מינוקסי ופרופסיה - שאלות

דיון מתוך פורום  טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

01/01/2018 | 23:00 | מאת: שון

פניתי לרופא עור והוא נתן לי מרשם למינוקסי ופרופסיה בעקבות שיער דליל בחלק מהצד האחורי (ברקדט) ומפרצים מקדימה כמה שאלות: 1. קראתי באינטרנט שבתחילת הטיפול יתחיל נשירת שיער - האם עליי ללכת לעבודה עם כובע? למשך כמה זמן זה יקרה, האם בוודאות יצמח שיער חדש מחדש ולא להיבהל? אני אהיה עם קרחות מאחור או מפרצים עמוקים יותר מקדימה בגלל שבהתחלה זה מגביר נשירה? 2. מה ההבדל בין אנשים שלוקחים מינוקסי ופרופסיה לבין כאלה שצריכים השתלת שיער - במה זה שונה? 3. שאלה שלישית לגבי הפרופסיה: קראתי באינטרנט המון על אנשים שזה גרם להם לירידה בחשק המיני, בעיות זיקפה, דיכאון ועוד. מדובר על אחוזים בודדים. מה הסיכוי שאני לא אהיה בין האחוזים האלו ובמידה וחלילה כן- האם עליי להפסיק את השימוש ולסבול מקרחות? אני נורא רוצה לקחת את הכדור פרופסיה, אבל ממש חושש מבעיות זיקפה כי כאמור בלי מין... אין הרבה סיבה לחיות. מה לעשות - האמת. 4. אני לוקח כדורים פסיכאטריים רספרידל ולמיקטל (בין היתר גם לאפליפסיה) - זה לא התנגש עם פרופסיה והמינוקסי? אין עם זה בעיות? 5. מעבר לאיזור האחורי של הראש שמתחיל להיות דליל, בצד הקדמי של הראש יש מפרצים - שם וגם מאחור באיזור הדליל למרוח את המינוקסי, נכון? מקווה שאצליח שיהיה סימטרי בהתזה. זה לא נעים שיער שיצמח לא בצורה סימטרית בחלק הקדמי. אולי לשים רק על הזקיקי שיער הקטנים הבודדים שנשארו במפרצים? אני שואל כאן, כי לצערי הרב ברפואת עור אונליין אין הרבה זמן ללקוחות כי יש תור ארוך של מטופלים שממתינים- זה מה שהבנתי. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה
02/01/2018 | 14:28 | מאת: ד"ר אלכס גינזבורג

שון שלום תוכל ללכת עם כובע. התהליך לוקח בין חצי שנה לשנה. ממליץ לצלם את הקרקפת בתחילת התהליך בכדי שתוכל לעקוב אחר התפתחות צמיחת השיער. לגבי נטילת תרופות כגון מינוקסי ופרופסיה - תפקידן לעצור את נשירת השיער הקיים, בעוד שהשתלת שיער ממלאת תפקיד באזורים בהם כבר נשר השיער. תופעות לוואי של פרופסיה נמצאו רק ב 2% מהנוטלים אותם.הכדורים אותם אתה נוטל אינם מתנגשים עם הפרופסיה.

03/01/2018 | 04:08 | מאת: שון

ולגבי המפרצים - האם פרופסיה עוצרת נשירה גם שם? מיום ליום המפרצים גדלים. יש לי מינוקסי שהבנתי באינטרנט שלא יעיל למפרצים וכן לצד האחורי. ב-2 חנויות הפרפסיה חסרה במלאי. מחר אבדוק בעוד מקומות. האם הפרופסיה עוצרת את ההתקרחות במפרצים באופן מידי? זה פשוט מפחיד מיום ליום הקרחות נהיות גדולות ואני לא יודע מה לעשות (וגם כובע לא יפה לי). איך אני עוצר את העומק של המפרצים???

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער