לד"ר שלו

דיון מתוך פורום  משפחה וזוגיות

21/07/2007 | 15:40 | מאת: נערה

שלום רב, אני בת 18 פלוס ובעוד כשלושה חודשים אני מתגייסת לצבא, השירות שלי יהיה בבסיס סגור, כך שאבלה בו בכל פעם 11 ימים ואז אחזור הביתה ל- 3 ימים. ואז בשנה השניה של השירות אהיה 10 ימים בבסיס ואז 4 ימים בבית. המצב הוא כזה, אני רוצה לעזוב את הבית... רע לי פה כל כך... יש לי הורים שלא אכפת להם ממש שקורה בבית, הם שונאים אותי... האם אוכל לבקש ממפקד הבסיס או מגורם בכיר כלשהו שאוכל לגרור בקביעות בבסיס? כלומר, לא לחזור אף פעם הביתה.. ואם לא יסכימו, איזו אלטרנטיבה אחרת יש לי? אין לי כסף לשכור דירה, או לכלכל את עצמי מבחינת אוכל, חשבונות וכו'.. אני אעבוד לפני הצבא אבל המקסימום שאוכל להגיע אליו זה שמונת אלפים שקל. ומשהו נוסף שמדאיג אותי, מה אני אעשה כשארצה ללמוד באוניברסיטה, אני רוצה ללכת ללמוד הנדסה, וזה כל כך יקר...! וההורים שלי לעולם לא יעזרו לי בכסף, ואני רואה כבר איך לא אצליח לעבוד וללמוד במקביל... תודה.

23/07/2007 | 02:13 | מאת: ד"ר עידית שלו

לכותבת שלום, אני לא יודעת מה קרה בבית בעטיו אינך רוצה לחזור לעולם. אם הבית כל כך נוראי כזה שאי אפשר לחיות בו, אפשר להתייעץ על קצינת הת"ש בבסיס אולי אף עם קב"ן, שהוא פסיכולוג או עובד סוציאלי, אשר יכול לייעץ כיצד להתמודד עם מה שקורה בבית ואולי אף לספק פתרונות. לגבי לימודים, יש באוניברסיטה אפשרויות שונות להשיג מימון חלקי או מלא, מלגות, פר"ח וכו. כשתגיעי לגשר תעברי אותו. בינתיים רצוי לבדוק יותר מקרוב מה קרה בבית, האם דברים ניתנים לתיקון וכיצד. בהצלחה, ד"ר עידית שלו

23/07/2007 | 09:00 | מאת: שירן

ד"ר שלו צודק, יש עם מי להתייעץ בצבא. קצינת הת"ש יכולה לעזור לך מאוד, יש כאלה שנותנים להם סיוע כלכלי ודירה לגור בה(עם עוד כמה שותפים במצבך) יכול להיות שאת זקוקה לתקופת צינון מהבית, אבל תמיד כדאי לשאוף לתקן את המצב הקיים. לגבי הלימודים בעתיד: בזמן הצבא את יכולה לבקש לעבוד(בעיקרון לחיילים אסור לעבוד אלא אם קיבלו אישור לכך) ולהתחיל לחסוך. יש שלל של מלגות שמוצעות לסטודנטים. (לא כדאי לרוץ לעתיד, אל תשכחי לחיות את הרגע למרות התכנונים)

מנהל פורום משפחה וזוגיות