ירידת הסוכר דוקא לאחר אכילה יש בה בשורה מעודדת או שמדובר בתופעה לילית שעשוייה לגרום לסוכרת בצום? מה דעתך? האם יש לבצע בדיקות נוספות? תודה

21/01/2016 | 13:43 | מאת: סיגל

תוספת להודעה הקודמת, כאשר בדקתי סוכר מסוכרר הערך היה 5.7

21/01/2016 | 08:43 | מאת: דניאל

ד"ר יקר, השאלה על הפלאפל הזכירה לי את המקרה שאישה שמנה מגיעה לרופא. לאחר בדיקה קובע הרופא כי עליה להתחיל בדיאטה חריפה. אני לא יכולה, עונה האישה, בגלל הכדורים שאני לוקחת. איזה כדורים ?שואל הרופא.. כדורי פלאפל, כדורי שוקולד, כדורי גלידה, עונה הגברת...

שמה אחרי זה היא חוזרת עוד יותר שמנה ומתלוננת- "ד"ר, זה הכל באשמת התאים!" "איזה תאים?" מתפלא הרופא "בגלל שזה טעים לי, וזה טעים לי וזה עוד יותר טעים לי...".

שלום רב, אני בהריון בשבוע 25+1 וגילו אצלי סוכרת הריון לאחר העמסת 100. נפגשתי עם דיאטנית כדי לקבל הוראות לדיאטה והוראות לניטור הסוכר. יש לי עוד שבוע פגישה עם רופא נשים שמומחה להריון בסיכון גבוה, אבל רציתי לשאול היות ולא היה לי ברור. רכשתי מכשיר free style למדידת סוכר ורציתי לדעת מהן רמות תקינות לשעה אחרי הארוחה. יש לי בלבול בין כיול whole blood glucose לבין כיול לפי פלזמה (שזה מה שכתוב עבור המכשיר שרכשתי). אודה לך אם תוכל להבהיר לי מהם הערכים הרצויים. תודה רבה נועה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך נועה, ההמלצות כיום של ה ADA לגבי סוכרת הרינית הן עד 95 מג% בצום ולא יותר מ 120 מג% שעתיים אחר האוכל, כשהכוונה היא לדם ורידי מלא במעבדה. הערכים מדם מלא באצבע הם מטעים כי הם ב 5-10% נמוכים יותר, וצריך להביא את ה בחשבון.

20/01/2016 | 12:25 | מאת: מושיק

ראיתי שכתבת שבמקרה של אי ספיקת כליות (אגב: המונח אי-ספיקה הוא מונח גרוע. תת-ספיקה מתאים יותר ומפחיד פחות!) ייתכן שמטפורמין יצטבר בגוף. האם יש בדיקת דם שמודדת את הריכוז שלו? אני שואל את זה כמי שנוטל שתי גלולות ביום כבר שנים, והכליות שלי לא 100%.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בעבר הלא רחוק תרופה שהייתה אזנפוצה מאד בשם פנפורמין, שהיא "בת דודה של המטפורמין, גרמה למקרי מוות בשל חמצת לקטית שמהצטברותה בגוף בשל אי ספיקת עליות. עם המטפורמין (שגם הוא נגזרת של הביגואנידינים)נדיר כיום לקבל חמצת לקטית מסכנת חיים אך הרופאים מצווים על משנה זהירות בהפרעות תפקודי הכליות כח התרופה מטפורמין (=גלוקומין=גלוקופאג'=אפופאג') מופרשת בשלמותה דרך הכליות ללא פירוק מטבולי בגוף, ובהפרעה כליתית היא מצטברת. בדיקת רמת הגלוקומין בדם היא לא פשוטה ולא זמינה כבדיקת שגרה, כי יש להשתמש בשיטות מיוחדות של ליקוויד כרומטוגרפיה משולבות עם ספקטוגרפית מסות שנמצאת רק במכוני מחקר. בפרסום על רמות המטפורמין לאחרונה, נמצא שהמדיאן לרמה באנשים עם GER מיל 60 הוא 4.8 מיקרומ"ל/ליטר באנשים עם GFR בין 30- 60 הוא עולה ל 7.71 מיקרומ"ל/ליטר באנשים עם GFR מתחת ל 30 הוא כבר 8.1 מיקרומ"ל/ליטר. מסקנת המחקר היא שניתן להשתמש בהפרעה קלה בתפקוד הכליה כל עוד ה GFR מעל ל 30, (בתנאי שאין בעיות אחרות כמו היפוקסיה או דהידרציה). במקרים הנדירים בהם הופיעה חמצת לקטית מסכנת חיים עקב הצטברות מטפורמין באי ספיקת כליות קשה רמות המטפורמין שנמדדו הגיעו מעל 200 מיקרומ"ל/ליטר. לשם הזהירות מקובל אם כן להפסיק לחלוטין מטפורמין בקראטינין מעל 1.5 או GFR מתחת ל 30.

22/01/2016 | 10:22 | מאת: מושיק

אני מעריך מאד את ההשקעה שלך בפורום. יישר כוח!

20/01/2016 | 12:03 | מאת: ענת

שלום בעלי אובחן כחולה סוכרת 2 לפני כחודשיים. הוא מזריק אינסולין ולוקח גלוקומין והוא נורא נורא רוצה לאכול פלאפל. מה יהיו ההשלכות של מאכל זה על רמות הסוכר שלו והאם כדאי שיאכל משהו לפני או אחרי או בצמוד לאחת התרופות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ענת פלאפל היא קציצת קטניות צמחית שמורכבת בישראל בעיקר מגרגירי חומוס טחונים, מטוגנת בשמן עמוק. במצרים משתמשים בעיחקר בפול ויש גם בשעטועית טחונה. הערכים התזונתיים בו קרובים לערכי החומוס. אלא שבניגוד החומוס, הפלאפל מטוגן גם הפיתה עשויה לרוב מקמח לבן, ניתן גם לערב פול במקום חומוס, אך בארץ יש יוצאי עיראק הרגישים לפול. כדור הפלאפל עצמו אינו מכיל כולסטרול אך מכיל שומן , חלבון ופחמימות בשעור של כ 34 גרם ל100 גרם פלאפל. כל עוד הכדור אינו מלווה בפיתה בקמח לבן אין מניעה לסוכרתי לאכולכדור או שניים, הבעיה היא בכך שהפלאפל בדוכנים מטוגן באותו שמן מס' פעמים רב, בשמן שרוף. ככל שהשמן חומם מספר רב יותר של פעמים, כך הוא משחרר יותר רעלים ורדיקלים חופשיים.המזיקים לבריאות.אם רמת הטריגליאבל בשמן ידש כל פעם. הערך הגליצמי של החומוס הוא נמוך בהשוואה לפחמימות אחרות כלחם, פיתה או תפ"א, כך שאם כדור פלאפל בטיגון ביתי בשמן חדש עושה לו חיים טובים יותר- אז למה לא?.

20/01/2016 | 08:53 | מאת: דורה

בוקר טוב, אני מוגדרת כטרום סכרתית לפני כשלושה חודשים סוכר 104 המוגלובין מסוכרר 6.2 בשבוע האחרון מדדי את הסוכר בבית (בבוקר) נע 111-120 נאמר לי שחליטת עלי זית מורידה את רמות הסוכר בדם האם זה נכון ויכול להיות כתחליף לכדור? ברצוני לציין שביקרתי אצל רופא ושהפנה אותי לדיאטנית התפריט של הדיאטנית היה יותר ממה שאני אוכלת בד"כ, לדוגמא במקום פרי אחד אז שלוש פרות ביום ועוד... תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בעבר היו דיווחים שונים ומשונים שחליטת עלי זית יכולות להוריד סוכר, (הסוכר הופחת בשתן של חמורים שאכלו עלי בספרד). הדיאטה שקבלת היא כנראה הנכונה עבורך, ומומלץ לשמור עליה ולחזור על בדיקות סוכר בצום+שעתיים אחר האוכל וכן המוגלובין A1C בעוד 3 חדשים. ואם תהיי עדיין בתחום הקדם סוכר יש לשקול תרופה ולא חליטות עלים משונות.

18/01/2016 | 21:41 | מאת: גילי

היי עשיתי סתם בצחוק בדיקת סוכר. הסוכר שלי היה נמוך 64 אחרי אוכל. האם זה מסוכן.? האם זה קשור למשקל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך גילי, קודם כל בדיקות סוכר הן לא נושא לצחוקים. נשים ונערות רבות, במיוחד רזות מציגות רמות סוכר נמוכות יחסית ללא כל בעיות ביום יום. הרמה שלך (בצום?) היא נמוכה מ 65 שהיא הרמה הנמוכה הסבירה אך לא נורא. תשמרי על ארוחות כל 3 שעות (3+3 עיקריות +ביניים) והשארי במעקב הרופא המטפל שלך.

18/01/2016 | 13:11 | מאת: מני

שלום אני חולה סכרת מזה שנים רבות מקבל גלוקומין נובורפיד ולנטוס אני בנוסף בעל כליה אחת כבד רואי לחץ דם גבוה ועוד הבעיה לאחרונה אני צריך בעיקר בשעות הלילה להוריד במעט את רמת הסוכר בדם אך יחידה אחת בקליק פן של נובורפיד עלולה לגרום להיפו ולכן נירמז לי אל ידי אחות במרפאת סכרת שבה אני מטופל זמן רב כי אני יכל להישתמש בנובורפיד ויאלי שבה באמפולות ומזרק שניקרא b .d שיש בו אפשרות לחצאי מנות רופאת המכון לא מסכימה לתת לי את המירשם לזה אך בירצוני לישמור על הכיליה הבודדת שלי אני מיומן ביותר ומכיר את רגישות גופי לתרופות אודה לך אם תסכים להסביר לי את המניע לסירוב ואך ניקראים בשפה המקצואית המחטים הללו והאינסולין הזה כי הרופאה הפנימית שלי דווקא כן מעונינת לירשום לי מירשם כזה על מנת לנסות אודה לך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אתה מעלה בעייה רצינית. בעבר היו מילויי אינסולין שאותם היו משלבים בתוך מתקני או עטי ההזרקה. העטים הללו שאיפשרו מתן של חצי יחידת אינסולין כמו נובופן דמי 3 או נובוג'וניור הופסרק ייצורם ב 2013 והחברות הפסיקו להביא מילויים לעטים, שהפכו אצל כולם לעטים חד פעמיים שמיכל האינסולין הוא חלק קבוע של העט ולא ניתן להחליפו.

17/01/2016 | 20:58 | מאת: אבי

האם עדיף לעשות פעילות גופנית לפני האוכל שתוריד את הסוכר בדם כך שנקודת ההתחלה של העלייה בסוכר בדם, בעקבות האוכל, תהיה נמוכה יותר? או לאחר האוכל כך שהסוכר שמתחיל להיכנס לדם מיד "ייצרך" על ידי פעילות השרירים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדיפה פעילות לאחר האוכל.

מקובל להניח שמשקל גוף נקבע על ידי מתמטיקה פשוטה של כמות הקלוריות הנכנסות פחות היוצאות. כמו כן ידוע שהליכה מתונה, לכ 4-5 ק"מ, צורכת כ 300 קלוריות, הליכה מאומצת כ 350, ריצה עד 400. אז מה ההסבר לטענה המושמעת חזור והשמע מפי המומחים, כולל המומחים לסוכרת, לפיה רק פעילות גופנית עוצמתית, מעייפת ובדרך כלל רוויות סבל ויסורים היא פעילות גופנית. למה הכל מפחידים אותנו, חולי הסוכרת, עם הסיסמה "או פעילות בעצימות גבוהה או כלום"? 1. השוני בצריכת קלוריות בטל בשישים, 2. ההבדלים בתחושה, הרגשה, מוטיבציה, רצון לפעילות אדירים. הציבור מבולבל! אני מבין שרק פעילות אירובית עוצמתית שורפת שומנים תוך כדי הפעילות עצמה. אבל גם פעילות מתונה משנה את ה"מתמטיקה הפשוטה" של מאזן הקלוריות ובסופו של דבר קלוריה היא כ 0.10 גרם שומן. לכן לדעתי, כל "גרם" של פעילות צורך קלוריות ומשפיע לטובה על המשקל ובטווח הארוך אין כל חשיבות לעצימות של הפעילות הגופנית. אשמח מאוד אם תואילו להסביר נושא חשוב זה. בתודה זהר עילם ההולך למרחקים במתינות

לקריאה נוספת והעמקה
17/01/2016 | 18:59 | מאת: דניאל

נראה לי שטעות בידך. המומחים אינם ממליצים כלל על פעילות בעצימות גבוהה, אלא בעצימות איטית או בינונית, כגון הליכה שחייה אופניים וכו

שלום לך ההמלצה של האגודה האמריקאית לסוכרת היא על מינימום של 150 דקות שבועיות של פעילות גופנית מתונה (הליכה) ולא מאומצת. בחלק מהסוכרתיים בפרט עם סוכרת מסוג 1 פעילות מאומצת "מתורגמת" על ידי הגוף כסטרס והסוכר עולה בסיום פעילות זו.. ובמחקר ביפן נמצא שיש הבדל משמעותי בין אלו שלא עושים שום פעילות לבין אלו עם פעילות, אך פעילות מאומצת לא נתנה תוצאות טובות יותר בהשוואה לפעילות גופנית מתונה וקבועה.

20/01/2016 | 12:19 | מאת: מושיק

יש שוני בתגובות של אנשים לפעילות מתונה ועצימה, ולדעתי אין מנוס משיטת הניסוי והטעיה במקרה זה. אצלי, למשל, יש עליה די משמעותית (20-30 מ"ג/דצ"ל) ברמת הסוכר מיד לאחר פעילות עצימה, אבל הירידה שמגיעה בשעות שלאחר מכן מפצה על כך פיצוי יתר. לעומת זאת פעילות לא עצימה מורידה מעט מאד את הסוכר שלי ודי מהר הוא מטפס בחזרה לרמות הרגילות שהן קצת גבוהות ממה שאני רוצה להשיג. לכן במקרה שלי עדיף שהפעילות תהיה עצימה (אני מגיע ל-85% מהדופק המכסימלי ונשאר ברמה הזאת כ-30 דקות לפחות). הסוכרת שלי היא סוג 2.

17/01/2016 | 10:35 | מאת: דניאל

ד"ר נכבד, שמתי את ליבי לכך שאינך נמנה על חביבי התרופות הנ"ל, חרף העובדה כי הן מתמודדות היטב עם המחלה, והגרדיאנס מפחית מהותית את אירועי שבץ הלב והמוח ואת התמותה מהם עד כדי 40% לערך. האם יתרונות אלה לא "שווים" ליווי צמוד של שלפוחית ממותקת???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין לי שום מחויבות רגשית של חביבות או איח חביבות לתרופה זו או אחרת. במשךלמעלה מארבעים שנות טיפול ומעקב בסוכרתיים ראיתי תרופות רבות שיצאו לשוק בקול חצרוץ כעושות פלאים ונעלמו לאחר כמה שנות נסיון כלא היו. אני ער למחקר הבודד שהראה שיפור בתמותה של כ 38%- צריך לראות האם הדבר באמת קורה לאורך זמן, ונאושש במחקרים נוספים שלא מטעם החברה המייצרת את התרופה. הסיבוכים של זיהומים, דלקות וגרד במפשעות אינם תענוג מומלץ, בפרט לא לנשים סוכרתיות. גם סיפור החמצת שה FDA התריע עליו אין לזלזל בו. כך שאין לי כל התנגדות שתיקח תרופה זו או אחרת בפרט אם אתה מודע לתופעות הלוואי וסיבוכים האפשריים.

16/01/2016 | 22:14 | מאת: שמואל

אשתי שגם נכללת בקהל המטופלים בגלולות שונים ומשונים אם יורשה לי לשאול גם שאלה בעיניינה בעבור תברכך נפשה. אשתי נוטל את הכדורים הבאים: וקטור פלוס 160/25 מ"ג. נורוואקס 10 מ"ג. מיקרופירין 75 מ"ג. ביסופרולול פומראט 5 מ"ג. ובודסון 9 מ"ג. אשתי סובלת כפי שאדוני רואה גם מלחץ דם וגם ממחלת הקרוהן. והשאלה שלי האם היא תוכל להפחית מכדורי הלחץ דם ובמקום יהיה יעיל יותר הגארדיאנס? מודה לך אדוני מראש ושבוע טוב ומבורך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שמואל, צר לי למנן את התלהבותך הבלתי מתפשרת מכדור ("הפלא" לדבריך...) הג'ארדיאנס (empagliflozin). זה כדור לטיפול בלחץ דם. אמנם במבחנים שנעשו במתן הכדור לחולי סוכרת מסוג 2 בהשוואה לכאלה שקיבלו "פלאצבו" (חומר בלתי פעיל) נצפתה בין השאר ירידה של 3-4 מ"מ כספית (בלבד!) בלחץ הדם זהו אינו הטיפול המומלץ להחלפת הטיפול הקיים שאשתך נוטלת. שלא נשכח גם את הסיכון המוגבר לזיהומים קשים בדרכי השתן בנשים, כאשר השתן הצלול שלהן הופך בעקבות התרופות הללו לתמיסה עתירת סוכר...

16/01/2016 | 19:38 | מאת: אסנת

אני לוקחת גלו קמיל מעל שנה ויש לי סוכר 120 וa1c 6.1. . אני בת 64 . האם אפשר להפסיק לקחת גלוטמן בבת אחת. הרבה אנשים אמרו לי שבערכים שלי לא צריך לקחת תרופה. בנוסף אני נזהרת כעת ואוכלת פחות סוכר.!

שלום לך, אפשר תמיד להפסיק את נטילת הגלוקומין (לא גלוקומיל!), אך לעניות דעתי רצוי שתמשיכי עם כדור אחד כל ערב אחר האוכל למניעת התדרדרות הסוכרת ויציאתה מאיזון.

15/01/2016 | 10:15 | מאת: Sharon.adler7@gmail.com

שלום בבדיקת בצום 125 Hic 5.5 עדיין בגבול הנורמה בערכי המעבדה. האם ניתן לטפל בתזונה וספורט או צריך טיפול בכדורים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שרונה, במצבך שהוא כנראה עדיין בשלב של קדם סוכרת ניתן לטפל בדיאטה ללא סוכרים זמינים מותאמתץ לסוכרת, פעילות גופנית מתונה יומיומית ושמירה על משקל או הפחתת עודפי משקל לרמה הרצויה. מומלץ לחזור על בדיקת סוכר בצום +שעתיים אחר ארוחה פחמימתית , וכן המוגלובין A1C אחר 3 חדשים.

שלום לרופא רופא המשפחה החליט לתת לי גלוקומין בערב. כאשר רמת ה- A1C=6.1 והסוכר בצום בבדיקה בווריד נעה כל השנה סביב 110 . את הכדור אני לוקח אחרי ארוחת ערב בין השעות 21 ועד 23. במדידה בבקר אחרי 8 שעות רמת הסוכר באצבע (אחרי שלקחתי הערב את הגלוקומין) הינה 101 . ושאלתי : א. לאיזה ירידה ברמת סוכר (בבדיקה בבקר באצבע) עלי לצפות ? ב. אחרי כמה ימים צריך להרגיש באפקט של הגלוקומין ? ג. כתבת לי שיש שתי גישות להתחלת הטיפול בגלוקומין ושאלתי האם לכדור יש תופעות לוואי קשות והאם ניתן ל"רדת" מהכדור . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הרופא שלך עשה נכון כשהמליץ על טבלחית גלוקומין אחת בערב אחת האוכל. זהו כיום גם הטיפול המומלץ למצבי קדם סוכרת, על מנת למנוע מעבר לסוכרת של ממש בחתי הפיכה. הגלוקומין (=מטפורמין) אינו מוריד את הסוכר אלא מונע את עליתו כך שהוא טוב למטרות מניעה וטיפול גם יחד. כך קאל לך לצפות לנפילות רמות הסוכר. בחלק מהמטופלים יש תלונות על עאבי בטן בתחילת הטיפול, ונטילת הכדור אחר האוכל מונעת/מקילה על הכאבים.0 במצבים נדיריםן המטפורמין עלול לגרום לשלשולים קשים ואז יש צורך להפסיקו. אין ליטול כדור זה באם יש פגיעה בינונית ומעלה בתפקודי הכליות, (כי הוא נופרש בשלמותו ללא פירוק בשתן ופגיעה כליתית עלולה לגרום להצטברותו נעל לרצוי בגוף).

14/01/2016 | 14:02 | מאת: שמואל

רופאי נכבדי. ייעוץ ששווה זהב. הנני משתמש בכדור "הפלאים" הג'ארדיאנס מזה כחודשיים ומאז התחולל שינוי משמעותי ביותר במאזן הסוכרים בגופי אשר ירד ממד בחצי ואף יותר. מהרמה היומית שהייתה 240 ממוצע ירדתי ל:108-110. ה:HBA1C שלי ירד מרמה של:10.9 לרמה של:8.6(להזכיר בתקופה של חודשיים). כיום אדוני הנני משתמש בפעמיים יוקריאס ביום וכאמור ג'ארדיאנס 1. הרופאה שלי הציעה לי להפסיק את היוקריאס אשר ממילא איננו כל כך יעיל עבורי ולהחליפו בטראג'נטה. הנני מעט חושש מהיפויים שאני אחווה כי שתי התותחים הללו גם ג'ארדיאנס. וגם טראג'נטה יורידו את הרמות לגמרי. הנני חושב בכל רם יחד עם כבודו מה דעת ה"מאסטר" שאני אקח במקום היוקריאס פעמיים ביום מטפורמין שאגב אינני מוכן לוותר עליו עם 1 ג'ארדיכנס ביום שמימלא הוא מאזן אותי יפה. דעתך אדוני חשובה לי עד מאד ועל כך נתונה לך תודתי מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטרג'נטה פועל בדומה לגאלבוס שמשתתף כמרכיב ביוקראס(מטפורמין+גאלבוס). במקרים של פגיעה בתפקודי הכליות, בהם גם מטפורמין וגם גאלבוס אינם מןמלצים , ניתן לשקול שימוש בטרג'נטה שמופרשת מהגוף דרך דרכי המרה ולא דרך הכליות. קיים תכשיר שהוא טראג'נטה דואו שמכיל במשולב כבר את המטפורמין. אם תפקודי הכליות שלך תקינים, ואיזוןהסוכר כה משופר עכשיו, ניתן לשקול מעבר לתוספת מטפורמין בלבד לג'ארדיאנס תוך ייעוץ ומעקב הרופא המטפל שלך.

14/01/2016 | 13:48 | מאת: שמואל

רופאי נכבדי. ייעוץ ששווה חיים. לאחרונה הנני משתמש בכדור "הפלאים" ג'ארדיאנס אשר הוריד לי את רמוצ הסוכר ממש בחצי. ביומי מ:240 ל:108. ה:HBA1C ירד מ:10.9 ל: 8.6.( בתקופה של חודשיים). כיום הנני משתמש בפעמיים יוקריאס ביום וג'ארדיאנס 1. הרופאה שלי המליצה לי להיפטר מהיוקריאס(שמימלא

לקריאה נוספת והעמקה

כל זה טוב ויפה. מהי השאלה?

14/01/2016 | 14:08 | מאת: שמואל

כבודו השאלה ניקטעה באמצע ומיד נישלחה השאלה המלאה כפי שכבודו רואה. והנני מלא התפעלות על התשובה המהירה של אדוני ובכל פעם הנני מתפעל מאדוני. לא נותרו לי כבר בגדים כדי להוריד לפני כבודו. גם הכובע וגם פריטי לבוש כל הכבוד לך ממש מעריץ אותך.

12/01/2016 | 19:35 | מאת: דניאל

יש לי מכשיר ביתי למדידת סוכר מסוג i—sens. החלטתי להשוות בין התוצאות שלו לזו של המעבדה של קופת החולים. אז באותה השנייה שלקחו לי דם מהוריד במעבדה דקרתי את עצמי. להלן תוצאות האמת.... בקופת חולים — 120 במכשיר הביתי— 114 פער של 5%. לידיעתכם.

שלום לך, אילו היית עוקב אחר האתר, הייתי מגלה שהנושא נידון רבות בעבר, וקיים הבדל בין בדיקת דם מהאצבע שהיא דם עורקי מלא (נוזל +כדוריות) לבין בדיקה מדם ורידי שנשלחת למעבדה ששם בודקים רק את הנוזל, ולכן קיימים הבדלים של עד כ 10% בין שתי הבדיקות. הפעל את האופציה של "חפש בפורום זה" לגבי בדיקת דם באצבע ותשכיל..

12/01/2016 | 15:19 | מאת: הריונית123

שלום, אני בהריון בשבוע 27, ביצעתי היום העמסת סוכר 100 ואלו הערכים שקיבלתי: בצום - 84 לאחר שעה - 195 לאחר שעתיים - 129 לאחר 3 שעות - 48 האם יש לי סוכרת הריון? האם התוצאה האחרונה נחשבת גם היא כתוצאה חריגה ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בתדשובות ההעמסת 100 גר' שלך יש תשובה אחת חריגה, (אחר שעה לא צריך לעבור 180). לשם אבחנת סוכרת הריונית דרושות לפחות שתי תוצאות חריגות גבוהות מבין 4 הלקיחות בזמנים שלאחר שתיית 100 גרם. מאידך ירידת הסוכר אחר 3 שעות מצביעה על תגובה לבלבית ערה למתן גלוקוז, ולכן מומלץ לך להתייעץ עם דיאטנית לגבי דיאטה מוגבלת סוכרים זמינים, וחלוקת ארוחות קטנות ושוות כל שעתיים וחצי/שלוש על פני היממה. סוכרת הריונית כרגע אין

11/01/2016 | 20:04 | מאת: שמואל

אדוני הנכבד. אני בעל הקושיות רוצה להודות לך על התשובות המעמיקות האקדמאיות העשויות בטוב טעם על התשובות המחכימות ועל הסובלנות הרבה שיש לך בבואך להשיב לאדם אשר רואה בך את המאגר הרפואי האדיר והבלתי נלאה על הידע הנרחב מאד מאד ועל ראייתך את הדברים אשר בהרבה פעמים יש בהם כדי להרגיע בגלל הסובלנות שלך לתאר את הבעיה. ועל כך תבורך מפי עליון והתודה והברכה שבאמת הינך ראוי להם. שוב הרבה תודה.

תודה על הברכות והמחמאות, אני רק עושה את מה שנראה לי חשוב למען הסוכרתיים , בהתנדבות, מתוך רצון טוב ושלא על מנת לקבל פרס.

10/01/2016 | 20:36 | מאת: ניב קפלן

אני בן 29, אובחנתי לפני כחודשיים כחולה סוכרת,נשלחתי עי הרופא לבדיקת GAD II אחרי כחודש הגיעה התוצאה10.9, גבוה בהרבה מהערך שצריך,מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בין הנוגדנים שמתפתחים בגוף המעידים על תהליך אוטואימוני שיכול להביא לסוכרת מסוג 1 נמצאים גם הנוגדנים כנגד GAD. על מנת לבסס את האבחנה שהסכרת החדשה היא על רקע של המקרים מחלה אוטואימונית, בה פוגעת המערכת החיסונית בתאי β בלבלב או באינסולין עצמו. הביטוי לפגיעה בתאים יוצרי האינסולין הוא בהופעת נוגדנים בפלזמה כנגד אינסולין(IAA),, נוגדנים עצמיים לחלבון טרנספורטר של אבץ הידוע כ-ZnT8, נוגדנים כנגד תאי הלבלב ( ICA), וכן נוגדנים אנטי GAD,, כאשר האחרונים מכוונים נגד האנזים Glutamic acid decarboxylase (להלן GAD)). בנוסף נוכחות של נוגדנים עצמיים ל-GAD נכרכה גם בתסמונות אחרות הם שכיחים במיוחד במצבי סוכרת, בהפרעות תפקוד התירואיד וכן בדלקת מפרקים רוימטואידית. לאבחנה סופית של סוכרת חדשה מסוג 1 יש להדגים בנוסף גם עליה בנוגדנים כנגד תאי לבלב וכנגד אינסולין. בנשים שעברו סוכרת הריונית בעבר , המצאות נוגדנים כנגד GAD שמה אותן בקבוצת סיכון להופעת סוכרת עתידית ?0עד 10 שנים).

10/01/2016 | 20:01 | מאת: אבי

הבנתי שהאינסולין הזה נכנס לסל התרופות. מתי מבוטחי הכללית יכולים לקבל אותו תחת המחיר המסובסד ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, צריך לברר בקופה

10/01/2016 | 12:04 | מאת: חיהק

שלום! מהי/מהן התרופות החדשות שהוכנסו לסל התרופות 2016? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך חיה ק, בין התרופות החדשות שהוכנסו לסל יש לציין: טרוליסטי ששיך לקבוצת משפעלי האינקרטין, הוא אגוניסט לקולטן GLP-1 בתאי ביטא, אשר גורם לשחרור אינסולין, מעכב שחרור של גלוקגון ומאט את קצב התרוקנות הקיבה. טרוליסטי מגיע בצורת עט פטנטי מוכן להזרקה, פעם בשבוע. לחולי סוכרת מסוג 1- אושר אינסולין חדש- טרגלודג שלדברי החברה המייצרת גורם פחות היפוגליקמיות וניתן בהזרקה חד יומית. כן אושרה בסל תרופה ותיקה, אקטוס שפועלת להפחתת התינגודת לאינסולין בסוכרת מסוג 2, והיא קרובה של התרופה אבנדיה שהייתה בשימוש נרחב בעבר והוצאה מהייצור.

07/01/2016 | 14:14 | מאת: רחלי

שלום רב! אני בהריון שבוע 24, עשיתי העמסת סוכר 100 גר' מפני שאני נמצאת בהריון בסיכון בשל משקל עודף. התוצאות הסופיות שהתקבלו (ואני מדגישה סופיות, כי בהתחלה ל0 הופיע ערך של 145, ואח"כ הם שינו אותו.) GLUCOSE 0 PREG 72.00 MG/DL ( 65.00- 95.00) (.*.......) GLUCOSE 60 PRG 137.00 MG/DL ( 65.00- 180.00) (.....*...) GLUCOSE 120 PRG 95.00 MG/DL ( 65.00- 155.00) (..*......) GLUCOSE 180 PRG 49.00 MG/DL ( 65.00- 140.00)*(.........) .תיתכן אי התאמה בבדיקות.יש לבקש תוצאות מהמעבדה ולבצע השוואה כפי שרשום שם, הבדיקות יצאו לא תקינות, ושונו, ולכן יש את הערת המעבדה למטה. יתרה מכך, שחזרתי הביתה רעדתי כולי, ורק אחרי שאכלתי ושתיתי הרגשתי טוב יותר. האם התוצאות תקינות, ואני יכולה לסמוך עליהן למרות הערת המעבדה? בכבוד רב! רחלי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רחלי, מבחינת ההעמסה אין לך סימנים של סוכרת הריונית -וזה כבר טוב. קיימת עדות לתגובה מוגברת לבלבית לשתיית הגלוקוז, המתבטאת בנפילת רמות הגלוקוז בדם 3 שעות לאחר שתייתו. את כנראה רגישה יותר מבחינת הלבלב שלך למתן גלוקוז , בפרט שאת קצת בעלת למשקל הרגיל, דבר המביא לתגובה לבלבית ערה מלווה בסימני נפילת סוכר. מומלץ לך להתייעץ עם דיאטנית למעבר למספר ארוחות קטנות ושוות משך היום, כל שעתיים וחצי/שלוש, בדיאטה שתכיל יחסית יותר חלבונים, ללא פחמימות זמינות ועם פחמימות מורכבות בחלוקה שווה על פניהארוחות והיממה.

09/01/2016 | 19:35 | מאת: רחלי

תודה רבה על תגובתך!

06/01/2016 | 19:22 | מאת: מני

שלום אני חולה סוכרת מסוג 2 בערך 40 שנה משתמש גם בכדורים וגם באינסולין לנטוס 19 יחידות ונובורפיד לפי הצורך מידי פעם אני זקוק לחצי קליק של אינסולין מהיר כמו הנובורפיד ביחוד ליפני השינה אני יודע שישנו כזה מזרק והאינסולין ניתן באמפולות האם כבודו מוכן לגלות לי את שם המזרק ולהאיר את עיני בעיניין כי אני כבר היגעתי לקצה גבול היכולת מבחינת המחלות הנילוות של מחלת הסכרת ובירצוני לדייק יותר בהזרקת האינסולין בתודה מני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מני, איני רואה טעם בנטילת מינון של "חצי קליק" לפני השינה. הכמות היא אפסית וחסרת משמעות לגבי רוב הסוכרתים. קיים סוג של סוכרת בנשים רזות ומבוגרות, שבהן יש רגישות יתר לאינסולין, ואצלן שינוי של פלוס/מינוס חצי יחידה הוןא משמעותי וקיימים מזרקים שניתן לדייק בהן הכמויות של חצי יחידה. כדאי לנטר את רמות הסוכר בדם ולהתייעץ עם הרופא המטפל לגבי מינוני הלנטוס להם את נזקק ושילוב תרופתי כנובונורם ולא זריקה.

05/01/2016 | 19:51 | מאת: שמואל

רופאי נכבדי. השלום והברכה. רציתי לדעת מה אומרות תוצאות בדיקות המחקר שעשיתי באנגליה. 1)ADMA-0.42 2)ארגינין- 36 האם אילו תוצאות טובות או רעות? והשאלה השנייה היא מה דעתו המלומדה של אדוני לגבי התרופה החדשה שנקראת "טרג'נטה" 2.5/1000 והאם היא טובה מהיוקריאס ובטוחה לשימוש?. מודה מראש לאדוני.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שמואל בעל הקושיות, לא ברור לי באיזה מחקרים אתה משתתף באנגליה ולאיזו מטרה. בכל אופן: ADMA (אסימטריק דימתיל ארגינין) הו תוצר ביניים בתאים המתקבל מתהליכי פירוק החלבונים. הוא והחומmה האמינית ארגינין משתתפים ביצירת ה NO (ניטריק אוקסיד) שחשוב ביצירת תהליכי הטרשת בדפנות כלי הדם בגוף בעיקר בלב. בשנות התשעים באנגליה ראו שניתן למדוד את רמת הADMA בפלזמהשעובר מהתאים לפלזמה, ושכנראה עליות הרמות במחלות לב, טרשת, סוכרת וחלק ממחלות הכליה מסמלות מצב מחשיד , ומאז נעשים נסיונות שונים ומשונים להשפיע על הפחתת רמות ADMA מוגברות בדם בתקווה שזה יסייע לטיפול בהפרעות בכלי הדם הגדולים בגוף כמו ללב או למוח. בין הנסיונות היו מחקרים שבו ניתנו רמות מוגברות של ארגינין מתוך תקווה הארגינין יפחות את רמות ה ADMA בחולי בהם הן מגברות אך התוצאות אינן חד משמעותיות והחוקרים חלוקים לכאן ולכאן. תחום הרמות הנורמליות לאדם בריא הן: לגבי ADMA-(במיקרו מול) 0.349-0.361 לגביl-ארגינין (במיקרומול) 40.0-87.8. מכאן שהתוצאות שלך, אם הן ביחידות של מיקרומול מראות עליה של הADMA ורמה נמוכה מהרצוי של ל-ארגינין. תשאל את עורכי המחקר האנגלים שלך מה הם מציעים... בקשר לשאלה על טרג'נטה- עקרונית הפעילות דומה לגאלבוס ו/או ג'נוביה. הבדל הוא שתוצרי הפירוק בגוף של הטרג'נטה מופרשים בגוף דרך המרה ולא דרך הכליות, כך שזוהי התרופה היחידה שניתן לתתן אותה לסוכרתיים עם הפרעה בתפקודי הכליות שלהם. אך רק כטרג'נטה ללא שילוב תוספת של מטפורמין כפי שיש ביוקראס או בג'נואט ה

05/01/2016 | 08:30 | מאת: זאב

בהמשך לתשובתך שהנך ממליץ לקחת את הכדור האחד בשעות הערב:להלן עלון לצרכן לפי תקנות הרוקחים (תכשירים) התשמ"ו-1986 ======================================== "אם אתה נוטל מנה אחת ביום, יש ליטול אותה בבוקר )ארוחת בוקר(. אני מבולבל!!! התיחסותך

05/01/2016 | 14:16 | מאת: דניאל

ד"ר קנטר מביא איתו ניסיון עצום בתחום. הוא ממליץ. אתה תחליט. ומה דעתך לנסות שבוע כך ושבוע כך ולבדוק השפעה אופטימלית?

05/01/2016 | 19:59 | מאת: מיקי

שלום דניאל כיצד עושים ניסוי מתי עדיף לקחת את הכדור? כלומר כמה ימים עוברים עד להשפעת הכדור ומתי הזמן הטוב ביותר למדידת הסוכר (רק בבקר?) . איך מתייחסים לסטיות שבמקלון המדידה של המד סוכר. מיקי

05/01/2016 | 20:26 | מאת: זאב

דניאל, אתה רופא? כשיש סתירה בין עלון למשתמש לבין הוראת רופא חובה על הרופא לתת נימוק מקצועי והגיוני על קביעתו. אני החולה לא עושה ניסיונות של "ניסוי ותהייה" לשם כך נשאלה שאלה למומחה ועליו לתת תשובה לא רק לי אלה לעוד משתמשים שרוצים להיות בטוחים שאכן התנהגותם הרפואית נכונה.מאחל לך בריאות מתוקה

04/01/2016 | 16:39 | מאת: שולה

שלום רב רציתי לשאול על בדיקת דם לאינסוליןab מה זה בדיוק ולמה לוקח לו הרבה זמן לקבל תוצאות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שולה, סוכרת מסוג 1 מתפתחת על רקע אוטואימוני, תהלי שבו הגוף מייתר נטוגדנים "כנגד עצמו" הפוגעים בשלמות תאי הלבלב. כשתהליך כזה מתחיל, מופיעים בגוף נוגדנים שונים- כנגד תאי לבלב, כנגד אינסולין, וכן כנגד תסס בשם GAD). כאשר מנסים לעשות אבחנה בין מצבי סוכרת מסוג 1 לסוג 2, בסוכרתי או בחשד לסוכרת חדשה, נוכחות הנוגדנים מסייעת לאבחנה. הם יכולים להופיע כחצי שנה לפםני הופעת הסוכרת, ולנעלם תוך שנה אחר הגילוי.