פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

מהו טיפול פוטודינמי? המילה האחרונה בטיפול בגידולים ובנגעים למיניהם באמצעות חומר הניתן במריחה שמחסל אותם באופן ממוקד, ושפעולתו מעוררת ומבוקרת באמצעות אור - כל זאת ללא ניתוח וללא צלקות. הפורום מתמקד בבעיות העור המטופלות בשיטה הפוטודינמית: - יבלות ויראליות - גידולי עור שפירים וסרטניים - אקנה - פסוריאזיס - נזקי שמש - הצערת העור וטשטוש קמטים - נימים ואדמומית מטרת הפורום הינה לספק מידע על מחלות אלו, לחשוף את המטופלים לטיפול הפוטודינמי החדיש והיעיל, ולתת מידע והשוואה עם חלופות טיפוליות אחרות.
2067 הודעות
2001 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

14/01/2020 | 00:20 | מאת: רונן

שלום הופיעו לי יבלות באיבר המין הורפא נתן לי תמסית ומשחה זה עזר לי והוריד את היבלת אבל לפני יומיים שמתי לב שיש יבלת גם ליד פי הטבעת, סוג בליטה בצבע לבן כמו קרובית וממש קטנה אני יכול להשתמש באותה תמסית גם באזור פי הטבעת?התמיסה והמשחה אצלי כבר יותר מחודש האם התרופות האלה מיועדים גם לאזור פה הטבעת אשמח לתשובה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

התמיסות לקונדילומה שזו יבלת וירלית, ולפי מה שכתבת זו בעיתך במגבלה שלא בדקתי אותך, טובות גם לאיבר המין וגם לפי הטבעת. בהצלחה

10/01/2020 | 22:08 | מאת: רותם

היי, מרחתי כמה פעמים את התמיסה על היבלת ברגל אך בניגוד למה שהרופאה אמרה לי (שתהיה שכבה לבנה שצריך לקלף) , לא הופיעה השכבה הלבנה ולכן מרחתי כמה פעמים עד שנהיה לבן. ניסיתי לקלף ללא הצלחה, יש דרך להוריד את החומר מהיבלת בלי לקלף?

אם אתה לא מסתדר עם ורומל חזור לרופאה ובקש הסברים או פיתרון אחר. אפשרות נוספת יש בקופת חולים כירופודים שהם מטפלים מוסמכים לנגעים בכף הרגל, ותנסה להגיע אליהם.

13/12/2019 | 11:06 | מאת: Boris

שלום דוקטור לאבא שלי יש דלקת קשה בשוק של הרגל הימני. השוק כולו אדום ,כאבים חזקים בלתי נסבלים כל הזמן. בדיקה על קולית של דופלר ורידי גפיים תחתונות לא הדגימה סימני DVT או אי ספיקה לכל האורך של מערכת ורידית עמוקה בגפיים התחתונות. רופא כלי דם בוריס יופה אבחין שזה צלוליטיס או אריסיפלס ונתן פניצילין- PENRAFA שאותו הוא נוטל כבר שבוע -2 טבליות (500 מג) ביום, ולפני זה הוא היה נוטל ZINAT במשך שבועיים, הוא גם נוטל משכך כאב -XEFO אבל כל זה לא עוזר וכאבים חריפים ממשיכים מה אפשר לעשות מה את יכולה להמליץ

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לטפל בצלוליטיס בהתכתבות ואני ממליצה לפנות בהקדם גם לייעוץ אצל רופא מומחה לזיהומים. כאשר אביך במיטה להרים את הרגל החולה על כרית וכשיושב להרים על שרפרף או על שולחן סמוך. בהצלחה.

הייתה לי שושנה ברגל נקראה כי אני אחרי זה אך לצעדי נותרו סימנים ברגל הרגל נראית כמו עור זברה אדום האם יש פתרון לשוב לצבע הרגל המקורי כי העניין הסטטי מטריד אותי מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

זה רגיל שאחרי צלוליטיס נשאר אודם. לרוב תוך כשנה הוא נעלם.

08/12/2019 | 18:10 | מאת: ירין

יש לי אקנה ואני לוקח רקוטאן במשך חודשיים קראתי על הטיפול הפוטודינאמי רציתי לדעת אם אפשר לשלב אותו ביחד אם רקוטאן? אם זה יוכל לעזור לי לקחת פחות זמן רקוטאן?

לקריאה נוספת והעמקה

לא משלבים עם רואקוטן טיפול פוטודינמי. לאחר שמפסיקים רואקוטן צריך לחכות לפחות חודשיים שיתנקה מהגוף, לפני שעושים טיפול פוטודינמי, כי זו תרופה חזקה ויכולה לקלקל תוצאות.

06/12/2019 | 21:09 | מאת: דולב

שבת שלום דוקטור...יצא לי הרפס מתחת לשפה לפני כחודש וחצי וטיפלתי בצורה הכי טובה שיש...הבעיה שזה השאיר לי סימן גדול אדום שלא עובר לי...איזה משחה ניתן למרוח על מנת לזרז את החלמת הדלקת?? האם אפלומיצין יכולה לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

זה רגיל שהרפס משאיר סימן אדום, ואחרי חודשים אחדים הסימן נעלם. לא ממליצה למרוח משחה על הסימן.

שלום לפני חודש הופיעו לי יבלות ופריחה בשק האשכים ובאיבן המין אני בחור צעיר בן 28 הרופא ריסס חנקן נוזלי על איגר המין אבל לא נתן לי תרופה לפריחה באשכים האם החנקן הנוזלי יגרום לצלקת לכל החיים באיבר המין? ואיך אני מגיע למרפאה שלכם?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בחנקן נוזלי ליבלות הוא מקובל. יבלות באיברי המין מטופלים ע"י רופא עור או אורולוג. אני ממליצה שתהיה במעקב אצל הרופא שטיפול בך או רופא אחר ותשמע על האפשרויות טיפול השונות. ברר בקופת חולים אם יש לך ביטוח משלים ותוכל לבחור ייעוץ אצל רופא פרטי, ולקבל ממנו הסברים רחבים יותר.

03/12/2019 | 15:03 | מאת: עדן כהן

שלום, לפני שלוה ימים הייתי אצל רופא עור על מנת שיוריד לי את היבלות מתחת לגבה, הוא השתמש בחנקן נוזלי ומאז יש לי כתם אדום שנראה כמו כוויה. רציתי לדעת אם זה טבעי ומה משך ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

כתם אדום אחרי חנקן נוזלי הוא רגיל ועובר תוך ימים אחדים.

שלום.. בדרך כלל אני יודעת שקיימים לי כמה טולילות/או אולי שומות/גושי עור קטנים.. אבל היום צץ לי אחד חדש.. או שהיה קטן ולא הורגש.. אבל סביבו יש אדום.. והוא נראה בצבע שונה מהאחרים..והוא קצת שורף ולא נעים במיוחד איתו.. האם ישנה סיבה לדאגה? מה לעשות?.. מצרפת תמונה כמה שהצלחתי לצלם עצמאית.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שהנגע נפצע והסימנים הם של שטף דם. שימי פלסטר שלא יפצע ויכאב ואם לא יתבהר ויבריא ויבריא תוך שבוע גשי לבדיקת רופא.

08/11/2019 | 11:06 | מאת: הילה

עלי להתחיל שימוש באפודיקס (פעם שניה אחרי 5 שנים) גם בפנים - מצח ואף וגם בידים, עובדת פעם בשבוע בבריכה טיפולית. האם עלי להמנע מלהכנס למים? בעיקר בשלב בו הפנים אדומות עם גלדים? אם זה בסדר להכנס בשלב בו אני מורחת את המשחה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הילה. בזמן השימוש באפודקס ובמיוחד כאשר יש גלדים אסור להכנס לבריכה. המים בבריכה לא נקיים ועלולים לגרום זיהום. ובכלל, בזמן השימוש באפודקס אסור חשיפה לשמש ובמיוחד שיזוף.

היי לילד שלי יש אורטיקריה ועכשיו התנפחה לו השפה. אני מוסיף תמונה. האם עליי לרוץ למרפאה ?

לקריאה נוספת והעמקה

תצטרך לקחת את הילד עכשיו למרפאה או למוקד, כי אי אפשר להתעלם מנפיחות בשפה. זה קרוב לדרכי הנשימה.. ולכן אולי יצטרך טיפול.

15/10/2019 | 02:54 | מאת: אן

שלום, לפני מספר חודשים התחיל להיות לי יובש מאוד חמור באצבע האמצעית ביד ימין - ממש עור סדוק ומקומט. עבר קצת זמן וזה עבר גם לאצבע ליד ואז גם לזרת (כששתי האצבעות האחרות והיד השנייה כרגיל). ניסיתי המון קרמים ושוום דבר לא עזר. ראיתי רופא שרשם לי את המשחה "אלוקום" למריחה בוקר וערב, אך כבר שבוע וחצי שאני מורחת לפי ההוראות ולא רואה שום שינוי. אשמח לדעתך, תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להפסיק עם הקרמים. להשתמש בסבון שמפו מרכך וגם תכשירים וקרמים לגוף רק במוצרים בלי SLS ובלי פרבנים! יש להשיג בחנויות הטבע ובבתי המרקחת, לדוגמה מוצרי NATURE NUT. זה כולל גם תכשירים לניקוי הבית רק מחומרים טבעיים בלי הכימיקלים הנ"ל ואם לא תשיגי חובה להשתמש בכפפות. להבנתי תוך שבועיים יהיה שיפור, אבל תצטרכי להקפיד לתמיד.

11/10/2019 | 12:28 | מאת: אנונימי

היי אשמח לעזרה בטיפול

אי אפשר לפתוח את התמונה, מצטערת.

06/10/2019 | 14:19 | מאת: אנונימי

שלום רב, ביצעתי טיפול בחנקן בקונדילומות באיבר המין ורציתי לברר כמה דברים: 1. למשך כמה זמן כדאי להימנע מתפקוד מיני/ נגיעה באזור? 2. אני מתאמן באופן קבוע ולכן מזיע הרבה, האם הזעה באזור יכולה להיות בעייתית בזמן הקרוב? תודה רבה מראש וגמר חתימה טובה.

לפני מגע מיני מומלץ לעשות ביקורת אצל הרופא שטיפל בך, לודא שהקונדילומות הבריאו, ולקבל את אישורו שאין סכנה להדבקה. מותר להתאמן ומותר להזיע. חתימה טובה גם לך ובריאות

03/10/2019 | 17:51 | מאת: אנונימי

שלום מזה שלושה חודשים אני סובל מפצעים מלאים במוגלה במפשעה ניסיתי את כל המשחות ושניי סוגיי אנטיוטיקה אך לשווא. יש סיכוי שזאת מחלת הHS? עשיתי אולטרסאונד והוא אמר שיש לי קולקציות נוזליות עשינות מתחת לעור ובלוטת לימםה בגודל 0.4 ממ.

לקריאה נוספת והעמקה

האבחנה ששאלת עליה אפשרית אבל מוקדם לחרוץ דיעה כי עברו רק 3 חודשים. אולי מדובר בחידקים עמידים ואולי הגוף שלך חלש בימים אלו. כדאי לקחת תרבית ורגישות מהמוגלה ולפנות לרופא מומחה זיהומולוג.

09/10/2019 | 23:08 | מאת: אנונימי

תודה רבה לך על התשובה. בחיידקים את מתכוונת החייד סטפילוקוקוס? ונוצרו לי צלקות מאוד מכוערות כבר.. אם זה אפשרי שזה נוצר מהחיידק הזה? בנוסף בהתחלה זה הופיע לי רק בצד ימים אחרי זה עבר לשמאל ועכשיו התחיל להתפשט שוב בשמאל במקום לא קרוב אליו..

יש כמה סוגי חידקים ויכולים לזהות במדויק רק בתרבית. במקרה שלך הזיהום היה עמיד לאנטיביוטיקה ולכן צריך בדיקת מעבדה לרגישות שתאבחן איזה סוג תרופה יכול לעזור לך.

25/09/2019 | 13:10 | מאת: ליאור

שלום, לפני מספר ימים הלכתי לרופא עור מכיוון שהיו לי 3 יבלות בכף רגל במרקם כרובית ובצבע שחור. הרופא אמר שאלו יבלות כתוצאה מוירוס ועשה לי טיפול בחנקן ונתן לי טיפול במשחת ורומאל. כעבור יומיים מהטיפול בחנקן גירדתי את היבלת הכי גדולה והיא לא הפסיקה לדמם. כעת כל היבלות התנפחו מעט וכולן הפכו לשחורות מסביב. אבל רציתי לדעת אם היבלת עדיין תנשור אף על פי שהיא פתוחה כי גירדתי אותה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השינויים ביבלת רגילים לאחר טיפול חנקן נוזלי ולא ישפיעו על התוצאה. יחד עם זה לרוב צריך ליבלת ברגל 3-6 טיפולי חנקן נוזלי בהפרש של שבועיים. תקבע מראש את התורים כדי שיהיה לך רצף צפוף של טיפולים שחשוב ליעילות ולריפוי.

19/09/2019 | 16:54 | מאת: אנונימי

יש לי פצעים/ סימנים ברגליים שיוצרים מראה לא יפה ברגל ומציקים לי מאוד ניסיתי למרוח שמן קוקוס, נאו מדרול, בנזק, רגיעור פורטה, סבונים.. עשיתי לפני כשבוע טיפול הסרת שיער בלייזר (לא זול.. ) אשמח לעזרה במידה ותוכלי להציע פתרון קצת יותר אינטנסיבי ויעיל מצרפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

למעט שלא רואים כלל תמונה ובהסתמך על הכתוב, מכיון שניסית מגון טיפולים טובים שלא עזרו צריך בדיקה וטיפול של רופא עור. נדיר שטיפולי לייזר יגרמו פצעים לכן הם הטיפול המועדף, אבל שעוה חוט וגילוח שכיח שיגרמו פצעים.

10/09/2019 | 03:49 | מאת: ירין

שלום ראיתי שאת עושה טיפול פוטודינאמי אבל עברת מקום רציתי לדעת איפה את נמצאת כדי שאני יוכל לקבוע איתך לפגישת יעוץ או דרך ליצור איתך קשר אני אשמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירין. עדיין מתארגנת. אם יהיה רלונטי דבר איתי עוד חודשיים 0523695777

08/09/2019 | 09:56 | מאת: משה

הייתי רוצה לדעת כמה יעלה באופן פרטי (ללא טופס 17) לעשות את הטיפול הפוטודינמי בבית חולים או מרפאה? מה סדר גודל של העלויות. אני מניח שבקופת החולים לא ירוצו לתת טופס 17 ומעוניין להאיץ תהליכים. האם אפשר לעשות זאת במקביל לתמיסת ווארומל וטיפולי חנקן נוזלי?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחרונה עזבתי את אסף הרופא ומתארגנת לעשות טיפול פוטודינמי באופן פרטי ולא דרך טופס 17. בהצלחה עם החנקן נוזלי וורומל. אם בעוד חודשיים עדיין רלונטי התקשר אלי 0523695777

03/09/2019 | 21:50 | מאת: בם

לבת זוגתי יש 2 בלוטות או שזה עור עודף בלחי הימני אשמח לדעת מזה

לקריאה נוספת והעמקה

מרבית תגי העור העודפים שפירים, אבל צריך בדיקה של רופא עור בשביל אבחנה ובשביל הביטחון שזה תקין.

02/09/2019 | 07:08 | מאת: פצעים בקרקפת

היי אני סובל מזה כ3 שנים בפצעים בקרקפת וכבר לא יודע מה לעשות הייתי אצל כמה רופא עור וצערי ללא הצלחה ישמח אם מישהו יגיד לי מה ניתן לעשות

אם כמה רופאים לא עזרו כנראה המקרה לא פשוט לאבחנה וטיפול.. תברר בקופת חולים כמה יעוצים פרטיים ממומנים לך במסגרת הביטוח המושלם, ותוכל להשתמש בהם לבחור את מיטב המומחים לפי המלצות שתקבל.

29/08/2019 | 10:38 | מאת: משה

יש לי יבלת לא קטנה באצבע של הרגל מעל חצי שנה עם נקודות שחורות. רופא רשם לי את המוצר בליבלת שלקחתי 7שבועות ולא עזר. אתמול ניסיתי את המוצר וורטי שגם לא נראה שמשפיע בכלל. ניסיתי הרבה זמן סודה לשתייה שנראה שעזר קצת היות שהוריד את העובי שלה. כמה יעלה לי הטיפול הפוטודינמי? האם זה באופן פרטי והיכן? יש סיכונים? האם רצוי לנסות קודם את החנקן הנוזלי אצל רופא העור למרות שהוא יותר כואב?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול פוטודינמי יעיל ליבלת וירלית ברגל וצריך לחזור עליו 2-3 פעמים. לאחרונה עזבתי את אסף הרופא ואני מתארגנת לבצע טיפולים אלו במקום אחר. אפשר לנסות את החנקן נוזלי אצל הרופא עור פעם בשבועיים 4-8 חזרות, יכול להועיל.

28/08/2019 | 17:25 | מאת: אמא

שלום, לפני מספר ימים בנות משפחה בגילאי 7 ו- 4, שהתברר כי אובחנו אצלן יבלות ויראליות (מולוסקום), התארחו בביתי ונכנסו למשך כשעה לבריכת השחיה הביתית. הבנתי שהדבקה יכולה להיעשות גם דרך בריכות/מים. האם זה בטוח להמשיך לעשות שימוש בבריכה או שעדיף להחליף את המים (מדובר בבריכה בקוטר של 3.66 מ' ועומק 1 מ', נמצאת לרוב בשימוש ילדים בגילאי 13-16). אציין שמאז שהילדות היו בבריכה אף אחד עדיין לא נכנס למים.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לרוקן את הבריכה ולתת לה להתיבש בשמש מספר ימים לפני שתמלאו אותה חזרה. אם אחר כך יכנסו עם פצעי מולוסקום הבריכה תזדהם שוב, ותצטרכו לחזור על התהליך.

לא פירטתי שאת הבריכה הריקה רצוי לחטא באקונומיקה לשטוף היטב וליבש

28/08/2019 | 13:58 | מאת: האם זה משהו שצריך להדאיג אותי?

יש לי פצע ברגל שלא מחלים כבר כמה שבועות. התחיל בערך אחרי הטיפול לייזר האחרון כמשהו שהיה נראה כשיערה שגדלה פנימה, אבל לא מצאתי שם שיערה. אם מורידים את הגלד יורד יחסית הרבה דם..מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה
28/08/2019 | 13:59 | מאת: ו.

תמונה

28/08/2019 | 14:09 | מאת: bbb

התמונה

לא מצאתי תמונה.. האפשרת שכתבת הגיונית, ויכולה להיות אחת הסיבות. גשי לאבחון אצל רופא.

28/08/2019 | 12:09 | מאת: ירין

שלום קראתי על טיפול בפוטודינאמי באקנה יש לי אקנה שבדרך כלל יש לי פצע אחד שתיים פעילים אבל הבעיה שעובר הפצע נשאר כתם ואז זה נראה כאילו יש לי המון פצעים רציתי לדעת אם הטיפול הפוטודינאמי יכול להעלים לי את האקנה לחלוטין ואם כן איפה מומלץ לעשות אותו

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול פוטודינמי יעיל מאד לאקנה ויכול להעלים אותו. לאחרונה עזבתי את אסף הרופא שם הייתי אחראית על התחום הפוטודינמי ואני מתארגנת במקום אחר. אם יהיה רלונטי פנה אלי בעוד חודשיים.

28/08/2019 | 19:42 | מאת: ירין

חודשיים זה המון זמן אם לא אטפל יציאו לי פצעים חדשים ואז עוד כתמים... יש לך מקום אחר להמליץ לי מהניסון שלך?

23/08/2019 | 16:55 | מאת: מירי

יש לי שוב צריבות מטרידות אחרי שבועיים טיפול פנים ב-אפודיקס. הפסקתי למרוח/לנקד, אך השריפה נמשכת. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

תנסי לשים אפודקס רק פעם ביום וכמות קטנה יותר.

23/08/2019 | 15:02 | מאת: אביטל

שלום. לקחו לי דגימה נגע עןרי ואמרו שצריך הרחבה של זה בגלל שזה דיספלסטי. יכולה לומר משו על העניין הזה? מזה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל הרחבה עושים כשיש ממאירות. אבל יכולים להיות שיקולים של הרופא להרחיב גם בנגע לא ממאיר. רצוי לקבל תשובה ישירה מהרופא שמטפל בך, שבדק את הנגע, ושהמליץ על הרחבה..

18/08/2019 | 21:18 | מאת: לילך

זוהי בדיקת ביופסיה שערכתי אחרי שהיה לי נשיקת שיער עם הצטלקות אני סובלת מזה כ6 חודשים ולדעתי התרופות אינם עוזרות האם הכבוד הזה אמור לעזור למחלה שיש לי. ומה היא המחלה הזו בכלל אני צריכה הסבר כללי

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצאתי מצורפת תשובת ביופסיה..

18/08/2019 | 22:39 | מאת: לילך

אני צירפתי קובץ שוב. מקווה שזה נשלח במידה ולא. אוכל כתובת מייל לשלוח לשם את האבחנה

12/08/2019 | 22:11 | מאת: אבא דואג

בני בן ה2 אובחן עם מולוסקום לפני כחצי שנה לאחר שככל הנראה נדבק מאחד מאחיו שסיים זאת רופא העור במרפאה אמר שבעקרון זה עובר לאחר זמן מה (כשנה) הפצעים היו בזמנו באיזורים שלא ניתן לטפל בחנקן הפנים שלו מתרוקנות ומתמלאות כאחת בשל כך שכפי שהוסבר לנו נגיעה מאיזור נגוע תדביק איזור אחר מה ניתן לעשות?

כמו שכבר אמרו לך אין תרופת פלא והזמן יעשה את שלו. מומלץ להמנע משיזוף כדי שלא יוצרו כתמים, וביקורות תקופתיות אצל רופא עור.

אני כבן 80, סוכרתי מאוזן היטב, עברתי לפני פחות משנתיים ניתוח כריתת ושט ולכן ירדתי ממשקלי כ15 ק״ג מאז הניתוח. מאז הניתוח אני חווה בעיות בנושא עור. מידי מספר ימים מופיע מעין פצעון ללא מוקד אלא רק שטח של כ5 מ״מ אדמדם אך מגרד מאוד שנרפא כעבור כשבוע וכעבור מספר ימים מתחיל באזור אחר בגוף. רופא עור אומר שהסיבה פנימית. רופא המשפחה לא מנסה אפילו לאתר את הסיבה. שאלתי , האם קיימות בדיקות שמין הראוי לבצע אותן כדי לנסות למצוא את הסיבה. לאור הניתוח, תזונתי רחוקה מלהיות משביעת רצון כי אני יכול לאכול מעט מאוד בארוחה. ברור שחסר לי מרכיב מזון מסוים. אשמח לחוות דעת

לקריאה נוספת והעמקה

גש לבירור אצל רופא עור ואצל דיאטנית. אם יש לך ביטוח משלים תוכל גם לפנות ליעוצים פרטיים.

אתמול עשיתי שעווה בבית שחי פעם ראשונה עם שעווה של veet.. וזה ממש שורף והלכתי לישון ויום אחרי עדיין שורף וכנראה שנשאר קצת שעווה בבית שחי שהיתייבשה

לקריאה נוספת והעמקה

יש אנשים עם עור רגיש לשעוה, ואולי כדאי לך להמנע מזה בעתיד. בינתיים גשי לרופא לקבל טיפול.

16/07/2019 | 23:00 | מאת: דני

כבר הרבה זמן שאני סובל מריח גוף רע ואני לא יודע מאיפה זה נובע, עשיתי בדיקת דם שיצאה תקינה. אז הרופא לא הבין במה מדובר. אז אם מישהו יכוון אותי לרופא מומחה אודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודעת מי הרופא שמטפל בריח, אם בכלל. מידע כללי, ריח גוף קשור למזון שאוכלים ומומלץ להמנע מתבלינים, מחילבה, מחריף, ולאכול מזון טרי, לא מעובד ולא מסחרי. וכמובן בקיץ להתקלח כל יום ולהיות במזגן.

24/07/2019 | 12:04 | מאת: דני

יכול להיות בעיות הורמונליות?

להבנתי הורמונלי זו אחת הסיבות האפשריות, אם תרצה תפנה לייעוץ אצל רופא אנדוקרינולוג שהוא המומחה להורמונים.

10/07/2019 | 23:06 | מאת: אליאב

שלום דוקטור, גבר, בן 31. אקדים ואומר שיש לי רקע ורגישות באזור המדובר. לפני כחודש היה לי פצע קטן אדום בקצה השמאלי של איבר המין. במשך שלושה שבועות "טיפלתי" בפצעון והרבתי לשים סבון על הפצע ולאחר השלושה שבועות הפצע עבר כלא היה. יומיים למחרת הייתי בבריכה ויומיים לאחר מכן החל לי עקצוץ וצריבה קבועה בקצה הפין. ממש באותו אזור של הפצע וקצת מעבר. כשאני שם תחתון תחושת הצריבה גוברת ומפריעה. אני ממש מרגיש שהעור רגיש וכשאני נוגע באזור המדובר אני מרגיש תחושה לא נעימה שלא עור צורב. הייתי אצל רופא עור שבחן את האזור ואמר שהכל תקין כלפי חוץ. ביצעתי בדיקות דם מקיפות ו-STD והכל יצא תקין. מדד אחד בלבד הראה חריגה קלה מעל הטווח (הרופאה אמרה שזה עדיין תקין) בשם EOSINOPHILS.abs שבודק את האאוזינופילים. ראיתי שזה עשוי להעיד על נטייה לאלרגיה. קיבלתי משחה בשם אפלומיצין אותה מרחתי 3 פעמים ביום במשך שבוע - לא עזרה ותחושת הצריבה הקבועה בקצה הפין נותרה. רופא עור נוסף נתן לי משחה בשם דרמקומבין (בעבר עזרה לי כאשר היה פצע בקצה הפין כתוצאה ממגע עם בד פשתן) אך גם זו מסתמנת כלא עוזרת לשיפור התחושה. אשמח לדעת מה עליי לעשות? האם יש כיוון במה מדובר? מה הטיפול? אודה מאוד לעזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ שבועיים להמנע מרחצה במים פרט למקלחת ביתית, להשתמש בתחתון רך ונקי מכותנה ולמרוח ביבי-פסטה שזו המשחה היעילה שמשמשת גם תינוקות שסובלים מגירוי באיזור המדובר. אם עדיין תהיה בעיה, תעשה בקופת חולים בדיקת פטריות מהפצע.

יש לי חשד ל2 נגעים..אחד במצח..פצע שלא עובר בצורה עגולה בולטת בצבע העור..קצת אדמדם. והשניה בצוואר מעין צלקת קטנה. רופא כירוג פלסטיקה הבחין שזה כנראה bcc והפנה אותי לעשות ניתוח מוז. יש לי תור לרופא פרטי אך רציתי לשאול האם ניתן לאבחן סוג כזה ללא ביופסיה על ידי מכשיר שיש להם . מצורפת תמונה של הפצע במצח

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצאתי תמונה.. רופא מנוסה יכול לאבחן בבדיקה ועדיין האבחנה הכי מדויקת היא בבדיקת ביופסיה. אם תרצי גשי לרופא נוסף לחות דעת.

מצב תמונה של הנגע במצח

שלום כבר מעל 3 חודשים שאני סובלת מלפריאורל דרמטיטיס מסביב לפה. הייתי אצל שני רופאי עור. אחד הרופאים נתן לי איפול ע״י אקנהמיצין, לאחר מכןxerox. כרגע התחלתי טיפול בxerox. ורופא נוסף המליץ על אנטיביוטיקה ל- 3 חודשים. המלווה בבדיקות דם לפני ואחרי. אני מעדיפה שלא להתחיל טיפול אנטיביוטי. השאלה איך אפשר להיפטר מזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפסיקי להשתמש בכל שפתון איפור מייקאפ או קרם. לרוב לאחר מספר שבועות הדלקת תבריא. אם עדיין יהיה צורך, הטיפולים שהמליצו לך מקובלים, וגם טיפול פוטודינמי יכול לעזור.

11/06/2019 | 23:12 | מאת: יפה

שמתי לב לכתם לאורך עמוד השדרה של הילדה שלי בת 12 בריאה בדך כלל כתם חום דומה לכתם לאחר מכה מה הסיבה

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לענות ללא בדיקה. אולי את צודקת שהיא קיבלה מכה ואולי יש סיבה אחרת. גשו לבדיקה אצל רופא ילדים

31/05/2019 | 15:16 | מאת: שירלי

שלום רב, יש לי פיסורה קטנה ולא כואבת על החניכיים הרבה זמן,האם יש פתרון להיפטר ממנה ? והאם יש השלכות אם היא נישארת? תודה שירלי

לקריאה נוספת והעמקה

לא התחום שלי. מומלץ לפנות לרופא שיניים או רופא פה ולסת

שלום סמדר, לפני כיומיים הלכתי למכונת שיזוף בפעם הראשונה בחיי יש לציין שאני בת 19, אחרי כ12 דקות במכונה יצאו לי מלא כתמים חומים על הרגל ורק לאחר כמה שעות כל הגוף שלי נהיה אדום וצורב נורא. אתמול הלכתי לרופא עור שנתן לי משחה לכוויות מבלי להסתכל על המקום הנגוע השאלה שלי אלייך האם זה אכן כוויות שמש ולא פטרייה ? ואיך ניתן לטפל בה כמה שיותר מהר ?

לקריאה נוספת והעמקה

מכיוון שזה לא העלה את התמונה המצורפת, הרגליים שלי מכוסות כולן בכתמים חומים כמו עור של נחש רציתי לדעת אם זה פטרייה בעצם או כוויה ?

לפי מה שכתבת קרה ולפי של רופא העור שבדק אותך האבחנה כויות מהשיזוף נכונה. כנראה מכונת שיזוף או שמש זה לא בשבילך. אם תרצי חזרי לרופא עור לביקורת עוד שבועיים.

28/05/2019 | 18:20 | מאת: כרמית

יש לי נגע קטן צבע כהה נשלחתי לבצע הסרה וכמובן בדיקה הסטולוגית אין כרגע תורים עד יולי האם זה יכול לסבול דיחוי האם זה מסוכן הנגע צבעו כהה ובמגע הוא יבש ומחוספס אין נגעים נוספים

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ שתקחי את התור ליולי לפני שמישהו אחר יתפוס אותו, נשמע מהיר.

23/05/2019 | 18:30 | מאת: איילת

שלום רב, אני ספורטאית שמתעסקת בעיקר בריצה ובריקוד. לפני כמה ימים הרגשתי כאבים עזים בציפורן בוהן רגל ימין (מצ״ב תמונה). כשהסרתי את הלק, הבחנתי בכתמים שחורים בציפורן, צבעה השתנה לצהבהב, היא התנתקה בחלקה מבסיסה והעור סביב בסיס הציפורן נפוח מעט, אדום וכואב. פניתי לרופא משפחה שטען שזה פטרת ציפורן וצריך להסירה וכן לרופאת עור שטענה כי מדובר בטראומה של הציפורן ואין לגעת בה. שאלותיי הן: 1. האם אכן מדובר בשטף דם? 2. אם כן, מהו הטיפול הדרוש? 3. האם הציפורן תינשור מעצמה? 4. אם כן, האם יכאב כאשר אמשיך לעסוק בספורט עד צמיחת ציפורן חדשה? 5. כיצד ניתן למנוע הישנות המקרה? אודה לך מאוד על סבלנותך ועל תשובותיך!

לקריאה נוספת והעמקה

רופאת עור היא זו שמוסמכת לאבחן את המקרה. למעט שלא בדקתי אותך נשמע שהאבחנה שלה הגיונית ואין צורך בטיפול. מומלץ לחזור לרופאת עור למעקב עוד 3 חודשים.

22/05/2019 | 16:34 | מאת: דנית

שלום רב, האם ניתן לעשות טיפול באפודיקס במהלך חודשי הקיץ? ואם כן, האם יש להימנע לחלוטין מיציאה החוצה?

מומלץ לבצע אפודקס בחורף, אם רופא העור שלך מאשר שזה סובל דיחוי.

22/05/2019 | 09:38 | מאת: טל

בוקר טוב מזה כ3 שבועות בלוטות במפשעה מעט מוגדלות. בהתחלה הרגשתי בליטה אחת בצד ימין ואחרי בדיקת רופא הסתבר ששתי הצדדים מוגדלים. נשלחתי לבדיקות דם +שתן+אולטרסאונד וגינלי יצא תקין! הופנתי לכירורג שבדק באמצעות (מישוש בלבד) וכתב: בלוטת אינגואינליות דו צדדיות מעט מוגדלות אך תקינות ואינן חשודות .אין צורך בבירור. לאן עוד עלי לפנות זה כואב ולא נעים לא ניתן לי שום דבר להרגעה ונאמר שיעבור מעצמו. אני לא ממש רגועה. הכאב מתרכז בעיקר בצד ימין ולעיתים בשמאל. האם יש מקום לבצע אולטרסאונד? (יש לציין שמסירה שיער בשעווה במקום בו הופיעו הנפיחויות ) אודה לעזרתך....

לקריאה נוספת והעמקה
23/05/2019 | 10:43 | מאת: טל

הייתי שוב אצל רופא משפחה לערכתו מדובר בזיהום ואין מה לעשות פשוט לחכות שיעבור לבד. האם נכון הדבר? אין משהו שניתן למרוח להקלה?

מכיון שהבלוטות כואבות מומלץ להמשיך את הבירור. להבנתי מי שיכול לעזור לך באופן יסודי זה רופא/ה המטולוג/ית.

יש לי כאבים מאוד חזקים עם גרד שגורם לי לאי נוחות ומשבש לי את חיי היום יום אני חייבת מומחה שיעזור לי ושאקבל טיפול לנושא, מעבר לכך אני סובלת מדלקת בלבלב אודה על תשובתכם הדחופה תודה שמחה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלה זו אינה בתחום העיסוק שלי. בהצלחה

אולי תייעצי לי למי לפנות?

18/05/2019 | 18:01 | מאת: מירי

שלום .אחרי ביופסיה של עור הקרקפת והשערות קבלתי אבחנה זו: FUNGAL CULTURE אין צמיחה MICROSCOPY RESULT נראו ספורות רבות מה טיפול היעיל לספורות? המשחות ושמפו מקופת חולים לא עוזרי.

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה לא ספציפית וגם אי אפשר לנתק את הביופסיה מהבדיקה והמעקב הרפואי. כדאי לחזור לרופא עור לבקש שיחליף את הטיפול, או שיחזור על משטח פטריות. לא תמיד בדיקה יחידה מספיקה.

12/05/2019 | 19:05 | מאת: שירה

יש לי לאחרונה ציפורן צהובה בכף הרגל מה זה אומר ואין לי שום כאב והאם יש טיפול ביתי שיכול לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות סיבות שונות כגון חבלה או פטריה. בשביל לאבחן גשו לבדיקה אצל רופא עור

03/05/2019 | 17:00 | מאת: אליהו

היי , האם טיפול PDT מתאים גם לאקנה קלואידליס ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול פוטודינמי לא ניתן טכני לבצע באיזור קרקפת בגלל השיער (מלבד מקרים בהם המטופל קירח).

שלום רב! רציתי לשאול את ד״ר שרייבר : אני על סף סיום השימוש במשחת efudix. מרחתי על פי ההוראות של רופא העור במרפאה במקום מגורי. המריחה לוותה בהופעה של אדמומוית על אזור הנגיעות- הקרקפת. בנוסף, התחיל קילוף של העור במקום שבו מרחתי את המשחה. למה עלי לצפות כעת? נראה לי שחל שיפור כלשהו במספר הנגעים אך אינני בטוח בכך. בנוסף למשחה זו רשם לי הרופא משחת neriderm אותה הוא הגדיר כמשחה מרגיעה. אך כאשר קראתי את הוראות השימוש מצאתי שזו אינה מומלצת לאנשים הסובלים מגלאוקומה. האם ישנה משחה אחרת? האם השימוש במשחה הנפוצה bepantene להרגעת העור מותר ואם כן, כמה זמן לאחר מריחת ה-efudix? אגב , הוראות השימוש על פי הדף המצורף לאריזת המשחה שונות מעט ממה שהרופא רשם לי. מדוע? אודה לך על תשובה מפורטת!

לקריאה נוספת והעמקה

יש למרוח אפודקס לפי הוראות רופא העור, ולצפות לשיפור רק אחרי גמר מהלך הטיפול..מצב מידי, זה עדיין לא התוצאה. לגבי הנרידרם או כל משחת סטרואידים אחרת, מרח אותה רק אם רופא העיניים שלך מאשר את השימוש, אחרת הסתפק בתחליפים עדינים טבעיים כגון בפנטן, ג'ל אלוורה, ומשחות מחברת וולדה או חברת היל.

19/04/2019 | 09:41 | מאת: סופיה

שלום, אבקש לדעת מה עושים עם בלוטה קטנה שנוצרה על החניכיים סמוך לשיניים האם יש פתרון ע"י משחה שאפשר לקנות? או שחייבים לראות רופא? תודה מראש סופיה

אם זה לא נעלם בימים בודדים, מומלץ בדיקת רופא שיניים או רופא פה ולסת

18/04/2019 | 16:00 | מאת: אריה

התחלתי בטיפול באפודיקס ויש לי תופעות של אדמומיות כאין כביות. האם יש איזה תכשיר או משחה להקלה?

לקריאה נוספת והעמקה

תוריד את כמות התכשיר שאתה משתמש בו למינימום במיוחד על האף. מרח רק פעם יחידה ביום. אם הכויות ימשיכו פנה לרופא שרשם לך את התרופה לבדיקה.

18/04/2019 | 22:05 | מאת: אריה

בהמשך לתשובתך. אני משתמש פעם אחת ביום. ובאף איני משתמש כלל. אלוורה או באטקורטאן יכול להקל?

19/04/2019 | 09:33 | מאת: אריה

בוקר טוב ד"ר יקרה אני מבקש לשאול (התגובה לא הופיעה) במה את ממליצה להשתמש להקלה?: אלוורה, סילורול, בטה קורטאן, או משהו אחר. אני לא יכול לפנות לרופאה - היא בחופש. חג שמח

אם אתה לא סובל את התופעות תפסיק לימים בודדים ומרח אלוורה או בפנטן. בטה קורטן מיועד לרוב רק בסיום הטיפול כאשר התופעות לואי מפושטות או שלא מספיק קרמים עדינים. כדאי למרוח אפודקס על האף לפחות פעם ביומיים אחרת תישאר עם נגעים..

03/04/2019 | 13:58 | מאת: אירית

החלקה לשיער בפסוריאזיס

לקריאה נוספת והעמקה

החומרים של החלקה יכולים לגרום גירוי של העור לכן לא מומלץ לבצע בזמן שיש פצעים של פסוריאזיס בקרקפת. אחרי שהפצעים יבריאו אפשר לעשות החלקה, ומומלץ לא לחפוף שיער 4 ימים קודם. כך תהיה שכבה דקה של חלב על העור ותגן עליו מהחומרים החריפים שבהחלקה.