פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים. לאורך ההיסטוריה דנו בתופעה וייחסו לה חשיבות רבה הן מבחינה סוציאלית והן מבחינה תרבותית. עבור גברים ונשים, נשירת שיער או התקרחות הן בדרך כלל בעיות הנושאות עמן מטען רגשי רב, ולעיתים אף מלוות בירידה בביטחון העצמי ובתחושות של הזדקנות. מטרת הפורום, לתת מענה לאנשים הסובלים מנשירה או התקרחות, להציע פתרונות אפשריים, לדון בסיבות ובדרכי הטיפול, תוך כדי אזכור עובדות ומיתוסים הקשורים בתופעות הנ"ל.
13231 הודעות
12692 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בנשירת שיער והשתלות שיער

28/09/2017 | 09:23 | מאת: קרן

לפני כמה ימים הלכתי ברחוב והתיז עלי מים עם סבון מרפסת של מישהו, שטפתי את השיער רק כעבור יומיים. האם הדבר עלול לגרום נשירה עקב חומרים כמו SLS בחומר הניקוי?

קרן שלום, סיכוי אפסי...

26/09/2017 | 00:08 | מאת: מירית

שלום ד"ר גינצבורג, הנני בת 44 סובלת מנשירה אכזרית (כנראה על רקע גנטי), שהחלה בשלוש שנים האחרונות, אחרי לידת תאומות. עד אז בורכתי בשיער מלא ושופע. שמתי לב שבתקופות שאני לוקחת תוספי תזונה לשיער (מגוונים) בעקביות, הנשירה פוחתת מאוד, והשיער נראה מלא ושופע יותר. הבעיה שכאשר אני מפסיקה, הנשירה חוזרת לסורה. במידה ותוספי תזונה עוזרים לי בענייני נשירה, האם יש מצב שהנשירה לא על רקע גנטי (אם כי שני הוריי לא סובלים משיער שופע)? אני שמה לב שאתה ממליץ למטופלותייך על לקיחת ויטמין B6. האם ניתן לקחת ויטמין זה לכל אחת? והאם הוא לא פוגע במאזן של שאר ויטמיני B?

לקריאה נוספת והעמקה

מירית שלום, שום תרופה אינה ניתנת באופן גורף, אלא סציפית לכל מטופל ומטופל בהתאם לבדיקה. עלייך להתייעץ עם רופא עור ולא לקחת על דעת עצמך תוספי מזון שלא פותרים את הבעיה ללא שילוב תרופתי במידת הצורך.

24/09/2017 | 08:18 | מאת: אלמוני

שלום ד"ר, האם התרופה קלונקס גורמת לנשירת שיער? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אלמוני שלום, כל התרופות נוגדות הדכאון והחרדה עלולות לגרום לנשירה מסויימת.

23/09/2017 | 21:29 | מאת: מאלק

שלום לך ..1.האם שימוש בפרופסיה עם מינוקסידיל מביא לתוצאות יותר טובות יותר מאשר בפרופסיה בלבד ? ואם כן למה ? 2 .האם יש תרופה שמרחיבה את הנקבוביות של הקרקפת כך שיהיה נוח לשיער לצמוח? 3. האם טיפול בצמחי מרפא טבעיים עוזר לשיער לצמוח? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מאלק שלום, שילוב של מינוקסידיל ופרופסיה יכול להגדיל את יעילות הטיפול, כל השאר אינו מוכח מדעית כעוזר לצמיחת השיער.

22/09/2017 | 09:21 | מאת: ניקי

שלום דוקטור שתי שאלות, הייתי בפגישת ייעוץ אצלך. לאחר בדיקה אמרת שאין לי נשירה כרגע. יש דילול שנוצר מנשירה בעבר. השיער היום גם דק וחלש. נתת לי ויטמין בי 6 לארבעה חודשים ושמפו טופיק. השאלה שלי האם ויטמין והשמפו רק מחזקים את השיער הקיים או שיכולים לעזור בשיקום זקיקי שיער פגועים ועקב כך צמיחה של שיער חדש? בנוסף שכחתי לשאול אותך על כאבים בקרקפת שאני חשה לפעמים. למה זה יכול להיות קשור?

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום, הויטמין B6 והטופיק רק מחזקים ועוזרים לשמור על הקיים. לא ראיתי משהו חריג שיכול להסביר את הכאבים בקרקפת ולכן לא בהכרח קשור.

20/09/2017 | 14:04 | מאת: דן

אני לוקח פרופסיה וזה עוזר לי. בשבוע האחרון יש לי הרבה שערות על הכרית(כעשרים שערות בערך)שאני קם. האם זה בגלל חילופי העונות והסתיו שמגיע? כי לפני זה לא היו הרבה שערות על הכרית. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום, הפרופסיה מונעת נשירה ב-80% מהמקרים ומתחילה להשפיע לאחר 3-6 חודשים - ממליץ לך להמשיך לפחות שנה כדי לבדוק יעילות ולעשות תמונת סטילס כדי שיהיה מקור להשוואה.

19/09/2017 | 19:44 | מאת: יוסף

שלום, אני השתמשתי במינוקסישיל במשך שנתיים והוא עשה עבושה טובה עד לפני כמה חודשים שהתחילה נשירה אנע משתמש בפרופסיה כבר 5 חודשים והמצב רק מחמיר! כשהתחלתי את הטיפול היה קשה לזהות אצלי דלילות בשיער ועכשיו הוא מאוד דליל ואי אפשר שלא לשים לזה לב ואם זה ימשיך ככה תוך חודשיים שלוש זה כבר יהיה אבוד לגמריי. זה קרה מאוד מהר כי הנשירה מאוד מאסיבית, אני רואה את זה בכמות השיערות שנופלות (300 שיערות היום אני משער) אפשר הסבר רפואי בבקשה? ומה עליי לעשות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יוסף שלןם, הפרופסיה עוצרת נשירה ב-80% מהמקרים תוך 3-6 חודשים, אך יש כמובן יוצאים מן הכלל. ממליץ לך לקחת את התרופה לפחות שנה כדי לבדוק יעילות ואני מקוה שעשית לך תמונת סטילס לפני תחילת הטיפול כדי שיהיה מקור להשוואה לאחר שנה.

18/09/2017 | 03:21 | מאת: יניב

שלום דר גינזבורג, יש לי רוגיין קצף שפג תוקפו לפני שנתיים, מה אתה אומר, האם עדיין ניתן להשתמש בו? הוא היה מאוחסן בארון תרופות כל הזמן, הוא קצת נוזלי אבל עדיין יוצא הקצף כשלוחצים. תודה.

יניב שלום, סביר להניח שעדיף לקנות חדש ועדכני.

17/09/2017 | 09:23 | מאת: דני

היי דוקטור, האם דרמה רולר עוזר לספיגה של הרוגיין טוב יותר בקרקפת? מכיוון שעושה חורים קטנים ובכך יש ספיגה טובה ויעילה יותר של החומר? דבר שני, מרגיש שהשיער שלי מתגלגל ונדבק על המסרק מחטים ונמתח ונתלש, בכח עדין כזה, האם שיער שנתלש נעשה דליל יותר? למשל כשזכור לי שאני עושה שעווה בחזה לוקח לשיער כמה חודשים לצמוח, אך לבסוף צומח..האם אותו דבר בשיער הראש? השיער יצמח כרגיל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום, אני לא סבור שהדרמה רולר עוזר לספיגה ולכן לא נראה לי שיש בו צורך ובודאי אם גורם לשיער להתלש. אם השיער נתלש מספר פעמים סביר להניח שיחלש ולא יצמח יותר.

16/09/2017 | 21:44 | מאת: נטע

האם שיער בשלב טלוגן יתלש בקלות רבה יותר מאשר שיער בשלב הצמיחה? שאלה נוספת, הבנתי שאורך השיער המקסימלי הוא גנטי. אם למשל יש לי שערות שמגיעות לאורך 40 ס"מ, האם זה אומר שכל שערה ושערה זה האורך שלה או לכל שערה יכול להיות אנגן משלה, נגיד אחת תגדל ל40 ס"מ והשנייה 20 ס"מ. אני שואלת כי לי בעקרון שיער מאוד ארוך אבל לעיתים שערות נושרות(אין לי נשירה חריגה במס' השערות) באורך של 10 ס"מ ולא גזרתי אותן. האם זה נורמלי.תודה נטע

לקריאה נוספת והעמקה

נטע שלום, זה נורמלי, אין סימטריה מוחלטת בצמיחת השיער.

15/09/2017 | 18:26 | מאת: מאיר

האם לשים את החימר לשיער לא על השורש כמובן רק שהשיער יבש או גם כשהוא לח זה בסדר? העיקר שלא יהיה רטוב הכוונה כדיי לשמור על השיער. תודה

מאיר שלום, אפשר לשים גם על שיער לח

מאיר שלום, ניתן לשים גם על שיער לח

12/09/2017 | 17:13 | מאת: עודד

שלום, תוך כמה זמן פרופסיה מתחילה לעצור את הנשירה ותוך כמה זמן היא עוצרת אותה לגמרי? למשל, אני כבר 3 חודשים על פרופסיה, השערות ממשיכות לנשור בדיוק באותה כמות כמו לפני השימוש, האם זה נורמלי או שזה סימן לחוסר יעילות אצלי? יש לציין שלפני זה השתמשתי שנה בפרופסיה גנרית ללא הצלחה. עברתי למקורית לפני 3 חודשים כבר כי לפני שאני מסיק מסקנות אני חייב לבדוק את הפרופסיה המקורית. אני חושש שפרופסיה פשוט לא עובדת עלי כלל, הרי גנרית חייבת להיות זהה למקור. מתי אם הנשירה לא נעצרת אני צריך להחליט סופית שפרופסיה לא עובדת עלי וכדאי לשקול טיפול אחר? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

עודד שלום, הפרופסיה מתחילה לעצור את נשירת השיער בין 3-6 חודשים וכדי לבדוק את מידת השפעתה יש לעשות צילום סטילס לפני תחילת הטיפול - מקוה שעשית, כדי לעשות השוואה לאחר שנה של טיפול. כלומר, בכדי לבדוק את יעילות הפרופסיה יש לקחת אותה לפחות שנה. ב-80% מהמקרים הפרופסיה עוצרת נשירה וב-60% מהמקרים אף מצמיחה שיער חדש.

12/09/2017 | 00:12 | מאת: דותן

אני לוקח כל יום פרופסיה לשיער. האם עדיין אני יכול לקבל אלופציה אראטה בשיער מסטרס? או שהפרופסיה מגנה על זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

דותן שלום, אין קשר בין פרופסיה ובין אלופסיה אראטה - הפרופסיה מטפלת רק בנושא נשירה על רקע גנטי.

שלום דוקטור. האם הדמיית שיער באיזור שיש בו עדיין שיער דליל יכולה לפגוע בשיער הדליל? האם אין לחשוש מפעולת ההדמייה שתזיק לשיער האמיתי הקיים? האם זה תלוי מי מבצע את ההדמייה או שזה לא משנה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

דוד שלום, עקרונית הדמייה אינה פוגעת בשיער הקיים וזו הסיבה שגם אינה מחזיקה לתמיד כמו קעקוע, אבל כמובן חשוב לבחור את המבצע הנכון.

שלום דוקטור. לקחתי פרופסיה במשך שנה בציפייה גדולה שהכל עובד כמו שצריך ושיהיה טוב. למרבה הצער ההתקרחות המשיכה גם במרכז הראש. אני מרגיש מרומה ונבגד. למה לעזאזל דווקא אני בין ה10 אחוזים שזה לא עובד עליהם? אני מצד שני מפחד להפסיק לקחת כי אולי תהיה התדרדרות עוד יותר גדולה? אולי בכל זאת הפרופסיה כן שומרת על אחוז מסויים מהשיער שלי ולכן כדאי להמשיך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אמיר שלום, לא יכל לענות לך מבלי שראיתי תמונות של לפני ואחרי (מקוה שצילמת את עצמך לפני תחילת הטיפול). בכל מקרה, תמיד אפשר לשקול השתלת שיער במידה ומתאים.

10/09/2017 | 17:21 | מאת: ליז

מניקה בת 4 חודשים. האם מותר להשתמש במינוקסי? באיזה מינון? האם מותרים טיפולי מזותרפיה? מה הסיכונים לתינוקת?

לקריאה נוספת והעמקה

ליז שלום, ניתן להשתמש במינוקסי 5% וכן במזוטרפיה בזמן הנקה ללא סיכונים לתינוק

10/09/2017 | 02:15 | מאת: נתן

שלום ד"ד רציתי לדעת, מניסיונך עם פציינטים, האם שימוש של פעם ביום בהרגיין קצף 5% (של חברת פריגו ספציפית ולא מותג אחר), מניב אותם תוצאות כמו שימוש של פעמיים ביום בתמיסת מינוקסי 5 (של חברת תרימה ספציפית ולא מותג אחר)? או שבכול זאת יש הבדל בתוצאות? מקווה שהצלחתי לנסח את השאלה בצורה שתהיה מובנת. תודה

נתן שלום, התוצאות הן אכן אותן תוצאות.

08/09/2017 | 12:25 | מאת: נועם

אני 3 חודשים משתמש בפרופסיה ואני צריך לקנות חדש כמובן שיש מרשם אבל בכל קופת חולים אומרים לי שאין פרופסיה יש את פינסטיד של טבע אני לא יודע מה לעשות לא יודע מה ההבדל בניהם כי התחלתי עם פרופסיה . מה ממליץ לי לעשות ? זה אותה תרופה? תעזור לי בבקשה .

לקריאה נוספת והעמקה

נועם שלום, כיוון שהנסיון שלי הוא רב ביותר עם הפרופסיה ופחות עם הפינסטיד אני ממליץ להתעקש ולבקש את הפרופסיה.

07/09/2017 | 12:27 | מאת: ניקי

דר אלכס שלום אני סובלת אלופציה אראטה ומטופשת בזריקות סטרואידים לנגעים בקרקפת. במקביל סובלת מנשירה כללית (אמרת לי שלא מחייב שיש קשר). האם יכולה להשתמש בהרגיין במקביל לטיפול בסטרואידים? תודה רבה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום, אין מניעה להשתמש בהרגיין במקביל לסטירואידים במטרה לשמור על השיער באיזורים שנושרים.

06/09/2017 | 15:35 | מאת: ניקי

3 שאלות 1 האם הרגיין 5 אחוז מותר לנשים? 2 יש לי נשירה בקו המצח. אפשר לראות שהיכו שנשר השיער צבע העור בהיר יותר. האם אני יכולה לשים הרגיין על האזור החשוך במצח שפעם היו בו שערות? (יש שם שערות בודדות קצרות שנותרו אחרי הנשירה) 3 מיד אחרי הוצאת הקצף למיכל החומר מתנוסס ונופל לנוזל. האם זה תקין או שעדיף להתיז ישר על הקרקפת? (אבל ככה אין כמות מדויקת) תודה רבה על התשובות

ניקי שלום, היכן שאין כבר זקיקי שיער הרוגיין לא יעזור ולכן לא בטוח שיש טעם להשתמש בו - התייעצי עם רופא עור. רגיין 5 מומלץ גם לנשים. יש ללחוץ מספר לחיצות ישירות על הקרקפת בהתאם להוראות היצרן.

06/09/2017 | 12:27 | מאת: אילנה

שלום האם טיפולי prp אפקטיביים נגד נשירת שיער והצמחת שיער מחודשת בנשים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה שלום, יש מטופלים שעוזר להם יותר ויש שפחות, אני לא בטוח שזה הטיפול הנכון ביותר ובבדיקה אני מחליט מה מתאים למי.

05/09/2017 | 13:17 | מאת: יותם

ד"ר אלכס היקר, התייעצתי איתך כאן בפורום לפני מספר שבועות בעניין הרגיין קצף 5%. אני משתמש במוצר כשבועיים-שלושה וייתכן ואני סובל מכאבי ראש קלים אך מציקים מאז. אני מעט מבולבל, ייתכן וזה פסיכוסומטי - קראתי את העלון בעיון כולל חלק תופעות הלוואי... ואכן שאלתי אותך כאן על כך. במידה וזה אכן כתוצאה מהקצף - מה אתה ממליץ לעשות? תודה רבה!!! יותם

לקריאה נוספת והעמקה

יותם שלום, אני לא חושב שכאבי הרשא הם כתוצאה מהמינוקסי שאפילו אינו חודר למחזור הדם - ההחלטה אם להמשיך או לא היא בידיך.

31/08/2017 | 20:37 | מאת: יוחאי

אני סובל מנשירה ושיער דליל בחלק הקדמי של הראש (בן 26). הספר שלי נוהג לומר לי שחשוב לי להיות כל הזמן עם שיער קצוץ מכיוון שכשאני מאריך שיער, השערות נהיות כבדות יותר והנשירה מוגברת. האם יש אמת בקשר בין אורך השיער לקצב הנשירה?

יוחאי שלום, אין כל קשר בין אורך השיער לנשירה, הנשירה היא עניין גנטי הורמונלי עם שיער ארוך או קצר.

30/08/2017 | 21:07 | מאת: ניקי

בהמשך לשאלתי הקודמת: כמה עולה טיפול מזותרפיה אצלך? האם פגישת ייעוץ לצורך מזותרפיה עולה כסף? מה צריך להביא לפגישת ייעוץ לגילוי סיבת הנשירה ואופן הטיפול? בדיקות דם?

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום, אני לא נוהג לתת מחירים באתר, התקשר לקליניקה 09-7603406 וקבל תשובות.

קראתי באתר שלך שאתה עושה מזותרפיה של הזרקת מינוקסידיל . יש לי כמה שאלות ואשמח מאד אם תשיב על כולם: 1. מה הערך המוסף של הזרקת מינוקסידיל לעומת מזותרפיה בה מזכירים חומרים שונים כמו ויטמינים פפטידים וכל מיני חומרים שאמורים להשלים את החברים (ככה ראיתי אצל רופאים אחרים ומתלהטץ לגבי היעילות של החומרים השונים) 2. מאחר ומדובר הזרקת מינוקסידיל האם ההשפעה לא מתפוגגת בסיום הטיפולים? 3. מהם סיכויי ההצלחה של הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום, המזותרפיה שאני עושה הינה באמצעות מכשיר שמחדיר את המינוקסידיל באמצעות לחץ אויר ולא ע"י הזרקות. המינוקסידיל הינו חומר מוכח שעוצר נשירה בעוד שכל הויטמינים אינם משפיעים על הנשירה. מכיוון שתהליך ההתקרחות הינו תהליך מתמשך, כמובן שאם מפסיקים לטפל הנשירה עלולה לחזור,לכן המטופלים שלי בד"כ ממשיכים לקבל את הטיפול אחת למספר חודשים כדי לשמור על התוצאה. יעילות הטיפול לנשים בסביבות 70% וגברים קצת פחות.

שלום ד"ר, הבנתי שאתה מתנגד לכל סוג של החלקה, אך רציתי לדעת מה ההסתברות לשיקום השיער לאחריה? השערה עצמה בריאה ולא יבשה, אך הנשירה שלאחר ההחלקה לא מפסיקה, והקרקפת מגרדת לפעמים. מהנסיון שלך עד היום, האם ישנו סיכוי סביר שהשפעת החומרים תחלוף עם הזמן והנשירה כתוצאה מההחלקה תפסיק? שאלה נוספת, התחלתי לקחת חסמי בטא במינון 60 מ"ג. הוא אמנם לא גבוה, אך מיד חשתי בהשפעה על הנשירה שהפכה למאסיבית וגורמת לי ללחץ נוראי שגם ודאי מגביר את הנשירה. מחיפוש אחר מידע בנושא הבנתי שנשירה כתוצאה מתרופות היא הפיכה. האם זה נכון? ואם כן, תוך כמה זמן לאחר הפסקת התרופה אוכל להרגיש בשינוי כלשהו? האם השיער שנשר יחזור לצמוח? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כפי שציינת אני מתנגד לכל החלקה שהיא ולעיתים הנזק יכול להיות בהחלט בלתי הפיך. חוסמי הבטא עלולים לגרום לנשירה קלה ואם תפסיק סביר להניח שגם הנשירה תפסק עם הזמן, לא יכול לנקוב בזמן מדוייק.

28/08/2017 | 14:57 | מאת: אדם

עשיתי השתלה לפני 20 יום ונתנו לטיפול אחרי שמפו מיוחד וקרם ולמשך 15 יום אחרי ההשתלה וכבר סיימנו את הטיפול ומאז אני לוקח טיטאנים Shen min אני לא יודע אם זה בסדר או לא מה מומלץ לעשות 🤔 תודה

אדם שלום, תפנה לרופא שביצע את ההשתלה ותתייעץ איתו.

27/08/2017 | 13:22 | מאת: רינה

שלום. אני בת 45 ובשנה האחרונה סובלת מנשירת שיער והידללות מאסיבית. כבר ממש רואים את האזורים שבהם השיער דליל מאוד. מטפלת במינוקסידיל 2.5% כחצי שנה, לוקחת כדורי אבץ, רוטס וכד' ולא עוזר כלום. פניתי למספר רופאי עור שלא עזרו בכלום. כולם אמרו שאין טיפול אחר לנשים. האם נכון? מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

רינה שלום, יש מיגוון טיפולים לעצירת הנשירה וויטמינים אינו אחד מהם. עלייך להתייעץ עם רופא עור שמטפל יותר בענייני שיער.

27/08/2017 | 01:45 | מאת: עודד

שלום ד"ר, במידה וטיפול של FOLLICA אכן, לפי הדיווחים, אמור בקרוב לצאת לשוק- האם זה סביר ששמרפאות בארץ גם יבצעו את הטיפול הנ"ל?

עודד שלום, סביר להניח שאם המחקר יתקדם יטפלו גם בארץ.

26/08/2017 | 22:09 | מאת: ערן

שלום, מאיזה אתר בחול אתם מזמינים מינוקסי קצף? לא סומך על אמזון ואי ביי. רוצה אתר שאפשר לסמוך עליו ושעושה משלוחים לישראל. אם קונים בארץ אז איפה ובאיזה מחיר. תודה

ערן שלום, יש בארץ את המוצר היירגיין קצף שנמכר בכל הפארמים בדיוק כמו מינוקסי קצף.

25/08/2017 | 20:53 | מאת: עדן

אם אני שם את הראש מתחת למנורה עם וואט גדול 100 200 ואפילו 300 וואט יכול לקרות משהו לשיער?

עדן שלום, לא אמור לקרות משהו לשיער אלא אם כן אתה ממש חושף א השורשים לחום גבוה מאד.

25/08/2017 | 00:02 | מאת: ניקי

בת 50 לפני כשנתיים החלה נשירת שיער מאסיבית כמה חודשים אחרי החלה אלופציה. מטופלת בזריקות סטרואידים למוקדים הנגועים. יש צמיחה אך גם מוקדים חדשים.עשיתי בדיקות מקיפות בהנחיית רופא העור שנמצאו תקינות למעט בלוטת התריס שהיתה בתת פעילות קלה. מטופלת מאז ביוטירקס ומזה כחצי שנה הבלוטה מאוזנת. רופא העור המליץ על מינוקסי אבל אין דלילות במקום מסויים אלא נשירה דיפוסית בכל הראש שלא מפסיקה.הרופא נתן לי תמיסה ומשחת דרמובט לטיפול של חודש לשימוש במוקדים ובכל הקרקפת על מנת לעצור את הנשירה הכללית.החלטתי לקחת ויטמינים ובנוסף שיקוי צמחים שמכיל סרפד רוזמרין ועוד צמחים מומלצים ועדיין הנשירה ממשיכה. שאלתי היא האם יש קשר בין האלופציה לנשירת השיער הכללית? האם השימוש בדרמובט נכון? ומה אתה עוד ממליץ לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ניקי שלום, הטיפול שאת מקבלת מקובל ואני לא נותן המלצות לטיפול מבלי לפגוש את המטופל/ת. לא בהכרח יש קשר בין האלופסיה אראטה לבין הנשירה וצריך לטפל בכל אחת מן הבעיות בנפרד.

24/08/2017 | 22:37 | מאת: דור

שלום דוקטור. קראתי במחקר על פרופסיה ביחס לאבודארט שפרופסיה אמנם עוזרת בלמנוע המשך התקרחות אבל במחקר שנעשה ראו שהיא נכשלה בעצירת תהליך מזעור של שערות קיימות. זאת אומרת הייתה עליה בספירת שיער דק יותר כעבור חצי שנה של שימוש, לעומת זאת אבודארט דווקא הראה יעילות רבה יותר. מה אתה אומר על זה? זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

דור שלום, לא מכיר את המחקר הזה ומן הסתם אני מאד מאד מעודכן בכל המחקרים בנושא הפרופסיה. אבןדרט לגברים עדיין לא מאושר לשימוש מהסיבה שלא פתרו עדיין תופעות לוואי שונות ולכן אני ממליץ על הפרופסיה.

24/08/2017 | 22:05 | מאת: יעקב

שלום דר, כפי שהינך יודע הקרחה נגרמת מרגישות להורמון dht אז אלה שלא מקריחים מאיזה סיבה זה?בגלל שהם לא רגישים להורמון הזה?או בגלל שפשוט הdht שלהם נמוך?ולמה פשוט לא חושבים על משהו שימנע את הרגישות להורמון הזה?ידוע לך אם מנסים לעבוד על דבר כזה?ולא תרופות כמו פרופסיה שלא עוזרות( כי בסופו של דבר קרחת תהיה למי שאמור להקריח)

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום, 98% מהגברים הסובלים מנשירה/התקרחות הסיבה היא גנטית הורמונלית ואכן תפקידה של הפרופסיה לחסום את הורמון ה-DHT וברוב המקרים עוזרת. תמיד מנסים לחפש פתרונות נוספים ומן הסתם מתישהו זה יקרה.

שלום רב. אני משתמשת בחינה שחורה לצביעת השיער הלבן יותר משנה וחצי.. ותקופה יותר מחודשיים אני סובלת מנשירה רצינית מעל 200 שערה ביום איזה בדיקות אני צריכה לעבור? ואם החינה השחורה גורמת לזיהום הקרקפת?

לקריאה נוספת והעמקה

זיינב שלום, החינה אינה הסיבה לנשירה - עלייך לפנות לרופא עור שיבדוק ויפנה לבדיקות במקרה הצורך ויתן טיפול בהתאם.

22/08/2017 | 18:59 | מאת: דני

היי דוקטור לדעתך החלקת שיער רק בקצוות הראש של חברת גלאט שוורצקוף לפי הוראות שימוש, יכול לגרום לנזק לשורש? אציין שוב שהחונר לא נוגע בקרקפת בכלל ויש לפחות מרחב של 4 ס"מ בין החומר לקרקפת אותו שאלה לגבי פן , לפעמים יכול להיתלש שערות כתוצאה ממתיחת יתר, אך שיער שנמתח חוזר לצמוח כרגיל או שנעשה דליל יותר? ומה לגבי סירוק השיער? לפעמים מרגיש שאני תולש אותו...האם אותו שיער שנתלש חוזר לצמוח? או שזה פוגע בשורש? תודה

דני שלום, אני תמיד אומר את דעתי שכל החלקה באשר היא אינה טובה לשיער, זוהי כאמור דעתי האישית. פן לא פוגע אם עושים אותו נכון כפי שציינת. שיער שנתלש פעם, פעמיים אולי חוזר לצמוח אבל אם נתלש פעם אחר פעם כל הזמן כמובן שיחלש ויפסיק לצמוח.

21/08/2017 | 00:12 | מאת: אנונימי

שלום, אני בן 16.7 ויש לי בעיה בצמיחה של הזקן בצד ימין הזקן בסדר הוא "מלא", אבל בצד לחי שמאל הזקן גודל לא טוב,יש מין חוסר שיער באמצע,אני אצרף עכשיו תמונה של לחי שמאל ולחי ימין ותראה את ההבדלים, האם זה יגדל בעתיד? או שיש לי בעיה שם

לקריאה נוספת והעמקה

אנונימי שלום, אתה צעיר ויש אפשרות שהשיער עדיין יצמח - אבל יש גברים שהשיער לא צומח ובגיל מאוחר יותר ניתן לשקול השתלת שיער בזקן.

20/08/2017 | 22:07 | מאת: ספיר

היי ד״ר כבר לא יודעת מה לעשות,כבר שנה בערך שכל פעם הנשירת שיער נפסקת לתקופה וחוזרת .. יש נשירה תקופה ,היא מפסיקה,השיער גדל(בקצב מהיר יחסית) הוא עוד לא מספיק להשתקם לגמרי ואז שוב נשירה.. ממה זה יכול להיגרם?לא חסרים ברזל ויטמינים וכו,לא משתמשת במחליקים או מוצרים שמזיקים לשיער להפך .. יש המלצות למוצר אמין כלשהו שיחזק את השיער?תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ספיר שלום, יש מיגוון טיפולים תרופתיים אבל מבלי לבדוק לא יכול להמליץ.

20/08/2017 | 12:25 | מאת: מישהו

שלום, אני מתקרח כבר מספר שנים(4) וכל שנה שעוברת מאבד יותר ויותר שיער. מצבי הוא כמו בתומנה הכי ימינת: https://unamericanaaroma.files.wordpress.com/2013/12/hamilton-man.jpg שקלתי לעשות השתלת שיער(טורקיה או קפריסין) אבל יש לי מספר שאלות: 1) עצם העובדה שאני מתקרח, אומרת בעצם שתהליך ההתקרחות ימשיך גם לאחר ההשתלה, לא?(נניח אפילו בזקיקים שעוד נשארו לפני ההשתלה) 2) האם לצבע השיער יש משמעות להשתלת השיער? יש צבע שיער שלא ניתן להשתיל?(ג'ינג'י נניח) תודה מראש.

מישהו שלום, במקום שעושים השתלה, השיער הינו לכל החיים, כמובן במקומות אחרים יש סיכוי שתמשך ההתקרחות וניתן לעשות השתלה נוספת (בכפוף למצב האיזור התורם וכו'). לצבע השיער אין משמעות,

שלום דוקטור גינזבורג. אם לקחתי פרופסיה במשך שנה וחצי ולא ראיתי שום תוצאות והנשירה המשיכה גם במרכז הראש, האם מעבר לשימוש באבודארט יכול להועיל? מה הסיבה של17 אחוזים מהאנשים שמשתמשים בפרופסיה ממשיכה נשירה? האם הסיבה היא שפשוט החומר פינאסטריד פשוט לא נקלט אצלם בגוף? זאת אומרת שהגוף ממשיך לייצר dht באין מפרע אצל האנשים האלה או שאין סיכוי כזה שהגוף ממשיך לייצר dht כרגיל והסיבה היא בכלל שפשוט הזקיקים שלהם יותר רגישים ומספיקה כמות קטנה של dht כדי לגרום להמשך נשירה? לפי ההיגיון שלי מעבר לאבודארט אמור ב2 המקרים למנוע נשירת שיער נוספת כי אם הסיבה הראשונה היא הנכונה אז אולי חומר אחר הגוף כן יקלוט ואם הסיבה השנייה היא הנכונה אז אבודארט גם ישפיע יותר כי הוא מוריד יותר dht? האם במקומי היית אופטימי שאבודארט כן יתן תוצאות בניגוד לפרופסיה שנכשלה אצלי? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, כמו כל תרופה אחרת בעולם, יש תרופות שעוזרות לאנשים מסויימים מאד ולאחרים לא וזה המצב גם עם הפרופסיה. אני לא ממליץ על נטילת אבודארט היות ואין עדיין אישור לשימוש בו לצורך הפסקת נשירה אצל גברים.

17/08/2017 | 22:19 | מאת: בועז

שלום דר', אני סובך מהתקרחות מאז גיל 20 ומשתמש בפרופסיה. האם מינוקסידיל יכול לסייע גם להתקרחות מתקדמת (אני היום בן 45)? מודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

בועז שלום, פרופסיה יעילה יותר.

16/08/2017 | 20:40 | מאת: נועם

האם אפשר ואף מומלץ לחזור להשתמש במינוקסי אחרי השתלת שיער ?

נועם שלום, אין כל צורך להשתמש במינוקסי על המקומות המושתלים אלא על המקומות בהם לא הושתל שיער במידה ויש דלילות מסויימת.

16/08/2017 | 17:16 | מאת: יותם

שלום דוקטור אני משתמש בקצף היירגיין 5% לשיער דליל. שאלתי - האם ניתן למרוח את הקצף גם על לחי אחת בה יש צמיחה דלילה מאוד עד אפסית של זיפים? האם זה יכול להיות יעיל? האם במקרה כזה צריך למרוח על 2 הלחיים כדי למנוע מצב של אי-סימטריה? הערה חשובה מאוד - אני סובל מאקנה ברמה קלה ומשתמש במשחת בנזק - האם יכול להיות אימפקט בעייתי במקרה זה. תודה רבה.

יותם שלום, אתה יכול לנסות להשתמש בהירגיין גם בלחי ללא אימפקט מהמשחה שאתה מורח, ועדיף בלחי אחת אם אתה אומר שרק בה אין שיער.

אני בת 43. מזה שנתיים וחצי סובלת מנשירת שיער. לפני כחודש רופא עור נתן טיפול של מינוקסי 2 ורוטס hr. מזה כשבועיים חווה. נשירה מאוד מוגברת. במקלחת נושרות כ 300 שיערות. האם להמשיך עם המינוקסי? האם המינוקסי גורם לנשירה? אני ממש בלחץ כי השיער בחלק הקידמי של הראש נעשה ממש דליל ורואים כבר שבילים. סובלת מעט מאנמניה. מעבר לכך לא נוטלת תוספי מזון נוספים.

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, המינוקסי עלול לגרום לנשירה מוגברת בשבועיים שלושה הראשונים, אך לאחר מכן עוצר בד"כ את הנשירה ושומר על הקיים. ממליץ לך להשתמש במינוקסי 5% ולא 2%.

עם אני משתמש במינוקסי 5 כבר 3 חודש והנשירה מתחזקת מיום ליום מה לעשות ?

אם זה נמשך לאחר חודשיים להגביר את הנשירה..זה תקין?

16/08/2017 | 10:35 | מאת: לינור

שלום, לפני כ 4 חודשים הפסקתי ליטול גלולות למניעת הריון לאחר כ 10 שנות שימוש. כעבור כחודש וחצי החלה להופיע נשירת שיער איומה אשר הובילה אותי כיום למצב בו איבוד השיער ממש ניכר במראהו. הנשירה טרם פסקה ועושה רושם שלא הולכת להסתיים בקרוב. ניגשתי לרופאת עור שלפי בדיקות הדם טענה כי הכל תקין וכי מדובר בתופעה הפיכה של הפסקת שימוש בגלולות. היא רשמה לי בטאקורטן אשר לא סייע במעט אפילו. אני מאוד חוששת כי בקרוב מאוד אשאר כבר ללא שיער לגמרי. חשבתי לחזור לרופאה ולהתייעץ עמה שוב, אבל מכיוון שלקבוע תור אליה לוקח זמן רב, אשמח לקבל תשובה האם זו אכן תופעה מוכרת וידועה לאחר הפסקת גלולות, מה משך הזמן שהיא עתידה להתרחש? והאם אכן המצב הפיך? כמו כן, האם מומלץ להשתמש בסוגי שמפו מסוימים (פילקסיל, פלנטור וכו'), ולחפוף מדי יום (אני מאז ומתמיד נוהגת לחפוף את השיער מדי יום, אולם כעת חוששת שאולי זה מסב נזק ומוסיף לנשירה)? אודה לתשובה בנושא. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לינור שלום, זוהי אכן תופעה מוכרת שאחרי הפסקה בגלולות ישנו שיבוש הורמונלי שעלול לגרום לנשירה מוגברת. לעיתים זה הפיך ולעיתים לא. אחרי 4 חודשים סביר להניח שעלייך לחזור לרופאת העור לבדיקה ואופציה של טיפול. אין שום בעיה לחפוף מדי יום אבל יש להבין שתפקידו של השמפו הינו לטפל ולדאוג להגיינת השיער ולא לעצירת נשירה.

שלום דוקטור, ראיתי כתבה על כך שעד סוף 2018/2020 ישווק ביפן טיפול בתאי גזע שאמור להחזיר שיער מלא לקירחים. האם אתה מאמין שעד 2020 יצליחו לפתח טיפולים פורצי דרך שיחזירו לקרחים שיער מלא? כמו למשל משהו עם השכפול זקיקים או תאי גזע? על סמך הידע שלך האם אתה יכול להגיד שיש התקדמות במציאת פיתרון סופי ופורץ דרך להתקרחות גנטית? האם היום בשנת 2017 יש התקדמות דרמטית ביחס לשנת 2012 למשל?

לקריאה נוספת והעמקה

עודד שלום, לא אני לא יכול להגיד שעד 2020 יהיה שינוי כזה דרמטי - אני יכול להגיד שכל הזמן עובדים על זה, ומן הסתם התקדמו מאז 2012 אך עדיין לא נמצא פתרון פורץ דרך...

14/08/2017 | 23:48 | מאת: חסוי

הי ד"ר גינזבורג קיבלתי מרופאת העור שלי מרשם ל-HairGain קצף. אני מאוד מפחד מתופעות הלוואי האפשריות - נלחצתי מאוד מקריאת העלון. מה דעתך, האם יש סיבה לחשוש, ואם כבר אני שואל, האם יש טיפול דומה ויעיל עם פחות תופעות לוואי אפשריות? אשמח לדעתך. תודה רבה !

חסוי שלום, ההרגיין לא גורם לתופעות לוואי, אפילו לא חודר למחזור הדם ואין כל חשש להשתמש בו.

14/08/2017 | 18:45 | מאת: אופק

בהשתלת שיער אם האיזור התורם לא מספיק מלא או שהלקוח רוצה צפיפות מקסימילית והוא מוכן לוותר על הזקן לטובת שיער הראש שכל הזקן שלו+האיזור התורם יהיו בהשתלה אפשרי?

אופק שלום, השתלת שיער מהזקן אפשרית בתור תוספת במידה ואכן אין מספיק שיער מהאיזור התורם, אך לא נהוג כמובן להוציא את כל האיזור התורם או את כל הזקן.

15/08/2017 | 09:20 | מאת: אופק

אך אם הבנאדם מוכן לוותר על כל הזקן כי השיער של הראש יותר חשוב לו לא אפשרי?

אופק שלום, לא יכול לתת תשובה חד משמעית, לא תמיד שיער הזקן יכול להתאים, הכל לגופו של עניין.

13/08/2017 | 23:45 | מאת: עמיר

האם פרופסיה יכולה לעזור גם לזקן ? למנוע דלילות בזקן ואף למלא אותו?

לקריאה נוספת והעמקה

עמיר שלום, פרופסיה משפחעה רק על הקרקפת, לא על הזקן

12/08/2017 | 17:46 | מאת: רוני

דר גינזבורג שלום רב אני יודעת שללא בדיקה קשה לענות. אל אשמח אם תנסה. לפני שבעה חודשים החחהלי נשירה בריסים וגבות. הל פעם בניגוב מגבונים היו נשארות שערות. רופא עיניים טעל שזה בגלל הבלפריטיס שיש לי והסבוריאה שאני סובלת שנים. אם אני לא מורחת כל יומיים סבוקלם זה מתפרץ. רופאת עור שראתה בהתחלה כשזה החל אמרה שזה אלופציה אריאטה. ושני רופאים אחרים שללו. עד היום כבר שבעה חודשים עדייו ממשיכה הנשירה. אין קרחות ואין חוסר בריסים וגבות כנראה שזה צומי במקביל. האם זה אכן מתאים לאלופסיה? או למה זה יכול להיות קשור? כל הבדיקות תקינות. ספירת דם. בלוטת תריס. פרופיל אוטואימוני של נוגדנים אפילו עשיתי תלישה לדמדוקס הכל תקין. אני מטפלת כבר חמישה חודשים בניקויים וסנטומצין נל הריסים והגבות. אשמח לשמוע את דעתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, אם אין קרחות ואין חוסר זה בודאי לא אלופסיה אראטה אבל ממליץ לך לא להשתמש במגבונים כי אין כל צורך. לגבי הטיפול התרופתי אני לא מגיב היות ולא ראיתי אותך.