פורום שבץ מוח ומחלות כלי דם של המוח

הפורום מיועד לתת מענה לשאלות כלליות בתחום שבץ מוח, דמם תוך מוחי, אירוע מוחי חולף ומחלות כלי הדם של המוח.
5310 הודעות
5050 תשובות מומחה

מנהל פורום שבץ מוח ומחלות כלי דם של המוח

16/01/2020 | 15:54 | מאת: אור

Doctors - לוגו דף הבית ... M.R.I מוח לאחר חשד לאירוע מוחי M.R.I מוח לאחר חשד לאירוע מוחי דיון מתוך פורום נוירוכירורגיה כניסה למערכת× כניסה לגולשים רשומים Orlyfineberg@gmail.com שם משתמש •••••••••• סיסמאשם משתמש ואו סיסמא לא קיימים במערכת שכחתי סיסמא כניסה עדיין לא רשום? הצטרף כאן M.R.I מוח לאחר חשד לאירוע מוחי 16/01/2020 | 12:00 | מאת: אור שלום, אבי אושפז לפני כחודשיים בבית החולים עקב חוסר תחושה בצד השמאלי של הגוף (פנים, יד , רגל). אציין שקודם לכן קדמו לכך סחרחורות מספר חודשים. אבי סובל מלחץ דם , סכרת וכולסטרול. גילו הוא 72. נמצאה חסימה של 50/ 70 אחוז בעורקי הקרוטיד .לאחר האשפוז שוחרר מבית החולים ונשלח לבצע בדיקת MRI מוח מפני שלא היה ברור אם היה מדובר באירוע מוחי (בעבר היה אירוע לפי בדיקת ה CT, שאבא שלי כלל לא היה מודע אליו - יכול להיות במסגרת תאונת דרכים שעבר). הרופאים צריכים כמו כן להגיע להחלטה האם יש צורך לבצע ניתוח קרוטיד. אלה תוצאות ה MRI, אשמח להסבר על התוצאות, והאם מדובר באירוע נוסף: הפרעה בסיגנל דיפוזי בפונס חדש מאז הבדיקה הקודמת. בוסף אוטמים לקונרים בתלמוס דו צדדי חדש בין הבדיקות. בנוסף מוקד לקונרי חדש בקורונה רדיאטה משמאל וגם בקורונה רדיאטה מימין. קיים אוטם קטן ישן במוחון הימני ללא שינוי. אין שרידי דימום. אין רסטריקציה בדיפוזיה. חדרים וחריצים סימטריים ומעט מורחבים, מעט התרחבו מאז הבדיקה הקודמת. בסיכום: עדות לשינוי איסכמי ישן, ללא עדות לאיסכמיה חריפה, בהחמרה מאז הבדיקה הקודמת. תודה רבה!

15/01/2020 | 08:11 | מאת: דנאב

שבועיים לחץ ברקות ובמערות העין ללא הפוגה.נוטלת פריזמה ואספירין.כרגע אני בבדיקות במרכז טרשת כי mri עם נגעים בחומר הלבן. עדיין אין תשובות לכל הבדיקות. CT אנגיו תקין crp 1.3 כל השאר תקין.היתי אצל אאג . אין בעיה בסינוסים.ממה יכול להיות הכאבים ראש והלחץ ברקות ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבי ראש חדשים מצריכים בירור. מציע לפנות לרופא המטפל עם מנת שיקבל את הסיפור הקליני המלא ויבצע בדיקה גופנית ונוירולוגית.

14/01/2020 | 14:53 | מאת: אלי

בן 42 ללא מחלות רקע ללא טיפול קבוע סובל שנים מכאבי ראש בעלי אופי לוחץ באזור מצח דו״צ לפעמים עם מעורבות עיניים מבקש לדעת איזה משלושת הבדיקות הכי טובה על מנת לאתר מה הבעיה Ct. מוח, ct אנגיו. ,MRI

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להמליץ על בדיקת ההדמיה מהיטבית מבלי לקבל את הסיפור הקלינמי המלא ולבצע בדיקה גופנית. באופן כללי בדיקת MRI הינה בעלת רזולוציה גבוהה יותר מCT ואיננה כרוכה בקרינה. במידה וקיים חשד גם למקור וסקולרי יש צורך גם בהדמיית כלי דם.

19/01/2020 | 10:26 | מאת: אלי

תודה על התשובה המהירה “...גם בהדמיית כלי דם״ - מה פירושו? Ct,ct אנגיו, mri או בדיקה אחרת ( ואם כן איזו ?) התלונה זה כאבי ראש תמידיים בכל רגע באזור העליון של הראש עם הקרנה לאזור העיניים. בדיקה גופנית תקינה ובדיקות עיניים תקינות. התלונות הן כבר במשך שנים רבות , בתקופה האחרונה הכאבים תמידיים שגורמים לרצון לשכב וללכת לישון. האם mri עדיף על ct אנגיו באופן כללי אודה לתשובה דחופה שכן הבדיקות השבוע תודה

14/01/2020 | 12:12 | מאת: משה

בבדיקת M R I נמצאו נקודות לבנות במוח ומוקדים של אות חריג ודמומים מה זה ומה הטיפול

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך להתבונן ישירות בבדיקת ההדמיה וכן לבצע בדיקה נוירולוגית על מנת להתאים את הבירור והטיפול המיטבים.

בת 68 במסגרת מעקב אחר קברנומה במוח שדיממה לפני 10 שנים, נעשה MRI ובפיענוח נרשם "אותות חריגים בודדים בלתי ספציפיים בחומר לבן פריוונטריקולרי ותת ורטיקלי פרונטו -פריאטלי דו"צ ללא שינוי באינטרוול" מה משמעות הנ""ל? האם מצריך בירור נוסף? תודה מראש ד"ר מלכי.

לקריאה נוספת והעמקה

תוספת לשאלתי מ 8.1: יותר משבועיים חשה כמו זרם/כאב עמום שמופיע למס' שניות בלסת עליונה ותחתונה בצד שמאל של הפנים, מופיעים ביום ובלילה. כך היה לפני שנה ובהדרגה חלפו. האם יכול להיות קשור לתוצאות שנראו ב MRI?

מציע לפנות לרופא המטפל על מנת שיעריך את הפיזור האטומי ואופי התלונות וכן להמשיך מעקב נוירולוג אחר הממצאים שתוארו.

07/01/2020 | 16:49 | מאת: איתי

אובחנתי לאחר שיתוק עצב שלישי. כל הבדיקות המקיפות תקינות לרבות ct עם חומר ניגודי,mri ואנגיוגרם. בדיקות דם תקינות כולל שלילת מחלות אוטואימוניות. אין בעיות רקע. המצב כרגע שהעפעף הפגוע מתחיל להתרומם. אבל כששתי העיניין פתוחות האישונים לא מסתכלים לאותו כיוון והראיה כפולה ולא ברורה. כשעען אחת בלבד פתוחה אז הראיה בסדר. האם יש סיכוי לריפוי עצמי של הנזק הזה ותוך כמה זמן. ואם לא אז מה האפשרויות הטיפוליות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע להמשיך מעקב נוירואופתלמולוגי כדי להעריך את השיפור וסיכויי הההחלמה וכן לברר את המקור לארוע.

01/01/2020 | 22:39 | מאת: סיון

בבדיקת מ.ר.איי מוח ללא חומר ניגוד נצפתה מעט היפראנטסיות צרבלרית קדמית. אני לאחר לידה בניתוח קיסרי עם הרדמה ספינאלית קשה לביצוע. לאחר הלידה חשה עקצוצים בגוף, גרד ללא פריחה או בעיית עור. האם ייתכן קשר בין הדברים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך להתבונן ישירות בבדיקה ההדמיה וכן לבדוק אותך על מנת להבין את משמעות הממצא שתיארת.

01/01/2020 | 15:38 | מאת: מאור

בחמישי שעבר קמתי עם ורטיכו מלא ימין דמאל ושכיבה וקימה נפלתי על המיטה וגם בעמידה נאלצתי להחזיק ארון. למרות זאת, זה מאוד שונה משהי התקפי ורטיגו שהיו לי לפני שנה. קדם לזה הרדמות בידיים. הבעיה שלאחר השבת היה שיפור קל בעמידה, אבל בשכיבה וסיבוב לא. ב אאג, התיחס לרטיגו. תנועות עינים ומבדקי בסיס נוירולוגיים גם לעינים.תקין. שאלתי במידה וזה שבץ קל במוח הקטן, האם עצם השיפור שולל את יתכנות ארוע השבץ קל? יותר חשוב כרגע ממתין לשיפור שקורה מאוד איטי, מה הסימנים שכן צריכים ללכת איתם לרופא שוב? בזמן שממתינים לשיפור הורטיגו. או שגם אם ארע שבץ קל אין מה לעשות, אלא לחכות לסחפור ואם תיהיה בעיה חדשה לפנות לפי הצורך.

לקריאה נוספת והעמקה

בכל חשד לשבץ, אפילו קל, יש לנפות באופן מיידי לחדר המיון.

01/01/2020 | 10:39 | מאת: קרטון

בן71, לחץ דם מאוזן נמוך, סוכרת עד כה פחות מ-100 חלאחרונה 105 ולקראת בדיקה חוזרת, שומני דם מאוזנים, מטופל זמן רב נגד הגדלה שפירה של הערמונית ונגד רגיזות של שלפוחית השתן. בימים האחרונים קושי בהבנת הכתוב: על כל מילה עלי להתרכז כדי להביר את המשמעות שלה ולכן הקריה מאד איטית ומייסרת. קודם לכן הקריה הייתה מהירה ושוטפת. בהבנת הנשמע לא חל כל שינוי. מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול כלום, ויכול להיות סימן לאוטם קל במוח. תסע למיון. בדרך כלל באוטם קל אין טיפול אבל האבחנה חשובה. Mri, כי אם אכן זה אוטם קל, צריך להבין למה, כדי למנוע ארוע חמור יותר בעתיד.

מסכים עם המגיב הקודם כי יש לפנות למיון כדי להבין האם מדובר בבעיית ראיה, בעיה בהבנת שפה או במקור אחר.

01/01/2020 | 10:34 | מאת: אבי

שלום לך פרופסור היקר לפני כחודש הגעתי למיון בגלל סחרחורות מאוד קשות עם חוסר יציבות עם דופק 200 על 100 עשו לי סיטיראש וצוואר שיצאו תקינים ונשלחתי לסדרת בדיקות בקופה ..הנורולוג שראה אותי אמר אני לא בטוח אם היה לך אירוע מוחי או משהו כזה ובדק אותי פיזית כמו הליכה ..עשיתי mri מוח בקופה ואלו התוצאות : לסיכום: מוקד אות חריג קורטקלי ותת קורטקלי בקדמת האונה הטמפורלי מימין המקבל האדרה קלושה לאחר הזרקת גדוליניום הנורולוג שראה אותי עם התוצאות של mri אמר לדעתו זה משהו מולד ושלח אותי ל נוירוכירורגיה שפתח את הדיסק וראה נקודה לבנה באונה הימני ואמר שזה יכול להיות מולד או גידול בתהליך התחלתי השאלי שלי אם מה שקרה לי היה אירוע מוחי אז יש מצב שגם השאיר נגע מסויים ? וגם מאוד חשוב לי לשמוע את דעתך בכל מה שכתבתי כמו מה זה בגדול נשמע לך וכמה זה גרוע שמקבל האדרה קלושה מוקדית... אם גם מנגיומה יכולה לקבל האדרה קלושה או שזה דבר נדיר יותר ? מחכה לתשובתך בקוצר רוח ... תודה מראש פרופסור

לקריאה נוספת והעמקה

לא נתין להתייחס לממצא הדמייתי מבלי להתבונן בדיסק עצמו וכמובן לבצע גם בדיקה נוירולוגית. אני מציע לשוב עם הדיסק לנוירולוג או נוירוכירורג.

סיבת ההפניה: בן 32 ,ברקע IBD .ממצא היפראינטנסי ב- T2 ו- FLAIR בהיפוקמפוס הטמפורלי מזיאלי מימין, לצורך הערכה. בוצעה השוואה לבדיקת MRI מתאריך 2019/11/5. .T1,T2,FLAIR,DWI,SWI,MRS משוקללות בסדרות בוצעה הבדיקה בדומה לבדיקה הקודמת מודגם תהליך תופס מקום טמפורלי מזיאלי מימין, בעל אות חריג ב-T2 ו- FLAIR, היפואינטנסי ב- T1. מוקד האדרה עדינה בתוכו בסידרה המאוחרת , אינו מוגבל בדיפוזיה ואינו מכיל תוצרי דם בתוכו, ללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת. התהליך בקוטר של 13 מ"מ. בבדיקת MRS מדגים עלייה של כולין לעומת קריאטנין , רושם לעלייה במיואיזינטול בבדיקה זו. חשוד לגליומה בדרגת ממאירות נמוכה, אולם יכול להתאים אף לקורטיקל דיספלזיה. במפת הפרפוזיה ללא עלייה בפרפוזיה. לא הודגמו תהליכים תופסי מקום אחרים במוח. חדרים, חריצים וציסטרנות תקינים. ללא עדות לאוטם או דימום ודוקטור בסיכום שלמטה גם רשום ככה תהליך תופס מקום טמפורלי מזיאלי מימין, ללא שינוי, יכול להתאים לקורטיקל דיספלזיה והן לאסטרוציטומה בדרגת ממאירות נמוכה. דרוש המשך מעקב..... מה זה קוקיטל דיספלזיה כאילו יש מצב שזה משהו מולד ולא מסוכן גם ? דרגה נמוכה של ממאיר מה זה כאילו יש מצב שיש עכשיו סרטן קטן ? דוקטור מחכה לתשובותך בקוצר רוח.. עם רופא מומחה נוירוכירורג יכול להתבונן בדיסק ולהגיע להבחנה או זה מחייב ביופסה מניסיונך

20/12/2019 | 02:40 | מאת: ליאת

שלום, מזה מספר ימים אני סובלת מכאבים חדים בשתי הרקות הנמשכים מספר שניות לכל היותר. הכאבים מתרחשים לפחות מספר פעמים ביום תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לאבחן או לטפל בכאבים מבלי לשמוע את הסיפור המלא ולבצע בדיקה. כאבי ראש חדשים מחייבים בדיקה על ידי רופא ולכן אני מציע לפנות לרופא.

18/12/2019 | 22:17 | מאת: שולי

שלום דר סבא שלי עבר אירוע מוחי לפני שבוע מרגע שהוא התחיל לאכול ישר אחרי האוכל יש לו גיהוק. זה נפסק רק לאחר שהוא מקיא. התרופות לא תמיד עוזרות לו. האם יש דרך לעזור האם זה קשור לבליעה של האוכל ואיזה סוג של רפוא יכולה לעזור לו? אשמח לעזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים שיהוקים עלולים להיות ביטוי של הארוע המוחי ולכם ממליץ שיבדק על ידי נוירולוג. ניתן להציע טיפול תסמיני גם בתרופות.

שלום, אני בן 19 חייל בריא בדרך כלל אחרי תקופה שאני סובל מכאבים מרדימויות וחולשה בידיים וברגליים זה התוצאה של emg : cts -1 דו צדדי 2-הולכות הדגימו DL מוארך בידיים דו צדדי 3-וסטוס לטרליס ,טיביאליס,וסולאוס הדגימו דנרבציה איליופסאוס חלש מעט וTA חלש מעט דו"צ הכאבים ברגליים מתחת לברכיים מוחמרים בלילה בזמן שאני הולך לישון. מה זה יכול להיות דוקטור?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס לתצואות בדיקות עזר באופן פרטני מבלי לראות את הבדיקה עצמה וכמובן לבצע בדיקה נוירולוגית מקיפה. עליך לשוב עם תוצאות הבד'יקה לנוירולוג המטפל.

10/12/2019 | 13:41 | מאת: מנשה

שלום רב, אבי,בן 72, (ברקע אינו אדם בריא.סובל מסוכרת, לחץ דם ופרקינסון)עבר ניתוח אורטופדי שבמהלכו ככל הנראה אירע תסחיף שומני לריאות. הוא הונשם, הורדם וחובר למכונת לב ריאה למשך שבועיים (הריאות היו במצב של בצקת וגם תפקוד הלב לא היה תקין). כעבור שבועיים הורד ממכונה וכעת מונשם דרך צינור בקנה. זה היום ה17 מאז שהורדו חומרי ההרדמה והוא אינו שב להכרה עדיין. הוא פוקח עיניים, מזיז קצת פה אך לא מתקשר ולא ברור אם שומע או מבין אותנו.. בדיקות ct וmri נראות תקינות ולא מצביעות על נזק מוחי. האם ישנם מצבים שבהם קיים נזק מוחי והבדיקות הנ"ל תקינות? האם יש עוד בדיקות שניתן לבקש לעשות לו כדי להבין מה מצבו ומה נפגע. לא ברור לנו מה מצבו ומה הפרוגנוזה . עוד לציין כי ב eeg נראית האטה דיפוזית קשה.. תודה מראש על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לבצע בדיקה נירולוגית מלאה כדי להעריך את מצבו הנויורלוגי כולל החזרי גזע המוח. כמו כן יש לשלול גורמים אחרים העלולים להסביר את מצבו כגון זיהומים או הפרעות מטבוליות. כדאי להתיעץ עם נוירולוג על מנת להבין את הסטאטוס הקיים והצפי הקליני.

10/12/2019 | 09:34 | מאת: אילן

שלןפ חויתי שבץ לאחר בירורים בבית חולים כולל צינתור אבחנתי נאמר לי לקחת כדור אספרין וגם כדור פלביקס לאחר כחודש ביקשו שאבצע בדיקת דם בכדי לראות עם הפלבקס מתאים לי . יצא שלא החליפו לי את הכדור לברילינטה מה שם הבדיקה שעשו.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת עמידות אגרגציית טסיות לפלויקס

03/12/2019 | 23:03 | מאת: מירב שטיינברג

שלום רב! עברתי MRI MRA MRV : אשמח להבין נכון לעכשיו- מה עלי לעשות.. האם להקדים תור לרופא שלי? האם זה משהו שאין צורך להתיחס? ובכלל מה זה אומר... תודה רבה..... להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המח ו MRV, MRA של המח והצוואר: הבדיקה בוצעה בטכניקת FLAIR, T2, T1 ,דיפוזיה, T1 ללא ועם חומר ניגוד. קליניקה: APLA. ממצאים: רקמת המח ללא עדות להפרעה בסיגנל. חדרים וחריצים סימטריים. עורקי המח ללא עדות להיצרות. עורקי הצוואר נראים אף הם ללא היצרות. אין רסטריקציה בדיפוזיה. אין שרידי דימום. הסינוס הורידי השמאלי קטן לעומת מימין. קיימת הפרעה קלה בזרימה במעבר הסינוס הטרנס ברסלי והסגימואידלי יתכן גרנולציות ארכנואידליות. בסיכום: בגדר הנורמה תודה רבה...!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס לבדיקת הדמיה מבלי התבונן בדיסק ההדמיה עצמו וכן להבין מה היתה ההתויה לבצוע הבדיקה.

שלום רב אני בת 44מאובחנת בפיברומיאלגיה מזה 12שנים בחצי שנה אחרונה החמרה בפיברומיאלגיה כאשר הפיברומיאלגיה יותר באזור הראש קרקפת פנים צוואר ושכמות עברתי קצת שנה קשה עם הרבה סטרס הפיברומיאלגיה החמירה כל חצי הפנים הצוואר ושכמות כואבות ותפוסות זה כולל עיניים גבות מצח אף חצי שפה חצי סנטר כל חצי הצוואר כל השרירים של הלעיסה לחיים כל השרירים מתחת לסנטר ומתחת לאוזן תפוס וכואב כאשר זה משתנה מצד ימין לצד שמאל לסירוגין. בחצי שנה האחרונה התווסף תחושה של נימול עיקצוצים ודקירות האם זה קשור לפיברומיאלגיה? ממה זה יכול לנבוע האם יכול להיות מהשירים התפוסים? או האם קשור למחלת עצבים האם עליי להיבדק ע"י נוירולוג? יש לציין שעוד חודש וחצי יש לי תור לmri ראש

לקריאה נוספת והעמקה

מציע להבדק על ידי נוירולוג על מנת להעריך האם המקור לתלונות הינה מחלת הפיברומיאלגיה או אחר.

27/11/2019 | 01:28 | מאת: חסן

אני בן 29 נשוי + 2 .בריא בדרך כלל . מרגיש עקצוצים או יותר מדויק להגיד דקירות של מליוני מחטים בכל הגוף דקירות בלי להופע סימני אודם או טפחות רק דקירות ועקצוצים בגב ובראש ובידיים וברגליים ובישבן . סובל מזה גבר חודש וזה היה מלפני 5 שנים שזה רק מקומי בראש באיזור המצח ובא והולך רק בזמן חרדה או משהו מלחיץ אותי . אבל היה כמה פעמים ועניין של שניות והולך. אבל מלפני חודש מרגיש את תופעת הדקירות ועקצוצים בכל הגוף ובידיים אבל לא רק לקשר חרדה לפעמים ספונטני מתחיל דקירות ויובש חזק בכל הגוף אפילו אם שותה הרבה מיים דקירות ועקצוץ יותר חמור ולפעמים עם קצת אדום רק אם אני מגרד מהקאב ונמשך לדקות עד שאני אשטוף את עצמי במיים קרים זה עובר . מספיק למזוג קצת מים קרים על הגב ההתקף של הדקירות עובר . מה הבעיה שלי אני משתגיע לא יכול להבין. תעזרו לי בבקשה . ותודה רבה. בבקשה לעזור לי איך אתפטר מהתופעה המכאיבה הזאת

לקריאה נוספת והעמקה

לר ברור לי מהו המקור לתופעה שתיארת. אני מציע לפנות לבדיקה אצל נוירולוג על מנת שיתרשם מהפיזור האנטומי של התלונות ויבצע בדיקה מלאה.

28/11/2019 | 13:18 | מאת: דקירות בכל הגוף

תודה רבה לך פרופיסור איתר אוריאל . אתה יכול להסביר לי רק במה אתה חושד לפי דעתך ואם זה מסוכן או הפיך או בלתי הפיך ואם יש טיפול לזה או לא . ותודה תודה תודה פרופיסור

שלום, אני בן 40+ לאחרונה קרו לי שלוש מקרים של טשטוש ראיה פתאומי (ללא כאב ראש) בשתי העניים. בשלושת הימים האחרונים התחלתי לרייר רק כשאני נשכב לישון בלילה (אין מחלת אף אוזן גרון כרגע כלל). נוירולוגי ? שבץ ? אשמח להכוונה ראשונית.

לקריאה נוספת והעמקה

הופעה של טשטוש ראיה חדש מחייבת פניה מיידית למיון. המקור עשוי להיות עיני או מוחי.

21/11/2019 | 01:40 | מאת: שירי

שלום פרופ אוריאל, אודה לך מאוד על מענה. אימי בת 72, תקופה של שנה שחשה חוסר יציבות קל , טישטוש ראייה, וסחרחורות מדי פעם. לפני שבועיים זה החמיר מאוד, לא יכלה אפילו לעמוד לבד. לקחנו אותה למיון שם נבדקה נורולוגית (בדיקה פיזית תקינה) וסיטי שהראה מנינגיומה, ועוד "פס" לדברי הרופאים. נשארה לאשפוס במהלכו נעשו הרבה בדיקות, לאחר סיטי חוזר אמרו שלדעתם ה"פס" זה שבץ מוחי קל שעברה, וקיימת מנינגיומה. ניורוכירוג החליט שאי אפשר לנתח כרגע. ניתן לה דילול דם , אספרין, השתחררה לאחר שבוע עם המלצה לMRI בעוד כחודש (תור שהיה קבוע לה עוד לפני הביקור בביה"ח), ומעקב במרפאות שבץ נויורולוגיה וכו. שאלתי היא כזאת, האם זה בסדר ששוחרה ללא MRI, וזה אכן נשמע תקין לעשות רק עוד חודש? יש לה שיפור קל בתסמינים לעומת זמן האישפוז, מסוגלת לעמוד ולהתהלך קצת, סחרחורות וראייה עדיין לא בסדר. אציין גם שלא היו לה שום סימנים נוספים מלבד אלו, לא כאבי ראש, לא נימול, לא כלום חיצוני או פנימי. האם האבחנה של "כפי הנראה שבץ", ו "מתאימה למנינגיומה" זו אבחנה חד משמעית? מה עליה לעשות? חשוב לנו למנוע חלילה שבץ רציני יותר, אין לה שום גורמי סיכון לשבץ וחיה בריא. אודה לך על הכוונה... עיצה... בבקשה, מאוד מבולבלים.

לקריאה נוספת והעמקה

לא תמיד ניתן לאבחן ארוע מוחי בוודאות מלאה. אני מציע להמשיך בירור וטיפול כפי שהומלץ בבית החולים ולהמשיך מעקב אצל נוירולוג וסקולרי. ההחלטה לגבי המנינגיומה צריכה להתצקבל על ידי נוירוכיררוג.

19/11/2019 | 19:04 | מאת: ויקטור

אימי הגיע לבית חולים עם סימנים של שבץ. היה לה מעט עקימות בפה קושי בראיה. בסיטי, לא נמצא ממצא חריף, מה נהוג במצב כזה לתת? איזה מינונים של נוגדי קרישה ולכמה זמן.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הבירור והטיפול תלוי באופי הארוע, במקור המשוער לארוע ובגורמים רבים נוספים. הטיפול כמובן איננו אחיד וסטנדרטי לכל החולים.

19/11/2019 | 18:59 | מאת: המדפחה

מה הסיכוי לריפוי עצמוני של אוטם בתלמוס, שיצר העדר שדה ראיה עין שמאל, אי זיהוי מדויק של מקומות, שינוי תפקודי רגשי, חלק מהזמן מדבר טוב, פתאום מופיע צורת דיבור אחרת חזרות על משפטים, וכאשר מדברים ואינו רואה לא מבחין שהשיחה לא איתו ועונה כאילו מדברים אליו. הכל קשור לאוטם האיסכסמי בתלמוס? יש איזה סיכוי לתיקון עצמאי של הנזק? ממה שניסיתי לקרוא זה לא בר תיקון, האם בכל פגיעה בתלמוס שתיארתי, מתלווה נזק רגשי של בעית תגובות רגשיות ומילוליות שונות ומתחלפות? כאילו מדובר בשני אנשים שונים, בפועל אינו תופס את מצבו, לא מבין שעבר אוטם ואת החילופים במצבי התפיסה. לפני האוטם תפקוד מושלם קוגנטיבי ורגשי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פגיעות בתלמוס עלולות להתבטא בדרכים שונות. על מנת להעריך את אופי הפגיעה והפוטנציאל השיקומי יש לבצע בדיקה נוירולוגית של החולה ולעבור על בדיקות ההדמיה.

11/11/2019 | 13:55 | מאת: מיכל

שלום בת 52 עשיתי ct , Mri מוח הרבה בדיקות יש לי טרומבוציטופניה ב Mri מ 2013 - מוקדים איסכמיים מרובים בחומר הלבן התת קורטיקלי דו"צ , וסקוליטיס , מחלת כלי דם קטנים ובבדיקות הדם האחרונות 2019 Ebv vca igG positive EBV IgG Ebna positive גם cmv חיובי ANTI-MYELOPEROXIDASE 0.2> ESR 26 רציתי לשאול מה יכולה להיות הבעיה מה הטיפול ייעוץ הסבר תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע להגיע בהקדם לנוירולוג, עדיף וסקולרי, עם בדיקות ההדמיה והסיפור הקליני המלא.

10/11/2019 | 15:23 | מאת: דנה

אמי, בת 72, עברה לפני 3 חודשים שבץ בעורק הבזיליארי עם פגיעה בשני צידי התלמוס ובמוחון. הייתה מחוסרת הכרה עד לפני כשלושה שבועות, מאז החלה להיות יותר מודעת באיטיות. היא מחייכת, פותחת פה ומוציאה לשון באופן מכוון לבקשות שלנו. מרימה ידיים ורגליים לבקשות( גם להרמת חלקים שונים בגפיים, כגון זרועות, כתפיים לבקשה מפורשת), מאגרפת יד לבקשה, לוחצת יד ומרפה לבקשה. בזמן פיזיותרפיה מצייתת לבקשות הפיזיותרפיסטית. היא עם טרכסיוטום, מנסה לומר מילים בודדות אך לא ניתן להבין. הצלחנו להבין שענתה כן ולא ואמרה שהיא עייפה, אך היא לא מדברת באופן קבוע. לעיתים מהנהנת בראש לכן ולא כתגובה לשאלות שלנו, אך לא באופן קבוע. מרימה אצבעות לבקשה, למשל אם אבקש שתרים 3 אצבעות, תרים 3 וכן הלאה. הצליחה פעם אחת להעביר מסר שרוצה שיורידו לה הזונדה. במהלך היום לא מנסה לתקשר איתנו או לדבר, לעיתים מגיבה לשאלות שלנו ולעיתים לא. לא מצליחה לפקוח עיניים למרות שמנסה, הבנתי שהאישונים עדיין מורחבים. מה מצב ההכרה בו היא נמצאת כיום? האם יש משהו שניתן לעשות כדי לשפר את המצב? מי הוא בעל התפקיד שיכול למצוא דרך לתקשורת איתה?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי נראה כי מדובר בפגיעה נוירולוגית משמעותית. חשוב להתיעץ עם נוירולוג מטפל לגבי סיכויי ההחלמה והפוטנציאל השיקומי בהתאם לממצאי הבדיקה הנויורלוגית ובדיקות ההדמיה.

שלום,בצעתי mri מוח עם חומר ניגודי בשל כאבי ראש וירידה בזיכרון(בת 50) לא מעשנת, משקל תקין.הממצאים:מוקדים קטנים היפראינטנסים ברצף flair בחומר הלבן מעבר למצופה לגיל.באבחנה מבדלת שינויים מיקרו וסקולרים איסכמים כרונים,שינוים וסקוליטים או דלקתיים.אתיולוגיה דמיליניאטיבית אף היא באה בחשבון.קרישיות יתר,ובדיקות לב תקינות.אודה לחוות דעתך..תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס באופן פרטני לבדיקות הדמיה מבלי לעבור על הדיסק ולקבל את הסיפור הקליני המדויק

07/11/2019 | 12:36 | מאת: יפעת

ד"ר שלום רב בעלי בן 40, לא מעשן, משקל תקין, בריא. כמעט שנה - חש כאב עמום לא מוסבר, באזור ארובת העין, הרקה ובעיקר צד שמאל של הראש. מופיע לפחות פעם ביום ונמשך כמה שעות. אין טריגר מסוים שגורם לכאב. דווקא כשהוא בפעילות גופנית פחות מורגש. מסביר את זה כ "תחושה מוזרה של גרד וכאב קל/ תחושה של לחץ באזור". אציין שמעולם אינו סבל ממיגרנות. מאחר ואינו שייך לקופ"ח (איש צבא) הופנה ע"י רופא הבסיס ל MRI בשאלה של ממצא המערב את עצב 5 משמאל. וקיבלנו תוצאה הבאה: אין עדות לדימום מוחי, אין עדות לדיפוזיה רסטרקטיבית, אין עדות לשינויים בחומר הלבן, אין עדות להאדרה פתולוגית מוחית לאחר הזרקת חומר ניגוד. אין עדות להאדרה פתולוגית לאורך העצב החמישי. "לולאה וסקולרית דקה משיקה לעצב 5 בציסטרנה הפרה פונטינית דו"צ. בנוסף עיבוי רירית קל בסינוסים פארא- נזלים. "קיים עיבוי או מנח לא תקין של הקונדייל האוקסיפיטלי משמאל. מודגמת אסימטריה של הקונדיילס האוקסיפיטליים עם מנח אסימטרי של המסות הלטרליות של C1. האזור אינו מודגם בצורה טובה בבדיקה זו. המלצת הרדיולוגית – לבצע CT צווארי כולל מעבר קרניו צרביקלי ובהתאם לשקול MRI צווארי. לסיכום- ממצאים בעמוד שדרה צווארי עליון/ בבסיס הגולגולת במעבר קרניו צרביקלי. יש לשקול לבצע הדמיה כמתואר. אני מאוד מאוד דואגת. האם לפי הממצאים יש לבצע גם בדיקת CT? אם כן האם יש לבצע סיטי ראש/מוח או - סיטי צווארי? אנא עצתך המלומדת

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס לפענוח בדיקת הדמיה מבלי להתבונן בה ישירות, לקבל את הסיפור המלא ולבצע גם בדיקה גופנית.אני מציע לשוב עם הדיסק עצמו לנוירולוג המטפל.

שלום, בת 24. כבר 5-6 שנים מרגישה כאבים חוזרים ונשנים ביד ימין. הכאבים התחילו בשורש כף היד- היה קשה לפתוח דלת, להחזיק כוס של קפה, כאבים חדים שהתפשטו למרכז היד ולאצבעות- בעיקר זרת וקמיצה. לאחר זמן הכאבים הפכו לקשים יותר, התפשטו גם לזרוע ועד המרפק, והחלו זרמים לאצבעות (זרת וקמיצה בפרט) שהתלוו לתחושה של שריפה בזרוע ובשורש כף היד. בעבר הייתי שמה צמידים על היד, וההרגשה הייתה שהיד שלי מתנפחת מאז שהכאבים החלו, אז הפסקתי לשים אותם. הכאבים מפריעים בשינה, אם אני לא ישנה בתנוחה מסויימת היד כואבת מאוד ויש הרגשה של דקירות מהזרוע ועד האצבעות. בשנה האחרונה החלו כאבים גם ביד שמאל- בעיקר זרמים לזרת ולקמיצה וכאבים יחסית קלים בשורש כף היד. בחצי שנה האחרונה החלו מיגרנות שמגיעות מהצוואר, אל מאחורי האוזן, מרכז הראש, ולעין שמאל בעיקר (לעיתים גם בצד ימין). לאחרונה- מרגישה לעיתים חוסר תחושה בשורש כף היד הימנית, מתחת לאגודל. עשיתי אולטראסאונד, צילום, EMG לשורש כף יד ימין- הכל יצא תקין. EMG של הגפיים העליונות בדגש על עצב אולנארי- תקין. MRI עמוד שדרה צווארי- תקין, יישור לורדוזיס. הכאבים ממשיכים, מרגיש כאילו המצב הולך ומחמיר, והמצב הנוכחי מתסכל ומייאש. אני אובדת עצות, ומרגישה שאני משתגעת. אשמח להמלצה או הכוונה לבדיקות. תודה מראש, שירה.

לקריאה נוספת והעמקה

הינך מתאר תלונות ממושכות המערבות את הגפיים העליונים. חשוב בעיקר לבצע בדיקה נויורלוגית ולהתרשם גם מהפיזור האנטומי של הפרעות התחושה. חשוב גם להתבונן ישירות בבדיקת ההדמיה ולא רק בפענוח ולבדוק האם הEMG בוצע בפרוטוקול נכון.

04/11/2019 | 19:27 | מאת: צבי

שלום ד"ר, האם ניתן לטוס לאחר זעזוע מוח? 4 חודשים אחרי? תודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה לגבי טיסה צריכה להתקבל באופן פרטני על ידי רופא המשפחה בהתאם לאופי הפגיעה, תלונות נלוות וגורמים נוספים.

03/11/2019 | 20:32 | מאת: אברהם

שלום! כבר תקופה ארוכה אני מרגיש סחרחורות וכאבי ראש כאשר אני מתכופף, קם מהמיטה, מסתובב בחדר וכו'. אני חושב שמגיע עם הסחרחורת חוסר מיקוד קטן בראייה. רציתי לדעת מה הסיבה, ואיך ניתן למנוע. (והאם יש קשר לאורטוסטטיזם? ) תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

סחרחורת תלוית תנוחה עלולה להיות קשורה לאורטוסטטיזם (נפילת לחצי דם בעמידה) אול גם לסיבות נוירולוגיות או וסטיבולריות (ממקור אוזן פנימית). יש צורך לפנות לנוירולוג לצורך מסירת הפרטים המאלים ובצוע בדיקה.

23/10/2019 | 09:17 | מאת: ציון

אימי בת ה 82 סובלת מסחרחורת וורטיגו. באבחון של מומחה לרדיולוגיה הבחנתי ת נמצא כי יש "חסימה של עורק הבזילר" . הטיפול שהומלץ : הגדלת המינון של מדלל הדם. האם ניתן לפתוח את החסימה ע"י צינטור ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

חסימה מלאה של העורק הבזילרי הינה מצב חירום המחייב התייחסות מיידית ולכן סביר כי מדובר בהיצרות. יש צורך להתייעץ עם נויורלוג מומחה למחלות כלי דם של המוח לגבי האפשרויות הטיפוליות

סובל כבר חצי שנה מהמצב הזה: נימול בראש שמאוד דומה להרגשה כשרגל או יד נרדמות רק בראש וזה כל הזמן ככה. וראייה שהפכה להיות לא חדה וגם כן באופן קבוע בלי שום שיפור לרגע. מהבדיקות עברתי CT ראש וצוואר (בלי חומר ניגוד) שיצאו תקין. דופלקס צוואר יצא תקין. גם הנוירלוג בדק אותי עם הפטיש ואמר שאין כלום ומשום מה לא שלח לMRI או בדיקה אחרת. הרופאת משפחה שלי שלחה אותי לפסיכיאטר למרות שאין לי שום עבר פסיכיאטרי או טראומה כלשהי. אני ממש מיואש וחסר אונים אחרי כל כך הרבה זמן במצב הזה. מבקש עצה איך להמשיך לפעול מפה ולמה התסמינים האלו דומים?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר והינך עדיין תסמיני ונראה כי להבנתך לא קיבלת מענה מספק מהנוירולוג המטפל אני מציע לפנות לחוות דעת נוספת.

04/11/2019 | 19:34 | מאת: ולנטין

נסיתי ללכת בעבר לעיסוי רפואי על ידי מסאז'יסט מקצועי וזה עזר לי להרגיש טוב יותר לזמן קצר, אפילו הראייה השתפרה לכמה שעות. זה לא יכול להצביע על כיוון כלשהו?

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לנוירוכירוג או אורטופד בעל התמחות בעמוד שדרה.

10/10/2019 | 00:40 | מאת: עילאי מור

היי,שלום רב אשמח למעט עזרה בפיענוח mri שנעשה.. בת 28 לאחר בדיקת mri עם חומר ניגוד לאחר סדרת flair הודגמו מוקדים היפראינטנסים מרובים בחומר הלבן מסביב לחדרים הלטרלים וסב קורטיקלית בשני הצדדים.ללא עדות להאדרה פתולגית לאחר ההזרקה. ממצאים אלה יכולים להתאים למוקדים דמיאלנטביים או מוקדי נזק כרוני בחומר הלבן משנית למחלת כלי דם מוחיים קטנים. ולא ניתן להבדיל בוודאות בין האםשרויות. לmri נשלחתי לאחר תלונות מרובות של נימולים.זרמים והרדמות עם כאבי ראש ותחושת קשיון בגרון בצד שמאל.עם הרדמויות מרובות. אשר פעצים רבות קיימים גם בשאר חלקי הגוף.. מה ניתן לי ללמוד מכך?ובפני מה אני עומדת? אשמח לתשובה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
17/10/2019 | 16:35 | מאת: ולנטין

מור אפשר איכשהו ליצור איתך קשר? אני בחור בן 35 מאזור חיפה וסובל מאותם תסמינים כבר כמעט חצי שנה. את הראשונה שמתארת בדיוק את אותם תחושות כמו שלי

18/10/2019 | 05:50 | מאת: עילאי מור

היי ולנטין, בשמחה.תרשום לי איך ניתן ליצור קשר

shprin4ek@gmail.com

לא ניתן להתייחס לתוצאות בדיקת הדמייה מבלי לקבל את הסיפור הקליני ולהתבונן בדיסק ישירות. לאור הממצאים שתוארו יש לשוב בהקדם לנוירולוג או לרופא המטפל.

06/10/2019 | 17:40 | מאת: מיכל

תודה הייתי אצל ניורולוג שעשה בדיקה גופנית שיצאה תקינה.האם עצם זה שהבדיקה תקינה זה מרגיע ? איזה בדיקה מאבחנת מיגרנה

שלום בת 30 בריאה. בשנה האחרונה כמה מקרים של טשטוש ראייה. סינוור. ולאחר מכן כאב ראש. 2 בדיקות יסודיות אצל רופא עיניים יצאו תקינות לחלוטין הרחבת אישונים לחץ תוך עיני קרקעית העין תקין. בדיקה גופנית אצל ניורולוג תקינה. על סמך זה אובחנה מיגרנה עם אאורה. האם זה יכול להיגרם ממתח נפשי גבוה? אני טיפוס לחוץ בטבעי ובתקופה האחרונה עוברת תקופה לחוצה מאד. ואני בסטרס שאולי מפסספסים משו במוח. אשמח ליעוץ.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ובירור עיינים נמצא תקין מציע לפנות לבדיקת נוירולוג.

26/09/2019 | 14:30 | מאת: אביבה

שלום רב עקב כאבים קשים בחצי הפנים ותחושת נימול בפנים וכאבים ונימול בקרקפת וכאבי צוואר ושרירים תפוסים בפנים ובצווארוירידה בראייה וטשטוש, ראיייה ונימול ביד הכל בצד ימין נשלחתי לבדיקת סיטי בבדיקה נרשם חשד, לאוטם תת חריף בתלמוס מימין ושוחרר י לבית עם המלצה לmriוחזרה לנורולוג. האם מדובר באירוע מוחי האם יש חסימה בכלי הדם ואין אספקת דם ובגלל זה תחושת הנימול? האם טעו במיון ששוחררו אותי האם המצב מסוכן והייתי צריכה לקבל טיפול במקום האם לחזור למיון התחושות וכאבים עדיין קיימים וגם ירידה בראיה

לקריאה נוספת והעמקה

ממצאי הדמיה המדגימים אוטם חדש מחייבים התייחסות מיידית על ידי רופא.

24/09/2019 | 13:40 | מאת: אני עצמי

בקיץ לפני שנתיים אבחנו אצלי מעי רגיז. מאז אני מתאמצת בשירותים בחלק מהביקורים. ככל שהמאמץ שלי היה קשה יותר, ככה הרגשתי יותר מסוחררת, כבדה, חלשה. לפעמים אפילו הרגשתי רעד בידיים ושאני לא מצליחה ללכת בלי לגרור רגליים או שהן מרגישות רפויות, וככל שאני מתאמצת יותר אני מרגישה יותר קרובה לעלפון. לא עשיתי ספורט במשך שנתיים, כל בדיקות הדם שלי תקינות ואין לי מום לבבי. האם אני באמת עלולה לאבד את ההכרה בשירותים? זה יכול לקרות לי בגיל צעיר או גם בגיל מבוגר? היום אני בת 19

לקריאה נוספת והעמקה

התלונה איננה ברורה לי. כאב ראש חד המופיע בזמן מאמץ בשירותים מצריך בירור נוירולוגי בהקדם. תחושת פר-עילפון מצריכה בירור על ידי רופא המשפחה

שלום יש לי בעיות בכלי הדם, בעורק הצוואר צד אחד היצרות 25%,ובבצד השני החלה אי סדירות באיזור אינטימה, לפני4 שנים עברתי אירוע רפרוף עליות, ישנו MVP י.ל.ד יתר שומני דם קרסול ימין נפוח דרך קבע ,לא אובחן הגורם, בעבר הרחוק 1998 התגלה במקרה בדופלר, DVTישן דו צדדי מאחורי הברכיים הטיפול שאני לוקח הוא ליתר.ל.ד ליפידים קרדילוק, טמבקור אומפרדקס טריטייס ומיקרופירין עקב צורך לעקירות שורשים, נקבעו לי תורים, בחודש יולי היה תור ולקראתו הפסקתי את המיקרופירין לשבוע,לבסוף לא בוצעה עקירה כי הרופא לא בא בחודש אוגוסט שוב הפסקתי מיקרופירין והפעם בוצעה עקירה, והיה לי תור להיום,כשאני שוב שבוע בהפסקה של מיקרופירין, לא בוצעה עקירה כי הרופא עזב[כללית סמייל]נתנו לי תור לעוד שבועיים, אני שואל לגביי ההשלכות על ההיצרויות וכלי הדם,כשמפסיקים את האספירין שוב ושוב ושוב כשזה במצטבר יוצא אולי חודש הפסקה,מה מידה ההחמרה שזה יוצר שם במקום ההיצרות? ובמידת ההיצרות?בכמה זה מחמיר את מחלתי, מצבי, שהוא לא מי יודע מה,גם ככה. ומה יהיה אם אלך לעקירה ולא אפסיק את האספירין?אסתבך עם דימום? תודה עבור המענה

לקריאה נוספת והעמקה

אין להפסיק טיפול במדללי דם ללא אישור רופא.

שלום דר סובלת מקפיצות שרירים הליכה ממותן למותן אי יציבות בהליכה חולשות בשרירים בגוף כמו כן בעיו ת בליעה דיספגיה לא יכולה לאכול ולשתות יחד יש לחץ מוגבר לושט העליונה כאביי תופת לאחר אכילה בושט בקיבה במעיים סותריי חומצה לא עוזרים עין שמאל כואבת יד משיכת גל לא חורים ברשתית אבל הבזק ישבעיות של עצירות קשה שתן דולף יש חרדה ודכאון האם יתכן שיש ניוון שרירים האוכל לא יורד אני רזה מאג ומיובשת בצורה קיצונית יש לי חרדות מתקשה מאוד בהליה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מציע לפנות לנוירולוג לשם בדיקה מסודרת ומקיפה.

שלום. אישתי בת 37 סובלת כחודש כאב בפנים בפה .צד ימני שבוע שעבר נעלם הכאב .והשבוע הוא חזר וגם יצא גולה בפנים . אינו במספר רופאים .אפוזן גרון ונירולוג אומרים מחלת בעצב ה 5 . ורופא מומחה לפא ולסט אומר שהפא נתפס. מחר יש לה בדיקת mri .יש לה כאב חזק בפנים .לא יודע מה לעשות. 0532080147 עם יש פיתרון.תודה מראש משה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להתבונן בבדיקת הMRI ולראות האם יש לחץ על העצב. ניתן להציע גם מגוון של טיפולים תרופתיים ולכן חשוב לשוב לבדיקת נוירולוג.

12/09/2019 | 04:00 | מאת: אבי

שלום, אני אדם גדול bmi 45 בן 34 מעשן נרגילה בלבד ומעולם לא סיגריות. בשבוע וחצי האחרון אני סובל מכאב ראש מאוד מאוד חזק בעיקר בצד ימין של הראש בעת מאמץ מיוחד או קיום יחסי מין. הייתי אצל רופא המשפחה שטען כי מדובר בשריר תפוס נתן לי מוסקול והפנה אותי לטיפול בעיסוי וטווינה ברפואה משלימה. הכאב לא משתפר. האם יש צורך בפניה למישהו נוסף או בדיקות נוספות. הבנתי שמכשירי הct והmri בארץ לא מותאמים לאנשים גדולים ומוגבלים עד 100 קג- האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבי ראש חזקים בזמן יחסי מין מחייבים התייחסות ולעיתים יש צורך בבדיקת הדמיה של כלי הדם לפי החלת הרופא המטפל ניתן לבצע CT ללא הגבלת משקל.

10/09/2019 | 18:22 | מאת: שי

שלום, עברתי בדיקת EMG. התור לרופא עוד זמן רב, ואני בלחץ להבין את התוצאות. אשמח על תרגום הממצאים לשפת בני אנוש. להלן סיכום הבדיקה: פירונאל מוטור לא הופק מימין - העדר שריר EBD. פגיעה אקסונלית בעצב פירונאלי מוטורי משמאל שער העצבים שנבדקו, תקינים. בבדיקת ENG נצפו סימני רדיקולופטיה כרונית L4 דו צדדי, S1 מימין, L5 משמאל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס לבדיקת EMG מבלי לעבור על הערכים המדויקים וכמובן לדעת מדוע בוצעה הבדיקה ומהם הממצאים הקלינים.

05/09/2019 | 00:59 | מאת: אלעד

שלום לכולם. מלפני כשנתיים התחיל לי כאב חד וחזק בירך שמאל, חלף הכאב הטראומתי עם הזמן אבל בהמשך התפשט לכל הרגל. לאחר מכן יד שמאל הצטרפה עם כאבים, או סימני חולשה? אני פשוט לא יודע להסביר את זה, או איך מרגישה חולשה. אבל פשוט מרגיש לא בנוח כל הזמן עם היד. יש לי דילול שרירים בתאומים ברגל שמאל ( פיזיותרפיסטית זיהתה) בחודשים האחרונים גם רגל ימין וצד ימין מתחילים לאותת לי. אני בעבר ביצעתי בדיקת emg לרגל שמאל, כי עלייה התלוננתי כל הזמן והיא יצאה תקינה. שאר האזורים בגוף פחות התייחסתי כי לא ראיתי בהם חשיבות. מלבד זה יש לי קפיצות שרירים באזורים שונים ביידים,רגליים, מותן, בכל מני זמנים. יש לי רעד קבוע בידיים וברגליים. אורטופד פרטי שלל כל בעיה אורטופדית ואומר בוודאות שזה ניורולוגי. אני חושש מאוד מגזר הדין, במיוחד שגם צד ימין הצטרף וזה יותר ויותר מתחיל להראות כמו המחלה הזאת. שוב אני לא רופא אבל אלו הדברים שאני חווה: * כאב/חולשה לכל רגל שמאל, מהירך עד כף הרגל. מהרגע שאני מתעורר עד שאני הולך לישון. *כאב חולשה בכל יד שמאל, כל פעם אזורים שונים ביד דומיננטים יותר. *התחלה של אותם תסמינים ביד ורגל ימין. *דילול שרירים ברגל שמאל, נאמר לי ע"י פיזיטרפיסטית . ביצעתי emg רגל שמאל, mri ירך שמאל, ct, מיפוי עצמות. הכל תקין. כמו כן עברתי מספר טיפולי פיזיותרפיה ועדיין עובר. שום שיפור, רק דרדור. אוסיף שהיום אצל הפיזיוטרפיסטית שלי ביקשתי לבצע בדיקת כוח, היא הביאה לי מכשיר כזה שצריך ללחוץ 3 פעמים בעוצמה בכל יד. יד ימין - תוצאה ראשונה 4.2 לאחר מכן פעמיים 4.1. יש שמאל - פעם ראשונה 3.7 היד החליקה לי מעט, לאחר מכן 3.8 ובפעם האחרונה 4.1. אציין שבכל הפעמים שלחצתי בשני הידיים היו לי רעידות מטורפות עקב המאמץ אני מאוד חושש לגורלי. ברמה של פחד מלחזור לנירולוג ולקבל את גזר הדין. האם מה שהצגתי כאן אלו התסמינים לals? תודה והמשך שבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

בןןדאי שלא ניתן לאבחן מחלות דרך הפורום. אני מציע לא לחשוש ולפנות לנויורלוג לשם בדיקה.

02/09/2019 | 16:55 | מאת: דנה

האם ניתן להתעורר משבץ אשר פןגע בשני חלקי התלמוס? מדובר באשה בת 72, שהיה לה קריש דם בעורק הבזיליטרי לפני 3 שבועות. נושמת כבר לבד, מזיזה יד למקור כאב, ממצמצת קצת, מרימה גבות לקול, אך לא מתעוררת ולא מגיבה לפקודות. האם יש טיפול כלשהו, צרופתי או אחר, שיכול לסיעע להעירה?

לקריאה נוספת והעמקה

פגיעה דו צידית בתלמוס עלולה לגרום לפגיעה במצב ההכרה. לא ניתן כמובן להציע טיפול דרך הפורום. מומלץ להתיעץ עם נויורלוג מומחה לשבץ לשם הערכת הצפי הקליני וטיפולים אפשריים על סמך ממצאים בבדיקה הנוירולוגית ובבדיקות ההדמיה.

14/08/2019 | 00:31 | מאת: אנונימית

האשם שינויים היפרטנסים בחומר הלבן במוח טשטוש ראיה בעין אחת בעקבות כך יכולים להגרם מגלולות למניעת הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להתבונן בבדיקות ההדמיה ולקבל את הסיור הקליני המלא כדי להבין מה מקור השינויים בחומר הלבן.

07/08/2019 | 08:46 | מאת: לירוי

שלום בימים האחרונים אני קם בבוקר ומרגיש כבדותה בראש כאבי ראש כאלה קטנים עם לחץ בעיניים זה בחיים לא היה לי מרגיש כאילו משהן גודל לי במוח

לקריאה נוספת והעמקה

כאבי ראש חדשים מחייבים פניה לרופא לשם בדיקה.

הייי לפני כשבועיים עשיתי mri מוח וגזע מוח בגלל שאני סובלת מכאבי ראש כרוניים חוסר יציבות שיוט סחרחורות טשטוש ראייה לפעמייםם אובדן ראייה של חצי שעה בתשובות: מוקד קטן csf האם יכול להיות שזה מה שמפריע בעצם וגורם לכל הסימנים תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להתייחס לפענוח בדיקת הדמיה מבלי להתבונן בה ישירות. באופן כללי מוקד קטן של CSF איננו אמור לגרום לתסמינים יש לחזור לרופא המטפל עם תוצאות הבדיקה

04/08/2019 | 20:01 | מאת: רעד בכפות ידיים

שלום רב, במהלך החודשים האחרונים התחילה אצלי תופעת רעד בכפות ידיים. תוצאת בדיקת eeg במצב ערות שעשיתי מעידה על eeg עם איטיות פוקלית ואי סדירות של הרקע שמאל פרונטלי וימין טמפורליץ. אשמח לשמוע מה משמעות תוצאותהבדיקה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך לבצע בדיקה נוירולוגית, להתרשם מהרעד עצמו ולהתבונן ישירות בתרשים הEEG. מציע לשוב לנוירולוג המטפל.

04/08/2019 | 17:08 | מאת: לונה

בן 35. בריא. בתקופה האחרונה נתקף פתאום בסחרחורת וזיעה קרה. הופניתי לבדיקות דם שיצאו תקינות, אולטרסאונד עורקים יצא תקין. כנ"ל אאג ואיאיגי. הופניתי לנוירולוג אך איני יודע לאיזה נוירולוג ובאיזה תחום כדאי לחפש. אשמח להמלצה. באזור המרכז תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואופי התלונות איננו מכוון למקור מסוים מציע להתחיל עם נוירולוג כללי.

04/08/2019 | 02:01 | מאת: קובי

שלום, בתקופות לחוצות כמו תקופת מבחנים מתגברים אצלי טיקים באזור הצוואר שמקשים מאוד על הריכוז, שאלתי היא האם זריקת בוטוקוס תהיה יעילה לאזור זה? למי פונים על מנת לבקש זאת? לכמה זמן הזריקה משפיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

בוטוקס הינה אפשרות טיפולית אולם ניתן להציע גם טיפולים תרופתיים. מציע לפנות לנוירולוג בקהילה או ליחידה להפרעות תנועה.