פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים. לאורך ההיסטוריה דנו בתופעה וייחסו לה חשיבות רבה הן מבחינה סוציאלית והן מבחינה תרבותית. עבור גברים ונשים, נשירת שיער או התקרחות הן בדרך כלל בעיות הנושאות עמן מטען רגשי רב, ולעיתים אף מלוות בירידה בביטחון העצמי ובתחושות של הזדקנות. מטרת הפורום, לתת מענה לאנשים הסובלים מנשירה או התקרחות, להציע פתרונות אפשריים, לדון בסיבות ובדרכי הטיפול, תוך כדי אזכור עובדות ומיתוסים הקשורים בתופעות הנ"ל.
13231 הודעות
12692 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

12/08/2017 | 13:54 | מאת: מאלק

שלום רופא... מה דעתך לגבי שימוש בשמפו ניזורל בזמן טיפול בפרופסיה?? האם יהיה תוצאות טובות יותר מאשר להשתמש בפרופסיה בלבד? למה בדיוק עוזר הניזורל ? והאם עוזר בצמיחת שיער? תודה מראש..

מאלק שלום, ניזורל אינו טיפול להצמחת שיער, הוא ניתן לטיפול בבעיות מסויימות בעור לפי עצת רופא עור.

12/08/2017 | 01:59 | מאת: שי

שלום חבר שלי עבר השתלת שיער לפני כחודש , והוא מתגרד בראש . האם זה שכיח או נורמלי ? מה צריך לעשות בשביל להפסיק את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שי שלום, גירוד הינו מצב שכיח לאחר השתלה, ניתן לשים אלוורה, יכול להרגיע

09/08/2017 | 09:59 | מאת: נטלי

שלום, הבן שלי בן 18.5 רואה כי על הכרית שלו יש כל הזמן שערות שנושרות לו וכנ"ל לפעמים בכיור שמרטיב את השיער. הוא פוחד שיש לו נשירה רצינית למרות שיש לו בלורית יפה בשיער ושיער בריא שגודל מהר. כל שבועיים שלושה צריך להסתפר. בעלי יש לו נטייה להתקרחות תורשתי במשפחה שלו. למרות שמבנה הראש שלהם שונה ונראה לי שבני קיבל את הגנטיקה ממני ולנו אין התקרחות בבית האם ייתכן שיש לו בעיה של נשירה, הוא נוטה גם הרבה לעשות פן בשיער ולשים קרמים לפעמים. איזה בדיקות אפשר לעשות ומה ניתן לטפל כדי לחזק תודה נטלי

לקריאה נוספת והעמקה

נטלי שלום, לעיתים, גם בגיל 18 יכול להתחיל תהליך התקרחות אבל נראה שלא זה המצב אם את מדווחת על שיער מלא - נשירה יכולה להיות גם טבעית ובאותה מידה שנושר שיער צומח גם מחדש, כל עוד לא נראית דלילות. אפשר תמיד להתייעץ עם רופא עור.

07/08/2017 | 20:34 | מאת: אלון

שלום רב. אני מטופל שלך, לפני חודשיים קיבלתי ממך מרשם לפרופסיה לשנה. הרוקח טען שזה רק ל3 חודשים וכעת הכדורים עומדים להיגמר. האם אפשר להגיע אליך בתיאום מראש לקבל מרשם בלבד? (ולא לשלם עלות של תור אצלך?) תודה רבה.

אלון שלום, בד"כ המירשמים תקפים לשלושה חודשים, אתה יכול לקבל מירשם עם כרטיס קופת חולים גם אצל רופא משפחה וגם אצלי מבלי לקבוע תור בשעות הקבלה.

07/08/2017 | 16:37 | מאת: אבי אטיאס

כמה זמן מובטח שהשיער שהושתל ישאר ולא יפגע כמו השיער המקורי? האם יכול להיות שההתקרחות תחזור בשנית?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, השיער המושתל הינו שיער לכל החיים היות ונלקח מהאיזור התורם שהינו בעל תכונה גנטית שעמיד בפני התקרחות. במקום שמשתילים השיער, כאמור, נשאר אבל תמיד יש אפשרות שההתקרחות תמשך לאיזורים נוספים ואז אפשר לעשות השתלה נוספת.

06/08/2017 | 22:34 | מאת: אנונימי

שלום דוקטור אני בן 19 עם התחלה במפרצים ונשירה ,מה אתה אומר על לקיחת פרופסיה בגיל הזה ,תופעות לוואי בחשק המיני וכל זה , ומה אתה חושב על טיפול ה prp מנסיונך, תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אנונימי שלום, בגיל 19 מאד ממליץ על לקיחת פרופסיה ובד"כ אין תופעות לוואי. טיפול PRP מנסיוני לפעמים עוזר ולפעמים לא ועל סמך בדיקה אני מחליט אם הטיפול יכול להועיל או תרופה מתאימה יותר למצב.

08/08/2017 | 20:13 | מאת: אנונימי

תודה רבה דוקטור, הסיכוים לתופעות לוואי הן נמוכות? כי העניין עם החשק המיני שמעורר רעש באינטרנט מרתיע מעט

תופעת הלוואי של ירידה בחשק המיני קורית לפחות מ-2% מהמקרים, לכן הסיכויים קלושים.

09/08/2017 | 17:27 | מאת: אנונימי

תודה רבה על המענה המהיר דוקטור, לפי הניסיון הקליני שלך עם מטופלים אין הרבה תלונות על תופעות בחשק המיני או אימפוטנציה או השפעה על הטוסטסטרון? ,תודה רבנ!

אין הרבה תלונות, הרבה עניין פסיכולוגי

04/08/2017 | 17:45 | מאת: לירון

שלום רב ד"ר הבנתי שיש מחקרים על מינוקסידיל גם של 96 חודשי שימוש , רציתי לדעת ממך האם יש מטופלים שאתה מכיר שהשתמשו רק במינוקסידיל למשך 10-15 שנה ועדיין שמר להם יפה על השיער ? במידה ולא אם אני משתמש וזה עוזר לי כבר מספר שנים יכול להיות שימשיך ככה כל הזמן כל עוד אני מתמיד? תודה

לירון שלום, מי שהמינוקסידיל אכן עוזר לו אין סיבה שלא יעזור גם הרבה שנים - כמובן יש לי פציינטים שלוקחים שנים רבות את התרופה ונהנים מתוצאות טובות.

06/08/2017 | 22:31 | מאת: לירון

תודה על המענה דוקטור האם יכול להיות לקוח שעבר השתלה במפרצים שתמליץ לו כי מינוקסידיל לבד עזר לו לפני כן .להמשיך רק עם מינוקסידיל או שתמיד יש המלצה אחרי השתלה לפרופסיה?

לירון שלום, לא בהכרח אני בכלל ממליץ על המשך לקיחת תרופה כלשהי אחרי השתלת שיער, הכל תלוי מה מצבו של המטופל על פי בדיקתי. אם יש צורך אמליץ על מינוקסי או על פרופסיה כאמור בהתאם למצב שאני רואה.

04/08/2017 | 00:33 | מאת: Elad

שלום ד"ר אני בן 32 ושוקל להתחיל טיפול בפרופסיה . לאחר סקירת הסיכונים נתקלתי במחקר שנערך על פרוקיור שמראה שנטילת הכדור (5mg ) ביום, מגדיל את הסיכון להתפתחות סרטן ערמונית אגרסיבי. רציתי לשאול האם הפיניסטריד הוא קרצינוגני ? במידה ואני נוטל את התרופה 18 שנים ומפסיק באזור גיל 50 (הגיל שבו עולה משמעותית הסיכון ללקות בסרטן הערמונית ) האם השימוש הממושך מגדיל את הסיכוי שלי לפתח סרטן ערמונית אגרסיבי,למרות שהופסק השימוש בתרופה , במידה וחלילה הייתי אמור לפתח סרטן ערמונית מתון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אלעד שלום, קודם כל צריך להבין שהפרוקיור 5 מ"ג נלקח לצורך מניעת סרטן למי שסובל מערמונית מוגדלת. בזמנו היה מחקר שאמר שמי שלוקח את הפרוקיור ובכל זאת חולה בסרטן המחלה אגרסיבית יותר - לאחר מכן היו 3 מאמרים שסתרו את המחקר הראשון. בנוסף, אנחנו מדברים על פרופסיה שמכילה 1 מ"ג כך שאין לה כל נגיעה לנושא.

03/08/2017 | 18:46 | מאת: נועם

רכשתי לפני שנה פרופסיה 98 כדורים ורק לפני חודשיים התחלתי להשתמש בה זה בסדר? או שהתוקף פג?

לקריאה נוספת והעמקה

נועם שלום, תוקף התרופות השונות בדרך כלל הינו למספר שנים.

01/08/2017 | 19:27 | מאת: פלורנס

שלום, כיצד ניתן להבחין בין אלופציה להתקרחות נשית- בקדמת הראש? האם שני המקרים מגיבים למינוקסידיל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פלורנס שלום, לרופאי עור יש את הידע להבדיל בין התקרחות על רקע גנטי או התקרחות על רקע מחלת עור מסויימת, אם זאת כוונתך בשאלה.

03/08/2017 | 15:17 | מאת: פלורנס

ברור. אבל אשמח ברשותך להרחיב יותר ולשתף מהם ההבדלים המרכזיים בין שתי הפתולוגיות.

פלורנס שלום, מבלי שבדקתי אותך אני לא יודע מהי האבחנה, יש סוגים שונים של אלופסיות.

שלום, אני משתמשת בשמפו קטוזול כל בוקר לפי מרשם של הרופא עור שלי, ויחד עם זה יש לי אי סדירות במחזור ככה שהגניקולוגית אמרה לי לקחת פרימולוט נור במשך חמש ימים יום ולילה. לקחתי ואכן אחרי שלושה ימים קיבלתי מחזור. אבל תוך כדי חיפוש מידע באינטרנט לגבי הפרימולוט נור, מצאתי איזה דעה שזה לא טוב לקחת אותו יחד עם קטוזול. האם זה נכון? ואם כבר לקחתי זה עלול להיות מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

נעה שלום, השמפו כלל אינו חודר למחזור הדם כך שאין כל קשר.

01/08/2017 | 10:13 | מאת: רפאל

שלום דוקטור. התחלתי לקחת פרופסיה לפני חודשיים, עד לפני שבוע, בכל העברת יד בשיער שלי אחרי מקלחת היו יוצאות 3-4 שערות בממוצע. הכי הרבה היו יוצאות 8 לפעמים וכמעט לא היה מצב שיש 0. לפתע בשבוע האחרון יש כל פעם 1-2 שערות בממוצע בכל העברת יד אחרי מקלחת. הכי הרבה נתפסות 3 ויש המון פעמים שלא נתפסות בכלל, מה שאז היה מאוד נדיר. האם זה אומר שהפרופסיה התחילה להשפיע? האם בדיקת כמות נשירת שיערות זאת אינדיקציה להאם ההתקרחות גברית הפסיקה או לא? והאם אפשר לצפות לתוצאות טובות בההמשך? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

רפאל שלום, כמובן שיש לשער שהפרופסיה התחילה לעזור ובעתיד אף עשויה להצמיח שיער חדש.

31/07/2017 | 13:30 | מאת: נועם

אתה ממליץ לגבר לקחת את התרופה שנקראת hair vitamins זה תרופה שיש אותה בחול ומלא בנות משתמשות בה אומר שזה ממש עוזר לשיער מה דעתך?

נועם שלום, אני מאמין בתרופות שעברו מחקר והוכחו כיעילות ומה שמתאים לנשים לא בהכרח מתאים לגברים.

כן נכון אבל השאלה עם יצא לך לשמוע על התרופה האם היא מתאימה לגברים האם היא עברה בדיקות מחקריות ידוע לך משהו על זה?

נועם שלום, כמובן שמעתי על ה"תרופה" הזאת, היא כמו כל שאר הויטמינים שכביכול עוזרים לשיער ולא עברה מחקרים. אני, כאמור, בתור רופא, ממליץ על תרופות שעברו מחקרים.

היי,היה לי שיער ארוך לפני הצבא וגם שם היו מפרצים אבל לא ממש ראו את זה כי היה לי שיער ארוך,כשהתגייסתי כן ראו את המפרצים שלי וכשאני מעביר את היד בשיער כדי לראות אם יש לי נשירת שיער אז לא יוצא כלום. מה שמדאיג אותי זה שיש לי על הכרית שיערות וכל פעם אני מוריד אותם לוודא שאכן נושר לי,וזה מה שקורה,רציתי לדעת אם זה מעיד על התקרחות או גנטיקה שככה זה כי השיער שלי בכלל לא דליל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כל זמן שאינך רואה דילול משמעותי בשיער אלא רק במפרצים סביר להניח שמדובר בתבנית מסויימת בקרקפת שלך שיתכן שעם הזמן או שישאר כך או שבכל זאת תתחיל התדלדלות. נשירת שיער היא טבעית כל עוד לא ניכר דילול.

29/07/2017 | 00:21 | מאת: יותם

שלום לפני 11 שנים התחלתי טיפול במינוקסידילת דבר שהיה מאוד אקפטיבי והצמיח שיער בצורה מרשימה איפה שהתדלדל. בשנים האחרונות אני מרגיש כאילו אין לזה השפעה. קראתי ממחקרים שכדי שמינוקסידיל יעבוד צריך להיות אנזים בשם sulfotransferase על מנת שהזקיקים יגיבו למינוקסידיל, תוך כדי יצירת חומר שנקרא מינוקסידיל סולפט. האם שמעת על כך ויש לך מושג איך ניתן להעלות את החומר בקרקפת כדי שיגיב עם המינוקסידיל? קישורים למחקרים פה: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2230218 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7946376/ http://immortalhair.forumandco.com/t9694-why-minoxidil-might-not-work-pheno-sulfotransferase

יותם שלום, המינוקסידיל יכול לעזור עד שלעיתים פגה השפעתו ויש לנסות משהו אחר. סביר להניח שזהו השלב בו עלייך להתייעץ עם רופא עור לגבי טיפול שונה.

שלום רב דוקטור, התועיל בטובך להמליץ על קולגה שלך מהתחום המתמחה לבעיות שיקומיות עקב החלקה בתכשיר ביתי, החלה אצלי נשירה מסיבית עקב: או 1. פגיעת מה בקרקפת עקב ההחלקה. ו/או 2. עקב ההחלקה, החלה והקדימה את זמנה הנשירה בכמה שנים טובות. פשוט שנים לאחר המפגע, השיער השתנה ממתולתל / מקורזל לחלק יותר, ניתן בבירור לראות זאת לאחר חפיפה וכדומה, ואיבד את מרקמו. אינני מעוניין במרשמים והשתלות בשלב זה, לכן פונה אילך במידה ומכיר קולגה לעבודה המתמחה בשיער וקרקפת, כמו כן בשיקום לאחר התערבויות כימיות. תודה על הרצון הטוב.

שלום לך, אני מנוע מלציין שמות רופאים בפורום - התייעץ עם כל רופא עור בקופת החולים אליה אתה שייך.

שלום דוקטור. נניח שבא אליך מקריח בדרגת התקרחות נורווד 5 בן 25. לפציינט אין מספיק שיער בעורף כדי לעשות השתלת שיער עם תוצאה שתספק אותו. אלא רק השתלה לא צפופה ועם מצח ענק בעקבות מחסור בזקיקים. הוא מבין את המצב לגמרי ומציע פיתרון שראיתי שהוצע כאן, להעביר את כל השיער שיש לו בעורף לחלק העליון מבלי להתחשב בכך שהעורף יהפוך לקירח לחלוטין מכיוון שאפשר לעשות הדמיית שיער בעורף ולהיות עם תספורת כזאת למשך כל המשך חייו- https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1a/25/dd/1a25dd5c2baac46f69b66548ba1041cd--military-haircuts-haircuts-for-men.jpg אפשר גם להאריך שיער למעלה והשיער יראה מלא לחלוטין כמו התספורת שבראד פיט עשה בסרט fury. נניח שזה ממש החלום של המטופל לעשות את הפעולה הזאת שמבחינה טכנית היא לגמרי אפשרית ויש ללא ספק מספיק זקיקים בעורף ובצידי הראש כדי לכסות את החלק העליון של הראש בצורה הכי טובה שאפשר אפילו אצל המקריחים בדרגה הכי גבוהה. (אפילו חוסכים חצי מהקודקוד שקרוב לעורף שאותו לא צריך לכסות כי עושים גם שם הדמיית שיער) רוב האנשים שיראו את זה לא יזהו לעולם שמדובר במשהו לא טבעי ואפילו לא יעלו על דעתם שמדובר ב׳קומבינה׳ כזאת וזה לדעתי יכול להיות אדיר. נניח גם שלמטופל יש קריירה מאוד חשובה שבנויה על המראה החיצוני שלו והוא ממש מוכן לעשות הכל כדי לקבל חזרה שיער ממש שופע למעלה אפילו אם זה אומר להעביר מהעורף ללמעלה 20 אלף זקיקים! בשיטת fue. (או לפחות 15,000) השתלה שיכולה לעלות גם 300 אלף שקלים ולקחת גם שנתיים+ עד שמסיימים אותה אבל תשתלם לו בשביל הקריירה, האם היית מסכים במצב כזה לעשות לו השתלה כזאת בהנחה שאתה יודע שהוא לעולם יקפיד לשמור על ההדמייה בצדדים ובעורף כמו שצריך.

לקריאה נוספת והעמקה

אדיר שלום, אני מאד זורם עם המטופלים שלי ובפגישת הייעוץ אנחנו מדברים על תיאום הציפיות של המטופל מול התנאים של גודל ההתקרחות, האיזור התורם, עובי השיער ומספר השיערות בכל שתל ושתל. אם אתה כמטופל מוכן, כפי שאתה מתאר, להשאר ללא שיער מאחור, ואני אכן יכול להוציא מספר מקסימלי של שתלים שיכולים לתאום את הציפיות שלך אז כמובן שאני מוכן להתאים את עצמי לרצונו של המטופל. יש לקחת בחשבון את מצב השיער התורם מבחינת עובי השיער (שככל שיתקרב ל-50 מקרון יתן תוצאה טובה יותר ) וכן את כמות השיער בכל שתל ושתל (בשתל אחד יכולה להיות שערה בודדת, 2 שערות, 3 שערות ואף 4).

24/07/2017 | 09:42 | מאת: גלעד

שלום דוקטור. אני לוקח פרופסיה חודש וחצי, לפני זה לקחתי פרופסיה גנרית שנה שלמה והנשירה החמירה ביותר. אני כיום במצב הרבה פחות טוב מלפני שנה וחודשיים. אני מאוד מאוד מתוסכל איך זה שפרופסיה לא עובדת עלי? מה לעזאזל הסיכוי שאם הגנרית לא עבדה אז המקורית כן תעבוד? אני בלחצים מטורפים מנושא ההתקרחות למה נגזר עלי גם להקריח בגיל כזה צעיר וגם להיות מהאחוז הכל כך קטן שפרופסיה לא עובדת עליו??? אקמול עובד על כולם למה שפרופסיה לא תעבוד?

לקריאה נוספת והעמקה

גלעד שלום, אין לי כמובן תשובה חד משמעית לשאלתך - ממליץ לך להתמיד לפחות שנה עם הפרופסיה המקורית ולבדוק תוצאות (צלם את עצמך כדי שיהיה מקור להשוואה).

23/07/2017 | 17:47 | מאת: שי

ברצוני לעבור השתלת שיער .ויש לי כמה שאלות . רציתי לשאול האם השיער שמושתל במרקמו שונה משיער קיים? בשלב ההגלדה ראיתי אצל חבר שעשה שזה מרגיש כמו תחושה קשה של דשא .האם זו התחושה שנשארת של השיער ? האם מותר להשתמש במינוקסי אחרי ההשתלה ? האם אפשר להשתמש בטופיק אחרי ? כנל גם לגבי רןץ hr. אשמח לתשובות (;

שי שלום, השיער המושתל משתלב היטב בשיער הקיים ונראה טבעי לחלוטין - השתלה טובה לא מזהים. בשבוע הראשון יש גלדים עם "קוצים" של השיער המושתל - הגלדים נופלים לאחר שבוע ולרוב גם השיער המושתל נופל תוך החודש הראשון והשיער החדש מתחיל לצמוח בהדרגה רק לאחר 3 חודשים בטבעיות רבה. אין מניעה להשתמש בטופיק מיידית לאחר ההשתלה ולגבי רוטס HR אין מניעה גם להשתמש אבל לא מאמין ביעילותו.

21/07/2017 | 22:54 | מאת: ירון

ד"ר גינזבורג שלום אני עתיד לעבור ניתוח של הרמת גבות, במידה והגבות מורמות לגובה של 1 ס"מ כלפיי מעלה, האם שינוי המיקום של הגבות כאמור יכול לגרום לנשירה או חוסר צמיחה של שיער הגבות(עקב החלשה של שורש השערה או התנתקות משורש השערה, או בעיה כלשהי אחרת שיכולה להיווצר)? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום, אין כל סיבה שניתוח להרמת גבות יפגע בשיער הגבות.

21/07/2017 | 11:20 | מאת: רונן

ד"ר שלום רב, אני בחור בן 32, מזה כשבוע וחצי משתמש בתמיסת מינוקסידיל קירקלנד פעמיים ביום בהתאם להוראות השימוש. ביומיים האחרונים הבחנתי במספר שיערות בהירות בגבות. האם ייתכן כי המינוקסי הוא הגורם לכך? ואם כן כיצד עליי לנהוג. תודה מראש, רונן.

רונן שלום, לא ידוע לי שהמינוקסי מבהיר את השיער

21/07/2017 | 10:30 | מאת: יצחק

Hr growth, גלולות מצמחים בלבד . טוענים שאין השפעה על כח הגברה האם נכונה הטענ

לקריאה נוספת והעמקה

יצחק שלום, מאמין שאין השפעה

19/07/2017 | 10:36 | מאת: טל

שלום, עקב טיפול תרופתי הקרקפת שלי הפכה ליבשה ומגרדת. האם ניתן להשתמש בקרם לחות לגוף - גם לקרקפת? האם יש קרם יעודי לכך חוץ מסבוקלם (שנספג מהר מידי)? תודה

טל שלום, כל קרם שיכול לעשות לך טוב מתאים ואפשרי.

18/07/2017 | 06:36 | מאת: רונן

שלום ד״ר. אני בן 34 , בריא. התחלתי לקחת פרופסיה לפני כחודש בהמלצת רופא עור. נכון לרגע זה התרופה החלה להשפיע כיוון שאני שם לב שהקרקפת כבר אינה שומנית. יש רק בעיה אחת והיא שהזקפה נעשתה מעט רכה יותר. (אין לי בדיוק קושי להגיע אליה אך היא נעשתה קצת פחות קשה ממה שאני רגיל). ידוע לי מחברים שהתרופה עובדת מצויין ואין להם תופעות , לכן אני חושב שגם אצלי יש סיכוי שהנושא פסיכולוגי. ברצוני להמשיך לפחות עוד חודשיים ולראות אם תופעת הלוואי מסתדרת מעצמה ואם לא אז אפסיק. השאלה שלי היא בהנחה ותופעת הלוואי הנ״ל אינה פסיכולוגית אלא אמיתית , אני אגרום לעצמי נזק אם אמשיך עם הטיפול עוד חודשיים (יש כל מיני שמועות ברשת שהתופעות אינן הפיכות)? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

רונן שלום, ברשת אפשר לכתוב הכל - כמובן שאם תחליט להפסיק התופעה תחלוף.

18/07/2017 | 02:18 | מאת: נועם

שלום. ביצעתי השתלת שיער בטורקיה שלשום . היום חזרתי לארץ אך בהרגשה קצת בעייתית . נאמר ל שמת הזקיקים ששמו חי היא בין 3000 ל3600 אך מאנשים אחרים שראיתי שעשו במקומות אחרים , שם , הבנתי את השוני בין 3000 למה שיש לי היום. אשמח לחוות דעתך המקצועית בעניין זה , טיב ההשתלה וכמות השתלים. השיער שלי כיום דליל אך ישנו שיער . אוכל לשלוח תמונות בפרטי. דבר נוסף , הרופא התמקד לי בעיקר באמצע בידיעה שרציתי את כל מרכז הראש ואת הפרונט . באמצע לא נגע כי אמר שהשיער חלק אך בריא. חשוב להבהיר שמאד מאוכזב ולא רגוע. אשמח לשמוע ממך פרטים אפילו בנייד. . דבר נוסף האם אפשר להמשיך להשתמש במינוקסי רוטס hr וטופיק?

נעם שלום, אחת הבעיות הנפוצות של אילו המבצעים השתלת שיער בתורכיה, היא מידת הציפייה הגבוהה כפי שהובטחה מפרסום שיווקי (אל מול אכזבה מתוצאות בפועל). בנוסף, חוסר המידע על הרופא המבצע את השתלת השיער ובעיקר המגבלה לשוב לביקורת שוטפת אצל אותו רופא - מובילים לסיטואציות ותחושות כפי שאתה מתאר. באופן כללי השתלה של 3000 שתלים הינה השתלה משמעותית מאד ובמידה ונעשית ע"י מומחים ובאופן מקצועי תוצאותיה אמורות להשביע רצון.

17/07/2017 | 12:35 | מאת: אלינור

שלום רציתי לשאול אם מותר להשתמש ברוטס כאשר משתמשים בגלולות באופן קבוע .וכאשר יש שבר ועצם עדיין לא התאחתה .תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אלינור שלום, אפשר אבל אין יעילות בטיפול ברוטס לנשירת שיער אם זאת מטרתך - ממליץ לך להתייעץ עם רופא עור לגבי טיפול מתאים.

16/07/2017 | 20:48 | מאת: קרן

נ.ב. האם צריך לעבור את כל הבדיקות והמעקב שרשומים בעלון

אין צורך לעבור את כל הבדיקות.

16/07/2017 | 20:43 | מאת: קרן

שלום אני בת 45 מטופלת כבר 8 חודשים במינוקסי 5% מכיוון שאני סובל. מדלילות בשיער בקדמת בקרקפת ובמפרצים ,אין הרבה שינוי מרגע הטיפול ועד היום כנראה שאצטרך לקחת כדור. שאלתי היא: האם מינוקסי 5 יכול לגרום לבעיות בבלוטת התריס (לאחר בדיקת דם שנעשתה היום התוצאה היא 6.67 גבוה בתחילת ינואר 2017 הייתי 2 ומשהו האם יש קשר בין השניים) משקלי כיום 63 ומנסה להוריד לפחות4 קילו וזה. לא יורד האם יש קשר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרן שלום, אין קשר בין מינוקסידיל לבין בעיה בבלוטת התריס או עליה במשקל.

14/07/2017 | 07:17 | מאת: מ

שלום, הוצע לי שימוש בשמפו למניעת נשירה. לאחר שימוש יש תחושה קרה בקרקפת (נטען שזו השפעת מנטול בשמפו). האם רכיבי השמפו הבאים- כימיקלים בעלי שמות מפחידים- מומלצים' ת מסייעים לנשירה ואינם מזיקים לעור הקרקפת (או מזיקים בכלל)? cocamindopropyl betain, sodium laureth sulfate, disodiu polyquaterium-10 edta citric acid , methylchloroisothiazolinonemcocamaphodiactetae, cocamid dea, dmdm hydanoin, r

מ שלום, תפקידו של השמפו לגרום להגיינת השיער ולכן אינו טיפול למניעת נשירה. הוא יכול להשפיע על שמנוניות וכד' אבל לא על נשירה

14/07/2017 | 02:29 | מאת: טל

היי תמיד בעונת הקיץ אני מרגיש שהשיער שלי יותר דליל וחלש מאשר בחורף שמרגיש אותו מלא וחזק.. האם יש השפעה של העונות על השיער שלנו? בנוסף האם מומלץ לסיים את המקלחת עם מים קרים בקרקפת ?

לקריאה נוספת והעמקה

טל שלום, בד"כ העונה בה השיער נושר יותר היא עונת הסתיו כמו השלכת בעצים וכן החורף. לעומת זאת באביב ובקיץ ניכרת צמיחת שיער מוגברת. סיום המקלחת עם מים קרים בקרקפת אינה משמעותית מבחינת השיער.

13/07/2017 | 09:42 | מאת: ליאור

שלום דוקטור. השתמשתי בפרופסיה גנרית במשך שנה ללא שום תוצאות ואפילו החמרה. כבר עברתי לפרופסיה המקורית לפני חודשיים. עכשיו אני מאוד מקווה שהסיבה שהנשירה המשיכה כי הבעיה בגנרית ולא בי. אז עשיתי השוואה בריח של הגנרית אל מול המקורית ופתאום שמתי לב שלמקורית יש ריח מסויים חזק יחסית ולגנרית אין שום ריח, עצמתי עיניים וקירבו לי את שני הכדורים לאף ובקלות יכולתי לדעת מה האמיתית ומה הגנרית. זה מוזר כי הן אמורות להיות זהות לחלוטין, נכון? יכול להיות שזאת הוכחה שהגנרית ששלחו לי לא באמת הכילה את החומר שיש במקורית? ולכן זה לא עבד עלי ועכשיו אני יכול לצפות לשינוי תוך כמה חודשים? תודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

ליאור שלום, אין לי מושג אם הריח הינו גורם כלשהו, מנסיון של מטופלים שלי אני יודע שהמקורית עובדת ביעילות רבה יותר.

11/07/2017 | 18:53 | מאת: רועי

שלום אני בן 26 ועברתי קטטה בה משכו לי בשיער באיזור הפוני. אני מאוד רכושני לשיער שלי רציתי לדעת מה הנזק שיכול להגרם?

רועי שלום, אני מניח שאם מדובר במשיכה חד פעמית לא ייגרם נזק.

שלום ד"ר בן 26, משתמש מזה כשנה במינוקסי (בהתחלה קצף, אחכ ספריי) בהתחלה הייתה נשירה, לאחר מכן חל עיבוי של השיער ואפילו צמיחה של שיער חדש. בחודשיים האחרונים הבחנתי בנשירה חוזרת. האם קורה שמינוקסי מפסיק לעבוד? הייתי אצל רופא עור והוא לא נתן יותר מדי תשובות, אבל אמר לעבור לפרופסיה. שוקל שלא להחליף תרופה בגלל כל ההתיחסות השלילית שיש בפורומים שלא מצד רופאים אלא מצד משתמשים שגורסים כי התרופה גורמת לנזק, גם אחרי הפסקת השימוש בה (נזק מיני, עקרות , תשישות, נזק מנטלי) . החשש הוא שאולי חברות התרופות מושכות בחוטים ומפרסמות מאמרים וממצאים מוטים. (דוגמאת אי שימוש בקנביס לרפואה) אשמח להתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

לירון שלום, גם אני ממליץ על מעבר לפרופסיה כאשר המינוקסי לא עוזר יותר, וזה קורה. הפרופסיה הינה התרופה היחידה שנחשבת ל"תרופה קוסמטית" שמטרתה לשמור על השיער ו להצמיח שיער חדש. התרופה מאושרת בכל משרדי הבריאות בעולם כולו ואין כל סיכוי שמישהו היה מאשר תרופה שעלולה לפגוע בפוריות וכד'. יש לי אלפי מטופלים מרוצים שהולידו ילדים ונשארו עם שיער. יש, מן הסתם, הרבה פסיכולוגיה סביב הנושא ואני כרופא, על כל פנים ממליץ, שכל אחד יחליט כראות עיניו.

10/07/2017 | 20:32 | מאת: אלינה

שלום! האם יש קשר לקרקפת שומנית מאוד לנשירת שיער? איך אפשר לטפל בשיער בשביל לשמור עליו במקרה כזה?

אלינה שלום, קרקפת שומנית אינה הסיבה לנשירת שיער. כדי לטפל בקרקפת שומנית יש להשתמש ב-3 סוגי שמפו שונים לקרקפת שומנית לסירוגין.

06/07/2017 | 15:47 | מאת: יובל

שלום, אני משתמש בפרואבניר כ- 10 חודשים. הנשירה הפסיקה די מהר ואפילו השיער התעבה בעיקר בחלק של הקודקוד. לפני כחודש חל שינוי, יש לי נשירת שיער שגורמת לי לדלילות, האם זה נורמלי? האם אני צריך לדאוג שמשהו לא עובד עם התרופה? מאוד מבולבל, אודה לתשובה, תודה רבה! יובל

לקריאה נוספת והעמקה

יובל שלום, יש לי פחות נסיון עדיין עם התחליף הגנרי של הפרופסיה, ממליץ לך לבקש בבית המרקחת את הפרופסיה המקורית ולהשתמש בה, מאמין שהתוצאות יהיו טובות מאד.

05/07/2017 | 19:06 | מאת: דן

שלום רב. בן 34 , בריא. משתמש מזה כשנתיים בכדורי ציפראמיל לחרדה. לאחרונה התחלתי להשתמש בפרופסיה בעקבות נשירת שיער. ברצוני לשאול האם בעקבות כך שאני נוטל את שתי התרופות הנ״ל , יש סיכוי שאני חשוף יותר לתופעות לוואי או לחלופין האם היעילות של התרופות תהיה פחותה? או שזה בטוח לשימוש ? אשמח לחוות דעתך המקצועית.

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום, אין כל מניעה להשתמש בשתי התרופות.

04/07/2017 | 00:13 | מאת: אושרי

שלום אני מורח מינוקסידיל וחווה שיפור במצב השיער. רציתי לשאול האם תוספת של טיפול שימור שיער על ידי הזרקת החומר מינוקסידיל לקרקפת שנטוראפיל מציעה על ידי 10 טיפולים יכולה לסייע יותר או שהטיפול הביתי שווה ערך?

אושרי שלום, טיפול משולב יכול להיות יעיל יותר.

04/07/2017 | 16:16 | מאת: אושרי

במידה ואני בוחר להתחיל את טיפול המזותרפיה לאחר שכבר מורח 8 חודשים מינוקסידיל, האם אני יחווה שוב את תופעות הלוואי של נשירה? או בגלל שאני כבר מטופל בזה אז לא. אני פשוט חווה תוצאות נהדרות וחושש להרוס אותם.

אושרי שלום, אם התוצאות כל כך טובות לא בטוח שיש צורך להוסיף אך בכל מקרה ניתן להניח שלא תחווה שוב תופעות לוואי.

03/07/2017 | 23:19 | מאת: נתנאל

שלום אני משתמש כמעט שנה במינוקסידיל במפרצים וחצי שנה בשאר הראש. התוצאות טובות. השיער מרגיש יותר חזק ונראה שצמחו שיערות במפרצים. אך השיערות הללו נשארות יחסית קצרות. האם יישאר קצרות או שזמן הצמיחה שלהם הוא איטי בגלל שהם חדשות יחסית?

נתנאל שלום, השיער צומח בד"כ 1 ס"מ לחודש, לא יכול להבטיח שזה יהיה המצב אבל סביר שיצמח עוד.

03/07/2017 | 14:25 | מאת: סשה

שלום, השתמשתי במינוקסי ב 5 השנים האחרונות, לפני מספר חודשים הפסקתי לשבועיים כי חשבתי שאני בהריון (שלא היה) ושבתי להשתמש. כחודשיים לאחר מכן החלה נשירה מתונה, לא נוראית. לפני כחודש וחצי הפסקתי להשתמש, הפעם בגלל הריון, אך נאלצתי להפסיק את ההריון לפני מספר ימים. (ולא מתכננת עוד אחד) אני מתארת לעצמי שה״מחיר״ על ההפסקה במינוקסי יגיע בקרוב בצורת נשירה רצינית, שאלתי היא- האם כדאי לנצל את ההזדמנות ו״להיגמל״ ממינוקסי, מה שרציתי לעשות מזה זמן, כי גם ככה תהיה נשירה? (בשנים האחרונות לא מרגישה שצומח שיער חדש... ) או שכדאי להמשיך? האם שימוש מעכשיו יעזור בכלל? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

סשה שלום, יש היום מיגוון טיפולים נוספים לנושא נשירת שיער ואם אינך מתכננת הריון ממליץ לך להתייעץ עם רופא עור לגבי אופציות טיפול נוספות או משולבות.

03/07/2017 | 08:27 | מאת: mati

שלום , אני לא יודע מה לעשות אני כבר אובד עצות לגמרי , רציתי לשאול אותך כמה שאלות לגבי הנשירת שיער . אני בן 19 , הנשירת שיער שלי התחילה מגיל 16 , אז הייתה לי נשירה חמורה , עשיתי בדיקות דם לקחתי ויטמינים והנשירה אכן נעצרה . בכל ה3 שנים האלה לא הייתה לי נשירה חמורה כמו אז , אבל היה משהו אני לא יודע אם נורמלי או לא אבל היה משהו , השיער שלי דרך אגב נשאר פחות או יותר אותו דבר . לאחרונה שוב התחילה לי נשירה חמורה ורציתי לשאול כמה שאלות , אשמח אם תענה לי על כולן . 1. אתה חושב שיש דבר כזה mature hairline ? http://www.hairlossdaily.com/mature-hairline/ יש על זה מלא מידע בגוגל , בגדול תקן אותי אם אני טועה זה פשוט אומר שיש עד גיל מסוים נשירה מסוימת ואז היא נעצרת ? 2. בבדיקות נשירת שיער ( בדיקת המשיכה באצבעות ובדיקת הכרית בבוקר ) בבדיקת המשיכה הבדיקה יוצאת טוב , הבעיה זה בבדיקת הכרית ,יש הרבה ימים שיוצא פחות מ8 ( למרות שגם 5 נראה לי הרבה) אבל לאחרונה מתחילה לנשור הרבה יותר מ8 שערות , בעיה נוספת שזה לא משהו סדיר , יום אחד יכול לנשור 13 שיערות יום אחרי יכול לנשור 5 שיערות וזה פחות או יותר הדפוס , מה אתה חושב על זה ? 3. המבנה שיער שלי הזוי , צד אחד שלי שיער יחסית עבה וחזק והצד הנגדי השיער נראה יחסית דק, ומה שיותר מוזר שגם אמצע הראש מתחלק לשתיים חצי עבה וחצי דק , זה הזוי ולא יודע מה לחשוב על זה , מה אתה אומר על זה ? 4.http://media.gettyimages.com/photos/dani-ceballos-of-spain-during-the-uefa-european-under21-championship-picture-id698975054 המבנה שלו דומה לי יחסית , מבחינת המיני מפרץ שיש לו יש גם לי , אם תשים לב במרכז השיער שהוא סירק לצד רואים מן רווח רווח שבילים קטנים כאלה , זה בדיוק מה שיש לי רק בצד הזה בצד הנגדי אין רווחים . מה אתה חושב על המבנה שיער שלו? יש לו נשירה ? 5. יש לציין שהיה לי מחסור חמור ביותר בויטמין d אבל אני חודש כבר לוקח את הויטמין , קשור לזה איכשהו ? תודה רבה על כל העזרה ועל הפורום , אני יותר מאשמח אם תענה לי על כל הסעיפים והשאלות זה השאלות הכי חשובות לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מתי שלום, בגדול, תשובה לכל השאלות שלך עדיף למצוא בפגישה אצל רופא עור שיבדוק ויראה בדיוק על מה מדובר, כי בלי לראות קשה לתת תשובה אמינה. באופן כללי, נשירה יכולה להתרחש גם עד סוף החיים, כלומר כל הזמן השיער יכול לנשור. נשירה משמעותית גורמת לדילול בשיער כך שאם יש לך נשירה של גם עד 100 שערות ביום אך לא נגרם עקב כך דילול, משמע שזה נורמלי. השחקן שמופיע בתמונה סובל ממפרצים מסויימים אך יתכן שזה גם מבנה השיער שלו. מחסור בויטמין D לא גורם לנשירה וכאמור ממליץ לך להבדק ע"י רופא עור.

03/07/2017 | 10:15 | מאת: mati

לא ממש הצלחתי לקבל תשובה על 2 ו3 לגבי הנשירה המוזרה של יום ככה ויום ככה ועל איך הצדדים שלי כביכול לא סימטרים 4. אתה חושב 'אולי המבנה שלי משתנה פשוט עם הזמן לכמו שיש לשחקן ? כי המבנה שלו לא נראה כאילו הוא נולד עם זה , זה נראה כמו מפרצים שנהיו עם הזמן מה גם שבתמונות שהוא קטן יותר יש לו שיער מלא יותר

אמרתי לך שתשובה יותר מדוייקת תוכל לקבל אם תשב מול רופא ויוכל לראות את המצב ובכלל לא לכל דבר יש סיבה ותשובה ברורה. יתכן שאתה מתחיל תהליך אבל תשובה עניינית יותר תוכל לקבל מהרופא שיבדוק אותך ולא מתיאור באינטרנט.

29/06/2017 | 14:40 | מאת: רוני

שלום דוקטור, השיער שלי שומני בלי הפסקה ובגלל זה אני גם מקריח !! הבלוטות חלב שלי מייצרות שומן יותר מדי יש איך לאזן את זה?אני כבר אובד עצות...אני משתמש כבר שלשה חודשים בפרופסיה ויש רק החמרה יכול להיות שהגוף שלי מגיב לא טוב לפרופסיה והוא גורם לגוף שלי לייצר יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, לפרופסיה אין קשר לשיער שומני ושיער שומני אינו הסיבה לנשירה. ממליץ לך להשתמש בשלושה סוגי שמפו שונים לשיער שמן לסירוגין ובמידת הצורך להתייעץ עם רופא עור.

שלום רב לפני כמה חודשים שמתי לב שהשיער שלי בצידי הראש נהיה דליל יותר באזור שמעל האוזניים ופחות בחלק העליון בשבוע האחרון שמתי לב שגם מעל המצח ובקודקוד יש הידלדלות שיער מעוניין לציין שלאף אחד במשפחה הקרובה אין קרחת השאלה היא מה הסיכוי שמדובר בגן שדילג דור וזה קרחת או שההסתברות יותר גבוהה שמדובר בנשירה כתוצאה ממחסור מסוים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ברק שלום, כ-98% מהגברים שסובלים מהתקרחות הסיבה היא גנטית הורמונלית וגנטיקה בהחלט יכולה לקפוץ דור ויותר. התייעץ עם רופא עור.

26/06/2017 | 01:51 | מאת: דבי

שלום רב, מה מידת ההצלחה של מעבדות לטיפול בשיער כגון hairclinic והאם אתה ממליץ ?

דבי שלום, אני לא מעוניין להגיב בנושאים אלה.

26/06/2017 | 00:52 | מאת: אלמוג

רציתי לדעת אם צילום סי טי הקרינה שלו גורמת לנשירת שיער עתידית או כבר בהווה או שלא? גם אם עושים מספר פעמים את הצילום הכוונה שלי... האם זה יכול לפגוע ולעשות נזק עתידי לשיער? {אודה על תשובה מנומקת} 2. רציתי לשאול לגבי צפיפות שיער בחלק העליון מקדימה ממש יש אפשרות לגרום לשיער לצמוח מה שנשר כבר? על ידי פרופסיה או תכשיר אחר {רק בחלק העליון כוונתי שהצפיפות הייתה לי פעם במידה גבוה וחלק מהשיערות נשרו כתוצאה מחומרים ששמתי ופן שעשיתי} רציתי לדעת אם יש דרך להצמיח שם שיער איכשהו בצפיפות גבוהה כמו פעם? 3איך אפשר להצמיח שיערות שנשרו בגלל סירוק חזק ומתיחת שיער אצל הספר? והאם כדאי לעשות בדיקה גנטית לזיהוי גן ההתקרחות?

לקריאה נוספת והעמקה

אלמוג שלום, הסי טי לא פוגע בשיער. התרופות כמו פרופסיה ומינוקסי לעיתים פחות משפיעות מקדימה והאופציה היא השתלת שיער. במידה ואתה כבר רואה נשירה והתדלדלות סביר להניח שהינך נושא את הגן כך שהבדיקה עשויה להיות מיותרת.

שלום, התחלתי לפני כשבוע להשתמש במינוקסידיל 5 נוזלי. לאחר כ4-5 ימים התחילו לי גירויים (גירודים) חזקים מאוד בקרקפת, ובנוסף כל עור הקרקפת שלי התייבש והיה נראה שהשיער מלא בקשקשים. בנתיים עצרתי את הטיפול עד שאדע איך לטפל בנושא יובש הקרקפת. דבר שני,נדמה לי שנגרמה לי נשירה מוגברת בשבוע זה. האם זה מוכר למישהו, ואיך ממליצים לטפל בתופעות לוואי אלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יוסף שלום, נשירה מוגברת בתחילת הטיפול במינוקסי היא אפשרית, אך לאחר מספר שבועות אמורה לחלוף. ממליץ לך להשתמש בהרגיין קצף אותו ניתן לקנות בכל הפארמים השונים והוא נוח יותר לשימוש מבחינת תופעות הלוואי.

23/06/2017 | 04:00 | מאת: רז

שלום רב. אני מטופל במינוקסי 5 אחוז מזה 10 חודשים. בחודשים האחרונים הנשירה פסקה לחלוטין. בנוסף, לאחרונה צמיחה מוגברת ומייד לאחריה, בשבועיים האחרונים, אני חווה שוב איבוד שיער בזמן שאני מורח את המינוקסי בערב... אני קצת מבולבל ולא כל כך מבין, האם זה נורמלי ותקין שוב לאבד שיער בתקופה כזאת של שימוש? בתקפה זאת של שימוש לא אמורים ליהנות מצמיחה מוגברת וללא נשירה כלל? אציין שעקב הצמיחה המוגברת והארכת השיער, וכן מנטייתו הטבעית של שיערי להתנפח, בצעתי החלקת קראטין במספרה, סה"כ 2 פעמים, וגם השתמשתי מעט ובזהירות במחליק קרמי. בינתיים הפסקתי עם פעולות ההחלקה האלה. ייתכן שאיבוד השיער הינו תוצאה של הפעולות האלה? כמוכן אני משתמש לאחרונה במרכך ללא מלחים של טופיק מדי יום, אולי זה הגורם?

לקריאה נוספת והעמקה

רז שלום, המינוקסי לעיתים עוזר ולעיתים פחות - החלקת שיער כלשהי יכולה גם היא להיות גורם מאיץ לנשירה. עלייך להתייעץ עם רופא עור לבדיקת טיפול שונה אולי.

21/06/2017 | 22:45 | מאת: חסוי

שלום, לאחרונה שמתי לב לתהליך נשירה שמתחיל אצלי. אני מחפש לעצור אותו ולשמר את המצב הקיים באמצעות שמפו. ואני מחפש שמפו טוב וטבעי(בלי מלחים או רכיבים פעילים). יש לי שיער שומני. האם יש שמפו שאתה ממליץ עליו? האם מוכר לך לטובה אחד מהשפויים הללו: strong hair של life שמפו ללא מלחים לשיער שומני של amika שמפו אובליפיחה של frulatte שמפו nature nut של dr rab שמפו קפאין alpecin תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

חסוי שלום, תפקידו של השמפו לגרום להגיינה של השיער ומכיל חומרים שיכולים להתאים לשיער שמן או יבש או רגיל - אך לשמפו אין כל השפעה על הפסקת הנשירה. לשם כך יש ללכת ולהתייעץ עם רופא עור.

בת 23 עם נשירה נוראיץ אין גניטיקה כזו והבדיקות טובות האם זהסה חולף?

מאי שלום, נשירה יכולה לחלוף ויכולה גם לא - עליך להתייעץ עם רופא עור.

20/06/2017 | 12:57 | מאת: שימור השיער

אז ידוע שלהחזיר לאחד שאיבד שיערות את השיערות זה אתגר שלרוב לא מצליח. אבל מה לגבי אחד ששם לב בזמן להתחלה של התקרחות ומיד מתחיל לטפל? האם הנשירה תיעצר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש טיפול שעוצר נשירה ולשם כך עליך ללכת ולהתייעץ עם רופא עור.

19/06/2017 | 18:03 | מאת: אני

האם למישו שיש נטייה לדכאון וחרדות ואובססיות כדאי לקחת פרופסיה כמו כן בגיל 18 עשיתי בדיקת זרע ויצאה ממש ממש לא תקין היום אני בן 30 הבנתי התופעות לוואי של פרופסיה כולם כולל המיניות והדכאון יכולות להיות בלתי הפיכות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תופעות הלוואי מפרופסיה אינן כוללות דכאון וחרדה וכן אינן גורמות לזרע לא תקין. תופעת הלוואי הידועה היא כי פחות מ-2% מדווחים על ירידה בחשק המיני - במידה וקורה מפסיקים וזה עובר.