פורום אורולוגיה אונקולוגית

פורום אורולוגיה אונקולוגית מיועד לאנשים הזקוקים לטיפול בסרטן ערמונית, שלפוחית, כליות ואשכים. הפורום מיועד לסובלים מגידולים ממאירים של הערמונית, השלפוחית, הכליות והאשכים, להם ולמלוויהם. הפורום יענה על שאלות בנושאים לעיל, לרבות גילוי מוקדם של סרטן ערמונית, מעקב אורולוגי, טיפולים בסרטן ערמונית לרבות מעקב פעיל, ניתוחים לכריתת הערמונית, הקרנות, טיפולים תרופתיים, אבחון סרטן שלפוחית, טיפולים בסרטן השלפוחית כולל ניתוחי שלפוחית ושחזורי שלפוחית, מעקב לאחר טיפול בסרטן שלפוחית, אבחון של סרטן הכליה וטיפולים שונים בו כולל ניתוחים לכריתה חלקית או מלאה של הכליה, אבחון של סרטן אשכים, טיפולים בסרטן אשכים כולל ניתוחי אשך וניתוחי רטרופריטוניאום. .
936 הודעות
882 תשובות מומחה

מנהל פורום אורולוגיה אונקולוגית

14/12/2015 | 23:27 | מאת: יוסי

די הרבה זמן אני סובל מכאבים בעיקר בסוף הטלת השתן. כמו מחסום שלוחץ ברעב האחרון שיוצא בפעימות מלוות בכאבי תופת. גם בעת אורגזמה אני חש את הכאב ורק בפליטות האחרונות. עשיתי בדיקות אולטרא סאונד והערמונית נמצאה תקינה לחלוטין. והאורולוג לא מוצא סיבה לזה. אני לא סובל מתכיפות בשתן בכלל ואין לי שתן בלילה אלא לעיתים בלבד אולי רק לפעמים אם אני שותה הרבה. אציין שהכאבים מתעצמים יותר כשיש לי תושה של יציאות (יש לי הרבה יציאות, 5 - 6 פעמים ביום ולאחרונה גם ריבוי גזים). בדיקות דם ושתן לא העלו ממצאים ואני סובל מירידה באיכות החיים ומשווע לפתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי, יש בעיה שנקראת כאב כרוני של האגן או פרוסטטיטיס כרונית שמאוד דומה לסמפטומים שאתה מספר עליהם. זו בעיה שקשה לטיפול ומאוד מתסכלת, גם את המטופל וגם את הרופא. אני מציע לך לפנות לרופא או מרפאה שמתמחים בטיפול בבעיה זו.

לקריאה נוספת והעמקה

לקריאה נוספת והעמקה

סרטן ערמונית היא מחלה שבדרך-כלל מתקדמת לאט, לאורך שנים. בן 90 ברוב הסיכויים לא יסבול מסמפטומים של סרטן ערמונית ממוקם לערמונית שאובחן עכשיו.

שלום רב, הותקן לבעלי סטנד לפני 4 ימים עקב אבן בכליה השמאלית שגרמה לכאבים חזקים ומעוותים ובעוד שבועיים תבוצע אורתרוסקופיה. בכל מתן שתן מופיעים כאבים נוראיים וחזקים שחולפים לאחר דקות ארוכות. הוסבר לנו שזה נורמלי ושהכאב אמור לחלוף תוך מספר ימים אך עדיין אין שיפור. נאמר לנו כי הטלת שתן בישיבה מקלה על הכאבים אך זה עזר רק בפעמים הראשונות שלאחר התקנת הסטנד. מה עוד ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים בעת מתן שתן? בעלי לוקח אופטלגין וזלדיאר לכאבים, לפעמים אומניק אך הבנתי שזה לא בטוח עוזר. תודה רבה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרין. איפה כואב? במותן או בבטן תחתונה?

08/12/2015 | 15:55 | מאת: ד

שלום, בעקבות קושי בעת מתן שתן, הכולל: דחיפות ותכיפות, זרם שתן חלש ובמקרים של התאפקות ממושכת גם אצירת שתן, הופניתי לבדיקות שונות. בבדיקת TRUS, נמצאה ציסטה בערמונית שלוחצת על השופכה ולפי הרופא, עלולה לגרום לתסמינים לפחות באופן חלקי. ההמלצה היא לשקול לבצע MRI, בדיקה והקפאת זרע וניתוח TUR ROOFING. אשמח לדעת, מהו ניתוח TUR ROOFING, איך הוא מבוצע ומהן ההשלכות(כלומר: האם בלוטת הערמונית תמשיך לתפקד, גם לאחר ביצוע הניתוח)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הניתוח נעשה ע"י הכנסה של מצלמה לשופכה וקילוף של רקמת הערמונית מעל הציסטה עד לפתיחה שלה. הפגיעה בתפקוד הערמונית תלויה בכמות הרקמה של הערמונית שמסירים. יתכן שיהיה פחות יצור זרע, ויכול להיות בעיות בשפיכה לאחר הניתוח. במקרים נדירים, יכולה להיות בעיה בשליטה על השתן.

13/12/2015 | 15:56 | מאת: ד

שלום, רשמת שעלולה להיות ירידה בייצור זרע ולפי מה שידוע לי, הזרע מיוצר באשכים. האם כוונתך הייתה להפחתה בייצור של נוזל הזרע? לגבי בעיה בשליטה על השתן, מדובר בקושי במתן שתן או חוסר יכולת להתאפק? והאם מדובר על מצב זמני לאחר הניתוח או קבוע?

04/12/2015 | 15:16 | מאת: יולי

אמי בת 75 סובלת שנים מציסטה בכליה, בעבר הציסטה הייתה כ-2.5 ס"מ ,שנה שעברה עברה בדיקה בה גדלה ל-5 ס"מ ואילו הפעם עקב דלקת בדרכי השתן ושתן דמי שלחתי אותה באופן בהול לעשות בדיקת us. תוצאות הבדיקה כתבו שהכל תקין מלבד: "ציסטה לא פשוטה 5 ס"מ עם מחיצות עם תוכן אקוגני".אציין כי ביומיים הקודמים לבדיקה ולדעתי גם ביום הבדיקה אמא סבלה מדם בשתן שעבר לה ביום שאחרי.היא נוטלת אנטיביוטיקה לדלקת וזה עזר לה.היא כרגע מרגישה בסדר. אני בלחץ גדול מאוד, עברתי שנים של בית חולים עם אבי עקב המחלה הארורה.מה עושים?מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יולי. מידת המורכבות של ציסטות בכליה קשורה לסיכון שתתפתח בהן רקמה סרטנית. כאשר הסיכון גבוה, ממליצים על ניתוח להסרת הציסטה. כשהציסטה פשוטה, אז הסיכון הוא נמוך מאוד ולא צריך לעשות דבר. בדרגות הביניים צריך לעקוב אחרי הציסטה. אחת הבדיקות שעוזרת לנו להתרשם ממידת המורכבות של הציסטה היא בדיקת CT עם הזרקת חומר ניגוד.

03/12/2015 | 07:03 | מאת: יוסי

האם ניתן להחדיר צנתר כשיש היפוספדיאס?ואם לא מהן האלטרנטיבות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי. עקרונית כן, השאלה היא למה?

04/12/2015 | 06:55 | מאת: יוסי

למשל לאחר ניתוח או טיפול מסוים שמצריך ניקוז שתן? תודה

01/12/2015 | 16:35 | מאת: לירון

שלום, אני בת 23. לפני כשבועים גילו לי אבן בכליה בגודל 7 מ"מ. הכניסו לי סטנרט ושוחררתי עד לניתוח של הוצאת האבן והסטנט. מאז אני חשה צריבה במתן השתן. אך בימים האחרונים אני ממש מרגישה את האבן בבטן, הכאבים חזקים ויש לי קושי ודחיפות במתן השתן. האם זהו מצב נורמלי? ולא מחייב התייחסות מיוחדת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לירון, הקצה התחתון של הסטנט יושב בשלפוחית ולפעמים מגרה אותה, מה שיכול לתחושה של דחיפות במתן שתן. עם זאת כדאי לשלול דלקת ומיקום לא נכון של הסטנט. את זה אפשר לעשות ע"י בדיקת שתן פשוטה וצילום בטן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב,בעלי עבר לפני שנתיים הקרנות לרטרופריטנאום בשל גרורות סרטן סמינומה.עתה, אנו רוצים להביא ילד. האם ידוע מה השפעות ארוכות הטווח של הקרינה על הזרע? נכנסתי לפני חודשיים להריון שנפל בשבוע 6 ועתה אנו תוהים האם יש לפנות לטיפולי פוריות, האם להשתמש בזרע שהקפיא או שניתן להשתמש בזרע טרי? האם הזרע הטרי פגום בשל ההקרנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה. ההשערה היא שההשפעה של קרינה על איכות הזרע אורכת עד חצי שנה-שנה. אם קיים סימן שאלה כעת, ניתן לעשות בדיקת זרע.

22/11/2015 | 20:04 | מאת: יצחק

אני בן 82. בפעם האחרונה שעשיתי בדיקת פי סי אי זה היה לפני כחצי שנה.כ כמה זמן רצוי לעשות בגילי והאם אני חייב לקבל הפניה מאורולוג או רופא משפחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יצחק. בדרך כלל מפסיקים לעשות בדיקות PSA באופן רוטיני בגיל 80. החשיבה היא שמכיוון שסרטן ערמונית היא מחלה שמתקדמת יחסית לאט ברוב המקרים, אם מאבחנים אותה מעל גיל 80, ברוב משמעותי של המקרים היא לא תספיק להתפתח במידה כזאת שצריך לטפל בה. לכן, אנחנו רוצים לחסוך את תופעות הלוואי והסיבוכים של ביופסיה בגיל הזה, כשהאבחנה לא תשנה את הגישה הטיפולית.

19/11/2015 | 18:39 | מאת: אנונימי

שלום רב, מעוניין מאוד לדעת האם ניתן להידבק במחלת מעי דלקתית ע"י מין אנאלי, מכל סוג שהוא. במידה וכן, האם כל המחלות הנה"ל מדביקות? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. השאלה לא שייכת לפורום אורולוגיה אונקולוגית. אבל בכל זאת אני יכול להגיד לך שמחלות מעי דלקתיות הן לא מדביקות, לא במין כזה או אחר ולא בדרך אחרת.

18/11/2015 | 19:20 | מאת: דודו

שלום. הרופא רשם לי ציפרודקס למשך 7 ימים. רציתי לדעת אם אפשר אחרי הסיום בטיפול או במשך הטיפול לקחת ויאגרה.האם זה מסוכן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דודו. אפשר לקחת ויאגרה במהלך ואחרי טיפול בציפרו.

17/11/2015 | 18:30 | מאת: אנונימי

שלום דוקטור אני של הרפס סוג 2 לפני שנה הייתה לי כלמידה. לקחתי אנטיביוטיקה מסוג דוקיסלין וזה עבר ובבדיקה החוזרת נמצאתי שלילי יותר משנה עברה ויש לי את אותם תסמינים של צריבה והפרשה. עשיתי תרבית שתן הכל היה תקין חוץ מהתוצאה שמעידה על כדוריות לבנות ( 250/ul) השאלה היא האם יכול להיות שבגלל שאני סובל מהרפס הכלמידה יכול להיות כרוני? אני ממתין לתוצאה של הכלמידה. אבל אני קצת לחוץ אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כלמידיה יכול לחזור, למרות טיפול. הבדיקה לכלמידיה היא בדיקה שמחפשת דנ"א של כלמידיה והיא רגישה מעבר לתרבית שתן רגילה. עשו לך בדיקה כזאת ("PCR")?

15/11/2015 | 23:13 | מאת: ק.

שלום. בימים האחרונים אני מרגיש פעימות מאזור האשכים כל כמה דקות. מרגיש כמו דפיקות לב, ללא כאבים. אין לי הפרעות בשתן וגם לא בזיקפה ומבחינה חיצונית לא ראיתי שום דבר שונה. האם זה מסוכן? האם הדבר צריך להיבדק? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. על פניו זה לא נשמע משהו שצריך להדאיג. אבל כיוון שלא מדובר בתופעה ממש ידועה, הייתי ממליץ על בדיקה של האשכים ליתר בטחון.

21/06/2016 | 19:25 | מאת: וורקו

יש לי פעימות כל כמה דקות באשכים האם זה אומר משהו ואני צריך להיבדק

15/11/2015 | 05:22 | מאת: דוד

שבר בפין לפני שנה איך מזמינים תור לניתוח לטיפול ולקצור הפין מחלת פיירוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד. צריך להזמין תור אצל אורולוג שמתמחה בסוג הזה של ניתוחים. אם אתה מעוניין לעבור את הניתוח באיכילוב, תתקשר לזימון תורים ותבקש תור לפרופ' יוזה חן.

12/11/2015 | 13:24 | מאת: שלום

שלום ד"ר נכבד אני בן 19 וזוכר לפחות כבר שנתיים עם שתן מפוצל ומבחין בהרבה הפרשות ולא רק במתן שתן,עשו לי כמה בדיקות שתן כמו כללית,ותחילת שתן וסוף שתן,ועדיין יצא תקין כי אולי בבדיקות ספציפי ההפרשה לא יצאה וכמו כן עדיין קיימת הבעיה מה זה יכול להיות ומה צריך לעשות בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלום. הפרשות מהשופכה יכולות להיגרם כתוצאה מחיידק שנדבקים בו ביחסי-מין. אתה צריך להיבדק, וכשיש הפרשה כדאי מאוד לקחת גם ממנה תרבית.

17/11/2015 | 23:33 | מאת: שלומי

שלום תודה על המידע,אך עשו לי תרביות שתן והם תקינות בגלל זה אני לא מבין וקיימת בעיה ואני יודע

11/11/2015 | 08:32 | מאת: א

ד"ר שלום. אני בן 53 ונשלחתי לבדיקות דם+ שתן חוזרות לאחר תוצאת קריאטינין -1.25 . בבדיקה הקודמת בבדיקה הנוכחית תוצאת הקריאטינין ירדה ל1.07 mg/dl אבל תוצאת ERYTHROCYTES-U STRIP היא 10 /µl שאר הבדיקות בנורמה.. מה דעתך ועל מה זה מצביע? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. זה אומר שיש חשד לדם בשתן. זה אומר שאתה צריך לעבור הערכה אורולוגית.

09/11/2015 | 03:32 | מאת: אוהד

בחודש האחרון סבלתי מכאבים בפין, דחיפות בהטלת שתן, הרגשת צריבה לאחר הטלת שתן וכאבים בבטן. עשיתי בדיקות דם, בדיקות שתן ואולטרה סאונד (כליות ושתן) והכל נמצא תקין. לפני שבוע הייתי אצל אורולוג והוא אמר לי שמדובר בדלקת הערמונית, ואמר לי לקחת אופלוקסצין פעמיים ביום למשך 20 יום. בימים האחרונים המצב השתפר.. אין לי כבר כאבים בפין, מבחינת הטלת שתן הכל תקין, רק מדי פעם יש לי קצת כאבים בבטן ובצדדים. האם אני צריך להמשיך לקחת את הכדור פעמיים ביום? ולהמשיך לקחת 20 יום כמו שהוא אמר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אוהד. התשובה היא כן, בהחלט. אם אכן מדובר בדלקת ערמונית חשוב להשלים את הטיפול האנטיביוטי שהוא ארוך מהרגיל.

06/11/2015 | 04:38 | מאת: אנונימי

שלום רב, קצת מביך אותי לדבר על זה אבל הרצון ללשמוע חוות דעת מקצועית גוברת. אז ככה אני מאז שאני זוכר את עצמי אין לי זרימת שתן חלקה בדרך כלל זה מתבטא בשני זרמים או בזרימה לא אחידה כמו כולם. אני גם ראיתי שחור של ההפין טיפה יותר מוארך כלפי מטה לא ברמה קיצונית אבל לא בצורה רגילה. בנוסף אוסיף שתמיד היה לי זכרון שהייתי ילד (בן 3 בערך) היה לי כואב מאד להשתין וכשדיברתי על זה עם ההורים (בקושי) הבנתי שהיה לי סיבוך בברית מילה, "לא חתכו טוב" לדברי אבי ועשו לי ניתוח וכמראה הכאבים שהיו לי זה האחרי הניתוח. השאלה שלי מזה יכול להיות והאם זה דורש טיפול.? חשוב לציין שאין כאבים במתן השתן. תודה רבה

06/11/2015 | 04:57 | מאת: אנונימי

אוסיף שאני בן 23, והייתי אצל אורולוג והוא טוען שזה פין היפוספאדיאס גלנדולרי. הוא הביא לי הפניה לצילום כליות דרכי השתן. הוא לא היה כלכך נחמד ולא גרם לי להרגיש בטחון לדבר איתו והשאיר אותי עם הרבה ספקות. לא הבנתי את חומרת מצבי, בנוסף הוא גם אמר שייתכן ואצטרך אולי ניתוח. השאלה שלי גם איזה סוג של ניתוח ועד כמה הוא הכרחי? ואם כן אצטרך ניתוח איך ייתכן שעד גילי (23) "שרדתי".?

שלום. יש לך היפוספדיאס, זה השם למצב שבו הפתח של השופכה הוא באזור למטה יחסית מהיכן שהוא אמור להיות. זה עושה הפרעה בזרם, כמו שתיארת. במקרים קשים זה עלול להיות בעייתי גם בהפריה, אבל לא נשמע שזה המקרה שלך. הצורך בתיקון תלוי בחומרה של הממצא ועד כמה זה מפריע לך.

05/11/2015 | 18:14 | מאת: מאיר

שלום לך בבדיקת אולטרה סאונד אשכים שביצעתי נאמר לי בסיכום הבדיקה שהממצאים תומכים בטובולאר אקסטאזיה אם תוכל לפרט אודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיר. מדובר בהרחבה של הצינוריות שיוצאות מהאשך בדרך לצינורית יותר גדולה שמובילה את תאי הזרע מהאשך לשופכה. אין לזה משמעות קלינית.

09/11/2015 | 18:54 | מאת: מאיר

אשמח לדעת בבקשה מהי הכוונה אין לזה משמעות קלינית? יש צורך להלחץ?

05/11/2015 | 13:18 | מאת: מאיר

רציתי לדעת בבקשה מה אומר סיכום הסונר טובולאר אקסטאזיה

לקריאה נוספת והעמקה

US אשכים?

03/11/2015 | 09:49 | מאת: mc

שלום לך אני מתחיל את מערכת היחסים רצינית עם חברה שלי, לפני כן שכבתי עם בנות אחרות כלפני שנה אבל אני רוצה לבצע בדיקה באיבר מין שלי כדי לוודא שאין מחלות זיהומיות, אך אני לא יודע לאיזה תחום רופא ללכת. האם המקום כאן אורולוגיה מתאים? אודה לך על מענה, בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל, כל הכבוד על המודעות. יש אורולוגים שעוסקים בזה, אבל אפשר ללכת גם לרופא עור ומחלות מין.

01/11/2015 | 23:27 | מאת: יורי

שלום, אני בגיל שנתיים עברתי ניתוח בגלל ספינה ביפידה וכיום אני בן 18 עם שלפוחית נוירופטית ,מצנתר פעם-פעמיים ביום. רציתי לשאול האם יש תחליף כל שהוא לקטטר?או מתי בעתיד היה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יורי. זה תלוי באופי הפגיעה הנוירולוגית בשלפוחית שלך. כדאי שתתייעץ עם האורולוג המטפל שלך.

06/11/2015 | 10:59 | מאת: יורי

ד"ר תוכל להגיד מהו התחליף ואיך הוא נקרא ? להרחיב לי קצת על זה ?. הספינה ביפידה שלי בינונית קלה אני לא יושב על כיסא גלגלים ב"ה . להטיל שתן קשה לי יותר בעמידה

31/10/2015 | 10:37 | מאת: פיתרון

תיקון להודעה: אני סובל מטיפטוף בלתי נישלט. מומחה א המליץ: מיתלה אם הלחץ גדול מ 100 מומחה ב הציע סוגר אם הלחץ פחות מ 100 ס מהו הפיתרון להפסקת הטיפטוף.

ראה תשובה קודמת.

30/10/2015 | 16:34 | מאת: פיתרון

לפני 9 שנים עברתי כריתה רדיקלית ועד היום אני סובל מטיפול בלתי נישלט. מומחה א מיתלה - אם הלחץ מעל 100 ססק מומחה ב הציע סוגר אם הלחץ מתחת ל 4100 סמק. באירודינמית יצא: 1. במבחן P/F: מפתח לחצים גבוהים עם עקומה שטוחה ושארית קטנה.2. שילוב של חסימה במוצא הכיס עם חוסר יציבות הכיס. עקומה ראשונה חסימתית ושארית של 65 סמק. והשאלה: מהו הפיתרון להפסקת הדליפות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה לא פשוטה. אני לא אוכל לתת לך פיתרון מעל דפי הפורום. צריך לדבר על מה בדיוק אתה מרגיש ומפריע לך, כמה זה חמור, לבחון את תוצאות האורודינמיקה (לא כתבת עד לאיזה לחץ הגעת בבדיקה), ולדבר על היתרונות והחסורונות של הגישות השונות והסיבוכים האפשריים.

שלום רב לאחר שבדקו לי את הערמונית, נתבקשתי לעשות בדיקת דם. קיבלתי את התוצאה הזאת: PSA 0.86 ng/ml מהי משמעות התוצאה? האם אני בסיכון כלשהו? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה. PSA הוא חלבון שמופרש מהערמונית. הרמה של החלבון בדם קשורה לסיכון לגלות סרטן ערמונית בביופסיה. 0.86 היא רמה נמוכה, אבל את הסיכון צריך להעריך לאחר שמשקללים בנוסף את הגיל שלך, מה שמרגישים בבדיקת הערמונית, האם יש מישהו במשפחה שיש לו סרטן ערמונית, האם עברת פעם ביופסיה של הערמונית, והאם אתה נוטל תרופות שיכולות להשפיע על רמת ה-PSA.

26/10/2015 | 20:21 | מאת: רינת

שלום רב לבעלי בן 59 התגלה גידול בכליה, לפני הניתוח דובר על גידול בגודל 2.5 ס"מ לאחר ניתוח רובוטי הוצא הגידול- בתשובה rcc פפילרי... בבדיקה מאקרוסקופית - התקבל קטע מורכב מחלק גידול פפילרי חום בהיר במימדים: 4*4*1.3 ס"מ וחלק שומני רך אונתי במימדים 4*3.5*1.5 , בנפרד עוד חלק של גידול פפילרי במימדים: 2.5*3* 0.8 ... בבדיקה מקרוסקופית /אבחנות: קרציונומה- rcc- מסוג פפילרי type 1 measuring at least 1 cm in diameter negative for necrosis and vascular spread לדברי המנתח הוא חתך את הגידול לאחר הוצאתו משום שהיה סקרן לדעת מהו סוג הגידול, משום כך להבנתינו התקבלו תוצאות פתולוגיות של 3 חלקים... ולשאלתי- להבנתי הגידול גדול הרבה יותר מ2.5 ס"מ - האם נכון?!, לא ניתן לדבר על שוליים נקיים משום שלא התקבל גידול בשלמותו, התבקשנו להגיע לביקורת בעוד 1/2 שנה ובדיקת אולטראסאונד...אני חייבת לציין שבבדיקת אולטראסאונד בכלל לא ראו גידול בכילייה אלא ראו רק ציסטו בכלל לא בכילייה המדוברת, האם לא עדיף לעשות בדיקת mri' /? ובכלל עד כמה צריך להיות במעקב שוטף לאורך השנים? ולגבי הסרטן הפפילרי מה מידת הסיכון של גידול זה לשלוח גרורות במצב בו נמצא בעלי ? אודה מאד מאד להתיחסותך, תודות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רינת. קשה לי להבין מה גודל הגידול בגלל שהוא נחתך. קשה לדעת מהמידות מפני שהוצאת גידול מלווה ברקמה נוספת מסביב. אני לא מבין אם מה שהפתולוג ראה בבדיקה מיקרוסקופית (1 ס"מ) הוא רק בחלק מהגידול שנחתך או הסה"כ. הייתי אומר לפי המידות שהוא יותר גדול מס"מ אחד ולא יותר גדול מ-4 ס"מ. בכל מקרה גידול שהוא לא גדול מ-4 ס"מ נחשב קטן. לגבי המעקב: אפשר לעשות אולטרסאונד או CT או MRI. אני מאמין שמכיוון שהסיכוי שתהיה חזרה של המחלה הוא מאוד נמוך, הרופא העדיף לשלוח אותו לאולטרסאונד. המעקב הוא ל-5 שנים. RCC פפילרי מסוג 1 הוא בעל פרוגנוזה טובה יחסית. בהתחשב בגודל הגידול ובסוג שלו - הסיכוי לחזרה של המחלה קטן מ-10%.

26/10/2015 | 19:32 | מאת: ש

שלום רב. בבדיקת שתן אחרונה שעשיתי כל הנתונים היו תקינם למעט שני סעיפים - בדיקת משקל סגולי שעמד על 1.031 וסעיף כדוריות הדם האדומות שעמד על 30. לפני שלוש שנים עשיתי צסטוסקופיה שהייתה תקינה. כנל לגבי הביופסיה והאולטראסונד. בבדיקות לפני שנה כדוריות האדומות עמדו על 165. ישנה מגמת ירידה אך אני עדיין לחוץ מאד. אני בן 35. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש לך דם בשתן שלא נראה בעין אבל מתגלה בבדיקת השתן שעושים. דם יכול להגיע מכלי דם שנמצא היכן שהוא במערכת ומדמם קצת. כשיש דימום אנחנו רוצים לשלול גידול במערכת השתן, למרות שזה דבר נדיר יחסית בגיל שלך. עברת כבר ציסטוסקופיה ואולטראסאונד. איזו ביופסיה עברת? עוד אפשרות לדם בשתן, הם כדוריות דם שמסוננות דרך הכליה לשתן. זה יכול להופיע כשיש בעיה בתפקוד הכליה. מה שיכול לעזור לדעת מאיפה זה, זה להסתכל על השתן תחת מיקרוסקופ ולראות אם רואים תאי דם אדומים שלמים או שבורים. יש מקרים שאחרי שעושים את כל הבירור, לא מגיעים לאבחנה, אבל אז אנחנו יודעים שאת הדברים החשובים שללנו, ואנחנו פחות מודאגים.

26/10/2015 | 03:19 | מאת: מה מדויק

בעיתי היא שזה מספר שנים בבדיקות אוחטראסאונד נאמר לי שיש לי אבנים בשתי הכליות. גודל 0.9 ממ. בגביע. הציעו לי ללכת לריסוק. לפני מספר חודשים נעשה לי סיטי ללא חומר ניגוד בפרוטוקול כליות. ולא נמצאו אבניםבכליות כלל! עשיתי שוב אולטראסאונד ושוב באולטרא סאונד נמצאו אבנים כמו בפעמים הקודמות. שאלתי את הדר באולטרא נאמר שהאולטרא מדויק יותר ורואים הסתידות לווא דווקא אבנים.!??? על מה יש להסתמך??? סיטי ללא ניגוד או אולטראסאונד? בנושא כליות בעיקר. יש כלל עקרוני או שזה משתנה לפי האיבר הנבדק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

CT בפרוטוקול אבנים, ללא הזרקת חומר ניגוד, אמור להראות אבנים. נדיר יחסית שיש אבנים שלא נראות ב-CT (עקב טיפול בתרופות מסויימות). US נתון לפרשנות, תלוי במי שעושה אותו, ולפעמים נראה שרואים אבנים כשבעצם אין. לכן, בנושא האבנים סומכים על ה-CT.

25/10/2015 | 20:47 | מאת: סאמי

ד"ר שלום רב, אני שואל בקשר לאבא שלי עם פחד רב, אבא שלי עבר ניתוח ב2008 דך SPP ערמונית, עקב הגדלה ויצירת אבנים כל הזמן, אז המליצו לו על SPP, לפני הניתוח כל הזמן חש תכיפות וצריבה במתן שתן, עם רמות SPA 1.7. אחרי הניתוח בחודשיים עשו ביופסיה ולא היה סמן לממאירות. בחודש הארחון ב2015 עשה בדיקת SPA והיה לו 4.45 בהשוואה לשנה שעברה הה לו 1.75. שאר בדיקות הדם תקינות, המוגלובין 13.5 אלבומין תקין, והכל.. גם נויטרופילם WBC תקין ( בגבול הנורמה) האם יש חשד לדלקת בערמונית, או הגדלה שוב ? ממש מודה לך. אנחנו פשוט מאוד לחוצים נשמח להבהרות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סאמי. PSA הוא חלבון שמופרש מתאי ערמונית. ידוע על קשר בין רמת ה-PSA לסיכוי לגלות סרטן בביופסיה. אבל יש אנשים עם PSA גבוה שאין להם סרטן, ויש אנשים שיש להם סרטן וה-PSA נמוך. ההחלטה לבצע שוב ביופסיה תלויה בהערכת הסיכוי לגלות בה סרטן שצריך לטפל בו, והאם התשובה באמת תוביל לטיפול. כדי להעריך את זה נכון צריך לדעת נתונים נוספים כמו: בן כמה אבא שלך? האם יש קרוב משפחה שיש לו סרטן ערמונית? מה מרגישים כשבודקים את הערמונית? ויש עוד. עליית PSA יכולה לנבוע גם בהגדלת ערמונית וגם מדלקת. הערמונית גדלה מאוד לאט, כך שרוב המטופלים שעוברים SPP לא צריכים לעבור ניתוח נוסף. כיוון שהערמונית גדלה לאט, אנחנו מצפים שעליית PSA בגלל גדילת הערמונית תהיה איטית. דלקת יכולה להקפיץ את ערכי ה-PSA. יש לו סמפטומים? שורף לו? כואב לו? הוא הולך הרבה לשירותים? קשה לו להתאפק? אפשר לעשות בדיקת שתן ולראות אם יש סימנים לדלקת.

לקריאה נוספת והעמקה
28/10/2015 | 14:51 | מאת: סאמי

היי, הבנתי. אבא שלי בן 60. איו לנו במשפחה מישהו עם סרטן ערמונית, ואין לו שום סימן של תכיפות, דחיפות, קושי להתאפק וכו הוא רק סכרת אך מאוזן מזה כבר שנה וחצי.. מחכים לתור לאולטראסאונד אך בינתיים מאוד מודאגים האם יכול להיות מוטעה? או ייצור אבנים? או שגדלה שוב

25/10/2015 | 14:32 | מאת: אוהד

אני בן 26, בשבועיים האחרונים יש לי דחיפות במתן שתן, כל חצי שעה בערך, ואני גם מרגיש ששורף לי בפין לאחר שאני עושה פיפי.. יש לי גם כאבים ולחצים בבטן.. עשיתי בדיקות דם, בדיקות שתן, אולטרה סאונד של הכליות ודרכי השתן - והכל נמצא תקין. אמנם בימים האחרונים המצב קצת השתפר, אבל עדיין שורף לי בפין.. בנוסף, ירד לי החשק המיני ואני מרגיש קצת כאבים/נפיחות בפין (בעיקר אחרי שאני מאונן). האם יש צורך ללכת לאורולוג כרגע? או לחכות עוד קצת כדי לראות אם המצב משתפר? בבדיקה אצל אורולוג הוא בודק לי את הפין פיזי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אוהד. הסמפטומים הם כמו של דלקת בדרכי השתן, אבל אתה אומר שבדיקת השתן תקינה, אז זה לא מסתדר. לפעמים דלקת בשופכה יכולה להיות עם בדיקות שנראות תקינות. אני ממליץ לך לפנות לאורולוג עם כל התשובות של הבדיקות שכבר יש לך עד עכשיו.

לקריאה נוספת והעמקה
23/10/2015 | 06:42 | מאת: אדם

שלום, יש לי ב2 האשכים בראש שלהם למעלה, גולה קטנה בכל אשך. מדובר בבלוטת זרע? כי שמעתי שיש דבר כזה, זה לא כואב לי או משהו אבל אני רוצה להיות בטוח שזה דבר נורמלי ולא מסוכן, תודה

שלום אדם. מהאשך יוצא צינור שמוביל את תאי הזרע מהאשך לשופכה. ההתחלה של הצינור מאוד מפותלת וזה מרגיש כמו מבנה עגלגל ליד האשך.קוראים לזה יותרת האשך או אפידידימיס. אם זה מה שאתה מרגיש, אני לא יכול לדעת בלי לבדוק אותך.

28/10/2015 | 01:49 | מאת: אדם

שלום, תודה על המענה. רציתי לדעת אם זה מרגיש כמו 2 כדורים ממש קטנים על החלק העליון של האשך ולא ליד. לא כואב אם אני נוגע בזה רק אם אני קצת לוחץ. יכול להיות שזה יותרת האשך לפי התיאור?

21/10/2015 | 12:44 | מאת: יעל

שלום רב, התחלתי לקבל טיפול ב-BCG שהיה מלווה בדימומים ברמה בינונית עד לערב של אותו יום. הרופא אמר לי ב-3 הטפולים שכבר קיבלתי להשאר עם החומר רק לשעה. האם שהייה של שעה(מתוך השעתיים שמומלץ)עושה את העבודה כמו שעתיים? האם זה לא מוריד מההשפעה או ששעה ושעתיים זה אותו דבר . והאם למרות הדימומים לא כדאי להחזיק שעתיים? כ"כ האם הדימומים אינם מורידים את ההפקט של הטיפול. (נשארו לי עוד 3 טיפולים לסידרה הראשונה) בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל. קודם כל טוב שחצי מהטיפולים מאחורייך. הפרוטוקול אומר לתת שעתיים. אנחנו מניחים ששהות יותר ארוכה של החומר בשלפוחית עוזרת, ואנחנו לא באמת יודעים מה המינימום שעוזר. במקרים שיש תופעות לוואי מורידים בכמות הטיפול או בכמות הזמן. הדימום עצמו, אם הוא קיים לפני הטיפול, הוא התוויית-נגד לטיפול, מתוך חשש לספיגה של החיידק לדם.

18/10/2015 | 11:20 | מאת: נתאי

שלום דר. יש לי עיגול קטן אדום כהה על ראש הפין שטוח לא מבריק ולא בשופכה.חצי סמ קוטר. זה הופיע לאחר מספר התפרצויות של גרד ואדמומיות בחלק הקדמי של הפין קרוב לכיפה. זה קרה תמיד לאחר זיקפה ופעילות שעברו עם בטאקורטן ואז קילוף של העור חוץ מהכתם בכיפה. ניסיתי בקטורבאן משחה כמה פעמים. לא עזר. עכשיו ניסיתי שוב ונראה שיש עור יבש קשקשי בחלק מהכתם דק מאוד לא על כולו. השאלה שלי אם זה סרטני והאם כדאי לנסות משחה אחרת . מה זה יכול להיות. זה כבר כמה חודשים. ממידע באינטרנט הבנתי שיש סרטן שנקרא bowenes -וון. האם זה יתכן או שזה רק פטריה או אקזמה. והאם העוסדה שיש קילוף באזור הקדמי של הפין כלפעם זה מעיד על אקזמה או יתכן גםוגם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נתאי. אתה צריך להיבדק ע"י רופא. אם זה חשוד לסרטני, צריך לעשות ביופסיה ולראות.

15/10/2015 | 21:23 | מאת: ירון

שלום רב ד"ר. מה הסיבה שיכולה לגרום לכאבי אשכים לאחר הרמת דברים כבדים? אני עובד בתור מחסנאי ואחרי שאני מרים דברים כבדים יחסית או מתאמץ פיזית (אפילו מאמץ הכי קל) אני מתחיל מיד לחוש בכאבים חזקים וכבדות באשכים. זה נרגע אחרי שאני יושב ונח. בבדיקת אולטרא סאונד אשכים לא מצאו שום בעיה באשכים. אין וריקוצלה. כלום. האשכים תקינים לחלוטין. גם האורולוג שבדק אותי פיזית אמר שאין לי כלום ואין לי וריקוצלה למרות שאני כן רואה וריד גדול בולט באשך שמאל אבל כאמור הכאבים הם בשני האשכים. אז מה יכולה להיות הסיבה לכאבים שמגיעים אחרי הרמת דברים כבדים\מאמץ גופני ואפילו מתון מאוד ?? אולי כן יש וריקוצלה והרופא והאולטרא סאונד טועים? תודה מראש על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון. גם בקע מפשעתי יכול לגרום לכאבים בשק האשכים לאחר הרמת משאות כבדים. אתה מרגיש לחץ או בליטה במפשעה?

לקריאה נוספת והעמקה
18/10/2015 | 16:55 | מאת: ירון

תודה רבה על המענה. לא מרגיש לחץ או בליטה במפשעה. בדיקת כירורג ואולטרא סאונד מפשעות שללו בקע מפשעתי. מה עוד יכול להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

אמי בת 69, לפני כשנה נמצאה לימפומה באגן שפגעה בדרכי השתן. מאז היא נמצאת עם נפרוסטומים. בחודש מרץ סגרנו את הנפרוסטומים למשך חודשיים, כדי לבדוק את המעברים, אכן יצא שתן אך החלו כאבי בטן בלתי נסבלים והחזרנו את הנפרוסטומים. בחודש מאי בוצעה בדיקת פט-סיטי וראו כי הגידול לא קיים. בנוסף בחודש יולי בוצעה בדיקת סיטי שבמהלכה ראו כי ישנה היצרות באחד מצינורות השתן ולכן החליטו להשאיר את הנפרוסטומים. לפני חודש בוצעה בדיקה של הזרקת יוד דרך הנפרוסטומים ונצפה כי המעברים בסהכ תקינים. אך ברגע שסגרנו את הנפרוסטומים החלו כאבים בכליות. הבעיה הגדולה עם הנפרוסטומים מעבר לאי הנוחות היא שכל הזמן יש לה דלקות בדרכי השתן, מקבלת אינסוף אנטיביוטיקות. הלכנו לפרופסור באופן פרטי והתאכזבנו מהשירות ומהיחס. אנחנו פשוט מיואשים... אשמח מאוד אם תוכל לתת לנו קצה חוט לפתרון של הבעיה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטע. אני מבין שהיא כרגע ללא עדות של מחלה. כדאי לחזור על הבירור של מיקום ההיצרות או ההפרעה לזרימת השתן מהכליות ולשלפוחית. במידה ומאבחנים את הבעיה, בחלק מהמקרים ניתן לתקן אותה בניתוח. אפשרות אחרת היא להכניס צינורות פנימיים לשופכנים במקום הנפרוסטומיות. זה יכול להוריד את כמות הכאבים, אבל גם באפשרות הזאת מדובר בגופים זרים שנמצאים במערכת השתן ויכולים לגרום לזיהומים חוזרים.

לפני כשנה שמו 2 סטנטים, אך מכיוון שהדלקות חזרו הוציאו והחזירו את הנפרוסטומים. האם יש אורולוגים פרטיים שיכולים ללוות אותנו בתהליך הניסוי והתעייה? כשאושפזנו בבית חולים ציבורי, לא קיבלנו מענה לבעיה. אנחנו חסרי אונים...

13/10/2015 | 14:12 | מאת: נאווה

ד"ר נכבד, הבנתי שיש נטייה לחזרה ולכן אני מקבלת טפול ממושך ב-BCG . אך כוונתי בשאלה היתה האם לאחר שהוצאו 2 הגידולים במקרה ספציפי זה והאיזור נצרב האם יכול מה שהיה והוצא כבר להוות סיכון להתפשטות ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נאווה, לפי התשובה הפתולוגית שכתבת, הסיכון לכך הוא מאוד מאוד נמוך.

12/10/2015 | 09:41 | מאת: א.

שלום, בן 78 שנים. לפני חודשיים השתלת מסתם אורטאלי ( TAVI), קריאטנין ומלחים במעקב, מאחר ונדרשתי לפוסיד ולאשלגן מושהה כתוצאה מהניתוח. UREA 51 mg/dl , CREATININE 1.17 mg/dl , URIC ACID 6.6 mg/dl , SODIUM 140.1 mEq/L תוצאות בדיקת U.S של איברי הבטן כבד – בגודל תקין, מרקם הומוגני. טחול – בגודל ומרקם תקינים. בצמוד לקוטב עליון הודגם טחולון בגודל 2.3*2.0 ס"מ, במרקם תקין. כיס מרה – בגודל תקין ללא אבנים, דופן לא מעובה. דרכי המרה – אינן מורחבות. לבלב – ב.מ.פ כליה ימנית - בגודל 5.5 ס"מ ,קטנה מהרגיל. פרנכימה בעובי תקין. לא הודגמו אבנים, או גושים.ציסטה קורטיקלית פשוטה בגודל 3.0 ס"מ, ללא עדות להידרונפרוזיס. כליה שמאלית – 33.5 ס"מ בגודל ומבנה תקינים. פרנכימה בעובי תקין. לא הודגמו אבנים, או גושים. ללא עדות להידרונפרוזיס. אאורטה הבטנית – ברוחב תקין. עם פלאקים מסויידים. רטרופריטונאום – ללא גושים לא נצפתה מיימת. 1. מה משמעות המעשית בהבדל בגודל הכליות ? 2. המלצות להמשך בדיקות ומעקב בפרט לאור בדיקות הדם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הכליה הימנית היא קטנה יחסית והשמאלית גדולה. השמאלית כנראה מפצה בגודלה ובתפקודה על הימנית. לגבי המשך בדיקות ומעקב לאור בדיקות הדם, הייתי מתייעץ עם רופא המשפחה.

10/10/2015 | 09:23 | מאת: נאווה

שלום רב. נמצאו 2 גידולים שיטחיים בערך גודל של 1.5ס"מ.אחד לטרלית לפיה הימנית והשני בדופן אחורי מימין.שופכה תקינה, רירית טרבקולרית, פיות תקינות.כ"כ צויין דופן לא סדירה בעיקר בצד ימין תשובתהביופסיה: -papillary urothelial carcinoma, low-grade -no evidence of invasion -muscularis propria not present באיזו רמה מתוך הדרגה הנמוכה אני נמצאת? ומה אומר מיקום הגידולים. ומה אומרת המילה papillary . אני אמורה לקבל טפול ב-BCG לזמן ממושך. האם סוג גידול זה ואחרי שהגידולים הוצאו אני נמצאת בסיכון חיים בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נאווה, החלוקה היא ל-3 רמות סיכון לחזרה של הסרטן ולהתקדמות שלו: סיכון נמוך, בינוני וגבוה. כיוון שמדובר בשני גידולים ולא באחד, את נמצאת ברמת הסיכון הבינונית. עיקר הסיכון הוא לחזרת הסרטן בהמשך בשלפוחית, מה שעלול להצריך פעולת הסרה נוספת כמו שעברת עכשיו. זו הסיבה שתצטרכי להיות במעקב. במידה ותקפידי על המעקב, וכאשר התגלה גידול חוזר הוא יוסר בהקדם, אין סכנה ממשית לחייך.

שלום רב. אני מתנצל מראש על המכתב הארוך אבל זה בא מכיוון שאני על סף יאוש טוטאלי. עמך הסליחה. פשוט כבר שנתיים אני סובל מכאבים באשכים שמטרידים את מנוחתי ופשוט אין לי מנוח והחיים שלי סובבים כל היום רק סביב האשכים. אז ככה זה הסיפור שלי: אני בן 31, רווק, בריא ללא שום בעיות בריאות. לא מקיים יחסי מין. מחסנאי ,עבודה פיזית. מרים דברים כבדים. לפני שנתיים בדיוק התחילו לי כאבי תופת באשך שמאל. ישר הלכתי למיון ושם שחררו אותי עם אבחנה של וריקוצלה דרגה 3 באשך שמאל ומשככי כאבים והמשך בירור בקופ"ח. לא מצאו שום דבר אחר. עשיתי US אשכים דופלר בקופ"ח שנתן את התוצאה הבאה: "דופלר אשכים: "הודגם וריקוצלה בינוני מצד שמאל עם היפוך זרימת דם בוולסלווה. כל השאר תקין בבדיקה. הלכתי לרופאים הבאים: יורם זיגל וד"ר שי שפי שהלכו על כיוון של אבנים בכליות\דרכי השתן ושללו שהכאבים נובעים מהוריקוצלה. (שי שפי אפילו לא הסתכל עלי ולא בדק לי את האשכים לפני שישר נתן לי הפניה ל-CT) עשיתי עוד בדיקות והם: 1. US כליות ודרכי השתן – הכל תקין. אין אבנים ואין שום ממצא חריג. ערמונית בנפח 15 סמ"ק. 2. CT פרוטוקול אבנים בדרכי השתן – הכל תקין. אין אבנים ואין שום ממצא פתולוגי בכל האיברים בבטן (בדקו שם הכל). 3. בדיקות שתן ותרבית – מס' פעמים ביצעתי בדיקות שתן ותרבית והכל תקין. 4. בדיקות דם כלליות ובדיקות דם לזיהוי דלקות – הכל תקין. אין ממצא חריג. אין דלקות. 5. בדיקת US מפשעות – הכל תקין. אין בקע מפשעתי. בדיקת כירורוג גם שללה ממצא חריג באיזור. בהתאם לתוצאות הנ"ל האורולוג (ד"ר יעקב בן חיים) קבע שהכאבים כנראה נובעים מהוריקוצלה והמליץ על ניתוח. נותחתי באסותא בשיטת הקשירה העליונה. להגנתו אומר שהוא ציין שרוב הסיכויים שהכאבים יעברו אבל הוא לא מוכן להתחייב על כך. אחרי 4 חודשים מהניתוח חזרו הכאבים באשך שמאל. והפעם הכאבים לווו בכל מיני אפיזדות שונות של כאבים: פעם זה כאב חד מאוד בצד שמאל, פעם כאב עמום בצד ימין, פעם זה כאבים חזקים בשני האשכים, ובד"כ זה כאבים של גודש, לחץ וכבדות ורגישות מטורפת בשק האשכים עד שאני בקושי מצליח ללכת. הבעיה המרכזית שלי זה הגודש והכבדות והרגישות בשק האשכים כאילו מישהו שם לי סלעים בתוך שק האשכים והם נהיים כבדים בטירוף ומכבידים עלי אפילו ללכת עד כדי כך שבא לי לחתוך אותם בגלל הכבדות. שכיבה על הגב לא מקילה על הכאבים. חזרתי כמובן לד"ר יעקב בן חיים שבדק ואמר שהאשכים שלי תקינים ואין וריקוצלה. ביצעתי US אשכים דופלר שוב והתוצאה: "הודגמו ורידים תפוחים עד 0.4 ס"מ עם זרימת דם מוגברת בעת וולסלבה אך ללא עדות להיפוך זרימה ורידית-וריקוצלה משמאל. חוץ מהנ"ל לא נמצא שום ממצא חריג בבדיקה. לא הידרוצלה ולא שום דבר. בן חיים אמר שכנראה אני סובל מאפדידימטיס כימית והמליץ לי להשתין לפני כל מאמץ גופני גם אני לא חש צורך להשתין. ביצעתי את המלצתו במשך מס' חודשים וזה לא עזר. הגודש והלחץ באשכים המשיכו. לאחר מכן נתן לי אנטיביוטיקה בשם "דוקסילין 100" פעמיים ביום למשך שבועיים שגם לא עזר. לאחר מכן אמר שאזלו לו הפתרונות ואין לו מה להציע לי. לקחתי גם אנטיביוטיקה "מוקסיפן 500" למשך 10 ימים ולא עזר. הלכתי לרופאים הבאים: "ד"ר דב לסק" "ופרופ' רביב גל" (במכון האורולוגי בשיבא) שגם הם אמרו שהכל תקין באשכים והם לא מוצאים שום בעיה. מקסימום הם רואים וריקוצלה מינימלית שלא גורמת לכאבים. רביב גיל אמר שעשיתי טעות שהלכתי על הניתוח כי זה לא הצריך ניתוח. המליץ לי על מרפאת כאב. בשבת האחרונה הכאבים באשכים כ"כ החמירו וגרמו לי סבל שאפילו לא הצלחתי להרדם ששוב הלכתי למיון ושוב לא מצאו כלום ושחררו אותי עם המלצה להבדק אצל אורטופד אולי הכאב מוקרן מגב תחתון למרות שאני לא סובל מכאבים בגב בכלל. קבעתי תור לאורטופד. כרגע אני חי על משככי כאבים שלא בדיוק עוזרים לבעיה של הגודש והלחץ באשכים (כי זה לא כאבים אז הכדורים לא בדיוק נותנים מענה) מעניין לציין שהכאבים באים בתקופות ובגלים והם לא רצופים כל הזמן. עד האפיזודה האחרונה של הכאבים היה לי תקופה של חודשיים רצוף שלא כאב לי כלום והכל היה תקין ללא שום כאב\גודש\לחץ. ופתאום התפרץ הגל האחרון של הכאבים שכבר נמשך שבוע ולא רואה את הסוף. (בנוסף יש לציין שמידי פעם בגלים של הכאבים גם מתווסף לזה: כאבים קלים בפין בראש העטרה ו\או כאבים קלים ושריפה בפי הטבעת. אבל זה ממש נדיר שזה מגיע הכאבים האלו.) ביצעתי US אשכים שוב בתאריך 21.06.15 ותוצאת הבדיקה: "שני האשכים בעלי מבנה וגודל תקינים. האפידידימוס מימין ומשמאל הודגם תקין. ראש האפדידימוס משמאל מכיל ציסטה * 0.4 0.3ס"מ . לא הודגם נוזל בכמות חריגה בשק האשכים. לא הודגם ווריקוצלה. בבדיקת דופלר צבע זרימת דם עורקית תקינה " אז הייתי רוצה לשמוע ממך לאיזה כיוון היית הולך במקרה שלי. האם היית שולל \מאשש את הוריקוצלה כגורם לכאבים? לא מצאו שום ממצא אחר בכל הבדיקות. ר מה עוד יכול להיות הסיבה לכאבים באשכים? האם המקור באשכים? בשק האשכים? האם המקור מאיבר אחר? מה עוד הבדיקות שהיית ממליץ לי לעשות לפני שאני מרים ידיים סופית? האם זאת דלקת? האם זה זיהום? מה עוד יכול לגרום לכאבים האלו? אני יודע שאתה כמובן לא יכול להגיד לי דרך המחשב מה הבעיה שלי בלי לבדוק אותי אבל על סמך הנתונים המפורטים שציינתי מה עוד נותר לי לברר? האם נשאר לי רק מרפאת כאב כמוצא אחרון? היית ממליץ על טיפול אנטיביוטי נוסף לנסות? כדורים אחרים? כי ברצותי למצוא את הבעיה מהיסוד (במידה ויש בעיה) ולא להתחיל לחיות על משככי כאבים של מרפאת כאב וכד' אשמח לעזרתך וסבלנותך הידועה לטובה כי באמת כלו כבר כל הקיצין מבחינתי ואיני יודע מה עוד לעשות באמת שאיני מחפש מזור דרך האינטרנט בלי להבדק על ידך אבל אשמח להכוונה לכיוונים שונים שהיית ממליץ לי ללכת עליהם. תודה רבה רבה מראש ושוב, סליחה על המכתב הארוך הזה , יודע אני שזמנך קצוב ואולי לא תספיק אפילו לקרוא בעיון את המגילה אבל לנסות ניסיתי. אני מתנצל מראש. תודה רבה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעקב. אל תתייאש. יש כאב אשכים שיכול להיות ממקור עצבי. העצב מופעל מגירוי מסויים ומשדר למוח תחושה של כאב מאזור האשכים. זה בדיוק סוג הכאב שלא מוצאים לו סיבה באשכים עצמם. אתה מתאר סיפור די אופייני מהבחינה הזאת. אני מבין שזה מתסכל מאוד. דע לך, שאמנם לרופא לא כואב, אבל זה גם מתסכל מאוד שיושב מולך בן אדם סובל שקשה לעזור לו. אני ממליץ מאוד לפנות למרפאת כאב. זה לא אומר בהכרח שתצטרך להשתמש במשככי כאבים כל החיים. אתה מתאר את הכאב כמופיע בתקופות, ויש תקופות שיש רגיעה. אני חושב שהמטרה של הטיפול צריכה להיות לתת לך תשובה למצבים שבהם אתה מרגיש את הכאבים. אם הבעיה היא עצבית, תרופה שיכולה להשפיע על הפעילות העצבית הזאת יכולה לעזור. זה מסוג הדברים שרופאים שמתמחים בטיפול בכאב כרוני מבינים בו הכי טוב מכולם.

26/10/2015 | 03:24 | מאת: אולי

ליריקה...נגד כאב עצבי וחרדה מפושטת. או .ו...כתבת לא מקיםם יחסי מין ועובד עבודה פיסית. לעיתים צריך לפרק מתח גופני..לא? מתח נאגר בגוף יוצר לחץ...תתחיל לתת.

שלום יעקב, אני סובל מבעיה דומה לשלך של כאבים כרוניים באשכים, אשמח לדעת אם הצלחת למצוא איזשהו פתרון ותוכל לשתף בו. תודה, ערן

05/10/2015 | 20:54 | מאת: מצב בעייתי

כתם על העטרה כמה חודשים שטוח צבע ענב סגול חצי סמ. זה החל שבחלק הפין לפני העטרה היה לי כל פעם אןדם ונפיחות מכל מגע בו ובזיקפה כמו שריטה של העור הדק. הדבר הזה עבר עם בטאקןרטן. לכתם על העטרה סהוא ללא דליפה או קשקש פשוט עגול צבעו כהה. ניסיתי בקטורבן . הבנתי שאולי משחה סטירואידית. האם זה סרטן? מתי לחשוב שצריך ברור לסרטן? לנסות עוד משחןת? מודאג. תודה

שלום, כדי לדעת האם זה חשוד לסרטן או מה זה צריך לראות את זה ולבדוק אותך. אתה חייב לפנות לאורולוג.

04/10/2015 | 11:15 | מאת: אירה

שלום רב, בת 32, מעשנת, סובלת מהפרעת חרדות, מטופלת בויפאקס 150 XR+אלפרוקס לפי הצורך. לפי חודשיים התחילו הפרעות במחזור החודשי שליוו בכאבי בטן תחתונה גם במהלך המחזור וגם אחרי שהוא נגמר. ככה נמשך עד היום, כאבי בטן וגב תחתון. אולטראסאונד גניקולוגי: תקין, מלבד שחלות פוליציסטיות+ שרירן קטן 2 ס"מ. אולטאסאונד כליות ודרכי השתן: תקין, מלבד הסתיידויות קטנות בכליה הימנית. אולראסאונד בטן עליוונה: תקין, מלבד כבד שומני. בדיקות דם: תקינות, תפקודי כליות תקין. משטח פאפ תקין בדיקת פיפל: תקינה. שתן סטיק לפני שבועיים- תקין. בימים האחרונים מרגישה צריבה בנרטיק, ללא קשר למתן שתן. מתן שתן ללא צריבה. תכיפות קלה במתן שתן. ביקרתי אצל אורולוג שהסתכל על הצילומים עצמם של ההדמיות שעשיתי והשווה אותם להדמיות מלפני מספר שנים. אמר שהכל תקין, שלפוחית תקינה כמו כן גם הכליות. קראתי הרבה באינטרנט ואיכשהו הגעתי לסרטן שלפוחית השתן. מאז אני בלחץ מטורף וממש לא מוצאת לעצמי מקום. אשמח לשמוע את דעתכם. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אירה, אני מבין שהסמפטומים היו כאבי בטן והפרעות במחזור? לא היה דם בשתן? אם לא היה דם בשתן, ו-US דרכי שתן תקין, הסיכוי שבגילך יש לך סרטן שלפוחית הוא נמוך מאוד.

04/10/2015 | 15:05 | מאת: אירה

לא ראיתי אצלי דם בשתן. כמו כן נעשתה בדיקת שתן סטיק שרשום כתקינה. יש רק תכיפות במתן שתן וכאבי בטן תחתונה וגב תחתון.

02/10/2015 | 08:19 | מאת: בן36

שבוע לאחר ניתוח מורכב יחסית של אפנדציט הופיע אצלי מעין גוש מעל אשך שמאל שנראה כמו וריד עגול שהתפנח , הדבר יוצר אצלי כאבים בעת מגע ולפעמים גם אחרי הליכה. אורלוג באישפוז שבדק אותי פיזית לאחר הניתוח בעקבות הכאבים לא ראה בעיה באשכים אך הרגיש את הגוש ואמר שזה קשור לצינורית הזרע (ייתכן דלקת) והפנה אותי לרופא בקופח. אני עדיין עם אנטיביוטיקה (אוגמנטין) לאחר הניתוח וזיהום בורידים שחולף בעקבות עירוי. רציתי לשמוע את דעתך , ומה אני אמור לעשות , אני מאוד מוטרד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. קשה לי לחוות דעה בלי לבדוק אותך. אם עדיין יש בעיה תפנה לבדיקה אצל הרופא.

01/10/2015 | 23:30 | מאת: יחיאל

לאחר סדרות של טיפולים עם חיידק שחפת ולאחר מכן בכתוצאה מתופעות לוואי קשות החליטו שעלי לעבור טיפול עם מיתומאצין בחום. רציתי לשאול האם זה מסוכן? איך הטיפול נעשה? הרופא שלי בבאר שבע שלח אותי לעשות את הטיפול בחום בבית חולים ברזילי. מה אני צריך לעשות. חג סוכות שמח דוקטור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יחיאל. במהלך הטיפול מוכנס קטטר ודרכו מוזלף החומר, מיטומיצין לשלפוחית, תוך כדי חימום ל-42-45 מעלות. מעבר לאי נוחות שיכולה להיות קשורה בטיפול והתכווצות שלפוחית, והסיכויים לדלקות שקשורות בעובדה שמדובר בהכנסת מכשיר לשלפוחית, אין סיכונים יוצאי-דופן.

09/10/2015 | 20:55 | מאת: שאול שיינפלד

יחיאל שלום, טופלתי בברזילי ע"י דר קיסרי. רופא צנוע וענו ומדבר בגובה העיניים. הטיפול שעברתי נקרא יוניתרמיה ואני חושב שזה היה בטמפרטורה 45. אני כבר קרוב לחמש שנים אחרי הטיפול ואני נקי. ץפנה לדר קיסרי, הוא מאנץ...

29/09/2015 | 21:38 | מאת: רוני

לאחר יחסי מין כואב לי האשך הימני עם הקרנה לירך הימנית ולבטן התחתונה הימנית. זה יכול לכאוב כמה שעות ואפילו יום שלם.הכאב אינו נוראי אך בהחלט מורגש. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוני, כאבים באשך יכולים לנבוע ממספר סיבות כמו דלקת, הפרעה בהספקת הדם לאשך, כאב עצבי או שרירי. אתה צריך להיבדק ע"י רופא.

28/09/2015 | 21:13 | מאת: אנונימי

שלום רב, אני בן 32, ללא בעיות בריאותיות. נכנסתי הבוקר לשירותים ולאחר שקמתי, ראיתי שבאסלה יש מלא דם ושכניגבתי היה דם על הנייר. מה זה יכול להיות? והאם מצריך טיפול רפואי מיידי או לא דחוף? אשמח לתשובה דחופה. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה דורש פניה לחדר מיון לבירור דימום רקטלי.

לאחרונה עברתי בדיקת ציסטוקופיה, וביקשו ממני לעבור גם בדיקת אורתרוציסטוגרפיה. האם אורתרוציסטוגרפיה היא גם בדיקה כואבת וחודרנית כמו ציסטוקופיה? תודה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, בבדיקת ציסטואורתרוגרפיה מחדירים קטטר דק ממש לפתח השופכה ודרכו מזריקים חומר ניגוד ועושים שיקוף כדי לצלם את השופכה. בגלל שהקטטר נכנס רק ממש לפתח השופכה, זו בדיקה פחות לא נעימה.

02/10/2015 | 17:49 | מאת: דוד

26/09/2015 | 17:42 | מאת: שאלה

אבי בן 82 עם סרטן התחלתי בפרוסטטה כבר כמה שנים. בעקבות ניתוח כללי נוצרה חסימה והיה עם קטטר מספר שבועות. מטופל באומניק. לא נותח. קיבל גם 3שבועות אנדרוקור. וחל שינוי לטובה החסימה נעלמה השלפחוית עברה מ290 ל65. עכשיו ממשיך באומניק 1 ביום. מטופל רק בנוסף כללי באמלו ללחץ דם וגלוקפוז לסכרת לא גבוהה. הבעיה שיש לו תכיפות לשתן ביום ובלילה קם מספר פעמים ועכשיו הוא קם בבוקר והטיל שתן ללא שליטה במיטה.גילה זאת בבוקר. כלומר לא התעורר! על מה זה מעיד. מה עשוים? האם יש סיבה ליש לבדוק מדוע? איך מונעים? הוא לקח כמה ימים מוסקול. איך להתקדם במצב כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בריחת שתן יכולה להיות מכמה סיבות. הייתי מתחיל את הבירור בבדיקות שתן רגילות, לראות האם יש חשד לדלקת בדרכי השתן שעלולה להחמיר את הסמפטומים, ובדיקה של כמה שתן נשאר בשלפוחית לאחר השתנה, כדי לראות שלמעשה הוא לא באצירת שתן.

26/09/2015 | 08:13 | מאת: יעל

ד"ר נכבד בהמשך להודעותי הקודמות בת 62. בדוח נתוח מה-1.9 נמצא:שופכה תקינה, רירית טרבקולרית, לטרלית לפיה הימנית גידול פפילרי 1*1.5 שיטחי וכן גידול שיטחי בדופן אחורי מימין(לא צויין גודל). פיות זוהו תקינות. תשובת הביופסיה:התקבלה צנצנת ובה מספר פרורי רקמה בנפח 0.1 סמ"ק: bladder, transurethral resection: -papillary urothelial carcinoma, low-grade -no evidence of invasion -muscularis propria not present מדוע הרופא החליט שאקבל טפול ב-BCG לתקופה ארוכה ולא במיטומיצין לתקופה קצרה?.האם המיטומיצין אינו עדיף?, האם המיטומיצין הוא למימצא קל יותר ממה שנמצא אצלי. האם לפי מה שנמצא אצלי אני כן יכולה לקבל את המיטומיצין?, מה עדיף לפי המימצא שלי? אינני שקטה בקשר לטיפול שנקבע לי. אני חייבת להבין. (מיד לאחר הניתוח קיבלתי באופן חד פעמי מיטומיצין) שוב תודה על הכל וכל טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, כמו שעניתי קודם. הטיפול המועדף נקבע לפי רמת הסיכון לחזרה ו/או התקדמות של הסרטן. ברמת סיכון גבוהה לדוגמא, BCG עדיף על מיטומיצין מבחינת יעילות. ברמות סיכון נמוכות יותר, אין הבדל משמעותי. מיטומיצין אינו משולל תופעות לוואי, אך הן נחשבות קלות יותר יחסית ל-BCG. את הטיפול שמתאים לך אישית אני לא יכול לקבוע כאן בפורום. אני יכול לענות לך על שאלות בנוגע למידע כללי. כדי לקבל המלצה על טיפול את צריכה לראות רופא מומחה בתחום. אם יש לך סימני שאלה בקשר להמלצה שנתן האורולוג, את יכולה לשאול אותו ו/או לקבל חוות דעת שניה.

25/09/2015 | 00:21 | מאת: מ שה

יש לי בעיה של קישוי למעלה משנה ובשלש חודשים האחרונים יש לי כמין צביתות למטה בצד שמאל של האבר וביקר בשינה מה עושים ומה זו התופעה הנ"ל

שלום משה, כדאי לך לפנות לאורולוג שמטפל בבעיות בתפקוד מיני.

24/09/2015 | 12:15 | מאת: ראובן

1-אשכים :מה ההסבר במקרה של ירידת מעט ההשכים (לפעמים)וחזרה לצמידות של הפין? 2-פרןסטאט : האם התופעה הזאת גורמת לקושי בקיום יחסי מין ואי-אונות ? תודה

שלום ראובן, 1- בדופן שק האשכים יש שריר. כשהוא מכווץ, האשכים נמשכים למעלה. כשהוא רפוי, שק האשכים רפוי. 2- לא הבנתי לאיזו תופעה אתה מתכוון?

01/10/2015 | 13:44 | מאת: ראובן

1-האשכים חייבים להיות למעלה צמודים לפין.האם יש פתרון רפואי כדי שהשריר יצמיד את האשכים.השכים רפויים מקשה על הזיקפה. 2-מה לא ברור בשאלה שלי ?האם פרוסטאט מוגדלת כמו שיש לי בגיל 70 משפיע על יכולת הזיקפה ?. לא מענין כרגע לעבור ניתוח ההסרה כי ידוע לך התוצאה. 3-אשמח לקבל טלפון לבירור סופי .אני חבר מכבי ויכול גם לבקר אותך אם תרצה.תודה ושנה טובה לך.

07/10/2015 | 22:46 | מאת: ראוב

1-טרם נתתה תשובה לשאלות שלי. 2-נא לעיין שוב על השאלות תודה

בגיל 70 לרוב הגברים יש הפרעה מסויימת בתפקוד מיני. ברוב המקרים מדובר בהפרעה בכלי הדם שהם חלק ממנגנון הזקפה, או משינויים עצביים שיכולים להיגרם ממחלות שונות כמו סוכרת. אלה נזקים שמצטברים עם השנים. בגברים בגיל 70 מאוד נפוץ שהערמונית מוגדלת. לא ברור האם מדובר בקשר בין הדברים או בשתי בעיות שהן נפוצות בגיל הזה. ניתוח להסרת הערמונית אינו מקובל כטיפול בהפרעה בתפקוד מיני. ניתוח כזה עושים במקרה שהערמונית המוגדלת גורמת להפרעות השתנה שהן עמידות לטיפול תרופתי או במקרים של סרטן ערמונית. אני לא מכיר פתרון רפואי מקובל להצמדת האשכים.