פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

מהו טיפול פוטודינמי? המילה האחרונה בטיפול בגידולים ובנגעים למיניהם באמצעות חומר הניתן במריחה שמחסל אותם באופן ממוקד, ושפעולתו מעוררת ומבוקרת באמצעות אור - כל זאת ללא ניתוח וללא צלקות. הפורום מתמקד בבעיות העור המטופלות בשיטה הפוטודינמית: - יבלות ויראליות - גידולי עור שפירים וסרטניים - אקנה - פסוריאזיס - נזקי שמש - הצערת העור וטשטוש קמטים - נימים ואדמומית מטרת הפורום הינה לספק מידע על מחלות אלו, לחשוף את המטופלים לטיפול הפוטודינמי החדיש והיעיל, ולתת מידע והשוואה עם חלופות טיפוליות אחרות.
2075 הודעות
2019 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

02/09/2018 | 17:25 | מאת: שיר

צצו לי פצעים/יבלות באזור המפשעה והיריכיים הפנימיות. הרופאה מיד קבעה שזה סוג של וירוס שעובר ביחסי מין ולא הספקתי לרשום את השם של הוירוס שהיא אמרה. היא אמרה שצריך לשרוף את זה ושרפה לי כל אחד באמצעות מן מבער כזה כמו ששורפים פלולה. מישהו יכול להגיד לי איך קוראים לו? והאן הכתם של השריפה נשאר מסביב לפצע? ממש לחוצה.

לא יודעת למה הרופאה התכונה, כי היא זו שבדקה אותך.. יש קונדילומה וירלית שעוברת ביחסי מין, והתיאור שלך דומה לזה. הטיפול של הרופאה מקובל לזה ואולי ירפא אותך. אם עדיין תצטרכי את מוזמנת לבדיקת התאמה לטיפול פוטודינמי באסף הרופא 08-9779981. יש כמה זנים לוירוס ותבררי אצל רופא משפחה אם מגיע לך חיסון, למנוע הדבקה בזנים שעוד לא נתקלת בהם..

31/08/2018 | 17:16 | מאת: בחורה 33

שלום רב, לפני שבועיים הופיעו לי שלפוחיות באצבע ביד. כאילו, שלא ניתן לפוצץ. זה מאוד מגרד. והחל להתפשט לעוד אצבעות באותה יד. יש לציין שלפני חודשיים החלו לי יבלות, מגרדות ברגליים, מפרישות. אבל החלה נסיגה והתייבשות של העור. והגרד פחת.

31/08/2018 | 17:19 | מאת: תמונה

תמונה

לא מצאתי תמונה שכתבת שיש.. ובכל מקרה צריך בדיקת רופא עור, לטיפול ואבחנה.

30/08/2018 | 23:26 | מאת: יוני

שלום אם אפשר לקבל בבקשה הסבר על תיאור הממצא כפי שכתב רופא העור. "על גב משמאל, נגע אריתמי עם הרבה ראשים פוליקולריים, יתכן שלפוחיות קטנות. כל הצד כואב כבר שבועיים, יתכן ומדובר בשלבקת חוגרת, אם כי התמונה לא טיפוסית." קיבלתי מהרופא משפחה הפנייה לרופא עור, וכן טיפול - זובירקס לשבוע (אף שגם הוא סבר שזה לא טיפוסי לשלבקת חוגרת) וכן אנטיביוטיקה דוקסילין. כעת אני שבועיים מאז תחילת הטיפול, יש שיפור בכאבים ובפצעים. מה זה נגע אריתמי עם ראשים פוליקולריים? ואם זה לא שלבקת חוגרת, מה זה כן יכול להיות? תודה

לא תמיד התמונה טיפוסית. עובדה שהטיפול עזר לך, אז כנראה הרופא צדק. זה לא רציני לתת אבחנה בלי שבדקתי אותך. מכיון שעוד לא הבראת, מומלץ לחזור לרופא שיחליט אם צריך להאריך את התרופות עוד.

29/08/2018 | 15:44 | מאת: AKN

שלום אני סובל ממחלת עור שנקראת AKN - אקנה קלואידילדיס נוכה (דרך ביופסיה שעשיתי) מגיל 16 זה התחיל והתפתח כנראה... אני צעיר בן 25 ללא מחלות בן אדם בריא לגמרי. הבנתי שאין לה תרופה או משחה שתעלים את זה לנצח וזה בעצם לכל החיים. ניסיתי את כל האפשרויות של משחות ותרופה של מינצקולין + ראקוטן לכמה ימים והפסקתי בגלל יובש ובהמלצת הרופא. זה מחלה שיש לי אותה כבר כמעט 10 שנים. פשוט זה מחלה שאין לה פתרון וזה מדאיג כי זה ממש מפריע לי וזה משפיע אליי נפשית במשך שנים רבות (גירודים ופצעים מלאים בדם מוגלתיים פגיעה בזקיקי שיער). האם יש אפשרות לניתוח? (שלא סיפרו לי אליו מומחי עור) כי רוב המומחים נותנים לי משחה כל פעם ולא מתייחסים אליי ואומרים שאין מה לעשות עם המחלה הזו אין פתרון. לגרום לפצעים/צלקות אקנה האלה לייעלם לגמרי? (ראיתי סרטון ביוטיוב על ניתוח שמתקיים בארה"ב) שממש מסירים את זה לגמרי. האם זה אפשרי בישראל? או מישהו שהצליח לפתור את הצלקות אקנה AKN לנצח. ישמח לתגובות.

לא יודעת אם אפשר לעזור לך. צריך בדיקה. מוזמן למרפאתי לטיפול פוטודינמי באסף הרופא 08-9779981

23/08/2018 | 21:59 | מאת: מאיר

ערב טוב מה הכוונה בהיחלשות המערכת החיסונית? האם בבדיקות דם שגרתיות (ספירת דם ומדדי דלקת וכדו') יש רמזים לכך שמערכת החיסון נחלשה, או שזה יכול לקרות גם ללא כל ביטוי בתמונת הדם? (בדיקות הדם אצלי תקינות). ושאלה ספציפית. אחת הסיבות להתפרצות הנגיף שגורם לשלבקת חוגרת, זה מערכת חיסון חלשה. מה זה אומר לגבי בחור בן 43 שמקבל פתאום שלבקת חוגרת? שמשהו במערכת החיסון שלו לא תקין? תודה על המענה

שלבקת חוזרת יכולה להופיע גם כשמערכת החיסון תקינה. אם תרצה בדיקת מערכת החיסון צריך לפנות לרופא אימונולוג.

שלום. יש לי יבלת שהרופאה אמרה שהיא גדולה מאוד. היא נתנה לי ורומאל לטיפול ואמרה למרוח פעמיים ביום ולקלף פעם בשלושה ימים. העניין שבאתר של כללית ראיתי שפרופ' מומחה שלהם כתב שצריך לקלף את השכבה של החומר לפני כל מריחה חדשה. יכול להיות שהרופאה שכחה להגיד לי את זה וכדאי באמת לקלף אחרי כל פעם או שיכול להיות שבמקרים מסוימים באמת צריך לקלף רק כל כמה ימים? תודה!

רצוי לקלף כאשר נוצרת שכבה אטומה ויבשה מעל היבלת, כי היא מונעת את כניסת התרופה הטריה. בהצלחה. נ.ב. טיפול פוטודינמי מצוין לטיפול ביבלת וירלית, אם בכלל ישאר משהו אחרי הורומל.

19/08/2018 | 23:12 | מאת: נועה

שלום האם בדיקת דם נוגדנים ל Varicella zoster יכולה נותנת אבחנה ודאית אם אדם לוקה בהרפס זוסטר? אם IGM יהיה חיובי, זה אומר בוודאות שמדובר בהרפס זוסטר, וכן להיפך במקרה והוא שלילי? מדוע זה לא מבוצע בשגרה או לפחות כשיש ספק באם יש הרפס זוסטר? והאם כשאדם לוקה בהרפס זוסטר, יהיו לכך גם סימנים (אפילו לא ספציפיים) בספירת דם או CRP? תודה

אבחנה של הרפס זוסטר מתבצעת לרוב באופן קליני, התמונה די מובהקת ורופא מנוסה יכול לזהות בקלות. בדיקות הדם יכולות להראות סימני דלקת אבל זה לא ספציפי ולכן לא אבחנתי. אם יש נוגדנים מסוג IGM זה סימן מובהק למחלה פעילה. יחד עם זה הנוגדנים האלו יורדים תוך מספר שבועות והעדרם אינו שולל את המחלה . יש בדיקות מדויקות יותר של החומר הגנטי של הוירוס PCR במשטח מהפצע או בדם, וגם תרבית וירוס מהפצע. אלו בדיקות יקרות וברוב המקרים לא ממומנות ע"י קופ"ח. אולי אפשר לבצעם באופן פרטי במעבדה וירולוגית.

10/08/2018 | 15:22 | מאת: רועי

בימים האחרונים יש לי כאב וכן תחושת צריבה בעור באזור בית השחי (לא בחלק של היד אלא בחלק של בית החזה). אין אודם, אין שום סימן חיצוני. זה פשוט כואב, וגם כמובן כואב במגע. אין לי מושג אם יש קשר, גם באזור קטן בקרקפת יש לי כאב דומה. כואב בכלל, וכואב יותר במגע. אין נפיחות ואין סימנים כלשהם מה זה יכול להיות? ומה ניתן לעשות? תודה

אי אפשר לענות בלי בדיקה רפואית. ממליצה שתיגש לבדיקות כלליות ובירור אצל רופא המשפחה.

03/08/2018 | 01:47 | מאת: יעל

האם ניתן לטפל ולהסיר בזליומה על קצה האף ללא נזק לעור. הציעו לי ניתוח מוס ואני חוששת מהניתוח והצלקת

טיפול פוטודינמי מרפא בזיליומה בלי ניתוח וצלקת. מוזמנת לבדיקת התאמה לטיפול במרפאתי באסף הרופא 08-9779981

26/07/2018 | 16:20 | מאת: יסמין

צרבו לי נק חן או נגע קטן בפנים מתחת לעין, איזה משחה לשים לאחר מכן לעזור לה ליפול

מרחי יוד פולידין חום 3 פעמים ביום. זה ימנע זיהום ויזרז התיבשות ונשירת הנגע.

26/07/2018 | 07:48 | מאת: אילנה

האם מותר למרוח וזלין על הפנים בזמן טיפול באפודיקס?

מותר למרוח וזלין כשעתיים לאחר שאפודקס נספג, אבל לא ביחד.

שלום רב, אני סובל מקרטוזיס בתעלת האוזן החיצונית. האם ניתן לבצע באזור זה טיפול פוטודינמי בכדי להסיר את הנגע ?

לא ניתן לבצע טיפול פוטודינמי בתוך תעלת האוזן כי זה מקום מוסתר וטכנית אין גישה לשם.

הי, בהמשך לנ"ל , הטיפולים במשחות סטרואידים לא עזרו. האם תוכלי להמליץ על טיפול אפשרי? בתודה מראש

לא רציני להמליץ טיפול בלי בדיקה. כדאי שתחזור לרופא העור או לרופא אף אוזן גרון שינסה פיתרון אחר.

04/07/2018 | 00:50 | מאת: אור

הופיעו על גופי כתמים ורודים/אדומים ולפעמים עם היקפי לבן ואבקתי לא מגרד לרוב וכשמגרד לאל נורא זה באזור הבטן החל באחד ולאחר 4 שבועות הופיעו הרבה כמו שמופיע בתמונה מזה שנתיים אני סובל מיובש נוראי ברגליים ומורח (לא קבוע) קרם לחות רפואי (אולי זה קשור) הייתי אצל רופא עור והוא אומר שזה קשקשת ורודה,שאין טיפול ושזה עובר מעצמו ולא מדבק האם נכון לדעתך? האם יש טיפול כלשהו..?. תודה מראש אור

לא ניתן לענות על שאלותיך במחשב ללא בדיקה. במיוחד, שאין אבחנה ספציפית.

29/05/2018 | 11:09 | מאת: דחוף

לפני 9 שנים הייתי מאושפזת במשך חודש בגלל שלפוחיות מוגלתיות שהתפשטו על היד הסיבה שזה קרה היא שקילפתי מהגדר של המרפסת צבע לקה חלוד הרופאים העריכו את המצב לא נכון והחמירו אותו עד למצב שכמעט כרתו לי את האצבע בסוף זה ניגמר באנטיביוטיקה ואחרי שבוע זה החלים ושוחררתי לפני שבוע נחתכתי באותה היד ממטאטא חלוד והשלפוחיות חזרו באותו האצבע הלכתי לרופא אחד שאמר שזו אלרגיה ורשם לי משחה המשחה לא עזרה וזה ממשיך להתפשט הלכתי לעוד רופא שאמר שהוא לא בטוח אבל זה יכול הוא חושב שזה הרפס ורשם לי משחה שניסיתי לספר לשני הרופאים את הסיבה שבעבר הייתי מאושפזת והם אמרו שאין קשר האצבע מתנפחת והשלפוחיות מתפשטות וגדלות והרופאים לא מבצעים בדיקה ורק מעיפים מבט אני לא יודעת מה עוד אני יכולה לעשות האצבע במצב נוראי וכל יום זה מחמיר

יש מצב שאולי את צודקת ומדובר באלרגיה, והייתי מציעה לפנות בדחיפות לרופא שמתמחה באלרגיה ולבקש את עזרתו. לפעמים התורים ארוכים ולכן תבררי בקופת חולים אם תוכלי לקבל החזר לרופא פרטי עם החזר מביטוח המשלים. כשתבריאי, תוציאי מהבית את כל הכלים החלודים ובכלל עדיף לך כלי פלסטיק ולא מתכת..

28/05/2018 | 11:18 | מאת: Tikva W.

Mycosis Fungoides היא מחלת עור שאני סובל כבר 3 שנים, אני רוצה לדעת יותר על המחלה הזאת, לדבר עם מישהו, כי נדמה לי שאף אחד לא שמע את המחלה הזאת תודה מראש, אם מישהו עונה

זו מחלה מוכרת ותוכל לחפש עליה באינטרנט. מדובר בתאי דלקת לימפוציטים מסוג T שעוברים ריבוי לא נורמלי (לימפומה של העור) וגורמים לנגעים. ברוב המקרים המחלה אינה מסוכנת, יחד עם זה מטרידה. יש רופאי עור שמתמקדים בלימפומות של העור, ותוכל לברר במחלקת עור הקרובה לביתך למי כדאי להגיע למעקב וטיפול בנושא. המחלה כרונית אבל אפשר להקל על הנגעים בשיטות שונות וגם בטיפולים פוטודינמיים בהם אני עוסקת.

04/06/2018 | 16:32 | מאת: Tikva W.

פרט כאן את שאלתך למומחה תודה על תשובתך עברתי טיפולים רבים עד עכשיו זה יותר טוב, אין לי כתמים ואני עושה פעם בחודש טיפול עם משחות קורטיזון המסייעים לי. אבל אני לא יודע מה מחכה לי. זה מפחיד ואף פעם לא שמעתי על חולה כמוני, רק בבית החולים רמב"ם

11/06/2018 | 10:18 | מאת: tikva w.

אני מחכה לתשובה

זה סוג של גידול מהקלים והידידותיים שאפשר לחיות איתם שנים רבות. לפי דבריך המצב שלך קל, וכנראה שהמחלה לא תשפיע משמעותית על חייך. זה לא מקרה יחיד המחלה אינה נדירה.

07/04/2018 | 22:30 | מאת: איציק

סיימתי חודש עם האפיודיקס והתחלתי עם בטהקורטן g. שמתי לב שעל משחה אחת רשום קרם ועל השנייה משחה. האם יש הבדל? ומה עדיף?

לדעתי לא משנה אם בטהקורטן במשחה או בקרם. משחה יותר שמנונית, לבחירתך.

25/03/2018 | 13:26 | מאת: דני מהצפון

היי, בשבועות האחרונים יש לי מעין "דקירות" בכפות הרגליים זה לא מגרד, ורק דוקר הראתי לרופא עור והוא אמר שאין שום סימנים מה יש לי? איך מטפלים? תודה!

זה לא התחום שלי. יכול להיות קשור לנעלים לא נוחות ולוחצות, גרביים לא מאווררות.בנוסף כדאי להתיעץ עם רופא אורטופד שמומחה לכף הרגל, עם כירורג כלי דם ועם רופא נורולוג.

שלום רב, אובחנתי אצל שני רופאי עור מקופת החולים, (נשלל הרפס) הומלץ לי לנסות טיפול תרופתי RETAVIT. אני פסימית לגבי השפעת הקרםRETAVIT כמו כן הופניתי לכירוגיה פלסטית ל - SHAVE BIOPSY. הואיל והובן לי שטיפול בחנקן בעייתי באיזור זה בפנים. האם אכן לא מקובל לבצע? האם - SHAVE BIOPSY נחשב לטיפול פוטודינאמי. מה כרוך הייעוץ/ כיצד אוכל להתייעץ ולקבל חוות דעתך. אשמח לתת פרטים נוספים.

שלום אורית. כבר נבדקת אצלי, שוחחנו ועניתי על השאלות. אם יש שאלה נוספת דברי איתי. חג שמח.

20/02/2018 | 23:05 | מאת: דן

שלום לפני 4 שנים הוציעו לי 7 נקודות . אחת קרטוזיס באמה באסזל סאל קרצינומה בזמנו הרופא אמר שמגיע לי על כך 10 אחוז נכות בביטוח לאומי שכחתי מזה . היום שהצטברו לי בעיות נכות ברגליים הגעתי ל-89 אחוז.-וחסר לי שבריר אחוז . האם נותנים בביטוח לאומי על הקרצינומה או על הצלקת.? אני שואל אם להגיש הבקשה כיוון שהצלקת היום בקושי נראית ,איזה איקס בגודל ס"מ בערך תודה

לא מכירה את הקריטריונים של ביטוח לאומי. להבנתי כדאי לנסות, וזה שעברו שנים לא משנה את הזכאות כי גידולי עור זו נטיה של האדם. יש גם יועצים של הביטוח הלאומי ותוכל לברר מה להכין לועדה.

קוראים לי קרן אני בת 23 , לפני כחצי שנה קיבלתי כוויה קטנה בזרוע שמאל , בקוטר של ס"מ ( היא יחסית קטנה ) , במשך הזמן היא הפכה לצלקת , וזה מאוד מאוד מפריע לי מבחינה אסתטית. הלכתי לרופאת עור שלי , והיא אמרה לי שאין מה לעשות בנידון ונתנה לי רק מרשם למשחה בשם קלו-קוט , ואמרה שאני צריכה להשתמש בה במשך שלושה חודשיים ואולי יראו קצת שיפור ( כמובן שהיא אמרה שזה לא יעלים אותה לחלוטין ) קניתי את המשחה , ואני כבר חודש בטיפול איתה , ולא רואה איזשהיא תוצאה , או שינוי במראה הצלקת.. קראתי שישנם כמה דרכים לטפל בצלקת , וכמו כן יש אפשרות להסיר אותה בניתוח כירוגי.. אני ממש אשמח לשמוע ממך חוות דעת מקצועית. נוסף בזאת- חשוב לציין שאני כהת עור , אם כי אין זה משנה , ואכן הטיפול יעיל לכל סוגי העור. תודה מראש .. קרן

המשיכי קלוקוט עוד חודשיים ואולי יעזור. המנעי מניתוח כי משאיר צלקת בעצמו... עור כהה סובל מיותר תופעות לואי כשמטפלים בצלקת, ולכן עדיף לתת לזמן לעשות את שלו. תוך שנתיים צלקות קטנות כמעט לא נראות לעין.

אובחן לבעלי נגע בשם bowen’s Disease lt shin האם מתאים לטיפול

טיפול פוטודינמי בדרך כלל מרפא BOWEN ללא ניתוח וללא צלקת. אתם מוזמנים לבדיקת התאמה ללא תשלום 08-9779981

26/11/2017 | 22:46 | מאת: מירב

לבן שלי הורידו יבלת ברגל באמצעות חנקן הוא לא יכול להרדם המקום מאוד כואב ושורף איך ניתן להקל על הכאב?

מומלץ ביקורת בהקדם אצל הרופא המטפל. להמנע מדריכה, להגביה כף רגל על כרית בישיבה ושכיבה, לשמור על נקיון ולמרוח יוד פולידין כל יום.

שלום לפני 6 שנים נטלתי רואקוטן לאקנה קשה, האקנה עברה עם סיום הטיפול אך כחודש לאחר סיום הטיפול עור הפנים שלי החל להיות שומני מאוד, עם השנים זה רק החמיר ועבר גם לקרקפת והיום יש לי המון גושים שומניים בקרקפת שאני מקלף מידי פעם. רציתי לשאול האם טיפול פוטודינאמי יכול לסדר את הפרשת השומן מבלוטות החלב כך שיהיה בצורה תקינה ואם כן אז זה לא יחזור אף פעם יותר?

טיפול פוטודינמי מתאים לעור בלי שיער, ולכן לא רלונטי באזור הקרקפת, (מלבד במי שמגולח למשעי). אם תרצה אתה מוזמן לייעוץ ובדיקת התאמה במרפאתי באסף הרופא 08-9779981

23/10/2017 | 13:45 | מאת: ליר

אהלן , מגיל צעיר יש לי בצד השפה יבלת כהה שאני נורא שונאת, החלטתי שאני רוצה להסיר אותה אבל רופא בקופה בעבר אמר לי שהצלקת תהיה אולי יותר בולטת אשמח להמלצה לרופא / פלסטיקאי (לאן צריך ללכת במקרים האלה?) בתל אביב תודה רבה :)

כדאי פלסטיקאי שמתמקד בגידולים ובניתוחי מוס. תבררי בקופת חולים מי מומלץ, או שמגיע לך ייעוץ וטיפולפרטי דרך הביטוח המושלם.

05/10/2017 | 09:07 | מאת: יוסי

לאחרונה הופיעו נימי דם אדומים מסביב לשק האשכים. מתקרב לגיל 70

צריך בדיקת רופא ואבחון. ברוב המקרים לא דורש טיפול.

02/10/2017 | 09:12 | מאת: יונה

שלום רב, כבר כמה חודשים שהבחנתי בהתעבות האף כמו גבשושיות על האף, טופלתי במשחות ולא עזר בכלל. זה נקרא RHINOPHYMA האם יש טיפול טוב לנושא או שאצטרך להתרגל שהאף שלי לא דומה לעצמו יותר. תודה

טיפול פוטודינמי יכול לעזור. אתה מוזמן לבדיקת התאמה באסף הרופא 08-9779981

שלום יש לי פריחה מוגלתית בכפות ידיים ורגליים שמופיעה בדר"כ בקיץ עונות מעבר. רופאי העור שהייתי אצלם קראו לזה בשמות שונים ונתנו לי בעיקר משחות סטירואידיות שאמנם העלימו הפריחה אך מהר מאד חזרה בעצמה חמורה יותר. רק רופא אחד אבחן כ Palmoplantar Psoriasis , נתן לי כדורים שרופאת המשפחה אסרה עלי שימוש ממושך בהם. במקביל, אובחנה אצלי פיברומיאלגיה ולפי ראומטולוגית אחת(בעקבות MRI אגן) דלקת פרקים. היא כמובן קישרה את הפסוריאסיס לדלקת הפרקים ונתנה לי תרופה ביולוגית בשם סימפוני. לאחר הזריקה הראשונה חלה החמרה בכאבי הגוף, לאחר הזריקה השנייה הגיע גן עדן!!!! כל הכאבים נעלמו והרגשתי מצויין!!! שבוע לאחר הזריקה השלישית(זריקה חודשית), הגיע הגיהינום!!!! כאבים נוראיים (אפילו לנשום כאב לי!!!) בליווי התפרצות נוראית של הפריחה בידיי וברגליים. זה נמשך עד תום החודש של הזריקה השלישית ואז הגוף נרגע(נשארו הכאבים "הרגילים"), הפריחה האיומה נעלמה אבל נשארה במינון נמוך עם גרוד נוראי!!! כל התקופה הזאת לקחתי משככי כאבים בכמויות אדירות, עושה בדיקות דם(רמת הזיהום הדלקת גבוה מאד עדיין), והרופאה אמרה שכשהבדיקות יראו שהמצב חזר לנורמלי(יחסית כמובן), נתחיל תרופה ביולוגית אחרת. עלי לציין שהיא הזדעזעה ממצבי וטענה שממאות המטופלים שלה בסימפוני שאני היחידה שהגיבה כך , כולם הראו הטבה. אני מבולבלת לחלוטין ובעיקר כואבת!!! לא יודעת יותר למי לפנות ובעיקר מה יש לי!!! איך יתכן שכל רופא מאבחן אחרת ומציע טיפול אחר שיתכן אפילו שמזיק לי!! אשמח לכל מידע הארה... תודה

את מתארת מצב מורכב וספציפי. זה לא רציני להכנס לזה דרך האינטרנט. אם את מבולבלת פני לרופא נוסף לייעוץ. מזכירה שבמידה ויש לך ביטוח משלים בקופת חולים יתכן מגיע לך ייעוץ פרטי על חשבונם.

20/09/2017 | 00:07 | מאת: ירון

פצע אדום גדול בטוסיק כבר כחצי שנה..לעיתים יורד ולעיתים חוזר עם מוגלה ושוב נרגע וחוזר חלילה..

צריך בדיקה של רופא עור ושל רופא פרוקטולוג.

היי,הרופא שם לי חנקן נוזלי שהיה בצבע לבן על העור והוא הוריד לי את זה והתנפח לי ואני מפחדת שזה ישאיר כתם,האם זה ישאיר לי סימן צלקת על העור?ותוך כמה זמן לא יראו כלום?

רק הזמן יראה אם נשאר סימן

13/09/2017 | 17:58 | מאת: רונאל

יש לי כתם לידה חום ושעיר על הפנים בקוטר של 6 ס"מ בלחי שמאל. עם הזמן הוא התכהה ונהיה מחוספס ויש עליו סוג של בליטות קטנות. הבעיה היא שאני התגייסתי ועקב התפקיד שלי אני עומד הרבה בשמש של אילת . אני מרגיש לפעמים כאבים ועקיצות עליו. האם זה מסוכן ומה עלי לעשות??

אתה צריך לפנות לבדיקה וייעוץ של רופא עור ולקבל המלצות פרטניות כולל לגבי מינון השהיה בשמש.

13/09/2017 | 10:02 | מאת: אני רואה ומרגיש שיפור ניכר משימוש גל בנזק

שלום רב לכם. פריחה אריטמית קשקשת, DEMOCIDOSIS רבוי של טפילי דמודקס בעור הפנים- כולל מסביב לסנתר. כך לפי אבחון מיקרוסקופי אצל דרמטולוג בבית חולים. דרמטולוג רשם לי לשמוש טיפול גל בנזק 5 אחוז, למשך 3 חודשים. בימים הראשונים למרוח בשעות הערב לילה, לאחר 4-5 ימים למרוח פעמיים ביום, בשעות היום ובלילה. כך נכתב ונאמר לי וכך אני עושה. אחרי שימוש של כ 10 ימים, אני רואה וחש שיפור ניכר בפניי. אפשר וניתן להבריא יותר מהר מבנזק 10 אחוז? השאלה שלי- לחזור לרופא עור לבקש ממנו שיעלה לי מינון של בנזק מ-5 ל- 10? או שזה לא חשוב ולא חיוני? 5 או 10 אחוז יש להם אותה השפעה ויעילות? נכון להיום, עדיין יש לי קצת אדמומיות ופריחה וכמה דמודקסים מסביב לסנתר.

צריך 3 חודשים במינון שהמליץ רופא העור ואחר כך ביקורת חוזרת אצלו לודא שהדמוצידוזיס נרפא.

03/09/2017 | 12:32 | מאת: גיא

אני בן 37, מזה כשנתיים יש לי יובש קיצוני בקצות האצבעות היובש גורם לסדקים ולדימום הרופאים לא יכולים לקבוע מה זה... היובש לא עובר לאחר שימוש במשחות אפילו ניסיתי כדורים - נטיגאסון- לא עזר בדיקת דם IGE שלילית אשמח לקבל חוות דעת מקצעית נוספת תודה גיא

מומלץ לפנות למרפאת דלקת עור ממגע שיש במספר מחלקות עור כגון מרכז רפואי העמק, איכילוב, ת"ש וגם בקופות חולים, ושם לבצע בירור ותבחינים כולל רגישות ואלרגיה למזון תכשירים ועוד. במידת הצורך יבצעו גם ביופסיה של העור וישלחו לבדיקת מעבדה.

30/08/2017 | 16:00 | מאת: אני

שלום פריחה כואבת של שלפוחיות בכפות ידיים ורגליים. אובחן כפסוריאסיס. בהתחלה הופיע רק בחודשי הקיץ עכשיו..לא קבוע. ברצוני לציין שאיבחנו דלקת פרקים באגן ופיברומיאלגיה, והתחלתי תרופה ביולוגית(סימפוני זריקה פעם בחודש). לאחר הזריקה הראשונה חלה החמרה בכאבי הגוף, לאחר השנייה נעלמו הכאבים לחלוטין, וכשבוע לאחר השלישי...פשוט גיהינום!!!! כאבי תופת בכל הגוף(בולעת בקבוקי אופטלגין בכמויות..), ולצד הכאבים התפרץ הפסוריאסיס בעצמה ובכאב שלא חוויתי עד היום. לא לוקחת התרופות והמשחות של רופאי העור(סטירואידים) כי מיד לאחר שאני מסיימת זה חוזר ומחריף. משתמשת בפסומדיס(מצמח ההיביסקוס) שעד עכשיו עזר מאד אבל בהתפרצות הנוכחית ממש לא מזיז. אני כל הזמן מפוצצת השלפוחיות כי זה מקל טיפה. יש לי תור לראומטולוגית בשבוע הבא נראה מה תגיד על הקשר בין התרופה הביולוגית לכאבים ולפסוריאסיס. אודה לכל הארה שתסייע.

הטיפולים הביולוגיים הם מורכבים ועוזרים בחלק מהמקרים, ואת צודקת שמי שצריך להכריע אם הם מתאימים לך בכלל זו הרומטולוגית שמטפלת בך איתך ביחד.

24/08/2017 | 17:17 | מאת: בת 60

רופא עור צרב לי אתמול את הכתם . הוא הסביר שתוך שבועיים זה ייפול. כעת יש לי שלפחית. זה בסדר?

שלפוחית היא תופעת לואי רגילה לאחר צריבה. צריך לשמור על נקיון, למרוח יוד פולידין עד שתבריא, ולגשת לביקורת של רופא העור לאחר שבועיים.

שלום רב סיימתי 3 חודשי טיפול בלמיסיל. בביקורת אצל רופא עור נאמר לי להמשיך חודש רביעי ולחזור לביקורת 3 חודשים לאחר מכן. הנימוק היה שבחלק מהצפורניים הנגועות אצלי כבר יש התחלה חדשה ושהתרופה נשארת בגוף כמה חודשים לאחר סיום הטיפול כך שמגמת ההתחדשות צפויה להימשך. האם זה הסבר מקובל?

ההסבר של רופא עור שלך מקובל. חזרי לביקורת אחרי 3 חודשים כמו שהמליץ.

07/08/2017 | 22:42 | מאת: דן

יש לי פצעים בגב הייתי אצל רופאת עור היא הביאה לי כדור אנטיביוטיקה שנקרא מינוציקלין 100מ״ג עכשיו אחריי שבוע בערך לא ראיתי שיפור אז הלכתי לרופאת משחה והביאה לי אנטיביוטיקה אוגמנטין 875 מ״ג ביחד עם משחה בקטרובן האם האנטיביוטיקה שהביאה לי הרופאת משפחה הוא טוב לפצעים בגב ? חשוב לי להעלים מהר את הפצעים בגב למה אני מתגייס ממש בקרוב ולא יוכל לקחת ראקוטן יש לי הרבה פצעים בגב ממש

מומלץ להשאר צמוד לטיפול אחד ולא לזגזג בין רופאים. הטיפול שהביאה רופאת העור מקובל, ולוקח 2-3 חודשים עד שרואים שיפור. חזור לרופאת העור לביקורת. בנוסף תוכל לקרוא על טיפול פוטודינמי באתר של אסף הרופא.

03/08/2017 | 01:40 | מאת: משה קפלן

קרם אפודיקס 5% על מקום מדמם אפשר לשים ?

לרוב עדיף לחכות שהדימום יבריא ורק אחר כך להמשיך עם אפודקס. מומלץ לחזור לביקורת לרופא שרשם את המשחה ולהחליט איתו מה עדיף במקרה שלך.

23/04/2019 | 21:14 | מאת: אָסָרַף זקלין

אם הקרם יצר באיזור כתמים אדומים וכיבים, האם ניתן להמשיך בטיפול, או שעלי להפסיק?

28/07/2017 | 13:05 | מאת: שי

שלום , יש לי כתם שחור/כחול בשפה התחתונה בצד שמאל (והוא בולט יותר כשאני מחייך). הכתם הזה נוצר כתוצאה מנשיכה חזקה של השפה ומאז זה לא עובר לי (כ-5 שנים). אני מעוניין להסיר אותו , מה התהליך? לאן עליי להתחיל לפנות בתור התחלה? תודה רבה

בשלב ראשון צריך לפנות לבדיקת רופא עור לודא שזה רק צלקת ולא יותר רציני. רק לאחר בדיקה יוכלו לאמר איך להסיר את הכתם, אם בכלל

18/07/2017 | 18:38 | מאת: נטי

שלום רב רציתי לדעת אם מותר לי להשתמש במשחה מטריקוטן בנוסף לרט אוויט שרופא העור נתן לי אני מעל גיל 30 ובשנה האחרונה יצאו לי הרבה פצעים בפנים מה שלא היה לי לעולם תודה מראש

ראשית כדאי להתיעץ עם הרופא עור אם בכלל מטריקוטן מתאים במקרה שלך. באופן כללי אין קונטראינדיקציה לשלב טיפול במטריקוטן.

במידה והאקנה לא יתרפא עם המשחות מומלץ להגיע לבדיקת התאמה לטיפול פוטודינמי באסף הרופא 08-9779981

27/06/2017 | 09:38 | מאת: סאלטאק גל

אני בהריון חודש חמישי והתחלתי לשים את הגל: סאלטאק גל להסרת יבלות. האם זה בטוח להשתמש בו בהריון?

להבנתי בטוח.

25/06/2017 | 13:26 | מאת: נוי

שלום!רציתי לדעת באיזה מיקום חירור יש סיכון יותר גבוה?בנזם(עגיל באף ) או בהליקס(בחלק העליון של האפרכסת)?

להבנתי באף יש יותר סיכון כגון נמק, התנקבות המחיצה, זיהום או עוות.

22/06/2017 | 17:45 | מאת: מיכאל

אני בן 89 נשלחתי למיון עם חשד לטרומבוזה ברגל, וחזרתי עם אבחנה : צלוליטיס. קיבלתי 500 מג' צפוויט 4 פעמים ביום במשך שבוע, וזה לא עזר. יש לי גרד משגע וכאב קל ברגל ימין. רופא משפחה טוען שזה יעבור, אבל אינני רואה סיכוי לכך. מה האפשרויות להמשך הטיפול?

הטיפול בצלוליטיס לפעמים מחיב החלפת אנטיביוטיקה בגלל עמידות או בגלל שינויים באספקת הדם ברגל שמקשים על האנטיביוטיקה להגיע למקומה. אם הדלקת נמשכת יש לשקול החלפת האנטיביוטיקה וכדאי שתתיעץ עם זיהומולוג. אם גם זה לא עוזר, יש אפשרות לאשפוז ומתן אנטיביוטיקה לוריד, עם או בלי סטרואידים. תהיה בריא

22/06/2017 | 13:12 | מאת: אפודיקס לשימוש קוסמטי

שלום רב למיטב הבנתי אפודיקס כחלק מהטיפול בו עושה פילינג לעור בדרגה בינונית. רציתי לדעת האם ניתן להשתמש בו בתור פילינג דרגה בינונית בבית השימוש קוסמטי? במידה ורופאת העור רושמת לי מרשם אליו (בידיעה שזה תהליך שלוקח כמה שבועות החלמה ודי כואב). תודה רבה

אסור להשתמש באפודקס לקוסמטיקה!! מדובר בתרופה נגד תאים וגידולים סרטניים, שאינה קלה כלל, ויש להתמש בה רק לייעוד המקורי, ובהמלצת רופא שעוסק בזה.

לפני מספר שבועות הבחנתי כי יש לי פצעון שלא עובר באיזור הישבן הרופאה אמרה שזה חתיכת עור והתעלמה רק שאתמול פתאום התחיל לכאוב לי והאיזור נהיה קצת אדום מצ"ב תמונה אשמח לעזרתכם המקצועית תודה

לא קיבלתי תמונה? צריך לחזור לבדיקה אצל הרופאה בהקדם, ובינתים למרוח יוד פולידין כי יתכן שהנגע השתפשף והזדהם.

שלום רב, לאחרונה עברתי בדיקת סיטי ואובחן אצלי ליפומה די גדולה בצד ימין של אזור הירך אגן. רציתי לשאול האם קיים פתרון בשיטה פוטודינמית לאבחנה כזאת? תודה, עומר

פוטודינמי לא יעזור לליפומה

18/05/2017 | 11:59 | מאת: ורוניקה

האם קיים טיפול תרופתי במיליה? כל הפנים שלי מלאות במיליה, גם אחרי טיפול אצל קוסמטיקאית שמסירה אחוז נכבד מהפצעונים, הם מופיעים לאחר שבוע, וכך חוזר חלילה, מסירה והם חוזרים. האם קיים טיפול תרופתי, או למי עליי לפנות כדי לטפל בתופעה?

אין טיפול תרופתי. הטיפולים כמו שאת כבר יודעת הם מקומיים ופיזיים

11/05/2017 | 09:27 | מאת: לילי

יש שתי שיטות כירוגיות להסיר נקודת חן. שיטת הצריבה עם מחט חשמלית או בשיטה עם התפרים. למה אני לא יכולה לבקש שיורידו לי נקודת חן בשיטת הצריבה? יש לי נקודת חן קטנה ״שנראית לא טוב״ אבל לא יותר מידי כך הרופא טען ואולי כדאי להסירה. אך למה אני צריכה לעבור את שיטת התפרים ולא שיטת הצריבה ? הרי שתיהן כירוגיות וטובות.

השיקול האם תפרים או צריבה הוא רפואי בהתאם לבדיקה. יש לפעמים הבדלי דיעה בין הרופאים, אז תוכלי לפנות לחות דעת נוספת.

11/05/2017 | 00:30 | מאת: לילי

היתה לי בעבר (לפני 7 שנים) נקודת חן לידה חומה (לא מאוד) מעל הטבור. הרופאת עור כל חצי שנה בדקה אותה ולא היה בה שום שינוי. לפני 7 שנים החלטתי להסיר אותה מטעמי אסתטיקה בלבד! כי לא אהבתי אותה. הסירו לי אותה בשיטת החיתוך והתפרים! כרגע יש לי נקודת חן קטנה כהה מאוד שהרופא המליץ לי להוריד אותה גם כן- ואמרו לי גם אותה בשיטת החיתוך. עכשיו, אני לא מבנה למה בשיטת החיתוך ולא בשיטת הצריבה או הלייזר? למה לעשות לי כזאת צלקת מכוערת שאלה נקודות לא מסוכנות? אולי הנקודה שכרגע יש לי כן מסוכנת אך למה את הנקודה הקודמת לפני 7 שנים הסירו לי בחיתוך שהורדתי אותה מטעמי יופי בלבד? אני חוששת אולי שזה בגלל שאין להם את השיטות האלה בקופה חולים כי אלה שיטות מתקדמות? ואולי כדאי לי ללכת למקום פרטי שיסירו לי אותה בצורה יפה ואסתטית? (בשיטת צריבה או לייזר?) אני מאוד כועסת במיוחד שיש לי חברות עם אותן נקודות חן שמסירות בשיטות מתקדמות שלא משאירות שום סימן בגוף.... אני לא רוצה לעשות את אותה הטעות פעמיים אם יש לי אפשרות להסיר אותה בשיטה אחרת ללא צלקות.

לא רציני שאחוה דיעה איך היה צריך להסיר נקודה שאפילו לא ראיתי.. השיקול בבחירת השיטה הינו רפואי, ולפעמים לרופאים שונים יש נסיון ודיעה שונים. זכותך לפנות לחות דעת אצל רופא נוסף, למשל על פי המלצה של חברותיך.. בדקי בביטוח משלים של קופת חולים אם מגיע לך 3 יעוצים פרטיים בשנה.

08/05/2017 | 19:29 | מאת: חן

שלום, טופלתי בחנקן להוצאת סוג של נגע ולאחר מכן נוצרה שלפוחית ולאחר מכן לאחר שהשלפוחית נעלמה נהיה כתום ורוד/אדום עם ריח לא נעים, ממה זה? האם זאת דלקת שנוצרה? חן

זו כויה ודלקת שכיחים בתגובה לטיפול. מרחי יוד פולידין וחזרי לרופא לבדיקה.

תודה רבה

אני בת 41 לפני כחצי שנה אובחנתי כסובלת מגעים טרום סרטניים תוצאה של נזקי שמש. עשיתי טיפול באפודיקס (ללא תופעות לוואי ) עברו כחודשיים מסיום הטיפול וחלק מהנגעים חזרו והם פעילים (מגרדים ) הוצעו לי 2 אופציות לנסות שוב למשך 5 שבועות אפודיקס או טיפול פוטודינמי. רציתי לברר האם לטיפול פוטודינמי יש תופעות לוואי? סיכויי הצלחה? והאם הטיפול כואב? תודה

טיפול פוטודינמי מעולה לנגעים טרום סרטניים. מערב מריחת משחה והפעלתה ע"י מנורה משך כמה דקות ואז מעקצץ, ולאחר הטיפול באודם וקילוף עד שבוע. את מוזמנת לבדיקת התאמה באסף הרופא ללא תשלום 08-9779981