פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים. לאורך ההיסטוריה דנו בתופעה וייחסו לה חשיבות רבה הן מבחינה סוציאלית והן מבחינה תרבותית. עבור גברים ונשים, נשירת שיער או התקרחות הן בדרך כלל בעיות הנושאות עמן מטען רגשי רב, ולעיתים אף מלוות בירידה בביטחון העצמי ובתחושות של הזדקנות. מטרת הפורום, לתת מענה לאנשים הסובלים מנשירה או התקרחות, להציע פתרונות אפשריים, לדון בסיבות ובדרכי הטיפול, תוך כדי אזכור עובדות ומיתוסים הקשורים בתופעות הנ"ל.
13223 הודעות
12686 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

אני שוחה בשנה האחרונה 2-3 פעמים בשבוע בבריכה. לאחרונה שמתי לב לדלילות שיער בחלק העליון אחורי של הראש. ממה שקראתי בכמה מקורות הכלור בבריכה יכול לגרום להתקרחות או לכל הפחות לזירוז תהליך ההתקרחות. האם זה נכון ? אם לא יש מחקרים שמוכיחים שלא ?

15/10/2019 | 11:41 | מאת: אליעד

האם ניתן לשקם שיער תורם דליל בעזרת תרופות או ויטמינים או משהו אחר?

11/10/2019 | 13:18 | מאת: לירון

לאחר לידה,סובלת מנשירה מטורפת. כמות גדולה של שיער לאחר מקלחת ובסירוק. כל בדיקות הדם תקינות. מה ניתן לעשות? תודה

שלום דוקטור. עברתי טיפול prp ראשון לפני מספר ימים. אני מטפל בראשי מספר שנים מינוקסידיל קצף. שאלתי האם אני יכול להמשיך להשתמש בו במקביל לטיפולים. האם זה יכול להועיל או להזיק?

היי אני בחורה בת 21 , מאז ומתמיד סבלתי משיער דליל אך בשנתיים האחרונות מתלווה לכך נשירה חריפה והחרפה במפרץ קטן שנוצר לי עם השנים. ניסיתי ברזל,אבץ,פרוביוטיקה,בי12 , כדורי ויטמנים של hsn וכו אבל שום דבר לא עזר !!כרגע מנסה כדורים של סקיני יו אך לא נראה שינוי לטובה בבדיקות דם לאורך השנים עלה בדרך כלל מחסור קל של ברזל אך לא משהו מעבר. ממה זה קורה ? זה הפיך? כיצד ניתן לטפל? עזרתכם ,

לקריאה נוספת והעמקה

מצורפת תמונה

שלום רב דלילות שיער ומפרצים יכולים להיגרם מסיבות רבות, כניראה שעדיין לא עלו על הסיבות האמיתיות אצלך על כן כדי להבין את הסיבות ולאבחן באופן מקיף. אני ממליצה לך להגיע למרפאתו ולהתאים טיפול אינבידואלי שמותאם לך וגם טיפול בקרקפת עצמה שעדיין לפי הבנתי לא טופלה. רק טיפול מקיף ואישי יכול לעזור במקסימום וכן ניתן לעזור כל עוד זה ההתחלה של דלילות ויש עדיין זקיקי שיער. נשמח לעזור.

שלום אני בן 35 וסובל שנים מנשירת שיער אבל לא מקריח, האם אני יכול לקחת כדור פרופסיה במינון נמוך נגיד חצי כדור בכמה ימים וזה יכול להשפיע לטובה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כדור פרופסור הוא כדור שצריך להתמיד בו ולא לשחק איתו, יום כן יום לא. אולם שמשתמשים בו לתקופה ארוכה הוא יכול לגרום לנזק גם בפוריות, חוסר חשק וכו. גם לאחר שימוש ממושך הוא כבר לא עושה שום דבר אלא שומר על המצב סטטי במקרה הטוב במקרה הרע לא עובד. על כן אני אישית איני ממתיחה כל כך מהר להתחיל איתו ולחשוב בכובד ראש על הטווח הרחוק והתופעות לוואי. בכל מיקרה ישנו טיפול מקיף שממש עוזר ומוצאם אישית ובא לשפר את המערכות לא לפגוע בהם. את מוזמן ליצור קשר עם המרפאה 5354*

11/09/2019 | 01:08 | מאת: ארנון

האם השתלת שיער סינטטי יכולה לתת מענה לדלילות בשיער שנגרמה עקב קרינה לראש? תהליך הקרינה הסתיים לפני כ7 שנים והשיער לא חזר לצמוח בצורה אחידה

שלום רב השתלת שיער סינטטי לא מתאימה לגברים רק לנשים דבר שני השתלת שיער סינטטי מבצעים בדרך כלל במקומות מועטים בקרקפת בהם ישנה דלילות מתקדמת, לא מתאים לראש מלא.

הי, אני עם אלופציה אריאטה מגיל 7 (כיום בת 43), לאורך השנים היו התקפי נשירה והתקרחות בדרגות שונות, בחלק מהפעמים השיער התמלא חזרה בעקבות צמיחה ספונטנית, ובחלק מהפעמים , כאשר הייתה החמרה משמעותית, נעזרתי גם בתמיסת דרמובט ומינוקסי שהביאו לצמיחה מחודשת. לפני כשנה החלה שוב הידלדלות מסיבית של השיער , חריפה הרבה יותר ממה שהיה לי עד היום, הפעם לא רק באזורים מסויימים כי אם בראש כולו. הפעם הטיפול במינוקסי ודרמובט לא הביא תוצאות כפי שהיו בפעמים קודמות והשיער נותר דליל ופלומתי כבר זמן רב. בהתייעצות עם רופא עור הומלץ לי קורס הזרקת סטירואידים לוריד 3 ימים רצופים, (מעולם לא ניסיתי משהו כזה), והרופא טוען כי תופעות הלוואי הן מינוריות ולא אמורות להדאיג אותי. אך אם אני מבינה נכון, למעשה מדובר בטיפול שמשבית את המערכת החיסונית, וזה נשמע לי מסוכן למדי. אשמח לדעתך... האם תופעות הלוואי לטיפול זה משמעותיות? והאם מניסיונך הטיפול הזה הוא טיפול מוצלח בעל תוצאות טובות למי שסובל כבר שנים מאלופציה אריאטה? תודה מראש:)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הזרקת סטרואידים זה טיפול מאוד חזק ואסור לבצע אוצו מעל מספר פעמים בודדות כמובן שיכול להיות תופעות לוואי. את יכולה לנסות את הטיפול הזה או לנסות טיפול יותר בטוח של הזרקת פפטידים ופלזמה לקרקפת וטיפול משולב גם למערכות הגוף אצלנו במרפאה. לשיקולך נשמח לעזור.

לפני שנתיים החלו מפרצים ודילול מאחורה. התחלתי פרופסיה ומינוקסי. מינוקסי הורדתי בהדרגה. הנשירה הפסיקה והשיער מאחור התמלא. לאחרונה החלו נסיגה חדשה בשיער המפרצים נהיו עמוקים יותר. בתקופה האחרונה הורדתי מהתפריט כמעט ולגמרי אוכל מהחי (אני לכיון טבעונות)וחושש אולי יש קשר? הכרית שלי גם לא כל כך נקיה אולי גם לזה יש קשר? מה עושים? התחלתי לחזור בהדרגה למינוקסי והפרופסיה שיום כן לקחתי יום לא אתחיל להקפיד יותר. לצערי החשק המיני שלי ירד אולי בגלל הפרופסיה. מה אפשר לעשות כדי לגרום לשיער במפרצים להתמלא או להפסיק הדרדרות ונשירה והאם צריך לעשות איזה שינוי תזונתי? איזה מאכלים טובים לשיער? יש לציין שבתקופה האחרונה התחלתי לאכול הרבה קרפ וקצת פסטות.. אולי לג'אנק פוד הזה יש קשר? סליחה שההודעה לא מנוסחת מסודר - אני עייף! מחכה לסיוע ותודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לירן אם אתה רוצה להפסיק את הידרדרות הנשירה אז עדיף לעבור טיפול מקיף שכמובן כולל אבחון לכל מערכות הגוף והתאמת תזונה ואורח חיים, בנוסף טיפול בקרקפת של הזרקות תת עוריות ו prf לקרקפת. טיפול משולב זה בעל התוצאות הגבוהות ביותר כיום. נשמח לעזור 5354*

02/09/2019 | 10:19 | מאת: לוסי

היי אשמח אם תוכלו להגיד לי ממה נובע דבר כזה. בחורה בת 29 , בריאה.. חרדתית אחרי תקופה של כמה חודשים מאוד לחוצים.. מדי פעם גרד בקרקפת ופצעים. מהרופא קיבלתי שמפו קטוזול וגם סטרואידים שאני מעדיפה לא לקחת.. לפני כן חפפתי כל יום ומאז ששמתי לב לזה התחלתי לחפוף אחת לשבוע. מה יכןלה להיות הסיבה? אציין שבדקתי ויטמינים ושהכל בסדר. האם זה אבוד והשיער הזה כבר לא יצמח וישאר כל כך דליל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש היום טיפול מקיף לשיער דליל על כן זה לא אבוד כל עוד ישנם זקיקים. את צעירה אני ממליצה לך להגיע לבדיקה וייעוץ לטיפול מקיף כולל סריקת מערכות מקיפה לגוף. בהצלחה 5354*

01/09/2019 | 18:00 | מאת: אלין

היי בערך שבועיים השיערות שלי נתלשות בקלות בקצוות , הבנתי שזה יכול להיות והגיוני עד 100 אבל בדרך כלל אין לי , למה זה פתאום ככה ? זה קצת מלחיץ יש משהו לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לנשירת שיער ישנן סיבות רבות: לחץ, מתח נפשי, חסרים תזונתיים, בעיות מטבוליות, אנמיה, הורמונים וכו... הכי טוב להגיע לייעוץ ובדיקה מעמיקה יותר כדי לטפל בנשירה.

29/08/2019 | 12:33 | מאת: אדם

יש איזה בעיה ליטול פרוספיה אחרי אכילת חלב או האם יש מאכלים מסוימים שלא כדאי ליטול את הכדור אחריהם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין איזשהו התוויה מיוחדת. עדיף בלי מוצרי חלב וקפה כשנוטלים תרופה. אולם שימוש רב בכדור יכול לגרום לתופעות לוואי שחשוב לשים לב לכך.

23/08/2019 | 10:56 | מאת: א.ל

שלום,אני בחור בן 27 בריא בד"כ ובמשך שלושת החודשים האחרונים חלה נשירה מוגברת פתאומית של שיער. הנשירה בעיקר מאזור הקרקפת אך גם מהריסים והגבות. יחד עם זאת הבחנתי גם במין קשקשים ואדמומיות בקרקפת. תחילה רופא עור המליץ על מינוקסידיל 5% שאני משתמש בו כחודש ללא שיפור. לאחר קריאה אני תוהה האם מדובר בסבוריאה, וקצת תמוה לי כיצד רופא העור לא הבחין בכך. האם הנזקים של הסבוריאה הם בלתי הפיכים? כלומר השיער שנשר לא יצמח בשנית? חייב לציין שהנשירה ממש מוגברת, ואני מאוד מודאג ומוטרד נפשית מהבעיה. אשמח מאוד להתייחסות, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שימוש במינוקסידיל לא מתאים לכולם ויכול לגרום לשומניות יתר גירודים וקשקשים ואף יכול להגביר סבוריאה, ועל כן אם ישנה סבוריאה עדיף להפסיק את השימוש במינוקסי. לבב וריטה יש טיפולים שיכולים לעזור וגם חיצונית כמו שמפו טיפולי וקרם טבעי במרשם רופא ורוקח.וגם שינוי אורח חיים תזונה ותוספים צמחיים שתותאם לך לפי סריקת מערכות הגוף וגם בדיקת דם. אשמח לעזור כדאי לתאם פגישה 5354*

22/08/2019 | 15:08 | מאת: אוהד

שלום , במידה ומתחיל לי התקרחות רק במפרצים האם עדיף להשתמש בשיטת FUi או DHI ? והאם אפשר המלצות על מס רופאים בטורקיה או חברות ? וגם על רופאים טובים בארץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב במידה ויש התקרחות במפרצים עדיף להשתיל בשיטת dhi כמובן. מכיוון שהעט שבו משתילים מאוד עוזר בדיוק ובכיוון ההשתלה והתוצאה הרבה יותר טובה. אתה מוזמן להגיע אלינו להשתלה בשיטה המתקדמת ביותר בעולם בסיוע רובוט שמשלבת את 2 השיטות fue + dhi שמבוצע ע״י צוות מקצועי ומיומן בארץ. Hair-solution.co.il מבית ענת אלקין

03/09/2019 | 22:34 | מאת: AEK

שלום לכולם עברתי השתלת שיער בהצלחה מלאה אצל ד"ר עלי אמרה קרדניז ורציתי לדעת מתי אפשר לחזור לפעילות בחדר כושר https://aekhairclinic.co.il/

היי, אני בת 29, יש לי תלתלים ועד לפני שנתיים הייתי עושה החלקות. יש לי נשירה מוגברת בסיס האוכל שלי הוא בריא ולאחרונה התחלתי להשתמש בשמפו משקם טבעי על בסיס אגוזים ובמסיכה משקמת טבעית של מורז לאחרונה ואני לוקחת כדורי roots של אלטמן. מצרפת תמונה של כמות השיער הנושר בכל חפיפה. אני חופפת מדי 3 ימים האם זה תקין?! האם זה סביר כמות כזו? מה עליי לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לאישה הכי טוב לחפוף בין פעמיים לשלוש בשבוע, אולם לא ניתן לראות את התמונה ששלחת לכן לא ניתן לדעת האם זה תקין או לא. בגדול עד 100 שיערות ביום זה סביר, אם את רואה שהנפח בשיער יורד והנשירה מוגברת מהרגיל כדאי לך להגיע לייעוץ על מנת למנוע דלילות והתקרחות.

18/08/2019 | 14:49 | מאת: נועה

שלום, אני בת 35. יש לי ככל הנראה נשירה גנטית שהתחילה לפני כשנה וחצי. עדין יש לי הרבה שיער אבל קו השיער מתחיל להדלדל. מאז אני מורחת מינוקסי קצף 5% (כבר מעל שנה אבל לא נראה שזה ממש מועיל). במהלך השנה הזו קו השיער המשיך להדלדל והנשירה היומית עמדה על כ120 שערות בממוצע. לפני שלושה שבועות הפסקתי ליטול גלולות ובשבועיים האחרונים (כמעט מיידית מרגע הפסקת הגלולות) הנשירה עלתה ל300 שיערות. המצב פשוט מחריד ומלחיץ, כל נגיעה מלווה בעשרות שערות שנתלשות, ארוכות וקצרות כאחד. האם יכולה להיות נשירה כה מאסיבית וכה מהירה מרגע הפסקת הגלולות? האם יש מה לעשות מבחינת טיפולים כרגע (אני מנסה להכנס להריון)? כמה זמן זה עלול להמשך? זה ממש משפיע עלי ואני די מיואשת.. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי איך שאת מתארת המצב נשמע לא הכי טוב, הייתי ממליצה על טיפול. אבל בגלל שאת מנסה להיכנס להריון כרגע ניתן רק ליטול דברים בסיסיים כמו ברזל, חומצה פולית, אומגה 3 וגם יוד( בהתייעצות עם רופא). ולא להתחיל בטיפול לקרקפת כרגע, תתחילי רק אחרי הלידה.

שלום אני משתמש במינוקסונדיל 5 כבר 3 חודש ועדיין יש נשירה שהולכת ומיתגברת מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כניראה שהמינוקסי לא עוזר לך ואף יכול לגרום לנשירת שיער מוגברת ועל כן צריך לבצע טיפול מקיף שכולל טיפול לשינוי אורח חיים - תזונה ואף נטילת פורמלות וויטמינים, במקרה הצורך גם לבצע טיפול בקרקפת במזותרפיה ופלאזמה תרפיה. לפי הניסיון שלנו זה יכול לעזור הרבה יותר.

15/08/2019 | 03:15 | מאת: דודו

הי דוקטור אני בן 16 ויש לי מפרצים יחסית גדולים השאלה שלי היא האם זה אומר שכשאני ייגדל אני אקריח או שיכול להיות שזה קשור לגנטיקה שלי האם יש טיפול כלשהו לנער בן 16 עם מפרצים ? תודה.

שלום רב קודם כל כדי לתת לך תשובה מקצועית צריך לראות ולבדוק במיקרוסקופ את מצב זקיקי השיער ואז לראות האם ניתן לטיפול ומה עדיף. על כן כדאי מאוד להגיע לבדיקה וייעוץ. 5354*

שלום , אני בן 21 והתחיל לי לפני שנתיים/שלוש בערך התקרחות רק מקדימה (מפרצים) והשיער שלי מאוד דליל והתחלתי לפני חמישה חודשים ליטול פרופסרסיה ואני לא רואה כל כך תוצאות האם עדיף ליטול תרופה אחרת ? ובנוגע לטיפול מה. עדיף לעשות השתלה או לטפל בשיער הדליל בעזרת שיקום (או שזה בא ביחד ) ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אם השיער דליל יש טיפול מקיף לשיער דליל ואם יש מפרצים גדולים אפשר לעשות השתלת שיער בסיוע רובוט בארץ. אפשר גם לשלב את שניהם.

11/08/2019 | 13:34 | מאת: דני

שלום דר, יש לי שיער אפרוארוך ובמהלך השנה האחרונה השיער היה מלא מאוד, פתאום הוא נהיה דליל מאוד אציין שאני חושב שזה בגלל שהייתי מסרק אותו חזק על שיער רטוב וזה היה תולש את השיער מהשורש והייתי מרגיש משיכה וכאב בקרקפת, במקרה כזה השיער יחזור לקדמותו נכון? אמנם אולי יקח קצת זמן אבל יחזור,בדומה לשעווה או פינצטה אשמח לתשובה,תודה(:

שלום רב בדרך כלל השיער חוזר לעצמו אלא אם כן עבר על השיער משהו מאוד טראומטי, אבל בכל זאת אם אתה רואה שהוא נשאר עדיין מאוד דליל אתה יכול להגיע אלינו לטיפול וננסה לעזור לך.

08/08/2019 | 20:30 | מאת: דוד

שלום לאחרונה יש לי נשירת שיער והרופא המליץ לי על מינוקסידיל, האם יש טיפול יותר אפקטיבי שיעצור את נשירת השיער ויצמיח מעט שיער בחזרה. נ.ב עדיף עם כמה שפחות תופעות לוואי כי אני חולה קוליטיס כיבית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש טיפול אפקטיבי הרבה יותר שהוא טיפול משולב, גם טיפול לאיזון הגוף וגם טיפול מותאם לקרקפת כל מעלה את האםקטיביות. דרך אגב ברגע שמפסיקים את השימוש במינוקסי המצב מחמיר ולכן עדיף לא להתחיל.

08/08/2019 | 20:26 | מאת: יוסי

שלום וברכה, מזה 3 חודשים אני משתמש במינוקסי 5 (מבית המרקחת בארץ) וזה מאוד עזר לי, עצר את הנשירה כמעט באופן מוחלט וגם הצמיח מעט שיער מקדימה. קניתי באינרנט מותג זול יותר שניקרא kirkland. כתוב על האריזה minoxidil topical solution usp, 5%. אלא שהפעם כתוב על גב האריזה שזה מיועד ועוזר רק לנשירה באיזור האחורי של הראש.(vertex) ולשאלה: האם מדובר באותו סוג של מינוקסידיל? והאם הוא עושה את אותה העבודה? האם זה אופטימלי שאשתמש בו או שעדיך שאחזור לקודם היקר יותר מהארץ מבחינת טיפול בנשירה שיער בחלק הקידמי של הראש? תודה רבה בכל מקרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כן מדובר על אותו החומר ומשפיע אותו דבר פשוט אחרי תקופה בשימוש במינוקסידיל החומר לא עוזר יותר... וכאשר מפסיקים יש החמרה בדלילות ובנשירת שיער. מומלץ להתאים טיפול מקיף ובריא יותר.

06/08/2019 | 01:46 | מאת: אמיר

מתי השיער המושתל מתחיל לנשור? אני 7 ימים אחרי השתלה ורואה שחלק מהשערות המושתלות נשרו. זה נורמלי כבר בשלב הזה?

שלום בשבוע הראשון לא אמורה להיות נשירה באזור המושתל, זה יכול לקרות אם הזקיק לא הושתל בצורה נכונה או ע״י משיכה או נגיעה בשיער. ברוב המקרים נושר אחרי חודש חודש וחצי ומתחיל לצמוח בין 3-4 חודשים ולפעמים אחרי 5-6 חודשים.

02/08/2019 | 07:56 | מאת: אייל

עברתי השתלת שיער בטורקיה לפני חודש.נקבע לי המשך טיפול לאחר 18 ימים מההשתלה של ויטמינים שן מין וקצף רוגין.לאחר מספר ימים של שימוש בקצף החלה אדמומיות חזקה בראש וגירודים בכל הגוף ובנוסף הפנים התנפחו כולל לחץ על העינים .הפסקתי את השימוש ברוגין ואני לוקח רק רק ויטמינים. האם הפסקת השימוש בקצף פוגעת בתהליך צמיחת השיער המושתל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. לאחר השתלת שיער לא צריך להשתמש בקצף רוגין. מספיק להשתמש בויטמינים שורשים סיניים במוצר גאנקו פלוס, ותמצית ומיצוי דקל ננסי שגם יכול לעזור. כחודשיים לאחר ההשתלה מומלץ לבצע טיפול פלאזמה תרפיה לקרקפת .prf ולהאיץ את תהליך הצמיחה וריפוי תאי עור הקרקפת.

01/08/2019 | 17:10 | מאת: יוסף

שלום רציתי לדעת ממה נובע נשירות בצד שמאל של הראש ממש חור אני מרגיש מצוין ואין לי שום דבר רע חוץ מי זה שזה בא לי לפני שבועים קצת ופתאום נופל לי בצורה עגולה אשמח עם תתן לי עצה והכוונה

שלום רב לא ניתן לתת הכוונה ללא בדיקת קרקפת ומצב זקיקי שיער. ניתן לקבוע תור אצלי לבדיקה וייעוץ בטלפון 5354*

27/07/2019 | 21:56 | מאת: רחלי

האם מותר להשתמש במינוקסי ובמקביל לשתות כדורי רוטסhr.? בנוסף רוצה לוודא: אני משפריצה 7 פעמים באיזור הקודקוד ועוד 7 פעמים בקדמת הראש.זה בסדר?

שלום רב ניתן להשתמש בשניהם במקביל אולם מינוקסי לא כל כך טוב בשימוש לנשים. וברגע שתחליטי להפסיק את השימוש בו ההתקרחות רק תתפשט, תגדל והנשיקה תיהיה מסיבית יותר. על כן מומלץ לא להתחיל בשימוש. עדיף להגיע לבדיקה וייעוץ לטיפול מקיף 5354*

26/07/2019 | 18:08 | מאת: Ee5003

שלום דוקטור, אני נוטה לחרדה ודיכאון ומינון של 1 מ״ג פרופסיה פשוט הורג אותי נפשית ועושה לי ממש רע , אבל עם חצי מילגרם אני מסתדר . השאלה האם חצי מילגרם יעיל בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1 מ״ג זה לטיפול בהתקרחות 0.5 מ״ג מיועד לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. מדובר בתרופה שאינה בריאה לטווח הרחוק וישנם תופעות לוואי בעיקר חוסר חשק מיני, אין אונות, בעיות שפיכה וכו. עדיף לבצע טיפול מקיף ומותאם שמסב הרבה יותר תוצאות ללא תופעות לוואי.

24/07/2019 | 01:39 | מאת: איתי

שלום, אני בן 22 ואני לוקח כדור של פרואבניר כתקופה של חצי שנה. אני חווה נשירת שיער כבר תקופה של שנה (אני כבר אחרי השתלה בחלק הקדמי של הראש) ואני נוטל את הכדור על מנת לשמור על חלק מהשיער שקיים עדיין. עד עכשיו אני לא מרגיש שיפור (הפסקתי עם מינוקסי לפני כחודשיים לאחר שימוש של שנה, מכיוון שהקרקפת שלי לא הגיבה טוב לטיפול) בנוסף לכך אני מרגיש שהנשירה מתגברת בזמן האחרון והשיער נראה לי יותר דליל. איך אדע אם התרופה עובדת? כמה זמן צריך לחכות עד לתוצאה? והאם יש קשר בין זה שאני לא לוקח פרופסיה אלא פרואבניר? אשמח לתשובות כי אני מאוד מתוסכל, אני כבר חודש לא חופף את השיער מרוב פחד מהנשירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כשמשתמשים בתרופה לוקח לפחות 3 חודשים עד שניתן לראות שינוי אז כניראה שעדיף לך לעשות טיפולי prp או prf שיכולים לעזור מאוד לאחר השתלת שיער. פוראבניר ופרופסיה זה אותו דבר, אותו חומר פעיל.

22/07/2019 | 12:50 | מאת: גל

שלום, לאחרונה אני מתעניין בהשתלת שיער סינטטי, קראתי כי לא הוכח אך יתכן שהדבר יכול לגרום ולסרטן ולפגוע בזקיקי שיער קיימים, האם זה הגיוני? האם מיקרופיגמנטציה גם יכול לפגוע בזקיקי שיער קיימים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב גל השתלת שיער סינטטי מתאימה יותר לנשים מאשר גברים. היא יכולה לפגוע בזקיקי שיער קיימים, ועל כן מבצעים אותה איפה שאין זקיקי שיער. ובאשר למיקרופיגמנטציה - כן טיפול זה יכול לפגוע בזקיקי שיער קיימים מכיוון שאנו מחדירים צבע לזקיקים במקום ויטמינים שמזינים את זקיק השערה.

17/07/2019 | 17:50 | מאת: יוד

מה דעתכם ?

לקריאה נוספת והעמקה
24/07/2019 | 16:45 | מאת: איתי

באופן אישי השתמשתי חודש ולא הסתדרתי כלכך... קראתי עליו בסך הכל תגובות די טובות, יש לי מכשיר ממש חדש, מוכן למכור אותו ברבע מחיר עקב חוסר שימוש. תעדכן אם מעוניין.

שלום רב המכשיר מגביר זרימת דם אולם קשה להאמין שיכול להצמיח שיער.

14/07/2019 | 20:52 | מאת: רוני

האם אפשר לעבור השתלת שיער כאשר הקרקפת שומנית ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב עדיף לא לעבור השתלת שיער כאשר הקרקפת שומנית מכיוון שיכול להיווצר זיהום וגם הזקיקים לא יקלטו טוב, צריך לבצע טיפולים לניקוי הקרקפת והכנתה להשתלה.

היי, לבני בן השלושה חודשים התחילו לצאת כתמים בהירים במצח וקצת בשכמות בהתייעצות און ליין עם רופא עור(יש לנו תור לרופא עור רק באוגוסט) הוא אמר שכנראה מדובר בפטרה או יובש ונתן לי מרשם לשמפו קטוזול וקרם לחות ...רציתי לדעת האם מותר לרחוץ תינוק עם שמפו הנל...אין מידע על זה בעלון אודה לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בקשר לשאלתך עדיף גם להגיע פיזית לרופא עור שיבדוק אם זה רק פטרייה או יובש.. בכל מקרה שמפו קטוזול הוא שמפו אנטי פטרייתי בקרקפת, סבוריאה דרמטיטיס, פסוריאזיס כתוצאה מזיהום פטרייתי. ניתן להשתמש בשמפו לתינוק אך במינון נמוך ופעם בשבוע

14/07/2019 | 20:50 | מאת: תודה על התשובה כתמים לבנים אצל תינוק בן 3 חודשים

הרופא המליץ להשתמש פעם ביום למשך שבוע זה בעייתי?

אני כבר לוקח במשך 4 חודשים את התרופה נגד נשירת שיער. ולאחר 2 חודשים ראיתי שיפור. מדהים. אבל פתאום לאחר חודשיים. הנשירה. חזרה ואפילו יותר חזק. האם זה דבר רגיל או שזה בעיה ?? ואני ממשיך ליטול כל יום כדור בלי לפספס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לפי התיאור שלך יכול להיות שהכדור לא מתאים לך והיום ניתן לקחת פורמולה שנקראת גנקו פלוס שהיא טבעית ובריאה יותר, ללא תופעות לוואי ולדעתי מאוד עוזרת.

05/07/2019 | 18:18 | מאת: משה

שאני מתקרב למראה אני רואה בפרצים שערות קטנות ודקות האם לדעתך אלה שערות שעוד אפשר להציל בשימוש של תכשיר כלשהו? אם יש משהו שאפילו טבעי או איזשהו שמפו אני מעדיף על מינוקסידיל כי שמעתי שכשמפסיקים להשתמש המצב הופך לגרוע יותר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כל עוד יש שיערות קטנות ודקות ניתן לטפל בהם. אולם שום תכשיר לא יעזור. ומינוקסידיל באמת לא פתרון צריך לעשות טיפולי פלזמה תרפיה ומזותרפיה ולהחדיר ווטימינים ומינרליים

27/07/2019 | 12:02 | מאת: נתנאל

ממש לא מובן שנותנים לך לנהל את הפורום בשביל לקחת אותו לכיוונים שלך לפי האינטרסים העסקיים שלך, בקיצור משחק מכור. למה את אומרת שמינקוסידיל לא עוזר? אני עליו כבר שנתיים ובזכותו צמח לי שיער . זה שיש לך מכון ואת מוכרת פורמולות לא אומר שהם יותר טובות ממינקוסידיל וההפך, מינקוסידיל הוכח כיעיל לנשירה, לפורמולות שלך יש מחקר כלשהו? רק טיפול PRP אני מסכים שהוא יכול לעזןר אבל מפה ולבטל מוצרים אחרים בשביל האינטרסים שלך זה פשוט בושה לפורום הזה

01/07/2019 | 16:58 | מאת: אבי

לפני כשלשה חודשים אובחנתי כחולה באלופציה אראטה זה התחיל במוקד אחד קטן כיום המוקד התרחב ונוספו עוד שלשה קטנים האם לחשוש להתקרחות מלאה והאם יש דרך לעצור את התרחבות הקרחות הקיימות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בקשר לשאלתך עדיף גם להגיע פיזית לרופא עור שיבדוק אם זה רק פטרייה או יובש.. בכל מקרה שמפו קטיזול הוא שמפו אנטי פטרייתי בקרקפת, סבוריאה דרמטיטיס, פסוריאזיס כתוצאה מזיהום פטרייתי. ניתן להשתמש בשמפו לתינוק אך במינון נמוך ופעם בשבוע

25/06/2019 | 12:38 | מאת: מירי

שלום רציתי לדעת האם יש טיפול לשיער דליל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש היום טיפול לשיער דליל והוא המומלץ ביותר כל עוד ישנם זקיקי שיער ניתן לשקם, לעבות ולחזק את השיער ואפילו לגרום לעידוד צמיחה, ועל כך השבילים פחות יראו להעין והשיער יראה מלא יותר. הטיפול נעשה ע"י טיפול חיצוני בהרקות תת עוריות במזותרפיה והזרקות PRF שמחזקות ומעבות את השיער הקיים. הטיפול חייב להיות מותאם עם טיפול מותאם אישית לגוף לפי בדיקת דם וסריקת מערכות הגוף בטכנולוגיה מתקדמת. הטיפול המשולב והמקיף מביא לתוצאות מקסימליות. באתרי ישנם מחקרים בנושא ומאות המלצות אמיתיות.

25/06/2019 | 10:39 | מאת: ניר

האם ככה זו גדילת השיער (כפי שנראה בתמונה) או שזה התחלה של מפרצים? ואם כן מה צריך בכדי לטפל בזה?

שלום רב איני רואה כאן תמונה אם תוכל לשלוח שוב.. בכל מיקרה אם ישנם מפרצים ניתן לבצע השתלת שיער בסיוע רובוט המתקדמת בעולם כאן אצלנו בישראל.

19/06/2019 | 09:29 | מאת: יניב

שלום סובל מהתקרחות ושמעתי שיש השתלת שיער בסיוע רובוט, אשמח לדעת פרטים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כיום ישנן השתלות שיער בסיוע רובוט וזוהי ההשתלה המתקדמת ביותר בעולם. הרובוט מסייע לאתר את הזקיקים הבריאים, הוא גם מכוון את הרופא וגם שואב את הזקיקים בשלמותם כך שפחות זקיקים יחתכו. הרובוט גם מבצע הדמיה של כל הקרקפת לפני הטיפול וממליץ כמה זקיקים בכל אזור כדאי להשתיל, מכוון באיזה זווית להשתיל ומקל מאוד על ביצוע ההשתלה שהתוצאה הסופית תהייה יותר טובה. אצלנו במרכז מבוצע הטיפול השתלת השיער בסיוע רובוט בחדר נקי מיוחד ואנו בלעדיים בארץ. לתיאום התקשר 5354*

שלום, האם לאדם שסובל מסבוריאה בפנים אסור לעשות טיפול PRP בקרקפת? האם זה יכול להעביר את המחלה לשם? בכלל ייתכן מב בו אחרי 2 טיפול PRP המצב רק יחריף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין קשר בין סבוריאה בפנים לביצוע טיפול PRP בקרקפת, טיפולי PRP יכולים לעזור לצמיחת שיער וטיפול בשיער קיים כטיפול משלים.

09/12/2018 | 11:58 | מאת: קובי

ד"ר שלום, אני חודש ו 7 ימים אחרי השתלת שיער, אני עדיין חש בגירודים באזור המושתל והתורם ונראה באזור המושתל שהשיער אחרי חפיפה מעין שכבה לבנה ודביקה, האם הדבר נורמאלי ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לחוש גירודים זה נורמלי אחרי השתלת שיער,אולם כדי להקל ולהוריד את השכבה הלבנה צריך להשתמש בשמפו נגד קשקשים כמו סבוקלם, סבוסל וכו.

30/11/2018 | 19:02 | מאת: שיש

היי, אני רוצה לשאול על תדירות הטיפול PRP. עברתי השתלת שיער באוגוסט 2018. בסוף ההליך קיבלתי טיפול PRP (5 מבחנות, איזור נתרם+ תורם). לאחר מכן, הרופא שלי אמר שאני צריך לבוא אליו שוב כדי להמשיך את הטיפול לאחר 3 חודשים, 6 חודשים ומשם והלאה כל שנה. 1. האם זה נראה הגיוני? 2. תדירות הטיפול PRP איננה "מדע מדויק", נכון? 3. באילו נקודות זמן אני צריך לעצור ולבדוק אם הטיפול יעיל? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תדירות זו הגיונית. ואכן אין מחקרים שקבעו מהי התדירות המומלצת. לאחרונה פורסם מחקר אחד בלבד שהראה שהתוצאות קצת יותר טובות כשעושים 3-4 פעמים לעומת פעמיים. לבדוק אם הטיפול יעיל אחרי חצי שנה מהטיפול הראשון

אני מטןפלת כשנה בטיפולי פוריות שמסגרתם לקחתי אקקלומין, גונאל אף ואוביטרל. אני לקראת טיפול IVF מתחילה להיות דלילות בחלק הקדמי של השיער. קבעתי תור למומחה שיער... אני רוצה להגיע אל הפגישה איתו הכי מוכנה שאפשר. איזה בדיקות דם / בדיקות נוספות כדי לי לבקש מרופא המשפחה?

לקריאה נוספת והעמקה

הכי חשוב רמת FERRITIN , רמת IRON ותפקודי בלוטת תריס . יעזור גם רמת B12

28/11/2018 | 05:16 | מאת: חיים מור

שלום ד"ר רציתי לדעת האם זריקת prp עוצר תנשירה של השיער ואם כן אשמח לדעת מה עלות של טיפול כזה

לקריאה נוספת והעמקה

PRP מונע את איבוד השיער. נשירה תקינה פיזיולוגית (50-100 שיערות ביום) יכולה להימשך. PRP עוצר נשירה לא תקינה אך זה לא קורה מיד אלא בהדרגה ולאחר סדרת טיפולים . עלות בארץ של טיפול אצל מומחה נעה בין 2500 ל-4000 לטיפול

25/11/2018 | 12:14 | מאת: אילן

ד״ר שלום, אני בן 18.7 ובקרוב אני מתגייס לצבא. כבר חצי שנה שאני לוקח פרופסיה בגלל התקרחות באזור המפרצים. הידיעה שאני אצטרך להסתפר קצוץ לצבא ככה שיראו את המפרצים מאוד מפריע לי. האם אפשר לקבל על זה פטור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פטור לשיער ארוך לפי המוגדר בצה"ל ניתן בדרך כלל כדי להסתיר צלקת מכוערת. מפרצים לא נכנסים להגדרה זו.

זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית למעלה יש זקיקי שיער הרגישים יותר להשפעת הורמון דיהידרוטסטוסטרון. האם זה תקין או לא - תלוי האם באותו איזור השיער דליל - זה סימן לתחילת התקרחות ואז זה לא תקין.

האם הפורום לא פעיל??

פעיל

אני בן 20. התחילה לי בשנה האחרונה דלילות שיער מסיבית די בהפתעה. זה נראה לי מוזר והרגשה שזה יכול להיות משהו רפואי כי אכן יש לי בעיות של קשקשת גירודים ופצעים בקרקפת.

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לענות על כך צריך לבדוק את עור הקרקפת ולאבחן מה הבעיה, זה גם יתן אפשרות לטפל בקשקשת ובגרד שיש לך. . באופן עקרוני דלילות נגרמת יותר משילוב של סיבות גנטיות וסביבתיות ופחות מבעיות דלקתיות בעור כמו קשקשת וגירודים.

23/11/2018 | 22:07 | מאת: ורד37

שלום רב, התחלתי להשתמש בהרגיין אך רק נקודתית בקדמת בראש (בנקודה די קטנה) ורציתי לשאול האם תופעת הלוואי של הנשירה המוגברת תתרחש על כל הראש (האם ההשפעה היא סיסטמית?)? כמה זמן זה נחשב סביר שתתרחש הנשירה?

לא , ההשפעה מקומית כי התרופה מקומית. אם שמת באיזור נקודתי אז לא אמורים להרגיש בנשירה כל כך

23/11/2018 | 16:30 | מאת: אשר

האם כדור הפרופסיה מוריד את כמות הזרע ואת איכון הזרעים ? או שאין קשר תודה רבה

פרופציה מורידה את כמות הזרע אך לא אצל כל מטופל אלא אצל חלק . יש מחקר שמראה שאחרי הפסקת פרופציה ספירות הזרע עולות ברמה משמעותית

21/11/2018 | 12:09 | מאת: אשר

היי הפסקתי לפני 7 חודשים לקחת פרופסורה והתחלתי לפני קצת פחות מחודש להשתמש ברוגין לשער שאני שם את הקצף ואני מעסה אני מוציא בידיים של שערות בין 8 ל 10 שערות האם זה תקין או שזה גורם לי לנזק לשער ? ? תודה רבה ?

זה לא גורם לנזק , נשירה של 50 שיערות ביום נחשבת לתקינה