לד"ר שלו, אבקש את עזרתך..

דיון מתוך פורום  משפחה וזוגיות

25/06/2007 | 13:08 | מאת: עדי

אני טיפוס מבולגן מאוד. בעלי "חולה" סדר. לפני שהיו ילדים הסתדרנו יותר טוב אך כעת יש שני ילדים קטנים ויש המון מריבות על נושא הסדר בבית. המריבות מגיעות לשיאים לא נעימים. ואני ממש מרגישה כמו בכלא או בצבא כאילו יש לי רס"ר בבית. בעלי ממש מעכיר את האוירה בבית והתרחקנו מאוד בגלל זה. רציתי לשאול, האם עלינו להיפרד בגלל הפער הזה שקיים בינינו? האם נוכל למצוא פיתרון? המצב נמשך כבר כמה שנים ללא שינוי. אנא עזרי לי עד כמה שתוכלי. אין באפשרותי ללכת ליעוץ. תודה.

30/06/2007 | 16:48 | מאת: לא ד"ר...

שלום עדי. אני לא הרופאה, אבל בכל זאת אנסה לעזור. ניסית לבדוק למה את לא מסודרת? האם זה משהו שקיים אצלך תמיד, או רק מאז שאת גרה עם בעלך? ידוע לי שקיימת לקות כזו שנקראת ליקויי התארגנות. חשבת אולי שיש לך את זה? זה יכול להשמע לך מעצבן שאני כאילו מנסה למצוא את האשם בך. אבל גם אני כזאת וקשה לי מאוד עם זה. אני מנסה למצוא לעצמי מסגרת מסויימת שבה אני מצליחה לארגן את עצמי. לדוגמה: אני רושמת לעצמי בדיוק את הדברים שאני צריכה לעשות ואז שואלת את בעלי מה עוד שכחתי לרשום ואז גם הוא מעורב בניסיון שלי להתארגן טוב. ואז אני עוברת על הרשימה ומוחקת את הפעולות שכבר עשיתי וכך אני שולטת בסדר שקבעתי לעצמי. אני משתפת את בעלי בכל מה שעשיתי או לא עשיתי, וככה הוא מרגיש שהוא לא צריך לרדוף אחרי. כמובן שלא תמיד אני מצליחה ב-100% אז מידי פעם הוא כועס עליי ששכחתי להזמין את הבייבי-סיטר או שלא גיהצתי את המדים שלו לעבודה. אבל זה כבר הרבה הרבה פחות ממה שהיה קודם. העצה שלי היא לנסות לעבוד על הבעייה הזו ולא לפרק משפחה בגלל משהוא שאפשר לסדר. ואחרי שיורד כל המתח הזה - מתחילים להרגיש את האדם האמיתי שבו התאהבת... בהצלחה. מקווה שעזרתי.

01/07/2007 | 16:05 | מאת: ד"ר עידית שלו

לכותבת שלום, לעיתים קשיים מתחילים מקונפליקט על נושאים יומיומיים כמו חלוקת תפקידים או סדר. כשלא מגיעים לעמק השווה הבעיות מתקבעות והכעס נמשך. אולי כדאי לכם לפנות לטיפול זוגי, כדי ללמוד איך לפתור קונפליקטים אלה. בהצלחה, ד"ר עידית שלו

מנהל פורום משפחה וזוגיות