פורום בוגרים עם סוכרת סוג 1

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - סוכרת נעורים (סוג 1) טיפול והתמודדות
אבחון סוכרת מסוג 1 הינו אירוע משנה חיים עבור כל אדם בכל גיל. כאשר האבחון נעשה בגיל הילדות, לרוב צוות רב מקצועי במרפאות הסוכרת לילדים עוטף את הסוכרתי ומשפחתו ומספק מענה כולל למגוון הצרכים ומעטפת תומכת. כאשר מסתיים המעקב במרפאת הילדים או כאשר האבחון נעשה בגיל מבוגר נוצר חלל בהיבט הטיפולי והתומך במקרים רבים. בפורום זה תוכלו להתייעץ עם מומחי מרכז DMC לטיפול בסוכרת - בין אם אתם בוגרים עם סוכרת סוג 1 או בני משפחה. מטרת הפורום לסייע לכם במתן ידע, תמיכה ומענה על השאלות המעסיקות אתכם - החל מהטיפול ברפואי ודרך מידע בנושא מכשור רפואי מתאים, תמיכה נפשית ועד הצורך במידע לגבי תזונה מומלצת, חידושים בתרופות ובטכנולוגיות לסוכרתיים ועוד. .
203 הודעות
153 תשובות מומחה

מנהלי פורום בוגרים עם סוכרת סוג 1

20/04/2017 | 10:50 | מאת: אלירז

אני סובל כ ארבע שנים מסוכרת מבוגרים סוג 1, אולי LADA (אין אבחנה חד משמעית). מטופל מזיהוי המחלה והלאה באינסולין ארוך טווח, לנטוס ןלאחרונה דגלודק, כ 13 יח' כל לילה. מאוזן חלקית בלבד. לאחרונה, התחלתי כחודש לקחת כדור יוקריאס 850\50 התחלתי אחד ליום ועברתי לשניים לאחר שההשפעה היתה מפתיעה. גלוקוז בצום 80-100 לרוב. במקביל התחלתי להפחית יחידות האינסולין בעצת הרופא (כרגע 8 יח' בלבד). לאכזבתי קראתי שיוקריאס עלול לגרום לדלקת בלבלב ואף לסרטן לבלב! שאלתי: מה עדיף- להמשיך ביוקריאס ולהפחית אינסולין או להגביר יח' אינסולין עד לאיזון מלא ולוותר על ה יוקריאס. תודה.

16/04/2017 | 00:32 | מאת: תמר

שלום אני בת 54 ולפני כשנה אובחנה אצלי סכרת גבולית בבדיקה האחרונה ה-A1C עמד על 61 הטיפול שקיבלתי- כדור גלוקומין ליום. אני בד"כ נמנעת מלצרוך כדורים ובחודשיים האחרונים אינני נוטלת. שאלותיי הן- 1.האם אני מחוייבת ליטול את הכדור, או שזה יותר כטיפול מונע? 2. אני חשה צורך לאכול משהו מתוק אחרי ארוחות, עד כמה זה מזיק וכיצד ניתן להימנע מכך? 3. לאחרונה אני חשה עייפות מתמדת, האם אי נטילת התרופה גורמת לכך? 4. האם הכדור עוזר בתהליך הרזייה? אשמח לקבל תשובות במיל לשאלותיי.

05/04/2017 | 15:39 | מאת: מני

סוכרתי בן 64. סוג 2. לוקח טוג'או- 44 יח' וג'נואט. ב-9 החודשים האחרונים A1C מתחת ל-7. בבדיקת עיניים נמצאו שטפי דם מעטים. רטינופטיה סוכרתית לא שגשוגית בדרגה התחלתית - בינונית (יותר משמאל). הרופא ביקש חזרה על הבדיקה אחרי 3-4 חודשים. אמר שחשוב להיות מאוזן. האם מומלץ לעשות עוד משהו. בבוקר, לא תמיד אני מתחת ל- 140.

04/04/2017 | 19:05 | מאת: מני

אני חולה סוכרת מסוג 2 נכשב לחולה מורכב סובל מחרופטיה נוירופטיה כורסטרול בעיות רישתית כיליה בודדת בעבר טופלתי בפרבליפ 20 ועודאזקור 10 הרופאה הימליצה לי על אטוזט היתחלתי בטיפול אך כשקראתי את תופעות הלואי ניבהלתי האם למרות ההזהרות בעלון לצרכן להמשיך בטיפול לציין כי יש לי תופעות של כאבי שרירים בשוקיים שפחתו ביזמן הטיפול באטוזט

17/03/2017 | 08:23 | מאת: רפי

שלום אני בן 41 מושתל דפיברילטור סובל מאי ספיקת לב של 23٪ בנוסף התגלה אצלי סכרת חמאס אני לא מטופל אני לוקח זריקות של אפידרה או לנטוס המדדים שלי לא יורדים מ400 סוכר כבר התייאשתי עד כדי כך שהפסקתי טיפול אני לא מצליח להתמודד עם זה יותר בבקשה עיזרו לי

05/01/2017 | 17:36 | מאת: עמנואל

אני שש שנים עם משאבה של מדטרוניק (754). אני שוקל לשדרג למשאבה 640G, אני יכול לקבל אישור מהקופה. בגלל שאני משתמש בסנסורים באופן פרטי שדרוג כזה יעלה לי 5,000 ש"ח - עלות המשדר. האם השדרוג באמת מועיל? האם כדאי להמתין חצי שנה כדי לראות אם יוצא דגם 670G שאמור להיות קפיצת דרך משמעותית? על פי פרסומים של מדטרוניק בבורסה אמור לצאת בארה"ב באפריל 2017 ובעולם ביוני (מדטרוניק אמרו לי שאם אחליף עכשיו לא ישדרגו לי 5 שנים וגם לא תהיה דרך לשלם את ההפרש - ואולי גם המשדר יוחלף). האם יש משאבה אחרת מומלצת (עם סנסור שעובד טוב ביחד)? ראיתי כל מיני דברים באינטרנט אבל נראה לי, שעל פני הדברים, החיבור הכי טוב של משאבה לסנסור הוא במכשירים של מדטרוניק (הבנתי שיש מד רציפים יותר טובים ואולי גם משאבות טובות אבל הייתי שמח שזה יעבוד במכשיר אחד) כמו כן, קראתי בחיפושים שלי בעניין שיש בשוק מד רציף של דקסקום שלא מחייב כיול ואפשר לסמוך עליו להזרקות - האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

עמנואל שלום, שאלותיך חשובות, אך אני לא בטוחה שהיום ניתן לתת תשובות מדעיות השוואתיות של מכשיר אחד מול השני. פרט למידע מחקרי כולל דיוק המכשיר, נוחות, גודל וכדומה, אתה שואל שאלות הקשורות לסבסוד או זכאות- וזה תלוי בקופה, סוג הביטוח בתוך הקופה, וכמובן גם היכולות הכלכליים שלך לממן את החלק שלא מסובסד. בהצלחה.

23/01/2017 | 08:49 | מאת: עמנואל

תודה על התשובה. כשעברתי למשאבה הצוות הרפואי המליץ על המשאבה שאיתה אני היום - לדעתי, כיוון שרוב החולים משתמשמים בה, הצוות הרפואי מכיר אותה, והיא מחברת הציוד הרפואי הגדולה בעולם והיא גם לא רעה בכלל. כעת, אני מנסה להבין איך ניתן לקבל החלטה מושכלת לגבי העתיד, ולמרות שקראתי השוואות מהעולם, כמו שאמרת, יש פער בין המצוי והממומן בישראל לבין מה שקיים בעולם, וחשבתי שלרופאים שמנוסים בתחום יהיו תובנות בנושא - לאו דווקא מבוססות מדעית.

10/12/2016 | 12:49 | מאת: מני

במכשיר הליברה יש לקבוע ערכי יחוס: נמוך וגבוה. אח"כ הגרף והניתוחים מתבצעים תוך התחשבות בערכים שנקבעו. איזה ערכים עלי לקבוע. אני בן 63 סוכרתי - 2 נוטל טוג'או וג'נואט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אפשר להגדיר מטרות סוכר בסנסור ליברה כנמוך 70 וגבוה 160 מג/ דל לצורך ניתוח התוצאות הגרפיות. איך אין לשכוח כי מטרת סוכר הטיפולית שונה והיא בצום 80-110 ושעתיים אחרי ארוחות עד 160-180 מג/דל. יש עוד פרטים שקובעים את מטרת האיזון וכעת לא ידועים כמו תפקוד כליות, האם אתה סובל מסיבוכי סוכרת, מהי רמת האיזון שלך, האם אתה מרגיש היפוגליקמיות וכו'. בהצלחה!

שלום. בעלי סוכרתי ואני מניחה שיש קשר בין סכרת נעורים ולחץ דם נמוך. הלחץ דם הנמוך משפיע על חיי היומיום שלו בצורה מאד משמעותית בגלל הסחרחורות. ערכי הסוכר שלו נמוכים בהתאם כאשר הלחץ דם נמוך. מה ניתן לעשות ? זה מצב בלתי נסבל כי הוא לא יכול לעבוד. בנוסף, הוא סובל משלושים על בסיס יומי לאחר כל ארוחה ללא יוצא מן הכלל ומלווה בכאבי בטן נוראים. זה הגיע למצב שהור מפחד לאכול בכלל הכאב שיגיע...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הקשר בין שתי מחלות הוא בדרך כלל הפוך, כלומר חולים סוכרתים סובלים ממחלת יתר לחץ בשכיחות גבוה יותר מאשר שאר האוכלוסיה. את מתארת קשר הפוך ועוד תופעות נוספות... יש להפנות אותו לבדיקת רופא להמשך בירור ואיזון סוכרת מיטבי. בברכה

31/07/2016 | 22:15 | מאת: אורה

שלום,בעלי סוכרתי סוג 1 כבר 16 שנה ובזמן האחרון מסוכר גבוה יחסית 120 -220 הוא נמצא בימים אלו בערכים נמוכים מבלי להזריק אינסולין בכלל. הוא יכול לעבור ימים שלמים בלי אינסולין כי הסוכר כבר נמוך בערכים של 70 ומטה. לעיתים הסוכר 100-120 שזה מצוין אבל לא ברור לי למה זה יורד מתחת ל 70. התקופה הנוספת היחידה שהוא לוקח זה להורדת הכטלסטרול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורה שלום, חסרים מספר פרטים על מנת שרופא יוכל להשיב על שאלתך. אנא כתבי לנו האם בעלך מטופל בזריקות אינסולין או במשאבה. האם בתקופה האחרונה אולי השתנה מינון האינסולין הבאזלי שהוא מזריק ?(ארוך הטווח, זה שמזריקים אחת ליום) האם הוא התחיל פעילות גופנית חדשה או שהוא יותר פעיל מהרגיל? תודה

25/09/2016 | 21:16 | מאת: אורה

עינת היי,בעלי מטופל באינסולין קצר וארוך טווח. לא היה שינוי במינון. לא פעיל גופנית. נהפוך הוא, הוא אפילו פעיל פחות מהרגיל.

15/07/2016 | 21:03 | מאת: דניאל

אני בן 21 חולה סוכרת נעורים 8 שנים ובשנה האחרונה התחלתי להתאמן במכון כושר ורציתי לדעת אם יש השפעה על פיתוח הגוף בתור חולה סוכרת נעורים? זה מעקב את הגדילה של השריר? פוגע בעלייה במסה? יש קשר בין סוכר גבוה או נמוך בדם לפיתוח גוף? מבחינת סינטוז חלבונים? פירוק שריר? תודה דניאל.

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום, אין השפעה שונה לבנית שריר או פיתוח גוף בין סוכרתים מאוזנים לבין אנשים בריאים ללא סוכרת. רמות סוכרת אופטימליות לפעילות גופנית עם ביצועים מוצלחים ביותר לפי עבודות קטנות הן בין 100-130 מג/דל וזה מענין מכוון שרמות סוכר תקינות הן פחות מ-100. כמובן שחשוב להימנע מהיפוגליקמיות במהלך או אחרי פעילות. כהשלמה לכך, על מנת לוודא שהעבודה על מסת השריר תהיה אפקטיבית חשוב לאכול כמות מספקת של חלבונים לאורך היום, כמו גם לאחר האימון. בנוסף, יש חשיבות גם לכמות מספקת של פחמימות בתפריט. על מנת לדעת כמה חלבונים או פחמימות עליך לאכול מומלץ לקבל ייעוץ פרטני מדיאטן / דיאטנית קלינית המתמחים בפיזיולוגיה / בספורט. בהצלחה!

יש לי שאלה, יש לי סוכרת סוג 1: אני חולה בדלקת גרון ושקדים כבר שלושה ימים עם חום ורמות הסוכר לא יורדות לי... כל הזמן סביב 180-220. אני נותנת יותר בזל, עכשיו אני כבר ב195% והסוכר לא יורד. אני לא אוכלת... ניסיתי לעשות הליכה בת 20 דקות עם הכלבה, עלה לי מ180 ל220 שוב. עכשיו הזרקתי כדי לראות אם אין תקלה בפרפרית כמו חסימה חלקית... (משתמשת במשאבת אינסולין) מה עליי לעשות? למי עליי לפנות? יש לי בחילות שבאות והולכות... והקטונים שלי ברמה 2-3 פלוסים, לא נמוך,הכי הרבה שיש בטבלה זה 4

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עליך לבצע מספר צעדים: - להחליף סט שלם כולל אינסולין בתוך הרזרבואר ולתקן ב 15% אחוזים יותר מההמלצה של המשאבה - במקביל לשתות הרבה מים, לפחות 300-500 מל תוך שעה, לאכול כ15 גרם פחמימות פשוטות (כוס חלב או 50-100 מל של שתיה מתוקה) יחד עם הזרקת בולוס בעט (Humalog or Novorapid). - בדקי סוכר לאחר 15-20 דקות וראי אם לפחות חלה ירידה מינימלית ברמות הסוכר. - לפחות כל שעתיים לחזור על בולוס יחד עם פחמימות עד שרמת סוכר מתחילה לרדת ל 130-150 - במידה ואת מרגישה החמרה בכאבי בטן / בחילות או הרעה אחרת פני למוקד או למיון. בהצלחה

12/05/2016 | 09:43 | מאת: אדוה

שלום, אני בת 37, סוכרתית TYPE 1 כ 35 שנים. מטופלת במשאבת אינסולין. בבדיקת שתן שערכתי [דגימה ראשונה של בוקר] ערכי הסוכר בשתן היו 500 mg/dl וערכי חלבון בשתן 50 mg/dl. ערכי הסוכר בדם בשעת הבדיקה היו 78, והמוגלובין A1C 6.2. ערכי מיקרואלבומין וקריאטינין והיחס ביניהם נמצאו תקינים. אינני סובלת ממחלה נוספת כלשהי. אני מוטרדת מאד מהמצאות חלבון וסוכר בשתן, כיון שעד עתה תוצאות הבדיקות של חלבון וסוכר בשתן היו NEG או NORMAL. האם התוצאות מעידות על פגיעה התחלתית בתפקוד הכליות או על פגיעה אחרת? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אדוה שלום, הייתי ממליצה לבצע בדיקת שתן - דגימה לmicro albumin/creatinine ratio. במידה והתוצאה תצא חיובית, רצוי לבצע איסוף שתן למיקרו-אלבומין 24 שעות, כולל מדידת קריאטינין בשתן ובדם, ובדיקת סוכר בשתן ודם בו זמנית. רופא המשפחה יוכל להפנות אותך לבדיקות אלו.

12/03/2016 | 20:57 | מאת: דבי

בגיל 56 אחרי ירידה דרסטית במשקל 13 קג במהלך שנה פניתי לרופא המשפחה שלי שנתן לי לעשות בדיקת דם דחופה שם גילו לי סכרת חמורה היה לי ערך של 12 ב HBA1C ולכן קיבלתי טיפול תרופתי של גלוקומין 2 ביום אז זה לא עזר להוריד לי את הסוכר ואז הרופא שלי החליט שאני צריכה ליטול אינסולין לנטוס בין 4 ל 6 D ואז זה עזר לאזן את רמות הסוכר שלי הבעיה היא שאני ממשיכה לרדת במשקל וזה מדאיג אותי מאד מה צריך לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלם רב לך ירידת המשקל החמורה נגרמה ללא כל ספק מהסוכרת שהחלה עוד לפני כן יתכן בצורת טרום סוכרת במשך מספר שנים. במצב של HbA1c-12 אנו נוהגים להתחיל בטיפול אינטנסיבי באינסולין בנוסף ללנטוס ושינוי מידי באורח החיים. את האינסולין אנו מחלקים בין לנטוס בערב ואינסולין מהיר לפני כל ארוחה תוך ניטור עצמי של רמת הסוכר בדם עד 7 פעמים ליום. לאחר התייצבות הסוכרת והגעה לערכים בצום של 100 -120 ו2 שעות אחרי האוכל ל 140 אפשר להוריד בהדרגה את המינון של האינסולין ולהוסיף תרופות פומיות (דרך הפה) ויתכן וניתן יהיה להפסיק את הטיפול באינסולין. עליך לפנות להתיעצות והמשך טיפול במרפאה המתמחה לטיפול בסוכרת הכוללת צוות רב מקצועי. אפשר למנוע את סיבוכי הסוכרת על ידי איזון יעיל ומהיר. בברכה פרופ. משה קרפ

19/02/2016 | 18:16 | מאת: כוכבית

פתאום באמצא חיי, בת 53, 306 סוכר, מה זה מה עושים איך מה למה?????

לקריאה נוספת והעמקה

לכוכבית שלום רב, לצערי אני נאלץ לבשר לך כי הממצא הזה מצביע על הופעת סוכרת. בשלב זה אינני יכול לקבוע באם סוג הסוכרת שלך שיך לסוג 1 המופיע אצל צעירים אך בהחלט יכול להופיע גם בגיל המבוגר, או לחליפין סוכרת סוג 2 המופיע במבוגרים. ההבדל בין שני הסוגים מבחינה טיפולית שבסוג 1 הטיפול הוא באינסולין ובסוג השני יתכן ויש צורך להתחיל בתחילה באינסולין,אך לאחר מכן בטיפולים פומיים. בכל מקרה עליך לפנות מידית לרופא המטפל שלך לאבחון נוסף והתחלת טיפול זה לא סוף העולם! טיפול מהיר יכול להביא והורדת הסוכר עד לערכים נורמליים ולהמשיך לחיות את חייך הרגילים נשמח לעזור בהצלחה ובברכה פרופ' מ.קרפ

14/02/2016 | 10:58 | מאת: אריאל שניר

שלום רב , מזה כמה חודשים איני מצליח לאזן את הסוכרת , לא שיניתי במאומה את התזונה שלי , עושה ספורט כ 3 פעמים בשבוע ובכול זאת קם בבוקר עם ערכים גבוהים מאוד (140-180) . אני ממש לא יודה מה לעשות אולי יש לכם עצה ?!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה והנך מזריק אינסולין הייתי ממליצה לפנות לאחות לבדוק את טכניקת ההזרקה. במידה ולא מזריק אינסולין, ייתכן ואתה שרוי במתח נפשי? בעיות בעבודה? אם זה ממשיך יש להפנות לרופא ולבדוק אם יש צורך בשינוי טיפולי. לפעמים עם הזמן יש צורך בשינוי תרופתי. בברכה דר גואל זינגר

12/02/2016 | 11:49 | מאת: סכרת 1

שלום רב, בין 18.6 בחודש האחרון חלה ירידה משמעותית במשקלי בנוסף החלה תחושץ צימאון ומתן שתן בלתי פוסק בבדיקות דם לפני צום ואחרי העמסץ סוכר נקבע כי מדובר בסכרת בדיקת נוגדנים יצאה תקינה בבדיקת שתן נמצא אציטון (וסוכר) האם קיומו של אצטון בשתן מחזק את החשד לסכרת טייפ 1? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הסמנים הקליניים שציינת מצביעים על סוכרת. הגיל מתאים. העדר נוגדנים אינם שוללים סוכרת מסוג 1 אצטון בשתן מצביע על מצב חמור עליך לפנות מיד לרופא המשפחה שישלח אותך למומחה אתה זקוק לטיפול מידי באינסולין, הדרכה טיפולית ווסיוע בעזרת צוות רב מקצועי כמו כן עליך להצטייד במכשיר לניטור דם עצמי טיפול מוקדם ימנע סיבוכים בעתיד נוכל לעזור בהצלחה

09/02/2016 | 16:58 | מאת: אנונימי

שלום, בתי בת 13 , עוד חודשיים בת 14 היא חולת סוכרת נעורים מגיל שנה, היא לא קיבלה מחזור אפילו פעם אחת והיא חוששת נורא... האם יש קשר בין זה לסוכרת, והאם כדאי להתחיל לחשוש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בגיל זה מחזור צריך שיהיה קיים. לפני שקובעים שזאת תוצאה מסוכרת,יש לוודא שאין כאן מצב של התבגרות מאוחרת שלא חייבת להיות קשורה לסוכרת. הבדיקה מבוצעת על יד אנדוקרינולוג מומחה לילדים ומתבגרים וכולל בדיקה רפואית ,גיל עצמות,ובדיקה הורמונלית. אך כמובן שסוכרת לא מאוזנת עשויה לגרום לאיחור במחזור וכן גורמים תזונתיים סביבתיים ומשפחתיים. בברכה, פרופ' משה קרפ

09/02/2016 | 09:12 | מאת: סוכרת

בן 19 בחודש האחרון חלה ירידה משמעותית במשקלי בנוסף תחושת צמא ומתן הרבה שתן בדיקת דם אחרי צום של 12 שעות הראתה 98 סוכר האם יכול להיוץ שאני מפתח סוכרת? ואיזה סוג הגיוני שבגיל כזה מפתחים סוכרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסימפטומים שציינת - צמא מוגבר, שתן תכוף וירידה במשקל אכן עלולים להעיד על סוכרת. גם במידה ורמת הסוכר שלך בצום תקינה יתכן ובמהלך היום רמות הסוכר שלך גבוהות מהנורמה. ממליצה לך לגשת לרופא שלך, לדווח לו על הסימפטומים ולבקש ממנו בדיקת Hemoglobin A1C אשר נותנת מידע לגבי ממוצע רמות הסוכר בדם בשלושת החודשים שקדמו לבדיקה. באשר לסוג הסוכרת - בגילך יתכן ומדובר על סוכרת מסוג 1, אך במידה ואתה סובל מעודף משקל יתכן ומדובר גם בסוכרת מסוג 2 של המבוגרים. ע"פ בדיקות נוספות הרופא ידע לאבחן איזה סוג של סוכרת יש לך. בהצלחה!

09/02/2016 | 18:59 | מאת: חייל

התזסמינים הופיעו רק עכשיו הטם הבדיקה שציינת יכולה לצאת תקינה והחשד עדיין יהיה קיים? אגב אני בתת משקל שוקל 45

08/02/2016 | 17:16 | מאת: אני

היי, אני נמצאת במערכת יחסים עם בחור בן 28 שסובל מסכרת נעורים כבר 7 שנים. (התפרצה בשירותו הצבאי). רמת ה- A1C שלו עומדת על 10 והבדיקות נעות בין 400-150... אני מבינה שהוא בתהליך הרס עצמי והוא לא עושה דבר כדי לשנות את זה. אני חושבת שהוא זקוק לתמיכה נפשית בדרך של טיפול, אבל בשבילו זה נשמע כמו "קללה". אני לא יודעת איך לסייע ולתמוך. אני מבינה את הקושי בגילוי מצבו, אבל ההתדרדרות תוביל לקריסתו. בנוסף, אני לא יודעת אם זה קשור לסכרת, אבל ראיתי בפורום התייחסויות לזה. הוא סובל משינוי קיצוני במצב הרוח. רגע אחד מאושר וקופצני ושניה אחרי זה כבוי ובוכה. האם יש לכך קשר? אם כן, האם באיזון זה יתאזן גם? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עושה רושם שאת מתמצאת ומבינה בערכי הסוכר. הדאגה שלך מובנת ומציאותית. בשורה תחתונה, אי אפשר להכריח אדם לפנות לטיפול. כל אדם צריך להתחבר בעצמו לסיבה אישית וייחודית משלו, שמניעה אותו להיטיב את מצבו. יחד עם זאת, אנשים רבים מוכנים לעשות צעדי ענק מדהימים, על מנת לקיים ולפתח מערכות יחסים משמעותיות להם. אבחון מצבי הרוח הוא שאלה לאיש מקצוע מתחום בריאות הנפש. ניתן לאמר בוודאות שכאשר אדם סוכרתי מרגיש שהוא משיג יותר שליטה על ערכי הסוכר, הוא גם מרגיש יותר שליטה על חייו, ומסוגל להמשיך להתקדם באנרגיות חיוביות וחופשיות יותר. השאלה שלך מורכבת, ותלויה בתשובות לכמה שאלות כמו: o מידע- האם יש לבן זוגך מידע מפורט על מה יכול לקרות במצב שהוא ממשיך בברירת המחדל שלו? o האם יש לו מידע על טכנולוגיות ותרופות חדשניות בטיפול בסוכרת? o איזה סוג טיפול מהווה "קללה"? גם כאן יש הרבה אפשרויות חדשניות. האם ליווי רפואי משולב באימון, לצורך שינוי הרגלים ושיפור בריאות, נחשב מאיים ? o מידת החוזק והקרבה במערכת היחסים ביניכם, עד כמה מאפשרת יצירת תנאים סביב פניה לטיפול בסוכרת? o האם נוכחותך וליווי שלך לטיפול יכולים להקל על הפניה לטיפול? o האם יש אנשים משמעותיים נוספים שניתן לגייס אותם להפעלת השפעה? o האם את מוכנה להתחיל בעיצוב הרגלים חדשים? להקפיד על אוכל בריא, מאוזן, מסודר ביחד עם פעילות גופנית קבועה? הליווי שלך בתהליך המפרך של שינוי תפיסת העצמי, כאדם שיכול להיעזר ע"י אחרים, הוא מאוד חשוב ומועיל, כל עוד את בתפקיד עקבי של תמיכה ביצירת שינוי, מבלי להחליט עבורו, איך ייעשה השינוי, איפה וכו'. תוכלי לפנות למרכז DMC לייעוץ פסיכולוגי ובהמשך למאמנת לצורך ליווי צמוד של תהליך השינוי תוך הישענות על הכוחות הקיימים והעצמתם. במרכז שלנו יש מגוון טכנולוגיות מתקדמות המסייעות בשליטה על רמות הסוכר, כמו כן מיטב הרופאים לטיפול בסוכרת מסוג 1 (נעורים). הצוות הינו רב מקצועי על כן יכול לסייע לו באופן המיטבי ביותר ולוות אותו גם בין פגישה לפגישה בטלפון ובמייל.

שלום, עושה רושם שאת מתמצאת ומבינה בערכי הסוכר. הדאגה שלך מובנת ומציאותית. בשורה תחתונה, אי אפשר להכריח אדם לפנות לטיפול. כל אדם צריך להתחבר בעצמו לסיבה אישית וייחודית משלו, שמניעה אותו להיטיב את מצבו. יחד עם זאת, אנשים רבים מוכנים לעשות צעדי ענק מדהימים, על מנת לקיים ולפתח מערכות יחסים משמעותיות להם. אבחון מצבי הרוח הוא שאלה לאיש מקצוע מתחום בריאות הנפש. ניתן לאמר בוודאות שכאשר אדם סוכרתי מרגיש שהוא משיג יותר שליטה על ערכי הסוכר, הוא גם מרגיש יותר שליטה על חייו, ומסוגל להמשיך להתקדם באנרגיות חיוביות וחופשיות יותר. השאלה שלך מורכבת, ותלויה בתשובות לכמה שאלות כמו: o מידע- האם יש לבן זוגך מידע מפורט על מה יכול לקרות במצב שהוא ממשיך בברירת המחדל שלו? o האם יש לו מידע על טכנולוגיות ותרופות חדשניות בטיפול בסוכרת? o איזה סוג טיפול מהווה "קללה"? גם כאן יש הרבה אפשרויות חדשניות. האם ליווי רפואי משולב באימון, לצורך שינוי הרגלים ושיפור בריאות, נחשב מאיים ? o מידת החוזק והקרבה במערכת היחסים ביניכם, עד כמה מאפשרת יצירת תנאים סביב פניה לטיפול בסוכרת? o האם נוכחותך וליווי שלך לטיפול יכולים להקל על הפניה לטיפול? o האם יש אנשים משמעותיים נוספים שניתן לגייס אותם להפעלת השפעה? o האם את מוכנה להתחיל בעיצוב הרגלים חדשים? להקפיד על אוכל בריא, מאוזן, מסודר ביחד עם פעילות גופנית קבועה? הליווי שלך בתהליך המפרך של שינוי תפיסת העצמי, כאדם שיכול להיעזר ע"י אחרים, הוא מאוד חשוב ומועיל, כל עוד את בתפקיד עקבי של תמיכה ביצירת שינוי, מבלי להחליט עבורו, איך ייעשה השינוי, איפה וכו'. תוכלי לפנות למרכז DMC לייעוץ פסיכולוגי ובהמשך למאמנת לצורך ליווי צמוד של תהליך השינוי תוך הישענות על הכוחות הקיימים והעצמתם. במרכז שלנו יש מגוון טכנולוגיות מתקדמות המסייעות בשליטה על רמות הסוכר, כמו כן מיטב הרופאים לטיפול בסוכרת מסוג 1 (נעורים). הצוות הינו רב מקצועי על כן יכול לסייע לו באופן המיטבי ביותר ולוות אותו גם בין פגישה לפגישה בטלפון ובמייל.

08/02/2016 | 13:30 | מאת: דפנה

שלום , אני סוכרתית סוג 1 מזה 9 שנים . אני מתחתנת החודש ורוצה להכינס להיריון תקופה קצרה לאחר מכן . האנדו שלי אמר שאסור לי להיכנס להיריון לא מתוכנן ( A1C 7.2 בלי משאבות או מד סוכר) האם יש לכם רופא אנדו המתמחה בעבודה עם נשים לפני ותוך כדי היריון ? אני כבר אומרת שDMC יקרים לי מדי ואני חברה בקופ"ח מכבי. תודה מראש, דפנה.

לקריאה נוספת והעמקה

דפנה שלום, אכן רצוי לתכנן הריון ולהגיע לרמת המוגלובין A1C הקרוב ביותר לנורמה (פחות 5.7%). יחד עם זאת ידוע כי המשימה הזאת כמעט בלתי אפשרית לבנות סוכרתיות סוג 1 עקב סכנת היפוגליקמיות רבות ולפעמים גם קשות. בכפוף להמלצות של האיגוד האנדוקריני אני ממליצה להגיע לרמה המוגלובין A1C 6.5% לפחות. לגבי מעקב, את בוודאי צריכה אנדוקרינולוג מתמצא בטיפול בסוכרת סוג 1 והריון וגניקולוג מתמחה בהריון בסיכון. בהצלחה,

09/02/2016 | 13:07 | מאת: דפנה

האם אני יכולה להגיע לערכים כאלה עם עטי אינסולין ומד סוכר? אני לא רוצה להתחבר למשאבה בשלב זה . האם תוכלי להמליץ על רופאים רלוונטיים (גם אנדו מתמחה בהיריון וגם רופא נשים להיריון בסיכון)?

08/01/2014 | 10:31 | מאת: hgk

שלום לבני בן ה9 וחצי יש לפעמים ריח אצטון מהפה הבוקר בדקתי לו סוכר בצום (יש לי בבית מכשיר מדידה) והיה לו 66 ... האם זה לא נמוך מידי לילד בגיל הזה מה עלי לעשות בהמשך? תודה

שלום רב, 66 זה אכן ערך נמוך אך יכול להיות שזה היה אחרי פעילות גופנית ומייד אחרי זה רמת הסוכרת עלתה. בכל אופן, הדרך הטובה ביותר היא לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקות דם אשר יוכלו להכריע האם מדובר בסוכרת או לא. בהצלחה

שלום, אני בת 21, חולת סוכרת נעורים כמעט שנה. הייתי רוצה לשמוע חוות דעת מאנשים שמשתמשים במשאבת אינסולין עם צינורית. האם זה מקל על חיי היום-יום? האם זה מסרבל? האם זה יוצר נמקים? האם זה נוח לשימוש? תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני יכול להגיד לך את דעתי האישית בתור מי שמשתמש במשאבה 10 שנים. בהתחלה הייתי מאוד נגד הרעיון שמשהו מחובר אליך 24/7, אבל לאחר שהתחברתי הבנתי שעשיתי את הצעד הנכון. חיי השתפרו גם מבחינת איזון וגם מבחינת אורך חיים. אני מקווה שתקבלי תגובות גם מנשים. אני יודע שהחוויה של המשאבה היא שונה בין גברים לנשים, אבל בפן של הסוכרת המשאבה בהחלט עוזרת לפי דעתי.

16/01/2014 | 10:32 | מאת: שלומית

אני טופלתי כמעט 20 שנה עם מזרקים, בהתחלה גם אני לא רציתי משאבה בגלל סיבות שונות, אחרי שעברתי למשאבה (אני איתה כבר 7-8 שנים, אני לא מבינה איך הסתדרתי לפני. זה מדהים. כדאי לך לפחות לנסות. בהצלחה.

12/12/2013 | 11:55 | מאת: גלעד

אני נוסע לטיול בדרום אמריקה לחצי שנה בערך איך אני מאחסן את כל המזרקים בקירור ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלעד, המלצתי היא לנסוע עם צידנית בינונית שניתן לשים בה קרחונים אך שהחלק של הקרחונים מופרד מהאינסולין מכיוון שאסור שיהיה מגע ישיר בין הקרחון לאינסולין. בנוסף אני ממליץ על המוצר Frio שמעניק קור בטמפ' חדר וניתן לשימוש חוזר ע"י שימוש במי ברז. תהנה!

27/12/2013 | 20:07 | מאת: ערן

בטוח ששמעת על זה וזה עזר לי מאוד בקטע של נסיעות בין לבין נגיד משו כמו יומיים .. טיילתי חצי שנה ותמיד זה שמר על זה מה גם שבגדול אתה מגיע ישר למקום אתה שם את זה שמה במקרר של המשפחה שאתה גר או גסטהוואס לא חושב שצריך להיות בעיה, אממ מה עוד אהה נגיד ואתה יוצא לטרק קח איתך שני מזרקים כמה שאתה צריך ותשאיר את השאר בעיר המרכזית או משו כזה שאתה יודע שבטוח ישמרו על זה. כדאי לך לברר בקשר לסוג אינסולין שאתה מזריק שיש אותו בדרום אמריקה ואני מאמין שיש, מן הסתם גם שם יש חולי סכרת. אני טסתי להודו ואחרי בוא נגיד 4 חודשים נגמר לי האינסולין אז עמדו בפניי שתי אופציות, האחד שישלחו לך מהארץ וזה אפשרי דרך הדואר או לא יודע מה והשני לקנות שמה שזה טיפה יקר יותר כי אין לך מרשם אבל חוסך כאב ראש. אז תדבר אם הסוכנות של הסוג אינסולין לפני שאתה נוסע אפילו תתקשר אליהם מפה לראות שהם שם ואין בעיה !!! אמרת דרום אמריקה אז תתקשר לכמה מדינות שמה ותתכנן את הזמנים בערך כמובן איפה תהיה וזה יהיה פשוט. בגדול אתה לא אמור לפחד מאוכל ובכלל אוכל ברחוב, לדעתי תנסה הכל אבל תעשה מה שבא לך, ]שוט חצי שנה יש לך מספיק זמן ללמוד את האוכל שלהם, אני מדבר מבחינת כמות הזרקה וכזה. כל דבר שתרצה לדעת אתה מוזמן גם להתקשר אליי, 0526677510 ואנסה לעזור לך. תהנה לך כפרה

26/11/2013 | 15:48 | מאת: אשר

שלום, אני חולה סוכרת כבר הרבה שנים ( 30 ) . מחובר למשאבה , ולא מצליחים לאזן אותי . ה - A1c שלי עומד על 8.8 תודה אשר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אשר, השאלה שלך היא מאוד כללית. סוכרת סוג 1 היא מחלה אינדיווידואלית ומשפיעה בצורה שונה על כל אדם. הדבר המשותף לכולם הוא השילוב בין תזונה נכונה, מינון אינסולין נכון (הכולל ספירת פחמימות נכונה) ופעילות גופנית סבירה. הדרך הטובה ביותר להגיע לאיזון היא לקבוע פגישה משותפת של דיאטנית ורופא סוכרת במרפאת הסוכרת שלך ולבחון יחד את כל ההיבטים הנוגעים לאיזון שלך. בהצלחה.

24/11/2013 | 21:39 | מאת: טל אלגרבלי

שלום. אני בן 16.5 ועשיתי היום בדיקת דם אחרי 12 שעות צום. הבדיקה הראתה לי שרמת הסוכר שלי היא 106. האם זה חורג מהנורמה? האם זה קרוב לסוכרת? ערב טוב ושבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדרך היעילה ביותר לבדוק אפשרות לסוכרת סוג 1 היא בדיקת HBa1c. 106 הוא אינו ערך סוכר גבוה, אך חשוב לציין שישנם מדדים אחרים לבדיקת המחלה שאליהם יכול רופא המשפחה שלך לתת הפנייה לבדיקות דם. בהצלחה

26/11/2013 | 19:01 | מאת: טל אלגרבלי

האם פעילות גופנית ותזונה נכונה יכולים להוריד את רמת הסוכר בדם?

22/12/2013 | 18:04 | מאת: נועם

תזונה נכונה עוזרת לאיזון רמת סוכר פעילות גופנית בדרך כלל מורידה תלוי בסוג הפעילות יש השפעות שונות על כל אחד לפי סוג הפעילות חייבים לבדוק רמת סוכר לפני ולאזן לפניולבדוק שוב אחרי בחדר כושר צריך שמישהו ידע שאת סוכרתית וידע מה לעשות במקרה של היפו בחוץ אני רץ עם צמיד צהוב של סוכרתיים ויש עלי פאוץ' עם הנחיות מה לעשות וגם משקה גלוקוז חטיף ודבש קטן סגור.

16/11/2013 | 20:14 | מאת: איציק

שלום לכולם אני סוכרתי מזה כמה חודשים יש לי רישיון נהיגה ולא דיווחתי על הסוכרת למשרד התחבורה שאלתי היא אם עכשיו אני יצהיר זה ישלול לי את הרישיון עד ההיתר או שרק אזומן לבדיקות רפואיות שהחוק מחייב ואוכל להמשיך לנהוג בזמן זה וכן האם זה רלוונטי לחברת הביטוח במקרה של תאונה שנהגתי למרות שיש לי סוכרת {אם לא אדווח }

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מטרת משרד התחבורה היא שיהיה מצויין ברשיון שלך שאתה חייב לשאת עימך מוצרי סוכר בזמן הנהיגה. לפי מה שידוע לי לא ישללו לך את הרשיון כי את הידע בנהיגה ובתיאוריה כבר הפגנת ועברת בהצלחה.

27/12/2013 | 20:12 | מאת: ערן

איזה שלילה על מה אתה מדבר ?!? זה משפר את יכולות הנהיגה חח סתם אבל באמת שאין לך מה לחשוש, הם יזמנו אותך פעם בשנה לעשות בדיקת ראייה וזהו !!!! בהתחלה אולי מסמכים מפגרים כאלה שהם צריכים אבל חוץ מזה אין לך כל קשר לזה, פשוט תקפיד לנסוע אם הכל עליך ולא תהיה בעיה לא עם כושר הנהיגה שלך ולא עם המשטרה ..

22/10/2013 | 21:39 | מאת: אור

שלום לכולם, איזה פורום מועיל :) אני מטופלת במרפאת סכרת נעורים לילדים בבי"ח שניידר כבר הרבה שנים ולאחרונה אמרו לי כי אני צריכה לחפש מרפאה חדשה שמתעסקת עם מתבגרים. רציתי לשמוע חוות דעתכם על מרפאות מסוגים כאלה באזור המרכז. תודה

לקריאה נוספת והעמקה
10/11/2013 | 21:51 | מאת: תומר

שלום לכולם, אנו סטודנטים המשתתפים בפרויקט "נובה" שמטרתו ייעוץ למגזר השלישי בהתנדבות. כחלק מהשתתפותנו בפרויקט, אנו עורכים סקר קצר על מנת להרחיב את הידע שלנו אודות ארגון מסוים. הסקר רלוונטי עבור סוכרתיים, משפחותיהם וחבריהם. לינק לסקר: https://docs.google.com/forms/d/14pPlnPhSIYq_nmyy0pJgZUuXWBOoQh8Bb_Q_hiZ52KY/viewform

שלום, חשוב ללכת למרפאה המתמחה בסוכרת סוג 1 ולא מרפאת סוכרת כללית. ישנן מרפאות רבות. באיזו קופת חולים את?

05/10/2013 | 11:38 | מאת: אני

האם משרד החינוך מאשר תוספת זמן בבחינות בגרות לילדים סכרתיים(המטופלים באינסולין) כפי שמאשרים במבחנים פסיכומטריים?

לפי מה שידוע לי, כן.

27/12/2013 | 20:24 | מאת: ערן

כן בטח !!! יש לך תוספת זמן 25 אחוז והפסקות נגיד מתי שאתה רוצה,תדאג לדבר לפני שאתה נכנס לבחינה עם זו ששומרת עליכם ותסביר לה את המצב. מקסימום תגיד שאתה בהיפו הם חייבים לתת לך לצאת .. לא נראה לי הגיוני שישאירו אותך. לגבי ההפסקות אני עשיתי פסיכומטרי עם ההפסקות ווואלה הייתי יוצא להפסקת סיגריה וחוזר כמו מלך, לגבי הבגרות אנ'לא יודע איך זה עובד אבל מאמין שיש לך אופציה כזו כי לא הגיוני שבחינה כמו היסטוריה שאורכה שעתיים וחצי שלוש לא יהיה לך יכולת לצאת ולנהל את הסוכר !!! בהצלחה כפרה

07/09/2013 | 12:57 | מאת: מיכל

אני בת 20 התגלה אצלי מחלת הסוכרת נעורים לפני כשנתיים, במהלך השנתיים האלו עדיין לא הגעתי לאיזון.. ובתקופה האחרונה כבערך 3 וחצי חודשיים התחלתי לעשות דיאטה בריאה וירדתי כ 6 וחצי קילוגרמים.. השאלה שלי היא האם הירידה במשקל היא גם בגלל החוסר איזון שלי עדיין.. או שאין קשר לזה והירידה האמיתית!..??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מציע לך לדבר על כך עם רופא הסוכרת שלך מכיוון שכל מקרה לגופו. אם אינך הגעת לאיזון יכול מאוד להיות שמינון האינסולין שלך לא מתאים לך או זמן הזריקות או ספירת הפחמימות (תלוי אם את מטופל במשאבה או זריקות). פגישה עם רופא הסוכרת והדיאטנית במרפאת הסוכרת תעזור לך להבין את מצבך ולפעול לשנותו.

30/08/2013 | 11:34 | מאת: דניאלה

שלום, הבן שלי בן 13 וחצי מראה סימנים מדאיגים ,הוא שותה בלי הפסקה ,מתלונן על צמאון קבוע.אוכל יותר מהרגיל ולא עולה במשקל להיפך אולי קצת ירד ,הגינסים נופלים. בחודש האחרון החל בנוסף להתלונן על תחושת סחרחורת וטשטוש ראייה ,הוא עצבני יותר ,מפוזר. דברים שייחסתי לגיל ההתבגרות. הזמנתי לו בדיקות דם וערכי הסוכר יצאו גבולים.סוכר בדפ 98 וHBA1C יצא 5.9 ממש על גבול ה6 ? הרופאה טוענת שזה בסדר. אני רוצה לסמוך עליה,אך קשה לי מאוד. הסימנים מדאיגים.במשפחה הרבה סוכתרים,אני 3 הריונות סוכרת הריון.בהריון שלו אינסולין מהחודש הראשון.הוא נולד בזירוז מוקדם מהצפוי עקב צפי לסיבוכים. חמי נפטר עקב הסוכרת ,מהצד שלי דודה נפטרה מסכרת,אבי על כדורים לסכרת2.בקיצור גנטיקה לא חסרה. מה לעשות? לסמוך עליה? לעשות העמסת סוכר ביתית לבד? אולי תוכלי להרגיע אותי או לתת לי כיוון? הוא בנוסף אסמטי עם בעיית אי ספיגת ברזל מגיל קטן.אין טיפול ,לא טלסמיה ולא צליאק. תודה וסליחה על החפירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הייתי ממליץ לך לבקש מרופאת המשפחה הפנייה לרופא סוכרת סוג 1. רק כדי לקבל חוות דעת שניה וממוקדת. יכולים להיות הרבה סיבות ולכן הדרך הטובה ביותר לשלול או לבחון את האופציה של סוכרת סוג 1, היא להיפגש עם רופא מומחה. בהצלחה

28/08/2013 | 08:46 | מאת: אמא היסטרית

הבן שלי (בן 13), ילד פעיל גופנית, רזה ואוכל בריא. יש לו משקפיים מגיל 8 וירידה בראייה כל שנה, אבל ייחסנו את זה לגנטיקה המשובחת שלו - שני ההורים ממושקפים, האבא מגיל 3. כשהיה קטן היה מאוד עצבני כשהיה רעב, וזה היה עובר אחרי שאכל משהו. לאחרונה שם לב שהוא כל הזמן צמא. לא קם בלילה להשתין. הבוקר בדקתי לו סוכר בצום בגלוקומטר בשלוש אצבעות שונות, וקיבלנו 123, 113 ו-103. האם להילחץ ועד כמה? מבחינת גנטיקה: לסבא מצד אבא יש סכרת סוג 2, לסבא שלי הייתה סכרת (אני חושבת שסוג 2 כי הוא נפטר ממשהו אחר בגיל 86), ולי יש סכרת הריון (רק בהריון הנוכחי, הרביעי). ייתכן שלאמא שלי גם הייתה סכרת הריון איתי. בשנות ה-70 לא בדקו, ונולדתי לפני המועד המשוער, מעל 4 ק"ג (אבל בלי קשיי נשימה, כך שיכול להיות שהייתה טעות חישוב). בהריון הבא נעשה בירור ולא הייתה סכרת, וגם אחותי נולדה מעל 4 ק"ג.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין צורך להילחץ. חשוב לדעת האם הבדיקות נעשו שעתיים - שלוש אחרי האוכל או לפני האוכל. הדרך הוודאית לבדיקת סוכרת היא בדיקת HBA1C יחד עם בדיקות נוספות שרופא המשפחה יכול להוסיף בהפנייה לבדיקות הדם (כמו בדיקת שתן). לפי דעתי לראייה אין קשר כאן. בהצלחה.

16/06/2013 | 11:12 | מאת: דני

שלום רב שמי דני, 32, חולה סוג 1, בתקופת ירח דבש. ברצוני לשמוע עצת מומחה לסוגיה הבאה: לפני כ -3 חודשים חליתי בסוכרת . פגשתי מס רופאים עם פרוץ המחלה כאשר אחד מהם הציע לי לקחת כדור נובונורם 0.5 מ"ג לפני כל ארוחה ואחר הנחה על קיום זריקות של אפידרה במינון נמוך לפני כל ארוחה. במקביל אני מזריק לנטוס, 6 יח' מדי לילה. A1C מלפני שבוע - 6 כאשר עם ההתפרצות היה 14.1. בחרתי לפעול לפי ההמלצה לקחת כדור ולא זריקה לפני כל ארוחה מאחר והיא מאוד נוחה עבורי. הרופא שהמליץ על זריקות טען השבוע כי אני מקצר כך את "ירח הדבש" ושעלי להפסיק מיד עם הכדורים ולעבור לזריקות. האם הוא צודק? כמו כן אני מנסה להבין האם כאשר אני לוקח כדור נובונורם ומעודד את ייצור האינסולין הטבעי שלי אז האינסולין הזה מגיע מתוך מאגר פנימי שהולך וקטן עם הזמן או שמתקיים המשך ייצור מחודש של האינסולין שנצרך. אשמח לשמוע המלצות באיזו דרך נכון לנקוט - כדורי נובונורם או זריקות אפידרה?

שלום לכולם! לביתי בת ה-6 התגלתה הסוכרת מסוג 1 לפני 3 שבועות. בגן ניתקלתי בחוסר רגישות לעניין (המשיכו לחלק טרופיות, סוכריות על מקל וגומי) בפנייתי למחלקת החינוך באיזור מגורינו הסתבר שבגן אינו מחוייב להתחשב בי... נורא התפלאתי. לא ציפיתי למהפך קיצוני, רק להתחשבות קטנה, בכל זאת מדובר בילדונת... האם הנושא מוכר? יש טיפים או מידע אחר שלא ידוע לי בנושא? אני גם רוצה לדעת איך להתכונן למעבר לכיתה א' ולמנסיונכם האם כדאי להתעקש על דברים מסויימים ועל מה לא... תודה מראש :)

שלום רב, אין סיבה שילדים אחרים בגן לא יקלו ממתקים בגלל הסוכרת של בתך. במקרים שנתקלתי בהם, ההורים דאגו להביא דברי מתיקה שילדתם הסוכרתית יכולה לאכול ובכך למנוע את אי הנעימות. אני מבין שזה קצת קשה אך לפי דעתי אסור לגרום לכך שהסוכרת תשנה את סדר היום לכל הילדים בגן. אם יש לך עוד בעיות בנושא מול הגן, אביטל, עו"ס האגודה, תשמח לעזור לך בטלפון 035160171 בהצלחה ורק בריאות

02/06/2013 | 15:44 | מאת: סינטיה

שלום שמי סינטיה, בת 27 HA1C שלי 6.3, אני יודעת שזה לא רע, אבל לשם הריון, ולשם עצמי אני רוצה לרדת עוד יותר לכיוון 5. משהו.. הייתי רוצה לדעת אם יש פה אנשים עם סכרת נעורים, בגילי בערך או שעושים את אותו תהליך כמוני..אשמח לשמוע הצעות איך לעשות את זה..כי כרגע, להגיע ל 5.1 נשמע לי כמו מדידות יפות אך מלאות היפויים.

29/05/2013 | 16:35 | מאת: מאיה

שלום, אני בת 16 וחצי וסוכרתית מגיל שלוש, רציתי לדעת אם אני יכולה לעשות טיפול אינפרה אדום להסרת שיער ?

26/05/2013 | 23:51 | מאת: ענת

האם סכרתיים יכולים להסיר שיער בפנים עם מחט חשמלית ? תודה.

22/05/2013 | 00:22 | מאת: ד.ר

שלום. אני בת 26, ולפני 3 שנים אובחנה אצלי סוכרת נעורים. עד לאחרונה הייתי מאוזנת מאד (HA1C 5.8). לצערי, בחדשים האחרונים זלזלתי בבדיקות הסוכר, והסתמכתי על כך שאני מאוזנת ויודעת כמה עלי להזריק. ברור שזו היתה טעות, ולכן חזרתי כעת לבדוק באופן מסודר - והזדעזעתי לגלות ערכי סוכר גבוהים מאד - 330 כשעתיים לאחר ארוחה, זאת אע"פ שהגדלתי את מינון האינסולין. אשמח לטיפים כיצד אוכל לחזור לאיזון.

שלום, בשבוע האחרון רכבתי על אופניים 4 פעמים כ-3 שעות בכל פעם, רכיבה ממש מאומצת, שתיית מים כ-2.5 ליטר, ערכי הסוכר בשבוע הנל היו ממש גבוהים, האם יש הסבר לתופעה? תודה ושבת שלום

פעילות גופנית צריכה להתבצע ברמות סוכר בין 150-250 .מתחת לזה פעילות מאומצת יכולה להוביל להיפורגליקמיה ומעל רמות אלה הפעילות גורמת לעלית הסוכר ולא לירידתו.

06/05/2013 | 12:42 | מאת: איריס, עו"ס האגודה לסוכרת נעורים

הודעה חשובה להורי ילדים סוכרתיים המתעתדים להגיש בקשה לסייעת לשנה"ל הבאה: משרד החינוך יחל לקבל פניות להקצאת סייעות לילדים סוכרתיים במסגרות החינוך בחודש יולי 2013. טרם נקבעו מועדים לדיוני הועדה, אך מ. החינוך יודיע לרשויות המקומיות על המועד בו ניתן להתחיל להזרים את הבקשות. להזכירכם, הבקשות לקבלת סייעת מוגשות דרך אגף החינוך ברשות המקומית במקום מגוריכם. ההורים ימסרו לאגף החינוך מכתב מהרופא המטפל בילד במרפאת הסוכרת + מכתב מהעובדת הסוציאלית במרפאה. לשמחתנו, בעקבות פעילות נמרצת של האגודה, גם ילדים בגילים 5-3 המתחנכים בגני טרום-טרום חובה וטרום-חובה של העיריה, זכאים לליווי של סייעת. היקף שעות הליווי הנו 30-9 שעות שבועיות, והוא גדול יותר ככל שגילו של הילד קטן יותר. בכל שאלה או בעיה אתם מוזמנים לפנות אלי: 03-5160171. בברכה, איריס, עו"ס האגודה

05/05/2013 | 16:52 | מאת: דלית

לאחרונה התחלתי להתאמן בצורה יותר אינטנסיבית, לאחר שזמן רב לא התאמנתי כלל ואני בכושר ירוד. רציתי להבין מדוע לאחר פעילות ספורטיבית מאומצת של כ - 30-40 דקות כגון רכיבה על אופניים רמת הסוכר בדם עולה ולא יורדת. בעבר כשהייתי עושה ספורט הייתי בעיקר צריכה להתמודד עם ירידה בסוכר ואף היפו, מדוע רמת הסוכר עולה עכשיו לאחר האימון ? אודה על קבלת מענה לנ"ל בברכה דלית

פעילות ספורט ממש מאומצת על אופניים במשך כ-3 שעות, ערכי סוכר ממש מטורפים במהלך היום, אשמח לשמוע גם תשובות, שבת שלום

28/03/2013 | 22:41 | מאת: אורח

כמה זמן לוקח למשלוח של משאבת האינסולין להגיע מרגע קבלת האישור??

שלום, אנו סטודנטיות שנה ג' בחוג לשירותי אנוש, במכללת עמק יזרעאל. במסגרת עבודת הסמינריון, אנו עורכות מחקר על איכות חייהם של הורים לילדים חולי סוכרת נעורים. אנו מבקשות את עזרתכם (ההורים לילדים חולי סוכרת נעורים) במילוי שאלון אנונימי המצורף כקישור לקובץ word וניתן להורידו למחשב. את השאלון אשר מילאתם ניתן לשלוח לאחד מהמיילים הבאים: lital_4560@walla.com rivkayones@walla.com נשמח אם תעזרו לנו ונודה לכם מאוד על שיתוף הפעולה. ליטל אהרוני ורבקה יונס קישור לשאלון: http://uploadilcloud.com/he/D461D8CC90

24/03/2013 | 12:04 | מאת: אושיק

לקבוצות מיקוד בנושא סוכרת נעורים, דרושים: תלמידי תיכון הורי תלמידי תיכון סוכרתיים, מכיתה ה' עד יב' הקבוצות ייערכו באווירה חמה וביתית במרכז הארץ לכל משתתף יינתן שי - 150 שקל בתו הזהב משך הקבוצה - כשעה וחצי נא לפנות ל- 054-7797787 אפשר להתקשר גם בחול המועד

18/02/2013 | 23:39 | מאת: אורח

האם נערה עם סכרת נעורים יכולה לקחת סירופ ברונכולט לשיעול וצינון? בעלון לצרכן רשום שהסירופ מכיל סוכר, האם לכמות סוכר כזו יש השפעה?

שלום לכם אני עומד להתארס עם מישהו בן 25 שיש לו סכרת נעורים מגיל 6..עם משאבה ויש לו גם ציליאק כבר משנה .הורים שלי מסרבים באופן מוחלט על הקשר הזה בגלל המחלה.חששות בקשר לפוריות סיבוכים בעתיד בכליות כלי דם ועיניים והתקפי לב גנטיקה לילדים ועוד...פשוט כל המידע שיש להם שאבו מהאינטרנט וגם מרופא המשפחה שלא המליץ על הקשר הזה וטען שהסיבוכים יופיעו גם אם הסוכרתי מאוזן כי הגוף פשוט מתעייף.אני מאד מתוסכלת ומיואשת כי אני כל כך מבולבלת..כל בני משפחתי מתנגדים לזה ואינני מצליחה להבין...כל רופא אומר אחרת וכל האתרים באינטרנט מאכזבים.. האם באמת הגוף מתעייף אחרי הרבה שנים עם המחלה?כלומר יש קשר בין זמן הופעת המחלה לבין תחילת הסיבוכים האלה?? האם זה יעבור לילדים?יפגע בפוריות וביחסי המין?נכון שזה אין קשר בין האיזון לבין הופעת הסיבוכים?כלומר הסיבוכים יופיעו בכל מקרה תענו לי בבקשה מה אפשר לעשות להרגיע את משפחתי

24/02/2013 | 01:03 | מאת: (מ)עודד

"אני" היקרה זה שבכלל רשמת את ההודעה כאן בפורום, אומר שהקשר הזה חשוב והאדם שאת נמצאת איתו יקר לך. יש לי סוכרת "נעורים" מגיל 24. כרגע אני בן 37. התחתנתי בגיל 29, את אשתי הכרתי בגיל 22. כל מה שאני בא להגיד מתוך המספרים האלה - תשאלי את משפחתך, מה הם היו אומרים לו היית מתחתנת וכעבור שנתיים הייתה מתגלה המחלה של בעלך? היו ממליתים לך להתגרש? נקודה הבאה: כשרמות הסוכר בדם מאוזנות (ועם משאבה זה המקרה לרוב), אין שום "גוף מתעייף" - הוא פשוט מקבל את ההורמון הדרוש לו ממקור אחר. אינסולין הוא לא תרופה, אלא תחליף להורמון הטבעי שהגוף הפסיק לייצר. שמירה על רמות סוכר תקינות, הופכת את חולה הסוכרת Type I להיות שקול מכל בחינה לאדם ללא סוכרת. לגבי יעוץ גנטי - אני מציע שתתייעצי עם אנדוקרינולוג מומחה, שיסביר לך במילים מלומדות מה המשמעות, והיא מעודדת למדי. לגבי צליאק - זו מגבלה לא קטנה, שאני מכיר לא יותר טוב ממך, לכן אני גם לא בא להסביר. בקיצור - את הסוכרת ניתן לנהל, ואפשר לחיות איתה חיים נורמליים לחלוטין - לטייל בעולם, לגדל ילדים בריאים וכו'. העולם הוא מקום מאוד הפכפך, שאת אף פעם לא תוכלי לדעת מהיכן ואיזו צרה יכולה לבוא ומתי, אז די לצרה בשעתה, אם את מאושרת עם החבר שלך ורואה בו בן זוג ראוי לחיים - קטן עלייך הסוכרת שלו.

01/02/2013 | 23:56 | מאת: גולש

שלום אני מתכנן חופשה במקומות קרים במיוחד ולכן אני מתעניין בנוגע לתכשיר מהיר אמור לסייע להעלות את רמות הסוכר בדם באופן מיידי ככל האפשר, אשר ניתן לשמור אותו בצמוד לגוף בתנאי קור (20-30 מעלות מתחת לאפס בחוץ). עדיפות למשהו אכיל, לא מזרק. בדרך כלל אני משתמש בדבש. תודה רבה

יש את הטבליות האלה,לא יודע מה הרמות שלו נגד קור אבל אתה תמיד יכול לשים את זה מתחת כל הבגדים שישמור על קור, לא בטוח שזה עוזר אבל לך תדע בכל מקרה אני תמיד לוקח את הטבליות 4 גרם גלוקוז. יש לך בטעם פטל ובטעם תפוז מה גם שתמיד יהיה עליך אוכל לא ??? לא חושב שצריכה להיות בעיה

27/01/2013 | 19:26 | מאת: זוהר

יש כבר תרופה ?או משהוא דומה? תקווה: סוכרתיים ייצרו אינסולין פריצת דרך במאבק בסוכרת: חוקרים מישראל גילו את המנגנון האחראי על יצירת תאים מייצרי אינסולין בלבלב. הגילוי החדש יקדם את פיתוחה של תרופה חדשהעקבו אחרינו ב ניוזלטר מאת: מערכת doctors , 12/09/11 חוקרים מהאוניברסיטה העברית זיהו את המפתח לייצור תאי ביתא האמונים על ייצור האינסולין בלבלב. מדובר בפריצת דרך שעשויה לסייע לחוקרים למצוא דרכים לשקם או להגביר את התפקוד של תאי ביתא בקרב אנשים הסובלים מסוכרת נעורים או מבוגרים. העבודה נעשתה בהובלת פרופ' יובל דור מהמכון למחקר רפואי ישראל-קנדה של האוניברסיטה העברית, חוקרים מהמרכז הרפואי הדסה ובשיתוף קבוצות מחקר מאוניברסיטאות בארה"ב ומחברת התרופות רוש. המחקר פורסם לאחרונה בכתב העת Cell Metabolism. "עבודתנו הראתה כי כאשר רמת הגלוקוז בדם עולה, היא גורמת לחלוקה של תאי ביתא", מסביר פרופ' דור. "אולם המפתח אינו הגלוקוז בדם באופן ישיר, אלא קצב הפירוק שלו בתוך תאי ביתא. פירוק זה נשלט על ידי אנזים מפתח בתאי ביתא, גלוקוקינאז, והתגלית מצביעה לכן על אנזים זה כמטרה לפיתוח תרופות שיגבירו את קצב היצירה של תאי ביתא. למעשה, מכיוון שתרופות המפעילות את גלוקוקינאז נמצאות כבר בפיתוח קליני, הדרך ליישום עשויה להיות קצרה יותר". פריצת דרך במאבק בסוכרת: חוקרים מישראל גילו את המנגנון האחראי על יצירת תאים מייצרי אינסולין בלבלב. הגילוי החדש יקדם את פיתוחה של תרופה חדשהעקבו אחרינו ב ניוזלטר מאת: מערכת doctors , 12/09/11 חוקרים מהאוניברסיטה העברית זיהו את המפתח לייצור תאי ביתא האמונים על ייצור האינסולין בלבלב. מדובר בפריצת דרך שעשויה לסייע לחוקרים למצוא דרכים לשקם או להגביר את התפקוד של תאי ביתא בקרב אנשים הסובלים מסוכרת נעורים או מבוגרים. העבודה נעשתה בהובלת פרופ' יובל דור מהמכון למחקר רפואי ישראל-קנדה של האוניברסיטה העברית, חוקרים מהמרכז הרפואי הדסה ובשיתוף קבוצות מחקר מאוניברסיטאות בארה"ב ומחברת התרופות רוש. המחקר פורסם לאחרונה בכתב העת Cell Metabolism. "עבודתנו הראתה כי כאשר רמת הגלוקוז בדם עולה, היא גורמת לחלוקה של תאי ביתא", מסביר פרופ' דור. "אולם המפתח אינו הגלוקוז בדם באופן ישיר, אלא קצב הפירוק שלו בתוך תאי ביתא. פירוק זה נשלט על ידי אנזים מפתח בתאי ביתא, גלוקוקינאז, והתגלית מצביעה לכן על אנזים זה כמטרה לפיתוח תרופות שיגבירו את קצב היצירה של תאי ביתא. למעשה, מכיוון שתרופות המפעילות את גלוקוקינאז נמצאות כבר בפיתוח קליני, הדרך ליישום עשויה להיות קצרה יותר".

שלום, הדמות המשנית בספר שאני כותבת סובלת מסוכרת נעורים. העלילה נפרשת על התקופה שמשנות ה50 עד שנות השמונים. חמותי שהייתה אחות מתחילה בשנות החמישים סיפרה לי שאז חולי סוכרת נעורים היו מגיעים למרפאה שלוש פעמים ביום לקבל זריקת אינסולין. היא לא יודעת לומר לי מתי התחילו בארץ חולי הסוכרת להזריק לעצמם בבית. מי יכול להחכים אותי בנושא זה? תודה.

24/01/2013 | 00:21 | מאת: אמיר

שלום, אתמול לאחר החלפת סט ופרפרית ,גילתי כי יש לי דלקת במותן במקום שבו היתה נעוצה המחט. זו הפעם השניה בתווך של חודש שמתפתחת לי דלקת באותו מקום.אני משתמש במשאבת אינסולין במשך כ- 5 שנים, ומעולם לא הופיעו לי דלקת, האזור נפוח, אדום נוקשה וכואב, מה עלי לעשות? וכיצד ניתן להימנע מכך בעתיד? תודה אמיר.

26/01/2013 | 18:56 | מאת: רוני

הי, זה קרה לי כבר פעמיים. פעם אחת הגעתי למצב של ניתוח כירורגי כי לא טיפתי בדלקת בזמן והצטברו הפרשות. אני ממליצה לפנות לרופא שיתן לך משחה שתטפל נקודתית בדלקת או אפילו כדורים אם זה כבר התפשט. מניעה בעתיד? כאשר זה מתחיל אני שמה את המשחה ונמנעת מהמשאבה למשך שבוע. בהצלחה.

18/01/2013 | 16:54 | מאת: מאיה

שלום,שמי מאיה ואני כמעט בת 18. מסיבות אישיות אין לי כרגע רופא מטפל וברצוני להתקין משאבה.ידוע לי על כמה מרפאות סוכרת מצליחות בכמה בתי חולים שונים אך כיוון שהסכרת שלי לא מאוזנת והיא דיי בעייתית הייתי רוצה להגיע למקום הטוב ביותר.השאלה שלי היא לאיזו מרפאה כדאי לי לפנות (באזור ת"א והסביבה)? תודה מראש.