פורום שחזור שד

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית
כריתת שד חלקית או מלאה היא חוויה קשה ואף טראומתית לכל אשה. נשים הנאלצות להתמודד עם תוצאות הניתוח מתארות פגיעה קשה בתפיסת הגוף וחוויית הנשיות שלהן. ניתוח שחזור שד לאחר כריתה מלאה או עיצוב השד בזמן כריתה חלקית יכול לאפשר לך לעבור את התהליך ועדיין להרגיש שלמה הן פיזית והן נפשית... מגוון הניתוחים לשחזור שד הפתוח בפניך הוא רחב. טכניקות חדשות מתפתחות ותורמות לתוצאות אסתטיות יפות יותר ויותר. כיום, אישה העוברת כריתת גוש בשד או כריתת שד לא צריכה להישאר עם עוות או נכות לכל החיים. הפורום בא לתת מענה למגוון מצבים: מתי כדאי לעבור את השחזור? האם ניתן לבצע השחזור בו בזמן עם הכריתה או שיש מקום להמתין זמן מה? מהם סוגי השחזורים הקיימים לאחר כריתת שד וכיצד ניתן להתאימם לכל אשה, למבנה גופה, אורח חייה וסוג המחלה? מתי אשה העוברת כריתה של גוש בשד צריכה לבקש מעורבות של פלסטיקאי לצד כירורג השד? מהן הדרכים לתיקון עיוות בשד או אסימטריה בין השדיים לאחר כריתת גוש והקרנות? כאשה וככירורגית פלסטית המתמחה בשחזורים וניתוחים אסתטיים של השדיים אני שמחה וגאה לעמוד לצידך בתקופה קשה זו של חייך ולסייע לך לעבור אותה עם פחות סימני שאלה ויותר בטחון בכל דרך בה תבחרי ובכל החלטה אותה תקחי.... בהצלחה, דר' משולם-דרזון למעבר לפורום לחצו כאן.
197 הודעות
155 תשובות מומחה

מנהל פורום שחזור שד

אני בת 53 נשאית של BRCA1 עברתי ניתוח כריתת שחלות לפני כעשר שנים ולאחר שנים של מעקב ומתח החלטתי לבצע ניתוח כריתה מלאה של השדיים ושחזור באמצעות שריר מהגב. לפני שנה עברתי את הניתוח,מיום הניתוח ועד היום אני סובלת מכאבים מתחת לבית השחי ובגב באזור הצלקת של הניתוח,תחושה של שריפה ומתחושה של לחץ בלתי פוסק בחזה (כמו חבל מתוח)והתחושה לא משתפרת. אני מטופלת אצל רופאת כאב כשמונה חודשים שאיבחנה פגיעה עצבית כתוצאה מהניתוח עם טרגין 5 מ"ג פעם ביום ואלטרוליט 10 מ"ג. תחושת השריפה קצת פחתה אבל לכאבים נוספו לי כאבים ברגליים בעיקר ברגל שמאל.בבדיקת EMG שעברתי נאמר לי שיש חשש לנזק שורשי S1 ו-S2 . אני מיואשת ,רדומה מהכדורים והפסקתי לעבוד כי קשה לי לתפקד במצב זה של סבל 24/7 . פניתי למנתחים לכירוגית ולפלסטיקאי והם טוענים שהכל בסדר ולפעמים יש תופעות של פגיעה עצבית שבמהלך שנים משתפרת,הניתוח לטענתם הצליח .מה אתם ממליצים לי לעשות.

שלום רב בת 45,BRCA1 עברתי לפני 8 שנים כריתה מניעתית ושחזור דו"צ . לאחר ביצוע בדיקת אמאראי חשד לקרע תוך קופסיתי משמאל והודגם נוזל סביב השתל חדש בהשוואה לבדיקה קודמת. בנוסף נצבעה בלוטת לימפה אקסילרית ונעשתה ביופסיה שתוצאותיה: Florid reactive follicular hyperplasia כלומר קשר לימפה תגובתי. ב.דם שלי תקינות. אודה מאוד להסבר האם יש דרך להוכיח מעבדתית דרך הביופסיה שבוצעה שהתגובה היא לדלף של סיליקון? כירורג השד שלי ציין שאין בעיה להשאר עם קרע קופסיתי אך בתוצאות האמאראי הודגם גם נוזל חדש סביב השתל. האם נוכחות נוזל כן מרמז על דליפה מעבר לקופסא? ואיך ניתן לקשור את התגובה שנמצאה בביופסיה בדליפת סיליקון מהשתל? והאם באמת ניתן להשאר עם השתל כך וכמה זמן?

27/04/2016 | 22:43 | מאת: מיכל

שלום רב, שואלת עבור חמתי אשר איננה מתגוררת כרגע בארץ אך עברה כאן כריתה מלאה ושחזור באותו ניתוח. היום כעבור שנה הופיעו סימנים אדומים כואבים למגע מתחת לשד ובית השחי. ללא חום וללא נפיחות ביד מהצד המנותח. פנתה לרופא עור מקומי אשר נתן טיפול של פרדניזון לכמה ימים ללא הטבה. טען שזוהי אלרגיה או במילים אחרות דחיה של השתל. האם יתכן שזוהי תגובה מקומית בלבד? מה הסבירות שניתן לטפל בבעיה ללא הוצאת השתל? במידה ואם מוציאים את השתל האם ניתן לשחזר שוב פעם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חמותך צריכה לפנות לכירורג פלסטי המבצע שחזורי שדיים. הוא יבדוק אותה בצורה יסודית. לצערי לא ניתן לענות על השאלה ללא בדיקה. בהצלחה!

26/02/2016 | 18:49 | מאת: טלי פלד

ערב טוב. אני שלוש שנים אחרי כריתה. ורוצה לשחזר בשיטת ה-diep איך אפשר לדעת לאיזה בית חולים לגשת? איפה מנתחים בשיטה הזו? כמה זמן ממתינים לניתוח כזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טלי יקרה, ראשית פני לבית החולים הקרוב למקום מגורייך. התייעצי שם עם כירורג פלסטי באשר לטכניקה המתאימה לך ביותר. במידה ואכן diep היא השיטה המתאימה לך ביותר, יפנה אותך הרופא לבית החולים המתאים. בהצלחה!

ד"ר משולם-דרזון שלום, לפני כשנה עברתי ניתוח כריתה ושחזור דו"צ של השדיים בעקבות סרטן השד. השחזור בוצע באמצעות שתלי סיליקון, לאחריו טופלתי בכימותרפיה והקרנות. אח"כ התחלתי ליטול אנסטרוזול. הניתוח והטיפולים מומנו באופן מלא על ידי קופת החולים. בבקורת כירורגית לאחרונה הומלץ על הליך הזרקת שומן לשדיים, לפני שחזור פטמות, בעקבות שקעים שנוצרו בשדיים והבדל ניכר בגודלם. קופת החולים מסרבת לממן הליך זה בטענה שזהו ניתוח אסטטי. האם יש בכך הגיון? הלוא כל הליך השחזור הוא בבסיסו אסטטי-שיקומי ולא מהלך מציל חיים! בנוסף, הכירורגית של השד שבדקה אותי התנגדה להליך הזרקת שומן לשדיים כיון שלטענתה נוטה השומן להתגבש לאחר ההזרקה, ובבדיקות דימות עלולים להראות גושים שומניים שיתפסו כחשודים ויובילו לביופסיות וחרדות מיותרות. לתפיסתה (וגם לתפיסתי) איכות חיים גם היא משתנה משמעותי. הכירורגים טוענים שאין לטענה זו כל ביסוס. מה דעתך? לתשובותיך אודה, ו'

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וקיים עיוות משמעותי של השדיים לאחר השחזור את זכאית להזרקות שומן לתיקון העיוות. עליך להתעקש בעניין ולעלות לדרגים גבוהים. שוב העניין מותנה בחומרת הבעיה. באשר לנמק השומני שיכול להווצר לאחר הזרקת השומן. הוא אכן מקשה על תהליך האבחון להביא בחשבון שיתכן מצב בו תדרשי לעבור בירור מיותר ואפילו ביופסיה מהאיזור בשל כך. שוב, הייתי שוקלת הזרקת שומן רק במידה וקיים עיוות שמטריד אותך במידה משמעותית. מקווה שעזרתי, בהצלחה. דר'משולם.

אני לפני החללטה על חלקית או מלאה האם הקרנות פוגעות בשד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הקרנות יכולות להחמיר העיוות של כריתה חלקית של השד. עליך להוועץ עם הכירורג המטפל בך מה צפויה להיות התוצאה הקוסמטית של הכריתה החלקית. לעיתים כשהגוש גדול והשד קטן צפויים עיוותים משמעותיים בשד, כך שאפילו עדיף לבצע כריתה מלאה ושחזור מלא של השד. מקווה שעזרתי.

מישהי ממליצה על פרופ הלר כפלסטיקאי לשחזור? שמאל גוש עם הסתיידויות ימים גוש קטנטנן, אבל בכדי ליצור סימטריה מסירה את שניהם

02/02/2016 | 23:15 | מאת: תומג

שלום, לפני שבוע בדיוק עברתי ניתוח כריתה ושחזור שד מרקמות בבטן (Diep), וכולם בביח התלהבו מהתוצאה .. מהלך הניתוח וגם האשפוז היה תקין.. לפני יומיים שוחררתי הביתה, ומאז אני שמה לב להתנפחות בשד , צבע נוטה לצהוב כחול הצדדים, וקשיחות.. האם זה טבעי ויכול להיות שזה תגובה רגילה אחרי ניתוח או שזה מצריך ממני חזרה למיון?? נקבעה לי פגישת ביקורת עוד שבועיים.

שלום לך, במידה והשד הולך ומתנפח במידה משמעותית עליך כמובן לפנות למיון בהקדם על מנת לשלול דימום באיזור. בהצלחה.

21/01/2016 | 13:02 | מאת: מודאגת מאוד

לפני חודש וחצי עברתי ניתוח להחלפת שתלים עקב הופעה של סרומה מרובה בצד אחד.הייתי מחוברת לנקז שלושה שבועות והוציאו לי אותו לפני שבועיים.אתמול נוכחתי לראות שהשד שוב מתמלא בנוזלים ומתנפתח לעומת השני -מכיוון שכבר עשיתי ניתוח חוזר אני מודאגת ולא יודעת אם קיים בכלל עוד פיתרון לבעיה אשמח לעזרה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, האם הניתוח הראשוני שעברת הוא קוסמטי או שחזור שד? במידה ומדובר בניתוח קוסמטי, עצתי לך היא להוציא השתלים עם או בלי הרמה של השד. אם תרצי תוכלי לנסות להחזירם כעבור כשנה. יש לוודא שהכירורג המטפל בך שלח בדיקה ל-LARGE CELL LYMPHOMA. במידה ומדובר בשחזור בהתייעצות עם הרופא המטפל בך כדאי לשקול ניתוח לכריתה מלאה של הקופסית העוטפת את השתל ולהחליפו בשתל חדש. אם הניתוח הזה כבר בוצע בפעם הקודמת אין כל כך ברירה אלא לבצע שחזור אוטולוגי, מרקמות שלך. בהצלחה.!!

שלום רב, אני בת 43, לאחרונה אובחנתי עם DCIS בשד שמאל (על רקע טיפול קרינתי שקבלתי לפני 19 שנים). ללא סיפור משפחתי או נשאות ל- BRCA. מסקירת MRI וממוגרפיה- יש האדרה לאורך duct שאורכו כ- 8 ס"מ מהפטמה כלפי מטה. האפשרויות שהוצגו לי ע"י כירורג השד בביה"ח הן - כריתה מלאה (שימור העור למעט הפטמה) עם שחזור מיידי של שד שמאל או למפקטומיה כולל פטמה לאחר סימון ואזהרה שיתכן שאאלץ להכנס לניתוח שני באם לא יהיו שוליים נקיים. נאמר לי ע"י הכירורג שהוא ממליץ על כריתה מלאה כי בכריתה חלקית לא ניתן יהיה למלא הנפח שיצא והשד כולו "יתכווץ" והמראה לא יהיה יפה כפי שניתן לצפות משחזור. האם קיימת אפשרות לשחזור במקרה הנ"ל (אחרי שתגיע תשובה שהגידול הוצא במלואו? כמה זמן לאחר הניתוח של הכריתה ניתן לבצע השחזור בהנחה שאאלץ לקבל גם 5 שבועות של קרינה? מה האופציה שצפויה לתת התוצאה האסתטית ביותר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תמר יקרה, התוצאה הקוסמטית לאחר כריתה חלקית תלויה בגורמים רבים ובראשם גודל הגידול, מיקומו בשד וגודלו של השד. ככל שהגידול גדול יותר והשד קטן יותר התוצאה הקוסמטית תהיה ירודה יותר. עליך להתייעץ עם פלסטיקאי שיבחן את התוצאה הצפויה בשתי האופציות וישוחח עימך עליהן. שני דברים שעליך לדעת: לאחר ההקרנות לא ניתן יהיה לבצע תיקון עם שתל סיליקון בשל סיכון גבוה להתכווצות קופסית. יחד עם זאת, אם הגידול לא יצא בשלמות בניתוח תמיד ניתן (לפני ביצוע ההקרנות) להמשיך לכריתה מלאה ושחזור עם שתל סיליקון. פני לפלסטיקאי כיון שבכל אופציה שתבחרי מעורבותו הכרחית. בהצלחה!!

30/11/2015 | 06:32 | מאת: רותג

שלום לך.. אני בת 31.. ביולי האחרון גיליתי סרטן בשד שמאל.. תוצאות הממוגרפיה היו הסתיידויות עדינות בחלק פנימי מרכזי על פני שטח של 5.5 על 4. ובאולטרסאונד הודגמו שלושה גושים סמוכים ומעורבים זה בזה ממאירים אחד מהם פולשני.. ב- mri: בחלק פנימי מרכזי ועליון אזור האדרה נרחב במימדים 2.5x4.5 סמ. התחלתי טיפול כימותרפי בתחילת ספטמבר ac taxol.. לפני יומיים הייתי אצל האונקולוגית.. היא ממליצה על ניתוח כריתה מלאה.. היא טוענת אפילו אם הגוש התקמט או הסתלק יש לבצע כריתה מלאה בכל זאת כי האזור הזה הוא אזור של הסתיידויות רחב.. היום עשיתי אולטרסאונד חדש, אין ממצאים חריגים.. כנראה הגבתי ב 100%לטיפול.. פשוט לא אובחן שום גוש בשד שמאל.. האם עדיין יש מקום לדבר על כריתה מלאה,,??? מה הקשר בין הסתיידויות לכריתה מלאה? האם שווה לבצע ממוגרפיה חוזרת לראות מה מצב ההסתיידויות מכיוון שבאולטרסאונד לא רואים אותם?? תודה לך..

לקריאה נוספת והעמקה

רותם יקרה, הקף הכריתה לאחר תגובה לטיפול נאואדגוונטי הוא נושא שעדיין אין עליו הסכמה. יש להפנות השאלה לכירורג שד או לאונקולוג נוסף ולא לפלסטיקאי. אם אינך שלמה עם עצת האונקולוג פני לחוות דעת נוספת. בהצלחה!

14/10/2015 | 08:06 | מאת: טל

שלום, בת 37, גידול גדול מאוד (9 סנטימטרים) בחזה לא גדול במיוחד (cup b בחזייה). הגידול לא אלים יחסית ומתקדם לו באיטיות. כרגע ניצבת מול כמה החלטות: 1) מתי לבצע שחזור. כל הכירורגים שאני שואלת בעד לשחזר מיד. כל האונקולוגים שאני שואלת בעד לדחות את השחזור בשנה שנתיים. הצפי ל6 שבועות של הקרנות יומיות אחרי הכריתה. בעוצמה יחסית נמוכה. האם הן ישפיעו על שחזור מידי. האם ניתן לנתח לאחר הרקנות וכמה זמן לאחר הקרנות העור מספיק אלסטי לניתוח. 2) לפני שתי אופציות לגבי הטיפול בסרטן: כריתה מלאה ראדיקלית מידיית כולל עור ופטמה. או המתנה של חצי שנה עם טיפול הורמונלי, דבר שאולי אולי יאפשר שימור עור ופטמה (עדיין כריתה מלאה). מה המשמעות של שימור עור ופטמה לשחזור מוצלח, הן ברמת האסטתיקה, כמות הניתוחים, יכולת התחושה בשד המשוחזר. 3) הינני BMI 38. חלק מהרופאים (כירורגים שד) אמרו לי שעדיף לא שתל אלא רקמות משלי דווקא בגלל שיש לי ממה לתת, וחלק אמרו שעדיף שתל דווקא בגלל שנשים גדולות לא מתאוששות טוב מניתוחים מורכבים וארוכים. אשמח לשמוע דעות מהכיוון הפלסתיקאי. תודה רבה!! טל

לקריאה נוספת והעמקה

טל יקרה, שלושת השאלות ששאלת כרוכות זו בזו. אין מניעה לבצע שחזור שד לפני הקרנות שכן השחזור לא יפגע באיכות או בטיב הטיפול הקרינתי. לעומת זאת הקרינה צפויה לפגוע באיכות השחזור ובתוצאה הקוסמטית בים אם תבחרי בשחזור אוטולוגי מרקמות שלך ובין אם תבחרי בשתל סיליקון. לנשים עם שד קטן אני בדרך כלל ממליצה לעבור שחזור מיידי עם שתל סיליקון. לנשים עם שד גדול אני ממליצה בדרך כלל לא לשחזר מיידית, להמתין מספר חודשים ולשחזר עם רקמה מהבטן. את נמנית על הקבוצה הראשונה כך שהמלצתי בהתבסס על תאורך היא שחזור מיידי עם שתל סיליקון. במידה והקרינה תפגע בשחזור תוכלי תמיד לעשות שחזור מדופן הבטן. לא הייתי ממליצה על שחזור מיידי מדופן הבטן שכן אם הוא יפגע על ידי הקרינה לא תהיה לך אלטרנטיבה טובה. באשר לשימור הפטמה, הוא מאפשר תוצאה קוסמטית טובה יותר אך כאן הייתי נשמעת להמלצת האונקולוג. מקווה שעזרתי... בהצלחה

אלי יקר, לצערי התכווצות קופסית בדרגה חמורה היא מחזה יחסית נפוץ לאחר הקרנות והפתרון היחידי למצב הוא שחזור מחדש עם רקמה עצמונית מהבטן ולמי שאין די רקמת שומן בבטן, אז הרקמה נלקחת מהגב. להשאיר המותחן כפתרון קבע לא ניתן ואם כבר עכשיו יש התכווצות קופסית בדרגה גבוהה חבל על הזמן והסבל שבניתוח להחלפתו בשתל סיליקון. המלצתי בדרך כלל במצבים הללו היא להוציא המותחן ובאותו בניתוח לבצע השחזור העצמוני. כמובן שניתן וצריך להמתין עם הפרוצדורה לפחות חצי שנה-שנה מסיום ההקרנות. מקווה שעזרתי. בהצלחה!!

03/10/2015 | 10:44 | מאת: אילונה

שלום, פונה לנשים שעשו שחזור עטרה באמצעות קעקוע רפואי, האם מישהי יכולה להמליץ על מקעקעת רפואית טובה? תודה מראש, אילונה

01/10/2015 | 20:56 | מאת: אלי

שלום רב אשתי עברתה כריתת שד ושחזור באמצעות מותחן. לאחר מכן עברה הקרנות שגרמו להתכווצות קופסית ועקב כאבים לא ניתן היה להשלים את ניפוח המותחן. מה לדעתך ניתן לעשות במקרה זה על מנת שיתאפשר שחזור שד באמצעות שתל סיליקון? האם ניתן להשאיר את המותחן במקומו ולראות בכך סיום תהליך השחזור? בברכת חג שמח אלי

22/07/2015 | 17:34 | מאת: אורלי

שלום, החלטתי לעבור כריתה ושחזור מניעתי עקב נשאות. אני חברת קופח מכבי. אני מעוניינת לעבור את הניתוח עם כירורג ופלסטיקאי פרטיים בבית חולים פרטי . הפלסטינאי הוא בר מאיר. האם קופות החולים משתתפות בעלות ניתוח מניעתי בבית חולים פרטי? מהי קופת החולים המועדפת לסיוע במקרה כזה? מהם העלויות בהערכה לניתוח כזה? תודה מראש:)

27/04/2015 | 18:50 | מאת: רותם

עברתי כריתה ושחזור עם מותחן במרץ 15 קבעו לי תור להחלפה לדתל קבוע רק באוגוסט 16 בבית חולים ציבורים שלא אנקוב בשמו האם זה ריאלי שאני צריכה להשאר ככה עוד דנה שלמה ?????

לקריאה נוספת והעמקה

רותם יקרה, בתי החולים הציבוריים לצערי נמצאים במצוקה נוראית של חדרי ניתוח זמינים ומפה זמני ההמתנה הבלתי סבירים הללו. אנחנו כרופאים כואבים את כאב המטופלים. לצערי אינך היחידה המתלוננת על כך. בקשי להכנס לרשימת המתנה לניתוח בהתראה קצרה כיון שלפעמים מתבטלים ניתוחים ברגע האחרון ואז אנו פונים למטופלים המוכנים להנתח בהתראה קצרה. בהצלחה, שגית.

18/03/2015 | 17:35 | מאת: גילה

בשנת 2004 עברתי למפקטומי+ כימו +הקרנות,מאז אני נקייה ונמצאת במעקב. אינני נושאת את הגן,אבל יש במשפחה סיפור משפחתי כבד(אמא,דודה,בת דודה) ואני שוקלת לעבור כריתה שדיים מונעת+שחזור, הכירורג שלי נתן לי את ברכת הדרך, אבל הפלסטיקאית איתה התייעצתי הפחידה אותי ,ואמרה שיש הרבה סיבוכים, יכולים להשאר עם כאבים כרוניים ושיש אפשרות שאצטער אם אעשה זאת,מאידך דיברתי גם עם 2 נשים צעירות נשאיות שעברו כריתה ושחזור והן אמרו שלא היו להן סיבוכים כלשהם,ומאוד המליצו לי ללכת על זה. אתמול קראתי כתבה מפחידה מעיתון הארץ משנת 2004- בנושא: "אשליית השדיים המשוחזרים"-להלן קישור לכתבה http://www.haaretz.co.il/misc/1.1004565- האם המצב הנורא שמתואר בכתבה הוא נכון, או שאולי זה היה המצב בעבר הרחוק ושהיום יש התקדמות בתחום ושניתן לעבור את ההליך בהצלחה גדולה יותר ועם פחות סיבוכים?? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

גילה יקרה, עם כל ההתקדמות שחלה בתחום שחזורי השדיים בשנים האחרונות, עדיין מדובר בניתוח לכל דבר עם סיבוכים אפשריים. העובדה שעברת הקרנות הופכת את הניתוח למורכב יותר מבחינתך. ישנם שיקולים נוספים שיכולים להלקח בחשבון רק לאחר שתבדקי עי הרופא המנתח אך עליך להביא בחשבון שמדובר, בייחוד במקרה שלך, בפרוצדורה לא פשוטה ויתכן אף צורך ביותר מניתוח אחד כדי להגיע לתוצאה הרצויה. בהצלחה!! שגית משולם

10/02/2015 | 19:50 | מאת: איריס

אילו סוגי ספורט מותר לעשות כחצי שנה לאחר הניתוח באמצעות שתלי סיליקון ?

לקריאה נוספת והעמקה

החל מששה שבועות לאחר הניתוח ניתן לחזור, בהדרגה כמובן, לכל פעילות ספורטיבית.

02/01/2015 | 10:10 | מאת: עירית

עברתי כריתה ושחזור לפני 4 חודשים. שמעתי מחברה שחשוב לעשות מסאג' לשדיים המושתלים למנוע את גידול הרקמה מסביב. Capsular contracture. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

עירית יקרה, אינני ממליצה כלל על עיסוי השד. במרבית המקרים השתל שהוכנס הוא שתל אנטומי. עיסוי של המקום עשוי להביא לסיבוב של השתל ולעיוות בצורת השד. החלמה מהירה.

06/12/2014 | 08:27 | מאת: אנה

שלום רב, לפני כ-7 שנים עברתי כריתה מלאה בשד ימין,לפני כשנה התחלתי תהליך שחזור, הושתל מותחן וכשהחלו הניפוחים המותחן גדל בעיקר בחלק העליון שלו וכך נוצר מראה של "פוש אפ" חד צדדי ומאד לא טבעי.לשאלותי נעניתי ע"י המנתח שהעור המוקרו סביב צלקת הכריתה קשה וזו הסיבה שהמותחן מתרחב למעלה,ואין לזה קשר לתוצאה הסופית.לפני כחודש עברתי ניתוח להשתלת שתל סיליקון אנטומי ועכשו,לאחר שהתאוששתי גיליתי לחרדתי שהשתל גבוה מהשד השניוגם הוא נימצא במצב של "פוש אפ".המנתח ציוה עלי ללבוש חגורת חזה 24 שעות ביממה כל החודש הקרוב,החגורה גורמת לי לכאבי תופת בגב ועצבנות, אבל יותר מכל תחושתי היא שאין בה תועלת.שאלותי:האם ניתקלת בתופעה כזאת והאם היא ברת תיקון ומה ניתן לעשות? תודה אנה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה יקרה, אני מניחה שעברת את טיפולי ההקרנות לפני כשבע שנים. ההמלצה שלי לנשים לאחר טיפולי הקרנות היא לעבור שחזור אוטולוגי, מרקמות עצמוניות. שתל סיליקון בנשים שעברו הקרנות מקנה מראה מאד מלאכותי וקשה לשד בשל תופעה הנקראת התכווצות קופסית. הפתרון היחידי למצבך הוא לעבור שחזור שד חוזר והפעם מרקמות שלך. אין מדובר בניתוח פשוט. שוחחי עליו עם הפלסטיקאי שתבחרי. המון בהצלחה.

25/11/2014 | 20:34 | מאת: maayan

שלום רב, מה משמעות של כריתת שד תת עורית ? היכן לרוב נמצאים החתכים ואיך מתבצעת הפרוצדורה ? תודה רבה לעונים !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מעיין, כריתה תת עורית היא כריתה בה מרוקנים את השד מתוכנו (עם או בלי הפטמה) ומשאירים את מעטפת העור. לאחר סיום ריקון השד ממלא הפלסטיקאי את מעטפת העור המרוקנת בתוכן חדש בין אם זה שתל סיליקון או רקמה מהבטן. מקווה שעזרתי.

20/11/2014 | 07:58 | מאת: דבורה

שלו רב, סיימתי עכשיו כימו, ועכשיו יש לי ניתוח. יש לי סרטן בשד ימין + חלק מהלימפה. ההמלצה היא לכריתת דו"צ למרות שהשד השמלי עדיין נקי. אני רוצה הלצה לשיחזור המתאים ביותר מפריעה לי להשר בלי פמה וכן שלא תהיהיה לי תחושה. הייתי רוצה לשחזר מהבטן. אשמח להצעות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דבורה, אין שחזור שד אחד שהוא המתאים ביותר לכל הנשים. כל אשה צריכה לשבת עם הפלסטיקאי המטפל שלה ולהתאים את סוג השחזור למבנה גופה, גודל השד, צורך עתידי בהקרנות וכו'. הפטמה מוסרת בדרך כלל בשד החולה אך ניתן לשחזור פטמה בניתוח קטן מספר חודשים לאחר סיום שחזור השד. באשר לתחושה על גבי השד, את צודקת, התחושה אכן נפגעת. מקור הפגיעה הוא בחיתוך עצבים תחושתיים בזמן הכריתה ואין אפשרות להמנע מכך. המון בהצלחה.

28/12/2014 | 14:28 | מאת: אתי

אני עברתי לפני שנה ניתוח לשיחזור מהבטן ע"י פרופסור הלר . הניתוח היה ארוך אבל לא ולא פשוט התוצאה שווה . השד רך ונעים . הספקתי לבצע גם שיחזור פיטמה שנראת בדיוק כמו הפיטמה הרגילה. ממליצה לעשות את הניתוח אצל פרופסור הלר שהוא רופא יוצא דופן, אומן, מקצועי אדיב וגם קשוב לכל שאלה תוך כדי מתן תשובה מהירה ואדיבה.

16/11/2014 | 16:12 | מאת: נועה

האם האבחנה שלמעלה היא סיבה מספיק טובה לכריתה מונעת ושחזור? איזה מסלול של שחזור כרוך בהכי פחות סיבוכים? שחזור מידי או מותחן?

שלום לך נועה, התשובה לשאלתך צריכה להנתן על ידי כירורג שד ולא פלסטיקאי. בהצלחה!

29/10/2014 | 14:54 | מאת: מיטל

לפני 4 שנים עברתי כריתה דו"צ ושחזור. בשד שעבר הקרנות נותרה צלקת כשמסביבה כתם כהה ולא יפה. שמעתי במקרה שיש ג'ל kelo cote שיכול לעזור. האם nמותר/מומלץ להשתמש בו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מיטל, קלוקוט לא יעזור לפיגמנטציה כהה סביב הצלקת. לצערי, אין טיפול שיכול לטפל בבעיה בצורה טובה. כל טוב!

21/09/2014 | 14:42 | מאת: דפנה

מבקשת לקבל מידע מבעלות ניסיון. אני לאחר כריתה חלקית של שד אחד, הקרנות, ושחזור באמצעות שאיבת שומן מהבטן והזרקתו לשד. לאחר כשנה בערך כ-50% מהשומן נספג והשד הצטמק שוב. חלק מהשומן הפך לנקרוטי ויצר "גולות" רבות שחלקן יושבות על עצבים או כלי דם ומכאיבות לי. שאלתי היא האם אפשר לעבור שוב שאיבה והזרקה במצבי, והאם יש סיכוי גבוה שרמת הכאבים תעלה. תודה מראש. דפנה.

לקריאה נוספת והעמקה

דפנה יקרה, מה שאת מתארת הוא נמק שומני של חלק מרקמת השומן שהוזרקה. הדבר קורה בשל העדר אספקת דם לשד המוקרןוהמצולק. מנסיוני אם הזרקת השומן הראשונה לא צלחה אין מקום להזרקת שומן חוזרת.הסיכוי להצלחה אינו גבוה. אשמח לשמוע תגובות מנשים שעברו חוויה דומה. כל טוב!

16/09/2014 | 00:31 | מאת: אורית

שלום רב, עברתי כריתה מלאה של שד ימין לפני שבע שנים ובחרתי אז שלא לעבור שחזור. בינתיים החלמתי, נמצאת במעקבים ומעוניינת לבצע כעת את השחזור. האם האפשרויות מוגבלות מבחינתי עקב הזמן הרב שחלף מאז הכריתה? יש לציין שמשקל גופי תקין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורית יקרה, האם תוכלי להשיב לי אם עברת טיפולי הקרנות לפני או אחרי הכריתה? יש בכך כדי להשפיע על סוגי השחזור המתאימים לך. תודה, שגית.

15/09/2014 | 22:02 | מאת: מירב

הי עברתי כריתה ושחזור לפני חמש שנים, השחזור נקרע לאחר מס ימים ועברתי ניתוח נוסף להסרתו . המקום קשה וכעור השחזורים שראיתי עד כה היו מכוערים והדרך להגיע אליהם נשמעת קשה ומאוד כואבת הייתי מעוניינת לשמוע אם יש חדש במראה ואיפה אפשר למצוא את ה מומחה שיכול להחזיר לי את שנשכח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מירב יקרה, לצערי, אין אדם שיכול להחזיר לך את מה שהטבע נתן לך.הלוואי שהיינו כל כך מוכשרים. חסרה לי קצת אינפורמציה באשר לטיפולים שעברת. האם עברת הקרנות? מה מבנה גופך? מה גודל השד השני? במידה ועברת הקרנות, המלצתי החד משמעית בשלב שאת נמצאת בו היא לעשות שחזור אוטולוגי, כלומר שחזור עם רקמות שלך. מהבטן או מהגב. אם יש לך מספיק עודפי עור ושומן בבטן, ניתן לשחזר מהם את השד ואם את רזה מאד, השחזור המקובל הוא של עור ושריר מהגב. אם לא עברת טיפולי הקרנות, כל האופציות פתוחות בפניך. האחת היא של שחזור מרקמות שלך כפי שהסברתי בפסקה הקודמת והשניה היא שחזור בשני שלבים עם מותחן בשלב הראשון שינופח בהדרגה במרפאה ואז יוחלף בשתל סיליקון בשלב שני. את יכולה להכנס לאתר שלי ושל פלסטיקאים אחרים ולראות כיצד נראה כל אחד מסוגי השחזורים שהצעתי. מקווה שקצת עשיתי סדר. המון בהצלחה.

הי עדי, לכל רופא המלצות משלו. אני ממליצה למטופלותי לרכוש חזיית ספורט. שאלי את הפלסטיקאי המטפל בך באשר לסוג החזיה וגודלה. בהצלחה.

15/09/2014 | 13:36 | מאת: עמותת ברכה

הכנס השנתי של עמותת ברכה לציון השבוע הבינלאומי להגדלת המודעות לסרטן שד ושחלות תורשתי 30/9/2014 בשעה 17:30 ביה"ח אסף הרופא הרשמה במייל info@bracha.org.il לא לפספס כל העדכונים ממיטב המומחים!!!!! www.bracha.org.il

22/08/2014 | 02:26 | מאת: טלי

שלום רב. ליפני 8 שנים עברתי כריתה ושחזור עם מותחן בצד אחד והקטנה עם הרמה בצד שני. צד המשוחזר היה מעוות ולא סימטרי לכן ליפני 3 שנים שוב עברתי שחזור עם שתל אנטומי. במשך שנתיים עליתי במשקל משמעותי והמראה שוב השתבש. צד המורם צנח והישמין. צד המשוחזר נראה רייק מלמלה וקטן משמעותי מהצד השני. מה הסוג הניתוח הכי מתאים לי ורצוי שיהיה אחרון לפתרון בעיה אסטטית. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

טלי יקרה, שאלתך מאד ספציפית ותלויה במבנה הגוף ובמבנה השד שלך. ולצערי לא אוכל לענות עליה מבלי לראותך. כעקרון, שחזור עם שתל סיליקון לעולם לא יהיה זהה לשד השני, הטבעי והנפול יותר. השאלה היא עד כמה הם שונים זה מזה ואם החלפת שתל הסיליקון בצד המשוחזר והרמה חוזרת בצד הבריא עשויה לעזור. לפעמים אין ברירה ויש הכרח לעבור לשחזור אוטולוגי מרקמות שלך, בעיקר מדופן הבטן. בהצלחה.

האם לכירורג שד יש עדין תפקיד? האם יש צורך בממוגרפיה? אני מטופלת אונקולוגית

27/07/2014 | 18:05 | מאת: קרן

היי דר אני שלושה שבועות אחרי ניתוח כריתה ושחזור ועדיין נמצאת עם 2 נקזים שעדיין מתמלאים מעל ל 30 . האם לדעתך המצב הנל תקין או שמא ישנה בעיה? אודה לתשובתך

27/07/2014 | 18:26 | מאת: קרן

ושאלה נוספת אני לוקחת כבר שלושה שבועות אנטיביוטיקה 2000 מג ליום בגלל הנזקים .האם זה תקין לקחת כל כך הרבה זמן אנטיביוטיקה תודה קרן

26/07/2014 | 16:17 | מאת: יהלי

שלום, אימי אובחנה כחולן סרטן שד במספר מוקדים בשד כמו כן בבלוטת הלימפה עליה לעבור כריתה מלאה ושחזור. לא הוסבר למי עליה לפנות כירורג ...פלסטיקאי...האם עליה לתאם בין שני הגורמים? אשמח אם תוכלי להסביר לי כיצד להתנהל היום ומדובר בנושא דחוף תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יהלי יקרה, עליכן לפנות לכירורג שד ולהעלות בפניו את שאלת שחזור מיידי, כלומר שחזור שד המתבצע כבר בזמן הכריתה. הכירורג יפנה אותך ליעוץ פלסטיקאי ושם תדונו בהתאמתה של אמך לשחזור מיידי. בהצלחה!

05/07/2014 | 10:05 | מאת: שרונה

שלום ותודה מראש, בת 60 עברתי לפני שבועיים בדיקת שד אצל כירורג אחרי שנים שלא נבדקתי. לפני שנה ממוגרפיה ואולטראסונד תקינים. הרופא בדק אותי זמן ממושך, בלחיצות חזקות גם באזור הפטמה לראות אם יוצא נוזל, ומימוש חזק מאד לטעמי בעמידה ובשכיבה. לאחר מכן יצאתי ממנו עם כאבים. היום לאחר שבועיים הבחנתי כי השד בצד שמאל נהיה הרבה יותר גדול מימין (תמיד היה לי הבדלים בין שניהם) אבל לא כזה משמעותי. שאלתי בבקשה, האם ממימוש ולחיצות חזקות מאד יכולים לגרות את השד ויתפתחו גושים? כמו"כ האם מבדיקה זו השד יכול להתנפח/גדול יותר מהשני ועוד שאלה: אני מרגישה אי נוחות וכמו גודש בשד שמאל זה שנהיה גדול יותר האם ייתכן שאפשר בבדיקה כזאת גם לפגוע בלב שזה בצד שמאל כתוצאה מלחיצות ומימוש שם? המון תודה על תשובך. תמר

לקריאה נוספת והעמקה

הי שרונה, המקרה שאת מתארת הוא נדיר ולצערי לא ניתן לענות עליו מבלי לבדקך. עליך לשוב לרופא שבדק אותך ולהעלות בפניו את הבעיה. בהצלחה, שגית.

04/07/2014 | 22:33 | מאת: רונית

לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח של כריתה ושיחזור שד על ידי שתל ורצועה ביולוגית לאחר שנמצאו לי שלושה מוקדים של סרטן בשד ובבלוטות. לאחר הניתוח עברתי סידרה של הקרנות. הניתוח היה יפה וזהה בגודלו לשד הבריא .הבעיה היא שבמשך כשנה אני לוקחת תמוקסיפן והשד הלא מנותח גדל והכפיל את עצמו. שאלתי היא האם ניתוח עם שומן מהבטן הוא ניתוח קשה ? האם הצלקת נשארת בבטן או מתשטשת עם הזמן? האם כדי להקטין את השד הבריא? בתודה מראש רונית

לקריאה נוספת והעמקה

הי רונית, שחזור שד מהבטן הוא ניתוח מורכב, הכרוך בהחלמה ארוכה ואף בסיכון לכשלון. כיון ששחזור השד שעברת הוא לדבריך יפה ומספק, עצתי לך היא דווקא להקטין ולהרים את הצד השני. מדובר בפרוצדורה פשוטה וקצרה יותר עם החלמה קלה יותר. ונקודה נוספת, פעמים רבות, גם כשעוברים את הניתוח עם רקמת עור ושומן מהבטן, עדיין יש צורך בהקטנה והרמה של הצד השני, כך שלא בטוח שתחסכי ממך את הפרוצדורה. בהצלחה.

שלום דר משולם. אני עומדת בפני ניתוח החלפת מותחנים בשתלים אחרי כרית דו"צ משמרת פטמה ועטרה. בספרות אני קוראת כי מומלץ שתל אנטומי ואילו הרופא המשחזר שלי ממליץ על שתלים עגולים, לדבריו בשתלים אנטומיים החלק העליון של השד ייראה ריק. אשמח לייעוץ ממך. תודה. ורד

שמעונה יקרה, שחזור עטרה באמצעות שתל עור מהמפשעה כרוך בניתוח עם שתל עור הנלקח מהמפשעה ומביא לצלקת באורך של כחמישה סמ במפשעה. העור המושתל נוטה להתכהה אך לא תמיד כהה מספיק בהשוואה לצד השני. כמו כן תמיד קיים הסיכון (הנמוך אמנם) ששתל העור לא יקלט. שחזור בקעקוע הוא פשוט יותר ולא כרוך בניתוח. יחד עם זאת הקעקוע נוטה לדהות עם השנים ודורש טיפולי תחזוקה. בהצלחה.

16/05/2014 | 22:15 | מאת: שמעונה

מעוניינת לדעת מה היתרונות והחסרונות בשחזור עטרה באמצעות עור . האם פיסת העור תמיד נלקחת מהמפשעה. האם יש יתרון לשחזור באמצעות קיעקוע בלבד ( ללא פיסת העור)?

28/04/2014 | 22:42 | מאת: עמית

שלום רציתי לדעת האם יש בארץ טיפול לייזר בשיטת לומיקיס לטשטוש צלקות כוויה כפי שראיתי בערוץ הבריאות ביתי בהיותה בת שנה וחצי נכוותה ממים רותחים ונותרו לה צלקות לאורך הזרוע והמעל לחזה תודה האבא

לקריאה נוספת והעמקה

אבא יקר, לצערי השאלה אינה בתחום כיסוי הפורום. פנה לרופא עור המתמחה בלייזר. בהצלחה.

26/04/2014 | 21:16 | מאת: רוית

שלום, האם ניתן לבצע הגדלת חזה מתחת לשריר לאשה שעברה סרטן שד (טיפולים כימותרפיים והקרנות)? במידה ולא,מדוע? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

רוית יקרה, אשה לאחר הקרנות בעברה (גם אם חלפו שנים רבות מאז ההקרנות) לא מומלץ שתעבור שחזור שד עם שתל סיליקון מתחת לשריר. שיעור הסיבוכים הוא גבוה מאד והתוצאה האסתטית לוקה בחסר. השחזור המומלץ לך הוא שחזור עם רקמות עצמוניות מהבטן או מהגב. בהצלחה!

02/04/2014 | 15:15 | מאת: ענבר

רציתי לדעת מה האפשרויות שלי לפתור את עניין הפטמה? אני אחרי כריתה דו צדדית

לקריאה נוספת והעמקה

הי ענבר, קיימות שלוש אפשרויות לשחזור פטמה: 1. העדיפה ביותר, לדעתי, היא שחזור פטמה בטכניקה כירורגית פשוטה בהרדמה מקומית בה מורמת פיסת עור קטנה מעור השד המשוחזר ומסובבת על מנת לתת מבנה תלת מימדי של פטמה. העטרה משוחזרת לאחר כשלושה חודשים על ידי קעקוע (קיימת גם טכניקה כירורגית לשחזור העטרה על ידי שתל עור שלהערכתי פחות טובה מקעקוע). 2. דרך נוספת כאשר לא ניתן לשחזור פטמה בניתוח היא על ידי קעקוע של פטמה בדיוק כפי שעושים קעקוע לחיקוי העטרה. על ידי משחק של אור וצל ניתן ליצור מראה כמו מורם לקעקוע של הפטמה. 3. דרך שלישית, גם כאשר לא ניתן לשחזר פטמה בניתוח, היא על ידי מדבקה רב פעמית עשויה סיליקון (PINK PERFECT). מדובר בפטנט ישראלי של בחורה מקסימה, שיודע לתת חיקוי מדהים של פטמה ועטרה. בהצלחה.

17/03/2014 | 15:30 | מאת: ליאת

שלום, הינני שוקלת לעבור ניתוח כריתה דוצ + שחזור במקום הקרנות שעליי לעבור בסיום הכימו (בוודאות הניתוח יחליף את האופציה הקרינתית). ישנן מספר שאלות המטרידות אותי: 1. האם נכון שהתוצאה האסתטית טובה יותר בשחזור עם מותחן מאשר בשחזור direct to implant כאשר משאירים את הפטמה? כלומר, ניתן להשיג סימטריה טובה יותר ואף להגדיל את השד.. 2. האם שרירי בית החזה נחתכים בצורה זהה הן בשחזור עם מותחן והן ב direct to implant? 3. האם יהיה ניתן בבוא הזמן לחזור לפעילות ספורטיבית רגילה TRX/פילאטיס מכשירים/הרמת משקולות וכו? אני שואלת מכיוון שהייתי פעילה לפני הסרטן וברצוני לדעת מה ההשלכות של ניתוח מסוג זה. 4. האם בחתך בקפל השד ניתן לנקות את השד בצורה אופטימלית כמו בחתך רוחבי ? שאלה חשובה עבורי שכן הניתוח יחליף את ההקרנות במקרה שלי. 5.בתור בחורה צעירה מאוד,רווקה שלא עברה לידות והנקה,תמיד רציתי לתקן פלסטית את שדיי (לא סימטריים,מעט נפולים וקטנים) ותכננתי לעשות זאת עד שאובחנתי עם סרטן שד. בהנחה שהינני מאושרת לשמור את הפטמה מהן התוצאות האסתטיות שעליי לצפות להן? ניתוח זה הינו וולונטרי מבחינתי שכן אינני נשאית BRCA אך עם היסטוריה משפחתית. האם אפשר לבחור באופציית המותחן על מנת שאוכל להגדיל את החזה (כרגע כקאפ B מעוניינת ב c מלא),מהן התוצאות האסתטיות שעליי לצפות מניתוח מסוג זה. סליחה על ריבוי השאלות. תודה חמה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת היקרה, 1. התוצאה האסתטית אכן טובה אם משאירים את הפטמה. יחד עם זאת בצד החולה אם משאירים את הפטמה לעיתים יש צורך בהקרנתה. יש בכך כדי לפגוע בתוצאת השחזור. בדקי אם יש צורך בהקרנת השד במידה ותשמרי את הפטמה. 2. שחזור עם מותחן ללא אלודרם כרוך בהרמה של יותר שרירים מאשר שחזור עם אלודרם ושתל סיליקון מיידי. זהו אחד היתרונות הטמונים בשחזור עם אלודרם ושתל. 3. בדרך כלל ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה, יחד עם זאת יש נשים הסובלות מכאב כרוני המקשה עליהן לחזור לפעילות באותה רמה לה היו מורגלות.זהו אחד מהסיכונים בשחזור שד. 4. שאלה קשה, בחתך תת שדי יותר קשה טכנית "לנקות" את השד מאשר בחתך על גבי השד. הדבר תלוי במיקום הגידול ובגודל השד ורוחבו. התייעצי עם הכירורג המבצע את הכריתה אם הוא מרגיש נוח בחתך התחתון. 5. ניתן למלא את השד בשחזור שד למידה גדולה מעט יותר מזו הקיימת כעת. יחד עם זאת לא ניתן להגדיל את השד יותר מדי כיון שאז יהיה מתח על העור שעשוי לסכן את אספקת הדם אליו ולגרום לנמק עורי. עליך לזכור שאת עוברת שחזור שד ולא הגדלת שדיים. אנו מנסים תמיד לתת תוצאה אסתטית טובה ככל האפשר. יחד עם זאת אין מדובר בניתוח קוסמטי אלא משחזר. מקווה שעזרתי. שיהיה המון בהצלחה.

09/03/2014 | 21:13 | מאת: גלית

שלום רב, הנני בת 38, נשאית brca1 . ב-1.7.13 עברתי כריתה מניעתית ושחזור של השדיים ( עם שתלי סיליקון ורצועות אלודרם). היום הייתי בביקורת לקראת שיחזור פטמה והרופא הציע לי לעבור תהליך של שאיבת שומן מצידי המותן ולהזריק לשדיים על מנת לשפר את המראה וזאת במכשיר body jet . יש לי כמה שאלות על טיפול זה: 1. האם הזרקת השומן תפריע בזיהוי גידולים סרטניים? 2. למיטב הבנתי כתוצאת לוואי של הזרקת השומן לפעמים נוצרים גושים קטנים שצריך להסירם, איך מוציאים אותם ובמה זה כרוך? 3. האם יש סיכונים כלשהם לבריאות השד? 4. כמה חודשים אחרי ניתן לעשות את שחזור הפטמה? 5. האם התהליך נעשה בהרדמה מקומית או מלאה? האם כרוך בכאב וזמן החלמה? תודה חמה מראש, גלית.

לקריאה נוספת והעמקה

גלית יקרה, הזרקת שומן היא פרוצדורה נפוצה מאד לאחר כריתת שד משמרת עור ביחוד בנשים רזות עם שכבת שומן תת עורית דקה. אני מבצעת הניתוח בהרדמה כללית קצרה כדי לחסוך מהאשה את הכאב שבזריקות הרדמה מקומית אך ניתן לבצע הניתוח גם תחת הרדמה מקומית. הניתוח אינו כואב במיוחד. את צפויה להרגיש כאב כמו לאחר מכה באיזור השאיבה. את צפויה לחזור לעבודה ולשגרת יומך לאחר מספר ימים. שחזור פטמה יכול להעשות כשלושה חודשים לאחר מכן. למיטב ידיעתי אין כל מחקר המצביע על כך סכנה לבריאות השד בניתוח הזרקת שומן לאחר כריתה מלאה. באשר לאיזורי ההתקשות הקטנים. מדובר בנמק שומני- מצבורי שומן קטנים שלא מקבלים די אספקת דם ולכן הם מתקשים. בדרך כלל הם לא דורשים הוצאה אך במידה שכן, הניתוח יעשה דרך חתך על פני העור והוצאה של האיזור הקשה. האיזור הקשה יכול להראות בממוגרפיה כהסתיידויות, אך רופא רדיולוג מנוסה בבדיקות שדיים בדרך כלל יודע להבדיל ללא קושי באיזורי הסתיידויות לאחר הזרקת שומן לעומת הסתיידויות החשודות לממאירות. יחד עם זאת, את מכניסה עוד משתנה למשוואה ולפעמים גם אונקולוגים ואנשי מקצוע מנוסים מוטרדים מאיזורי ההתקשות הללו ויתכן שתצטרכי לעבור בדיקות נוספות או ניקורים לצורך אבחון מדוייק של הגושים. לסיכום, במידה ויש בהזרקת השומן כדי לשפר בצורה משמעותית תוצאת השחזור הייתי תומכת בה. יחד עם זאת, אם אין הכרח, הייתי נמנעת. מקווה שעזרתי... בהצלחה.

11/03/2014 | 15:27 | מאת: גלית

לד"ר משולם, תודה מאד חמה על תשובתך הרגישה והמקיפה. עזרת מאד בהתלבטות ובהבנה טובה יותר. גלית.

06/03/2014 | 12:06 | מאת: ניצן

עברתי שחזור דו צדדי ברובו מניעתי. יש לי שתלים מותאמים שניתנים לניפוח. עבר כמעט חודש והשתלים עדיין נוקשים וכואבים. אין סימני זיהום. כל עוד הם נוקשים אי אפשר למלא אותם ואני גם די סובלת. האם ייתכן מצב שהשתלים נשארים תמיד במצב הזה? האם זה אומר שהגוף שלי לא מסתגל? אולי זו יריעת האלודרם שגורמת לכך? תודה.

14/02/2014 | 12:39 | מאת: רעות

שלום, הוצע לי ניתוח כריתה ושחזור דוצ בשלב אחד עם שתל סיליקון ואלודרם. ברצוני לדעת האם ניתן להגדיל את החזה בניתוח הזה לעומת החזה הטבעי? תמיד לא אהבתי את צורת החזה שלי (קטן,מעט נפול ואסימטרי) ואת הפרופורציה שלו לגוף שלי (הינני גבוהה בעלת מבנה יחסית רחב) לפני ששקלתי ניתוח פלסטי ברצינות לקיתי בסרטן שד. כרגע הבריאות שלי הינה בחשיבות עליונה אך אני בחורה צעירה ורוצה להרגיש בנוח עם עצמה ועם הנשיות שלה. ידוע לי שהתחושה והצורה (למרות שהציעו לי משמר פטמה) אינם זהים למקור אך ברצוני לדעת על הגודל. כרגע מידת החזיה שלי הינה B. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

רעות יקרה, אני מתנצלת על העיכוב בתשובתי. העניין שאת מגלה בתוצאה האסתטית הוא טבעי וחשוב! בניתוח משמר פטמה אנו בד"כ יכולים להכניס שתל מעט גדול יותר מגודלו הטבעי של השד, ביחוד אם השד עבר לידות והנקות והוא התרוקן מתוכן. יחד עם זאת אנו מוגבלים על ידי מעטפת העור שכן אסור שהשתל ימתח את מעטפת העור יותר מדי. במצב כזה שכיחות הסיבוך של נמק עורי גבוהה יותר. קיים איזון עדין בין הרצון שלנו למלא את מעטפת העור בצורה הטובה ביותר והנשית ביותר אך מצד שני שלא להגביר את הסיכונים שגם כך גבוהים בסוג זה של ניתוח. דבר נוסף שעליך להביא בחשבון הוא שלעיתים במצבים בהם משאירים את הפטמה, יש צורך להוסיף הקרנות לאחר השחזור. אם כך הוא המצב אצלך, לפעמים עדיף לוותר על הפטמה ובלבד שלא יוסיפו הקרנות לשד שכן הקרנות לשד משוחזר עם שתל סיליקון מביאות לשיעור גבוה של סיבוך הנקרא התכווצות קופסית. מקווה שעזרתי. המון בהצלחה! שגית משולם.

28/01/2014 | 21:31 | מאת: אביבית

האם ניתן להשיג בארץ שחזור שד עם Saline implant או שרק סיליקון מקובל

23/01/2014 | 21:14 | מאת: מעיין

שלום, בחודש אוגוסט עברתי כריתה דו צדדית בבית חולים ציבורי, לאחר שהובחנו גידולים טרום טרום סרטניים עם שחזור מיידי עם מותחני רקמות. (ללא טיפולים והקרנות) בתחילת דצמבר סיימו להזריק בשני הצדדים את המים הפיזיולוגים לאחר שהגענו לגודל הרצוי. אבקש לדעת כמה זמן אפשר להשאר עם המותחנים מהסיבה שאין מקום בחדרי ניתוח. תודה מראש על תשובתכם

שלום לך מעיין, המותחנים יכולים להשאר זמן רב. למעלה משנה. מצוקת חדרי הניתוח היא לצערי בכל בתי החולים הציבוריים והתורים ארוכים. בהצלחה, דר משולם.

21/01/2014 | 22:44 | מאת: ליאת

שלום, הינני בחורה צעירה עם חזה קטן יחסית,עתידה לסיים טיפולי כימו בקרוב ואחרי למפקטומי. שוקלת לעבור כריתה ושחזור עם סיום הטיפולים. רציתי לדעת האם ניתן להגיע לאותו גודל שד/להגדיל את החזה עם ניתוח אחד שבו משתמשים באלודרם. השאלה מתייחסת גם לניתוח עם מותחן. לאיזה מן השיטות יש תוצאה אסתטית טובה יותר? המון תודה, ליאת.

15/01/2014 | 10:18 | מאת: dana

בסד בוקר טוב עשיתי אולטרסאנד ויצא ציסטא 0.5. מה זה אומר? מה פירוש ציסטא האם צריך לעשות ניקור? האם צריך להוציא. לאחרונה עברתי ניתוח כריתה של בלוטת התקיס עקב סרטן פפילרי דואגת מאד .תודה