פורום ניתוחים פלסטיים להסרת עודפי עור

אחת התלונות השכיחות יותר בקרב נשים לאחר לידות, הנקות וירידה במשקל הנה של שדיים צנוחים בדרגות חומרה שונות. מגוון הפתרונות הניתוחיים רב, אך בכולם העיקרון זהה: שימור רקמת השד הקיימת יחד עם הידוק מעטפת העור. פעמים רבות מבקשות המטופלות להגדיל את השדיים לגודל אטרקטיבי, בנסיון לשחזר את מראה השד שהיה לפני הלידות, ובמקרים אלו מוכנס שתל סיליקון תחת השד. נשים אשר ירדו מעל 25 ק"ג במשקלן יצביעו לעיתים קרובות על בעיה נוספת, אשר הנה כפל של עור ושומן משני צידי החזה, אשר מחייב גם הוא התייחסות במהלך הטיפול הניתוחי באזור החזה. ד"ר פרידמן אשר חזרה לארץ רק לאחרונה מתת התמחות בפיצבורג שבארצות הברית, מציגה לכל אותן נשים אלו אלטרנטיבה ייחודית. על פי שיטתה, מוגדלים השדיים של הנשים באמצעות ניוד כפלי העור בצידי החזה, וכך למעשה מושגות שתי מטרות בו זמנית. האחת, תיקון החזה הצידי; והשנייה, הגדלת השד ללא שמוש בשתלים. על פי שיטתה של ד"ר פרידמן, השד החדש מפוסל באמצעות כל הרקמות של המטופלת, ובאמצעות תפרים פנימיים מקובע למקומו כדי למנוע צניחה עתידית. יש לציין, ששדיים נפולים אשר עברו הגדלה והרמה בו זמנית בשיטות המקובלות, ינטו לצנוח עם השנים, עקב כובד משקלו של שתל הסיליקון אשר מהווה למעשה מעמסה על עור השד. לעומת זאת, בשיטת ההגדלה והעיצוב הייחודי של ד"ר פרידמן, הרקמות העצמיות תומכות זו בזו ביוצרן צורה קונוסית אטרקטיבית של שד צעיר, וקצב הצניחה שלהן מוגבל ואיטי.
286 הודעות
265 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחים פלסטיים להסרת עודפי עור

26/04/2013 | 17:25 | מאת: רואן

שלום רב , אני בת 20 עברתי לפני שנתיים ניתוח לתיקון מום מולד ( ניתוח לב פתוח ) ומאז יש לי צלקת ברורה אבל קטנה יחסית .. בגין גילי הצעיר מעוניינת לעבור איזה שהוא ניתוח קוסמטי ( אצל כירורג פלסטי ) לשיפור מראה הצלקת בבית החזה .. האם מומלץ וזה יעזור ?? האם יש סיכון כלשהו ?? האם זה עולה לי הרבה עם כרטיס לאומית זהב ... ?? תודה מראש ויום טוב :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, צלקות בקדמת החזה לעיתים קרובות מחלימות בצורה בעייתית, כך שיש להתרשם מאיכותה של הצלקת טרם החלטה האם יש צורך להתערב. משום שצלקת זו הנה למעשה החלמה מניתוח שעשית, אני ממליצה שתפני לכירורג פלסטי בקופת החולים שלך על מנת שיעריך אותה ויבנה עבורך תוכנית טיפולית במידת הצורך. בהצלחה!

04/04/2013 | 22:50 | מאת: חסוי

שלום רב, אני בת 50 ויש לי נפילת עפעפיים עליונות . הם ממש נופלות וזה הגיע למצב שזה מפריע לי לראייה,כרגע אני לא מעוניינת לטפל בניתוח או בטיפול כלשהו. רציתי רק לדעת אם יש דרך טבעית להרים את העפעפיים (או לפחות קצת לשפר את המראה)הסיבות שאני לא רוצה לטפל לא משנות. רציתי לדעת אם יש רק דרך טבעית לשפר את המראה. תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

איני מכירה טיפול שאינו ניתוחי בבעיה זו.

27/03/2013 | 07:35 | מאת: קארין ביבי

שלום רב. ביתי בת השנתיים וחצי נחתכה אתמול מעל הגבה, חתך יחסית עמוק ופתוח. רצנו איתה מייד לבית החולים והפלסטיקאי החליט על הדבקה למרות ששאלתי למה לא תפירה. הוא טען שהפרוצדורה מורכבת וכוללת תהליך של הרדמה מקומית ולאחר מכן הוצאת תפרים. שעה לאחר סיום ההדבקה יוצאות מספר טיפות דם/ הפרשות מאיזור ההדבקה וגם מעבר לפלסטרים ניתן לראות אדום( אם כי הפלסטרים לא נפלו). חזרתי למיון ולטענתם אין מה לעשות מאחר והדימום לא גדול ועדיף לא לגעת. האם אין באמת מה לעשות? איך יודעים שהחתך לא נפתח? מדוע מדביקים ולא תופרים והאם באמת התפרים מוסרים ולא מתמוססים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

קארין שלום, במידה ושולי החתך ישרים, נצמדים בנקל וללא מתח, ניתן להדביק את שולי החתך. בתנאים אלו לעיתים הדבקה יעילה ומדוייקת כמו תפירה, ועם פחות טראומה לילד. אני מציעה שתפנו לבקורת שגרתית אצל כירורג פלסטי בקופת חולים אשר יבדוק את החתך וימשיך את הטיפול בצלקת. החלמה מהירה!

21/01/2013 | 10:50 | מאת: גיא אהרונוביץ

שלום. אני לאחר ירידה של כ 35 קג ןבעל עודפי עור רבים. ראיתי שיש לך טיפול של עיצוב ריבועים בבטן. האם ניתן לשלב בין שני ניצוחים? גם להסיר את עודפי העור וגם לע ב ריבועים בבטן? תודה רבה גיא

לקריאה נוספת והעמקה

גיא שלום, בשלב הראשון יש להסיר את עודפי העור ולשלב בפעולה זו שאיבות שומן לחיטוב האזורים המעוצבים. אצל המטופלים והמטופלות הרזים והאתלטים לעיתים קרובות רואים את גבולות שרירי הבטן או את הריבועים לאחר הניתוח. באחרים, אצלם רקמת השומן עבה יותר, ניתן לבצע עיצוב של קוביות באמצעות המסת שומן כשלב שני.

15/01/2013 | 00:18 | מאת: שני

האם ניתן לעשות ניתוח למתיחת עור ישבן וירכיים מעט נפול,עם מעט עודפים וסימני מתיחה ובמקום תפרים לעשות הדבקה? האם הצלקת תהיה פחות בולטת? כי לפני שנתיים אני נדקרתי בחלק הפנימי של כף היד בזמן שהות בארה"ב וניגשתי לבית חולים , שם הרופאה שאלה אותי אם אני רוצה תפרים או הדבקה ובחרתי הדבקה והצלקת ממש לא גרועה

שני שלום, לא ניתן להשוות בין המתח המופעל על שולי החתך בכף היד לבין אזור העכוז, ולכן יתכן והחלמת פצעי הניתוח או הצלקות לא תהא דומה. ניתן להדביק את שולי החתכים הניתוחיים ואין בזה כל חדש, אולם איני מבחינה באיכות טובה יותר של הצלקות המודבקות בהשוואה לאלו המכוסות עם פלסטרים. בכל מקרה, הדבקת העור אינה תחליף לתפירה פנימית בניתוחים לעיצוב הגוף.

30/12/2012 | 23:45 | מאת: שולה

שלום , האם יש צורך בשימוש בחגורה לאחר ניתוח מתיחת ירכיים , ואם כן , איזה חגורה הכי מתאימה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קיימים מס סוגי מתיחת ירכיים והמחוך מותאם על פי היקף הניתוח ואורך החתך.

30/12/2012 | 23:43 | מאת: רונית

שלום , האם יש לניתוחי עיצוב עכוז,מתיחת בטן , עיצוב ירכיים , השפעה על שרירי רצפת האגן אצל נשים . תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לניתוחים שציינת אין לרוב השפעה על שרירי רצפת האגן. הרקמה הרכה ברצפת האגן נזוקה במהלך ההריון והלידה והניתוחים המעצבים את העור והשומן השטחיים אינם משפיעים על המצב הקיים.

20/12/2012 | 13:03 | מאת: שני

מדוע ניתוח הרמת חזה מחייב שינוי מקום הפיטמה, זה נראה כ"כ לא טבעי ומזעזע, אין אםשרויות אחרות בנושא הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, חזה צנוח זהו תאור כללי למצבים שונים בהם רקמת השד נמצאת נמוך מדי ולעיתים צורת השד גם אינה אטרקטיבית. בשד הצנוח בצורה משמעותית יש צורך להזיז לרוב את העטרה ולהקטינה, כחלק בלתי נפרד מהניתוח. עם זאת, ניתן לעיתים להרים את השד באמצעות שמוש בשתלים הממלאים את השד ויוצרים מראה של הרמה, במחיר של צלקות קטנות בקפל התת שדי.

האם יש פיתרון, דרך לעצב אותו בצורה יפה? בית החזה שלי כנראה צר יותר והשדיים רחוקים אחד מהשני, האם יש דרך לקרבם?

שלום שני, את מיקום השדים על בית החזה לא ניתן לשנות בצורה משמעותית במהלך הניתוח ולא את צורת בית החזה, אולם לעיתים ניתוח בשדים עצמם משפר את הפרופורציות שלהם והופך אותם ליפים ואסתטיים. חשוב שתפני ליעוץ, בו נתרשם מגודל החזה וצורתו ונסייע לך בהחלטה על אופי הניתוח הרצוי עבורך, אם בכלל.

15/12/2012 | 00:26 | מאת: רונית

שלום , קראתי שעליה מהירה במשקל יכולה לפגום בתוצאות הניתוחים למתיחת בטן ולמתיחת ירכיים, בהריון טבעי שתהיה עליה מהירה יחסית במשקל , האם זה אומר שהריון יכול לפגום בתוצאות ניתוחים אלו ושעדיף לעשות אותם לאחר סיום ההריון?שאלה נוספת: האם ניתוח מתיחת ירכיים יכול לפגום בשפתיים של הפות-אבר המין- תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ועומד על הפרק הריון בתקופה הקרובה, בו צפוי הרי להמתח דופן הבטן, אמליץ על דחית מתיחת הבטן לאחריו. השאלה הנה עד כמה מפריעים לך עודפי העור בבטן ובירכיים. ישנם מטופלים הסובלים מאוד מעודפי עור אלו ולכן יבצעו את הניתוחים בגיל צעיר, מתוך שאיפה להתקדם בחייהם האישיים בהמשך, ומתוך ידיעה שצפויים הריונות עתידיים. אחד הסבוכים בחלק מניתוחי מתיחת הירכיים הנה משיכת שפתי הפות כלפי מטה, ולכן במהלך הניתוח מתבצעות באופן רוטיני פעולות שמטרתן למנוע בעיה זו.

לסרת עודפי עור (סינר) איזה סוג ורוחב חגורה את ממליצה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, מימדי החגורה תלויים בגובה שלך ובהיקף הגוף סביב הבטן. גובהו צריך להשתרע בין אזור הערווה העליון ועד החזה (שד), ורוחבו צריך להתאים לך בסגירה ללא מתח עוד טרם הסרת עודפי העור. בהצלחה!

26/11/2012 | 09:17 | מאת: ג'ול

שלום ד"ר פרידמן, אני בת 58 במשקל 68 ק"ג עם חזה במידה F 38. תמיד היה לי חזה גדול אך במידה D או DD והסתדרתי עם זה די בשלום. בשנה האחרונה החזה נפול וכבד ולוחץ בעיקר בכתפיים. אני שוקלת לעשות ניתוח אך די פוחדת כי שמעתי שזה ניתוח קשה. השאלה שלי האם בחזה בגודל שלי ניתן להוריד רק מהצדדים ולא לגעת בפיטמות כי כל הורדה ולו קטנה אפילו במספר אחד תסייע לי. בנוסף האם ניתוח כזה מצריך הרדמה מלאה או אפשר לעשות זאת בהרדמה מקומית. לתשובתך אודה ג'ול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ג'ול, ניתוח הקטנת חזה אינו ניתוח קשה באופן יחסי שכן מטפל ברקמות שטחיות. גם הכאבים הנם קלים יחסית וקצרי מועד. מובן שהליך ההחלמה הנו אישי ומשתנה בין מטופלת ומטופלת. לאור תאורך ברור שיש לבצע הקטנה ועיצוב של החזה, הכולל גם הקטנה של העטרה במידת הצורך. הפטמות והעטרות מועלות למיקום אטרקטיבי יותר .ההליך מבוצע בהרדמה כללית. מטופלות רבות בגיל השלישי פונות לבצוע ניתוח זה בדיוק מהסיבה אשר ציינת. בהצלחה!

07/11/2012 | 15:19 | מאת: Shani

הי,אני שני,אני בת 20,עברתי היום קיצור קיבה לפני שלוש שנים. ירדתי עד היום 60 קילו,ואני במשקל 67 היום. אני מעריכה שלעודפי עור יש גם משקל לא קטן בכלל. כמות העודפי עור משמעותיים ומפריעים לאורח החיים הנורמאלי במיוחד בעקבות גילי הצעיר..אני רוצה לעשות ניתוח להורדת עור עודף בידיים,ירכיים,בטן וניתוח להגדלת חזה.. קודם כל שמעתי על שמועות שאומרות שחברות הביטוח ממנות חלק ניכר מהעניין לאנשים שעברו את הניתוח והצליחו לרדת ולשמור על המשקל,ועדיין הייתי רוצה לשמוע טווח מחירים של הניתוחים הללו. אשמח אם תוכלי לפנות אלי shanihober357@walla.com

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, באם עודפי העור הנם משמעותיים, יתכן ונוכל להשיג אשור לבצע ניתוח במסגרת קופת החולים או שתהיה השתתפות מהביטוח. אפנה אליך עם מידע נוסף.

30/10/2012 | 23:23 | מאת: רעות

.יש לי עפעפים נפולים.יש לי שכבת עור כמו שק על העפעפים העליונים ועיניים שקועות. כמעט ולא רואים את העפעפים שלי. כשאני מורחת צללית על הפעף הצללית יורדת ונשאר פס על קו הקפל של העפעף. כשאני מורחת איילנר הצבע נדבק לחלק העליון של העפעף, מתחת לגבה,כי העיניים שקועות. ובנוסף העפעף נראה מבריק וקצת שומני, מה שגורם לכל האיפור בעיניים להיראות "בוצי" ומרוח, כמו ליכלוך.הוא אף פעם לא מחזיק יותר משעה, במיוחד הצללית שיורדת לאחר 10 דקות. האם זה נורמלי ומה ניתן לעשות? חשוב לציין שאני בת 23 וכן ניתוח להרמת עפעפים נראה לי קצת מקדם מדי, אך אני לא רואה פיתרון אחר לבעיה שמפריעה לי כבר שנים.

לקריאה נוספת והעמקה

רעות שלום, לעיתים אכן מדובר בבעיה של עודפי עור או שומן אולם אצלך נשמע שמדובר במבנה ארובת העין. אני ממליצה שתגיעי לייעוץ בו ניתן יהיה להתרשם האם אכן מדובר בעודפי עור או בבעיה אחרת.

28/10/2012 | 23:16 | מאת: שני

האם ישנו פתרון יעיל לתופעה,זה פשוט מכוער,הוא מאוד גדול ואני כנראה הרבה יותר צרה בבית החזה מכדי להכיל אותו והוא פשוט נשפך לחלוטין לצדדים בשכיבה במיוחד אחד מהם שנוטה יותר הצדה(זה נראה כמו שתי פיתות), הייתי רוצה לדעת אם יש לכך פתרונות, מלבד הקטנה שעשויה אולי קצת להועיל?

שני שלום, את מתארת מצב של חזה גדול וצנוח. תוכלי לשפר את הרגשתך באמצעות לבישת חזיה תומכת או באמצעות ניתוח. מדובר בניתוח הקטנת והרמת החזה אשר באמצעותו אנו מקטינים את החזה ומעצבים אותו. זהו ניתוח המלווה בשביעות רצון גבוהה מאוד בקרב המטופלות בשל השפור האסתטי והתפקודי המושג בו זמנית.

23/09/2012 | 04:28 | מאת: אסף

בני עבר ברית מילה עם תפרים בגיל 10 חודשים. כיום הוא בן ארבע וחצי, ויש לו בליטות עור במקומות שבהם היו התפרים, האם ישנה דרך לטפל בהן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אסף, לאי הסדירות בעור או בצלקת אין משמעות תפקודית וקרוב לודאי יטשטשו עם גדילת איבר המין. בכל מקרה מומלץ להביא את הילד לבדיקת רופא הילדים כדי לוודא שאכן מדובר בעור לא סדיר ולא באבחנה אחרת.

20/09/2012 | 19:38 | מאת: יהודית

ירידתי 40 ק"ג ונשאר לי הרבה קיפולי עור בזרועות ובבטן, יש לי הפניה לכירורגיה פלסטיקה, אני חברת מכבי זהב . יש לי הרבה שישפופים ופצעיות בזרעות, אך רק עכשיו קראתי שיש ועדה במכבי ואני לא שמעתי אליה מעולם. השאלה שלי מאיפה להתחיל את התהליך? רופא פלסטיקה מהקופה או בבית חולים???

לקריאה נוספת והעמקה

יהודית שלום, אנא פני לייעוץ כירורג פלסטי במרפאה לכירורגיה פלסטית בבית חולים. הכירורג הפלסטי יתרשם מהדלקת העורית תחת קפלי העור ויצייד אותך במכתב המלצה לועדה. מרופא המשפחה תקבלי את פרטי הועדה הדנה באישורים לניתוחים להסרת עודפי עור ואליה תשלחי את המלצות הכירורג הפלסטי ומכתב מהרופא המטפל. את מוזמנת להגיע אלי לייעוץ, במרפאה להסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל במרכז הרפואי אסף הרופא. אנא פני לצורך כך לירדנה או לחיה, בטלפונים 08-9778247 או 057-2005000. אשמח לראותך!

14/09/2012 | 10:42 | מאת: רונית

ד"ר שלום לפני כארבע שנים עברתי ניתוח טבעת להורדת משקל, הצלחתי לרדת כ-50 ק"ג במשקל אך כנראה התפתחה דלקת בטבעת ולא הצלחתי לאכול כלום ונאלצתי לעבור ניתוח להורדת הטבעת. לצערי עליתי שנית במשקל תוך תקופה קצרה, לפני כשנתיים עברתי ניתוח לקיצור קיבה וגם כן הצלחתי להוריד תוך שנתיים כ-40 ק"ג ממשקלי. הבעיה שלי שתמיד הבטן והירכיים שלי מתנפחות, כאילו אני יושבת והכל רגיל ופתאום הבטן והירכיים מתחילות להתנפח והמראה ממש לא נעים, בהתחלה אמרו לי שיכול להיות שיש לי וירוס בקיבה ובקשו ממני לקחת את החיסון המשולש,לקחתי והכל בסדר,אחר כך אמרו שיכול להיות שיש לי שבר בקיבה. אני לא יודעת מה לעשות, עברתי כל כך הרבה,המשקל שלי באמת נמוך אך כל הגוף מתנפח והמראה ממש לא בסדר האם תוכל לעזור לי, אם לא לאיזה מומחיות רפואית אני צריכה לפנות? אני ממש בדכאון מהסיפור הזה , כבר שנתיים ואף אחד לא יודע למה זה קורה, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רונית שלום, על מנת להבין מה מקור הבעיה, האם מדובר בנהצטברות נוזלים, שומן או בעיה אחרת, אני מציעה שתפני לבדיקת כירורג פלסטי בקופת החולים.

06/09/2012 | 11:34 | מאת: סיון

היי יש לי צלקות בידיים כי חתכתי את עצמי לפני 5שנים , והצלקות מאוד בולטות רציתי לדעת אם אפשר לעשות ניתוח להסירם. תודה

סיון שלום, צריך לראות את הצלקות, במידה ורחבות לעיתים ניתן לצמצמן. קיימות שיטות נוספות לא ניתוחיות לשפור צלקות. פני בבקשה לייעוץ כירורג פלסטי בקופת החולים הקרובה למקום מגוריך.

19/08/2012 | 22:30 | מאת: גיל

אני בן 16, ואנחנו רוצים לקנות מכשיר המסת שומן מקצועי ביתי העובד בטכנולוגיית גלי רדיו. רציתי לדעת אם מותר בגיל שלי להשתמש בו ואם מותר להשתמש בו באזור החזה? (במידה ולא, או שלא רצוי, אני אשמח לפירוט מדוע).

לקריאה נוספת והעמקה

גיל שלום, בשל מגוון המכשירים, חשוב לקרוא בעיון את הוראות היצרן, שם מצויינות המגבלות הספציפיות ותופעות הלואי של השמוש במכשיר. באם קיימת מלאות באזור החזה שלך, אני ממליצה שתפנה לבדיקת כירורג פלסטי בקופת החולים לאבחון מדוייק. מצב זה מאד שכיח בגילך, בחלק מהנערים חולף תוך מספר שנים, ובאלו שאצלם נותר קבוע ניתן לטפל.

26/08/2012 | 00:09 | מאת: גיל

כתוב שלא מומלץ באזור החזה, אבל לא מצויין למה. לא מומלץ משמעו של דבר שאפשר? וכבר הייתי אצל רופא, אינדוקרינית וכ'ו.

14/08/2012 | 17:49 | מאת: ליאונה

אבקש לדעת האם היתן להסיר עודפי עור באמה (מהמרפק ועד כף היד) בגלל קיפולי עור הנובעים מבלות העור.

לקריאה נוספת והעמקה

ליאונה שלום, אכן ניתן להסיר את עודפי העור גם לאורך האמה. עודפי העור שם חמורים פחות מעודפי העור בזרועות לרוב, ולכן הסרת העור בגפה העליונה מתמקדת בזרוע בדרך כלל ופחות שכיח להסיר גם לאורך האמה. זכרי שתשאר שם צלקת העשויה להיות לא יפה, במיוחד באזור המרפק וזהו שקול דומיננטי באשר להחלטה על היקף הניתוח.

ראיתי את ד"ר קליין מדבר על הפרוצדורה בתוכנית של אורנה דץ ורציתי לקבל יותר פרטים. אני בת 29 , לפני הריונות, רזה מאוד, אבל עם חזה מאוד גדול, השדיים שלי מלאים סימני מתיחה , בעקבות טיפול בפרדניזון בתור ילדה , ובשנתיים האחרונות העור שלהם נראה די מקומט בעקבות ירידה מעטה במשקל וצניחה קלה של השדיים , מאוד מפריע לי עניין הצלקות בניתוח הרמת חזה והמראה המלאכותי/מוזר שנוצר ורציתי לדעת האם השיטה החדשה מתאימה לי ויכולה לתקן את מראה העור/הקמטוטים,כי לא ברור לי אם החזיה הזו יכולה למלא את כל עודפי העור ולמתוח אותו, אני לא מעוניינת בשתלים, הוט די גדול עם אסימטריה קלה, אחד מהם יותר צר ופחות מלא. ורציתי לדעת מה טווח המחירים לשיטה זו. בנוסף רציתי לדעת האם ניתן לתקן נטייה של החזה להישפך לצדדים, מאחר והוא די גדול ובית החזה צר . נ.ב. סליחה על אורך השאלה

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, אני מציעה לך להפנות את השאלה ישירות לד"ר קליין. תוכלי לפנות לפורום שלו באתר אסתטיקה. בהצלחה!

02/08/2012 | 02:04 | מאת: טל

הי ,אצלינו במשפחה בטן זה משהו בולט למרות מבנה גוף יפה בשאר החלקים,אני אחרי לידה ראשונה(כשנה)תמיד שאני משקיעה בספורט מתיאשת ממנו ובשורה תחתונה רוצה לתקן במרכאות את הבטן, מה ניתן לעשות איזה סוג ניתוח?מה טווחי המחירים בערף?והאם זה משנה אם אמורות להיות עוד לידות או שלחכות לאחריהן? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, ישנן מטופלות להן אגן צר והשמנה המרוכזת בעיקר בבטן.לרוב מדובר בשלוב של השמנה חיצונית (ממש תחת העור), חולשת שרירים המחמירה עם הלידות והשמנה תוך בטנית המחמירה עם עליה במשקל. ניתן לתקן את בלט הבטן באמצעות שמירה על משקל גוף תקין ובעקבות הריונות לבצע ניתוח מתיחת בטן. באם מתוכנן הריון בשנה-שנתיים הקרובות אני ממליצה לדחות את ניתוח מתיחת הבטן לאחריו. עלות הניתוח משתנה בתלות בהיקף הניתוח, ומימדי המטופלת. באם מדובר רק בהשמנה חיצונית, ניתן לבצע שאיבת שומן מדופן הבטן, גם בין ההריונות, אולם חשוב להעריך היטב מה הסיבה לבלט הבטן אצלך ולהבהיר לך מה ניתן להשיג מכל פעולה ניתוחית. בהצלחה!

31/07/2012 | 23:26 | מאת: רעות

אני מתעניינת לגבי ניתוח שאיבת שומן באזור הסנטר (הורדת סנטר כפול) ועיצוב אזור הלסת. אני בת 19 ולא סובלת מעודף משקל ומדובר בסנטר כפול ניכר לעין ולא יפה. מדובר בניתוח מסובך? מה הסיכוי להשארות של צלקות ? איך אני יודעת אם העור שלי מספיק גמיש וחזק כדי להבטיח תוצאות מצויינות? בנוסף, מעבר לניתוח הסרת הסנטר כפול מה אפשר לעשות בשביל "לעצב" את אזור הלסת? קו עצמות הלחיים מאוד מטושטש אצלי. אלה שני ניתוחים שונים? עדיף לעשות אותם בנפרד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רעות, ניתן לבצע שאיבת שומן בסנטר על מנת לשפר את המצב אותו תארת. בגילך, העור גמיש מספיק וצפוי להתכווץ היטב. במצבים בהם הסנטר קטן ואינו בולט מספיק, ניתן להגדילו באמצעות הוספת שתל באותו הניתוח. שתלים ללחיים אינם פופולארים כיום, עקב היתרונות הרבים של חומרי המילוי. עיצוב לחיים באמצעות חומרי מילוי הנו הליך שכיח מאוד, המתבצע במרפאה ללא כאבים.באמצעותו ניתן לשפר פרופורציות בפנים, להדגיש את קו הלסת, לשנות את צורת הסנטר ועוד.

27/07/2012 | 17:41 | מאת: RUT

שחום רב, 1. מבקשת לדעת האם טיפול ליפוליזיס מתאים להצערת עור הצוואר וטיפול "לסנטר כפול". 2. האם המסות שומן למיניהם על ידי זריקות- מאושרות ע"י ה-FDA ומשרד הבריאות? בברכה, רות

27/07/2012 | 17:47 | מאת: RUT

רציתי להוסיף פרטים: אני בת 65, מטופלת באלטרוקסין לתת פעילןת בלוטת התריס. בתודה, רות

היי רות איני משתמשת בשיטה הזאת כך שתשובתי היא רק מבדיקה באינטרנט. לא מצאתי שFDA אישר את השיטה . כמובן שאין הדבר אומר שהשיטה אינה טובה.אצרף לך קישור . http://www.fda.gov/Drugs /GuidanceComplianceRegulatoryInformation/PharmacyCompounding/ucm207624.htm

26/07/2012 | 21:43 | מאת: רוית

שלום וברכה אני בת 55 גובה 158שוקלת105ק"ג.אסמטית.רציתי לדעת האם ניתן לבצע נתוח להסרת "סינר "של שומן בבטן ללא הרזיה ,השומן בבטן זה מה שמציק לי מאוד.בברכה"רוית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוית, במקרים מסויימים ניתן לבצע כריתת סינר ב-BMI גבוה. תלוי בגודל הסינר ובמצב בריאותך כמובן. הסינר הנו עודף עור המשתפל מדופן הבטן והסרתו תאפשר למטופלים לשמור טוב יותר על נקיון העור ולעיתים תפחית כאבי גב ומגבלת התניידות. אני ממליצה שתפני לכירורג פלסטי לקבלת חוות דעת. בהצלחה!

22/07/2012 | 16:36 | מאת: מתעניינת

ד"ר פרידמן שלום רב, ברצוני לדעת מס פרטים לגבי ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן לאחר הרזיה: 1.כמה זמן אישפוז לאחר הניתוח? 2.האם דרוש נקז ו/או כל מיני תוספות מסוג זה לאחר הניתוח? 3.האם יש מישהו שאינו מתאים לניתוח שכזה? 4.מה עלי לדעת/לעשות ואילו דברים עשויים לעזור ע"מ לעבור ועדה במכבי? 5.אילו סיבוכים עלולים להיות? 6.היכן ניתן לקרוא חומר על הניתוח ו"לעשות שיעורי בית בנושא"? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מניתוח מתיחת בטן יהנה מטופל הסובל מעודפי עור בבטנו או מבלט של הבטן עקב חולשת שרירים. לרוב משתחררים מאשפוז ביום שלאחר הניתוח. מאזור הניתוח יצאו שני נקזים, אשר יוסרו תוך מספר ימים.באם המטופל עדין שמן, ציפיותיו אינן תואמות לתוצאה שניתן להשיג, או שמצב בריאותו מונע הרדמה או ניתוח מסוג זה, לא יאושר לניתוח. ניתוח להסרת עודפי עור בדופן הבטן יאושר דרך קופת החולים באם עודפי העור גורמים לדלקת בעור.לקבלת המלצה לניתוח אנא פני לכירורג פלסטי אשר יעריך את חומרת הבעיה ויחליט האם הניתוח עשוי לסייע לך. בסך הכל הניתוח אינו קשה, אולם כמו כל ניתוח, עשויים להופיע סבוכים, כמו דמום, זהום, הפרעה ברפוי פצעי הניתוח, קריש דם וכו. באינטרנט קיים חומר רב לקריאה בנושא. בהצלחה!

31/07/2012 | 09:20 | מאת: מתעניינת

04/07/2012 | 14:24 | מאת: קרין

שלום , בת 48, בעל מבנה פנים רזה ויש לי מין בליטה(לא יודעת אם סנטר כפול היא ההגדרה הנכונה)שמאוד מפריעה לי, איזה שיטה הכי מומלצת עם אחוזי הצלחה גבוהים,,גלי רדיו, לייזר וכו' ולטווח ארוך? פוחדת מניתוח..והאם השיטות הנ"ל פולשניות? לתשובתכם אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

קרין שלום, בגילך קרוב לודאי שהבליטה המטרידה אותך בסנטר הנה עור עודף, לעיתים הבעיה משולבת עם מצבור שומן או רפיון של שולי השריר. במצבים כאלו הטיפול המתאים הנו מתיחת העור כחלק מניתוח מתיחת צואר, אשר יוצרת את התוצאות המרשימות והטבעיות ביותר. מכשירי השאיבה השונים שציינת הנם חודרניים, אינם מותחים את העור ועלולים לגרום לאי סדירויות ובודאי לא יטפלו ברפיון אמיתי. הטיפול בהם דרך אגב הנו ניתוחי, בניתוח הקרוי זעיר פולשני בשל החתכים הקטנים.אני ממליצה לך לפנות למנתח פלסטי הבקיא בכל השיטות, אשר יציע לך את הטיפול הנכון עבורך.

25/06/2012 | 16:54 | מאת: שרה

שלום רב, אני שנתיים וחצי אחרי ניתוח מעקף קיבה ורזיתי 75 ק"ג. הייתי בועדה של "מכבי" להסרת עודפי עור וקיבלתי תשובה שלילית לגבי השתתפות הקופה בטענה שהפגמים הם אסטטים קלים שלא מצריכים התערבות כירורגית. נשגב מבינתי, לא מבינה, איך הם הגיעו למסקנה הזאת (למרות שזה מחמיא לי-אני בת 58!) לדעתי, לא באתי מוכנה לועדה זו, ומכבי קמצנים/רעים בנושא זה. רציתי לשאול אותך, באיזה מסמכים וחוות דעת אני צריכה להצטייד בהגשת הערור (אפשרו לי להגיש עירור). מאיזה רופאים כדאי להביא חוות דעת. אודה לך מאוד על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שרה שלום, חשוב להצטייד בהמלצת כירורג פלסטי, רופא משפחה ואף רופא עור, במידה וטופלת בדלקות תחת קפלי העור. אני גם ממליצה למטופלים לצלם את אזור הדלקת תחת קפל העור, במידה וקיימת, על מנת להציג זאת לועדה.בהצלחה!

30/06/2012 | 09:59 | מאת: שרה

שלום רב ד"ד טלי פרידמן ותודה עת תגובתך. את כל מה שאמרת - כבר עשיתי. דווקא אלו הם דברים בסיסיים שאיתם כן ניגשתי לועדה.הבאתי חוות דעת משני פלסטיקאים ומרופא המשפחה. דלקות עור אין לי ולא היו ולכן לא הייתה לי סיבה להביא חוות דעת מרופא עור. הצגתי לוועדה, בנוסף לחוות הדעת , את עצמי. התבקשתי להתפשט וזאת אכן עשיתי. וכבר נאמר ש"אין טוב כמראה עיניים"... אני שואלת אותך -יש לך ניסיון וראית "מנותחים" ו"מנותחות" בטח בכל קשת הגילאים... - אשה כמוני בת 58 שירדה יותר מכפול ממשקלה, גם בלי שאת רואה אותי - מה צפוי שיהיה מצבה? האם הנימוק של הועדה לסרב על "פגמים אסטטיים קלים" נראה לך בכלל הגיוני? אם אכן כך - הרי שאני תופעת טבע בפני עצמה :-) או יותר נכון "תופעה על טבעית"... לדעתי הבעיה היא קופת חולים מכבי. אני גם טרחתי ושוחחתי עם מנותחים אחרים לאחר שמכבי סירבו לי - חזרתי לאלו ששוחחתי איתם ומצאתי שרק מנותחי מכבי נתקלים בבעיה או בעיות. מנותחי קופות חולים אחרות - בכלל לא עברו ועדה. אפילו נתקלתי במנותח שסידר לעצמו את כל הניתוחים בקופ"ח כללית באמצעות הפקס... גם כשנגשתי לניתוח המעקף הייתי כל כך שמנה וממש "חולה" ובתהליך האישור לניתוח המעקף עצמו, לפני שנתיים וחצי, קופ"ח מכבי הערימו עלי קשיים בלתי סבירים. כדי לאשר את הניתוח נאלצתי להגיע גם לרופא המנהלי של מכבי. המתנתי חודשים רבים ל"תור" לפגוש אותו והוא זה שלבסוף אישר לי את הניתוח. קופת חולים מכבי פשוט הכניסו את החיים שלי ל HOLD. נראה לי שיש במכבי חשיבה אסטרטגית בנושא חברי קופה מבוגרים. נראה כאילו קופ"ח מכבי חושבת שממילא אנחנו המבוגרים על סף מוות או סיום החיים ולכן אסטרטגית יש לה עניין לא להשקיע במבוגרים שבחבריה. מבוגרים לא צריכים להיות לא רזים ולא יפים... הם כבר סיימו... אין לקופה סיבה להשקיע באיכות החיים של המבוגרים שבחברים. כבר נרמז, אם כי לא נאמר לי במפורש, ש"בגילך למה את צריכה את זה?" באופן פרטי אין לי את האמצעים הכלכליים לעבור את הניתוחים האלו וגם לדעתי אני לא צריכה לעשות את זה "פרטי" אם יש בקופה או בקופות חולים אחרות מנותחים אחרים שכן מקבלים את הניתוחים האלו על חשבון הקופה. אני בת 58, אלמנה. מחפשת זוגיות וקופת חולים מכבי ממש מתעללים בי באכזריות, מונעים ממני להמשיך את החיים ולמצוא זוגיות. שכן כמו שאני נראית לאחר הורדה של 74 קילו - לא צריך הרבה דמיון להבין שלא אוכל למצוא זוגיות... שלא לדבר על העובדה שעודפי העור הם מטרד בלבוש היום יומי - אני חייבת לבחור בגדים שמסתירים, ללבוש שכבות (טייצים ומחטבים) מתחת לבגדים בארצנו החמה מאוד והלחה. בוודאי תוכלי להבין עד כמה זה קשה ולא הגיוני.אני יכולה ללבוש בגדים רק עם שרוולים עד המרפק שלא זמינים בכל חנות. אני מבינה שאין לך עצה בשבילי מעבר למה שכתבת לי ולכן כתבתי את כל זאת על מנת שחברי קופת חולים מכבי אחרים יקראו ויצאו מהקופה. למען "יראו ויראו". ושאם יש כאלו ששוקלים להכנס לקופת חולים מכבי - שיחשבו עשרות פעמים. שיידעו שהם לא במקום הנכון ושכל הפרסומות של מכבי הן פרסומות שווא לא אמיתיות. תודה רבה לך על ההתייחסות ואם בכל זאת יש לך עצה או רעיון להחכים אותי - אני אהייה אסירת תודה :-)

07/06/2012 | 11:11 | מאת: לימור

אני אחרי קיצור קיבה היתי שוקלת 100 קילו והיום 64 קילו יש לי ועדה במכבי אצלי מישהי בשם איה ואני פוחדת שהיא לא תתן לי אישור ,למרות שיש לה מכתב שלי מכרוגי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור, החלטת הועדה מבוססת על הממצאים בבדיקת הבטן, והכתוב במסמכים מהרופא המטפל או רופא העור שהנך סובלת מדלקות חוזרות תחת קפל העור. בהצלחה!

20/05/2012 | 01:17 | מאת: נועה

שלום רב, נקבע לי תור לניתוח (skin lesion) להסרת גידול כלי דם על השפתיים (או כמו שהפלסטיקאי המנתח קרא לזה: pyogenic granuloma) רציתי לשאול האם צפויים לי כאבים לאחר הניתוח והחשוב מכל: האם צפויה להשאר צלקת? תודה ושבוע טוב, נועה.

לקריאה נוספת והעמקה

נועה שלום, במידה והנגע נמצא על האזור האדום שבשפה, קרוב לודאי שהצלקת לא תהיה בולטת. מדובר בפעולה ניתוחית קטנה, אשר אינה מותירה כאב ניכר לאחר שמסתיימת. בהצלחה!

17/05/2012 | 00:14 | מאת: יוסי

שלום דוקטור, עקב השמנה והרזיה נוצר אצלי קרעים (צלוליט) בעור בגב יש פיתרון לזה ? כי עברו כבר כמה שנים והעור לא חוזר למקום אני חבר קופת חולים לאומית

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום, מדבריך נראה שאתה מתכוון לסמני מתיחה בעור הגב. אלו הם קרעים פנימיים בעור המחלימים כצלקות ולכן צבעם שונה מצבע העור. אין טיפול יעיל לבעיה זו, טיפולים שונים מזרזים הבהרת הסמנים אולם לאחר שמתבהרים לא יעלמו.באזורים אחרים בגוף, כמו הבטן, ניתן להסיר עור עם סמני מתיחה כחלק מניתוח להסרת עודפי עור.

02/05/2012 | 13:24 | מאת: אסתריה

לפני כחצי שנה בערך עברתי ניתוח פלסטי במרפאה פרטית מוכרת מאוד ואצל מנתח מוכר מאוד הניתוח היה להורדת עודפי עור מהידיים עכב הרזיה קיצונית שילמתי קרוב ל30,000¤ אחרי שקצת החלמתי וחזרו לי התחושה לידיים התחושה ביד ימין מהמרפק עד שורש כף היד לא חזרה וככה זה עד עכשיו , כשהייתי אצל המנתח ארבעה חודשים אחרי הוא אמר שיש מצב שהם פגעו בעצב וגם אם הם פגעו לוקח שנה לעצב לשקם את עצמו והוא אמר לי במילים האלו ?תחכי שנה ואם לא תחזור לך התחושה נראה מה נעשה..? זה פוגע בי ובעבודה שלי אני עובדת 12 שעות עם מקלדת זה כואב ולא נוח לפעמים יש לי דקירות וכאבים איומים ותמיד שאני נוגעת התחושה היא קרה, גם אם היד שנוגעת באיזור הרדום לא קרה.. זה מלחיץ אותי ומפחיד אותי מעבר לזה נשארו לי צלקות איומות - למרות שאמרו שישארו צלקות קטנות, כששאלתי אותו על הצלקות (מכיוון שהוא המליץ על רצועות סיליקון - שקניתי והן לא עוזרות) כשדיברתי איתו על הצלקות הוא נתן לי תשובה של ?הגוף שלך לא מקבל צלקות טוב.. ? מה עכשיו..?

לקריאה נוספת והעמקה

אסתריה שלום, בניתוח בו מוסר עור בזרועות בהחלט עלולים להפגע עצבים תחושתיים לאמה, לרוב בעיה זו מסתדרת עם הזמן. מבחינת הצלקת- קיימת נטיה לצלקות לשגשג בזרועות, ובמיוחד באזור המרפק, בשל התנועתיות במקום.ניתן בשלב זה לטפל בצלקת באמצעים שונים, מעבר ליריעות הסיליקון, ולרוב הצלקות מתבהרות ומתדקקות בחלוף פחות משנה. אנא פני למנתח.בהצלחה!

01/05/2012 | 15:04 | מאת: אורנית

שלום , אני בת 38 לאחר 3 לידות מבנה גוף רזה משקל 50ק"ג וגובהי 1.64,לאחר לידה ראשונה עברתי מתיחת בטן עקב סימני מתיחה ועור נפול וכמעט בלי בטן , העור הציק לי , לאחר כמה שנים עברתי שתי הריונות ובהריון האחרון ממש רזיתי אך נישאר לי בצידי המותניים עור נפול וזה ממש בולט וגם בגב התחתון בצדדים יש בליטה אין פרופורציה ,שאלתי: אם אני עושה מתיחת מותניים זה מעלה את הישבן ומסדר קצת את הירכיים ??ועוד דבר עקב המתיחת בטן יש לי בליטה במשולש למטה ,האם אפשר לעשות באיזור הזה שאיבה ? וכמה זמן החלמה ? ומה ההשלכות ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורנית שלום, מדבריך נשמע שאת סובלת מעודפי עור בצידי האגן, צניחת עכוז ועודפי עור בירכיים צידיות.בנוסף, אזור הערווה צנוח. ניתן לטפל בבעיות אלו בניתוח פשוט יחסית, בו יוסרו עודפי העור מאחור, ניתוח הקרוי הרמת עכוז, ומלפנים יורם אזור הערווה. ניתוח זה יתבסס על הצלקת הישנה, במידה ומיקומה תקין או נתקן אותה. משך ההחלמה כשבועים עד חזרה לעבודה מלאה. את מוזמנת להגיע לייעוץ, 057-2005000, בהצלחה!

30/04/2012 | 09:48 | מאת: משורוולת שנה וארבעה חודשים

טלי שלום. לפני שנה וארבעה חודשים עברתי ניתוח שרוול. ירדתי מ-112 ק"ג ל-77 ק"ג ואני במשקל זה כבר מספר חודשים ללא שינוי. גובהי 169 ס"מ. יש לי הרבה עודפי עור שהייתי רוצה להוריד. האם זה זמן טוב להגיע אליך לייעוץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נשמע שהגעת למשקל המטרה, אשר נמצא בשלבי התייצבות. זה בהחלט הזמן להגיע לייעוץ ולהחליט יחד על תוכנית עבודה המתאימה לשאיפותיך.אנא תאמי תור עם ירדנה 057-2005000. להתראות!

18/04/2012 | 23:58 | מאת: אמה

שלום רב, אני בת 31 לפני כתשעה חודשים ילדתי ונשארתי עם עודף משקל של 40 ק"ג חלקו קשור להריון וחלקו לפני ההריון.אני מתכננת לעשות דיאטה לשם ירידה למשקל הרצוי. רוב השומן הצטבר אצלי בבטן בעיקר. אני חוששת מעודפי העור שעלולים להיגרם כתוצאה מהירידה במשקל. האם בגילי העור נחשב עדיין אלסטי וייתכן כי יתגמש ולא יווצרו עודפי עור? מהי ירידה הנחשבת הדרגתית למניעת שינוי דרסטי? תודה מראש, אמה

לקריאה נוספת והעמקה

אמה שלום, בגילך העור עדין בעל אלסטיות טובה, עם זאת, עור הבטן אינו סלחני ולרוב לאחר לידות או ירידה נכרת במשקל הגוף, נשארים עודפי עור. לא ידוע מהו קצב ירידה אידאלי, משום שברור כיום שקיימים פרמטרים רבים, חלקם גנטיים, אשר משפיעים על יכולת העור להתכווץ ואינם בשליטתנו. לפיכך, קצב מסויים עשוי להתאים למטופל אחד ולא לרעהו.הירידה האופטימלית למזעור עודפי העור הנה ירידה איטית, של מספר ק"ג בודדים בכל חודש, בשלוב עם פעילות גופנית ודיאטה מאוזנת. בעודפי העור ניתן לטפל בצורה יעילה ונשים רבות מדווחות שמתיחת הבטן העניקה להן בטן חטובה אשר לעיתים לא היתה להן אף טרם ההריונות...בהצלחה!

היי, אני בת 54 לאחר ניתוח שרוול אותו עשיתי לפני כשנה וחצי. השלתי ממשקלי 47 ק"ג. אני משלבת עם ההורדה גם פעילות גופנית וכרגע נעצרתי במשקל. בנוסף, יש לי "סינר" גדול בבטן שמפריע לי גם לירידה במשקל. רציתי לשאול, אם מומלץ לעשות ניתוח להסרת עודפי עור? מה הסיכון לכך לאישה בגילי? האם אני צריכה לפנות לוועדה דרך קופ"ח? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ריקי, אני ממליצה מאוד להסיר את עודפי העור. מעבר לשפור התפקודי וההגייני, חזות הגוף תשתנה משום שבניתוח ניתן לשפר את הבטן, צידי האגן ובהתאם למשקלך, מצב בריאותך ושאיפותיך, להסיר עודפים סמוכים כמו בירך הצידית ובעכוז. שביעות הרצון מניתוחים אלו עצומה, גם בקרב המטופלות וגם בקרב בני זוגם. לא קיים גיל "מבוגר מדי" לניתוח, ומה שחשוב הנו מצבך הבריאותי הכללי. הניתוח פשוט ואינו מסוכן, וסבוכים לרוב הנם קלים. במידה וקיימות דלקות תחת קפלי העור, אני ממליצה לפנות לועדה. את יכולה להגיע אלי לקבלת מכתב המלצה לועדה. בהצלחה!

29/03/2012 | 16:15 | מאת: ריקי

היי טלי, בהמשך לתשובתך- אני מוזמנת לועדה שבוע הבא בתאריך 3.4 ועל כן, רציתי לדעת מה אני צריכה להכין לשם? בנוסף, אשמח לקבל ממך מכתב המלצה לועדה. כיצד אוכל ליצור איתך קשר?

הי ריקי, אנא צלצלי למרפאתי באסף הרופא או ישירות לירדנה 057-2005000 לקביעת תור. אנא צייני את הדחיפות ונסי להגיע עוד השבוע.בהצלחה!

15/03/2012 | 03:24 | מאת: אלי

שלום - אחותי לאחר ניתוח שרוול ועם עור עודף - האם אפשרי, וידוע לך על מקום או מישהו שמשלב בניתוח גם הסרת עור עודף וגם טיפול בדליות אודה לך על תשובה מפורטת .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, דליות זוהי בעיה שכיחה בקרב מטופלים לאחר ירידה במשקל. אני מעדיפה לפצל בין הסרת עודפי העור לבין הטיפול הדפינטיבי בדליות, המבוצע ע"י רופא כלי דם, משום שחלק מהטיפולים המוצעים גורמים לתגובה דלקתית באזור הטיפול. עם זאת, באם הדליות נמצאות באזור הניתוח, אני אטפל בהם במהמלך הסרת עודפי העור, כך שלעיתים נפתרת הבעיה.

08/03/2012 | 00:30 | מאת: נוגה

שלום אני בת 21 וסובלת מסימני מתיחה כבר מגיל 16 , שמעתי שישנו ניתוח למתיחת עור , היתי מעוניינת לשמוע אם ניתן לעבור מתיחת עור בירך??

שלום נגה, סמני מתיחה נוצרים ממתיחה מואצת של העור והנם למעשה צלקות פנימיות, בעומק העור. לא תמיד הן תמצאנה באזורים בהם העור רפוי. לעיתים סמני המתיחה יווצרו באזורים ללא רפיון עור כלל, כמו גב תחתון בגברים. לפיכך, חשוב לבדוק אותך ולהעריך האם באותו אזור קיים רפיון של העור או לא. הטיפול ברפיון משמעותי הנו הסרת עודפי העור, או ניתוח למתיחה. לשאלתך, יתן למתוח את עור הירכיים.אנא הגיעי לייעוץ ונתקדם משם.

26/02/2012 | 18:41 | מאת: נורית

שלום רב לאחר ירידה לא גדולה במשקל נותרו לי עודפי עור מעטים בשדיים. כמעט שלא ניתן להבחין בהם למעט כאשר נוגעים או ממששים בחזה ומופיעים הרבה קפלים כאלה על גבי העור ואז ניתן לחוש ממש בעודפי העור. שאלתי היא האם במידה ואעלה מספר קילוגרמים, החזה ישוב להתמלא וכך גם עודפי העור? במידה ולא האם יש ניתוח שאינו מורכב להסרת העודפים (אינני מעוניינת בהרמת חזה) תודה מראש נורית

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, את מתארת מצב בו אבדת רקמת שומן מהשדיים, וכנראה שקיימת פגיעה עקב כך באיכות עור השד. יתכן ואם תעלי במשקל השד יתמלא יותר. עם זאת, זכרי שגודל או נפח השד אינם משפיעים ישירות על המראה האסתטי של השד. ייתכן והשד ישאר צנוח, וכדי לעצב אותו יהיה צורך בפעולה ניתוחית. במידה והפטמה אינה צנוחה מדי, ניתן לעיתים למלא את השד באמצעות שתל סיליקון (ניתוח הגדלת חזה) ולקבל תחושה של הרמה.את מוזמנת להגיע למרפאתי לייעוץ. בהצלחה

21/02/2012 | 19:11 | מאת: אביבית

אני בת 36, רזה אבל יש לי מבנה פנים שכזה עם סנטר שיורד באלכסון לכיוון הצוואר וכשאני מחייכת או מטה את הראש למטה ממש נוצר לי סנטר כפול וזה דוחה אותי. לפעמים אני רואה את זה בצילומים וממש נחרדת. מה ניתן לעשות, האם זה ניתוח מורכב? יקר? החלמה ארוכה או קצרה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביבית, אכן מדובר במבנה צואר-פנים שהנו מולד. אולם, ניתן לשפר את זוית הצואר ולהפוך אותה לחדה יותר באמצעות מספר דרכים: ניתן לשאוב שומן מהצואר העליון, במידה וקיים עודף שומן יחד עם איכות עור טובה- זה יכול לעזור. בנוסף, במידה והסנטר שלך קטן ולא בולט מספיק, ניתן להכניס שתל לקדמת הסנטר, וזה יתן תמיכה טובה יותר לעור וישפר פרופורציות. לבסוף, במידה וקיים רפיון עור באזור, ניתן לשלב בין השיטות שציינתי לבין מתיחה של העור (מתיחת צואר\פנים). את מוזמנת להגיע לייעוץ. שבת שלום

19/02/2012 | 23:17 | מאת: רון

שלום פתחתי את הראש באזור המצח בחתך אנכי עם 13 תפרים לפני שבועיים, הורידו לי את התפרים ורציתי לדעת מה לעשות בכדי לצמצם את התפתחות הצלקת. את מכירה את kelocote ממליצה עליה או על משהו אחר, תודה רון

שלום רון, סיליקון גל בהחלט מתאים לשמוש באזור שציינת, אולם הזמן להתחיל את השמוש בו הנו רק לאחר החלמה שלמה של הצלקת. נדרשת סבלנות בשל משך ההבשלה הארוך של צלקת, אשר יכול להמשך גם יותר משנה. מומלץ להשתמש בקרם הגנה ולהמעיט חשיפה לשמש בשנה זו. בנוסף, ניתן להשתמש במצח בבוטוקס במהלך השנה הקרובה, על מנת להפחית בתנועתיות המצח ולאפשר לצלקת להחלים בצורה האיכותית ביותר. החלמה מהירה!

30/12/2011 | 17:37 | מאת: נו?ר?ת

רציתי לאומר לך תודה. ועוד... בימים אלו אני מחלימה ניתוח מתיחת ירכיים ולפני כשנה מתיחת בטן מלאה, את הניתוחים עברתי ע"י ד"ר טלי פרידמן היקרה. מאוד מרוצה מהמראה החדש שיצרה ד"ר טלי פרידמן היקרה ועכשיו מבחינתי גם קוסמת... שהצלחת לשחזר את הרזה שבי מתחת לכל עודפי (: העור פלג גוך תחתון. כל יום אני מגלה משהוא חדש מהניתוח האחרון (ירכיים). כבר בפעם הראשונה שהוצאו את התחבושות לאחר הניתוח ראיתי שהכל מתוח ויפה זה ניראה כאילו מעולם לא היו עודפי עור באזור המנותח. התגלית האחרונה היא המקום של התפרים הפנימיים שככול שהאזור מחלים קשה יותר לזהות כך שעם ההחלמה מלאה של האזור נראה שיהיה צורך ממש לחפש את התפרים כדי להבין שעברתי ניתוח באזור.. ועוד אנקדוטה השבוע ביקרה אחות קופת חולים בביתי התבוננת באזור הניתוחים ושאלה לפשר הבדלי באזור... היא לא זהתה שהקו הדקיק והבהיר (אני בהירה עור) זה מהניתוח הקודם של מתיחת בטן שמלפני שנה, ואני חיכתי לעצמי, ושאלתי הקו הזה?... אה זה, תפר מהניתוח מתיחת בטן שלפני שנה... תודה על המקצועיות ותודה על היחס אנושי והאישי... זה לא ברור מאליו... ואני מאוד מעריכה זאת. כל אלו שמתכוונים לעבור ניתוחים להסרת עודפי עור... זה חלום שהתגשם ולפינלה לאחר הירידה המסיבית במשקל....לעזור לרזה שבו לצאת. הסיים ואומר אנו המנותחים שלאחר ירידה במשקל מסיבית שצריכים לעבור את הניתוחים לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל התברכנו שיש לנו אותך. סוף שבוע חמים ונעים. נורית.

26/12/2011 | 15:20 | מאת: נויה

לפני כחודש עברתי ניתוח מתיחת בטן והסרת עודפי עור,בניתוח הוחזר למקומו הטבעי לפי דברי המנתח אזור הנרתיק והמפשעה.משום מה מאז הניתוח אני חשה שכאילו כל אזור הנרתיק נמצא בחוץ ובולט מאוד ואף גורם לחיכוך מטריד.שאלתי האם ייתכן שנשאב מהאזור של שפתי הנרתיק יותר מידי שומן אם בכלל, או שזה המצב וככה צריך להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נויה, כאשר קיימת צניחה של אזור הערווה אנו מנסים להרימו ולהחזירו למיקום וצורה צעירים יותר. בשל המתח ההתחלתי מטופלות לעיתים חשות תחושה מוזרה אולם תמיד קיימת התרופפות עור משנית באזור והאי נוחות הזו חולפת. שאיבת שומן לא מתבצעת באזור זה. מבחינת הבלט של הנרתיק, אני ממליצה שתבדקי ע"י גניקולוג משום שיתכן ואת סובלת מצניחת הנרתיק (אשר אינה קשורה לניתוח) ורק כעת הבחנת בה.

25/12/2011 | 18:07 | מאת: ש.ע

האם את מבצעת שאיבת שומן לפני החיתוך של העור העודף.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לרוב אני משלבת שאיבת שומן המקדימה את הסרת העור העודף.

13/12/2011 | 18:51 | מאת: שני

שלום אני בתהליך ירידה במשקל שנמשך קצת יותר משנה. הורדתי כבר 46 ק"ג (ללא ניתוח) ואני מתכוונת להוריד עוד 10 פחות או יותר. כבר עכשיו יש לי עודפי עור באזור הבטו, הירכיים והישבן. שאלתי היא באיזה שלב את ממליצה לי לפנות לרופא בנוגע לניתוח להסרת העודפים. האם צריך להוכיח שמירה על משקל לתקופה מסויימת? כמו כן על מנת לקבל מימון מקופת החולים (כללית) האם יש עוד פרמטרים שעליי לעמוד בהם? גיל? עישון? ספורט? אני מרגישה שעשיתי דרך ארוה אבל לא יכולה ליהנות ממנה עד הסוף בגלל עודפי העור.. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, כל הכבוד על הירידה היפה! מומלץ להפגש עם כירורג פלסטי סביב סיום הירידה במשקל. בירידה נכרת ומהירה אני ממליצה להמתין עם בצוע הניתוח כ-3 חודשים על מנת לחדש מאגרי חלבון וויטמינם בגוף, במיוחד כאשר מתוכנן ניתוח משולב\ גדול. אשמח לראותך במרפאתי בקרוב ולייעץ לך כיצד לפנות לקופת החולים ולמעשה להתחיל יחד את התהליך. מבחינת משרד הבריאות, ניתוח להסרת עודפי עור יוגדר כרפואי ויאושר במידה וקיימת דלקת תחת קפלי העור. בהצלחה!

09/12/2011 | 20:37 | מאת: דנה לב

שלום רב, אני בת 41, אחרי 3 לידות (האחרונה לפני 3 שנים), מתעמלת באופן קבוע 4-5 פעמים בשבוע, אירובי, שעה. 164 ס"מ, 52 ק"ג, נראית חטובה מאוד. באזור הבטן יש לי שומן שמפריע לי, אם אני צובטת את העור (מתחת לטבור) העובי בין האצבעות הוא בערך 2.5 ס"מ. מאוד מפריע לי שהבטן לא מוצקה [מתחת יש קוביות...]. יש פתרון / טיפול כלשהו? תודה רבה, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, נשמע מדבריך שאת רזה ואתלטית, אולם אינך מרוצה ממראה הבטן התחתונה. על פי הערכתך, מדובר בכמות שומן קטנה יחסית, כך שיתכן והבעיה אינה עובי השומן, אלה רפיון מסויים של עור הבטן התחתונה. יתכן והפתרון הנו מתיחת בטן דווקא ולא שאיבת שומן, או שלוב שלהם. אני ממליצה שתגיעי לבדיקה והתאמת טיפול.

07/12/2011 | 21:42 | מאת: שני

תוכלי להמליץ לי על השיטות הכי יעילות למיצוק עור הגוף? הוא די רפוי ועם סימני מתיחה אך לא במצב שמצריך ניתוח,אני פשוט מאוד רזה ובכל זאת השומן נוטה להישפך ,במיוחד בירכיים במצב של ישיבה או שכיבה. האם ישנה אפשרות להתייעץ בפגישה אישית ע"מ לאבחן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, בתור התחלה הייתי ממליצה לך לבצע פעילות גופנית סדירה תחת הדרכה, על מנת להעלות את מסת השריר בגופך. אני ממליצה שתגיעי לפגישת איבחון, תוכלי להתקשר לירדנה מאסף הרופא 057-2005000, להתראות!

02/12/2011 | 07:14 | מאת: שני

אני בת 28 לפני הריונות,גובהי 1.60,משקלי 50 ק"ג והחזה שלי מאוד גדול (שוקלים כ3 ק"ג),את יכולה להבין מכך שבהשוואה לגודל הגוף הוא מאוד גדול,מן הסתם הוא אף פעם לא היה עומד במיוחד,אך ב3 השנים האחרונות בעקבות ירידה של קרוב ל5 ק"ג הוא די התרוקן וצנח קצת יותר,מאחר והוא מוקף סימני מתיחה,כרגע הוא כמעט חזר לגודלו,אך כמובן שלא לצורתו,אני די התרגלתי לגודל החזה וקשה לי מאוד לדמיין את עצמי עם חזה קטן,רציתי לדעת מה את מציעה לעשות במצב כזה, כשבעצם מה שמפריע לי זה צניחתו ונטייתו להישפך לצדדים במצב שכיבה,אני גם מעוניינת בכמה שפחות צלקות כי העור מאוד נעים למגע(נשמע מצחיק).האם יש חידושים בנושא, האם ישנם טיפולים שעשויים לסייע,מה דעתך על השתלים הברזילאיים,אני גם מאוד אוהבת את המראה הטבעי שלו,יש משהו נורא מלאכותי בהרמת חזה,מצטערת על אורך השאלה פשוט אני רוצה שתקבלי את כל הפרמטרים

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, את מציינת שאת רגילה לחזה הגדול ומרוצה ממנו. את גם אינך מעוניינת בצלקות, ואינך מעוניינת במראה "מלאכותי של הרמת חזה"... מדבריך ברור שקיימת צניחה של החזה, זאת אומרת עודף עור, בו ניתן לטפל בניתוח בלבד. בשלב זה נראה לי שאינך מתאימה לטיפול ניתוחי כלשהו,בטח שלא הגדלה, את לפני לידות והחזה עוד צפוי להשתנות סביב ההריונות העתידיים. כאשר החזה הגדול והכבד יפריע לך, אמליץ לך להגיע לייעוץ.

30/11/2011 | 00:30 | מאת: ליאו

שלום רציתי לדעת האם הטיפול בסימני מתיחה לבנים(חלקם עמוקים) ע"י הטיפול החדשני ב- CO2 יעיל יותר מטיפול בלייזר פלומר 1540 והאם שניהם לדעתך משיגים את התוצאה המיטבית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאו, ממליצה לך להתייעץ בפורום הבא: http://www.doctors.co.il/forum-3352/message-1376#message- 1376