פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים. לאורך ההיסטוריה דנו בתופעה וייחסו לה חשיבות רבה הן מבחינה סוציאלית והן מבחינה תרבותית. עבור גברים ונשים, נשירת שיער או התקרחות הן בדרך כלל בעיות הנושאות עמן מטען רגשי רב, ולעיתים אף מלוות בירידה בביטחון העצמי ובתחושות של הזדקנות. מטרת הפורום, לתת מענה לאנשים הסובלים מנשירה או התקרחות, להציע פתרונות אפשריים, לדון בסיבות ובדרכי הטיפול, תוך כדי אזכור עובדות ומיתוסים הקשורים בתופעות הנ"ל.
13231 הודעות
12692 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

22/01/2018 | 16:02 | מאת: קרן

היי ד"ר, יש לי שיער דליל בקדמת הראש ( הייתי אצלך לפני שנתיים אמרת שזו נשירה גנטית או משהו כזה ויש עדיין זקיקים) אני עם מינוקסי כבר שנים שמאוד עוזר, לפני חודשיים ילדתי וחזרתי מיד להשתמש במינוקסי כי בהריון לא השתמשתי בו והשיער התמלא מאוד. השאלה שלי היא האם השימוש במינוקסי יכול לבלום או למזער את הנשירה לאחר לידה? האם כדאי גם ליטול ויטמינים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
22/01/2018 | 17:06 | מאת: קרן

יש לי קשקשים מהמינוקסי וקצת מגרד לי האם זו תופעת לוואי שתעבור?

שלום רב המינוקסי יכול לעזור בהמשך בלימת נשירת השיער.

20/01/2018 | 02:38 | מאת: נירית

שלום ד"ר גינצבורג, שמעתי על טיפול חדש נגד הקרחה שמתבצע בבית חולים רמב"ם בשימוש בטסיות דם מצ"ב קישור https://www.rambam.org.il/RambamInfo/news/Pages/%D7%A7%D7%A8%D7%97%D7%AA2017.aspx מה דעתך עליו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נירית הטיפול עוזר בכחמישים אחוזים להצמחת שיער חדש - במידה וקיימים זקיקים בקרקפת. ממליץ על הטיפול בתוספת נטילת פרופסיה.

ד"ר שלום, מקווה שתוכל לענות על השאלה. קיבלתי מכה חלשה יחסית בראש ולאיר מכן שמתי לנקודה אדומה כמו פצע כזה בשיער, מעין שפשוף. האם השיער יצמח בחלק הזה או תישאר צלקת? ז"א האם מכה שפשוף בשיער משאיר צלקת? תודה דוקטור

לקריאה נוספת והעמקה

דוד שלום אין לדעת עלפי התיאור שלך האם תשאר צלקת. יש לעקוב אחר ההגלדה ויהיה ניתן להעריך צמיחת שיער במקום רק לאורך זמן.

אני 3 שבועות בערך עם פרופסיה ומינוקסי. הבוקר הייתי אצל רופא עור שאמר לי שעדיף לקחת רק פרופסיה כי זה כמו לשתות מים בכוס אחת (פרופסיה) וכוס מים שניה (מינוקסי) הכוונה שלו שזה אותו דבר והשאלה אם זה נכון וכדאי לקחת רק פרופסיה? עניין שני במידה ונכון האם הפרופסיה כמו המינוקסי מצמיחה מזקיקי השיער שנשארו למצב שיער רגיל כמו שהיה אחרי שנה? והאם אני עלול לחוות נשירה וקרחות יתר בגלל הפסקת השימוש במינוקסי ושימוש רק בפרופסיה? אתה ממליץ לי לקחת את שניהם או רק בפרופסיה כמו שהרופא הציע - מה אתה חושב? תודה. אגב, קניתי היום כובעי חורף וכובעי שמש לעבודה מהבושה של מה שיש לי בשיער.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אכן פרופסיה כמו המינוקסי מצמיחה מזקיקי השיער שנשארו לאחר כשנה. ממליץ לך לצלם את עצמך בתחילת התהליך על מנת שיהיה לך מדד להשוואה. שאר התשובות ללא שינוי מרופא העור אצלו ביקרת.

לא הבנתי את השורה האחרונה שלך. אתה ממליץ לקחת רק פרופסיה או פרופסיה ומינוקסי יחד?

12/01/2018 | 00:31 | מאת: אליסיה

היי, אני סובלת מנשירה קיצונית מאוד ... התחלתי מינוקיסי 5% אבל תופעות הלוואי בלתי נסבלות- עקצוצים, צריבה בעור, כאבים בחזה. הורדתי את המינון ליום כן יום לא ותופעות לוואי עברו. אך האם זה מינון יעיל?? או שעדיף כבר בלי המינוקסי בכלל ויום כן יום לא יכול אפילו לעשות נזק... בבקשה ד"ר אשמח לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המינון יעיל ואינו גורם לנזק.

11/01/2018 | 19:55 | מאת: בחור

אני מטופל במינוקסי ופרופסיה עקב דלול והתחלה של התקרחות. יש לי גם בחלק מהשיער שיער לבן. אם אצבע את השיער זה בסדר או שהצבע עלול להגביר נשירה ולעשות קרחות? הצבע שאני שם הוא כמובן גם על איזורים גדולים שבהם התחיל הדלול וקרחות כי מה לעשות צריך שהצבע יצא אחיד על הכל אחרת יראה מצחיק ולא מקצועי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ניתן לצבוע את השיער. הצביעה אינה גורמת לנשירת שיער. כדי ליצור אחידות בקרקפת במקומות המתקרחים אתה יכול למרוח TOPIK לטשטוש האזורים הללו.

10/01/2018 | 10:56 | מאת: מיקי

בוקר טוב. אני בן 29 ובשנה האחרונה סובל מנשירה. עדיין אין לי מפרצים ממש נראים לעין אבל רואים את ההתחלה. במהלך החודשים האחרונים ניסיתי שמפו טבעי מבית מרקחת שמכיל סרפד, שלא ממש עזר. לאחרונה התחלתי לחפוף עם שמפו אובליפיחה, ואני עדיין מחכה לראות התקדמות. בכל מקרה, יש לי מספר שאלות: ראשית, כמה פעמים בשבוע כדאי לחפוף עם השמפו הזה? שנית, אחרי קריאה מרובה ומבחינת מחיר, ייעול וכו' אני חושב שאני רוצה לנסות גם נוזל aplecin. האם אתם ממליצים עליו? ואם כן, האם כדאי את השמפו או הנוזל קפאין? מה מהם עדיף אם אני רוצה רק אחד? בעבר מישהי בבית מרקחת אמרה לי שאם אתחיל לקחת alpecin ואז אפסיק, השיער יפתח תלות וזה יחזק את הנשירה. זה נכון? בכל מקרה אשמח לסיוע. (ואני יודע שיש כאלה שאומרים ששום דבר לא עוזר חוץ מפרופסיה וממינוקסדיל, אשמח לשמוע גם על האמרה הזו). תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיקי שלום אני מציע לך להתייעץ עם רופא עור מומחה בגין הנשירה ממנה אתה סובל. באינטרנט מידע רב אודות 'טיפולים' שונים שאינם יעילים למקרי נשירת שיער.

09/01/2018 | 20:30 | מאת: פרופסיה למריחה במקום כדור

שלום ד"ר קראתי באיזה פורום של התקרחות על פרופסיה למריחה במקום כדורים..שמעת על זה משהו?ואם כן הוא מה היעילות שלו לעומת כדור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב פרופסיה למריחה אינה יעילה כמו כדור הפרופסיה מכיוון שאינה עוברת במחזור הדם.

09/01/2018 | 13:09 | מאת: Someone

ראשית אציין שאני מטופל במינוקסי ופרופסיה. עד היום הייתי רוחץ את הפנים בסבון ומורח קרמים. כעת צריך לנקות גם את המפרצים ולמרוח שם קרם? כי זה קרוב לפנים. למשל לקירחים לגמרי יש קרם הגנה לקרחת (שלא למשל יצאו כתמים מהשמש - נראה לי שמעתי את זה איפשהו). אני פשוט לא רוצה עור בוגר במפרצים וצעיר מקרמים בפנים. האם ניקיון וקרמים על המפרצים לא יהרוס את הטיפול של המינוקסי שאמרח בשעות אחרות? שאלה נוספת היא אחרי כמה זמן בשימוש במינוקסי אוכל לנקות את האיזור ממנו בסבון ולמרוח שם קרמים (במפרצים)? עוד שאלה היא שמן קיק. יש לי מפרצים עם מעט מאוד זקיקי שיער וחלק מקריח. האם שימוש של שמן קיק במפרצים למשך שעות הלילה יכול לגרום לצמיחת שיער שם? וכל כמה זמן להשתמש במפרצים בשמן קיק? עוד שאלה היא קראתי שהמינוקסי טוב לאיזורים אחרים בשיער ופחות למפרצים. האם זה נכון? האם המינוקסי והפרופסיה יצמיחו לי מתישהו שיער במפרצים ובחלק האחורי של השיער? ההתקרחות והדלול החלו בחודש וחצי האחרונים. השימוש בתרופות ממש מהתקופה האחרונה התחלתי. אני לא ממש בעניין של השתלת שיער ):

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב המלצתי היא לא למרוח קרם במיקום בו אתה מורח מינוקסי. זה יכול לסתום את הנקבוביות ולהוריד את יעילותו של המינוקסי. המלצתי להימנע משהיה ממושכת בשמש. לאחר מריחת המינוקסי עדיף לא למרוח קרם עד לפחות 5 שעות. שמן קיק אינו גורם לצמיחת השיער. המינוקסי אינו טוב לאיזורים אחרים בשיער ופחות למפרצים - יעיל באותה מידה. לשאלתך האחרונה, במידה ולא קיים שיער באזורים אלו מינוקסי ופרופסיה לא יצמיחו שיער. במידה והשיער קיים ודליל המינוקסי והפרופסיה יכולים לעזור. ממליץ להמתין כשנה לפחות עד שיראה השינוי בצמיחת השיער. ממליץ לך לצלם את עצמך כדי שיהיה לך מודל להשוואה.

07/01/2018 | 12:24 | מאת: מיכל

שלום רב . בני בן 17 . בחודשים האחרונים שמנו לב לדילדול שיער בחלק העליון של הראש. השיער נהיה הרבה יותר דליל . רופאת עור אמרה שזה דילול שיער טבעי . גם האב מקריח (נשירה תורשתית) אך אצלו התחיל בגיל מאוחר הרבה יותר. המצב הקיים מפריע לילד . מתלבטים באיזה טיפול להתחיל - האם בספריי ריביירה / האם במינוקסי / האם בכדורים ? מה מומלץ בגיל כזה אם בכלל ומדוע . אשמח מאוד לתשובתך המקצועית . תודה רבה ושאלה נוספת באופן כללי - האם יש שמפו מסויים שאתה ממליץ לו להשתמש על מנת לשמור על השיער לאורך זמן (הקרקפת מעט שומנית)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל רביירה הינו ספריי שתפקידו לצבוע את הקרקפת ובכך להסתירה. ספריי זה מלכלך את הכרית. ממליץ להשתמש בספריי או באבקה לטשטוש הקרקפת בשם TOPIK. לגבי המינוקסי והפרופסיה, שני הטיפולים טובים, אך איני יכול לתת יעוץ רפואי דרך הפורום.

05/01/2018 | 19:08 | מאת: צביעת שיער ושימוש במסרק לייזר

שלום ד"ר 1.האם צביעת שיער יכולה לגרום נזק לשיער או לנשירה? 2.שימוש במסרק לייזר.. יעיל? והאם הוא יכול לגרום נזק לשיער או לנשירה ?

שלום רב צביעת שיער לא יכולה הלגרום לנזק או לנשירה. לאחר שימוש בצבע לשיער במשך שנים איכות השיער נפגמת.

שימוש במסרק לייזר לא גורם לנזק ונשירה. יעילותו מוכחת בספק.

שלום דוקטור אני בן 23 ונוטל פרופסיה כבר 3 חודשים. לאחרונה שמתי לב שאני פשוט לא מצליח להגיע לזקפה בזמן אוננות, בקושי 80 אחוז. בנוסף שמתי לב שנעלמו לי לחלוטין זקפות בוקר. מה עושים במצב כזה? כרגע אין לי גישה לרופא בגלל שהייה בחו"ל לחודשיים הקרובים, אשמח לעזרה בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש להוריד המינון של התרופה. יש לקחת יום כן ויום לא. אם התופעות שתיארת יחזרו יש להפסיק את התרופה לחודש. במידה והתופעות יחזרו יש להפסיק את נטילת התרופה.

05/01/2018 | 03:31 | מאת: אביב

שלום דוקטור אני בן 23 ויש לי חשש שמתחיל אצלי מפרצים . לפני כשבועיים הופיעו אצלי קשקשים בפעם הראשונה, לא ייחסתי לכך חשיבות בהתחלה אבל ראיתי שהתחיל לנשור לי קצת שיער בעיקר בצידי הראש לא באופן מאסיבי . חשוב לציין שהקשקשים כמעט ונעלמו כרגע אבל השיער ניהיה קצת דליל בצידי הראש, ובצד אחד שמתי לב שהתחיל לי מפרץ כאשר בצד השני השיער דליל אך המסגרת קיימת.. רציתי להתייעץ איתך בנושא, כאשר אני מושך בעדינות בשיער עם שלוש אצבעות בדרך כלל יוצא שערה אחת לפעמים שתיים ולפעמים כלום.בסירוק השיער בעיקר לאחר מקלחת נופלות לי שיערות כך שהפוני שלי גם ניהיה די דליל. חשוב לציין גם שחוץ מצידי הראש השיער שלי מלא . על פי הערכתך האם זו התחלה של מפרצים בשיער?בדרך כלל מופיעים קשקשים לפני נשירה?והאם מדובר במקרה חולף ונורמלי תוך התחשבות באקלים או אולי חוסר בברזל ואני נבהל לחינם? אשמח לתשובות,תודה.

אני לוקח פרופסיה ומורח מינוקסידיל על הראש כבר חודש אחרי שנהייתה לי התדלדלות שיער קלה עד קשה באזורים שונים בראש(ללא אזורים עם קרחת מוחלטת) וזה נשאר לי ככה במשך 3 שנים מבלי שטיפלתי בזה. אני רוצה אחרי שהשיער יחזור להיות פחות או יותר נורמאלי להפסיק עם המינוקסידיל ולהמשיך רק עם פרופסיה אבל אחרי שקראתי קצת בפורומים באינטרנט נראה שיש אנשים שמדווחים שהפסקת המינוקסי גורמת להם לנשירה והם מאבדים את ה"הישגים" שהם קיבלו מהמינוקסידיל גם אם הם התחילו לקחת פרופסיה. זה נכון? האם לא אוכל להשאיר את השיער שהצמחתי עם המינוקסידיל עם פרופסיה בלבד?.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום ממליץ לא להפסיק עם המינוקסידיל. במידה ותחליט כן להפסיק, יש להוריד המינון באופן הדרגתי יום כן יום לא למשך כחודש. ואז ניתן להפסיק לגמרי.

01/01/2018 | 23:00 | מאת: שון

פניתי לרופא עור והוא נתן לי מרשם למינוקסי ופרופסיה בעקבות שיער דליל בחלק מהצד האחורי (ברקדט) ומפרצים מקדימה כמה שאלות: 1. קראתי באינטרנט שבתחילת הטיפול יתחיל נשירת שיער - האם עליי ללכת לעבודה עם כובע? למשך כמה זמן זה יקרה, האם בוודאות יצמח שיער חדש מחדש ולא להיבהל? אני אהיה עם קרחות מאחור או מפרצים עמוקים יותר מקדימה בגלל שבהתחלה זה מגביר נשירה? 2. מה ההבדל בין אנשים שלוקחים מינוקסי ופרופסיה לבין כאלה שצריכים השתלת שיער - במה זה שונה? 3. שאלה שלישית לגבי הפרופסיה: קראתי באינטרנט המון על אנשים שזה גרם להם לירידה בחשק המיני, בעיות זיקפה, דיכאון ועוד. מדובר על אחוזים בודדים. מה הסיכוי שאני לא אהיה בין האחוזים האלו ובמידה וחלילה כן- האם עליי להפסיק את השימוש ולסבול מקרחות? אני נורא רוצה לקחת את הכדור פרופסיה, אבל ממש חושש מבעיות זיקפה כי כאמור בלי מין... אין הרבה סיבה לחיות. מה לעשות - האמת. 4. אני לוקח כדורים פסיכאטריים רספרידל ולמיקטל (בין היתר גם לאפליפסיה) - זה לא התנגש עם פרופסיה והמינוקסי? אין עם זה בעיות? 5. מעבר לאיזור האחורי של הראש שמתחיל להיות דליל, בצד הקדמי של הראש יש מפרצים - שם וגם מאחור באיזור הדליל למרוח את המינוקסי, נכון? מקווה שאצליח שיהיה סימטרי בהתזה. זה לא נעים שיער שיצמח לא בצורה סימטרית בחלק הקדמי. אולי לשים רק על הזקיקי שיער הקטנים הבודדים שנשארו במפרצים? אני שואל כאן, כי לצערי הרב ברפואת עור אונליין אין הרבה זמן ללקוחות כי יש תור ארוך של מטופלים שממתינים- זה מה שהבנתי. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שון שלום תוכל ללכת עם כובע. התהליך לוקח בין חצי שנה לשנה. ממליץ לצלם את הקרקפת בתחילת התהליך בכדי שתוכל לעקוב אחר התפתחות צמיחת השיער. לגבי נטילת תרופות כגון מינוקסי ופרופסיה - תפקידן לעצור את נשירת השיער הקיים, בעוד שהשתלת שיער ממלאת תפקיד באזורים בהם כבר נשר השיער. תופעות לוואי של פרופסיה נמצאו רק ב 2% מהנוטלים אותם.הכדורים אותם אתה נוטל אינם מתנגשים עם הפרופסיה.

03/01/2018 | 04:08 | מאת: שון

ולגבי המפרצים - האם פרופסיה עוצרת נשירה גם שם? מיום ליום המפרצים גדלים. יש לי מינוקסי שהבנתי באינטרנט שלא יעיל למפרצים וכן לצד האחורי. ב-2 חנויות הפרפסיה חסרה במלאי. מחר אבדוק בעוד מקומות. האם הפרופסיה עוצרת את ההתקרחות במפרצים באופן מידי? זה פשוט מפחיד מיום ליום הקרחות נהיות גדולות ואני לא יודע מה לעשות (וגם כובע לא יפה לי). איך אני עוצר את העומק של המפרצים???

01/01/2018 | 11:50 | מאת: שיר

יש לי גרד וקילוף בעור.נשירת שיער וגבות וריסים.כלום לא עזור.אני צמש מתביישת.האם אפשר לעשות השתלה .תוספות.פיאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שיר שלום כן. ניתן לעשות השתלת שיער.

29/12/2017 | 11:34 | מאת: נתנאל

היי האם טיפול PRP מתאים גם לכאלה של קירחים אלא רוצים לשמר את המצב או אפילו קצת לשפר? ראיתי שיש מקום שמציע טיפול PRF שלטענתו זה טיפול חדש ואפקטיבי יותר מ PRP . האם שמעת עליו? ואם כן מה דעתך? שאלה נוספת האם קיים תופעות לוואי לטיפולים הללו בכללי? ז״א הרעה במצב השיער וכו׳.

לקריאה נוספת והעמקה

נתנאל שלום, טיפול ה- PRF הינו טיפול ישן יותר ואינו מתאים לשיער, אלא לתחום רפואת השיניים. לטיפולי PRP אין כלל תופעות לוואי.

28/12/2017 | 17:07 | מאת: ניקי

הי דוקטור הייתי אצלך לפני חמישה חודשים אמרת לי שאין לי נשירה והמלצות על ויטמין בי6 לחיזוק. לקחתי אותם. קראתי שויטמין 7 טוב גם לחיזוק וצמיחה. האם אתה ממליץ לקחת לכמה חודשים?

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום כפי שהמלצתי ויטמין B6 הוא הנכון לטיפול בבעיה.

24/12/2017 | 14:49 | מאת: יוחאי

אני לוקח פעמיים בשבוע רואקוטן לסבוריאה קבוע 10 מיליגרם לסבוריאה. כשאני מסתפר והוא מעביר לי את המסרק על הראש באמצע התספורת יוצא קשקשים מהיובש של הרואקוטן קצת. יום למחרת הקרקפת קצת מגורה.... יש לציין שאני לוקח פרופסיה כל יום . האם יש בעיה מבחינת נשירה כאשר מסרקים את השיער שיש קצת יובש מהרואקוטן אצל הספר? האם קרם לחות יכול לעזור לי בקרקפת? תודה........

לקריאה נוספת והעמקה

יוחאי שלום קרם לחות יכול לעזור ליובש. ממליץ לך לפנות לרופא המטפל לשאלות נוספות.

24/12/2017 | 12:48 | מאת: אוריאנה

שלום רב, בת 56 , לפני כ10 שנים החלה נשירת שיער מאסיבית שנמשכה בערך שנה ומאז קיים דלדול שיער בחלק הקדמי של הראש. כיום אין נשירה. בדיקות דם תקינות, אין חוסרים. האם אבודרט יכול להוות טיפול יעיל בהצמחת שיער חדש? או תכשיר אחר יעיל?

לקריאה נוספת והעמקה

אוריאנה שלום ר אינני נוהג לתת יעוץ דרך האתר. לשאלתך יש לפנות לרופא עור אשר יבדוק אותך ויחליט מה מתאים עבורך.

24/12/2017 | 08:36 | מאת: מני

ד"ר אלכס שלום רב עברתי בעבר שתי השתלות שיער בשיטת לקיחת רוצעה מאחור לאחר ההשתלה הראשונה בזמן תקופת ההחלמה בה אני אומור לחפוף טוב את איזור הצלקת , עשית את בעדינות מדי ונשאר דם קרוש מאחור בהשלה השניה נלקחה רצועה על אותו איזור כיום יש לי צלקת טובה ב 3\2 מהאורך שלה בשליש האחרון בקצה השמאלי הצלקת גבוהה ובולטת וגם לא גדל בה שיער באמצע הצלקת. שאלתי , מדוע זה קרה ? האם ניתן לכרות את הצלקת באיזור הבולט ולתפור מחדש כך שהיא תיהיה דקה ויגדלו בה שיערות באמצע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מני שלום אינני יכול לענות על שאלה זו מבלי לראות אותך קודם. ישנן אופציות טיפול שונות אך שוב, אינני יכול לייעץ מבלי שאראה אותך.

24/12/2017 | 02:56 | מאת: נ

בן 29 התחילו מפרצים. מה לעשות כדי לעצור התקרחות ולהחזיר שיער שנעלם? שאלות נוספות: שימוש בקרם לחות מסוכן? איזה קרם לחות פחות מסוכן? מה אפשר לעצב את השיער שלא מסוכן? עברתי לצבע שיער על בסיס טבעי של naturtint - בורח מצבעים לא טבעיים (שיער לבן חלקי מגיל 14). מה אתה חושב על שמפו avalon organics הכחול למניעת נשירה? האם יש קשר בין זה שלרוב לא אוכל בשר לחוסר ויטמין b12 ומשם להתקרחות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ממליץ לך להיבדק על ידי רופא עור. השימוש בקרם לחות אינו מסוכן - השמפו אינו מטפל בעצירת נשירת השיער ניתן להשתמש בכל שמפו אשר מרגיש לך נוח עימו. יכול להיות קשר בין חוסר בויטמין B12 לנושא הנשירה, זהו אחד הדברים שרופא עור אמור לבדוק.

25/12/2017 | 05:51 | מאת: נ

מה יותר מומלץ לפנות להייר סנטר או למסרק חשמלי בלייזר?

כפי שהמלצתי, עליך לפנות לרופא עור.

23/12/2017 | 18:59 | מאת: אלון

שלום רב לפני חודשיים עשיתי השתלת שיער בתורכיה. הרופא המליץ לי להשתמש בויטמין שנקרא פריורין (אין בארץ אז הזמנתי מאירופה). נאמר לי ליטול בחצי שנה הראשונה כדור בבוקר וכדור בערב. לאחר חצי שנה, עוד חצי שנה רק כדור ביום. וזהו. השאלה שלי היא האם אני יכול לקחת את הכדור ללא שום חשש ? קצת מפחיד אותי מאחר ואני לא נוטל שום תרופה באופן קבוע. (אציין שאני חולה פסוריאזיס ברמה קלה) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום אני לא מהממליצים על תוספי המזון אשר לא הוכחו מדעית כמסייעים לטיפול בשיער.

22/12/2017 | 00:37 | מאת: מיכל

שלום ד"ר גינצבורג שאלתי כזו, אני שמה מינוקסי 2 בבוקר ובלילה ואז שוב בבוקר, ואז חופפת. האם זה בסדר 3 שימושים במינוקסי ואז לחפוף? הרי מבקשים לשים את זה על קרקפת נקייה. תודה

שלום מיכל דבר ראשון ממליץ לך להשתמש במינוקסי 5% אשר נמצא יעיל יותר. השימוש בהתאם להוראות היצרן - בוקר ללא חפיפה וערב לאחר חפיפה.

ד"ר גינזבורג שלום וחג שמח, אני בן 31 ולמעט מפרצים קטנים מתקופת הצבא לשמחתי יש לי שיער מלא (יש לציין שרק בגלל שאני פרנואיד אני נוטל "פרופסיה" מזה 9 שנים, אני לא בטוח אם יש לה השפעה כלשהיא מאחר שמצב השיער אצל אחי שקטן ממני בשנתיים זהה לשלי והוא לא נוטל כלום). לאחרונה שמתי לב שבקו השיער הראשוני (הבלורית) יש מעין הידללות קלה. מדובר רק על הקו הראשוני וזה בא לידי ביטוי כשאני מעמיד את השיער (כמו תמיד עם ווקס) - נדמה לי שבצד שמאל או ימין נוצר מעין "חור" וכתוצאה מזה השיער פחות צפוף. חשבתי על כמה סיבות אפשריות לכך ואשמח אם תוכל לייעץ לי מה אתה חושב: א. בגלל הסתיו שהשנה היה ארוך במיוחד ב. בגלל שהשתמשתי תקופה במצית טורבו עם להבה חזקה, אולי יתכן שבהדלקה נשרפו לי כמה שיערות? ג. השיער שלי החל להלבין בצדדים בגיל 25, ובתקופה האחרונה כנראה בגלל לחץ בעבודה יש החמרה ניכרת והחלו לצוץ עוד שיערות לבנות כולל בקדמת הראש, האם יתכן שבגלל זה נשרו לי שיערות שחורות שיוחלפו בהמשך בלבנות גם בקו הקדמי של השיער? אני מבולבל והנושא מכניס אותי לסטרס. אשמח אם תוכל לומר לי מה דעתך המקצועית בעניין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דוד שלום, 98% מהגברים שמתקרחים, ההתקרחות היא על רקע גנטי הורמונלי ולכן כל הסיבות שציינת אינן רלוונטיות. ידוע שהפרופסיה משפיעה יותר במרכז ובפדחת ויתכן שהתדללות בשיערך נובעת מכך. במידה והמקום מספיק ריק אפשר לשקול השתלת שיער.

14/12/2017 | 02:34 | מאת: רוית

ד"ר שלום, אני משתמשת במינוקסי 2 כחודש, ועדיין לא מרגישה שום שינוי. נראה לי שהנשירה מעט התמעטה, אבל אין כלל צמיחה חדשה. האם בכוחו של המינוקסי לגרום לשיער שהתחלש ונעשה דק להפוך לחזק יותר ולחזור להיות בעל עובי נורמאלי?

רוית שלום, ממליץ לך קודם כל להשתמש במינוקסי 5% שנמצא יעיל יותר - המינוקסי לעיתים עוזר יותר ולעיתים פחות, אבל צריך להשתמש בו לפחות 6 חודשים כדי לבדוק יעילות.

11/12/2017 | 21:01 | מאת: מינוקסידיל והשתלת שיער

שלום ד"ר. ארצה בעתיד לעבור השתלת שיער..התחלתי טיפולים עם פרופסיה ומינוקסי עקב דלילות גם באיזור התורם.יש לי כמה שאלות: 1.האם אפשר לשים מינוקסי גם שם(בעורף)? 2.מה הכמות המומלצת לשים מינוקסי קצף(בעבר שמתי כמות יחסית גדולה והתחילה לי פריחה ואדמומיות)? 3.לגבי השתלת שיער-האם יכול להיגרם נזק לשיער הלא מושתל אם משתילים שיער לידו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם יש לך מראש שיער דליל מאחור לא בטוח שהמינוקסי יעזור אבל גם לא יזיק. את המינוקסי יש לשים בהתאם להוראות היצרן. אם עובדים נכון לא נגרם נזק לשיער הלא מושתל.

11/12/2017 | 16:31 | מאת: גוני

שלום דוקטור, האם פינסטריד נהרס ברגע שמפוררים אותו לתוך בקבוק מינוקסידיל ?

לקריאה נוספת והעמקה

גוני שלום, אני מאמין שכן!

אני שוקל אם להתחיל להשתמש במינוקסידיל 5%. במקומות מסוימים קראתי שהתכשיר יכול לפגוע בחלבון הקלוגן, וע"י כך לגרום להזדקנות מואצת ולקמטים בפנים. האם זה נכון? האם יש ביסוס מדעי לכך? אשמח לשמוח חוות דעת רפואית, אך גם של משתמשים אחרים.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, אני נותן את המינוקסידים כטיפול נגד נשירה כבר שנים רבות מאד ולא נתקלתי בבעיה מסוג זה.

שלום דוקטור, אני בחור בן 27 וחצי והתחלתי לקחת פרופסיה לפני חודשיים בערך עקב דלילות רצינית בקודקוד הראש. אני כבר רואה את התוצאות של הטיפול, השיער הדליל מתעבה ואני שמח על כך. רציתי בבקשה לשאול האם ישנו טיפול נוסף שאפשר לשלב יחד עם הפרופסיה ? (חוץ ממינוקסי, אין לי סבלנות להתעסק המריחה של זה). חשבתי על מסרק מחטים מה דעתך והאם יש לך הצעות אחרות ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

דודי שלום, אני מאמין שבשלב זה הפרופסיה מספיקה - לאחר כשנה היא גם עשויה להצמיח שיער חדש ב-60% מהמקרים. האופציה הנוספת היא בעתיד לעשות השתלת שיער במידה והפרופסיה לא תעזור.

06/12/2017 | 20:03 | מאת: דותן

אני לוקח פרופסיה כל יום כבר כמה שנים. היה לי מחסור של חומצה פולית ובי 12 בשנים האחרונות כנראה. היום אני מטפל בזה. האם נשר עוד שיער בגלל זה או שהפרופסיה מגנה על זה? תודה.............

לקריאה נוספת והעמקה

דותן שלום, מחסור בויטמין B יכול לגרום לנשירה מסויימתאבל אם אתה מטפל בזה וגם לוקח פרופסיה סביר להניח שיגן מפני נשירה.

05/12/2017 | 23:20 | מאת: רונן

שלום. לאחר שקראתי רבות אשמח לדעתך. מקרה של בחור צעיר בשנות ה30 לחייו, התקרחות מתחילה, דלילות, תוך דגש על הקרקפת ומפרצים. השתלת שיער אל מול טיפולי PRP. מה כדאי ולמה?

לקריאה נוספת והעמקה

רונן שלום, אני מחליט לגופו של עניין על סמך בדיקה, אבל סביר להניח שאמליץ על השתלת שיער שהתוצאה שלה מובטחת בעוד שבטיפול ב-PRP לא ניתן להבטיח תוצאה. יש מצב גם שאמליץ על טיפול תרופתי.

05/12/2017 | 10:26 | מאת: רון

בן 26 האם אפשר לזהות שינוי הורמונלי בבדיקת הדם שרופא העור ביקש ממני לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום, 98% מהגברים שסובלים מהתדלדלות/התקרחות מקורה בגנטיקה, זה לא דבר שניתן לראות בבדיקות דם.

ד׳ר שלום רב , ראיתי מוצר חדש בכדורים שמורכב ממוצרים שעובדים על תאי גזע בקרקפת ושעבר מחקרים קליניים של 2 אוניברסיטאות בארץ וועדת הלינסקי הם טוענים ל90 אחוז שמירה על הקיים ו67 אחוזי צמיחה תוך חצי שנה מצ׳ב הקישור https://homeotreat.co.il/product/hr-growth/ אשמח לתגובתך

לקריאה נוספת והעמקה

מני שלום, מדובר על תוסף תזונה ואני כרופא מאמין בתרופות שעברו מחקרים קליניים והוכחו כעוצרות נשירה.

04/12/2017 | 20:18 | מאת: יוני

שלום דוקטור, אני בן 30 ובתהליך נשירה במפרצים כבר כעשור. לאחרונה בהמלצתך פניתי לרופא עור ששלח אותי לבדיקות דם ונתן לי מרשם לתוסף תזונה בשם רוטס HR ולמינוקסי 5%. פחות או יותר מזמן שהתחלתי בטיפול הזה, אני סובל מדי פעם מכאבי ראש משמעותיים שלפעמים די מפריעים לי בתפקוד היומיומי. בעלון לצרכן של המינוקסי כתוב במפורש "תופעות לוואי שכיחות מאד- כאב ראש". האם זו תופעת לוואי חולפת או שכנראה ילווה את כל הטיפול? האם יש דרך לפתור את הבעיה? להפחית את הכמות (כתוב בעלון להתיז עד 7 התזות, אולי כיוון שמדובר באיזור קטן יחסית, נכון יותר להוריד את הכמות?)? הבנתי שאתה ממליץ יותר על הקצף. היכן ניתן להשיג אותו? יתכן שהוא יפתור את בעיית כאבי הראש? ואגב זה, תוסף התזונה הזה, הוכח כיעיל? תודה רבה מראש :-)

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, אני לא מתרשם שכאבי הראש הם תוצאה של השימוש במינוקסי - אתה יכול לעשות הפסקה, לראות אם התופעה חולפת ואז להחליט. בנוסף, יכול לנסות להשתמש בקצף שניתן להשיגו בםארמים השונים. אני לא מהממליצים על תוסף התזונה רוטס SR.

תודה רבה. לא ממליצים על התוסף כי הוא לא עוזר או כי כדאי להימנע ממנו?

לדעתי אינו עוזר

03/12/2017 | 09:48 | מאת: אוהד

שלום דוקטור, איך אוכל לדעת שהפרופסיה עוזרת לי? נוטל כבר חודש פרופסיה, וכשאני חופף אני רואה עדיין שיערות. איך אוכל לדעת אם הפרופסיה עצרה לי את הנשירה?

לקריאה נוספת והעמקה

אוהד שלום, הפרופסיה עצרת את הנשירה בין 3-6 חודשים כך שתוכל להבחין בשינוי מן הסתם.

04/12/2017 | 14:59 | מאת: אוהד

תראה אני כרגע לא נראה מקריח. המטרה שלי היא בהחלט לעצור את הנשירה. השאלה היא מה האינדיקציה לעצירת הנשירה? אם אני מעביר את היד על הראש לא אמורה להיות לי אף שיערה על היד? זו האינדיקציה?

אוהד שלום, האינדיקציה היא שהשיער מפסיק להדלל או אף משתפר, זה לא אומר שפה ושם לא נופלת שערה או שתיים.

02/12/2017 | 21:26 | מאת: גלי

שלום רב - אני בת 41 , בריאה, עד כה הייתי תמיד עם שיער שופע ומלא. לא חושבת שיש לי במשפחה אנשים עם קרחות או שיער דליל. כבר כמה חודשים אני חווה נשירה חמורה , לא חוויתי כזו גם לא אחרי הלידות... אני רואה הידלדלות רצינית מקדימה , באזור המצח ..ובצדדים. רופא עור ורופא משפחה לא יודעים להמליץ לי מה לעשות או ממה הנשירה נובעת - המליצו רק על רוטס HR (לוקחת כבר שבועיים בערך..) בנוסף - עשיתי את כל בדיקות הדם - ויטמינים ועד הורומונים - הכל יצא תקין. התחלתי לאכול את כל מה שקראתי באינטרנט שמומלץ לחיזוק שורשי שיער + מריחה של שמנים על הקרקפת - כל תרופות הסבתא שיש... זה מפחיד. זה מלחיץ. כל נגיעה בשיער , כל חפיפה , או אפילו בבוקר על הכרית - כל הזמן נופלות עוד ועוד שערות... מה עוד לעשות? איך מגלים ממה זה קורה? האם יש קשר לחילוף עונה? אבל כמה זמן זה חילוף עונה? אני ממש אשמח לכל עזרה ועצה.

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, קשה לי לענות לך מבלי שבדקתי - יש היום מיגוון טיפולים לעצירת הנשירה וממליץ לך להתייעץ רק עם רופא עור כדי שיבדוק ויחליט על הטיפול המתאים ביותר ולא להסתמך על "טיפולים" מהאינטרנט. בסתיו יש לעיתים נשירה מוגברת ממש כמו השלכת בעצים אבל על סמך דברייך עליך להתייעץ עם הרופא המתאים.

03/12/2017 | 09:37 | מאת: גלי

תודה רבה על תגובה מהירה! ורק שאלה קטנה נוספת - רופא מתאים = רק רופא עור? או ללכת לרופא נוסף? רופא עור כבר ראיתי..

גלי שלום, רק רופא עור - תבדקי בקופה רופא שיותר מומחה בטיפול בשיער.

29/11/2017 | 21:52 | מאת: אנונימי

שלום דוקטור אני בן עוד מעט 20 ומקריח יש לי שיערות במפרצים אבל דקיקות האם פרופסיה עובדת על המפרצים, תוך כמה זמן יחול שינוי , אני כבר חודש עם הכדור פרווניר והשומניות שהיה בשיער נעלמה וגם הנשירה כמעט ונעלמה ,תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אנונימי שלום, הפרופסיה לעיתים עוזרת גם במפרצים, בפרט אם באמת מתחילים ליטול אותה בגיל צעיר - תמשיך בטיפול ובמקרה הגרוע במידה ולא תעזור במפרצים תוכל בעוד מספר שנים לבדוק אפשרות של השתלה במפרצים.

29/11/2017 | 12:19 | מאת: ערן

שלום, אני מאוד רוצה להתחיל עם פרופסיה. אני מכיר אדם שהתחיל להתקרח ולקח פרופסיה כבר 14 שנה. לא מזמן הוא עשה בדיקת זרע ומצאו אצלו 1% זרע פעיל ותקין מתוך כל היתר. העובדה הזו מדאיגה אותי מאוד. מה אתה מציע דוקטור?

לקריאה נוספת והעמקה

ערן שלום, אתה יכול לשמוע על עוד המון גברים שלא לקחו כלל פרופסיה וספירת הזרע שלהם נמוכה, לצערנו זאת המגמה היום בעולם המודרני ויש על כך פירסומים לרוב. הפרופסיה אינה פוגעת בפריון ובזרע.

01/12/2017 | 08:02 | מאת: ערן

האם הפרופסיה פוגעות בכמות הזרע?

ערן שלום, לעיתים ניכרת הפחתה בנפח הזרע אך פעילות הזרע נשארת נורמלית.

28/11/2017 | 20:05 | מאת: רחלה

אני פניתי לרופאת עור בעקבות ציפורניים שבירות ונשירת שיער וקיבלתי את הHsn100 ,אני לא מבינה אתה אומר פה לפנות לרופא עור, אז מה כן עוזר לבעייתי המוזכרת לעיל?

לקריאה נוספת והעמקה

רחלה שלום, יש מיגוון תרופות לנושא עצירת נשירה וכל רופא מטפל בהתאם להבנתו. אם לא יעזור את יכולה לפנות חזרה לרופא לבדוק אופציות טיפול נוספות.

28/11/2017 | 02:06 | מאת: איציק

שלום, אני בן 21 ולאחרונה אני רואה נקודות קטנות ללא שיער, נוטה לכיוון המצח. נדמה לי שמאז שראיתי את זה לראשונה (לפני זמן מה) המצב מחמיר ויש עוד כמה נקודות שאין שיער. מה אני יכול לעשות עם זה?

לקריאה נוספת והעמקה

איציק שלום, עלייך להתייעץ עם רופא עור.

26/11/2017 | 21:54 | מאת: מיכל התל אביבית

שלום ד"ר גינצבורג, קודם כל אתחיל בכך שראיתי אותך השבוע בטלוויזיה בבוקר ומאוד התרשמתי. התחלתי לפני יומיים שימוש במינוקסי 2 עקב בעיית הקרחה מקדימה, בשורות הראשונות של השיער מעל המצח. האם מינוקסי יעזור למקום זה? מישהי כתבה בקבוצת נשים שאני חברה בה, שבזמן שהשתמשה במינוקסי כחצי שנה, שיערה נשר הרבה יותר והדלל. האם זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, קודם כל אני ממליץ על טיפול במינוקסי 5% ולא 2% שנחשב ליעיל פחות. זה נכון שבתחילת הטיפול עלולה להיות נשירה מוגברת אך תוך שבועיים שלושה השיער חוזר לצמוח חזק וטוב יותר.

26/11/2017 | 19:37 | מאת: צפיפות שיער

שלום ד"ר כאשר עושים השתלת שיער כמה זקיקים לס"מ נחשב לצפיפות טובה?

שלום לך, מדובר על בין 40-50 שתלים לסמ"ר לערך.

26/11/2017 | 16:23 | מאת: שי

ברצוני להתחיל טיפול בתרופה פרופסיה אך שמעתי כל מיני מחקרים המראים שהתרופה לא בטוחה לשימוש ובייחוד הטריד אותי מחקר על כך שהתרופה עשויה לגרום לגידולים סרטניים. האם המחקר הזה נכון והתרופה עלולה לגרום לסרטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שי שלום, מזמן כבר יצאה הכחשה לנאמר במחקר המדובר - הפרופסיה בטוחה לשימוש, מיליונים של גברים בעולם ובישראל משתמשים בה, על פי חקרים פחות מ-2% מהגברים מדווחים על ירידה בחשק המיני, ואם זה קורה מפסיקים והתופעה חולפת.

26/11/2017 | 14:05 | מאת: נתנאל

שלום בן 27, משתמש מזה כשנה ברוגיין קצף, תוצאות מצוינות , השיער נהיה הרבה יותר מלא ואפילו המפרצים הדלילים התמלאו. כעת, אני חש שוב שהדילול חוזר למפרצים, בעוד ששאר השיער נשאר מלא. אני מניח שזהו השלב שהמינוקסידיל כבר לא עומד נגד גן ההתקרחות וכרגע יש לטפל בבעיה מבפנים. השאלה שלי, האם נטילת פרופסיה בשלב כזה באמת תבלום את הדילול החדש במפרצים והמינוקסידיל יוכל למלא אותו שוב? אני מצרף תמונה מהדילול המדובר במפרץ http://www.interload.co.il/upload/9488310.JPG

לקריאה נוספת והעמקה

נתנאל שלום, הפרופסיה פחות עוזרת מקדימה בד"כ אבל תמיד שווה לנסות ואופציה נוספת היא השתלת שיער.

25/11/2017 | 22:25 | מאת: דוד

ד"ר גינזבורג שלום, איזה שיטות יש לדעת איפה צריך להשתיל את השיער? שלא יהיה יותר מדי שיער בסוף... אין לי תמונות טובות מלפני ההקרחה. בכבוד רב, דוד.

דוד שלום, אין צורך בתמונות לפני ההקרחה - זאת המומחיות של הרופא לדעת איך ואיפה להשתיל כדי שיראה טבעי ביותר ופרופורציונלי ואיש לא יזהה כי עשית השתלה.

שלום דוקטור. הבנתי שצריך לחכות שנה שלמה כדי לבדוק את יעילות הפרופסיה. אני מאוד רוצה לבדוק האם חל שיפור למרות שלקחתי בינתיים רק חצי שנה. האם גם חצי שנה זאת תקופה שיכולה לתת אינדיקציה? לפני חצי שנה הייתי אצלך לבדיקת השיער והמלצת על פרופסיה בעקבות אחוז קטן מהשערות שנחלש. אחוז שעדיין לא נחשפת שום דלילות בהסתכלות ללא המכשיר שלך. אני נוטל פרופסיה כבר חצי שנה ואני מאוד מעוניין לבדוק האם חל שיפור כי אם לא אני מסיק שהיא לא מספיק יעילה בשבילי ואוסיף גם מינוקסידיל לטיפול. כעבור חצי שנה על פרופסיה אמור להיות שיפור? אם אין שיפור זה אומר שהפרופסיה לא יעילה לי? או שצריך לחכות שנה שלמה ורק אז יודעים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לירון שלום, אחרי 3-6 חודשים הפרופסיה עוצרת נשירה ואחרי שנה ב-60% מהמקרים עשויה אף להצמיח שיער חדש ולכן כדי לבדוק אכן את יעילותה יש להמתין שנה. מקוה שצילמת את עצמך בתחילת הטיפול כדי שיהיה מקור להשוואה.

25/11/2017 | 12:50 | מאת: ערן

שלום,אני בן 28 ,לפני שנה וחצי הרגשתי בדלדול השיער במיוחד בחלק הקדמי ומפרצים והתחלתי לקחת פרופסיה.במהלך השנה וחצי השיער נשמר והייתה אפילו צמיחה קצת,לפני כחודש שמתי לב להמשך דילול מזערי בקדמת הראש ואני שוקל לעשות ניתוח בקרוב להשלמת המפרצים וקו השיער.אני מפחד שאחרי הניתוח,השיער הלא מושתל ימשיך לסגת ואז יהיה מצב לא טבעי...

ערן שלום, ידוע כי הפרופסיה פחות עוזרת בקדמת הראש ועוזרת במרכז ובפדחת, לכן אםתעשההשתלה מקימד ותמשיך להשתמש בפרופסיה, סביר להניח שהשיער יישמר ולא בטוח שתזדקק להשתלה נוספת.

22/11/2017 | 19:01 | מאת: ירין

שלום ד"ר קיבלתי מרופא מרשם לפרופסיה.במקום זה הביאו לי בבית מרקחת פרואבניר.אמרו שזה אותו דבר.האם פרואבניר משפיעה בדיוק כמו הפרופסיה?או שיש אפקט שונה?

לקריאה נוספת והעמקה

ירין שלום, אני מכיר טוב יותר את הפרופסיה ואבל הפרובאניר הינה תרופה גנרית של הפרופסיה ואמורה להיות זהה.

22/11/2017 | 17:18 | מאת: יקיר

שלום, אני לוקח כבר חודש פרופסיה. ומרגיש אין לי חשק מיני. איך אני יכול לטפל בזה? שהחשק המיני שלי יחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

יקיר שלום, ממליץ לך לעשות הפסקה של שבוע בנטילת התרופה ולראות אם המצב משתנה ובהתאם להחליט האם להמשיל או לא.