נגישות
נגישות

פורום טיפול פיזיותרפי

הפיזיותרפיה מטרתה להביא לתפקוד מרבי של האדם, בהתאם ליכולתו. הפורום יספק מענה לשאלות על נושאים בתחום השיקום האורתופדי: * כאבים: פרקים, גב תחתון, גב עליון, כתפיים, צוואר, ברכיים וכפות רגליים. * שיקום לאחר תאונות, חבלות ופציעות. * מידע על מיגוון מחלות הקשורות למערכת שלד-שריר. * מידע על מיגוון הטיפולים לכאב. * מידע על הטיפולים הנעשים במסגרת מכוני הפיזיותרפיה. הפורום יספק מענה לשאלות בנושא שיקום פגיעות ספורט וייעוץ לפעילות גופנית בילדים ומבוגרים: * מניעה, טיפול ושיקום בפגיעות ספורט בילדים ומבוגרים. * פעילות גופנית לאוכלוסייה הבריאה. * פעילות גופנית לחולי סוכרת, לב, עודף משקל, יתר לחץ דם ועוד גורמי סיכון. * מידע על הייעוץ לפעילות גופנית הניתן במכבי.
324 הודעות
298 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול פיזיותרפי

15/10/2012 | 10:34 | מאת: יעל

שלום, אני בת 45, לפני 12 יום נפלתי במדרגות ונקעתי את קרסול רגל ימין. בצילום רנטגן לא נראה שבר. עד היום יש לי נפיחות גדולה ושטפי דם בכל כף הרגל (מסביב לקרסול בשני הצדדים, בכף הרגל למעלה וכן בתחתית- היכן שדורכים. למרות הפחתה בכאבים והפחתה בשיטפי הדם עדיין כואב לי מאד ואני לא יכולה עדיין לדרוך על הרגל כלל ומשתמשת בקביים לשם הליכה. הפיזוטרפיסטית אמרה להתחיל לדרוך על הרגל למרות הכאבים, לעשות תרגילים (לקחת משככי כאבים) ולזרוק את הקביים. לא עשו לי צילום אולטרסאונד ולא ברור האם ניקרעו רצועות ואם כן, עד כמה. האם זה נכון לאמץ את הרגל ולנסות לדרוך עליה למרות הכאבים ולקחת כדור נגד כאבים לפי ההמלצה? מה ניתן לעשות כדי לזרז את ההחלמה? תודה רבה, יעל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, המלצת הפיזיותרפיסטית באופן עקרוני נכונה. אבל אם הכאבים חזקים, תתחילי להוריד בהדרגה את הקביים , תחילה בבית ואחר כך בחוץ. זה חשוב להתחיל לדרוך כדי לזרז את ההחלמה. פרט לכך, נסי לתרגל בבריכה- הליכה\שחייה במיים זה מחזק את השרירים בלי עומס רב. תמרחי משחת טראומיל להקלה על הכאב והנפיחות. בהצלחה !

13/10/2012 | 13:20 | מאת: דניאלידניאלי

אני רוצה לעשות גמילה לבד בבית אני מזכיר דירה במקום רחוק ורוצה לקשור את עצמי למיטה ושמישהו ידאג לי 24 שעות השאלה שלי היא כמה זמן אני יכול להיות במיטה בלי לזוז קשור וכמובן שהביא מיטה עם שאוכל לעשות דרכה צרכים בלי לקום ושינקו לי כמה זמן הכי הרבה אני יכול להיות קשור למיטה בלי שהתעוות לי השרירים או משו השמח לתשובה בדחיפות תודה רבה :)

שלום רב. לא נתן לענות על השאלה בפורום אינטרנטי. מציע להתייעץ עם רופא המשפחה ועם גורמים תומכים נוספים כגון העובדת הסוציאלית בסניף לתכנון התהליך והתמיכה במהלכו . בברכה. ירון טילינגר. פיזיותרפיסט מוסמך.

12/10/2012 | 17:55 | מאת: מימי

שלום רב, מזה מס חודשים רב אני סובלת מכאבים בכף הרגל. לפי בדיקת הדם ה CRP-1.3 במיפוי וברנטגן גם נצפה מצב דלקתי. אינני זוכה לאבחון ראוי. אינני יודעת אם זה סיאטיקה (יש בלט בגב תחתון) וכאב שמוקרן לירך, או שמא דורבן, או איזו דלקת פרקים. כמובן, שהכל השערות שלי, כי אינני זוכה לטיפול ואבחון ראוי. האם פיזיותרפיה יכולה לעזור?אם כן מה בפיזיותרפיה(תרגילים, התעמלות מים, גלי הלם?)תודה, אשמח להכוונה. בקופת חולים מתעלמים מהכאב (שגורם לי במשך היום לצליעה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . הכאב שתארת יכול להגיע מהגב התחתון או מכף הרגל . רק לאחר בדיקה מלאה במכון הפיזיותרפיה נוכל לשער מה המקור ולהתאים טיפול מלא . הטיפול במכון הפיזיותרפיה כולל כלים שונים כגון לחיצות/ תרגול / התאמה של סביבת העבודה / מכשור חשמלי / ועוד . אני מציע לגשת לרופא המשפחה ועם הפניה למכון הפיזיותרפיה להגיע לבדיקה מסודרת ובהמשך לטיפול . רפואה שלימה. ירון טילינגר. פיזיותרפיסט מוסמך.

10/10/2012 | 18:07 | מאת: גל

תודה על התשובה המהירה, לצד טיפול בפיזיוטרפיה, האם שימוש בשולחן היפוך אם אתה מכיר משפר/מזיק/מיותר את המצב שלי ואם תוכל לנמק... תודה, גל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, אני מניח שהכוונה למכשיר אשר גורם בעזרת כוח הכובד למתיחה של עמוד השדרה. ככלל, ההתוויה לשימוש בטכניקת מתיחה לגב תחתון היא ספציפית מאד ולא בכל מצב של כאב גב תחתון יש צורך בזה. עדיף שתפגש עם פיזיותרפיסט תחילה.

09/10/2012 | 19:13 | מאת: גל

שלום דר, בן 19, יש לי כאבים דומים בצוואר ובגב התחתון כאשר הם מודגשים לדוגמא בהטייה של הצוואר לאחור או של הגב התחתון (כבעת מתיחה). דוגמא מצויינת שמשלבת את שתי הבעיות היא נגיד שרוצים לצייר אותי ואני מתבקש לשבת בלי לזוז אחרי כמה דקות אני מרגיש שאני חייב לשחרר את הצוואר ולהוציא קליקים אותו דבר בג התחתון. כנראה שזה תוצאה של ישיבה ממושכת ולא נכונה מול המחשב. האם זו בעיה בשרירים ומה כואב שם כשאני לוחץ בגב התחתון באיזור החוליות או לחילופין בצוואר? האם יש תרגילים שאפשר לעשות כדי לשחרר/ לחזק המקומות? פוחד שאם לא אפעל מהר זה ידרדר לבקע דיסק ואז פריצה והבנתי שזה לכל החיים... תודה, גל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, ראשית, אל תלחץ כל כך. במקרה שלך לא נראה שהמצב ידרדר כל כך מהר ובהיקף המתואר. לגבי מהות הבעייה, אני מציע שתיגש לפיזיותרפיסט שיבדוק אותך ויקבע האם מדובר בבעיה שמהותה יותר שרירית או מפרקית ויתאים לך תוכנית טיפול. בכל מקרה אני מציע שכאשר אתה יושב תפעיל באופן יזום את הצוואר ואת הגב מדי שעה. מצ"ב קישור לדפי תרגילים . עיןן בהם ובחראת המתאימים. http://www.findphysio.com/poster.php . בהצלחה!

חולת CF בת 26 מחפשת סטודנטית לפיזיותרפיה או פיזיותרפיסטית, לטיפול בביתה באזור (ליד חולון) באופן פרטי, כ-2-3 פעמים בשבוע. לפרטים: הדס 054-5836146

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדס, העברתי את פנייתך למכוני הפיזיותרפיה של מכבי באזור מגורייך. במידה ויימצא מישהו מתאים, יפנו אלייך. בהצלחה ! שרון

02/10/2012 | 01:01 | מאת: דוד

שלום לאימי יש בעייה כרונית בברכיים של שחיקת הסחוס. היא בת 86 וסובלת מנפיחות וכאבים עזים. כיצד אפשר להקל על הכאבים? כרגע היא נוטלת כדורי ארטופן 400 מ"ג בשילוב עם רוקסט. זה עוזר מעט ולא מספיק. האם מכשיר TENS יכול לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, מכשיר טנס יכול להקל על הכאבים במידה מסויימת. חשוב גם להפעיל את הברך ולחזק את השרירים באזור הירך-ברך על מנת להפחית מהעומס והכאב. מצורף קישור לדף תרגילים פשוטים. מומלץ גם להוועץ עם פיזיותרפיסט בנושא. http://www.findphysio.com/poster.php התרגילים בעמוד 1-2 (leg\hip\knee) . חג שמח!

29/09/2012 | 21:58 | מאת: רן

ארבעה ימים תוקפת אותי תחושת זרם תמידית ללא קשר לתנועה מסויימת בכרית כף היד השמאלית מתחת לאצבע. אשמח שתגיד לי אם מדובר בנזק לעצב ואם זה הפיך.

שלום רן, קשה לקבוע בוודאות על סמך התאור שלך. לרוב, תחושת זרם קשורה בפגיעה עצבית. זה הפיך. אתה יכול להקל על ידי עיסוי האזור על מנת להזרים את הדם וגם להניע את האגודל. אם התופעה תמשך, פנה לרופא. חג שמח !

29/09/2012 | 10:25 | מאת: דני

שלום, שתי שאלות: 1.במקרה של עצב פגוע ביד, מה החומרה שנדרשת וכמה זמן לוקח לנזק להפוך לבלתי הפיך? 2. שריר הזרוע שלי עייף. במקרה של עצב פגוע מותר לי לחזור לפעילות מינימלית בהדרגה כדי לחזק את השריר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
29/09/2012 | 12:12 | מאת: דני

ואיך אני יודע אם יש נזק בעצב או שיש עליו לחץ?

שלום דני, ראה תשובתי הקודמת. בכל מקרה צריך להתייעץ עם הרופא בנדון.

שלום דני, 1. צריך לבדוק את כוח השרירים ולבצע בדיקת הולכה חשמלית EMG , על מנת לקבוע את חומרת הפגיעה. 2. הפעלת היד חשובה כדי למנוע דלדול שרירים ביד. יחד עם זאת, מומלץ לא לבצע מאמץ עצים כדי לתת לעצב להתאושש בהדרגה. חג שמח !

שלום אתמול שאלתי אותך שאלה בנוגע לזה שהורדתי אתמול את הגבס אבל יש לי תור לפיזרוטרפיה רק בעוד חודש ומשהו רציתי לדעת אם אני יכול לבינתיים לנסות ללכת לבד???והאם אנפין בסופו של דבר אני ילך רגיל לגמרי?? תודה רבה לך...

לקריאה נוספת והעמקה

היום ש לך תור . התחל טיפול מלא ותקבל את כול התשובות. רפואה שלימה .

שלום היה לי שבר בקרסול והוא טופל עם שתי ברגים וגבס חלקי והיום הורידו לי את הגבס ומתי שבאתי ללכת לפיזיותרפיה אמרו שתור הבא הוא רק בעוד חודש ומשהו ועכשיו אני לא יודע אם לידרוך על הרגל ואם כן איך???? תודה רבה לכם....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . בקש לדבר עם מנהל המכון והסבר לו את המצב שאתה מתאר לי. רצוי שתתקבל בימים הקרובים להתחלת טיפול או שתקבל את הטיפול בביתך עד שיתפנה מקום במכון . במכבי יש לרוב תורים פנויים ששמורים למקרים כאלו בזמינות גבוהה. אם אתה במכבי השאר לי את הפרטים שלך ואנסה לעזור בטיפול . ירון טילינגר. פיזיותרפיסט . מכבי שרותי בריאות סניף בני ברק .

24/09/2012 | 19:15 | מאת: משה

שלום, קרעתי acl + מיניסקוס חיצוני בברך שמאל, שמעתי שיש ספורטאים שחזרו לפעילות ספורטיבית מלאה ללא שחזור acl , אלא בעיקר בחיזוקי הברך והשרירים הסובבים אותה ושיפור היציבות, אם אני יעבוד כל יום על הברך זה אפשרי?

שלום עומרי, בן כמה אתה ? האם אתה ספורטאי ובאיזה ענף ? התשובה לשאלתך מבוססת גם על הנתונים הללו, מכיוון שתלוי מהן הדרישות הגופניות. צריך לשקול ניתוח שחזור רצועה צולבת בהתאם ליציבות הברך בתפקודים הספציפים הנדרשים מספורטאי. אם ובמידה והספורטאי עובר תהליך שיקום שמרני (ללא ניתוח) ולאחריו יציבות הברך בתפקוד הנדרש, טובה, אזי ההמלצה היא להמשיך באותו קו ולא לנתח. בכל מקרה כדאי להתחיל בפזיותרפיה ועל סמך חוות דעתו ל הפזיותרפיסט ותחושתך תוכל לקבל החלטה מושכלת.

21/09/2012 | 14:50 | מאת: עומרי כהן

הגיל שלי 14 ואני מתעסק בכדורסל

03/09/2012 | 22:21 | מאת: דניאל

הייתי לפני כשבועיים אצל אורתופד בעקבות כאבי ברכיים לאחר ששלח אותי לצילום הוא ראה שיש לי דלקת בקרום של הפיקה (משהו כזה) ואמר לי שאני צריך טיפולים פיזוטרפיים אבל שכחתי לשאול אותו אני בן 16 כיתה י''א האם אני יכול להתאמן בספורט או שאני צריך להוציא פטור מרופאת המשפחה ?

שלום דניאל, אם מדובר בכאב קל בעוצמה של עד 3-4 מתוך 10, בזמן המאמץ או לאחריו, אתה יכול להתאמן, כולל ריצה , אך בעצימות נמוכה עד בינונית. אם אתה סובל מכאב קבוע ובעוצמה גבוהה יותר, אז כדאי שתפנה לרופא שיפטור אותך מאמץ. בכל מקרה תתייעץ גם עם הפזיותרפיסט לכשתפגוש אותו. בהצלחה.

02/09/2012 | 15:16 | מאת: מיכל

שלום רב, יש לי כבר שנים בעיות במפרק הלסת, ולאחרונה התחילו לי כאבים ואיני יכולה לבצע פתיחה מלאה של הפה, וכן כואב לי בזמן לעיסת מאכלים קשים. למי עליי לפנות כדי לקבל אבחנה וטיפול? מה יכולה להיות הבעיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, הבעייה יכולה לנבוע ממספר גורמים אפשריים: מתח של שרירי הלעיסה, דלקת במפרק הלסת, תפקוד לקוי ועומס על מפרקי הלסת. עלייך לפנות תחילה לרופא פה ולסת ולאחר מכן סביר להניח שיפנה אותך לפזיותרפיה לצורך הפחתת כאבים ושיפור תנועתיות מפרקי הלסת. בהצלחה.

01/09/2012 | 11:52 | מאת: המבולבל

שלום עופר אני ילד כבן 14 ואני מתאמן כבר שנים באומנויות לחימה באופן קבוע. עכשיו לקראת קרב, נכנסתי לתוכנית אימונים שכוללת ריצות בין 4 ל5 ריצות בשבוע. בעבר היו לי כאבים בברכיים שרופאה אחת אמרה שנובעים מאוסגוד שלטר ורופא אחר אמר שלא. בתקופה ההיא היה לי כאב גם בריצה, לכן כשחזרתי לרוץ בתדירות כה גבוהה, לאחרונה, הייתי מופתע שלא כואבות לי הברכיים, אך בערך אחרי חודש התחילו לכאוב לי הברכיים במהלך הריצה ולאחריה, לפרק זמן קצר. הכאב לא נמשך זמן רב אחרי הריצה, אך החלטתי שאסור להתעלם וקבעתי תור לאורטופד. הוא אמר לי משהוא קצת מפתיע: "כל עוד לא כואב לך ברמה שאתה חייב להפסיק לרוץ, תמשיך" אני חשבתי, טוב, הוא האורטופד מבנינו והלכתי לפי הוראותיו. כאבי הברכיים המשיכו. יום אחד ישבתי לעשות גמישות אחרי חימום מתמשך לפי כל ההוראות, כדי לחמם ולהגמיש את המפרקים. מהלך הגמישות עשיתי תרגיל שכולל סיבוב של הברך כך שהשוק נשארת במקומה והירך קצת מסתובב, לא תנועה חדה ולא פתאומית! הברכיים כאבו לי ממש מעט, לא הרגשתי משהוא רציני. לאחר שסיימתי את הגמישות עשיתי עוד קצת מתיחות וסיימתי. התהלכתי בבית כרגיל. רציתי לעבור במטבח ומשום שהמדיח היה פתוח נאלצתי לתת עם כף הרגל ולאחריה - שאר הרגל, זווית החוצה, כדי לעבור . בבת אחת הרגל שעשתה את הפעולה הזאת (רגל ימין), כאילו עבר בה ברק באזור הפנימי של הברך מסביב לפיקה ועד מתחת לפיקה. מפאת הכאב שחלף ברגל בהיותה עדיין באוויר, לא דרכתי את אותו הצעד. נשארתי לכמה שניות עם הרגל באוויר. מיד אחר-כך הנחתי את כף הרגל על הרצפה ודרכתי כרגיל. לאחר בערך דקה או שתיים כבר יכולתי להשעין אפילו את כל משקלי על הרגל הזאת ואפילו לכופפה קצת. המקום לא התנפח בכלל אך הכאב ממשיך כבר שלושה ימים וכרגע הוא קיים בשתי הרגליים, בצורה בערך שווה. (למרות שהמקרה ההוא קרה רק בברך ימין). כל המקרה הזה קרה לפני שלושה ימים והשאלות שלי הן אלו: 1. אני מנסה להבין מה קרה לי? האם אתה יכול להבין מהתיאור? האם זה נשמע כמו קרע במיניסקוס? 2. אם אתה לא מצליח להבין, האם אתה ממליץ לעשות בדיקה mri או אורטוסקופיה או בדיקה גופנית פשוטה יותר? 3. מה הוא הטיפול העצמי והמיידי שאני יכול לבצע כדי לשפר את המצב (כי כאבים יש אבל לא חזקים מאוד המטרה שלי היא לא רק להפיג אותם אלא לטפל טיפול נכון שישפר את מצב המיניסקוס , על מנת שאוכל להמשיך בצורה בטוחה את תוכנית האימונים שלי לקראת התחרות). 4.על איזה טיפולים היית ממליץ לטווח הארוך יותר? אולי פיזיוטרפיה, מסאג רפואי, אולי טיפול כירופרקטי? כל האפשרויות הללו למדתי מחיפוש באינטרנט, אך אנני יודע מה הנכון ביותר עבורי במצבי כעת. 5. האם אתה ממליץ על טיפול פיזיוטרפי במצבי? אודה לך מקרב לב על כל תשובה שתוציא אותי ולו מעט, מהבילבול... בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע טוב . 1- מהתיאור יתכן ויש צביטה של המיניסקוס ויתכן גם שהכאב מגיע ממפרק הפיקה . בכול מקרה לא נשמע חמור מאחר ואתה לא מתאר סמני דלקת חריפה ( אודם, חום, כאב במגע, חוסר יכולת לדרוך , נעילות ברך וכולי ) 2- אני ממליץ להגיע לבדיקה במכון הפיזיותרפיה , אין צורך כעת בהדמיות מתקדמות אלא אם הכאב מחמיר ואז רצוי להתייעץ עם רופא המשפחה . בבדיקה הפיזיותרפיסט ישקל ואם יהיה צורךבהדמיות יפנה לרופא במכתב להמשך בירור . 3- תוכנית טיפול מלאה שתותאם במכון פיזיותרפיה ותתבסס על תרגול שיווי משקל סטטי ודינאמי / תרגול טווחים / כח וכולי. שאלות 4+5 שלך נענו בתשובות שלי . בהצלחה ורפואה שלימה . ירון טיליגר . פיזיותרפיסט , מכבי שירותי בריאות.

תודה רבה עזרת לי מאוד אלך לפי המלצותיך

29/08/2012 | 18:46 | מאת: גבריאל מרקוביץ

למה לא ניתן להשיג בשום שעה את מכון פיזיוטרפיב בסניף רמות בראשון לציון ?

שלום גבריאל, שעות קבלת קהל בטלפון הן בין השעות 08:00-12:00 ו-16:00 - 18:30. על מנת לסייע לך, אנא ציין את מספר הטלפון שלך ומזכירת המכון תחזור אלייך.

30/08/2012 | 21:11 | מאת: גבריאל

טלפון 0503322843

13/08/2012 | 21:04 | מאת: יעל

שלום, אני יודעת שאני לא בפורום המתאים אך תוכל לכוון אותי לאיזה רופא עליי לפנות? יש לי כאבים 5 חודשים ומעלה באזור מפרק כף היד! ניסיתי לחבוש אך זה לא נעלם לי. לפעמים אני מתקשה להרים כוס או להחזיק בקבוק ביד זו. עוצמת הכאב משתנה לפעמים נעלמת ואז חוזרת בתנועה מסויימת בעיקר בכיפוף כף היד אני מרגישה מעין מתיחה בהתחלה כאב לי באזור העצם אך אני מרגישה שהכאב הוא עצבי ( לפעמים מרישה בתנועה מסויימת חשמל)או גידי או של הרצועה. למי לפנות? אורטופד, נוירולוג? או שיש רופא אחר? דבר נוסף הייתה לי דלקת במפרק הלסת ולא עשיתי פזיותרפיה ולא לקחתי כדורים. לאחרונה אני מחילה להרגיש שוב כאילו הלסת עומדת להיתפס... האם יתכן שהדלקת חוזרת? יש טעם ללכת לרופא? אני חוששת שזה יחזור כי בהחלט זה כאבים חזקים מה גם שלא ניתן לנשוך מזון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, את דווקא בפורום הנכון ! מומלץ שתפני לאורתופד. בנוסף, רצוי שתפני לפיזיותרפיסט. הוא יכול להנחות אותך לבצוע תרגילים לייצוב שורש כף היד בכדי להפחית את הכאבים. גם לגבי מפרק הלסת,מכיוון שמדובר בבעיה חוזרת רצוי לקבל הנחיות מפיזיותרפיסט לתרגילים וגם טיפול נוסף לפי שיקול דעתו. בהצלחה.

11/08/2012 | 23:23 | מאת: יוסי

שלום רב, אני בן 60. כחודש וחצי יש לי כאבים בכתף שמאל כאשר אני מרים את היד מעל גובה הכתפיים ומסובב אותה לאחור וגם כשאני מעביר את היד אל מאחורי הגב בגובה המותניים ומרים אותה למעלה לכיוון הראש. לאחר בדיקה פיזית האורתופד אמר שלדעתו מדובר בדלקת בגיד של הכתף, כתב אבחנה של tenosynovitis shoulder", הפנה אותי לטיפול פיזיותרפיה או במקום זאת ליטול את התרופה arcoxia 90mg לעשרה ימים. טרם נטלתי את התרופה כיוון שהחלטתי לנסות קודם את הטיפול הפיזיותרפי. הרופא כתב בהפניה למכון הפיזיותרפי: תלונות: כאבי כתף שמאל באבדוקציה וסיבוב חיצוני. ממצאים: בבדיקה, הגבלת סיבוב חיצוני של כ 10 מעלות, רגישות בקידמת האקרומיון. אבחנה: tenosynovitis shoulder. סיבת ההפניה לפיזיותרפיה: לטיפול סימפטומטי ותרגילי טווח כתף שמאל שאלותיי: 1. אילו בדיקות רלוונטיות קיימות היכולות לחזק או לשלול את האבחנה מעבר לבדיקה הפיזית? 2. מכיוון שיש זמן רב עד לתור שלי לפיזיותרפיה, אודה לכם אם תוכלו לכתוב לי תרגיל מומלץ (תיאור התרגיל או שמו שאוכל לחפש באינטרנט), כדי שאוכל לתרגל בינתיים כיוון שהכתף כואבת לי מאוד כשאני מזיז אותה מעט ובטעות לאחורי הגב. אודה לתשובה, בברכה, יוסי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . נתן לבצע בדיקת אולטראסאונד רקמות רכות לכתף בהפניית רופא ולראות את מצב הגידים בכתף, אולם הבדיקה לא הכרחית מכוון שיש מתאם נמוך בין תוצאת ההדמיה למצב הקליני . הבדיקה במכון הפיזותרפיה תספק את הפיזיותרפיסט ואם ירגיש צורך יפנה לרופא להמשך בירור. לגבי תרגילים ראה את הקישורים הבאים אך בלי להעלות את רמת הכאב מעל רמה קלה ובלי לעורר כאב שישאר לאחר זמן התרגול http://www.findphysio.com/poster.php ובהקדם - התחל טיפול במכון פיזיותרפיה . ירון טילינגר . פיזיותרפיסט .

11/08/2012 | 19:27 | מאת: ניסן

שלום רב ריסקתי את הפיקה של הברך לפני כ3 חודשים לא עשיתי ניתוח כי אמרו שעדיף לשים גבס לחודש וחצי לקיבוע הורדתי את הגבס ועשיתי פיזיוטרפיה חשוב לציין שאני שחקן כדורגל ואני מקגיש כאילו הבקך שלי רופפת ואין לה כח בכלל כאילו יש קליק כשאני נוגע וכשאני בועט בכדור חזק אז יש כאבים וגם אחרי ריצה של 10-15 דקות מתחילים לי כאבים בברך השאלה האם יש צורך בצילום ואולי ניתוח או שזה אמור להיות ככה אחרי 3 חודשים ואם כן כמה זמן אני יהיה פעיל במאה אחוז ללא בעיות בברך? תודה

שלום רב . האם סיימת את הטיפול הפיזיותרפי ? להערכתי יש צורך בהמשך פיזיתרפיה שתכלול תרגול חיזוק ויצוב של הברך החל ממנח ססטי ובהמשך לתנועה ולתנועה נגד כח כמו כן תרגול שיווי משקל מתקדם עבודה על השגת טווחים מלאים ועוד . 3 חודשים לא מספיקים להשגאת כול המטרות ויש צורך בהמשך עבודה אינטסיווית ותרגול רב ע מנת לחזור למשחק כדורגל ברמה טובה . המשך את הטיפול הפיזותרפי כולל תרגול רב כי הוא העיקר . אם תרצה תוכל להתייעץ עם הרופא לגבי צילום ביקורת . בברכה , ירון טילינגר פיזיותרפיסט מוסמך.

כרגע הפסקתי את הפיזיוטרפיה האם להמשיך ואני עושה חיזוקים באימונים האם להפסיק להיתאמן?

06/08/2012 | 03:05 | מאת: a

שלום וברכה, אני בת 25 , אמא לשני זאטוטים מתוקים ומורה לכיתה א'. ב3 שנים האחרונות, מאז ההיריון הראשון שלי התחלתי לסבול מכאבי גב וצאור. לכתחילה לא יחסתי להם חשיבות והאשמתי את ההיריון, אחרי לידה, הנקה וכו'. לאחרונה כשהכאבים נהפכו בלתי נסבלים פניתי לאורתופד שאחרי בדיקות מקיפות, שלח אותי לבדיקות דם,וMRI שעשיתי בשבוע שעבר. הרופא התקשר אלי עם תוצאות לא כ"כ נחמדות בלשון המעטה: 1. Small Disc petrosion in lower back 2. Arthritic changes in neck and back 3. High Inflamation and Arthritic factor in blood Diangnosis: Arthritis, Scoliosis and Hypermobility איני גרה בארץ ורציתי לדעת את חוות דעתך וכמו כן לשאול: 1. ממה אתה חושב נגרמו בעיות אלו? 2. מה אופן הטיפול הבטוח ביותר כדי להבטיח לי חיים של אישה צעירה בגילי? אשמח מאד לשמוע ממך בקרוב, בהכרת טובה רבה, ע.ב. --

a היקרה, ממצאי בדיקות הדמייה ובדיקות הדם לא בהכרח תואמות לתלונתך על כאבים בגב ובצוואר. עלייך להתייעץ גם עם ראומטולוג על מנת לאשר מחלה ראומטית. הטיפול הנכון יהיה שילוב של טיפול תרופתי ובצוע פעילות גופנית, קלה עד מתונה. הפעילות הגופנית תסייע לשיפור זרימת הדם לאזורים המדוברים ולחזוק השרירים מסביב לעמוד השדרה. את יכולה לקבל ייעוץ מפיזיותרפיסט וכמובן יש קבל הדרכה לפעילות גופנית מסודרת. בהצלחה !

13/08/2012 | 21:08 | מאת: הי

בהחלט מי שמטפל בממצאים זה ראמטולוג או אימונולוג. ליידע כללי הרבה מחלות רמאוטיות אימונולוגיות מתפרצות על רקע הורמונלי, סטרס והריון הוא אחד מהם. מקווה שהכל יסתדר...

03/08/2012 | 07:53 | מאת: נתן

רציתי לדעת מה מותר לעשות ומה אסור לאחר ניתוח להחלפת מיפרק ירך הבנתי שהשיקום של הניתוח הוא ארוך ויש הרבה הגבלות כמו לשכב רק על הגב עם פיסוק של הרגליים של בערך כ 30 סנטימטר נראה לי קשה ובלתי ניתן לבצע את זה האם יש איזה אתר שמראה איזה תרגילים צריך לבצע לאחר ניתוח כזה? אם יש קישור לאיזה אתר כזה זה יהיה טוב

03/08/2012 | 16:03 | מאת: ירון123

לאחר החלפת ירך מלאה יש צורך להמנע מכיפוף ירך ומסיבוב פנימי של הירך. ההגבלה היא לתקופה של חודשים ספורים ומסתיימת בהתאם להוראת הרופא המנתח. אין צורך להבהל ויש דרכים פשוטות לשמירה על מנח בטוח של הירך . - ישיבה עך כסא גבוה כך שהברך נמוכה מהירך. - ישיבה על הגבהה בשירותים ( יש מתקן להשאלה ביד שרה ) . - שכיבה עם כרית בין ברכיים . ועוד כמה אמצעים פשוטים לאחר הניתוח נתנת הדרכה מלאה ברורה ופשוטה לישום על ידי הפיזיותרפיסט בבית החולים . בברכה . ירון טילינגר . פיזיותרפיסט .

01/08/2012 | 14:30 | מאת: רון

שלום, אובחן אצלי על ידי פיזיותרפיסט Sacroiliac Joint Dysfunction בעקבות כאבים בגב התחתון השמאלי אחרי נפילה שקרתה לפני עשרה חודשים. הכאבים חזקים בעיקר בישיבה ובשכיבה, ומדי פעם יש הקרנה לאורך רגל שמאל. נראה לי שגם קיים חוסר איזון בין שני צידי האגן. במהלך החודשים הללו הייתי פעמים רבות אצל אורתופד, כירופרקט ומדקר סיני, קיבלתי תרופות NSAID שונות אך אף אחד לא איבחן את המקור לכאביי (ההשערה הייתה בלט דיסק) עד הפיזיותרפיסט. שאלתי היא: האם המצב הזה של תזוזה במפרק הוא הפיך? אחרי הטיפול הראשון אצל הפיזיותרפיסט הרגשתי שיפור ניכר אך לאחר ארבעה ימים הכאב חזר... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רון, התזוזה של המפרק הסקרו-אליאקי היא מינימלית באופן נורמלי ולכן יש לצפות שהמצב אכן הפיך, מכיוון שלא מדובר בתזוזה משמעותית של המפרק, אלא יותר בתפקוד לקוי של המפרק. כמובן שפיזיותרפיה זה לא קסם בעובד ברגע אחד, אבל אני משוכנע שבעזרת הפיזיותרפיסט שלך אתה תרגיש יותר טוב בהמשך. בהצלחה.

או להמתין עד לסיום הפיזיותרפיה?

31/07/2012 | 12:17 | מאת: תמר

שלום רב, אני בת 37 בריאה בד"כ נשואה + 3. אני סובלת משחיקת סחוס בברך ימין בעיקר, קיימת צורת או לברך כך שהמשקל לא מתחלק בצורה שווה ונוצרת שחיקת סחוס. פרט לכך יש לי כאבי גב תחתון כבר שנים ונמצא לפני כמה שנים שיש לי פריצת דיסק. עשיתי צילומים לגב ולברכיים וזו התשובה שקיבלתי: צילום ע"ש מותני סקוליוזיס קלה קמורה שמאלה בקעים ע"ש שמור בלוחית תחתונה של גוף חוליה L2 ממצא לוואי – שינויים ניווניים בע"ש גב תחתון ברכיים: הצרות קלה במפרקי הברכיים דו צדדי האם תוכל להסביר לי בבקשה את משמעות התשובה? אילו טיפולים יש לעשות? האם כדאי לשקול ניתוח לשינוי מבנה הברך כך שהמשקל יתחלק אחרת? האם אתה ממליץ על הכדור ארט 50? האם הוא באמת מונע שחיקת סחוס? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . סקוליוזיס הוא מצב בו עמוד השדרה לא ישר אלא נוטה הצידה . מעבר לגיל 18 זה לא מחמיר כי סיימת לגדול . בקכי שמורל הם מצב נלווה לעקמת ומתארים שינויים במבנה הדיסק הבין חולייתי , גם לא משהו נדיר בצילומים בגב של כול אחד . שינויים ניווים - ממצאים שונים הקיימים בעמוד שדרה של רבים . הירות קלה בברכיים - משמעותה הקטנה של המרווח הפרקי במכט. כול הממצאים האלה לא מצדיקים ניתוח אלא אם מלווים בכאבים חריפים ופוגעים באיכות החיים ורק לאחר שנסת לטפל בהם בצורה שמרנית - פיזיותרפיה + פעילות גופנית מסודרת ומובנת + תרגול מותאם לך . לגבי טיפוחל תרופתי אינני מומחה בתחום וממליץ להתייעץ עם רופא . כן אוכל להמליץ על ארטריל - תוסף תזונה שנכנס לסל הבריאות ונתן במרשם רופא . שווה לשאול על כך את הרופא שלך . לסיכום - הממצאים ממש לא חמורים ואני מציע להתחיל טיפול משולב של פעילות גופנית ופיזיותרפיה , נתן להיעזר בטיפול תרופתי בהתיעצות עם רופא . רפואה שלימה . ירון טילינגר. פיזיותרפיסט .

29/07/2012 | 12:19 | מאת: שלו

אני בן 20 ויש לי שני בלטי דיסק קלים בl4-l5 l5-s1 הבנתי שע"י פיזיותרפיה אפשר להעביר את הכאב באופן כמעט מלא. עשיתי פיזיותרפיה אך הכאבים לא חולפים.הדבר היחידי שעוזר לי זה הגלי חשמל שנותנים לגב.. האם צריך להשקיע את זמני בתרגילי חיזוק גב\בטן\החזרת החוליות למקום? את מה בדיוק צריך לחזק?

אנה פרט לי יותר על מנת שאוכל לענות בצורה מדוייקת: האם קבלת טיפולי פיזיותרפיה ? האם הודרכת לתרגול ? מה התרגול ובאיזו תדירות ולאיזו תקופה בצעת אותו? מתי אתה מרגיש את הכאב מתגבר - באיזו פעולה והיכן הכאב ממוקם? האםקבלת הנחיה מעבר לתרגול במכון הפיזיותרפיה ? האם קבלת טיפול מעבר לחשמל ? נסה להשיב בצורה מלאה ואנסה לענות לך תשובה יסודית שתתאים לך . בברכה .

01/08/2012 | 21:14 | מאת: שלו

איזה שרירים כדאי לחזק? עד כמה שווה להשקיע כסף בשחיה? האם זה מפחית הרבה מן הכאבים?

20/07/2012 | 11:49 | מאת: דנה

מדוע תמיד לאחר טיפול פזיותרפי או עיסוי בצוואר מחמירים בצוואר הרעידות החזקות. ? בעקבות העיסוי היה לי החמרה קשה ברעד ובכאב בצוואר. היה לי תחושת כובד גדולה בצוואר. הרגשתי לאחר העיסוי סחרחורת בלילה היו לי גם כאבים חדים מאוד בראש והרגשתי שאני נחנקת והיו לי דקירות בראש. מה יכול לגרום לרעידות חזקות בראש לאחר עיסוי? האם עיסוי פוגע בעצבים בצוואר? עשיתי MRI עמ"ש צווארי: מבנה ואות תקין של גופי החוליות והמרווחים הדסקלים עם ישור הלורדוזיס הפיזיולוגי. רוחב התעלה שמור. החוט באות ומבנה תקין כולל מעבר קרניו-צרביקלי שמור. לא נצפה לחץ משמעותי על החוט השק או השורשים היוצאים בכל הגבהים שנצפו. למעט בקע מרכזי קטן בגובה C4-C5 ללא לחץ משמעותי על החוט. האם יש קשר בין הבקע מרכזי קטן בגובה C4-C5 לבין הרעידות בראש? ממה יכולות לנבוע הרעידות בראש?

שלום רב. בדיקת הmri תקינה ולא מראה שום בעיה בצוואר. תוכל לפרט יותר ואנסה לענות : - למה נגשת לטיפול פיזיותרפי? - האם הושגרכת לתרגול בבית ? מה התרגול ? והאם אתה מתרגלובאיזו תדירות? - מה כולל הטיפול במכון הפיזיותרפיה ? - מה הסביר לך הפיזיותרפיסט במכון? נסה לענות בפירוט ואוכל לתת לך תשובה מדוייקת יותר . בברכה. ירון טילינגר . פיזיותרפיסט .

19/07/2012 | 10:27 | מאת: אלעד

לפני שבועיים חשתי כאבים מהלך ריצה בברך ימין, כאבים חזקים שאילצו אותי להפסיק את הריצה, לאחר שבוע של מנוחה ניסיתי שוב לרוץ והכאבים חזרו מיד. פניתי לאורטופד ששלח אותי לאולטרסאונד, ממצאי הבדיקה להלן : אודה אם תוכלו לפענח עבורי מה משמעות הממצאים ? האם אני צריך ניתוח ? האם הדבר יחייב אותי להפסיק כל פעילות ריצה ? אני שוחה וגם רוכב אופנים, האם פעילויות אלה אסורות גם כן ? אודה על תשובתכם, אני טריאתלט וספורטאי בנשמה, ומאוד מודאג שהדבר ישבית אותי כליל. להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד: ברך ימין גיד קוודריצפסט – ב.מ.פ. ב.מ.פ. - LATERAL AND MEDIAL – RETINACULUM גיד פטלרי – ב.מ.פ. ב.מ.פ. -LCL ב.מ.פ. – MCL בורסה סופרה-פטלרית – הודגם נוזל בלתי צלול בכמות חריגה. בורסה פטלרי – אין עדות לנוזל . הדגמה תקינה, אין עדות לנוזל סביבו. - PES ANSERINUS אזור פופליטאלי – לא הודגמו שינויים פתולוגים ,אין עדות לציסטה ע"ש בייקר. ניתן לי טיפול ל 10 ימים ARCOXIA. בהמשך לשאלות מעלה, האם מומלץ טיפול נוסף ? האם שחיה מומלצת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . כול הבדיקה תקינה למעט ממצא של נוזלים בכמות מעבר למצופה בבורסה שהיא מעין שקית נוזלים שנמצאת מעל הפיקה . זה מעיד על דלקת מקומית ויתכן שבפעילות העמסת על הברך מעט מידי ויצרת את הגירוי לשקית הנוזלים . אין מה להבהל . אני ממליץ לקחת את נוגד הדלקת ובמקביל להוריד עומס פעילות . ממליץ להגיע למכון פיזיותרפיה על מנת לבדוק את תנועת הברך ולקבוע לך תוכנית חיזוק ויצוב בהתאם למצב בבדיקה . רפואה שלימה . ירון טילינגר פיזיותרפיסט .

12/07/2012 | 16:35 | מאת: אלה

שלום שמי אלה אני בהיריון בשבוע 27 ויש לי כאבי גב תחתון חזקים כבר שבועיים האם אני יכולה או מותר לי לעשות טיפול בפיזיותרפיה?

שלום אלה, את יכולה לפנות לפיזיותרפיסט לטיפול. אין מניעה. הפיזיותרפיסט כמובן יתחשב במצבך ויתאים את הטיפול לנסיבות. כמובן שעלייך לפנות לרופא ובמידה וימליץ על פיזיותרפיה, אני ממליץ שתעשי זאת. בהצלחה !

09/07/2012 | 00:27 | מאת: ttt

להלן הממצאים : the above findings are suggestive for chronic neurogenic changes in muscles, innervated by c3-c4,c5-c6, c7-c8 rt 1. מה הפירוש של כל הנאמר ? 2. בהנחה שאני לאחר תאונה דרכים מזה 3 שנים כריתת דיסק וקיבוע C6-7 עם חולשה וירידת תחושה ביד שמאל . ועכשיו גם ימין המצב הולך ומדרדר יחסית בקצב מהר . מה ניתן לעשות על מנת לעצור הידרדרות ולמנוע כאב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הממצאים מורים על כך שישנה פגיעה עצבית מתמשכת (לא חריפה) בשורשי עצבים שמקורם בגובה חוליות הנ"ל. כלומר, הרקמות הללו נפגעו כתוצאה מהטראומה והפגיעה של הדיסק וכיום ניתן לראות את הפגיעה בהולכה החשמלית, אשר גורמת לירידה תחושתית ביד. ראשית אני מציע לראות אורותופד מומחה עמ"ש אם טרם ראית לאחרונה. בנוסף ועל פי המלצת הרופא, לפנות לפיזיותרפיסט. גם דיקור סיני יכול לסייע בהפחתת הכאבים. בהצלחה !

08/07/2012 | 21:47 | מאת: מ

אני בת 20, ובשנה וחצי האחרונות רוקדת באופן די אינטנסיבי (בלט קלאסי, מודרני וג'אז) זה זמן רב שיש לי כאבים בקרסול שמאל, שאובחן בMRI לפני כחודשיים כקואליציה של פסט מדיאלי: "פלנו וולגוס ניכר. ללא תנועה סאבתלרית משמאל. אבדוקציה של כף הרגל. רגישות במשוש באזור navicular tuberosity יותר משמאל. כח גס TP תקין". ובהמשך כתוב: "osprenavicular מחובר, יותר בולט משמאל. מיפוי עצמות קליטה בנביקולר טוברוסיטי משמאל." לפני כשלושה שבועות בקפיצה לא טובה בשיעור בלט נקעתי את הקרסול. ומאז אני עדיין מתקשה מאוד לבצע אלמנטים בסיסיים ביותר בריקוד, המלווים בכאבים רבים תוך כדי ואחרי, בנוסף לצליעה ברגע שהמפרק מתקרר קצת אחרי השיעור. בעקבות הנקע אני מטופלת בפיזיוטרפיה ע"י עיסוי נקודתי וkt tape במקרים אחרים של נקעים בקרסול נאמר לי שהשיקום מהיר יותר ואחרי שלושה שבועות כבר הייתי צריכה להחלים. כמה זמן לדעתך יקח לקרסול להחלים? מתי אוכל לחזור לרקוד? בעוד כשבועיים אני מתכננת להכנס למסגרת של שבוע אינטנסי בריקוד, האם יש סיכוי שאוכל כבר לרקוד עד אז? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מ, אם את לא רקדנית מקצוענית, אני הייתי מציע לך לקחת את הזמן ולא לחזור לפעילות אינטנסיבית לפני שאת מסוגלת לקפוץ ולרוץ ביציבות ועם רמת כאב סבירה. משך ההחלמה מנקע נע בין שבועיים לשישה שבועות וכמובן שיש מקרים חריגים, זאת בהתאם למצב שבטרם הפציעה. כרגע, את צריכה להמשיך לשקם את הקרסול על ידי בצוע פיזיותרפיה למצב החריף וגם בהמשך, כדי למנוע כאבים מתמשכים שהיו גם בטרם הפציעה. על מנת לעשות זאת יש צורך ביישום תוכנית תרגול לטווח ארוך של מספר חודשים. כמובן בשלוב עם הריקוד, ברגע שמצב יאפשר זאת. עצתי- אל תמהרי לחזור לפעילות. בהצלחה !

הפיזיוטרפיסט שאני מטופלת אצלו אמר שאם אני רוקדת אז זה מספיק, ונתן לי תרגילי מתיחות עם גומיה, זה משהו שמספיק בעיניך?

07/07/2012 | 13:55 | מאת: נ. מושקוביץ

סבתא שלי שברה לפני 3 ימים את האגן מאז היא מאושפזת בבית חולים ללא טיפול ממשי (הוחלט לא לנתח) רציתי לדעת מהם התנאים לשיקום וכיצד ניתן להתחיל בתהליך תודה

08/07/2012 | 07:44 | מאת: ירון123

שלום . ראשית יש לתת לשבר אפשרות להתאחות - לא מניעים את מקום השבר ותוך 6 שבועות מצפים להתחלת איחוי . צילומי ביקורת מראים את התקדמות האיחוי. כמובן שגם ב6 השבועות לא נתן להשאר בלי תנועה ויש להקפיד על הנעת כול המפרקים שלא מערבים את האגן ) צוואר כתפיים גב עליון כפות רגליים וכולי ) והכול בלי להזיז את השבר. חשובה גם תנוה של כול הגוף ושנויי תנוחה ע מנת למנוע היווצרות פצעי לחץ. ברגע שיש החלמה של השבר מתחילים הפעלה ושיקום מדורג בהתאם ליכולת החולה . לסיכום - כעת יש מקום להפעלה בהתאם ליכולת עם תזוזה מינימלית . התיעץ עם רופא המחלקה לגבי פיזותרפיה . רפואה שלימה . ירון טילינגר.

03/07/2012 | 06:25 | מאת: מרי

שלום , לפני כ-4-5 חודשים נפלתי מסקייטבורד (אחורה) על הגב. מאותו רגע לא מפסיקים לי כאבי גב. אני מציינת שעד אותו זמן הלכתי כל הזמן לחדר כושר , במיוחד ספינינג , ואחרי זה המשכתי ללכת לחדר כושר אך הפסקתי ספינינג כי הכאבים היו ממש חזקים . הכאב מתרכז בצד ימין של הגב. ניסיתי להפסיק ללכת לחדר כושר ולראות אם יש שיפור ואכן היה אך קשה לי להיות בלי שום פעילות גופנית. הלכתי לעשות צילום של עמ"ש וצלעות לראות אם יש בעיה וגם של שרירים . אמרו לי שלא רואים כלום וכנראה זה רק מתיחה של השריר. אחרי החזרה לחדר כושר הבנתי שכואב לי יותר מידי הגב ואני חייבת להפסיק, והתחלתי ללכת לבריכה כניסיון לפיזיותרפיה . אני גרה בחו"ל ולכן הגישה לרופאים היא מעוד מוגבלת מבחינתי.חשבתי שיש לי דלקת בעצב בצד ימין של הגב (יש לציין שלרוב הכאב מתפשט ולא ממוקד במקום אחד , והוא בא לידי ביטוי במיוחד בשעה מסויימת בלילה שגורמת לי להתעורר משינה, אך גם במהלך היום אני מרגישה, יש ימים שפחות ויש ימים שיותר ) . האם יש תנועות מסויימות בבריכה שאני יכולה לעשות כדי לשפר את הכאבים ?האם יש לי סיבה רצינית לדאוג ? איזה צילום אני צריכה לעשות כדי לראות אם יש לי באמת דלקת בעצב בגב ? (לא מקרין לשום מקום אחר בגוף ).תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תומר, מהו מיקום הכאב בגב? ייתכן שלא שברת את הצלעות אך מכה בצלעות מאחור, עשויה לכאוב תקופה ממושכת. אני מציע שתיגש לרופא המטפל. ייתכן שיפנה אותך לבצע בדיקת הדמייה נוספת- מיפוי עצמות. כאב ליילי עשוי להצביע על קיום דלקת. האם אתה מקבל טיפול תרופתי אנטי דלקתי? מומלץ. בכל מקרה יש לבצע המשך הברור לפני מתן המלצות נוספות.

03/07/2012 | 13:14 | מאת: מריאנה

שלום , תודה על התגובה המהירה ( לא קוראים לי תומר (: ) אני לא יכולה לציין מיקום מסויים בגב היות והכאבים מתפשטים. הכל מתרחש בצד ימין. זה יכול להיות באזור הגב התחתון T12-L4, זה יכול להיות באזור T7-T9 (אלו הם המקומות שהכאב יותר חוזר על עצמו ) חשוב לי לציין שזה בקירוב לעמ"ש ולא בעמ"ש עצמו ! הבעיה עם רופא מטפל שוב שאני גרה בחו"ל עם ביטוח רפואי מהארץ , ככה שכל פעם שאני פונה לרופא אני צריכה לשלם המון, לכן אני מעדיפה לפנות לרופא מטפל בארץ . ועד אז אני מנסה לעשות פיזותרפיה ממחשבה עצמית מה יכול לעזור לי ולכן פניתי לכיוון השחייה. התרופה אנטי דלקתית היחידה שאני לוקחת לכאבים היא אופטלגין , האם יש תרופה שהיית ממליץ לי (משככך כאבים יותר ממוקד לכאבים בגב ? )

01/07/2012 | 09:57 | מאת: תומר

שלום, אני כבר נואש מרופאים ופזיותרפיסטים. אף אחד לא יודע מה הוא עושה וקיוויתי שותכלו לתת לי תשובה. הייתי קופץ לגובה במשך כמה שנים ויש לי פציעה בבטן התחתונה בצד ימין. הרופא האורתופד אומר שזה Insertional rectus abdominal pain. הכאב מתעורר בדרך כלל בבוקר שאחרי פעילות גופנית של ספרינט או כל פעילות מאומצת בשרירי הבטן. זה כבר שנה+ כה ואף רופא לא מצליח להבין מה הבעיה או לפתור אותה. קיבלתי מכירורג טיפול בוללטרן בעבר.

שלום תומר, קודם כל , אל תתייאש ! באיזה ספורט אתה עוסק כיום? מה התדירות ורמת העצימות בספורט? האם קיבלת הנחיות לתרגילים בפיזיותרפיה?

24/06/2012 | 06:57 | מאת: אייל

בוקר טוב. אני סובל מהדלקת הארורה כבר למעלה מחודשיים. הפסקתי לרוץ, הפסקתי לרכוב על אופני שטח...בקיצור - סובל ! עשיתי טיפול פיזיותרפי ע"י טייפינג וגם לחיצות ועיסויים כואבים למיניהם, אבל זה עזר חלקית. הכאב אמנם ירד משמעותית אבל עדיין קיים בעיקר מייד בבוקר ובערב לאחר שחוזרים מהעבודה וחולצים הנעליים. השאלה מה עוד ניתן לעשות ? האם אולטרה סאונד, מדרסים ??? האם ניתן לחזור לספורט כל עוד הכאבים קיימים ? בברכה, אייל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . באם ניסית טיפול פיזיותרפיה ובו מיצית את הטיפול כולל תרגול מתיחות וחיזוקים של כפות הרגליים ועדיין אין הטבה מספקת , רצוי להתייעץ עם אורטופד ולשקול זריקת קורטיזון מקומית לפתרון הבעיה. כמובן שבהתאם למנח כפות הרגליים יש מקום לשקול מדרס והנעלה מתקנת אך לכך נדרשת בדיקת פיזיותרפיה ולא נתן לעשות זאת דרך האינטרנט. רפואה שלימה . ירון טילינגר. פיזיותרפיסט מוסמך.

24/06/2012 | 17:48 | מאת: אייל

תודה רבה על התשובה המהירה והמקצועית. לגבי תרגילים ומתיחות לא עשיתי כלל. אולי אפשר לקבל יותר מידע או הפניה לאתר כלשהו המסביר אילו מתיחות ותרגילים עלי לעשות ולאיזה פרק זמן? בברכה אייל

23/06/2012 | 16:57 | מאת: ריקי

שלום, שינויים דיסקוגנים מרווח דיסק c4-5-6-7 עם אוסטאופיטים אחוריים. התחלתי טיפול בשיטת אלכסנדר. מה עוד מומלץ? דיקור? פלדנקרייז? האורטופד אמר לא כירופרקטיקה כי זה יכול לגרום לשיתוק. לתשובתכם אודה, ריק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. פעמים רבות ישנם אוסטאופיטים והצרויות בצילום הרנטגן אך אין כאב והגבלה בצוואר. כך שהמצאות אוסטאופיטים והצרויות לא מחייבת כאב או הגבלה כלשהי . כמו כן אצל רבים מהסובלים מכאבי צוואר אין שום מצמצאים של היצרויות וכולי בהדמיה. לכן בטיפול בצוואר ושכמות אנו לא מיחסים את התלונה דווקא לממצאים בהדמיה אלא לגורמים רבים בהם חובה לטפל: מנח הראש ברוב שעות היום . אורך שרירי הצוואר והכתפיים מנח הכתפיים נקודות כאובות על שרירי הצוואר והכתף חוסר תנועה של הצוואר בשגרת היום *הדרכה לתרגול נכון של הצוואר ו7חגורת הכתפיים במהלך היום . את כל אלה יבדקו במכון פיזיותרפיה וטיפול מתאים יינתן. מסג' לשרירים התפוסים + תרגול מתיחות ושיפור טווחים + חימום + טיפול חשמלי תומך פותרים ומונעים כאבי צוואר לרוב. לסיכום- יש הרבה גורמי כאב בצוואר ובכולם כמעט ניתן לטפל בהצלחה רבה . אין קשר קליני בין מראה ההדמיה למצב בפועל . גש למכון פיזיותרפיה לבדיקה, טיפול, הדרכה ותרגול. רפואה שלימה .-ירון טילינגר. פיזיותרפיסט מוסמך.

21/06/2012 | 19:41 | מאת: אני

שלום בעלי בן 75 ולאחרונה החל לקבל סחרחורות האם זה בגלל חולית הצןןאר או בעיה באיזון האוזן

שלום רב. את מעלה 2 אפשרויות נכונות לסחרחורת . יש עוד סיבות אפשריות כגון חוסר איזון לחץ דם / רמות ברזל והמוגלובין נמוכות ועוד .. על מנת להתחיל טיפול יעיל אני ממליץ לגשת לרופא המשפחה ולרופא אף אוזן גרון על מנת לבדוק כל אחת מההשערות. בהתאם לממצאי הבדיקות יותאם טיפול ץ יתכן ותופנו למכון פיזיותרפיה בהמשך אך ראשית כדאי לבצע בדיקות עם רופא המשפחה ורופא אף אוזן גרון כאמור . רפואה שלימה . ירון טילינגר. פיזיותרפיסט מוסמך.

21/06/2012 | 16:35 | מאת: גולד

אני כמעט בטוח שהכאב נובע לא מהשריר אלה מהעצם עצמה. ולא עצם השוקית(fibula) אלה דווקא מעצם השוקה(tibia) כי אני מרגיש שזה כאב לתוך פנים של הרגליים. בשתי הרגליים. הכאב תמיד לאחר ריצה של כ20 דקות רצופות או קפיצה על חבל. אשמח לקבל תושבה בהקדם. אני מאוד רוצה להיכנס לכושר והדבר מונע ממני זאת. תודה מראש.

19/06/2012 | 15:53 | מאת: ליאור

קיימת אצלי מזה מס' חודשים אטרופיה של שריר השוק. אני לאובד עצות, מלבד האבחנה הראשונית לא התחלתי בטיפול. כנראה שהאטרופיה החלה בשל דלקת חריפה בעצב הסאיטי. האם יש פתרון לבעיה זו ? או שזה אבוד... האם עלי לפנות לאורטופד או נוירולוג והאם בקופה יש מומחה לבעיות מסוג זה. תודה.

שלום ליאור, אם טרם התייעצת עם אורתופד, אני ממליץ לך לעשות זאת. אתה יכול להעזר באתר מכבי. יש גם אורתופדים מומחים לעמוד שדרה. לגבי הפתרון, אל תתייאש, אמנם ההתאוששות של עצב פגוע עשויה לארוך תקופה ממושכת אך כאשר העצב יתאושש גם השריר יתחזק. אני ממליץ שתפנה, בהמלצת רופא, לפיזיותרפיסט בקופה, ולקבל המלצות לטיפול בבעיה: חזוק השרירים ברגל ומעקב אחר המצב. בהצלחה !

10/06/2012 | 12:24 | מאת: שרה

אמי סובלת מכאבי גב במשדך שנים , לפני מס שנים טענו כי יש לה פריצת דיסק אך כעת לפי צילום אין כל ממצא שמצביע על כך . היא ביקשה ייעוץ מרופא המשפחה שפוטר אותה בכל פעם בתשובות מתחמקות וממאן לעזור . הנ"ל פוגע בתפקוד ומקרין על הרגל עד למצב בו אינה יכולה ללכת או לתפקד . אילו שירותים של הקופה יכולים לסייע לה? אודה מאוד לעזרתך

שלום שרה, אכן, אין בהכרח קשר בין ממצאי בדיקות הדמייה לבין התלונות. יחד עם זאת, אני מציע להתייעץ עם אורתופד מן המניין או אורתופד המתמחה בבעיות עמוד שדרה. ניתן למצא זאת באתר מכבי. בנוסף, אני ממליץ להתייעץ עם פיזיותרפיסט. מכיוון שמדובר בבעיה מתמשכת, רצוי שהפיזיותרפיסט יבדוק אותה ויתאים לה טיפול שיכלול בין היתר, תוכנית תרגילים ופעילות גופנית על מנת להקל על הכאבים, לחזק את השרירים סביב עמוד השדרה והגפיים התחתונות ומתיחות. בהצלחה !

17/05/2012 | 21:35 | מאת: כאבי חגורת כתפיים

אני מחפשת פזיוטרפיסט שעובד ביום שישי עבור בחור עם בעיות בחגורת הכתפיים אפשר גם המלצה לעבודה באופן פרטי

לקריאה נוספת והעמקה

בהצלחה . ממליץ לפרסם גם באתר העמותה לקידום הפיזיותרפיה . ירון טילינגר .

שלום, שמי עופרי ואני סטודנט מחיפה. לפני כשנה נתפס לי הצוואר בצד שמאל, הלכתי לאורטופד ובעקבות הפגישה איתו לקחתי 10 ימים את התרופה "ברקסין" ומספר טיפולי פיזיותרפיה. הכאבים עבור לאחר כמה שבועות. לפני כחצי שנה החלו שוב כאבים, הפעם בצד הימיני של הצוואר. הכאבים אמנם לא חזקים, אך אני מוגבל במידה מסויימת בתנועת הראש לצד ימין ואני נמנע מלעשות תנועות חדות. הלכתי פעם נוספת לאורטופד, קיבלתי שוב "ברקסין" 10 ימים, לא הומלץ על צילום (בגלל נושא הקרינה) והלכתי לכ-8 טיפולי פיזיותרפיה של קופת החולים (בהם נוסו סוגים שונים של מתיחות בעיקר). כל הנ"ל עזרו במידה מועטה. כעת אני במצב שהכאבים הקלים וההגבלה בתנועת הראש לצד ימין לא עברו. שאלותיי הן: •איזה טיפול כדאי לי לנסות עכשיו אם בכלל? פיזיותרפיה באופן פרטי, כירופרקטיקה, עיסוי, משהו אחר? •האם כדאי לי להתייעץ עם אורתופד פעם נוספת? אם כן, לאיזה סוג של אורתופד כדאי לי ללכת? •האם לעשות צילום? הוזהרתי בכל מה שקשור לעניין ההקרנה. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . האם הארגונומיה שלך - סביבת הלימוד והעבודה מותאמות ? אם לא אז רצוי לטפל בכך . מעבר לכך - כאב בן שנה הוא כרוני ויקח זמן לפתרון שלו אך זו לא יסיבה להתייאש אלא לתרגל ולמתוח את הצוואר בעדינות ובסבלנות. אם למדת תרגול מתיחה לצוואר בעיקר תרגול לטווח המוגבל התמד בו כמה פעמים ביום לאורך 3 חודשים לערך עד שתתחיל להרגיש שהטווח משתפר. באם לא למדת תרגול ממליץ לגשת למכון פיזיותרפיה למטרה זו. עיסוי יכול גם לעזור בשחרור רקמה רכה תפוסה . אני לא רואה טעם בצילום או רופא לפני שתנסה תרגול עדין מרובה ולאורך זמן+ תיקון ארגונומיה אם צריך. לסיכום- יש מקופ לפיזיותרפיה עם סבלנות ותרגול רב . בהצלחה . ירון טילינגר.

02/05/2012 | 21:31 | מאת: ברך כואבת

אני מאובחנת ב OA בברך שמאל ומקבלת דעות סותרות לגבי יעילות של הליכה יומית. האם מותר ללכת, לאיזה מרחק ובאיזה תדירות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המחקרים המעודכנים לשלוש השנים האחרונות תומכים בבצוע פעילות גופנית בעצימות קלה-בינונית במצבים של אוסטיאוארטרטיסיס בברכיים (O.A). הליכה היא אחת מהפעילויות שיכולה לסייע בהתמודדות עם הבעיה. יש להמנע מהליכה עם כאב בעוצמה בינונית ומעלה (יותר מעוצמה 4 מתוך 10). ניתן להעזר בהליכה עם מקלות הליכה (מקלות טיפוס הרים)- ניתן לחפש פרטים על כך (הליכה נורדית). יש להתחיל בהדרגה תוכנית הליכה- החל מרבע שעה ולהעלות את משך הזמן בהדרגה עד ל 50-60 דקות(5 דקות נוספות כל שבוע). ניתן להתחיל בפעמיים-שלוש בשבוע ולהעלות ל4-5 פעמים בשבוע בתוך 12 שבועות. בהצלחה !

27/04/2012 | 16:21 | מאת: חנה

שלום, אני בת 63, ונפלתי מגובה כסא על עצם הזנב. מאז אני סובלת מכאבים בעיקר בישיבה ובקימה מישיבה, אך גם בשכיבה. כאשר אני עומדת המצב טוב. המכה נראית מכה יבשה. האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לפתור את הבעיה ולהקל את הכאבים? תודה

שלום חנה . באם לא היית אצל הרופא אני ממליץ על כך על מנת לוודא שלא נגרם שבר או תזוזה של העצם מהמכה . בהנחה שאין שבר מעורב בהחלט נתן להקל על הכאב בעזרת תרגילים ותנועה ואני ממליץ לך להגיע למכון פיזיותרפיה עם הפניה לטיפול בכאב הגב על מנת לקבל כלים לבעיה . בנוסף לתרגלים שיותאמו לך נתן גם להיעזר בטיפולים חשמליים להורדת כאב וכן בטכניקות ידניות כגון עיסוי לרקמה רכה אם היא כאובה . לעיתים נעזרים בשלב הראשון גם בחגורת גב שמייצבת את איזור הכאב . לסיכום- תרגול שיותאם לך יחד עם תמיכה ידנית ומכשורית לכאב יכולים לסייע ואני ממליץ להגיע למכון פיזיותרפיה לאחר ביקור אצל רופא המשפחה רפואה שלימה . ירון טילינגר . פיזיותרפיסט .

11/04/2012 | 00:06 | מאת: גל

שלום אז ככה אני בן 15 ויש לי הרבה כאבים בברכיים ובשוק בזמן ואחרי מאמץ הלכתי כבר ל3 אורטופדים וכולם אומרים שהם לא רואים כלום בשוק גם אחרי צילום והם אומרים שכנראה יש לי שברי מאמץ קלים ושאנ יצריך לנוח שבוע, נחתי כבר חודש כמה פעמים וזה לא עובר אני כבר נואש ולא יודע מה יש לי בשוק, לפני כמה ימים אחרי 4 חודשים של מנוחה חזרתי (התאמנתי באקרובטיקה אבל זה כואב גם בריצות וכ'ו) וחזרו כל הכאבים אני מכיר עוד בן אדם שעושה בדיוק אותו ספורט כמוני וגם הוא לא יודע מה יש לו בשוק, הוא עובר מרופאים לרופאים ועכשיו או הולך לפיזיוטרפיה, הכאבים עם בשוק למטה. בקיצור חיפשתי עכשיו באינטרנט ומצאתי בדף באנגלית שמה שכנראה יש לי זה תסמונת תא, נפיחות של השרירים בתוך התא והלחץ פוגע במחזור הדם ובתפקוד של רקמות בחלל, ורשום שמי שיש לו את זה כנראה צריך שחרור לחץ כירורגי אפשר עזרה, אתה יכול להגיד לי אולי מה יש לי דרך פה? או להפנות אותי לבן אדם שידע מה יש לי ויוכל לעזור לי אני ממש נואש אנו היפר אקטיבי ואני מושבת בגלל זה ואני מת לצאת להתאמן ואני מתוסכל שאני לא יכול הייתי ב 3 אורטופדים וההורים שלי לא מסכימים לקחת אותי לעוד רופאים כי הם חושבים שאני מדמיין הערה: יש לי פלטפוס אם זה משנה אבל אני עם מדרסים תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . קשה לתת תשובה בלי לבדוק את הרגל בצורה מסודרת לכן אני ממליץ לך להגיע לבדיקה מלאה במכון פיזיותרפיה . הבדיקה כוללת הערכה של תפקוד הרגלובכלל זה מנח כפות רגליים ומנח ברכיים . טווחים כח יכולת יצוב ועוד. בהתאם לממצאים ולמטרה תותאם לך תוכנית טיפול מלאה שתכלול תרגול מואם ויתכן שימוש באמצעם נוספים ידניים או חשמליים. גש עם הפניה לפיזיותרפיה מרופא המשפחה והתחל טיפול . רפואה שלימה .ירון טילינגר.

10/04/2012 | 08:19 | מאת: Boris

המליץ לי פיזיותרפיסת על מדרסים ו"שיטת פלדנקרייז" על מנת לאזן את הגוף עקב עקמת הקיימת מגיל צעיר מוקדם אך בסוף הטיפול לא נתן לי שום פתק/מסמך שמעיד על המלצתו. האם קניית מדרסים מחייבת מסמך מפיזיוטרפיסת /רופא משפחה / מומחה אורטופד כדי שאוכל לקבל הנחה של מכבי עבור רכישת מדרסים? אותו דבר בנוגע ל"שיטת פלדנקרייז" - האם יש חסות ע"י מכבי ומחייב הפנייה מפיזיוטרפיסת / מומחה אורטופד? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בכול קופה יש נהלים לקבלת טיפול רפואי . מציע לך לפנות למשרד הסניף ולקבל את התשובות או לשאול ישירות את הפיזיותרפיסט . רפואה שלימה . ירון טילינגר .

26/03/2012 | 21:11 | מאת: ארז

שלום שבוע שעבר קיבלתי מכה בכתף מרכב הייתי אצל אורטופד והוא נתן לי כדורי נגד כאבים ושלח אותי לאולטאסאונד וזה לוקח זמן האם ניתן להתחיל טיפול פיזיותרפי הוא לחקות לתשובה והאם זה יכול לעזור לי במידה שהכול תקין בבדיקות

שלום ארז, האם ביצעת צילום רנטגן? במידה ונשלל שבר רצוי להתחיל בפיזיותרפיה כמה שיותר מהר על מנת לזרז את תהליך ההחלמה. הפעלת הכתף בפיזיותרפיה תעשה באופן מדורג כך שאין לך סיבה לחשוש. כמובן שאתה צריך לקבל הפניה מהאורתופד או מרופא המשפחה שלך (במידה והאורתופד לא זמין בימים הקרובים) להתחלת פיזיותרפיה. רפואה שלמה.

19/03/2012 | 20:54 | מאת: דורית

שלום רב. אני בת50.סובלת מכאבי ירכיים צדדיים ואחוריים,ברכיים ומסביבם,במיוחד רגל שמאל. מזה כחודש מקבלת טיפולים פעם בשבוע בגלי הלם,באופן פרטי. סובלת גם מהיצרות המרווח בליטת דיסק L4-L5-S1 שינויים ניווניים ולחץ על שורשי העצב ולפי המלצת והפניית רופא מרדים בקופת חולים,בעוד שבועיים אני מוזמנת לב"ח לקבלת זריקה אפידורלית L4-L5-S1 תחת שיקוף. שאלותיי-מה זה הזריקה הזו תחת שיקוף בב"ח? איך היא מתבצעת? לדעתך הערכתך-מתי היא אמורה להתחיל להשפיע ולמשך כמה זמן? גם לאחריה אני אמשיך לסבול מכאבי גב תחתון ורגל שמאל? מותר לי?לקבל הזריקה הזו בב"ח למרות שאני מטופלת בגלי הלם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . השאלות שלך צריכות להגיע לרופא המרדים ולמטפל בגלי ההלם, אנו בפיזיותרפיה לא עוסקים בהזרקות ולכן לא נכון שאענה לך מאחר ואינני מומחה בתחום. רפואה שלימה . ירון טילינגר. פיזיותרפיסט.

19/03/2012 | 18:01 | מאת: חן

שלום, מזה חמישה ימים שאני סובלת מכאבים מעל כף הרגל ועד הברך- בצד האחורי הפנימי. כתוצאה מפעילות גופנית אירובית שכללה גם קפיצות חדות שכללו מתיחות באזור הנ"ל.(אני בת 23) הייתי היום אצל אורטופד הוא בדק בעזרת לחיצות ומתיחות פשוטות שונות, ואמר שזה כנראה מספר קרעים בשרירים שבאיזור, ונתן לי וולטרן אקטי גו-כדורים וכן דיקלופנק סודיום 1%- משחה. קראתי לאחר מכן באינטרנט שיש לעשות אולטראסוונד מקומי ותרגילי פיזוטרפיה לשיקום השריר. (אני מעוניינת לחזור לפעילות גופנית כמה שיותר מהר..) שאלתי היא מי אמור להפנות אותי לאולטראסוונד ולפיזוטרפיה? (התורים לאורטופדים מלאים לגמרי! במקרה היה מישו שביטל ונכנסתי היום..) ומה עוד אפשר לעשות כדי להקל, הליכה פשוטה בבית היא עיניין שלוקח זמן בצעדים קטנים במשיחת הרגליים על הרצפה.. המון תודה רבה מראש! חן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב . בהחלט יתכן מצב של קעים קטנים בשרירי השוק . רצוי להגיע למכון פיזיותפריה על מנת להחזיר לשריר את הגמישות והכוח הנדרשים לו. הפניה למכון פיזיותרפיה נתן לקבל מרופא המשפחה . רפואה שלימה . ירון טילינגר . פיזיותרפיסט .

16/03/2012 | 16:17 | מאת: מיה

שלום ! יש לי כאב ראש אחורי מצד אחד. הייתי בטיפול פיזיוטרפיה לצוואר והפיזיוטרפיסת חלץ לי על נקודות בוואר שעוררו את הכאב הנרגש בראש בד"כ. ובנוסף הייתה לי תנועה אתמול שבה הזזתי את הראש אחורה וימינה ואז הרגשתי כאב עצום בחלק האחורי של הראש עם סחרחורת. איך ניתן להסביר את זה ??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיה, התופעה של כאב ראש ממקור צווארי מוכרת ודי שכיחה ולעיתים מלווה גם בסחרחורת לא סבובית. כאב ראש צווארי נובע מלחץ של השרירים בצוואר על העצב הנותן תחושה לאזור הגולגולת. הטיפול בפיזיותרפיה כולל עסוי השרירים בסמוך לעמוד שדרה צווארי, הנעת המפרקים בחוליות עמוד השדרה בצוואר העליון ובגב העליון ותרגילים למתיחת השרירים והנעת המפרקים באזורים אלו. ייתכן שלאחר הטיפול יופיעו כאבים וזו תגובה נורמלית. אם הכאבים מתעצמים במידה רבה ו\או נמשכים יותר ממספר שעות ברציפות כדאי לעדכן את הפיזיותרפיסט. בהצלחה.

14/03/2012 | 13:21 | מאת: אתי

שלום רב. שמי אתי,בת50. סובלת מבליטת דיסק והיצרות L5-S1 L4-L5 טיפולי פיזיותרפיה והירופרקטיקה שונים למשך שלושה חודשים, בקופת חולים דרך כללית מושלם,לא עזרו לי,לא שיפרו את מצב בריאותי. לפי בדיקה ומימצאים של ct עם המלצה ומכתב הפניה של האורטופד,שלשום ביום ראשון ניגשתי אל מכון גלי הלם וקיבלתי טיפול ראשון.הטיפול נעשה פעם בשבוע באמצעות פיזיותרפיסטית מוסמכת בראשל"צ. אני סובלת מכאבי גב תחתון,ירכיים צדדיים אחוריים ברכיים ושוקיים,בעיקר רגל שמאל. מדוע אין בסל הבריאות טיפולים בגלי הלם? מדוע אינם ולא ברשותכם בקופות חולים במכוני פיזיותרפיה? האם הוא יעיל,מה המכשיר הזה עושה ששום מכשיר ואף פיזיותרפיסט/ית בקופת חולים לא יכולים לעשות? למה רק פעם בשבוע הטיפול בגלי הלם ולמה אסור פעמיים או שלוש פעמים בשבוע? תודה רבה מראש עבור תגובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי, טיפול גלי הלם לא נמצא בסל הבריאות מכיוון שאין עדיין מספיק מידע מבוסס שקבע שאכן הטיפול יעיל לבעיות אורתופדיות שונות. זו גם הסיבה שהטיפול לא ניתן במכוני הפיזיותרפיה. לגבי התדירות של הטיפול אני מציע שתבררי עם הפיזיותרפיסטית שמטפלת בך. מאחל לך רפואה שלמה. שרון זגון, פיזיותרפיסט מוסמך

14/03/2012 | 09:21 | מאת: ל

יש לי רעד בפעולות עדינות ביד ימין. איך קוראים לזה מבחינת הטונוס? לפני 25 שנים היתה לי פגיעת ראש טראומטית וזה נשאר מזה. מביך אותי לשתוךת מספל או להחזיק מזלג/כף/כפית. אני רוצה לחזק את היציבות של היד. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ל, רעד בלתי נשלט קשור לפגיעה עצבית מרכזית, קרי המוח. כנראה שהייתה פגיעה מוחית קלה באזור המוטורי האחראי לוויסות המתח בשרירי הגפיים, במקרה שלך ביד. אני מציע שתפנה למרכז שיקום יום נוירולוגי באזור מגורייך (צפון,שרון,שפלה). שם תוכל לעבור אבחון ולקבל ייעוץ ממרפאה בעיסוק. תחילה עלייך לפנות לרופא המשפחה על מנת שיפה אותך למרכז שיקום יום הנ"ל. בהצלחה. שרון זגון פיזיותרפיסט מוסמך.

14/03/2012 | 15:47 | מאת: ל

אני לא גרה בצפון לא גרה בשרון ולא גרה בשפלה.לרופא משפחה הלכתי מזמן לקבל הפניה לריפוי בעיסוק, ולא נעים לי כל כך לדבר איתו. איפה עוד יש מרכזי שיקום נוירולוגי?