פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

מהו טיפול פוטודינמי? המילה האחרונה בטיפול בגידולים ובנגעים למיניהם באמצעות חומר הניתן במריחה שמחסל אותם באופן ממוקד, ושפעולתו מעוררת ומבוקרת באמצעות אור - כל זאת ללא ניתוח וללא צלקות. הפורום מתמקד בבעיות העור המטופלות בשיטה הפוטודינמית: - יבלות ויראליות - גידולי עור שפירים וסרטניים - אקנה - פסוריאזיס - נזקי שמש - הצערת העור וטשטוש קמטים - נימים ואדמומית מטרת הפורום הינה לספק מידע על מחלות אלו, לחשוף את המטופלים לטיפול הפוטודינמי החדיש והיעיל, ולתת מידע והשוואה עם חלופות טיפוליות אחרות.
2100 הודעות
2044 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולים פוטודינמיים להסרת נגעי עור וטיפול במחלות עור

11/09/2020 | 20:21 | מאת: שירה

יש לי לאחרונה פצעונים על הפנים. בחיים לא היה לי כך השאלה אם יכול להיות מכדורים חדשים לאפילפסיה שיש לי שלוקחת או קו המחשבה שלי יותר מהמסיכות הכירוגיות והקית עם הלחות והולכת ברגל ונוסעת באוטובוסים יכול להיות שמזה ואם מהמסיכה מה אפשר לעשות או למרוח על הפנים? משתמשת בקרמים יוםמיום עדינים אפילו.

אני חושבת שאת צודקת וזה מהכדורים. התיעצי עם הנורולוג/ית

10/09/2020 | 18:53 | מאת: משה

שלום רב, אני אובחנתי באבחנה של בין MF לפאראפסוריאזיס. עברתי שתי ביופסיות וTCR אך אין עדיין אבחנה. עשיתי 40 טיפולי פותוטרפיה שהביאו להפוגה כמעט מלאה ונשאר לי עוד 10 טיפולים לכמה קטמים שעוד לא ירדו. הגוף שלי כמעט נקי והרופא אמר שאחרי שהכל יירד מפסיקים את הטיפולים לגמרי. רציתי לשאול האם זה נכון להפסיק או שצריך להמשיך טיפול מניעתי של פעמיים בשבוע ואז פעם ואז פעם בחודש? כי לא הייתי רוצה שהכל יחזור ברגע שאפסיק אשמח לעזרה תודה מראש.

הרופא שלך מטפל כמקובל. מומלץ לעשות כדבריו, ולהשאר אצלו במעקב. בהצלחה

הרופא שלך מטפל כמקובל. מומלץ לעשות כדבריו, ולהשאר אצלו במעקב. בהצלחה

הרופא רשם לבת שלי ורומאל פעם אחת ביום. האם מורחים כל פעם על השכבה הישנה או שמגרדים ואז מורחים מחדש? האם פעם ביום זה מספיק?

עדיף לקלף את השכבה הישנה. פעם ביום מספיק. גשו לרופא לביקורת עוד שבועות אחדים לבדוק אם אתם מרוצים מהתוצאות.

01/09/2020 | 12:11 | מאת: אליהו

לד"ר שרייבר שלום רב, מאוד אשמח אם תוכלי לענות על שאלותיי: לפני כמה ימים חוויתי דימום משמעותי באופן מפתיע באזור שק האשכים. לאחר שהצלחתי לעצור את הדימום חיפשתי מידע בגוגל וככל הנראה מדובר בהתרחבות כלי דם קרוב לעור הנקרא Angiokeritoma. התייעצתי עם רופא המשפחה שאמר לי שמדובר בבעיה המטופל ע"י רופא עור באמצעות צריבה (cauterization). לפי מה שקראתי יש גם אפשרות לטיפול ע"י sclerotherapy (הזרקה תוך ורידי) אך עדיין לא משתמשים בשיטה זו באופן נרחב. השאלות שלי הן: האם הבעיה הזו יכולה להחלים מעצמה ואם כן כיצד ניתן לשמור על האזור מפני פגיעה נוספת, או שרצוי בכל מקרה לבצע את הטיפול בצריבה? ושנית, האם varicocele באזור האשכים – תופעה מאוד שכיחה בגברים בגיל מבוגר יותר – יכולה לגרום לתופעת הAngiokeritoma או להחרפתו? בתודה מראש אליהו

אנגיוקרטומה בעיה שכיחה מאד, ולא קשור לוריקוצלה. הטיפול שרופא המשפחה הציע בצריבה הינו יעיל ומקובל. אין חוק שחיבים לטפל בזה, אבל אם תתחמק מצריבה, צפויים דימומים נוספים..

31/08/2020 | 04:05 | מאת: יוסי

אני מעוניינת לקבל את תרכובת גליקמן. האם אני יכולה לקחת אותה דרך מרשם של הידרוקוטיזון והידרוקינון 4 ואדפרין ..ובכל פעם אקח קצת מכל קרם למזוג ולהניח על הפנים? אני מעוניינת לקבל אותה ככה האם אני יכולה ?

מומלץ לקבל מרשם לתרכובת גליקמן באופן מסודר מרופא עור, זה הכי מתאים ויעיל. אם יש ברשותך את כל הרשימה של מרכיבי הגליקמן בנפרד? כי כולם במרשם רופא.. את יכולה לערבב כמות קטנה ולהשתמש בה, ולא יקרה אסון, אבל לא חושבת שתהיה אותה יעילות. למה שלא תתני לרוקח לעשות את עבודתו בשבילך?..

31/08/2020 | 04:04 | מאת: Yousi

שאלה נוספת האם יש משחה בישררל שמכילה 20% חומצה אזלאית ? ואם כן מה השם שלה? צריכה מרשם?

יש משחה של אזלאית 20%, צריך מרשם, ולא זכור לי שמה.

28/08/2020 | 20:02 | מאת: עינת

הי, יש לי שינוי צבע בצד אחד של הפנים כבר כמה חודשים. מעין כתם לבן וכתם מסביב כהה יותר וגם ליד השפתיים, צבע אפור ירוק כזה ובהיר ליד. אפשר לנסות לאבחן את זה לפי התמונה? תודה

אולי ויטיליגו למעט שלא בדקתי אותך. גשי לבדיקה אצל רופא עור כדי לאבחן ולטפל.

25/08/2020 | 19:40 | מאת: נויה

שלום, יש לי מולוסקום במפשעות כבר חצי שנה (בת 23) נאמר לי למרוח אפלומיצין. מחליפה מצעים פעמיים בשבוע , לא משתמשת באותן מגבות ומתקלחת 2-3 פעמים ביום! הנגעים נעלמים ומגיעים מחדש. השבוע יצאו לי כמה חדשים וכואבים מאוד!! ומגרדים! קשה לי מאוד ללכת זה ממש שורף וכואב. מה ניתן לעשות??

אי אפשר לענות ברצינות בלי בדיקה. חזרי לאותו רופא עור לבדיקה חוזרת או לרופא עור אחר לחות דעת נוספת. או אם יש לך ביטוח משלים, מגיע לך מספר ייעוצים פרטיים כל שנה.

18/08/2020 | 21:20 | מאת: מיכל

שלום, הורדתי היום 2 נקודות חן בולטות אחת מעל השפה באמצע והשניה בכתף באמצעות גילוח. 1. האם להתחיל למרוח את המשחה האנטיביוטית לאחר שהפלסטיק נופל או להוריד את הפלסטר ולהתחיל למרוח מהיום? 2. מסביב לנקודת חן נשאר לי חום הרופא אמר לי שזה מהצריבה ולא שאלתי אותו אם זה יורד, כי אם לא בשביל מה בכלל הורדתי את הנקודה.. 3. האם יש לכם המלצות כדי למזער את הצלקת?

אחרי מקלחת החליפי פלסטר ביבש וחדש ואז גם להתחיל משחה אנטיביוטית. הפצעים נופלים תוך שבועות אחדים.

15/08/2020 | 12:10 | מאת: עדי

שלום, יש לי כשנתיים גוש קטן מאוד שלא השתנה וכמעט לא נראה. אובחן כשפיר וחסר משמעות.. לפני יותר משבוע התפתח זיהום. לוקחת מספר ימים אנטיביוטיקה ומשחה. ביומיים האחרונים החלו להופיע באזור מספר פצעונים עם ראש לבן (נראים כמו אקנה). האזור עדיין נפוח ואדום אבל פחות כואב. האם זה נשמע תקין וחלק מהריפוי? זה אומר שהמוגלה יוצאת? תודה!

נשמע תהליך ריפוי רגיל. עם סיום האנטיביוטיקה גשו לביקורת רופא עור, ובררו לגבי הוצאת הציסטה כדי למנוע זיהום בעתיד.

10/08/2020 | 23:17 | מאת: עופר

היי כבר 5 שנים מאובחן בכתם על כתף ימין כBecker's nevus בקר נבוס האם יד דרך להסיר את הכתם כיום??

אפשר להוריד נבוס בקר בלייזר לפחות באופן חלקי. פנה לרופא עור עם מרפאת לייזרים.

06/08/2020 | 08:45 | מאת: שירלי

בעלי מאז גיל צעיר סובל מאוד משלפוחיות בכף הרגל. הליכה רגילה גורמת לו את זה, ותהליך ההתאוששות לוקח ימים עד שהוא חוזר ללכת. הוא כביכול חי עם זה, אבל אני רוצה למצוא דרך שבה לא יסבול כל כך. יש לציין שהוא סובל מסרטן מעי גרורתי ומקבל כימו, וחשוב מאוד שיילך מאוד והשלפוחיות מונעות את זה. מה אפשר לעשות? רופאי עור במרפאה אומרים שכלום.

לפי מה שכתבת רופאים רבים לא יכלו לעזור כי לרפואה הרגילה המערבית אין פיתרון. אז לדעתי את הפיתרון, אם בכלל, צריך לחפש בשילוב של שיטות רפואיות שונות. יש מספר רופאים רגילים שמקצועיים גם בשיטות משלימות ואולי הם יצליחו לעזור. לדוגמה ד"ר הלנה סגל רופאת עור במכבי.

שלום רב. לפני כחודש גיליתי בלוטה לא נעימה בראש של בתי. מצרפת תמונות. האם לדעתכם עלי לגשת לרופא עור?האם עלי לחשוש? מצרפת תמונה. בכבוד רב, ענבל

ערב טוב, אבל לא הגיעה אלי תמונה..

22/07/2020 | 15:47 | מאת: לילך

דר שלום , אימי בת 75 קיבלה שלבקת חוגרת אתמול, אמרה כאבי תופת פריחה/פצעים כאבים בלתי נסבלים. בלילה היא שמה על דעת עצמה משחה בשם אפלומיצין שהיה לה בבית. בבוקר הלכה לרופא ואמר לה שבשום פנים ואופן אסור לשים משחות במיוחד שזה מכיל סטראוידים/קורטיזון. השאלה שלנו, האם שהיא מרחה את המשחה יקרה לה משהו ויחמיר את המחלה??? האם בכלל כן אפשר לשים משחה או את המשחה הזאת???מאד מודה לך על תשובתך. לילך

ראי את התשובה ששלחתי קודם.

22/07/2020 | 11:31 | מאת: מירי

שלום, לבעלי יש יבלות ויראליות בכפות הרגליים, זה חדש כי אף פעם לא היה לו. איך הוא נדבק? הרופא עור שם לו חנקן ונתן לו משחה אנטיביוטית, עדיין לא עבר. מה ניתן לעשות? כמו כן, האם יש קשר לוירוס הפפילומה? כלומר אם יש לו יבלת ויראלית ברגל זה אומר שיש לו וירוס פפילומה? ומה ניתן לעשות כדי להישמר ולא להידבק? תודה.

יבלת וירלית מאד נפוצה כך שלא חסרים מקורות הדבקה. אל תיגעו לו ביבלות במיוחד לא כשאתם פצועים. הזן של הוירוס שתוקף את הרגל לא אותו דבר כמו באברי המין.

20/07/2020 | 22:45 | מאת: מאי

שלום, יש לי מספר פגעי עור שאני רוצה לטפל בהם: צלקות מאקנה ואדמומיות בפנים, יבלות והורדת שומות ונקודות חן גדולות בגוף, קטרוזיס פילאריס, האם טיפול פוטודינמי מתאים לזה? אפשר הסבר על התהליך, וגם מה העלות?

ממה שכתבת ובמגבלה שלא בדקתי אותך טיפול פוטודינמי יכול לשפר מראה פנים עם אדמומית וצלקות אקנה. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבדיקת התאמה ללא תשלום במרפאתי 0523695777

שלום, בני הגדול עבר למעלה מ-6 צריבות בחנקן ליבלת ויראלית גדולה שנמצאת ליד הציפורן של הקמיצה ביד (ועוד יבלת קטנה קרוב אליה). רופא עור המליץ על טיפול בלייזר. 1. האם הטיפול חד פעמי? 2.האם הטיפול כרוך בכאב? 3. כמה עולה טיפול כזה באופן פרטי? תודה,

בשביל לענות כמה טיפולי לייזר צריך לבדוק את בנך. הטיפול כרוך בכאב ותשאלי את הרופא שתגיעי אליו אם הוא ירדים את האצבע.בהצלחה

08/07/2020 | 18:14 | מאת: איילת

לאחר ביובפסיה התברר שיש לי וטיליגו. בא לידי ביטוי בכתמים קשים בפנים בלבד. רופא המליצה על מריחה של פעמיים ביום את המשחה שנקראת protopic למשך חודשיים. וחשיפה לשמש של חצי שעה בכל יום. שאלותיי: 1. כשקראתי קצת על המשחה ועל הוטיליגו, הבנתי שיש איסור חמור ומפורש לחשיפה לשמש. האם הבקשה של הרופא לאחר המריחה נכונה וטובה? 2. האם צריך לישון עם המשחה גם בלילה, או שרצוי לשטוף טוב את הפנים ו"לתת לעור לנוח בלילה"? 3. הוראות השימוש במשחה הם לשבועיים גג שלוש, האם אפשר להמשיך להשתמש במשך חודשיים כפי שהרופאה נתנה? *****גילוי נאות. אני מתגוררת בגליל העליון. פה באזור שלנו לקבוע תור לרופא עור יכול לקחת גם חודשיים ימים של המתנה... אל הרופאה הזו נסעתי מרחק של שעה נסיעה. לכרמיאל.....***** מודה מראש למי שישיב לי בברכת בריאות טובה

רופאת עור יכולה על סמך נסיונה ומיומנותה להשתמש בתרופות באופן שונה מהכתוב בעלון וזו אחריותה המקצועית. אם תרצי לסמוך עליה, בשביל הסיכוי שתעזור לך לכתמים המציקים בפנים, עשי בדיוק מה שאמרה לך ובהצלחה. כדי שלא תדאגי קבעי כבר תור אצלה לביקורת ואז היא תוכל לבדוק אותך באמצע הטיפול ותוכלי לקבל תשובות ממנה.

05/07/2020 | 10:20 | מאת: יערה

שלום. אני בת 40. מאז שאני זוכרת את עצמי היו לי הרבה נק' חן. בשנים האחרונות הן מתרבות בקצב מסחרר, בכל כמה ימים צצה אחת חדשה... יש גם כתמים רבים שמופיעים. עם כל הבטחון העצמי שיש לי אני עדיין מתוסכלת והדבר פוגע בי - כל קיץ אני מחכה לחורף על מנת לכסות ידיים ורגליים. האם יש משהו שניתן לעשות על מנת למתן את התופעה?? אולי תוסף תזונה מסויים או כל דבר אחר.... האם קיימת דרך לצמצם את יצור המלנין? אני בהירת עור אך תמיד נזהרת בשמש, כמעט ולא נחשפת! הרב הגדול של נק' החן הן שטחיות, כך שאני לא בטוחה שניתן להסיר.. בטח לא כל כך הרבה לצערי.

מומלץ המנעות משיזוף וקרם נגד שיזוף באופן קבוע בכל איזורי הגוף שאינם מכוסים בבגדים. אין דרך אחרת למנוע כתמים. בנוסף פני למעקב הכתמים אצל רופא עור לפחות פעם בשנה.

28/06/2020 | 14:25 | מאת: Livnat

היי, הבת שלי בת 8 סובלת מיבלות מרובות בכמה מקומות בגוף. זה לא מולוסקום! היה לה מולוסקום וזה עבר. רופא עור ראה אמר בפירוש שהן לא מולוסקום. יש לה 2 ממש מתחת לעין והם לא עוברות. שמנו ורומאל וכל פעם היבלות מתקלפות ונשארת נקודה צמודה לעור והן צומחות מחדש. עכשיו יצאה עוד אחת על הפנים קרוב לעין אבל לא עליה. איך אפשר לטפל היבלות האלה? היינו אצל רופא עור אמר שאין מה לעשות חוץ מורומאל. היינו אצל רופא עיניים שגם לא עשה כלום. זה מטריד אותה וגם אותי וילדים מעירים לה על זה. אני ממש מיואשת בבקשה אשמח לכל תובנה..

28/06/2020 | 20:19 | מאת: Livnat

מורפת תמונה

להבנתי טיפול פוטודינמי בו עוסק פורום זה אינו מתאים לילדים. בררי בקופת חולים אם מגיע לך דרך ביטוח משלים באופן פרטי כל רופא עור שתבחרי ועדיף שתפני לרופא עור מיוחד לילדים.

02/07/2020 | 07:02 | מאת: Livnat

אבל האם לדעתך טיפול פוטודינמי במידה ומתאים יכול להסיר יבלות אלו במקום רגיש זה ללא צלקת?

26/06/2020 | 02:36 | מאת: מישהי

יש לי יבלת שונה על האגודל היא יבלת שממש חלק מהאצבע שלח כבר למעלה מ20 שנה אף פעם לא כאבה ולא הציקה ולא ממש ראו אתה והחלטתי לטפל בה. רופא עור המליץ ורומאל וכמעט חודש שאין שום שיפור.. אולי אני משתמשת בזה לא נכון אם אפשר הכוונה מה עדיף עם המשחה ומה לא.. ואם היא לא עוזרת איזה עוד טיפול ממולץ

לא כל יבלת ניתנת לטיפול על ידי משחה. בלי בדיקה אי אפשר לעזור לך ברצינות.

22/06/2020 | 19:43 | מאת: אבי

כבר כמה חודשים יש לי סימן בשפתיים שנראה כמו עיגול כזה , מרחתי וזלין ולא עזר. אני חושב שזה סימן מהרפס שהיה לי לא בטוח. איך אפשר לטפל בזה ?

אם זה סימן מהרפס יעבור תוך כשנה.

17/06/2020 | 13:35 | מאת: נק' שומן

שלום רב, מה הסיבה שישנם אנשים, שעורם מצמיח נק' שומן? האם ניתן היה למנוע? נק' שומן 1 מאחורי האוזן נפתחה במקום, ע"י כירורג, בהרדמה מקומית, והשניה, בגב, תוסר במרפאה, בהזמנת תור מיוחד, לכך. חן חן

לא ברור מדבריך אם מדובר בגידול שומן מסוג ליפומה, או בציסטה סבצאוס מלאה נוזל שומני. שני סוגי הגידולים האלו שכיחים ונפוצים ולא ידועה סיבה.

שלום רב, אני לאחר עשרה ימי טיפול באפודיקס להסרת שני כתמים בפנים. מאז השימוש הכתמים הפכו לאדומים מאוד ועור הפנים שלי הוא די בהיר (הם מאוד בולטים). האם ישנה משחה שניתן להשתמש בה בשלב זה (במקביל לשימוש באפודיקס) כדי להוריד את האודם? אני לא מדבר על המשחה שנרשמה לי עבור הדלקת של אחרי השימוש באפודיקס. חייב לציין שמעבר להפרעה האסתטית ומעט גרד אני לא חש תסמינים אחרים. תודה רבה.

אם האודם קשה תקטין את כמות המשחה לנגיעה קלה עם קצה קיסם רק במרכז הכתם, וגם פעם ביומיים בלבד. כשיפחת האודם תחזור לפעם ביום.

01/06/2020 | 12:29 | מאת: גיל

שלום רב, לפני כמספר שנים בעת שיפשוף של איבר המין הופיעו אצלי יבלות על איבר המין. לאחר בדיקה של 2 רופאים (אחד מומחה להסרה בלייזר) קיבלתי תשובה כי אלו אינן יבלות מסוג קונדולימיה. הרופא המטפל המליץ לא לגעת בהן והסביר שהן רק אסטיות. האם יתכן דבר כזה? יבלות שהן רק אסטיות באזור איבר המין?

אני לא יודעת מה אישית יש לך, ובאופן כללי בודאי שיש גידולים שפירים כולל יבלות שהם חסרי כל משמעות. תוכל להיות בטוח יותר אם תבצע מהנגעים בדיקת PCR לוירוסים של קונדילומה ויש מעבדות שעושות את זה. בריאות רבה

23/05/2020 | 14:48 | מאת: אלמונית

שלום,בכמה חודשים אחרונים שמתי לב לפסים אדומים שבולטים מעל העור נראים כמו שריטות ומופיעים כל יום באזור שונה בגוף. ידיים,רגליים,בטן,חזה,גב..בכל אזור אפשרי. זה לא מגרד אבל לפעמים זה קצת שורף. אשמח לעזרה,תודה.

23/05/2020 | 14:49 | מאת: אלמונית

אני יציין גם שאני בהריון בשבוע 6.

לפי התיאור נשמע שאת סובלת מסימני מתיחה, מעין קרעים קטנים תת עוריים. המנעי ממאמץ גופני, משיזוף ואכלי מזון עתיר חלבונים ובקשי כדורים של תוספת ויטמינים ומינרלים להריון מרופא המשפחה שלך. יש תכשירים מיוחדים שמפחיתים את כמות סימני המתיחה כמו שמן של חברת וולדה.

כבר עניתי למעלה

20/05/2020 | 15:58 | מאת: אורון

שלום, יש לי פטרייה באזור העורף/החלק התחתון של השיעור מצד שמאל היא קיימת אצלי כ3 חודשים ועד עכשיו טופלה בtridem cream בשבוע וחצי האחרון קיים החמרה במצב באופן ניכר האזור כולו נפוח וכואב, המשחה הפסיקה לעזור, ביום שישי האחרון קיבלתי קיבלתי כדורים בשם איטרנול והתחלתי להשתמש המשחה בשם מנטקס וכעבור חמישה ימים עדיין יש החמרה נוספת, השתמשתי בעבר גם באגיספור ולא עזר בכלל אני אבוד, חייב עזרה בנושא

מכיון שאתה לא מתרפא מקרם נגד פטריות אולי מדובר במחלה אחרת. בצע בקופת חולים בדיקת מעבדה מהנגע לגילוי (או לשלילת) פטריות.

שלום אחרי הורדת 4 יבלות בחנקן נוזלי התחלתי להשאיר כתמים כחולים (מתאר של כל הגוף) על הסדין במטה,על הבגדים התחתונים,על הכריות בסלון ועל מפסקי החשמל בבית.צפרני הרגליים הגדולות וכפות הידיים כחולות וצובעות כל מה שבא אתם במגע .מה זה ואיך להפסיק זאת?

להבנתי הציפורניים הכחולות לא קשור לטיפול בחנקן, גשי לבדיקת רופא.

18/05/2020 | 22:23 | מאת: דוריטוס

שלום, אני מורחת ורומל כ 4 ימים על היבלת בכף הרגל. נוצרה מעטפת לבנה ו כשקילפתי אותה קצת ראיתי שכבת עור אדומה. מריחה ורומל על העור האדום והחשוף שורף והבנתי שאם אני רוצה להמשיך לשים את הורמון אני לא צריכה לקלף את השכבה הלבנה. הרופא נתן לי מריחה פעמיים ביום למשך 30 יום אך ככל שאני מורחת השכבה הלבנה ממשיכה להתעבות והשאלה שלי אם זה אופן הטיפול? ללא קילוף שכבה לבנה . האם הטיפול אפקטיבי כשאני מורחת על השכבה הלבנה? מתי אפשר להסיר את השכבה הלבנה?

טיפול בורומל עוזר לחלק מהאנשים כאשר ממשיכים ברצף שבועות אחדים. מותר להסיר את השכבה הלבנה אם את יכולה לסבול את הכאב שכרוך בזה. בהצלחה. אם לא תהיי מרוצה מהתוצאות תוכלי לנסות טיפולים אחרים.

14/05/2020 | 09:53 | מאת: אבי

מזה זמן רב יבלות באצבעות כף יד, בביקור אצל רופא עור. בפעם הראשונה נטען שזה פסטוריאזיס ואין מה לעשות, בפעם השניה (רופא אחר) רשם קלובטאוזל פרופיונאט. לאחר שימוש של שבועיים, לא חולף. מה ההמלצה

פסוריאזיס היא מחלה כרונית שיכולה להמשך תקופה ממושכת. טיפולים יכולים רק להקל, או לפעמים לתת הפוגה זמנית. מתח נפשי ופיזי מחמיר את המצב, וכל מה שמאזן ומטפל בבעיות אלו יכול לשפר. כדאי לפנות לבדיקות אלרגיה במרפאת דלקת עור ממגע, כי יש חומרים שגורמים דלקת דומה לפסוריאזיס.

22/05/2020 | 19:39 | מאת: אבי

השאלה היא!, ואם זה לא פסטוריאזיס. מה ניתן לעשות? שני רופאים שתי דעות, מה יחדש רופא שלישי, ואולי גם הוא כראשונים? מה הדרך לקבל תשובה נחרצת, לא השערות?

06/05/2020 | 13:00 | מאת: מנשה

בדרמיס הפפילרי תסנינים פריוסקולרים מונונוקלארים בצפיפות בינונית. באפידרמיס מוקד ספונגיוזיס ואקזוציטוזיס של לימפוציטים כבודדים ומעילהם פרהקרטוזיס עם פלזמה( קרוסטה). בחתכים עמוקים ספונגיוזיס וחדירה צפופה יחסית של לימפוציטים למוקדי ספונגיוזיס לעיתים בצורת VASE עם פלזמה ומוקדי פרהקרטוזיס במקום אחד כ"גבעה" מרבית התסנין נצבע ל CD3 וCD2. CD5 הרוב אך בצורה מופחתת יותר.CD7 עד 10 אחוז. CD4 לCD8 כ 3 ל 1כשבחודרים שניהם. לסיכום האבחנה המבדלת כוללת spongiotic MF מול spongiotic dermatitis בדיקת TCR מהעור - פוליקלונללי אני רוצה לציין שביצעתי ביופסיה אחת הראתה חשד ל MF והופניתי לבית חולים למרפאת עור ביצעתי את שתי הבדיקות הרשומות כאן. רופא אחד אמר שזה אולי MF ונחכה לTCR ועכשיו יש את ה TCR. רופא אחר חשד ב פראפסוריאזיס אין לי מושג ממה אני סובל, רק יודע שהמליצו לי פוטותרפיה 3פעמים בשבוע. האם הבדיקות מכוונות לMF או שבגלל ש TCR הוא פוליקלוננלי זה פחות הכיוון ? והאם בכלל הTCR הוא שלילי לפי הרשום כאן? מה זה ספונגיאוטיק דרמטיטיס? תודה מראש

לא תמיד אפשר לענות בודאות באיזו מחלה מדובר והחשוב זה שמצבך טוב וגם לשפר אותו. באופן פרגמטי ההמלצה לפוטותרפיה יכולה לעזור גם לMF וגם לפראפסוריאזיס. אם מאד חשוב לך להמשיך בבירור פני לרופא/ת עור שמתמקד בלימפומות של העור.

שלום במשך 3 חודשים מרחתי סנאקטיק על הקרקפת. פעם ביום. המצב כרגע שעל הקרקפתת יש הרבה נקודות אדומות עם דם קרוש. האם זה תקין ? מצורפת תמונה

זה רגיל בתהליך הריפוי של סנאקטיק. 3 חודשי שימוש אמור להספיק ואפשר להפסיק את השימוש ולהשתמש בכובע עד שהפצעים יבריאו.

01/05/2020 | 17:16 | מאת: יעל

שלום, הופיעו לי על הצוואר והגב נקודות חומות. כאשר נוגעים בהם זה נראה כאילו ״הצבע״ יורד מהם והם הופכים לבהירים יותר. רופא עור אונליין אמר שזה פטריות ונתן לי שמפו שאמר לרחוץ כל יום במשך חודש ובנוסף משחה. האם זה לא יותר מדי 2 תכשירים? ניתן להסתפק רק במשחה שזה נקודתי? או שחובה להשתמש בשמפו? צירפתי גם תמונה של הצוואר. להלן השמות של מה שרשמו לי: KETOCONAZOLE SHP 2% 100ML BIFONAZOL 1% 15GM CR

01/05/2020 | 17:17 | מאת: יעל

התמונה

הטיפול נראה מתאים לבעיתך בעור.

שלום אני יודע שדאודורנט רגיל לא נחשב בריא לבית שחי, איזה דאודורנט כן בריא לשים בבית שחי ולא מסוכן לעור ולנקבוביות של בית השחי? תודה לעונים

תמיד לבדוק לפי תגובת העור, ואם אינך רגיש למוצר מותר להשתמש בו לפי הצורך, רק על עור נקי יבש וללא שריטות. כאשר אינך נמצא בחברה עדיף לרחוץ את האיזור ולאפשר הפרשת זיעה רגילה וטבעית כי לזיעה יש תפקידים בגוף. יש אנשים שרגישים לדאודורנט והוא גורם לגירוי פצעים ודלקת, לכן צריך לבחור את המוצר שהעור מסתדר איתו. אם אינך רוצה דיאודורנט מסחרי, אחת האפשרויות היא לפזר טיפה אבקת סודה לשתיה ישירות או בתוך קרם דאודורנט. גם תכשיר אנטיביוטי נוזלי כגון אקנהמיצין יכול למנוע ריח זיעה.

שלום דוקטור, בני בן 3 וחצי והזרת שבצד שמאל היכן שהציפורן אדומה נפוחה ועם מוגלה לבן. האם הלבן הוא מוגלה? מה הטיפול המומלץ? האם ניתן לטפל ללא ניקוז המוגלה? כמה זמן הטיפול? מה המלצתך... תודה מראש.

נראה כמו מוגלה. שימי יוד חום 3 פעמים ביום. זה צריך להשתפר תוך יום ולהעלם תוך יומיים נוספים.אם לא עוזר או מחמיר פני לרופא בקופת חולים.

31/03/2020 | 22:42 | מאת: אלן

במשך תקופה ארוכה אני סובל מפסוריאזיס בחלק התחתון של האשכים ובחלק של קצה הישבן הקרוב לאשכים. אני לא רוצה להשים על מקום זה סטרואידים... זה מציק וכואב ומפריע בתנועה ובהליכה וכאמור לא מצליח להרגיע את המקום . האם יש משהו שניתן לעשות בנדון? שלא יזיק לאשכים ולפוריות... אני אובד עצות.. הכאבים לא פוסקים.. בקושי הולך .. ואי אפשר להרדם בלילות מרוב כאב וגירוד.

להבנתי עדיף שתשים משחה סטרואידים מאשר שלא תישן בלילות, וזה לא יזיק לפוריות. אפשר לשים את המשחה שבועות אחדים ברצף. באופן קבוע אפשר לשמן את המקום עם קרם או אפילו עם כמה טיפות של שמן זית, מה שיותר יעזור לך ביניהם. לפעמים טיפולי מנורה אולטרא סגול, או לייזר אולטרה סגול עוזרים.

11/03/2020 | 10:24 | מאת: נועה

שלום, תופעה שחזרה אליי כעת וקרתה כבר לא פעם- שהופיעו לי על אצבע ביד שלפוחיות קטנות ומאוד מגרדות, עם הזמן השלפוחיות מתרבות ומכסות את האצבע, כך גם הגרד גדל פי כמה וכמה. ניסיתי לייבש עם אלכוהול, רוח חמה של פן, משחות של רופא העור, כל זאת ללא הועיל. אשמח לדעת מה אוכל לעשות בעניין. תודה

מצטערת אבל זה לא תחום העיסוק של פורום זה. מומלץ לפנות לרופא עור בקופת חולים. בהצלחה

09/03/2020 | 17:31 | מאת: יעל

היי, עשתי טיפול בלייזר להסרת שיער מבית שחי. יש לציין שהטיפול הצליח. כי הפריע לי שיש שחור אחרי שהייתי מגלחת והיה לי הרבה שיער כלומר על שטח נרחה. עכשיו יש לי בעיה של כתם שחור אפור ( לא חום) וזה נראה כמו שיער וזה לא. השאלה האם מותר למרוח קרם גליקמן בבית שחי?

מותר למרוח קרם קליגמן בבית השחי. זה איזור הורמונלי והכתמים עיקשים ובספק יעזור. תנסי חודשיים בלבד, הקרם הזה לא טוב לשימוש ארוך, לאחר רחצה בלילה מרחי שכבה דקה.

שלום וברכה ד״ר שרייבר ב שיחתינו האחרונה או לפניה כתבת לי שטיפול פוטודינמי שרוצה לעשות בפנים לנגעים טרום סרטניים עשוי לעזור גם לרוזיצאה , שבכל מקרה התכוננתי לעשות בניפרד בלייזר לאחר הפוטודינמי. בפורומים שקראתי מבחינת תופעות לוואי של הפוטודינמי כתבו שזה יכול לעשות תופעות לוואי כגון כתמים , וכן להגביר או אף לעשות נזק לרוזיצאה עצמה / החמרה דימום ,במקום לעזור. האם ידוע מחקרית וקלינית על נזקי טיפול פוטודינמי כולל בהקשר לרוזיצאה? והאם במקרה ויש חשש אפשר למרוח את החומר שעליו מקרינים ללא על אזור הרוזיצאה ורק על המצח ואזורים אחרים בלחיים צוואר, כדי באמת לא ליצור תגובה לא רצויה על הנימים עצמם? שולח מה שניכתב בתודה לתגובתך 🙏😆🙏

להבנתי טיפול פוטודינמי יכול לשפר את הרוזצאה ואינו גורם לדימום. יחד עם זה תבחר בטיפול שאתה שלם איתו, אם בכלל.

שלום אני סובל זמן רב מיבלות באיבר המין ומנסה טיפולים רבים. לאחרונה יש לי חשד סביר שהיבלות הגיעו אל תוך צינורית השתן (זרם השתן נע הצידה, לא היה כך לפני כן). הבעיה שהיבלות 'שטוחות' ואפילו שיש לי הוכחה לכך (ביופסיה שנלקחה!!) עדיין רופאים לא מאמינים ולא מזהים את הנגעים. אני שוקל לעשות טיפול פוטודינמי כי הבנתי שהתוצאות טובות ואינן מסתמכות על מיומנות הרופא ו/או הסכמתו איתי, אלא על מדע מדויק. בכל מקרה ראיתי מחקר אחד שבו מכניסים צינור שמאיר אור לתוך איבר המין על מנת לחסל את היבלות. האם את מכירה את זה והאם יש מקום בו אוכל לעשות זאת?? אני כבר מאוד נואש. תודה

דוד שלום, אני לא יודעת מי מטפל בתוך האורטרה (הצינור באיבר המין). אני מטפלת רק מבחוץ ולפי מה שכתבת, אולי זה לא מספיק במקרה האישי שלך. בהצלחה

20/02/2020 | 16:47 | מאת: מוטי פניק

1- תודות על המענה ד״ר סמדר .2- מין הסתם אני קצת חושש . אבל אני מבין שזה נעשה שנים ארוכות , ללא סיבוכים מיותרים וגם יעזור לי בריאותית כולל הגרודים והעיקצוצים שלא לומר שיתכן וגם יגרום לי להיות חתיך וצעיר בכמה שנים 🤪🤡🍷 ,אז אין מה לחשוש יותר מדי ופשוט לקפוץ למים. ??!!! תודה

רק אם תרצה, מוטי. אין שום חוק במדינה שאסור להסתובב עם רוזצאה ואפילו אפשר להגיע עד 120.

14/02/2020 | 15:51 | מאת: אוראל

שלום וברכה סובל מהתרחבות כלי דם הפנים ולחיים, ובנוסף עור מבוגר עם במצח עם יובש והתקלפויות, שמש והזדקנות . לרוסזיצאה ( erythemal sub type . הומלץ לייזר pulse die, סידרת טיפולים בעוצמה נמוכה. ובנוסף טיפול פוטןדינמי למצח ולפנים לנגעי היו״ר הטרום סרטניים. שאלתי כמה יעילות יש בסוג לייזר זה לעומת Ipl לרוזיציאה וסיכויי החלמה . וטיפול פוטןדינמי יעילות לנגעים ובכלל ואם עושה נזק כל שהוא או לנימים אם יש רוסיצאה תודות

טיפול פוטודינמי יעיל לריפוי נגעים טרום סרטניים בכללל ובמצח בכלל. להבנתי IPL ולייזר pulse die לא עוזרים לטיפולים טרום סרטניים. לגבי רוזצאה כל שלושת השיטות שכתבת יכולות לעזור. אצלך באופן אישי יש עדיפות לפוטודינמי כי יש לך תערובת של רוזצאה וטרום סרטני ופוטודינמי מטפל בשניהם.

18/02/2020 | 18:30 | מאת: אוראל

1- רוב תודות בעבור המענה מעריך מאד 🙏2- מבצע את הטיפול אצל דוקטור גיא שלום בנס ציונה באם מכירה 3- בראשית עושה טיפול פוטודינמי חד פעמי, בהמשך סידרה טיפולי לייזר לנימים בפנים . שאלתי לגביי טיפול פוטודינמי האם לרוב ידוע כמוצלח? והאם יש תופעות לוואי מיוחדות תודה

18/02/2020 | 18:50 | מאת: מוטי

שאלה נוספת 1- הטיפול הפוטודינמי מסיר רק גידולים ,? או גם כתמים אדומים למיניהם בפנים, כולל כתמי שמש / פיגמנטציה, שניראים כמו סבוריאה 2- בגלל שמתבצע סוג של קילוף זה לא פוגע בלחיים היכן שיש התרחבות כלי דם ודימום מוגבר בנימים 3- את ניראית תותחית יתכן ובהמשך אגיע לטיפולי יופי 🙏

18/02/2020 | 18:56 | מאת: מוטי. פניק

תמונות במידה ולא היה ברור 🙏🙏

תוכנית הטיפול נשמעת מתאימה. טיפול פוטודינמי לרוב מצליח ולאחריו רגיל שיהיו כמה ימים אודם וקילוף.

טיפול פוטודינמי מסיר גידולים וחלק מהכתמים. לא פוגע בלחיים ולא גורם לדימום.

יש בעיה טכנית והתמונות לא נפתחות

שלום, מהן הנקודות האדומות בולטות קטנות בכל הגוף משנה לשנה יותר? האם זה פיצוצים של הנימים? איך נפתרים מזה? יש שיטה ביתית או דרך רופא עור? תודה

נקודות אדומות על העור שכיחות ואופיניות לגיל המבוגר. לרוב מדובר בגידולים קטנים חסרי משמעות בריאותית. גשי בבקשה לבדיקת רופא לודא מה זה, ולפי הבדיקה יוכל להמליץ לך מה לעשות.

14/01/2020 | 00:20 | מאת: רונן

שלום הופיעו לי יבלות באיבר המין הורפא נתן לי תמסית ומשחה זה עזר לי והוריד את היבלת אבל לפני יומיים שמתי לב שיש יבלת גם ליד פי הטבעת, סוג בליטה בצבע לבן כמו קרובית וממש קטנה אני יכול להשתמש באותה תמסית גם באזור פי הטבעת?התמיסה והמשחה אצלי כבר יותר מחודש האם התרופות האלה מיועדים גם לאזור פה הטבעת אשמח לתשובה תודה רבה

התמיסות לקונדילומה שזו יבלת וירלית, ולפי מה שכתבת זו בעיתך במגבלה שלא בדקתי אותך, טובות גם לאיבר המין וגם לפי הטבעת. בהצלחה

10/01/2020 | 22:08 | מאת: רותם

היי, מרחתי כמה פעמים את התמיסה על היבלת ברגל אך בניגוד למה שהרופאה אמרה לי (שתהיה שכבה לבנה שצריך לקלף) , לא הופיעה השכבה הלבנה ולכן מרחתי כמה פעמים עד שנהיה לבן. ניסיתי לקלף ללא הצלחה, יש דרך להוריד את החומר מהיבלת בלי לקלף?

אם אתה לא מסתדר עם ורומל חזור לרופאה ובקש הסברים או פיתרון אחר. אפשרות נוספת יש בקופת חולים כירופודים שהם מטפלים מוסמכים לנגעים בכף הרגל, ותנסה להגיע אליהם.

13/12/2019 | 11:06 | מאת: Boris

שלום דוקטור לאבא שלי יש דלקת קשה בשוק של הרגל הימני. השוק כולו אדום ,כאבים חזקים בלתי נסבלים כל הזמן. בדיקה על קולית של דופלר ורידי גפיים תחתונות לא הדגימה סימני DVT או אי ספיקה לכל האורך של מערכת ורידית עמוקה בגפיים התחתונות. רופא כלי דם בוריס יופה אבחין שזה צלוליטיס או אריסיפלס ונתן פניצילין- PENRAFA שאותו הוא נוטל כבר שבוע -2 טבליות (500 מג) ביום, ולפני זה הוא היה נוטל ZINAT במשך שבועיים, הוא גם נוטל משכך כאב -XEFO אבל כל זה לא עוזר וכאבים חריפים ממשיכים מה אפשר לעשות מה את יכולה להמליץ

אי אפשר לטפל בצלוליטיס בהתכתבות ואני ממליצה לפנות בהקדם גם לייעוץ אצל רופא מומחה לזיהומים. כאשר אביך במיטה להרים את הרגל החולה על כרית וכשיושב להרים על שרפרף או על שולחן סמוך. בהצלחה.

הייתה לי שושנה ברגל נקראה כי אני אחרי זה אך לצעדי נותרו סימנים ברגל הרגל נראית כמו עור זברה אדום האם יש פתרון לשוב לצבע הרגל המקורי כי העניין הסטטי מטריד אותי מאוד

זה רגיל שאחרי צלוליטיס נשאר אודם. לרוב תוך כשנה הוא נעלם.

08/12/2019 | 18:10 | מאת: ירין

יש לי אקנה ואני לוקח רקוטאן במשך חודשיים קראתי על הטיפול הפוטודינאמי רציתי לדעת אם אפשר לשלב אותו ביחד אם רקוטאן? אם זה יוכל לעזור לי לקחת פחות זמן רקוטאן?

לא משלבים עם רואקוטן טיפול פוטודינמי. לאחר שמפסיקים רואקוטן צריך לחכות לפחות חודשיים שיתנקה מהגוף, לפני שעושים טיפול פוטודינמי, כי זו תרופה חזקה ויכולה לקלקל תוצאות.

06/12/2019 | 21:09 | מאת: דולב

שבת שלום דוקטור...יצא לי הרפס מתחת לשפה לפני כחודש וחצי וטיפלתי בצורה הכי טובה שיש...הבעיה שזה השאיר לי סימן גדול אדום שלא עובר לי...איזה משחה ניתן למרוח על מנת לזרז את החלמת הדלקת?? האם אפלומיצין יכולה לעזור?

זה רגיל שהרפס משאיר סימן אדום, ואחרי חודשים אחדים הסימן נעלם. לא ממליצה למרוח משחה על הסימן.

שלום לפני חודש הופיעו לי יבלות ופריחה בשק האשכים ובאיבן המין אני בחור צעיר בן 28 הרופא ריסס חנקן נוזלי על איגר המין אבל לא נתן לי תרופה לפריחה באשכים האם החנקן הנוזלי יגרום לצלקת לכל החיים באיבר המין? ואיך אני מגיע למרפאה שלכם?

טיפול בחנקן נוזלי ליבלות הוא מקובל. יבלות באיברי המין מטופלים ע"י רופא עור או אורולוג. אני ממליצה שתהיה במעקב אצל הרופא שטיפול בך או רופא אחר ותשמע על האפשרויות טיפול השונות. ברר בקופת חולים אם יש לך ביטוח משלים ותוכל לבחור ייעוץ אצל רופא פרטי, ולקבל ממנו הסברים רחבים יותר.