פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

מהו טיפול פוטודינמי? המילה האחרונה בטיפול בגידולים ובנגעים למיניהם באמצעות חומר הניתן במריחה שמחסל אותם באופן ממוקד, ושפעולתו מעוררת ומבוקרת באמצעות אור - כל זאת ללא ניתוח וללא צלקות. הפורום מתמקד בבעיות העור המטופלות בשיטה הפוטודינמית: - יבלות ויראליות - גידולי עור שפירים וסרטניים - אקנה - פסוריאזיס - נזקי שמש - הצערת העור וטשטוש קמטים - נימים ואדמומית מטרת הפורום הינה לספק מידע על מחלות אלו, לחשוף את המטופלים לטיפול הפוטודינמי החדיש והיעיל, ולתת מידע והשוואה עם חלופות טיפוליות אחרות.
2075 הודעות
2019 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

26/10/2014 | 16:46 | מאת: יואב

קראתי בפורומים שונים שישנם מטופלים שלא הועיל להם הטיפול הפוטודינמי ואיזה בחור שציין שהעור שלו היה אדום במשך שבועיים והוא היה צריך לשקם אותו בטיפולי ipl ..אני סובל שנים מאקנה רוזיצאה מלווה בעור שומני הייתי בעבר בייעוץ אצלך ואני דיי מיתלבט שמה הטיפול לא יהיה אפקטיבי בשבילי האם מטופלים שהטיפול לא עזר להם כביכול בעיה שלהם הן כספית והן נפשית אשמח לתשובה .

טיפול פוטודינמי לאקנה רוזצאה הוא מצוין ובטיחותי. רוב המטופלים מרוצים אבל יש בודדים שלא עוזר להם. עדיין זה הטיפול הכי טוב שאני מכירה למחלה זו, אבל זו החלטה שלך. אמרת שהיית בייעוץ לפני שנים, וגם לסבול שנים ממחלה ולא לעשות דבר זו בעיה.

26/10/2014 | 12:21 | מאת: אלחו

לפני כשבוע ימים יצא לי מן ורוגה באזור שוק הרגל , אינני בטוח שהיה שם נקודת חן לפני אך אינני יכול לשלול זאת , צבעה ורוד בתחתית ומעט חומה מעל , איננה כואבת . ישנה עליה גם שיערות שהיו לפני זה על העור . מה מומלץ לעשות בנדון. ?

צריך בדיקה רפואית, ואם יאובחן כשפיר אין צורך לטפל.

24/10/2014 | 12:28 | מאת: משה

שלום מזה מספר שבועות שהראש מגרד החלפתי מספר שמפו ולא עוזר כמו כן בדקתי שאין לי כינים כי אין לי מגע עם גורמים ה ילדים או כל גורם אחר. גם קשקשים אין לי ופשוט מגרד ונניח אני שוטף מנגב טוב טוב לאחר כשעה שעתיים מתחיל הגירוד שאלה ממה יכול לנבוע דבר שכזה. נ.ב במשך כ-2 חודשים לקחתי בהזרקה ביתית אנטיביוטיקה האם יכול להיות השלכות למיניהם. תודה על התשובה משה

יש סיבות רבות לגרד, כגון אם אתה לוקח אנטיביוטיקה יכולה להיות תגובה אלרגית. צריך לגשת לרופא לבירור ואבחנה.

22/10/2014 | 10:36 | מאת: גלית

אובחנתי כסובלת מאטיפיקל (לא טיפוסי) פיטריאזיס רוזאה. אני מטופלת בכדור שנקרא פרדניזון וקרם דרמובט כבר 5 ימים אך אין כל הטבה אלא רק החמרה. הפריחה והגרד מופיעים בכל הגוף כולל הפנים הגפיים וממש בכל הגוף. יש הגורסים כי הטיפול בסטרואידים רק מגביר ומאריך את משך ההחלמה. רציתי לדעת את דעתך ומה ניתן לעשות עם הגרד הבלתי נסבל המדיר שינה מעיניי?

גם כדורי אנטיהיסטמינים יכולים להקל על גרד, וגם כדורים פסיכיאטריים יכולים להינתן במינון נמוך נגד גרד. כדאי להתיעץ עם רופא המשפחה.

19/10/2014 | 18:47 | מאת: חוה

לבתי הופיעו נקודות קטנות שחורות בכפות הרגליים ובאצבעות הרגליים . איך לטפל בתופעה הזו? האם זו פטרייה ?

נשמע כמו יבלות וירליות. תיפנו לרופא עור כדי לתת אבחנה מדויקת ומבוססת על בדיקה.

בנוסף למה שכתבתי למטה, יש אפשרויות נוספות וצריך בדיקת רופא.

18/10/2014 | 18:05 | מאת: גלית

כבר 5 ימים עם פריחה בכל הגוף, בעיקר בחזה צוואר ובטן עם גירוד עז, הייתי אצל רופא עור שאמר שזה נראה לו ויראלי , הגעתי למיון וקיבלתי זריקה כדורים סטרואידים, המצב רק מתדרדר. במיון ביקשו שאגיע למרפאת חוץ לדר גולד. לא באור אם מדובר באלרגיה או בפריחה ויראלית. מה לעשות?

אי אפשר לטפל בזה דרך מחשב. כדאי לך לקבל את ההמלצה לפנות למרפאות חוץ לדר' גולד.

שלום רב, אני לא בטוחה שזה הפורום אבל כנראה שתוכלי ליעץ לי: יש לי ילדה בת 10 שמאז שהיתה תינוקת והייתי מורחת לה קרם החתלה, לא מפסיקה להשתמש בקרם הזה פשוט כי מגרד לה והרבה פעמים גם אדום ושורף לה. הבעיה שעכשיו מתחילות לצמוח לה שערות ערווה והיא מאוד סובלת ובכלל אני חושבת שזה לא בריא למרוח קרמים שם כל החיים. היא משתמשת בקרם החתלה וולדה. רופאת הילדים רשמה לה קרם שלא דורש מרשם שמורחות נשים כשיש להן פטריה זיהום בקטריאלי אבל זה לא עוזר והרופאה לא רוצה להפנות אותנו לרופאת עור. האם אני סתם הסטרית? יש לציין שזו פעם ראשונה שאני מנסה לטפל בזה והילדה כבר בת 10 אבל לאחרונה מאוד סובלת ומתלוננת יותר

את לא צריכה את רופאת הילדים שתפנה אותך לרופא/ת עור בקופת חולים. אינני יודעת באיזו קופת חולים בתך חברה. אני חברת קופת חולים מכבי וכשאני זקוקה לרופא עור אני פשוט בוחרת רופא ומתקשרת לקבוע תור. במידה ובתך תהיה זקוקה למומחה מסויים, רופא העור כבר יפנה אותך הלאה וגם ינחה אותך בדיוק למי. אז עברי על רשימת רופאי העור באיזור מגורייך ואפילו את יכולה להתעניין ברופא עור עם התמחות רפואת עור פדיאטרית. גם אם אין ויהיה צורך בכך רופא העור הרגיל, כפי שאמרתי, יפנה אותך הלאה. בהצלחה.

17/10/2014 | 13:21 | מאת: המודאגת

שלום, יש לי נקודת חן בישבן מעט בולטת ושחורה בגודל 4מ"מ.לפני מספר ימים הבחנתי שהחלק הבולט שלה התייבש ונפל. הלכתי לרופא עור והוא אמר שהחלק שנפל יצר זיגזג בנקודה וכעת היא לא סדירה והחליט לשלוח אותי לפלסטיקאי. הפלסטיקאי התבונן ואמר שנראה לו שפצעתי את הנקודה, משהו שלא נראה לי. מה זה הזיגזג שראה רופא העור ומאיזו סיבות יכולה נקודת חן להתייבש וליפול

שומה יכולה ליפול מסיבה לא ידועה. בדיקת הפלסטיקאי נועדה לקבוע אם הנקודה שפירה או מסוכנת וחיבת הסרה, ולפי מה שכתבת לא הומלץ להסיר אותה.

16/10/2014 | 14:50 | מאת: אני

רציתי לברר האם טיפולים פוטודינמיים יעילים כנגד נוירופיברומות ואם כן האם יעילותם חלקית או מלאה. האם יש לך ניסיון בטיפול בחולי N.F ואם כן, האם נוסה הטיפול על פיברומות פנימיות או חיצוניות (אני יודעת שמדובר ברפואת עור אבל קראתי שטיפולים מסוג זה מוחלים גם על גידולים פנימיים)?. בתודה מראש ובכבוד רב, אני

טיפול פוטודינמי לא יעזור לנורופיברומות

14/10/2014 | 22:50 | מאת: אורח

הייתה תקופה שיצא לי להיות הרבה בסביבות חוץ, שטח, אדמה, לכלוך וכדומה, אך אני מנסה לשמור על היגיינה. אחרי זה הופיעה לי נקודה קטנה בכרית כף היד שהלכה והתפתחה, ובהתחלה נראתה כמו מוגלה, אז ניסיתי לפוצץ את זה אבל זה לא הלך. לאחר מכן, לאחר מספר חודשים, שמתי לב שזה ממש גדל ונהיה בגודל של לפחות 5 ס"מ, וזה המשיך לגדול עד עכשיו. שמתי לב שיש בפנים כל מיני קוצים שחורים ארוכים (המון, ארוכים מאוד, חלקן דקות וחלקן ממש גדולות). אז פתחתי את זה והתחלתי להוציא אותם, אחרי שניקיתי את זה, ניקיתי הכל עם אלכוהול. ועד כה הדברים השחורים האלה ממשיכים לגדול ולהופיע שם משום מקום, ואני כל פעם מחדש מוציאה אותם ומטהרת את ה"פצע". האזור הזה נהיה כמו חור ממש עמוק בכרית כף היד שממשיך לגדול ולהתעמק ואני נסיתי ללכת ולבדוק אבל אומרים שזו יבלת. אשמח אם אוכל לקבל תשובה ולקבל הכוונה למה זה יכול להיות.. אני ממש פוחדת על היד.. תודה רבה!

יבלת בכף היד יכולה להיות עם נקודות שחורות בפנים אבל לא שמעתי על "קוצים שחורים ארוכים שהוצאתי". אם התיאור שלך נכון, זה מאד מוזר, ואני מציעה שלפני לבדיקה של רופא עור נוסף לברר מה זה?

11/10/2014 | 21:53 | מאת: שריה

נסגר על קצה האצבע חלון כבד, זה כאב לכמה רגעים, ואחר-כך נשאר, עד היום, כתם של דם (צבע שחור) מתחת לציפורן. יש טיפול שצריך לעשות? איך זה עובר? תודה!

אחרי מספר חודשים הציפורן מתארכת ומתחלפת ואז הכתם עובר לבד.

10/10/2014 | 14:14 | מאת: יוכבד

שלום רב, אני בת 62 ובריאה, פרט למיגרנות וכאבי ראש כרוניים מגיל 14 ועד עצם היום הזה ונוטלת משככי כאבים כל אימת שכאב הראש מתעורר. מזה חודשים רבים שהחלו להופיע לי על שתי הידיים [מהמרפק ומטה] נקודות קטנות ואדומות מאוד כמו דם. פעם יוצאת אחת, פעת אחרת שתיים בבת אחת וב-10 הימים האחרונים כל ארבעה ימים לערך מופיעות 3 -4 נקודות אדומות. כל הנקודות נעלמות לגמרי כלא היו. אני מרגישה טוב, איני חשה שינוי כלשהו. רצוני לומר שחלק מהנקודות הופכות לכתמים חומים קטנים מאוד וגם נעלמות.האם זה מוכר, האם זה קשור לגיל ולכתמים על העור? מדוע הן אדומות בצבע הדם? אבקש להוסיף כי כאשר אני נחשפת לשמש, בערב לפתע מופיעות הנקודות שהן גם נעלמות תוך יומיים לחלוטין אך, כאמור חוזרות באופן קבוע. באף מקום בגוף אינן מופיעות הנקודות. תודה רבה, חג שמח ושנה טובה,

נשמע כמו שטפי דם זעירים. לרוב בגילך בגלל שהעור נהיה דק רגיש ופגיע. רק ליתר ביטחון תגשי לרופא המטולוג לבירור.

05/10/2014 | 22:22 | מאת: לי

שלום, נוצר לי כתם כמו פס דק צהבהב מתחת לעין הרופא אמר שזה כתוצאה של עודף כולסטרול. כיום הכולסטרול מאוזן , ע"פ הרופא הכתם יכול לעבור רק לאחר שנים יש פתרון? אני מיואשת ושום מייק אפ לא מסווה....

לפי מה שהרופא אמר כנראה מדובר בקסנטלזמה - הצטברות כולסטרול בעור. לפעמים אפשר להקטין את הקסנטלזמה ע"י צריבה. תתיעצי עם רופא שעוסק בזה.

04/10/2014 | 21:04 | מאת: מירב

שלום, הסרתי נקודת חן- נגע עור מהגב וזו התוצאה שהתקבלה: Dysplastic junctional nevus, margins are free אשמח לדעת מהי המשמעות. תודה

טוב שהנקודה הוסרה משום שהיה לה פוטנציאל להשתנות. הוסרה בשלמות ואין דאגה.

30/09/2014 | 13:47 | מאת: אני

בגיל ההתבגרות התחילו להופיע לי פצעים מסביב לפטמות וראשים שחורים. המצב הלך והחמיר עם השנים. ניסיתי עם המון סוגים של סבונים וכלום לא עוזר ממש. בזמן האחרון המצב החמיר בצורה כזאת שאני מתביישת להיות באינטימיות. זה נוראי. פשוט הפצעים מכסים לי חלק גדול מהחזה. יש לציין שבפנים ובשאר הגוף אין לי כמעט פצעים. אולי לפעמים. לא ברמה כזאת. הלכתי לרופאת עור אבל היא הסתכלה רק כשהייתי בחזיה ואמרה "ככה זה הפטמה שלך" . כשרואים את התמונה בשלמותה זה פשוט מכוער ברמה מזעזעת. לא מצאתי על זה שום דבר באינטרנט. רק במצב של אחרי הנקה. אבל אני לא , אני בת 23. מה אפשר לעשות?תודה!

מה שאת מתארת נשמע כמו אקנה באיזור החזה (פחות שכיח אבל אפשרי). רופא עור יכול לטפל בזה בתכשירים שמתאימים לאקנה. אפשרות אחרת לעשות ניקוי קוסמטי ותכשירים קוסמטיים כפי שמקובל באקנה.

08/10/2014 | 11:30 | מאת: אני

ניסיתי המון דברים וכלום לא עזר.

28/09/2014 | 20:19 | מאת: אור

אני בת 58. מזה כ-7 שנים התחילו כתמי ויטילגו בכפות הידיים- בצורה די גדולה, מעט ברגלים ומס' סימנים בפנים. מהו הטיפול הטוב ביותר להעלמת הכתמים. החשוב ביותר מבחינתי זה בפנים מסביב לשפתיים. האם מומלץ לעשות טיפול בקרני UV ומה הסכנות בטיפול הנ"ל. האם יש טיפול נוסף, ומהו.

טיפול פוטותרפי UV לויטיליגו מקובל וכדאי לנסות. כאשר תגיעי למכון פוטותרפי תבקשי גם ייעוץ של רופא אחראי המרפאה כי בודקים דם, ונותנים לפעמים גם תוספי מזון.

28/09/2014 | 07:42 | מאת: אור

איזה מהקרמים קלו-קוט, מדרמה או מטריקוטן יעיל יותר בטיפול בצלקת ניתוחית היפרטרופית בת מספר שנים? האם טיפול בצלקת היפרטרופית באמצעות לייזר 1540 נ"מ אפקטיבי יותר ומביא לתוצאות אסתטיות יותר מהקרמים הנ"ל? אילו עוד אופציות קיימות לטיפול בצלקת היפרטרופית כתוצאה מניתוח?

היעילות של קרמים או טיפולים אחרים אחרי מספר שנים יורדת, אבל אפשר לנסות. יצא לי לטפל עם לייזר 1540 בצלקות שקועות והיפוטרופיות אבל לא בצלקת בולטת היפרטרופית, כך שלא יכולה להגיד לך מה סיכויי ההצלחה. אופציות נוספות הם חבישה עם ירית סיליקון, והזרקות של סטרואידים.

26/09/2014 | 00:49 | מאת: טל

שלום, קראתי בפורום שאת ממליצה על מטריקוטן צלקת. כשהתקשרתי לחברה הם טענו שהם הפסיקו לייצר אותו ובמקומו יש קרם אנטי אייג'ינג בשם מטריקוטן פירמינג. 1. האם מדובר באותם רכיבים פעילים בשני המוצרים והאם המטריקוטן פירמינג מיועד לטיפול בצלקות? 2. על פי ניסיונך, איזה תכשיר מתאים יותר לטיפול בצלקות ניתוחיות של מספר שנים וכן צלקות קטנות של שנים רבות, מדרמה או מטריקוטן?

למיטב זכרוני הקרם פירמינג מכיל מרכיבים דומים אבל פחות מרוכז. לא ניסיתי להשתמש בו לטיפול בצלקת. אחרי שנים רבות, טיפולים בכלל וקרמים בכלל פחות יעילים. צריך לבדוק את הצלקת כדי לשער אם יכול לעזור, או לנסות.

24/09/2014 | 11:50 | מאת: שמואל

שלום בזמן האחרון אחרי מקלחת יש לי מסביב לאף עור אדום, גם סתם ככה מגירודים נהיה לי אדום וגם כתוצאה מקילופי עור אשמח לדעת אם יש משחה שמורידה את זה לגמרי כי זה מאוד לא נוח לי תודה רבה

כדאי להבדק אצל רופא עור לאבחנה. קרמים ללא מרשם שאפשר לרכוש בבית מרקחת בינתיים הם טופיק-מדיס או אקניל-רוז.

23/09/2014 | 09:49 | מאת: ירון

יש לי תופעה מזה שנים של כדוריות עור קטנות ת לעיתים שזה צאד קטן זה בצורת טיפה זה התחיל בחזה ובצוואר - נאמר לי שזה קשור לזיהום ושרפו לי את זה חנקן לאחרונה זה הופיע בפנים אז רופא עור אחר חתך לי את מאז זה התפצל ל 4 ונוצר לי אחד חדש גדול יחסית באזור בית השיחי האם יש קשר לשומנים בדם - יש לי ערך של 300 למרות טיפול תקופתי האם מומלץ להסיר ? כי ממה שאני רואה זה רק גורם לזה להתפצל לעוד האם עדיף חנקן על חיתוך עם מספריים ,תהאם יש טיפול תרופתי לזה

במגבלה שלא בדקתי אותך, לפי מה שקראתי מדובר בשרכי עור. במקרה זה אין קשר לשומנים בדם. הסרתן אינה גורמת לפיצול, לדעתי קרה חד פעמי.

19/09/2014 | 11:25 | מאת: דני

שלום, אני סובל מזה מספר שנים מרזוציאה. מהם היתרונות והחסרונות בטיפול פוטודינמי עבור מי שסובל מרזוציאה? תודה

טיפול פוטודינמי עוזר לרוזצאה במרבית המקרים. המחלה כרונית, ונוטה לחזור מתי שהוא. אתה מוזמן לבדיקת התאמה ויעוץ ללא תשלום באסף הרופא 08-9779981.

מי מטפל בטיפולים פוטודינמיים לפצעי אקנה למתבגרים באזור חיפה?

לא יודעת

17/09/2014 | 09:07 | מאת: שולי

17/09/2014 | 09:12 | מאת: שולי

יש לי כדוריות שומן מתחת לעור ברגלים בידיים הרופא אמר שהגוף שלי מייצר את הכדוריות במקום שהשומן יספג בגוף נוצר כדוריות שומן העם יש דבר כזה ? העם זה יכול להתפתח לסרטן ?העם זה יכול להפריע לזרימה של הדם ברגלים בידיים הכל מתחת לעור כמו גבשושיות

16/09/2014 | 23:37 | מאת: אמיר

בתקופת הצבא היה לי אדמומיות רצינית מאוד באיזור הלחיים והמצח. טופלתי במשחת "רוזקס" וכדורי מינצקילין .. היה שיפור וכן זה עבר.. לפני כשנה התחילו לצאת לי פצעים ,שנראים כמו אקנה .. (בגיל 23) הם היו גדולים בהתחלה ורצינים , וכן זה עבר לכל הפנים , והיה מלווה באדמומיות באיזור הלחיים ואיזור המצח בין הגבות . טופלתי בכל מיני , בהתחלה אובחנתי כחולה סבוראיה דימטיטיס, לאחר מכן התברר כי אני סובל מרוזציאה .. תחילה קיבלתי רוזקס , ושלא היה שיפור קיבלתי בנוסף מינוצקילין. יש שיפור , גם באדומומיות , וגם בפצעים , פצעים כמעט ואין (כן יש כמו כתמים כאלה אדומים שבעבר היה שם פצעים אך זה לא פצע) אך עדיין אני סובל מזה , ויש אדמומיות , וכן יש פצעים , לא ברמה מחמירה כמו שהיה בהתחלה אך עדיין יש . האם אני יכול לעבור טיפול פוטודינמי ולגמור עם זה ?

טיפול פוטודינמי עוזר למרבית המקרים של רוזצאה עם או בליפצעים ומנקה את העור לתקופה ארוכה. הוא עוזר גם לסבוראיק דרמטיטיס, ויש אנשים שהמחלה אצלם מעורבת- אולי גם אצלך. צריך לקחת בחשבון שאלו מחלות שנוטות להיות כרוניות ולחזור מתי שהוא. במקרה כזה אפשר לעשות עוד טיפול ולקבל רגיעה נוספת.

שלום ד"ר שרייבר, אני בת 41, אם ל-3 קטנים. ב-4 שנים אחרונות, 2 ניתוחים להסרת גידול מוחי (אוליגודנדרוגליומה) וכימותרפיה עד לפני כ-11 חודשים. הערב, לאחר 3 חודשים של נסיון לברר ובתקווה שפצע קטן על האף ייעלם, נאמר לי ע"י כירורג פלסטי שמדובר בגידול BCC. הרופא הסתכל על הפצע (ומעין הילה שנמצאת בסמוך אליו) והסביר שמדובר בגידול ויש לבצע ביופסיה + ניתוח בשיטת מוס (Mohs) ורצוי לבצע בהקדם. כמובן שמעבר לדאגה הגדולה לבריאות, קיימת גם שאלת האסתטיקה בעקבות ניתוח כזה ולכן אני מנסה להבין את האפשרות של טיפול פוטודינמי. השאלות: 1. האם במבחינת הסיכוי להוצאה מוחלטת/חיסול מוחלט של כל התאים הסרטניים - השיטה הפוטודימנית יעילה בדיוק כמו ניתוח הMohs ? 2. האם לצורך הבדיקה הפוטודינמית אין צורך קודם לכן בביצוע חיתוך לצורך ביופסיה לזיהוי מדוייק של סוג הגידול (למשל BCC לעומת סרטן תאי קשקש) או שאין צורך והטיפול לכל הסוגים הוא זהה ? 3. האם ידוע כבר (לאור גילה הצעיר של השיטה) אם סיכויי חזרה של הגידול זהים לאחר טיפול פוטודינמית ולאחר ניתוח הMohs ? 4. להבנתי, בשיטת הMohs מבצעים חיתוך בשלבים, כשלאחר כל שלב בודקים אם החלק שהוסר נגוע או לא, עד שהחלק האחרון שהוסר מתברר כנקי. אם כך, כיצד בשיטה הפוטודינמית ניתן לוודא שהטיפול השפיע והרס גם את התאים הנגועים בשכבות עמוקות יותר בעור ? אודה מאוד לתשובותייך, בברכה, עדי

טיפול פוטודינמי מתאים למרבית סוגי הBCC, ואת זה אפשר לראות בבדיקת התאמה שמתבצעת ללא תשלום 08-9779981. מבוצעים 2 טיפולים בהפרש שבועיים ואז מגיעים לריפוי של כ 95% מהמקרים. מטפלים גם באיזור מסביב לגידול, ואם יש לו "זנבות" שאיננו רואים, אז גם הם יתרפאו. תוך 3 חודשים הגידול מתרפא ונעלם. אחד מעשרה שלא יתרפא, יצטרך ניתוח.

14/09/2014 | 09:18 | מאת: רחלי

שלום, אני בת 35 התחלתי לקחת רואקוטן 20 מ"ג כל יום. רציתי לדעת: 1. האם להעלות מינון ל- 40 מ"ג, אם כן מתי? אני שוקלת 56 קילו. 2. האם אפשר לקחת רט-אויט במקביל? 3. מתי יהיה שיפור בפנים, אני על סף ייאוש. 4. האם אקניל וואש בסדר כסבון פנים ולא מייבש מידי?

לוקח כחודשיים עד שמתחילים לראות שיפור עם רואקוטן. לגבי המינון את צריכה להחליט עם הרופא המטפל. אקניל ווש סבון מקובל לאקנה, אבל אם הוא גורם לך יובש אודם או גירוי סימן שהוא לא מתאים לך באופן אישי.

04/09/2014 | 18:41 | מאת: שני

מה הם הטיפולים היעילים ביותר כיום לסימני מתיחה לבנים?

הטיפולים המקובלים הם: גלי רדיו, לייזר, וגלגלת מחטים. השפעתם מוגבלת וחלקית. עד שלא תנסי לא תדעי אם זה עוזר במקרה שלך.

04/09/2014 | 18:39 | מאת: שני

יש לי אטרומה (נקודת חלב) פנימית בישבן בערך בגודל 0.5-1 ס"מ, היא די מציקה לי בישיבה ובולטת החוצה כעיגול קטן ולבן, ואני מאוד מעוניינת להוציא אותה, העניין הוא שהוסבר לי שבניתוח תשאר צלקת עם נטייה להתרחב, ואני רוצה להימנע מכך.. מה ניתן לעשות ?

אפשר להוציא אטרומה רק בניתוח. מומלץ לפנות לכירורג פלסטי ולבקש את הצלקת קטנה ככל האפשר.

31/08/2014 | 12:16 | מאת: אסף

שלום..יש לי פצעים על המצח וכתוצאה מכך אני משתמש בשני משחות אלו אחת בבוקר ואחת בערב לאחר מקלחת בהתאמה..מספר שאלות : 1. זה שילוב טוב? 2. יש מניעה בלעשות ספורט בלילה ולהזיע עם שימוש במשחות אלו? 3. יש לי הרגשה שמשחות אלו מוציאות לי עוד פצעים..האם זה חלק מהטיפול? בנוסף אני לוקח כבר 3 חודשים אנטיביוטיקה " רוקסו" בהמלצת רופא אבל אני לא רואה שיפור..מה לעשות?  תודה

כל הטיפולים שכתבת טובים ומקובלים. אבל לדבריך אתה לא רואה שיפור ואפילו החמרה. אז כדאי שתחזור לרופא העור. יש עשרות תרופות לאקנה ואולי במקרה האישי שלך, תנסו משהו אחר.

24/08/2014 | 18:45 | מאת: שולי

יש כדוריות שומנים מתחת לעור מלאה ברגלים העם אפשר לעשות טיפול לכדוריות להוציא אותם בבדיקה אצל רופאה עור נאמר לי שהגוף שלי מייצר אותן העם זה מסכן חיים ויכול להפוך לסרטני איך אפשר להתפטר מה הם גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה אסטטית

איני יכולה לדעת בלי בדיקה באיזה סוג גידולים מדובר. את כל השאלות האלו תוכלי להפנות לרופאים שבדקו אותך. אני מנחשת שאם היה מסוכן רופאת העור היתה מזהירה אותך, אבל כדאי שתשמעי ממנה מפורש.

31/08/2014 | 12:19 | מאת: שולי

שאלתי היתה העם קיים כזה שהגוף מייצר שומנים מתחת לעור בריכוזיות של כדורים ןעם הם יכולים להפוך לסרטניות .הרפוא עור אמר שכך הגוף שלי מייצר שומנים שכדוריות .

05/08/2014 | 16:06 | מאת: ערן

שלום רב לבני בן ה-11 יצא לפני חודש בערך נקודה כהה בעקב רגל שמאל שקצת מציקה בזמן דריכה . ניגשנו לאורטופד ילדים ונאמר לנו שמדובר בורוקה פלנטרית וצריך לבצע צריבה של הנגע. האם יש דרכים אחרות או משחה לטיפול בבעיה ,במקום לגשת לטיפול כירורגי? אשמח לקבל חוות דעת. תודה

צריבה של הנגע היא שיטה מקובלת. אפשרי גם הקפאה עם חנקן נוזלי. אני עושה טיפול פוטודינמי שזו שיטה מצוינת ותוכל לקרוא עליה באתר של אסף הרופא, אבל אני לא מטפלת בילדים.

23/07/2014 | 23:48 | מאת: עמית

דר שלום, יש לי מאז ומתמיד נקודת חן על הלחי כהה, לא גדולה אך גם לא קטנה. היום הרגשתי שכשאני לוחצת עליה היא כואבת וגם מסביב לה כאב שהולך ונעלם ככל שמתרחקים ממנה. כאב נסבל ועדין. מזה יכול להיות?

נקודת חן כואבת מחיבת בדיקת רופא. אפילו שברוב המקרים הסיבה שפשוף או מכה באזור.

13/05/2016 | 17:09 | מאת: טליה

נקודת חן קטנטנה נצאת אצלי על הלחי הרבה שנים. אתמול גיליתי קצת אדמומיות סביבה. אולי השתפשפה. האם יש צורך בבדיקה של הנקודה ?

הי דר' שרייבר, האם הטיפול מתאים ,ואם כן ,מהי מידת ההצלחה שלו בהעלמת פיגמנטציה קשה בפנים כתוצאה מהריונות? בברכה, אריאלה

צר לי אבל טיפול פוטודינמי אינו פיתרון לפיגמנטציה הורמונלית.

26/06/2014 | 09:27 | מאת: יהודה

האם ידועות השפעות ארוכות טווח של הקיורוטן על הגוף והנפש(עלול לגרום לדיכאון ) ? האם יש אלטרנטיבה טובה יותר ? והאם נהוג במקרים של הצטלקויות בעור לתת בנוסף לקיורוטן גם סטרואיד ? תודה

יש תופעות רבות לקורטן ותוכל לקרוא באינטרנט עמודים רבים עליהן. דיכאון הוא אחד הסיבוכים המדווחים ולכן זו תרופה שלא נותנים לאנשים רגישים עם עבר של חולשה נפשית, יש גם תופעות פחות מוכרות לדוגמה דילול השיער.

24/06/2014 | 23:21 | מאת: אלינור12

יש לי יבלות מתחת לגבה, והלכתי לרופא עור והוא שם לי חנקן על היבלות.. אבל מאז נהיה לי ממש אדום נוטה לחום.. וזה נראה ממש כמו כווייה! ואני ממש חוששת... האם זה יעבור לי?? תישאר לי צלקת? איך אפשר למנוע צלקת? בבקשה תעזרו לי.. זה ממש חשוב לי...

הטיפול של הקפאת יבלת עם חנקן מקובל. כתם אדום או חום לאחר הפעולה שכיח מאד ולרוב נעלם אחרי כחודשיים. כדאי לא לשזף את האזור, ולחזור לרופא העור לביקורת.

24/06/2014 | 02:33 | מאת: ערן

שלום דוקטור. אני גבר צעיר בן 22. יש לציין כי ההתפתחות המינית שלי היתה תקינה, אני בגובה נורמלי, מבנה גוף שרירי ובעל קול נמוך ובוגר. לא רק סימנים אלה מעידים על רמות נורמליות של הורמוני מין, ביקרתי אצל אנדוקרינולוג ששלח אותי לבצע בדיקות דם ובדיקות גופניות וכל הבדיקות ההורמונליות יצאו תקינות וכך גם הבדיקות הגופניות. הבעיה שלי היא שכמעט ולא צומח לי זקן, רק שפם וזקן על הסנטר [לא שיער צפוף, אלא יותר בעל מראה של נער] ועל הלחיים צומחות לי שיערות מאוד דלילות, אשר ניתן לראותן רק ממרחק קרוב מאוד [10 ס''מ] בהתאם לכך, החלטתי להתחיל ולנסות להצמיח זקן מלא ונורמלי בעזרת תכשיר מינוקסידיל 5%. שאלותי הן: 1. האם ידוע לך על אדם שביצע טיפול כזה בעבר, אם כן מה היו התוצאות? 2. האם הטיפול כרוך בסיכון? 3. האם יש הגיון בלבצע טיפול זה, אף על פי שזהו תכשיר שנועד להתקרחות בקרקפת, ואני מבקש להצמיח זקן בפנים? 4. האם יש דרך אחרת שתוכל\י להמליץ עליה בכדי לעזור לזקן לצמוח כמו שצריך? תודה, ערן. [גילי 22]

מינוקסידיל לא מיועד למטרה שלך, ולכן ספק אם יעזור. יותר הגיוני בעיני לפנות למרפאת שיער באחת מחלקות העור כגון איכילוב, ושם לבצע בדיקות ספציפיות כגון שלילת בעיה גנטית של שיער. להרגשתי, לא ימצאו מחלה כי יש אנשים כולל גברים (ומרבית הסינים) שאינם שעירים כלל.

19/06/2014 | 10:58 | מאת: יהודה

רציתי לדעת האם קיורוטן עוצר את הגדילה ? האם יש השלכות ארוכות טווח לשימוש בו ? האם בנוסף לקיורוטן נהוג/ אפשרי במקרים של הצטלקויות לתת גם סטרואיד דוגמת פרדיזון ? תודה מראש

למרות שלא נעשו מחקרים לגבי קורטן וגביהה, אם אתה נמוך מאד להרגשתי עדיף להמנע מהתרופה. לא כל הנזקים שלה מוכרים- כגון 3 מטופלים שלי טוענים שנגרם להם דילול שיער במשך שנים לאחר השימוש בה.

18/06/2014 | 09:31 | מאת: אסף תירם

בוקר טוב לך ד"ר סמדר, רציתי את עזרתך בנוגע לביתי, בראשה יש קילוף אגרסיבי שמלווה בגרד ממשי מאוד,לפני חודש היינו אצל רופא עור מומחה נתן לנו שמפו וקרם לאחר מקלחת של קמדיס אך הטיפול לא צלח. יש לך אולי דרך טיפול יותר טובה. תודה רבה והמשך יום טוב, אסף תירם

צר לי אבל אין לי בשורה בשבילך. הטיפולים הפוטודינמיים שאני עוסקת בהם לא מיועדים לבעיה כזו.

18/06/2014 | 08:55 | מאת: רונית

שלום ד"ר אני סובלת מתופעה של NLD בשוקיים כתוצאה מסוכרת. אני רוצה לדעת מה אפשר למרוח על זה על מנת שלא יווצר יובש, לאחרונה מתחיל נורא להתקלף לי ולהתייבש. דרך אגב ממה היובש נוצר? בעבר הייתי מורחת ויטמין E אבל זה לא כ"כ עוזר, יש משהו שלא דורש מרשם שניתן למרוח שלא יתקלף? אני בקיץ נוטה לאפר את הרגליים וללכת ככה עם בגדים קצרים ובמצב של היום אינני יכולה כי זה נראה רע ויבש (ואני מניחה שהמייקאפ עוד יותר מייבש את זה אבל אין לי ברירה) ודרך אגב, האם יש פתרון לתופעה הזו ?

נגד יובש אפשר לנסות מה עוזר לך כגון תכשירים אקסרה, קלמוריד או כמה טיפול שמן זית.

שלום, אני רוצה בבקשה לשאול אותך עוד משהו.. אני בת 28. הסיפור הוא כזה- התחלתי גלולות לאקנה מוגלתי ומגרד בגב ובעבר לקחתי גלולות דיאנה שלא השאירו פצע אחד ואז הפסקתי לאחר שנה. הכל חזר שוב כעת, אז חזרתי שוב לגלולות דיאנה לוקחת חודש עוד אין שיפור, יקח עוד חודשיים בטח עד שאראה שיפור. רציתי לשאול את המלצתך: ביקרתי אצל רופא עור והוא המליץ על אנטביוטיקה דרך הפה "מינוקצילין". לחודשיים 3. האם למעשה היה עדיף לי תרופה זאת מאשר הגלולות? עשיתי נכון שהתחלתי בגלולות לאקנה ולא במה שרופא עור נתן לי? הוא בכלל אמר שאני יכולה לשלב את שניהם וזה ישפיע יותר מהר על האקנה. אבל נשמע לי מיותר הרי הגלולות בטוח ישפיעו על האקנה כפי שהפשפיעו בעבר, ולגבי המינוקצילין הזה אני לא בטוחה אם באמת ישפיע לטווח הארוך. אבל אם לא היתי לוקחת גלולות ורק את המינוקצילין הזה? האקנה היה נעלם לצמיתות? חשבתי אולי להפסיק עם גלולות לגמרי ולהתחיל במינוקצילין בלבד? השאלה אם זה באמת ישפיע לטווח ארוך או שמא להישאר עם הגלולות. תודה.

איני נביאה כדי לאמר לך איזה מהטיפולים יעזור יותר במקרה האישי שלך. שניהם טיפולים מקובלים. ככל שהאקנה נשאר בגיל מבוגר כנראה שהנטיה של המטופל גבוהה ולא ידוע כמה זמן ימשך. מכיון שהתחלת כבר טיפול כדאי לך להמשיך ולתת סיכוי שיצליח.ממליצה לך לקרוא על טיפולים פוטודינמיים באתר של אסף הרופא אשר מרפאים אקנה ביעילות גבוהה.

13/06/2014 | 06:12 | מאת: אסף

לד"ר סמדר שלום רב אני גבר בן 37 שעובד ולומד {בקיצור יושב רוב היום והלילה} לאחרונה הופיעו לי פרונקלים ופסוריאזיס במפשעה ,ורציתי לשאול : 1) לאיזה רופא עלי לפנות- אורולוג/כירוג או עור? 2) חלק מהפרונקלים נרפאו אך השאירו צלקות ועור כהה- האם ניתן לתקן זאת {פילינג בינוני/לייזר/פוטותרפיה} ? אודה מאוד לתשובתך אסף

עליך לפנות לרופא עור לבירור אבחנה וטיפול.

12/06/2014 | 12:23 | מאת: תמרה

לכלתי בקעים בעור כפות הידיים. תקופות של כאבים שאינם מאפשרים אפילו קיפולן. גירודים מייאשים. בנוסף כתמים על הגב שגם הם מגרדים ועכשיו הופיע איזה פס על הפנים. גם הפנים מגרדות. התופעות השונות והמשתנות שבות וחוזרות מזה שנים. תרופות טבעיות כמו גם קורטיזון, לא מכניעים אותן. היתכן שתגיע ישועה ממך?

צר לי אבל איני מביאה בשורה. ממה שכתבת אפילו לא ברור מה האבחנה. כדאי לפנות לבירור אצל רופא עור כולל בדיקות מעבדה.

08/06/2014 | 22:04 | מאת: אני

שלום אני בהריון שני ולאחרונה הופיעו לי באיזור הצוואר המון שרכי עור, מה הסיבה האם ההריון או וירוס כלשהו וכיצד ניתן לטפל ? תודה

שרכי עור לרוב מופיעים ללא סיבה. הריון משנה את חילוף החומרים ואת רמת הורמונים ויכול להשפיע על צמיחה של גידולי עור. אפשר לחתוך או לצרוב אותם אצל רופא.

03/06/2014 | 08:01 | מאת: יותם

שלום רב אני מטופל ברטאויט בלילה וזינדקלין בבוקר שכבה דקה מאד שאני מורח כל פעם... בעקבות אדמומיות בלחיים ולעיתים גם פצעים אדומים ללא לבן .. רציתי לדעת האם אני יכול לשלב ספורט והזעה תוך כדי הטיפול , כי לפי איך שהבנתי אסור לשטוף את המקום פעמיים ביום.. תודה

מותר ספורט מותר הזעה ומותר רחצה פעמיים ביום או יותר. לאחר הרחצה תחדש את התכשיר כי הוא יורד.

02/06/2014 | 18:45 | מאת: משה

ד"ר שלום, יש לי כתם עור חום שמתחיל מאזור העליון על עפעף עין שמאל,צמוד לריסים ויורד עד לכיוון הלחי. הכתם לא מגיב להידרוקינון או לשום קרם שניסיתי. הרופא בקופה אמר שהוא חושב שמדובר בכתם עמוק, הוא אמר לי שהוא משער שאולי מדובר בנבוס או בהצטברות פיגמנט בלבד. הוא לא ידע להכווין אותי באופן ממוקד. רציתי לדעת האם קיימים בארץ טיפולים אפקטיביים להעלמה או טשטוש כתמי עור שנמצאים בדרמיס? ובמידה ויש אז מה הם?

כדאי לפנות למרפאת לייזרים במח' עור באחד מבתי החולים ולהתיעץ איתם אם אפשר לשפר את הכתם.

01/06/2014 | 19:31 | מאת: תמר

שלום יש לי פצעים בגב והמורן זכרי גבוה גורם לכך+נשירת שיער והתקרחות אני בת 28. אני מתחילה גלולות דיאנה כי זה מה שעוזר לי לפצעים. בנוסף רופא משפחה נתן לי אקנתרים למרוח בגב ומרחתי גם קצת בפנים. התחלה לי פריחה בפנים ואני לא ידועת אם יש קשר לגלולות או לאנתרים? גלולות לקחתי מלפני שנה ולא עשה פריחה. אולי זה מהאנקתרים הזה? אני רוצה לציין שאני לוחקת גם תוסף תזונה לשיער של רוסט HR+אבץ. מה דעתך? תודה

פריחה יכולה להיות מגורמים רבים ושונים כפי שכתבת. יתכן שהפריחה מהגלולות וכדאי לבדוק עם רופא עור אם להמשיך אותן. כנראה שהפריחה לא מאקנהתרים, כי מרחת בגב ושם אין רגישות. מאד חריג פריחה מתוספי מזון אבל ליתר ביטחון תפסיקי אותם לתקופה ותבדקי.

06/06/2014 | 13:37 | מאת: תמר

כי עברתי טיפול פנים אצל קוסמטיקאית ומרחתי יומיים בפנים איפה שנהיה פצעים כתוצאה מהטיפול וממש מיד לאחר מכן הופיעה פריחה בפנים כמו בלוטות קטנות לא אדומות ומגרדות לעיתים. כרגע חל שיפור הפסקתי עם האקנתרים ואני בודקת בהמשך אם עובר לגמרי גם קבעתי לרופא עור. תודה

שלום רב הלכתי לפיזיוטרפיה וכשהרימו לי את הרגליים המטפל ראה בשוק עיגולים לבנים מתחת לעור , צריכה לדאוג? זה רק ברגל אחת תודה מחכה לתגובה בהקדם

אני לא מכירה את מצב רפואי הכללי וגם לא את דרגת הנידות ולכן לא יכולה לענות. מה שמומלץ לפנות לבדיקה של כירורג פלסטי לודא שלא מדובר בהתחלה של פצעי לחץ.

25/05/2014 | 14:00 | מאת: יובל י

הי, יש לי יבלת לטענת הרופא מתחת לציפורן. זה קרה כשבטעות נפצעתי קצת מסרגל כנראה מזוהם מתחת לציפורן ביד. מיום לי זה רק מחמיר, זה נהיה כחול מאוד כהה מתחת לכל הציפורן ועל האצבע עצמה. הציעו ניתוח בלייזר והטיפול רחוק. שווה להמתין או לנסות משהו אחר? והאם לדעתך בניתוח יחתכו לי חלק מהציפורן?

כדי לקצר את הסבל, כדאי להיבדק אצל אורטופד ולברר אם אפשר/מומלץ/צריך לבצע ניתוח רגיל בלי לייזר בהליך יותר קצר.

23/05/2014 | 20:49 | מאת: דנה

ד"ר שלום כדי לבצע טיפול פוטודינמי,האם עליי להגיע לאסף הרופא או למרפאה שלך בגני תקווה?

את מוזמנת לבדיקה מקדימה , ללא תשלום, באסף הרופא 08-9779981. אם זה יתאים למקרה שלך, גם הטיפולים מבוצעים באסף הרופא.

שלום רב, מזה 35 שיש לי פסוריאזיס, זה חוזר וכמעט נעלם בתקופות שונות, אני מאמינה שזה ככה אצל רוב החולים בפסוריאזיס. אני משתדלת לנסוע לים המלח לטיפולים פעם בשנה, אבל זה מאוד מייאש כשזה חוזר. אני מחפשת כרגע תכשירים שונים שאולי יעזרו לי להעלים אחת ולתמיד את הפסוריאזיס. במהלך החיפושים שלי מצאתי סבון טבעי שהיה כתוב כי הוא יכול הועיל לריפוי, האם זה נכון? האם סבון טבעי יכול לעזור? זה הסבון והמידע עליו http://www.ama-lurra.com/Default.asp?PageId=2&FragmentId=48 . מחכה לתשובתך

לא מכירה סבון טבעי שעוזר לפסוריאזיס. יש מספר משחות רפואיות שמכילות צמחים ועוזרות- אולי הסבון מכיל אחד מצמחים אלו??? אם זה מוצר מאושר אפשר לנסות.