פורום סוכרת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
13224 הודעות
10512 תשובות מומחה

מנהל פורום סוכרת

משפחת doctors מרכינה את ראשה בעקבות מותו של ד"ר יורם קנטר ז"ל שתרם רבות לניהול פורום סוכרת
23/06/2016 | 11:43 | מאת: אלון האובן

היי אני בן 26 מזה כמה שנים עושה בדיקות דם עם ערכים בין 120 - 130 בצום. לפני כשבועיים ביצעתי העמסת סוכר יצא לי 230 לאחר שעתיים ובדיקת h1 6.6 בנוסף c peptide 0.4... אשמח לעזרה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלון, לפי הנצונים שמסרת נראה שיש לך כבר מספר שנים מצב של קדם סוכרת ומיום שהסוכר שלך בצום עבר 126 מג% עברת לסוכרת של ממש. בדיקת הסי-פפטיד שלך של 0.4 היא נמוכה מהנורמה (0.5-2.5 ננוגרם למ"ל במבוגרים) וההמוגלובין המסוכרר שלך מתאים לסוכרת על מנת להגיע לאבחנה סופית מומלץ לבצע בדיקה לנוגדנים לאינסולין, נוגדנים לתאי לבלב ואנטי GAD שאם הם חיוביים זה יאשר שהסוכרת היא מסוג 1 (אך גם אם יהיו שליליים זה עדיין לא ישלול את האבחנה.) יש אם כן ירידה בפעילות הלבלבית שלך, שיכולה להתאים לסוג 1.

22/06/2016 | 13:13 | מאת: מרינה

שלום, בהריון קודם הייתי במעקב עקב חשד לסכרת הריון, הייתי מאוזנת באמצעות דיאטה. כעת אני בתחילת הריון, ומעוניינת לעקוב אחרי ערכי סוכר, לפי המלצת אחות מעקב הריון (היה סוכר בשתן). כמוכן, בעבר היה לי פנקראטיטיס ואבנים בכיס מרה, שזה כנראה לא ממש קשור, אך יכול להיות שמעמיס על ה"מערכת". התחלתי למדוד סוכר, כמו בעבר, בצום, ושעה אחרי 3 הארוחות הגדולות (סה"כ זכור לי שיש צורך ב-7 ארוחות). מנסה לבדוק השפעת מצרכים שונים על ערכי הסוכר. בינתיים, הכל בנורמה. רציתי לדעת, מהם הקווים המנחים לגבי הערכים? האם צריך לשמור שערכים לא ייפלו מגבול מסוים? למשל, לא ייפלו מתחת ל-60 וכד'? ערך סוכר בצום 73 זה בסדר? ו-83 שעה וקצת אחרי הארוחה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך בהריון רצוי שהסוכר בצום יהיה פחות מ 95 מג% (ולפי הצעות חדשות- אף פחות מ 62 מג%), וכמו כן פחות מ 180מ"ג% שעה אחר האוכל.

21/06/2016 | 21:28 | מאת: בתיה

אני סוכרית בדיקות דם אחרונות שעשיתי במאי המוגלובין A1C היה 7.3 מעבר לזה תיפקודי כבד ערכים אמנם לא הרבה גבוהים לכן עורכים בדיקות דם כל 3 או 4 חודשים איות והבדיקות אחרונות נעשו ב-9 למאי האם זה לא מוקדם מידי בשביל בדיקות רופא המשפחה בתן לי עוד פעם עכשיו לעשות כל הבדיקות. כל כמה זמן מומלץ לעשות בדיקות דם? לסוכרתיים תודה וערב טוב ממתינה לתשןבתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ההמלצה היא לכל סוכרתי לבצע אחת לריבעון (כל 4 חודשים) בדיקות דם של סוכר, תפקודי כליות, תפקודי כבד, ושומני הדם, והמוגלובין מסוכרר ( A1C), וכן שתן לכללית ולמיקרואלבומין. בדיקות אחרות כמו תמונת דם שלמה, תפקודי בלוטת התריס ואחרות בהתאם למצב הרפואי.

21/06/2016 | 13:53 | מאת: יעלה

שלום, בת 62, סוכרת סוג 2 מזה 6 שנים, מאוד לא מאוזנת A1C סביבות 9-10, קמה בבוקר עם גלוקוז 200. ניסיתי הזרקה של אינסולין ארוך טווח, ולא רק שזה לא עזר הסוכרת שלי החמירה בתקופה זו. הגעתי לסביבות 50 יחידות של לבמיר. הבנתי שיש דבר כזה שנקרא "משאבת אינסולין", ושזה פתרון שמאזן אותך ב- 100%, מכיוון שבכל פעם שיש סוכר קצת גבוה הוא ישר מזריק לדם אינסולין קצר טווח שמוריד את הסוכר תוך זמן קצר של כחצי שעה. התייעצתי עם רופא המשפחה, והוא אמר לי שלא נותנים משאבת אינסולין עד שהמטופל מאוזן קודם לכן. האם זה נכון? אני מאוד הייתי רוצה להשתמש במשאבת אינסולין, כרגע אני מאמינה שזה הפתרון היחיד שיצליח לאזן אותי... נוטלת כיום: אמריל 3 מ"ג, ג'נוביה 100 מ"ג, ג'ורדיאנס 10 מ"ג. הפסקתי עם הגלוקומין מכיוון שגילו לי שחמת. אודה לתשובתך, יעלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משאבת האינסולין מאפשרת הזלפה מתמדת של אינסולין למשך היממה, תוך אפשרות לתכנת אותה כך שההזלפה המתמדת תשתנה בנועדים מזוימים ךמשל פחות בלילה, יותר אחר הארוחות ויוד. ניתן גם לשלב על ידי לחיצה מתן מידי של אינסולין לפני כל ארוחה גדולה או קטנה. הבעייה היא שהיא צמודה אליך כל היום, צריך להחליף את מקום ההזלפה לפחות כל 3 ימים או לפני כל אמבטיה/מקלחת, צריך לנטר ולבדוק את רמות הסוכר מספר רב של פעמים משך היממה כדי לאזן את התיכנות של המשאבה, מה שמצריך ידע טכנולוגי. בגילך היא אולי מומלצת במידה ואת זקוקה למינוני אינסולין גבוהים מאד כי מעבר למשאבה מפחית בשליש את צריכת האינסולין היומית הכוללת למזריקים. מאידך כנראה שלא הגעת למינון המתאים של אינסולין לבמיר או לנטוס בשילוב עם התרופות שלך. הרבה סוכרתיים צורכים מנוני אינסולין גבוהים עד 80 ויותר (ולכן עט ההזרקה של לנטוס מגיע ל 80 יחידות). לפני שאת רצה לנסות משאבה כדאי לנסות שוב אינסולין ארוך טווח לפני השינה (לנטוס או לבמיר)במינונים המתאימים לך בשילוב עם התרופות משך היממה ובהדרכת הרופא שלך.

21/06/2016 | 00:11 | מאת: david

please your input on it

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ל דוד הן הלנטוס והן הטרגלודק הם אינסולינים ארוכי טוח, כאשר הלנטוס (גלרגין) פועל ברציפות 24 שעות והטרגלודק עד 42 שעות. מבחינת הפעילות והאיזון בשימוש בהם התוצאות הם דומות, כאשר לפי מספר מחקרים נטען שהסיכון להיפוגליקמיות במיוחד לילות הוא נמוך יותר בשימוש בטרגלודק. בדומה ללנטוס האינסולינים באים במינון של 100 יחידות למ"ל אולם לטרגלודק יש גם מינון גבוה יותר של 200 יחידות למ"ל . יש בכך יתרון למי שצריך להזריק כמויות גדולות של אינסולין, למשל מעל ל 80 יחידות, ואז הנפח של האינסולין הנוזלי המוזרק מופחת במחצית. מאידך יש להזהר שלא לטעות, במיוחד בשימוש במזרקים רגילים שלא לתת כמות בריכוז כפול ממה שהיינו רגילים בעבר.

19/06/2016 | 21:31 | מאת: רועי

שלום אני חולה סכרת מזה 20 שנה. עד היום הייתי מטופל בכדורי יוקראיס, גלוקומין ונובונורם. ערכי הסוכר בין 90 ל150. במרפאת סכרת הציעו לי לעבור ללנטוס 8 יחידות כי הוא יותר בריא מאז שאני מזריק בבוקר 8 יחידות ערכי הסוכר שלי בין 200 ל300. האם זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה
21/06/2016 | 00:06 | מאת: רפאל

לנטוס מזריקים בערב/לילה. אני ממליץ לך על אינסולין יותר נוח שנקרא טרגלודק. הטווח שלו יותר מ 24 שעות בניגוד ללנטוס שמחזיק 16-22 שעות. להערכתי התחלת לאכול יותר והפסקת גם טיפול תרופתי (יוקראיס) ולכן הסוכר עלה. יש להמשיך עם היוקראיס בנוסף לאינסולין. יש להיזהר עם הנובונורם כשצורכים גם אינסולין. השילוב של 2 התרופות יכול לגרום להיפו קשה. ראה הוזהרת ! אני לא רופא אבל מדבר מניסיון כחולה. אין כמו ניסיון :)

שלום לך הלנטוס הטא אינסולין ארוך טווח שפועל 24 שעות ומומלץ להזריקו בערב או לפני השינה, ולבדוק את סוכרי הבוקר שלמחרת. מומלץ שממוצע 3 בדיקות של בוקר ברצף, יהיה בין 100 ל . אם הממוצע גבוה יותר מ 140 או נמוך מ 100- יש להעלות /להפחית מינון הלנטוס ב 2 יחידות, בהתאם. כנראה שאצלך 8 יחידות אינן מספיקות. הלנטוס כאמטר נותן כיסוי שווה של רקע אינסולין למשך היממה, אך משך הים אתה אוכל מספר פעמים, מתרגז מספר פעמים והפעילות הגופנית משתנה. לכן יש ל"כסות" את עליות הסוכר שמארוחות, פעילות גופנית וסטרס על ידי שילוב התרופות המתאימות. התייעץ עם הרופא/המומחה המטפל בך לגבי שילוב התרופות הנכון שלך עם הכמות המתאימה של הלנטוס המותאמת עבורך.

שלום האם מתח וחרדה במשך כשעה יכולים להעלות רמת סוכר בדם לאדם לא סוכרתי באופן נקודתי ? ( האם גם במאמץ גופני רמת סוכר עולה ? אם רמת הסוכר מסתדרת לאחר רגיעה ונמצאת ביחסי הטווח לאחר שעתיים ללא אוכל זה אומר לי שאין בעיה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בעקרון מצבי מתח וחרדה מעלים את רמות הסוכר בדם, אך קיימות פה שתי בעיות: האחת- לא ניתן לכמת (להגדיר מבחינה כמותית) את ,עצמת" המתח- כי אין יחידות מידה (ליטר מתח? קילו מתח? מטר של מתח? ) והשנייה- לאותו גורם מתח מוגדר (נחש חי, עכבר מת, רימון או בקבוק תבערה וכ') כל אדם מגיב בצורה שונה. גם לגבי מאמץ גופני יש כשליש מהאוכלוסייה שהגוף שלהם מפרש את המאמץ הפיזי כסטרס גופני. כך שלא ניתן להעריך את השפעת ה"מתח" או הסטרס לגבי מישהו מסוים.

18/06/2016 | 17:41 | מאת: מיקי

שלום לרופא א. מהי ההגדרה לארוחה עשירה בפחממות, האם אפשר לפרט מה כוללת ארוחה כזו ? ב. האם כמות האוכל תלויה במשקל בנבדק? ג. האם שעת הבדיקה משנה ? תודה

שלום לך דוגמא לארוחה עבור בדיקת תגובת הסוכר אחר שעתיים מהארוחה שאפשר לבצע בקופה היא 2 פרוסות לחם לבן עם ריבה ותה עם 3 כפיות סוכר (או פחית קוקה קולה רגילה)

23/06/2016 | 10:38 | מאת: איציק

איך פחית קולה (33 גרם סוכר) מהווה תחליף אקויולנטי ל-3 כפיות סוכר (12 גרם)?

15/06/2016 | 15:15 | מאת: לירן

לפני כחודש לקחתי פרדניזון במינון 60 מיליגרם והפסקתי לקחת אותו בבת אחת ולכן עשו לי בדיקת שתן 24 שעות כדי לבדוק אם יש רמה נמוכה של קורטיזול. אשמח לדעת מה המשמעות של התוצאות שצירפתי. כמו כן, האם יכול להיות שעכשיו אין חסר ושעוד תקופה כן יהיה חסר? בנוסף, אני סובלת מנשירת שיער חזקה שמפחידה אותי. Cortisol-U free 24h: תוצאה - 82.4 (טווח - 38-208). Cortisol -u free samp - תוצאה: 51.5 (אין טווח).

לקריאה נוספת והעמקה

הרמה תקינה ואין לחשוש כרגע

13/06/2016 | 21:10 | מאת: רננה

בעלי בן 61, היה בעל סוכר גבולי. עבר טיפולי כימותרפיה עקב סרטן וקיבל סטרואידים חזקים. בדיקת דם כחודש לאחר שסיים את הטיפולים הראה סוכר בצום 200. a1c 10. בעצת האונקולוגית הוחלט לבצע בדיקת דם חוזרת. כעת ביצ בדיקת דם, כחודשיים לאחר הראשונה והסוכר בצום ירד ל 150 אולם ה a1c ירד ממש מעט מ ,10.. האם יש סיכוי שרמת הסוכר תרד או שמא אין מנוס מלהתחיל טיפול תרופתי. עקרונית, הוא היה שמח לנסות דיאטה וירידה במשקל לפני התחלת התרופה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ערכי ההמוגלובין המסוכרר הגבוהים [10.0!] מעידים שלבעלך יש סוכרת לפחות בחודשים האחרונים ועליו לפנות מיידית לרופא המשפחה לקבלת טיפול מתאים. ייתכן שהסוכרת הושרתה על ידי הסטרואידים בכמויות שקיבל, או שהייתה לו סוכרת סמויה שהוחמרה על ידי הסטרואידים. מכל מקום יש צורך דחוף בדיאטה מתאימה ותרופות בעצת הרופא המטפל

12/06/2016 | 18:40 | מאת: שי

גיל 60, סוכרת 2. לאחר הורדת משקל ומספר חודשים של המנעות מפחממות ופעילות גופנית רצינית, עברתי ממצב של סכרת מאוזנת עם תרופות שנמשכה כ 8 שנים, לטרום סכרת ללא תרופות ( A1C 5.6 ו 110-120 בבוקר אחרי צום). האם קיימת אפשרות סבירה לחזור למצב של העדר סוכרת בכלל, כלומר שהערכים יהיו כשל אדם נורמלי ולא טרום סוכרתי או שמכאן כבר אי אפשר לשפר אלא רק לשמור על המצב הקיים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שי, ירידה של כ 8% מהמשקל בשמן, בשילוב עם דיאטה הביאה לא פעם לשיפור משמעותי והפסקת הצורך בתרופות בסוכרת קלה. במצבים של סוכרת בתחילתה ירידה משמעותית של המשקל בשילוב הימנעות מפחמימות זמינות וביצוע יומיומי של פעילות גופנית מתונה הביא אפילו לנסיגה מוחלטת של הסוכרת למצב תקין. כך שהאפשרות התיאורטית קיימת

11/06/2016 | 10:24 | מאת: מיי

שלום,הסוכר שלי 97, A1C -5.3 הרופא לא מודאג,ואומר את בריאה ,ואין לך סוכרת וכו. אני חוששת כי יש במשפחתי סוכרתיים. הסוכר ב 10 שנים אחרונות תמיד סביב 92 עד 97 בעלייה כל פעם,מבדיקה לבדיקה.. A1Cתמיד תקוע על 5.3 האם דאגתי מוצדקת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מיי הרופא שלך צודק-הסירי דאגות מליבך כרגע אין לך ולו צל של סוכרת התוצאות בגדר הנורמה.

10/06/2016 | 23:35 | מאת: סוכרית

מעלה את הסוכר או לא משפיעה כלל? הרופא אמר להיות בצום,מותר לשתות מים? כשאני קמה אני צמאה מאוד ושותה כל יום 2 כוסות מים על הבוקר.תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לשתיית מים אין השפעה על תוצאת בדיקת הסוכר.

09/06/2016 | 19:05 | מאת: תמר

שלום ד"ר קנטר, אני בת 26, בהריון בשבוע 11. בעקבות בדיקת דם רגילה בה יצא ערך סוכר של 102 הרופא שלח אותי לבצע העמסת סוכר 50g והתוצאה יצאה 129. רציתי לדעת האם התוצאה תקינה בשבוע כזה מוקדם של ההריון או שעליי להתחיל לשמור על תזונה מותאמת? האם ככל שההריון מתקדם הסיכון לסכרת גובר או שאותו הערך עתיד להישאר דומה לאורך כל ההריון? אציין שאני בחורה בריאה, במשקל תקין. תודה וחג שמח, תמר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תמר, לאור התוצאה הבודדת הגבולית בדם מומלץ לך לשמור על הימנעות מסוכרים זמינים בתקופה הקרובה, ולחזור על מבחן הסקירה של תגובת הסוכר שעה לאחר מתן 50 גרם גלוקוז בשבוע 24-28

09/06/2016 | 07:32 | מאת: אלון

ד"ר שלום רב אני בן 51 לפני כ 8 חודשים בבדיקת הדם הסוכר בצום היה 85 במהלך 8 חודשים הפרזתי בתזונה עוגות ולחמים והמעטתי בפעילות הגופנית היום בבדיקת הדם בצום הסוכר היה 100 האם התוצאה תקינה? האם שמירה על תזונה תוריד את הערך או מרגע שהסוכר עולה אין דרך חזרה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלון, רמת הסוכר של 100 מ"ג בצום היא עדיין בתחום הסביר. אין ספק ששמירה על כלכלה נכטנה מופחתת סוכרים זמינים ופעילות גופנית מתונה סדירה יסייעו לך להמשיך ולהישאר בתחומי הרמות התקינות .

08/06/2016 | 19:17 | מאת: יעל

בן 17. ברקע אסטמה . מטופל בסימביקורט. הבוקר- בדיקת שתן כללית ( לא בצום, לאחר ארוחה ושתית אייס - קפה) התקבלו התוצאות שם הבדיקה תוצאה GLUCOSE - U STRIP 150 mg/dl BILIRUBIN- U STRIP NEG KETONES- U STRIP NEG SPECIFIC GRAV-U STRI 1.039 PH- U STRIP 5.5 PROTEIN- U STRIP NEG UROBILINOGEN-U STRIP NORMAL ERYTHROCYTES-U STRIP NEG NITRITE- U STRIP NEG LEUCOCYTES - U STRIP NEG. כעת , בערב, שעתיים לאחר הארוחה- בדיקת סוכר בדם בסטיק - 120. מה יכול להסביר את הערכים הגבוהים בשתן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת שסוכר יפיע בשתן הוא צריך להיות לעל לסף "המחסום" הכלייתי, בערכים של מעל 180מ"ג% בדם. ערכים אלה מופיעים בר"כ בסוכרת, אך קיימים מקרים נדירים יחסית של "גליקוזוריה" ששם מופיע סוכר מעל לנורמה בשתן גם בלא סוכרתיים ללא סוכרת בשל הפרעה במנגנוני הוויסות בכליה. מומלץ לך לבצע בדיקות סוכר בצום + שעתיים אחר ארוחה פחמימתית בקופה מדם ורידי (ולא בבית בסטריפ) על מנת לוודא מהו מצבך המטבולי הנוכחי מבחינת הסוכרים בדם.

שלום לך, על מנת שסוכר יפיע בשתן הוא צריך להיות לעל לסף "המחסום" הכלייתי, בערכים של מעל 180מ"ג% בדם. ערכים אלה מופיעים בר"כ בסוכרת, אך קיימים מקרים נדירים יחסית של "גליקוזוריה" ששם מופיע סוכר מעל לנורמה בשתן גם בלא סוכרתיים ללא סוכרת בשל הפרעה במנגנוני הוויסות בכליה. מומלץ לך לבצע בדיקות סוכר בצום + שעתיים אחר ארוחה פחמימתית בקופה מדם ורידי (ולא בבית בסטריפ) על מנת לוודא מהו מצבך המטבולי הנוכחי מבחינת הסוכרים בדם.

05/06/2016 | 17:44 | מאת: שירי

סוג 2, האם התוצאה המתקבלת בבוקר היא תוצאה ישירה של מה שאכלתי והפעילות או שינה של היום הקודם או שזה אקראי אם יש לך סכרת, והאם זה משנה אם הצום היה 8 או 12 שעות תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ל שירי צום של 8 שעות מספיק, מומלץ ב 3 הימים שקדמו לאכול נכון ולא להחסיר ארוחות.

02/06/2016 | 18:54 | מאת: יונה זליגר

טוען לשפור רציני ברמת הסוכר עד כדי הפסקת נטילת תרופות.האם מוכר? האם יש ממש בדבריו?

לא ידוע ולא מוכר. לא ברור אם זה עוד שרלטן או שיש משהו בדברים שאינם מוכרים לי.

01/06/2016 | 17:52 | מאת: דניאל

שלום לך ה"כהן הגדול" בתחום... שאלתי מכוונת לערכים שכמדומני בין 100-127 המכונים טרום סוכרת. בהנחה שאדם נמצא קבוע בתוך תחום הערכים הנ"ל, האם הוא חשוף לסיבוכים כאלה או אחרים הקשורים למחלת הסוכרת? מקדים תודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל לא אבל לפעמים כן.

01/06/2016 | 15:44 | מאת: יוסי

בהמשך לשאלתי שהסוכר בצום 8 על 100 ביצעו לי בדיקת ההומגלבין מסוכר hbc1 משהו כזה ויצא ערך של 5 אשמח לתשובתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה
05/06/2016 | 15:33 | מאת: יוסי

שכחתי להוסיף האם יש קשר או שחלילה נטילת קלונקס יכולה לבלבל את הבדיקה!? יש לציין שאין סכרת במשפחה תודה

שלום לך לא מובן לי מה זה "בצום 8 על 100 ". האם הכוונה לתוצאה של 100 מג% לאחר צום של 8 שעות? בכל אופן המוגלובין מסוכרר של 5% הוא תקין לחלוטין.

שלום רב לאחר הריון ראשון עם בכרת הריון מאוזנת בדיאטה, ביצעתי העמסת סוכר 100גר' בשבוע 17 בהנחיית רופאת הנשים שמלווה אותי מקופת החולים. תוצאות הבדיקה יצאו תקינות לחלוטין ולא העידו על סכרת הריון. בשבוע 28 ביצעתי מעקב גדילת עובר לבדוק כמות מי שפיר והערכת משקל וגם לפי בדיקה זו הפרמטרים תקינים ומעידים שאין חשש לסכרת. נאמר לי על ידי רופא נשים פרטי שצריך לבצע שוב העמסת סוכר לאחר שבוע 26, כדי לוודא שלא התפתחה בכל זאת סכרת הריון (היות והנטייה לכך קורת לקראת סוףך ההריון). האם עלי לבצע שוב העמסת סוכר? אני בשבוע 28. אודה לתשובה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מה שמומלץ זה לבצע מבחן סקירה של שתיית 50 כר גלוקוז ובדיקת הרמה התגובתית בדם אחר שעה. אם הרמה שתתקבל תהיה מעל ל 1145 מג% אחר שעה מומלץ אז לבצע העמסת גלוקוז של 100 גר' למשך 3 שעות, וכל זאת בשבוע ה 28.

01/06/2016 | 09:32 | מאת: איילת

שלום. קראתי שאחד הגורמים לסכרת הריונית הוא רמות גבוהות של הורמוני שילייה כמו פרוגסטרון. אני נמצאת כרגע בהריון שנכנסתי אליו לאחר כמה הפלות ולכן בתחילת ההריון קיבלתי פרוגסטורן בנרות כדי לתמוך את תהליך השתרשות העובר. מאוחר יותר בהריון התגלתה לי סכרת הריונית. אין לי במשפחה מקרים של סכרת או סכרת הריונית וגם בהריון הראשון שלי לא היתה לי סכרת הריונית. האם אפשרי שהפרוגסטרון שנטלתי בתחילת ההריון אמנם סייע בהשרשת העובר אך גם יצר תנאים מיטיבים להתפתחות סכרת? האם נכון לקשור בין השניים? תודה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא ברור מהם הגורמים להתתחות סוכרת הריונית בפרט בנשים עם גורמי סיכון. לא רק הפרוגסטרון אלא גם הורמונים שלייתיים אחרים יכולים לתרום לכך. החוקרים כיום חושבים שהעלייה המשמעותית ברמות הפרוגסטרון ממקור שלייתי יש לה תפקיד בהתפרצות הסוכרת ההריונית בנשים שהיו להן גורמי סיכון לסוכרת שקדמו להריון. עד כמה הנרות שקבלת תרמו לכך-קשה לדעת.

01/06/2016 | 07:01 | מאת: דניאלה

האם לחצי כדור גלוקומין יש השפעה על ערכי סוכר או שבכל מקרה יש להתחיל עם כדור שלם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המינון במחצית כדור הוא נמוך ולעתים לא אפקטיבי, אם כי במקרים של קדם סוכרת הוא טוב מאשר שום כלום. המינן של חצי כדור בארץ הוא 425 מ"ג, ואילו בחו"ל יש כדורעם של 250 ו/או 500.

שלום רב! עשיתי בדיקת סוכר התוצאה 88. בדיקת המוגלובין מסוחרר 6. יש לציין שאני אנמית 11.8 (טלסמיה מיינור). למה להתייחס לתוצאת סוכר שיצאה תקינה או להמוגלובין המסוחרר? מה קובע חלילה אם זה קדם סכרת. והאם ההמוגלובין המסוחרר מסוכן? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אנמיה יכולה לתת תוצאת המוגלובין מסוכרר גבוהה מעל לתקין. מה שקובע אם יש לך סוכרת זה רמות הסוכר בדם בצום + שעתיים אחר האוכל.

שלום לך אנמיה יכולה לתת תוצאת המוגלובין מסוכרר גבוהה מעל לתקין. מה שקובע אם יש לך סוכרת זה רמות הסוכר בדם בצום + שעתיים אחר האוכל.

30/05/2016 | 20:46 | מאת: חגית

בת 36,משקל גוף תקין ,פעילה ספורטיבית ,בריאה עד לפני כחודשיים כשהתחלתי לחוש עיקצוצים /חוסר תחושה בכפות ידיים ורגליים בנוסף המון זמן אני סובלת מפה יבש ותכיפות במתן שתן ובזמן האחרון יש לי צורך עז במתוק כל הזמן בבדיקות הדם התגלה טרום סכרת 5.8 (בצום של 8 שעות )וכמו כן כולסטרול גבוה שאלתי היא האם אני אכן במצב של טרום סוכרת או סיבוך סוכרת ??? האם למרות הצורך העז במתוק אסור לי לאכול מתוק ?מכיוון שמרגע היוודע לי תוצאות הבדיקות דם נמנעתי לחלוטין. מסוכר ופחמימות פשוטות האם שינוי תזונתי יפתור את הבעיה או שאני צריכה לשלב טיפול תרופתי ? בנוסף אני שוהה כרגע בחול ובעה טסה עוד שבוע לארץ -האם יהיה מסוכן לטוס במצב הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה
30/05/2016 | 23:29 | מאת: חגית

תוספת לשאלה -חגית בנוסף יש תחושת ריגישות חזקה מאוד בכפות הרגליים כל דבר קטן גורם לי למין "צמרמורת"

שלום לך חגית, ערך סוכר של 5.8 מילימול/ל שנמדד בחו"ל שווה לערך של 104.4 מג% כמקובל במקומותינו. ערך זה חשוד למצב של קדם סוכרת. גם התאווה למתוק תואמת. מאידך לא די בבדיקה יחידה לאבחנה סופית. מומלץ לך להימנע מסוכרים זמינים בדיאטה שלך, ולחזור על הבדיקות לסוכר בצום+שעתיים אחר ארוחה פחמימתית וכן המוגלובין A1C בדם ואז נוכל לקבוע את האבחנה סופית.

30/05/2016 | 00:25 | מאת: ילדת אור

שלום , לאחר ערכי סוכר גבוהים וחוסר הצלחה באיזון - התחלתי בדיאטה דלת פחמימות (מקסימום 100ג ביום) לאחר חיפוש קצר באינטרנט - גיליתי שבעצם אני עושה את ה"דיאטה הקטוגנית" (אמנם מסיבות אחרות אבל בשורה התחתונה אותו הדבר) השאלה שלי היא כזו : האם רמה גבוהה של קטונים(בין 1.5-3) עם ערכים רגילים של סוכר (לא עליתי מעל ה100 כבר שבועיים) עדיין מסוכנת? תמיד הבנתי שזה עלול לגרום לחומציות יתר בדם וכוץ האם כאשר ערך הסוכר הוא בטווח הנורמה זה בסדר? בתודה מראש בתשבע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עליה ברמות הקטונים (חומצות קטו) בדם ובשתן יכולה להיות סימן של חמצת קטותית בסוכרת מסוג 1 עם ערכי סוכר גבוהים מאד וחסר יחסי של אינסולין, או בבריאים לאחר צום ממוסך או שינויי דיאטה קטוגנית. ברמות סוכר תקינות אין מה לחשוש .

24/05/2016 | 17:38 | מאת: יוסי

שלום רב אחרי בדיקות כלליות תקינות ..למעט סוכר בצום 8 שעות ערך של 100 קבלת הבדיקות עקב סימפטומים של יובש מעט יובש בפה עניים שותה מספיק רופא עניים אמר שזו תגובה אלרגית עונתית אך היובש לא עוזב אותי..כבר תקופה ארוכה כמה חודשים האם זה סימון לסוכרת!? מאוד חושש נוטל קלונקס קבוע..אולי קשר בין שני הדברים תודה.בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסי, ערכים שמעל ל100 עד 126 מצביעים על קדם סוכרת. הערך שלך של 100 הוא גבולי אבל לא די בבדיקה בודדת. מומלץ לחזור על בדיקות סוכר בצום+שעתיים אחר ארוחה עשירת פחמימות ואז נראה.

23/05/2016 | 20:22 | מאת: דפנה

שלום האם לקיחת חצי כדור גלוקומין ביום יש לו השפעה על רמות סוכר האם זה טיפול אפקטיבי או שבכל מקרה עדיף כדור שלם.

27/05/2016 | 11:20 | מאת: איציק

לא מומלץ לחצות גלולת גלוקומין (וכל גלולה אחרת שאין בה חריץ שמקל לחצות אותה).

לפני בדיקת שומנים בדם דרוש צום 12 שעות. אני חולה סוכרת סוג 1, ולרוב קורה שאני נאלץ לאכול פחמימות ב12 שעות אלו (למניעת היפו). במידה ואני לא אוכל אז (ב12 שעות הצום) מאכלים המכילים גם שומן וכולסטרול, אלא רק פירות או פירות יבשים (ולא פירות שומניים כאבוקדו ואגוזים), האם גם זה מפריע לבדיקת השומנים בדם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עדיף לאכול פירות כתפוחים, אגסים, תות שדה . יש כאלה שטוענים שתמרים מפחיתים רמות כולסטרול...

22/05/2016 | 17:42 | מאת: רוני

מטפורמין לפני או אחרי האוכל! כמה פעמים ביום רמות בין 150-180

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מומלץ לקחת מטפורמיו אחר האוכל. ברמות סוכר כפי שצוין (ללא טיפול תרןפתי?) ניתן להסתפק בטבליה אלת ליום בערב אחר האוכל.

אני בת 35, חולת סכרת מזה 8 שנים. שנתיים וחצי על משאבת אינסולין. לא מאוזנת. בבדיקת אחות אחרוני הסתבר כי כמעט ולא מרגישים דופק ברגליים. בחודשים אחרונים יש תחושות נימול בידיים ורגליים ובימים אחרונים הרגשה שכאילו משהוא זוחל על העור של הרגליים. שאלה: האם יש ממה לחשוש? מי אמור לטפל בעניין זה ואילו בדירות הייתם ממליצים לבצע. ( ברקע יתר לחץ דם, אסטמה (על סטרואידים) אי ספיקה מבטם מיטראלי -מינימאלית, פרוטאינואוריה, לאחר ביי פס. ) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כאשר הסוכרת אינה מאוזנת ורמות הגלוקוז הן גבוהות, מחלה הסוכרת שהיא בעצם מחלת כלי דם גדולים וקטנים מתפתחת וסימניה באים לביטוי על ידי הפרעות בכלי הדם הקטנים לעצבים בגפיים התחתונות שגורמות לתחושות הנימול וירידה בתחושה. העדר הדפקים מצביע על הפרעה גם בכלי הדם הגדולים יותר לגפיים התחתונות. חש לבצע בדיקות של דופלר לכלי הדם ברגליים לגבי הפרעות הזרימה ואם הוא לא תקין לפנות למומחה כלי דם, וכן בדיקת EMG +הולכה עצבית ברגליים ואם לא תקין להתיעץ עם נוירולוג. מומלץ לעיין בפרקי המתאימים על הפרעות כלי דם ונוירותיה סוכרתית בספר החשוב:"סוכרת (כרך ב)-סיבוכי הסוכרת-להתמודד ולהצליח" בחנות הספרים בקניון הקרוב למגוריך לקבלת הסברים ומידע נוסף.

20/05/2016 | 17:13 | מאת: יורם

לאחר שש שנות סוכרת מאוזנת בעזרת תרופות עברתי לתזונה שרובה טבעונית וקצת ספורט. לאחר שלושה שכועות ירדתי כ 12 אחוזים במשקל, ערכי הסוכר ירדו משמעותית והפסקתי ליטול תרופות. היום כחצי שנה אחרי, ה A1C שלי 5.6 , (לפני 3 חודשים 5.7 ובתקופת התרופות , הסוכר שעתיים אחרי הארוחה 120 - 140 אבל הסוכר בבוקר אחרי 8 שעות צום : 135. השאלה הראשונה היא האם אני עדין מוגדר חולה סוכרת ואין ברירה אלא לחזור לתרופות? השניה היא למה זה קורה רק אחרי צום במשל הלילה והאם הסוכר מידי בוקר מושפע רק ממה שעשיתי ביום הקודם (אוכל ופעילות), ו/או לאיכות השינה בלילה האחרון? יצויין כי כשנה לפני השינוי שעברתי התחלתי לחוות בעיות עצביות בכפות הרגלים והרדמויות של הידים וזה לא השתנה לאחר השינוי בתזונה והפסקת נטילת התרופות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יורם, רמות סוכר בצום של 90-140 מג% בסוכרתים הם הרמות המעידות על איזון סביר, וזה בחלק מהמטופלים מושג על ידי ירידה במשקל כלכלה מתאימה , ארולות בזמן ופעילות גופנית. כל עוד אתה בתחום זה הסוכרת שיש לך שנים יציבה ומאיזנת ואין צורך בתרופות כרגע.

שלום רב, בת 20, עם סוכרת נעורים. תת פעילות בלוטת התריס וpcos10 שנים עם סוכרת שאינה מאוזנת כלל. בחצי שנה האחרונה התחלתי ללקחת את עצמי קצת בידיים. הייתי על a1c מטורף של 13.5. וירדתי תוך 3 חודשים ל9 עדיין גבוהה אך במגמת שיפור לפחות אחרי שנים של חוסר איזון. נכנסתי למחקר לאחרונה. ומקפידה יותר. המחקר הוא על תרופה חדשה שאמורה להוריד את הסוכר בדם דרך השתן. בכל אופן, שאלתי היא כזאת : האם יש קשר לכך שבשנה האחרונה אני חולה לעיתים תכופות לסכרת? מה שלא היה לי בתדירות כזאת בעבר. אני מצטננת בקלות, עם שפעות / וירוסים לעיתים קרובות. ובייחוד מאז שנכנסתי למחקר - והתאזנתי. אני מרגישה זאת אף יותר . האם יש משהו לעשות כדי לשפר/ לשנות את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לנה, סוכרת שאינ מאוזנת תורמת לירידה בעמידות הגוף בפני זיהומים. יש לעשות הכל כדי להגיע לרמות של המוגלובין מסוכרר של פחות מ 7.0%. רצוי על ידי התאמת מינוני האינסולין וארוחות במועדן תוך הקפדה על הדיאטה.

שלום מתי יש לקחת גלוקומין ? מיד בתום ארוחת הערב או אחרי חצי שעה מהארוחת הערב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אילנה הםעילות הפםרמקולוגית של גלוקומין אינה תלויה בארוחה, אך משום שבחלק מהנוטלים אותה הופיעו כאבי בטן ואי נוחות מקובל לקחת אותה בסיום הארוחה בערב.

19/05/2016 | 06:34 | מאת: מייקל

איך מצמצמים ת'אופציה של לקבל סוכרת לכאלה עם רקע משפחתי בזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מייקל, מומלץ לך לשמור על אורח חיים בריא, להמנע מסוכרים זמינים ככל האפשר, לקיים פעילות גופנית מתונה קבועה ולשמור על משקל סביר להפחתת הסיכון לפתח סוכרת בעתיד.

19/05/2016 | 06:29 | מאת: חסוי

אם למישהו יש אבא חולה סוכרת אז מה הסיכויים שגם לו יהיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סוכרת קיימת אצל בן משפחה בדרגת קרבה ראשונה הופך אותך למי שנמצא בסיכטון גבוה יותר לפתח סוכרת עתידית בהשוואה למי שבמשפחתו הקרובה אין סוכרת בכלל. מומלץ לך לשמור על אורח חיים בריא, להמנע מסוכרים זמינים ככל האפשר, לקיים פעילות גופנית מתונה ולשמור על משקל סביר להפחתת הסיכן.

18/05/2016 | 17:34 | מאת: טליה

שלום רב לאחר תוצאה של 173 בהעמסת סוכר 50 גרם הופניתי להעמסת סוכר 100. להלן התוצאות בצום:88 לאחר שעה:189 שעתיים: 145 שלוש: 52 לפי הבנתי תוצאה אחת חריגה אין בה כדי לאבחן סכרת הריון. האם התוצאןת שלי תקינות? הרופא שלח אותי למרפאת סכרת רק בגלל תוצאה אחת חריגה. האם באמת זה מצריך מעקב? אציין כי אני בת 37, הריון שלישי תקין בלי עבר של סכרת ובלי עודף משקל אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך טליה, תוצאה אחת חריגה בהעמסת 100 גר סןכר אינה מספיקה ללבחנת סוכרת הריונית. אך לאור התגובה למבחן מתן 50 גרם שהייתה גבוהה, מומלץ בכל זאת לשמור על כלכלה ללא סוכרים זמינים ולהשאר במעקב רופ ובדיקות סוכר בצום תקופתיות במהלך ההריון.

17/05/2016 | 17:29 | מאת: מרינה

שלום במהלך הבדיקות השגרתיות בהריון בשבוע 26, ביצעתי בדיקות העמסת סוכר. ה 50 יצאה גבוהה עם תוצאה של 174. כמובן ששלחו אותי לעשות את ה-100 והתוצאות : בצום 78, אחרי שעה 215, אחרי שעתיים 169, ואחרי שלוש שעות 78. אני מבינה שהשעה והשעתיים אינן תקינות, האם זה נחשב לסכרת הריון? האם ניתן להסתפק בשינוי התזונה? כמו כן האם קיים קשר בין אנדוקרינולוגיה לסכרת ( אני אחרי כריתת חצי בלוטת התריס ומאוזנת על ידי טירוקסין. אודה לתשובתך, בכבוד רב מרינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מרינה שתי תוצאות חורגות בהעמסת סוכר של 100 גר גלוקוז בתוספת תוצאה חריגה של מבחן הסקירה להעמסת 50 גר שהוא גבוה מצביעים על כך שיש לך סוכרת הריונית. יש להתחיל בדיאטה מתאימה לסוכרת בסיוע דיאטנית ולהיות במעקב אצל רופא להערכת הצורך בשילוב תרופות או אינסולין בהמשך ההריון.

שלום, אני בת 65. הייתי סוכרתית סוג 2 ועכשיו אני סוג 1. מטופלת באינסולינים - טרגלודק, ויקטוזה והומלג. כול בוקר, בצום, יש לי 300 סוכר למרות שנעשה ניסיון לשנות את המינונים. איזה מהאינסולינים כדאי להחליף? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך היות ות מתחילה את היום ברמות גבוהות קצוי להתיעץ עם הרופא המומחה המט]ל בך לגבי אפשרות של החלפת הטרגלוטק בהזרקת לנטוס לפני השינה וניטור המינון עד למינונים שיביאו לרמות סוכר בצום ממוצעות של בין 100 ל 140.

שלום רב! בת 47 טלסמיה מיינור המוגלובין 11.8.עשיתי בדיקת דם בצום להלן התוצאות - בדיקת גלוקוז 88, המוגלובין מסוחרר 6. פעם ראשונה שעשיתי בדיקת המוגלובין מסוחרר. אני קצת מודאגת האם חלילה זה מעיד על סכרת? קראתי שיש קשר בין אנמיה להמוגלובין מסוחרר. תודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שרית ההשפעה של אנמיה על ההמוגלובין המסוכרר נחקרה בעיקר במקרי אנמיה שצחובק ברזל ובמידה מועטה יותר בחמספרי חולים קטנים בהפרעות אחרות של כדוריות אדומות. נצפתה עליה של רמות ההמוגלובין המסוכרר ברוב המקרים מתחומם של 5.5 ל6.0 ובמקרים אחרים בהם האנמיה הייתה יותר קשה הגיעו עד ל 7.5 בממוצע בלא סוכרתים. הנושא ממשיך להיות תחת מחקר להבנת המנגנונים השונים. כך שיתכן שהעליה אצלך היא אמנם בשל הטלסמיה והאנמיה הקלה אך מומלץ לבצע בנוסף לבדיקת סוכר בצום גם בדיקה שעתיים אחר אורחה עשירת פחמימות כדי לשלול בבטחון קדם סוכרת.

16/05/2016 | 17:59 | מאת: מיכל

שלום, אשמח לקבל חוות דעת לגבי משמעות התוצאה וכיצד לפעול בהמשך הדרך. אני שבוע 27: בצום...93 60 דקות...197 120 דקות...139 180 דקות...48 יתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רק ערך אחד (אחר שעה} הוא מעל לרצוי וכל האחרים אינם עולים מעל לרצוי כך שכנראה שאין לך סוכרת הריונית. מצד שני קיימת עדות לתגובה לבלבית ערה ונפילת הסוכר בדגימה אחר 3 שעות, ולכן מומלץ לך לחלק את הארוחות שלך ל 6 ארוחות קטנות ושוות בייעוץ עם דיאטניחת למניעת נפילת סוכר תגובתית אפשרית (ראקטיב היפוגליקמיה)

15/05/2016 | 19:46 | מאת: מירב

שלום. יש לי סכרת הריון. שבוע 31. הרופא נתן לי גלובן חצי כדור בבוקר וחצי כדור בערב. האם גלובן מותר בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מירב אין הסכמה מלאה בין הרופאים השונים לגבי נטילת תרופות דרך הפה בסוכרת הריונית. ה FDA וכן איגוד בסוכרת האמריקאי לא ממליץ על תרופות בהריון אלא ל אינסולין בלבד.מאידך איגוד הגייקולוגים האמריקאים מאפשר נטילת גלובן במינונים נמוכים בסוכרת הריונית לגבי רמות סוכר בצום שבין 95 ל 125. יש אפילו מומחה אמריקאי אחד שמאפשר נטילת מטפורמין במינון מינימלי. גם בארץ הדעות חלוקות ויש רופאים שמאפשרים נטילת גלובן במינונים נמוכים. לדעתי אם הסוכרים שלך בצום הם מעל 126 יש לקחת אינסולין כל זאת כמובן בשילוב עם דיאטה קפדנית בהדרכת דיאטנית. בהדרכת ומעקב הרופא ולא תרופות דרך הפה.

15/05/2016 | 19:33 | מאת: אדוה

תודה על התשובה. מה בנוגע לערכי הסוכר בשתן, 500 mg/dl, כאשר ערכי הסוכר בדם בשעת הבדיקה היו 78, והמוגלובין A1C 6.2?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא ברור לי אם בדיקת השתן נעשתה משתן ראשון מדגמי בבוקר בצום או במהלך היום?

שלו רב, ביצעתי בדיקה לגלוקוז, לאחר צום של 8 שעות, התוצאה הייתה מעל הנורמה - 106. האם יש מה להילחץ? האם זה אומר בהכרח על מצב טרום סוכרתי? יש לציין שהייתי מאוד בלחץ וחרדה בזמן הבדיקה (בגלל פחד ממחטים), האם לדעתך יש קשר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מירב, בדיקה אחת אינה מספיקה. יש לחזור על הבדיקות לסוכר בצום+שעתיים אחר ארוחה עשירת פחמימות וכן המוגלובין A1C על מנת לשלול או לאשר מצב של קדם סוכרת.

15/05/2016 | 15:55 | מאת: שרית

שלום רב. ביצעתי בדיקת דם הגלוקוז יצא נורמל כתוב ואילו -HEMOGLOBIN A1C % 6.0 % אני מאוד מודאגת האם זה מראה שיש לי חלילה סוכרת? מה לגבי בדיקת הגלוקוז שיצא נורמל. אנא תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שרית, לפני החלטוה סופית יש לבצע בדיקות גלוקוז בדם בקופה בצום +שעתיים אחר ארוחה עשירת פחמימות. ההמוגלובין המסוכרר הוא גבולי וצריך לראות מה הסוכר לא רק בצום אלא גם שעתיים אחר ארוחה כנ"ל

שלום לך שרית, לפני החלטוה סופית יש לבצע בדיקות גלוקוז בדם בקופה בצום +שעתיים אחר ארוחה עשירת פחמימות. ההמוגלובין המסוכרר הוא גבולי וצריך לראות מה הסוכר לא רק בצום אלא גם שעתיים אחר ארוחה כנ"ל

13/05/2016 | 17:11 | מאת: הבן

אבי בן 80 החל לסבול לפני מספר שנים מסימני נורופויה עצבית ברגליים. הסוכרת די מאוזנת 120. לפעמים 130. מקפיד על דיאטה ללא סוכר. שתי שאלות. היה מקבל גולקופאג בבוקר וגליבטיק בערב. בשלב מסויים הסבירו שהגליבטיק לא טוב מה גם שהיה גורם לו לירידה חזרה בסוכר וחולשה. עברנו לכדור בוקר כדור ערב של גלוקפאג בלבד. מאז די בפתרומיות 4 חודשים מאז השינוי הזה הופיעו שינויים ביציבות ונוירולוג אמר שזה מהנוירופטיה סוכרתית. האם זה קשור לזה שהפסקנו גליבטיק? האם כדאי לחזור לגליבטיק? זה יעזור לעניין עצירת הנוירופטיה ? שנית האם באמת הגליבטיק גורם נזק לגוף י6תר מהגלוקפאג? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הגליבטיק היא תרופה מקבוצת ממריצי הלבלב שבגילו של אביך נטילתה בערב עלולה לגרןם להיפוגליגמיה. הגלוקומין נראה מתאים יותר. שתי התרופות הללו אינן תורמות או מחמירות נוירופתיה.

12/05/2016 | 12:19 | מאת: אדוה

שלום דוקטור, אני בת 37, סוכרתית TYPE 1 כ 35 שנים. מטופלת במשאבת אינסולין. בבדיקת שתן שערכתי [דגימה ראשונה של בוקר] ערכי הסוכר בשתן היו 500 mg/dl וערכי חלבון בשתן 50 mg/dl. ערכי הסוכר בדם בשעת הבדיקה היו 78, והמוגלובין A1C 6.2. ערכי מיקרואלבומין וקריאטינין והיחס ביניהם נמצאו תקינים. אינני סובלת ממחלה נוספת כלשהי. אני מוטרדת מאד מהמצאות חלבון וסוכר בשתן, כיון שעד עתה תוצאות הבדיקות של חלבון וסוכר בשתן היו NEG או NORMAL. האם התוצאות מעידות על פגיעה התחלתית בתפקוד הכליות או על פגיעה אחרת? תודה רבה!

12/05/2016 | 12:31 | מאת: אדוה

ערכים מדויקים של מיקרואלבומין וקריאטינין בדגימת שתן ראשון של בוקר: μg/ml 13.74 MICROALBUMIN-U SAMP mg/dl 327.4 CREATININE- U SAMPLE μg/mg 4.20 MICROALBUMIN/CREAT

שלום לך אדווה בדיקה השתן למיקרואלבומין מדגמי של בוקר היא תקינה. למען השקט הנפשי שלך מומלץ לבצע בהזדמנות איסוף שתן של 24 שעות לסך המיקרואלבומין/קראטינין ואז נדע לבטח אם הכל בסדר (קרוב לוודאי9 או שמתחיה בעיה כל שהיא.

11/05/2016 | 14:26 | מאת: אורח

שלום רב, אני סובל מהפרעת חרדה לא מאוזנת, למרות נסיונות תרופתיים רבים. אחד הביטויים של החרדה הוא חרדה מפני רופאים ובדיקות רפואיות כלשהם. גם כשאני מודד לחץ דם בבית אני נכנס לחרדה חזקה מהפחד שהתוצאה לא תהיה תקינה - וכתוצאה מזה בדיקת לחץ דם תמיד יוצאת אצלי עם דופק מעל 100. לעצם השאלה שלי - בבדיקת סוכר בדם מהאצבע בקופ"ח (פעם ראשונה בחיים שבודקים לי סוכר ולכן ברור שזה היה עם הרבה חרדה) הייתה תוצאה 115 שהיא לא תוצאה תקינה. כשאמרתי לאחות שיתכן ולא הייתי בצום כנדרש (אלא יתכן שאכלתי משהו מתוק תוך כדי שינה כ-4-5 שעות לפני הבדיקה) היא אמרה לי שזה לא משנה וזה בכל מקרה לא תקין. כעבור 3 שעות חזרתי על הבדיקה כשאני עדיין בצום (במכשיר בדיקה ביתי אצל חבר), הפעם באווירה פחות לחוצה והפעם התוצאה הייתה 97. שאלתי - במידה ואכלתי משהו 4-5 שעות לפני הבדיקה האם התוצאה תקינה ? במידה ולא אכלתי, או בכל מקרה - האם חרדה חריפה לפני הבדיקה עלולה להשפיע בצורה משמעותית על התוצאה ? חשוב לי לדעת את זה כי ברגע שיש חשד לבעיה של סוכר אני אצטרך לעבור את הבדיקה הזאת שוב בזמן הקרוב, אולי יותר מפעם אחת ולצערי גם זה כנראה יהיה עם הרבה חרדה. ואני חושש ממצב בו התוצאה תצא שגויה בגלל זה. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
11/05/2016 | 18:44 | מאת: אליהו הנביא

לבדיקת דם לסוכר יש להגיע עם צום של 12 שעות לפחות.זהו המכנה המשותף של הנבדקים ומכאן בסיס ההשוואה. מובן שלאכילת ממתק שעות ספורות טרם הבדיקה עלולה להיות השפעה. אין להסתמך על מדידה ביתית לצורך קביעת אבחנה. חרדה עשוייה בהחלט להעלות רמת סוכר בדם. אולם אם הנך בחרדה תמידית יש להתייחס לחרדה כמצב "הנורמלי" שלך מבחינת אינדיקציות רפואיות. וכעת חכה לתשובת הכהן הגדול דוקטור קנטר....

12/05/2016 | 11:58 | מאת: אלישע הנביא

לפי התיאור שלך כנראה שהאחות בדקה לך סוכר באמצעות מכשיר ביתי...הוא לא כלי אבחנתי מוסמך.

שלום לך מצביחרדה חכוחים לגרום לעליה בתגובת הסוכר לערכים שמעל ל 100 . מומלץ לך לבצע בדיקת דם בקופה להמוגלובין A1C שתראה את ממוצע כל הסוכרים שלך בשלושת החודשים האחרונים והיא (הבדיקה עצמה) אינה מושפעת ממצב חרדה בעת הלקיחה של הדגימה.

11/05/2016 | 10:49 | מאת: אברהם

עד לאחרונה הייתי מאוזן בעזרת לבמיר וגנואט. כתוצאה מעליה בקראטינין הועברתי לטרג'נטה והחוסר של הגלוגקמין כנראה מונע איזון. ( עברתי כריתה חלקית של הלבלב) מה עוד ניתן להוסיף להרכב. סוכר בצום סביב שמונים -תשעים ,הבעיה במדידה בשעתיים לאחר הארוחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אברהם, הסוכר שלך בצום הוא טוב. הבעיה שלך היא התגובה לארוחות, ורצוי לשקול עם הרופא שלך שילוב של כמות מינימלית אפקטיבית של רפאגליניד (נובונורם)בצמוד ולפני הארוחות העיקריות.

מה עדיף בדיאטה לסוכרת: 1. לחפ מחיטה מלאה ודגנים מכיל 21 גר פחממות ל100 גרם מוצר 16 גר סיבים תזונתיים מכיל דקסטרוזה או לחם מחיטה מלאה ושיפון מכיל 43 גר פחממות ל100 גרם מוצר ו10 גרם סיבים תזונתיים לא מכיל סוכר. בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך חנה עדיף מה שפחות פחמימות ויותר סיבין תזונתיים