פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

מהו טיפול פוטודינמי? המילה האחרונה בטיפול בגידולים ובנגעים למיניהם באמצעות חומר הניתן במריחה שמחסל אותם באופן ממוקד, ושפעולתו מעוררת ומבוקרת באמצעות אור - כל זאת ללא ניתוח וללא צלקות. הפורום מתמקד בבעיות העור המטופלות בשיטה הפוטודינמית: - יבלות ויראליות - גידולי עור שפירים וסרטניים - אקנה - פסוריאזיס - נזקי שמש - הצערת העור וטשטוש קמטים - נימים ואדמומית מטרת הפורום הינה לספק מידע על מחלות אלו, לחשוף את המטופלים לטיפול הפוטודינמי החדיש והיעיל, ולתת מידע והשוואה עם חלופות טיפוליות אחרות.
2158 הודעות
2102 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

30/04/2021 | 22:36 | מאת: קורן

שלום דוקטור...שאלתי הייתה האם ניתן להשתמש בתרכובת גליקמן לכתמים של פצעונים שיצאו לי בירך ולא בפנים? כמו כתמי פוסט אקנה.

אפשר למרוח גליקמן בירך בחורף ולא עכשיו, וזה יכול לעזור לכתמים.

30/04/2021 | 12:22 | מאת: רות

שלום רב. כל כמה חודשים מתפרץ אצלי נקודות אדומות/ורודות קטנות ברגליים. כמו עקיצת יתוש. הן שטוחות , לא מרובות , לא מתנפחות, ללא קשקשקת. הפעם זה הופיע גם בידיים וברגליים. נמצאות כמה ימים מתפתח גלד על זה ונעלם. הפעם גם קמתי עם נקודה אדומה קטנה על האוזן. (עשיתי ana בגלל אלרגיה לכדור ארקוקסיה וכל הנוגדנים יצאו שליליים תקינים) ממה לדעתך הפצעונים הללו? ואם עשיתי ana יכולה להיות רגועה? תודה רבה..

30/04/2021 | 12:31 | מאת: רות

מצרפת תמונה

30/04/2021 | 13:50 | מאת: רות

לציין ,שזה נעלם ,יכולה להבחין שהעור איפה שהיה הפיצעון ,הפך לצבע לבן. באותו הגודל שהיה הפיצעון. ללא נפיחות ,לא מוגדל, ללא משהו יוצא דופן.

רות ראיתי את התמונות ואי אפשר לאבחן לפי זה. כמו שכתבת זה יכול להיות סתם עקיצות, וגלד לא מוכיח אחרת. זה גם יכול להיות אלרגיה לאוכל, לקרם שמרחת, או עשרות סיבות אחרות. אני חושבת שאת יכולה להיות רגועה, זה לא נראה כמו דבר חמור. שבת שלום וחג שמח.

תוספי מזון כמו zinc ואומגה 3. תודה

מותר אבץ ואומגה 3 עם רואקוטן.

25/04/2021 | 23:46 | מאת: sunkentowel

היי ד"ר סמדר, לפני עשור היו לי יבלות במפשעה מסביב לפין, וקיבלתי משחה מסויימת כדי לטפל בהן והן חלפו בהצלחה. לפני שנתיים-שלוש צץ לי נגע שהיה נראה כמו יבלת אך היה יותר בשרני, וגדל עם הזמן. איני יודע אם זו הייתה יבלת. לצערי שכחתי מזה והזנחתי במשך תקופה ארוכה, והיום אני ממש מודאג ממנו. לידו צמחה עוד יבלת קטנה בשבועיים האחרונים, אבל היא לא מדאיגה אותי. רק הגדול מאוד מטריד אותי. קבעתי כבר תור לרופא (משום מה רק בעוד חודש), אבל אשמח לקרוא את חוות דעתך ממה שכן אפשר להסיק כאן. אשמח לדעת כמו מה זה נראה, האם זה יכול להיות סרטני, האם זה משהו מוכר, והאם זה פשוט לטיפול? יש לציין שבהתחלה הוא היה ממש נפרד מהגוף (כמו יבלת) ורק בהמשך הפך למן נגע ש"יושב" על העור בצורה כזאת. התמונה נמצאת כאן - https://i.imgur.com/c7r9DQB.jpg תודה רבה!

25/04/2021 | 23:53 | מאת: sunkentowel

אוסיף גם שאין כאבים כלשהם, זה פשוט נראה מדאיג

נראה כמו פפילומה שאינה מסוכנת. מומלץ בדיקה אצל רופא עור.

25/04/2021 | 14:55 | מאת: קורן

שלום דוקטור...לפני כמה חודשים יצאו לי פצעי שומן בירך והשאירו לי כתמי פוסט אקנה לא אסתטיים בכלל...האם תרכובת גליקמן יכולה לעזור במקרים כאלו? או שזה קרם שמיועד רק לעור הפנים?

לא משתמשים בקרם גליקמן בקיץ, רק בחורף. עד אז המנעי משיזוף המקום.

22/04/2021 | 19:26 | מאת: דן

שלום רב :) יש לי כמה נקודות חן בפנים שהייתי רוצה להסיר בלייזר מטעמים אסתטיים, אני יודע שהן תקינות כי אני מקפיד לבדוק פעם ב אצל רופא עור וגם לא ראיתי שינוי, פעם אחרונה בדקתי לפני כמה חודשים והוא אמר שהן תקינות, אני ממש רוצה להסיר אותן אבל אני חושש מדי, שחס וחלילה אם הסרתי נקודה שבטעות היא לא שפירה ואז כבר הסירו אותה, אז זה מסוכן.. 1. יש מצב שבבדיקה אצל הרופא הוא יראה שהנקודה לא מסוכנת אבל אולי היא ממש בתחילת התהליך אז לא מזהים? 2. אתה חושב שבמידה ואליט להסיר, יש טעם שאבקש שישאירו אולי נקודה ממש קטנה לייתר ביטחון? תודה רבה מראש!

מותר להוריד בלייזר נקודות חן שפירות.

14/04/2021 | 20:29 | מאת: יריב

שלום דוקטור אני בן 33 נטלתי מינוציקלין 100 מ"ג ליום במשך חודשיים בגלל פצעי שומן בידיים ובירך ויום אחרי שסיימתי ליטול עשיתי מיטת שיזוף ואני שם לב פתאום לכתמים אדומים חומים בפנים(אני יודע שאסור לעשות מיטת שיזוף במהלך נטילה) האם סימנים אלו זה בגלל המיטת שיזוף? ואם כן האם הם אמורים לעבור לי?   תגובה

יום אחרי שסימת מינוציקלין עדיין הגוף לא התנקה לחלוטין. לפחות עד שהכתמים יעברו המנע משיזוף ומחשיפה לשמש. אם אתה בהיר עור מומלץ להזהר תמיד.

ד"ר שרייבר שלום רב! שמי שילה כהן, חייל בן 19 ואני סובל מאקנה ברמה בינונית בעור הפנים. אתחיל ואומר שכבר נטלתי מינוציקלין במשך כחודש, יחד עם המשחה רט-אויט, אך האקנה נשאר. אני יודע לומר כמעט בוודאות כי האקנה שלי הינו תוצר כמעט ישיר של המזונות הלא בריאים שאני אוכל בצבא, שכן כשהייתי בערך בן 18 טרם הגיוס והקפדתי על תזונה בריאה ביותר, עור הפנים שלי היה חלק לחלוטין. שאלתי הינה האם לדעתך במידה ואחזור להקפיד על תזונה בריאה, אוכל להעלים את האקנה? (האקנה שלי משולב עם פצעים בולטים ומעין אדמומיות תת עורית שרופאים שפגשתי טענו שהיא מצביעה על דלקת). אסיים ואומר שאני מכיר את הראקוטן, אך לצערי שימוש בו במשך הצבא הינו כמעט בלתי אפשרי עבורי, שכן לא אצליח להגיע לרופא העור כל חודש בכדי לקבל מרשם חדש עקב הביקוש הרב לרופאי עור, ורופא העור שפגשתי הבהיר לי שהוא לא ייתן לי מרשם ליותר מחודש. (מה שיוביל לכך שאפספס כמה ימי לקיחה באופן עקבי כל חודש במידה ואבחר לקחת ראקוטן).

אני חושבת שכאשר תנאי הצבא והמזון ישתפרו, גם האקנה יבריא לפחות חלקי. כדורים עוזרים להרבה מטופלים, אבל לא לכולם, ובודאי לא תוך זמן קצר של חודש. כמו שכתבת טיפול בתרופה צריך מעקב רופא עור, והדרך הנכונה בצבא היא להזמין כמה תורים מראש קדימה.. בהצלחה. אני מטפלת באקנה ע"י טיפול פוטודינמי ולרוב מתרפא אחרי טיפול יחיד, אבל זה טיפול פרטי, ואינו ממומן ע"י הצבא.

שלום רב. בשנים האחרונות,כל פעם שאני הולך לטיפול שיניים,יוצא לי הרפס בשפתיים במקום קבוע. אני מקשר זאת לחיכוכים של הכלים שהרופא משתמש בהם ואשר מתחכחים בשפתיים ומגרים את האזור שההרפס יוצא לי כל פעם במקום קבוע. אם אני מעוניין לקחת טיפול מניעתי לפני טיפול השיניים בכדורים של זובירקס כדי למנוע מההרפס לצאת,מהו הטיפול המומלץ לדעתך? יום לפני הטיפול?יומיים לפני הטיפול?גם ביום הטיפול ולמחרת?והכי חשוב,כמה כדורים ביום? תודה רבה ושבת שלום.

אני חושבת שלא צריך כדורים ומספיק משחה פנליפס במריחה באיזור השפתיים יום לפני ו4 ימים אחרי הטיפול. אם הרופא שלך ימליץ דוקא על כדורי זובירקס, הוא יקבע את המינון, ולוקחים אותם באותם ימים.

08/04/2021 | 20:57 | מאת: ירין

שלום,יש לי נגע כרוני בשפתיים שמופיע בצורת גלד שחוזר על עצמו. סובל מבעיה זו כבר כ8 חודשים לאחר מספר רופאי עור,פה לסת ומספר משחות, אני עובד עצות. שמעתי על הטיפול הזה ואני מאמין שאולי הוא יוכל לעזור לי . תודה בכל אופן

אתה מוזמן לבדיקת התאמה ללא תשלום לטיפול פוטודינמי במרפאתי 0523695777

05/04/2021 | 02:01 | מאת: יוחאי

אני עם סבוריאזיס כבר מעל עשור ומשתמש עם קרם לחות סבוקלם אקטיב וזה עוזר מאוד לפי המלצת רופא. השאלה שלי היא האם כדאי לי גם לנקות את הפנים עם סבון פנים סבוקלם כי רופאים שהייתי אצלם הדגישו תמיד לסבוריאה את הקרם לחות ולא דיברו איתי על הסבון? אני רק מציין שאני שנים שוטף פנים עם מים ואז שם סבוקלם אקטיב.... תודה רבה ....

כדאי לנסות גם את הסבון של סבוקלם, בנוסף לקרם ולא במקום.

16/03/2021 | 16:03 | מאת: תומר שנל

ממנ הפצעונים שמופיעים כל פעם יכולים להיות? כל פעם במקום אחר מצרף לך תמונה.

לא מצאתי תמונה

16/03/2021 | 08:31 | מאת: אבי

שלום דוקטור היה לי אבסס לאחר שעשיתי טיפטל מסויים להזעה בבית השחי הלגתי לכירוג שנתן אוגמנטין לשבוע ומשחה אנטיביוטי ללא ספק יש שיפור משמעותי אבל מה שכן עדיין יש במקום אדום(לא כמו בהתחלה).. ושאני נוגע מרגיש את הגיולה נקרא לזה.. לאחר שהלגתי שוב לכירוג אמר שמיצינו את הטיפול ושיש שיפור מפה שלח אותי לרופא עור שרק עוד שבועיים יש לי תור אליו .. בגדול מה רופא עור יכול לתת נגיד שכירוג לא יכול דוקטור .. חשוב לי לציין בגלל אותו סיבה של אבסס מדאדודרנט מסויים ב2018 כירוג פתח את האבסס ולאחר חודש הגעתי למיון כי נהייה לי פקקת ורידית (DVT) והייתי מטופל ומדללי דם למינהם אז כמובן יש גם את הפחד הזה שזה לא יחזור לי שוב עקב זה .. אשמח לשמוע את דעתך בנושא ובאמת לנסות להבין איזה פתרונות יש לרופא עור שאין לכירוג נגיד תודה רבה מראש מחכה לתשובתך בקוצר רוח

אדום ו"ג'ולה" זה דבר רגיל לאחר פתיחת אבצס ונעלם אחרי מספר שבועות. הביקורת של רופא העור חשובה לודא שהזיהום לא חוזר, ולהבטיח שלא יהיו סיבוכים. אל תוותר עליה.. רחץ את המקום כל יום וייבש היטב, עסה מספר פעמים ביום, זה מרכך את המקום, מגביר את זרימת הדם והלימפה, ומזרז ריפוי. מומלץ בעתיד להמנע מדיאודורנט לגמרי. מספיק מה שכבר קרה..

13/03/2021 | 11:15 | מאת: מאי

היי, לפני בערך חודש יצא לי פצע קטנטן בגודל נקודה בשפה התחתונה. יותר נכון נראה כמו נקודה אדומה, אולי נים מורחב. האם יש סיכוי שזה יעבור לבד? ואם לא האם יש טיפול לזה באמצעות משחות או שהאופציה היחידה זה לייזר? ואם לייזר, האם זה משאיר צלקות? תודה רבה:)

לייזר הוא פיתרון טוב לנים מורחב בשפה ויכול להעלים אותו בלי צלקת.

10/03/2021 | 13:04 | מאת: יותם

שלום סמדר, אני לאחר ניקוז של אבצס בצוואר וניתן לי לקחת את המשחה תריאולון. אודה מאוד אם תוכלי לענות על השאלות הבאות: 1. בעלון לצרכן רשום שספיגה סיטטמית של התרופה עלול לגרום להופעת דיכאון וחרדה. אני לוקח באופן קבוע לוסטרל. האם זה משהו שצריך לחשוש ממנו? האם כשמורחים על העור אזי השימוש לא נחשב כסיסטמטי? 2. האם חל איסור להשתמש במשחה במידה והפצע עדיין פתוח? 3. מה התקופה שבדר"כ יש לקחת התרופה? נאמר לי למרוח אותה פעמיים ביום למשך 3 שבועות. האם זה לא תקופה ארוכה מדי? הרבה תודה, יותם

אין חשש משימוש בטריאולון משך 3 שבועות. השימוש רק אחרי שהפצע הבריא ונסגר.

05/03/2021 | 00:43 | מאת: אנונימי

היי, עברתי לפני חודשיים ניתוח בלייזר להסרת אנגיוקרטומה באשך, ובמקומות שבהן הוסרו הנגעים יש צלקות. האם צלקות אלה יתבהרו עם הזמן? והאם יש משחה או שמן כלשהו שאפשר למרוח על מנת לזרז את תהליך ההבהרות של הצלקות?

צלקות מתבהרות עם הזמן. יש משחות שונות ללא מרשם לזרז תהליך זה, ואתה יכול לנסות.

25/02/2021 | 22:26 | מאת: אורטל

שלום התחיל לכאוב לי באיזור הנקודה . אשמח לדעת פרטים : האם זה מסוכן ? האם זו שומה נקודה ?

כאב בשומה אינו מסוכן ולפי התמונה נגרם ממפציעה או שפשוף שלה. כתוצאה היא מודלקת או אפילו מזוהמת, גשי לרופא לבדיקה וטיפול, וגם מעקב תקופתי.

25/02/2021 | 10:33 | מאת: לימור

שלום, יש לי לופוס ואורטיקריה שהיא אוטואימונית(ואסתמה קשה). קראתי כמה מחקרים מחו"ל שמראים שאור אינפרא אדום עלול להיות בעייתי לחולים אוטואימונים כי יש לו סגולות של חיזוק כלשהו של המערכת החיסונית. אז אני נמענת באור אינפרא אדום בכל מיני מכשירי עיסוי שיש לי. האם זה אומר שגם טיפול בגלי רדיו אמור להיות בעייתי על פי העיקרון הזה? כי שמתי לב שהאור שיוצא ממכשיר גלי הרדיו הוא גם אדום. האם זה אור דומה או שאין קשר וזה סתם במקרה גם אור אדום? תודה מראש

כל חברה שמיצרת גלי רדיו, מוציאה אזהרות עם איזה מחלות לא מומלץ להשתמש. כשתדעי את שם המכשיר תוכלי לבדוק אם הוא בכלל רלונטי עם מחלות העור שלך.

21/02/2021 | 15:23 | מאת: מוטי

מתי אני יודע להפסיק לשים את התמיסה? אם התקלפה לי יבלת, אז להפסיק למרוח על הנקודה? או להמשיך עד סוף השבועיים?

להמשיך עד סוף השבועיים

21/02/2021 | 16:13 | מאת: מוטי

גם על פצעים פתוחים?

אם מדובר ביבלת צריך ורומאל גם על פצע פתוח אחרי שהיבלת התחילה להתקלף. עד שלא פוגעים בשורש העמוק שלה, היא לא תתרפא.

17/02/2021 | 23:41 | מאת: עומר

יש לי יבלות על הפין והתחלתי טיפול בורומאל. רציתי לדעת האם יש צורך לקלף את השכבה הלבנה לפני כל מריחה מחודשת של התכשיר? והאם יש איסור לאונן במהלך הטיפול בתכשיר? תודה רבה

מומלץ לקלף את השכבה הלבנה לפני מריחה חדשה. אין איסור לאונן.

19/02/2021 | 16:16 | מאת: עומר

תודה רבה שבת שלום

11/02/2021 | 23:41 | מאת: נחמה

אשמח לדעת מהו הטיפול הנכון עבור פצעים מסוג זה. ואיך נראים פצעים אלו? מציינת שלבני היה לפני 3 שבועות פצע דומה מאוד ברגל. טופל ע"י אנטיביוטיקה ומשחה "מופיריסין טבע" (משחה אנטיביוטית) ועכשיו חזרו אותם הפצעים במקום אחר בגוף.

הפצעים בתמונה ששלחת נראים כשלפוחיות שהתפוצצו. אחת הסיבות אימפטיגו נגרמת מחידק הסטאפילוקוק. לדברייך משחה לא עזרה והפצעים חזרו, אז אנטיקיוטיקה דרך הפה צריכה לעזור. אם גם אז לא תהיו מרוצים תתיעצו עם רופא עור שמתמחה לילדים.

31/01/2021 | 23:35 | מאת: רעות

שלום ד"ר, ראיתי שענית שיש אצלך טיפול פוטודינמי למצב טרום סרטני בשפה התחתונה. האם הטיפול הזה גם טוב לאטופיק דרמטיטיס בשפתיים? אני תקופה ארוכה עם יובש בשפתיים שלא עובר, שהתחיל עם החמרה באסתמה. ניסיתי משחרת סטרואידים שלא עזרה, וגם לקחתי 2 קורסי פרדניזון לאסתמה שלא הועילו לשפתיים. אשמח גם לדעת עם אילו מכשירים משתמשים. האם זה אינפרא אדום או גלי רדיו? תודה רבה

מצטערת, טיפול פוטודינמי לא עוזר ליובש בשפתיים שקשור לאטופיק דרמטיטיס ולאסטמה.

שלום, מהם הסיוכיים לסרטן כשיש אקטיניק צ'ליטיס בשפה התחתונה? והאם ישנם טיפולים אפשריים בשלב שזה עוד לא סרטני? יש מה לעשות? תודה מראש

acthinic cheltis זה כמו שאת יודעת שלב טרום סרטני ולכן מומלץ לטפל בו. יש טיפולים שונים במסגרת קופת חולים אצל רופא עור. אני עושה טיפול פוטודינמי והוא מצוין אבל מבוצע באופן פרטי. אם תרצי בואי לבדיקת התאמה.

25/01/2021 | 17:17 | מאת: פטרת

שלום. התחלתי טיפול בלק לוסריל לפטרת בצפורני כפות הרגליים. בהוראות השימוש לא היה כתוב אם צריך להסיר את הלק לפני שמורחים שכבה נוספת, ואם כן - האם בעזרת מסיר לק רגיל? תודה.

מצטערת אך פורום זה אינו עוסק בפטרת.

20/01/2021 | 16:17 | מאת: דנה

בגלל יבלת שהזדהמה נתנו לי למרוח מופירוסין. אני לאחר חיסון קורונה ראשון. האם המשחה עלולה לפגוע ביעילות החיסון?דנה

מופירוסין לא מפריעה לחיסון קורונה.

11/01/2021 | 13:50 | מאת: דןד

שלום, אם אני נחשף רק לעשר דקות ביום לשמש חורפית. האם הגוף שלי יכול לקבל מספיק ויטמין d אפילו שהעור לא השתזף או שינה את צבעו? תודה על תשובה.

כדי להשיג ויטמין D ברור שעדיף 10 דקות שמש על בכלל לא. יחד עם זה, אי אפשר לענות אם זה מספיק, בלי בדיקת מעבדה של ויטמין D בדם. קופות החולים נותנות בדיקה כזו לפחות פעם בשנה.

11/01/2021 | 10:57 | מאת: שי

שלום אני סובל מקונדילומה כבר 3 שנים, ומטפל בחנקן. לאחרונה אני מרגיש האטה ביצירה של יבלות חדשות. מה הבדיקה שאפשר לעשות בכדי לראות אם הנגיף עדיין אצלי? תודה שי

בתוך כל קונדילומה יושבים וירוסים פעילים, לכן כבר יש לך תשובה ובדיקת מעבדה מיותרת. אין אף טיפול לקונדילומה שיכול לרפא את כולם, ואחרי 3 שנים שלא הצלחת להתרפא עם חנקן נוזלי, אני ממליצה לשלב או לעבור לטיפול אחר. יש מגוון טיפולים בקופת חולים אצל רופא עור או רופא אורולוג שתוכל לקבל חינם, ואני עושה במרפאתי הפרטית ובתשלום טיפול פוטודינמי שהוא מצוין.

14/01/2021 | 11:46 | מאת: שי

שלום, האם לא ניתן להבריא מהנגיף? אבל כן אפשר להיפתר מהיבלות? ןמה היתרונות של PDT?

14/01/2021 | 19:21 | מאת: שי

אני מהדרום. הבנתי שאת מהצפון...יש לך המלצה על מכון שיותר קרוב אלי שטליו אגש לטיפול?

שלום, אני זכר בן 41 יש לי קנדילומה באיבר המין בערך 3 שנים, כאשר פניתי להסרת שיער בלייזר מאיבר המין התבקשתי להצהיר על מחלות עור וכתבתי שיש לי קונדולימה, המכון סירב לטפל בי באזור איבר המין בגלל הקונדולימה, יש קשר בין הסרת שיער בלייזר לקונדולימה? תודה שי

לא ברור אם התכונת לקשר כרונולוגי, או סיבתי או אחר? נכון שקרן לייזר בעצמה לא תגרום לקונדילומה, וקונדילומה לא מורידה יעילות של לייזר. יחד עם זה, אולי במכון פוחדים להידבק? או פוחדים שהוירוס יזהם את המכשיר שבא עם העור במגע ויעבור למטופלים אחרים?

שלום, היה כמעט ברור לי שהסיבה שהם לא רצו לטפל כי זו מחלב מדבקת ולא כי יש סיבה מכוון שלא הצלחתי למצוא ברשת כל מאמר שמצביע על קשר בין הדברים. שאלתי אותך בכדי להיות בטוח האם ידוע לך על קשר או סכנה שמצדיקה את המכון? כי אם אין סיבה רפואית אז זה לא חוקי לא לטפל בי

שלום רב יש לי ביד 2 כתמים צמודים אחד לשני ,תקופה של שנה וחצי שלא נעלמים (מעל האודם יש מעין יובש כזה, רק מעליהם לא בשאר היד) מה שכן מדי פעם הם נהפכים לבהירים יותר עד כדי שאפשר לחשוב שנעלמו אך לא כך הדבר, וחוזרים שוב לצבעם הרגיל, לפעמים השינוי קורה ממש באותו יום, לאחרונה הצטרף עוד כתם אחד ממש בסמוך אליהם מצרף תמונה של הכתם תודה רבה מראש

כתמים כאלו יכולים להיות תוצאה של אלרגיה לחומר שאתה נוגע בו, או תכשיר לגוף. ממליצה לפנות לבירור במרפאת קונטקט-דרמטיטיס (דלקת עור ממגע).

יותר משנה וחצי מבלי שחולף, כאשר שזה איזור שלא בא במגע עם שום תכשיר יכול להיות עדיין אלרגיה? מצרף תמונה נוספת עם המצב הנוסף שאליו מתחלף הכתמים

31/12/2020 | 23:55 | מאת: נועה

יש לי היבלת הנל. כיצד ניתן לטפל בה? היא רכה וכואבת במגע. האם היא מדבקת לאיזורים אחרים בגוף? לאנשים אחרים? תודה רבה!

אי אפשר לענות לגבי הדבקה בלי לבדוק את היבלת. גשי לבדיקה וטיפול אצל רופא עור או אורטופד כף יד.

30/12/2020 | 09:49 | מאת: נתנאל

שלום, לאישתי יש בעיה בעור של כף היד. העור נעשה יבש וכואב מאוד וחם. הרופא נתן אסטרואידים אבל זה לא עזר. חשוב להזכיר שהתופעה מופיעה בחורף בעיקר.

כמו שכבר התנסיתם בעיות בעור כף היד לא קלות לאיבחון וטיפול. ממליצה לפנות לבירור וטיפול במרפאה של דלקת עור ממגע (קונטקט דרמטיטיס) באחד מבתי החולים. בנוסף אבל לא במקום הנ"ל ומכיון שהרגישות בעיקר בקור, מומלץ כפפות לחימום הידיים, ושימון העור היבש עם כמה טיפות שמן זית ושמן של ויטמין E.

27/12/2020 | 02:31 | מאת: לג

שלום ד״ר, יש לי פצע בקו הלסת כמעט שנה. לפעמים הוא מתנפח ונעשה כואב ורגיש ואז נספג חזרה לעור ונעלם (אני עדיין רואה אותו הוא פשוט נעשה קטן עד כדי שכמעט נעלם). אחרי תקופה חוזר שוב וחוזר חלילה.

לא תמיד מקור הבעיה בעור. פצע בקו הלסת דורש בדיקה של רופא עור וגם של רופא שיניים. נ.ב. לא הצלחתי לפתוח את התמונה

24/12/2020 | 15:08 | מאת: יעל

שלום, יש לי יבלות בכף היד והרופא נתן לי מרשם לורומאל שאני צריכה לשים פעמיים ביום עד שנעלם. השאלה היא מה זה עד שנעלם? אני משתמשת בורומאל כבר כמה ימים והיבלות הפכו לשטוחות ונשאר עור ורוד אבל עדיין בצורה של היבלת, וחלק מהן טיפה מדממות ונראות כמו פצע שהגליד. האם צריך להפסיק את השימוש במצב כזה ולחכות שיחלים? כי זה לא נשמע הגיוני שהעור יחזור לעצמו בדיוק כפי שהיה לפני היבלת אם אני אמשיך להשתמש בורומאל. גם היבלות נראות בצבע הרבה יותר בולט עכשיו. תודה.

מה שאת מתארת זה תהליך רגיל בטיפול ורומאל. אפשר להמשיך להשתמש וצריך גם לגשת לרופא לביקורת. אם הטיפול יצליח לרפא את היבלות, אז אחרי כל השלבים הלא אסתטיים העור יחזור לעצמו.

21/12/2020 | 16:17 | מאת: אנונימי

אהלן סמדר אשמח אם תוכלי לעזור לי, יש לי על האיבר מין ובפי הטבעת מחוץ וגם טיפה בפנים סוג של נגעים ואני חושש שזה קונדילומה או כלמידיה יצא לי לקיים יחסיי מין עם גברים אשמח אם תוכלי לאבחן מה זה נראה לך תודה. *לא מצליח לשים תמונות אשמח אם תשלחי לי הודעה למייל ואשלח לך שם זה ממש חשוב לי.

אם זה נגעים בולטים מעין יבלות, יתכן שזה קונדילומה.מומלץ לגשת לרופא עור או רופא אורולוג שהם יטפלו. אם תרצה שלח תמונה לאימייל שלי, drsmadar@gmail.com

17/12/2020 | 18:10 | מאת: אוהד

שלום דוקטור לאחרונה יוצאים לי פצעים בירך עם שומן כמו פצעי אקנה ולוקח להם זמן לעבור אני מטופל במינוציקלין 100 מ"ג ליום וסבון דרמקס כל יומיים...הבעיה שגם שהפצעון עובר נשאר סימן סגול כהה לא אסתטי (אני לא נוגע בפצעונים נותן להם לעבור טבעי) איזה קרם ניתן למרוח על העור על מנת שהעור יחזור לצבע הרגיל שלו במהרה? זה כתמי פוסט אקנה.  

אין קרם שמעלים את האודם במהרה. זה תהליך של מספר שבועות.

שלום לדר לאחר ביופסיה באזור הוולווה שפתיים קטנות ועוד נאמר לי שיש לי מעין לכן פלאנוס סובלת מאד מצריבות מתחושה של הזעה באזור קבלתי משחת דרמובט שלא עוזרת מה ניתן לעשות איזו מדחה יכולה לעזור יש לי צריבה גם בפי הטבעת לדעתי גם לשם התפשטה המחלה חש לי יובש בכל הגוף באף בפה אין לי רוק יובש קשה בעיניים בשפתיים העור מתקלף כל הזמן כל עורי יבש הסבל נוראי האם יתכן שזה קשור גם לליכן פלאנוס גם ציפורניי מתפצלות האם יכול לתקוף גם את הקיבה?

להבנתי בפי הטבעת אולי ליכן פלנוס, אבל היובש המפושט בגוף לא. כדאי לבדוק אם יש בעיה נוספת או תסמונת שכוללת מספר בעיות. אני ממליצה ראשית שתגשי לבירור אצל רופא רומטולוג ורופא פנימי שמומחה במחלות אוטואימוניות. לפחות ימצאו את האבחנה הנכונה ואולי גם דרך לעזור לך. טיפול פוטודינמי שבו אני עוסקת עוזר לפצעי ליכן פלנוס בוולוה ואת מוזמנת לבדיקת התאמה, אחרי הבירור הנ"ל, כשנדע מה יש לך.

13/12/2020 | 04:49 | מאת: דביר

שלום רב ד"ר סמדר שרייבר מבקש לשאול איזה קשר יש בין מחלת NHL M.F ולימפאדמה ? בתודה מראש בברכה

לידיעתי אין קשר בין מיקוזיס פונגואידס ולימפאדמה. מומלץ שתתיעץ עם רופא/ה שעוסק בMF במיוחד, לדוגמה ד"ר הדס פראג.

05/12/2020 | 17:39 | מאת: איציק

שלום בן 52 עשיתי טיפול בחנקן נוזלי להסרת כתם שמש במצח,עברו כמה ימים והיתה שלפוחית בחצי מהכתם ,נגבתי עם מגבת והעור מעל השלפוחית התקלף, האם למרוח משהו או לתת לזה ככה להתייבש? בנוסף יש לי גם שתי נקודות אדומות בלחי כמו נים דם מה לעשות עם זה תודה.

שים יוד פולידין נוזלי פעמיים ביום עד שיבריא הפצע

04/12/2020 | 18:21 | מאת: גלעד

שלום ...התחיל לי לאחרונה פצעים בידיים וברגליים רופא הביא לי מינוציקלין 100 מ"ג פעם ביום ופעם ביום גם דרמקס ובלילה למרוח זינדקלין...הבעיה שהזינדקלין עושה לי עור אדום ומגורה..איזה משחה חוץ מהזינדקלין ניתן למרוח על הפצעים נקודתית? זה פצעים גדולים לפעמים סגולים שלוקח להם זמן לעבור.

זינדקלין זו משחה עדינה יחסית ואם אתה רגיש לה כדאי לחזור לרופא עור לשלול תגובה אלרגית. יש הרבה משחות לפצעים, אבל לעור רגיש צריך לעשות את ההחלפה אצל רופא עור ולא דרך מחשב..

04/12/2020 | 00:13 | מאת: דנה

שלום יש לנו גור בן חודש ויש לו בלחי כנראה פטריה היום בערב הבת שלי הבחינה בחזה בעיגול אדום כנראה נדבקה ..מה ניתן למרוח שלא יתפשט?

ממש לא ברור במה מדובר, דורש בדיקה ואבחנה רפואית.

03/12/2020 | 07:33 | מאת: ליעד

שלום דוקטור היה לי פצעים בירך פצעי שומן ככל הנראה מחיידק האקנה ולאחר טיפול עם מינוציקלין 100 מ"ג ליום הפצעים עברו אבל עדיין יש סימנים סגולים שלא עוברים מזה חודשיים כבר. איזה משחה ניתן למרוח על מנת לזרז את החלמת הכתמים?

הסימנים הסגולים מבריאים תוך מספר חודשים עם או בלי משחה ולא בטוח שאפשר לזרז. אם תרצה תנסה את אחת המשחות קלוקוט/מדרמה/פלקסיטול לצלקת.

03/12/2020 | 07:32 | מאת: מנור

אני התחלתי טיפול במינוציקלין 100 מ"ג ליום בגלל אקנה בגוף...האם אפשר להשתמש גם במקביל בכמוסות תוספי תזונה עם ויטמין a מחומרים טבעיים ? הכוונה את המינוציקלין לשתות בצהריים ואת הויטמין a לשתות בערב? האם מותר לשלב ביניהם?

מומלץ לא להשתמש במקביל, עלולה לגרום לנזקי שמש.

01/12/2020 | 10:49 | מאת: מיכל

אני משתמשת במשחה הרופא אמרה לי שזה קצת צורב וזה וסיר קיטמי עור האים זה עוזר מפני שמרחתי ולא צרב לי כלל ומה שכתוב שזה מטפלים בסרטן העור האים זה מתאים לי ?

אפודקס מתאימה לטיפול בנגעי עור טרום סרטני וסרטני. זה שעובר לך ללא תופעות לואי, מזלך הטוב. חזרי לביקורת רפואית לאחר סיום הטיפול.

24/11/2020 | 16:20 | מאת: בוריס

שלום רב. בעבר הסרתי יבלות קונדילומה בחנקן כיום קבעתי תור ללייזר השאלה שלי האם אחת מהשיטות משאירה צלקת? שאלה נוספת האם יבלות אלה נפוצות באוכלוסיה? תודה

קונדילומה זו מחלה נפוצה. לפעמים נשאר צלקת לאחר טיפול חנקן או טיפול לייזר, אבל עדיף בהרבה על יבלת מדבקת. בטיפולים פוטודינמיים לא ראיתי צלקות.

שלום לך דוקטור שרייבר אני נוטל רואקוטן מזה שבועיים 80 מ"ג ליום במנות מחולקות של 40 מ"ג בוקר ו40 מ"ג ערב והפסקתי את הטיפול לא מעוניין להמשיך... תוך כמה זמן התרופה אמורה להתנקות לי מהגוף? ואם אני רוצה לעשות קעקוע ברגל כמה זמן עליי לחכות מרגע ההפסקה?

חכה לפחות חודשיים לפני הקעקוע

15/11/2020 | 22:41 | מאת: יאיר

לא כואב ולא מפריש לחצתי עליו ויצא ראש צהוב קטן כמו אקנה. האם זה רק אקנה

לפי מה שכתבת יכול להיות אקנה למעט שלא בדקתי אותך. שים עליו מספר ימים תכשיר שמיועד לאקנה עד שיבריא, ואם לא יעבור גש לרופא לבדיקה.

15/11/2020 | 04:12 | מאת: יאיר

יצא לי פצע מוזר בישבן מצורפץ תמונה

לא מצאתי תמונה

13/11/2020 | 15:46 | מאת: חנית

שלום יצא לי פצע מזה יומיים על הירך אשמח לדעת מה זה

לא ניתן לאבחן מהתמונה

08/11/2020 | 09:56 | מאת: גלעד

שלום, לאחר טיפול של 3 שבועות באפודיקס לאזור המצח, אף, לחיים קיבלתי המשך טיפול בטבעקוטן, פעמיים ביום למשך שבועיים.  עם זאת אני קורא באינטרנט שאסור להשתמש במשחה זו באזור הפנים? האם זה בטוח להשתמש בה לאזורים אלו לאחר האפודיקס?

אפשר להשתמש, וצריך להזהר לא להכניס לאף לעיניים ולפה.. מומלץ כמות קטנה לא יותר מגודל אפונה, למעוך אותה בין הידיים ולפזר כמו קרם על הפנים בנגיעות וטפיחות קלות.

06/11/2020 | 16:04 | מאת: יוסי

על איזה חומר מדובר שמחסל יבלות זה מה שרשמת.אפשר הסבר תודה

אי אפשר ללמד רפואה בפורום. אם תרצה בוא לייעוץ.