פורום אורולוגיה אונקולוגית

פורום אורולוגיה אונקולוגית מיועד לאנשים הזקוקים לטיפול בסרטן ערמונית, שלפוחית, כליות ואשכים. הפורום מיועד לסובלים מגידולים ממאירים של הערמונית, השלפוחית, הכליות והאשכים, להם ולמלוויהם. הפורום יענה על שאלות בנושאים לעיל, לרבות גילוי מוקדם של סרטן ערמונית, מעקב אורולוגי, טיפולים בסרטן ערמונית לרבות מעקב פעיל, ניתוחים לכריתת הערמונית, הקרנות, טיפולים תרופתיים, אבחון סרטן שלפוחית, טיפולים בסרטן השלפוחית כולל ניתוחי שלפוחית ושחזורי שלפוחית, מעקב לאחר טיפול בסרטן שלפוחית, אבחון של סרטן הכליה וטיפולים שונים בו כולל ניתוחים לכריתה חלקית או מלאה של הכליה, אבחון של סרטן אשכים, טיפולים בסרטן אשכים כולל ניתוחי אשך וניתוחי רטרופריטוניאום. .
869 הודעות
816 תשובות מומחה

מנהל פורום אורולוגיה אונקולוגית

14/03/2019 | 12:50 | מאת: קובי

שלום וברכה בן 37 בריא בדרך כלל יש כאבי גב על רקע ספונדילוזסיז.יש לי לפעמים הרגשה של צריבה ואי נוחות בשתן וקושי להתאפק זה התחיל לפני 3 שנים על הבדיקות שתן והתרביות יצאו תקינות ובדיקה של כל המחלות מין שליליות.לפני שנה עשיתי אולטרא סאונד והכל היה תקין לחלוטין. שבוע שעבר בגלל שהאי נוחות חזרה עשיתי שוב אולטרא סאונד והאבחון היה הכליות במנח ובגודל תקינים. אין עדות לאבנים כיס השתן תקין ללא פתלוגיה.ערמונית במשקל 15 גרם. אך יצא גם מימין לכליה הודגם נגע הידי פוקאלי קורטיקאלי עליון קוטרו 10 מ"מ שיכול להתאים לאנגיומיוליפומה.והתרוקנות עם שארית של 150 סמק. יש לציין ששתיתי לפני הבדיקה ממש הרבה ןממש כאב לי מרוב שהתאפקתי חזק.שאלתי היא האם עליי לחשוש מתוצאת הבדיקה ולעשות בירור נוסף כלשהוא?ואיך יכול שבשנה הממצאים כל כך שונים בין הבדיקות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובי. קודם כל צריך לראות את תמונות האולטרהסאונד. אם מדובר באמת באנגיומיוליפומה, הרי שמדובר בגידול שפיר. אצלך הוא גם קטן, כך שאין מה לחשוש ממנו. בבדיקה הקודמת שעשית יכול להיות שהוא יה יותר קטן והטכנאית לא ראתה אותו.

15/03/2019 | 13:31 | מאת: קובי

שלום וברכה תודה על המענה המהיר..האם לדעתך צריך לעשות בירור נוסף על הממצא הזה כמן סיטי או mri?ולגביי הכמות הגדולה של השאריות שתן זה קשור לכמות הנוזלים הגדולה שששיתי לפני?תודה מראש..

לגבי הממצא בכליה - שוב, צריך באמת לראות את התמונות של האולטרהסאונד. אם אכן מדובר במשהו שנראה כמו אנגיומיוליפומה, הייתי ממליץ על US מעקב בעוד חצי שנה. לגבי השארית של 150 מ"ל - מאוד יכול להיות שהתאפקת הרבה ולכן השלפוחית היתה מאוד מלאה כשניסית להתרוקן. במצבים כאלה יכול לקרות שלא מצלחיחם לרוקן לגמרי את השלפוחית. אתה יכול לחזור על הבדיקה, אבל הפעם לא לשתות הרבה ולהתאפק לפני הבדיקה.

04/03/2019 | 23:19 | מאת: ד.קרטה

בן 58 , יש במשפחה סרטן הערמונית אצלה דוד שנפטר המחלה . לפני שנתיים היה לי psa 0.88 . לפני שנה 1.22 . עכשיו 1.75 . משתמש לאחרונה פעם ביום בסו פלאמטו עקב תכיפות ודחיפות בהטלת שתן . אני לא יודע אם יש לזה קשר , עברתי ניתוח לכריתת rcc בכליה לפני כמעט שנה .האם יש סיבה לדאגה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. למרות מגמת העליה, ה-PSA עדיין בערכים שמעידים לסיכון נמוך לסרטן (להבדיל מסיכון גבוה). אני חושב שאתה צריך לתת לאורולוג לבדוק את הערמונית שלך ואם אין ממצא חשוד, להמשיך לעקוב אחר ה-PSA פעם בשנה.

04/03/2019 | 23:03 | מאת: מנחם

אני בן 60 , עברי לפני שנה ניתוח כריתה חלקית של כליה שמאל . הממצא לפי הפתולוג היה rcc שלב1 נכרת עם שוליים . מאז הניתוח ירידה מגמתית בתפקוד הכליות עם מצב גבולי.egfr . . 0.7 לפני הניתוח היה תקין מאוד 1 וקראטינין 1.2 . עברתי לני מספר ימים סונר בטן עליונה. הכל נראה בסדר חוץ מ כליה שמאל ציר אורך 10.5 ס"מ (כליה ימין 10.2) , מצב לאחר כריתה חלקית , נצפתה מעט רקמה חלקתית ( ???? כך בדיוק נכתב , אולי התכוון צלקתית ?) . האם יש קשר לסיכות באזור הניתוח שנשארות קבוע ? אציין שאני מקפיד על דיאטת מופחתת בחלבון וזרחן .לא צורך תרופות נגד כאב כמו מוסקול , אדוויל וכו , לפעמים לוקח אופטלגין לכאבי ראש. מה דעתך והאם נחוץ mri כיוון כליות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי שבקשתי שהרופא המפענח יבדוק האם יש טעות סופר , שינה את הטעות מחלקתית לצלקתית . מה דעתך על תוצאות הפענוח והאם הצלקת שנוצרה עלולה לפגום בתפקוד הכליה? האם עקב מגבלותה א.ס לגלות גידולי כליה קטנים כדאי לעבור בקרוב MRI ?

שלום מנחם. צריך שרופא מומחה באורולוגיה אונקולוגית יסתכל על האולטראסאונד ויראה במה מדובר. רקמה צלקתית יכולה להיות באזור ניתוח. תפקוד הכליה נקבע בדרך כלל בנפח הרקמה שנשאר ובזמן האיסכמיה שהיה בזמן הניתוח.

04/03/2019 | 20:48 | מאת: קורין

הכליות תקינות בגודל ובמיקום, מרכזות סימטריות, ללא הידרונפרוזיס. ציסטות קורטיקליות פשוטות דו"צ. בדומה לבדיקה קודמת, באספקט חיצוני עליון של כליה שמאלית ניראה ממצא קורטיקלי בצפיפות זהה לפרנכימת הכליה בסריקה ללא הזרקה, כ33 hu, אשר מקבל האדרה הדרגתית לאחר הזרקה ונמדד 64 hu, בשלב הנפרוגרפי. מימדיו כ1.9*2.5 ס"מ. אין לשלול rcc (ייתכן chromophobe type)

לקריאה נוספת והעמקה
04/03/2019 | 20:51 | מאת: קורין

אשמח להסבר לבדיקת הסיטי, האם זה סרטן הכליות? באיזה דרגה? מה הטיפול? זה וודאי לפי הבדיקה או שעדיין לא? תודה,

שלום קורין. צריך לראות את הסיטי כדי לדעת. לא מספיק לקרוא את החלק שבחרת לצטט מהפיענוח. לפי מה שהבאת - הרדיולוג המפענח לא מתחייב אבל גם לא שולל סרטן כליה.

04/03/2019 | 18:27 | מאת: יוסף

יש לי תור לציסטוקפיה פלוס ביופסיה בחדר טיפולים(לא בחדר ניתוח) אני בריא לא לוקח תרופות השאלה שלי - מה ההכנות (בערך) לבדיקה אני ישמח לתשובה זה חשוב לי מאוד תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסף. לעשות תרבית שתן כדי לוודא שאין חיידק בשתן ולהפסיק תרופות שנוגדות את מערכת הקרישה או מעכבות את פעולת הטסיות (אספירין, פלביקס, קומדין, קסרלטו, אליקוויס ועוד).

03/03/2019 | 13:38 | מאת: דני מרקורי

האם, כחבר קופת חולים ואזרח נאמן ומשלם מיסים, אני זכאי לבדיקת MRI ו או PET/CT PSMA ללא תשלום? הדברים נאמרו לי והובנו על ידי בפירוש ע"י גורמים שמחוץ למערכת! והובנו על ידי מהמשתמע ע"י חלק מהגורמים בתוך המערכת! אשמח לתשובה עניינית (מורחבת זה יותר מסבבה, כמו למשל, קישור לסל הבריאות לסעיף הרלוונטי, או מסמך רשמי אחר)לשאלה הספציפית. תודה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דני. זכאי - כן. השאלה באיזו התוויה. לגבי MRI ערמונית - אם קיימת אבחנה של סרטן ערמונית, לפני החלטה ו/או תכנון של טיפול. התוויה נוספת היא במידה ועברת ביופסיית ערמונית שהיתה ללא ממאירות, אבל עדיין קיים חשד גבוה שיש סרטן, יש זכאות ל-MRI ערמונית. היום הקופות מאשרות יותר ויותר MRI ערמונית למטופלים שאמורים לעבור ביופסיית ערמונית ראשונה, כדי שניתן יהיה לראות אם אפשר לעשות ביופסיה מכוונת לנגע חשוד ב-MRI (מה שנקרא ביופסיית פיוז'ן). לגבי PET/CT PSMA - אם יש אבחנה של סרטן ערמונית מקבוצת הסיכון הגבוהה.

27/02/2019 | 12:16 | מאת: יוסי בן דוד

שלום רב אבי בן 73 בריא בדרך כלל עבר ניתוח להסרת גוש בשק האשכים וכריתת אשך. הגוש הינו גוש שנמצא בשק האשכים למעלה מ10 שנים ועקב כך שהגוש גדל בחצי שנה האחרונה פנה לרופא מומחה. בct שביצע לא נראה שיש פיזור מרוחק. אך רשום כי קיימת קשרית זעירה בריאה ללא גבולות ספציפית. כמו כן ביצע בדיקות דם כולל מרקרים ונמצא תקין. עבר השבוע ניתוח להסרת הגוש. בסיכום הניתוח נרשם כי בוצע ניתוח להסרת הגוש כולל כריתת אשך עקב תהליך פאראטסקולרי גדול ללא מישור הפרדה ברור מהאשך. מבדיקה ברשת האינטנרט לא הצלחנו להבין מה המשמעות וכן המונח פאראטסקולרי מתבטא בהמון המון מושגים מבלבלים. נשמח לקבל תשובה מה הכוונה בסיכום הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי. בתרגום לעברית: "תהליך שנמצא ליד האשך אבל היה צמוד ודבוק אל האשך."

28/02/2019 | 12:09 | מאת: יוסי

תודה רבה על התשובה, האם בבדיקת מרקרים ניתן לגלות גם גרורות?

28/02/2019 | 12:12 | מאת: יוסי

מתנצל מראש על מספר השאלות: האם קשרית בריאה מעידה בהכרח על גרורה? בפועל בct נרשם שאין עדות לפיזור משני מרוחק.

לא. בדיקת מרקרים לא מאבחנת גרורות. גם קשרית בריאה לא בהכרח מעידה על גרורה. תלוי מה הגודל שלה, איך היא נראית והאם יש גדילה יחסית לבדיקה קודמת.

28/02/2019 | 12:36 | מאת: יוסי

שוב המון תודה על התשובה. קשרית זעירה בראיה שאינה ספציפית ובעלת גבולות לא סדירים. חתך 304-44. יחד עם זאת נרשם בct שאין עדות לפיזור משני. חשוב לציין שהגוש בשק האשכים נמצא מעל 10 שנים- האם גוש שפיר יכול להפוך לממאיר? האם גוש ממאיר יכול להישאר בגוף 10 שנים ללא תסמינים?

נשמע שהרדיולוג שפיענח את ה-CT לא חשב שהממצא בריאה הוא גרורה. סביר להניח שגוש שנמצא ללא שינוי 10 שנים הוא לא ממאיר.

24/02/2019 | 21:15 | מאת: שני

היי דוקטור, אבא שלי עבר היום ניתוח להוצאת גידול משלפוחית השתן, גידול בגודל 8 סנטימטר במשקל 70 גרם. לפני הניתוח אבא שלי טען שהרופא אמר לו שהגידול הוא לא סרטני אבל אני חושבת שהוא פשוט מפחד לספר כי בדקתי את הנושא קצת באינטרנט וממה שהבנתי גידול בשלפוחית השתן ועוד בגודל כזה הוא בדרך כלל ממאיר. מה דעתך האם אתה חושב שיש סיכוי שזה לא גידול ממאיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני. אני לא יודע מה היה בניתוח לאבא שלך, ולכן אני לא יכול לחוות דעה לגבי מה שאמר הרופא שהיה שם ועשה את הניתוח. אני יכול להגיד ש-90-95% מהגידולים בשלפוחית השתן הם סרטניים.

23/02/2019 | 21:08 | מאת: גורי

שלום דוקטור ב2015 שאלתי שאלה בקשר לסרטן שלפוחית השתן כעת נמצא אצלי בציטולוגיה lg urothelial neoplasm ובct בשופכן השמאלי הודגם פגם מילוי בגובה L4 חשוד לממצא דופני אני אמור להיות מוזמן לאורטרוסקופיה אבחנתית האם ממצא זה מחייב ניתוח או שאפשר לעשות טיפול שמרני וכמו כן האם צריך לזה רופא מנתח מומחה בסוג זה של ניתוחים בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גורי. צריך ניתוח כדי לדעת מה זה ולהוציא את זה. כל ניתוח כדאי לעשות בידי מנתח שיש לו הרבה ניסיון בסוג הניתוח המדובר.

21/02/2019 | 18:03 | מאת: דרורי

שלום רב, בן 47, נשלחתי לבדיקת אולטרסאונד אשכים ודופלר אשכים בעקבות דם בזרע שהתרחש לפני חודש וחצי, כרגע כמעט ואין סימנים לכך. בדיקת הדופלר אשכים היתה תקינה חוץ מהסתיידות מוקדית במרכז אשך ימין. עד היום לא היתה שום בעיה עם האשכים, מה זה בדיוק? האם מדובר במשהו מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דרורי. קודם כל צריך לראות את האולטראסאונד ולפי זה אפשר לדעת. אם מדובר על הסתיידות קטנה, שהיא לא חלק מגוש, אז מדובר קרוב לוודאי בממצא מקרי שאין לו משמעות.

יש הסתיידות מוקדית במרכז האשך שלא קשורה לכלום, יש כתם לבן קטן במרכז האשך

יכול להיות שנחבלת בעבר באשך, וזה שארית של דימום ישן?

יכול להיות במהלך יחסי מין, בפעם הראשונה לפני כחודש וחצי היה די הרבה דם, היום יש טיפת דם או אולי קצת יותר, הצבע נע בין ורוד לחום אז אולי כן משהו עוד טיפה מדמם. בכל מקרה נשלחתי גם לציטולוגיה של התשן ולאולטרסאונד של בטן תחתונה, כל שאר הבדיקות תקינות (בדיקת פיזית, בדיקות דם, PSA לערמונית וכ"ו)

שלום רב , ביצעתי CT בעקבות אבנים חוזרות בכליות להלן הממצאים - כליה ימנית בעלת פרנכימה שמורה, תקינה בגודל וצורה. אין סימני הפרעה אורומכנית. הודגמה ציסטה קורטיקלית בקוטר כ1.0 ס''מ עם הסתיידות זעירה בקפסולה - ציסטה לא פשוטה. כליה שמאלית - בעלת פרנכימה שמורה, תקינה בגודל וצורה. הודגמה אבן בקוטר 0.6 ס''מ בשליש תחתון של השופכן השמאלי הרחבה בינונית של מערכת מאספת הכליה השמאלית ושל השופכן השמאלי. סיכום - אבן בשליש תחתון של השופכן השמאלי שגורמת להפרעה אורומכנית כמתואר. שאר הממצאים כמתואר האם אני צריכה לדאוג לגבי הציסטה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טליה. לפי התיאור נשמע שמדובר בציסטה שהיא למעקב. חשוב כמובן לראות את התמונות של הבדיקה ולא להסתפק הפענוח שניתן בפורום, כדי לדעת באמת מה המשמעות של ציסטה זו.

רמת PSA נוכחית 8.58. בשנים האחרונות נעה בין 2.3 ל18 (חריגה), היו הרבה בדיקות ולא הייתה עלייה עקבית אלא ירידה מספר פעמים מתחת ל 3. לאחרןנה עליה בשלוש בדיקות אחרונות לרמה הנ"ל. (לפני כן ירדה מ 4.5 ל 2.8 ומאז כאמור שלוש עליות רצופות בשנה וחצי האחרונות. כעת נראה שהגיע זמני :-) ונרצה לשלול גידול סרטני. קראתי לא מעט לאחרונה ועדיין מתלבט בין האלטרנטיבות משלל הסיבות המוכרות. הקופה לא מכסה פיוז'ן MRI בביופסיה ראשונה ואני לא מעוניין לבצע ביופסייה מיותרת. קראתי גם על ה4K )עלות נמוכה יחסית), ועל הPet psma/ מתלבט בין הבדיקות. רעיונות מרעננים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דני. צריך לנסות ולחשב את הסיכון שיש לך סרטן ערמונית משמעותי קלינית. אז תצטרך להחליט אם הסיכון מצדיק בעיניך ביופסיית ערמונית. יש בדיקות שיכולות לעזור לחשב את הסיכון הזה, כמו 4K. MRI ערמונית יכול לראות אם יש נגע חשוד ואז לכוון ביופסיה לנגע הזה. אבל אם אין נגע שהוא חשוד ב-MRI, זה בדרך כלל לא שולל ביופסיה מפני ש-MRI יכול גם לפספס. בסיכומו של דבר ביופסיית ערמונית תהיה הפעולה היחידה שתוכל לקדם אותך, אם תסכים שהסיכון לסרטן ערמונית בנתונים שלך מצדיק ביופסיה כזאת.

14/02/2019 | 14:07 | מאת: בה בריא

אני מבצע פעם בשנה CT בטן חזה. רופא המשפחה אומר שדרושה גם בדיקה פיסית. אצל הרופא האונקולוגי זה שלום, הבדיקות בסדר ללא בדיקה גופנית. מה אתה חושב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בהחלט יש מקום לבדיקה גופנית שכוללת בדיקה של האשך הנותר, בדיקת בטן, בדיקת קשרי למפה בבתי השחי ומעל עצם הבריח.

10/02/2019 | 11:33 | מאת: אופיר

שלום. אני בן 28 כבר הרבה זמן שאני מרגיש מין בליטה קטנה באשך ימין ממש בחלק העליון כמעין פיצעון כזה,ממה זה יכול להגרם? אני רוצה לציין שבילדותי בגיל 4 עברתי ניתוח להוצאת מיים מין האשך. האם זה משהו שנשאר מאז האם עלי לדאוג?. קראתי באינטרנט הרבה תופעות ואני ממש מפחד. תודה רבה

שלום אופיר. התשובה היא שאני לא יודע. כדי לדעת מה זה, צריך לבדוק אותך. גש בבקשה לאורולוג שיוכל לבדוק אותך ולהתרשם מהממצא.

08/02/2019 | 10:02 | מאת: רחלי

אשמח לתשובה האם בריחת שתן יכולה להעיד על סרטן? אני בת 28.. תיק רפואי ריק אבל מצד שני לא הולכת לרופאים.. פחד.. לא עברתי לידות שיכולות להיות סיבה לבריחת שתן סתם כך.. וזה נוסף על דם בשתן כבר כמה שנים... לסירוגין.. כתבתי פה לפני שנתיים בערך על הבעיה של הדם וזה ממשיך.. יש לי לפעמים כאבי בטן תחתונה וגב תחתון ורגליים.. אני פשוט זקוקה להרגעה שבגילי סיכוי קלוש לסרטן... אני מפחדת מרופאים, בדיקות ומחטים ואני גם ממש מתביישת לפנות על סיבה כזו שתגרור בדיקות בעירום כמו ציסטוסקופיה שקראתי עליה... תודה רבה... רפואה שלמה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחלי. בגיל 28 הסיכוי הוא באמת קטן, אבל אי אפשר להגיד שהוא לא קיים בכלל. בריחת שתן היא לא סימן לסרטן, אבל דם בשתן בהחלט מצדיק בירור. אני ממליץ לפחות לגשת לבדיקת אורולוג ולשמוע את דעתו.

15/02/2019 | 11:10 | מאת: רחלי

אשמח לשמוע מה תכלול בדיקת אורולוג? אני רוצה לברר אבל מתביישת ומפחדת מבדיקות האם יש דרך לגלות דברים דרך בדיקת שתן פשוטה?

הרופא ישאל אותך שאלות לגבי הבעיות שמהן את סובלת ויבדוק בדיקה גופנית רלוונטית לבעיות. לאחר מכן הוא יפנה אותך לבדיקות לפי האבחנה שהוא יגבש.

04/02/2019 | 18:46 | מאת: אבנר

ד"ר שלום רב. התוצאה הראשונה של בדיקת ה- PSA שלי, אחרי הסרה רדיקלית של הערמונית היתה: 0.008. מה זה אומר? האם אני יכול להיות שקט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבנר. מדובר בתוצאה מאוד קרובה ל-0. זו כמובן תוצאה טובה מאוד. צריך להתחשב גם בתשובה הפתולוגית ולהמשיך מעקב.

31/01/2019 | 02:14 | מאת: מיכה

בן 48, לפני כשלושה שבועות היה די הרבה דם בזרע, מאז היו מספר פעמים של דם חום ובפעם האחרונה דם אדום או ורוד בכמות נמוכה יחסית לפעם הראשונה. בדיקות דם תקינות, שתן תקין, psa 1.24. הייתי בבדיקת אורולוג, מישש את האשכים , בדק את הערמונית, לא מצא כלום. עדיין יש דם, האם ישנם עוד בירורים שחשוב לעשות על מנת לשלול דברים מסוכנים? דבר שני, די כאבה לי בדיקת האשכים בסוף וכואב גם אחרי, הבדיקה היתה יחסית אגרסיבית, זה תקין שכואב אחרי הבדיקה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכה. כשיש דימום בתוך הערמונית או בשלפוחיות הזרע, הדם יוצא בשפיכה. בגלל שלוקח לזה הרבה זמן להתפנות, זה יכול להימשך גם כמה חודשים אחרי שהדימום אירע בפועל. חשוב לנו לשלול סרטן אשכים וערמונית, אבל נדיר שהם מתבטאים דווקא בדימום בזרע. ברוב המקרים אנחנו לא מוצאים סיבה מיוחדת ואז אנחנו מניחים שמדובר בכלי דם קטן שדימם והפסיק. יש שחושבים שזה יכול לקרות יותר אצל גברים שלא קיימו יחסי-מין במשך זמן רב. לגבי שאלתך השניה, בדיקת אשכים יכולה להיות לא נעימה, ואם לוחצים על האשך, היא יכולה לכאוב (מדובר באזור רגיש יחסית בגוף).

אין לי שום תלונות על השתן, בבדיקת שתן לא מצאו אפילו כדורית דם אדומה אחת (רשום אפס), לא צריבה, לא כלום- אולי כדאי לעשות ציטולוגיה של השתן? מבחינת יחסי מין, אני מקיים לעיתים די תדירות, דם בזרע יכול לנבוע גם מסוג של חבלה בצינורות מהאשכים לערמונית? האורולוג אמר שאפשר, לא חייב, לבדוק את האשכים על מנת לשלול גידול שלא מורגש במימוש- אני כמובן אעשה.

אתה יכול להסתפק ב-US אשכים ובבדיקות שכבר עשית, אם כמובן כל הבדיקות היו תקינות.

07/02/2019 | 12:51 | מאת: מיכה

הרבה תודה. האורולוג לא התרשם, אמר שזה ייעלם. הדימום כבר כמעט לא נראה בזרע (עבר חודש) אבל אולי יחזור, יכול להיות שהיתה שם איזו טראומה או משהו שקורה. את ה-U.S אשכים אני בכל מקרה אעשה, שוב תודה ושבת שלום.

אבי עבר ניתוח להסרת סרטן בלוטת הערמונית ולאחר הניתוח איבר המין נפוח והבטן קשה ונפוחה הוא כרגע 4 ימים לאחר הניתוח...האם זה טבעי וזה יחלוף הנפיחות? תודה ד"ר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכאל. זה יכול להיות חלק מתהליך ההחלמה הרגיל לאחר הניתוח וזה יכול כן להעיד על בעיה לא תקינה שמתפתחת. אני כמובן לא יכול לענות לך מבלי לבדוק גופנית את אביך. אני ממליץ בחום לדבר לפחות עם הרופא המנתח, לשאול אותו ולהיבדק על-ידו.

30/01/2019 | 19:19 | מאת: גולדמן

תשובת אולטראסאונד : בשתי הכליות הודגמו ציסטות קורטיקליות עד לקוטר1 ס"מ.ערמונית מוגדלת בנפח 47 סמ"ק שלפוחית שתן בקיבולת תקינה עם דופן מעובה טרבקולרי. לאחר ריקון 12 סמ"ק שארית שתן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גולדמן. נראית תשובת US סה"כ תקינה. יש ציסטות קורטיקליות קטנות. כשהן פשוטות, הן אינן דורשות טיפול (כדאי שאורולוג יראה את ה-US עצמו) וערמונית קצת מוגדלת (אני אנחש שאתה מבוגר מ-50...). מה השאלה?

20/01/2019 | 13:26 | מאת: חיים לוגסי

שלום, אני בגיל 65. מזה כשנה וחצי התגלו אצלי תאים סרטניים במערכת השתן בכיס השתן , עברתי ניתוחים לכריתת הגידול, קבלתי שטיפות - 15 במספר. שלאחריהם נעשו בדיקות ציסקופיה. תוצאות הבדיקות הראו לאורך הזמן - תקינות. בבדיקה שעשיתי לאחרונה לעומת זאת, נמצא בבדיקת השתן לציטולוגיה תאים אטיפיים, כאשר בדיקת הציסקופיה עצמה נמצאה תקינה לחלוטין. הפרופסור הפנה אותי לצילום ct urography. מה המשמעות של כל זה? אשמח לתשובה חיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיים. המשמעות היא שנראו בשתן תאים שלא נראים רגילים. אני מבין ממה שכתבת שהתאים גם לא נראים ממש חשודים לממאירים, מפני שכשזה המצב, מציינים זאת מפורשות. עם זאת האורולוג ביקש שתעשה CT כדי לראות שאין ממצא בכליות או בשופכנים שיכול להסביר נוכחות תאים כאלה בשתן.

18/01/2019 | 15:26 | מאת: אמיר

שלום רב. מאז שאני זוכר את עצמי קיימת אצלי תופעה שאם אני מגיע לגמירה ואז לאחר פחות מ5-6 שעות שוב פעם איבר המין שלי מזדקף ואני מנסה לקיים יחסים או לאונן אני חש כאב כללי מציק לאורך הפין שנמשך כל עוד הפין זקוף ועובר מיד כשהוא רפוי. מה הסיבות האפשריות לכך להערכתך? יש לציין שאיבר המין שלי מעוקל ב20 מעלות כלפי מטה (עקמת מולדת) אם זה רלוונטי ועלול להיות קשור. תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אמיר. לצערי ולשמחתך, השאלה שלך לא נוגעת למחלות סרטן של דרכי השתן. אני ממליץ שתעלה אותה בפורום שקשור לבעיות מיניות או תפקוד מיני.

16/01/2019 | 12:54 | מאת: מוני

האם נתקלת במקרי בהם היה חשד לגידול כליה מסוג קרצינומה )(לפי mri גודלו 1 ס"מ אר סיסי נמצא במעטפת הכליה) ובמעקב הגידול קטן עם הזמן ואפילו נעלם והחולה לא נזקק לניתוח . מתי מסתפקים במעקב ומתי ממליצים על ניתוח ? מה הסכונים בניתוח לטווח הארוך ?

לקריאה נוספת והעמקה

גידולים בני 1 ס"מ הם בעלי סיכון של כ-70-80% להיות ממאירים. גם אם מדובר בגידול שפיר, הוא בדרך כלל לא קטן עם הזמן. מעקב בדרך כלל מומלץ במטופל עם גידול קטן שהוא בעל סיכון ניתוחי גבוה. כששוקלים מעקב, מומלץ לבצע ביופסיה מהגידול. הסיכון העיקרי לטטוח ארוך בניתוח לכריתה חלקית של כליה הוא אובדן הכליה עקב הניתוח, ירידה בתפקוד הכליה בעקבות הניתוח או חזרה של הגידול.

16/01/2019 | 10:00 | מאת: פ.כ

שלום, בן 79. ניתוח לפני שנתיים וחצי להסרת גידול בשלפוחית. סיימתי יוניתרמיה, לפני כשנה. בבדיקות שתן כללית : אין עדות לתאים דם משום סוג. בתרבית : אין צמיחה. במעקב שתן לציטולוגיה כל רבעון.. תוצאה מהיום שתן לציטולוגיה.: "inflammatory exudate ' atypical urothelial cells. 1. התוצאות סבירות ? 2. המלצות כלשהן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אתה צריך לחזור אל הרופא שלך עם התשובות. התשובה מתארת תאים שלא נראים רגילים, אבל גם לא נראים ממאירים (אחרת זה היה רשום). כדאי לפחות לחזור על הציטולוגיה ואז לשקול הקדמת ציסטוסקופיה.

שלום דר לפני כזמן מה אובחנה לי אחרי צריבה באיבר וקושי במתן שטן ערמונית מוגדלת קיבלתי ציפורדקס 500 לטיפול של כחודש. לאחר 20 יום נאבדה לי האנטיביוטיקה בטיול והפסקתי לקחת מיזה כמעט 6ימים (הפסקתי באמצע הטיפול ) האם יכול להיות שהפסקת טיפול באמצע תחזיר לי את הערמונית מוגדלת ? ואם כן האם היה ניתן לטפל שוב או שזה בלתי ינתן לטיפול שוב באניטיביוטיקה כבר ? בתודה מראש עומר

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי על שאלתך הראשונה.

שלום דר לפני כזמן מה אובחנה לי אחרי צריבה באיבר וקושי במתן שטן ערמונית מוגדלת קיבלתי ציפורדקס 500 לטיפול של כחודש. לאחר 20 יום נאבדה לי האנטיביוטיקה בטיול והפסקתי לקחת מיזה כמעט 6ימים (הפסקתי באמצע הטיפול ) האם יכול להיות שהפסקת טיפול באמצע תחזיר לי את הערמונית מוגדלת ? ואם כן האם היה ניתן לטפל שוב או שזה בלתי ינתן לטיפול שוב באניטיביוטיקה כבר ? בתודה מראש עומר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עומר. ציפרודקס היא אנטיביוטיקה. היא לא מטפלת בהגדלת ערמונית אלא בזיהומים שנגרמים ע"י חיידקים. האם לשוב לקחת את הטיפול אחרי שהפסקת למשך לפחות 6 ימים? אני מציע שלא. תיגש לרופא כדי שיוכל להעריך את הסמפטומים. הייתי ממליץ לחזור על תרבית שתן כדי לראות האם עדיין יש חיידק.

שלום רב, בעלי סובל מזה כשנתיים בצריבה כואבת ומציקה בעת רצון להטלת שתן כשהשתן דולף בטיפות..למרות נטילת הכדור טביאס להקלה התחושה גוברת ולמיטב הבנתי ניתוח לא יתאים...חשוב להוסיף שהוא בהליך של טיפול כימותרפי, אודה להתייחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל. הוא בהחלט צריך בדיקת אורולוג. צריך לשלול זיהום בשלפוחית. לאחר מכן יש בדיקות שאפשר לעשות כדי לברר את נושא הצריבה, אם אין זיהום.

15/01/2019 | 02:27 | מאת: ז. הילף

לפני פחות משנה עברי ניתוח בלאפ כריתה חלקית של אחת הכליות . נאמר לי שהניתוח עבר בהצלחה וללא סיבוכים . לפי הדו"ח הפתולוגי הממצא (קטן מ 4 סנטימטר)שנכרת עם שוליים הוא שלב 1 והאונקולוג אמר שאין צורך בהמשך טיפול , רק מעקב א.ס כל 8 חודשים . לפני הניתוח וגם חודש אחריו תפקודי הכליה היו בטווח הנורמלי, כמו שהיו בשנים האחרונות. חודשיים לאחר ניתוח עברתישוב בדיקות דם כל חודשיים ותפקודי הכליה במגמת ירידה כאשר הקראטינין 1.15, אוריאה 43 בטווח הגבוה של של הנורמל וה egfr ירד מ0.95 ל 0.6 ! יויק אסיד ואלקטרויטים תקינים יחס אלבומין קראטינין בשתן 0 . כדוריות אדומות בשתן (אריתרוציטיס ) יצא בתחום הגבוה 10 . חלבון בשתן נגטיב . אין צריבה במתן שתן . לא אוכל חלבונים ברמה מוגזמת ובבדיקת דם החלבון נמצא בטווח הנורמל . מה דעתך ? ד.א 10 בדיקות לחץ דם הראו ל"ד נורמלי עם נטייה לל"ד נמוך . בן 55 מעשן ק" ר על בסיס יום יומי כבר 7 שנים .לאחרונה שוקל לעבור לאידוי . האם אני נחשב חולה אונקולוגי ? האם הניתוח היה כדאי /נחוץ בהתחשב בזה שיש עשיו התדרדרות בת 'כליות שנראה בלתי הפיך .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לפי מה שאני מבין ממך, אין עדות למחלת סרטן פעילה אצלך. לגבי השאלה האם הניתוח היה כדאי, הרי שאני מבין ממך שהרקמה שהוציאו היתה סרטנית. ההמלצה היום היא לנסות ולכרות רקמה כזאת, תוך ניסיון שימור הכליה, באדם שיכול לעמוד בניתוח, ואני מבין שכך עשו. תפקודי הכליות שתיארתי הם גבוליים. אני מציא שתמשיך מעקב, יכול להיות שכדאי שתהיה במעקב נפרולוג גם.

12/01/2019 | 22:53 | מאת: ציסטה

שלום הייתי אצל אורולוג שגיליתי שיש לי מין גולה קשיחה באשך שמאל למעלה הוא הרגיע אותי ואמר שזה ציסטה ללא משמעות עכשיו שמתי לב שיש לי גם באשך ימין גולה קטנה בהרבה יותר הרבה יותר למעלה כמעט באותו מיקום של הציסטה באשך שמאל האם זה נשמע מלחיץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אם הממצא הוא לא באשך עצמו, זה לא נשמע כמו גידול באשך, אבל אתה חייב להיבדק כדי להיות בטוח במה מדובר.

שלום וברכה בעלי בן 67 היה כשנתיים עם המוטוריה גלויה ולא הלך לבדיקה לפני כשבעה חדשים עקב צינטור ברגל החלה אצירת שתן לאחר ציסטוקופיה וניתוח tur התגלה סרטן ערמונית ב3 מוקדים הרופא התעקש על מ.ר.אי שיצא תקין ועל pet ci.ti כששאלתי אותו מדוע הוא ענה שרמת הpsa בערך של 161 יכול להראות על גרורות למרות שהטם.אר.אי תקין שאלתי מה הסיכוי לגרורות חלילה? כי בעלי מרגיש טוב בסך הכל חוץ מהקטטר שמציק ובריחת שתן עם כאבים וצריבה במתן שתן אי הצלחה להיפטר ממנו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעלה. באדם שעושה סתם כך בדיקת PSA והערך הוא כל כך גבוה, יש אכן חשד גבוה יחסית לסרטן ערמונית עם גרורות. אבל (!) אם ה-PSA נלקח מייד לאחר ניתוח שעירב את הערמונית, הערך יכול מאוד להיות מושפע מהניתוח. לכן, צריך להבין איזה ניתוח הוא עבר בדיוק ומתי נלקחה הבדיקה.

07/01/2019 | 09:11 | מאת: מנדה

אני עם רקע tcc לפני למעלה מעשר שנים נותחתי וקבלתי טיפול bcg לפני חודש עשיתי בדיקת us בטן לצורך מעקב וגם יש לי קצת אי נוחות וקצת כאבים בבטן. הפענוח : הכליה השמאלית בגודל 12.1 ס"מ אין עדותלאבנים או הידרונפרוזיס הכליה הימנית בגודל 11 ס"מ אין עדות לאבנים. אין לשלול מערכת מאספת כפולה ופרנכימה דלה באספקט הלטרלי של קורטקס של הקוטב התחתון אגן אקסטרא רנאלי בקוטב תחתון כ7.7 מ"מ. שארית שתן כ-20.3 cc. הפענוח לגבי כליה ימנית חדש בבדיקות קודמות היה תקין כמו כליה שמאלית. בבדיקת הus זו ישנה הדגשה :לבלב ללא ממצא חשד לבלוטת לימפה כ-1.4 ס"מ קדמי לראש הלבלב. שאלתי לגבי חשש הופעת ממצא חדש סרטני. ברצוני לציין לפני הופעת הtcc סבלתי גם סרקומה של הרקמות הרכות. נותחתי וקבלתי הקרנות. ולפני קצת יותר משנתיים עברתי הקרנות בגלל פלסמציטומה ןאני במעקב המטולוגי. תודה מראש על עזרתך ובברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מנדה. אני לא יכול להתייחס לממצא של הלבלב כי הוא לא בתחום המומחיות שלי. לגבי הכליה הימנית, הממצאים בכליה אינם משמעותיים ולא מעידים על סרטן.

03/01/2019 | 11:45 | מאת: עומרי

שלום בצעתי בדיקה לטובטסטרון חופשי בכללית. לפני שנה יצא 4 במדד מתחת לקו הנמוך. אחרי 3 חודשים ללא כל טמפול קיבלתי תוצאה, 12.80 שזה באמצע הגבול הנמוך והגבוה התקין. אבל כתוב שזה במדד מסוג חדש. הנה ההודעה המלוות לממדד שלהם. אודה אם תוכל להבהיר לי מה המדד החדש ואיך זה יתכן שבמדד הראשון לא תקין ועכשיו תקין. תודה תואה, 12.80 בסקאלה בין 3-27. הערות לבדיקות TESTOSTERONE- TOTAL CENTAURמ10/6/18 מבוצע ב 10/6/18ערכי יחוס חדשים מ

שלום עמרי. להלן קישור לפורום המתאים לשאלתך: https://www.doctors.co.il/forum-4762/

שלום דר' לפני כשבוע הרגשה של כאב בפין צריבה(עיקצוץ חד) כללית בפין למעלה גם בזמן מתן שתן וגם לא. אובחן לי במוקד פרוסטטה מוגדלת. נתנו לי אנטיביוטיקה ועשו בדיקות דם שתן תרבית שתן ממתן ראשוני של בוקר ויצא שלילי לאחר שבוע הרגשתי כאב חזק באשך שמאל (במיוחד בזמן עמידה או מאמץ) עד כדי שאני לא יכול לתפקד(חיב לציין שהיה לי כאב אשכים חלש בעבר וזה אובחן כוריקוצל קל, (ואינני מקיים יחסי מין) הלכתי למיון ואורלוג אחרי בדיקה פיזית אמר לי שהוא לא רואה משהוא מסויים ושכניראה יש לי דלקת כרונית ונתן לי בדיקות של sppc ו STD האם יש תשובה לכאבים שלי אני לא יכול לתפקד ממש ביום יום והאם יכול להיות שיש לי דלקת בערמונית שגורמת לכאב כזה באשך ? אם לא האם יש אפשרות לטפל בדלקת כרונית ? בתודה מראש עמוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עמוס. צריך לראות מה התשובות של הבדיקות שעשית, ויכול להיות שצריך לעשות בדיקות נוספות לפני שמנסים טיפול לכאבים.

03/01/2019 | 00:26 | מאת: רני

שלום, בדיקה רקטלית תקינה, mri רמת חשד 2 קופסית תקינהbph, psa 4.68 ירד מ 5.76 4kscore 20%. יתכן ונובע מדלקת? כדאי להתחיל אנטיביוטיקה? האם אתה ממליץ על ביופסיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רני. אתה מביא אוסף נתונים שלכל אחד יש משמעות סטטיסטית מסויימת מבחינת הסיכון שבביופסיה יצליחו לאבחן סרטן ערמונית משמעותי קלינית. יש נתונים נוספים שלא צירפת וגם יכולים להיות רלוונטיים. צריך לשבת איתך, לנסות לשקלל את כל הנתונים ולהגיע להערכה של מה רמת הסיכון שיש לך סרטן ערמונית שהוא משמעותי, ואתה תצטרך להחליט האם רמת הסיכון הזאת מצדיקה בעיניך ביצוע ביופסיית ערמונית, תוך התחשבות בתופעות הלוואי של ביופסיה כזאת.

אני סובלת מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן בעיקר מחיידק הקלבסיאלה.מקבלת אנטיביוטיקה שכאילו מחסלת את החיידק.ולאחר תקופה קצרה חוזר החיידק.מה אפשר לעשות בנידון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סוזי. להלן קישור לפורום שמתאים יותר לשאלה שלך: https://www.doctors.co.il/forum-3321/

30/12/2018 | 16:36 | מאת: Koppel

האם ציסטוסקופיה מבצעים רק בהרדמה ואם כן האם בהרדמה כללית או אפשר גם בטשטוש ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לרוב ציסטוסקופיה מבצעים בהרדמה מקומית. מדובר בג'ל עזרקאין שמזריקים לשופכה לפני הפעולה והוא מאלחש את המקום.

23/12/2018 | 12:13 | מאת: דניאלה

בעקבות כאבים במותן, דלקות שתן וחשד לאבנים בכליות בדיקת CT אשר העלה חשד לממצא בכליה הימנית בקוטר 14 מ"מ. בדיקת CT עם חומר ניגוד: באספקט הליטרלי של הכליה הימנית הודגם ממצא שנראה מעט היפרדנסי לרקמת הכליה לפני הזרקת חומר ניגוד, ועובר האדרה הומוגנית לאחר הזרקת חומר ניגוד בקוטר 16 מ"מ. לפני הזרקת חומר ניגוד הממצא מודד כ- 48HU בפאזה עורקית הממצא מודד כ- 126HU ובפאזה המאוחרת הממצא מודד כ- 124HU. ייתכן ומדובר על ממצא עם תוכן חלבוני גבוהה אין לשלול תהליך תופס מקום ראשוני כמו RCC לאחר קבלת התוצאות פניתי ליעוץ אצל אורולוג הוסבר לי שכנראה גידול ממאיר בעל כלי דם ועל כן יש צורך בניתוח לפרוסקופי שיסיר אותו, הופניתי לMRI כמו גם לגבש החלטה באם ארצה להתנתח מיידית או שמא להיוותר במעקב אחר התפתחות הגידול לאור הסכנות שבניתוח. בריאה בדר"כ, נקבה בת 27, היסטוריה משפחתית של סרטן. אבקש לדעת מספר דברים: לצורך חוות דעת נוספת האם יש צורך באורולוג ? או אורו אונקולוג? או בכלל רופא אחר האם לפגישה עם רופא מומחה חייב להגיע עם תוצאות MRI כידוע קשה מאוד למצוא תור קרוב. במנותק מכך, לפני מספר שבועות עשיתי בדיקות דם כלליות בהן תפקודי הכבד היו חריגים וגם בדיקת הסיטי הדגימה כבד מעט מוגדל בעל מרקם שומני דיפוזי. האם יכול להיות שיש קשר כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה. 1. כדאי להתייעץ עם אורו-אונקולוג. במידת הצורך, הייתי מבקש חוות דעת שניה גם מרדיולוג מומחה ב-CT בטן. 2. אני לא חושב שאת צריכה לחכות ל-MRI. יכול להיות שהסתכלות ב-CT תספיק. 3. יכול להיות קשר בין גידולי כליה להפרעות בתפקודי הכבד, אבל אני לא חושב שזה סביר כשמדובר בממצא קטן כמו שלך.

תודה, תוכל להמליץ על רדיולוג ?

פני אליי בפרטי

מה הסכנות בניתוח כזה? האם תפקוד הכליות עלול להפגע אחרי הניתוח ? האם ניתוח כזה נחשב קל? איך יודעים אם יש גרורות ? מה הסיכון להשנות אחרי ניתוח?

הסכנות בניתוח: אובדן הכיליה, פגיעה בתפקוד הכליה לאחר הניתוח, דליפת שתן מהכליה לאחר הניתוח, חזרה של הסרטן. זה מעבר לסכנות שיש בכל ניתוח: פגיעה באיברים סמוכים, דימום, זיהום, ובסכנות שכרוכות בהרדמה. תפקוד הכליה עלול להיפגע לאחר הניתוח למרות שבדרך כלל זה לא קורה, ואם כן, הכליה השניה יודעת לפצות. אין ניתוח שנחשב קל. עם זאת, לא מדובר בניתוח הכי קשה ומסובך ברפואה. מידת הקושי בניתוח קשורה בעיקר למיקום הגידול בכליה. גרורות הן תופעה מאוד נדירה בגידול של כ-1.5 ס"מ. רואים אותן בבדיקות ההדמיה: צילום, CT או MRI.

18/12/2018 | 18:33 | מאת: מאור

בשבוע האחרון התחלתי ליטול יותר שתן מהרגיל בערך פי 2 מהרגיל היום מהצהריים כול עשר דקות אני משתין בכמויות קטנות . נכנס ויוצא כבר מהצהריים כול עשר דקות לשירותים . לא שורף . יכול להיות שזה מהקור . לא כואב המתן שתן אבל זה בלתי נסבל אני כול 10 דקות משתין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאור. זה יכול להיות בגלל סיבות שונות: יכול להיות שאתה שותה הרבה. אולי יש זיהום בשלפוחית או בדרכי השתן. יכול להיות שיש שלפוחית רגיזה. אין ספק שאתה צריך לפנות לאורולוג לבדיקה ובירור.

18/12/2018 | 18:17 | מאת: רינת

שלום רב, אני בת 45. סובלת מכאבים בבטן התחתונה השמאלית מזה 3 שבועות. מתוך בירור לסיבת הכאבים ביצעתי בדיקת אולטראסאונד ואלו התוצאות: הכליה הימנית בקוטר אורכי 12.2 ס"מ חשד לציסטה קורטיקלית קטנה בכליה ימנית הכליה השמאלית בקוטר אורכי 15.7 ס"מ הודגמו שתי ציסטות קורטיקליות בקוטר עד 11.6 ס"מ בכליה שמאלית אין עדות להידרומפרוזיס. האם יש סכנה לכליה? מה עושים במצב כזה? תודה רבה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רינת. ציסטה לכשעצמה אינה מסוכנת, ולגודל אין משמעות מבחינה זו. מה שמשנה זה מאפייני הציסטה. אם מדובר בציסטה פשוטה, אין סיבה לדאגה. אם יש בה מאפיינים של מחיצות, הסתיידויות או רקמה, אז צריך לעקוב או לטפל בהתאם לדרגת המורכבות שלה.

20/12/2018 | 18:27 | מאת: רינת

תודה רבה על התשובה. 1. האם זה משהו שניתן לראות באולטראסאונד? 2. אם זו ציסטה פשוטה שגורמת לכאבים, האם יש לכך טיפול? בתודה מראש...

אני בן 20 בריא בלי בעיות בריאות לפני כחודש במהלך ישיבה ממושכת התחילו לי מין כאבים שהגיעו מאשך שמאל זה לא כאבים חזקים אבל זה לא נעים וזה היה מגיע והלך בגלים בשבועים האחרונים הייתי צריך לעמוד כל היום ולהיות עם גב קצת מקופף ופתאום התחיל לי כאב קבוע מאשך שמאל זה לא כאב חזק אבל החששות שזה גורם לי שזה משהו מסוכן מכניסות אותי ללחץ הכאב היה עובר ברגע שאני הייתי הולך לישון והיום קמתי בבוקר ובציחצוח שיניים שוב הופיע לי כאבים (לא חזקים) מאשך שמאל חשוב להגיד שלפני שלוש שנים עברתי בדיקה בצו 1 והכל היה תקין ומיששתי את האשכים האשך נשאר באותו צורה אבל הוריד נהיה עבה יותר אני באמת לא יודע כבר מה לעשות

שלום. לגבי מה לעשות, התשובה היא פשוטה מאוד: ללכת להיבדק ע"י אורולוג, ולא להמתין.

שלום ד"ר קרן פז גל על איזה אורולוג אתה ממליץ שעובד במרכז הארץ בקופת חולים לאומית ?

15/12/2018 | 07:56 | מאת: בלומה ריס

תודה לחידוש סוכנויות ביטוח בעמ על המאמץ וההצלחה בהסדרת ביטוח נסיעות לחו״ל לנסיעה בסמוך לאישפוז . כל הכבוד וההערכה

שלום אני בן 40 לפני כשנתיים וחצי הייתי עם בחורה מזדמנת שהכרתי והיא ביצעה בי מין אוראלי לא מוגן בצורה מאוד מאוד אגרסיבית וכואבת אני עד היום לא מסוגל להסביר לעצמי כיצד נתתי לזה לקרות.אגב בזמנו כתבתי לך פה וגם ביקרתי אצלך במרפאה.מקווה שאתה זוכר אותי ...בכל מקרה בסיום האקט ההוא חשתי כאב עצום בפין ובאשכים .חשבתי שהכאב הזה יעבור אבל כל יום הוא רק התעצם לאחר מספר ימים היה לי קשה לתת שתן הרגשתימן הצרה כזו בתוך הפין האשכים היו פשוט היו נפוחים מרוב שתן.עשיתי בדיקות PCR למחלות מין תרבית ובדיקות שתן כלליות לא נמצא דבר.הייתי אצל כמה רופאים שאמרו שהכל תקין.התסמינים הללו חלפו.לאחר מכן התחילו גירויים בפין עצמו בקצה הפין כאבים באשכים בפי הטבעת ובאגן .הכאבים היו חזקים ונמשכו כחצי שנה.כמו כן עשיתי אולטראסאונד לאשכים לפין ולכיס השתן והכל היה תקין.ביקרתי אצל הרבה אורולוגים(הרבה מעבר ל2-3) שפשוט אמרו שאין לי כלום.אחרי כחצי שנה של סבל בהם אפילו לא הלכתי לעבוד כי לא הייתי יכול הלכתי לפסיכיאטר הוא נתן לי כדור בשם זיפרקסה ,הכדור הוריד את הכאבים משמעותית ואת הגירויים ותוך שבוע חזרתי לעבוד.היו עוד כאבים באשכים ,וצריבות בשתן.הלכתי לאורולוג נוסף הוא טען שאין דלקת ערמונית ונתן לי פרמיקסון לחצי שנה הכאבים באשכים נעלמו תוך מספר ימים. אחרי כמה שבועות גם הצריבות בשתן נעלמו והרגשתי בריא ושקבלתי את חיי חזרה.(במשך הזמן הפסקתי גם עם הכדורים הפסיכיאטריים) במשך שנה פלוס הרגשתי מצויין בריא נסעתי הרבה לחול ונהנתי.ביום יום אני נוהג לצרוך הרבה מאוד קפה...לפני שבוע וחצי שתיתי במשך 3-4 ימים כמויות אדירות של קפה מעבר למה שאני רגיל ואני חייב להודות מעבר לסביר ואז חזרו חלק מהתסמינים כאבים באגן כאבים באשכים כאבים בפי הטבעת.אחרי כמה ימים של סבל הורדתי את כמות הקפה משמעותית והתסמינים מתחילים להיעלם ואני מרגיש טוב יותר.אני עדיין מודאג מדוע זה חזר גם אם לתקופה קצרה?מה קרה לי?מה יש לי? אני מצרף פה את רשימת הבדיקות שעשיתי לאחר אותו ארוע שבו הבחורה ההיא ביצעה מין אוראלי אגרסיבי...יש לציין שלא קיימתי שום סוג של מגע מיני 1.בדיקות ובדיקות תרבית -שבוע לאחר המקרה 3 חודשים חצי שנה ויותר משנה (קופת חולים כללית) לא נמצא כלום 2.בדיקות PCR למחלות מין בשתן כגון כלמידיה זיבה טריכומונאס אורופלזה מיקופלסמה למיניהם -(שבוע לאחר הארוע קופת חולים כללית 3 חודשים ו6 חודשים לאחר הארוע במרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר) הכל שלילי 3.עגבת,HIV - חודש לאחר האירוע (קופת חולים כללית) 3 חודשים לאחר הארוע וחצי שנה לאחר הארוע (מרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר)-הכל שלילי 4.צהבת B,C - 3 חודשים לאחר הארוע 6 חודשים לאחר הארוע (מרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר) ולאחר 8 חודשים קופת חולים כללית-הכל שלילי 5.HERPES HERPES IGG TYPE 1 NEGATIVE HERPES IGG TYPE 2 NEGATIVE HERPES IGM AB(1+2) - NEGATIVE הבדיקות בוצעו אחרי 5 וחצי שבועות מהמקרה 3 חודשים מהמקרה ו7 וחצי חודשים מהמקרה.- הכל שלילי כמו כן באולטראסאונד לא נמצא כל עדות לדלקת ולבעייה כלשהי בכיס השתן,אשכים או בפין.... אני מאוד מודאג והייתי רוצה לדעת מה הסיבה לכל הכאבים שחשתי .והאם ריבוי בשתיית קפה יכולה להביא לתסמינים כאלה של כאבי אגן ואשכים וצריבה כל כך חזקה בשתן?כמו כן התסמינים הללו דיי חלפו לאחר הורדה של מינון הקפה...אבל אני עדיין מודאג

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שבדיקות ההרפס נעשו במעבדות של איכילוב וכפי שכתבתי התקבלו כתקינות

שלום, השאלה היא לא בנושא הפורום שמתעסק במחלות סרטן של דרכי השתן.

שלום יש לי בשנתיים האחרונות בעיה שבזמן פיפי יש לי לפעמים זרם מפוצל וגם לאחר סיום מתן שתן אני צריך להוציא 1-2 זרמים בכוח לדחוף אותם החוצה בין עם היד ובין לכווץ את הטוסיק ולאחר מכן ישנם טיפות שאני צריך לסחוט אותם בעיה זאת אצלי מגיל 17 בערך היו לי 2 אירועי דם בשתן הראשון דם (כנראה מאכילת סלק) והדם השני כהה כנראה מחוסר שתייה אבל הוא היה כמה פעמים ביום אחד ומאז לא היה לי יותר אירועי דם בשתן,פניתי לאורולג הוא הפנה אותי לבדיקות שתן, 2 בדיקות אולטרסאונד בטן תחתונה , 3 בדיקות ציטוצלגיה,הפניה למומחית כליות,בדיקת פלומטריה שארית,אין שום שארית שתן בכול הבדיקות בגלל הדם כל הבדיקות יצאו תקינות כולל החוות דעת של המומחית כליות מה אתה מייעץ לי לעשות כי אני כרגע זאת בעיה שמפריע לי מאוד תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השאלה היא לא בנושא הפורום. אני מציע לפנות לפורום אורולוגיה כללית.

27/11/2018 | 14:11 | מאת: נתן

לפני 8 חודשים עברתי הקרנות לערמונית ולאגן . הצריבה במתן השתן ממשיכה מאז ,אמנם פחתה בהרבה ואני צריך להשתין בערך כל שעתיים . האם הינם תופעות לואי של הקרינה ? האם מזון מתובל מוסיף ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נתן. זו בהחלט יכולה להיות תופעת לוואי של הקרינה. ברוב המקרים זה חולף. מזון מתובל יכול להרע את המצב. העובדה שאתה מרגיש שיפור בהחלט מעודדת.

16/11/2018 | 07:53 | מאת: MRA

גודל הערמונית: 50x60x54 מ"מ. נפח הערמונית: 85 סמ"ק. ה- zone Transitional במרקם הטרוגני נודולרי אופייני ל- BPH . בסריקת ה- zone Peripheral - לא הודגמו גושים. אין לזהות דיפוזיה רסטרקטיבית. מפת ה- ADC תקינה. אין לזהות האדרה חריגה בגדוליניום. קופסית הערמונית שמורה. שלפוחיות הזרע ללא סטיות. הצרור העצבי תקין. בסריקת האגן - אין לזהות לימפאדנופתיה. לסיכום: .BPH .PI-RADS 2 בתודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. צירפת תיאור של תשובת MRI ערמונית תקינה.

07/11/2018 | 17:27 | מאת: דייקה

שלום רב שכבתי עם בחורה אחי שלוש ימים הרגשתי זרמים ואי נוחות באבר המין ובטן תחתונה הלכתי לרופא סיפרתי לו לא התייחס כראוי ולא נתן טיפול החלפתי רופא ועדיתי פעמיים בדיקות שתן pcr std יצא תקין למרות שבדיקות אלו הם לא מאה אחוז דל השתן לאחר כשלוש שבועות כאב לי ביתר שאת הלכתי לרופאת מדפחה סיפרתי לה את הסיפור אך היא התייחסה לבדיקות שתן ולא נתנה טיפול אחרי עוד כשבוע חזרתי אליה והיא נתנה לי אמוקסיקלב אנטביוטיקה ל 10 ימים אחרי שסיימתי כשבוע לאחר חזרו הכאבים בנתיים הצלחתי להשיג דוקסילין ולקחתי 7 ימים לבד אחרי סיום הדוקסילין הכאב שוב חזר בנתיים כבר עברו כמעט חודשיים ללא טפול נכון ואז כברלא יכולתי בנתים הגיע תוצאות הבדיקה של הבחורה ששכבתי איתה והיה לה אוראופרבום הלכתי עם התוצאות לרופא וזאת עשתה טובה ונתנה אזניל אמרה תקח 500 מל ואחרי 12 שעות עוד 500 מל לקחתי את האמטביוטיקה היה רגיעה של כשבוע וחזר לי הכאב באשך השמאלי עוד פעם עכשיו אני סובל מכאב באשך שמאל וכאב בטן תחתונה כאב מתחזק בזמן ישיבה וקושי בהטלת שתן והרגשה של תסיסה בקיבה התחתונה יום אחד תקף אותי כאה הלכתי לאיכלוב אורולוג אמר לי לפי הסיפור שאני אקח ציפרודקס כל 12 שעות 3 שבועות או שהוא יתן רוציפין וכדורים דוקסילין ואז הוא חושב שזה לא יעבוד ואני אחזור אליו בסוף החליט על טיפול בציפרודקס השאלה שלי האם יכול להיות שיש לי דלקת ביותרת האשך ? האם ציפרודקס מטפלת בדלקת יותרת האשך ...? האם אני סובל מכאבים כי הייתה רשלנות מהתחלה שהרופא לא התייחס אליי ברצינות ולאחר מכן גם הרופאה השניה ....? בעבר היה לי מקרה דומה עם אותו חיידק קיבלתי במכה 4 כדורים של זטו אנטביוטיקה והכל עבר ... מה הטיפול הנכון לעכשיו ...? והאם ישאר לי כאב קבוע ....? האם הייתי צריך להתעקש על רוציפין ודוקסילין ...? האם הבדיקות של הקופת חולי בכלל אמינות ...? סובל מאוד מכאבים באדך שמאל במיוחד עם הוא עולה כלפי מעלה זרמים ברגל ותסיסה בקיבה אשמח לתשובות על השאלות ולהמלצה להמשך טיפול תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מצטער, אבל השאלה לא קשורה לתחום של הפורום הזה שהנושא שלו הוא מחלות סרטן של דרכי השתן.

הנה קישור לפורום המתאים: https://www.doctors.co.il/forum-2233

05/11/2018 | 10:41 | מאת: לילי

שלום רב, לאמא של אמא שלי היה סרטן קיבע, אימא שלי היום בת 65. איזה בדיקות היא צריכה לעשות בעקבות זאת מידי שנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לילי, אני מצטער אבל השאלה היא בכלל לא בתחום האורולוגיה. הקיבה שייכת למערכת העיכול ולא למערכת דרכי השתן. אני מציע שתעלי את השאלה בפורום המתאים.

קישור לפורום המתאים: https://www.doctors.co.il/forum-5921

04/11/2018 | 16:20 | מאת: מייק

אמי בת 91 . בעקבות דם שהופיע בשתן עשתה סיטי והתגלה גוש סולידי בקוטב הכליה השמאלית החשוד כrcc/ כמו כן היה לה התקף לב קשה לפני שבוע והצנתור הטיפולי לא הצליח. מה עושים במקרה הזה עם הכליה שיש בה גידול.? אמרו לי שאחרי התקף לב קשה אי אפשר לעשות ניתוח. האם יש מה לעשות במקרה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מייק. מדובר במקרה מאוד ספציפי שצריך לשקול אותו לגופו. זה יהיה מאוד לא רציני ולא מקצועי לדון על זה במסגרת פורום באינטרנט. יש כאן כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן: אחת היא מה תוחלת החיים של אמא שלך בגיל 91 ולאחר התקף לב. השניה היא מה המהלך הטבעי של גידול שכזה בכליה ומה יקרה אם הוא לא יעבור טיפול. לאחר מכן צריך לדבר לאור הנקודות הראשונות מה הטיפולים האפשריים אם בכלל.

01/11/2018 | 13:02 | מאת: יחיא

בן 63.5 בריא ללא מחלות רקע לא מעשן לא נוטל תרופות שומנים בדם גבוליים.לפני 8 שנים עברתי ניתוח רדיקאלי להסרת הערמונית בגלל סרטן ממוקד פסא לפני הניתוח 5.8 . גליסון 3+47 קיבלתי גם הקרנות בגלל כישלון ביוכמי ומאז ברוך השם פסא0.004 הבעיה שנשארה הפרעה בתפקוד המיני חולשה וחוסר זקיפה חזקה לוקח לפי הצורך ויאגרה 100מ"ג מצוין השאלה אם יש תחליף לכדורים משחות או ספריי למיניהם לא אוהב לקחת תרופות בגלל תופעות הלואי. האם גלי קור עוזרים במקרים אלה. תודה ד"ר נכבד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יחיא. התחליף לטיפול תרופתי בויאגרה או סיאליס הוא זריקות לתוך הפין, או שימוש במשאבת ואקום, או במקרים שכל השאר לא עוזרים - ניתוח להשתלת תותב בפין. רוב האנשים שויאגרה עוזרת להם, מעדיפים להמשיך עם טיפול תרופתי מאשר הנ"ל.

במשך שבועיים יש לי כאבים באשכים שלא עוברים לי. לפני 7 שנים עשיתי ניתוח וריקוצלה, ממה יכול להיות הכאבים באשכים? (אני חייב לציין שאשך שמאל בגלל יש בו המון ורידים לכן הוא יותר גדול מהימיני בהרבה ואני חושב שהוא גם התנפח קצת לאחרונה) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גולן. כאבים באשכים יכולים להיות מסיבות רבות. בדרך כלל הן אינן קשורות לסרטן (שהוא נושא הפורום הזה). אני ממליץ לך לפנות לאורולוג לבדיקה.

שלום , גבר בן 43 , הופיעו פעמיים קרישי דם בשתן. היום בוצע אולטרסאונד ונצפה פוליפ (הוגדר כקטן על ידי טכנאי האולטרסאונד) בשלפוחית השתן. האם בכל מקרה פוליפ בשלפוחית הוא סרטני? עד כמה דחופה ההגעה להסרת הפוליפ? החולה נשא של גן פגום המעלה את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס (לינץ' סינדרום) .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה. למי שנושא את הגן לסינדרום לינץ', יש סיכון לפתח גידולים סרטניים גם במקומות אחרים, כולל במערכת השתן. כן, גידול בשלפוחית ב-US, אם אכן הבדיקה מדוייקת, יכול להעיד על גידול סרטני בשלפוחית השתן. כיוון שבשלב זה לא ברורה מידת האגרסיביות של הסרטן, כדאי לטפל בנושא במהירות. הטיפול נעשה ע"י ניתוח שנעשה דרך השופכה, הורדת הגידול ושליחתו לבדיקה פתולוגית כדי להעריך האם מדובר בסרטן, איזה סוג, מידת האגרסיביות ומידת החדירה לדופן השלפוחית. כמו-כן כדאי להשלים CT אורוגרפיה כדי לוודא שאין גידולים נוספים במערכת השתן.

תודה רבה על התשובה המנומקת