פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1909 הודעות
1783 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
05/01/2015 | 17:29 | מאת: מאיר

שלום שמי מאיר אני נוטל קיורטן 40 מ"ג כמעט חודש, לאחר שבועיים של שימוש התחיל לי בעין שמאל דמעות בלילה וגם במהלך היום לאחר יומיים הבחנתי בשעת לילה שאני רואה את ההילה של האור במנורת הרחוב בצורה חדה מאד, מה שאף פעם לא ראיתי לפני(עין ימין נשארה רגיל) האם זה בסדר האם התופעה תחלוף לאחר הפסקת הטיפול?

מאיר שלום, ידוע לי שתרופה זו גורמת ליובש בעיניים, מה שיכול להסביר את מה שאתה מתאר. בכל זאת, עליך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך, ובמידת הצורך יפנה אותך לרופא עיניים.

03/01/2015 | 19:27 | מאת: שרון

הי, אני בת 40, מרכיבה משקפיים/עדשות לשיפור הראייה מרחוק (מס' 4). בתקופה האחרונה כאשר אני רכיבה עדשות או משקפיים אני רואה מעולה למרחק אבחל הראייה שלי מקרוב מטושטשת. ללא משקפיים או עדשות אני רואה מקרוב מצויין. מה צריך לעשות? האם המספר השתנה? ראוי לציין שילדתי לפני 4 חודשים. תודה שרון

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, את צריכה לבצע בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מוסמך, ורק אז ניתן לקבוע מה השתנה. יכול להיות שהמספר למרחק השתנה וגם יכול להיות שמתחיל אצלך תהליך של פרסביופיה ושאת זקוקה למספר שונה לקרוב ע"מ לראות ברור. אם יש לך מיופיה, את תמיד תוכלי לראות ברור ללא משקפיים במרחק מסויים גם אם התחיל תהליך של פרסביופיה. בסביבות גיל ה 40 מתחיל תהליך של פרסביופיה שבה מתחילים לראות פחות טוב לקרוב ללא השפעה על הראיה לרחוק. בראיה לקרוב, יש תהליך אקומודטיבי שבו יש שינויים בקמירות של העדשה התוך עינית מה שמאפר לראות ברור לאותם מרחקים. בסביבות גיל 40, השרירים האחראים על שינויי הקמירות של העדשה נחלשים ועקב זאות מתחלים לראות פחות טוב לקרוב יש צורך במרשם שונה למרחק ולקרוב.

02/01/2015 | 13:50 | מאת: מרב

שלום רב אני בת 39, מעולם לא נזקקתי למשקפיים ולא היו בעיות בראייה. לאחרונה כאשר אני מסתכלת על מסך קרוב ומסיטה את עיניי למרחק הכל מיטשטש ומרצד עד שהעין מתפקסת חזרה. הדבר קורה רק בין מעברים של ראייה מקרוב לרחוק. האם יש צורך לגשת לאופטומטריסט או לרופא עיניים? תודה, מרב

לקריאה נוספת והעמקה

מרב שלום, בשלב ראשון, מספיק לבצע בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מוסמך. אם נמצא שהכל תקין ואין צורך במשקפיים, יהיה צורך לבצע בדיקת תפקוד ראיה בשלב שני ע"מ לבדוק שאין בעייה בתפקוד בשרירי העין.

01/01/2015 | 22:54 | מאת: רחל

אני מרכיבה משקפיים מולטיפוקל עם עדשות הכי טובות של שמיר ובכל זאת יש שריטות למרות שאני שומרת על המשקפיים ומנקה אותם עם נייר טואלט רך רק אחרי שטיפה במים. אני עומדת כעת לקנות משקפיים חדשות ומתלבטת אם לבחור את העדשות הטובות ביותר של צייז או רוזנשטוק אך ההבדל במחיר מאד גדול. האם לדעתך המחיר היקר יצדיק את עצמו ולא תהיינה שריטות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום, היום, כל החברות משווקות עדשות עם ציפוי נגד שריטות, למרות שהמונח אינו מדוייק. מדובר בעצם בציפוי מפחית שריטות. שריטות יכולות להופיע גם בעדשות מחברות טובות, הכל תלוי באופן השימוש במשקפיים. כך שאינו משנה איזה עדשות תבחרי. מומלץ לנקות משקפיים עם מטלית על יבש, או עם טישו רך על רטוב. כמובן שאין להניח את המשקפיים כאשר העדשות נוגעות במשטח כלשהו, אלא לשמור עליהם בנרתיק.

23/12/2014 | 20:24 | מאת: צבי

שלום, עשיתי משקפיים חדשות, כשאני משתכל ישר אני רואה את החלק השמאלי והתחתון של המסגרת בעין שמאל. מה הסיבה לבעיה? האופטומיטריסט שבצע את המשקפיים אומר שאני צריך להתרגל, אני מנסה אך לא מתרגל.

צבי שלום, במשקפיים השדה ראיה מוגבל ע"י צורת המסגרת. בכל רכישה של זוג חדש, רואים את המסגרת אך המוח לומד להתעלם מזה ולהשלים את התמונה. זמן הסתגלות מאוד שונה מאדם לאדם, אך בסופו של דבר תתרגל לזה. גודל המסגרת יכול גם להשפיע על זמן ההסתגלות, אם מדובר במסגרת קטנה יחסית או שאתה רגיל לגודל או לצורה שונה, זה יכול לקחת קצת יותר זמן.

28/12/2014 | 10:36 | מאת: צבי

המסגרת החדשה באותה צורה וגדולה יותר מהמסגרת הקודמת. ברצוני להדגיש כי מדובר רק בצד שמאל. אני כבר שבועים עם המסגרת החדשה ואיני מתרגל. האם לא מדובר במדידה של צילינדר לא מתאימה?

שלום, מצטערת, אינני מכירה.

19/12/2014 | 23:27 | מאת: שלומי

שלום, הלכתי לאופטומטריסט. הוא היציע לי לעשות משקפיים עם עדשות מולטיפוקל. הוא המליץ על עדשת אסילור. 1. האם עדשת אסילור מומלצת? 2. האם יש הבדלים בין סוגי העדשות של החברה? תודה שלומי

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום, חברת אסילור היא בין החברות המובילות ביותר בתחום העדשות המולטיפוקליות. באסילור, כמו בשאר החברות, קיימות כמה סוגים של עדשות. ההבדל העיקרי הוא בסוג הליטוש, ברוחב שדה ראיה.

שלום היום פתחתי עדשה יומית וכשהוצאתי אותה מהעין התבלבלתי ושמתי אותה בקופסא שהיה בה עדשות חודשיות ואז לא ידעתי לזהות איזה אחת אני צריכה לזרוק; האם יש דרך לדעת איזה אחת מהן היא היומית שתיהן נראו לי אותו דבר!!! חבל לי לזרוק את החודשית כי רק לפני שבוע פתחתי אותה

לקריאה נוספת והעמקה

אלין שלום, כעיקרון, עדשות חודשיות יותר עבות מעדשות יומיות. ולכן, ניתן להרגיש שעדשה יומית יותר גמישה ועדשה חודשית יותר קשיחה.

18/12/2014 | 12:13 | מאת: לילך

שלום אניבעלת ליקוי ראיהatropha optic מלידה,וברצוני לשאול האם משקפי שמש אופטים בעלי עדשות פולאוריד מתאימים לי?מה פירוש לעדשות פולאוריד ומה מייחד אותם משאר סוגי עדשות? אשמח לקבל אינפורמציה תודה לילך

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום, ב optic atrophy, מומלץ לרכוש עדשות שמש בעלי מסנן קרינה מסויים. מדובר בעדשות יצור, אני יודעת להגיד לך על חברת אסילור שמשווקת מסנני קרינה, ובמקרה שלך את צריכה CPF 511 עדשות פולארויד, הן עדשות מקוטבות אשר מפחיתות באופן משמעותי את הסינוור.

17/12/2014 | 20:00 | מאת: דורית

שלום רב, בת 27, משתמשת בעדשות מגע צבע ראיה של חברת פרשלוק מזה שנים רבות. תמיד אני רוכשת 3 זוגות כאשר כל זוג משמש אותי לחודש. את החבילה הראשונה פתחתי ב 20/11 זא עוד 3 ימים אני צריכה לפתוח חדשות. מאחר ואני בשמירת הריון בבית ולא יוצאת, שמתי אותם אולי 4 פעמים בלבד ומאז הם במיים. האם אני יכולה להשתמש בהם יותר מחודש מאחר ולא נעשה בהן שימוש? או לפתוח קופסא חדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

דורית שלום, את לא יכולה להאריך את זמן ההרכבה של העדשות מעבר לחודש. החומרים שעשויים ממנו את העדשה מתחילים להתפרק, מה שפוגע בהעברת החמצן לעין, דבר שמסכן את העין. מה שנובע מכך שגם הנוחות והביצועים של העדשה יורדים.

16/12/2014 | 11:29 | מאת: אורי

יש לי שאלה קצת משונה. אני מחפשת כבר הרבה זמן את התמונה שמופיעה במכשיר לבדיקת עיניים (שדה ירוק עם עץ/בית/כדור פורח), לצורכי סרט (אני סטודנטית לקולנוע). יש פה אולי מישהו שיודע איפה אפשר למצוא את התמונה? תודה מראש, אורי.

אורי שלום, את מחפשת תמונה שמקרין מכשיר בשם אוטורפרקטומטר. אני ממליצה לך לעשות חיפוש באינטרנט על חברות המשווקות את המכשיר הזה וליצור איתם קשר.

15/12/2014 | 21:21 | מאת: אלינור

שלום! לאחרונה שמעתי שבכי רב גורם לעלייה במספר של העיניים. רציתי לדעת האם זה נכון?

אלינור שלום, בכי רב אינו גורם לעלייה במספר.

15/12/2014 | 17:19 | מאת: ל.א.

אני מרכיבה עדשות מגע קשות כבר 45 שנים ללא הפרעות. עכשיו בהתעוררות כמעט כל בוקר, אני לא מצליחה לפתוח עין אחת. התופעה נמשכת 3-4 דקות ואז העפעף משתחרר ושאר היום אין הפרעות. האם יתכן קשר לשימוש בעדשות מגע או יותר נכון לקשר את התופעה ללקיחת סטטינים כדי להוריד כולסטרול. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך להיבדק אצל רופא עיניים. לא ניתן לדעת מה הגורם למה שמתואר ללא בדיקה.

מישהו יודע איפה אני יכול לקנות משקפיים לעיוורי צבעים אני מחפש אפשרות לקנות בארץ

שלום, משקפיים לעיוורון צבעים עוזרים בזיהוי צבעים, אך אינו נותן פיתרון מלא. משקפיים אלו עובדים על שימוש בפילטרים שונים, אורכי הגל השונים העוברים דרכם מאפשרים הבחנה בין הצבעים השונים. גם בעדשות מגע קיימים פילטרים האלו. אינני יודעת היכן ניתן להשיג אותם, אבל כדאי לך לברר עם מקומות המתמחים בראיה ירודה.

14/12/2014 | 12:41 | מאת: אפרת

שלום רב, אני בת 22 וכבר מעל חצי שנה אני רואה כמו נקודה שחורה שזזה בעין שמאל..לפני כמה שבועות זה הפך לשתי נקודות. האם זה מסוכן, מה הסיבה והאם יש מה לעשות בנדון? תודה רבה

אפרת שלום, את מתארת תופעה הנקראת floaters. מדובר בתופעה אנטופטית, ז"א שמוקרן לך המתרחש בתוך העין. יש שינויים פיזיולוגיים בהרכב של הזגוגית של העין וזה מה שאת רואה. התופעה הינה שכיחה ותקינה לגמרי, אך בכל מקרה, מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים לבדוק שהכל תקין. רק אם נקודות אלו מתרבים או מלווים בהבזקי אור או באיבוד שדה ראיה היקפי, צריך לפנות בדחיפות לרופא עיניים. אלו סימפטומים להיפרדות זגוגית או רישתית.

13/12/2014 | 11:57 | מאת: ישראל

בני חייל נישלח לקורס משא כבד[צופר]עקב סעיף עיורון צבעים נידחה מהקורס למרות שעבר את כל הבדיקות עניים .וכללי ..למרות שבטופס הירוק[משרד הרישוי]לא מציין סעיף זה ההיתכן..בתודה ישראל

ישראל שלום שאלות בנושאים אלו, כדאי שתפנה לגורמים המטפלים בנושא ( צבא, משרד הרישוי ).

07/12/2014 | 14:33 | מאת: שלום

שלום , אני צריכה להעלות את מספר המשקפיים אין לי צילינדר או שום דבר מיוחד. רופא העיניים המליץ לי ללכת לאופטומטריסט שיאבחן את המספר , שאלה האם אופטומטריסט בחנות משקפיים הוא פחות טוב? או עדיף לשלם ובצע בדיקה מקיפה לקביעת המספר, אחרת למה לי לשלם סתם .... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך לעשות בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט שעובד בחנות שבו אתה מעוניין לרכוש את המשקפיים שלך; וזאת על מנת לקבל אחריות על המרשם. מה שחשוב לבדוק הוא האם האופטומטריסט שבודק אותך בעל רישיון לעסוק באופטומטריה ממשרד הבריאות. אופטומטריסט טוב יעשה לך בדיקה מקיפה, ולא משנה איפה הוא עובד.

01/12/2014 | 20:35 | מאת: גלית

אני בת 50 מרכיבה משקפים למרחק וגם לקריאה ברצוני לעשות משקפי מולטיפוקל רציתי לדעת אני סובלת ממיגרנות האם משקפי מולטיפוקל יכולים להחריף את המיגרנות או שהמשקפים לא אמורות לגרום לשינוי או החמרה. חשוב לי לציין כי אני לא אדם בריא לצערי יש לי מחלה אוטואימונית ואני נוטלת כדורי קורטיזון וסטרואדים האם הכדורים שאני נוטלת כבר שמונה שנים יכולים לגרום לשינויים שעד עכשיו לא גרמו לי לשינויים.

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, קניית משקפי מולטיפוקל בפעם הראשונה כרוכה בתהליך הסתגלות. זמן הסתגלות מאוד משתנה מאדם לאדם, ועצם העובדה שאת סובלת ממיגרנות אינה מעידה על כך שלא תצליחי להסתגל, אבל יכול להיות שיהיה לך קשה יותר. מעבר למשקפי מולטיפוקל לא תשפיע על המיגרנות שלך. אם תחליטי לרכוש משקפי מולטיפוקל, האופטומטריסט שלך כבר ינחה אותך איך להשתמש במשקפיים על מנת להקל על התקופה הראשונית. שימוש בתווך הארוך בסטרואידים יכול להשפיע על העיניים (קטרקט, גלאוקומ), לכן חשוב להיות במעקב אצל רופא עיניים.

30/11/2014 | 22:12 | מאת: נתיב

ניגשתי לאופטיקאי כדי לעשות משקפיי ראייה מספר 13+ הוא המליץ על שמיר אינדקס 1.74 אך כשקיבלתי את המשקפיים העדשות היו של חברת אופטיממיז הוא טען שהן יפניות בדקתי באינטרנט והן ישראליות. שאתי האים חברה זו פחות טובה משמיר ואם יש הבדל באיכות וטיב ייצור העדשות בשתי החברות.

לקריאה נוספת והעמקה

נתיב שלום, בעדשות חד מוקדיות אין הבדל באיכות העדשות בין חברה לחברה. עדשות OPTIMIZE הם עדשות המשווקות ע"י חברת בדולח בפיתוח תכנולוגיה גרמנית ויפנית.

23/11/2014 | 09:30 | מאת: נאור

שלום רב, אני בן 27 וקיבלתי היום משקפי ראייה בפעם הראשונה לראייה מרחוק. מקרוב אני רואה טוב, האם בעת הרכבת המשקפיים אראה דברים גם מקרוב כמו במחברת בלימודים או בטלפון הסלולרי איתם זה יכול להרוס לי את הראייה גם מקרוב או שזה לא ישפיע? האם להשתמש רק לראייה מרחוק ובשביל קרוב להוריד אותם? אשמח לעזרה בנושא, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

נאור שלום, אין צורך בהורדת המשקפיים לקרוב, אתה תראה טוב איתם.

18/11/2014 | 16:06 | מאת: יובל

שלום רב, רציתי לדעת איפה אני יכול לעשות עדשות למשקפיים באופן מיידי מבלי שייקח מספר ימים. אין לי משקפיים רזרביים.

לקריאה נוספת והעמקה

יובל שלום, אם אתה נמצא באיזור תל אביב, קיים אצלנו מעבדת אופטיקה וניתן לספק משקפיים במקום במידה והעדשות שאתה צריך נמצאות במלאי ונשמח להעניק לך את השירות. אם לא, פשוט תתקשר לכמה חנויות באיזור שלך ותשאל אם יש להם מעבדה.

19/11/2014 | 14:46 | מאת: יובל

שלםו סטפני, מה הכתובת שלכם ומספר הטלפון? המספר שלי הוא צד ימין 3.25- וצד שמאל 2.75- אני מעוניין עם המשקפיים שלי ולא חדשים..האם אפשרי? תודה

שלום. יש לי שאלה. חודשים מספר אחרי ניתוח קטרקט נבדקתי וקבלתי משקפי קריאה כשבעין ימין יש לי צילינדר. העדשה הזו נראית מעט צהובה יותר מהשמאלית הלבנה. האם זה בגלל הצילינדר ? מודה מראש על תשובתכם. בברכה יהודית.

יהודית שלום, צבע של עדשה אינה קשורה בקיום צילינדר או מספר כזה או אחר. צבע יכול להשתנות בהתאם לחומר גלם, אינדקס שבירה או התישנות של העדשה.

27/10/2014 | 10:27 | מאת: כרמית

שלום, הבת שלי בת השנתיים אובחנה עם רוחק ראייה ( +4 בעין אחת ו +4.5 בעין שניה) והרופא המליץ על משקפיים . הבנו כי העדשות של המשקפיים הן קמורות כך שהן כמו זכוכית מגדלת. האם קיימת טכנולוגיה בכל זאת לעשות עדשות שלא יגדילו ? תודה כרמית

לקריאה נוספת והעמקה

כרמית שלום, עדשות פלוס מגדילות את העיניים, אבל ניתן למזער את התופעה ע"י בחירה של עדשות דקות. ככל שהעדשה דקה יותר, מקדם השבירה שלה גבוה יותר וכך העיניים נראות פחות גדולות. בנוסף בחירה של עדשה א-ספרית גם מקטינה את התופעה.

25/10/2014 | 13:57 | מאת: אנה

שלום, קיבלתי שתי המלצות שונות מבדיקות של שני אופטומטריסטים. שניהם אבחנו כי יש לי חצי מספר בשתי העיניים וחצי צילינדר. אופטומטריסט ראשון אמר לי שעליי לרכוש משקפיים עם המספר והצלינדר ולהרכיב אותם לאורך כל היום. ושאם לא ארכיב אותם אז בגלל המאמץ של העיניים שלי המספר יגדל. אופטומטריסט שני אמר שעליי לרכוש משקפיים ללא צלינדר (כי הצלינדר קטן) ולהרכיב את המשקפיים רק בקריאה, מחשב, טלוויזיה ונהיגה בלילות. הוא אמר שאין צורך להרכיב את המשקפיים תמיד כי זה יגדיל את המספר שלי. בעצם למעט האבחנה הראשונית, שניהם אמרו לי שני דברים סותרים לחלוטין. על מי עליי לסמוך? בעיקרון פעלתי לפי המלצתו של אופטומטריסט השני ורכשתי משקפיים ללא צלינדר ורק עם חצי מספר בשתי העיניים. אני מרכיבה אותם רק כאשר אני קוראת ומול מחשב כמו שהמליץ. האם אני פועלת נכון, או שעדיף שארכיב את המשקפיים לאורך כל היום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום, אני לא רואה שום הצדקה לא לתת לך את המספר המלא (כולל צילינדר) במשקפיים, במיוחד שהתרומה של הצילינדר בחדות יותר מורגשת במספרים קטנים. אם אני מבינה נכון, מדובר במשקפיים הראשונים שלך, ואת מתחילה במספר נמוך, לכן אין שום מניע לתת את מלוא המספר. עלייה במספר אינה תלויה בהרכבה או אי הרכבת המשקפיים, אלא קשור בגורמים גנטיים וסביבתיים. אני אישית ממליצה להרכיב משקפיים כל הזמן, אבל את גם יכולה להרכיב אותם רק בשעת הצורך. חוץ מטישטוש ראיה, חוסר הרכבת המשקפיים גם יכולה לגרום לתופעות אסטנופיות כמו כאבי ראש, צריבה בעיניים וכד'

25/10/2014 | 13:05 | מאת: שני

שלום, הילד בן חמש וחצי. הומלץ לי על מסגרת עגולה כי בזוג הקודם (הראשון) הוא מנסה כל הזמן להסתכל מלמעלה ולא דרך העדשות. בחנויות הומלץ לי על מסגרת של קידדו או על מירפלקס. מה חשוב בבחירת המסגרת? אילו חברות מומלצות? האם חשוב שהמסגרת מפירמה או לא? המספר 3.5+. האם לבקש עדשה דקה?שוב שיהיו ציפויים? בתודה מראש על תגובותיהם.

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, מאוד חשוב לשתף את בנך בבחירת המשקפיים, צריך שהם יהיו נוחים ולא פחות חשוב שיאהב אותם. חשוב שהמסגרת תגיע לגובה הגבות, כדי למנוע הסתכלות מעבר למשקפיים, וזאת הסיבה שהמליצו לך משקפיים עגולים. בנוסף הייתי ממליצה על מסגרת מלאה ושהמוטות יהיו עם קפיץ. אתר זה אינו למטרת מסחרי, ולכן אנו נמנעים מלהמליץ על חברה זו או אחרת. בעדשות עם ציפוי אנטי ריפלקס מקבלים ראיה יותר צלולה וגם מקבלים מראה נקי יותר ללא החזרי אור, לכן כן הייתי ממליצה לבקש עדשה עם ציפוי אנטי ריפלקס. בקשר לעובי עדשות, כן הייתי ממליצה על עדשות דקות במספר כזה, מבחינת הראיה אין השפעה, אלא מראה יותר אסטטי ופחות משקל.

22/10/2014 | 20:20 | מאת: רעות

שלום רב הנני בת 33 ברקע סובלת מאפסיקלריטיס כרונית וכן חשד לגלאוקומה בנוסף בעברי rd ברשתית בשני העיניים עברתי טיפול לייזר לפני 4 שנים לפני כ 4 חודשיים אובחנתי עי ניורואופטמולוגית עם pion נימצאת במעקב כולל שדה ראיה השאלה מידת המישקפים כול חצי שנה עולה האם זה דורש התייחסות האם קשור לרקע משהו אחר לפנות לרופא עיניים מסוים ואם כן לאיזה תחום ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רותם שלום, אני ממליצה לך להפנות את השאלה לפורום של רפואת עיניים

04/10/2014 | 21:39 | מאת: משה

שלום וברכה, אני בן 41 ובד"כ בריא. יש לי בשתי העיניים מספר לא גבוה (+2 ו -1.5). התאמת המספר נקבעה לי ממש לאחרונה. אני לא משתמש במשקפיים ומסתדר די טוב בלעדיהם. והאופטומטריסט אמר לי שאין בעיה להמשיך בלעדיהם. רוב היום ובמשך שנים רבות אני עובד מול מחשב. ראית לילה היתה מאז ומעולם בעייתית עבורי ולאחרונה בעיקר בלילה אבל גם ממרחק קשה לי להתמקד באותיות ובכיתוב מרחוק (לעיתים יוצא שגם מול המחשב אני מפספס אזורים ולא שם לב לפרטים מסויימים במשך). אני לא רואה מטושטש אני פשוט לא מבחין בתוכן ובצורת האות. מדוע זה קורה והאם ניתן באמצעות תרגילים לתקן את הנושא? אגב בגיל 6 היו לי משקפיים עם מספר ככל הנראה יותר גבוה מהיום ולפני גיל 13 הרגשתי שהן מפריעות ובעצת רופא הורדתי אותן. המון תודה

משה שלום, בזכות פעולת האקומודציה שהיא שינויים בקמירות של העדשה התוך עינית, ניתן לראות טוב במרחקים שונים. בסביבות גיל 40, השרירים האחראיים לשינויים בקמירות של העדשה נחלשים ומתחילים לראות פחות טוב לקרוב. אצל אנשים היפרהופים כמוך, התופעה גם מורגשת למרחק במידה ואתה לא מרכיב משקפיים, כיוון שהמאמץ להגיע לראייה טובה נהייה יותר קשה. בלילה, מרגישים את זה יותר עקב חוסר רמזים סביבתיים, ולכן המוח יותר מתקשה להשלים את התמונה. אם תתחיל להרכיב משקפיים באופן קבוע, המצב יסתדר.

29/09/2014 | 11:54 | מאת: אביב

שלום אבי בן 85 סובל מראיה ירודה גלאוקומה רטיניטיס פיגמנטוזה וקצת קטרקט רופא הפנה אותו לאופטומטריסט אבל הוא התאכזב בעבר ממשקפיים שלא עזרו לו האם זה רציני האם משקפיים יכולות לפצות על בעיות מהסוג שפירטתי או שמא עדיף להתרגל למצב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אביב שלום, אני ממליצה לך לקבוע תור אצל אופטמטריסט המתמחה בראיה ירודה. משקפיים יכולים לעזור במידה מסויימת, תלוי באיזה שלב ההתקדמות של אותם המחלות. בנוסף, חוץ מהתאמת משקפיים, קיימים מספר אביזרים אופטיים שיכולים לעזור לאביך.

21/09/2014 | 22:34 | מאת: H

שלום רב, כבר כמה שנים שאיני מרכיבה משקפיים ,לא הייתי מעוניין, התרגלתי לראות מטושטש ,קניתי משקפיים וההאופטמריסט אמר שמכיוון שלא הרכבתי הרבה זמן אז ייקח לעיניים זמן להתרגל, וכשהרכבתי את המשקפיים שמתי לב שלא במספר הנכון ,למשל כשני מסתכלת על התאורה רחוקה אני לא רואה זאת חלק כמו שצריך,מה צריך לעשות?

שלום, עלייך לחזור לאוטומטריסט שלך לבדיקה חוזרת לבדוק למה אינך רואה טוב.

12/09/2014 | 20:40 | מאת: עדן

שלום, בבדיקת עיניים שערכתי אצל רופא עיניים נאמר לי המספר בעין שכלל צילינדר וכן את מעלות הצילינדר. אני מעוניינת להזמין עדשות יומיות אולם לא בטוחה כמה מעלות עלי להזמין.. בעין ימין יש לי 170 מעלות בצילינדר - האם להזמין 160 מעלות או 180? (אין אפשרות אחרת) בעין שמאל יש לי 5 מעלות - האם להזמין 20 מעלות ? זו האופציה היחידה הכי נמוכה. תודה!!!

19/09/2014 | 08:44 | מאת: אלי

180 בשתי העיניים.

02/09/2014 | 08:56 | מאת: dasa

עברתי בדיקת ראיה ולראיה לרחוק קבעו לי מספר חיובי, היתכן שלקוצר ראיה יהיה מספר בפלוס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מתקנים רוחק ראיה בעזרת עדשות פלוס וקוצר ראיה בעזרת עדשות מינוס. בשני המקרים האלו, יש הפרעה בראיה למרחק.

רציתי להוסיף שמדובר במסגרת מתכת דקה ברוחב של 51 ס"מ. תודה!

נא לראות תשובה בשאלה הקודמת

01/09/2014 | 21:54 | מאת: הדר

מספר העדשות שלי הם -5 ו -4.5- בשתיהן יש צילינדר לא מאד גבוה (פחות מ 1). האם ניתן להסתפק בעדשות בעובי 1.6, או שכדאי להזמין עדשות בעובי של 1.67? תודה רבה! הדר.

לקריאה נוספת והעמקה

הדר שלום, בחישובי עובי של העדשות יש להתייחס למספר, לצילינדר וגם לזווית של הצילינדר. בנוסף יש גם חשיבות לנתוני מסגרת ומרחק בין אישונים. בלי מרשם מדויק ובלי לראות את המסגרת, אינני יכולה לענות בצורה מדויקת. זה גם מאוד תלוי עד כמה את רגישה למשקל ועד כמה חשוב לך הפן האסתטי. מה שאת כן יכולה לעשות הוא לבקש תכנות עובי, ז"א שהמפעל יכול לחשב עובי של מרכז העדשה ושל הצדדים בסוגי עדשות שונות. ברגע שהמפעל מקבל את המסגרת ואת המרשם שלך, יהיה ניתן לתת לך אופציות לגבי סוגי עדשות בעובי שונה.

18/08/2014 | 20:06 | מאת: טופז

שלום רב. בכללית מסרבים לתת לי מרשם לעדשות מגע. אני זקוקה לעדשות עם צילינדר. עשיתי בדיקה בהלפרין, שם סרבו לתת לי את פרטי הבדיקה. הצלחתי לצלם אותם מהדלפק. 2.00-:PWR: -1.50. CYL. אני מעוניינת להזמין מחו"ל עדשות חודשיות של ג'ונסון, אך הצילינדר שם הוא או -2.25 או -1.75. א. באיזה צילינדר לבחור? ב. אלו עדשות מומלצות אם אני סובלת מקשקשת (כרוני)? הידרוג'ל סיליקון? ג. האם חוקי מצד רופא העיניים בכללית לא לתת לי מרשם? בברכה, טופז

לקריאה נוספת והעמקה

טופז שלום, החוק בישראל לא מוגדר בקשר למרשמים יש מקומות שמוכנים לתת מרשם בתשלום ויש כאלה שלא מוכנים לתת בכלל מתוך חשיבה אחראית ונכונה כך שהרופא בכללית פעל נכון. במידה ותרצי להזמין עדשות מגע כדי שתעשי בדיקה. לעדשות מגע צריך עוד פרמטרים חוץ מהמספר עצמו,זה יהיה לא אחראי מצידי לומר לך מספר כזה או אחר או להמליץ לך על עדשות מגע בלי שאני אבדוק אותך ולכן אני ממליצה לך להיבדק בצורה אחראית ואולי לבדוק מקום שכן יהיה מוכן להנפיק לך מרשם בתשלום.

13/08/2014 | 13:51 | מאת: ExtraSi

בת 34, מספר משקפיים 2.5, הייתה מספר שנים עם עדכות רכות במקום משקפיים, התפתחה אדמומיות, 2 רופאי עיניים אמרו את אותו הדבר: בשל השימוש בעדשות התפתחה אלרגיה ויובש בעיניים, אסור להשתמש יותר בעדשות אלא רק במשקפיים. בנוסף, לא מתאימה לניתוח לייזר (על סוגיו השונים). האם יש חידוש/פתרון כלשהו שכן יאפשר להשתמש בעדשות במקום במשקפיים? עדשות קשות אולי? משהו אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מכיוון שראית שני רופאי עיניים ושניהם המליצו לך להפסיק להרכיב עדשות מגע, אני הייתי ממליצה לך לגשת לרופא עיניים שיראה את מצב העיניים שלך היום. ולפי הממצאים של הבדיקה לבדוק אם ניתן להחליף סוג עדשות (יומיות , חודשיות ) ואם בכלל הרופא ימליץ לחזור לעדשות. למקרים כמו שקרה לך יש היום טיפולים ותכשירים אך זה צריך להתבצע בצמוד לבדיקות רופא מומחה בעניין ובהמלצתו.

אני מנסה למצוא בחיפה אופטומטריסט מקצועי לבדיקה ומרשם כתוב ומדוייק (מוטיפוקל + צילינדר), בתשלום כמובן. כל החנויות איתן דיברתי לא מעוניינות לתת מרשם כתוב, אלא מבצעות בדיקה כחלק ממכירת משקפיים. אשמח להמלצה על אופטומטריסט שיוכל לבדוק אותי ולתת לי מרשם מלא ומדוייק.

לקריאה נוספת והעמקה

עפר שלום, אני מצטערת, אך אינני מכירה אופטומטריסטים באזור שלך.

05/08/2014 | 15:27 | מאת: דנה

שלום בתי התחילה להרכיב עדשות מגע יומיות בגיל 11. היא קצרת רואי. המספרים שלה עולים מדי שנה והיום יש לה -5 בשתי העיניים. כיום היא קרובה לגיל 14 חשבנו לעבור לעדשות מגע חודשיות בשל העלויות הגבוהות של היומיות. האם זה מומלץ בגיל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, היום יותר ויותר אנשים נוטים להשתמש בעדשות יומיות בגלל הנוחות, אין צורך בטיפול מיוחד. אם בתך מספיק אחראית ושומרת על ניקיון וסטריליות של העדשות, מקפידה להחליפן בזמן, וגם משתמשת בתמיסה מתאימה, אין שום מניעה לעבור לעדשות חודשיות.

03/08/2014 | 12:09 | מאת: עומר

שלום, כבר הרבה שנים יש לי ראייה כפולה. האם ניתן לטפל בזה? מה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

עומר שלום, על מנת לטפל בראיה כפולה, יש לקבוע קודם מה היא הסיבה לכך. יש להבדיל בין כפילות חד-עינית ( הנובעת מהפרעות שונות במשטח של הקרנית או העדשה התוך עינית) לבין כפילות דו-עינית שנובעת מחוסר תיאום בין התנועות של שתי העיניים. כפילות דו-עינית יכולה להיגרם עקב פזילה, פגיע בגזע המוח, בשרירים או בעצבים האחראים עליהם וגם במחלות מסוימות. הטיפולים מגוונים ובהתאם למקור הבעיה. יכול להיות שיהיה צורך בתרגילי עיניים, במתן משקפיים או עדשות מגע, במתן תרופות או אפילו בניתוח. במידה ומדובר בכפילות פתאומית ללא סיבה ידועה, יש לפנות לרופא באופן מיידי.

23/07/2014 | 11:46 | מאת: אסתי

שלום, רכשתי משקפי מולטיפוקל והציפוי משום מה יורד כל הזמן האם זה בגלל מה שאני עושה ? איך אוכל למנוע תופעה זאת כשהמשקפיים יחזרו מתיקון ? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אסתי שלום, חשוב להקפיד לנקות את המשקפיים עם תרסיס המיועד לכך וכמו כן על שימוש במטלית. אין להשאיר את המשקפיים בחום גבוה (כמו בתא הכפפות של הרכב). אין להיכנס לבריכה או לים עם המשקפיים. בנוסף,אחרי כמה שנים של שימוש, הציפוי מתחיל להתקלף גם בשישוש תקין. כמו כן ציפוי עדשות המשקפיים יכול לרדת כתוצאה של פגם ביצור ולכן יש חברות שנותנות אחריות על כך בסוגי עדשות השונים.

19/07/2014 | 11:11 | מאת: ירון

שלום קניתי לערך לפני שלוש שבועות עדשות מגע בפעם הראשונה בחיי, כהיום בן 28, ערכתי את הבדיקות לפני הקניה כמובן, אבל הבעיה שהראשונות שהגיעו אלי לבשתי בחנות מאחר והייתי צריך הדרכה, ושהצלחתי להטמיע אותם בעיניים גרמו לי למצמוצים רבים ותחושה של גרגירי חול, וראיה מטושטשת לחלוטין. כבר באותו היום, לאחר שעה ויותר שהייתי בחנות עם העדשות ללא שיפור בדקו לי את הראיה יחד עם העדשות ולטענתם שהם בסדר. הזמינו לי חדשות במקומם והחליפו את התמיסה ללילה, ואתמול שהם הגיעו לי- אותו הסיפור. מצד החנות הם טוענים שזה עניין של הרגל, מצד שני נכון שאולי העיניים צריכות להתרגל- אבל לא הגיוני שהעיניים ממצמצות כל מאיה וראיה מטושטשת - חייב לציין גרועה אף שאני לא לובש משקפי ראיה אני רואה יותר טוב מאשר עם העדשות. ממזה יכול לנבוע והאם ייתכן שאולי העיניים שלי לא מתאימות לעדשה ואיך אפשר לדעת זאת? או תגובה אלרגית לסוג העדשה , תמיסה וכו'. נ.ב יש לי מספר מינוס 3 בשני העיניים עם צילינדר מאוד גבוה. היות ובדקתי לפני מספר שנים לגבי ניתוח לייזר ונמצאתי לא מתאים, לאור קרנית דקה, רציתי לשאול האם קיים טיפול חדשני לנתח בלייזר לאנשים בעלי קרנית דקה, או לחילופין החלפת עדשה. אשמח לחוות דעתך רב תודות

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום, לגבי תחושת אי-נוחות, במידה וההתאמה נכונה, דרוש קצת זמן הסתגלות. אני ממליצה להרכיב את העדשות באופן הדרגתי, ז"א ביום הראשון שעתיים הרכבה וכל יום להוסיף שעתיים עד שאתה מגיע ל 8-10 שעות ואז תוכל להתחיל להרכיב ימים שלמים. בנוסף ההרגשה שלך תלויה באיזה חומר העדשה והאם יש לך עין יבשה או לא. עם העדשות מגע אתה אמור לראות חד כמו במשקפיים, אלא אם כן נתנו לך מספר שונה ממה שאתה צריך עקב הצילינדר הגבוה. בכל מקרה, כיום ניתן להזמין עדשות ביצור מיוחד כמעט לכל מספר. בקשר לניתוח, כיום קיימות טכנולוגיות חדשות, אך רק לאחר בדיקת התאמה יוכלו לענות על כל השאלות שלך.

שלום וברכה, לאחרונה רכשתי זוג משקפיים ולבקשתי מהאופטימטריסט שיבדוק אם העדשות תואמות למה שצויין בהזמנה התברר שיש פער לבין מה שהיה רשום לבין מה שהמכשיר ציין מהעדשה, בדף היה רשום צילינדר 180 ובמכשיר 175, כך גם בעדשה השנייה היה פער של 7. לתמיהתי הוא אמר לי שזה נורמלי ויש פער בכל במשקפיים ועד פער של 12 זה לא בעיה, שאלתי האם זה נכון או שהוא רק ניסה להתחמק, אני לתומי חושב שזה צריך להיות מדויק אם רשום 180 צריך שיהיה 180,וגם יש אי נוחות במיוחד שהמשקפיים החדשות הם באותו המספר של הקודמות או לכל פחות אמורות להיות... דבר כזה לא יכול להזיק לראייה? והאם זה נכון שכל הזמן יש פער ועד 12 אין בעיה? אודה מאוד על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שמואל שלום, בזמן הכנת משקפיים יכול להיות סטייה במעלות של האקס של הצילינדר. יש מידה מסוימת של סטייה שמותרת והעבודה עדיין נחשבת כתקינה. כמות הסטייה המותרת במעלות תלויה בכמות של הצילינדר. אם מדובר בצילינדר קטן, 7 מעלות אכן נחשב תקין.

שלום. אני בן 44 ולאחרונה נאלצתי לעבור ניתוח קטרקט בעין שמאל בלבד. (בעין ימין עדיין אין קטרקט המצריך ניתוח). מאחר ועקב הניתוח הוקטן גם המספר בעין שמאל ומאידך איבדתי לחלוטין את יכולת האקומודציה בעין שמאל (עין ימין עדיין אקומודטיבית באופן חלקי), נוצר לי מצב של הפרשי מספרים גדולי בין עין ימין לשמאל כמו גם "אדישנים" שונים בין שני העיניים. בנקודת זמן זו, יש לי באופן זמני 3 זוגות משקפיים למרחקים שונים: לרחוק: ימין - מינוס 3.50 שמאל - מינוס 1.00 למחשב: ימין - מינוס 3.5 שמאל - פלוס 0.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. לקריאה קרובה: ימין - מינוס 2.5 שמאל - פלוס 1.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. זהו כמובן לא פתרון ארוך טווח. השאלה שלי האם ניתן להתאים משקפי מולטיפוקל אפקטיביים בתנאים אלו, של פער במספרים ופער באדישנים בין שני העיניים. אולי כדאי לקחת משקפיים לרחוק מצד אחד, ומצד שני משקפי "אופיס" שישלבו בין משקפי המחשב ושמקפי הקריאה. כל עצה תתקבל בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

נא לראות את התשובה בשאלה הקודמת

שלום. אני בן 44 ולאחרונה נאלצתי לעבור ניתוח קטרקט בעין שמאל בלבד. (בעין ימין עדיין אין קטרקט המצריך ניתוח). מאחר ועקב הניתוח הוקטן גם המספר בעין שמאל ומאידך איבדתי לחלוטין את יכולת האקומודציה בעין שמאל (עין ימין עדיין אקומודטיבית באופן חלקי), נוצר לי מצב של הפרשי מספרים גדולי בין עין ימין לשמאל כמו גם "אדישנים" שונים בין שני העיניים. בנקודת זמן זו, יש לי באופן זמני 3 זוגות משקפיים למרחקים שונים: לרחוק: ימין - מינוס 3.50 שמאל - מינוס 1.00 למחשב: ימין - מינוס 3.5 שמאל - פלוס 0.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. לקריאה קרובה: ימין - מינוס 2.5 שמאל - פלוס 1.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. זהו כמובן לא פתרון ארוך טווח. השאלה שלי האם ניתן להתאים משקפי מולטיפוקל אפקטיביים בתנאים אלו, של פער במספרים ופער באדישנים בין שני העיניים. אולי כדאי לקחת משקפיים לרחוק מצד אחד, ומצד שני משקפי "אופיס" שישלבו בין משקפי המחשב ושמקפי הקריאה. כל עצה תתקבל בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום, אפשר לעשות משקפיים עם עדשה אחת מולטיפוקל והשנייה חד-מוקדית, רק שיהיה לך קשה יותר להסתגלות. במידה ולא תסתגל, רוב החנויות נותנות אחריות להסתגלות. באותה מידה ניתן לעשות עדשה מגע אחת חד-מוקדית והשנייה מולטיפוקל שזה עדיף. אופצייה אחרת היא לעשות עדשות מגע לפי העיקרון של monovision; ז"א עין אחד תראה טוב לרחוק והשנייה תראה טוב לקריאה. בכל אופציה שתבחר יהיה דרוש זמן הסתגלות, ויכול להיות גם שזה לא יתאים לך.

10/07/2014 | 15:44 | מאת: א.

מצ"ב מידת משקפי ראיה מקרוב של אבי (לקריאת עיתון), במקרה של קושי כלכלי האם ניתן לקנות לו משקפים ששתי העדשות הן במספר 2 והאם כתוב במרשם הנ"ל שהוא זקוק לצילינדרים? תודה R+2.00/-0.50*70 L+1.75

לקריאה נוספת והעמקה

במשקפיים מוכנים, המספרים שווים וללא צילינדר, מה שאינו מתאים לאבא שלך. בנוסף יש חשיבות למרחק בין אישונים שיהיה מדויק וכאן המרחק הוא סטנדרטי ואינו מתאים לכולם. העדשות בדר"כ מליטוש ירוד וללא ציפוי אנטי רפלקס מה שמקנה ראייה צלולה יותר. אני מאמינה שאם תסתובבו בין חנויות, תוכלו למצאו משקפיים זולים לפי מרשם.

09/07/2014 | 04:45 | מאת: אביאל

שלום אני מרכיב משקפיים 10 שנים 4 שנים אחרונות היה לי מספר מינוס 4 מספר יציב היום עשיתי בדיקת ראייה והאופטומטריסט קבע שגדל לי המספר בחצי והציע לי לקנות משקפיים מספר מינוס 4 ורבע אמר לי שלא ממלית לי על חצי ואני שואל בשביל רבע מספר כדאי להחליף משקפיים או לא קריטי? או שתמליץ לי לקחת מספר מינוס 4 וחצי? האמת שקשה לי קצת בלילה בנהיגה בחור בן 25 אשמח לשמוע מה דעתך? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אביאל שלום, אם אתה מתכוון להחליף משקפיים, אז אני ממליצה לעלות חצי מספר. מדובר בעלייה קטנה במספר, ומכיוון שאתה בחור צעיר, לא תהיה לך שום בעיית הסתגלות. סביר להניח שאם תעלה חלקי את המספר, לא תרגיש שינוי גדול.

28/06/2014 | 13:13 | מאת: גדי

אני עובד הרבה עם המחשב וגם קורא הרבה .אני משתמש באותם משקפיים גם למחשב וגם לקריאה ואני מרוצה. כעת אני רוצה לעשות משקף נוסף בררתי בכמה מקומות והדעות חלוקות האם לעשות משקפיים לקריאה ןלמחשב בנפרד או מספיק ומתאים במשקף אחד בתודה גדי

לקריאה נוספת והעמקה

גדי שלום, מרשם לקריאה נקבע לפי המרחק שאתה קורא. במידה והמרחק לקריאה ולמחשב הוא זהה או די דומה, אז יהיה אותו מספר. אם המרחקים שונים מאוד, יהיה צורך ב 2 זוגות או משקפיים משרדיות.

27/06/2014 | 13:17 | מאת: ירון

שלום יש לי משקפי שמש מחברה טובה אך שאני בודק אותם אל מול האור יש הליהם שריטות בעדשה אך שאני לובש אותם איני רואה את השריטות. 1. האם העובדה שיש הליהם שריטות עלולה לפגוע בראייתי. ולגרום לליקוי ראייתי . ? 2.קניתי עוד משקפיים של חברה מוכרת עם עדשות פלסטיק שהם פולרוייד שאלתי הם מה החסרונות של עגשת פלסטיק לעומת זכוכית , האם פלסטיק יכול לגרום לליקוי ראייתי ?

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום, שריטות שטחיות אינן פוגעות באיכות או בהגנה מקרני השמש. עדשות זכוכית יותר כבדות, אך נשרטות פחות ואיכות האופטית טובה יותר. והיתרונות בעדשות פלסטיק הם שלעדשה מוחזר פחות אור ולכן יש פחות סינוורים וכך הראיה צלולה יותר. בעדשות פלסטיק וזכוכית יש יתרונות לכאן ולכאן כל אדם צריך לעשות את החשבון שלו ולבדוק מה השימושים שלו.

27/06/2014 | 09:10 | מאת: יסמין

שלום רב, אני בת 20 והמספרים שלי במשקפיים הם מינוס שלוש בשתי העיניים וצילינדר בעין אחת 3.5 ובשנייה 3.75. עשיתי משקפי שמש באופטיקנה לפני שבוע אך אינני מרוצה. העדשות של המשקפיים הם לא בצבע אחיד. כלומר, צבע העדשה למעלה הוא כהה יותר, והעדשה למטה היא יותר בהירה. אני רואה מטושטש ולא חד בצדדים הקיצוניים של העדשה ( למעלה, שמאל וימין) בעדשה למטה, בחלק הבהיר אני כן רואה יותר טוב, אך לא מושלם. בפעם הראשונה שבאתי לאופטיקנה הם סימנו לי את האישונים במשקפיים ושלחו שוב לתיקון אך ללא הועיל. אני עדיין לא רואה טוב והראייה אף גורמת לי לכאב ראש. א. האם זה שהמשקפיים הם לא בצבע אחיד מהווה סיבה לכך שאני לא רואה הייטב? . רק בחלק הבהיר של העדשה אני רואה היטב, בשאר העדשה לא. ב. האם יש משהו נוסף שאני יכולה להגיד לאופטומטריסט כדי לשנות או לשפר בהכנת העדשות ואז גם ראייתי תשתפר? ג. אני כל כך לא מקווה לתשובה הזאת, אך האם אני פשוט צריכה להתרגל לעדשות? כמו כן, כבר היו לי משקפי שמש לפני משקפי השמש הללו וכן ראיתי בהם מעולה בכל צידי העדשה והעדשות היו בצבע אחיד. העדשות האלה עלו לי כל כך הרבה, ואיני יודעת כבר מה לעשות. אשמח לתשובה ותודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

יסמין שלום, במספרים כמו שלך, מומלץ משקפי שמש כמה שיותר ישר. במידה וקנית משקפיים קמורות ואינך רכשת עדשות מיוחדות, זה יכול להסביר את התלונות שלך. בקשר לצבע העדשות, אין הבדל מבחינת איכות ראיה בין צבע מדורג למלא.

26/06/2014 | 09:00 | מאת: יסמין

שלום רב, אני בת 20 והמספרים שלי במשקפיים הם מינוס שלוש בשתי העיניים וצילינדר בעין אחת 3.5 ובשנייה 3.75. עשיתי משקפי שמש באופטיקנה לפני שבוע אך אינני מרוצה. העדשות של המשקפיים הם לא בצבע אחד. כלומר, צבע העדשה למעלה הוא כהה יותר, והעדשה למטה היא יותר בהירה. אני רואה מטושטש ולא חד בצדדים הקיצוניים של העדשה ( למעלה, שמאל וימין) בעדשה למטה, בחלק העיר אני כן רואה יותר טוב, אך לא מושלם. בפעם הראשונה שבאתי לאופטיקנה הם סימנו לי את האישונים במשקפיים ושלחו שוב לתיקון אך ללא הועיל. אני עדיין לא רואה טוב והראייה אף גורמת לי לכאב ראש. א. האם זה שהמשקפיים הם לא בצבע אחיד מהווה סיבה לכך שאני לא רואה היי? . רק בחלק הבהיר של העדשה אני רואה היטב, בכמה יותר לא. ב. הם יש משהו נוסף שאני יכולה להגיד לאופטומטריסט לשנות או לשפר בהכנת העדשות ואז גם ראייתי תשתפר? ג. אני כל כך לא מקווה לתשובה הזאת, אך האם אני פשוט צריכה להתרגל לעדשות? כמו כן, כבר היו לי משקפי שמש לפני משקפי השמש הללו וכן ראיתי בהם מעולה בכל צידי העדשה והחדשות היו בצבע אחיד. העדשות האלה עלו לי כל כך הרבה, ואיני יודעת כבר מה לעשות. אשמח לתשובה ותודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

נא לראות תשובה בשאלה הקודמת שלך

23/06/2014 | 23:02 | מאת: יעל

שלום! אני בת 21, מרכיבה עדשות מגע כבר 4 שנים, עד כה הייתי עם עדשות Bausch & Lomb מסוג PureVision למעט מקרה אחד שבו הייתה לי כנראה אלרגיה לעדשות האלה לא היו עד כה בעיות. האלרגיה שהייתה טופלה ואחריה המשכתי להשתמש בעדשות האלה והיה בסדר. בחודשים האחרונים אני סובלת מבעיות, זרקתי את העדשות שהיו לי ובזמן שטיפלתי בדלקת השתמשתי בעדשות של ג'ונסון יומיות ללא סיליקון (כי הבנתי שהסיליקון צובר לכלוך ועלול לגרום דלקות) העדשות היומיות היו מאוד לא טובות לי, כשהדלקת עברה עברתי לג'ונסון הדו שבועיות בסיליקון (כי התברר שלא נוח לי בלי הסיליקון), אך גם הן לא נוחות ובסוף יום עם העדשות יש אדמומיות וגירודים. חשוב לי לציין שהחומר שלי הוא ao-sept מי חמצן במחסנית מנטרלת ושאחרי כל דלקת זרקתי את המחסנית והעדשות וקניתי חדש. אני אובדת עצות, ניסיתי באמת עדשות טובות והחומר טוב אני לא מבינה מה הבעיה. האופטימטריס הציע לי עדשות חדשות שמאושרות לשימוש ל30 יום ממשרד הבריאות אז הן תהיינה הניסיון הבא שלי כנראה.. אשמח מאוד לעזרה, תודה רבה!

יעל שלום, אני ממליצה לך לבדוק קודם אצל רופא עיניים את בריאות העין. יכול להיות שהעין שלך פשוט לא סובלת עדשות מגע יותר, ולא משנה למה תעברי לא יהיה לך טוב. ורק לאחר התייעצות תגשי לבדיקת התאמה.

08/07/2014 | 14:31 | מאת: אביעד

היי יעל, זה נשמע כאילו יש לך עיניים מאד רגישות ולכן אני ממליץ לך ללכת לאופטומטריסט עם ניסיון שיוכל להמליץ לך על פתרון. יתכן שלהעין שלך יש הפרשות מרובות יחסית ולכן מצטברים לך לכלוכים על העדשה שמפריעים לך. במצב זה אחד הפתרונות המומלצים הוא דווקא להשתמש בעדשות יומיות, כך נמנעת הצטברות של הלכלוכים לאורך זמן. על כל פנים, ישנן עדשות סיליקון יומיות מצוינות, כגון clariti 1day, שמעבר לנוחות ולבריאות של הסיליקון גם מאפשרות את הנוחות והסטריליות של שימוש בעדשה יומית. רק בריאות, אביעד.