אחרי ניתוח לתיקון פיסורה

דיון מתוך פורום  כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

01/02/2020 | 13:23 | מאת: יובל

היי דוקטור אז אחרי ניתוח שהתבצע ביום שישי האחרון והוגדר מוצלח אני כבר בבית מחלים. השאלה שלי האם אתה ממליץ למרוח משחה כלשהי על פצע הניתוח כדי לזרז החלמה שלו ואיזה משחה במידה וכן.? דבר נוסף שרציתי לדעת הוא האם אמורים להרגיש את כאב הפיסורה עד החלמה מסויימת או שניתן לשכוח ממנה כמו שאמר לי הרופא המנתח בביקורת יום אחרי הניתוח..

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך במשחה. לשטוף רגיל עם מים וסבון. ייתכן כי עדיין תרגיש הכאב מספר ימים אחרי הניתוח אבל זה צריך לעבור בהדרגה.

01/02/2020 | 18:33 | מאת: יובל

כאב החתך לא משמעותי הכאב שאני מרגיש היה כשעה אחרי היציאה הראשונה שהייתה דיי מימית הכאב של הפיסורה עצמה. עדיין אין טעם להמשיך עם הרקטוגסיק? זה כאב אופייני להרגיש את הפיסורה בימים הראשונים אחרי הניתוח?

כן אופייני להרגיש הפיסורה. בד"כ אין צורך ברקטוגסיק. פעל לפי הנחיות הרופא המנתח שלך.

06/02/2020 | 14:24 | מאת: יובל

אז בהקשר למה שענית הרי בניתוח ידוע שלא נוגעים בפיסורה עצמה,ברגע שנחתך השריר הפיסורה אמורה להחלים בכל מקרה או שיש אפשרות שגם החיתוך לא פותר את בעיית ההחלמה. אני כבר כמעט שבוע אחרי הניתוח ויש כאבים אחרי יציאות אומנם פחות שעות כאב מלפני הניתוח אבל עדיין כואב אחרי יציאה. מתי יש להניח אם הניתוח עזר או שהוא עוזר בכל מקרה? האם יש דבר כזה ריפוי חלקי? וכמה זמן אחרי ניתוח אמורים להיות כאבים מהפיסורה עצמה? חשוב להדגיש שה פיסורה הייתה כרונית וסבלתי ממנה די הרבה זמן בתקופה האחרונה..

ישנה אפשרות שהניתוח לא מצליח ולא פותר את הפיסורה. זה מוקדם לומר זאת אחרי שבוע. אין זמנים מוגדרים בדיוק להגדרת הצלחה או כישלון. בשלב זה בהחלט ייתכן כאבים לאחר יציאות, שבוע אחרי ניתוח.

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה