פורום ניתוחים פלסטיים להסרת עודפי עור

אחת התלונות השכיחות יותר בקרב נשים לאחר לידות, הנקות וירידה במשקל הנה של שדיים צנוחים בדרגות חומרה שונות. מגוון הפתרונות הניתוחיים רב, אך בכולם העיקרון זהה: שימור רקמת השד הקיימת יחד עם הידוק מעטפת העור. פעמים רבות מבקשות המטופלות להגדיל את השדיים לגודל אטרקטיבי, בנסיון לשחזר את מראה השד שהיה לפני הלידות, ובמקרים אלו מוכנס שתל סיליקון תחת השד. נשים אשר ירדו מעל 25 ק"ג במשקלן יצביעו לעיתים קרובות על בעיה נוספת, אשר הנה כפל של עור ושומן משני צידי החזה, אשר מחייב גם הוא התייחסות במהלך הטיפול הניתוחי באזור החזה. ד"ר פרידמן אשר חזרה לארץ רק לאחרונה מתת התמחות בפיצבורג שבארצות הברית, מציגה לכל אותן נשים אלו אלטרנטיבה ייחודית. על פי שיטתה, מוגדלים השדיים של הנשים באמצעות ניוד כפלי העור בצידי החזה, וכך למעשה מושגות שתי מטרות בו זמנית. האחת, תיקון החזה הצידי; והשנייה, הגדלת השד ללא שמוש בשתלים. על פי שיטתה של ד"ר פרידמן, השד החדש מפוסל באמצעות כל הרקמות של המטופלת, ובאמצעות תפרים פנימיים מקובע למקומו כדי למנוע צניחה עתידית. יש לציין, ששדיים נפולים אשר עברו הגדלה והרמה בו זמנית בשיטות המקובלות, ינטו לצנוח עם השנים, עקב כובד משקלו של שתל הסיליקון אשר מהווה למעשה מעמסה על עור השד. לעומת זאת, בשיטת ההגדלה והעיצוב הייחודי של ד"ר פרידמן, הרקמות העצמיות תומכות זו בזו ביוצרן צורה קונוסית אטרקטיבית של שד צעיר, וקצב הצניחה שלהן מוגבל ואיטי.
286 הודעות
265 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחים פלסטיים להסרת עודפי עור

18/11/2011 | 07:47 | מאת: נועה

שלום רב אני בת 62, לפני 19 שנים עברתי שאיבה ומתיחה. כיום באזור הצלקת ישנה ,חצאית" שאני מאד רוצה להסיר. ברם, הבעיה העיקרית היא שגידלתי כרס אשר חרף ירידה של 13 ק"ג לפני 5 שנים נשארה כשהיתה . אני לא מצליחה להוריד יותר גרם והתסכול הרב לפעמים מושך אותי שוב לאכול... ה-BMI שלי הינו 30, כך שאיני זכאית לניתוח שרוול וכו' (וניתוח פרטי עולה עשרות אלפי שקלים)ומצד שני נאמר לי כי בניתוח כירורגי פלסטי לא יוכלו לעזור לי בהורדת הכרס. האם יש פתרון כלשהו? מודה לך מראש על תשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה, ניתן לשפר תוצאות של ניתוח ישן, בתנאי שהשומן אותו צברת הנו שומן תת עורי. מדובר בשומן שטחי אותו ניתן להסיר באמצעות שאיבה. עודפי עור חדשים כמובן שניתן גם להסיר. על פי תאורך, ייתכן ואת סובלת משומן פנימי, תוך בטני, אשר מצטבר סביב המעים ובמקומות אחרים. שומן כזה אינו נגיש למנתח והדרך היחידה להפתר ממו הנו באמצעות ירידה במשקל.יש לציין שאנשים הנוטים לצבור שומן כזה, הנם בקבוצת סיכון למחלות לב, ומומלצת אצלם ירידה במשקל קודם כל עקב הסיכון הבריאותי! על מנת להעריך היכן ממוקם השומן בגופך אנא הגיעי לבדיקתי. שבת שלום.

19/11/2011 | 14:45 | מאת: נועה

לד"ר פרידמן שלום, תודה על תשובתך. אכן השומן תוך ביטני. אך כל הדיאטות אשר עשיתי(ועשיתי..) עזרו לי להגיע ל-80 ק"ג (מ-93) וכבר כמה שנים איני מצליחה לרדת יותר, כאילו הגוף מסמן שזהו זה. ידוע לי שניתוח שרוול ניתן באמצעות קופת חולים רק לאלו שה-bmi שלהם גדול מ-35. ואילו שלי "רק" 30 עם הכרס. האם קיימת דרך כשלהי אחרת? אנא.. תודה

14/11/2011 | 22:44 | מאת: קארין

שלום טלי אני בת 27 וירדתי משמעותית במשקל הבטן שלי מאז שאני זוכרת את עצמי משופלת ולא יפה דבר שמאוד מפריע לי הייתי רוצה לעשות ניתוח של הרמת חזה ומתיחת בטן יש לי שתי שאלות : 1. האם אפשר לבצע את שני הניתוחים בו זמנית 2. האם אעשה את מתיחת הבטן ולאחר מכן אכנס להריון ואשמור לא להעלות הרבה בשילוב פעילות גופנית הבטן תחזור למצבה כמו שלפני הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קארין, בהחלט ניתן לשלב בין שני הניתוחים. באם את מעוניינת להרות בטווח שסביב השנה הקרובה הייתי ממליצה לך להמתין עם הניתוח. באם ההריון העתידי אינו על הפרק בשלב זה, ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן. הריונות עתידיים עלולים להשפיע לרעה על דופן הבטן אולם לרוב הבעיה החדשה אינה חמורה כפי שהייתה עקב ירידה נכרת במשקל.

18/10/2011 | 02:36 | מאת: עידו

שלום, לאחר שני סבבים של השמנה רצינית והרזיה רצינית לא פחות, נשארו לי עודפי עור בירכיים, הישבן והבטן. אני בחור צעיר ואני מאוד נבוך מהעניין במיוחד במצבים אינטימיים. מצבי אינו חמור במיוחד, אבל מציק לי מאוד. רציתי לקבל כמה תשובות על שאלות שמציקות לי בנושא: היכן הצלקות ממוקמות בניתוחים כאלה (ישבן, ירכיים פנימיות ובטן)? כמה בולטות הן? יש שיפור משמעותי עם הזמן לגביהן? אפשר לקבל קישור לתמונות של התוצאות של הניתוח (ספציפית לגבי הצלקות)? מה סדר גודל המחיר לכזאת סדרת ניתוחים? מעל 20,000? 40,000? בנוסף, יש לי הרבה סימני מתיחה בבטן, חזה, כתפיים וגב. האם יש משהו שניתן לעשו לגבי זה? פילינג עמוק למשל? תודה מראש על ההתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו, הצלקות ממוקמות בבטן התחתונה ובעכוז העליון, בהתאם למבנה הגוף, כאשר ניתן להסתירן תחת התחתונים. הצלקות עוברות תהליך של הבשלה, וכעבור שנה- שנתיים הופכות לרוב לבהירות ורכות. כשקיים עודף עור בירך הפנימית, הצלקות ממוקמות במפשעה או לאורך הירך הפנימית.יש לבדוק אותך על מנת להעריך אילו ניתוחים אתה צריך ומה היקפם ולפי זה תוכל לקבל תמחור מדוייק.כאשר תגיע לייעוץ תוכל לצפות בתמונות ולפגוש מטופלים, צלצל בבקשה ל-050-7755393

15/10/2011 | 20:04 | מאת: שני

כל הישבן שלי, הירכיים והשדיים מלאים סימני מתיחה האם ניתן לתקן זאת ברמה הניתוחית או בכל שיטה אחרת? בנוסף יש לי מצבורי שומן (צלוליט)בישבן ובירכיים ,זה פשוט נורא מתסכל,אני בחורה נורא רזה(תמיד הייתי),ספורטיבית,צעירה ונחשבת "נראית טוב" עם בגדים,אבל בלי אני מרגישה כמו בת 60.אני מאוד רוצה להתחיל אימוני ספינינג או סטפר איטנסיביים,כדי להעלים את הצלוליט,לחזק את הירכיים כדי שלא "ישפכו" כ"כ ,אך מאוד חוששת שזה יחמיר את מצב העור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, ברמה הניתוחית ניתן להסיר עור עודף שבו סמני מתיחה אולם רק אם אכן קיים עור עודף.כדאי לבחון את אזורי ה"צלוליט" בעכוז ובירכיים, האם העור עודף שם. לא קיימת שיטה אשר מעלימה לחלוטין את סמני המתיחה אך בהחלט ניתן לשפרם בשיטות לא חודרניות כמו באמצעות הדרמרולר.

12/10/2011 | 14:02 | מאת: טליה

שלום רב, אני בת 34, גובהי 1.64, ומשקלי נוכחי 93 ק"ג. אני יודעת שבגדול אני לא המועמדת המתאימה לניתוח מתיחת בטן משולב עם שאיבת שומן, אבל הבטן שלי פשוט ענקית!! ואני מנסה שנים רבות לרזות במשקל וכלום לא עובד. זה ממש משפיע לי על כל החיים והבטן והשומן הזה מנהלים אותי ממש. איכשהו התחלתי להתענין בניתוח שאיבת שומן (כי בעקרון לניתוח שרוול אני לא מתאימה, אני צריכה לעלות לפחות 12 ק"ג - רק זה חסר לי). וגם אז ישאר לי הרבה מאוד עור עודף. לכן, אני מרגיש שאם אעשה ניתוח ואשפר את מצב הבטן שלי בצורה דרמאטית זה סוף סוף יראה לי את האור בקצה המנהרה, וכמובן שאני אמשיך לנסות לירזות. הייתי כבר בכמה פגישות ייעוץ אצל מנתחים פלסטיים מאזור חיפה, והם לא הביעו התנגדות לנתח אותי. אבל עדין מן הסתם מדובר בניתוח די גדול ואני מתלבטת וחושבת. יחד עם זאת, אני כמעט בטוחה שכן אלך על זה. אשמח לשמוע את דעותייך בנושא ד"ר פרידמן. בנוסף, אשמח אם תייעצי לי איזה מנתחים פלסטיים יש באזור הצפון שמתמחים במתיחת בטן? (אני הייתי אצל ד"ר מוסקונה וד"ר דן אברהם, ולדעתי ההתמחות שלהם היא דווקא שדיים ואף...). בנוסף, האם את מכירה נשים במשקל שלי שעברו מתיחת בטן ויצאו עם תוצאות טובות? המון תודה לך מראש, ושיהיה חג שמח. טליה.

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין שילדתי את ביתי בניתוח קיסרי לפני שנתיים ושבעה חודשים, ומאז מצב השיפולים בבטן, העודפים (גם עור וגם שומן), והחוסר סימטריה רק החריפו. כרגע אינני מתכננת הריון נוסף בעתיד הקרוב. תודה, טליה

טליה שלום, הסבל שלך עקב הבטן הגדולה בהחלט מובן, אולם ברוב המקרים במצבך, התוצאה האסתטית עלולה להיות די מוגבלת. המצב האופטימלי מבחינתך הנו ירידה במשקל והסרת עודפי העור כאשר הנך רזה יותר. עם זאת, במקרים קיצוניים של בטן גדולה הגורמת לכאבי גב, דלקות או הפרעה בתנועה, ניתן לנתח גם מטופלים הסובלים מהשמנת יתר, על מנת להקל על סבלם ולאפשר להם שיפור בניידות. חשוב שיבינו טרם הניתוח מהן מגבלותיו מבחינה אסתטית. בנוסף, חשוב לבדוק את בטנך על מנת להתרשם באשר לתוצאה שניתן להשיג אצלך, בתלות במבנה גופך וכמות השומן התוך בטני אשר ישאר לאחר הניתוח וישפיע על צורת דופן הבטן. הייתי פונה גם לייעוץ של כירורג ביאטרי, ייתכן ויוכל לסייע לך. משקלך גבולי.בהצלחה!

06/10/2011 | 22:22 | מאת: לינה שאיבת שומן ללא ניתוח

שלום, רציתי לדעת האם יש דבר כזה שאיבת שומן ללא ניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן כל שאיבת שומן הנה הליך ניתוחי. בניתוח מחדירים צינורית ובה חורים, דרכם נשאב השומן ויצא החוצה מהגוף. החורים דרכם מוחדרת הצינורית הנם קטנטנים, פחות מחצי ס"מ, ולכן הפעולה קרויה זעיר פולשנית. ניתן לבצעה בהרדמה מקומית בלבד ולחזור לפעילות רגילה עוד באותו היום. לצערנו קיימים בעלי אינטרס אשר מציגים את פעולת שאיבת השומן כפעולה לא ניתוחית, על מנת לשכנע מטופלים לבצעה אצלם.

04/10/2011 | 03:37 | מאת: ויקי

שלום רציתי לדעת האם יש מקרים שבהם עושים ניתוחי עפעפיים מתחת לגיל 30, במקרה של נפיחות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ויקי, אכן מתחת לגיל 30 די נדיר שיהיה צורך לבצע ניתוחים להצערת הפנים. במקרה שלך חשוב לבדוק אותך ולהתרשם מהסיבה לנפיחות ולעיגולים השחורים. לעיתים קיימת אכן נטיה משפחתית לבלט בגיל צעיר של שקי השומן בעפעפייים התחתונים, מה שמחמיר את הכהות בשולים התחתונים והפנימיים של העפעף.בדרגה קלה לעיתים ניתן לנסות טיפול שמרני ולא ניתוחי, כמו למשל למלא את השקע הכהה בחומצה היאלורונית או שומן. עם זאת, נפיחות וכהות של העפעפיים התחתונים בגיך צעיר יכולות להיות תופעה עונתית הנובעת מאלרגיות שונות. בגיל צעיר הטיפול הנו טיפול באלרגיה עצמה, אולם אם המצב אינו מטופל, אכן יווצרו שינויים בעור העפעפיים העדין אשר יצריכו התערבות ניתוחית בגיל צעיר מהממוצע. ההחלטה על הצורך בטיפול ניתוחי אינה בקורלציה לגיל, אלא נובעת קודם כל מאופי וחומרת הבעיה הגופנית המוצגת.

מה ניתן לעשות במצב כזה ,אני בטוחה שבגלל סימני המתיחה הוא ישוב מהר ליפול ,מה דעתך על הרמה ברזילאית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, סמני המתיחה הנם עדות לאיכות עור ירודה. לכל מטופלת,לאחר הרמת חזה נשנה תהליך הצניחה אשר הנו חלק נורמאלי של הזדקנות החזה. במידה והשדיים הצנוחים גדולים, במהלך ההרמה מקובל להסיר את הרקמה העודפת, כך שהשד החדש יהיה מעוצב יפה, קטן משמעותית, וכך הסכוי שלו לצנוח שוב- יקטן. במידה וקיימת מספיק רקמת שד, מומלץ לבצע כאמור הרמה בלבד (ללא שתלים). במידה והחזה כיום קטן, מומלץ להכניס שתל כדי להחזיר נפח לחזה. עם זאת, עליך לזכור שככל שהשתל גדול יותר, השד יצנח מהר יותר על בית החזה. בהצלחה!

25/09/2011 | 23:14 | מאת: אתי

מה הסיבוכים האפשרי בנתוח להסרת עור ביריכים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי, ניתוח להסרת עודפי עור בירכיים אינו ניתוח פשוט ומומלץ לבצעו ע"י מנתח המנוסה בתחום. הסבוכים כוללים זהום, דמום, אסמטריה, הפרעות ברפוי פצעי הניתוח,פקקת ורידים, ובצקות ממושכות.

24/09/2011 | 21:01 | מאת: רחל

שלום לכם, שמי רחל בת 30, יש לי בעיה של סנטר כפול, אני במשקל עודף עם עליות וירידות במשקל מזה שנים. יש לי עודף משקל של כ - 30 קילו, אני יודעת שאם ארזה הסנטר הכפול יטשטש במקצת אבל זה פשוט ממש ממש מפריע לי ופשוט נכנסתי לדכאון מעצם מכל המצב. הקטע הוא שתמיד היה לי סנטר כפול ואני מחפשת רופא שינתח אותי. הייתי אצל רופא מסויים שלא אגיד את שמו בפורום והוא פשוט למשך חצי שנה משך אותי ולבסוף סירב לנתח ולא הבין שזה ממש מתסכל אותי... אשמח אם תוכלו להפנות אותי לרופא טוב .. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום רב, עודפי שומן תחת הסנטר ניתן להסיר בפעולה הקרויה שאיבת שומן. בעקרון מדובר בפעולה בה נשאב השומן תוך שמוש בצינורית קטנה ודקה, פעולה המתבצעת בהרדמה מקומית. ייתכן והרופא המטפל התרשם שעודף משקלך מסכן אותך, ייתכן ועלו בעיות אחרות. אנא פני לייעוץ למנתח אחר, ובקשי הסבר מפורט על הפעולה ומה צפויות להיות תוצאות הניתוח במבנה פניך.

23/09/2011 | 17:01 | מאת: sergei

ברצוני להיתייאץ איתך לגבי הסרת צלקות אחרי ניתוח כלומר האם זה קיים או אפשרי ומה הם האפשרויות הניתנות כיום לגבי ההדבר, אני עברתי תיקון tof בגיל 6 וכיום אני כבר בן 23 אבל בכל מקרה זה עדיין מפריעה לי אז אני ישמח לשמוע את דעתך. תודה מראש סרגיי

לקריאה נוספת והעמקה

סרגיי שלום, צלקות בגיל ילדות לעיתים מתרחבות עם הגדילה ובהחלט ניתן לתקנן. במהלך התיקון מוסרת הצלקת הישנה, ומטופלת הבעיה הקיימת בה, ניתן לתקן צלקת שקועה ולהצר צלקת רחבה. בגילך כיום, תנאי הרפוי של הצלקת החדשה יהיו טובים יותר, ופיכך קיים סכוי גבוה שתרפא בצורה אסתטית יותר.

20/09/2011 | 01:35 | מאת: שני

האם ישנה דרך לשנות נטייה של החזה להישפך לצדדים,הם מאוד גדולים ובשכיבה נשפכים לחלוטין לצדדים,זה מזעזע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, ציינת שהחזה גדול, ובמקרה כזה אכן נוטה לצנוח כלפי מטה או לצדדים, בתלות בתנוחת הגוף. לעיתים, נשים בעלות חזה גדול חוות גם בעיות נוספות הנובעות מגודל החזה, כמו קשיים בהגיינה, כאבי גב, כו... במקרים כאלו ניתן להציע ניתוח הרטנת חזה, במהלכו מוסרת רקמת שד עודפת והשד מעוצב בצורה אטרקטיבית. לאחר הקטנת חזה השד יהיה פחות כבד ועור השד הדוק יותר, כך שנטיתו להשמט לצדדים תפחת.

13/09/2011 | 17:44 | מאת: ליזי

אני בת 36 ומתכננת לעבור ניתוח המטפל בהזעת יתר. בניתוח מבוצע גירוד ושאיבה של הבלוטות. הוסבר לי בייעוץ כי עלי להמתין כחצי שנה עד לביצוע ניתוח נוסף של הגדלת חזה. השאלה שלי היא האם אפשר לקצר את הזמן במידה ואחליט לעשות הפוך, כלומר קודם את הגדלת החזה.(ניתוח זה אני מתכננת לעשות אצל רופא אחר). תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליזי, אני חושבת שחודשיים שלושה מרווח בין הפעולות יספקו פרק זמן ארוך דיו לתהליך ההחלמה, במידה ותתחילי עם הגדלת החזה. בהצלחה!

13/09/2011 | 02:29 | מאת: אוסנת

אני בת 64 משקל תקין.מבקשת לברר פרטים על המסת שומן באזור הבטן.רוצה להפטר מה"צמיג" שמאד מפריע לי. בברכה, אוסנת

לקריאה נוספת והעמקה

אסנת שלום, עם הגיל, מטופלים רבים נוטים לעלות במשקלם ולצבור "שומנים" במקומות שונים בגופם. נתקלתי במספר לא מבוטל של מטופלות המשלימות עם השינויים המתרחשים עם הגיל באזורי הגוף השונים, אולם כן מבקשות לטפל ב"צמיג" של השומן שמתיישב בבטן (לרוב העליונה) ומפריע להן בישיבה. באם מדובר אצלך בבעיה דומה, בה מצבור השומן הנו מתחת לעור ולא בתוך הבטן, הרי ניתן לשאוב אותו בפעולה הקרויה שאיבת שומן. זוהי פעולה אשר יכולה להתבצע בהרדמה מקומית, בטוחה ומהירה ויכולה לענות לצרכיך.מובן שחשוב להתרשם מאיכות עורך, משום שעם הגיל אלסטיות העור נפגמת והעור הופך לפחות סלחני לאחר שאיבות. בבטן העליונה נשמרת לרוב איכות עור טובה כך שאת עשויה להנות מהטיפול.

12/09/2011 | 05:11 | מאת: שני

אני בת 28 כיום,כשהייתי בת 13 טופלתי כחצי שנה בפרדניזון באופן סיסטמי,מאחר והייתה לי בעיה בריאות.כשנה לאחר הטיפול התחילו להיוצר סימני מתיחה באיזור החזה,שהיה נורא גדול,על הישבן והירכיים,סביב הקרסוליים ומעט מאחורי הברך.מה שמפריע לי בעיקר זה שכל הירכיים והישבן שלי מלאים צלוליט וזה נורא מתסכל ,כי אני נורא רזה וספורטיבית ואני מרגישה שאין לי שליטה על הגוף,הירכיים פשוט נוטות להישפך בישיבה ושכיבה ,מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, אם הבנתי נכון, את מוטרדת משתי בעיות, האחת הנה מראה העור, בו ישנם סמני מתיחה. השניה הנה "השתפכות" העור. כיום ישנם טיפולים שונים העשויים לשפר באופן חלקי את מראה סמני המתיחה . באזור האגן עושה רושם שיש לך רפיון, ועל מנת להעריך מה הטיפול שיכול לסייע לך אבקש ממך להגיע לבדיקה. הטיפול ברפיון עור הנה מתיחתו כאשר קיימים ניתוחים שונים לעיצוב אזורים שונים בגוף...

01/09/2011 | 11:15 | מאת: גנ

שלום, האם את מבצעת ניתוחי גינקומסטיה? במידה וכן אז האם במסגרת הניתוח מסירים גם עודפי עור או שהעור בד"כ מתכווץ חזרה מעצמו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מבצעת ניתוחי גניקומסטיה. לרוב אני ממליצה להסיר\לשאוב את בלוטת השד עם מינימום חתכים בעור ולאפשר לעור להתכווץ. לעיתים העור מתכווץ בצורה מספקת והמטופל עשוי להעדיף רפיון קל על פני צלקות. באם נותר עור רפוי משמעותית, ניתן בהמשך להסירו.

29/08/2011 | 08:50 | מאת: דינה

לפני כשנה עברתי מעקף קיבה. הורדתי כ 50 ק"ג ונוצרו לי עודפי עור גדולים בבטן. הגשתי בקשה לרופאה המחוזית, והתשובה היתה כי "רופא פלסטיקאי בכיר, עדיפות בבלינסון, שימליץ על כך". וזאת למרות שהרופא הכירורג שניתח אותי המליץ בכתב, כמו גם רופאת המשפחה. מה אני אמורה לעשות אם כן, לפנות לבלינסון למרפאה הכירורגית פלסטית ולבקש המלצה לכך, האם יתנו לי?? אין ניגוד אינטרסים?? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

דינה שלום, באופן כללי, נחוצה חוות דעת כירורג פלסטי, אני מניחה שאזור מגוריך משוייך לבית החולים שציינת ולכן ביקשו את חוות הדעת הספציפית משם. בבדיקתך במרפאה לכירורגיה פלסטית יתרשם הכירורג הפלסטי מחומרת הבעיה ממנה הנך סובלת, דלקות בעור שתחת קפל העור למשל, ויתן לך המלצה להסרת העודפים. אין פה ניגוד אינטרסים, להפך, מטרתנו לסייע לך בשפור איכות חייך; אם הרופאה המחוזית תשתכנע שמדובר בבעיה רפואית היא תאשר לך את הניתוח.בהצלחה!

27/08/2011 | 22:09 | מאת: הדס

היי טלי האם יש ניתוח לעיצוב הידיים אחרי ירידה גדולה במשקל ללא צלקות גדולות ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדס, הבעיה המרכזית בניתוח להסרת עודפי עור בזרועות לאחר ירידה במשקל הנה אכן הצלקת, אשר משתרעת לאורך הזרוע. ניתן למקמה כך שאינה בולטת ויש להשלים עם העובדה שלוקח זמן עד שתתבהר ותתרכך. מיעוט המטופלים יכול להרוויח מניתוח מינימאלי עם צלקת המוסתרת בבית השחי אולם הרוב יזדקקו לניתוח המלא. לאחר בדיקה אוכל להמליץ לך על הניתוח המתאים לך. בהצלחה!

16/08/2011 | 14:55 | מאת: חנה

טלי שלום, ברצוני לברר האם ניתן לשלב בין ניתוח למתיחת בטן לבין תיקון בקע טבורי?והאם יהיה ניתן לראות מטופלים שביצעו ניתוח למתיחת בטן על ידך? ומה מחיר פגישת ייעוץ? אבקש לקבל תשובה למייל שלי. תודה מראש חנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנה, תלוי מה גודל הבקע ומיקומו בטבור. אם ברור לנו בעת בדיקת הבטן שהטבור עלול לסבול משמעותית בעת תיקון משולב של הבקע יחד עם מתיחת בטן, אזי נמליץ לפצל את הניתוחים. אם מדובר בבקע קטן, ניתן לרוב לתקנו תוך שמירה על אספקת הדם לטבור וניתן לשלב בניהם. אנא צלצלי לירדנה מהמרפאה באסף הרופא לקבלת פרטים נוספים בבקשה 057-2005000.

15/08/2011 | 21:21 | מאת: אני רק שאלה

שלום כשהגעתי ל70 קילו (גובה 1.6 מ') החלטתי להתחיל דיאטה. אני עושה דיאטה מתונה מאוד ומתכננת בסופו של דבר להגיע למשקל של 58-57 קילו. האם בירידה כזו אמורים להיווצר עודפי עור? דרך אגב, בהריונות עליתי אפילו יותר וירדתי את הרוב המכריע ולא היו עודפי עור. הבנתי שזה לא רלוונטי, ובכל זאת - אני מתעמלת באופן סדיר כחמש שנים (פילאטיס).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, דיאטה מתונה תוך כדי פעילות גופנית מאפשרת לעור תנאים אופטימלים להתכווצות תקינה. אם יווצרו עודפי עור, קרוב לודאי שיהיו קלים יחסית, בדומה לתגובת העור להריונות שלך. עם זאת, שינויי משקל חוזרים (עליות וירידות) פוגמים בהדרגה באלסטיות העור, כמו גם גיל מתקדם ועישון... מומלץ שתתייצבי סביב המשקל המועדף ותנסי להמנע משינויי משקל עתידיים. בהצלחה!

היי ד"ר טלי הורדתי 30 ק"ג במשך 8 חודשים בעזרת ספורט ותזונה נכונה.... אני שוקל 72 ואני בגובה 183 ס"מ אני בן 25 (אני שומר על המשקל הזה כמעט שנה) בכל מקרה נשארו לי באזור הבטן התחתונה ובאזור החזה עודפי עור כאילו מדובר בקרס ובשומן.... וזה ממש נראה כך... זה מאוד מציק לי... מה עליי לעשות ??? האם חייב רק ניתוח פלסטי ואם כן מהן ההשלכות ??? או שהזמן יעשה את שלו ובעזרת ספורט (כפיפות בטן או שכיבות שמיכה ועוד) זה יכול לעבור... זה מאוד מאוד מאוד מציק לי.... אודה לך אם תעייצי לי מה לעשות תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

נתי שלום, נשמע שאכן מדובר בעודפי עור. הפתרון הנו הסרה ניתוחית שלהם. עודפי עור אינם מתכווצים עם הזמן. ספורט חשוב ולעיתים בגפיים ניתן לטשטש קצת את קיומם של עודפי העור באמצעות נפח שרירים גדול, אולם לא כך בבטן או בחזה. לדעתי, אם הנושא מציק לך כדאי לטפל בו ולא להזניח, משום שבעיה זו גוזלת ממך אנרגיות ועלולה לפגוע בבטחון העצמי ולהוליד המנעויות מפעילות חברתית. ניתן לקבל תוצאות יפות באמצעות הניתוחים לעיצוב הגוף, ולהדגיש את מבנה גופך אשר מוסתר תחת עודפי העור. אתה מוזמן להגיע לייעוץ...שבת שלום

27/07/2011 | 12:56 | מאת: גלי

בעלי כרגע חודש אחרי הניתוח שרוול, יורד יפה, אוכל לפי הדרכה, לוקח תוספי ויטמינים מהערכה של סופהרב, מתחיל לנהל חיים בריאים יותר. הבנתי שפעילות בזמן דיאטה יכולה לצמצם את עודפי עור שישארו אחרי הדיאטה השאלה אם זה נכון ובכמה

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, פעילות גופנית חשובה מהרבה סיבות, אולם לא משפיעה באופן משמעותי על מניעת עודפי עור. הפעילות תסייע לבעלך לרדת במשקל, להרגיש טוב יותר נפשית ופיזית ותעזור לו להתמקד במטרה, אולם לא תסייע לעור להתכווץ טוב יותר. כאשר נפח השרירים גדל עקב פעילות גופנית, יש שיפור לעיתים במוצקות של העור בנקודות העגינה שלו לשרירים,והעליה בנפח באותו אזור יוצרת מילוי חדש לאזור שאיבד שומן, אולם התרומה של הפעילות הגופנית מבחינת מניעת עודפי עור אינה ברורה וודאי שאינה חד משמעית. שיהיה לכם בהצלחה!

24/07/2011 | 18:08 | מאת: דבורה

שלום, האם למישהו יש תמונה של אחרי מתיחת זרועות? מה הייתה ההרגשה אחרי הניתוח? אני מתלבטת אם לעשות את הניתוח רק בגלל הצלקת... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דבורה, ניתוח מתיחת זרועות מתאים למטופלים להם עודפי עור לאורך הזרוע, אשר מבינים בדיוק כמו שציינת, שממירים את עודפי העור בצלקת. על מנת להגיע לתוצאות משביעות רצון ומינימום סבוכים מומלץ לעבור ניתוח זה אצל מנתחים המומחים בתחום. אם תרצי להגיע לייעוץ אנא פני לירדנה 057-2005000

15/07/2011 | 14:59 | מאת: מיכל

שלון לך .. אינ אחרי 5 ימים של מתיחת בטן כולל הרמה חזה עם שטלים .. אני מרגישה יחסית טוב .. יש מצבים במהמך היום שפשוט מצחיקים אותי ואינ לא יכולה להפסיק הכאב הוא נוראי .. האם זה יכול להרוס את תוצאות הניתוח?. אם צוחקים אולי 3 פעמים ביום .. האם התפרים יכולים להיפתח .? עוד שאלה האם יתכן שרק עכשיו 5 ימים אחרי ניתוח אני מרגישה כאב חזק בחזה אחד בלבד כמו גוש כואב שמקשה עלי להזיז אץ היד האם זה נורמלי .. ? כי עד עשכיו לא הרגשתי סוג של של כזה בחזה ... ????? תודה רבה .. !!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, אני מקווה שאת מרגישה טוב יותר. אכן בשבוע הראשון מרגישים כאבים הקשורים במיוחד בשינויי תנוחה או שעול, אולם חשוב לחזור לפעילות רגילה בהדרגה ודווקא כן להתנייד. במידה וקיים כאב ממושך אשר אינו משתפר במנוחה יש לפנות לרופא המטפל לבקורת. החלמה מהירה!

אני בת 68 ונותחתי לפני כשנה, ירדתי46 קילו ואני במשקל תקין השאלה היא אם בגילי אפשר לבצע ניתוח למתיחת עור (בטן עליונה ותחתונה) זרועות ושוקיים, ואם כן כמה ניתוחים ניתן לבצע בו זמנית כמו כן שאלה נוספת, האם קופת חולים כללית מממנת ניתוחים כאלה ? ואם כן , מה הקריטריונים שלהם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביבית, ראשית אברך אותך על הירידה המהירה והמוצלחת לאחר הניתוח. ניתן לבצע את הניתוחים שציינת בגילך, חשוב לדעת מה מצבך הבריאותי, האם קיימות מחלות פעילות והאם הנך בכושר גופני טוב. אני ממליצה להגביל את השילובים לשני אזורים בו זמנית, כדי להמנע מהארכה מוגזמת של משך הניתוח. קופות החולים מאשרות לבצע ניתוחים להסרת עודפי עור כאשר מדובר באינדיקציה רפואית כמו עדות לדלקות תחת קפלי העור.בבואך אלי לייעוץ אצייד אותך במכתב המלצה אותו תגישי בקופת החולים.

היי, רציתי לדעת האם את עושה שאיבות גם מהקרסוליים ומהברכיים, והאם שאיבה כזו מחייבת גם שאיבה באופן כללי מהשוקיים, על מנת לשמור על איזון ועל עיצוב נכון. כמו כן האם יש לך שיטות לעיצוב הרגל לאחר השאיבה. (הייתי אצל מנתח שהראה לי תמונות של בחורות ובכולן הרגליים היו אמנם יותר רזות, אך ללא צורה יפה...). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נגה, שאיבת שומן מהברכיים הנה פשוטה ומאפשרת לעצב את האזור סביב המבנה הבסיסי של השרירים.העור באזור בדרך כלל מתכווץ היטב. שאיבת שומן מאזור השוק והקרסול לרוב כוללת גם את האזור התחתון של השוקיים, כמובן תלוי במיקום מצבורי השומן.חשוב להבין שתוצאות השאיבה מוכתבות לא פחות גם מצורת ועובי העצמות בגפה, וממסת השרירים ומיקומם. בעת בדיקת הייעוץ ניתן להעריך איזה אזורים ישתפרו, ומה מגבלות השאיבה. עיצוב הרגל נעשה בעת השאיבה, לעיתים אני משלבת הזרקת שומן אם יש צורך. לאחר השאיבה תופיע נפיחות באזורי השאיבה אשר תטופל באמצעות לבישת גרבי לחץ למשך חודש.

28/06/2011 | 12:38 | מאת: מירב

שלום רב, כבר מגיל 17 התחילו סימני מתיחה בזרועות, ומגיל 14 סימני מתיחה בחזה ובמפשעות ומאחורי הברכיים (נראה לי כתואה של עליה במשקל - כ 15 ק"ג), בשלוש השנים האחרונות הורדתי את ה 15 ק"ג האלה. הרגליים והזרועות לא מתוחים ונראים לא אסתטיים ( ואני לא הולכת עם קצר / לים בכלל) . 1. האם מדובר רק בסימני מתיחה? או שבאזור המפשעות מדובר גם בעודפי עור? 2.האם יש ניתוחים פלסטיים בארץ באמצעות הלייזר? 3. לאחר ניתוחים פלסטיים, האם כניסה להיריון בעוד מספר שנים תחזיר את הכל לקדמתו? 4. אם מדובר במתיחת זרועות, ומתיחת חזה (+הרמת חזה), ומתיחת מפשעות, על איזה סביבות סכום מדברים? אשמח למענה.. אני כל כך בדיכאון מכל דמוי הגוף שלי. מחכה לתשובתך, בכליון עיניים תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירב, סמני המתיחה הנם עדות לכך שאיכות העור נפגמה, ולכן לאחר ירידה במשקל יתכן ונותרו עודפי עור באותו האזור.המיקומים השכיחים להווצרות עודפי העור הנם אזור המפשעות, הזרועות והבטן. לייזר אינו רלוונטי בתחום הניתוחים הזה. הריונות עתידיים עלולים לפגום בתוצאה הניתוחית ולגרום לעודפי עור חדשים. עם זאת, באם העליה במשקל הנה סביב ההריון, השינויים בעור יהיה באזורים המושפעים מההריון, כמו החזה והבטן ופחות באזורים אחרים. לא ניתן לצערי לדבר על עלויות ללא בדיקה מקדימה משום שהעלות נקבעת מהיקף הניתוח הצפוי, אנא הגיעי לייעוץ אישי. שבת שלום

21/06/2011 | 11:27 | מאת: גל

שלום רב אני בת 20, לפני כשנה+ ירדתי כ-40 ק"ג ונשאר לי בהמון מקומות בגוף עודף עור בצורה לא יפה בכלל. אני מבקשת לדעת פרטים לגבי הסרת עור עודף, אם בכלל זהו הטיפול שאני צריכה על מנת שהעור שלי יהיה מתוח בהתאם לצורת הגוף הנוכחי. תודה גל

לקריאה נוספת והעמקה

גל שלום רב, מזל טוב על הירידה הנהדרת במשקל! הווצרות עודפי עור הינה בעיה מוכרת והטיפול בה אינו באמצעות ספורט, שאיבת שומן או פעולות אחרות. הטיפול הנכון הנו באמצעות ניתוחים מיוחדים המיועדים לעיצוב הגוף, בהם יוסרו עודפי העור וישוחזרו האזורים השונים בצורה האסתטית האפשרית. מדובר בתחום ניתוחים חדש יחסית בכירורגיה פלסטית ואני ממליצה שתפני למנתחים המבצעים ניתוחים רבים מסוג זה, בשל מורכבותם. נשמח לייעץ לך במרפאה לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל, במרכז הרפואי אסף הרופא, אנא פני ליעוץ בטלפון 057-2005000 ואשמח לראותך בהקדם, שבת שלום

14/06/2011 | 20:57 | מאת: דורין

שלום דר' פרידמן, האם ניתן לבצע באותו הניתוח מתיחת בטן (+שאיבת שומן מהבטן והירכיים בהנחה שלא עולה על 4-5 ליטרים) יחד עם מתיחת ירכיים (או הסרת עודפי עור). לאחר ירידה של 40 קג' כך שלוודאי ישנם עודפים. בת 26. האם ניתן לשלב יחד עם הרמת חזה? או שמא מדובר ביותר מידי פרוצדורות לפעם אחת? תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורין, ניתן לבצע שלובים של אזורים שונים, בתלות במשך הניתוח הצפוי, ומצבך הבריאותי. אנא הגיעי לבדיקה על מנת שאוכל להתרשם מהיקף הניתוח והאם ניתן לשלב הרמת חזה. צלצלי בבקשה לירדנה 057-2005000

08/06/2011 | 23:05 | מאת: reham

אני חייבת להגיד שאת מקסימה סמחתי לעשות את הניתוח אצלך וקבלתי כל היחס הטוב בעולם והתוצאות הנהדרות.. תודה

תודה רבה!

04/06/2011 | 20:45 | מאת: שיר

ידוע שלאחר ניתוח מתיחת הבטן ישנה החלמה די ארוכה של שבועיים עד חודש. יש לי חשש להשמין במשך התקופה הזו כי לא עושים פעילות גופנית ונמצאים הרבה בבית לכן קל לאכול הרבה . מה יהיו התוצאות במידה ומשמינים בתקופת ההחלמה.. האם זה מסוכן לגוף , מפני שהעור בטראומה וצריך להחלים? ובנוסף אני מאוד אשמח לדעת איך ניתן למנוע השמנה בתקופה זו תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שיר שלום, משך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן הנו סביב שבועים, כאשר לאחר כשבוע ניתן לחזור לפעילות משרדית לא מאומצת. בתהליך ההחלמה הגוף זקוק לויטמינים, לחלבון ולמעשה צורך יותר אנרגיה מהרגיל, כך שאם תמשיכי לאכול נכון בהיותך בבית לא תעלי במשקל. בנוסף, לרוב לאחר ניתוח מתיחת בטן התאבון ירוד בין השאר בשל הידוק שרירי הבטן ורבים מדווחים על תחושה של מלאות מוקדמת ושובע ולא הפוך.כשבוע לאחר הניתוח תוכלי להתחיל בהליכות קצרות מחוץ לבית וכחודש לאחר הניתוח תוכלי לשוב לפעילות גופנית מאומצת.

10/06/2011 | 23:10 | מאת: נורית

עברתי מתיחת בטן גדולה (שזה אומר אורכית ורוחבית) ובנוסף באותו ניתוח תוקנו 5 בקעים בבטן... אז נכון ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח גדול וצריך להתמודד איתו... מה שבטוח אין לך מה לדאוג מבחינת השמנה... נתחיל בזה שעצם המתיחה בחדר הניתוח את מאבדת מהמשקל אצלי למשל היתה לי בטן ענקית... ומתיחת העור היתה 2.5 קילו פחות... לאחר הניתוח אין כל כך חשק לאכול לוקח זמן עד שהתאבון חוזר כך שאת עוד תרדי במשקל... ועד שהתאבון יחזור את כבר תחזרי לתפקוד. מתוך ניסיון כדי לך לתגבר חלבונים ולדאוג שלא יהיו חסרים כדי שהגוף יחזור לתפקד מהר. נותחתי ע"י ד"ר טלי פרידמן היום בדיוק לפני 9 חודשים ומאוד מרוצה... התברכנו שיש לנו רופאה גם מומחית וגם אנושית...  הכרתי בחיי כמה וכמה רופאים קשה למצוא רופאים במעמד כמו שלה שלא חוטים ביוהרה... ישר כח. תאמיני לי הדאגה של ההשמנה זניחה לגבי הדברים האחרים שאת צריכה לדאוג שהרבה יותר חשובים. אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות. נורית.

28/05/2011 | 14:16 | מאת: פוסט בריאטרית

אני שנה וקצת אחרי שרוול ואחרי ירידה של כ-55 ק''ג. יש לי עודף עור ניכר בבטן והיא ממש רופפת כסינר... הפופיק ענק וכל הזמן יש לי גירויים מתחת לבטן הזאת..יתרה מכך, הפות שלי מאוד שומני, ממש גוש שלא יורד כלל. הטוסיק שלי נורא קטן אבל גם בגב יש עודפי עור. הידיים פחות מטרידות אותי. יותר הבטן הפות והירכיים. ברצוני לשאול האם יש השתתפות קופ''ח כללית בניתוחים פלסטיים פוסט בריאטריים? איך הפרוצדורה עובדת? אני בת 24 ומעולם לא היתי בהריון אבל אני כן רוצה ילדים... מה צריך לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, את מתארת מצב של עודפי עור מרשימים לאחר ירידה נכרת במשקל. הקופה תאשר לך ניתוח אם תשתכע שקיימת בעיה רפואית עקב עודפי העור, כמו דלקות חוזרות תחתיהם. זה יכול להיות מתועד ברישומי הרופא המטפל ובחוות דעת של רופא עור למשל. בנוסף, אם ישנה המלצת פסיכיאטר, גם זה יכול להואיל. בשל סבלך אני ממליצה לך לעבור ניתוח מתיחת בטן כעת ולא להמתין עד לאחר הלידות. אנא צלצלי למרפאתי באסף הרופא ונקבע לך פגישת ייעוץ. ירדנה- 057-2005000

אני אחרי מעקף קיבה שנה ו-9 חודשים + מתיחת בטן אחרי 9 חודשים, נותחתי ע"י ד"ר טלי פרידמן ומאוד מרוצה. הוסיף שיש לך יתרון שאת בכללית. הפרוצדורה בקופה חולים כללית יותר פשוטה. מה לעשות??? לפנות לרופא עור שיראה שאת פורחת (מתחת לכפלי העור ושפשופים בירכיים הפנימיות) ושימליץ על אופציה ניתוחי לפיתרון הבעיה במקביל לגשת לרופא מוחה למתיחת עור שימליץ על טיפול. להוציא סיכום רפואי מרופא המשפחה (זה יכול להספיק יחד עם זאת כל המלצה יכולה לעזור... אפילו מכתב משלך על הקושי הרגשי אינטימי ועוד...) יש יתרון להגעה לרופא מומחה לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל היא עם העינים המקצועיות שלה תוכל לעזור לך להחליט גם אם מיצית את הירידה במשקל... שלרובנו (אלו שהיו מאוד שמנים וירדו במשקל) נראה תמיד שאפשר עוד לרדת. אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול. נורית.

11/05/2011 | 15:56 | מאת: עינת

אני בת 47, למודת ניסיון בדיאטות מכל המגוון האפשרי. בשנים האחרונות אני לא מצליחה לרדת במשקל הממוקד בעיקר בבטן. כרגע אני עם עדף משקל של 10-13 ק"ג. האם השיטה מתאימה לי ? מה הסיכונים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עינת, נשקול שיבת שומן בבטן אם אכן מדובר במצבורי שומן תחת העור, אך גם אם אין מצב של עור עודף. עור עודף אינו מתכווץ, ואם קיים, הפעולה המומלצת הנה מתיחת בטן יחד עם שאיבת השומן שתחתיו. אם משקלך יציב ולא מדובר בהשמנה כללית, אלה בעודף שומן בדופן הבטן את עשויה בהחלט להרוויח מהשאיבה.

08/05/2011 | 21:21 | מאת: נועה

שלום רב,אני מעוניינת בניתוח להרמת חזה+מילוי. הבנתי שיש אפשרות למלא את החזה לא ע" סילקון האם את עושה זאת. אם כן איך זה נעשה ? מה משך ההחלמה? אשמח לקבל תשובה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה קיימות מספר שיטות לעיצוב החזה. הבחירה בשיטה כזו או אחרת תלויה בנתוני המטופלת וביכולות המנתח. שאלת באשר לניתוח הרמה והגדלה. בניתוח זה מהדקים את מעטפת השד, וממלאים אותו בנפח. השיטה המקובלת הינה להשתמש בשתלי סיליקון אשר הוכחו כבטוחים. גישה שונה הנה לעצב את השד, להרימו, ובמקביל להגדילו באמצעות הזרקת שומן אשר נשאב באותו הניתוח מאזור אחר בגוף. השיטה השלישית, המתאימה רק לנשים שירדו במשקל ושיש להן עודפי עור ושומן בצידי החזה, הנה לגדיל את השד ולעצבו באמצעות אותה רקמה עודפת אשר מורמת מצידי החזה ומסובבת פנימה לתוך השד. זוהי שיטה ייחודית אשר נותנת תוצאות מצוינות בהשוואה לשיטות האחרות, במטופלות המתאימות. אני מבצעת את כל השיטות. לציין שלכל שיטה יתרונות וחסרונות אשר יוצגו למטופלת בעת הייעוץ.

08/05/2011 | 11:38 | מאת: לירז

שלום רב, בשנתיים האחרונות ירדתי בערך 20 ק"ג. אני מאוד מרוצה כרגע ממשקלי ומה שמציק לי בעיקר אלו הזרועות, הייתי אצל כמה רופאים בייעוץ לגבי הנושא אך הם נסו להוריד אותי מהעניין ואמרו שאלו לא נתוחים נפוצים והצלקת שנותרת היא מאוד משמעותית. מהי דעתך בעניין והאם זה באמת ניתוח כ"כ מסובך ולא נפוץ? תודה לירז

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לירז, ניתוח מתיחת זרועות עשוי להיות בעיתי באם מבוצע ע"י מנתח לא מנוסה בסוג הניתוחים הספציפי. בניתוח מוסר עודף עור לאורך הזרוע לרוב, ונותרת צלקת באספקט הפנימי של הזרוע, אשר באם ממוקמת במקום הנכון, לא תראה בתנועות רגילות של הזרוע. הצלקת גם מתבהרת עם הזמן. זה אחד הניתוחים שהפכו למקובלים ונפוצים בשנים האחרונות, ורק כדי לעניינך בקצת סטטסטיקה, על פי נתוני האגוד האמריקאי לכרורגיה אסתטית, שכיחות הניתוח עלתה ב-4000 אחוזים בין שנת 2000 ל-2007! בדומה לניתוחים אחרים להסרת עודפי עור, אני ממליצה להתייעץ עם מומחים בתחום אשר מבצעים ניתוחים רבים מאותו הסוג. בהצלחה!

הכוונה לתנועה של המלחייה שמרקידה את האזור... משחר נעורינו מה שאנו יודעים אנו גם אוהבים... תזכרי בבית הספר תראי שאת המקצועות שהיית טובה בהם גם מאוד אהבת... אפילו בתנ"ך בספר עמוס (פרק ג' אם אני לא טועה) כתוב: "רק אתכם ידעתי מכל משפחות..." וכאן המשמעותי שה' אומר לבני ישראל שאתם הוא אוהב... (ידע במשקל אהב) בקיצור מי שאומר לך תשובה כזאת את צריכה להגיד לו תודה שהוא לא סיבך אותך. ממליצה לך ללכת למי שיודע לנתח את האזור כי הוא אזור בעיתי יש בבית השחי את בלוטות הלימפה ועוד... שכדי מאוד שלא יהיו בעיות... בקשי לראות תוצאות אצל אחרים... אל תרגישי לא נוח זה נהוג... ואז מהר מאוד תגלי שמי שלא בעד ניתוח כזה או אחר הוא גם לא טוב בו. נורית.

08/05/2011 | 11:00 | מאת: עדי

שלום דר' פרידמן שמי עדי ואני לאחר 2 לידות בניתוח קיסרי, אמנם חזרתי למשקלי לפני ההריון אך נותרתי עם בטן שאני לא מצליחה להפתר ממנה, לא ע"י דיאטה ולא עם ספורט. בנוסף ישנם סימני מתיחה לאורך הבטן. האם ניתן לפתור זאת באמצעות מתיחה? האם מנתחים דרך אותה הצלקת של הניתוח הקיסרי? אודה לתשובתך. עדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, את מתארת מצב של בטן רפויה או בולטת לאחר לידות. הדבר נגרם עקב עור עודף שלעיתים נותר בשפולי הבטן, עקב חולשת שרירי דופן הבטן או עקב הצטברות שומן לעיתים תחת העור... לעיתים מגיעות אלי נשים הפעילות מבחינה גופנית, אפילו ספורטאיות, ללא עודף עור או שומן, אפילו רזות מאוד, אך מציגות בליטה של הבטן. זה מצב הקרוי דיאסטזיס, ונוצר עקב התרחקות בין השרירים עקב חולשה של החיתולית\הרקמה המחברת בניהם. הפתרון הנו מתיחת בטן. בניתוח זה מוצמדים בחזרה שרירי הבטן ועודפי עור ושומן מוסרים.סמני המתיחה המופיעים בעור הבטן כתוצאה מהריונות לרוב נמצאים בשפולי או מרכז הבטן וניתנים להסרה חלקית או מלאה באמצעות הניתוח. צלקת הניתוח הקיסרי מוסרת בניתוח והצלקת החדשה הדקה מוסתרת מתחת לתחתונים. את מוזמנת להגיע לייעוץ 050-7755393, חג שמח

26/04/2011 | 20:44 | מאת: אפי17

שלום רב. אני בת 41 . לפני כשנתיים קיבלתי TIA כעת לא מטופלת בכדורים מדללי דם. האם אפשרי לעשות ניתוח שאיבת שומן מהישבן והירכיים? מה עלותו ? האם יש אופציה להרדמה מקומית? ובנוסף, האם באמת לאחר ניתוח כזה יש צורך בנקזים ... כחודש?... תודה - אנא עני לי אני כבר נואשת מדיאטות גובהי 170 משקלי 89 ועיקר ה"חבילה" אותה אני סוחבת היא האחוריים ... תודה:(

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפי, במידה ואינך מטופלת במדללי דם, ניתן לבצע את השאיבה, בתלות באיכות עורך. ניתן לצע את הניתוח בהרדמה מקומית כאשר מדובר בנפחים קטנים ובינוניים. העלות משתנה בהתאם למשך הניתוח הצפוי.. לרוב אין צורך בנקזים בשאיבת שומן,האם את מבלבלת עם מתיחת בטן? בכל מקרה, צריך להבין שבניתוחים בהם הוחלט להשתמש בנקזים, הם נועדו לשפור הבטיחות של המטופל וחשוב שהמטופלים יעריכו את זה.

11/06/2011 | 00:27 | מאת: נורית

אענה לך מהפן האישי... עברתי בחיי מס' ניתוחים (6 במספר) שלאחרים היית צריכה נקזים... קודם כל זה באמת לא רציני כמה ימים והם בחוץ וטוב שהם שם כדי למנוע סיבוכים. משך הזמן שהנקזים נחוצים גם מאוד תלוי במנתח... הניתוח האחרון שעברתי מתיחת בטן גדולה (אורכית ורוחבית) + תיקון 5 בקעים בבטן השתחררתי מחדר הניתוח עם שני נקזים שבזכות הרופאה (ד"ר טלי פרידמן) שטיפלה באזור טוב במהלך הניתוח כך שהנקזים היו רק על תקן אולי יהיו נוזלים... ולא היו... כלומר היו כמויות נוזלים מזעריות שלא הצדיקו את השארות הנקזים... אז "סחבתי עוד יומים" ולבסוף הם הוצאו... וההוצאה... כמה פחדתי ממנה ): הייתי מוכנה ללכת איתם הביתה רק שלא יכאב... וד"ר פרידמן המקסימה בעדינות וברוגע שלה הוציאה אותם... ועוד לפני שהספקתי להתלונן הנקזים היו בחוץ. שאת שומעת שהנקזים ישבו אצל פלומי אלמוני חודש זאת אומרת שלפלוני אלמוני היו קשיי ריפואי שיתכן מאוד שקשורים גם למנתח... כי כבר היו לי ניתוחים אצל מנתחים אחרים שהצטרכתי הרבה זמן להתמודד עם נקזים ולאחר מכן עם בבצקות באזור בשל נוזלים שנשארו באזור. נורית.

11/06/2011 | 22:57 | מאת: אפי

תודה על התגובה המקצועית של הד"ר וכן על הדוגמא האישית שלך, נורית.:)

26/04/2011 | 17:22 | מאת: שיר

שלום, אני בת 25 יש לי כמו "חבילה" של גברים מקדימה זה ממש מציק אני לא יכולה ללבוש שמלות צמודות מכנס צמוד.. יש איזה ניתוח ששואב מהאיזור שם ?!

לקריאה נוספת והעמקה

הי שיר, ניתן לבצע שם שאיבת שומן. לרוב מצב זה שכיח עם השמנת יתר, ואם אכן זה רלוונטי לך, נסי לרדת במשקל... בהצלחה!

02/05/2011 | 15:44 | מאת: שיר

זה לא יורד ...

24/04/2011 | 14:09 | מאת: דגנית

שלום, אני שנה וחודש אחרי ניתוח שרוול. בת 32 וירדתי 50 ק"ג וה - BMI שלי הוא 29.6 יש לי עודפי עור רבים בזרועות, חזה ובירכיים הפנימיות. מאז שרזיתי הופיעו לי דליות ברגליים, במיוחד בירכיים. הורידים בולטים ונפוחים, אך עם זאת לא סובלת כלל מכאבים או כל תחושה מוזרה אחרת. לוליא האסטטיקה לא הייתי יודעת שזה קיים. האם יש בעייה לנתח את הירכיים כשיש דליות??? הודה לך מאוד לתשובה כי זה מייאש אותי מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דגנית, הרשי לי לברך אותך על הישגך! תופעת הדליות אינה נדירה, ואין בעיה להסיר את עודפי העור בירך עם דליות. את מוזמנת להגיע ליעוץ, בהצלחה!

11/04/2011 | 09:31 | מאת: ירדנה

שלום ד"ר פרידמן האם את מבצעת שאיבות שומן עם VASER והאם ההחלמה מהירה מאד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדנה, ההחלמה מהשאיבה אכן מהירה, בתלות בהיקף השאיבה כמובן. אנו ממתינים בימים אלו למכשיר החדיש ביותר לו יכולות נוספות מעבר לשאיבה עצמה.. אני מבצעת שאיבות שומן גם עם ה-BODYTITE, את מוזמנת להגיע לייעוץ, חג שמח

07/04/2011 | 09:01 | מאת: מיכל

שלום רב, אני בת 27, רזה למדי, אבל יש לי הצטברויות שומן במותניים שמפריעות לי מאד. אני מעוניינת לעבור שאיבת שומן במותניים בהרדמה מקומית, אך אני מתכננת להיכנס להריון וחשבתי שעדיף לדחות את זה לאחרי הלידה. העניין הוא שכבר שנה וחצי אני לא מצליחה להיכנס להריון וזה נדחה ונדחה. שאלתי היא האם כדאי לי לעבור שאיבה במותניים בשלב זה, וכמה זמן אחרי הניתוח הגוף יחלים מספיק בשביל שאוכל להמשיך בניסיונות להיכנס להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, ההחלמה משאיבת שומן באזור שציינת מהירה מאוד,עניין של מספר שבועות. הפעולה יכולה להתבצע גם בהרדמה מקומית. ניתן לעבור את הניתוח לפני או אחרי ההריון, ובכל מקרה, מומלץ לשמור על תזונה נכונה ופעילות גופנית במהלך ההריון על מנת להמנע מהשמנה מוגזמת.

01/03/2011 | 22:20 | מאת: עדנה

שלום רב, אני מבקשת לקבוע פגישה לקבלת יעוץ בענין הנדון,קבלת הצעת מחיר לניתוח והסבר מקיף לבעייתי.האם נוכל להפגש בתל אביב בויצמן 14 כמו כן מהו המחיר לפגישת היעוץ?? אשמח ואודה לתתשובתך בהקדם. עדנה

שלום עדנה, אני מתנצלת על האחור בתשובתי. אנא צייני פרטי התקשרות (טלפון או אי מייל) או פני אלי ישירות dr.tali@gmail.com ונפנה אותך למרפאה המתאימה, בברכה, טלי

20/02/2011 | 00:21 | מאת: יגל

רציתי לדעת כמה עולה בערך ניתוח למתיחת עור בכל הגוף.... בטן כתפיים ידיים רגליים גב הכל חוץ מהראש כמובן...

שלום יגל, אני בהחלט ממליצה שתגיע לייעוץ. אני מבינה את קוצר הרוח, אולם המחירים של הניתוחים משתנים על פי מורכבות הבעיה, ובהתאם למספר הניתוחים הדרוש, מספר האזורים הדורשים תיקון ואורך הניתוחים הצפויים. לפיכך, המחיר אינו קבוע וימסר לך רק בעיצומה של הבדיקה. אשמח לראותך במרפאתי לייעוץ. במידה והנך מעוניין אנא פנה לטלפון 050-7755393, להיתראות

16/02/2011 | 10:47 | מאת: מישו

שאלה קצת מוזרה אך אשמח לתשובה השאלה שלי היא כזאת.האם קיים שומן בראש עצמו היכן שגדל השיער? כי יש משהו שמפריע לי קצת,בצידי הראש ממש מעל האוזניים העור שלי רפוי כזה שם ועם אני תופס עם היד זה ממש כמו כפל של עור שומני..וזה משנה לי את צורת הראש(כמו 2 בליטות בצדדים) ועושה את צורת הראש עגולה ולא יפה..אבל שאני מותח מאחורה את העור טיפה טיפה עם היד זה ניראה ממש יפה ולא עגול השאלה שלי אם אפשר לעשות איזה משו בעניין הזה לימתוח שם או משהו .תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אתה מתאר תופעה סמטרית לדבריך, של עור או עור ושומן עודפים בקרקפת. על מנת להעריך האם מדובר בהצטברות רק של שומן או בקפל עור, צריך כמובן לבדוק אותך, אולם בעיות אלו ניתן לפתור באמצעות ניתוח פשוט קרוב לודאי. אין קשר למשקל הגוף לבין תופעות אלו

18/02/2011 | 17:22 | מאת: תודה

תודה על התשובה.. והאמת שזה לא משהו חריג,זה לא קפל של עור..פשוט אם אני תופס את האזור עם היד אז נהיה קפל..אבל אני בטוח שזה שומן ולא צורת הראש..כי כשאני מותח את זה טיפה אז זה ניראה בסדר גמור. אם את אומרת שאפשר לסדר אז אפשר לדעת למי אני צריך לפנות? אם את יכולה לעזור לי אז אני ישמח שתשאירי לי פרטים.

07/02/2011 | 17:35 | מאת: דניאל

איך מחשבים נכון את כמות ההפרשות בנקזים ל24 שעות?

שלום דניאל, בחר נקודת זמן קבועה כמו 06:00 בבוקר, וערוך טבלה בה רשום כמה הפרשה בנקז מאותה שעה ועד היום הבא. מעקב אחר ההפרשה לא צריך להיות מדוייק במילילטרים... חשוב למשל לקבל רושם האם יש הפרשה מוגזמת ודמית היכולה להעיד על דמום חריף באזור הניתוח, ומצד שני, אנו מחליטים האם ניתן להוציא את הנקז על פי כמות ההפרשה היומית שבו....בהצלחה!

12/01/2011 | 01:53 | מאת: ס.

ד"ר שלום אם את הכתובת בעניין(סנטר כפול,רפוי ומקומט)אודה אם אפשר לפנות אליך במייל-שכן אני נמצאת בחו"ל ועתידה להגיע לארץ-רציתי לשלוח לך צילום ולהתייעץ איתך-עד כמה שניתן,על פי הצילום. תודה מראש

שלום לך, אשמח אם תשלחי לי את הצילום של פניך, אנא שלחי מלפנים ובפרופיל, לאי מייל dr.tali@gmail.com שבת שלום

10/01/2011 | 22:29 | מאת: רויטל

שלום ד"ר! לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח להגדלת חזה, באזור הכפל התת שדי הוכנסו שתלים מסוג סיליקון. כתוצאה מכאבים והפרשות חזקות באזור התפרים בוצעה בדיקת תרבית של הנוזל המופרש מין הגוף ואובחן חיידק מסוג פסאודומונוס האורוגונוזה. קיבלתי טיפול אנטיביוטי של תרופה בשם ציפרופלוקסין במינון של 500 mg . לאחר 6 ימים שאני נוטלת את התרופה ההפרשות פחתו אך עדיין אני סובלת מכאבים חזקים ונפיחות. האם ניתן להתגבר על החיידק באמצעות הכדורים? מה הטיפול הרצוי ביותר למקרים כאלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רויטל, במקרה של זהום לאחר ניתוח הגדלת שדיים ניתן לטפל בטיפול אנטיביוטי פומי או דרך הוריד, בהתאם לחומרת הזהום וסוג החידק בתרבית. עושה רושם שאת מגיבה לטיפול התרופתי, אולם עדין קיימות תלונות המצביעות על בעיה מסויימת בשד. אני ממליצה שתפני לבקורות תכופות אצל המנתח, אשר צריך לעקוב אחר התהליך ותגובתך לטיפול, וידע להחליט על התערבות נוספת על פי הצורך. אני מאחלת לך החלמה מהירה!

08/01/2011 | 13:45 | מאת: אתי

לאחר ירידה גדולה במשקל נשארתי עם עור נפול חזה נפול מאודדד יש לי פריחות אדמומית וריח לא נעים סביב הטבור, נכנסתי לדיכאונות בגלל שאין לי זוגיות מזה כ6 שנים בגלל הבושה של המראה,נאמר לי שמגיע לי ניתוח אחד בחינם לאחר ניתוח הטבעת פניתי ל2 רופאים מטעם קופ"ח כללית אחד רצה שאבוא למרפאה פרטית שלו ולשלם והשני אמר יזמנו אותי לוועדה עד היום עברה חצי שנה ועדיין אומרים לי להמתין, ונשלחתי על ידי הרופא המטפל אך המנתחים רושמים שהגעתי באופן פרטי עצמאי ומודיעים לי כי הניתוח לא נכלל בסל אלא אם אני עוברת את הוועדה אני גם על סף משבר נפשי עזרוווווו לי לפתור את הבעיה הזו שנמשכת שנה... פנו אליי מאתר כללית לאחר פירסום המודעה הראשונה ששלחתי פה באתר דומני ב18.12 וב 21.12 הכללית פנו אליי במייל שקיבלו דרך האתר ביקשו שאמלא טופס ויעשו מאמצים לעזור מילאתי טופס ושלחתי חזרה ועד היום אף אחד לא חוזר למרות שאמרו 2ימי עסקים עברו 20 יום מאז ..לי נראה כמו זלזול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי אנא פני למרפאתו בבית חולים אסף הרופא צלצלי בבקשה לירדנה 0577-2005000 אנסה לסייע לך תודה

27/12/2010 | 00:44 | מאת: נ

שלום דר' פרידמן, רציתי לדעת האם במסגרת הניתוחים הכירוגיים באסף הרופא ניתן לעשות גם ניתוח להקטנת שפתיים פנימיות? אם כן מי מנתח? שמעתי שאם זה נעשה בבית חולים זה בדר"כ ע"י מתמחים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במסררת תחום עיצוב הגוף אנו מבצעים גם ניתוחים להקטנת שפתיים פנימיות. הניתוחים לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל הנם ייחודיים במורכבותם ולפיכך רופאים מומחים בלבד מבצעים את החלקים הקריטיים של הניתוח.אשמח לייעץ לך אישית במרפאתי, לתאום תור 057-2005000, שבת שלום

21/12/2010 | 21:53 | מאת: שירלי

יש לי עודף משקל של בערך 15 ק"ג מקסימום.. אולי 10 אני צעירה לפני לידות בת 27 וחושבת לעבור מתיחת בטן עקב ירידה במשקל של 35 ק"ג. העור של הבטן לא התכווץ ולא נראה טוב אשמח לדבר עם בנות שעשו מתיחה בסביבות הגיל שלי ולשמוע חוות דעת אם היה שווה לעשות או לא? ורקע על תקופת ההחלמה מחכה לתגובות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירלי, את מתארת בעיה שכיחה של עודפי עור בשפולי הבטן לאחר ירידה נכרת במשקל. המלצתי הנה קודם כל שתשלימי את תהליך הירידה במשקל. אז גופך יהיה במשקלו הנמוך ביותר ומוכן לניתוח. במצב של עודפי עור משמעותיים, והריון עתידי היפותטי, אני ממליצה לבצע את הניתוח, בתנאי שעודפי עור אלו אכן מפריעים למטופל. אנא צלצלי למזכירתי ותקשר אותך עם מטופלות לאחר ניתוח מתיחת בטן,ירדנה 057-2005000 שבת שלום, טלי