פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1921 הודעות
1789 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
31/01/2015 | 22:56 | מאת: ורדה

אני בת 57 יש לי פאציאליס בצד ימין וגם עין עצלה ( ופזילה החוצה) לפני שנתיים עשיתי ניתוח לתיקון הפזילה אך תוך תקופה קצרה הפזילה חזרה ( בעיקר במבט מקרוב ) האם ניתן לשפר את הפזילה באופן אסותי עי עדשה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ורדה שלום, ניתן לתקן פזילה בעזרת משקפיים או ניתוח או גם שילוב של שניהם, אבל זה תלוי בגורם של הפזילה. לפעמים גם לא ניתן לתקן זאות באופן מלא. את צריכה להתייעץ עם הרופא עיניים שלך.

29/01/2015 | 10:54 | מאת: שני

שלום, אני סובלת מעיניים כואבות בעיקר לאחר עבודה מול מחשב. הייתי אצל אופטומטריסט הגדלתי נתן לי מספר 2 פלוס למשקפיים, אך זה רק החמיר את המצב . העיניים כואבות ואני מרגישה חוסר נוחות . ולא יכולה לעבוד לאורך זמן מול מחשב. בסוף יום עבודה לעיתים העיניים כואבות שעות לאחר שסיימתי את העבודה מול המחשב. מה יכול לעזור כאן ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, את צריכה לעשות שוב בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מוסמך, לבדוק אם אין בעייה במספר ואם תהייה צורך לבדוק גם שתפקוד השרירים תקין.

28/01/2015 | 23:06 | מאת: דנה

שלום רב, אשמח לדעת היכן ניתן לרכוש משקפי ראיה Silhouette. אינני רואה באינטרנט שום מקום בו מוכרים משקפים מסוג זה.

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, אם אין לחנות אתר אינטרנט שבו מפורסם איזה מותגים הם מחזיקים, אז פשוט תתקשרי לחנויות סביב מקום מגורך ותשאלי אותם. אין לך דרך אחרת.

26/01/2015 | 15:35 | מאת: ריקי

האם ניתן להביר משקפי קריאה עי ניתוח לייזר

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום, את יכולה להפנות את השאלה שלך לפורום שלנו של הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה בקישור הזה http://www.enaim.co.il/?id=472 או שאת יכולה לבקש פרטים בטלפון הזה 3211*

26/01/2015 | 15:08 | מאת: ענת

אני בת 65 מרכיבה משקפיים מגיל 16. בשנים האחרונות השתפרה לי הראיה. כיום אני רואה טוב למרחק בעין שמאל. רואה טוב לקריאה בעין ימין. יש לי בעיית "אמצע", למרחק 40 - 100 ס"מ אני רואה מטושטש. מה עושים? רופאה אחת המליצה לי להוריד את המשקפיים.

ענת שלום, לפי מה שאת מתארת, עם המשקפיים את נמצאת במצב הנקרא monovision. ז"א עין אחת רואה לרחוק והעין השנייה רואה לקרוב. את יכולה לבדוק בבית אם אכן עוזר לך להוריד את המשקפיים למרחק ביניים, ואם לא את צריכה לגשת לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מורשה שיתאים לך משקפיים למרחק הזה.

26/01/2015 | 12:55 | מאת: אורית וולף

שלום רב מגיל 11 חודשים הבת שלי במעקב מאחר ונמצא אצלה פלוס 3 בשתי העיניים, היום היא בת שנתיים ו 4 חודשים, מידי חצי שנה פחות או יותר במעקב אצל מומחית עיניים לילדים, הפלוס נשאר אותו אותו דבר בשתי העיניים. אין פזילה. מה המעקב המקובל במקרה כזה? באיזה שלב אם בכלל מתאימים משקפיים?

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, נא להפנות את השאלה לפורום של רופא עיניים, ועדיף שמתמחה בילדים.

20/01/2015 | 11:02 | מאת: :-)

שלום , רציתי לדעת אם אופטמטריסט נתן לי משקפיים עם מספר שגבוה מהנדרש , האם יכול לפגוע לי בראייה? כלומר האם עצם ההתרגלות למספר גבוה מהנדרש תגרום לי להזדקק לו לאחר זמן ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם התאימו לך מספר גבוה מהנדרש, יש סיכויים גבוהים מאוד שתרגיש כאבי ראש וסחרחורת. אלה הנזקים היחידים שיכולים להיות. חוץ מזה, רוב הסיכויים שלא תצליח להתרגל אליהם.

12/01/2015 | 12:24 | מאת: אורלי

שלום ברשותי משקפי קריאה ואני לא רואה מספיק טוב ואני מעוניינת להחליף בעדשות קרוב ורחוק בעלי פלוס בלבד עם אותה מסגרת של משקפי קריאה שאני רוצה להשאיר,האם זה אפשרי? תודה אורלי

לקריאה נוספת והעמקה

אורלי שלום, כעיקרון לא אמור להיות בעיה, אך זה תלוי במדיניות החנות. יש מקומות שניתן להחליף רק את העדשות ויש מקומות שמחליפים עדשות רק במסגרת שנקנה אצלם. חשוב גם שתדעי שבד"כ חנויות לא נותנות אחריות על מסגרת שלא נקנה אצלם במידה וקורה משהו בזמן המסגור.

09/01/2015 | 15:18 | מאת: גלי

שלום, לא מזמן קניתי עדשות צבע מגדילות בשם עדשות סירקל שבעצם אפקט ההגדלה שלהן הוא שהחלק הצבעוני של עדשה מחסה חלק מהחלק הלבן של העין. העדשות בקוטר 14.8 ונאמר לי בחנות שהן באישור משרד הבריאות. קראתי כתבה במאקו בנושא (מצורפת מטה) על כך שהשימוש בעדשות אלו מסוכן. האם הן מזיקות לעינים? אם משתמשים פעם- פעמיים בשבוע ובהתאם מחליפים תמיסה ושומרים על הגיינה. תודה מראש. מדובר בעדשות שנתיות רכות.

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, אינני מכירה את העדשות האלה, אך לפי מה שהבנתי מדובר בעדשות שאינן משווקות בארץ אלא מזמינים אותם מחו"ל באינטרנט. אם העדשות אכן מאושרות על ידי משרד הבריאות, זה צריך להיות מסומן על הקופסא. כאשר מזמינים עדשות מגע, חייבים לבצע בדיקת התאמה קודם, וכאן הבעייתיות. אם את מזמינה עדשות מאינטרנט ללא בדיקה, אין לך דרך לדעם האם העדשות האלו מתאימות לך. במידה והעדשות אינן מתאימות ואת מרכיבה אותם, אפילו אם לא הרבה, את מסכנת את העיניים שלך.

שלום, אני מעונין לברר מה האינדקס של העדשות במשקפיים שקניתי. האם יש מכשיר שיכול לבדוק את העדשות אחרי שכבר שמו אותן במסגרת? איפה מתבצעת הבדיקה? תודה רבה, יוני

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, מהרגע שהעדשות כבר חתוכות, אין דרך לדעת מה האינדקס של אותם עדשות. אופטומטריסט בעל ניסיון יכול להעריך באיזה סוג עדשות מדובר, אך זה רק ההערכה. זה לא תמיד מדוייק ונכון. חנויות רבות נוהגות לשמור את המעטםות של אותם עדשות שהזמינו, ושם רשום מה האינדקס של העדשות. אם לא מדובר בהזמנה ישנה יחסית, אתה יכול לבקש לראות אותם.

05/01/2015 | 19:43 | מאת: אביטל

שנים השתמשתי בעדשות קשות בשנה האחרונה התלוננתי על כך שעל העדשה יש לפעמים הרגשה של אדים הרופא החליף לי לעדשות רכות יומיות מאז אותו מצב שלפעמים כמו אדים וערפל אך יש תופעה של שקיות ונפיחות מתחת לעיניים האם יש קשר. אני בת 44 אשמח לתשובה יש לי משקפיים שגם לא רואה משהו הרופא אומר זה מה יש לא ניתן לתקן יותר ממה שאת רואה אשמח לתשובה

נא לראות את התשובה בשאלה הקודמת.

05/01/2015 | 19:43 | מאת: אביטל

שנים השתמשתי בעדשות קשות בשנה האחרונה התלוננתי על כך שעל העדשה יש לפעמים הרגשה של אדים הרופא החליף לי לעדשות רכות יומיות מאז אותו מצב שלפעמים כמו אדים וערפל אך יש תופעה של שקיות ונפיחות מתחת לעיניים האם יש קשר. אני בת 44 אשמח לתשובה יש לי משקפיים שגם לא רואה משהו הרופא אומר זה מה יש לא ניתן לתקן יותר ממה שאת רואה אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אביטל שלום, קשה לדעת מה הבעיה בלי לבדוק אותך. יכול להיות שהבעיה נובעת מהעדשות עצמן או שיש בעיה בקרנית. את צריכה שוב לבצע בדיקת עיניים אצל הרופא שלך או אצל או אופטומטריסט מוסמך על מנת לבדוק מה הגורם לתלונות שלך.

05/01/2015 | 17:29 | מאת: מאיר

שלום שמי מאיר אני נוטל קיורטן 40 מ"ג כמעט חודש, לאחר שבועיים של שימוש התחיל לי בעין שמאל דמעות בלילה וגם במהלך היום לאחר יומיים הבחנתי בשעת לילה שאני רואה את ההילה של האור במנורת הרחוב בצורה חדה מאד, מה שאף פעם לא ראיתי לפני(עין ימין נשארה רגיל) האם זה בסדר האם התופעה תחלוף לאחר הפסקת הטיפול?

מאיר שלום, ידוע לי שתרופה זו גורמת ליובש בעיניים, מה שיכול להסביר את מה שאתה מתאר. בכל זאת, עליך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך, ובמידת הצורך יפנה אותך לרופא עיניים.

03/01/2015 | 19:27 | מאת: שרון

הי, אני בת 40, מרכיבה משקפיים/עדשות לשיפור הראייה מרחוק (מס' 4). בתקופה האחרונה כאשר אני רכיבה עדשות או משקפיים אני רואה מעולה למרחק אבחל הראייה שלי מקרוב מטושטשת. ללא משקפיים או עדשות אני רואה מקרוב מצויין. מה צריך לעשות? האם המספר השתנה? ראוי לציין שילדתי לפני 4 חודשים. תודה שרון

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, את צריכה לבצע בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מוסמך, ורק אז ניתן לקבוע מה השתנה. יכול להיות שהמספר למרחק השתנה וגם יכול להיות שמתחיל אצלך תהליך של פרסביופיה ושאת זקוקה למספר שונה לקרוב ע"מ לראות ברור. אם יש לך מיופיה, את תמיד תוכלי לראות ברור ללא משקפיים במרחק מסויים גם אם התחיל תהליך של פרסביופיה. בסביבות גיל ה 40 מתחיל תהליך של פרסביופיה שבה מתחילים לראות פחות טוב לקרוב ללא השפעה על הראיה לרחוק. בראיה לקרוב, יש תהליך אקומודטיבי שבו יש שינויים בקמירות של העדשה התוך עינית מה שמאפר לראות ברור לאותם מרחקים. בסביבות גיל 40, השרירים האחראים על שינויי הקמירות של העדשה נחלשים ועקב זאות מתחלים לראות פחות טוב לקרוב יש צורך במרשם שונה למרחק ולקרוב.

02/01/2015 | 13:50 | מאת: מרב

שלום רב אני בת 39, מעולם לא נזקקתי למשקפיים ולא היו בעיות בראייה. לאחרונה כאשר אני מסתכלת על מסך קרוב ומסיטה את עיניי למרחק הכל מיטשטש ומרצד עד שהעין מתפקסת חזרה. הדבר קורה רק בין מעברים של ראייה מקרוב לרחוק. האם יש צורך לגשת לאופטומטריסט או לרופא עיניים? תודה, מרב

לקריאה נוספת והעמקה

מרב שלום, בשלב ראשון, מספיק לבצע בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מוסמך. אם נמצא שהכל תקין ואין צורך במשקפיים, יהיה צורך לבצע בדיקת תפקוד ראיה בשלב שני ע"מ לבדוק שאין בעייה בתפקוד בשרירי העין.

01/01/2015 | 22:54 | מאת: רחל

אני מרכיבה משקפיים מולטיפוקל עם עדשות הכי טובות של שמיר ובכל זאת יש שריטות למרות שאני שומרת על המשקפיים ומנקה אותם עם נייר טואלט רך רק אחרי שטיפה במים. אני עומדת כעת לקנות משקפיים חדשות ומתלבטת אם לבחור את העדשות הטובות ביותר של צייז או רוזנשטוק אך ההבדל במחיר מאד גדול. האם לדעתך המחיר היקר יצדיק את עצמו ולא תהיינה שריטות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום, היום, כל החברות משווקות עדשות עם ציפוי נגד שריטות, למרות שהמונח אינו מדוייק. מדובר בעצם בציפוי מפחית שריטות. שריטות יכולות להופיע גם בעדשות מחברות טובות, הכל תלוי באופן השימוש במשקפיים. כך שאינו משנה איזה עדשות תבחרי. מומלץ לנקות משקפיים עם מטלית על יבש, או עם טישו רך על רטוב. כמובן שאין להניח את המשקפיים כאשר העדשות נוגעות במשטח כלשהו, אלא לשמור עליהם בנרתיק.

23/12/2014 | 20:24 | מאת: צבי

שלום, עשיתי משקפיים חדשות, כשאני משתכל ישר אני רואה את החלק השמאלי והתחתון של המסגרת בעין שמאל. מה הסיבה לבעיה? האופטומיטריסט שבצע את המשקפיים אומר שאני צריך להתרגל, אני מנסה אך לא מתרגל.

צבי שלום, במשקפיים השדה ראיה מוגבל ע"י צורת המסגרת. בכל רכישה של זוג חדש, רואים את המסגרת אך המוח לומד להתעלם מזה ולהשלים את התמונה. זמן הסתגלות מאוד שונה מאדם לאדם, אך בסופו של דבר תתרגל לזה. גודל המסגרת יכול גם להשפיע על זמן ההסתגלות, אם מדובר במסגרת קטנה יחסית או שאתה רגיל לגודל או לצורה שונה, זה יכול לקחת קצת יותר זמן.

28/12/2014 | 10:36 | מאת: צבי

המסגרת החדשה באותה צורה וגדולה יותר מהמסגרת הקודמת. ברצוני להדגיש כי מדובר רק בצד שמאל. אני כבר שבועים עם המסגרת החדשה ואיני מתרגל. האם לא מדובר במדידה של צילינדר לא מתאימה?

שלום, מצטערת, אינני מכירה.

19/12/2014 | 23:27 | מאת: שלומי

שלום, הלכתי לאופטומטריסט. הוא היציע לי לעשות משקפיים עם עדשות מולטיפוקל. הוא המליץ על עדשת אסילור. 1. האם עדשת אסילור מומלצת? 2. האם יש הבדלים בין סוגי העדשות של החברה? תודה שלומי

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום, חברת אסילור היא בין החברות המובילות ביותר בתחום העדשות המולטיפוקליות. באסילור, כמו בשאר החברות, קיימות כמה סוגים של עדשות. ההבדל העיקרי הוא בסוג הליטוש, ברוחב שדה ראיה.

שלום היום פתחתי עדשה יומית וכשהוצאתי אותה מהעין התבלבלתי ושמתי אותה בקופסא שהיה בה עדשות חודשיות ואז לא ידעתי לזהות איזה אחת אני צריכה לזרוק; האם יש דרך לדעת איזה אחת מהן היא היומית שתיהן נראו לי אותו דבר!!! חבל לי לזרוק את החודשית כי רק לפני שבוע פתחתי אותה

לקריאה נוספת והעמקה

אלין שלום, כעיקרון, עדשות חודשיות יותר עבות מעדשות יומיות. ולכן, ניתן להרגיש שעדשה יומית יותר גמישה ועדשה חודשית יותר קשיחה.

18/12/2014 | 12:13 | מאת: לילך

שלום אניבעלת ליקוי ראיהatropha optic מלידה,וברצוני לשאול האם משקפי שמש אופטים בעלי עדשות פולאוריד מתאימים לי?מה פירוש לעדשות פולאוריד ומה מייחד אותם משאר סוגי עדשות? אשמח לקבל אינפורמציה תודה לילך

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום, ב optic atrophy, מומלץ לרכוש עדשות שמש בעלי מסנן קרינה מסויים. מדובר בעדשות יצור, אני יודעת להגיד לך על חברת אסילור שמשווקת מסנני קרינה, ובמקרה שלך את צריכה CPF 511 עדשות פולארויד, הן עדשות מקוטבות אשר מפחיתות באופן משמעותי את הסינוור.

17/12/2014 | 20:00 | מאת: דורית

שלום רב, בת 27, משתמשת בעדשות מגע צבע ראיה של חברת פרשלוק מזה שנים רבות. תמיד אני רוכשת 3 זוגות כאשר כל זוג משמש אותי לחודש. את החבילה הראשונה פתחתי ב 20/11 זא עוד 3 ימים אני צריכה לפתוח חדשות. מאחר ואני בשמירת הריון בבית ולא יוצאת, שמתי אותם אולי 4 פעמים בלבד ומאז הם במיים. האם אני יכולה להשתמש בהם יותר מחודש מאחר ולא נעשה בהן שימוש? או לפתוח קופסא חדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

דורית שלום, את לא יכולה להאריך את זמן ההרכבה של העדשות מעבר לחודש. החומרים שעשויים ממנו את העדשה מתחילים להתפרק, מה שפוגע בהעברת החמצן לעין, דבר שמסכן את העין. מה שנובע מכך שגם הנוחות והביצועים של העדשה יורדים.

16/12/2014 | 11:29 | מאת: אורי

יש לי שאלה קצת משונה. אני מחפשת כבר הרבה זמן את התמונה שמופיעה במכשיר לבדיקת עיניים (שדה ירוק עם עץ/בית/כדור פורח), לצורכי סרט (אני סטודנטית לקולנוע). יש פה אולי מישהו שיודע איפה אפשר למצוא את התמונה? תודה מראש, אורי.

אורי שלום, את מחפשת תמונה שמקרין מכשיר בשם אוטורפרקטומטר. אני ממליצה לך לעשות חיפוש באינטרנט על חברות המשווקות את המכשיר הזה וליצור איתם קשר.

15/12/2014 | 21:21 | מאת: אלינור

שלום! לאחרונה שמעתי שבכי רב גורם לעלייה במספר של העיניים. רציתי לדעת האם זה נכון?

אלינור שלום, בכי רב אינו גורם לעלייה במספר.

15/12/2014 | 17:19 | מאת: ל.א.

אני מרכיבה עדשות מגע קשות כבר 45 שנים ללא הפרעות. עכשיו בהתעוררות כמעט כל בוקר, אני לא מצליחה לפתוח עין אחת. התופעה נמשכת 3-4 דקות ואז העפעף משתחרר ושאר היום אין הפרעות. האם יתכן קשר לשימוש בעדשות מגע או יותר נכון לקשר את התופעה ללקיחת סטטינים כדי להוריד כולסטרול. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך להיבדק אצל רופא עיניים. לא ניתן לדעת מה הגורם למה שמתואר ללא בדיקה.

מישהו יודע איפה אני יכול לקנות משקפיים לעיוורי צבעים אני מחפש אפשרות לקנות בארץ

שלום, משקפיים לעיוורון צבעים עוזרים בזיהוי צבעים, אך אינו נותן פיתרון מלא. משקפיים אלו עובדים על שימוש בפילטרים שונים, אורכי הגל השונים העוברים דרכם מאפשרים הבחנה בין הצבעים השונים. גם בעדשות מגע קיימים פילטרים האלו. אינני יודעת היכן ניתן להשיג אותם, אבל כדאי לך לברר עם מקומות המתמחים בראיה ירודה.

14/12/2014 | 12:41 | מאת: אפרת

שלום רב, אני בת 22 וכבר מעל חצי שנה אני רואה כמו נקודה שחורה שזזה בעין שמאל..לפני כמה שבועות זה הפך לשתי נקודות. האם זה מסוכן, מה הסיבה והאם יש מה לעשות בנדון? תודה רבה

אפרת שלום, את מתארת תופעה הנקראת floaters. מדובר בתופעה אנטופטית, ז"א שמוקרן לך המתרחש בתוך העין. יש שינויים פיזיולוגיים בהרכב של הזגוגית של העין וזה מה שאת רואה. התופעה הינה שכיחה ותקינה לגמרי, אך בכל מקרה, מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים לבדוק שהכל תקין. רק אם נקודות אלו מתרבים או מלווים בהבזקי אור או באיבוד שדה ראיה היקפי, צריך לפנות בדחיפות לרופא עיניים. אלו סימפטומים להיפרדות זגוגית או רישתית.

13/12/2014 | 11:57 | מאת: ישראל

בני חייל נישלח לקורס משא כבד[צופר]עקב סעיף עיורון צבעים נידחה מהקורס למרות שעבר את כל הבדיקות עניים .וכללי ..למרות שבטופס הירוק[משרד הרישוי]לא מציין סעיף זה ההיתכן..בתודה ישראל

ישראל שלום שאלות בנושאים אלו, כדאי שתפנה לגורמים המטפלים בנושא ( צבא, משרד הרישוי ).

07/12/2014 | 14:33 | מאת: שלום

שלום , אני צריכה להעלות את מספר המשקפיים אין לי צילינדר או שום דבר מיוחד. רופא העיניים המליץ לי ללכת לאופטומטריסט שיאבחן את המספר , שאלה האם אופטומטריסט בחנות משקפיים הוא פחות טוב? או עדיף לשלם ובצע בדיקה מקיפה לקביעת המספר, אחרת למה לי לשלם סתם .... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך לעשות בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט שעובד בחנות שבו אתה מעוניין לרכוש את המשקפיים שלך; וזאת על מנת לקבל אחריות על המרשם. מה שחשוב לבדוק הוא האם האופטומטריסט שבודק אותך בעל רישיון לעסוק באופטומטריה ממשרד הבריאות. אופטומטריסט טוב יעשה לך בדיקה מקיפה, ולא משנה איפה הוא עובד.

01/12/2014 | 20:35 | מאת: גלית

אני בת 50 מרכיבה משקפים למרחק וגם לקריאה ברצוני לעשות משקפי מולטיפוקל רציתי לדעת אני סובלת ממיגרנות האם משקפי מולטיפוקל יכולים להחריף את המיגרנות או שהמשקפים לא אמורות לגרום לשינוי או החמרה. חשוב לי לציין כי אני לא אדם בריא לצערי יש לי מחלה אוטואימונית ואני נוטלת כדורי קורטיזון וסטרואדים האם הכדורים שאני נוטלת כבר שמונה שנים יכולים לגרום לשינויים שעד עכשיו לא גרמו לי לשינויים.

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום, קניית משקפי מולטיפוקל בפעם הראשונה כרוכה בתהליך הסתגלות. זמן הסתגלות מאוד משתנה מאדם לאדם, ועצם העובדה שאת סובלת ממיגרנות אינה מעידה על כך שלא תצליחי להסתגל, אבל יכול להיות שיהיה לך קשה יותר. מעבר למשקפי מולטיפוקל לא תשפיע על המיגרנות שלך. אם תחליטי לרכוש משקפי מולטיפוקל, האופטומטריסט שלך כבר ינחה אותך איך להשתמש במשקפיים על מנת להקל על התקופה הראשונית. שימוש בתווך הארוך בסטרואידים יכול להשפיע על העיניים (קטרקט, גלאוקומ), לכן חשוב להיות במעקב אצל רופא עיניים.

30/11/2014 | 22:12 | מאת: נתיב

ניגשתי לאופטיקאי כדי לעשות משקפיי ראייה מספר 13+ הוא המליץ על שמיר אינדקס 1.74 אך כשקיבלתי את המשקפיים העדשות היו של חברת אופטיממיז הוא טען שהן יפניות בדקתי באינטרנט והן ישראליות. שאתי האים חברה זו פחות טובה משמיר ואם יש הבדל באיכות וטיב ייצור העדשות בשתי החברות.

לקריאה נוספת והעמקה

נתיב שלום, בעדשות חד מוקדיות אין הבדל באיכות העדשות בין חברה לחברה. עדשות OPTIMIZE הם עדשות המשווקות ע"י חברת בדולח בפיתוח תכנולוגיה גרמנית ויפנית.

23/11/2014 | 09:30 | מאת: נאור

שלום רב, אני בן 27 וקיבלתי היום משקפי ראייה בפעם הראשונה לראייה מרחוק. מקרוב אני רואה טוב, האם בעת הרכבת המשקפיים אראה דברים גם מקרוב כמו במחברת בלימודים או בטלפון הסלולרי איתם זה יכול להרוס לי את הראייה גם מקרוב או שזה לא ישפיע? האם להשתמש רק לראייה מרחוק ובשביל קרוב להוריד אותם? אשמח לעזרה בנושא, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

נאור שלום, אין צורך בהורדת המשקפיים לקרוב, אתה תראה טוב איתם.

18/11/2014 | 16:06 | מאת: יובל

שלום רב, רציתי לדעת איפה אני יכול לעשות עדשות למשקפיים באופן מיידי מבלי שייקח מספר ימים. אין לי משקפיים רזרביים.

לקריאה נוספת והעמקה

יובל שלום, אם אתה נמצא באיזור תל אביב, קיים אצלנו מעבדת אופטיקה וניתן לספק משקפיים במקום במידה והעדשות שאתה צריך נמצאות במלאי ונשמח להעניק לך את השירות. אם לא, פשוט תתקשר לכמה חנויות באיזור שלך ותשאל אם יש להם מעבדה.

19/11/2014 | 14:46 | מאת: יובל

שלםו סטפני, מה הכתובת שלכם ומספר הטלפון? המספר שלי הוא צד ימין 3.25- וצד שמאל 2.75- אני מעוניין עם המשקפיים שלי ולא חדשים..האם אפשרי? תודה

שלום. יש לי שאלה. חודשים מספר אחרי ניתוח קטרקט נבדקתי וקבלתי משקפי קריאה כשבעין ימין יש לי צילינדר. העדשה הזו נראית מעט צהובה יותר מהשמאלית הלבנה. האם זה בגלל הצילינדר ? מודה מראש על תשובתכם. בברכה יהודית.

יהודית שלום, צבע של עדשה אינה קשורה בקיום צילינדר או מספר כזה או אחר. צבע יכול להשתנות בהתאם לחומר גלם, אינדקס שבירה או התישנות של העדשה.

27/10/2014 | 10:27 | מאת: כרמית

שלום, הבת שלי בת השנתיים אובחנה עם רוחק ראייה ( +4 בעין אחת ו +4.5 בעין שניה) והרופא המליץ על משקפיים . הבנו כי העדשות של המשקפיים הן קמורות כך שהן כמו זכוכית מגדלת. האם קיימת טכנולוגיה בכל זאת לעשות עדשות שלא יגדילו ? תודה כרמית

לקריאה נוספת והעמקה

כרמית שלום, עדשות פלוס מגדילות את העיניים, אבל ניתן למזער את התופעה ע"י בחירה של עדשות דקות. ככל שהעדשה דקה יותר, מקדם השבירה שלה גבוה יותר וכך העיניים נראות פחות גדולות. בנוסף בחירה של עדשה א-ספרית גם מקטינה את התופעה.

25/10/2014 | 13:57 | מאת: אנה

שלום, קיבלתי שתי המלצות שונות מבדיקות של שני אופטומטריסטים. שניהם אבחנו כי יש לי חצי מספר בשתי העיניים וחצי צילינדר. אופטומטריסט ראשון אמר לי שעליי לרכוש משקפיים עם המספר והצלינדר ולהרכיב אותם לאורך כל היום. ושאם לא ארכיב אותם אז בגלל המאמץ של העיניים שלי המספר יגדל. אופטומטריסט שני אמר שעליי לרכוש משקפיים ללא צלינדר (כי הצלינדר קטן) ולהרכיב את המשקפיים רק בקריאה, מחשב, טלוויזיה ונהיגה בלילות. הוא אמר שאין צורך להרכיב את המשקפיים תמיד כי זה יגדיל את המספר שלי. בעצם למעט האבחנה הראשונית, שניהם אמרו לי שני דברים סותרים לחלוטין. על מי עליי לסמוך? בעיקרון פעלתי לפי המלצתו של אופטומטריסט השני ורכשתי משקפיים ללא צלינדר ורק עם חצי מספר בשתי העיניים. אני מרכיבה אותם רק כאשר אני קוראת ומול מחשב כמו שהמליץ. האם אני פועלת נכון, או שעדיף שארכיב את המשקפיים לאורך כל היום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנה שלום, אני לא רואה שום הצדקה לא לתת לך את המספר המלא (כולל צילינדר) במשקפיים, במיוחד שהתרומה של הצילינדר בחדות יותר מורגשת במספרים קטנים. אם אני מבינה נכון, מדובר במשקפיים הראשונים שלך, ואת מתחילה במספר נמוך, לכן אין שום מניע לתת את מלוא המספר. עלייה במספר אינה תלויה בהרכבה או אי הרכבת המשקפיים, אלא קשור בגורמים גנטיים וסביבתיים. אני אישית ממליצה להרכיב משקפיים כל הזמן, אבל את גם יכולה להרכיב אותם רק בשעת הצורך. חוץ מטישטוש ראיה, חוסר הרכבת המשקפיים גם יכולה לגרום לתופעות אסטנופיות כמו כאבי ראש, צריבה בעיניים וכד'

25/10/2014 | 13:05 | מאת: שני

שלום, הילד בן חמש וחצי. הומלץ לי על מסגרת עגולה כי בזוג הקודם (הראשון) הוא מנסה כל הזמן להסתכל מלמעלה ולא דרך העדשות. בחנויות הומלץ לי על מסגרת של קידדו או על מירפלקס. מה חשוב בבחירת המסגרת? אילו חברות מומלצות? האם חשוב שהמסגרת מפירמה או לא? המספר 3.5+. האם לבקש עדשה דקה?שוב שיהיו ציפויים? בתודה מראש על תגובותיהם.

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, מאוד חשוב לשתף את בנך בבחירת המשקפיים, צריך שהם יהיו נוחים ולא פחות חשוב שיאהב אותם. חשוב שהמסגרת תגיע לגובה הגבות, כדי למנוע הסתכלות מעבר למשקפיים, וזאת הסיבה שהמליצו לך משקפיים עגולים. בנוסף הייתי ממליצה על מסגרת מלאה ושהמוטות יהיו עם קפיץ. אתר זה אינו למטרת מסחרי, ולכן אנו נמנעים מלהמליץ על חברה זו או אחרת. בעדשות עם ציפוי אנטי ריפלקס מקבלים ראיה יותר צלולה וגם מקבלים מראה נקי יותר ללא החזרי אור, לכן כן הייתי ממליצה לבקש עדשה עם ציפוי אנטי ריפלקס. בקשר לעובי עדשות, כן הייתי ממליצה על עדשות דקות במספר כזה, מבחינת הראיה אין השפעה, אלא מראה יותר אסטטי ופחות משקל.

22/10/2014 | 20:20 | מאת: רעות

שלום רב הנני בת 33 ברקע סובלת מאפסיקלריטיס כרונית וכן חשד לגלאוקומה בנוסף בעברי rd ברשתית בשני העיניים עברתי טיפול לייזר לפני 4 שנים לפני כ 4 חודשיים אובחנתי עי ניורואופטמולוגית עם pion נימצאת במעקב כולל שדה ראיה השאלה מידת המישקפים כול חצי שנה עולה האם זה דורש התייחסות האם קשור לרקע משהו אחר לפנות לרופא עיניים מסוים ואם כן לאיזה תחום ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רותם שלום, אני ממליצה לך להפנות את השאלה לפורום של רפואת עיניים

04/10/2014 | 21:39 | מאת: משה

שלום וברכה, אני בן 41 ובד"כ בריא. יש לי בשתי העיניים מספר לא גבוה (+2 ו -1.5). התאמת המספר נקבעה לי ממש לאחרונה. אני לא משתמש במשקפיים ומסתדר די טוב בלעדיהם. והאופטומטריסט אמר לי שאין בעיה להמשיך בלעדיהם. רוב היום ובמשך שנים רבות אני עובד מול מחשב. ראית לילה היתה מאז ומעולם בעייתית עבורי ולאחרונה בעיקר בלילה אבל גם ממרחק קשה לי להתמקד באותיות ובכיתוב מרחוק (לעיתים יוצא שגם מול המחשב אני מפספס אזורים ולא שם לב לפרטים מסויימים במשך). אני לא רואה מטושטש אני פשוט לא מבחין בתוכן ובצורת האות. מדוע זה קורה והאם ניתן באמצעות תרגילים לתקן את הנושא? אגב בגיל 6 היו לי משקפיים עם מספר ככל הנראה יותר גבוה מהיום ולפני גיל 13 הרגשתי שהן מפריעות ובעצת רופא הורדתי אותן. המון תודה

משה שלום, בזכות פעולת האקומודציה שהיא שינויים בקמירות של העדשה התוך עינית, ניתן לראות טוב במרחקים שונים. בסביבות גיל 40, השרירים האחראיים לשינויים בקמירות של העדשה נחלשים ומתחילים לראות פחות טוב לקרוב. אצל אנשים היפרהופים כמוך, התופעה גם מורגשת למרחק במידה ואתה לא מרכיב משקפיים, כיוון שהמאמץ להגיע לראייה טובה נהייה יותר קשה. בלילה, מרגישים את זה יותר עקב חוסר רמזים סביבתיים, ולכן המוח יותר מתקשה להשלים את התמונה. אם תתחיל להרכיב משקפיים באופן קבוע, המצב יסתדר.

29/09/2014 | 11:54 | מאת: אביב

שלום אבי בן 85 סובל מראיה ירודה גלאוקומה רטיניטיס פיגמנטוזה וקצת קטרקט רופא הפנה אותו לאופטומטריסט אבל הוא התאכזב בעבר ממשקפיים שלא עזרו לו האם זה רציני האם משקפיים יכולות לפצות על בעיות מהסוג שפירטתי או שמא עדיף להתרגל למצב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אביב שלום, אני ממליצה לך לקבוע תור אצל אופטמטריסט המתמחה בראיה ירודה. משקפיים יכולים לעזור במידה מסויימת, תלוי באיזה שלב ההתקדמות של אותם המחלות. בנוסף, חוץ מהתאמת משקפיים, קיימים מספר אביזרים אופטיים שיכולים לעזור לאביך.

21/09/2014 | 22:34 | מאת: H

שלום רב, כבר כמה שנים שאיני מרכיבה משקפיים ,לא הייתי מעוניין, התרגלתי לראות מטושטש ,קניתי משקפיים וההאופטמריסט אמר שמכיוון שלא הרכבתי הרבה זמן אז ייקח לעיניים זמן להתרגל, וכשהרכבתי את המשקפיים שמתי לב שלא במספר הנכון ,למשל כשני מסתכלת על התאורה רחוקה אני לא רואה זאת חלק כמו שצריך,מה צריך לעשות?

שלום, עלייך לחזור לאוטומטריסט שלך לבדיקה חוזרת לבדוק למה אינך רואה טוב.

12/09/2014 | 20:40 | מאת: עדן

שלום, בבדיקת עיניים שערכתי אצל רופא עיניים נאמר לי המספר בעין שכלל צילינדר וכן את מעלות הצילינדר. אני מעוניינת להזמין עדשות יומיות אולם לא בטוחה כמה מעלות עלי להזמין.. בעין ימין יש לי 170 מעלות בצילינדר - האם להזמין 160 מעלות או 180? (אין אפשרות אחרת) בעין שמאל יש לי 5 מעלות - האם להזמין 20 מעלות ? זו האופציה היחידה הכי נמוכה. תודה!!!

19/09/2014 | 08:44 | מאת: אלי

180 בשתי העיניים.

02/09/2014 | 08:56 | מאת: dasa

עברתי בדיקת ראיה ולראיה לרחוק קבעו לי מספר חיובי, היתכן שלקוצר ראיה יהיה מספר בפלוס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מתקנים רוחק ראיה בעזרת עדשות פלוס וקוצר ראיה בעזרת עדשות מינוס. בשני המקרים האלו, יש הפרעה בראיה למרחק.

רציתי להוסיף שמדובר במסגרת מתכת דקה ברוחב של 51 ס"מ. תודה!

נא לראות תשובה בשאלה הקודמת

01/09/2014 | 21:54 | מאת: הדר

מספר העדשות שלי הם -5 ו -4.5- בשתיהן יש צילינדר לא מאד גבוה (פחות מ 1). האם ניתן להסתפק בעדשות בעובי 1.6, או שכדאי להזמין עדשות בעובי של 1.67? תודה רבה! הדר.

לקריאה נוספת והעמקה

הדר שלום, בחישובי עובי של העדשות יש להתייחס למספר, לצילינדר וגם לזווית של הצילינדר. בנוסף יש גם חשיבות לנתוני מסגרת ומרחק בין אישונים. בלי מרשם מדויק ובלי לראות את המסגרת, אינני יכולה לענות בצורה מדויקת. זה גם מאוד תלוי עד כמה את רגישה למשקל ועד כמה חשוב לך הפן האסתטי. מה שאת כן יכולה לעשות הוא לבקש תכנות עובי, ז"א שהמפעל יכול לחשב עובי של מרכז העדשה ושל הצדדים בסוגי עדשות שונות. ברגע שהמפעל מקבל את המסגרת ואת המרשם שלך, יהיה ניתן לתת לך אופציות לגבי סוגי עדשות בעובי שונה.

18/08/2014 | 20:06 | מאת: טופז

שלום רב. בכללית מסרבים לתת לי מרשם לעדשות מגע. אני זקוקה לעדשות עם צילינדר. עשיתי בדיקה בהלפרין, שם סרבו לתת לי את פרטי הבדיקה. הצלחתי לצלם אותם מהדלפק. 2.00-:PWR: -1.50. CYL. אני מעוניינת להזמין מחו"ל עדשות חודשיות של ג'ונסון, אך הצילינדר שם הוא או -2.25 או -1.75. א. באיזה צילינדר לבחור? ב. אלו עדשות מומלצות אם אני סובלת מקשקשת (כרוני)? הידרוג'ל סיליקון? ג. האם חוקי מצד רופא העיניים בכללית לא לתת לי מרשם? בברכה, טופז

לקריאה נוספת והעמקה

טופז שלום, החוק בישראל לא מוגדר בקשר למרשמים יש מקומות שמוכנים לתת מרשם בתשלום ויש כאלה שלא מוכנים לתת בכלל מתוך חשיבה אחראית ונכונה כך שהרופא בכללית פעל נכון. במידה ותרצי להזמין עדשות מגע כדי שתעשי בדיקה. לעדשות מגע צריך עוד פרמטרים חוץ מהמספר עצמו,זה יהיה לא אחראי מצידי לומר לך מספר כזה או אחר או להמליץ לך על עדשות מגע בלי שאני אבדוק אותך ולכן אני ממליצה לך להיבדק בצורה אחראית ואולי לבדוק מקום שכן יהיה מוכן להנפיק לך מרשם בתשלום.

13/08/2014 | 13:51 | מאת: ExtraSi

בת 34, מספר משקפיים 2.5, הייתה מספר שנים עם עדכות רכות במקום משקפיים, התפתחה אדמומיות, 2 רופאי עיניים אמרו את אותו הדבר: בשל השימוש בעדשות התפתחה אלרגיה ויובש בעיניים, אסור להשתמש יותר בעדשות אלא רק במשקפיים. בנוסף, לא מתאימה לניתוח לייזר (על סוגיו השונים). האם יש חידוש/פתרון כלשהו שכן יאפשר להשתמש בעדשות במקום במשקפיים? עדשות קשות אולי? משהו אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מכיוון שראית שני רופאי עיניים ושניהם המליצו לך להפסיק להרכיב עדשות מגע, אני הייתי ממליצה לך לגשת לרופא עיניים שיראה את מצב העיניים שלך היום. ולפי הממצאים של הבדיקה לבדוק אם ניתן להחליף סוג עדשות (יומיות , חודשיות ) ואם בכלל הרופא ימליץ לחזור לעדשות. למקרים כמו שקרה לך יש היום טיפולים ותכשירים אך זה צריך להתבצע בצמוד לבדיקות רופא מומחה בעניין ובהמלצתו.

אני מנסה למצוא בחיפה אופטומטריסט מקצועי לבדיקה ומרשם כתוב ומדוייק (מוטיפוקל + צילינדר), בתשלום כמובן. כל החנויות איתן דיברתי לא מעוניינות לתת מרשם כתוב, אלא מבצעות בדיקה כחלק ממכירת משקפיים. אשמח להמלצה על אופטומטריסט שיוכל לבדוק אותי ולתת לי מרשם מלא ומדוייק.

לקריאה נוספת והעמקה

עפר שלום, אני מצטערת, אך אינני מכירה אופטומטריסטים באזור שלך.

05/08/2014 | 15:27 | מאת: דנה

שלום בתי התחילה להרכיב עדשות מגע יומיות בגיל 11. היא קצרת רואי. המספרים שלה עולים מדי שנה והיום יש לה -5 בשתי העיניים. כיום היא קרובה לגיל 14 חשבנו לעבור לעדשות מגע חודשיות בשל העלויות הגבוהות של היומיות. האם זה מומלץ בגיל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, היום יותר ויותר אנשים נוטים להשתמש בעדשות יומיות בגלל הנוחות, אין צורך בטיפול מיוחד. אם בתך מספיק אחראית ושומרת על ניקיון וסטריליות של העדשות, מקפידה להחליפן בזמן, וגם משתמשת בתמיסה מתאימה, אין שום מניעה לעבור לעדשות חודשיות.

03/08/2014 | 12:09 | מאת: עומר

שלום, כבר הרבה שנים יש לי ראייה כפולה. האם ניתן לטפל בזה? מה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

עומר שלום, על מנת לטפל בראיה כפולה, יש לקבוע קודם מה היא הסיבה לכך. יש להבדיל בין כפילות חד-עינית ( הנובעת מהפרעות שונות במשטח של הקרנית או העדשה התוך עינית) לבין כפילות דו-עינית שנובעת מחוסר תיאום בין התנועות של שתי העיניים. כפילות דו-עינית יכולה להיגרם עקב פזילה, פגיע בגזע המוח, בשרירים או בעצבים האחראים עליהם וגם במחלות מסוימות. הטיפולים מגוונים ובהתאם למקור הבעיה. יכול להיות שיהיה צורך בתרגילי עיניים, במתן משקפיים או עדשות מגע, במתן תרופות או אפילו בניתוח. במידה ומדובר בכפילות פתאומית ללא סיבה ידועה, יש לפנות לרופא באופן מיידי.