פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים. לאורך ההיסטוריה דנו בתופעה וייחסו לה חשיבות רבה הן מבחינה סוציאלית והן מבחינה תרבותית. עבור גברים ונשים, נשירת שיער או התקרחות הן בדרך כלל בעיות הנושאות עמן מטען רגשי רב, ולעיתים אף מלוות בירידה בביטחון העצמי ובתחושות של הזדקנות. מטרת הפורום, לתת מענה לאנשים הסובלים מנשירה או התקרחות, להציע פתרונות אפשריים, לדון בסיבות ובדרכי הטיפול, תוך כדי אזכור עובדות ומיתוסים הקשורים בתופעות הנ"ל.
13231 הודעות
12692 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

28/11/2018 | 05:16 | מאת: חיים מור

שלום ד"ר רציתי לדעת האם זריקת prp עוצר תנשירה של השיער ואם כן אשמח לדעת מה עלות של טיפול כזה

לקריאה נוספת והעמקה

PRP מונע את איבוד השיער. נשירה תקינה פיזיולוגית (50-100 שיערות ביום) יכולה להימשך. PRP עוצר נשירה לא תקינה אך זה לא קורה מיד אלא בהדרגה ולאחר סדרת טיפולים . עלות בארץ של טיפול אצל מומחה נעה בין 2500 ל-4000 לטיפול

25/11/2018 | 12:14 | מאת: אילן

ד״ר שלום, אני בן 18.7 ובקרוב אני מתגייס לצבא. כבר חצי שנה שאני לוקח פרופסיה בגלל התקרחות באזור המפרצים. הידיעה שאני אצטרך להסתפר קצוץ לצבא ככה שיראו את המפרצים מאוד מפריע לי. האם אפשר לקבל על זה פטור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פטור לשיער ארוך לפי המוגדר בצה"ל ניתן בדרך כלל כדי להסתיר צלקת מכוערת. מפרצים לא נכנסים להגדרה זו.

זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית למעלה יש זקיקי שיער הרגישים יותר להשפעת הורמון דיהידרוטסטוסטרון. האם זה תקין או לא - תלוי האם באותו איזור השיער דליל - זה סימן לתחילת התקרחות ואז זה לא תקין.

האם הפורום לא פעיל??

פעיל

אני בן 20. התחילה לי בשנה האחרונה דלילות שיער מסיבית די בהפתעה. זה נראה לי מוזר והרגשה שזה יכול להיות משהו רפואי כי אכן יש לי בעיות של קשקשת גירודים ופצעים בקרקפת.

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לענות על כך צריך לבדוק את עור הקרקפת ולאבחן מה הבעיה, זה גם יתן אפשרות לטפל בקשקשת ובגרד שיש לך. . באופן עקרוני דלילות נגרמת יותר משילוב של סיבות גנטיות וסביבתיות ופחות מבעיות דלקתיות בעור כמו קשקשת וגירודים.

23/11/2018 | 22:07 | מאת: ורד37

שלום רב, התחלתי להשתמש בהרגיין אך רק נקודתית בקדמת בראש (בנקודה די קטנה) ורציתי לשאול האם תופעת הלוואי של הנשירה המוגברת תתרחש על כל הראש (האם ההשפעה היא סיסטמית?)? כמה זמן זה נחשב סביר שתתרחש הנשירה?

לא , ההשפעה מקומית כי התרופה מקומית. אם שמת באיזור נקודתי אז לא אמורים להרגיש בנשירה כל כך

23/11/2018 | 16:30 | מאת: אשר

האם כדור הפרופסיה מוריד את כמות הזרע ואת איכון הזרעים ? או שאין קשר תודה רבה

פרופציה מורידה את כמות הזרע אך לא אצל כל מטופל אלא אצל חלק . יש מחקר שמראה שאחרי הפסקת פרופציה ספירות הזרע עולות ברמה משמעותית

21/11/2018 | 12:09 | מאת: אשר

היי הפסקתי לפני 7 חודשים לקחת פרופסורה והתחלתי לפני קצת פחות מחודש להשתמש ברוגין לשער שאני שם את הקצף ואני מעסה אני מוציא בידיים של שערות בין 8 ל 10 שערות האם זה תקין או שזה גורם לי לנזק לשער ? ? תודה רבה ?

זה לא גורם לנזק , נשירה של 50 שיערות ביום נחשבת לתקינה

19/11/2018 | 22:01 | מאת: איתי

בימים האחרונים כמות גדולה של שיערות נושרת במקלחת (30-40), לדאוג? האם זה יכול להיות עונתי?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שינוי עונתי , עדיין 40 שיערות זה במסגרת התקין

14/11/2018 | 16:21 | מאת: מקריח בגיל צעיר

1) האם בשיטת FUE, ניתן לקחת שיער מאזור הזקן ולהשתילו באזורים בראש אשר כבר הקריחו לגמריי? 2) כמה עולה השתלה שכזאת? 3) לצערי יש הרבה שרלטנים, וכפי שנאמר חשוב שהרופא המבצע יהיה מומחה, על-כן אשמח אם תוכל לכוון אותי לרופאים ולקליניקות אימנות בהן אוכל לבטוח.

לקריאה נוספת והעמקה

1. זה אפשרי , במיוחד מאיזור הצוואר הקדמי 2. תלוי בכמות הזקיקים , אם מדובר בכל הקרקפת וההשתלה מבוצעת בטורקיה אז המחיר בטווח 12-15 אלף, אם רק מפרצים - פחות. 3. בטורקיה המשתילים הטובים: נג'יאן אקבס ואייגין סרקן

13/11/2018 | 00:39 | מאת: שמואל

דיבר איתי אחד הנציגים שלהם, הם מציעים טיפול ב"תמצית צמחים טבעית" שמורחים על הקרקפת, ביחד עם רולר שמעסים איתו את הקרקפת, אמור לעצור את הנשירה תוך חודש ולהתחיל צמיחה מחודשת תוך חודשיים שלושה (באזורים שיש שורשים), כאשר ניתן לבקש החזר כספי כמעט מלא תוך 90 יום. לטענתם פיתח את המוצר פרופסור ישראלי והמוצר הוא פטנט שגם מאושר על ידי משרד הבריאות, כאשר ביקשתי לקבל מחקר בנושא לא נענו לבקשתי, השאלה אם שמעץי על החברה או על מוצרים דומים, והאם מדובר בשרלטנות או במוצר לגיטימי?

לקריאה נוספת והעמקה
13/11/2018 | 12:42 | מאת: אריאל

אח שלי אל תאמין לכל החרטטנים למיניהם ה"תמצית טבעית" הזאת זה כנראה איזה תערובת של ויטמינים שהדבר היחיד שהיא תעשה טוב זה לכיס של מי שמכר לך את זה. תזכור תמיד שאם זה באמת היה כל כך טוב כמו שהם אומרים כבר מזמן היית יודע על זה כי חוץ ממך יש עוד עשרות ומאות מיליוני גברים בכל העולם שסובלים מהתקרחות. לגבי הרולר שהם דיברו עליו זה נקרא Derma Roller תחפש ביוטיוב ובאיביי תמצא זה עולה שם כמה שקלים בודדים שלא ינסו לעבוד עלייך ! בהצלחה ומי ייתן וכבר יימצאו לזה פתרון

רולר יוצר טראומה זעירה ועוזר קצת להצמחת שיער - זה הוכח במחקרים. אכן כפי שציין אריאל אתה יכול לקנות רולר באינטרנט בשקלים בודדים. לגבי תערובות צמחים למיניהם אין מחקרים המוכיחים את היעילות.

11/11/2018 | 23:12 | מאת: מיה

אם אני בטעות תולשת שיער ויש לו כמו בועה לבנה בסופו זה אומר שהשערה כבר הייתה בשלב מנוחה? כלומר אם אתלוש שערה בשלב צמיחה האם היא תהיה בלי לבן בקצה?

נכון, הפקעת הלבנה זה סימן של שלב טלוגן שבא אחרי שלב המנוחה. הפקעת לא חייבת להיות לבנה היא יכולה להיות גם כהה. נכון שאם תולשים שיער בשלב צמיחה היא תהיה בדרך כלל בלי הלבן בקצה

09/11/2018 | 12:42 | מאת: שי

אני חווה נשירת שיער כבר תקופה די ארוכה של כמה שנים שבכל אותם שנים הנשירה הייתה פחותה ,לפעמים מוגבת ולפעמים עצרה ושוב חוזר . לאחרונה התחלתי להבחין בנשירה מאוד אגרסיבית שהולכת ונהיות חריפה מלבד הנשירה בקודקוד אני גם חווה נשירה בצידי הקרקפת ומאחורה,האם זה תקין? כחלק מהתקרחות תורשית או אולי יכולה להיות בעיה אחרת? חייב לציין שהייתי אצל מספר רופאי עור שהבחינו לי סבואה בקרקפת עקב גרד הולך ובא ושומן מוגבר וריח חריף מהקרקפת שאני לא מצליח לטפל בזה.. תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה היא האם השיער שלך הפך לדליל יותר ממה שהיה בעבר , אם התשובה לשאלה היא כן - מדובר בהתקרחות תורשתית. לגבי סבוראה אתה יכול לנסות שמפו לקטופיל , ניתן להשגה בסופרפארם ללא מרשם

אני מטופל שנה בפרופרסיה ומינוקסי. המפרצים התגברו. המלצת לי על טיפול PRP. איזה מרפאה בירושלים מומלצת בהמלצתך? מה מחיר טיפול וכמה טיפולים צריך? אני שייך לקופת חולים כללית האם שם זה במחיר מסובסד ויש לך המלצה למרפאה בירושלים? תודה.ר

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי באשכול המקורי בו שאלת את השאלה

ראיתי עכשיו שהמלצת במרכז הארץ.. אבל איזה רופא מומלץ במרכז בתל אביב למשל? כולם יכולים לעשות לי PRP בלי להסתכן בסיבוכים?? ראיתי בגוגל רופא PRP בירושלים ולא ראיתי חוות דעת עליו ואני חושש מסיכונים למשל שהשיער ינשור או יחמיר את המצב. בהייר קליניק מוכנים לעשות לי PRP רק אחרי 4 חודשי טיפול ובתנאי שאוריד את המינוקסי והחשש שלי שהמצב יחמיר עוד 4 חודשים בפרט שקראתי באינטרנט דברים לא הכי נחמדים עליהם. איזה רופא מומלץ בתל אביב? האם גם רופא שמצאתי בגוגל בירושלין שעושה PRP אסמוך עליו ואלך אליו? המצב מחמיר בשיער.. מה תמליץ לי? מה אתה חושב?

08/11/2018 | 13:59 | מאת: בת59

לאחרונה התחילה לי התדללות שיער בקרקפת. השבילים התרחבו. אני בת 59. מעונינת לנסות טיפולי PRP בעזרת אקדח סיכות במקום אמין. האם תוכל להמליץ לי על רופא? אני מאזור ירושלים אך יכולה להגיע לכל מקום. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . בירושלים לא מכיר מי עושה. אני מבצע בנס ציונה. יש לי את המכשיר אותו הזכרת.

08/11/2018 | 09:26 | מאת: דניאלה

שלום, מנסיון שלך, במידה ותהיה נשירה מוגברת לאחר הפסקת הגלולות, כמה זמן אחרי הפסקת הגלולות זה קורה? בערך כמובן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בערך אחרי חודש

07/11/2018 | 20:08 | מאת: פרופסיה

שלום אני בן 26 לוקח פרופסיה כ 3 שנים שאלתי היא האם יתכן שתוך כדי השימוש יכולה להיות נשירה ואם כן האם היא זמנית בגלל חילופי עונות הוספתי גם הרגין קצף .

לקריאה נוספת והעמקה

פרופציה לא מגן לחלוטין מפני נשירה לכן יכולה להיות נשירה גם תוך כדי טיפול. אי אפשר לדעת האם הנשירה זמנית או קבועה. תפקיד הפרופציה הוא למנוע את איבוד השיער ולכן צריך לראות שלא מופיעה דלילות שיער חדשה בקרקפת. נשירה היא סימפטום פחות חשוב.

היי, עשיתי השתלת שיער לפני כחודשיים. עכשיו אני רוצה לנקוט בתהליך תחזוקתי שלאחר הניתוח, המורכב משימוש ב-3 מוצרי שיער בצורה עוקבת, כפי שהמליץ ​​לי הרופא שלי: תחליב מחזק שיער, שמפו ממריץ וסרום ממריץ. אבל, לגבי התחליב (שמו "Complexe 5" מאת החברה "Rene Furterer"), אני מבין שזה מרחיב את הנקבוביות שלי. האם ניתן להשתמש כבר בשלב זה? כאשר פניתי לרופא וליצרן כדי לוודא זאת, התשובות היו- לפי דיעה אחת כן, לפי דיעה שנייה נדרש לחכות לפחות שנה לאחר השתלת שיער. מהי ההמלצה? תודה!

לפי ההרכב של complexe 5 מדובר במרכיבים צמחיים ושמנים אתריים מפירות הדר ולבנדר . אין בעיה להשתמש בו חודשיים אחרי השתלה

תודה רבה!

05/11/2018 | 12:55 | מאת: יעלה

האם SLS אכן גורם נשירת שיער? אם למשל נותר מעט סבון על ראש בתי לאחר רחצה האם זה יוביל לנשירה?

לקריאה נוספת והעמקה

הגירוי יכול לגרום לנשירה , אבל לא משהוא משמעותי

04/11/2018 | 20:23 | מאת: חנה

שלום דר, האם תוספות שיער עוות נזק לשיער? מעודדות נשירה? שאלה נוספת, האם אתה עושה את איפול ה prp עם אקדח ההזרקות או עם מחט?

לקריאה נוספת והעמקה

תוספת שיער יכולות לגרום לנזק במיוחד אם הן מכבידות והשיער נמשך. אני עושה PRP בכל השיטות , גם עם האקדח וגם עם מזרק ומחט

04/11/2018 | 18:32 | מאת: מתעניין

שלום יצא לי לקרוא את המחקר הזה בnature https://www.nature.com/articles/s41467-018-05973-0 בו נמצא כי sandalwood סינתטי גורם לשמיחה מחודשת של שיער. האם תיאורטית, לפי המחקר, מריחתו על הקרקפת יכולה לגרום לצמיחת שיער? מה דעתך לגבי הנושא? תודה רבה

המחקר מתאר מנגנון אפשרי , אבל הוא בוצע במעבדה ולא על מטופלים. הממצאים מענינים. לגבי אם אכן זה עובד במציאות - קשה להאמין.

04/11/2018 | 13:37 | מאת: יאיר

שלום. אני סובל שנים מדלקת זקיקי השיער במספר נקודות בעורף.אני רוצה לבצע השתלת שיער בחלק הקדמי.האם זה אפשרי.יש לי מספיק שיער בעורף.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

זה אפשרי , מהאיזור התורם בעורף יבחרו את הזקיקים שאין בהם דלקת

02/11/2018 | 15:32 | מאת: דןכהן

שלום רב, אני מטופל בראוקוטן 20mg לטיפול באקנה ובמקביל משתמש במינוקסידיל להצמחת שיער בזקן... האם יש עם זה איזשהי בעיה? תודה מראש

אין בעיה , מותר להשתמש בשניהם בו זמנית

שלום רב האם יש מניעה ליישם מסכה ו/או שמן קוקוס אחרי שימוש בשמפו קטוזול. תודה

אין מניעה

02/11/2018 | 11:38 | מאת: מיכל

בוקר טוב, בת 43 סובלת מהידללות שיער בקרונה מקדימה, ומפרצים מקריחים באופן משמעותי. כל זה החל אחרי הלידה האחרונה בגיל 40 (עד אז שיער שופע ומלא). דיקור סיני וויטמינים הועילו לשימור, כל זמן שנעשו. גם מינוקסי עזר קצת לשמר. שאלתי האם מינוקסי מכיל סטרואידים? האם מפרצים מקריחים זה דבר נפוץ אצל אישה? אני מהצפון, האם כדאי לעבור את הטיפול שאתה ממליץ בבית חולים רמב"ם ?

לקריאה נוספת והעמקה

מינוקסי לא מכיל סטרואידים. מפרצים יכולים להיות גם בנשים , אך בדרך כלל בנשים יש דלילות תוך שמירה על קוו השיער המקורי. מומלץ לך לעשות סדרה של טיפולי PRP . מיקום גיאוגרפי זה לא השיקול היחיד , תבררי טכניקות , מחירים וכל שאלה אחרת שנראית לך חשובה ורק אחרי זה תחליטי איפה לעשות.

01/11/2018 | 22:54 | מאת: רון

היי אני בן 24 בריא .התחלתי מינוקסי לפני מספר ימים אבל אני הוא גורם לי לעייפות וחוסר ריכוז. הדופק שלי עומד בדרך כלל על אזור ה100 . זמן קצר אחרי מריחה של מינוקסי הוא צונח לאזור ה60( בדקתי מספר פעמים לפני ואחרי המריחה ) . אני שואל האם זה תקין ואם כן האם יש אפשרות למרוח את המינוקסי בצמוד לשינה בלילה (כי הוא מפריע לי בתפקוד הקוגנטיבי כנראה בגלל הלחץ דם הנמוך) מבחינה בריאותית ?

לקריאה נוספת והעמקה

מינוקסי במריחה מקומית לא גורם לירידת לחץ דם או שינויי דופק. בסין עשו מחקר בו הזריקו מינוקסי לקרקפת ולא דיווחו על תופעות מיוחדות מבחינת ל"ד ודופק. אפשר להשתמש במינוקסי לפני שינה

31/10/2018 | 21:51 | מאת: סשה

דוקטור שלום, בת 42 ומשתמשת במינוקסי (שנרקח לי על ידי רופא בבית המרקחת) כבר 5.5 שנים. במהלך השנים לרוב אין נשירה אבל יש הידללות די משמעותית של השיער (נראה שגנטית). הפסקתי את השימוש לפני כחודשיים בעיקר כי ההידללות ממשיכה והשימוש נמאס עלי. כרגע אין נשירה אבל אני חוששת מנשירה מוגברת עקב ההפסקה. שוקלת לחזור להשתמש אבל כבר לא יודעת מה עדיף בשלב זה. האם לדעתך אחרי שנים של שימוש עלי לצפות לנשירה משמעותית? והאם לדעתך כדאי לחזור ולהשתמש? אשמח לדעתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה
31/10/2018 | 21:56 | מאת: סשה

יש לציין שלאחרונה יש רגישות באזורים בקרקפת בהם נהגתי בעבר למרוח את המינוקסידיל. ממה לדעתך זה נובע והאם זה תקין?

לא ממליץ לחזור למרוח מינוקסידיל . הוא ממילא לא עזר ולא אמור להמשיך לעזור. עקב ההפסקה לא צריכה להיות נשירה מיוחדת. מומלץ לך טיפול PRP

"שלום, אני קניתי תוספת שיער קבועה של חברת s.t.premium (זאת אומרת אני מקווה , כי זה מה שאמרו לי- התוספת הגיעה ללא תעודת אחריות. במקום שיהיהו בה חורים שדרכם אפשר להוציא את השיער הטבעי שלי, כפי שסוכם, קיבלתי תוספת בחלקה הקדמי יש בד - אמרו לי שקוראים לזה סקין. לי יש די הרבה שיער, הוא כלוא למשך 6 שבועות כל פעם מתחת לתוספת הזאת אותה אמורים להלחים על השיער שלי. אני סובלת מגרד, הזעה, ואני חוששת שהכיסוי הקבוע הזה יזיק לשיערי. אני חושבת שהספר טעה בשיקול הדעת שלו כשנתן לי פאה עם סקין במקום תוספת שיער הבנויה על רשת, שדרכה אפשר להוציא את השיער הטבעי שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

לי מה שכתבת השימוש בתוספת גורם לך לאי נוחות - מומלץ להחליף

היי, יש לי 2 שאלות הראשונה קשורה בצמיחת זקן. אני בן 26 וחוץ מקצת שפם וזיפים בסנטר לא צומח לי זקן כלל. רציתי לדעת האם ישנה דרך לעודד צמיחת זקן? השאלה השנייה שלי קשורה בהתקרחות, טופלתי בעברי במינוקסי כ3 חודשים אך לא ראיתי שיפור בהתקרחות ובמפרצים מה מומלץ לנסות על מנת למנוע הגברה של ההתקרחות?? בברכה,

לקריאה נוספת והעמקה

אין אמצעים יעילים לעודד צמיחת זקן. לגבי התקרחות בקרקפת , אם מדובר בשיער דליל - מומלץ טיפול בהרקת פלזמה עשירה בטסיות - PRP , אם מדובר באיזורי התקרחות מוחלטת כמו מפרצים וכו' מומלץ השתלת שיער

אני גבר ומטופל בפרופרסיה ומינוקסי כבר בערך שנה.. היו 3 ימים (זה קרה 3 פעמים בערך בסופ"ש) שהפסקתי עם הטיפול והמפרצים התגברו. השאלה אם הפרופרסיה והמינוקסי מצמיחה שיער חדש או רק מונעת הדרדרות? אני לפעמים עושה מסיכת שמן רוזמרין שקניתי מחנות טבע יחד עם שמן זית כי קראתי שזה טוב לצמיחת שיער ותוהה אם זה טוב רק לנשים. בנוסף רציתי לשאול אם תוכל להמליץ לי על משהו בנוסף לפרופרסיה ומינוקסי לנטילה בשביל עצירת התקרחות והצמחת שיער איפה שיש דילול והתקרחות אולי לקחת בנוסף דקל ננסי או טבליות אחרות? יש המלצה גם על משהו תזונתי לאכילה שמומלץ לשיער? קראתי שתרד וסויה טוב לשיער ומשתמש בהם. בבדיקות דם הויטמין B12 לא היה במצב הכי גבוה (צמחוני) ולכן לפעמים נוטל B12 בטבליות. אני לא במצב שצריך השתלת שיער אך כן מתגעגע לשיער שאבד. יש לי דילול באיזור הברקד ומפרצים בשיער ופעם לא היו מפרצים היה שם שיער ואני ממש מתגעגע אליו!!! מה עושים??? גם מה עושים כדי שלא יהיה דילול מאחורה בברקדט. אני משתמש בשמפו לנשירה של אבלון אורגניקס.

לקריאה נוספת והעמקה

אני חייב לשתף שאני כועס על עצמי על ה3 ימים שקרו כמה פעמים שבהם הזנחתי את התרופות (וגם היה הזנחה כללית נוספת) כי עכשיו שאני מביט במראה ורואה את המפרצים זה עטשה לי כל כך רע נפשית ברמה שלא בא לי להצטלם וגם כל פעם שאני מביט במראה אני נגעל מעצמי ושונא את עצמי יותר וגם ככה גם בלי המפרצים הדימוי גוף שלי לא היה ממש גבוה ועכשיו אני גם מאבד מהיופי. אני גם כועס על עצמי שלא אכלתי תקופה סילקה (שיבולת שועל) שכם טובה להאטת נשירה. כן, עשיתי גוגל וכן לא ידעתי שהמצב מחמיר עד כמעט אין דרך חזור כי זה פעם ראשונה בחיי שאני מתמודד עם איבוד שיער ואני לא ידעתי שבגלל 3 ימים בלי תרופות זה מצב אין חזור. אני גם אוהב קפאין והבנתי שזה מגביר את ההורמון שהפרופרסיה נלחמת בגוף וחבל שלא לקחתי תרופות. ראיתי שבאיזור שהמפרצים גברו עדיין יש זקיקי שיער והשאלה אם ניתן לחזק אותם ברמה שיעלמו המפרצים או שמן הסתם אלו זקיקי שיער ששרדו ואין לא ברמה של העלמת המפרצים כי באיזור השיער מניח שיש עוד יותר זקיקי שיער. הספר החליט לקצץ את הזקיקי שיער השורדים והתוצאה מפרצים ברמה גבוהה ושנאה עצמית עזה לגוף. אני לא יודע אם מותר לעשות השתלת שיער במפרצים כי אם יום אחד ימשיך הדלול אז הוא אולי ימשיך יותר קדימה ואז יהיה איזור שיער מלא ובאמצע נשירה ומראה לא טבעי? זה מן דרך כמעט אין חזור שבלי תרופות ישר המצב מחמיר וזה מלחיץ נורא.. אני שונא להביט במראה.. אני בחור יפה ומרגיש שאני מתכער ושונא את עצמי יותר..

המפרצים לא גוברים ב-3 ימים . פרופציה עוצר את ההתקרחות . מינוקסי פחות. שום תזונה או תוסף לא יכולים להוסיף.

למקרים כאלה קיים טיפול PRP שעוצר את ההתקרחות לחלוטין ומשפר את דלילות השיער. תהליך ההתקרחות לא יכול לקרות אם הפסקת 3 ימים פרופציה , זה תהליך שקורה על פני חודשים ולא ימים

אני שייך לקופת חולים כללית. האם יש טיפול Prp מומלץ שלהם או שתמליץ על מרפאה פרטית טובה יותר? מה העלות של כל טיפול הזה, כמה טיפולים צריך, מה זה Prp בקצרה ואיזה מקום מומלץ בירושלים שעושה prp תוכל להמליץ לי? אם יש לי מחלת עבר אפליפסיה ושימוש בכדורים פסיכאטריים זה עדיין מותר לעבור טיפול כזה.. אין קשר בין השניים נכון? תודה.

PRP הוא טיפול שלא קיים בסל ולכן לא ממומן ע"י קופות חולים. עלות נעה בין 2000 ל-4000 ש"ח. באיזור ירושלים אני לא מכיר אבל באיזור מהרכז של שפע של מרפאות שעושות PRP . לגבי אפיפלסיה וכדורים פסיכיאטרים וטיפול PRP צריך לדון עם הרופא שיבצע את הטיפול.

PRP בקצרה - הזרקת טסיות המופקות מדם המטופל לאיזורי שיער דליל. הטסיות מופקות מדגימת דם על ידי הפרדה מכאנית ומוזרקות בדרך כלל על ידי מחט לעור הקרקפת. לטסיות יש תכונות מיוחדות והן מסוגלות להפריש גורמי גדילה שונים שעושים פעולות רבות שעוזרות לעיבוי השיער הקיים ועצירת תהליכי התקרחות

27/10/2018 | 01:12 | מאת: גל

שלום, לפני שנה התחלתי טיפול ברואקוטן במינון נמוך (20 מג 3 פעמים בשבוע) בתוספת של ספירונולקטון וגלולות באופן יומיומי. לאחר חצי שנה הפסקתי עם הרואקוטן והספירו אך המשכתי עם הגלולות. חצי שנה לאחר ההפסקה השיער שלי התחיל לנשור באופן מוגבר מתמיד (כמו כן, גם האקנה חזר, אם זה קשור). בעקבות חזרת האקנה, חזרתי ליטול רואקוטן וספירו באותו המינון, האם זה ישפר/יחמיר את נשירת השיער שלי? בנוסף, התחלתי ליטול רוטס של אלטמן (כבר 3 שבועות) אך איני רואה שינוי. האם יש כדור מומלץ אחר שיכול לעזור או להמשיך והמתין עם הרוטס? בנוסף, מאז ומתמיד יש לי סבוריאה ברקפת (לא חמורה ואני משתמשת בשמפואים מיועדים) אך בעקבות ההפסקה עם הרואקוטן היא התגברה מעט, האם יש קשר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
27/10/2018 | 01:21 | מאת: גל

שכחתי להוסיף, אני בת 24

רואקוטן ברוב המקרים לא מגביר נשירה. אקנה חזר עקב הפסקת רואקוטן. ספירונולקטון דווקא נוגד את איבוד השיער ויכול לעזור. רואקוטן עוזר להפחית סבוראה כי הוא מפחית את הפרשת בלוטות החלב שזה אחד הגורמים המרכזיים לסבוראה , אם חידשת רואקוטן סבוראה תשתפר. מקבוצת ויטמינים כדאי לנסות HSN למשך 3 חודשים , לבדוק רמות מחסני בזרל -זה נקרא פריטין , אם הערך תקין אך נמוך לגשת לרופא משפחה לקבלת תוספי ברזל

26/10/2018 | 04:11 | מאת: אוריה חן

שלום רב ד"ר מאיר באבאיב, קודם כל אומר שחברותי עשו אצלך טיפול PRP שמאוד עזר להם לעצור את הנשירה , שמעתי על קליניקת estepalace כמומלצת מאוד להשתלת שיער, משתילת השיער נגיאן אקבס פלסטיקאית ודרמטולוגית חברה באיגוד הבין לאומי ISHRS, בפייסבוק ובגוגל ישנם הרבה ביקורות חיוביות והם זכו בשנים 2016-2017 כטובים ביותר בטורקיה להשתלות שיער על ידי מגזין היופי המוביל אשר מדד את קולות הבוחרים שצפו בתוצאות הקליניקות ובחרו באסתה פאלס פעמיים כטובה ביותר. אשמח לשמוע את דעתך על הקליניקה ובכלל על טורקיה כאופציה להשתלה מוצלחת, אשמח גם לשתף קישור של האתר שלהם. https://estepalace.co.il/

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . לא סוד שבטורקיה ניתן לבצע השתלת שיער במחיר הרבה יותר זול מאשר בישראל. יחד עם זאת צריך להיזהר, חלק מהקליניקות בטורקיה מופעלות עם פיקוח רפואי מינימלי , כשרוב העבודה נעשית ע"י טכנאים. ישראלים שהגיעו אלי לטיפול PRP אחרי השתלות של נגיאן אקבס היו מרוצים ובבדיקה קוו השיער וכיוון השיער המושתל נראה טבעי ברמה שרק איש מקצוע יכול להבחין שהמטופל עבר השתלה. אני התרשמתי שמדובר בבעלי מקצוע טובים מאוד.

25/10/2018 | 19:25 | מאת: דניאל

היי היתי אצל רוםא עור והוא נתם לי ויטמנים לנשירת שיער אני יודעת שלוקח לזה זמן להשפיע אבל מתי בערך הנשירה אמורב להספיק

לקריאה נוספת והעמקה
26/10/2018 | 15:55 | מאת: אוריה חן

הייתי ממליצה לך לעשות טיפול PRP אצל ד"ר מאיר באבאיב, לחברות שלי זה ממש עזר וגם לבעלים שלהם שהלכו בעקבותיהם. הנשירה הפסיקה והשיער התחזק. גם ויטאמינים חשובים אך זה לא יעזור כמו טיפול PRP ומנסיון

ויטמינים לא בהכרח יעצרו את נשירת השיער. מכל הויטמינים הכי מומלץ לנסות HSN , לצפות לשיפור תוך 3 חודשים . כמובן ש-PRP הוא טיפול הרבה יותר יעיל מכל ויטמין שהוא

22/10/2018 | 22:41 | מאת: גוני

שלום דוקטור יש לי שאלה לפני מספר שנים עברתי 2 טיפולי PRP באחת הקליניקות בארץ. אך במקום להזריק לי את הדם בזריקות או הזריק לי את זה באקדח לחץ אוויר. בנוסף הוא עשה לי הפרש של 3 חודשים בין זריקה ראשונה לשניה . לצערי לא ראיתי תוצאות בכלל. האם יכול להיות שהטיפול כפי שציינתי היה לקוי? כי אף פעם לא ראיתי שעושים prp באקדח לחץ אוויר (כמו במזותרפיה)

לקריאה נוספת והעמקה

יש קליניקות בארץ שמזריקים את ה-PRP עם אקדח שפועל על ידי לחץ אויר. החסרון בשיטה זו שההזרקה שטחית מדי וחלק מנוזל ה-PRP הולך לאיבוד ונוזל על עור הקרקפת במקום להיות מוזרק לתוכו. היתרון בשיטה - הדקירות המרובות שהן חלק משיטת הזרקה כזו בפני עצמן מזרזות את תהליך צמיחת השיער ומוסיפות לטיפול ה-PRP. אם שיטת האקדח לא הביאה לתוצאות צריך לנסות טיפול בהזרקה עם מחט (השיטה נפוצה והמסורתית יותר) , שם אין איבוד של נוזל ה-PRP ועומק ההזרקה גדול יותר.

19/10/2018 | 12:10 | מאת: נתנאל

שלום רציתי לשאול למה רק בשנה האחרונה החל הדיבור על טיפול prp אם הוא כבר היה קיים הרבה שנים קודם? למה נזכרו רק עכשיו לפרסם זאת בפופלאריות ? ואגב ד״ר.. אתה מפרסם את המוצר בלי טקט (מבינים שזה שיווקי נטו) מהסיבה שאדם שואל אותך על תופעות לוואי של פרופסיה ואתה ממליץ ואומר לו שטיפול prp עוזר דווקא לחיי המין חח אתה יכול להסביר לי מה הקשר?

לקריאה נוספת והעמקה
19/10/2018 | 12:11 | מאת: נתנאל

מפרסם את הטיפול****

טיפול PRP קיים למצבים אחרים ברפואה שנים רבות. לפני כ-8 שנים גילו שהוא יעיל בטיפול בשיער ומאז ועד היום קרה תהליך איטי של עליה בפופולריות טיפול ה-PRP . את העליה בפופולריות ניתן לדמות לכדור שלג - תחילה קצת ולאחר מכן תופס תאוצה. לא מדובר בענין שיווקי אלא באמת בטיפול היחיד והטוב ביותר שקיים כרגע. לא ניתן להשוותו בשום צורה לכדורים למיניהם ולשום טיפול אחר המוצע כיום ברפואה. לגבי שיפור בחיי המין המנגנון המדויק עדיין אינו ברור , אך כנראה מדובר באחד מפקטורי הגדילה המופרש מהטסיות המפועלות במהלך טיפול ה-PRP שמגביר זרימת דם לא רק בקרקפת אלא בכל הגוף.

14/10/2018 | 07:03 | מאת: אבי

אהלן ד״ר יש לי שיער ארוך, וקבוצת שיער נתפסה ונתלשה במהירות,קצת כאב אבל עבר השאלה אם השיער חוזר לצמוח? וכמה זמן זה לוקח? תודה(:

השיער אמור לצמוח מחדש , תוך מספר חודשים

06/10/2018 | 18:39 | מאת: בן 28

היי נטלתי במשך 8 ימים כדורי פרופסיה, והחלטתי להפסיק מפני שנסיתי לאונן אחרי שבוע הזקפה לא הייתה 100% והזרע יצא מיימי. הפחד שלי שלמרות שאפסיק התופעות יישארו לי כי קראתי שלהרבה זה לא עבר. רציתי לשאול מה הסיבה ההגיונית שהתופעות לא עוברות לחלק מהמשתמשים למרות שמפסיקים?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה שהמרכיב הפעיל -FINASTERIDE יכול לגרום לשינויים ארוכי טווח שמביאים לתופעות לוואי שתיארת. מחקרים שבוצעו לאחרונה פרסמו ממצאים אלה. מדובר באחוז נמוך מכלל המטופלים - כ-2%

זיהנו שלבתי בת ה14 יש נשירת שיער בגבה אחת ובריסים בצד אחד של הפנים. רופא העור נתן לה משחה רק לגבה. האם יש משהו שאפשר לעשות עם הריסים? האם היא תחזור לעצמה? האם לא צריך לעשות בדיקות ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה מדובר ב-ALOPECIA AREATA , אם אכן זו האבחנה , מרבית המקרים חולפים גם ללא טיפול

03/10/2018 | 08:16 | מאת: ליאור

שלום, אני משתמש במינוקסידיל 5% מעל שנה וחצי והנשירה לא מפסיקה. האם כדאי לעצור ולעבור ל-hair gain? יש סיכוי שזה יצליח במקום בו מינוקסידיל נכשל?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה שזה יעזור , בסך הכל מדובר באותו חומר פעיל

21/10/2018 | 14:21 | מאת: ליאור

אז מה בכל זאת יוכל לעזור?

נכון להיום להתקרחות הגנטית הכי יעיל טיפול PRP - פלזמה עשירה בטסיות

02/10/2018 | 11:34 | מאת: שחר

שלום דוקטור. הבנתי שהשתלה של 50-60 זקיקים לסנטימטר רבוע, נחשבת השתלה בצפיפות גבוהה. האם זה נכון? מה מספר זקיקי השיער שיש בסנטימטר מרובע אצל אדם ממוצע אשר אינו מקריח בכלל? זה נכון ש85 זה הממוצע?

לקריאה נוספת והעמקה

השתלה של 50-60 זקיקי שיער זו צפיפות שנותנת תוצאה אסתטית טובה. צפיפות השיער הטבעית היא בין 100 ל-120 שיערות לסמ"ר

שלום, האם ג'ל לעיצוב שיער מחליש את השערה ומגביר נשירה?

לג'ל אין השפעה על חוזק השיער או נשירה

30/09/2018 | 10:52 | מאת: שרון

בתי בת ה 12 נולדה עם קרחת בגודל מטבע של 10 ש״ח. על הקרחת מצויות מספר בודדת של שערות קצרות ודקות שאינן גדלות. האם ניתן לגרום לאזור להצמיח שיער ? (הרקמה אינה צלקתית) בתודה, שרון

לקריאה נוספת והעמקה

אם זה קיים מאז לידה קשה להצמיח שיער. אולי בעתיד יתאים לה פתרון של השתלת שיער באיזור הספציפי

29/09/2018 | 18:36 | מאת: נתנאל

היי אומרים שעם הגיל הטסטוסטרון יורד, אז מדוע נשירת השיער גוברת עם השנים? קצת לא מסתדר לי הרי לפי מה הבנתי הנשירה קורית מפני טסטוסטרון מוגבר אצל גברים שונים .

לקריאה נוספת והעמקה

לא רמת הטסטוסטרון קובעת אלא הרגישות אליו והנטיה להקרחה כתוצאה ממנו - זה מה שנקבע גנטית. עם השנים הזמן שבו איזורי השיער המקריחים מושפעים מטסטוסטרון מצטבר ועולה

29/09/2018 | 18:32 | מאת: שגב

היי דוקטור, במהלך החודש האחרון השתמשתי במינוקסידיל (קצף של רוגיין) לזקן. במהלך השבוע וחצי האחרון אחלו לי אדמומיות באוזניים בסנטר וטיפה באזור החזה. בנוסף קיימת הרגשה חמימה באזור הלחיים והצוואר. האם מדובר בתופעה ידועה? מהסתכלותי באינטרנט השימוש במינוקסדיל קצף לזקן ידוע ובטוח. מדובר באלרגיה? ואם כן האם קיים חומר אחר לשימוש לזקן?

לקריאה נוספת והעמקה

ידועה תופעה של רגישות לחומר , היא תופיע במקומות בהם שמת את התרופה

שלום, האם יש בעיה לעשות טיפול PRP למי שמקבל אביליפיי 25 ופרוזק 20? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הנסיון הקיים עד כה אין בעיה לקבל טיפול PRP במצב זה

27/09/2018 | 21:53 | מאת: שרית

שלום, אני בת 38 ומאז ומתמיד סבלתי משיער דליל מאוד ולמרות שאני אנמית כבר שנים רבות אני סבורה שהדלילות נובעת מגנטיקה (גם לאבי ולאחותי שיער דליל מאוד). לאחרונה הנושא מפריע לי יותר מבעבר, ה"שבילים" נעשים רחבים יותר ותחת תאורה קדמת השיער נראית דלילה לחלוטין כמעט קרחת. אין לי נשירה יוצאת דופן. כמה שאלות בהקשר הזה: 1. אני נוטלת שני כדורים שהומלצו לי ע"י הומאופט: Priorin ו-Revalid. האם אתה מכיר אותם? הם ידועים ביעילותם? 2. האם יש טיפול אחר שהיית ממליץ לי על מנת להצמיח שיער מחדש בקדמת הראש ובמפרצים? 3. האם השתלת שיער אפשרית / רצויה במקרה כזה? תודה מראש. שרית.

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא מכיר 2. ממליץ טיפול פלזמה עשירת טסיות PRP , זהו טיפול הרבה יותר טבעי מכדורים הומאופתיים כי הוא מיוצר מתאי הדם שלך. 3. השתלת שיער אפשרית אך כרוכה בתופעות לוואי. לפני השתלה מומלץ לנסות PRP.

27/09/2018 | 16:47 | מאת: הרגיין

אהלן, רכשתי את הרגיין ועמדתי להתחיל להשתמש בו על מנת להפסיק התקרחות תורשתית שיש לי, אבל אז התברר לי שאם מפסיקים את הטיפול, תופעת הנשירה עתידה לחזור ואולי להחמיר. במקרה כזה עדיף לי כבר לא להשתמש בתרופה כדי לא להיות תלוי בה. הדילמה שלי היא האם העובדה הזו נכונה או נובעת מאינטרס של חברת התרופות? אשמח לדעת מומחה בנושא. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בהפסקת הרגיין הנשירה לא תחמיר באופן תמידי . אחד ממנגנוני הפעולה של התרופה: הכנסת השיער לשלב צמיחה , כאשר מפסיקים אותה , הרבה מהשיערות שהוכנסו לשלב צמיחה חוזרות לשלב מנוחה ונושרות ואז יש נשירה מוגברת. נשירה זו לא גורמת לאיבוד השיער כי השיער שנשר חוזר וצומח בהדרגה. העובדה ידועה ומוכרת לכל הרופאים וגם לחברות המייצרות.

02/10/2018 | 20:05 | מאת: דור

כלומר, הנשירה המוגברת שחלה בתום הטיפול בקצץ הריגיין היא תגובה לסיום הטיפול, ובסופו של דבר, לאחר שהשיערות נושרות בבוף הטיפול הן גם חוזרות וצומחות מחדש?

כן

26/09/2018 | 13:57 | מאת: גלי

שלום, מדי פעם (לעיתים לא קרובות) נושרות לי שערות ממש קצרות 1-2 ס"מ. בקצה שלהן יש בועה לבנה כזו שקראתי שמצביעה שהשערה בשלב המנוחה.האם זה תקין ששער ינשור אחרי תקופה כה קצרה של צמיחה? לציין שאני בת 19 ללא כל נשירת שיער

לקריאה נוספת והעמקה

כן זו תופעה תקינה כל עוד צפיפות השיער שלך תקינה

שלום דוקטור. אני רוצה לעשות השתלת שיער ובנוסף אני צריך לעבור בקרוב ניתוח במפרק הלסת. אני ממספר כדי שיהיה נוח לענות. 1. האם יש בעיה לעשות השתלת שיער ומעט זמן אחרי ניתוח במפרק הלסת? 2. אם כן, כמה זמן צריך לחכות ואז זה בסדר? 3. ואם זה הפוך, קודם ניתוח במפרק וחודש אחריו השתלת שיער, זה בסדר? תודה רבה!

25/09/2018 | 13:36 | מאת: אוית

האם יש טיפול להצמחת שיער בעקבות הקרנות לראש ? (ההקרנות פגעו בזקיקים )